Neoficialus nutarimo tekstas
NUTARIMAS
DĖL JUNGTINIŲ TAUTŲ EUROPOS EKONOMIKOS KOMISIJOS DARNAUS VYSTYMOSI ŠVIETIMO STRATEGIJOS ĮGYVENDINIMO IR KOORDINAVIMO LIETUVOJE
2006 m. gegužės 31 d. Nr. 507
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 43-772; 1998, Nr. 41(1)-1131; 2000, Nr. 92-2843; 2007, Nr. 72-2831; 2008, Nr. 117-4442) 22 straipsnio 15 punktu, 27 straipsnio 1.4 ir 5 dalimis ir atsižvelgdama į Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos Darnaus vystymosi švietimo strategiją, priimtą Aplinkos ir Švietimo ministerijų viršūnių susitikime 2005 m. kovo 17–18 d. Vilniuje, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
Preambulės pakeitimai:
Nr. 745, 2009-07-15, Žin., 2009, Nr. 87-3688 (2009-07-23)
1. Paskirti Švietimo ir mokslo ministeriją atsakinga už Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos Darnaus vystymosi švietimo strategijos įgyvendinimo koordinavimą Lietuvoje ir ryšius su Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisija Darnaus vystymosi švietimo strategijos klausimais.
2. Sudaryti šią Nacionalinę darnaus vystymosi švietimo komisiją (toliau vadinama – komisija):
švietimo ir mokslo viceministras (komisijos pirmininkas);
aplinkos viceministras (komisijos pirmininko pavaduotojas);
finansų viceministras arba ministerijos kancleris;
kultūros viceministras arba ministerijos kancleris;
socialinės apsaugos ir darbo viceministras arba ministerijos kancleris;
susisiekimo viceministras arba ministerijos kancleris;
sveikatos apsaugos viceministras arba ministerijos kancleris;
vidaus reikalų viceministras arba ministerijos kancleris;
užsienio reikalų viceministras arba ministerijos kancleris;
ūkio viceministras arba ministerijos kancleris;
teisingumo viceministras arba ministerijos kancleris;
žemės ūkio viceministras arba ministerijos kancleris;
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos atstovas;
Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas;
Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas.
Punkto pakeitimai:
Nr. 745, 2009-07-15, Žin., 2009, Nr. 87-3688 (2009-07-23)
3. Patvirtinti Nacionalinės darnaus vystymosi švietimo komisijos nuostatus (pridedama).
4. Pavesti švietimo ir mokslo ministrui:
4.1. patvirtinti personalinę komisijos sudėtį;
4.2. per mėnesį nuo šio nutarimo įsigaliojimo sudaryti darbo grupę Nacionalinės darnaus vystymosi švietimo programos (toliau vadinama – Programa) projektui rengti (į darbo grupės sudėtį įtraukti šio nutarimo 2 punkte nurodytų institucijų atstovus).
5. Pavesti Švietimo ir mokslo ministerijai koordinuoti Programos projekto rengimą ir per vienerius metus nuo šio nutarimo įsigaliojimo pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei Programos projektą.
6. Pavesti Aplinkos ministerijai, Finansų ministerijai, Kultūros ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Susisiekimo ministerijai, Sveikatos apsaugos ministerijai, Švietimo ir mokslo ministerijai, Vidaus reikalų ministerijai, Užsienio reikalų ministerijai, Ūkio ministerijai, Teisingumo ministerijai, Žemės ūkio ministerijai, Lietuvos nacionalinei UNESCO komisijai deleguoti atstovus į komisiją bei į šio nutarimo 4.2 punkte nurodytą darbo grupę ir apie tai informuoti Švietimo ir mokslo ministeriją per 10 dienų nuo šio nutarimo įsigaliojimo.
7. Pasiūlyti Lietuvos pramonininkų konfederacijai, Lietuvos savivaldybių asociacijai deleguoti atstovus į komisiją bei į šio nutarimo 4.2 punkte nurodytą darbo grupę ir apie tai informuoti Švietimo ir mokslo ministeriją per 10 dienų nuo šio nutarimo įsigaliojimo.
Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas
Švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2006 m. gegužės 31 d. nutarimu Nr. 507
nacionalinės darnaus vystymosi švietimo komisijos nuostatai
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Nacionalinės darnaus vystymosi švietimo komisijos nuostatai (toliau vadinama – šie Nuostatai) reglamentuoja Nacionalinės darnaus vystymosi švietimo komisijos (toliau vadinama – komisija) uždavinius, funkcijas, teises ir jos darbo organizavimo tvarką.
2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko potvarkiais, kitais teisės aktais ir šiais Nuostatais.
II. Komisijos uždaviniai iR funkcijos
3. Svarbiausi komisijos uždaviniai – sudaryti sąlygas įgyvendinti tikslus ir uždavinius, numatytus Nacionalinės darnaus vystymosi strategijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugsėjo 11 d. nutarimu Nr. 1160 (Žin, 2003, Nr. 89-4029), III skyriaus „Darnaus Lietuvos vystymosi strateginė analizė“ poskyryje „Švietimas ir mokslas“ ir Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos Darnaus vystymosi švietimo strategijoje, taip pat nagrinėti strateginius Lietuvos formaliojo, neformaliojo švietimo, savišvietos ir mokslo tyrimų klausimus, susijusius su darnaus vystymosi nuostatų įgyvendinimu.
4. Komisija, vykdydama jai pavestus uždavinius, atlieka šias funkcijas:
4.1. teikia Švietimo ir mokslo ministerijai bei darbo grupei Nacionalinės darnaus vystymosi švietimo programos projektui rengti pasiūlymus dėl šio projekto rengimo;
4.2. teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei, ministerijoms ir Vyriausybės įstaigoms pasiūlymus, kaip spręsti šiuos uždavinius:
4.2.1. įtraukti darnaus vystymosi švietimo tikslus į strateginio planavimo dokumentus bei teisės aktus, kurių reikia jiems įgyvendinti, ir užtikrinti veiksmingą institucinę struktūrą;
4.2.2. remtis formaliuoju, neformaliuoju švietimu ir savišvieta įgyvendinant darnaus vystymosi švietimo tikslus;
4.2.3. suteikti švietimo veiklą vykdantiems darbuotojams kompetenciją, kad mokymo turinį ir procesą jie galėtų orientuoti į darnų vystymąsi;
4.2.4. užtikrinti darnaus vystymosi švietimui tinkamą medžiagą ir priemones;
4.2.5. vykdyti darnaus vystymosi švietimo tyrimus ir inovacijas;
4.2.6. skatinti visų lygių tarptautinį bendradarbiavimą įgyvendinant darnaus vystymosi švietimo tikslus;
4.3. kasmet teikia Nacionalinei darnaus vystymosi komisijai, sudarytai Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. liepos 28 d. nutarimu Nr. 888 (Žin., 2000, Nr. 65-1950), informaciją apie savo veiklą.
III. Komisijos teisės
5. Komisija, atlikdama jai pavestas funkcijas, turi teisę:
5.1. sudaryti iš valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų valstybės tarnautojų, mokslininkų ir specialistų nuolatines ar laikinąsias darbo grupes komisijai aktualiems klausimams nagrinėti ir išvadoms ar pasiūlymams teikti;
5.2. Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, mokslo ir studijų institucijų, kitų organizacijų informaciją ir dokumentus, kurių reikia komisijos uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms atlikti;
5.3. kviesti į komisijos posėdžius ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, mokslo ir studijų institucijų, kitų organizacijų atstovus ir išklausyti jų informaciją.
IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
6. Komisijos veiklos forma yra posėdžiai, kuriuos prireikus (bet ne rečiau kaip kartą per pusmetį) šaukia komisijos pirmininkas.
7. Komisijos darbui vadovauja komisijos pirmininkas, o jeigu jo nėra – komisijos pirmininko pavaduotojas.
8. Komisijos pirmininkas:
8.1. organizuoja komisijos posėdžius ir jiems pirmininkauja;
8.2. organizuoja komisijos darbą ir atsako už jos veiklą;
8.3. atstovauja komisijai valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose ir organizacijose arba įgalioja jai atstovauti komisijos narius;
8.4. kviečia dalyvauti komisijos veikloje suinteresuotų ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, mokslo ir studijų institucijų, kitų organizacijų atstovus.
9. Švietimo ir mokslo ministras skiria Švietimo ir mokslo ministerijos valstybės tarnautoją komisijos sekretoriumi.
10. Komisijos sekretorius:
10.1. rengia ir derina posėdžių darbotvarkes su komisijos pirmininku;
10.2. praneša komisijos nariams posėdžio vietą ir laiką, taip pat pateikia posėdžio medžiagą ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki komisijos posėdžio;
10.3. vykdo kitus komisijos pirmininko pavedimus.
11. Komisijos posėdžiai laikomi teisėtais, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu paprasta posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas, o jeigu jis nedalyvauja – komisijos pirmininko pavaduotojo balsas.
12. Komisijos posėdžių sprendimai įforminami protokolais. Protokolus pasirašo komisijos pirmininkas ir sekretorius. Protokolų kopijos siunčiamos komisijos nariams ir suinteresuotoms institucijoms.
13. Komisijos nariams už darbą komisijoje nemokama.
14. Komisiją ūkiškai ir techniškai aptarnauja Švietimo ir mokslo ministerija.
––––––––––––––––
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 745, 2009-07-15, Žin., 2009, Nr. 87-3688 (2009-07-23)
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2006 M. GEGUŽĖS 31 D. NUTARIMO NR. 507 "DĖL JUNGTINIŲ TAUTŲ EUROPOS EKONOMIKOS KOMISIJOS DARNAUS VYSTYMOSI ŠVIETIMO STRATEGIJOS ĮGYVENDINIMO IR KOORDINAVIMO LIETUVOJE" PAKEITIMO
*** Pabaiga ***
Redagavo Vilija Tamaliūnienė (2009-07-23)