Suvestinė redakcija nuo 2010-03-28

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2010, Nr. 22-1025, i. k. 1102250ISAK000V-128

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2007 M. BIRŽELIO 15 D. ĮSAKYMO Nr. V-494 „DĖL GEROS VAISTINIŲ PRAKTIKOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2010 m. vasario 17 d. Nr. V-128

Vilnius

 

 

Siekdamas užtikrinti, kad gyventojai gautų reikiamą informaciją vaistinėje:

1. P a k e i č i u Geros vaistinių praktikos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. birželio 15 d. įsakymu Nr. V-494 „Dėl Geros vaistinių praktikos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 68-2690):

1.1. Papildau šiuo 51 punktu:

51. Prie vaistinės lauko įėjimo į oficiną, o jei vaistinė įrengta pastate, kuriame įsikūrę keletas juridinių asmenų, prie lauko įėjimo į pastatą (jei yra keli lauko įėjimai, tai prie arčiausiai vaistinės esančio), kuriame yra vaistinė, ir prie įėjimo į vaistinės oficiną turi būti aiškiai matomoje vietoje nurodyta:

51.1. registruotas vaistinės pavadinimas;

51.2. vaistinės darbo laikas;

51.3. artimiausios visą parą dirbančios vaistinės registruotas pavadinimas, adresas, telefono numeris;

51.4. artimiausios gamybinės vaistinės registruotas pavadinimas, adresas, telefono numeris ir darbo laikas.“

1.2. Papildau šiuo 52 punktu:

5.2 Vaistinės oficinoje gyventojams vienoje vietoje turi būti pateikta aiškiai matoma, lengvai įskaitoma informacija:

52.1. Receptiniai vaistai parduodami (išduodami) tik pagal gydytojų receptus;

52.2. Vaikams iki 10 m. vaistai neparduodami (neišduodami);

52.3. Įsigyti vaistai kitais vaistais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami;

52.4. Gyventojo teisės vaistinėje.

Vaistininkas turi suteikti išsamią informaciją apie Jums reikiamus vaistus.

Įsigyjant kompensuojamąjį vaistą ar kompensuojamąją medicinos pagalbos priemonę, monitoriaus ekrane Jums turi būti pateikta informacija apie Jums reikiamų kompensuojamųjų vaistų ar kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių kainas ir paciento priemokos dydžius, pirmiausiai informuojant apie vaistą ar medicinos pagalbos priemonę, kurios paciento priemoka yra mažiausia.

Įsigyjant nekompensuojamą vaistą, Jums turi būti pateikta informacija apie visų analogiškų vaistų, esančių vaistinėje, kainas, pirmiausia informuojant apie pigiausią iš jų.

Jei vaistinėje nėra pageidaujamo vaisto ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės, tačiau ją turi bent viena didmeninio platinimo įmonė, gyventojui pageidaujant, vaistai ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės turi būti užsakomos. Užsakant vaistą, kurio numatoma mažmeninė kaina didesnė nei 100 Lt (vienas šimtas litų), vaistinė turi teisę prašyti asmens sumokėti avansinę įmoką, kuri negali būti didesnė kaip 30 proc. apytikrės vaisto kainos. Avansinės įmokos mokėti nereikia, kai užsakomas kompensuojamasis vaistas ar kompensuojamoji medicinos pagalbos priemonė. Užsakyti vaistai ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės mieste pristatomos ne vėliau kaip per 2 darbo dienas, miestelyje ir kaime – ne vėliau kaip per 4 darbo dienas.

Jei turite nusiskundimų ar siūlymų dėl aptarnavimo, abejojate dėl vaisto kokybės, norite pasitikslinti vaisto kainą, prašome kreiptis į vaistinės farmacinės veiklos vadovą ar jo įgaliotą farmacijos specialistą arba išdėstyti raštu. Jei vaistinės siūlomi sprendimai jūsų netenkina, prašome kreiptis į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (nurodyti Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos adresą, darbo laiką, fakso numerį, el. pašto adresą ir telefono numerį).“

1.3. Papildau šiuo 321 punktu:

321. Prieš išduodant kompensuojamąjį vaistinį preparatą arba kompensuojamąją medicinos pagalbos priemonę, gyventojams skirtame kompiuterio monitoriaus ekrane turi būti pateikta nuostatų priede nurodyta informacija. Gyventojams skirto kompiuterio monitoriaus ekrano matmenys turi būti ne mažesni kaip 25 cm x 32 cm (17 colių), ekrano rezoliucija – 1024 x 768. Kompiuterio monitoriaus ekranas turi būti įrengtas kiekvienoje kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo vietoje taip, kad gyventojas galėtų lengvai perskaityti ekrane pateikiamą informaciją.“

1.4. Išdėstau 65.11 punktą taip:

65.11. gyventojų aprūpinimas vaistiniais preparatais per kaimo vietovėse esančias pirminės sveikatos priežiūros įstaigas;“.

1.5. Papildau šiuo priedu (pridedama).

2. Nustatau, kad šio įsakymo 1.1 punktas įsigalioja 2010 m. balandžio 1 d., 1.2, 1.3 ir 1.5 punktai įsigalioja 2010 m. gegužės 1 d.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-218, 2010-03-25, Žin., 2010, Nr. 35-1685 (2010-03-27), i. k. 1102250ISAK000V-218

 

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                 ALGIS ČAPLIKAS

 

 

Geros vaistinių praktikos nuostatų

priedas

 

........................

(Nurodomas bendrinis vaistinio preparato pavadinimas ir forma, kaip nurodyta Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno skiltyje „Bendrinis vaistinio preparato pavadinimas“, arba medicinos pagalbos priemonių grupės pavadinimas, kaip nurodyta Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių kainyno skiltyje „Medicinos pagalbos priemonių grupė“)

 

 

 

Vaisto dozuočių skaičius / Medicinos pagalbos priemonės vienetų skaičius

 

.............

(Nurodomas vaistinio preparato dozuočių skaičius arba medicinos pagalbos priemonių vienetų skaičius)

Kompensacijos procentas

 

............

(Nurodomas kompensacijos procentas)

 

 

 

 

Vaisto pavadinimas / Medicinos pagalbos priemonės pavadinimas *

Mažmeninė kaina Lt (atsižvelgiant į recepte nurodytą vaisto dozuočių skaičių ar medicinos pagalbos priemonės vienetų skaičių) **

Valstybės kompensuojamoji dalis Lt

(atsižvelgiant į recepte nurodytą vaisto dozuočių skaičių ar medicinos pagalbos priemonės vienetų skaičių) **

Paciento priemoka Lt (atsižvelgiant į recepte nurodytą vaisto dozuočių skaičių ar medicinos pagalbos priemonės vienetų skaičių) **

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* nurodomi kompensuojamųjų vaistinių preparatų pavadinimai (prekiniai pavadinimai), atsižvelgiant į pateiktame 3 formos recepte nurodytą vaistinio preparato bendrinį pavadinimą, farmacinę formą ir stiprumą, arba kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių pavadinimai, atsižvelgiant į pateiktame 3 formos recepte nurodytą medicinos pagalbos priemonių grupės pavadinimą.

** kompensuojamojo vaistinio preparato mažmeninė kaina, valstybės kompensuojamoji mažmeninės kainos dalis ir paciento priemokos dalis nurodomos atsižvelgiant į pateiktame 3 formos recepte nurodytą vaistinio preparato dozuočių skaičių (jei dozuočių skaičius pakuotėje neatitinka recepte nurodyto dozuočių skaičiaus, mažmeninė kaina, valstybės kompensuojamoji mažmeninės kainos dalis ir paciento priemokos dalis nurodomos atsižvelgiant į recepte nurodytą dozuočių skaičių) arba kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės mažmeninė kaina, valstybės kompensuojamoji mažmeninės kainos dalis ir paciento priemokos dalis nurodoma atsižvelgiant į pateiktame 3 formos recepte nurodytą medicinos pagalbos priemonių vienetų skaičių (jei medicinos pagalbos priemonės pakuotės dydis neatitinka recepte nurodyto medicinos pagalbos priemonių vienetų skaičiaus, mažmeninė kaina, valstybės kompensuojamoji mažmeninės kainos dalis ir paciento priemokos dalis nurodomos atsižvelgiant į recepte nurodytą vienetų skaičių).

*** pirmoje eilutėje nurodomas pigiausias kompensuojamas vaistinis preparatas arba pigiausia kompensuojamoji medicinos pagalbos priemonė (atsižvelgiant į paciento priemokos dydį, nurodytą sveikatos apsaugos ministro patvirtintame kainyne), žemiau – visi kompensuojamieji vaistiniai preparatai ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės paciento priemokos dydžio didėjimo tvarka (jei yra keli kompensuojamieji vaistiniai preparatai ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės, kurių paciento priemokos dydžiai vienodi, jie išdėstomi žemyn abėcėlės tvarka).

 

(pavyzdys)

 

Bendrinis pavadinimas 1 geriami kieti

 

 

 

Vaisto dozuočių skaičius / Medicinos pagalbos priemonių vienetų skaičius

 

30

Kompensacijos procentas

 

80 %

 

 

 

 

Vaisto pavadinimas / Medicinos pagalbos priemonės pavadinimas*

Mažmeninė kaina Lt (atsižvelgiant į recepte nurodytą vaisto dozuočių skaičių ar medicinos pagalbos priemonės vienetų skaičių) **

Valstybės kompensuojamoji dalis Lt

(atsižvelgiant į recepte nurodytą vaisto dozuočių skaičių ar medicinos pagalbos priemonės vienetų skaičių) **

Paciento priemoka Lt (atsižvelgiant į recepte nurodytą vaisto dozuočių skaičių ar medicinos pagalbos priemonės vienetų skaičių) **

Prekinis pavadinimas Nr. 1 10 mg tabletės N100 (Rinkodaros liudijimo turėtojas Nr. 1 )

6,52

3,16

3,36

Prekinis pavadinimas Nr. 2 10 mg tabletės N30 (Rinkodaros liudijimo turėtojas Nr. 2)

7,47

3,16

4,31

Prekinis pavadinimas Nr. 3 10 mg tabletės N20 (Rinkodaros liudijimo turėtojas Nr. 3)

7,61

3,16

4,45

Prekinis pavadinimas Nr. 4 10 mg tabletės N30 (Rinkodaros liudijimo turėtojas Nr. 4)

7,61

3,16

4,45

Prekinis pavadinimas Nr. 5 10 mg tabletės N30 (Rinkodaros liudijimo turėtojas Nr. 5)

8,46

3,16

5,3

Prekinis pavadinimas Nr. 6 10 mg tabletės N30 (Rinkodaros liudijimo turėtojas Nr. 6.)

8,57

3,16

5,41

Prekinis pavadinimas Nr. 7 10 mg tabletės N60 (Rinkodaros liudijimo turėtojas Nr. 7)

9,86

3,16

6,70

 

* jei 3 formos recepte būtų išrašyta: Bendrinis pavadinimas 1 10 mg tab N30, kompensacijos procentas 80 %.

 

_________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-218, 2010-03-25, Žin., 2010, Nr. 35-1685 (2010-03-27), i. k. 1102250ISAK000V-218

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. vasario 17 d. įsakymo Nr. V-128 "Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. birželio 15 d. įsakymo Nr. V-494 "Dėl Geros vaistinių praktikos nuostatų patvirtinimo" pakeitimo" pakeitimo