Suvestinė redakcija nuo 2022-02-18

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2018-09-28, i. k. 2018-15365

 

 

UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠEIMOS KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2018 m. rugsėjo 27 d. Nr. TS-244

Utena

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 5, 7 dalimis, 16 straipsnio 2 dalies 6 punktu, 4 dalimi, Lietuvos Respublikos šeimos stiprinimo įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 2 punktu, Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d. sprendimu Nr. TS-296 „Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ (2016 m. gegužės 26 d. sprendimo Nr. TS-148, 2016 m. gruodžio 22 d. sprendimo Nr. TS-327, 2017 m. vasario 23 d. sprendimo Nr. TS-39, 2017 m. gegužės 25 d. sprendimo Nr. TS-148, 2017 m. birželio 29 d. sprendimo Nr. TS-167, 2017 m. rugsėjo 28 d. sprendimo Nr. TS-226, 2018 m. vasario 22 d. sprendimo Nr. TS-37 redakcijos), 40 punktu, Utenos rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1Patvirtinti Utenos rajono savivaldybės šeimos komisijos nuostatus (pridedama).

2Nurodyti, kad šis sprendimas turi būti skelbiamas Teisės aktų registre ir savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                   Alvydas Katinas

 

PATVIRTINTA

Utenos rajono savivaldybės tarybos

2018 m. rugsėjo 27 d. sprendimu Nr. TS-244

 

UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠEIMOS KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Utenos rajono savivaldybės šeimos komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Utenos rajono savivaldybės šeimos komisijos (toliau - Komisija) tikslą, funkcijas, teises ir pareigas, Komisijos sudarymo ir darbo organizavimo tvarką.

2.  Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos šeimos stiprinimo įstatymu, Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, Utenos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos sprendimais, Savivaldybės mero potvarkiais, kitais šeimos politikos formavimą ir įgyvendinimą reguliuojančiais teisės aktais bei Nuostatais.

3.  Nuostatuose vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos šeimos stiprinimo įstatyme.

4Komisija – visuomeniniais pagrindais veikianti patariamoji institucija. 

 

II SKYRIUS

KOMISIJOS TIKSLAS IR FUNKCIJOS

 

5Komisijos tikslas – padėti įgyvendinti Savivaldybės funkcijas, kuriant šeimai palankią aplinką Savivaldybėje ir stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų ar įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su šeimomis ar joms atstovaujančių.

6.    Siekdama įgyvendinti savo veiklos tikslą, Komisija vykdo šias funkcijas:

6.1. analizuoja, stebi ir vertina, kaip formuojama ir įgyvendinama šeimos politika Savivaldybėje;

6.2. teikia Savivaldybės tarybai siūlymus dėl šeimos stiprinimo Savivaldybėje prioritetų, programų ir priemonių;

6.3. teikia Savivaldybės institucijoms ir įstaigoms siūlymus dėl paslaugų šeimai prieinamumo ir plėtros Savivaldybėje;

6.4. skatina šeimų organizacijų ir su šeimomis dirbančių organizacijų veiklą.

 

III SKYRIUS

KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

7.  Komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

7.1.    dalyvauti Savivaldybės tarybos, Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių posėdžiuose, kuriuose svarstomi su šeima susiję klausimai;

7.2.    gauti iš valstybės ir Savivaldybės institucijų bei Savivaldybės įstaigų informaciją šiuose Nuostatuose numatytoms Komisijos funkcijoms vykdyti;

7.3.    dalyvauti rengiant teisės aktų, reglamentuojančių šeimos politiką, projektus;

7.4.    kviesti į savo posėdžius valstybės ir Savivaldybių institucijų ir įstaigų, nevyriausybinių organizacijų bei kitų įstaigų atstovus, nepriklausomus ekspertus;

7.5.    skleisti visuomenei informaciją apie Komisijos vykdomą veiklą, organizuoti konferencijas, seminarus ir kitus renginius šeimos politikos klausimais;

8.  Komisijos nariai privalo:

8.1. dalyvauti Komisijos posėdžiuose. Jeigu dėl pateisinamų priežasčių negali dalyvauti posėdyje, privalo apie tai pranešti Komisijos pirmininkui ar sekretoriui.

8.2. laikytis konfidencialumą ir duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų nuostatų;

8.3. būti objektyvūs, nešališki, gerbti posėdžiuose dalyvaujančių asmenų teises.

 

IV SKYRIUS

KOMISIJOS SUDARYMO TVARKA

 

9.    Komisija sudaroma ir jos sudėtis keičiama Savivaldybės tarybos sprendimu Savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui.

10. Komisija sudaroma iš 11 narių: 4 nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su šeimomis, atstovai (toliau – nevyriausybinė organizacija), 3 Savivaldybės administracijos atstovai, 2 Savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovai, 2 Savivaldybės tarybos nariai.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-188, 2019-06-27, paskelbta TAR 2019-07-01, i. k. 2019-10674

Nr. TS-45, 2022-02-17, paskelbta TAR 2022-02-17, i. k. 2022-02892

 

11.     Komisijos narių atranka organizuojama tokia tvarka:

11.1nevyriausybinių organizacijų atstovų atranką padeda organizuoti Savivaldybės administracija. Informacija apie organizuojamą atranką skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje ir Utenos rajono vietinėje spaudoje. Viena nevyriausybinė organizacija gali siūlyti vieną atstovą. Nevyriausybinės organizacijos pasiūlymą pateikia raštu Savivaldybės administracijai. Pasiūlyme nurodoma siūlomo asmens vardas, pavardė, kontaktai, pareigos organizacijoje. Pasiūlymą pasirašo organizacijos vadovas. Esant daugiau siūlomų asmenų, nei yra vietų Komisijoje, Savivaldybės administracija atskirai organizuoja susirinkimą, kurio metu pasiūlyti asmenys paprasta balsų dauguma išrenka 4 atstovus.

11.2.  Savivaldybės administracijos direktorius deleguoja 3 atstovus iš Savivaldybės administracijos.

11.3Savivaldybės institucijų ir įstaigų, dirbančių socialinėje srityje, vadovai deleguoja 2 atstovus;

11.4. Savivaldybės taryba deleguoja 2 atstovus iš Savivaldybės tarybos narių.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. TS-188, 2019-06-27, paskelbta TAR 2019-07-01, i. k. 2019-10674

 

12.     Komisijos pirmininko kandidatūrą teikia Savivaldybės meras.

13.     Komisijos pirmininku paskyrus Savivaldybės institucijos ar įstaigos atstovą, Komisijos pirmininko pavaduotoju turi būti išrinktas su šeimomis dirbančios organizacijos atstovas. Jei Komisijos pirmininku paskiriamas su šeimomis dirbančios organizacijos atstovas, Komisijos pirmininko pavaduotoju turi būti išrinktas savivaldybės institucijos ar įstaigos atstovas.

14.     Komisijos pirmininko pavaduotoją ir sekretorių Komisija iš savo narių išsirenka Komisijos pirmojo posėdžio metu.

15.  Komisijos nario įgaliojimai nutrūksta, jeigu:

15.1.  Komisijos narys atsistatydina savo noru;

15.2.  baigiasi Komisijos kadencija;

15.3.  nutrūksta jo darbo (tarnybos) santykiai atstovaujamoje Savivaldybės institucijoje ar įstaigoje;

15.4.  jis atšaukiamas jį delegavusios institucijos iniciatyva;

15.5.  jis miršta.

16.     Komisija dirba pagal kasmet sudaromą ir Komisijos tvirtinamą (protokoliniu sprendimu) veiksmų planą.

 

V SKYRIUS

DARBO ORGANIZAVIMAS

 

17.  Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas, jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas.

18.     Pagrindinė Komisijos veiklos forma yra posėdžiai.

19.     Posėdžiai šaukiami prireikus, bet ne rečiau kaip 1 kartą per ketvirtį. Komisijos posėdžius šaukia Komisijos pirmininkas, kai jo nėra, – Komisijos pirmininko pavaduotojas.

20.     Posėdžiai yra atviri, juose gali dalyvauti svarstomais klausimais suinteresuoti ir kviestiniai asmenys.

21.  Komisijos pirmininkas:

21.1.  kviečia Komisijos narius į pirmąjį posėdį per 1 mėnesį nuo Komisijos sudarymo;

21.2.  vadovauja Komisijos veiklai ir pirmininkauja posėdžiams;

21.3.  sudaro Komisijos posėdžio darbotvarkę;

21.4.  nustato Komisijos posėdžio darbo laiką ir vietą;

21.5.  pasirašo Komisijos posėdžio protokolus, kitus dokumentus, susijusius su Komisijos veikla;

21.6.  pateikia Komisijos posėdžio metu priimtus pasiūlymus Savivaldybės tarybai, Savivaldybės merui, Savivaldybės administracijos direktoriui;

21.7.  veikia Komisijos vardu, atstovauja jai Savivaldybės taryboje, kitose institucijose ir organizacijose arba įgalioja tai daryti kitus Komisijos narius;

22.  Komisijos sekretorius:

22.1.  pateikia Komisijos nariams posėdžio darbotvarkę ir su svarstomu klausimu susijusią posėdžio medžiagą;

22.2.  informuoja Komisijos narius, kviestinius asmenis ir kitus suinteresuotus asmenis apie posėdžio laiką ir vietą ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas;

22.3rašo ir pasirašo Komisijos posėdžio protokolą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po Komisijos posėdžio;

22.4.  supažindina suinteresuotus asmenis su Komisijos priimtais sprendimais, prireikus pateikia jų kopijas ar išrašus.

23.     Komisijos nariai, pradėdami darbą Komisijoje, privalo pasirašyti nustatytos formos Konfidencialumo ir nešališkumo pasižadėjimą. Jei Komisijos posėdžio metu svarstomas klausimas susijęs su Komisijos nario privačiais interesais, Komisijos narys informuoja apie tai Komisiją ir nusišalina nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ir priimant interesų konfliktą keliantį sprendimą. Už konfidencialios informacijos atskleidimą ar viešųjų ir privačių interesų derinimo pažeidimus Komisijos nariai atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

24.     Komisijos posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių. Komisijos posėdyje turi dalyvauti Komisijos pirmininkas, o kai jo nėra, – Komisijos pirmininko pavaduotojas. Jei Komisijos posėdyje negali dalyvauti Komisijos pirmininkas ir Komisijos pirmininko pavaduotojas, Komisijos posėdis atidedamas.

25.     Kiekvienas Komisijos  narys turi teisę siūlyti klausimus posėdžiui, iš anksto informavęs apie tai Komisijos pirmininką.

26.  Komisijos sprendimus priima posėdyje atviru balsavimu dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Komisijos posėdžiui pirmininkaujančio balsas. Jeigu Komisijos narys nesutinka su Komisijos narių priimtu sprendimu ir balsuoja prieš, jis gali pareikšti atskirąją nuomonę, kuri įrašoma Komisijos posėdžio protokole.

27.  Komisijos sprendimai įforminami Komisijos posėdžių protokolais.

28.     Komisijos sprendimai yra rekomendacinio pobūdžio.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

29.  Komisijos  protokolai ir kiti dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais.

30.  Komisiją pagal poreikį techniškai aptarnauja Savivaldybės administracija.

_____________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-188, 2019-06-27, paskelbta TAR 2019-07-01, i. k. 2019-10674

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2018 m. rugsėjo 27 d. sprendimo Nr. TS-244 „Dėl Utenos rajono savivaldybės šeimos komisijos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo ir Utenos rajono savivaldybės šeimos komisijos sudarymo

 

2.

Utenos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-45, 2022-02-17, paskelbta TAR 2022-02-17, i. k. 2022-02892

Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2018 m. rugsėjo 27 d. sprendimo Nr. TS-244 "Dėl Utenos rajono savivaldybės šeimos komisijos nuostatų patvirtinimo“ ir 2019 m. birželio 27 d. sprendimo Nr. TS-188 "Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2018 m. rugsėjo 27 d. sprendimo Nr. TS-244 "Dėl Utenos rajono savivaldybės šeimos komisijos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo ir Utenos rajono savivaldybės šeimos komisijos sudarymo“ pakeitimo