Suvestinė redakcija nuo 2019-07-05 iki 2020-01-31

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2017-05-26, i. k. 2017-08881

 

PanevezioHerbas

PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL INTEGRALIOS PAGALBOS PASLAUGŲ TEIKIMO ASMENS NAMUOSE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO IR savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 23 d. sprendimo nr. 1-36 1 punkto pripažinimo netekusiu galios

 

2017 m. gegužės 25 d. Nr. 1-204

Panevėžys

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 12 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi, 4 dalies 8 punktu, atsižvelgdama į Integralios pagalbos plėtros veiksmų planą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. A1-435, Panevėžio miesto savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Integralios pagalbos paslaugų teikimo asmens namuose tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 23 d. sprendimo Nr. 1-36 „Dėl Integralios pagalbos paslaugų teikimo asmens namuose tvarkos aprašo ir dienos socialinės globos paslaugų teikimo asmens namuose kainos patvirtinimo“ 1 punktą.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                  Rytis Mykolas Račkauskas

 

PATVIRTINTA

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos

2017 m. gegužės 25 d. sprendimu Nr. 1-204

 

 

INTEGRALIOS PAGALBOS PASLAUGŲ TEIKIMO ASMENS NAMUOSE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Integralios pagalbos paslaugų teikimo asmens namuose tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato kreipimosi dėl integralios pagalbos paslaugų, šių paslaugų skyrimo, teikimo, mokėjimo, finansavimo sąlygas ir tvarką.

2. Integralios pagalbos paslaugos asmens namuose (toliau – integrali pagalba) – tai slaugos ir dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos, kurias teikiant asmeniui tenkinami slaugos ir socialinių paslaugų poreikiai, teikiama nuolatinė kompleksinė specialistų pagalba ir priežiūra.

3. Slaugos paslaugos asmens namuose tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos asmens namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, tenkinant asmens slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinant paciento savarankiškumą ir gerinant asmens gyvenimo kokybę.

4. Dienos socialinė globa asmens namuose – tai visuma socialinių paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė pagalba namuose dienos metu.

5. Integralios pagalbos tikslas – teikti kokybišką, kompleksinę, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujančią pagalbą dienos metu asmens namuose ir sudaryti sąlygas kiek įmanoma ilgiau likti gyventi savo namuose, neprarandant ryšio su artimaisiais, ir gauti reikiamą kvalifikuotą pagalbą (slaugą ir socialinę globą) namuose, siekiant išvengti stacionarios institucinės globos.

6. Šis Aprašas taikomas Panevėžio socialinių paslaugų centrui, viešajai įstaigai „Integruotų sveikatos paslaugų centras“ ir viešajai įstaigai „Šv. Juozapo globos namai“ (toliau – Įstaiga), kuri teikia socialines paslaugas asmens namuose, atitinka socialinės globos normatyvus ir turi licenciją verstis asmens sveikatos priežiūros veikla, teikti licencijoje nurodytą bendruomenės slaugos paslaugą, įgyvendina pagal ES fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-418 projektus „Integralios pagalbos paslaugų, teikiamų asmens namuose, plėtra ir kokybės gerinimas Panevėžio mieste “. Aprašo nuostatos galioja tol, kol bus įgyvendinti šie projektai.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1-238, 2019-06-20, paskelbta TAR 2019-06-25, i. k. 2019-10124

 

7. Integralios pagalbos paslaugą administruoja Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų skyrius (toliau – Socialinių reikalų skyrius).

 

II SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS GAVĖJAI

 

8. Integralios pagalbos gavėjai:

8.1. vaikas, turintis sunkią negalią, – asmuo, kuriam pagal Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymą nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis ir pagal Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymą pripažintas sunkaus neįgalumo lygis;

8.2. suaugęs asmuo, turintis sunkią negalią, – asmuo, kuriam pagal Socialinių paslaugų įstatymą nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis ir kuris pagal Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymą yra pripažintas nedarbingu;

8.3. senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo, turintis sunkią negalią, – sukakęs senatvės pensijos amžių asmuo, kuriam pagal Socialinių paslaugų įstatymą nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis.

9. Integralios pagalbos gavėjai yra asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą ir gyvenantys Panevėžio miesto savivaldybės teritorijoje.

10. Asmenims, keliantiems pavojų savo artimųjų ir aplinkinių sveikatai (jei asmuo yra agresyvus ir neprognozuojamas), taip pat sergantiems infekcinėmis ligomis, chronišku alkoholizmu, narkomanams integrali pagalba neteikiama.

 

III SKYRIUS

KREIPIMASIS DĖL INTEGRALIOS PAGALBOS

 

11. Dėl integralios pagalbos paslaugų gavimo neįgalus asmuo, vienas iš suaugusių jo šeimos narių ar jo globėjas, rūpintojas kreipiasi į Socialinių reikalų skyrių, pasirinkdamas Įstaigą, užpildo prašymą-paraišką socialinėms paslaugoms gauti (forma SP-8) (toliau – prašymas) ir pateikia šiuos dokumentus:

11.1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą laikinai ar nuolat gyventi Lietuvoje (ne Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams);

11.2. neįgaliojo pažymėjimą;

11.3. darbingumo lygio pažymą, išduotą Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos;

11.4. specialiųjų poreikių nustatymo pažymą, išduotą Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos;

11.5. sveikatos priežiūros įstaigos pažymą-išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a);

11.6. pažymas apie asmens (šeimos) pajamas;

11.7. teismo nutartį dėl globos ar rūpybos nustatymo (jei asmeniui nustatyta globa ar rūpyba);

11.8. prireikus gali būti pareikalauta kitų papildomų dokumentų, susijusių su integralios pagalbos paslaugų skyrimu asmeniui iš kitų institucijų, įstaigų ar organizacijų.

12. Jei pasirinktoje Įstaigoje prašymo pateikimo momentu nėra laisvų vietų, neįgalus asmuo siunčiamas į tą Įstaigą, kurioje yra laisvų vietų. 

13. Veikdami neįgaliojo asmens (šeimos) ar visuomenės socialinio saugumo interesais, prašymą dėl integralios pagalbos paslaugų asmeniui skyrimo gali pateikti bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys, nurodę priežastį, dėl kurios asmuo (vienas iš suaugusių jo šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) negali to padaryti pats.

 

IV SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS PASLAUGŲ SKYRIMAS

 

14. Socialinių reikalų skyrius, gavęs asmens prašymą dėl integralios pagalbos skyrimo, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos kreipiasi į atsakingą Įstaigą dėl asmens socialinės globos poreikio įvertinimo. Įstaiga ne vėliau kaip per 25 darbo dienas įvertina socialinės globos poreikį.

15. Atsakingos Įstaigos socialinis darbuotojas, įvertinęs socialinės globos poreikį, ne vėliau kaip per 25 dienas pateikia poreikių vertinimo išvadas Socialinių reikalų skyriui.

16. Sprendimą dėl integralios pagalbos skyrimo priima Socialinių paslaugų poskyrio vedėjas, o jo nesant Socialinių reikalų skyriaus vedėjas.

17. Sprendimo ir sutarties dėl mokėjimo už paslaugas kopijas Socialinių reikalų skyrius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas pateikia Įstaigai.

18. Integralios pagalbos paslaugos neskiriamos, jeigu:

18.1. asmens pageidavimai prieštarauja įstatymams, saugos darbe reikalavimams ir (ar) kitoms integralios pagalbos teikimo sąlygoms;

18.2. pirminio socialinės globos namuose paslaugų poreikio nustatymo metu paaiškėja, kad asmeniui šios paslaugos nėra būtinos;

18.3. įtariama, kad asmuo (jo šeimos narys) gali sirgti užkrečiamąja liga, kol gaunama gydytojų išvada, kad asmuo nekelia pavojaus užsikrėsti tiesioginiams paslaugų teikėjams;

19. Jeigu asmeniui, gaunančiam integralios pagalbos asmens namuose paslaugas, reikia keisti paslaugų rūšį, Įstaiga kreipiasi į Socialinių reikalų skyrių dėl kitos rūšies socialinių paslaugų (ilgalaikės ar trumpalaikės socialinės globos) asmeniui skyrimo.

 

V SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS PASLAUGŲ TRUKMĖ

 

20. Integralios pagalbos namuose trukmė:

20.1. Dienos socialinė globa teikiama nuo 2 iki 4,5 valandų per dieną, iki 7 dienų per savaitę asmens namuose. Valandų poreikį nustato socialinis darbuotojas apsilankymo pas asmenį namuose metu, suderinęs su pageidaujančiu gauti paslaugas asmeniu (jo globėju, rūpintoju arba asmeniui atstovaujančiu suaugusiu šeimos nariu). Dėl mokėjimo už dienos socialinės globos paslaugas asmens namuose sudaroma sutartis tarp asmens ir Savivaldybės administracijos, kurios forma yra patvirtinta Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

20.2. Slaugos paslaugos teikimo trukmę nustato slaugytojas pirmo apsilankymo pas asmenį namuose metu, suderinęs su pageidaujančiu gauti paslaugas asmeniu (jo globėju, rūpintoju arba asmeniui atstovaujančiu suaugusiu šeimos nariu).

 

VI SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS PASLAUGŲ TEIKIMAS

 

21. Priėmus sprendimą dėl integralių paslaugų teikimo per 5 darbo dienas sudaroma sutartis tarp asmens, kuriam priimtas sprendimas teikti integralios pagalbos paslaugas, ir šias paslaugas teikiančios Įstaigos.

22. Integrali pagalba teikiama komandinio darbo principu. Komandą sudaro: slaugytojas, slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas, masažuotojas, socialinis darbuotojas, socialinio darbuotojo padėjėjai.

 

VII SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ INTEGRALIOS PAGALBOS PASLAUGAS

 

23. Vieno gyvenančio asmens mokėjimo už vieno kalendorinio mėnesio laikotarpiu teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų.

24. Asmens, gyvenančio šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui neviršija Valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) trigubo dydžio, mokėjimo už vieno kalendorinio mėnesio laikotarpiu teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų.

25. Asmens, gyvenančio šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui viršija VRP trigubą dydį, mokėjimo už vieno kalendorinio mėnesio laikotarpiu teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 50 procentų asmens pajamų.

26. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą dieną teikiamą dienos socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos socialinės globos trukmei.

27. Slaugos paslaugos asmenims teikiamos nemokamai.

 

VIII SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS PASLAUGŲ TEIKIMO SUSTABDYMAS AR NUTRAUKIMAS

 

28. Integralios pagalbos paslaugų teikimas sustabdomas arba nutraukiamas Socialinių paslaugų poskyrio vedėjo, o jo nesant Socialinių reikalų skyriaus vedėjo sprendimu. Sprendimas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas perduodamas Įstaigai.

29. Integralios pagalbos paslaugų teikimas sustabdomas:

29.1. asmens ar vieno iš suaugusių jo šeimos narių, globėjo, rūpintojo raštišku prašymu, bet ne ilgiau kaip 4 mėnesiams;

29.2. paaiškėjus, kad asmuo (šeima), jo globėjas, rūpintojas, besikreipiantis dėl integralios pagalbos, pateikė neteisingą informaciją socialinių ir slaugos paslaugų poreikiui įvertinti. Šiuo atveju integrali pagalba stabdoma tol, kol, atsižvelgiant į naujai paaiškėjusias aplinkybes, pakartotinai nustatomas poreikis;

29.3. kai asmens namuose visiškai nesudarytos sąlygos integralios pagalbos namuose paslaugoms teikti: namuose antisanitarinės sąlygos, nėra tinkamų indų, priemonių, įrangos ir pan. (iki bus pašalintos nurodytos priežastys);

29.4. asmeniui išvykus į stacionarią sveikatos priežiūros, reabilitacijos ar kitą gydymo įstaigą;

30. Integralios pagalbos paslaugų teikimas nutraukiamas:

30.1. asmens ar vieno iš suaugusių jo šeimos narių, globėjo, rūpintojo rašytiniu prašymu;

30.2. kuriai nors iš šalių nevykdant arba netinkamai vykdant sutartyje numatytus įsipareigojimus;

30.3. asmeniui išvykus nuolat gyventi į kitos savivaldybės teritoriją, užsienio valstybę;

30.4. asmeniui pradėjus gauti trumpalaikės ar ilgalaikės socialinės globos paslaugas institucijoje;

30.5. jei praėjus 4 mėnesiams nuo prašymo sustabdyti integralios pagalbos paslaugų teikimą nesikreipiama dėl paslaugų teikimo atnaujinimo;

30.6. paslaugų gavėjui mirus;

30.7. asmeniui ar jo šeimos nariams, globėjui, rūpintojui pageidaujant paslaugų, kurios prieštarauja įstatymams, saugos darbe reikalavimams, integralios pagalbos teikimo sutarties sąlygoms;

30.8. kai asmens namuose nuolat girtaujama, smurtaujama ir iškyla grėsmė paslaugų teikėjų saugumui (iki bus pašalintos nurodytos aplinkybės);

30.9. kitais teisės aktuose numatytais atvejais.

 

IX SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS FINANSAVIMAS, ATSAKOMYBĖ, KONTROLĖ

 

31. Integralios pagalbos teikimo finansavimo šaltiniai:

31.1. valstybės specialiųjų tikslinių dotacijų lėšos;

31.2. slaugos paslaugos, finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis;

31.3. asmens (šeimos) pajamos, asmens suaugusių vaikų, kitų suinteresuotų asmenų piniginės lėšos.

32. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto vykdytojas panaudotų lėšų ataskaitas Europos socialinio fondo agentūrai teikia finansavimo ir administravimo sutartyje nustatytais terminais.

33. Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir kitos valstybinės kontrolės teisę turinčios institucijos kontroliuoja valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų socialinei globai asmenims, turintiems sunkią negalią, organizuoti lėšų panaudojimą.

34. Integralią pagalbą teikianti Įstaiga atsako už lėšų, skirtų integralios pagalbos paslaugoms finansuoti, tinkamą panaudojimą.

35. Įstaigos, kurios nėra biudžetinės įstaigos, su Socialinių reikalų skyriumi sudaro finansavimo sutartį dėl lėšų skyrimo už integralios pagalbos teikimą, kurios formą tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

 

X SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. Asmens dienos globos ir slaugos poreikių vertinimo ar asmens (šeimos) finansinių galimybių mokėti už socialinę globą vertinimo išvadas, sprendimą dėl Integralios pagalbos skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriui arba Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Socialinių paslaugų priežiūros departamentas).

37. Ginčai dėl Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus, Socialinių paslaugų priežiūros departamento priimtų sprendimų (neveikimo) nagrinėjami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

__________________________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. 1-238, 2019-06-20, paskelbta TAR 2019-06-25, i. k. 2019-10124

Dėl Integralios pagalbos paslaugų teikimo asmens namuose tvarkos aprašo, patvirtinto Savivaldybės tarybos 2017 m. gegužės 25 d. sprendimu Nr. 1-204, pakeitimo