LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS IR LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS 2003 M. GRUODŽIO 11 D. ĮSAKYMO NR. A1-197/1K-292 „DĖL ŠEIMOS (VIENO GYVENANČIO ASMENS), KURI KREIPĖSI DĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS, TURTO ĮVERTINIMO METODIKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2004 m. kovo 29 d. Nr. A1-74/1K-098

Vilnius

 

Pakeičiame Šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, turto įvertinimo metodiką, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. gruodžio 11 d. įsakymu Nr. A1-197/1K-292 (Žin., 2003, Nr. 119-5445), ir išdėstome I ir II skyrius taip:

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši metodika yra taikoma įvertinant šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, turimą turtą.

2. Duomenys apie kreipimosi dėl piniginės socialinės paramos dieną pareiškėjo (jo šeimos narių) nuosavybės teise turimą turtą, nurodytą Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymo 9 straipsnyje, pateikiami prašymo-paraiškos, patvirtintos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2003 m. gruodžio 11 d. įsakymu Nr. A1-196 (Žin., 2003, Nr. 119-5444; 2004, Nr. 44-1451), 2–4 prieduose.

 

II. NEKILNOJAMOJO TURTO VERTĖS NUSTATYMAS

 

3. Dėl duomenų apie turimų įregistruotų negyvenamosios paskirties pastatų (išskyrus sodo namelius, pagalbinio ūkio pastatus ir garažus) ir (arba) miško medynų vertę pareiškėjas kreipiasi į valstybės įmonę Registrų centrą (toliau vadinama – Registrų centras) ir pateikia savivaldybei šios įmonės išduotą pažymą.

Pareiškėjo prašymo-paraiškos 2 priede „Nekilnojamasis turtas“ nurodyto nekilnojamojo turto vertė nustatoma sumuojant visas nekilnojamojo turto (statinių, žemės (įskaitant užimtą mišku) vertes. Pareiškėjo ar jo šeimos narių išsinuomota žemė nelaikoma jų turtu.

4. Duomenys apie pareiškėjo prašymo-paraiškos 2 priede „Nekilnojamasis turtas“ nurodyto nekilnojamojo turto vidutinę rinkos vertę (toliau vadinama – vertė) gaunami iš Registrų centro pagal tarp socialinę paramą teikiančios institucijos/įstaigos ir Registrų centro sudarytą duomenų apie gyventojų turimą nekilnojamąjį turtą teikimo-gavimo sutartį.

5. Nagrinėjantis prašymą-paraišką socialinę paramą teikiančios institucijos/įstaigos darbuotojas (toliau vadinama – atsakingas asmuo) Registrų centro interneto tinklapyje www. kada. lt esančią informaciją apie pareiškėjo įregistruotą nekilnojamąjį turtą palygina su pareiškėjo prašyme-paraiškoje nurodytąja. Registrų centro tinklapyje esančią informaciją apie pareiškėjo įregistruotą nekilnojamąjį turtą ir šio turto vertę atsakingas asmuo atspausdina ir patvirtina savo parašu.

6. Neįregistruotų statinių (butų, gyvenamųjų namų, sodo pastatų, pagalbinio ūkio pastatų ir garažų, įskaitant nebaigtus statyti bei rekonstruojamus) vertė apskaičiuojama naudojantis Registro centro interneto tinklapyje www. kada. lt pateikta automatizuota skaičiuokle.

Vertės skaičiavimui naudojami Komisijos privalomam registruoti turtui įvertinti (toliau vadinama – Komisija) skelbiami statinių normatyvai (statybinės kainos, fizinio nusidėvėjimo normatyvai, vietos įtakos koeficientai), statinių klasifikavimas pagal paskirtį (pvz., butai, gyvenamieji namai, pagalbinio ūkio pastatai ir pan.) bei turto naudotojo pateikti duomenys, identifikuojantys vertinamus statinius (pvz., plotas, statybos metai ir pan.). Žemės vertė apskaičiuojama pagal Nacionalinės žemės tarnybos patvirtintus masinio vertinimo rezultatus ir sudarytus verčių žemėlapius.

Neįregistruotų statinių (butų, gyvenamųjų namų, sodo pastatų, pagalbinio ūkio pastatų ir garažų, įskaitant nebaigtus statyti bei rekonstruojamus) vertę apskaičiuojantis atsakingas asmuo iš pateiktų skaičiuoklėje žinynų ir klasifikatorių pasirenka (pažymint kursoriumi) reikiamą (tinkamą) informaciją.

Pareiškėjo pateiktus duomenis iš prašymo-paraiškos 2 priedo 1 ir 3 lentelių, identifikuojančius vertinamus statinius, atsakingas asmuo įveda į atitinkamus skaičiuoklės langus.

Neįregistruotų statinių (butų, gyvenamųjų namų, sodo pastatų, pagalbinio ūkio pastatų ir garažų, įskaitant nebaigtus statyti bei rekonstruojamus) vertei apskaičiuoti naudojami skaičiuoklės duomenys:

plotas (m2), kai vertė skaičiuojama patalpai (butui);

tūris (m3), kai vertė skaičiuojama pastatui (namui);

statybos metai (skaičiuoklėje maksimalus pastato fizinis nusidėvėjimas lygus 70 proc.);

namo aukštų skaičius;

sienų medžiaga (vertę skaičiuojantis atsakingas asmuo turės atrinkti tinkamą medžiagą iš skaičiuoklėje pateikto klasifikatoriaus);

baigtumas (proc.), (visais atvejais baigtumas prilyginamas 100 %, išskyrus tuos atvejus, kai statinys yra nebaigtas statyti, pažeistas (jam trūksta konstrukcinių elementų (pvz., stogo ir pan.). Šis dydis pareiškėjo neatlikus kadastrinių matavimų gali būti nustatytas tik ekspertiniu būdu);

paskirtis (vertę skaičiuojantis atsakingas asmuo turės atrinkti tinkamą paskirtį iš skaičiuoklėje pateikto klasifikatoriaus);

turto buvimo vieta (savivaldybė, seniūnija, gyv. vietovė, gatvė, namo Nr., buto Nr.);

vandentiekis (taikomi tik butų vertės skaičiavimui);

kanalizacija (taikomi tik butų vertės skaičiavimui);

karštas vanduo (taikomi tik butų vertės skaičiavimui);

šildymas (taikomi tik butų vertės skaičiavimui);

dujos/elektrinė viryklė (taikomi tik butų vertės skaičiavimui);

bendrabučiai ir kitos gyvenamosios patalpos su bendro naudojimo patalpomis (taikomi tik butų vertės skaičiavimui).

Neįregistruotų statinių (butų, gyvenamųjų namų, sodo pastatų, pagalbinio ūkio pastatų ir garažų, įskaitant nebaigtus statyti bei rekonstruojamus) vertė apskaičiuojama iš naujo statinio vidutinės statybos vertės atėmus statinio nusidėvėjimą ir pakoregavus vietovės pataisos koeficientu, atsižvelgiant į statinio paskirtį ir jo buvimo vietovę.

Naujo statinio (pastato, jo dalių ar priestatų, inžinerinio statinio) statybos vertė apskaičiuojama statinio kubatūrą (kvadratūrą) ar kiekį padauginus iš 1 m3 (1 m2) ar vieneto naujo statinio vidutinės statybos vertės.

Butų daugiabučiuose pastatuose vertė mažinama nurodytų procentų suma, kai:

nėra vandentiekio ir/arba kanalizacijos – 4 proc.;

nėra karšto vandens – 3 proc.;

apšildoma krosnimis – 8 proc.;

nėra įvado dujoms arba elektrinėms viryklėms – 6 proc.;

gyvenamosioms patalpoms su bendro naudojimo patalpomis (kambariams bendrabučiuose ir pan.) – 30 proc.;

rūsyje nėra sandėliuko – 2 proc.

Statinio atkuriamoji vertė nustatoma iš naujo statinio statybos vertės atėmus jo fizinį nusidėvėjimą.

Statinio vidutinė rinkos vertė apskaičiuojama statinio atkuriamąją vertę padauginus iš vietovės pataisos koeficiento.

7. Jei pareiškėjas nesutinka su prašyme-paraiškoje jo nurodyto nekilnojamojo turto nustatytomis vertėmis, jis turi teisę kreiptis į turtą vertinančią įmonę, kuri įvertintų turtą Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių turto vertinimą, nustatyta tvarka, ir pateikti turto vertinimo ataskaitą atsakingam asmeniui.“.

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ

 

FINANSŲ MINISTRĖ                                                                             DALIA GRYBAUSKAITĖ