Suvestinė redakcija nuo 2024-03-08 iki 2024-10-03
Sprendimas paskelbtas: TAR 2023-03-30, i. k. 2023-05813
ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS SMULKIOJO IR VIDUTINIO VERSLO RĖMIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2023 m. kovo 30 d. Nr. T-99
Šiauliai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 38 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo 5 straipsnio 1 dalimi, 6 straipsnio 2 punktu, 7 straipsniu, 2022 m. birželio 30 d. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 pakeitimo įstatymo Nr. XIV-1268 2 straipsnio 1 ir 2 dalimis, 1 straipsniu pakeisto Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 3 straipsnio 3 punktu, 6 straipsnio 38 punktu, 27 straipsnio 2 dalies 3 punktu, įgyvendindama 2015–2024 m. Šiaulių miesto strateginį plėtros planą, patvirtintą Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2016 m. rugpjūčio 25 d. sprendimu Nr. T-325 „Dėl 2015–2024 m. Šiaulių miesto strateginio plėtros plano patvirtinimo“, atsižvelgdama į Šiaulių miesto savivaldybės smulkiojo verslo rėmimo komisijos siūlymą (2023-02-02 protokolas Nr. VT-9), Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Patvirtinti Šiaulių miesto savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo nuostatus (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2021 m. kovo 4 d. sprendimą Nr. T-49 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės smulkiojo verslo rėmimo nuostatų patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.
3. Nustatyti, kad šis sprendimas, išskyrus 4 punktą, įsigalioja 2023 m. balandžio 1 d., o jo nuostatos pradedamos taikyti, kai naujai išrinkta 2023–2027 metų kadencijos Šiaulių miesto savivaldybės taryba susirenka į pirmąjį posėdį.
4. Įpareigoti Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos ir mero sekretoriatą, paskelbus 2023–2027 metų kadencijos Šiaulių miesto savivaldybės tarybos susirinkimo datą, pranešti apie tai Teisės aktų registrui.
PATVIRTINTA
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos
2023 m. kovo 30 d. sprendimu Nr. T-99
ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS SMULKIOJO IR VIDUTINIO VERSLO RĖMIMO NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šiaulių miesto savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Šiaulių miesto savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams (toliau – SVV subjektai) teikiamos finansinės paramos (toliau – parama) priemones ir dydžius, paramos skyrimo reikalavimus, Šiaulių miesto savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo lėšų (toliau – paramos lėšos) administravimo tvarką, reikalavimus paramai gauti, paramos gavėjų atsakomybę ir paramos panaudojimo kontrolę.
2. Nuostatai parengti vadovaujantis Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymu (toliau – Įstatymas).
3. Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo tikslas – skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo kūrimąsi, sudaryti palankias sąlygas verslo plėtrai, naujoms darbo vietoms kurti ir darbuotojų profesiniam tobulėjimui, skatinti kurti inovatyvų verslą.
4. Paramos lėšas sudaro Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto (toliau – savivaldybės biudžetas) lėšos. Lėšų suma kiekvienais metais numatoma Šiaulių miesto savivaldybės strateginio veiklos plano, Miesto ekonominės plėtros programos 05.01.02.01 priemonėje „Skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektus“ ir yra laikoma nereikšminga (de minimis) pagalba bei atitinka Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 nuostatas.
5. Pagal Nuostatus paramos gali prašyti šie SVV subjektai:
5.1. labai maža, maža ar vidutinė įmonė, kaip ji apibrėžta Įstatymo 3 straipsnyje.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. T-35, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-07, i. k. 2024-04331
6. Prašymus gauti finansinę paramą vertina, verslo rėmimo prioritetus nustato, priima protokolinį sprendimą siūlyti Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) merui skirti ar neskirti paramą Šiaulių miesto savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisija (toliau – Komisija), vadovaudamasi Savivaldybės mero patvirtintu Komisijos darbo reglamentu. Komisijos sudėtį (personalijas) tvirtina ir keičia Savivaldybės meras.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-305, 2023-07-13, paskelbta TAR 2023-07-13, i. k. 2023-14556
7. Išnaudojus einamųjų metų Miesto ekonominės plėtros programoje numatytas lėšas, skirtas finansinėms paramos priemonėms, prašymai nebesvarstomi.
8. Nuostatuose vartojamos sąvokos:
8.1. Bendroji nereikšminga (de minimis) pagalba – pinigine verte išreikšta ne didesnė kaip 200 000,00 Eur (dviejų šimtų tūkstančių eurų) pagalba vienam ūkio subjektui (vienai įmonei) per trejus finansinius metus, kaip apibrėžta 2013 m. gruodžio 18 d. Komisijos reglamente (ES) Nr. 1407/2013 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai su pakeitimais, padarytais 2020 m. liepos 2 d. Komisijos reglamentu (ES) 2020/972.
8.2. Įranga ir įrankiai – ilgalaikis materialus turtas, skirtas prekėms gaminti ar paslaugoms teikti, numatomas naudoti ilgiau nei vienerius metus, ir kurio įsigijimo savikaina yra ne mažesnė už įmonės nusistatytą minimalią ilgalaikio materialiojo turto vieneto vertę.
8.3. Inovatyvus verslas – naujo gaminio arba produkto (nuo prototipo sukūrimo iki galutinio produkto) kūrimas ir diegimas į rinką arba jau egzistuojančio gaminio, produkto ar proceso tobulinimas, procesų automatizavimas, skaitmenizavimas, naujų technologijų diegimas.
8.4. Mokymai – trumpalaikiai (ne ilgesni kaip 3 mėnesių trukmės) darbuotojų mokymai, seminarai, kvalifikacijos kėlimo kursai, kuriuos išklausius gaunamas sertifikatas, kuriuo yra pažymima, kad mokymai buvo išklausyti, darbuotojas kėlė kvalifikaciją.
8.7. Paramos teikimo sutartis – savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo sutartis, sudaroma tarp Savivaldybės administracijos ir paramos gavėjo pagal Savivaldybės mero patvirtintą formą.
8.9. Pareiškėjas – SVV subjektas, įgyvendinantis, planuojantis įgyvendinti projektą ir gauti lėšų iš Savivaldybės projektui įgyvendinti.
8.10. Paroda – ne ilgiau kaip 7 kalendorines dienas trunkantis renginys, kuriame viešai eksponuojami meno dirbiniai, pramonės gaminiai, paslaugos, mokslo, kultūros ar kitų sričių pasiekimai ir kurio pagrindinė paskirtis yra visuomenės švietimas mokslo, kultūros, meno, pramonės, technologijų ar kitose srityse.
8.11. Socialinio poveikio projektas – projektas, pagal kurį įmonės pelno siekimas susiejamas su socialiniais tikslais ir prioritetais, remiamasi socialiai atsakingo verslo nuostatomis, t. y. SVV subjektas savo veikloje įdarbina socialiai pažeidžiamus asmenis arba, vykdydamas veiklą, sprendžia visuomenės socialines problemas bent vienoje iš šių sričių: kraštovaizdžio apsaugos, gyvūnų globos, visuomenės kūrybiškumo ugdymo, visuomenės sveikatinimo, vaikų ir jaunimo švietimo ir ugdymo bei pensinio amžiaus žmonių neformalaus švietimo, neįgaliųjų veiklos sąlygų gerinimo.
8.12. SVV statuso deklaracija – Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 4-119 „Dėl Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaravimo tvarkos aprašo ir Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaracijos formos patvirtinimo“ (su tolimesniais pakeitimais) patvirtintos formos dokumentas, kuriame verslo subjektas nurodo Įstatymo 3 straipsnio 1, 2, 3 dalyse ir 4 straipsnio 1 dalyje nustatytas priskyrimo SVV subjektui sąlygas ir deklaruoja savo, kaip SVV subjekto, statusą;
8.13. Verslininkas – fizinis asmuo, kuris atitinka Įstatymo 4 straipsnyje nustatytas sąlygas ir turi teisę verstis ekonomine veikla (įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą, ir individualia veikla pagal pažymą).
8.14. Verslo projektas – verslo idėjos įgyvendinimo planas, kuriuo siekiama sukurti naują arba iš esmės patobulinti esamą produktą, paslaugą, įsteigti naujų darbo vietų ir uždirbti pelno.
II SKYRIUS
FINANSINĖS PARAMOS PRIEMONĖS IR FINANSAVIMO SĄLYGOS
9. Finansinės paramos priemonės, maksimalūs paramos dydžiai vienam paramos gavėjui ir finansavimo sąlygos:
Finansuojamos priemonės |
Finansavimo sąlygos |
9.1. Įregistruotų naujų įmonių pradinių steigimosi išlaidų dalinis padengimas |
Skiriama parama – 100 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, bet ne daugiau kaip 50 Eur. Tinkamos finansuoti išlaidos: mokestis VĮ Registrų centrui už juridinio asmens įregistravimą, už laikinojo pavadinimo įtraukimą į registrą, pavadinimo tapatumo nustatymą. Parama pagal šią priemonę skiriama ne daugiau kaip vienam to paties steigėjo einamaisiais kalendoriniais metais įsteigtam SVV subjektui. Išlaidos kompensuojamos tik tuo atveju, jei įmonės steigėjas (-ai) yra fizinis (-iai) asmuo (-enys). Prašymas padengti išlaidas turi būti pateiktas ne vėliau kaip per devynis mėnesius nuo išlaidų atsiradimo dienos. |
9.2. Dalyvavimo verslo pristatymo parodoje, vykstančioje tiek užsienyje, tiek Lietuvoje, išlaidų dalinis padengimas |
Skiriama parama – 100 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, bet ne daugiau kaip 550 Eur. Tinkamos finansuoti išlaidos: dalyvio registracijos mokestis, parodos ploto nuomos išlaidos, stendo dizaino ir įrangos išlaidos. Prašymas padengti išlaidas turi būti pateiktas ne vėliau kaip per devynis mėnesius nuo išlaidų atsiradimo dienos. |
9.3. Išlaidų paramos gavėjui jo darbuotojams mokyti padengimas |
Skiriama parama: · 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, bet ne daugiau kaip 500 Eur; · trumpalaikiams (ne ilgesniems kaip trijų mėnesių trukmės) darbuotojų mokymams siekiant suteikti ir (ar) tobulinti jų profesines žinias ir įgūdžius; naujai įsteigtoms įmonėms, kompensuojant privalomus vadovų mokymus (priešgaisrinės ir darbų saugos). Tinkamos finansuoti išlaidos: išlaidos mokymams, jei juos vykdė verslo subjektas, turintis teisę vykdyti mokymo veiklą. Prašymas iš dalies padengti išlaidas turi būti pateiktas ne vėliau kaip per devynis mėnesius nuo išlaidų atsiradimo dienos. |
9.4. Verslo projektų konkursas „Jaunimo nuo 18 iki 29 m. verslo skatinimas“ |
Skiriama parama – 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, bet ne daugiau kaip 4 000 Eur. Tinkamos finansuoti išlaidos: išlaidos, reikalingos verslo projektui įgyvendinti (ilgalaikiam arba trumpalaikiam turtui įsigyti, prekių gamybai arba paslaugų teikimui, verslo reklamos išlaidoms apmokėti, darbo vietai įsteigti), patirtos konkurso vykdymo metais iki lapkričio 1 dienos. Verslo projektų konkurso nugalėtojai turi galimybę kartu su Savivaldybe dalyvauti Verslo ir pasiekimų parodoje, vykstančioje Šiaulių mieste. |
9.5. Verslo projektų konkursas „Vyresnių nei 45 m. asmenų verslo skatinimas“ |
Skiriama parama – 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, bet ne daugiau kaip 4 000 Eur. Tinkamos finansuoti išlaidos: išlaidos, reikalingos verslo projektui įgyvendinti (ilgalaikiam arba trumpalaikiam turtui įsigyti, prekių gamybai arba paslaugų teikimui, verslo reklamos išlaidoms apmokėti, darbo vietai įsteigti), patirtos konkurso vykdymo metais iki lapkričio 1 dienos. Verslo projektų konkurso nugalėtojai turi galimybę kartu su Savivaldybe dalyvauti Verslo ir pasiekimų parodoje, vykstančioje Šiaulių mieste. |
9.6. Įrangos ir įrankių įsigijimo išlaidų dalinis padengimas |
Skiriama parama – 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, bet ne daugiau kaip 3 000 Eur. Tinkamos finansuoti išlaidos: darbo procese naudojamų mašinų, įrenginių, aparatų, prietaisų, įrankių, įtaisų, kitų reikmenų ir jų priedų, kurie yra tiesiogiai susiję su jų naudojimu, įsigijimo ir jų montavimo išlaidos. Prašymas iš dalies padengti išlaidas turi būti pateiktas ne vėliau kaip per devynis mėnesius nuo išlaidų atsiradimo dienos. |
9.7. Infrastruktūros pritaikymo asmenims su judėjimo negalia SVV subjekto teritorijoje dalinis išlaidų kompensavimas |
Skiriama parama – 50 proc. kompensuoti tinkamų išlaidų, bet ne daugiau kaip 500 Eur. Tinkamos finansuoti išlaidos: pandusų įrengimas (projektavimo darbai, medžiagos, statybiniai darbai), mobiliųjų pandusų įsigijimas. Prašymas padengti išlaidas turi būti pateiktas ne vėliau kaip per devynis mėnesius nuo išlaidų atsiradimo dienos. |
9.8. Verslo projektų konkursas „Parama inovatyviam verslui“ |
Skiriama parama: · 80 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, bet ne daugiau kaip 7 000 Eur; · investuojantiems robotikos, automatizavimo, technologijų srityse; · kuriantiems naujus, inovatyvius produktus (prototipus) verslui; · investuojantiems į verslo skaitmeninimo sprendimus, kuriais siekiama skaitmenizuoti ir (ar) optimizuoti su gamybos ir (ar) paslaugų teikimu susijusius klientų valdymo ir aptarnavimo, tarptautinių kokybės vadybos standartų diegimo ir (ar) veiklos organizavimo procesus; · diegiantiems technologines inovacijas, mažinančias klimato kaitos ir šiltnamio efekto pasekmes. Tinkamos finansuoti išlaidos: išlaidos, reikalingos inovatyviam verslo projektui įgyvendinti: prekių ženklui registruoti, patentuoti, licencijuoti, ilgalaikiam arba trumpalaikiam turtui, prekėms arba paslaugoms, susijusioms su verslo projekto įgyvendinimu, įsigyti, verslo reklamos išlaidoms, darbo vietos steigimo išlaidoms (išskyrus darbo užmokestį), patirtoms konkurso vykdymo metais iki lapkričio 1 dienos, padengti. |
9.9. Rinkodaros priemonių įsigijimo dalinis išlaidų kompensavimas |
Skiriama parama – 50 proc. kompensuoti tinkamų išlaidų, bet ne daugiau kaip 1000 Eur. Tinkamos finansuoti išlaidos: reklaminė spauda (leidiniai, skrajutės, lankstinukai, vizitinės kortelės, lipdukai, plakatai), vizualinė reklama (iškabos, stendai, informacinės lentelės, langų ir automobilių lipdukai), kitos reklamos priemonės ir paslaugos (antspaudai, prekinio ženklo, logotipo sukūrimas, reklamos dizaino paslaugos), elektroninės rinkodaros priemonės (reklama paieškos sistemose, vaizdinė reklama internete, interaktyvaus turinio reklama). Prašymas padengti išlaidas turi būti pateiktas ne vėliau kaip per devynis mėnesius nuo išlaidų atsiradimo dienos. |
Punkto pakeitimai:
Nr. T-35, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-07, i. k. 2024-04331
III SKYRIUS
REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJAMS IR PARAIŠKŲ TEIKIMAS
10. Pareiškėjais gali būti Nuostatų 5 punkte nurodyti SVV subjektai, kurie paraiškos teikimo metu atitinka šiuos reikalavimus:
10.1. yra registruoti ar deklaravę gyvenamąją vietą ir vykdo veiklą Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje;
10.2. veiklą vykdo gamybos ir (ar) paslaugų srityje;
Papunkčio pakeitimai:
Nr. T-35, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-07, i. k. 2024-04331
10.3. veiklą vykdo ne ilgiau kaip trejus metus, išskyrus socialinio poveikio projektus vykdančius SVV subjektus. Socialinio poveikio projektą vykdantys SVV subjektai paraiškas gali teikti, jei veiklą vykdo ne ilgiau kaip penkerius metus (skaičiuojama iki paraiškos pateikimo dienos);
10.4. nėra padarę ekonominio pobūdžio pažeidimų (apie ekonominio pobūdžio pažeidimų padarymą arba nepadarymą deklaruoja pildydami nustatytos formos anketą);
10.6. neturi įsiskolinimų Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, Valstybinio socialinio draudimo fondui ir (ar) savivaldybės biudžetui (išskyrus atvejus, kai mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių sumokėjimo vyksta mokestinis ginčas), kurie per paskutinius vienerius metus iki paraiškos pateikimo dienos neturėjo baudos, paskirtos už nelegaliai dirbančio ir (ar) nelegalų darbą;
10.7. atitinka nereikšmingos (de minimis) pagalbos skyrimo sąlygas, nustatytas Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 1 straipsnio 1 dalyje ir 3 straipsnyje:
10.7.3. neveikia žemės ūkio produktų perdirbimo ir prekybos sektoriuje, kai pagalbos dydis nustatomas pagal iš pirminių gamintojų įsigytų arba atitinkamų įmonių rinkai pateiktų produktų kainą arba kiekį;
10.7.4. neveikia žemės ūkio produktų perdirbimo ir prekybos sektoriuje, kai pagalba priklauso nuo to, ar bus iš dalies arba visa perduota pirminiams gamintojams;
10.7.5. nėra išnaudojęs maksimalios nereikšmingos (de minimis) pagalbos vienai įmonei sumos (200 000 Eur (du šimtai tūkstančių eurų) arba 100 000 Eur (šimtas tūkstančių eurų), jei vykdoma krovinių vežimo keliais veikla samdos pagrindais arba už atlygį, per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį).
11. Teikti paraiškas verslo projektų konkursams Nuostatų 9.4 ir 9.5 papunkčiuose nurodytoms finansavimo priemonėms gali fiziniai asmenys, kurie ketina pradėti verslą, Nuostatų 5 punkte nurodyti SVV subjektai, atitinkantys Nuostatų 10 punkto reikalavimus, kurių vienas iš akcininkų, valdantis ne mažiau kaip 50 proc. įmonės akcijų, paraiškos pateikimo dieną yra:
12. Paraiškos finansinėms priemonėms, nurodytoms Nuostatų 9.1–9.3, 9.6, 9.7 ir 9.9 papunkčiuose, priimamos visus einamuosius metus iki Nuostatų 7 punkte nurodytų aplinkybių atsiradimo dienos.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-35, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-07, i. k. 2024-04331
IV SKYRIUS
DOKUMENTAI, REIKALINGI FINANSINEI PARAMAI GAUTI
14. SVV subjektai, norintys gauti paramą, Savivaldybės administracijai pateikia nustatytos formos paraišką dėl finansinės paramos skyrimo pagal atitinkamą finansavimo priemonę arba paraišką dalyvauti verslo projektų konkursuose su visais paraiškoje reikalaujamais dokumentais. Paraiškų formos tvirtinamos Savivaldybės mero potvarkiu ir yra skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje.
15. Siekdamas gauti Nuostatų 9 punkte nurodytą finansinę paramą, pareiškėjas kartu su paraiška turi pateikti:
15.1. išrašą apie įmonės registraciją iš VĮ Registrų centro Juridinių asmenų registro (toliau – JAR) (pateikti nebūtina, jei pareiškėjas pasirašo sutikimą tikrinti asmens duomenis);
15.2. verslo liudijimo ir (arba) individualios veiklos pažymos kopiją;
Papunkčio pakeitimai:
Nr. T-35, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-07, i. k. 2024-04331
15.3. SVV subjekto statuso deklaraciją, kuri skelbiama Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos interneto svetainėje (https://eimin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/verslo-aplinka/smulkiojo-ir-vidutinio-verslo-politika/statuso-deklaravimas-aktualus-dokumentai);
15.4. „Vienos įmonės“ deklaraciją pagal Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą ir interneto svetainėje (https://www.esinvesticijos.lt/lt/dokumentai/vienos-imones-deklaracijos-pagal-komisijos-reglamenta-es-nr-1407-2013) paskelbtą rekomenduojamą formą;
15.5. išlaidas pagrindžiančius dokumentus (sąskaitą faktūrą ir bankinio pavedimo arba kasos čekio, patvirtinančio pinigų sumokėjimo faktą, kopiją) ir kitus paraiškoje nurodytus dokumentus. Finansinėms paramos priemonėms, nurodytoms Nuostatų 9.4, 9.5 ir 9.8 papunkčiuose, išlaidas pagrindžiantys dokumentai turi būti pateikti ne vėliau kaip iki lapkričio 1 d.
V SKYRIUS
PARAIŠKŲ VERTINIMAS
18. Administracinės atitikties ir paraiškų tinkamumo vertinimą atlieka paramos administratorius, kuris įvertina:
18.4. ar nėra išnaudota galima paramos suma.
Papildyta papunkčiu:
Nr. T-35, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-07, i. k. 2024-04331
19. Paramos administratorius, nustatęs, kad paraiškos atitinka Nuostatų 10‒12 punktuose numatytas paramos teikimo sąlygas, teikia juos Komisijai vertinti. Paraiškos, neatitinkančios Nuostatuose numatytų paramos teikimo sąlygų, Komisijai vertinti neteikiamos.
20. Paraiškas, pateiktas paramai gauti pagal Nuostatų 9.1‒9.3, 9.6, 9.7 ir 9.9 papunkčiuose nurodytas finansavimo priemones, Komisija vertina atsižvelgdama į jų atitiktį Nuostatų III skyriuje nustatytiems reikalavimams ir į Nuostatų 15 punkte nurodytus dokumentus.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-35, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-07, i. k. 2024-04331
21. Paraiškas, pateiktas paramai gauti pagal Nuostatų 9.4‒9.5 papunkčiuose nurodytas finansavimo priemones, Komisija vertina atsižvelgdama į jų atitiktį Nuostatų III skyriuje nustatytiems reikalavimams ir Nuostatų 15 punkte nurodytus dokumentus bei vadovaudamasi Verslo projektų konkurso organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Savivaldybės mero potvarkiu ir šiais kriterijais:
21.2. kuriamo produkto, proceso ar paslaugos reikalingumas, naudingumas potencialiam vartotojui, verslo plėtros galimybės;
22. Paraiškas, pateiktas paramai gauti pagal Nuostatų 9.8. papunktyje nurodytą finansavimo priemonę, Komisija vertina atsižvelgdama į jų atitiktį Nuostatų III skyriuje nustatytiems reikalavimams ir į Nuostatų 15 punkte nurodytus dokumentus, bei vadovaudamasi Verslo projektų konkurso „Parama inovatyviam verslui“ organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Savivaldybės mero potvarkiu ir šiais kriterijais:
22.2. kuriamas naujas, inovatyvus produktas, procesas ar paslauga robotikos, automatizavimo, technologijų srityse;
22.4. kuriamo produkto, proceso ar paslaugos reikalingumas, naudingumas potencialiam vartotojui, verslo plėtros galimybės;
22.5. verslo projekto išsamumas ir pagrįstumas (verslo organizavimo ir valdymo, galimų rizikų įvertinimas, rinkodaros strategijos, pardavimų plano, prognozuojamo pelno, pateiktos išlaidų sąmatos pagrįstumas);
23. Jeigu gaunamas didelis paraiškų skaičius, o numatytų lėšų suma priemonei yra nepakankama visoms paraiškoms patenkinti, prioritetas skiriamas pareiškėjams ‒ labai mažoms, mažoms įmonėms ir verslininkams, kurie dėl paramos kreipiasi pirmą kartą, ir (arba) surinkusiems didžiausią balų skaičių. Ši nuostata taikoma Nuostatų 9.4, 9.5 ir 9.8 papunkčiuose nurodytoms priemonėms. Kitoms finansinėms paramos priemonėms parama teikiama įvertinus paraiškos pateikimo datą.
VI SKYRIUS
FINANSINĖS PARAMOS SKYRIMAS
24. Finansinė parama skiriama Savivaldybės mero sprendimu, atsižvelgiant į Komisijos pateiktą protokolinį siūlymą.
25. Paramos gavimas ir šalių įsipareigojimai, susiję su paramos teikimu ir naudojimu, nustatomi dvišalėse paramos teikimo sutartyse, kurios sudaromos tarp paramos gavėjo ir Savivaldybės.
26. Savivaldybės administracijai pasirašant paramos teikimo sutartį, atstovauja Savivaldybės administracijos direktorius.
27. Dėl Nuostatų 9.2 ir 9.3 papunkčiuose nurodytų finansavimo priemonių gali būti sudaromos dvišalės Savivaldybės ir įmonės, įstaigos ar organizacijos, kuri teikia mokymo ar konsultavimo paslaugas arba organizuoja parodą, sutartys, pagal kurias parama suteikiama paramos gavėjams, tačiau paramos lėšos tiesiogiai pervedamos atitinkamai įmonei, įstaigai ar organizacijai.
28. Paramos lėšas išmoka pagal paramos administratoriaus pateiktus dokumentus Savivaldybės administracijos Apskaitos skyrius.
29. Paramos lėšos skiriamos išlaidų kompensavimo būdu, tai yra kompensuojama dalis patirtų išlaidų be pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM), paramos gavėjui pateikus išlaidas pagrindžiančius dokumentus. Nuostata dėl PVM nekompensavimo taikoma tik PVM mokėtojams.
30. Pagal Nuostatus netinkamos kompensuoti išlaidos yra šios:
30.3. transporto priemonėms įsigyti, išskyrus atvejus, kai transporto priemonė tiesiogiai naudojama verslo projekte numatytoms paslaugoms teikti;
30.5. valstybės ir (ar) Savivaldybės mokesčiams ir rinkliavoms (socialinio draudimo, pridėtinės vertės (išskyrus tų pareiškėjų, kurie yra ne PVM mokėtojai), akcizo, pelno, gyventojų pajamų, muito ir pan.), nekilnojamojo turto, žemės mokesčiams;
30.11. ryšių įrangai ir ryšių paslaugoms, kompiuterinei įrangai ir reikmenims įsigyti, išskyrus atvejus, kai perkamos ryšių ar kompiuterinės įrangos prekės, susijusios ir (ar) skirtos verslo skaitmeninimo sprendimams įgyvendinti;
31. Jei paramos administratoriui kyla abejonių dėl išlaidų tinkamumo kompensuoti, sprendimą dėl išlaidų tinkamumo ar netinkamumo kompensuoti priima Komisija protokoliniu sprendimu.
32. Parama neteikiama SVV subjektams, kurie verčiasi alkoholinių gėrimų gamyba (Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius (toliau – EVRK) 11); tabako gaminių gamyba (EVRK 12); mažmenine (EVRK 47), didmenine (EVRK 46), komisine prekyba (EVRK 51); finansiniu tarpininkavimu (EVRK 64); draudimo veikla ir pensijų lėšų kaupimu (EVRK 65; EVRK 66); nekilnojamojo turto operacijomis (pirkimas, pardavimas, nuoma ir kt.) (EVRK 68); konsultacine veikla (išskyrus buhalterines paslaugas (EVRK 69.2)) (EVRK 70); teisine veikla (EVRK 69.10); azartinių lošimų ir lažybų organizavimo veikla (EVRK 92).
Punkto pakeitimai:
Nr. T-35, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-07, i. k. 2024-04331
VII SKYRIUS
PARAMOS GAVĖJŲ ATSAKOMYBĖ IR JŲ VEIKLOS KONTROLĖ
33. Už dokumentų, suteikiančių teisę gauti finansinę paramą, kitų pateiktų duomenų ir juose nurodytos informacijos teisingumą atsako paramos gavėjas.
34. Jei prieš skiriant paramą ar po faktinio paramos skyrimo paaiškėja, kad SVV subjektas buvo padaręs ekonominio pobūdžio pažeidimų, paramos administratorius turi teisę kreiptis į Komisiją su prašymu siūlyti Savivaldybės merui neskirti paramos ar reikalauti grąžinti paskirtą paramą.
35. Paramos gavėjas privalo sudaryti paramos teikimo sutartį per du mėnesius nuo Savivaldybės mero potvarkio, kuriuo buvo nuspręsta skirti paramą paramos gavėjui priėmimo datos. Kitu atveju parama neskiriama.
36. Verslo projekto konkurso nugalėtojas, jei jis dalyvavo kaip fizinis asmuo, iki paramos teikimo sutarties pasirašymo turi įsteigti įmonę arba įsigyti verslo liudijimą nepertraukiamam vienerių metų laikotarpiui ar individualios veiklos pažymą veiklai vykdyti.
37. Paramos gavėjo ir Savivaldybės administracijos tarpusavio įsipareigojimai ir atsakomybė nustatomi paramos teikimo sutartyse. Kiekvienu paramos skyrimo atveju sudaromos atskiros sutartys. Su paramos teikimo sutarčių projektais, kuriuos tvirtina Savivaldybės meras, paramos gavėjas gali susipažinti prieš pradėdamas pildyti paraišką arba anketą. Sutarčių sąlygos gali būti keičiamos šalių susitarimu.
38. Verslo projektų konkurso nugalėtojas, pasirašęs paramos teikimo sutartį, įsipareigoja:
38.1. vykdyti verslo projekte numatytą veiklą Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje ne trumpiau kaip 24 mėn. nuo paramos teikimo sutarties įsigaliojimo dienos;
39. Paramos gavėjas privalo grąžinti suteiktą paramą, jei jis, gavęs paramą pagal Nuostatų 9.6 papunktyje nurodytą finansavimo priemonę, dvejų metų nuo paramos teikimo sutarties pasirašymo dienos laikotarpiu įsigytą įrangą ar įrankius išnuomojo, pardavė, įkeitė ar išvežė į užsienį.
40. Paramos gavėjas, gavęs paramą pagal Nuostatų 9.4–9.5 ir 9.8 papunkčiuose nurodytas finansavimo priemones, nevykdantis paramos teikimo sutarties sąlygų arba jas netinkamai vykdantis, praranda teisę į paramą ir per 30 darbo dienų nuo Savivaldybės pateikto įspėjimo raštu, privalo:
40.1. neįvykdęs paramos teikimo sutartyje numatytų įsipareigojimų ir nutraukęs veiklą pirmaisiais metais po sutarties pasirašymo, grąžinti 80 proc. gautos paramos;
VIII SKYRIUS
PARAMOS ADMINISTRATORIAUS FUNKCIJOS
42. Paramos administratorius vykdo šias funkcijas:
42.4. patikrina informaciją Valstybės pagalbos ir nereikšmingos pagalbos registre apie pareiškėjui suteiktą de minimis pagalbą 36 mėnesių laikotarpiu;
42.5. vadovaudamasis Savivaldybės mero potvarkiu, Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka informuoja paramos gavėją apie Savivaldybės mero sprendimą skirti paramą ar jos neskirti ir paramos neskyrimo atveju informuoja apie prašymo atmetimo priežastis;
42.8. teikia Komisijai tvirtinti metinį paramos lėšų panaudojimo planą, nurodydamas siūlomus smulkiojo verslo rėmimo prioritetus, keliamus tikslus, tikslų pasiekimo vertinimo rodiklius;
IX SKYRIUS
DE MINIMIS PAGALBA
43. Pagal Reglamentą (ES) Nr. 1407/2013 maksimali de minimis pagalbos suma vienam ūkio subjektui (vienai įmonei) per trejus finansinius metus gali siekti ne daugiau kaip 200 000,00 Eur, o įmonėms, vykdančioms krovinių vežimo keliais veiklą, – ne daugiau nei 100 000,00 Eur. Maksimali teiktinos pagalbos suma gali būti skiriama vienam ūkio subjektui, kurį gali sudaryti ir keli ūkio subjektai. Jei dvi įmonės susijungia arba viena įgyja kitą, atsižvelgiama į ankstesnę de minimis pagalbą, suteiktą bet kuriai iš susijungiančių įmonių.
44. Kriterijai, kuriais remiantis yra nustatoma, ar ūkio subjektui teikiama parama gali būti laikoma valstybės pagalba:
44.2. teikiama parama palaiko tam tikrus ūkio subjektus arba tam tikrų prekių gamybą ir suteikia išskirtinę ekonominę naudą;
X SKYRIUS
KITOS NUOSTATOS
45. Komisijos nariai, susipažinę su pareiškėjų sąrašu, turi nusišalinti nuo paramos skyrimo svarstymo, jeigu gali iškilti interesų konfliktas.
46. Nuostatai keičiami, pildomi, naikinami ar stabdomas jų galiojimas Savivaldybės tarybos sprendimu.
47. Savivaldybės mero potvarkiai dėl paramos skyrimo ar neskyrimo gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
48. Informacija apie gautas paraiškas, kurioms skirtas ar neskirtas finansavimas, taip pat duomenys apie neįvykdytas sutartis viešinami Savivaldybės interneto svetainėje.
49. Tai, kas nereglamentuota Nuostatuose, sprendžiama taip, kaip numatyta Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose ar Savivaldybės institucijų priimtuose sprendimuose.
50. Asmens duomenys, pateikti Savivaldybės administracijai, tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (toliau – Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų teisinę apsaugą. Asmens duomenų tvarkymo tikslas – identifikuoti prašymus pateikusius asmenis, įvertinti asmenų atitiktį reikalavimams ir teisę gauti paramos finansavimą, Savivaldybės administracijai tvarkyti paramos finansavimo apskaitą, tinkamai organizuoti paramos finansavimą, įgyvendinimą ir kontrolę. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos Bendrajame duomenų apsaugos reglamente ir duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi dėl duomenų subjekto teisių įgyvendinimo, nustatyta tvarka.
51. Asmens duomenys saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai. Dokumentai, kuriuose yra asmens duomenys, saugomi vadovaujantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118 „Dėl Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“. Pasibaigus saugojimo terminui, dokumentai, kuriuose yra asmens duomenų, sunaikinami, išskyrus tuos, kurie įstatymų ar kitų teisės aktų, reglamentuojančių duomenų saugojimą, nustatytais atvejais turi būti perduoti saugoti pagal Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymą, jo įgyvendinamuosius ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius tokių dokumentų saugojimą.
Pakeitimai:
1.
Šiaulių miesto savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. T-305, 2023-07-13, paskelbta TAR 2023-07-13, i. k. 2023-14556
Dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 30 d. sprendimo Nr. T-99 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo
2.
Šiaulių miesto savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. T-35, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-07, i. k. 2024-04331
Dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 30 d. sprendimo Nr. T-99 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo