Suvestinė redakcija nuo 2020-02-14
Nutarimas paskelbtas: Žin. 2009, Nr. 158-7138, i. k. 1091100NUTA00001752
Nauja redakcija nuo 2016-12-03:
Nr. 1189, 2016-11-23, paskelbta TAR 2016-12-02, i. k. 2016-28133
LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
NUTARIMAS
DĖL ASMENŲ, VYKDANČIŲ AR VYKSTANČIŲ VYKDYTI LITUANISTINĮ ŠVIETIMĄ UŽSIENYJE, RĖMIMO IR SKATINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2009 m. gruodžio 23 d. Nr. 1752
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 25 straipsnio 5 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Patvirtinti Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pasiūlyti švietimo teikėjų vadovams darbo sutartyse, sudaromose su mokytojais, dėstytojais ir kitais darbuotojais, nustatyti, kad darbuotojui, darbdavio sutikimu išvykstančiam vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, paliekama Darbo kodekso nustatyta tvarka ankstesnė darbo vieta.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2009 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1752
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2020 m. vasario 12 d. nutarimo Nr. 111
redakcija)
ASMENŲ, VYKDANČIŲ AR VYKSTANČIŲ VYKDYTI LITUANISTINĮ ŠVIETIMĄ UŽSIENYJE, RĖMIMO IR SKATINIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje (toliau – lituanistinio švietimo vykdytojai), rėmimo rūšis ir dydžius, konkursų lituanistinio švietimo vykdytojams remti organizavimą, lėšų lituanistinio švietimo vykdytojams remti skyrimą, išmokėjimą ir atsiskaitymą už skirtas lėšas, taip pat šių asmenų skatinimo būdus.
2. Lituanistinio švietimo vykdytojų rėmimo ir skatinimo tikslai:
3. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme.
4. Lėšas lituanistinio švietimo vykdytojams remti ir skatinti skiria Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija (toliau – Ministerija), o jų išmokėjimą administruoja Ministerija ar jos įgaliota institucija.
5. Lėšos lituanistinio švietimo vykdytojams remti ir skatinti skiriamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų, skirtų Ministerijai.
6. Lėšos lituanistinio švietimo vykdytojams remti skiriamos atsižvelgiant į turimus Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimus, prioritetas teikiamas formaliojo švietimo lituanistinėms mokykloms užsienyje, taip pat lituanistiniam švietimui etninėse lietuvių žemėse ir lietuvių tremties vietose.
II SKYRIUS
RĖMIMO RŪŠYS IR DYDŽIAI
7. Lituanistinio švietimo vykdytojų rėmimo rūšys: išmoka už lituanistinio švietimo užsienio valstybėje vykdymą (toliau – išmokos lituanistiniam švietimui vykdyti) ir išmoka už vykimą į užsienio valstybę vykdyti lituanistinį švietimą (toliau – kompensacinė išmoka).
8. Lituanistinio švietimo vykdytojams, išskyrus tuos, kurie vykdo ar vyksta vykdyti lituanistinį švietimą į užsienio valstybių lituanistikos (baltistikos) centrus, nustatomos tokio dydžio išmokos lituanistiniam švietimui vykdyti:
8.1. 0,11–0,20 bazinės socialinės išmokos (toliau – BSI) per valandą – mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams, taip pat kitiems pedagoginiams darbuotojams, kuriems nesuteiktos arba nesuteikiamos kvalifikacinės kategorijos;
8.2. 0,18–0,24 BSI per valandą – vyresniesiems mokytojams, vyresniesiems pagalbos mokiniui specialistams;
8.3. 0,22–0,28 BSI per valandą – mokytojams metodininkams, pagalbos mokiniui specialistams metodininkams;
9. Lituanistinio švietimo vykdytojams, vykdantiems ar vykstantiems vykdyti lituanistinį švietimą į užsienio šalių lituanistikos (baltistikos) centrus, nustatomos tokio dydžio išmokos lituanistiniam švietimui vykdyti, atsižvelgiant į lituanistinio švietimo vykdytojo pareigybę užsienio valstybės lituanistikos (baltistikos) centre:
10. Išmokos lituanistiniam švietimui vykdyti didinamos:
10.1. už pedagoginio darbo stažą vykdant lituanistinio švietimo veiklą užsienyje:
11. Per mokinių ir studentų atostogas mokama kompensacija, kuri apskaičiuojama imant paskutinių 3 mėnesių vidutinę išmoką lituanistiniam švietimui vykdyti.
12. Skiriamos šios kompensacinės išmokos:
12.1. jeigu asmuo laikinai gyvens šalyje, kurioje vykdys lituanistinį švietimą, išskyrus Aprašo 12.2 papunktyje nurodytą atvejį, jam kompensuojamos vienos kelionės per mokslo metus iš Lietuvos į lituanistinio švietimo vykdymo užsienio valstybėje vietą ir atgal visų rūšių transporto priemonėmis, išskyrus taksi, išlaidos, taip pat vizos mokesčio, sveikatos draudimo (jeigu jo reikia vizai gauti) išlaidos; šios išlaidos kompensuojamos pagal pateiktus išlaidas patvirtinančius dokumentus;
12.2. jeigu lituanistinio švietimo vykdymo užsienio valstybėje vieta yra pasienio regione, kuris ribojasi su Lietuva, lituanistinio švietimo vykdytojui padengiamos vizos mokesčio, sveikatos draudimo (jeigu jo reikia vizai gauti) išlaidos, taip pat šio punkto nustatyta tvarka kompensuojamos kelionės iš Lietuvos į lituanistinio švietimo vykdymo vietą ir atgal išlaidos; kompensacija mokama už kelionę visų rūšių transporto priemonėmis, išskyrus taksi; jeigu asmuo lituanistinio švietimo vykdymo užsienio valstybėje vietoje yra aprūpinamas gyvenamuoju plotu, jam kompensuojamos vienos kelionės per savaitę iš Lietuvos į lituanistinio švietimo vykdymo vietą ir atgal išlaidos, jeigu asmuo lituanistinio švietimo vykdymo užsienio valstybėje vietoje nėra aprūpinamas gyvenamuoju plotu, jam kompensuojamos kiekvienos kelionės iš Lietuvos į lituanistinio švietimo vykdymo vietą ir atgal išlaidos; šios išlaidos kompensuojamos pagal pateiktus išlaidas patvirtinančius dokumentus.
13. Kompensacijos už Aprašo 12 punkte nurodytų kelionių iš Lietuvos į lituanistinio švietimo vykdymo vietą ir atgal, vykstant asmenine transporto priemone, dydį nustato Ministerija ar jos įgaliota institucija, atsižvelgdama į atstumą nuo lituanistinio švietimo vykdytojo gyvenamosios vietos iki lituanistinio švietimo vykdymo vietos ir atitinkamai transporto priemonei jos gamintojo nurodytas degalų sunaudojimo normas.
III SKYRIUS
KONKURSŲ lituanistinio švietimo vykdytojams remti ORGANIZAVIMAS
15. Suinteresuotos įstaigos, organizacijos ar lietuvių bendruomenės užsienio valstybėse, kuriose bus vykdomas lituanistinis švietimas, kasmet iki balandžio 30 d. pateikia Ministerijai prašymus remti lituanistinio švietimo vykdytoją kitais mokslo metais; prašymuose motyvuotai paaiškina, kodėl būtinas lituanistinis švietimas, nurodo lituanistinio švietimo vykdymo apimtį (valandas), kvalifikacijos reikalavimus lituanistinio švietimo vykdytojams, kitas sąlygas, reikalingas lituanistiniam švietimui vykdyti.
16. Lituanistinio švietimo vykdytojui nutraukus lituanistinio švietimo vykdymą per mokslo metus, suinteresuota įstaiga, organizacija ar lietuvių bendruomenė užsienio valstybėje, siekdama užtikrinti nenutrūkstamą lituanistinį švietimą, gali pateikti Ministerijai papildomą prašymą remti lituanistinio švietimo vykdytoją. Suinteresuota įstaiga, organizacija ar lietuvių bendruomenė užsienio valstybėje papildomame prašyme pateikia Aprašo 15 punkte nurodytą informaciją.
17. Prašymus remti lituanistinio švietimo vykdytojus atrenka ir sprendimą dėl konkurso lituanistinio švietimo vykdytojui remti (toliau – rėmimo konkursas) organizavimo priima švietimo, mokslo ir sporto ministro sudaryta asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo komisija (toliau – Komisija), veikianti pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintus Komisijos nuostatus.
18. Komisija sprendimą dėl rėmimo konkurso organizavimo (išskyrus atvejus, nurodytus Aprašo 31 punkte) priima atsižvelgdama į Aprašo 6 punktą ir vadovaudamasi šiais kriterijais:
18.2. istorines, ekonomines ir politines vietos aplinkybes, lemiančias lituanistinio švietimo rėmimo būtinumą;
20. Rėmimo konkursai skelbiami Ministerijos interneto svetainėje. Rėmimo konkurso skelbime nurodoma: valstybė, kurioje vykdomas lituanistinis švietimas, įstaigos ar organizacijos, vykdančios lituanistinį švietimą, pavadinimas (jeigu lituanistinis švietimas bus vykdomas įstaigoje ar organizacijoje), pareigos, kurioms skelbiamas rėmimo konkursas, skiriamo rėmimo rūšys, lituanistinio švietimo vykdytojo kvalifikacijos reikalavimai, dokumentai, kuriuos reikia pateikti, dokumentų pateikimo terminai ir kitos lituanistinio švietimo vykdymo sąlygos.
21. Asmuo, norintis dalyvauti rėmimo konkurse (toliau – pretendentas), Ministerijai asmeniškai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku pateikia:
22. Jeigu pateikiami Aprašo 21.3–21.6 papunkčiuose nurodytų dokumentų originalai, Ministerija patvirtina jų kopijas, o originalus grąžina pretendentui. Jeigu pateikiamos Aprašo 21.3–21.6 papunkčiuose nurodytų dokumentų kopijos, nepaliudytos dokumentų kopijų tikrumo paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos, pretendentai dokumentų originalus pateikia konkurso dieną arba laimėję konkursą prieš pasirašydami sutartį (jeigu neatvyksta į pokalbį).
23. Ministerija ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki rėmimo konkurso raštu arba elektroniniu paštu informuoja pretendentus apie rėmimo konkurso datą, vietą ir laiką. Į rėmimo konkursą kviečiami tie pretendentai, kurie per nustatytus terminus pateikė visus reikiamus dokumentus ir atitinka rėmimo konkurso skelbime nurodytus kvalifikacijos reikalavimus. Komisija prireikus gali paprašyti iki konkurso pradžios patikslinti pateiktus dokumentus.
24. Pretendentų, kurie laiku nepateikia rėmimo konkurso skelbime nurodytų dokumentų ar kurių kvalifikacija neatitinka rėmimo konkurso skelbime nurodytų kvalifikacijos reikalavimų, paraiškos nenagrinėjamos. Apie tai pretendentai informuojami per 5 darbo dienas nuo dokumentų gavimo.
25. Rėmimo konkursai vykdomi ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo dokumentų priėmimo termino pabaigos. Komisija rengia pokalbį su kiekvienu pretendentu. Dėl svarbių priežasčių negalintis atvykti į Komisijos posėdį pretendentas pateikia Ministerijai asmeniškai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku motyvuotą prašymą svarstyti jo kandidatūrą jam nedalyvaujant.
26. Lituanistinio švietimo vykdytojo atrankos kriterijai:
27. Komisijos nariai pretendentus vertina 10 balų sistema. Konkurso laimėtoju skelbiamas pretendentas, surinkęs daugiausia balų. Jeigu nė vienas pretendentas nesurenka daugiau kaip pusės maksimalios balų sumos, kurią galėtų skirti posėdyje dalyvaujantys Komisijos nariai, konkursas laikomas neįvykusiu. Komisija, vadovaudamasi Aprašo 8–10 punktais, nustato konkurso laimėtojui skiriamos išmokos lituanistiniam švietimui vykdyti dydį, o vadovaudamasi Aprašo 12–14 punktais – kokios kompensacinės išmokos jam bus mokamos.
28. Dalyvavę rėmimo konkurse asmenys gali apskųsti Komisijos sprendimą švietimo, mokslo ir sporto ministrui raštu per 3 darbo dienas po konkurso. Skundas išnagrinėjamas per 20 darbo dienų nuo jo pateikimo.
29. Komisijai įvykdžius rėmimo konkursą ir pasibaigus Komisijos sprendimo apskundimo terminui arba skundo išnagrinėjimo terminui, jeigu skundas pateiktas, Ministerija toliau administruoja lėšų išmokėjimą arba perduoda Komisijos sprendimą išmokėjimą administruojančiai institucijai ir apie tai raštu arba elektroniniu paštu informuoja konkursą laimėjusį asmenį ir suinteresuotą įstaigą, organizaciją ar lietuvių bendruomenę užsienio valstybėje.
30. Jeigu laimėjęs rėmimo konkursą asmuo atsisako vykti vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, Ministerija pakviečia kitą iš eilės pagal surinktų balų skaičių asmenį. Tokio pretendento nesant, rėmimo konkursas skelbiamas iš naujo.
31. Lituanistinio švietimo vykdytojui, kuris į pareigas priimamas vadovaujantis valstybės, kurioje vykdomas lituanistinis švietimas, teisės aktais (toliau – kandidatas), rėmimo konkursas neskelbiamas. Suinteresuota įstaiga, organizacija ar lietuvių bendruomenė užsienio valstybėje, kurioje bus vykdomas lituanistinis švietimas, Ministerijai pateikia:
32. Komisija per mėnesį nuo dokumentų pateikimo dienos rengia pokalbį su kandidatu. Ministerija ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki pokalbio raštu arba elektroniniu paštu informuoja kandidatą apie pokalbio datą, vietą ir laiką. Dėl ligos ar kitų svarbių priežasčių negalintis nustatytu laiku atvykti į pokalbį kandidatas pateikia Ministerijai asmeniškai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku motyvuotą prašymą svarstyti jo kandidatūrą jam nedalyvaujant. Komisija sprendimą dėl kandidato rėmimo priima po pokalbio su kandidatu ir / ar įvertinusi pateiktus dokumentus bei kandidato atitiktį Aprašo 26 punkte nustatytiems atrankos kriterijams. Priėmusi teigiamą sprendimą dėl kandidato rėmimo, Komisija, vadovaudamasi Aprašo 8–10 punktais, nustato išmokos lituanistiniam švietimui vykdyti dydį, o vadovaudamasi Aprašo 12–14 punktais – kokios kompensacinės išmokos šiam asmeniui bus mokamos.
IV SKYRIUS
LĖŠŲ LITUANISTINIO ŠVIETIMO VYKDYTOJAMS REMTI SKYRIMAS IR MOKĖJIMAS
33. Ministerija ar jos įgaliota institucija su lituanistinio švietimo vykdytojais lituanistinio švietimo užsienyje vykdymo laikotarpiui, bet ne ilgiau kaip vieniems mokslo metams, sudaro švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintos formos asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo sutartis (toliau – lituanistinio švietimo sutartis).
34. Išmokos lituanistinio švietimo vykdytojams, pasirašius lituanistinio švietimo sutartį, mokamos kas mėnesį lituanistinio švietimo sutartyje nustatyta tvarka.
35. Mėnesio išmoka lituanistiniam švietimui vykdyti apskaičiuojama dauginant šiuos rodiklius: išmokos lituanistiniam švietimui vykdyti dydį, faktinį per mėnesį valandų, skirtų lituanistiniam švietimui vykdyti, skaičių, mokėjimo dieną galiojantį Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytą BSI dydį, Aprašo priede nustatytą gyvenimo lygio vietos koeficientą.
36. Lituanistinio švietimo sutartys ne konkurso būdu gali būti pratęsiamos Komisijos sprendimu ne ilgiau kaip 3 metams. Lituanistinio švietimo sutartys pratęsiamos atsižvelgiant į Ministerijai pateiktą suinteresuotos įstaigos, organizacijos ar lietuvių bendruomenės užsienio valstybėje motyvuotą prašymą ir lituanistinio švietimo vykdytojo prašymą, įvertinus lituanistinio švietimo vykdytojo veiklą, turimus Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimus. Suinteresuota įstaiga, organizacija ar lietuvių bendruomenė užsienio valstybėje įvertina lituanistinio švietimo vykdytojo veiklą ir jos įvertinimą pateikia motyvuotame prašyme. Lituanistinio švietimo sutarties galiojimo trukmė negali būti ilgesnė kaip 7 metai (įskaitant visus lituanistinio švietimo sutarties pratęsimus).
37. Lituanistinio švietimo vykdytojui susirgus, išėjus nėštumo, gimdymo ar vaiko priežiūros atostogų ar kitais atvejais (kvalifikacijos tobulinimas, mokymosi atostogos, lituanistinio švietimo sutarties nutraukimas per mokslo metus ir kt.), trunkančiais ne trumpiau nei vieną mėnesį, tarpininkaujant suinteresuotai įstaigai, organizacijai ar lietuvių bendruomenei užsienio valstybėje, Komisijos sprendimu gali būti sudaryta lituanistinio švietimo sutartis su jį pavaduosiančiu asmeniu, bet ne ilgiau kaip iki einamųjų mokslo metų pabaigos. Lituanistinio švietimo vykdytojui susirgus, išėjus nėštumo, gimdymo ar vaiko priežiūros atostogų ar kitais atvejais (kvalifikacijos tobulinimas, mokymosi atostogos, lituanistinio švietimo sutarties nutraukimas per mokslo metus ir kt.), trunkančiais ne trumpiau nei vieną mėnesį, suinteresuota įstaiga, organizacija ar lietuvių bendruomenė užsienio valstybėje pasiūlo asmenį, galintį pavaduoti lituanistinio švietimo vykdytoją (toliau – pavaduosiantis asmuo), ir Ministerijai pateikia:
37.4. pavaduosiančio asmens išsilavinimą ir (arba) kvalifikaciją patvirtinantį dokumentą ar jo kopiją;
38. Komisija, įvertinusi prašymo leisti pavaduoti lituanistinio švietimo vykdytoją pagrįstumą ir pavaduosiančio asmens atitiktį kvalifikacijos reikalavimams, kurie buvo nustatyti skelbiant rėmimo konkursą, per 10 darbo dienų priima sprendimą dėl lituanistinio švietimo sutarties sudarymo su pavaduosiančiu asmeniu.
v SKYRIUS
ASMENŲ, VYKDANČIŲ LITUANISTINĮ ŠVIETIMĄ UŽSIENYJE, SKATINIMas
39. Atsižvelgiant į turimus Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimus, lituanistinio švietimo vykdytojams, pasirašiusiems lituanistinio švietimo sutartis, ne daugiau kaip vieną kartą per kalendorinius metus gali būti skirta priemoka, ne didesnė už vieno mėnesio išmoką.
40. Esant finansinėms galimybėms, Ministerija iki einamųjų metų spalio 1 d. informuoja suinteresuotas įstaigas, organizacijas ar lietuvių bendruomenes užsienio valstybėse apie galimybę skirti priemokas. Suinteresuotos įstaigos, organizacijos ar lietuvių bendruomenės užsienio valstybėse pagal Aprašo 41 punkte nustatytus atrankos kriterijus atrenka kandidatus ir iki einamųjų metų spalio 31 d. pateikia Ministerijai kandidatų sąrašą ir jų vertinimą.
41. Atrankos priemokai gauti kriterijai yra šie:
41.1. lituanistinio švietimo vykdytojo ugdomų mokinių ar studentų aktyvus dalyvavimas lituanistinio švietimo veiklose;
42. Komisija per mėnesį išnagrinėja suinteresuotų įstaigų, organizacijų ar lietuvių bendruomenių užsienio valstybėse pateiktus dokumentus ir pateikia švietimo, mokslo ir sporto ministrui pasiūlymus dėl priemokų skyrimo. Priemokas ne vėliau kaip iki einamųjų metų gruodžio 31 d. skiria švietimo, mokslo ir sporto ministras, įvertinęs Komisijos pasiūlymus.
43. Asmenims, vykdžiusiems ar vykdantiems lituanistinį švietimą užsienyje, už lituanistinio švietimo veiklos nuopelnus, mokinių ar studentų laimėjimus konkurso būdu gali būti skirta lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premija (toliau – premija). Sprendimą dėl konkurso premijai gauti einamaisiais metais skelbimo, premijų skaičiaus ir dydžio priima švietimo, mokslo ir sporto ministras. Premijos dydis – iki 50 bazinių socialinių išmokų.
44. Kandidatams gauti premiją taikomi šie atrankos kriterijai:
44.1. asmens, vykdžiusio ar vykdančio lituanistinį švietimą, praktinės veiklos rodikliai – jo ugdomų mokinių ar studentų laimėjimai ir pažanga (egzaminų, olimpiadų, konkursų, parodų, varžybų ir kiti sėkmingo mokymosi rezultatai);
45. Konkursus premijai gauti organizuoja Ministerija. Konkursas premijai gauti paskelbiamas iki einamųjų metų gegužės 31 dienos. Konkurso skelbime nurodoma, kokius dokumentus, kaip ir per kiek laiko reikia pateikti, kada premija įteikiama. Informacija apie konkursus premijai gauti skelbiama Ministerijos interneto svetainėje, išsiunčiama Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms užsienio valstybėse, suinteresuotoms įstaigoms, organizacijoms ar lietuvių bendruomenėms užsienio valstybėse.
46. Kandidatus gauti premiją gali siūlyti įstaigos ar organizacijos, vykdančios lituanistinį švietimą užsienyje, lietuvių bendruomenės užsienio valstybėse, kitos institucijos, fiziniai asmenys arba savo kandidatūrą gali pasiūlyti fiziniai asmenys.
47. Komisija per mėnesį nuo dokumentų pateikimo termino pabaigos išnagrinėja gautus dokumentus ir vadovaudamasi Aprašo 44 punkte nustatytais atrankos kriterijais pateikia švietimo, mokslo ir sporto ministrui pasiūlymus dėl premijos (-ų) skyrimo. Komisija, svarstydama klausimus dėl premijos (-ų) skyrimo, turi teisę pasikviesti ekspertus. Premijas skiria švietimo, mokslo ir sporto ministras.
vI SKYRIUS
ATSISKAITYMAS UŽ SKIRTAS LĖŠAS
48. Išmokas lituanistiniam švietimui vykdyti ir (ar) kompensacines išmokas gavęs lituanistinio švietimo vykdytojas privalo per 10 dienų nuo mokslo metų pabaigos arba lituanistinio švietimo sutarties galiojimo pabaigos ar nutraukimo pateikti Ministerijai ar jos įgaliotai institucijai švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintos formos dalykinę ataskaitą.
49. Ministerija ar jos įgaliota institucija turi teisę reikalauti, kad lituanistinio švietimo vykdytojai pateiktų papildomą informaciją ir dokumentus, susijusius su išmokų gavimu ir atsiskaitymu už šias lėšas.
Priedo pakeitimai:
Nr. 111, 2020-02-12, paskelbta TAR 2020-02-13, i. k. 2020-03234
Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti
lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir
skatinimo tvarkos aprašo
priedas
gyvenimo lygio vietos koeficientai
Valstybės pavadinimas |
Gyvenimo lygio vietos koeficientas |
Airija |
1,35 |
Argentinos Respublika |
1,1 |
Armėnijos Respublika |
1,1 |
Australija |
1,4 |
Austrijos Respublika |
1,3 |
Azerbaidžano Respublika |
1,1 |
Baltarusijos Respublika |
1,05 |
Belgijos Karalystė |
1,25 |
Brazilijos Federacinė Respublika |
1,35 |
Bulgarijos Respublika |
1 |
Čekijos Respublika |
1,15 |
Danijos Karalystė |
1,4 |
Egipto Arabų Respublika |
1,1 |
Estijos Respublika |
1,1 |
Graikijos Respublika |
1,15 |
Gruzija |
1,2 |
Indijos Respublika |
1,1 |
Islandijos Respublika |
1,1 |
Ispanijos Karalystė |
1,07 |
Italijos Respublika |
1,2 |
Izraelio valstybė |
1,25 |
Japonija |
1,65 |
Jungtinė Karalystė |
1,5 |
Jungtinės Amerikos Valstijos |
1,35 |
Kanada |
1,3 |
Kazachstano Respublika |
1,1 |
Kinijos Liaudies Respublika |
1,2 |
Kolumbijos Respublika |
1 |
Latvijos Respublika |
1,1 |
Lenkijos Respublika |
1,15 |
Liuksemburgo Didžioji Hercogystė |
1,2 |
Maltos Respublika |
1,1 |
Moldovos Respublika |
1 |
Naujoji Zelandija |
1,2 |
Nyderlandų Karalystė |
1,3 |
Norvegijos Karalystė |
1,5 |
Portugalijos Respublika |
1,1 |
Prancūzijos Respublika |
1,32 |
Rumunija |
1 |
Rusijos Federacija |
1,2 |
Slovėnijos Respublika |
1,1 |
Suomijos Respublika |
1,4 |
Švedijos Karalystė |
1,4 |
Šveicarijos Konfederacija |
1,4 |
Turkijos Respublika |
1,1 |
Ukraina |
1,2 |
Urugvajaus Rytų Respublika |
1,17 |
Venesuelos Bolivaro Respublika |
1,1 |
Vengrijos Respublika |
1,1 |
Vokietijos Federacinė Respublika |
1,25 |
Priedo pakeitimai:
Nr. 111, 2020-02-12, paskelbta TAR 2020-02-13, i. k. 2020-03234
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 687, 2013-07-24, Žin., 2013, Nr. 83-4169 (2013-07-30), i. k. 1131100NUTA00000687
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gruodžio 23 d. nutarimo Nr. 1752 "Dėl valstybės paramos skyrimo Lietuvos mokytojams, dėstytojams bei kultūros ir meno darbuotojams, vykstantiems į užsienio valstybes dirbti lietuvių švietimo, kultūros įstaigose, aukštųjų mokyklų lituanistikos ar baltistikos centruose ir lietuvių bendruomenėse" pakeitimo
2.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 1189, 2016-11-23, paskelbta TAR 2016-12-02, i. k. 2016-28133
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gruodžio 23 d. nutarimo Nr. 1752 „Dėl valstybės paramos skyrimo Lietuvos pedagoginiams, kultūros ir meno darbuotojams, vykstantiems į užsienio valstybes dirbti švietimo įstaigose, kuriose mokoma lietuvių kalba, aukštųjų mokyklų lituanistikos ar baltistikos centruose, lietuvių bendruomenėse, organizacijose ir kultūros įstaigose“ pakeitimo
3.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 111, 2020-02-12, paskelbta TAR 2020-02-13, i. k. 2020-03234
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gruodžio 23 d. nutarimo Nr. 1752 „Dėl Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo