Suvestinė redakcija nuo 2014-06-21 iki 2015-07-16

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2012, Nr. 16-740, i. k. 11200GKISAK005-V-84

 

LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO

Į s a k y m a s

 

DĖL POLICIJOS PAREIGŪNŲ REAGAVIMO Į PRANEŠIMUS APIE SMURTĄ ARTIMOJE APLINKOJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2012 m. sausio 31 d. Nr. 5-V-84

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo (Žin., 2011, Nr. 72-3475) 6 straipsnio 1 dalimi, 7 straipsnio 1, 2 ir 4 dalimis ir siekdamas reglamentuoti policijos veiklą reaguojant į pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje:

1. Tvirtinu Policijos pareigūnų reagavimo į pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pavedu:

2.1. policijos įstaigų vadovams su įsakymo 1 punktu patvirtintu tvarkos aprašu supažindinti pavaldžius pareigūnus;

2.2. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybai ir Lietuvos kriminalinės policijos biurui kontroliuoti šio įsakymo vykdymą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-534, 2014-06-16, paskelbta TAR 2014-06-20, i. k. 2014-07852

 

3. Skelbiu šį įsakymą Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.

 

 

Policijos generalinis komisaras                                  Saulius Skvernelis

 


PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 5-V-84

 

POLICIJOS PAREIGŪNŲ REAGAVIMO Į PRANEŠIMUS APIE SMURTĄ ARTIMOJE APLINKOJE TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Policijos pareigūnų reagavimo į pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato policijos pareigūnų veiksmus, reaguojant į pranešimą apie nusikalstamą veiką, įvykdytą artimoje aplinkoje ir turinčią smurto požymių.

2. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

Specialus elektroninis paštas – nustatyta tvarka sukurtas elektroninis paštas, kuriuo Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas) (artimasis.smurtas@policija.lt), teritorinės policijos įstaigos (smurtas.alytus@policija.lt, smurtas.kaunas@policija.lt, smurtas.klaipeda@policija.lt, smurtas.marijampole@policija.lt, smurtas.panevezys@policija.lt, smurtas.siauliai@policija.lt, smurtas.taurage@policija.lt, smurtas.telsiai@policija.lt, smurtas.utena@policija.lt, smurtas.vilnius@policija.lt) ir valstybės bei savivaldybių institucijos, įstaigos ir nevyriausybinės organizacijos, specializuotos pagalbos centrai, kurių veikla susijusi su smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimu, keičiasi informacija ir smurto artimoje aplinkoje subjektus konsultuoja iškylančiais klausimais.

Kontroliuojantis pareigūnas – teritorinės policijos įstaigos viešosios policijos prevencijos padalinio pareigūnas (apylinkės inspektorius) (toliau – apylinkės inspektorius), nepilnamečių reikalų policijos pareigūnas ar kitas policijos pareigūnas, kontroliuojantis, kaip vykdoma teismo nutartis smurtautojui laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo.

Koordinuojantis darbuotojas – teritorinės policijos įstaigos viršininko įsakymu paskirtas teritorinės policijos įstaigos viešosios policijos padalinio ir policijos komisariato (išskyrus miesto policijos komisariatą) karjeros valstybės tarnautojas, kuriam pavesta vykdyti funkcijas, nurodytas šiame Apraše.

3. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme (Žin., 2011, Nr. 72-3475) ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II. POLICIJOS PAREIGŪNŲ VEIKSMAI, ĮVYKIO VIETOJE NUSTAČIUS SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE FAKTĄ

 

4. Policijos pareigūnai, atvykę į įvykio vietą, atlieka bendruosius policijos pareigūnų veiksmus, nustatytus Policijos patrulių veiklos instrukcijoje, patvirtintoje Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. liepos 19 d. įsakymu Nr. 5-V-673 (Žin., 2011, Nr. 96-4537), ir Policijos operatyvinių grupių darbo organizavimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. lapkričio 10 d. įsakymu Nr. 5-V-983.

5. Išsiaiškinę, kad įvykis (nusikalstama veika) įvyko artimoje aplinkoje (įvykio subjektai – asmenys, siejami arba praeityje sieti santuokiniais, partnerystės, svainystės ar kitais artimais ryšiais, taip pat asmenys, kartu gyvenantys ir tvarkantys bendrą ūkį) ir turi smurto požymių, policijos pareigūnai privalo:

5.1. atskirai bendraudami su smurto artimoje aplinkoje subjektais nustatyti šias aplinkybes:

5.1.1. kaip smurtas pasireiškė (kada, dėl ko kilo konfliktas, kokie konflikto metu buvo padaryti veiksmai, išsakyti žodžiai, kas gali tai paliudyti, ar yra smurtinių veiksmų padarinių (sumušimai, sulaužyti baldai ar pan.);

5.1.2. ar prieš įvykį smurto artimoje aplinkoje subjektai vartojo alkoholio, narkotinių ar psichotropinių medžiagų;

5.1.3. ar smurto artimoje aplinkoje subjektams nėra taikomos smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonės;

5.1.4. ar anksčiau yra buvę smurto artimoje aplinkoje atvejų, kada, kaip dažnai jie kartojosi, ar apie tai buvo pranešta policijai, specializuotos pagalbos centrui, vaiko teisių apsaugos tarnybai;

5.1.5. ar nusikalstamos veikos liudininku buvo nepilnametis (vaikas), ar nepilnametis (vaikas) gyvena aplinkoje, kurioje smurtaujama. Su nepilnamečiu (vaiku) įvykio vietoje bendraujama tik neatidėliotinais atvejais, kai yra būtina sužinoti duomenis, reikiamus sulaikyti įtariamąjį, užkardyti rengiamą nusikalstamą veiką ar siekiant išvengti daiktinių įrodymų sunaikinimo arba paslėpimo, klausinėjant nepilnametį (vaiką) gali dalyvauti nepilnamečio (vaiko) teisėtas atstovas, jeigu jis nėra smurtautojas;

5.2. surašyti tarnybinį pranešimą dėl smurto artimoje aplinkoje fakto (1 priedas). Esant keliems smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, tarnybinio pranešimo formos antrų lapų (smurtą patyrusio asmens paaiškinimas) pildoma tiek, kiek yra smurtą patyrusių asmenų;

5.3. nustatę, kad smurtautojas turi registruotą ginklą, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo (Žin., 2002, Nr. 13-467) 41 straipsnio „Ginklų, šaudmenų, jų dalių paėmimas“ nuostatomis, paimti legaliai laikomą ginklą ir šaudmenis (dėl ginklo paėmimo surašomas atskiras tarnybinis pranešimas);

5.4. užtikrinti įvykio vietos, kurioje galimai vyko smurto faktas, apsaugą (neliesti patiems ir neleisti aplinkiniams tvarkyti patalpų ar aplinkos), kol vaizdo fiksavimo priemonėmis bus užfiksuotos visos su nusikalstama veika susijusios aplinkybės (sudužę indai, sulaužyti baldai ir pan.);

5.5. surašyti pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje (4 priedas) ir informuoti smurtą patyrusį asmenį, kad šis pranešimas bus išsiųstas specializuotos pagalbos centrui, o centro atstovai su juo susisieks ir suteiks jam pagalbą;

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-534, 2014-06-16, paskelbta TAR 2014-06-20, i. k. 2014-07852

 

5.6. imtis būtinų priemonių apsaugoti smurtą patyrusį asmenį nuo tolimesnių ar naujų smurtautojo smurtinių veiksmų, taip pat įvykio vietoje užtikrinti, kad smurtautojas negalėtų daryti įtakos, grasinti ar kitaip paveikti smurtą patyrusį asmenį.

Papildyta papunkčiu:

Nr. 5-V-534, 2014-06-16, paskelbta TAR 2014-06-20, i. k. 2014-07852

 

6. Jeigu smurtą patyrusiam asmeniui yra būtina medicinos pagalba arba dėl jo fizinės ar psichinės būsenos (asmuo yra girtas, apsvaigęs) be priežiūros lieka nepilnamečiai (vaikai), negalintys pasirūpinti savimi, kartu gyvenantys asmenys, dėl savo fizinių ar psichinių trūkumų ar savybių negalintys likti be priežiūros, policijos pareigūnai privalo nedelsdami spręsti šių asmenų priežiūros klausimą.

7. Jeigu smurtą patyręs asmuo pats atvyksta į policijos įstaigą pranešti apie įvykį arba informacija yra gaunama iš gydymo įstaigos, policijos įstaigos pareigūnas, turintis teisę pradėti ikiteisminį tyrimą, atlieka Aprašo 4 ir 5 punktuose nustatytus veiksmus ir organizuoja priemones smurtautojui surasti ir (ar) sulaikyti.

8. Esant fizinio ir seksualinio smurto požymiams ar kitoms aplinkybėms, keliančioms grėsmę asmens sveikatai ir gyvybei, kurių nepašalinus nebus užtikrintas asmens saugumas, smurtautojas privalo būti pristatytas į policijos įstaigą.

9. Teritorinės policijos įstaigos operatyvaus padalinio budėtojas ar kitas įgaliotas pareigūnas gautą tarnybinį pranešimą dėl smurto artimoje aplinkoje fakto, surašytą iš įvykio vietos grįžusio policijos pareigūno, užregistruoja ir užrašo tokį numerį, kokį įvykiui suteikia ROIK, o gautą pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje registruoja Policijos informacinės sistemos dokumentų registravimo posistemyje ir elektroniniu paštu siunčia specializuotos pagalbos centrui. Išsiųstas pranešimas turi būti pridedamas prie ikiteisminio tyrimo medžiagos.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-534, 2014-06-16, paskelbta TAR 2014-06-20, i. k. 2014-07852

 

 

III. IKITEISMINIO TYRIMO PAREIGŪNŲ VEIKSMAI, NUSTAČIUS SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE FAKTĄ

 

10. Ikiteisminis tyrimas atliekamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksu (Žin., 2002, Nr. 37-1341, Nr. 46), Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro rekomendacijomis ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais ikiteisminio tyrimo atlikimo tvarką.

11. Jei smurtautojui neskiriamos Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse nustatytos kardomosios priemonės – suėmimas ar įpareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiojo, ikiteisminio tyrimo pareigūnas ne vėliau kaip per keturiasdešimt aštuonias valandas nuo jo sulaikymo momento ikiteisminio tyrimo teisėjui pateikia prašymą (-us) skirti Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo 5 straipsnyje nurodytas smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemones (2 ir 3 priedai). Kartu su prašymu pateikiama ir visa surinkta ikiteisminio tyrimo medžiaga, taip pat žinybiniuose registruose esantys duomenys apie smurtautoją (administracinės nuobaudos, teistumai ir kt.). Į teismą pristatomas (konvojuojamas) ir smurtautojas.

Tais atvejais, kai smurtautojas nėra sulaikytas ir slapstosi, jam neskiriamos Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse nustatytos kardomosios priemonės – suėmimas ar įpareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiojo, ikiteisminio tyrimo pareigūnas prašymą (-us) skirti Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo 5 straipsnyje nurodytas smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemones ikiteisminio tyrimo teisėjui pateikia ne vėliau kaip per keturiasdešimt aštuonias valandas nuo smurto artimoje aplinkoje fakto nustatymo momento.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-534, 2014-06-16, paskelbta TAR 2014-06-20, i. k. 2014-07852

 

12. Pradėjęs ikiteisminį tyrimą dėl smurtinės nusikalstamos veikos, padarytos artimoje aplinkoje, ir nustatęs, kad nepilnametis (vaikas) patyrė smurtą artimoje aplinkoje, buvo jo liudininku, gyvena aplinkoje, kurioje buvo smurtauta arba yra įtariamas smurtavęs asmuo, ikiteisminio tyrimo pareigūnas nedelsdamas, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną apie įvykį praneša vaiko teisių apsaugos tarnybai.

 

IV. DUOMENŲ, SUSIJUSIŲ SU SMURTĄ PATYRUSIO ASMENS APSAUGOS UŽTIKRINIMO PRIEMONIŲ TAIKYMU, SKELBIMAS AR TAISYMAS REGISTRE

 

13. Ikiteisminio tyrimo teisėjui priėmus nutartį dėl smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių skyrimo, policijos generalinio komisaro nustatyta tvarka policijos pareigūnai kontroliuoja, kaip vykdoma teismo nutartis.

14. Ikiteisminio tyrimo pareigūnas privalo:

14.1. vadovaudamasis Perspėjimų dėl konkrečių ir atsargių patikrinimų vykdymo ir duomenų tvarkymo procedūrų aprašo, patvirtinto Lietuvos policijos generalinio komisaro 2009 m. lapkričio 17 d. įsakymu Nr. 5-V-845, 9 punktu, surašyti tarnybinį pranešimą, jame siūlyti taikyti konkretų patikrinimą smurtautojui, patikrinimo terminą, ne ilgesnį nei vieneri metai;

14.2. nedelsdamas Prevencinių poveikio priemonių taikymo registre (toliau – Registras) paskelbti smurtautojo konkretų patikrinimą:

14.2.1. lauke „Nutarimo data“ įrašyti ikiteisminio tyrimo teisėjo nutarties dėl smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių skyrimo datą;

14.2.2. lauke „Nutarimo registracijos Nr.“ įrašyti teismo nutarties numerį;

14.2.3. lauke „Duomenų įvedimo į registrą pagrindas“ įrašyti ikiteisminio tyrimo pareigūno, surašiusio tarnybinį pranešimą, pareigas, vardą, pavardę, ikiteisminio tyrimo Nr. (ROIK Nr.);

14.2.4. lauke „Pastabos“ nurodyti gyvenamosios vietos, iš kurios smurtautojas laikinai iškeldintas, adresą ir smurtą patyrusio asmens, prie kurio smurtautojas įpareigotas nesiartinti, su kuriuo nebendrauti ir neieškoti ryšių, duomenis, kitus teismo nutarčiai vykdyti būtinus duomenis;

14.2.5. skelbti tik nacionalinius konkrečius patikrinimus, konkretūs patikrinimai Šengeno informacinėje sistemoje neskelbiami;

14.2.6. lauke „Perspėjimo priežastis“ pasirinkti žymą „Konkretus patikrinimas (99.2 str.)“;

14.3. nedelsdamas specialiu elektroniniu paštu persiųsti ar pateikti koordinuojančiam darbuotojui:

14.3.1. teismo nutarties kopiją;

14.3.2. siūlymus dėl smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių taikymo;

14.4. praėjus metams ir neišnykus asmens apsaugos užtikrinimo priemonių pagrindams, surašyti tarnybinį pranešimą dėl konkretaus patikrinimo pratęsimo arba skelbti naują konkretų patikrinimą;

14.5. nustatyta tvarka ir laiku nutraukti konkretų patikrinimą, išnykus asmens apsaugos užtikrinimo priemonių pagrindams.

15. Neatidėliotinais atvejais (vakare, naktį, poilsio ir švenčių dienomis) duomenis į Registrą ikiteisminio tyrimo pareigūnas įveda neturėdamas teritorinės policijos įstaigos viršininko ar jo įgalioto asmens vizuoto tarnybinio pranešimo, jį nedelsdamas, bet ne vėliau kitą darbo dieną įformina Aprašo 14.1 punkte nustatyta tvarka.

 

V. POLICIJOS PAREIGŪNŲ AR KOORDINUOJANČIO DARBUOTOJO VEIKSMAI, GAVUS INFORMACIJOS APIE TEISMO SKIRTUS ĮPAREIGOJIMUS IR JŲ PAŽEIDIMUS

 

16. Teritorinės policijos įstaigos operatyvaus valdymo skyriaus ar policijos komisariato operatyvaus valdymo padalinio (išskyrus miesto policijos komisariatą) budėtojas, gavęs pranešimą apie teismo nutartimi skirto įpareigojimo smurtautojui laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, ar nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo pažeidimus, privalo nedelsdamas reaguoti į šį pranešimą.

17. Smurtautojas privalo būti pristatytas į policijos įstaigą. Nustačius, kad smurtautojas pažeidė teismo nutartimi skirtus įpareigojimus laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, ar nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo, turi būti sprendžiamas klausimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (Žin., 2000, Nr. 89-2741) 245 straipsnį „Teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymas“.

18. Tais atvejais, kai taikant įpareigojimą smurtautojui išsikelti iš gyvenamosios vietos be priežiūros lieka nepilnametis (vaikas), koordinuojantis darbuotojas apie tai praneša ir vaiko teisių apsaugos skyriui.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-534, 2014-06-16, paskelbta TAR 2014-06-20, i. k. 2014-07852

 

19. Kontroliuojantis pareigūnas ar koordinuojantis darbuotojas, gavęs duomenų apie teismo nutartimi skirtų įpareigojimų smurtautojui laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, ar nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo pažeidimus, nedelsdamas, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną apie tai praneša ikiteisminio tyrimo pareigūnui.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

20. Siūlymus dėl praktikoje kylančių policijos pareigūnų reagavimo į pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje klausimų, kurie nėra aptarti šiame Apraše, Policijos departamento vadovybei teikia Policijos departamento Viešosios policijos valdyba ir Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-534, 2014-06-16, paskelbta TAR 2014-06-20, i. k. 2014-07852

 

_________________

 


 

Policijos pareigūnų reagavimo į pranešimus

apie smurtą artimoje aplinkoje tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Tarnybinio pranešimo forma)

 

__________________________________________________________________

(įstaiga, padalinys, pareigos)

_______________________________________

(vardas, pavardė)

 

 

 

(teritorinės policijos įstaigos ar policijos komisariato viršininkui)

 

(šaukinys)

 

 

TARNYBINIS PRANEŠIMAS

DĖL SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE FAKTO

 

20 ___ m. _________________  ____ d. ROIK Nr. _________________________

_____________________________

(sudarymo vieta)

 

 

              Pranešu Jums, kad 20___ m. ______________________ ____ d. apie ____ val. ____ min.,

patruliuojant kartu su ____________________________________________________________, iš

                                                                                          (pareigos, vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________

(teritorinės policijos įstaigos operatyvaus valdymo skyrius ar policijos komisariato operatyvaus valdymo padalinys)

 

budėtojo buvo gautas pranešimas, kad ____________________________________________,

                                                                                     (adresas)

___________________________________________________________________________

(pranešimo apie įvykį turinys)

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

Atvykę į įvykio vietą, nustatėme, kad policiją kvietė _________________________________

(vardas, pavardė, gyv. vietos adresas , tel. Nr.)

___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Įvykio vietoje nustatėme, kad[1]* ___________________________________________________________________________

                                                         nurodomos įvykio aplinkybės (data, laikas, vieta, teisės pažeidimo esmė)

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Smurtą patyręs asmuo ______________________________________ paaiškino, kad smurtas

(vardas, pavardė, gim. metai)

pasireiškė ___________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

(kokie buvo padaryti veiksmai, išsakyti žodžiai konflikto metu, kokios smurtinių veiksmų pasekmės (sumušimai, sulaužyti baldai ar pan.))

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

1. Smurtą galintys rodyti požymiai (sužalotą kūno sritį apibraukti ir pažymėti skaitmeniu): nubrozdinimas (01), kraujosruva (mėlynė) (02), žaizda (03), kraujuojanti žaizda (04), įdrėskimas (05), patinimas (06), išnirimas (07), lūžis (08), kita (pildant nurodyti) (09).

 

 

Eil. Nr.

Sužalojimo kodas

Pastabos (nurodyti, kaip buvo patirtas sužalojimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Anksčiau buvę smurto artimoje aplinkoje atvejai

 

 

(kiek kartų, kada, kaip pasireiškė, ar buvo pranešta policijai)

 

 

 

3. Nepilnametis (vaikas) (-ai), tapęs (-ę) smurto artimoje aplinkoje liudininku (-ais) ar

 

gyvenantis (-ys) aplinkoje, kurioje buvo smurtauta:

 

(vardas, pavardė, gimimo metai)

 

 

 

 

Smurtu įtariamas asmuo įvykio vietoje paaiškino

 

 

 

 

 

 

 

 

Pranešu, kad dėl šio įvykio į ____________________________________________________

                                                                                           (policijos įstaigos padalinio pavadinimas)

___________________________________________________________________________

 

buvo pristatytas (-a)  ___________________________________________________________________________

                                                                                                (vardas, pavardė)

 

Pristatant į policijos įstaigą, sulaikytasis (-oji) elgėsi ________________________________

 

___________________________________________________________________________

(aprašyti sulaikytojo (-osios) elgesį, pristatant jį (ją) į policijos įstaigą, nurodyti taikytas fizinės ar psichinės prievartos priemones)

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

 

Įvykį matė (apie smurto faktą (-us) gali paliudyti) ___________________________________

                                                                                                   (vardas, pavardė, adresas, telefono Nr.)

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

PRIDEDAMA:

1.

2.

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

 

_______________________

Priedo pakeitimai:

Nr. 5-V-534, 2014-06-16, paskelbta TAR 2014-06-20, i. k. 2014-07852

 


Policijos pareigūnų reagavimo į pranešimus

apie smurtą artimoje aplinkoje tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Prašymo forma)

 

_______________________________________________________________

(įstaiga, padalinys, pareigos)

_______________________________________

(vardas, pavardė)

 

 

(apylinkės teismo pavadinimas)

 

 

PRAŠYMAS

ĮPAREIGOTI LAIKINAI IŠSIKELTI IŠ GYVENAMOSIOS VIETOS

 

20__ m. ___________________ ____ d.

 

________________

(sudarymo vieta)

 

Susipažinęs (-usi) su ikiteisminio tyrimo Nr. ______________________ medžiaga dėl

___________________________________________________________________________ ,

(bylos pavadinimas)

 

prašau įpareigoti laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos:

 

Vardas ir pavardė ______________________________

 

Gimimo metai ________________________

 

Gyvenamosios vietos adresas  ________________________________

 

Kiti asmens duomenys pateikiami pridedamoje pažymoje.

 

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia teigti, kad ________________________

 

___________________________________________________________________________

(vardas, pavardė)

smurtavo artimoje aplinkoje

___________________________________________________________________________

(vieta, laikas, būdas ir kt. aplinkybės, nusikalstama veika, BK str.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įpareigojimas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos būtinas, siekiant apsaugoti smurtą patyrusį (-ius) asmenį (-is) nuo smurtautojo.

 

Įpareigojimas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos būtinas, nes smurtautojas, gyvendamas kartu su smurtą patyrusiu asmeniu (-imis), gali neteisėtai jį (juos) paveikti, toliau smurtauti ar daryti kitas nusikalstamas veikas.

 

Remdamasis tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo (Žin., 2011, Nr. 72-3475) 5 straipsnio 2 dalimi,

prašau įpareigoti _____________________________________________ laikinai

(smurtautojo vardas, pavardė)

 

išsikelti iš gyvenamosios vietos ______________________________________________.

(adresas)

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

_________________

 


Policijos pareigūnų reagavimo į pranešimus

apie smurtą artimoje aplinkoje tvarkos aprašo

3 priedas

 

(Prašymo forma)

 

______________________________________________________________

(įstaiga, padalinys, pareigos)

_______________________________________

(vardas, pavardė)

 

 

(apylinkės teismo pavadinimas)

 

 

PRAŠYMAS

ĮPAREIGOTI NESIARTINTI PRIE SMURTĄ PATYRUSIO ASMENS, NEBENDRAUTI, NEIEŠKOTI RYŠIŲ SU JUO

 

20__ m. ___________________ ____ d.

 

________________

(sudarymo vieta)

 

 

Susipažinęs (-usi) su ikiteisminio tyrimo Nr. ________________________ medžiaga dėl

 

___________________________________________________________________________ ,

(bylos pavadinimas)

 

prašau įpareigoti nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo:

 

Vardas ir pavardė_________________________________

 

Gimimo metai ______________________

 

Gyvenamosios vietos adresas  __________________________

 

Kiti asmens duomenys pateikiami pridedamoje pažymoje.

 

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia teigti, kad

 

 

 

(vardas, pavardė)

 

smurtavo artimoje

aplinkoje:___________________________________________________________________

(vieta, laikas, būdas ir kt. aplinkybės, nusikalstama veika, BK str.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įpareigojimas nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo būtinas, siekiant apsaugoti smurtą patyrusį (-ius) asmenį (-is) nuo smurtautojo.

 

Įpareigojimas nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo būtinas, nes smurtautojas, bendraudamas su smurtą patyrusiu asmeniu (-imis), gali neteisėtai jį (juos) paveikti, toliau smurtauti ar daryti kitas nusikalstamas veikas.

 

Remdamasis tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo (Žin., 2011, Nr. 72-3475) 5 straipsnio 2 dalimi,

prašau įpareigoti _______________________________________________________

(smurtautojo vardas, pavardė)

 

nesiartinti prie

 

(asmens (-ų) vardas (-ai) ir pavardė (-ės))

 

 

 

 

 

 

nebendrauti, neieškoti ryšių su juo (jais).

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

_________________


 

Policijos pareigūnų reagavimo į pranešimus

apie smurtą artimoje aplinkoje tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Pranešimo forma)

_______________________________________________________________

(teritorinės policijos įstaigos pavadinimas)

 

_______________________________

 (specializuotos pagalbos centro pavadinimas)

_______________________________

 

PRANEŠIMAS

APIE SMURTĄ ARTIMOJE APLINKOJE

 

20      m. ___________________  d. Nr. _______________

_________________

(vieta)

 

              Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo  9 str. 1 dalimi, informuojame apie galbūt smurtą artimoje aplinkoje patyrusį asmenį:

 

1. ___________________________________________________________________________

(vardas, pavardė)

 

2. ___________________________________________________________________________

(gimimo metai)

 

3. ___________________________________________________________________________

(gyvenamoji vieta, tel. Nr. ar kiti kontaktiniai duomenys)

 

4. Galbūt patyrė smurtą nuo:____________________________________________________

(santykiai artimoje aplinkoje)

5. ROIK __________________________

 

6. Trumpas įvykio aprašymas ___________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

7. Ar anksčiau patyrė smurtą?___________________________________________________

 

8. Ar yra šeimoje vaikų iki 18 metų amžiaus?_______________________________________

 

Pranešimą surašęs asmuo:______________________________________________________

(pareigos, vardas, pavardė, parašas)

 

______ val. _____ min.

                                                                                                                                     (pranešimo išsiuntimo laikas)

 

______________________

Papildyta priedu:

Nr. 5-V-534, 2014-06-16, paskelbta TAR 2014-06-20, i. k. 2014-07852

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. 5-V-534, 2014-06-16, paskelbta TAR 2014-06-20, i. k. 2014-07852

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2012 m. sausio 31 d. įsakymo Nr. 5-V-84 „Dėl Policijos pareigūnų reagavimo į pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

 



Pastaba. *Būtina nurodyti smurto artimoje aplinkoje subjektų tarpusavio ryšius (asmenys, siejami arba praeityje sieti santuokiniais, partnerystės, svainystės ar kitais artimais ryšiais, taip pat asmenys, kartu gyvenantys ir tvarkantys bendrą ūkį). Būtina nurodyti smurtą galinčius rodyti požymius:

1. galimai smurtą patyrusio asmens elgesys (susijaudinęs, ramus, sutrikęs, verkia ir pan.);

2. smurto artimoje aplinkoje subjektų išvaizda, matomos smurto žymės ant kūno, drabužių būklė ir pan.;

3. aplinka, kurioje galimai vyko smurto faktas (tvarkinga ar netvarkinga, sudužę indai, sulaužyti baldai ir pan.);

4. smurto artimoje aplinkoje subjektų būklė (ar yra blaivūs, ar neapsvaigę).