LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

N U T A R I M A S

 

1997 m. vasario 13 d. Nr. 119

Vilnius

 

DĖL APSAUGOS NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO LAIKINŲJŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo (Žin., 1996, Nr. 20-520) 20 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė  nutaria:

1. Patvirtinti Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio laikinuosius nuostatus (pridedama).

2. Įpareigoti Vidaus reikalų ministeriją iki 1997 m. gegužės 1 d. pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio numatytų priemonių finansavimo 1998 metų sąmatą.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                             Gediminas Vagnorius

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                         Vidmantas Žiemelis

______________________

PATVIRTINTA

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1997 m. vasario 13 d. nutarimu Nr. 119

 

APSAUGOS NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO LAIKINIEJI NUOSTATAI

 

Bendroji dalis

1. Šie laikinieji nuostatai reglamentuoja Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo (toliau vadinama - įstatymas) nustatytų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo tvarką ir sąlygas.

 

2. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės gali būti taikomos:

2.1. operatyvinės veiklos dalyviams;

[Galioja iki 2003-04-30]

2.2. dalyvaujantiems baudžiamajame procese asmenims: liudytojams, nukentėjusiesiems, ekspertams, gynėjams, įtariamiesiems, kaltinamiesiems, teisiamiesiems, nuteistiesiems;

[Galioja nuo 2003-05-01]

2.2. dalyvaujantiems baudžiamajame procese asmenims: liudytojams, nukentėjusiesiems, ekspertams, gynėjams, įtariamiesiems, kaltinamiesiems, nuteistiesiems;

[Galioja iki 2003-04-30]

2.3. teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnams: teisėjams, prokurorams, tardytojams, kvotėjams, teismo antstoliams;

[Galioja nuo 2003-05-01]

2.3. teisingumo ir teisėsaugos įstaigų pareigūnams: teisėjams, prokurorams, ikiteisminio tyrimo pareigūnams;

 

2.4. nurodytų 2.1-2.3 punktuose asmenų artimiesiems: tėvams, įtėviams, vaikams, įvaikiams, broliams ir seserims, seneliams, vaikaičiams bei sutuoktiniams.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

[Galioja iki 2003-04-30]

3. Siekdami apsaugoti asmenų, nurodytų 2 punkte (toliau vadinama - saugotini, saugomi asmenys), gyvybę, sveikatą ir turtą, Vidaus reikalų  ministerijos Policijos departamentas ar miesto (rajono) policijos komisariatas, atsižvelgdami į konkrečias aplinkybes, gali taikyti šias apsaugos priemones:

[Galioja nuo 2003-05-01]

3. Siekdami apsaugoti asmenų, nurodytų 2 punkte (toliau vadinama - saugotini, saugomi asmenys), gyvybę, sveikatą ir turtą, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariatas, atsižvelgdami į konkrečias aplinkybes, gali taikyti šias apsaugos priemones:

 

3.1. vykdyti fizinę asmens bei jo turto apsaugą;

3.2. laikinai perkelti asmenį į saugią vietą;

3.3. nustatyti specialų duomenų apie asmenį teikimo režimą pasų poskyriuose ir kituose oficialiuose informacijos fonduose;

3.4. pakeisti asmens gyvenamąją, darbo ir mokymosi vietą;

3.5. pakeisti asmens anketos bei biografijos duomenis;

3.6. padaryti asmeniui keičiančią jo išvaizdą plastinę operaciją;

[Galioja iki 2003-04-30]

3.7. išduoti asmeniui šaunamąjį ginklą, specialias apsaugos priemones.

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių, nurodytų 3.5 ir 3.6 punktuose, organizavimas yra išimtinė Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento kompetencija.

[Galioja nuo 2003-05-01]

3.7. išduoti asmeniui šaunamąjį ginklą, specialias apsaugos priemones.

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių, nurodytų 3.5 ir 3.6 punktuose, organizavimas yra išimtinė Policijos departamento prieVidaus reikalų ministerijos kompetencija.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

4. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio metu Lietuvos Respublikos operatyvinės veiklos įstatymo nustatyta tvarka gali būti naudojami operatyvinės veiklos veiksmai.

5. Kol bus sukurti specialūs padaliniai, užtikrinant nurodytų įstatyme asmenų saugumą dalyvauja visi vidaus reikalų sistemos padaliniai ir tarnybos pagal savo kompetenciją ir jiems suteiktus įgaliojimus.

 

[Galioja iki 2003-04-30]

6. Vidaus reikalų sistemos tarnybų ir padalinių apsaugos nuo nusikalstamo poveikio veiklą koordinuoja Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnyba.

[Galioja nuo 2003-05-01]

6. Vidaus reikalų sistemos tarnybų ir padalinių apsaugos nuo nusikalstamo poveikio veiklą koordinuoja Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnyba.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo pagrindai

 

7. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės gali būti taikomos saugotiniems asmenims, jeigu:

[Galioja iki 2003-04-30]

7.1. asmuo kreipiasi į Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovą, generalinį prokurorą ar jo pavaduotojus, apygardos vyriausiąjį prokurorą ar jo pavaduotojus, apylinkės vyriausiąjį prokurorą dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių skyrimo;

[Galioja nuo 2003-05-01]

7.1. asmuo kreipiasi į Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovą, generalinį prokurorą ar jo pavaduotojus, apygardos vyriausiąjį prokurorą ar jo pavaduotojus, apylinkės vyriausiąjį prokurorą dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių skyrimo;

 

7.2. kompetentingos teisėsaugos institucijos gauna oficialią ar konfidencialią informaciją apie realią grėsmę 2 punkte nurodytų saugotinų asmenų saugumui.

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės taikomos įstatymo 4 straipsnyje nurodytais pagrindais, jeigu yra duomenų, liudijančių apie realią grėsmę saugotiniems asmenims ir jų turtui.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių skyrimas

[Galioja iki 2003-04-30]

8. Gavę suinteresuoto asmens prašymą ar operatyvinę informaciją apie realią grėsmę saugotinų asmenų saugumui, Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovai, generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai, apygardos vyriausiasis prokuroras ar jo pavaduotojai, apylinkės vyriausiasis prokuroras per 3 paras nuo prašymo ar informacijos gavimo dienos juos išnagrinėja ir  nusprendžia paskirti konkrečiam saugotinam asmeniui apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones ar jų neskirti - surašomas atitinkamas sprendimas (pagal 1 ir 2 priedus).

Išimties atvejais Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas, generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai, apygardos vyriausiasis prokuroras ar jo pavaduotojai, apylinkės vyriausiasis prokuroras nedelsdami nagrinėja prašymą ar gautą informaciją ir, jeigu saugotinas asmuo sutinka, nusprendžia skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones.

[Galioja nuo 2003-05-01]

8. Gavę suinteresuoto asmens prašymą ar operatyvinę informaciją apie realią grėsmę saugotinų asmenų saugumui, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovai, generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai, apygardos vyriausiasis prokuroras ar jo pavaduotojai, apylinkės vyriausiasis prokuroras per 3 paras nuo prašymo ar informacijos gavimo dienos juos išnagrinėja ir  nusprendžia paskirti konkrečiam saugotinam asmeniui apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones ar jų neskirti - surašomas atitinkamas sprendimas (pagal 1 ir 2 priedus).

Išimties atvejais Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas, generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai, apygardos vyriausiasis prokuroras ar jo pavaduotojai, apylinkės vyriausiasis prokuroras nedelsdami nagrinėja prašymą ar gautą informaciją ir, jeigu saugotinas asmuo sutinka, nusprendžia skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

9. Sprendime skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones nurodoma: sprendimo surašymo data ir vieta, sprendimą surašiusio asmens pareigos, vardas ir pavardė, aplinkybės, dėl kurių būtina skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, asmens, kuriam skiriamos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, vardas ir pavardė. Sprendimą pasirašo jį surašęs asmuo. Su šiuo sprendimu pasirašytinai supažindinamas asmuo, kuriam paskirtos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės.

 

[Galioja iki 2003-04-30]

10. Per 3 paras nuo sprendimo skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones gavimo (išimties atvejais - nedelsdamas) Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas nutaria skirti saugotinam asmeniui vieną ar kelias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones - surašomas atitinkamas nutarimas (pagal 3 priedą). Su šiuo nutarimu supažindinamas asmuo, kuriam paskirtos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės. Su saugotinu asmeniu taip pat sudaroma sutartis dėl apsaugos priemonių taikymo tvarkos ir sąlygų (pagal 4 priedą).

[Galioja nuo 2003-05-01]

10. Per 3 paras nuo sprendimo skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones gavimo (išimties atvejais - nedelsdamas) Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas nutaria skirti saugotinam asmeniui vieną ar kelias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones - surašomas atitinkamas nutarimas (pagal 3 priedą). Su šiuo nutarimu supažindinamas asmuo, kuriam paskirtos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės. Su saugotinu asmeniu taip pat sudaroma sutartis dėl apsaugos priemonių taikymo tvarkos ir sąlygų (pagal 4 priedą).

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

11. Jeigu taikant apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones būtinas įmonių, įstaigų ir organizacijų pareigūnų dalyvavimas, jiems pasirašytinai įteikiamas nutarimo dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo išrašas su konkrečiais nurodymais ir įvykdymo terminais (pagal 5 priedą). Išraše pažymima, kad įmonių, įstaigų ir organizacijų pareigūnai pagal įstatymo 9 ir 10 straipsnius privalo vykdyti nutarimus dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo ir yra įspėti įstatymų nustatyta tvarka dėl baudžiamosios atsakomybės.

 

[Galioja iki 2003-04-30]

12. Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas, generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai, apygardos vyriausiasis prokuroras ar jo pavaduotojai, apylinkės vyriausiasis prokuroras, turėdami pakankamai duomenų apie realią grėsmę saugotinų asmenų gyvybei, sveikatai, turtui ar konstitucinėms teisėms ir laisvėms, apie tai privalo informuoti šiuos asmenis ir pasiūlyti jiems patiems naudotis apsaugos priemonėmis arba skiria tam tikras apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones. Tais atvejais, kai asmuo, kuriam buvo pasiūlyta apsauga nuo nusikalstamo poveikio, jos atsisako, surašomas protokolas (pagal 6 priedą). Protokolą pasirašo apsaugos atsisakęs asmuo ir apsaugą pasiūlęs pareigūnas.

[Galioja nuo 2003-05-01]

12. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas, generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai, apygardos vyriausiasis prokuroras ar jo pavaduotojai, apylinkės vyriausiasis prokuroras, turėdami pakankamai duomenų apie realią grėsmę saugotinų asmenų gyvybei, sveikatai, turtui ar konstitucinėms teisėms ir laisvėms, apie tai privalo informuoti šiuos asmenis ir pasiūlyti jiems patiems naudotis apsaugos priemonėmis arba skiria tam tikras apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones. Tais atvejais, kai asmuo, kuriam buvo pasiūlyta apsauga nuo nusikalstamo poveikio, jos atsisako, surašomas protokolas (pagal 6 priedą). Protokolą pasirašo apsaugos atsisakęs asmuo ir apsaugą pasiūlęs pareigūnas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

13. Sprendimas skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones panaikinamas, jeigu:

13.1. išnyksta grėsmė saugomo asmens saugumui;

13.2. asmuo, kuriam taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės,  nevykdo sutarties sąlygų ar jas pažeidžia.

14. Pagrindu panaikinti sprendimą skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones gali būti:

14.1. asmens prašymas panaikinti taikomas jam apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones;

14.2. atsakančio už saugomo asmens saugumą pareigūno pranešimas, kad saugomas asmuo nevykdo sutarties sąlygų ar jas pažeidžia.

 

[Galioja iki 2003-04-30]

15. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones organizuoja ir už jas atsako Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas.

[Galioja nuo 2003-05-01]

15. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones organizuoja ir už jas atsako Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

16. Sprendimas neskirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių gali būti apskųstas generaliniam prokurorui per 5 paras. Generalinis prokuroras per 3 paras turi priimti galutinį sprendimą prašymą patenkinti arba atmesti.

 

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymas saugomam asmeniui

 

Fizinė asmens bei jo turto apsauga

 

[Galioja iki 2003-04-30]

17. Saugomų asmenų fizinę apsaugą tvarko ir už ją atsako Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas. Šiai veiklai gali būti naudojamos visos esančios jų žinioje jėgos ir priemonės, prireikus - ir kitų vidaus reikalų sistemos tarnybų bei padalinių darbuotojai.

Fizinė apsauga gali būti vykdoma visą parą arba tam tikrą laiką saugomo asmens gyvenamojoje, darbo ar poilsio vietoje, kelionėje ir kitose jo buvimo vietose.

Būsto ir turto apsaugą vykdo apsaugos, patrulinės, savivaldybių policijos padaliniai, prireikus kitų vidaus reikalų sistemos padalinių darbuotojai. Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovai nustato reikiamą jėgų ir priemonių kiekį, postų išdėstymą ir judėjimo maršrutus.

Žinybinės apsaugos padaliniai, gavę iš užtikrinančių saugumą policijos padalinių informaciją,  pirmiausia įrengia saugomų asmenų būste apsaugos signalizaciją ir sujungia ją su centriniu stebėjimo pultu. Jeigu organizuoti centralizuotos apsaugos signalizacijos techniškai neįmanoma, saugomų asmenų būste įrengiama autonominė signalizacija.

Žinybinės apsaugos padaliniai saugomų asmenų būstą ir turtą saugo pagal sutartį su policijos padaliniais, užtikrinančiais saugumą.

[Galioja nuo 2003-05-01]

17. Saugomų asmenų fizinę apsaugą tvarko ir už ją atsako Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas. Šiai veiklai gali būti naudojamos visos esančios jų žinioje jėgos ir priemonės, prireikus - ir kitų vidaus reikalų sistemos tarnybų bei padalinių darbuotojai.

Fizinė apsauga gali būti vykdoma visą parą arba tam tikrą laiką saugomo asmens gyvenamojoje, darbo ar poilsio vietoje, kelionėje ir kitose jo buvimo vietose.

Būsto ir turto apsaugą vykdo apsaugos, patrulinės, savivaldybių policijos padaliniai, prireikus kitų vidaus reikalų sistemos padalinių darbuotojai. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovai nustato reikiamą jėgų ir priemonių kiekį, postų išdėstymą ir judėjimo maršrutus.

Žinybinės apsaugos padaliniai, gavę iš užtikrinančių saugumą policijos padalinių informaciją,  pirmiausia įrengia saugomų asmenų būste apsaugos signalizaciją ir sujungia ją su centriniu stebėjimo pultu. Jeigu organizuoti centralizuotos apsaugos signalizacijos techniškai neįmanoma, saugomų asmenų būste įrengiama autonominė signalizacija.

Žinybinės apsaugos padaliniai saugomų asmenų būstą ir turtą saugo pagal sutartį su policijos padaliniais, užtikrinančiais saugumą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

 

Laikinas asmens perkėlimas į saugią vietą

 

18. Saugomas asmuo gali būti laikinai perkeliamas į kitą saugią vietą, jeigu kitokiomis priemonėmis ir konkrečioje vietoje jo saugumo neįmanoma užtikrinti. Asmuo laikinai perkeliamas į kitą vietą tik jam sutikus, vaikai - sutikus jų tėvams ar jiems atstovaujantiems asmenims.

Saugomas asmuo laikomas saugioje vietoje tiek, kiek būtina realiam jo saugumui užtikrinti.

Užtikrinantys saugomų asmenų saugumą policijos padaliniai saugią vietą nustato atsižvelgdami į baudžiamosios bylos medžiagą ir gautą operatyvinę ar kitokią informaciją.

Saugomiems asmenims perkelti naudojama vieta privalo atitikti nustatytąsias sanitarijos higienos normas ir būti aprūpinta visomis gyvenimui reikalingomis priemonėmis.

Užtikrinančio saugomo asmens saugumą policijos padalinio vadovo sprendimu saugioje vietoje gali būti įrengta apsaugos signalizacija ir kitos operatyvinės techninės kontrolės priemonės.

Laikinai perkeliami gyventi į saugią vietą saugomi asmenys pasų poskyriuose neregistruojami.

[Galioja iki 2003-04-30]

Saugomo asmens laikiną perkėlimą į saugią vietą organizuoja Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento arba miesto (rajono) policijos komisariato vadovas.

[Galioja nuo 2003-05-01]

Saugomo asmens laikiną perkėlimą į saugią vietą organizuoja Policijos departamento proe Vidaus reikalų ministerijos arba miesto (rajono) policijos komisariato vadovas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

Specialaus režimo, pagal kurį teikiami duomenys apie asmenį pasų poskyriuose ir kituose oficialiuose informacijos fonduose, nustatymas, informacijos apie saugomus asmenis konfidencialumo užtikrinimas

[Galioja iki 2003-04-30]

19. Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas gali uždrausti pasų poskyriams, adresų biurams, migracijos, savivaldybių, butų eksploatavimo tarnyboms bei kitiems informacijos saugotojams teikti duomenis apie saugomus asmenis.

Priėmus nutarimą dėl duomenų apie saugomą asmenį konfidencialumo, jo išrašas nedelsiant išsiunčiamas vykdyti miesto (rajono) policijos komisariatui, kuriame saugomam asmeniui buvo išduotas pasas, adresų ir informacijos tarnyboms, saugomo asmens registracijos vietos butų eksploatavimo įmonei, kelių policijos padaliniui, kitoms įmonėms, įstaigoms ar organizacijoms, disponuojančioms informacija apie asmenį.

Tarnybų, nurodytų šio punkto pirmojoje pastraipoje, pareigūnai, gavę fizinių ar juridinių asmenų žodinius ar rašytinius paklausimus apie saugomus asmenis, nedelsdami privalo apie tai pranešti tarnybos vadovybei, kuri informuoja tarnybas ir padalinius, užtikrinančius saugomų asmenų apsaugą.

Tam tikrais atvejais saugomų asmenų anketos duomenys, informacija apie jų gyvenamąsias vietas bei kiti duomenys apie juos gali būti paimti iš informacinių duomenų bankų ir perduoti saugoti Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamentui.

Duomenys apie saugomus asmenis valstybės institucijoms pateikiami tik leidus Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento vadovui bylą tiriančio pareigūno ar teismo reikalavimu. Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento vadovas sprendžia klausimą dėl saugomų asmenų galimybės dalyvauti procesiniuose veiksmuose, taip pat konkrečių tokio dalyvavimo formų.

[Galioja nuo 2003-05-01]

19. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas gali uždrausti pasų poskyriams, adresų biurams, migracijos, savivaldybių, butų eksploatavimo tarnyboms bei kitiems informacijos saugotojams teikti duomenis apie saugomus asmenis.

Priėmus nutarimą dėl duomenų apie saugomą asmenį konfidencialumo, jo išrašas nedelsiant išsiunčiamas vykdyti miesto (rajono) policijos komisariatui, kuriame saugomam asmeniui buvo išduotas pasas, adresų ir informacijos tarnyboms, saugomo asmens registracijos vietos butų eksploatavimo įmonei, kelių policijos padaliniui, kitoms įmonėms, įstaigoms ar organizacijoms, disponuojančioms informacija apie asmenį.

Tarnybų, nurodytų šio punkto pirmojoje pastraipoje, pareigūnai, gavę fizinių ar juridinių asmenų žodinius ar rašytinius paklausimus apie saugomus asmenis, nedelsdami privalo apie tai pranešti tarnybos vadovybei, kuri informuoja tarnybas ir padalinius, užtikrinančius saugomų asmenų apsaugą.

Tam tikrais atvejais saugomų asmenų anketos duomenys, informacija apie jų gyvenamąsias vietas bei kiti duomenys apie juos gali būti paimti iš informacinių duomenų bankų ir perduoti saugoti Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos.

Duomenys apie saugomus asmenis valstybės institucijoms pateikiami tik leidus Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vadovui bylą tiriančio pareigūno ar teismo reikalavimu. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vadovas sprendžia klausimą dėl saugomų asmenų galimybės dalyvauti procesiniuose veiksmuose, taip pat konkrečių tokio dalyvavimo formų.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

Saugomo asmens gyvenamosios, darbo ar mokymosi vietos pakeitimas

 

[Galioja iki 2003-04-30]

20. Saugomas asmuo gali laikinai ar visam laikui pakeisti gyvenamąją, darbo ar mokymosi vietą. Vietos pakeitimą organizuoja Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas.

[Galioja nuo 2003-05-01]

20. Saugomas asmuo gali laikinai ar visam laikui pakeisti gyvenamąją, darbo ar mokymosi vietą. Vietos pakeitimą organizuoja Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas.

 

Taikant apsaugos priemones, kurios numato saugomo asmens gyvenamosios vietos pakeitimą laikinai arba visam laikui, apsaugą vykdantys padaliniai ar struktūros parenka galimas būsimas jo gyvenamąsias vietas, suderinę tai su saugomu asmeniu.

Miesto (rajono) policijos komisariato vadovas į naują saugomo asmens gyvenamąją vietą siunčia nutarimo dėl apsaugos priemonių taikymo kopiją, kitus būtinus dokumentus.

Miesto (rajono) policijos komisariato vadovas, gavęs nutarimo dėl saugomo asmens perkėlimo laikinai ar visam laikui į kitą gyvenamąją vietą kopiją ir atsižvelgdamas į konkrečią situaciją, nustatytąja tvarka kreipiasi į valstybės institucijas, savivaldybes, nekilnojamojo turto keitimo firmas ar kitas įmones, įstaigas ir organizacijas dėl saugomo asmens gyvenamosios vietos pakeitimo.

Parinkta saugomam asmeniui gyvenamoji vieta teisiškai įforminama tik po to, kai pasirinktas variantas suderinamas su apsaugą vykdančio padalinio vadovu ir saugomu asmeniu.

Naujoje gyvenamojoje vietoje saugomi asmenys registruojami nustatytąja tvarka miesto (rajono) policijos komisariato pasų poskyryje.

Miesto (rajono) policijos komisariato pasų poskyriai ir kiti informacijos saugotojai privalo užtikrinti saugomų asmenų duomenų konfidencialumą 19 punkte nurodyta tvarka.

Saugomas asmuo perkeliamas į kitą darbą (tarnybą), jeigu jis to paprašo ar su tuo sutinka. Toks perkėlimas suderinamas su apsaugą vykdančio padalinio (tarnybos) vadovu, taip pat atsižvelgiama į nutarime numatytas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones.

Saugomas asmuo perkeliamas į kitą darbo (tarnybos) vietą arba jo darbo (tarnybos), mokymosi vieta keičiama darbdavio ar mokymo įstaigos vadovo įsakymu. 

Nutarimas dėl gyvenamosios, darbo ar mokymosi vietos pakeitimo yra privalomas valstybės institucijoms, pareigūnams, darbdaviams ir mokymosi įstaigų vadovams.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

 

Anketos, biografijos duomenų pakeitimas ir keičiančios asmens  išvaizdą plastinės operacijos padarymas

[Galioja iki 2003-04-30]

21. Anketos, biografijos duomenys keičiami, išvaizdą keičianti plastinė operacija atliekama saugomo asmens prašymu ar jam sutikus, jeigu užtikrinti jo apsaugos kitomis įstatymo numatytomis apsaugos priemonėmis neįmanoma.

Anketos, biografijos duomenų pakeitimą ir išvaizdą keičiančios plastinės operacijos padarymą organizuoja Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento vadovas.

Anketos, biografijos duomenis pakeičia ir išvaizdą keičiančią plastinę operaciją organizuoja Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento operatyvinis padalinys. Anketos, biografijos bei kiti asmenį apibūdinantys duomenys paimami iš visų viešų informacijos duomenų bankų, įmonių, įstaigų, organizacijų ir saugomi Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamente. Kitos valstybės institucijos apie pakeistus saugomo asmens anketos, biografijos duomenis, gyvenamąją vietą bei išvaizdą neinformuojamos.

Visos teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijos bendrauja su saugomu asmeniu tik konfidencialiai raštu per Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamentą.

Saugomas asmuo, supažindintas su nutarimu dėl šiame punkte nurodytos apsaugos priemonės taikymo, pasirašo, jog žino, kad jo biografijos duomenys ir išvaizda keičiami visam gyvenimui.

Nutarimas dėl anketos, biografijos duomenų pakeitimo privalomas valstybės institucijoms, pareigūnams, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų vadovams.

[Galioja nuo 2003-05-01]

21. Anketos, biografijos duomenys keičiami, išvaizdą keičianti plastinė operacija atliekama saugomo asmens prašymu ar jam sutikus, jeigu užtikrinti jo apsaugos kitomis įstatymo numatytomis apsaugos priemonėmis neįmanoma.

Anketos, biografijos duomenų pakeitimą ir išvaizdą keičiančios plastinės operacijos padarymą organizuoja Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vadovas.

Anketos, biografijos duomenis pakeičia ir išvaizdą keičiančią plastinę operaciją organizuoja Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos operatyvinis padalinys. Anketos, biografijos bei kiti asmenį apibūdinantys duomenys paimami iš visų viešų informacijos duomenų bankų, įmonių, įstaigų, organizacijų ir saugomi Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos. Kitos valstybės institucijos apie pakeistus saugomo asmens anketos, biografijos duomenis, gyvenamąją vietą bei išvaizdą neinformuojamos.

Visos teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijos bendrauja su saugomu asmeniu tik konfidencialiai raštu per Policijos departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos.

Saugomas asmuo, supažindintas su nutarimu dėl šiame punkte nurodytos apsaugos priemonės taikymo, pasirašo, jog žino, kad jo biografijos duomenys ir išvaizda keičiami visam gyvenimui.

Nutarimas dėl anketos, biografijos duomenų pakeitimo privalomas valstybės institucijoms, pareigūnams, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų vadovams.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

Šaunamojo ginklo, specialiųjų priemonių išdavimas saugomiems asmenims

 

[Galioja iki 2003-04-30]

22. Šaunamųjų ginklų, specialiųjų priemonių išdavimo saugomiems asmenims, išskyrus pareigūnus ir asmenis, turinčius teisę turėti ir nešioti šaunamuosius ginklus, tvarką nustato Vidaus reikalų ministerija.

Šaunamojo ginklo, specialiųjų priemonių išdavimą saugomiems asmenims organizuoja Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento vadovas.

Saugomi teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnai turi teisę nešioti ir laikyti tarnybinius šaunamuosius ginklus ir specialiąsias priemones, kurių išdavimą reglamentuoja šių institucijų teisės aktai.

Kitiems asmenims, kuriems taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, savisaugai gali būti skiriami pistoletai (revolveriai) ar lygiavamzdžiai šautuvai.

Pistoletai (revolveriai) ar lygiavamzdžiai šautuvai savigynai skiriami Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento vadovo sprendimu terminuotai, nemokamai, iš šiam tikslui sudaryto Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento fondo.

Asmenys, kuriems paskirti šaunamieji ginklai savigynai, privalo laikytis nustatytosios šių ginklų laikymo, nešiojimo ir panaudojimo tvarkos.

Saugomas asmuo privalo užtikrinti gautų šaunamųjų ginklų ir specialiųjų priemonių saugumą, tinkamą techninę būklę ir teisėtą panaudojimą.

Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamentas ar miesto (rajono) policijos komisariatas, taikantis šią apsaugos priemonę, saugomam asmeniui išduoda specialią metalinę dėžę (seifą), kurioje šaunamasis ginklas ar specialiosios priemonės turi būti saugomi šio asmens gyvenamojoje vietoje.

[Galioja nuo 2003-05-01]

22. Šaunamųjų ginklų, specialiųjų priemonių išdavimo saugomiems asmenims, išskyrus pareigūnus ir asmenis, turinčius teisę turėti ir nešioti šaunamuosius ginklus, tvarką nustato Vidaus reikalų ministerija.

Šaunamojo ginklo, specialiųjų priemonių išdavimą saugomiems asmenims organizuoja Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vadovas.

Saugomi teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnai turi teisę nešioti ir laikyti tarnybinius šaunamuosius ginklus ir specialiąsias priemones, kurių išdavimą reglamentuoja šių institucijų teisės aktai.

Kitiems asmenims, kuriems taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, savisaugai gali būti skiriami pistoletai (revolveriai) ar lygiavamzdžiai šautuvai.

Pistoletai (revolveriai) ar lygiavamzdžiai šautuvai savigynai išduodami įstatymų nustatyta tvarka Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vadovo sprendimu terminuotai, nemokamai, iš šiam tikslui sudaryto Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos fondo.

Asmenys, kuriems paskirti šaunamieji ginklai savigynai, privalo laikytis nustatytosios šių ginklų laikymo, nešiojimo ir panaudojimo tvarkos.

Saugomas asmuo privalo užtikrinti gautų šaunamųjų ginklų ir specialiųjų priemonių saugumą, tinkamą techninę būklę ir teisėtą panaudojimą.

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariatas, taikantis šią apsaugos priemonę, saugomam asmeniui išduoda specialią metalinę dėžę (seifą), kurioje šaunamasis ginklas ar specialiosios priemonės turi būti saugomi šio asmens gyvenamojoje vietoje.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

Saugomo asmens teisės ir pareigos

 

23. Saugomas asmuo turi teisę:

23.1. žinoti apie taikomas jam apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones;

23.2. prašyti taikyti jam ar panaikinti konkrečias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, nurodytas 3 punkte;

[Galioja iki 2003-04-30]

23.3. apskųsti vidaus reikalų ministrui Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovo arba vykdančių apsaugą pareigūnų neteisėtus veiksmus.

[Galioja nuo 2003-05-01]

23.3. apskųsti vidaus reikalų ministrui Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovo arba vykdančių apsaugą pareigūnų neteisėtus veiksmus.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

[Galioja iki 2003-04-30]

24. Saugomas asmuo privalo:

24.1. laikytis sutartyje nurodytų sąlygų;

24.2. vykdyti Vidaus reikalų ministerijos Policijos  departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovo arba pareigūno, vykdančio apsaugą, teisėtus reikalavimus;

24.3. pranešti Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovui arba pareigūnui apie kiekvieną grasinimo jam atvejį ar kitus jo atžvilgiu padarytus neteisėtus veiksmus;

24.4. be Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovo arba pareigūno, vykdančio apsaugą, sutikimo neskelbti informacijos apie jam taikomas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones.

Apie saugomo asmens teises ir pareigas Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas informuoja saugomą asmenį po to, kai gautas šio asmens pareiškimas apie nusikalstamą poveikį jam arba informacija apie tai.

[Galioja nuo 2003-05-01]

24. Saugomas asmuo privalo:

24.1. laikytis sutartyje nurodytų sąlygų;

24.2. vykdyti Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovo arba pareigūno, vykdančio apsaugą, teisėtus reikalavimus;

24.3. pranešti Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovui arba pareigūnui apie kiekvieną grasinimo jam atvejį ar kitus jo atžvilgiu padarytus neteisėtus veiksmus;

24.4. be Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovo arba pareigūno, vykdančio apsaugą, sutikimo neskelbti informacijos apie jam taikomas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones.

Apie saugomo asmens teises ir pareigas Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovas informuoja saugomą asmenį po to, kai gautas šio asmens pareiškimas apie nusikalstamą poveikį jam arba informacija apie tai.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

 

Taikomų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių panaikinimas

ir informacijos saugojimas

[Galioja iki 2003-04-30]

25. Jeigu saugomam asmeniui nebegresia pavojus arba atsiranda kitas nurodytas 13 punkte pagrindas nutraukti saugomo asmens apsaugą, įgaliotas tai atlikti pareigūnas nutaria panaikinti taikomas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones - surašomas atitinkamas nutarimas (pagal 7 priedą). Su šiuo nutarimu susipažinęs saugomas asmuo pasirašytinai patvirtina, kad žino apie taikytų apsaugos priemonių panaikinimą. Nutarimas gali būti apskųstas Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui. Visa informacija apie asmenis, kuriems buvo taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, perduodama saugoti Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamentui.

[Galioja nuo 2003-05-01]

25. Jeigu saugomam asmeniui nebegresia pavojus arba atsiranda kitas nurodytas 13 punkte pagrindas nutraukti saugomo asmens apsaugą, įgaliotas tai atlikti pareigūnas nutaria panaikinti taikomas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones - surašomas atitinkamas nutarimas (pagal 7 priedą). Su šiuo nutarimu susipažinęs saugomas asmuo pasirašytinai patvirtina, kad žino apie taikytų apsaugos priemonių panaikinimą. Nutarimas gali būti apskųstas Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui. Visa informacija apie asmenis, kuriems buvo taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, perduodama saugoti Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos.

Punkto pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

26. Pareigūnas, pažeidęs informacijos apie apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo asmenims konfidencialumą ir anonimiškumą, atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

 

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių finansavimas

 

27. Nurodytos šiuose laikinuosiuose nuostatuose apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės finansuojamos įstatymo 18 straipsnyje nustatyta tvarka. Apsaugos metu taikyti operatyviniai veiksmai finansuojami iš Vidaus reikalų ministerijos sąmatoje šiam tikslui numatytų lėšų.

____________________

[Galioja iki 2003-04-30]

Apsaugos nuo nusikalstamo

poveikio laikinųjų nuostatų

1 priedas

 

Slaptumo žyma

 

SPRENDIMAS

skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones

 

 

199__m.______________mėn.____d.                                    __________________________

                                                                                                                 (surašymo vieta)

Aš, __________________________________________________________________

       (pareigos - Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos

___________________________________________________________________________

komisariato vadovas, generalinis prokuroras ar jo pavaduotojas, apygardos vyriausiasis prokuroras ar jo

___________________________________________________________________________,

pavaduotojai, apylinkės vyriausiasis prokuroras, vardas, pavardė)

išnagrinėjęs ________________________________________________________________,

(pareiškimą, pranešimą, informaciją)

nustačiau,  kad _________________________________________________________

                                               (aplinkybės, dėl kurių būtina taikyti apsaugos nuo nusikalstamo

_________________________________________________________________________, ir

poveikio priemones)

nusprendžiau  skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones __________

 

___________________________________________________________________________.

(saugomo asmens pareigos ar procesinė padėtis, vardas, pavardė)

 

 

 

 

Priėmęs sprendimą pareigūnas                            (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

199__m.____________mėn.____d.

 

 

Su sprendimu susipažinau:

 

Saugomas asmuo                                                 (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

[Galioja nuo 2003-05-01]

Apsaugos nuo nusikalstamo

poveikio laikinųjų nuostatų

1 priedas

 

Slaptumo žyma

 

SPRENDIMAS

skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones

 

 

199__m.______________mėn.____d.                                    __________________________

                                                                                                                 (surašymo vieta)

Aš, __________________________________________________________________

       (pareigos - Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos

___________________________________________________________________________

komisariato vadovas, generalinis prokuroras ar jo pavaduotojas, apygardos vyriausiasis prokuroras ar jo

___________________________________________________________________________,

pavaduotojai, apylinkės vyriausiasis prokuroras, vardas, pavardė)

išnagrinėjęs ________________________________________________________________,

(pareiškimą, pranešimą, informaciją)

nustačiau,  kad _________________________________________________________

                                               (aplinkybės, dėl kurių būtina taikyti apsaugos nuo nusikalstamo

_________________________________________________________________________, ir

poveikio priemones)

nusprendžiau  skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones __________

 

___________________________________________________________________________.

(saugomo asmens pareigos ar procesinė padėtis, vardas, pavardė)

 

 

 

 

Priėmęs sprendimą pareigūnas                            (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

199__m.____________mėn.____d.

 

 

Su sprendimu susipažinau:

 

Saugomas asmuo                                                 (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

_____________________

[Galioja iki 2003-04-30]

Apsaugos nuo nusikalstamo

poveikio laikinųjų nuostatų

2 priedas

 

Slaptumo žyma

 

SPRENDIMAS

neskirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių

 

199__m.______________mėn.____d.                                    __________________________

                                                                                                                 (surašymo vieta)

Aš, __________________________________________________________________

       (pareigos - Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos

________________________________________________________________, išnagrinėjęs

komisariato vadovas, vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________,

(pareiškimą, pranešimą, informaciją)

nustačiau,  kad _________________________________________________________

(įvykio aplinkybės)

___________________________________________________________________________.

 

Kadangi gautoje medžiagoje nėra _________________________________________

                                                                        (grasinimų nužudyti, pakenkti sveikatai, atimti

___________________________________________________________________________,

arba sunaikinti turtą ar kita)

 

vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymu, nusprendžiau  neskirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių _________________________________________________________________.

(asmens pareigos ar procesinė padėtis, vardas, pavardė)

 

 

Priėmęs sprendimą pareigūnas                            (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

199__m.____________mėn.____d.

 

Su sprendimu susipažinau, ir man paaiškinta Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 12 straipsnio 5 dalyje nustatyta sprendimo apskundimo tvarka.

 

Asmuo                                                                (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

199__m._____________mėn.____d.

 

[Galioja nuo 2003-05-01]

Apsaugos nuo nusikalstamo

poveikio laikinųjų nuostatų

2 priedas

 

Slaptumo žyma

 

SPRENDIMAS

neskirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių

 

199__m.______________mėn.____d.                                    __________________________

                                                                                                                 (surašymo vieta)

Aš, __________________________________________________________________

       (pareigos - Policijos departamento  prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos

________________________________________________________________, išnagrinėjęs

komisariato vadovas, vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________,

(pareiškimą, pranešimą, informaciją)

nustačiau,  kad _________________________________________________________

(įvykio aplinkybės)

___________________________________________________________________________.

 

Kadangi gautoje medžiagoje nėra _________________________________________

                                                                        (grasinimų nužudyti, pakenkti sveikatai, atimti

___________________________________________________________________________,

arba sunaikinti turtą ar kita)

 

vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymu, nusprendžiau  neskirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių _________________________________________________________________.

(asmens pareigos ar procesinė padėtis, vardas, pavardė)

 

 

Priėmęs sprendimą pareigūnas                            (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

199__m.____________mėn.____d.

 

Su sprendimu susipažinau, ir man paaiškinta Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 12 straipsnio 5 dalyje nustatyta sprendimo apskundimo tvarka.

 

Asmuo                                                                (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

199__m._____________mėn.____d.

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

____________________

[Galioja iki 2003-04-30]

Apsaugos nuo nusikalstamo

poveikio laikinųjų nuostatų

3 priedas

 

Slaptumo žyma

 

NUTARIMAS

dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo

 

199__m.______________mėn.____d.                                    __________________________

                                                                                                                 (surašymo vieta)

Aš, __________________________________________________________________

       (pareigos - Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos

________________________________________________________________, išnagrinėjęs

komisariato vadovas, vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________,

(pareiškimą, pranešimą, informaciją)

nustačiau,  kad _________________________________________________________

(įvykio aplinkybės)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________.

 

Kadangi gautoje medžiagoje yra _________________________________________

                                                                        (grasinimų nužudyti, pakenkti sveikatai, atimti

___________________________________________________________________________

arba sunaikinti turtą ar kita)

___________________________________________________________________________,

(saugomo asmens pareigos, vardas, pavardė)

 

vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymu, nutariau  taikyti______________________________ šią apsaugą:

                                                         (saugomo asmens vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________

(apsaugos priemonės pagal įstatymo 5 straipsnį, jų vykdymo laikas ir

___________________________________________________________________________

policijos padalinių atsakingi pareigūnai (prie kiekvieno punkto)

___________________________________________________________________________.

 

 

Priėmęs nutarimą pareigūnas                               (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

Su sprendimu susipažinau:

 

Saugomas asmuo                                                 (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

 

[Galioja nuo 2003-05-01]

Apsaugos nuo nusikalstamo

poveikio laikinųjų nuostatų

3 priedas

 

Slaptumo žyma

 

NUTARIMAS

dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo

 

199__m.______________mėn.____d.                                    __________________________

                                                                                                                 (surašymo vieta)

Aš, __________________________________________________________________

       (pareigos - Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos

________________________________________________________________, išnagrinėjęs

komisariato vadovas, vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________,

(pareiškimą, pranešimą, informaciją)

nustačiau,  kad _________________________________________________________

(įvykio aplinkybės)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________.

 

Kadangi gautoje medžiagoje yra _________________________________________

                                                                        (grasinimų nužudyti, pakenkti sveikatai, atimti

___________________________________________________________________________

arba sunaikinti turtą ar kita)

___________________________________________________________________________,

(saugomo asmens pareigos, vardas, pavardė)

 

vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymu, nutariau  taikyti______________________________ šią apsaugą:

                                                         (saugomo asmens vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________

(apsaugos priemonės pagal įstatymo 5 straipsnį, jų vykdymo laikas ir

___________________________________________________________________________

policijos padalinių atsakingi pareigūnai (prie kiekvieno punkto)

___________________________________________________________________________.

 

 

Priėmęs nutarimą pareigūnas                               (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

Su sprendimu susipažinau:

 

Saugomas asmuo                                                 (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

_____________________

[Galioja iki 2003-04-30]

Apsaugos nuo nusikalstamo

poveikio laikinųjų nuostatų

4 priedas

 

Slaptumo žyma

 

SUTARTIS

 

dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo tvarkos ir sąlygų

 

Ši sutartis sudaryta vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 13 straipsniu.

1. Sutarties šalys:

1.1. vykdytojas  ______________________________________________________________

                                   (Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos

___________________________________________________________________________;

komisariato vadovo vardas, pavardė)

1.2. saugomas asmuo _________________________________________________________

                                       (saugomo asmens pareigos ar procesinė padėtis, vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________.

 

2. Vykdytojas įsipareigoja:

2.1. taikyti saugomam asmeniui vieną ar kelias konkrečias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, nurodytas nutarime dėl apsaugos priemonių taikymo;

2.2. pranešti saugomam asmeniui apie jam taikomas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones;

2.3. Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo nustatytais terminais ir tvarka nagrinėti saugomo asmens prašymus taikyti jam ar panaikinti konkrečias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones;

2.4. įstatymų nustatyta tvarka padėti saugomam asmeniui įgyvendinti jo teisę apskųsti Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovo arba vykdančių apsaugą pareigūnų neteisėtus veiksmus.

3. Saugomas asmuo įsipareigoja:

3.1. aktyviai bendradarbiauti su teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnais, padėti atskleisti nusikaltimą ar teikti kitą vertingą informaciją teisingumo ar teisėsaugos institucijų pareigūnams (šis reikalavimas netaikomas ekspertams, gynėjams bei teisingumo ar teisėsaugos institucijų pareigūnams);

3.2. nedaryti nusikaltimų;

3.3. prireikus įgalioti raštu kitą asmenį atstovauti jam santykiuose su trečiaisiais asmenimis;

3.4. vykdyti pareigūno, vykdančio apsaugą, teisėtus reikalavimus;

3.5. pranešti apsaugą vykdančiam pareigūnui apie kiekvieną grasinimo jam atvejį ar kitus jam padarytus neteisėtus veiksmus;

3.6. be vykdančio apsaugą pareigūno sutikimo neskelbti informacijos apie jam taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones.

4. Pasižadu vykdyti šioje sutartyje nurodytas sąlygas.

 

(Vykdančios apsaugą institucijos

vadovo pareigų pavadinimas)                                (Parašas)              (Vardo raidė, pavardė)

 

 

199__ m. ______________ mėn. ___ d.

 

 

Saugomas asmuo                                                   (Parašas)              (Vardo raidė, pavardė)

 

 

199__ m. ______________ mėn. ___ d.

 

Sutartis surašoma vienu egzemplioriumi ir pridedama prie saugomo asmens bylos medžiagos.

 

[Galioja nuo 2003-05-01]

Apsaugos nuo nusikalstamo

poveikio laikinųjų nuostatų

4 priedas

 

Slaptumo žyma

 

SUTARTIS

 

dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo tvarkos ir sąlygų

 

Ši sutartis sudaryta vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 13 straipsniu.

1. Sutarties šalys:

1.1. vykdytojas  ______________________________________________________________

                                   (Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos

___________________________________________________________________________;

komisariato vadovo vardas, pavardė)

1.2. saugomas asmuo _________________________________________________________

                                       (saugomo asmens pareigos ar procesinė padėtis, vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________.

 

2. Vykdytojas įsipareigoja:

2.1. taikyti saugomam asmeniui vieną ar kelias konkrečias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, nurodytas nutarime dėl apsaugos priemonių taikymo;

2.2. pranešti saugomam asmeniui apie jam taikomas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones;

2.3. Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo nustatytais terminais ir tvarka nagrinėti saugomo asmens prašymus taikyti jam ar panaikinti konkrečias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones;

2.4. įstatymų nustatyta tvarka padėti saugomam asmeniui įgyvendinti jo teisę apskųsti Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos komisariato vadovo arba vykdančių apsaugą pareigūnų neteisėtus veiksmus.

3. Saugomas asmuo įsipareigoja:

3.1. aktyviai bendradarbiauti su teisingumo ir teisėsaugos įstaigų pareigūnais, padėti atskleisti nusikalstamą veiką ar teikti kitą vertingą informaciją teisingumo ar teisėsaugos įstaigų pareigūnams (šis reikalavimas netaikomas ekspertams, gynėjams ir teisingumo ar teisėsaugos įstaigų pareigūnams);

3.2. nedaryti nusikalstamų veikų;

3.3. prireikus įgalioti raštu kitą asmenį atstovauti jam santykiuose su trečiaisiais asmenimis;

3.4. vykdyti pareigūno, vykdančio apsaugą, teisėtus reikalavimus;

3.5. pranešti apsaugą vykdančiam pareigūnui apie kiekvieną grasinimo jam atvejį ar kitus jam padarytus neteisėtus veiksmus;

3.6. be vykdančio apsaugą pareigūno sutikimo neskelbti informacijos apie jam taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones.

4. Pasižadu vykdyti šioje sutartyje nurodytas sąlygas.

 

(Vykdančios apsaugą institucijos

vadovo pareigų pavadinimas)                                (Parašas)              (Vardo raidė, pavardė)

 

 

199__ m. ______________ mėn. ___ d.

 

 

Saugomas asmuo                                                   (Parašas)              (Vardo raidė, pavardė)

 

 

199__ m. ______________ mėn. ___ d.

 

Sutartis surašoma vienu egzemplioriumi ir pridedama prie saugomo asmens bylos medžiagos.

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

___________________

Apsaugos nuo nusikalstamo

poveikio laikinųjų nuostatų

5 priedas

Slaptumo žyma

 

 

______________________________

(Vidaus reikalų ministerijos sistemos

______________________________

padalinio, įmonės, įstaigos,

______________________________

organizacijos pavadinimas,

______________________________

adresato pareigos, vardas, pavardė)

 

NUTARIMO

dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo išrašas Nr. _______

 

199__m.______________mėn.____d.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 8, 9, 10 straipsniais ir sprendimu skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones _____________________________________________,

                                                                            (saugomo asmens pareigos, vardas, pavardė)

Jūs privalote ________________________________________________________________

(konkrečios apsaugos priemonės, jų įvykdymo terminai)

___________________________________________________________________________.

 

Apie šių nurodymų įvykdymą turite pranešti: _______________________________

                                                                                                (nutarimą tvirtinusio pareigūno

___________________________________________________________________________.

pareigos, vardas, pavardė)

 

A. V.

 

Aš, __________________________________________________________________,

(pareigos, vardas, pavardė)

 

gavau nutarimo dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo 199 ___ m.

_______________ mėn. ____ d. išrašą Nr. ______.

 

(5 priedas)

 

Dėl baudžiamosios atsakomybės galiojančių įstatymų nustatyta tvarka už žinių apie saugomą asmenį ir jam taikomas apsaugos priemones, jeigu jos yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 73 straipsnis), atskleidimą, esu įspėtas.

 

Išrašą gavęs asmuo                                              (Parašas)               (Vardo raidė, pavardė)

 

199__m.____________mėn.____d.

 

 

(Išrašą įteikusio pareigūno pareigų pavadinimas)       (Parašas)      (Vardo raidė, pavardė)

 

 

 

Pastaba. Išrašas surašytas dviem egzemplioriais, vienas pridedamas prie medžiagos, kitas įteikiamas adresatui.

_____________________

Apsaugos nuo nusikalstamo

poveikio laikinųjų nuostatų

6 priedas

 

Slaptumo žyma

 

 

PROTOKOLAS

 

199__ m._______________ mėn.____ d.

_________________________________

 

Aš, __________________________________________________________________,

(pareigos, vardas, pavardė)

 

remdamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 12 straipsnio 4 dalimi, siūlau ___________________________________________

                                                                                     (saugotino asmens vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________

 

skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones.

 

Aš, __________________________________________________________________,

(saugotino asmens vardas, pavardė)

 

atsisakau man siūlomų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių.

 

 

 

 

Saugotinas asmuo                                           (Parašas)                   (Vardo raidė, pavardė)

 

 

199__ m. ____________ mėn. ___ d.

_________ val. _______ min.

___________________

[Galioja iki 2003-04-30]

Apsaugos nuo nusikalstamo

poveikio laikinųjų nuostatų

7 priedas

 

Slaptumo žyma

 

NUTARIMAS

dėl taikomų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių panaikinimo

 

199__m.______________mėn.____d.                                                  ___________________________

                                                                                                                          (surašymo vieta)

Aš, _________________________________________________________________________

       (pareigos - Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento ar miesto (rajono) policijos

______________________________________________________________________, išnagrinėjęs

komisariato vadovas, vardas, pavardė)

 

medžiagą dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo ______________________,

(saugomo asmens vardas, pavardė)

nustačiau,  kad ________________________________________________________________

(apsaugos priemonių panaikinimo aplinkybės ir priežastys)

__________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________.

Atsižvelgdamas į tai, kad ________________________________________________________

                                                                        (saugomo asmens vardas, pavardė)

išnyko grėsmė saugomo asmens saugumui, saugomas asmuo nevykdo sutarties sąlygų ar jas pažeidžia (reikalinga pabraukti), ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymu, nutariau:

            1. Nuo 199___ m. _________________ mėn. ____ d. panaikinti taikomas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones _____________________________________________________

                                                                                    (saugomo asmens pareigos, vardas, pavardė)

__________________________________________________________________________________.

            2. Supažindinti _______________________________________________________________

(saugomo asmens vardas, pavardė)

 

su šiuo nutarimu, paaiškinant šiam asmeniui, kad jis turi teisę apskųsti šį nutarimą Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui.

            3. Informuoti apie šį nutarimą suinteresuotus pareigūnus.

 

 

(Pareigūno pareigų pavadinimas)                                  (Parašas)                      (Vardo raidė, pavardė)

 

Su šiuo  nutarimu esu supažindintas, man paaiškinta, kad turiu teisę jį apskųsti.

 

Saugomas asmuo                                                          (Parašas)                      (Vardo raidė, pavardė)

 

199__m. ________________ mėn. ___ d.

 

[Galioja nuo 2003-05-01]

Apsaugos nuo nusikalstamo

poveikio laikinųjų nuostatų

7 priedas

 

Slaptumo žyma

 

NUTARIMAS

dėl taikomų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių panaikinimo

 

199__m.______________mėn.____d.                                                  ___________________________

                                                                                                                          (surašymo vieta)

Aš, _________________________________________________________________________

       (pareigos - Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ar miesto (rajono) policijos

______________________________________________________________________, išnagrinėjęs

komisariato vadovas, vardas, pavardė)

 

medžiagą dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo ______________________,

(saugomo asmens vardas, pavardė)

nustačiau,  kad ________________________________________________________________

(apsaugos priemonių panaikinimo aplinkybės ir priežastys)

__________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________.

Atsižvelgdamas į tai, kad ________________________________________________________

                                                                        (saugomo asmens vardas, pavardė)

išnyko grėsmė saugomo asmens saugumui, saugomas asmuo nevykdo sutarties sąlygų ar jas pažeidžia (reikalinga pabraukti), ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymu, nutariau:

            1. Nuo 199___ m. _________________ mėn. ____ d. panaikinti taikomas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones _____________________________________________________

                                                                                    (saugomo asmens pareigos, vardas, pavardė)

__________________________________________________________________________________.

            2. Supažindinti _______________________________________________________________

(saugomo asmens vardas, pavardė)

 

su šiuo nutarimu, paaiškinant šiam asmeniui, kad jis turi teisę apskųsti šį nutarimą Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui.

            3. Informuoti apie šį nutarimą suinteresuotus pareigūnus.

 

 

(Pareigūno pareigų pavadinimas)                                  (Parašas)                      (Vardo raidė, pavardė)

 

Su šiuo  nutarimu esu supažindintas, man paaiškinta, kad turiu teisę jį apskųsti.

 

Saugomas asmuo                                                          (Parašas)                      (Vardo raidė, pavardė)

 

199__m. ________________ mėn. ___ d.

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

 

_____________________

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 93, 2003-01-23, Žin., 2003, Nr. 10-360 (2003-01-29)

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1997 M. VASARIO 13 D. NUTARIMO NR. 119 „DĖL APSAUGOS NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO LAIKINŲJŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO" PAKEITIMO

 

*** Pabaiga ***

 

 

Redagavo: Angonita Rupšytė (2003-01-30)

anrups@lrs.lt