LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2020 M. BIRŽELIO 17 D. ĮSAKYMO NR. V-1504 „DĖL ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO ESANT LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBTAI VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIAJAI SITUACIJAI ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2021 m. gegužės 11 d. Nr. V-1066
Vilnius
P a k e i č i u Asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo esant Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai organizavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. V-1504 „Dėl Asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo esant Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 2.1.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
„2.1.3. Kol negautas viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) atsakymas, stacionarizuojamas pacientas palatoje gali būti kartu su kitais tą pačią dieną hospitalizuotais pacientais, neturinčiais COVID-19 ligai būdingų simptomų (kūno temperatūra 37,3ºC ir didesnė, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas) (toliau – COVID-19 ligai būdingi simptomai) ir neatitinkančiais epidemiologinių COVID-19 ligos (koronoviruso infekcijos) kriterijų (artimas sąlytis su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios arba asmuo yra ar buvo slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės ar socialinės globos įstaigos, kuriose patvirtintas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejis, gyventojas ar darbuotojas 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios, arba asmeniui taikoma privaloma izoliacija dėl to, kad jis atvyko iš užsienio šalies, įtrauktos į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą (toliau – epidemiologiniai COVID-19 kriterijai), išlaikant atstumą tarp pacientų, o stacionarinės ASPĮ personalas naudoja ne žemesnio kaip III saugumo lygio pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 7 d. sprendimą Nr. V-754 „Dėl asmeninės apsaugos priemonių naudojimo asmens sveikatos priežiūros įstaigose pagal saugumo lygius“ asmeninės apsaugos priemonių rinkinį. Stacionarizuojamas pacientas, kuriam pasireiškia COVID-19 ligai būdingi simptomai, arba pacientas, kuris atitinka bent vieną epidemiologinį COVID-19 kriterijų, kol negautas viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) arba greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo ar laboratorijoje atliekamo antigeno tyrimo (toliau – SARS-CoV-2 antigeno testas), vadovaujantis įsakymu Nr. V-2797, atsakymas, palatoje turi būti vienas, o stacionarinės ASPĮ personalas naudoja ne žemesnio kaip III saugumo lygio asmeninės apsaugos priemonių rinkinį. Atliekamas visų patalpų, kuriose buvo teikiamos pacientui asmens sveikatos priežiūros paslaugos, baigiamasis valymas ir dezinfekcija. Stacionarizuojamas pacientas (ar paciento atstovas) turi pasirašyti stacionarinės ASPĮ vadovo nustatytos formos sutikimą neišvykti iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir būti izoliuotas, iki bus gauti viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) arba SARS-CoV-2 antigeno testo rezultatai. Sutikime turi būti nurodyta, kad pacientui nepasirašius šio sutikimo jam bus taikomas būtinasis hospitalizavimas ir (ar) būtinasis izoliavimas.“
2. Pakeičiu 2.11 papunktį ir jį išdėstau taip:
„2.11. Į medicininės reabilitacijos bei stacionarines psichosocialinės reabilitacijos paslaugas teikiančias ASPĮ iš stacionarinių ASPĮ pacientai perkeliami tik gavus jų viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) neigiamą atsakymą, išskyrus, kai vadovaujantis šio papunkčio trečiąja pastraipa viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu) neatliekamas arba gaunamas teigiamas šio papunkčio trečiojoje pastraipoje nurodyto paciento viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) atsakymas.
Pacientui, kuris iš stacionarinės ASPĮ yra siunčiamas į ASPĮ, teikiančią medicininės reabilitacijos arba stacionarines psichosocialinės reabilitacijos paslaugas, ir jį slaugyti lydinčiam asmeniui viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu) atliekamas stacionarinėje ASPĮ likus ne daugiau kaip 72 val. iki atvykimo į ASPĮ, teikiančią medicininės reabilitacijos arba stacionarines psichosocialinės reabilitacijos paslaugas.
Pacientui, kuris dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) liekamųjų reiškinių iš stacionarinės ASPĮ arba po aktyvaus gydymo stacionare iš namų ar kitos gyvenamosios vietos yra siunčiamas į ASPĮ, teikiančią medicininės reabilitacijos arba stacionarines psichosocialinės reabilitacijos paslaugas, ir kuris yra laikomas pasveikusiu ir izoliacija jam nutraukta vadovaujantis Vaikų ir suaugusiųjų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnostikos ir gydymo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 16 d. įsakymu Nr. V-383 „Dėl Vaikų ir suaugusiųjų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnostikos ir gydymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka, ir kuris neturi COVID-19 ligai būdingų simptomų 90 dienų laikotarpiu nuo pirmųjų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) simptomų atsiradimo dienos, viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) atlikti neprivaloma.
Pacientui, kuris iš namų ar kitos gyvenamosios vietos yra siunčiamas į ASPĮ, teikiančią medicininės reabilitacijos arba stacionarines psichosocialinės reabilitacijos paslaugas, ASPĮ, turinčioje pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo licenciją, paimamas ėminys viruso SARS-CoV-2 tyrimui (tiriant PGR metodu) atlikti ir organizuojamas jo ištyrimas arba ėminys viruso SARS-CoV-2 tyrimui (tiriant PGR metodu) paimamas mobiliajame punkte, tokiu atveju asmuo atlikti tyrimo registruojasi per Karštąją liniją 1808, elektroniniu būdu adresu https://selfreg.myhybridlab.com, pats užpildydamas elektroninę registracijos formą, arba jį savivaldybės nustatyta tvarka užregistruoja pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovo paskirtas specialistas. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip likus 72 val. iki atvykimo į ASPĮ, teikiančią medicininės reabilitacijos arba stacionarines psichosocialinės reabilitacijos paslaugas. Jei iš namų ar kitos gyvenamosios vietos į ASPĮ, teikiančią medicininės reabilitacijos arba stacionarines psichosocialinės reabilitacijos paslaugas, atvykusiam pacientui nebuvo atliktas viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu), ėminys dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) turi būti paimtas ASPĮ, teikiančioje medicininės reabilitacijos arba stacionarines psichosocialinės reabilitacijos paslaugas, ir siunčiamas į licenciją teikti atitinkamas laboratorinės diagnostikos paslaugas turinčią ASPĮ, su kuria medicininės reabilitacijos arba stacionarines psichosocialinės reabilitacijos paslaugas teikianti ASPĮ yra sudariusi sutartį dėl mėginių ištyrimo.
Viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu) perkeliant pacientus į ASPĮ, teikiančias medicininės reabilitacijos arba stacionarines psichosocialinės reabilitacijos paslaugas, organizuojamas pagal schemą, pateiktą tvarkos aprašo 4 priede.“