Įsakymas netenka galios 2003-05-08:

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-154, 2003-05-02, Žin., 2003, Nr. 43-1995 (2003-05-07), i. k. 1032310ISAK001V-154

Dėl kai kurių vidaus reikalų ministro įsakymų pripažinimo netekusiais galios

 

Suvestinė redakcija nuo 2003-01-05 iki 2003-05-07

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2000, Nr. 61-1876, i. k. 1002310ISAK00000312

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL PAREIŠKIMŲ IR PRANEŠIMŲ APIE NUSIKALTIMUS PRIĖMIMO, REGISTRAVIMO, APSKAITOS IR NAGRINĖJIMO POLICIJOS KOMISARIATUOSE, NUOVADOSE BEI KITOSE VIDAUS REIKALŲ SISTEMOS ĮSTAIGOSE INSTRUKCIJOS

 

2000 m. liepos 19 d. Nr. 312

Vilnius

 

 

Siekdamas užtikrinti policijos komisariatuose, nuovadose bei kitose vidaus reikalų sistemos įstaigose tvarką priimant, registruojant, vykdant apskaitą ir nagrinėjant pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus,

1. Tvirtinu Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus priėmimo, registravimo, apskaitos ir nagrinėjimo policijos komisariatuose, nuovadose bei kitose vidaus reikalų sistemos įstaigose instrukciją (pridedama).

2. Įpareigoju policijos komisariatus bei kitas vidaus reikalų sistemos įstaigas pradėti naudoti instrukcijos 1 priede nurodytą registracijos kortelę apie pareiškimo ar pranešimo įregistravimą nuo 2000 m. spalio 1 d.

3. Pripažįstu netekusiu galios Vidaus reikalų ministerijos 1992 m. kovo 13 d. įsakymą Nr. 162 „Dėl pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus priėmimo, registravimo, apskaitos ir nagrinėjimo tvarkos policijos komisariatuose, nuovadose bei kitose vidaus tarnybos įstaigose laikinosios instrukcijos patvirtinimo ir įsigaliojimo“.

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                      ČESLOVAS KAZIMIERAS BLAŽYS


 

PATVIRTINTA

vidaus reikalų ministro

2000 m. liepos 19 d. įsakymu Nr. 312

 

PAREIŠKIMŲ IR PRANEŠIMŲ APIE NUSIKALTIMUS PRIĖMIMO, REGISTRAVIMO, APSKAITOS IR NAGRINĖJIMO POLICIJOS KOMISARIATUOSE, NUOVADOSE BEI KITOSE VIDAUS REIKALŲ SISTEMOS ĮSTAIGOSE INSTRUKCIJA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Policijos komisariatai, nuovados bei kitos vidaus reikalų sistemos įstaigos (toliau – policijos įstaigos) privalo priimti, registruoti, įrašyti į apskaitą ir per įstatymo nustatytą terminą išnagrinėti:

1.1. rašytinius arba žodinius asmenų pareiškimus, įmonių, įstaigų, organizacijų ir pareigūnų pranešimus, pateiktus raštu, kuriuose yra duomenų apie rengiamus, daromus ar padarytus nusikaltimus1;

1.2. informaciją, gautą telefonu, telegrafu, per radiją, televiziją, spaudą ar kitomis ryšio priemonėmis, anoniminiais laiškais, suveikus signaliniams apsaugos prietaisams, apie nusikaltimus ir kitus įvykius, susijusius su nusikalstamumu ir viešosios tvarkos pažeidimais (toliau – kita informacija).

Tokia informacija gali būti pagrindas išvykti į įvykio vietą, atlikti patikrinimą, bet ji nepriskiriama prie pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus.

2. Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus, taip pat kitos informacijos priėmimas ir reagavimas į juos nustatyta tvarka tiek tarnybinėse patalpose, tiek už jų ribų yra kiekvieno policijos įstaigos pareigūno pareiga.

3. Policijos įstaigose, kuriose nėra budėtojų padalinių, visas instrukcijoje nurodytas budėtojų padalinio pareigūno funkcijas atlieka kitas vadovo įgaliotas pareigūnas.

 

II. PAREIŠKIMŲ IR PRANEŠIMŲ APIE NUSIKALTIMUS IR KITOS INFORMACIJOS REGISTRAVIMO IR APSKAITOS TVARKA

 

4. Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos žurnale, kurio formą tvirtina vidaus reikalų ministras, registruojami:

4.1. asmenų pareiškimai ir laiškai, kuriuose yra duomenų apie rengiamus, daromus ar padarytus nusikaltimus;

4.2. įmonių, įstaigų, organizacijų ir pareigūnų pranešimai, kuriuose yra duomenų apie rengiamus, daromus ar padarytus nusikaltimus;

4.3. kaltininko atvykimas ir prisipažinimas padarius nusikaltimą.

5. Gautus policijos įstaigoje pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus budėtojų padalinio pareigūnas registruoja pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos žurnale, skirdamas jiems eilės numerį. Dokumentas pažymimas spaudu, kurio formą tvirtina vidaus reikalų ministras. Spaude nurodoma registravimo data ir numeris. Visi žurnalo rekvizitai išsamiai užpildomi pagal šią instrukciją.

Gauti asmenų pareiškimai, kuriuose nurodyti nusikaltimų požymiai, nurodyti Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 116, 117, 119 ir 133 straipsniuose, registruojami policijos įstaigos pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos žurnale.

Policijos įstaigoje užregistravus pareiškimą ar pranešimą apie nusikaltimą pareiškėjui (pranešėjui) įteikiama registracijos kortelė, kurioje nurodoma pareiškimo (pranešimo) gavimo data, registracijos numeris, pareiškimą (pranešimą) nagrinėjančio pareigūno vardas, pavardė, pareigos, telefono numeris (1 priedas). Vietoj kortelės gali būti įteikiama spaudu pažymėta pareiškimo (pranešimo) kopija.

6. Pareiškimai ir pranešimai apie nusikaltimus, gauti paštu, tą pačią dieną registruojami raštinėje ir budėtojų padalinyje, pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos žurnale. Ar registruotame raštinėje dokumente yra duomenų apie rengiamą, daromą ar padarytą nusikaltimą, sprendžia policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas pavaduotojas. Gautus raštinėje pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus leidžiama perduoti tirti tik užregistravus juos pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos žurnale.

7. Kitą informaciją, nurodytą šios instrukcijos 1.2 punkte, budėtojų padalinio pareigūnas eilės tvarka registruoja informacijos žurnale, kurio formą tvirtina vidaus reikalų ministras. Informacijos žurnalas gali būti kompiuterinis (tvarkomas kompiuterinėje laikmenoje). Kompiuterinio informacijos žurnalo formos, saugumo kriterijų ir tvarkymo taisykles tvirtina vidaus reikalų ministras. Informacijos žurnale taip pat registruojami pranešimai apie avarijas gamyboje, nelaimingus atsitikimus, gaisrus, stichines nelaimes ir kitus ypatingus įvykius.

Punkto pakeitimai:

Nr. 601, 2002-12-21, Žin., 2003, Nr. 1-24 (2003-01-04), i. k. 1022310ISAK00000601

 

8. Raštiški pareiškimai ir pranešimai apie nusikaltimus, kuriuos pareigūnas gavo netarnybinėje patalpoje, nedelsiant perduodami registruoti į budėtojų padalinį, o žodiniai, jeigu nėra galimybės įforminti juos įstatymo nustatyta tvarka, perduodami budėtojų padalinio pareigūnui telefonu arba kitomis ryšių priemonėmis.

Visais atvejais pareigūnai imasi neatidėliotinų priemonių užkirsti kelią nusikaltimams arba sustabdyti jau daromus nusikaltimus.

9. Pareiškimai arba pranešimai apie nusikaltimus, persiųsti pagal tardyminį priklausomumą, turi būti užregistruoti juos gavusioje policijos įstaigoje, o išsiuntusioje – apie išsiuntimą atitinkamai pažymima apskaitos žurnale.

10. Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus statistinė apskaita apie jų išnagrinėjimą atliekama pagal pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos žurnalą. Policijos nuovadose registruoti pareiškimai ir pranešimai apie nusikaltimus ir jų nagrinėjimo rezultatai įtraukiami į apskaitą tuose policijos komisariatuose, kurių teritorijoje yra policijos nuovados.

 

III. PAREIŠKIMŲ IR PRANEŠIMŲ APIE NUSIKALTIMUS IR KITOS INFORMACIJOS NAGRINĖJIMO TVARKA

 

11. Apie užregistruotus pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus ir priimtas neatidėliotinas priemones budėtojų padalinio pareigūnas praneša policijos įstaigos vadovui arba jo įgaliotam pareigūnui.

12. Dėl kiekvieno pareiškimo ar pranešimo apie nusikaltimą policijos įstaigoje ne vėliau kaip per tris dienas nuo pareiškimo ar pranešimo gavimo dienos, o išimtiniais atvejais – ne vėliau kaip per dešimt dienų, priimamas vienas iš šių sprendimų:

12.1. iškelti baudžiamąją bylą;

12.2. atsisakyti iškelti baudžiamąją bylą;

12.3. perduoti pareiškimą ar pranešimą pagal tardyminį priklausomumą ar teismingumą.

Jeigu dėl pareiškime ar pranešime išdėstytų aplinkybių yra pagrindas manyti, kad nusikaltimą padarė organizuota grupė ar nusikalstamas susivienijimas, taip pat jeigu aplinkybėms patikrinti būtinos specialios žinios ir dėl to būtina skirti ekspertizę, reviziją ar gauti specialisto išvadą, prokuroro sutikimu pareiškimo ar pranešimo tyrimas pratęsiamas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 150 straipsnyje nustatytais terminais ir tvarka (apie tai pažymima pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos žurnalo 8 skiltyje, nurodant pratęsimo terminą). Gavus ekspertizės išvadą, revizijos aktą ar specialisto išvadą, sprendimas dėl baudžiamosios bylos turi būti priimamas ne vėliau kaip per tris dienas nuo šių dokumentų gavimo momento.

Apie priimtą procesinį sprendimą tą pačią dieną raštu pranešama pareiškėjui (pranešėjui), kuriam išaiškinami priimto sprendimo motyvai, taip pat teisė priimtą sprendimą apskųsti aukštesnei arba kontroliuojančiai institucijai. Jeigu atsisakoma iškelti baudžiamąją bylą, prie pranešimo pridedamas nutarimas atsisakyti iškelti baudžiamąją bylą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 601, 2002-12-21, Žin., 2003, Nr. 1-24 (2003-01-04), i. k. 1022310ISAK00000601

 

13. Budėtojų padalinio pareigūnas organizuoja neatidėliotiną kitos informacijos, registruojamos informacijos žurnale, patikrinimą:

13.1. gavęs nukentėjusiojo ar kito asmens, pranešusio apie rengiamą, daromą ar padarytą nusikaltimą, oficialų pareiškimą, taip pat įmonių, įstaigų, organizacijų ir pareigūnų pranešimą raštu, užregistruoja jį pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos žurnale ir apie tai pažymi informacijos žurnale;

13.2. informacijai apie rengiamą, daromą ar padarytą nusikaltimą pasitvirtinus, tačiau negavus oficialaus pareiškimo ar pranešimo ir informaciją tikrinusiam pareigūnui nedelsiant surašius apie tai motyvuotą tarnybinį pranešimą, registruoja šį tarnybinį pranešimą pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos žurnale ir apie tai pažymi informacijos žurnale;

13.3. negalint konstatuoti, kad informacija apie rengiamą, daromą ar padarytą nusikaltimą buvo akivaizdžiai neteisinga, ir informaciją tikrinusiam pareigūnui nedelsiant surašius apie tai motyvuotą tarnybinį pranešimą, registruoja šį tarnybinį pranešimą pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos žurnale ir pažymi apie tai informacijos žurnale;

13.4. nepasitvirtinus kitai informacijai ir ją tikrinusiam pareigūnui nedelsiant pranešus apie patikrinimo rezultatus, pažymi apie tai informacijos žurnale;

13.5. budėjimo metu gautas išvadas dėl kitos informacijos nepasitvirtinimo ir kartu esančias surinktas medžiagas pateikia policijos įstaigos vadovui ar jo įgaliotam pareigūnui.

Motyvuotos išvados dėl kitos informacijos nepasitvirtinimo surašomos neatidėliotiną tikrinimą atlikusių pareigūnų tais atvejais, kai tikrinimo metu surenkama papildoma medžiaga (pvz.: paaiškinimai, pažymos ir kt.) arba gautas policijos įstaigos vadovo ar budėtojo nurodymas. Šios išvados ir surinkta papildoma medžiaga yra nedelsiant pateikiamos budėtojui.

Punkto pakeitimai:

Nr. 601, 2002-12-21, Žin., 2003, Nr. 1-24 (2003-01-04), i. k. 1022310ISAK00000601

 

14. Jeigu tikrinant pareiškimus, pranešimus ar kitą informaciją nustatytas administracinis teisės pažeidimas, policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas pareigūnas įstatymo nustatyta tvarka taiko pažeidėjui administracinio poveikio priemones arba siunčia medžiagą dėl tokių priemonių taikymo į atitinkamas valstybės institucijas. Apie priimtą sprendimą informuojamas pareiškėjas (pranešėjas).

15. Medžiagos, dėl kurių pareigūnas pagal gautą pareiškimą ar pranešimą atsisakė kelti baudžiamąją bylą, registruojamos medžiagų, dėl kurių atsisakyta iškelti baudžiamąsias bylas, registracijos žurnale, kurio formą tvirtina vidaus reikalų ministras. Šį žurnalą tvarko policijos įstaigos vadovo įgaliotas asmuo.

Atsisakius kelti baudžiamąją bylą dėl kitų nusikalstamų veikų, neįtrauktų į kategoriją nusikaltimų, tiriamų tik dėl nukentėjusiojo skundo, nukentėjusiajam išaiškinama teisė kreiptis į teritorinį apylinkės teismą privataus kaltinimo tvarka, o medžiaga su priimtu procesiniu sprendimu saugoma policijos įstaigoje ir, gavus teismo reikalavimą, ji pateikiama.

 

IV. PAREIGŪNŲ PAREIGOS PRIIMANT, REGISTRUOJANT IR NAGRINĖJANT PAREIŠKIMUS IR PRANEŠIMUS APIE NUSIKALTIMUS BEI KITĄ INFORMACIJĄ

 

16. Policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas pareigūnas privalo:

16.1. duoti nurodymą raštu konkrečiam vykdytojui dėl kiekvieno gauto pareiškimo ar pranešimo apie nusikaltimą;

16.2. kiekvieną dieną tikrinti pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos žurnalą bei informacijos žurnalą;

Punkto pakeitimai:

Nr. 601, 2002-12-21, Žin., 2003, Nr. 1-24 (2003-01-04), i. k. 1022310ISAK00000601

 

16.3. tvirtinti pareigūnų priimtus procesinius sprendimus, atkreipdamas dėmesį, ar tyrimas atliktas laiku, visapusiškai, išsamiai, objektyviai ir teisėtai;

16.4. nustatęs, jog priimtas nepagrįstas sprendimas, nedelsdamas imtis priemonių panaikinti tokį sprendimą.

17. Policijos įstaigos vadovas asmeniškai atsako už tinkamą darbo organizavimą priimant, registruojant ir nagrinėjant pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus bei kitą informaciją ir priimamų sprendimų teisėtumą.

18. Policijos įstaigos budėtojų padalinio pareigūnas privalo:

18.1. vadovaudamasis šia instrukcija, priimti, įforminti, užregistruoti visus pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus bei kitą informaciją, gautą policijos įstaigoje budėjimo metu;

18.2. vadovaudamasis BPK bei kitais norminiais aktais, organizuoti operatyvinės grupės išvykimą į įvykio vietą, būtinų operatyvių paieškos ir kitų priemonių vykdymą, kai gavus pareiškimą ar pranešimą reikia imtis neatidėliotinų veiksmų: surasti ir sulaikyti asmenis, padariusius nusikaltimą, palaikyti viešąją tvarką, suteikti pagalbą nukentėjusiesiems ir t. t.;

18.3. priimti, registruoti ir organizuoti patikrinimą informacijos, gautos iš:

18.3.1. asmenų pareiškimų bei laiškų;

18.3.2. įmonių, įstaigų, organizacijų ir pareigūnų pranešimų;

18.3.3. sveikatos priežiūros įstaigų personalo apie asmenis su durtiniais, pjautiniais, šautiniais arba dėl sprogimo ar kitais kūno sužalojimais, kurie gali būti susiję su nusikalstamomis veikomis, taip pat jei nukentėjusiesiems padaryti kūno sužalojimai kelia pavojų jų gyvybei;

18.3.4. centralizuotų stebėjimo pultų budėtojų ar policijos padalinių saugomų objektų;

18.3.5. policijos pareigūnų apie kelių transporto įvykius ir padarinius.

 

V. PAREIŠKIMŲ IR PRANEŠIMŲ APIE NUSIKALTIMUS IR KITOS INFORMACIJOS, GAUNAMOS POLICIJOS ĮSTAIGOJE, REGISTRAVIMO KONTROLĖ IR AIŠKINAMASIS DARBAS ASMENIMS

 

19. Siekiant išaiškinti asmenims pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus pateikimo, priėmimo, nagrinėjimo tvarką policijos įstaigų budėtojų padaliniuose ir kitose tarnybinėse patalpose, kur yra priimami asmenys, skelbimų lentoje turi būti paskelbta informacija, nurodanti pareiškėjo teises bei policijos pareigūnų pareigas priimant ir nagrinėjant pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus (2 priedas), taip pat pateikiama kita informacija raštu apie pareiškėjo (pranešėjo) teises bei jo pareiškimo ar pranešimo apie nusikaltimą nagrinėjimo tvarką (pvz., „Nusikaltimo aukos (nukentėjusiojo) atmintinė“).

20. Kontroliuojant budėtojų padalinio pareigūnų reagavimą į pranešimus telefonu ir siekiant turėti gautos informacijos teisingus įrašus, policijos įstaigų budėtojų padaliniuose budėtojų pokalbiai telefonu įrašomi į magnetines juostas ar kitas laikmenas.

Įrašytą informaciją reguliariai perklauso policijos įstaigos vadovas arba jo įgaliotas pareigūnas, sulygindamas ją su įrašais pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos ir informacijos žurnaluose.

Informacija, įrašyta į magnetinę juostą ar kitą laikmeną, saugoma 30 parų, po to sunaikinama nustatyta tvarka.

21. Per parą užregistruotų pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus suvestinę miestų vyriausiųjų policijos komisariatų, o kur jų nėra – policijos komisariatų vadovai pateikia miesto (rajono) apylinkės prokurorui, o Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestų vyriausiųjų policijos komisariatų vadovai – ir apygardos vyriausiajam prokurorui.

 

VI. PAREIGŪNŲ VEIKLOS KONTROLĖ REGISTRUOJANT, ĮRAŠANT Į APSKAITĄ IR NAGRINĖJANT PAREIŠKIMUS IR PRANEŠIMUS APIE NUSIKALTIMUS

 

22. Pareigūnų veiklą registruojant, įrašant į apskaitą ir nagrinėjant pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus bei priimant pagal juos procesinius sprendimus pagal savo kompetenciją kontroliuoja visų lygių prokurorai, įstaigos prie Vidaus reikalų ministerijos ir jų įgaliotos tarnybos.

 

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras

K. Pėdnyčia

 

2000 07 19

______________


 

1 priedas

 

Registracijos kortelė apie pareiškimo ar pranešimo apie nusikaltimą įregistravimą

 

Registracijos kortelės šaknelė

Registracijos kortelė

_______________________________________

(policijos (vidaus reikalų sistemos) įstaigos pavadinimas, adresas, tel.)

_______________________________________

(policijos (vidaus reikalų sistemos) įstaigos pavadinimas, adresas, tel.)

_______________________________________

(pareiškimo ar pranešimo gavimo data)

_______________________________________

(pareiškimo ar pranešimo gavimo data)

_______________________________________

(pareiškimo ar pranešimo registracijos Nr.)

_______________________________________

(pareiškimo ar pranešimo registracijos Nr.)

_______________________________________

(nagrinėjančio pareigūno vardas, pavardė, pareigos, tel.)

_______________________________________

(nagrinėjančio pareigūno vardas, pavardė, pareigos, tel.)

_______________________________________

(kortelę išdavusio pareigūno parašas, vardas, pavardė)

 

_______________________________________

(kortelę išdavusio pareigūno parašas, vardas, pavardė)

Gavau:_________________________________

(pareiškėjo (pranešėjo) parašas, vardas, pavardė)

PASTABA. Registracijos kortelė įteikiama pareiškėjui(pranešėjui), šaknelė pridedama prie medžiagos

 

______________


 

2 priedas

 

INFORMACIJA ASMENIMS APIE PAREIŠKIMŲ IR PRANEŠIMŲ APIE NUSIKALTIMUS PRIĖMIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKĄ

 

Pareiškimai ir pranešimai apie rengiamą, daromą ar padarytą nusikaltimą priimami policijos įstaigų budėtojų padalinyje ištisą parą. Policijos įstaigose, kuriose nėra budėtojų padalinių, pareiškimus ir pranešimus apie rengiamą, daromą ar padarytą nusikaltimą priima įstaigos vadovo įgaliotas pareigūnas nustatytomis valandomis.

Asmenų pareiškimai apie nusikaltimus gali būti rašytiniai ir žodiniai.

Rašytiniai pareiškimai turi būti pasirašyti to asmens, kuris juos pateikia. Žodiniai pareiškimai įrašomi į protokolą, kurį pasirašo pareiškėjas ir priėmęs pareiškimą asmuo. Pareiškėjui išaiškinama jo atsakomybė už melagingą pareiškimą, pažymint tai protokole ir patvirtinant pareiškėjo parašu.

Įmonių, įstaigų, organizacijų ir pareigūnų pranešimai turi būti pateikiami raštu.

Akivaizdus melagingas pareiškimas ar pranešimas apie nusikaltimo padarymą baudžiamas įstatymo nustatyta tvarka.

Dėl pareiškimo ar pranešimo policijos įstaigoje per Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 128 str. nustatytus terminus priimamas vienas iš šių sprendimų:

1) iškelti baudžiamąją bylą;

2) atsisakyti iškelti baudžiamąją bylą;

3) perduoti pareiškimą ar pranešimą pagal tardyminį priklausomumą ar teismingumą.

Apie priimtą sprendimą pranešama pareiškėjui (pranešėjui) raštu.

Jei pareiškime ar pranešime yra administracinio, drausminio nusižengimo ar kitokio viešosios tvarkos pažeidimo požymių, jis gali būti perduotas nagrinėti atitinkamoms valstybės institucijoms, pranešant apie tai pareiškėjui (pranešėjui).

Atsisakymas iškelti baudžiamąją bylą gali būti apskundžiamas prokurorui.

Policijos įstaigoje užregistravus pareiškimą ar pranešimą apie nusikaltimą pareiškėjui (pranešėjui) įteikiama registracijos kortelė, kurioje nurodoma pareiškimo (pranešimo) gavimo data, registracijos numeris, pareiškimą (pranešimą) nagrinėjančio pareigūno vardas, pavardė, pareigos, telefono numeris, taip pat pateikiama kita informacija apie pareiškėjo (pranešėjo) teises bei jo pareiškimo ar pranešimo apie nusikaltimą nagrinėjimo tvarką. Vietoj kortelės gali būti įteikiama spaudu pažymėta pareiškimo (pranešimo) kopija.

______________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 601, 2002-12-21, Žin., 2003, Nr. 1-24 (2003-01-04), i. k. 1022310ISAK00000601

Dėl vidaus reikalų ministro 2000 m. liepos 19 d. įsakymo Nr. 312 "Dėl Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus priėmimo, registravimo, apskaitos ir nagrinėjimo policijos komisariatuose, nuovadose bei kitose vidaus reikalų sistemos įstaigose instrukcijos" pakeitimo