Suvestinė redakcija nuo 2008-04-25

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2007, Nr. 42-1613, i. k. 10700GKISAK37/1A-40

 

 

LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS GINKLŲ FONDO PRIE

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL BEŠEIMININKIŲ, KONFISKUOTŲ, Į VALSTYBĖS PAJAMAS PERDUOTŲ, VALSTYBĖS PAVELDĖTŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ APSKAITOS IR PERDAVIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS GINKLŲ FONDUI PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2007 m. balandžio 4 d. Nr. 5-V-237/1A-40

Vilnius

 

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634 „Dėl Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 86-3119; 2006, Nr. 132-4996) bei siekdami užtikrinti tinkamą policijos įstaigose laikomų ginklų ir šaudmenų, kurie yra pripažinti daiktiniais įrodymais, neturi savininko ar savininkas nežinomas, konfiskuoti, pripažinti bešeimininkiais, valstybės paveldėtini ar paveldėti, perduoti į valstybės pajamas (valstybei dovanoti), apskaitą ir perdavimą Lietuvos Respublikos ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės:

1. Tvirtiname Bešeimininkių, konfiskuotų, į valstybės pajamas perduotų, valstybės paveldėtų ginklų ir šaudmenų apskaitos ir perdavimo Lietuvos Respublikos ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės taisykles (pridedama).

2. Įpareigojame:

2.1. teritorinių policijos įstaigų vadovus užtikrinti, kad policijos įstaigose laikomų bešeimininkių, konfiskuotų, į valstybės pajamas perduotų, valstybės paveldėtų ginklų ir šaudmenų apskaita būtų tvarkoma šiuo įsakymu patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka ir, parengus reikiamus dokumentus, ginklai ir šaudmenys per nustatytus terminus būtų perduodami Lietuvos Respublikos ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės;

2.2. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybą kontroliuoti šiuo įsakymu patvirtintų taisyklių vykdymą.

 

 

 

POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS                               VYTAUTAS GRIGARAVIČIUS

 

DIREKTORIUS                                                                                           GINTAUTAS MIŠEIKIS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro ir

Lietuvos Respublikos ginklų fondo

prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

direktoriaus 2007 m. balandžio 4 d

įsakymu Nr. 5-V-237/1A-40

 

BEŠEIMININKIŲ, KONFISKUOTŲ, Į VALSTYBĖS PAJAMAS PERDUOTŲ, VALSTYBĖS PAVELDĖTŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ APSKAITOS IR PERDAVIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS GINKLŲ FONDUI PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Bešeimininkių, konfiskuotų, į valstybės pajamas perduotų, valstybės paveldėtų ginklų ir šaudmenų apskaitos ir perdavimo Lietuvos Respublikos ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės taisyklės (toliau – taisyklės) nustato ginklų ir šaudmenų, kurie turi reikšmės nusikalstamoms veikoms tirti ir nagrinėti, daiktų, kurie buvo administracinio teisės pažeidimo įrankis arba tiesioginis objektas (toliau – daiktiniai įrodymai), ginklų ir šaudmenų, kurie neturi savininko ar savininkas nežinomas, kurie valstybės nuosavybėn gali pereiti paveldėjimo teise, konfiskuotų, bešeimininkių, valstybės paveldėtų, į valstybės pajamas perduotų (dovanotų) ginklų ir šaudmenų apskaitos teritorinėse policijos įstaigose ir perdavimo Lietuvos Respublikos ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Ginklų fondas) tvarką.

2. Šios taisyklės privalomos teritorinėms policijos įstaigoms ir Ginklų fondui.

3. Pagrindinės taisyklių sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634 (Žin., 2004, Nr. 86-3119; 2006, Nr. 132-4996) patvirtintų Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių sąvokas.

 

II. DAIKTINIŲ ĮRODYMŲ APSKAITA

 

4. Teritorinės policijos įstaigos vadovo įsakymu paskirtas materialiai atsakingas pareigūnas (toliau – atsakingas pareigūnas) Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo instrukcijos, patvirtintos Lietuvos policijos generalinio komisaro 2001 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. 622 (Žin., 2001, Nr. 111-4059; 2006, Nr. 113-4330), nustatyta tvarka paėmęs saugoti daiktinius įrodymus per 10 darbo dienų įtraukia daiktinius įrodymus į apskaitą ir surašo Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2004 m. birželio 21 d. įsakymu Nr. VA-123 (Žin., 2004, Nr. 100-3738) patvirtintos formos turto apskaitos aktą (FR0731 forma) (toliau – turto apskaitos aktas).

5. Daiktiniai įrodymai teritorinėje policijos įstaigoje saugomi iki baudžiamojo ar administracinio proceso pabaigos.

6. Atsakingas pareigūnas, gavęs teismo ar ikiteisminio tyrimo įstaigos galutinį sprendimą dėl baudžiamojo proceso pabaigos arba teismo ar kitų valstybės institucijų (pareigūnų) nutarimus (sprendimus) administracinių teisės pažeidimų bylose ir nustatęs, kad:

6.1. priimant galutinį sprendimą dėl baudžiamojo proceso ar administracinio proceso pabaigos, neišspręstas daiktinių įrodymų tolesnio panaudojimo klausimas, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų raštu kreipiasi į minėtas institucijas su prašymu patikslinti jų priimtą sprendimą;

6.2. priimtas sprendimas konfiskuoti daiktinius įrodymus, perduoda juos Ginklų fondui taisyklių III skyriuje nustatyta tvarka;

6.3. priimtas sprendimas daiktinius įrodymus grąžinti savininkui, užpildo Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2004 m. liepos 7 d. įsakymu Nr. VA-127 (Žin., 2004, Nr. 107-4024) patvirtintos formos turto grąžinimo aktą (FR0754 forma) (toliau – turto grąžinimo aktas) ir daiktinius įrodymus grąžina savininkui;

6.4. priimtas sprendimas realizuoti daiktinius įrodymus savininkui sumokant kompensaciją, organizuoja daiktinių įrodymų realizavimą Ginklų paėmimo, perduotų realizuoti Ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ginklų tinkamumo naudoti nustatymo, vertės apskaičiavimo ir tolesnio panaudojimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro, Lietuvos Respublikos finansų ministro ir Ginklų fondo direktoriaus 2003 m. liepos 9 d. įsakymu Nr. 1V-260/1K-193/1A-28 (Žin., 2003, Nr. 71-3248), nustatyta tvarka.

 

III. KONFISKUOTŲ GINKLŲ APSKAITA IR PERDAVIMAS GINKLŲ FONDUI

 

7. Atsakingas pareigūnas, gavęs taisyklių II skyriuje nurodytą įsiteisėjusį sprendimą konfiskuoti daiktinius įrodymus, ne vėliau kaip per 60 darbo dienų įtraukia į apskaitą konfiskuotus ginklus ir šaudmenis ir perduoda juos neatlygintinai Ginklų fondui.

8. Atsakingas pareigūnas, perduodamas konfiskuotus ginklus ir šaudmenis Ginklų fondui, turi pateikti:

8.1. konfiskuotus ginklus ir šaudmenis;

8.2. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2004 m. birželio 21 d. įsakymu Nr. VA-123 patvirtintos formos turto apskaitos ir perdavimo aktą (FR0732 forma) (toliau – turto apskaitos ir perdavimo aktas);

8.3. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2004 m. birželio 21 d. įsakymu Nr. VA-123 patvirtintos formos neatlygintinai perduodamo patikėjimo teise turto perdavimo aktą (FR0735 forma) (toliau – neatlygintinai perduodamo patikėjimo teise turto perdavimo aktas);

8.4. teismo, ikiteisminio tyrimo įstaigos, kitos valstybės institucijos (pareigūno) sprendimo (nutarimo) konfiskuoti daiktinius įrodymus kopiją.

9. Taisyklių 8.2 ir 8.3 punktuose nurodyti aktai pildomi 3 egzemplioriais. Pirmasis perduodamas sprendimą konfiskuoti daiktinius įrodymus priėmusiai institucijai, antrasis – teritorinei policijos įstaigai, trečiasis – Ginklų fondui.

10. Atsakingas pareigūnas pirmąjį turto apskaitos ir perdavimo bei neatlygintinai perduodamo patikėjimo teise turto perdavimo aktų egzempliorių išsiunčia sprendimą konfiskuoti daiktinius įrodymus priėmusiai institucijai.

11. Atsakingas pareigūnas taisyklių 8.2 ir 8.3 punktuose nurodytus aktus prideda prie medžiagos.

 

IV. GINKLŲ, KURIE NETURI SAVININKO

AR SAVININKAS YRA NEŽINOMAS, APSKAITA

 

12. Atsakingas pareigūnas, nustatęs, kad rasti, policijos paimti ginklai ir šaudmenys, kurie nėra pripažinti daiktiniais įrodymais, neturi savininko ar savininkas yra nežinomas, Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo instrukcijos, patvirtintos Lietuvos policijos generalinio komisaro 2001 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. 622, nustatyta tvarka per 10 darbo dienų įtraukia į apskaitą ginklus ir šaudmenis, kurie neturi savininko ar savininkas yra nežinomas, ir surašo turto apskaitos aktą.

13. Teritorinė policijos įstaiga apie tai, kad surašė turto apskaitos aktą ir pradėjo ginklų, šaudmenų, kurie neturi savininko ar savininkas yra nežinomas, pripažinimo bešeimininkiais procesą, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų po turto apskaitos akto surašymo informuoja jai žinomus asmenis, kurie rado ar pranešė policijai apie ginklus, šaudmenis, kurie neturi savininko ar savininkas yra nežinomas.

14. Jeigu ginklo, šaudmenų savininkas neatsirado ir praėjo Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.58 straipsnyje nustatytas terminas nuo tos dienos, kai buvo surašytas turto apskaitos aktas, teritorinė policijos įstaiga kreipiasi į teismą dėl ginklų, šaudmenų, kurie neturi savininko ar savininkas yra nežinomas, pripažinimo bešeimininkiais. Prie pareiškimo teismui turi būti pridėtas turto apskaitos aktas, dokumentai, kad ginklai, šaudmenys nėra registruoti policijos įstaigose, nebuvo registruoti kaip nusikalstamos veikos dalykas ar nusikalstamos veikos įrankis, aktas dėl ginklo tinkamumo naudoti, kiti dokumentai.

15. Jeigu nepraėjus Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.58 straipsnyje nustatytam terminui atsirado ginklų, šaudmenų teisėtas savininkas, kuris Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka turi teisę įsigyti ir laikyti tos kategorijos ginklus, teritorinė policijos įstaiga surašo turto grąžinimo aktą ir ginklus, šaudmenis grąžina savininkui. Jeigu ginklų, šaudmenų teisėtas savininkas neturi teisės Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka įsigyti ir laikyti tos kategorijos ginklų, atsakingas pareigūnas organizuoja ginklų, šaudmenų realizavimą, sumokant savininkui kompensaciją, Ginklų paėmimo, perduotų realizuoti Ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ginklų tinkamumo naudoti nustatymo, vertės apskaičiavimo ir tolesnio panaudojimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro, Lietuvos Respublikos finansų ministro ir Ginklų fondo direktoriaus 2003 m. liepos 9 d. įsakymu Nr. 1V-260/1K-193/1A-28, nustatyta tvarka.

16. Atsakingas pareigūnas, gavęs teismo sprendimą dėl ginklų, šaudmenų, kurie neturi savininko ar savininkas yra nežinomas, pripažinimo bešeimininkiu turtu, organizuoja ginklų, šaudmenų, teismo sprendimu pripažintų bešeimininkiais, perdavimą Ginklų fondui taisyklių V skyriuje nustatyta tvarka.

 

V. BEŠEIMININKIŲ GINKLŲ APSKAITA IR PERDAVIMAS GINKLŲ FONDUI

 

17. Atsakingas pareigūnas, gavęs taisyklių IV skyriuje nurodytą įsiteisėjusį sprendimą pripažinti ginklus, šaudmenis, kurie neturi savininko ar savininkas yra nežinomas, bešeimininkiais, ne vėliau kaip per 60 darbo dienų įtraukia į apskaitą pripažintus bešeimininkiais ginklus ir šaudmenis ir perduoda juos neatlygintinai Ginklų fondui.

18. Atsakingas pareigūnas, perduodamas pripažintus bešeimininkiais ginklus ir šaudmenis Ginklų fondui, turi pateikti:

18.1. ginklus ir šaudmenis, kurie teismo sprendimu pripažinti bešeimininkiais;

18.2. turto apskaitos ir perdavimo aktą;

18.3. neatlygintinai perduodamo patikėjimo teise turto perdavimo aktą;

18.4. teismo sprendimo pripažinti ginklus, šaudmenis bešeimininkiais kopiją.

19. Taisyklių 18.2 ir 18.3 punktuose nurodyti aktai surašomi 3 egzemplioriais. Pirmasis perduodamas sprendimą pripažinti ginklus, šaudmenis bešeimininkiais priėmusiam teismui, antrasis – teritorinei policijos įstaigai, trečiasis – Ginklų fondui.

20. Atsakingas pareigūnas pirmąjį turto apskaitos ir perdavimo bei neatlygintinai perduodamo patikėjimo teise turto perdavimo aktų egzempliorių išsiunčia sprendimą pripažinti ginklus, šaudmenis bešeimininkiais priėmusiam teismui.

21. Atsakingas pareigūnas taisyklių 18.2 ir 18.3 punktuose nurodytus aktus prideda prie medžiagos.

 

VI. GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ, KURIUOS GALI PAVELDĖTI VALSTYBĖ, APSKAITA IR PERDAVIMAS GINKLŲ FONDUI

 

Pakeistas skyriaus pavadinimas:

Nr. 5-V-184/1A-34, 2008-04-16, Žin., 2008, Nr. 47-1769 (2008-04-24), i. k. 10800GKISAK84/1A-34

 

22. Teritorinė policijos įstaiga mirusių asmenų ginklus, šaudmenis paima laikinai saugoti Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo (Žin., 2002, Nr. 13-467) nustatyta tvarka.

23. Atsakingas pareigūnas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo mirusių asmenų ginklų, šaudmenų paėmimo įtraukia ginklus ir šaudmenis į apskaitą, surašydamas turto apskaitos aktą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-184/1A-34, 2008-04-16, Žin., 2008, Nr. 47-1769 (2008-04-24), i. k. 10800GKISAK84/1A-34

 

24. Jeigu per Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytą palikimo priėmimo terminą po asmens, turėjusio ginklus, šaudmenis, mirties į policijos įstaigą kreipiasi įpėdinis ir pateikia paveldėjimo teisės liudijimą, teritorinė policijos įstaiga Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nustatyta tvarka ginklą užregistruoja įpėdinio vardu arba realizuoja Ginklų paėmimo, perduotų realizuoti Ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ginklų tinkamumo naudoti nustatymo, vertės apskaičiavimo ir tolesnio panaudojimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro, Lietuvos Respublikos finansų ministro ir Ginklų fondo direktoriaus 2003 m. liepos 9 d. įsakymu Nr. 1V-260/1K-193/1A-28, nustatyta tvarka, įpėdiniui sumokant kompensaciją.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-184/1A-34, 2008-04-16, Žin., 2008, Nr. 47-1769 (2008-04-24), i. k. 10800GKISAK84/1A-34

 

25. Jeigu per Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytą palikimo priėmimo terminą po asmens, turėjusio ginklus, šaudmenis, mirties į policijos įstaigą nesikreipė nė vienos eilės įpėdinis ir nepateikė paveldėjimo teisės liudijimo dėl ginklų ir šaudmenų paveldėjimo, teritorinė policijos įstaiga ginklus ir šaudmenis perduoda Ginklų fondui.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-184/1A-34, 2008-04-16, Žin., 2008, Nr. 47-1769 (2008-04-24), i. k. 10800GKISAK84/1A-34

 

26. Teritorinė policijos įstaiga, perduodama valstybės paveldėtinus ginklus ir šaudmenis Ginklų fondui, kartu su valstybės paveldėtinais ginklais ir šaudmenimis pateikia Ginklų fondui raštą, kuriame nurodyti perduodamų ginklų kiekiai, rūšys, modeliai, kalibrai, numeriai bei šaudmenų kiekiai ir tipai (kalibrai).

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-184/1A-34, 2008-04-16, Žin., 2008, Nr. 47-1769 (2008-04-24), i. k. 10800GKISAK84/1A-34

 

VII. VALSTYBĖS PAVELDĖTINŲ GINKLŲ APSKAITA GINKLŲ FONDE

 

Pakeistas skyriaus pavadinimas:

Nr. 5-V-184/1A-34, 2008-04-16, Žin., 2008, Nr. 47-1769 (2008-04-24), i. k. 10800GKISAK84/1A-34

 

27. Ginklų fondas, gavęs taisyklių VI skyriuje nurodytus valstybės paveldėtinus ginklus ir šaudmenis, juos perduoda įvertinti Ginklų fondo direktoriaus įsakymu sudarytai ginklų techninės būklės ir vertės nustatymo komisijai (toliau – komisija). Komisija įvertina valstybės paveldėtinų ginklų ir šaudmenų tinkamumą naudoti ir surašo sprendimą dėl ginklų, šaudmenų tinkamumo naudoti.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-184/1A-34, 2008-04-16, Žin., 2008, Nr. 47-1769 (2008-04-24), i. k. 10800GKISAK84/1A-34

 

28. Komisija, nustačiusi ginklų tinkamumą naudoti, apskaičiuoja jų rinkos vertę. Komisijai apskaičiavus ginklų ir šaudmenų rinkos vertę, Ginklų fondas apie tai, kad turi valstybės paveldėtino turto, informuoja teritorinę apskrities valstybinę mokesčių inspekciją.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-184/1A-34, 2008-04-16, Žin., 2008, Nr. 47-1769 (2008-04-24), i. k. 10800GKISAK84/1A-34

 

29. Ginklų fondas teritorinei apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai praneša apie turimus valstybės paveldėtinų ginklų kiekius, rūšis, modelius, kalibrus, jų rinkos vertes, taip pat šaudmenų kiekius, tipus (kalibrus), rinkos vertes. Prie pranešimo teritorinei apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai Ginklų fondas prideda sprendimo dėl ginklų, šaudmenų tinkamumo naudoti kopiją.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-184/1A-34, 2008-04-16, Žin., 2008, Nr. 47-1769 (2008-04-24), i. k. 10800GKISAK84/1A-34

 

30. Ginklų fondas, gavęs iš atitinkamos teritorinės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos paveldėjimo teisės liudijimo kopiją:

30.1. valstybės paveldėtus ginklus ir šaudmenis apskaito Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634 (Žin., 2004, Nr. 86-3119), nustatyta tvarka;

30.2. netinkamus saugiai naudoti ginklus ir šaudmenis sunaikina teisės aktų nustatyta tvarka;

30.3. tinkamus saugiai naudoti ginklus ir šaudmenis realizuoja teisės aktų nustatyta tvarka. Per 10 darbo dienų nuo ginklų ir šaudmenų realizavimo Ginklų fondas, atskaitęs ginklo realizavimo išlaidas, pinigus, gautus už valstybės paveldėtų ginklų ir šaudmenų realizavimą, perveda į valstybinės mokesčių inspekcijos atitinkamą biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5-V-184/1A-34, 2008-04-16, Žin., 2008, Nr. 47-1769 (2008-04-24), i. k. 10800GKISAK84/1A-34

 

VIII. SAVANORIŠKAI ATIDUOTŲ GINKLŲ APSKAITA

 

31. Teritorinė policijos įstaiga, gavusi prašymą perduoti ginklus, šaudmenis valstybės nuosavybėn, per 10 darbo dienų turi įtraukti ginklus į apskaitą ir surašyti turto apskaitos ir perdavimo aktą.

32. Surašant turto apskaitos ir perdavimo aktą dalyvauja turto savininkas.

33. Asmuo prašyme turi nurodyti kiekvieno perduodamo ginklo kategoriją, rūšį, modelį, kalibrą, numerį bei šovinių tipą ir kiekį.

34. Valstybei padovanoti ginklai ir šaudmenys perduodami neatlygintinai Ginklų fondui taisyklių IX skyriuje nustatyta tvarka.

 

IX. Į VALSTYBĖS PAJAMAS ATIDUOTŲ GINKLŲ APSKAITA IR PERDAVIMAS GINKLŲ FONDUI

 

35. Teritorinė policijos įstaiga, gavusi taisyklių VIII skyriuje nurodytus ginklus ir šaudmenis, ne vėliau kaip per 60 darbo dienų perduoda juos neatlygintinai Ginklų fondui.

36. Teritorinė policijos įstaiga, perduodama valstybei padovanotus ginklus ir šaudmenis Ginklų fondui, turi pateikti:

36.1. asmens prašymą perduoti ginklus ir šaudmenis valstybės nuosavybėn;

36.2. turto apskaitos ir perdavimo aktą;

36.3. neatlygintinai perduodamo patikėjimo teise turto perdavimo aktą.

37. Taisyklių 36.2 ir 36.3 punktuose nurodyti aktai surašomi 2 egzemplioriais. Pirmasis egzempliorius perduodamas teritorinei policijos įstaigai, antrasis – Ginklų fondui.

38. Teritorinė policijos įstaiga taisyklių 36.2 ir 36.3 punktuose nurodytus aktus prideda prie medžiagos.

 

X. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

39. Taisyklėse nurodyti dokumentai turi būti saugomi Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

40. Taisykles pažeidę pareigūnai ir tarnautojai atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

______________

 

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Lietuvos Respublikos ginklų fondas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Įsakymas

Nr. 5-V-184/1A-34, 2008-04-16, Žin., 2008, Nr. 47-1769 (2008-04-24), i. k. 10800GKISAK84/1A-34

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro ir Lietuvos Respublikos ginklų fondo prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2007 m. balandžio 4 d. įsakymo Nr. 5-V-237/1A-40 "Dėl Bešeimininkių, konfiskuotų, į valstybės pajamas perduotų, valstybės paveldėtų ginklų ir šaudmenų apskaitos ir perdavimo Lietuvos Respublikos ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės taisyklių patvirtinimo" pakeitimo