Suvestinė redakcija nuo 2001-11-15 iki 2003-06-06

 

Nutarimas paskelbtas: Žin. 2001, Nr. 19-609, i. k. 1011100NUTA00000225

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL INFORMACINĖS IR ŽINIŲ VISUOMENĖS PLĖTROS KOMISIJOS SUDARYMO, JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO IR DARBO ORGANIZAVIMO

 

2001 m. vasario 27 d. Nr. 225

Vilnius

 

Siekdama skatinti šiuolaikinių informacijos technologijų plėtrą visuomenės gyvenime (viešojo administravimo, verslo, švietimo, mokslo ir kitose srityse), veiksmingiau panaudoti šias technologijas šalies viešajam administravimui modernizuoti, kuriamoms informacinėms sistemoms integruoti, vykdyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės programą, parengti ir įgyvendinti atitinkamos jos dalies veiksmų planą, atskiras veiklos programas (e. valdžios, e. raštingumo, e. verslo ir kt.), koordinuoti ministerijų, Vyriausybės įstaigų ir kitų valstybės institucijų veiklą šioje srityje, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti šią Informacinės visuomenės plėtros komisiją (toliau vadinama – komisija):

A. Brazauskas – Ministras Pirmininkas (komisijos pirmininkas);

R. Gudauskas – Ministro Pirmininko patarėjas (komisijos atsakingasis sekretorius, komisijos koordinatorius);

Z. Balčytis – susisiekimo ministras;

J. Bernatonis – vidaus reikalų ministras;

R. Gaška – Lietuvos Respublikos prezidentūros atstovas;

A .Z.Kaminskas – Vyriausybės kancleris;

A. Kunčinas – Lietuvos Respublikos Seimo atstovas;

V. Markevičius – teisingumo ministras;

A. Matulis – Vidaus reikalų ministerijos Informacinės politikos departamento direktorius;

A. Monkevičius – švietimo ir mokslo ministras;

J. Zalatorius – Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorius

Punkto pakeitimai:

Nr. 1341, 2001-11-09, Žin., 2001, Nr. 95-3365 (2001-11-14), i. k. 1011100NUTA00001341

 

2. Nustatyti, kad komisijos veiklą techniškai aptarnauja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, o aptarnavimą koordinuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskirtas komisijos atsakingasis sekretorius (komisijos koordinatorius).

3. Patvirtinti Informacinės visuomenės plėtros komisijos nuostatus (pridedama).

4. Nustatyti, kad ministerijos, Vyriausybės įstaigos, kitos valstybės institucijos prieš priimdamos teisės aktus, susijusius su šalies informacinių sistemų plėtra ir viešojo administravimo inovacijomis, privalo pateikti jų projektus komisijos atsakingajam sekretoriui (komisijos koordinatoriui) ir apsvarstyti šiuos projektus komisijoje.

5. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gegužės 6 d. nutarimą Nr. 539 „Dėl Valstybės informacijos politikos koordinavimo komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1999, Nr. 41-1291).

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                       Rolandas Paksas

 

 

 

Susisiekimo ministras                                                                  Dailis Barakauskas

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2001 m. vasario 27 d. nutarimu Nr. 225

 

INFORMACINĖS VISUOMENĖS PLĖTROS KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Informacinės visuomenės plėtros komisija (toliau vadinama – komisija) yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu sudaroma tarpžinybinė komisija, svarstanti strateginius šalies informacinės visuomenės plėtros klausimus, teikianti Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl jos programos įgyvendinimo šioje srityje, koordinuojanti ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų valstybės institucijų veiklą integruojant kuriamas informacines sistemas, modernizuojant viešąjį administravimą (parengiant ir įgyvendinant e. valdžios programą) ir skatinant technologines inovacijas kituose visuomenės sektoriuose (e. verslo, e. raštingumo ir kitos programos).

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko potvarkiais, tarptautinėmis sutartimis, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

 

II. KOMISIJOS UŽDAVINIAI, FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

3. Pagrindiniai komisijos uždaviniai yra šie:

3.1. teikti pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plano dalies, susijusios su informacinės visuomenės plėtra, tobulinimo ir atnaujinimo;

3.2. koordinuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plano dalies, susijusios su informacinės visuomenės plėtra, vykdymą, taip pat ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų valstybės institucijų veiklą šioje srityje.

4. Komisija vykdo šias funkcijas:

4.1. iš anksto aptaria Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdžiams teikiamus sprendimų projektus, susijusius su:

4.1.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos informacinės visuomenės plėtros srityje įgyvendinimu, technologinėmis valdymo inovacijomis ir verslo modelio pritaikymu viešajam administravimui;

4.1.2. e.valdžios programos parengimu, finansavimu ir įgyvendinimu;

4.1.3. Europos Sąjungos finansuojamais projektais, kitais informacinės visuomenės plėtros, viešojo administravimo technologinių reformų finansavimo projektais;

4.2. išklauso ir svarsto ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų valstybės institucijų atstovų pranešimus ir ataskaitas apie tai, kaip vykdomos informacinės visuomenės plėtros ir valdymo modernizavimo informatikos priemonės.

5. Komisija turi teisę:

5.1. teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl teisės aktų projektų, susijusių su Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos informacinės visuomenės plėtros srityje įgyvendinimu, viešojo administravimo modernizavimu (e. valdžios programos parengimu ir vykdymu), e. raštingumo, e. verslo ir kitomis inovacinėmis programomis;

5.2. teikti rekomendacijas dėl lėšų skyrimo ir panaudojimo projektams, susijusiems su informacinių technologijų diegimu ir valdymu;

5.3. rekomenduoti atitinkamoms valstybės institucijoms papildomai patikslinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdžiams teikiamus sprendimų projektus, nurodytus šių nuostatų 4.1 punkte, teikti kitas rekomendacijas, susijusias su informacinės visuomenės plėtra ir viešojo administravimo modernizavimu;

5.4. kviesti į savo posėdžius asmenis, rengusius komisijoje aptariamus Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimų projektus ar kitus klausimus;

5.5. sudaryti darbo grupes inovacinėms programoms (e. valdžios, e. raštingumo, e. verslo ir kt.) rengti ir tobulinti, kitiems dokumentams, susijusiems su informacinės visuomenės plėtra, rengti;

5.6. bendradarbiauti informacinės visuomenės plėtros srityje su kitomis šalies ir tarptautinėmis institucijomis bei organizacijomis.

 

III. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

6. Komisijai vadovauja, jos posėdžiams pirmininkauja Ministras Pirmininkas. Jeigu Ministras Pirmininkas nedalyvauja komisijos posėdyje, posėdžiui pirmininkauja jo įgaliotas komisijos narys.

7. Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimų projektai, kuriuos aptaria komisija, derinami ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdžiams per Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliariją teikiami Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento nustatyta tvarka.

8. Ministro Pirmininko aparato valstybės tarnautojai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento nustatyta tvarka nagrinėjantys Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdžiui teikiamus sprendimų projektus, teikia atitinkamai Vyriausybės sekretoriui ir Vyriausybės kancleriui pasiūlymus, jeigu šie projektai aptartini komisijoje.

9. Komisijos atsakingasis sekretorius (komisijos koordinatorius) organizuoja komisijos darbą, suderinęs su komisijos pirmininku, kviečia komisijos posėdžius, koordinuoja komisijos sudarytų darbo grupių veiklą ir projektus, susijusius su e. valdžios programa ir jos įgyvendinimu (dalyvauja rengiant ir įgyvendinant e. raštingumo, e. verslo ir kitas inovacines programas).

10. Komisijos atsakingasis sekretorius (komisijos koordinatorius), gavęs komisijos pirmininko pritarimą įtraukti Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimų projektus ar kitus klausimus į komisijos darbotvarkę, sudaro komisijos posėdžių darbotvarkės projektus, nurodo kviečiamus į posėdį asmenis.

11. Komisijos atsakingojo sekretoriaus (komisijos koordinatoriaus) prašymu ministerijos, Vyriausybės įstaigos, kitos valstybės institucijos privalo pateikti komisijai reikiamą informaciją ir kitą medžiagą jos nagrinėjamais klausimais.

12. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki komisijos posėdžio išsiunčia posėdžio medžiagą komisijos nariams ir kitiems į posėdį kviečiamiems asmenims.

13. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 3 komisijos nariai. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių bendru sutarimu.

14. Komisijos posėdžiuose, be komisijos narių, dalyvauja atitinkamos valdymo srities ministras (arba jo įgaliotas asmuo), pasirašęs (vizavęs) aptariamą sprendimo projektą, taip pat Vyriausybės kancleris. Į posėdžius gali būti kviečiami ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų valstybės institucijų atstovai, kompetentingi informacinės visuomenės plėtros, valstybės modernizavimo informatikos priemonėmis klausimais.

15. Komisijos sprendimai įforminami protokolais. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo jo pirmininkas. Protokolų kopijos siunčiamos komisijos nariams.

______________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 1341, 2001-11-09, Žin., 2001, Nr. 95-3365 (2001-11-14), i. k. 1011100NUTA00001341

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. vasario 27 d. nutarimo Nr. 225 "Dėl Informacinės visuomenės plėtros komisijos sudarymo, jos nuostatų patvirtinimo ir darbo organizavimo" dalinio pakeitimo