Suvestinė redakcija nuo 2019-10-22

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2005, Nr. 86-3243, i. k. 1052080ISAK00ĮV-319

 

Nauja redakcija nuo 2019-10-22:

Nr. ĮV-665, 2019-10-21, paskelbta TAR 2019-10-21, i. k. 2019-16653

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ASMENINIŲ MUZIKOS INSTRUMENTŲ NAUDOJIMO NACIONALINIŲ, VALSTYBINIŲ IR SAVIVALDYBIŲ TEATRŲ BEI KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ KŪRYBINEI VEIKLAI KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2005 m. birželio 30 d. Nr. ĮV-319

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos profesionaliojo scenos meno įstatymo 17 straipsniu,

tvirtinu Asmeninių muzikos instrumentų naudojimo nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų bei koncertinių įstaigų kūrybinei veiklai kompensavimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

KULTŪROS MINISTRAS                                                           VLADIMIRAS PRUDNIKOVAS

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2005 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. ĮV-319

(Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2019 m. spalio 21 d. įsakymu Nr. ĮV-665

redakcija)

 

 

ASMENINIŲ MUZIKOS INSTRUMENTŲ NAUDOJIMO NACIONALINIŲ, VALSTYBINIŲ IR SAVIVALDYBIŲ TEATRŲ BEI KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ KŪRYBINEI VEIKLAI KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

1. Asmeninių muzikos instrumentų naudojimo nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų bei koncertinių įstaigų kūrybinei veiklai kompensavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų bei koncertinių įstaigų (toliau – įstaiga) skiriamų kompensacijų kūrybiniams darbuotojams už asmeninės nuosavybės teise jiems priklausančių muzikos instrumentų, įskaitant strykus, (toliau – muzikos instrumentai) panaudojimą įstaigos kūrybinei veiklai vykdyti skyrimo ir mokėjimo tvarką.

2. Kompensacijas skiria ir moka įstaiga iš valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšų.

3. Įstaigos vadovas tvirtina Asmeninių muzikos instrumentų naudojimo įstaigos kūrybinei veiklai kompensavimo tvarką, atsižvelgdamas į įstaigos patikėjimo teise valdomą muzikos instrumentarijų (planuojamus pripažinti nereikalingais ar netinkamais (negalimais) naudoti ir numatomus įsigyti muzikos instrumentus). Šioje tvarkoje įstaigos vadovas nustato kompensavimo dydžius pagal muzikos instrumentų grupes, atsižvelgiant į grupėms priskirtus muzikos instrumentus ir nustatant koreguojantį koeficientą, kai muzikos instrumentas naudojamas fragmentiškai (pvz., grojant kontrabosine fleita, eufonija ir pan.), ir mokėjimo periodiškumą.

4. Kūrybinis darbuotojas, ketinantis kūrybinei veiklai naudoti asmeninį muzikos instrumentą, įstaigos vadovui pateikia prašymą dėl kompensacijos skyrimo, kuriame nurodomas asmeninio muzikos instrumento pavadinimas ir įsigijimo metai.

5. Įstaigos vadovas, atsižvelgdamas į muzikos instrumentų grupės koncertmeisterio rekomendaciją, per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos priima sprendimą dėl asmeninės nuosavybės teise įstaigos kūrybiniam darbuotojui priklausančio muzikos instrumento naudojimo įstaigos kūrybinei veiklai.

6. Sprendimas dėl sutikimo asmeninės nuosavybės teise įstaigos kūrybiniam darbuotojui priklausančio muzikos instrumento naudojimo įforminamas įstaigos vadovo įsakymu, kuriame tvirtinamas kompensacijos dydis ir mokėjimo periodiškumas. Sutikdamas su nustatytu kompensacijos dydžiu bei mokėjimo periodiškumu, kūrybinis darbuotojas pasirašo ant įstaigos vadovo įsakymo. Kompensacijos dydis už vieno asmeninio muzikos instrumento naudojimą kūrybinei veiklai per mėnesį negali viršyti 2 bazinių socialinių išmokų dydžio.

7. Kompensacija skiriama nuo įstaigos vadovo sprendimo priėmimo dienos.

8. Kompensacijos nemokamos už laikotarpius, kai kūrybinis darbuotojas atostogavo, buvo laikinai nedarbingas ar dėl kitų priežasčių muzikos instrumento nenaudojo įstaigos kūrybinei veiklai.

9. Įstaiga perka muzikos instrumentų eksploatavimo priemones bei medžiagas valstybės ir asmeninių muzikos instrumentų naudojimui (stygos, kanifolija, stryko plaukai, medinių pučiamųjų instrumentų liežuvėliai, medinių ir varinių pučiamųjų instrumentų pūstukai, pūstukų laikikliai, snapai, surdinos, tepalai, mušamųjų bei perkusijos instrumentų lazdelės ir pan.), o taip pat strykus, jei už juos nėra skiriama kompensacija.

______________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Įsakymas

Nr. ĮV-665, 2019-10-21, paskelbta TAR 2019-10-21, i. k. 2019-16653

Dėl kultūros ministro 2005 m. birželio 30 d. įsakymo Nr. ĮV-319 „Dėl Asmeninių muzikos instrumentų naudojimo kūrybinei veiklai nacionaliniuose, valstybės ir savivaldybių teatruose bei koncertinėse įstaigose kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo