Suvestinė redakcija nuo 2009-10-02

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2006, Nr. 56-2002, i. k. 1062050ISAK001K-189

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL PIRKIMŲ TAISYKLIŲ EUROPOS EKONOMINĖS ERDVĖS FINANSINIO MECHANIZMO IR NORVEGIJOS FINANSINIO MECHANIZMO PARAMOS GAVĖJAMS TVIRTINIMO

 

2006 m. gegužės 11 d. Nr. 1K-189

Vilnius

 

Vadovaudamasis Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų administravimo Lietuvoje taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. rugpjūčio 29 d. nutarimu Nr. 941 (Žin., 2005, Nr. 106-3910), 5.6 punktu,

1. Tvirtinu:

1.1. Pirkimų taisykles Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos gavėjams – perkančiosioms organizacijoms pagal Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymą;

1.2. Pirkimų taisykles Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos gavėjams, kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymą.

2. Nustatau, kad:

2.1. teisė konsultuoti paramos gavėjus (projekto partnerius) pirkimų taisyklių, nurodytų 1.1 ir 1.2 punktuose, taikymo klausimais yra suteikiama viešajai įstaigai Centrinei projektų valdymo agentūrai;

2.2. šiuo įsakymu patvirtintos taisyklės taikomos pirkimams, pradėtiems po šio įsakymo įsigaliojimo.

 

 

 

FINANSŲ MINISTRAS                                                                           ZIGMANTAS BALČYTIS

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2006 m. gegužės 11 d. įsakymu Nr. 1K-189

(Lietuvos Respublikos finansų ministro

2009 m. rugsėjo 28 d. įsakymo Nr. 1K-325

redakcija)

 

PIRKIMŲ TAISYKLĖS EUROPOS EKONOMINĖS ERDVĖS FINANSINIO MECHANIZMO IR NORVEGIJOS FINANSINIO MECHANIZMO PARAMOS GAVĖJAMS – PERKANČIOSIOMS ORGANIZACIJOMS PAGAL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ ĮSTATYMĄ

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pirkimų taisyklės Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos gavėjams – perkančiosioms organizacijoms pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą (toliau – taisyklės), nustato papildomus pagal Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) finansinį mechanizmą ir Norvegijos finansinį mechanizmą finansuojamų projektų paramos gavėjų (ar projekto partnerių), kurie yra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) (toliau – Viešųjų pirkimų įstatymas), įsipareigojimus, teises ir atsakomybę jiems vykdant prekių, paslaugų arba darbų pirkimus, reikalingus įgyvendinti projektams, finansuojamiems iš EEE finansinio mechanizmo ir (arba) Norvegijos finansinio mechanizmo, šių pirkimų papildomos kontrolės priemones ir padarinius, kylančius nesilaikius taisyklių.

2. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

CPVA – viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra, atliekanti EEE finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo įgyvendinančiosios institucijos funkcijas.

Individualus projektas – pagal individualaus projekto įgyvendinimo sutartį finansuojama tikslinė priemonė.

Mokėjimo prašymas – paramos gavėjo užpildytas dokumentas, teikiamas įgyvendinančiajai institucijai kartu su kitais dokumentais, įrodančiais projekto, dėl kurio sudaryta paramos sutartis (sutartis, kuri sudaroma dėl kiekvieno projekto atskirai, nustatanti paramos projektui įgyvendinimo skyrimo terminus, sąlygas ir šalių atsakomybę), įgyvendinimo išlaidas.

Paprojektis – pagal subsidijų schemos paprojekčio įgyvendinimo sutartį finansuojama tikslinė priemonė.

Paramos gavėjas – juridinis asmuo, gaunantis ar gavęs paramą projektui įgyvendinti.

Pirkimo dokumentai – paramos gavėjo (ar projekto partnerio) skelbiami ar pateikiami tiekėjams dokumentai, apibūdinantys perkamą objektą ir pirkimo sąlygas: skelbimas, kvietimas, techninė specifikacija, aprašomieji dokumentai, pirkimo sutarties projektas, kiti dokumentai ir dokumentų paaiškinimai (patikslinimai).

Pirkimo–pardavimo sutartis (toliau – pirkimo sutartis) – šiose taisyklėse nustatyta tvarka dėl ekonominės naudos vieno ar daugiau tiekėjų ir paramos gavėjo (ar projekto partnerio) raštu sudaryta pirkimo sutartis, kurios dalykas yra prekės, paslaugos ar darbai.

Projektas – individualus projektas arba subsidijų schemos paprojektis, finansuojamas iš EEE finansinio mechanizmo ir (arba) Norvegijos finansinio mechanizmo.

Projekto įgyvendinimo sutartis –sutartis, kurioje nustatomos to projekto įgyvendinimo sąlygos, šalių įsipareigojimai ir teisės.

Projekto partneris – juridinis asmuo, įgyvendinantis projektą kartu su paramos gavėju ir su juo pasirašęs partnerystės sutartį.

Subsidijų schema – pagal paramos sutartyje aiškiai nurodytą tikslą EEE finansinio mechanizmo ir (arba) Norvegijos finansinio mechanizmo paramos ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto bendrojo finansavimo lėšomis finansuojama tikslinė priemonė.

Subsidijų schemos sekretoriatas – viešojo pirkimo būdu atrinkta įstaiga, su kuria sudaryta techninės ir administracinės pagalbos paslaugų teikimo tarpinei institucijai (institucijai, atsakingai už subsidijų schemos administravimą) sutartis, įgyvendinant ir prižiūrint EEE ir (arba) Norvegijos finansinių mechanizmų finansuojamą subsidijų schemą.

Tiekėjas (prekių tiekėjas, paslaugų teikėjas, rangovas) – kiekvienas ūkio subjektas – fizinis asmuo, privatusis juridinis asmuo, viešasis juridinis asmuo ar tokių asmenų grupė – galintis pasiūlyti ar siūlantis prekes, paslaugas ar darbus.

3. Taisyklės taikomos įgyvendinant individualius projektus ir subsidijų schemų paprojekčius (toliau – projektas). Įgyvendinant subsidijų schemas CPVA šiose taisyklėse priskirtas funkcijas atlieka subsidijų schemos sekretoriatas. Šios taisyklės netaikomos įgyvendinant EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų techninės pagalbos projektą.

4. Taisyklėmis turi vadovautis paramos gavėjas ir (arba) projekto partneris, jei tenkinamos visos šios sąlygos:

4.1. paramos gavėjas ir (arba) projekto partneris yra perkančioji organizacija pagal Viešųjų pirkimų įstatymą;

4.2. su paramos gavėju yra pasirašyta projekto įgyvendinimo sutartis, pagal kurią projektui dalis paramos teikiama iš EEE finansinio mechanizmo ir (arba) Norvegijos finansinio mechanizmo.

5. Jei pirkimus projektui įgyvendinti vykdo projekto partneris, paramos gavėjas turi užtikrinti, kad projekto partneris pirkimus vykdytų laikydamasis taisyklėse nustatytų sąlygų.

6. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) negali pirkti prekių, paslaugų ar darbų, reikalingų projektui įgyvendinti, iš projekto partnerio (ar paramos gavėjo, jei pirkimą vykdo projekto partneris) ar iš susietų įmonių. Susieta įmone laikoma įmonė, kurios metinė finansinė atskaitomybė yra konsoliduota su paramos gavėjo (ar projekto partnerio) atskaitomybe, o jeigu įmonės metinė finansinė atskaitomybė nėra konsoliduota su paramos gavėjo (ar projekto partnerio) atskaitomybe pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, – kiekviena įmonė, kuriai paramos gavėjas (ar projekto partneris) tiesiogiai ar netiesiogiai daro lemiamą įtaką dėl turimos joje nuosavybės, finansinio dalyvavimo arba įmonės veiklą reglamentuojančių teisės aktų.

 

II. PIRKIMŲ VYKDYMO TVARKA

 

7. Už visų vykdomų prekių, paslaugų arba darbų pirkimų projektui įgyvendinti teisėtumą (jų vykdymo atitiktį galiojantiems teisės aktams) yra atsakingas juos vykdantis asmuo – paramos gavėjas arba projekto partneris, tačiau šiose taisyklėse nustatytų įsipareigojimų tinkamą vykdymą visais atvejais turi užtikrinti paramos gavėjas.

8. Taisyklėse nurodyti dokumentai CPVA gali būti teikiami paties paramos gavėjo arba įgaliotosios perkančiosios organizacijos, tačiau visais atvejais CPVA informaciją teikia paramos gavėjui.

9. Jei vykdyti pirkimus paramos gavėjas arba projekto partneris įgalioja kitą perkančiąją organizaciją pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, paramos gavėjas turi apie tai informuoti CPVA ne vėliau kaip per 2 (dvi) dienas po įgaliojimų suteikimo dienos, pranešdamas įgaliotosios perkančiosios organizacijos pavadinimą, kodą, adresą, asmenis ryšiams, telefoną, faksą, įgaliojimų apimtį ir trukmę. Paramos gavėjas ar projekto partneris negali savo įsipareigojimų pagal projekto įgyvendinimo sutartį ir šias taisykles nevykdymo pateisinti įgaliojimo pirkimams organizuoti ir pirkimo procedūroms iki pirkimo sutarties sudarymo atlikti suteikimu kitai perkančiajai organizacijai.

 

III. PROJEKTO PIRKIMŲ PLANAS

 

10. Pirkimai projektui įgyvendinti gali būti vykdomi tik pagal paramos gavėjo parengtą ir su CPVA suderintą projekto pirkimų planą, išskyrus pirkimus, kurie buvo pradėti vykdyti prieš projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymą ir pirkimų plano patvirtinimą CPVA, gavus CPVA pritarimą tokiems pirkimams.

11. Ne vėliau kaip per 15 (penkiolika) dienų po projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo paramos gavėjas turi su CPVA raštu suderinti projekto pirkimų planą (priedas).

12. Esant būtinybei keisti projekto pirkimų planą, pakeitimai (kai keičiamas pirkimą vykdantis subjektas, perkamas objektas ar pirkimo būdas) turi būti suderinti su CPVA iki atitinkamo pirkimo pradžios.

 

IV. PIRKIMO DOKUMENTŲ IR PIRKIMO SUTARTIES RENGIMAS IR DERINIMAS

 

13. Paramos gavėjui arba projekto partneriui rengiant pirkimo dokumentus, rekomenduojama vadovautis CPVA parengtais pavyzdiniais pirkimo dokumentais.

14. Pirkimas gali būti vykdomas tik pagal iš anksto su CPVA suderintus pirkimo dokumentus, išskyrus šių taisyklių 15 punkte numatytus atvejus. Parengti pirkimo dokumentai turi būti raštu suderinti su CPVA iki pirkimo pradžios, išskyrus pirkimo sutarties projektą. Pirkimo sutarties projektas turi būti suderintas su CPVA iki pirkimo sutarties pasirašymo, jei tai yra nurodyta projekto pirkimų plane.

15. Tais atvejais, kai pagal Viešųjų pirkimų įstatymą vykdomas mažos vertės pirkimas arba kai pirkimą vykdo vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srityje veikianti perkančioji organizacija, iš anksto derinti pirkimo dokumentus su CPVA nėra privaloma, jei kitaip nėra numatyta projekto įgyvendinimo sutartyje. Atskirais atvejais CPVA gali pareikalauti, kad tokie dokumentai būtų pateikiami derinti iš anksto. Paramos gavėjui taip pat nereikia iš anksto raštu suderinti su CPVA pirkimo dokumentų, kurie pažymėti CPVA patvirtintame pirkimo plane kaip neprivalomi derinti.

16. Pirkimo dokumentai ir pirkimo sutarties projektas teikiami CPVA derinti raštu ir elektroniniu paštu. Pateiktus pirkimo dokumentus CPVA tikrina ir teikia pastabas išlaidų tinkamumo aspektu. Dėl pateiktų derinti pirkimo dokumentų ir pirkimo sutarties projekto CPVA savo pritarimą (nepritarimą, jei pirkimas buvo įvykdytas nesilaikant šių taisyklių ir (arba) su pirkimu susiję dokumentai parengti netinkamai) išreiškia raštu per 15 (penkiolika) darbo dienų nuo dokumentų gavimo dienos.

17. Paramos gavėjas privalo pateikti pasirašytos pirkimo sutarties kopiją CPVA kartu su mokėjimo prašymu, kuriame deklaruojamos pagal atitinkamą pirkimo sutartį patirtos išlaidos.

18. Visi pirkimo dokumentų ir pirkimo sutarties sąlygų pakeitimai (papildomi susitarimai), jei tokie pakeitimai yra galimi, turi būti iš anksto suderinti su CPVA, jei pirkimo sutarties projektas buvo derintas su CPVA prieš pasirašant pirkimo sutartį.

 

V. DOKUMENTŲ SAUGOJIMAS

 

19. Paramos gavėjas ir projekto partneris visą su pirkimais susijusią informaciją (pirkimo dokumentus, susirašinėjimo su tiekėjais dokumentus, pirkimo sutartį, pirkimo sutarties įgyvendinimo dokumentus, su pirkimais susijusius apskaitos dokumentus ir kitus dokumentus) turi saugoti įstatymų nustatyta tvarka ir užtikrinti jų prieinamumą įgaliotiems asmenims projekto įgyvendinimo sutartyje numatyta tvarka.

 

VI. INFORMACIJOS TEIKIMAS

 

20. CPVA gali paramos gavėjo arba projekto partnerio paprašyti pateikti papildomą informaciją, paaiškinimus ir dokumentus, susijusius su pirkimais. Paramos gavėjas arba projekto partneris šiuos įpareigojimus privalo įvykdyti per prašyme nurodytą terminą.

21. CPVA darbuotojai (atstovai), kuriems informacija perduodama, įsipareigoja jokiu būdu neatskleisti jos tretiesiems asmenims, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus.

22. CPVA konsultuoja paramos gavėjus (ar projekto partnerius) pirkimų organizavimo ir dokumentacijos rengimo klausimais.

 

VII. INFORMAVIMAS APIE PRETENZIJAS IR GINČUS

 

23. Paramos gavėjas arba projekto partneris privalo nedelsdamas informuoti CPVA apie visas tiekėjų ar trečiųjų asmenų pretenzijas, pateiktas jam iki pirkimo sutarties sudarymo, taip pat apie visus su vykdytais pirkimais ar sudarytų pirkimo sutarčių įgyvendinimu susijusius teisminius procesus ir ginčus. Paramos gavėjas ar projekto partneris CPVA pareikalavus turi teikti visą informaciją apie ginčų nagrinėjimo eigą.

 

VIII. ATSAKOMYBĖ UŽ PAŽEIDIMUS

 

24. Paaiškėjus, kad pirkimai buvo vykdomi pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą ir (arba) šias taisykles arba nesudarius sąlygų nustatyti, kad pirkimas buvo įvykdytas laikantis Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtintų principų, CPVA gali:

24.1. pripažinti atitinkamo pirkimo išlaidas netinkamomis finansuoti projekto išlaidomis ir jų nefinansuoti iš EEE finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo lėšų arba Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų (jei taikoma);

24.2. pripažinti atitinkamo pirkimo išlaidas netinkamu paramos gavėjo arba projekto partnerio įnašu;

24.3. Taisyklių 24.1 punkte nurodytas netinkamas finansuoti projekto išlaidas išieškoti teisės aktų nustatyta tvarka, jei EEE finansinio mechanizmo ir (arba) Norvegijos finansinio mechanizmo arba Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos (jei taikoma) jau buvo sumokėtos.

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 1K-325, 2009-09-28, Žin., 2009, Nr. 117-5061 (2009-10-01), i. k. 1092050ISAK001K-325

 

 

 

Pirkimų taisyklių Europos ekonominės erdvės finansinio

mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo

paramos gavėjams – perkančiosioms organizacijoms

pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą

priedas

 

(Projekto pirkimų plano formos pavyzdys)

 

_____________________________________

(Paramos gavėjo pavadinimas)

 

PROJEKTO PIRKIMŲ PLANAS

 

200_ m. _______ d. Nr. ______

________________________

(Plano surašymo vieta)

 

 

PROJEKTO ĮGYVENDINIMO SUTARTIES NUMERIS

 

 

 

Paramos gavėjo DUomenys

 

(kodas, adresas, telefonas, faksas, e. paštas)

 

 

 

 

 

 

PROJEKTO PIRKIMŲ PLANas TEIKIAMAS

Projekto pirkimų planas teikiamas pirmą kartą £[]

Teikiamas projekto pirkimų plano pakeitimas £[]

 

Eil. Nr.

Pirkimas projekte

Pirkimą vykdantis subjektas

Perkamas objektas (aprašykite, kas bus perkama)

Pirkimo projekte suma (eurais, be PVM)

Planuojamas pirkimo vykdymo laikotarpis (kalendoriniais mėnesiais). (Jei pirkimas jau pradėtas arba įvykęs, papildomai būtina pažymėti pirkimo pradžios ir pirkimo sutarties sudarymo laiką.)

Viešųjų pirkimų įstatyme ir/arba perkančiosios organizacijos pirkimo taisyklėse numatytas ir paramos gavėjo ar partnerio pasirenkamas pirkimo būdas (Jei vykdomas mažos vertės pirkimas, pirkimo būdo nurodyti nereikia.)

Pirkimo būdo pasirinkimo argumentai (nurodykite, kaip buvo apskaičiuota pirkimo vertė ir pirkimo būdo pasirinkimo priežastis, kai galima taikyti kelis pirkimo būdus)

Pirkimų dokumentų derinimas su CPVA/ tarpine institucija/ subsidijų schemos sekretoriatu (pildo CPVA/ tarpinės institucijos/ subsidijų schemos sekretoriato darbuotojas)

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

1.

Prekių £

[]

Paslaugų £[]

Darbų £[]

Paramos gavėjas £[]

Projekto partneris £[]

__________

 

 

 

 

 

Privalomas £[]

Neprivalomas £[]

2.

Prekių £

[]

Paslaugų £[]

Darbų £[]

Paramos gavėjas £[]

Projekto partneris £[]

__________

 

 

 

 

 

Privalomas £[]

Neprivalomas £[]

3.

Prekių £

[]

Paslaugų £[]

Darbų £[]

Paramos gavėjas £[]

Projekto partneris £[]

__________

 

 

 

 

 

Privalomas £[]

Neprivalomas £[]

 

Paramos gavėjas:

 

(Pareigų pavadinimas)

 

(Parašas)

 

(Vardas, pavardė)

 

(Data)

 

CPVA/tarpinė institucija/subsidijų schemos sekretoriatas:

 

(Pareigų pavadinimas)

 

(Parašas)

 

(Vardas, pavardė)

 

(Data)

 

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. 1K-325, 2009-09-28, Žin., 2009, Nr. 117-5061 (2009-10-01), i. k. 1092050ISAK001K-325

 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2006 m. gegužės 11 d. įsakymu Nr. 1K-189

(Lietuvos Respublikos finansų ministro

2009 m. rugsėjo 28 d. įsakymo Nr. 1K-325

redakcija)

 

PIRKIMŲ TAISYKLĖS EUROPOS EKONOMINĖS ERDVĖS FINANSINIO MECHANIZMO IR NORVEGIJOS FINANSINIO MECHANIZMO PARAMOS GAVĖJAMS, KURIE NĖRA PERKANČIOSIOS ORGANIZACIJOS PAGAL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ ĮSTATYMĄ

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

I. SĄVOKOS

 

1. Pirkimų taisyklės Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos gavėjams, kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą (toliau – taisyklės), nustato pirkimų vykdymo tvarką, šių pirkimų subjektų teises, pareigas ir atsakomybę, pirkimų kontrolės bei pretenzijų pateikimo, nagrinėjimo tvarką ir terminus tais atvejais, kai prekių, paslaugų arba darbų pirkimai vykdomi paramos gavėjų (ar projekto partnerių), kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) (toliau – Viešųjų pirkimų įstatymas), jiems įgyvendinant pagal Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) finansinį mechanizmą ir Norvegijos finansinį mechanizmą finansuojamą projektą pagal pasirašytas projekto įgyvendinimo sutartis.

2. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos:

Atviras konkursas – pirkimo būdas, kai kiekvienas suinteresuotas tiekėjas gali pateikti pasiūlymą.

CPVA – viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra, atliekanti EEE finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo įgyvendinančiosios institucijos funkcijas.

Dalyvis – pasiūlymą pateikęs tiekėjas.

Darbų pirkimas – pirkimas, kurio dalykas yra atlikti arba kartu atlikti ir suprojektuoti darbus arba bet kokiomis priemonėmis atlikti darbus, atitinkančius paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nustatytus reikalavimus. Darbas suprantamas kaip veikla, kurios tikslas – pastatyti (sumontuoti, nutiesti) naują, rekonstruoti, remontuoti ar griauti esamą statinį. Ši sąvoka taip pat apima kultūros paveldo statinių tvarkomuosius statybos darbus ar statinių statybą kultūros paveldo objektų teritorijose.

Derybos – pirkimo būdas, kai paramos gavėjas (ar projekto partneris) konsultuojasi su pasirinktais tiekėjais ir su vienu ar keliais iš jų derasi dėl pirkimo sutarties sąlygų.

Elektroninės priemonės – elektroninė įranga, naudojama duomenims, perduodamiems ir gaunamiems laidinėmis, radijo, optinėmis ar kitomis elektromagnetinėmis priemonėmis, apdoroti (įskaitant skaitmeninę kompresiją) ir saugoti.

Individualus projektas – pagal individualaus projekto įgyvendinimo sutartį finansuojama tikslinė priemonė.

Informavimas raštu – informacijos išraiška žodžiais arba skaičiais, kurią galima perskaityti, atgaminti ir perduoti, įskaitant ir elektroninėmis priemonėmis perduotą ir saugomą informaciją.

Kandidatas – tiekėjas, siekiantis būti pakviestas dalyvauti ribotame konkurse ar derybose.

Konfidencialumo pasižadėjimas – Pirkimo komisijos nario, eksperto ar kito asmens rašytinis pasižadėjimas, kad jis neteiks tretiesiems asmenims informacijos, kurios atskleidimas prieštarautų šių taisyklių arba Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimams, visuomenės interesams ar pažeistų teisėtus pirkimuose dalyvaujančių tiekėjų ir (arba) paramos gavėjo interesus.

Kvalifikacinė atranka – pirkimo procedūra, kurios metu paramos gavėjas (ar projekto partneris) pagal pirkimo dokumentuose nustatytus kvalifikacinius kriterijus atrenka kandidatus, kviestinus dalyvauti tolesnėse pirkimo procedūrose.

Mokėjimo prašymas – paramos gavėjo užpildytas dokumentas, teikiamas įgyvendinančiajai institucijai kartu su kitais dokumentais, įrodančiais projekto, dėl kurio sudaryta paramos sutartis (sutartis, kuri sudaroma dėl kiekvieno projekto atskirai, nustatanti paramos projektui įgyvendinimo skyrimo terminus, sąlygas ir šalių atsakomybę), įgyvendinimo išlaidas.

Nepriekaištinga reputacija – nepriekaištingos reputacijos asmenimis nelaikomi:

asmenys, teisti už sunkų ir labai sunkų nusikaltimą ar nusikaltimą ekonomikai ir verslo tvarkai, finansų sistemai arba valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, neatsižvelgiant į tai, ar teistumas yra išnykęs ar panaikintas;

asmenys, teisti už tyčinį nusikaltimą, jei teistumas neišnykęs ar nepanaikintas;

asmenys, pažeidę Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus;

asmenys, piktnaudžiaujantys alkoholiu, narkotinėmis, toksinėmis arba psichotropinėmis medžiagomis;

asmenys, kurie įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu yra pripažinti padarę korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką.

Nešališkumo deklaracija – Pirkimų komisijos nario ar eksperto pareiškimas raštu, kad jis nešališkas tiekėjams.

Paprojektis – pagal subsidijų schemos paprojekčio įgyvendinimo sutartį finansuojama tikslinė priemonė.

Paraiška – tiekėjo pareikštas pageidavimas dalyvauti pirkimo procedūrose.

Paramos gavėjas – juridinis asmuo, gaunantis ar gavęs paramą projektui įgyvendinti.

Pasiūlymas – tiekėjo raštu pateiktų dokumentų visuma ar žodžiu pateiktas siūlymas tiekti prekes, teikti paslaugas ar atlikti darbus pagal paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nustatytas pirkimo sąlygas.

Pasiūlymo galiojimo užtikrinimas ir pirkimo sutarties įvykdymo užtikrinimas – Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytas prievolių įvykdymo užtikrinimo būdas.

Paslaugų pirkimas – pirkimas, kurio dalykas yra paslaugos, taip pat pirkimas, kurio dalykas yra prekės ir paslaugos, jeigu paslaugų kaina viršija prekių kainą, ar pirkimas, kurio dalykas yra paslaugos ir darbai, jeigu šie darbai tik papildo perkamas paslaugas. Pirkimo tikslas – sudaryti pirkimo–pardavimo sutartį.

Pirkimo dokumentai – paramos gavėjo (ar projekto partnerio) skelbiami ar pateikiami tiekėjams dokumentai, apibūdinantys perkamą objektą ir pirkimo sąlygas: skelbimas, kvietimas, techninė specifikacija, aprašomieji dokumentai, pirkimo sutarties projektas, kiti dokumentai ir dokumentų paaiškinimai (patikslinimai).

Pirkimo–pardavimo sutartis (toliau – pirkimo sutartis) – šiose taisyklėse nustatyta tvarka dėl ekonominės naudos vieno ar daugiau tiekėjų ir paramos gavėjo (ar projekto partnerio) raštu sudaryta pirkimo sutartis, kurios dalykas yra prekės, paslaugos ar darbai.

Prekių pirkimas – pirkimas, kurio dalykas yra prekių pirkimas, nuoma, taip pat perkamų prekių pristatymo, montavimo, diegimo ir kitos jų parengimo naudoti paslaugos. Pirkimo tikslas – sudaryti pirkimo–pardavimo sutartį.

Projektas – individualus projektas arba subsidijų schemos paprojektis, finansuojamas iš EEE finansinio mechanizmo ir (arba) Norvegijos finansinio mechanizmo.

Projekto įgyvendinimo sutartis – sutartis, kurioje nustatomos to projekto įgyvendinimo sąlygos, šalių įsipareigojimai ir teisės.

Projekto partneris – juridinis asmuo, įgyvendinantis projektą kartu su paramos gavėju ir su juo pasirašęs partnerystės sutartį.

Ribotas konkursas – pirkimo būdas, kai paraiškas dalyvauti konkurse gali pateikti visi norintys konkurse dalyvauti tiekėjai, o pasiūlymus konkursui – tik paramos gavėjo (ar projekto partnerio) pakviesti tiekėjai.

Subsidijų schema – pagal paramos sutartyje aiškiai nurodytą tikslą EEE finansinio mechanizmo ir (arba) Norvegijos finansinio mechanizmo paramos ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto bendrojo finansavimo lėšomis finansuojama tikslinė priemonė.

Subsidijų schemos sekretoriatas – viešojo pirkimo būdu atrinkta įstaiga, su kuria sudaryta techninės ir administracinės pagalbos paslaugų teikimo tarpinei institucijai (institucijai, atsakingai už subsidijų schemos administravimą) sutartis, įgyvendinant ir prižiūrint EEE ir (arba) Norvegijos finansinių mechanizmų finansuojamą subsidijų schemą.

Techninė specifikacija – techniniai reikalavimai, kuriuos turi atitikti perkamos prekės, paslaugos ar darbai.

Tiekėjas (prekių tiekėjas, paslaugų teikėjas, rangovas) – kiekvienas ūkio subjektas – fizinis asmuo, privatusis juridinis asmuo, viešasis juridinis asmuo ar tokių asmenų grupė – galintis pasiūlyti ar siūlantis prekes, paslaugas ar darbus.

3. Taisyklės taikomos įgyvendinant individualius projektus ir subsidijų schemų paprojekčius (toliau – projektas). Įgyvendinant subsidijų schemas CPVA šiose taisyklėse priskirtas funkcijas atlieka subsidijų schemos sekretoriatas.

4. Jei pirkimus projektui įgyvendinti vykdo projekto partneris, nesantis perkančiąja organizacija pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, paramos gavėjas turi užtikrinti, kad projekto partneris pirkimus vykdytų laikydamasis šiose taisyklėse numatytų sąlygų. Jei projekto partnerių pirkimai buvo vykdomi pažeidžiant šių taisyklių sąlygas, atitinkama patirtų projekto išlaidų dalis gali būti pripažinta netinkamomis projekto išlaidomis, kurios nebūtų finansuojamos iš EEE finansinio mechanizmo ir (arba) Norvegijos finansinio mechanizmo lėšų arba Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų (jei taikoma), arba nebūtų pripažįstamos tinkamu paramos gavėjo arba projekto partnerio įnašu.

 

II. PAGRINDINIAI PIRKIMŲ PRINCIPAI

 

5. Už visų reikalingų projektui įgyvendinti prekių, paslaugų arba darbų pirkimų tinkamą vykdymą yra atsakingas paramos gavėjas.

6. Paramos gavėjas (ar projekto partneris, jei pirkimą vykdo projekto partneris) turi užtikrinti, kad atliekant pirkimo procedūras ir nustatant laimėtoją būtų laikomasi lygiateisiškumo, nediskriminavimo, abipusio pripažinimo, proporcingumo ir skaidrumo principų.

7. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) negali pirkti prekių, paslaugų ar darbų, reikalingų projektui įgyvendinti, iš projekto partnerio (ar paramos gavėjo, jei pirkimą vykdo projekto partneris) ar iš susietų įmonių. Susieta įmone laikoma įmonė, kurios metinė finansinė atskaitomybė yra konsoliduota su paramos gavėjo (ar projekto partnerio) atskaitomybe, o jeigu įmonės metinė finansinė atskaitomybė nėra konsoliduota su paramos gavėjo (ar projekto partnerio) atskaitomybe pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, – kiekviena įmonė, kuriai paramos gavėjas (ar projekto partneris) tiesiogiai ar netiesiogiai daro lemiamą įtaką dėl turimos joje nuosavybės, finansinio dalyvavimo arba įmonės veiklą reglamentuojančių teisės aktų.

8. Pirkimų tikslas – vadovaujantis šių taisyklių 6 punkte nustatytais pirkimų principais sudaryti pirkimo sutartį, leidžiančią skaidriai ir racionaliai naudojant tam skirtas lėšas įsigyti paramos gavėjui (ar projekto partneriui) reikalingų prekių, paslaugų ar darbų projektui tinkamai įgyvendinti.

9. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), pirkimo komisijos nariai, ekspertai, stebėtojai ir kiti asmenys neturi teisės atskleisti informacijos, susijusios su atliktomis pirkimo procedūromis, kurios konfidencialumą nurodė tiekėjas, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus ir kai tokios informacijos prašo CPVA. Tokią informaciją sudaro visų pirma komercinė (gamybinė) paslaptis ir konfidencialieji pasiūlymų aspektai.

 

III. PIRKIMO PRADŽIA IR PABAIGA

 

10. Pirkimus projektui įgyvendinti galima pradėti tik su CPVA raštu suderinus projekto pirkimų planą, išskyrus pirkimus, kurie buvo pradėti vykdyti prieš projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymą ir pirkimų plano patvirtinimą CPVA, gavus CPVA pritarimą tokiems pirkimams. Pirkimai gali būti vykdomi tik pagal suderintą projekto pirkimų planą.

11. Pirkimas prasideda nuo pirkimo paskelbimo spaudoje. Kai pirkimas atliekamas derybų būdu, pirkimas prasideda pateikus kandidatui (kandidatams) kvietimą dalyvauti derybose, šių taisyklių 66–73 punktuose reglamentuotais atvejais – kai paramos gavėjas (ar projekto partneris) kreipiasi į tiekėją (tiekėjus), prašydamas pateikti prekių, paslaugų ar darbų kainas ir sąlygas.

12. Pirkimas pasibaigia, kai:

12.1. sudaroma pirkimo sutartis;

12.2. atmetamos visos paraiškos ar pasiūlymai;

12.3. nutraukiamos pirkimo procedūros;

12.4. per nustatytą terminą nepateikiama nė viena paraiška ar pasiūlymas;

12.5. pasibaigia pasiūlymų galiojimo laikas ir pirkimo sutartis nesudaroma dėl priežasčių, kurios priklauso nuo tiekėjų;

12.6. visi tiekėjai atsiima pasiūlymus ar atsisako sudaryti pirkimo sutartį.

13. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), gavęs CPVA sutikimą, turi teisę nutraukti pirkimo procedūras bet kuriuo metu iki pirkimo sutarties sudarymo, jeigu atsirado aplinkybių, kurių nebuvo galima numatyti (perkamos prekės, paslaugos ar darbai tapo nereikalingi, nėra lėšų jiems apmokėti ir pan.). CPVA sutikimas nereikalingas nutraukiant pirkimo, atliekamo paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nuožiūra šių taisyklių 66–73 punktuose nustatyta tvarka, procedūras.

 

IV. PROJEKTO PIRKIMŲ PLANAS IR PIRKIMO VERTĖS NUSTATYMAS

 

14. Ne vėliau kaip per 30 (trisdešimt) dienų po projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo paramos gavėjas su CPVA turi raštu suderinti projekto pirkimų planą (1 priedas).

15. Esant būtinybei keisti projekto pirkimų planą, pakeitimai (kai keičiamas pirkimą vykdantis subjektas, perkamas objektas ar pirkimo būdas) turi būti suderinti su CPVA iki atitinkamo pirkimo pradžios.

16. Pirkimo būdas pasirenkamas, atsižvelgiant į pirkimo vertę vadovaujantis II skyriaus nuostatomis.

17. Pirkimo vertė yra nustatoma atsižvelgiant į numatomų vykdyti projekte panašių prekių, paslaugų pirkimo sutarčių numatomą vertę pagal patvirtintą projekto biudžetą, nepaisant to, kas vykdo pirkimus – paramos gavėjas ar projekto partneris. Jei pirkimo sutartis yra dėl kelių rūšių prekių ar kelių rūšių paslaugų, šios pirkimo sutarties vertė yra visų prekių ar paslaugų, dėl kurių sudaroma pirkimo sutartis, verčių suma.

18. Jeigu prekių ar paslaugų pirkimas projekte atliekamas vieną kartą, šio pirkimo vertė yra numatomos sudaryti pirkimo sutarties vertė, jei keletą kartų – pirkimo vertė yra numatoma bendra visų panašių prekių, paslaugų ar darbų pirkimo, atliekamo projektui įgyvendinti, vertė. Panašiomis prekėmis ar paslaugomis laikomos tos pačios rūšies (paskirties) prekės, kurių naudojimas yra identiškas ar panašus (visi baldai, degalai, visa biuro įranga ir pan.) arba dėl tos pačios rūšies paslaugų. Panašios prekės, paslaugos ar darbai nustatomi pagal 2002 m. lapkričio 5 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 2195/2002 dėl bendro viešųjų pirkimų žodyno (OL 2004 m. specialusis leidimas, 6 skyrius, 5 tomas, p. 3), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2007 m. lapkričio 28 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 213/2008 (OL 2008 L 74, p. 1), nurodytus bendrojo viešųjų pirkimų žodyno kodus.

19. Jeigu pirkimas apima paslaugų ir prekių pirkimą, numatomo pirkimo vertė yra paslaugų ir prekių verčių suma. Į apskaičiuojamą vertę taip pat įeina prekių išdėstymo ir įrengimo vertė.

20. Darbų pirkimo vertė nustatoma atsižvelgiant į visam objektui reikalingus darbus. Nustatant darbų pirkimo vertę, įskaitomos ir numatomo darbų atlikimo bei projektavimo (tuo atveju, kai atliekami ir projektuojami darbai), ir darbams atlikti reikalingų prekių, kurias rangovui pateikia paramos gavėjas (ar projekto partneris), numatomos vertės.

21. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) neturi teisės skaidyti pirkimo, jeigu taip galėtų būti išvengta šiose taisyklėse nustatytos pirkimų tvarkos.

22. Pirkimo vertės nustatymo būdas negali būti pasirenkamas taip, kad būtų galima išvengti šių taisyklių nuostatų dėl pirkimo būdų pasirinkimo ir pirkimo procedūrų atlikimo.

23. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), vykdydamas tam tikrų prekių, paslaugų arba darbų pirkimus, gali skaidyti pirkimo vertę į dalis, taip pat pirkimo vertė gali būti skaidoma tarp paramos gavėjo ir projekto partnerio vykdomų pirkimų tik tuo atveju, jei visoms išskaidytoms pirkimo dalims bus taikomas pirkimo būdas (būdai), pasirinktas pagal šių taisyklių reikalavimus dėl visos pirkimo vertės.

 

V. BENDRAVIMAS IR KEITIMASIS INFORMACIJA

 

24. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) ir tiekėjai gali bendrauti tarpusavyje bei keistis informacija raštu pagal šių taisyklių 25–28 punktų nuostatas.

25. Bendraujant tarpusavyje ir keičiantis informacija, duomenys perduodami taip, kad būtų užtikrinamas vientisumas, išsaugomas pasiūlymų bei visos ūkio subjektų pateiktos informacijos konfidencialumas. Taip pat būtina užtikrinti, kad paramos gavėjas (ar projekto partneris) su pasiūlymų turiniu galėtų susipažinti tik pasibaigus nustatytam pasiūlymų pateikimo terminui.

26. Bendravimo būdai turi būti visuotinai prieinami (visi tiekėjai gali jais pasinaudoti) ir netrukdyti tiekėjams dalyvauti pirkimo procedūrose.

27. Paramos gavėjui (ar projekto partneriui) keliami šie bendravimo su tiekėjais ir informacijos perdavimo elektroninėmis priemonėmis reikalavimai:

27.1. naudojamos įrangos charakteristikos turi atitikti visuotinai naudojamos įrangos charakteristikas ir nepagrįstai neriboti ūkio subjektų galimybių dalyvauti vykdant pirkimą;

27.2. perduodama informacija, įskaitant teksto apsaugą, turi būti prieinama suinteresuotiems asmenims (paramos gavėjui (ar projekto partneriui), tiekėjams).

28. Paraiškos ir pasiūlymai turi būti pateikti raštu ir atsiųsti paštu arba pristatyti per kurjerį, arba asmeniškai. Toks reikalavimas nurodomas skelbime apie pirkimą. Pasiūlymai gali būti pateikti žodžiu tik šių taisyklių 67 punkte nurodytu atveju.

 

II. PIRKIMO BŪDAI

 

29. Prekių, paslaugų ar darbų pirkimo būdai:

29.1. atviras konkursas;

29.2. ribotas konkursas;

29.3. derybos;

29.4. pirkimas paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nuožiūra.

30. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimą gali atlikti:

30.1. atviro ar riboto konkurso būdu – visais atvejais;

30.2. derybų būdu – esant šių taisyklių 52–54 punktuose nustatytoms sąlygoms;

30.3. paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nuožiūra – tuo atveju, kai pirkimo vertė neviršija 100 000 litų (be PVM) ir atitinka šių taisyklių 66–73 punktuose nustatytas sąlygas.

 

I. ATVIRAS KONKURSAS

 

31. Dalyvių skaičius atvirame konkurse neribojamas.

32. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pasiūlymų pateikimo terminą nustato vadovaudamasis šių taisyklių 103–110 punktų nuostatomis. Pasiūlymų pateikimo terminas, kai perkamos prekės arba paslaugos, negali būti trumpesnis kaip 14 (keturiolika) dienų, skaičiuojant nuo skelbimo apie pirkimą išspausdinimo, arba, kai perkami darbai, – 21 (dvidešimt viena) diena.

33. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) vertina visų tiekėjų pasiūlymus šių taisyklių 118–124 ir 154–161 punktuose nustatyta tvarka.

34. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) neturi teisės atviro konkurso metu derėtis su tiekėjais dėl pirkimo sąlygų ar pateiktų pasiūlymų.

35. Atviras konkursas laikomas įvykusiu, jeigu yra bent vienas neatmestas pasiūlymas.

 

II. RIBOTAS KONKURSAS

 

36. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) ribotą konkursą vykdo etapais:

36.1. šių taisyklių 74–80 punktuose nustatyta tvarka skelbia apie pirkimą ir remdamasis paskelbtais kvalifikacijos kriterijais atrenka tuos kandidatus, kurie bus kviečiami pateikti pasiūlymus;

36.2. vadovaudamasis pirkimo dokumentuose nustatytomis sąlygomis, nagrinėja, vertina ir palygina pakviestų dalyvių pateiktus pasiūlymus.

37. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) paraiškų ir pasiūlymų pateikimo terminus nustato vadovaudamasis šių taisyklių 103–110 punktų nuostatomis.

38. Paraiškų dalyvauti pirkime pateikimo terminas negali būti trumpesnis kaip 7 (septynios) dienos nuo skelbimo apie pirkimą išspausdinimo.

39. Pasiūlymų pateikimo terminas negali būti trumpesnis kaip 14 (keturiolika) dienų nuo kvietimų pateikti pasiūlymus išsiuntimo tiekėjams dienos ir, jei perkami darbai, – ne trumpesnis nei 21 (dvidešimt viena) diena.

40. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) neturi teisės riboto konkurso metu derėtis su tiekėjais dėl pirkimo sąlygų ar pateiktų pasiūlymų.

41. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimo dokumentuose (skelbime apie pirkimą) nustato, kiek mažiausia ir, jei reikia, kiek daugiausia kandidatų bus pakviesta pateikti pasiūlymus ir kokie yra kandidatų kvalifikacinės atrankos kriterijai bei tvarka.

42. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), nustatydamas atrenkamų kandidatų skaičių, kvalifikacinės atrankos kriterijus ar tvarką, privalo laikytis visų šių reikalavimų:

42.1. turi būti užtikrinta reali konkurencija;

42.2. kvalifikacinės atrankos kriterijai turi būti aiškūs ir nediskriminuojantys;

42.3. kvalifikacinės atrankos kriterijai turi būti nustatyti remiantis šių taisyklių 125–127 ir 128–131 punktų nuostatomis.

43. Kviečiamų kandidatų skaičius negali būti mažesnis kaip penki.

44. Ribotas konkursas laikomas įvykusiu, jeigu yra bent vienas neatmestas pasiūlymas.

45. Atrinkdamas kandidatus, paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi taikyti tik pirkimo dokumentuose nustatytus kvalifikacinės atrankos kriterijus ir tvarką. Kvalifikacinė atranka turi būti atliekama tik iš tų kandidatų, kurie atitinka paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nustatytus minimalius kvalifikacijos reikalavimus.

46. Pateikti pasiūlymus turi būti pakviesta ne mažiau kandidatų negu paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nustatytas mažiausias kviečiamų kandidatų skaičius. Jeigu minimalius kvalifikacijos reikalavimus atitinka mažiau kandidatų negu nustatytas mažiausias kviečiamų kandidatų skaičius, paramos gavėjas (ar projekto partneris) pateikti pasiūlymus kviečia visus kandidatus, kurie atitinka keliamus minimalius kvalifikacijos reikalavimus. Šios procedūros metu paramos gavėjas (ar projekto partneris) negali kviesti dalyvauti pirkime paraiškų nepateikusių tiekėjų arba kandidatų, kurie neatitinka minimalių kvalifikacijos reikalavimų.

47. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) visiems kandidatams, kurie nebus pakviesti pateikti pasiūlymų, apie tai praneša nedelsdamas, ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas po sprendimo priėmimo, informuodamas apie tokio sprendimo priėmimo priežastis.

48. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) šių taisyklių 41–46 punktuose nustatyta tvarka atrinktiems kandidatams išsiunčia kvietimus pateikti pasiūlymus.

49. Kvietimus pateikti pasiūlymus visiems atrinktiems kandidatams paramos gavėjas (ar projekto partneris) išsiunčia raštu tą pačią dieną.

50. Prie kvietimo pateikti pasiūlymus turi būti pridedama pirkimo dokumentų kopija arba nurodomas adresas, kuriuo kandidatai gali susipažinti su visais pirkimo dokumentais, jeigu paramos gavėjas (ar projekto partneris) sudaro galimybę kandidatams elektroninėmis priemonėmis be apribojimų ir tiesiogiai su jais susipažinti.

51. Kai pirkimo dokumentus turi ne paramos gavėjas (ar projekto partneris), kvietime nurodomas adresas, kuriuo galima kreiptis tų dokumentų, ir atitinkamais atvejais – galutinis terminas, kada tokių dokumentų galima prašyti. Be to, kvietime pateikti pasiūlymus turi būti ši informacija:

51.1. adresas, kuriuo galima kreiptis norint gauti visus likusius pirkimo dokumentus;

51.2. pasiūlymų pateikimo terminas, adresas, kuriuo pateikiami pasiūlymai, ir kalba ar kalbos, kuriomis pasiūlymai turi būti parengti;

51.3. nuoroda į skelbimą apie pirkimą;

51.4. pasiūlymų vertinimo tvarka, vertinimo kriterijai, vertinimo kriterijų svarbos koeficientas;

51.5. kita, paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nuomone, reikalinga informacija.

 

III. DERYBOS

 

52. Prekės, paslaugos ar darbai derybų būdu gali būti perkami esant bent vienai iš šių sąlygų:

52.1. jeigu atviram ar ribotam konkursui pateikti pasiūlymai visi nepriimtini arba nevisiškai atitiko pirkimo dokumentuose nustatytus reikalavimus arba buvo pasiūlytos per didelės paramos gavėjui (ar projekto partneriui) nepriimtinos kainos, o pirkimo sąlygos iš esmės nekeičiamos, ir į derybas kviečiami visi vykusiam atviram ar ribotam konkursui pasiūlymus pateikę tiekėjai, atitinkantys paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nustatytus minimalius kvalifikacijos ir pasiūlymų pateikimo reikalavimus;

52.2. jeigu, paskelbus atvirą ar ribotą konkursą, apskritai nebuvo gauta paraiškų ar pasiūlymų arba nebuvo gauta tinkamų pasiūlymų, o pirminės pirkimo sąlygos iš esmės nekeičiamos;

52.3. jeigu dėl techninių ar meninių priežasčių arba dėl priežasčių, susijusių su išimtinių teisių apsauga, prekes patiekti, paslaugas pateikti ar darbus atlikti gali tik tam tikras tiekėjas;

52.4. jeigu neišvengiamai būtina pirkimą atlikti ypač skubiai dėl įvykio, kurio paramos gavėjas (ar projekto partneris) negalėjo numatyti, kai tokio pirkimo neįmanoma atlikti atviro ar riboto konkurso būdais šiose taisyklėse nustatytais terminais. Aplinkybės, kuriomis grindžiama ypatinga skuba, jokiu būdu negali priklausyti nuo paramos gavėjo (ar projekto partnerio).

53. Derybų būdu prekės taip pat gali būti perkamos esant bent vienai iš šių sąlygų:

53.1. jeigu perkamos prekės gaminamos tik mokslinių tyrimų, eksperimentų, studijų ar plėtros tikslais ir jeigu nesiekiama įsigyjamų prekių masine gamyba sustiprinti komercinio pajėgumo arba padengti mokslinio tyrimo ir plėtros išlaidų;

53.2. jeigu paramos gavėjas (ar projekto partneris) pagal ankstesnę pirkimo sutartį, sudarytą vadovaujantis šių taisyklių nuostatomis, iš kokio nors tiekėjo pirko prekių ir nustatė, kad iš jo verta pirkti papildomai, siekiant iš dalies pakeisti turimas ir įprastines prekes ar įrenginius arba padidinti turimų prekių kiekius ar įrenginius, kai, pakeitus tiekėją, paramos gavėjui (ar projekto partneriui) reikėtų įsigyti medžiagų, turinčių kitokias technines charakteristikas, ir dėl to atsirastų nesuderinamumas arba per didelių techninių eksploatavimo ir priežiūros sunkumų. Tokių sutarčių trukmė paprastai negali viršyti 3 (trejų) metų skaičiuojant nuo pradinės pirkimo sutarties sudarymo momento. Papildomai perkamų prekių kaina negali viršyti 30 procentų ankstesnės pirkimų kainos.

54. Derybų būdu paslaugos ir darbai taip pat gali būti perkami esant bent vienai iš šių sąlygų:

54.1. kai dėl aplinkybių, kurių nebuvo galima numatyti, paaiškėja, kad yra reikalingi papildomi darbai arba paslaugos, kurie nebuvo įrašyti į sudarytą pirkimo sutartį ir kurių techniškai ar ekonomiškai neįmanoma atskirti nuo pradinės pirkimo sutarties, nesukeliant didelių nepatogumų paramos gavėjui (ar projekto partneriui), arba kai tokie darbai ar paslaugos, nors ir gali būti atskirti nuo pradinės pirkimo sutarties, yra būtinai reikalingi jai užbaigti. Tokia papildomų darbų ar paslaugų pirkimo sutartis gali būti sudaroma tik su tuo tiekėju, su kuriuo buvo sudaryta pradinė pirkimo sutartis, ir visų kitų papildomai sudarytų pirkimo sutarčių kaina neturi viršyti 50 procentų pagrindinės pirkimo sutarties vertės;

54.2. perkant iš to paties tiekėjo naujas paslaugas ar darbus, panašius į tuos, kokie buvo pirkti pagal ankstesnę pirkimo sutartį, su sąlyga, kad ankstesnioji pirkimo sutartis buvo sudaryta atviro ar riboto konkurso būdu, kurį skelbiant buvo atsižvelgta į tokių papildomų pirkimų vertę, apie galimybę pirkti papildomai buvo nurodyta pirkimo skelbime ir visi minimi pirkimai yra skirti tam pačiam projektui vykdyti. Papildomų pirkimų metu sudaromų pirkimo sutarčių trukmė negali būti ilgesnė kaip 3 (treji) metai skaičiuojant nuo pradinės pirkimo sutarties sudarymo dienos.

55. Derybų procedūrų metu paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi laikytis šių sąlygų:

55.1. paramos gavėjas (ar projekto partneris), rengdamas derybų dokumentus, turi teisę pateikti ne visą šių taisyklių 81–87 punktuose nurodytą informaciją, jeigu mano, kad kita informacija yra nereikalinga;

55.2. paramos gavėjas (ar projekto partneris) atskirai derasi su kiekvienu dalyviu, atitinkančiu paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nustatytus kvalifikacijos reikalavimus, ir nustato geriausią pasiūlymą pagal šių taisyklių 154–161 punktų nuostatas;

55.3. visiems dalyviams turi būti taikomi vienodi reikalavimai, suteikiamos vienodos galimybės ir pateikiama vienoda informacija. Teikdamas informaciją paramos gavėjas (ar projekto partneris) neturi diskriminuoti vienų tiekėjų kitų naudai;

55.4. derybų, pasirinktų šių taisyklių 52.1 ir 52.2 punktuose nustatytais atvejais, pirminiais pasiūlymais yra laikomi visų tiekėjų, kurie atitinka keliamus minimalius kvalifikacijos reikalavimus, pasiūlymai;

55.5. tretiesiems asmenims neatskleisti jokios iš tiekėjo gautos informacijos be jo sutikimo, taip pat neinformuoti tiekėjo apie susitarimus, pasiektus su kitais tiekėjais;

55.6. derybos turi būti protokoluojamos. Derybų protokolą pasirašo pirkimo komisijos (toliau – Komisija) pirmininkas ir dalyvio, su kuriuo derėtasi, įgaliotas atstovas.

56. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pasiūlymų pateikimo terminus nustato vadovaudamasis šių taisyklių 103-110 punktų nuostatomis.

57. Pasiūlymų pateikimo terminą nustato paramos gavėjas (ar projekto partneris) atsižvelgdamas į pirkimo objekto sudėtingumą.

58. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) kvietimus dalyvauti derybose visiems kandidatams, kurių turi būti ne mažiau kaip trys, išskyrus atvejus, kai paramos gavėjas (ar projekto partneris) gauna CPVA rašytinį sutikimą kviesti mažiau kaip tris kandidatus, išsiunčia tą pačią dieną.

59. Prie kvietimo dalyvauti derybose pridedama pirkimo dokumentų kopija arba pateikiama nuoroda, kur galima su jais susipažinti, kai tiekėjams sudaroma galimybė elektroninėmis priemonėmis be apribojimų ir tiesiogiai šių taisyklių nustatyta tvarka susipažinti su visais pirkimo dokumentais. Be to, kvietime dalyvauti derybose turi būti ši informacija:

59.1. adresas, kuriuo galima kreiptis norint gauti visus likusius pirkimo dokumentus;

59.2. pasiūlymų pateikimo terminas, adresas, kuriuo pateikiami pasiūlymai, ir kalba ar kalbos, kuriomis pasiūlymai turi būti parengti, jei ši informacija nebuvo pateikta;

59.3. informacijos ir dokumentų, kuriuos reikia pateikti kartu su sutikimu derėtis, sąrašas;

59.4. pasiūlymų vertinimo tvarka, vertinimo kriterijai, vertinimo kriterijų svarbos koeficientai arba prireikus šių kriterijų reikšmingumas mažėjančia tvarka, jei jie nebuvo pateikti anksčiau;

59.5. kita, paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nuomone, reikalinga informacija.

60. Kai pirkimo dokumentus turi ne paramos gavėjas (ar projekto partneris), kvietime nurodomas adresas, kuriuo galima kreiptis tų dokumentų, ir atitinkamais atvejais galutinis terminas, kada tokių dokumentų galima prašyti.

61. Derybų, pasirinktų šių taisyklių 52.1 ir 52.2 punktuose nustatytais atvejais, dokumentai yra atviro ar riboto konkursų dokumentai, kiek jie neprieštarauja pirkimų esmei.

62. Komisija turi teisę derėtis su dalyviu dėl pasiūlymo kainos, siūlomų prekių, paslaugų ar darbų charakteristikų ir visų kitų pasiūlymo sąlygų.

63. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), atlikdamas pirkimą derybų būdu:

63.1. kai kviečia jose dalyvauti daugiau kaip vieną kandidatą, patikrina, ar kandidatų kvalifikacija atitinka keliamus reikalavimus, išskyrus šių taisyklių 52.1 punkte nustatytu atveju, derasi su jais siekdamas geriausio rezultato ir pagal derybų rezultatus bei pirkimo dokumentuose nustatytus vertinimo kriterijus nustato geriausią pasiūlymą;

63.2. kai kviečia jose dalyvauti tik vieną kandidatą, patikrina, ar kandidato kvalifikacija atitinka keliamus reikalavimus, derasi su juo dėl geriausio rezultato.

64. Derybos laikomos įvykusiomis, jeigu yra bent vienas tiekėjas, kurio pasiūlymas ir derybų su juo rezultatai atitinka paramos gavėjo (ar projekto partnerio) keliamus reikalavimus.

65. Derybų galutiniai pasiūlymai (šalių pasirašyti derybų protokolai ir pirminiai pasiūlymai, kiek jie nebuvo pakeisti derybų metu) nagrinėjami, vertinami ir lyginami šių taisyklių 154–161 punktuose nustatyta tvarka.

 

IV. PIRKIMAI PARAMOS GAVĖJO (AR PROJEKTO PARTNERIO) NUOŽIŪRA

 

66. Prekių, paslaugų arba darbų pirkimas, kurio vertė neviršija 100 000 litų (be PVM), gali būti vykdomas kainų ir kitų pirkimo sąlygų tarp potencialių tiekėjų apklausos būdu. Apklausa tarp tiekėjų gali būti vykdoma raštu arba žodžiu. Apklausos būdą, atsižvelgiant į kainą ir faktines aplinkybes pasirenka paramos gavėjas (ar projekto partneris), pirkimo procedūras vykdo paramos gavėjo (ar projekto partnerio) paskirtas pirkimo organizatorius ar Komisija vadovaudamiesi organizacijos vidaus tvarka bei šio skyriaus nuostatomis.

67. Apklausa žodžiu – tai apklausos atlikimo būdas, kurį gali pasirinkti apklausą atliekantis paramos gavėjas (ar projekto partneris), kai prekių, paslaugų ar darbų vertė neviršija 20 000 litų (be PVM). Žodinė apklausa gali būti vykdoma, kai faktinės aplinkybės paramos gavėjui (ar projekto partneriui) suteikia galimybę informaciją apie pirkimo objektą potencialiems tiekėjams perduoti žodžiu (pvz., telefonu), o tiekėjas atitinkamai žodžiu pirkimų organizatoriui gali perduoti savo pasiūlymą. Vykdydamas kainų ir kitų pirkimo sąlygų apklausą žodžiu, paramos gavėjas (ar projekto partneris) žodžiu kreipiasi į savo nuožiūra pasirinktus tiekėjus. Pasiūlymai pateikiami žodžiu. Jeigu apklausiamas tiekėjas pageidauja, savo žodinį pasiūlymą jis gali patvirtinti raštu. Tiekėjų, kurių bus prašoma pateikti pasiūlymus, turi būti tiek, kad pirkimų organizatorius galėtų tarpusavyje palyginti gautus pasiūlymus ir nustatyti mažiausią kainą ar ekonomiškiausią pasiūlymą pateikusį tiekėją, tačiau ne mažiau kaip trys. Apklausos rezultatai fiksuojami tiekėjų apklausos pažymoje, kurios forma nustatyta 2 priede, kuri privalo būti pateikta kartu su mokėjimo prašymu. Pirkimo sutartis turi būti sudaroma raštu, jei perkamų prekių, paslaugų arba darbų suma viršija 10 000 litų (be PVM), pirkimo sutarties projektas iki jo pasirašymo nėra privalomas derinti su CPVA.

68. Apklausa raštu – tai apklausos būdas, kai paramos gavėjas (ar projekto partneris) apklausą atlieka raštu ir kai prekių, paslaugų ar darbų vertė viršija 20 000 litų (be PVM). Vykdydamas kainų ir kitų pirkimo sąlygų apklausą raštu, paramos gavėjas (ar projekto partneris) raštu (kvietimas teikti pasiūlymą perduodamas paštu, asmeniškai (arba per kurjerį) arba faksimilinio ryšio priemonėmis), kreipiasi į savo nuožiūra pasirinktus tiekėjus. Tame pačiame pirkime dalyvaujantys tiekėjai turi būti apklausiami ta pačia forma. Tiekėjų, kurių bus prašoma pateikti pasiūlymus, turi būti ne mažiau kaip trys. Pasiūlymai turi būti pateikiami raštu. Negavus pasiūlymų iš visų apklaustų tiekėjų, laimėjusių apklausą gali būti pasirenkamas vienas iš dviejų ar vienintelis tiekėjas, pateikęs reikalavimus atitinkantį pasiūlymą. Apklausos rezultatai fiksuojami tiekėjų apklausos pažymoje.

69. Prekių, paslaugų arba darbų pirkimas, kurio vertė neviršija 20 000 litų (be PVM), gali būti vykdomas ir vykdant apklausą raštu.

70. Įvykdęs kainų ir kitų pirkimo sąlygų apklausą tarp potencialių tiekėjų raštu, kai prekių, paslaugų ar darbų vertė yra nuo 20 001 lito iki 50 000 litų (be PVM), paramos gavėjas (ar projekto partneris) per 5 (penkias) darbo dienas CPVA pateikia: kvietimą teikti pasiūlymą, tiekėjų apklausos pažymą ir tiekėjų pasiūlymus. Dėl įvykdytos apklausos CPVA savo pritarimą (nepritarimą, jei pirkimas buvo įvykdytas nesilaikant šių taisyklių ir (arba) su pirkimu susiję dokumentai parengti netinkamai) išreiškia raštu per 5 (penkias) darbo dienas nuo dokumentų gavimo dienos. Pirkimo sutarties projektas iki jo pasirašymo nėra privalomas derinti su CPVA.

71. Kainų ir kitų pirkimo sąlygų apklausa tarp potencialių tiekėjų raštu, kai prekių, paslaugų ar darbų vertė yra nuo 50 001 lito iki 100 000 litų (be PVM), gali būti vykdoma tik pagal iš anksto su CPVA raštu suderintą kvietimą teikti pasiūlymą ir techninę specifikaciją, išskyrus pirkimo sutarties projektą, kuris turi būti suderintas su CPVA iki jos pasirašymo. Taip pat iki sudarytų sutarčių pakeitimų pasirašymo su CPVA iš anksto turi būti suderinti ir visi vėlesni sudarytos pirkimo sutarties pakeitimų projektai, jei sudarytą pirkimo sutartį ketinama keisti. Dėl pateiktų dokumentų CPVA savo pritarimą (nepritarimą, jei pirkimas buvo įvykdytas nesilaikant šių taisyklių ir (arba) su pirkimu susiję dokumentai parengti netinkamai)) išreiškia raštu per 10 (dešimt) darbo dienų nuo dokumentų gavimo dienos.

72. Vykdant šiame skirsnyje nurodytus pirkimus, kitų taisyklių skyrių nuostatos taikomos tiek, kiek neprieštarauja šio skirsnio nuostatoms.

73. Tais atvejais, kai projekto įgyvendinimo sutartis nustato kitokias sąlygas nei nustatyta šiose taisyklėse, taikomos projekto įgyvendinimo sutarties nuostatos.

 

III. PIRKIMO DOKUMENTAI

 

I. PIRKIMŲ SKELBIMAI

 

74. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo atskirai paskelbti apie kiekvieną pirkimą, išskyrus pirkimą derybų būdu, ir pirkimą, vykdomą šių taisyklių 66–73 punktuose nustatyta tvarka. Skelbime nurodoma:

74.1. paramos gavėjo (ar projekto partnerio) pavadinimas, adresas, telefono ir fakso numeriai, elektroninio pašto adresas, kuriuo galima gauti pirkimo dokumentus, taip pat adresas, kuriuo galima gauti pirkimo dokumentus, jeigu šis adresas skiriasi nuo paramos gavėjo (ar projekto partnerio) adreso;

74.2. perkamos prekės, paslaugos ar darbai;

74.3. pirkimo būdas;

74.4. paraiškų ar pasiūlymų pateikimo būdas ir terminas, pateikimo adresas, pasiūlymų kalba ar kalbos, vokų su pasiūlymais atplėšimo data, vieta ir laikas;

74.5. nuoroda, kad pirkimas vykdomas pagal EEE finansinį mechanizmą ir (arba) Norvegijos finansinį mechanizmą remiamam projektui įgyvendinti. Skelbime turi būti naudojami atitinkami paramos ženklai, laikantis informacijos apie Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus viešinimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. lapkričio 10 d. įsakymu Nr. 1K-339 (Žin., 2005, Nr. 136-4901; 2008, Nr. 78-3082 ), nustatytų reikalavimų;

74.6. kita, paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nuožiūra, reikalinga informacija (pavyzdžiui, dokumentų, kuriuos reikia pateikti su pasiūlymu, sąrašas, tarp jų ir skirtų patvirtinti, kad tiekėjo kvalifikacija atitinka kvalifikacijos reikalavimus; šiose taisyklėse nustatytais atvejais – kvalifikacinės atrankos kriterijai ir mažiausias bei didžiausias atrenkamų kandidatų skaičius; informacija apie paramos gavėjo sprendimų apskundimo tvarką ir pan.).

75. Jei pirkimo vertė yra didesnė nei 100 000 litų (be PVM), skelbimai turi būti spausdinami respublikiniame laikraštyje (pvz., „Lietuvos rytas“, „Respublika“, „Kauno diena“, „Vakarų ekspresas“ ir pan.).

76. Parengtą spausdinti skelbimą paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo raštu suderinti su CPVA iki jo paskelbimo spaudoje. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) skelbimą derinti CPVA turi pateikti kartu su parengtais pirkimo dokumentais.

77. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi saugoti laikraštį, kuriame išspausdintas skelbimas.

78. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) tą patį skelbimą apie pirkimą gali papildomai išspausdinti ir kituose leidiniuose, skelbti internete ir kitaip publikuoti.

79. Kituose leidiniuose skelbimas negali būti išspausdintas anksčiau, negu jis yra išspausdintas šių taisyklių 75 punkte nustatyta tvarka. To paties skelbimo turinys, skelbiamas kituose leidiniuose, turi atitikti skelbimo turinį, skelbiamą šių taisyklių 75 punkte nustatyta tvarka.

80. Skelbimas spausdinamas lietuvių kalba. Papildomai skelbimas gali būti spausdinamas ir kitomis paramos gavėjo (ar projekto partnerio) pasirinktomis kalbomis.

 

II. REIKALAVIMAI PIRKIMO DOKUMENTAMS

 

81. Pirkimo dokumentuose būtina ši informacija:

81.1. pasiūlymų rengimo reikalavimai;

81.2. tiekėjų kvalifikacijos reikalavimai, įskaitant ir reikalavimus atskiriems bendrą paraišką ar pasiūlymą pagal jungtinės veiklos sutartį pateikiantiems tiekėjams;

81.3. tiekėjų kvalifikacijos vertinimo tvarka ir mažiausias pateikti pasiūlymus kviečiamų kandidatų skaičius, kai paramos gavėjas (ar projekto partneris) šiose taisyklėse nustatytais atvejais turi teisę apriboti pirkimo dalyvių skaičių;

81.4. tiekėjų kvalifikaciją patvirtinančių dokumentų sąrašas;

81.5. prekių, paslaugų ar darbų pavadinimas, kiekis (apimtis), su prekėmis teiktinų paslaugų pobūdis, prekių tiekimo, paslaugų teikimo ar darbų atlikimo terminai;

81.6. techninė specifikacija;

81.7. pasiūlymų vertinimo kriterijai ir sąlygos;

81.8. paramos gavėjo (ar projekto partnerio) siūlomos šalims pasirašyti pirkimo sutarties sąlygos, taip pat pirkimo sutarties projektas, jeigu jis yra parengtas;

81.9. informacija, ar leidžiama pateikti pasiūlymus parduoti tik dalį prekių, darbų ar paslaugų, šios dalies (dalių) apibūdinimas;

81.10. informacija, kaip turi būti apskaičiuota ir išreikšta pasiūlymuose nurodoma pirkimo kaina. Į kainą turi būti įskaityti visi mokesčiai, įskaitant PVM;

81.11. pasiūlymų galiojimo užtikrinimo, jei reikalaujama, ir pirkimo sutarties įvykdymo užtikrinimo reikalavimai;

81.12. paraiškų ir pasiūlymų pateikimo terminas, vieta ir būdas;

81.13. būdai, kuriais tiekėjai gali prašyti pirkimo dokumentų paaiškinimų, sužinoti, ar paramos gavėjas (ar projekto partneris) ketina rengti dėl to susitikimą su tiekėjais, taip pat būdai, kuriais paramos gavėjas (ar projekto partneris) savo iniciatyva gali paaiškinti (patikslinti) pirkimo dokumentus (nekeisdamas paskelbtos informacijos esmės ir pateikdamas paaiškinimus (patikslinimus) visiems tiekėjams, kuriems paramos gavėjas (ar projekto partneris) yra pateikęs pirkimo dokumentus);

81.14. data, iki kada turi galioti pasiūlymas, arba laikotarpis, kurį turi galioti pasiūlymas;

81.15. vokų su pasiūlymais atplėšimo vieta, data, valanda ir minutė;

81.16. vokų su pasiūlymais atplėšimo ir pasiūlymų nagrinėjimo procedūros;

81.17. informacija, kad pasiūlymai bus vertinami litais. Jeigu pasiūlymuose kainos nurodytos užsienio valiuta, jos bus perskaičiuojamos litais pagal Lietuvos banko nustatytą ir paskelbtą lito ir užsienio valiutos santykį paskutinę pasiūlymų pateikimo termino dieną;

81.18. paramos gavėjo (ar projekto partnerio) atstovo (-ų), įgalioto palaikyti tiesioginį ryšį su tiekėjais ir gauti iš jų (ne tarpininkų) pranešimus, susijusius su pirkimų procedūromis, vardas (-ai), pavardė (-ės), adresas (-ai), telefonų ir faksų numeriai;

81.19. kitos pirkimo sąlygos.

82. Pirkimo dokumentuose gali būti reikalaujama, kad kandidatas ar dalyvis savo pasiūlyme nurodytų, kokius subrangovus ir dėl kokios pirkimo dalies jis ketina pasitelkti. Toks nurodymas nekeičia pagrindinio tiekėjo atsakomybės dėl numatomos sudaryti pirkimo sutarties įvykdymo.

83. Pirkimo dokumentų sudėtinė dalis yra skelbimas apie pirkimą. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) skelbimuose esančios informacijos vėliau papildomai gali neteikti, išskyrus atvejį, kai jos paprašo tiekėjai.

84. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), rengdamas pirkimo dokumentus, gali vadovautis CPVA parengtais pavyzdiniais pirkimo dokumentais, skelbiamais svetainėje www.cpva.lt

85. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimo dokumentuose gali nustatyti specialias pirkimo sutarties vykdymo sąlygas ir nurodyti galiojančius teisės aktus, reglamentuojančius socialinės ir aplinkos apsaugos reikalavimus, darbo saugą, darbo sąlygas ir kitus teisės aktus, ir pareikalauti, kad tiekėjai savo pasiūlyme pateiktų (savo ir subrangovų) sutikimą laikytis šių aktų nustatytų reikalavimų. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimo dokumentuose taip pat gali pareikalauti, kad tiekėjas pateiktų informaciją apie subrangos sutartis ir subrangovus.

86. Pirkimo dokumentai rengiami lietuvių kalba. Papildomai pirkimo dokumentai gali būti rengiami ir kitomis kalbomis.

87. Pirkimo dokumentai, išskyrus atvejus, kai pirkimai vykdomi šių taisyklių 66–73 punktuose nustatyta tvarka, turi būti parengti ir suderinti su CPVA raštu iki pirkimo pradžios, išskyrus pirkimo sutarties projektą, kuris turi būti suderintas su CPVA iki jos pasirašymo. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo atsižvelgti į CPVA pateiktas pastabas dėl pirkimo dokumentų. Dėl pateiktų pirkimo dokumentų ir pirkimų skelbimo CPVA savo pritarimą (nepritarimą) išreiškia raštu per 15 (penkiolika) darbo dienų nuo dokumentų gavimo dienos.

 

III. PIRKIMO DOKUMENTŲ TEIKIMAS

 

88. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimo dokumentus tiekėjui gali pateikti:

88.1. tiekėjo prašymu;

88.2. kartu su kvietimu pateikti pasiūlymus;

88.3. paskelbdamas internete ar kitomis elektroninėmis priemonėmis.

89. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo pirkimo dokumentus pateikti per 3 (tris) darbo dienas nuo tiekėjų prašymo pateikti pirkimo dokumentus gavimo dienos. Tiekėjai dėl pirkimo dokumentų privalo kreiptis ne vėliau kaip prieš 3 (tris) darbo dienas iki paraiškų ar pasiūlymų pateikimo termino pabaigos.

90. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), atsakydamas į tiekėjo prašymą, kartu siunčia paaiškinimus ir visiems kitiems tiekėjams, kuriems jis pateikė pirkimo dokumentus, bet nenurodo, iš ko gavo prašymą teikti paaiškinimą.

91. Nesibaigus pasiūlymų pateikimo terminui, paramos gavėjas (ar projekto partneris) savo iniciatyva gali paaiškinti (patikslinti) pirkimo dokumentus, o paskelbta informacija tikslinama patikslinant skelbimą. Jei paaiškinant (patikslinant) pirkimo dokumentus nesikeičia skelbime pateikta informacija, skelbimo patikslinti nereikia, o pirkimo dokumentų paaiškinimai (patikslinimai) išsiunčiami visiems suinteresuotiems tiekėjams.

92. Jeigu paramos gavėjas (ar projekto partneris) rengia susitikimą su tiekėjais, jis surašo šio susitikimo protokolą. Protokole fiksuojami visi šio susitikimo metu pateikti klausimai dėl pirkimo dokumentų ir atsakymai į juos. Protokolas išsiunčiamas visiems pirkimo procedūrose dalyvaujantiems tiekėjams.

93. Šių taisyklių 89 punkte nustatyti pirkimo dokumentų pateikimo terminai netaikomi, kai paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimo dokumentus tiekėjams teikia laisvai ir tiesiogiai elektroninėmis priemonėmis tuojau pat po skelbimo ar kvietimo išsiuntimo dienos.

94. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) neturi teisės pirkimo dokumentų pateikti anksčiau, negu paskelbiama apie pirkimą (išskyrus derybų atvejį). Pateikdamas pirkimo dokumentus paramos gavėjas (ar projekto partneris) vadovaujasi tiekėjų lygiateisiškumo ir nediskriminavimo principais.

 

IV. REIKALAVIMAI TECHNINEI SPECIFIKACIJAI

 

95. Perkamų prekių, paslaugų ar darbų savybės apibūdinamos pirkimo dokumentuose pateikiamoje techninėje specifikacijoje.

96. Techninė specifikacija turi užtikrinti konkurenciją ir nediskriminuoti tiekėjų.

97. Techninė specifikacija turi būti parengta šiais būdais arba naudojant šių būdų derinį:

97.1. nurodant standartą, techninį liudijimą ar bendrąsias technines specifikacijas. Techninėje specifikacijoje turi būti taikoma tokia pirmumo tvarka: pirmiausia nurodomas Europos standartą perimantis Lietuvos standartas, Europos techninis liudijimas, bendrosios techninės specifikacijos, tarptautinis standartas, kitos Europos standartizacijos įstaigų nustatytos techninių normatyvų sistemos arba, jeigu jų nėra, – nacionaliniai standartai, nacionaliniai techniniai liudijimai arba nacionalinės techninės specifikacijos, susijusios su darbų projektavimu, apskaičiavimu ir vykdymu bei produktų naudojimu. Kiekviena nuoroda pateikiama kartu su žodžiais „arba lygiavertis“;

97.2. apibūdinant norimą rezultatą arba nurodant pirkimo objekto funkcinius reikalavimus. Funkciniai reikalavimai gali apimti ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Tokie reikalavimai turi būti tikslūs, kad tiekėjai galėtų parengti tinkamus pasiūlymus, o paramos gavėjas (ar projekto partneris) įsigyti reikalingų prekių, paslaugų ar darbų;

97.3. apibūdinant norimą rezultatą arba pirkimo objekto funkcinius reikalavimus, minėtus šių taisyklių 97.2 punkte, ir kaip šių reikalavimų atitikties priemonę – šių taisyklių 97.1 punkte nurodytas technines specifikacijas;

97.4. nurodant tam tikrų pirkimo objekto savybių technines specifikacijas pagal šių taisyklių 97.1 punkto reikalavimus, kitų pirkimo objekto savybių technines specifikacijas, apibūdinant šių taisyklių 97.2 punkte nurodytą norimą rezultatą ar funkcinius reikalavimus.

98. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo atmesti pasiūlymus, kuriuose siūlomos prekės, paslaugos ar darbai neatitinka techninės specifikacijos.

99. Kai paramos gavėjas (ar projekto partneris) nurodo technines specifikacijas, vadovaudamasis šių taisyklių 97.1 punkto reikalavimais, jis neturi teisės atmesti pasiūlymo dėl to, kad siūlomos prekės ar paslaugos, ar darbai neatitinka nurodytų techninių specifikacijų, kuriomis ji rėmėsi, jeigu dalyvis savo pasiūlyme įvairiomis paramos gavėjui (ar projekto partneriui) tinkamomis priemonėmis įrodo, kad jo pasiūlyti sprendimai yra lygiaverčiai ir atitinka techninėje specifikacijoje keliamus reikalavimus.

100. Kai paramos gavėjas (ar projekto partneris) techninėje specifikacijoje nurodo objekto norimo rezultato apibūdinimo ar funkcinius reikalavimus, jis neturi teisės atmesti pasiūlymo dėl to, kad siūlomos prekės, paslaugos ar darbai atitinka Lietuvos standartą, perimantį Europos standartą, Europos techninį liudijimą, bendrą techninę specifikaciją, tarptautinį standartą arba Europos standartizacijos įstaigos nustatytą techninių normatyvų sistemą, jei juose yra nurodyti paramos gavėjo (ar projekto partnerio) keliami norimo rezultato ir funkciniai reikalavimai ir jeigu dalyvis savo pasiūlyme įvairiomis paramos gavėjui (ar projekto partneriui) tinkamomis priemonėmis įrodo, kad jo siūlomos technines specifikacijas atitinkančios prekės, paslaugos ar darbai atitinka paramos gavėjo (ar projekto partnerio) keliamus norimo rezultato ir funkcinius reikalavimus.

101. Apibūdinant pirkimo objektą, techninėje specifikacijoje negali būti nurodytas konkretus modelis ar šaltinis, konkretus procesas ar prekės ženklas, patentas, tipai, konkreti kilmė ar gamyba, dėl kurių tam tikroms įmonėms ar tam tikriems produktams būtų sudarytos palankesnės sąlygos arba jie būtų atmesti. Toks nurodymas yra leistinas išimties tvarka, kai pirkimo objekto yra neįmanoma tiksliai ir suprantamai apibūdinti pagal šių taisyklių 97 ir 99 punktų reikalavimus. Šiuo atveju nurodymas pateikiamas įrašant žodžius „arba lygiavertis“.

102. Šių taisyklių 99 ir 100 punktuose nurodytos tinkamos priemonės yra gamintojo techniniai dokumentai arba paskelbtosios (notifikuotos) įstaigos atlikto bandymo protokolas. Paskelbtąja (notifikuota) įstaiga laikoma Europos standartus atitinkanti bandymų ir kalibravimo laboratorija, sertifikavimo ir inspektavimo institucija. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi priimti kitose Europos Sąjungos šalyse įsteigtų paskelbtųjų (notifikuotų) įstaigų sertifikatus.

 

IV. PARAIŠKŲ IR PASIŪLYMŲ PATEIKIMAS

 

I. PARAIŠKŲ IR PASIŪLYMŲ PATEIKIMO REIKALAVIMAI

 

103. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo pirkimo dokumentuose nustatyti paraiškų ir pasiūlymų pateikimo terminus, nurodydamas datą ir valandą ir minutę, teikiamų pasiūlymų originalų ir kopijų skaičių. Vokai su pasiūlymais, gauti po galutinio pasiūlymų pateikimo termino, neatplėšiami ir grąžinami jį atsiuntusiam tiekėjui. Neužklijuotame voke pateikti pasiūlymai taip pat grąžinami jį atsiuntusiam tiekėjui.

104. Šiose taisyklėse nustatyti mažiausi paraiškų ir pasiūlymų pateikimo terminai skaičiuojami nuo skelbimo apie pirkimą išspausdinimo šių taisyklių 74–80 punktuose nustatyta tvarka ar nuo kvietimo pateikti pasiūlymus išsiuntimo kandidatams dienos.

105. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo nustatyti pakankamą terminą, ne trumpesnį kaip šių taisyklių 32, 38 ir 39 punktuose nurodytą mažiausią paraiškų ir pasiūlymų pateikimo terminą, kad tiekėjai spėtų parengti ir pateikti paraiškas bei pasiūlymus. Nustatydamas šį terminą paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo atsižvelgti į pirkimo sudėtingumą ir laiką, reikalingą paraiškoms bei pasiūlymams parengti.

106. Jeigu dėl kokių nors priežasčių pirkimo dokumentai ar jų dalis buvo pareikalauti laiku, tačiau nepateikti nustatytais terminais, arba pateikus pirkimo dokumentus paaiškėja, kad pasiūlymus galima parengti tik apsilankius darbų atlikimo vietoje ir ten susipažinus su pirkimo dokumentuose nustatytais dalykais, paramos gavėjas (ar projekto partneris) pasiūlymų pateikimo terminus privalo pratęsti tiek, kad visi suinteresuoti tiekėjai turėtų galimybę susipažinti su visa pasiūlymui parengti reikalinga informacija, ir apie tai paskelbti patikslindamas skelbimą.

107. Paraišką ar pasiūlymą pagal jungtinės veiklos sutartį gali pateikti ūkio subjektų grupė. Paraiškai ar pasiūlymui pateikti ūkio subjektų grupė neprivalo įsteigti juridinio asmens.

108. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimo dokumentuose privalo nurodyti, kad paraiška ir pasiūlymas turi būti pateikiami raštu ir pasirašyti tiekėjo ar jo įgalioto asmens. Pasiūlymas taip pat turi būti pateikiamas užklijuotame voke. Jeigu paramos gavėjas (ar projekto partneris) numato pasiūlymus vertinti pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijų, tai pirkimo dokumentuose privalo nurodyti, kad tiekėjai pasiūlymo kainą pateiktų viename užklijuotame voke, o likusias pasiūlymo dalis (techninius pasiūlymo duomenis ir kitą informaciją bei dokumentus) – kitame užklijuotame voke. Šie abu vokai turi būti įdėti į bendrą voką, jis taip pat užklijuojamas. Pasiūlymo (su priedais) lapai turi būti sunumeruoti, susiūti ir paskutinio lapo antroje pusėje patvirtinti tiekėjo ar jo įgalioto asmens parašu, nurodytas įgalioto asmens vardas, pavardė, pareigos ir pasiūlymą sudarančių lapų skaičius. Kartu su kitais pasiūlymo lapais įsiuvama ir sunumeruojama pasiūlymo galiojimo užtikrinimą patvirtinančio dokumento kopija. Neįsiuvamas ir nenumeruojamas tik pasiūlymo galiojimo užtikrinimą patvirtinantis dokumentas. Tuo atveju, kai pasiūlymas yra didelės apimties ir susideda iš kelių dalių, šis reikalavimas taikomas kiekvienai pasiūlymo daliai.

109. Tiekėjo prašymu paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo nedelsdamas pateikti rašytinį patvirtinimą, kad tiekėjo paraiška ar pasiūlymas yra gautas, nurodydamas gavimo dieną, valandą ir minutę.

110. Tiekėjas gali pateikti tik vieną pasiūlymą, o jeigu pirkimas suskirstytas į atskiras dalis, kurių kiekvienai numatoma sudaryti atskirą pirkimo sutartį, tiekėjas gali pateikti paramos gavėjui (ar projekto partneriui) po vieną pasiūlymą dėl kiekvienos pirkimo dalies.

 

II. PASIŪLYMŲ GALIOJIMO TERMINAI, JŲ KEITIMAS IR ATŠAUKIMAS

 

111. Pasiūlymas galioja jame tiekėjo nurodytą laiką. Šis laikas turi būti ne trumpesnis, negu yra nustatyta pirkimo dokumentuose. Jeigu pasiūlyme nenurodytas jo galiojimo laikas, laikoma, kad pasiūlymas galioja tiek, kiek nustatyta pirkimo dokumentuose.

112. Kol nesibaigė pasiūlymų galiojimo laikas, paramos gavėjas (ar projekto partneris) gali prašyti, kad tiekėjai pratęstų jų galiojimą iki konkrečiai nurodyto laiko. Tiekėjas gali atmesti tokį prašymą neprarasdamas teisės į savo pasiūlymo galiojimo užtikrinimą.

113. Tiekėjas, kuris sutinka pratęsti savo pasiūlymo galiojimo laiką ir apie tai raštu praneša paramos gavėjui (ar projekto partneriui), pratęsia pasiūlymo galiojimo užtikrinimo terminą arba iš naujo užtikrina pasiūlymo galiojimą. Jeigu tiekėjas neatsako į paramos gavėjo (ar projekto partnerio) prašymą pratęsti pasiūlymo galiojimo užtikrinimo terminą, jo nepratęsia arba iš naujo neužtikrina pasiūlymo galiojimo, laikoma, jog jis atmetė prašymą pratęsti savo pasiūlymo galiojimo terminą.

114. Kol nesuėjo pasiūlymų pateikimo terminas, tiekėjas gali pakeisti arba atšaukti savo pasiūlymą neprarasdamas teisės į savo pasiūlymo galiojimo užtikrinimą. Toks pakeitimas arba pranešimas, kad pasiūlymas atšaukiamas, pripažįstamas galiojančiu, jeigu paramos gavėjas (ar projekto partneris) jį gavo prieš pasiūlymų pateikimo terminą.

 

III. PASIŪLYMO GALIOJIMO IR PIRKIMO SUTARTIES ĮVYKDYMO UŽTIKRINIMAS

 

115. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) gali pareikalauti, kad pasiūlymų galiojimas būtų užtikrinamas, ir privalo pareikalauti, kad pirkimo sutarties įvykdymas būtų užtikrinamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatytais prievolių įvykdymo užtikrinimo būdais.

116. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) negali atmesti pasiūlymo galiojimo užtikrinimo ir pirkimo sutarties įvykdymo užtikrinimo remdamasis tuo, kad šiuos užtikrinimus suteikė ne Lietuvos Respublikos ūkio subjektas, jeigu toks pasiūlymo galiojimo užtikrinimas ir pirkimo sutarties įvykdymo užtikrinimas bei jį pateikęs tiekėjas atitinka pirkimo dokumentuose nustatytus reikalavimus.

117. Prieš pateikdamas pasiūlymą tiekėjas gali prašyti paramos gavėjo (ar projekto partnerio) patvirtinti, kad jis sutinka priimti jo siūlomą pasiūlymo galiojimo užtikrinimą. Tokiu atveju paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo duoti tiekėjui atsakymą ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos. Šis patvirtinimas neatima teisės iš paramos gavėjo (ar projekto partnerio) atmesti pasiūlymo galiojimo užtikrinimą, gavus informaciją, kad pasiūlymą užtikrinantis ūkio subjektas tapo nemokus ar neįvykdė įsipareigojimų paramos gavėjui (ar projekto partneriui) arba kitiems ūkio subjektams ar netinkamai juos vykdė.

 

V. REIKALAVIMAI KANDIDATAMS IR DALYVIAMS

 

I. TIEKĖJŲ KVALIFIKACIJOS PATIKRINIMAS

 

118. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo išsiaiškinti, ar tiekėjas yra kompetentingas, patikimas ir pajėgus įvykdyti pirkimo sąlygas, todėl jis turi teisę pirkimo dokumentuose nustatyti minimalius kandidatų ar dalyvių kvalifikacijos (teisės verstis atitinkama veikla, finansinio, ekonominio ir techninio pajėgumo) reikalavimus ir pareikalauti, kad kandidatai ar dalyviai pateiktų pirkimo dokumentuose nurodytą informaciją bei kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus.

119. Paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nustatyti minimalūs kandidatų ar dalyvių kvalifikacijos reikalavimai negali dirbtinai riboti konkurencijos. Jie turi būti pagrįsti ir proporcingi pirkimo objektui, tikslūs ir aiškūs. Keliami reikalavimai negali pažeisti tiekėjo teisės saugoti intelektinę nuosavybę, gamybos ir komercinę paslaptį. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) iš tiekėjo gali pareikalauti tik tokios informacijos, kuri yra būtina nustatyti, ar tiekėjas atitinka finansinius, ekonominius ir techninius reikalavimus. Kvalifikacijos ir informacijos bei dokumentų, kuriuos turi pateikti kandidatai ar dalyviai, reikalavimai nustatomi vadovaujantis šių taisyklių 125–127 ir 128–131 punktų nuostatomis. CPVA reikalavimu paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo pateikti kvalifikacijos reikalavimų pagrindimą.

120. Prireikus tam tikro pirkimo atveju tiekėjas gali remtis kitų ūkio subjektų pajėgumais, neatsižvelgdamas į tai, kokio teisinio pobūdžio būtų jo ryšiai su jais. Šiuo atveju tiekėjas privalo įrodyti paramos gavėjui (ar projekto partneriui), kad vykdant pirkimo sutartį tie ištekliai jam bus prieinami. Tokiomis pačiomis sąlygomis ūkio subjektų grupė gali remtis ūkio subjektų grupės dalyvių arba kitų ūkio subjektų pajėgumais.

121. Jeigu kandidatas ar dalyvis dėl pateisinamų priežasčių negali pateikti paramos gavėjo (ar projekto partnerio) reikalaujamų dokumentų, jis turi teisę vietoj jų pateikti kitus paramos gavėjui (ar projekto partneriui) priimtinus dokumentus ar informaciją, kurie patvirtintų, kad kandidato ar dalyvio kvalifikacija atitinka keliamus reikalavimus.

122. Jeigu kandidatas ar dalyvis pateikė netikslius ar neišsamius duomenis apie savo kvalifikaciją, paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo nepažeisdamas pirkimų principų prašyti kandidatą ar dalyvį šiuos duomenis papildyti arba paaiškinti per realų terminą.

123. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi atmesti kandidato ar dalyvio paraišką ar pasiūlymą, jeigu jo kvalifikacija neatitinka pirkimo dokumentuose nustatytų minimalių kvalifikacijos reikalavimų arba jei kandidatas ar dalyvis paramos gavėjo (ar projekto partnerio) prašymu per nustatytą terminą nepatikslino pateiktų netikslių ar neišsamių duomenų apie savo kvalifikaciją.

124. Kandidatų ir dalyvių kvalifikacija vertinama vadovaujantis jiems pateiktuose pirkimo dokumentuose nustatytais kriterijais ir procedūromis. Komisija priima sprendimą dėl kiekvieno paraišką ar pasiūlymą pateikusio kandidato ar dalyvio kvalifikacijos ir kiekvienam iš jų raštu praneša apie šio patikrinimo rezultatus. Teisę dalyvauti tolesnėse pirkimo procedūrose turi tik tie kandidatai ar dalyviai, kurių kvalifikacija atitinka paramos gavėjo (ar projekto partnerio) keliamus minimalius reikalavimus.

 

II. KANDIDATŲ IR DALYVIŲ EKONOMINĖ BEI FINANSINĖ BŪKLĖ

 

125. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi teisę pirkimo dokumentuose nustatyti kandidatų ir dalyvių ekonominės bei finansinės būklės reikalavimus ir prašyti pateikti šiuos (vieną ar kelis) ekonominę ir finansinę kandidato ar dalyvio būklę apibūdinančius dokumentus:

125.1. atitinkamas banko pažymas arba, jei reikia, atitinkamus įrodymus, kad kandidatas ar dalyvis yra apsidraudęs nuo profesinės rizikos;

125.2. paskutinių finansinių metų įmonės balansą ar jo išrašą, jei šalyje, kurioje įregistruotas ūkio subjektas, įstatymai reikalauja skelbti balansą;

125.3. paskutinių 3 (trejų) finansinių metų, o jeigu įmonė įregistruota ar veiklą atitinkamoje srityje pradėjo vėliau – laikotarpio nuo įmonės įregistravimo ar su pirkimu susijusioje srityje veiklos pradžios – kandidato ar dalyvio įmonės pažymą apie visos veiklos pajamas ar, jei reikia, pažymą apie pajamas, gautas iš veiklos, su kuria susijęs atliekamas pirkimas, jei ši informacija turima.

126. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimo dokumentuose nurodo, kokius dokumentus turi pateikti kandidatai ar dalyviai, kad įrodytų, jog jų ekonominė ir finansinė būklė atitinka paramos gavėjo (ar projekto partnerio) keliamus reikalavimus.

127. Jeigu kandidatas ar dalyvis dėl pateisinamų priežasčių negali pateikti paramos gavėjo (ar projekto partnerio) pirkimo dokumentuose nurodytų dokumentų, jis turi teisę pateikti kitokius paramos gavėjui (ar projekto partneriui) priimtinus dokumentus, kurie patvirtintų, kad jo ekonominė ar finansinė būklė atitinka keliamus reikalavimus.

 

III. KANDIDATŲ IR DALYVIŲ TECHNINIS PAJĖGUMAS

 

128. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), atsižvelgdamas į perkamų prekių, paslaugų ar darbų pobūdį, kiekį, svarbą ir paskirtį, turi teisę įvertinti ir patikrinti kandidatų ir dalyvių techninį ir profesinį pajėgumą šiame punkte nurodytais būdais ir pirkimo dokumentuose nurodyti, kokius (vieną ar kelis) techninio ir (ar) profesinio pajėgumo įrodymus turi pateikti tiekėjai:

128.1. per paskutinius 5 (penkerius) metus atliktų darbų sąrašą kartu su užsakovų pažymomis apie tai, kad svarbiausi darbai buvo atlikti tinkamai; pažymose turi būti nurodyta darbų atlikimo vertė, data ir vieta, be to, ar jie buvo atlikti pagal galiojančių normatyvinių dokumentų, reglamentuojančių darbų atlikimą, reikalavimus ir tinkamai užbaigti. Prireikus paramos gavėjas (ar projekto partneris) tokias pažymas gali gauti tiesiai iš užsakovų;

128.2. pagrindinių per paskutinius 3 (trejus) metus patiektų prekių ar suteiktų paslaugų sąrašus, t. y. nurodyti prekių ar paslaugų bendras sumas, datas ir prekių ar paslaugų gavėjus, neatsižvelgiant į tai, ar jie yra perkančiosios organizacijos pagal Viešųjų pirkimų įstatymą ar ne. Įrodymui apie prekių patiekimą ar paslaugų suteikimą kandidatai ar dalyviai pateikia: jei gavėjas buvo perkančioji organizacija pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, – jos patvirtintą pažymą, jei gavėjas – ne perkančioji organizacija, – jo pažymą, o jos nesant – kandidato ar dalyvio deklaraciją;

128.3. susijusių su pirkimu technikos specialistų ir techninių organizacijų, nepaisant jų pavaldumo kandidatui ar dalyviui, ypač atsakingų už kokybės kontrolę, o darbų pirkimo atveju – tų technikos specialistų ir techninių organizacijų, kuriuos rangovas kvies atlikti darbus, aprašymą;

128.4. prekių tiekėjo ar paslaugų teikėjo įrangos ir priemonių, naudojamų kokybei užtikrinti, ir galimybių atlikti studijas ir tyrimus aprašymą;

128.5. jeigu reikalingos prekės ar paslaugos yra sudėtingos arba jeigu jos išimtiniais atvejais skirtos ypatingiems tikslams, – patikrinti kandidato ar dalyvio prekių gamybos pajėgumų ar paslaugų teikimo technines galimybes ir, jei reikia, – galimybes atlikti mokslo darbus ir mokslinius tyrimus bei jo turimas priemones kokybei įvertinti, kuriomis jis naudosis. Tikrina paramos gavėjas (ar projekto partneris) arba jo vardu šalies, kurioje įregistruotas kandidatas ar dalyvis, kompetentinga oficiali institucija;

128.6. paslaugų teikėjo ar rangovo personalo ir (ar) jų vadovaujančio personalo, ypač asmenų, atsakingų už paslaugų teikimą ar darbų atlikimą, išsilavinimo ir profesinės kvalifikacijos aprašymą;

128.7. perkant darbus ar paslaugas, kai yra reikalinga, aplinkosaugos vadybos priemonių, kurias ūkio subjektas galės taikyti vykdydamas pirkimo sutartį, aprašymą;

128.8. pažymą apie paslaugų teikėjo ar rangovo darbuotojų vidutinį metinį skaičių ir vadovaujančiųjų darbuotojų skaičių per paskutinius 3 (trejus) metus;

128.9. pažymą apie paslaugų teikėjo arba rangovo sutarčiai vykdyti turimus įrankius, įrenginius ir technines priemones;

128.10. pažymą apie paslaugų apimtis, kurioms atlikti paslaugų teikėjas ketina pasitelkti subrangovus;

128.11. prekių pavyzdžius, aprašymus, nuotraukas, kurių autentiškumą paramos gavėjo (ar projekto partnerio) pageidavimu kandidatas ar dalyvis turi patvirtinti;

128.12. oficialių kokybės kontrolės institucijų ar pripažintą kompetenciją turinčių agentūrų išduotas pažymas, įrodančias, kad prekių kokybė tiksliai atitinka nurodytas specifikacijas ir standartus. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi pripažinti valstybėse narėse akredituotų kompetentingų įstaigų išduotas prekių, paslaugų ar darbų kokybę patvirtinančias pažymas.

129. Perkant prekes, kurias numatoma atvežti į vietą ir įrengti, tiekėjo sugebėjimai suteikti tokias paslaugas arba atlikti įrengimo bei kitus darbus gali būti įvertinti atsižvelgiant pirmiausia į jo kvalifikaciją, našumą, patirtį ir patikimumą.

130. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) gali reikalauti, kad kandidatas ar dalyvis pateiktų nepriklausomos įstaigos išduotą sertifikatą, patvirtinantį, kad jis laikosi tam tikrų kokybės vadybos sistemos standartų. Tam paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimo dokumentuose turi nurodyti kokybės vadybos sistemą, pagrįstą atitinkamų Europos standartų serijomis, kurias yra sertifikavusi Europos Bendrijos teisės aktų nustatytus reikalavimus atitinkanti sertifikavimo įstaiga. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi pripažinti lygiaverčius sertifikatus, išduotus kitose valstybėse narėse įsisteigusių įstaigų. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) taip pat priima kitus kandidatų ar dalyvių lygiaverčių kokybės vadybos užtikrinimo priemonių įrodymus.

131. Jei paramos gavėjas (ar projekto partneris), pirkdamas paslaugas ar darbus šių taisyklių 130 punkte nustatytu atveju, pareikalautų pateikti nepriklausomų įstaigų išduotus sertifikatus, patvirtinančius, kad tiekėjas laikosi tam tikrų aplinkos apsaugos vadybos standartų, paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimo dokumentuose turi nurodyti Europos Bendrijos aplinkos apsaugos vadybos ir audito sistemą (EMAS) arba aplinkos apsaugos vadybos standartą, pagrįstą atitinkamais Europos arba tarptautiniais standartais, kuriuos yra patvirtinusios įstaigos, atitinkančios Europos Bendrijos teisės aktus arba atitinkamus Europos ar tarptautinius sertifikavimo standartus. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pripažįsta lygiaverčius sertifikatus, išduotus kitose valstybėse narėse įsteigtų įstaigų. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) taip pat priima kitus tiekėjų įrodymus apie lygiavertes aplinkos apsaugos vadybos priemones.

 

IV. KANDIDATŲ IR DALYVIŲ TEISĖ VERSTIS VEIKLA

 

132. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi teisę pirkimo dokumentuose pareikalauti, kad kandidatas ar dalyvis turėtų teisę verstis ta veikla, kuri reikalinga pirkimo sutarčiai įvykdyti. Teisę verstis tokia veikla kandidatas ar dalyvis gali įrodyti pateikdamas profesinių ar veiklos registrų tvarkytojų, valstybės įgaliotų institucijų pažymas, kaip yra nustatyta toje valstybėje, kurioje jis įregistruotas, ar priesaikos deklaraciją, liudijančią kandidato ar dalyvio teisę verstis atitinkama veikla.

 

V. SĄLYGOS, DRAUDŽIANČIOS IR RIBOJANČIOS

TIEKĖJŲ DALYVAVIMĄ PIRKIME

 

133. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimo dokumentuose gali nustatyti, kad paraiška ar pasiūlymas atmetami, jeigu:

133.1. tiekėjas yra bankrutavęs, likviduojamas, su kreditoriais yra sudaręs taikos sutartį, sustabdęs ar apribojęs savo veiklą, arba jo padėtis pagal šalies, kurioje jis įregistruotas, įstatymus yra tokia pati ar panaši. Kaip įrodymą, kad nėra šiame punkte nurodytų aplinkybių, paramos gavėjas (ar projekto partneris) iš tiekėjo priima valstybės įmonės Registrų centro išduotus išrašus ar užsienio šalies atitinkamos institucijos išduotas pažymas;

133.2. tiekėjui iškelta bankroto byla arba bankroto procesas vykdomas ne teismo tvarka, siekiama priverstinio likvidavimo procedūros ar susitarimo su kreditoriais arba jam vykdomos analogiškos procedūros pagal šalies, kurioje jis įregistruotas, įstatymus. Kaip įrodymą, kad nėra šiame punkte nurodytų aplinkybių, paramos gavėjas (ar projekto partneris) iš tiekėjo priima valstybės įmonės Registrų centro išduotus išrašus ar užsienio šalies atitinkamos institucijos išduotas pažymas;

133.3. fizinis asmuo turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba juridinis asmuo, dėl kurio per pastaruosius 5 (penkerius) metus yra įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis už nusikalstamas veikas nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, intelektinei ar pramoninei nuosavybei, ekonomikai ir verslo tvarkai, finansų sistemai, valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams. Kaip įrodymą, kad nėra šiame punkte nurodytų aplinkybių, paramos gavėjas (ar projekto partneris) iš tiekėjo priima Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos išduotas pažymas ar užsienio šalies atitinkamos institucijos išduotas pažymas;

133.4. tiekėjas yra padaręs rimtą profesinį pažeidimą, įrodomą priemonėmis, kurias paramos gavėjas (ar projekto partneris) gali įrodyti bet kokiomis teisėtomis priemonėmis. Šiame punkte vartojama sąvoka „profesinis pažeidimas“ suprantama kaip konkurencijos, darbo, darbuotojų saugos ir sveikatos, aplinkosaugos teisės aktų pažeidimas, už kurį tiekėjui (fiziniam asmeniui) yra paskirta administracinė nuobauda, o tiekėjui (juridiniam asmeniui) – ekonominė sankcija, numatyta Lietuvos Respublikos įstatymuose, ir nuo šios sankcijos paskyrimo praėjo mažiau kaip vieni metai;

133.5. tiekėjas nėra įvykdęs įsipareigojimų, susijusių su socialinio draudimo įmokų mokėjimu pagal šalies, kurioje jis įregistruotas, ar šalies, kurioje yra paramos gavėjas (ar projekto partneris), reikalavimus. Kaip įrodymą, kad tiekėjas yra įvykdęs šiame punkte nurodytus įsipareigojimus, paramos gavėjas (ar projekto partneris) iš tiekėjo priima Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių išduotas pažymas ar užsienio šalies atitinkamos institucijos išduotas pažymas. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš du mėnesius iki pasiūlymų pateikimo termino pabaigos;

133.6. tiekėjas nėra įvykdęs įsipareigojimų, susijusių su mokesčių mokėjimu pagal šalies, kurioje jis įregistruotas, ar šalies, kurioje yra paramos gavėjas (ar projekto partneris), reikalavimus. Kaip įrodymą, kad tiekėjas yra įvykdęs šiame punkte nurodytus įsipareigojimus, paramos gavėjas (ar projekto partneris) iš tiekėjo priima Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos teritorinių valstybinių mokesčių inspekcijų išduotas pažymas ar užsienio šalies atitinkamos institucijos išduotas pažymas. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš du mėnesius iki pasiūlymų pateikimo termino pabaigos;

133.7. tiekėjas apie nustatytų reikalavimų atitiktį yra pateikęs melagingą informaciją, kurią paramos gavėjas (ar projekto partneris) gali įrodyti bet kokiomis teisėtomis priemonėmis.

134. Jeigu kandidatas ar dalyvis negali pateikti šių taisyklių 133 punkte nurodytų dokumentų, nes atitinkamoje šalyje šie dokumentai neišduodami arba toje šalyje išduodami dokumentai neapima visų šių taisyklių 133.1–133.3 punktuose keliamų klausimų, jie gali būti pakeisti priesaikos deklaracija, arba šalyse, kuriose ji netaikoma, – oficialia tiekėjo deklaracija, kurią jis yra pateikęs kompetentingai teisinei arba administracinei institucijai, notarui arba kompetentingai profesinei ar prekybos organizacijai jo kilmės šalyje arba šalyje, iš kurios jis atvyko, o kaip įrodymą, kad tiekėjas nėra su kreditoriais sudaręs taikos sutarties, sustabdęs ar apribojęs veiklos, ir nėra padaręs rimto profesinio pažeidimo – ir laisvos formos tiekėjo deklaraciją.

 

VI. PIRKIMO PROCEDŪRA

 

I. KOMISIJA

 

135. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimui (pirkimams), vykdomam atviro, riboto konkurso arba derybų būdu, organizuoti ir atlikti privalo sudaryti Komisiją, nustatyti jai užduotis ir suteikti visus įgaliojimus toms užduotims vykdyti. Komisija dirba pagal paramos gavėjo (ar projekto partnerio) patvirtintą darbo reglamentą, yra jam atskaitinga ir vykdo tik raštiškas jo užduotis bei įpareigojimus. Už Komisijos veiksmus atsako paramos gavėjas (ar projekto partneris).

136. Komisija sudaroma paramos gavėjo (ar projekto partnerio) vadovo įsakymu iš ne mažiau kaip 3 fizinių asmenų (vienas iš jų skiriamas Komisijos pirmininku). Komisijos narių skaičius turi būti nelyginis. Šie asmenys (išskyrus Komisijos pirmininką) gali būti ir ne Komisiją sudarančio paramos gavėjo (ar projekto partnerio) darbuotojai. Komisijos pirmininku skiriamas Komisiją sudariusio paramos gavėjo (ar projekto partnerio) vadovas arba jo įgaliotas asmuo. Skiriant Komisijos pirmininką ir narius, turi būti atsižvelgiama į jų ekonomines, technines, teisines žinias ir šių taisyklių išmanymą. Komisijos pirmininku ir nariais gali būti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys. Komisiją sudarantis paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi teisę kviestis ekspertus – dalyko žinovus konsultuoti klausimu, kuriam reikia specialių žinių, ar jį įvertinti. Komisijos posėdžiai ir priimami sprendimai yra teisėti, kai posėdyje dalyvauja daugiau kaip pusė visų Komisijos narių.

137. Komisija veikia ją sudariusio paramos gavėjo (ar projekto partnerio) vardu pagal jai suteiktus įgaliojimus. Komisija veikia nuo sprendimo ją sudaryti priėmimo, kol įvykdys visas raštiškas paramos gavėjo (ar projekto partnerio) jai nustatytas užduotis arba kol bus priimtas sprendimas nutraukti pirkimą. Komisija priima sprendimus posėdyje paprasta balsų dauguma atviru vardiniu balsavimu. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Komisijos pirmininko balsas. Komisijos sprendimai įforminami protokolu. Protokole nurodomi Komisijos sprendimo motyvai, pateikiami paaiškinimai, kiekvieno Komisijos nario atskiroji nuomonė. Protokolą pasirašo visi Komisijos posėdyje dalyvavę nariai.

138. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) informuoja CPVA apie posėdžio, kuriame bus atplėšiami vokai su pasiūlymais, datą ir laiką. CPVA gali paskirti atstovus dalyvauti Komisijos posėdžiuose stebėtojais, kurie nėra Komisijos nariai ir neturi balsavimo teisės.

139. Apie posėdį, kuriame bus atplėšiami vokai su pasiūlymais, paramos gavėjas (ar projekto partneris) informuoja CPVA raštu ne vėliau nei prieš 3 (tris) darbo dienas iki Komisijos posėdžio.

140. Kiekvienas Komisijos narys ir ekspertas gali dalyvauti Komisijos darbe tik prieš tai pasirašęs nešališkumo, nepriekaištingos reputacijos deklaraciją ir konfidencialumo pasižadėjimą (3 priedas). Nešališkumo, nepriekaištingos reputacijos deklaraciją ir konfidencialumo pasižadėjimą turi pasirašyti ir skiriami stebėtojai.

141. Paaiškėjus aplinkybėms, kad Komisijos narys ar ekspertas savo funkcijas atliko šališkai, išskirdamas tam tikrą tiekėją, tokias pirkimo išlaidas CPVA pripažįsta netinkamomis projekto išlaidomis, kurios nebus finansuojamos iš EEE finansinio mechanizmo ir (arba) Norvegijos finansinio mechanizmo lėšų arba Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų (jei taikoma), arba nebus pripažintos tinkamu paramos gavėjo (ar projekto partnerio) įnašu.

 

II. VOKŲ SU PASIŪLYMAIS ATPLĖŠIMAS

 

142. Vokai su pasiūlymais atplėšiami Komisijos posėdyje. Posėdis vyksta pirkimo dokumentuose nurodytoje vietoje, prasideda nurodytą dieną, valandą ir minutę. Posėdžio diena ir valanda turi sutapti su pasiūlymų pateikimo termino pabaiga. Pakeitus terminą, atitinkamai turi būti pakeistas ir vokų su pasiūlymais atplėšimo laikas. Nustatytu laiku turi būti atplėšti visi vokai su pasiūlymais, gauti nepasibaigus jų pateikimo terminui. Vokų atplėšimo procedūroje, išskyrus atvejus, kai pirkimas atliekamas derybų būdu, turi teisę dalyvauti visi pasiūlymus pateikę tiekėjai arba jų atstovai.

143. Jeigu paramos gavėjas (ar projekto partneris) pasiūlymus vertina pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijų, vokai su pasiūlymais (išskyrus derybų atvejį) turi būti atplėšiami dviejuose Komisijos posėdžiuose. Pirmame posėdyje atplėšiami tik tie vokai, kuriuose yra techniniai pasiūlymo duomenys ir kita informacija bei dokumentai, antrame posėdyje – vokai, kuriuose nurodytos kainos. Antras posėdis gali įvykti tik tada, kai paramos gavėjas (ar projekto partneris) patikrina, ar pateiktų pasiūlymų techniniai duomenys bei tiekėjų kvalifikacija atitinka pirkimo dokumentuose keliamus reikalavimus, ir pagal pirkimo dokumentuose nustatytus reikalavimus įvertina pasiūlymų techninius duomenis, o šiose taisyklėse nustatytais atvejais – ir tiekėjų kvalifikaciją. Apie šio patikrinimo ir įvertinimo rezultatus paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo raštu pranešti visiems tiekėjams, kartu nurodydamas antro posėdžio, kuriame bus atplėšiami vokai su pasiūlymais, laiką ir vietą tik suderinęs su CPVA vertinimo ataskaitą šių taisyklių 162–164 punktuose nustatyta tvarka. Jei paramos gavėjas (ar projekto partneris), patikrinęs ir įvertinęs pirmame voke tiekėjo pateiktus duomenis, atmeta jo pasiūlymą, neatplėštas vokas su pasiūlyta kaina saugomas kartu su kitais tiekėjo pateiktais dokumentais šių taisyklių 182 punkte nustatyta tvarka.

144. Vokus atplėšia vienas iš Komisijos narių pasiūlymus pateikusių ir dalyvaujančių Komisijos posėdyje tiekėjų ar jų atstovų akivaizdoje. Vokai atplėšiami ir tuo atveju, jei į šį posėdį tiekėjas ar jo atstovas neatvyksta.

145. Atplėšus voką, pasiūlymo paskutinio lapo antroje pusėje pasirašo posėdyje dalyvaujantys Komisijos nariai.

146. Komisija vokų atplėšimo procedūros rezultatus įformina protokolu (taisyklių 4, 5 ir 6 priedai).

147. Vokų su pasiūlymais, kuriuose yra techniniai pasiūlymo duomenys, atplėšimo procedūroje dalyvaujantiems tiekėjams ar jų atstovams skelbiamas pasiūlymą pateikusio tiekėjo pavadinimas, pagrindinės techninės pasiūlymo charakteristikos ir pranešama, ar yra pateiktas pasiūlymo galiojimo užtikrinimas (jei jo reikalaujama). Jeigu pageidauja nors vienas vokų su pasiūlymais procedūroje dalyvaujantis tiekėjas ar jo atstovas, turi būti paskelbtos visos pasiūlymų charakteristikos, į kurias bus atsižvelgta vertinant pasiūlymus.

148. Vokų su pasiūlymais, kuriuose nurodytos kainos, atplėšimo procedūroje dalyvaujantiems tiekėjams arba jų atstovams skelbiamas pasiūlymą pateikusio tiekėjo pavadinimas ir pasiūlyme nurodyta kaina. Tuo atveju, kai pasiūlyme nurodyta kaina, išreikšta skaičiais, neatitinka kainos, nurodytos žodžiais, teisinga laikoma kaina, nurodyta žodžiais.

149. Tais atvejais, kai pasiūlymas vertinamas pagal mažiausios kainos kriterijų, vokų su pasiūlymais atplėšimo procedūroje dalyvaujantiems tiekėjams ar jų atstovams skelbiamas pasiūlymą pateikusio tiekėjo pavadinimas, pasiūlyme nurodyta kaina ir pranešama, ar yra pateiktas pasiūlymo galiojimo užtikrinimas (jei jo reikalaujama).

150. Jeigu pirkimas susideda iš atskirų dalių, vokų su pasiūlymais, kuriuose nurodomos kainos, atplėšimo procedūroje dalyvaujantiems tiekėjams arba jų atstovams skelbiama pasiūlyta kiekvienos pirkimo dalies kaina. Šios kainos turi būti nurodomos ir vokų su kainomis atplėšimo posėdžio protokole.

151. Vokų su pasiūlymais atplėšimo metu Komisija turi leisti posėdyje dalyvaujantiems suinteresuotiems tiekėjams ar jų įgaliotiems atstovams viešai ištaisyti Komisijos pastebėtus jų pasiūlymo susiuvimo ar įforminimo trūkumus, kuriuos įmanoma ištaisyti posėdžio metu.

152. Apie vokų su pasiūlymais atplėšimo procedūrų metu paskelbtą informaciją raštu pranešama ir vokų atplėšimo procedūroje nedalyvaujantiems pasiūlymus pateikusiems tiekėjams, jeigu jie to pageidauja. Kiekvienas vokų atplėšimo procedūroje dalyvaujantis tiekėjas ar jo atstovas turi teisę asmeniškai susipažinti su viešai perskaityta informacija, tačiau supažindindamas su šia informacija paramos gavėjas (ar projekto partneris) negali atskleisti tiekėjo pasiūlyme esančios konfidencialios informacijos.

153. Pateiktų pasiūlymų tolesnes nagrinėjimo, vertinimo ir palyginimo procedūras Komisija atlieka pasiūlymus pateikusiems tiekėjams nedalyvaujant.

 

III. PASIŪLYMŲ VERTINIMAS IR PALYGINIMAS

 

154. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) gali prašyti, kad dalyviai paaiškintų savo pasiūlymus, tačiau jis negali prašyti, siūlyti arba leisti pakeisti pasiūlymo, pateikto atviro ar riboto konkurso metu, esmės – pakeisti kainą arba padaryti kitų pakeitimų, dėl kurių pirkimo dokumentų reikalavimų neatitinkantis pasiūlymas taptų atitinkančiu pirkimo dokumentų reikalavimus. Ši nuostata netaikoma tikrinant kandidatų ar dalyvių kvalifikaciją. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pasiūlymų vertinimo metu radęs pasiūlyme nurodytos kainos apskaičiavimo klaidų, privalo paprašyti dalyvių per jo nurodytą terminą ištaisyti pasiūlyme pastebėtas aritmetines klaidas, nekeičiant bendros pasiūlymo kainos. Taisydamas pasiūlyme nurodytas aritmetines klaidas, dalyvis neturi teisės atsisakyti kainos sudedamųjų dalių arba papildyti kainą naujomis dalimis. Jei dalyvis per paramos gavėjo (projekto partnerio) nurodytą terminą neištaiso aritmetinių klaidų ir (ar) nepaaiškina pasiūlymo, jo pasiūlymas atmetamas kaip neatitinkantis pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų. Atliekant pirkimą derybų būdu, galima derėtis dėl kainos ir kitų pirkimo sąlygų, tačiau negalima keisti galutinio derybų rezultato, užfiksuoto derybų protokoluose.

155. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pasiūlymą turi atmesti, jeigu:

155.1. pasiūlymą pateikęs dalyvis neatitinka pirkimo dokumentuose nustatytų minimalių kvalifikacijos reikalavimų arba paramos gavėjo (projekto partnerio) prašymu nepatikslino pateiktų netikslių ar neišsamių duomenų apie savo kvalifikaciją;

155.2. pasiūlymas neatitinka pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų;

155.3. visų dalyvių, kurių pasiūlymai neatmesti dėl kitų priežasčių, buvo pasiūlytos per didelės, paramos gavėjui (ar projekto partneriui) nepriimtinos kainos;

155.4. šių taisyklių 154 punkte numatytu atveju.

156. Jei paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi atmesti visus pasiūlymus, jis privalo gauti CPVA pritarimą.

157. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) pasiūlymus vertina remdamasis šiais kriterijais:

157.1. ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo, kai pirkimo sutartį sudaro su dalyviu, pateikusiu paramos gavėjui (ar projekto partneriui) naudingiausią pasiūlymą, išrinktą pagal jo nustatytus kriterijus, susijusius su pirkimo objektu, – paprastai kokybės, kainos, techninių privalumų, estetinių ir funkcinių charakteristikų, aplinkosaugos charakteristikų, eksploatavimo išlaidų, veiksmingumo, garantinio aptarnavimo ir techninės pagalbos, pristatymo datos, pristatymo laiko arba užbaigimo laiko, arba

157.2. mažiausios kainos.

158. Šių taisyklių 157.1 punkte nurodytu atveju paramos gavėjas (ar projekto partneris) nurodo pirkimo dokumentuose kiekvienam ekonomiškai naudingiausiam pasiūlymui nustatyti pasirinkto kriterijaus svarbos koeficientą. Kriterijų svarbos koeficientas gali būti išreikštas tam tikru dydžiu arba nustatant intervalą, į kurį patenka kiekviena kriterijui priskiriama reikšmė. Tais atvejais, kai dėl pirkimo objekto ypatybių neįmanoma nustatyti kriterijų svarbos koeficiento, paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi nurodyti pirkimo dokumentuose taikomų kriterijų svarbą mažėjančia tvarka.

159. Jeigu paramos gavėjas (ar projekto partneris) pasiūlymus vertina pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijų, jis privalo iš pradžių patikrinti ir įvertinti tik pasiūlymų techninius duomenis ir tada, dalyviams pranešęs apie šio patikrinimo ir įvertinimo rezultatus, atsižvelgdamas į pasiūlymo kainą, atlikti bendrą pasiūlymo įvertinimą.

160. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), norėdamas priimti sprendimą dėl laimėjusio pasiūlymo, turi:

160.1. pagal pirkimo dokumentuose nustatytus vertinimo kriterijus ir tvarką įvertinti pateiktus dalyvių pasiūlymus ir nustatyti preliminarios pasiūlymų eilės projektą (išskyrus atvejus, kai pasiūlymą pateikti kviečiamas tik vienas tiekėjas arba pasiūlymą pateikia tik vienas tiekėjas). Preliminari pasiūlymų eilė sudaroma ekonominio naudingumo mažėjimo arba kainų didėjimo tvarka. Tais atvejais, kai taikomas ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijus ir kelių tiekėjų pasiūlymų ekonominis naudingumas yra vienodas, sudarant preliminarią pasiūlymų eilę pirmesnis į šią eilę įrašomas tiekėjas, kurio vokas su pasiūlymais įregistruotas anksčiausiai. Tais atvejais, kai pasiūlymų vertinimo kriterijus yra pasiūlyta mažiausia kaina ir keliuose pasiūlymuose nurodyta vienoda kaina, sudarant preliminarios pasiūlymų eilės projektą pirmas į šią eilę įrašomas tiekėjas, kurio vokas su pasiūlymais įregistruotas anksčiausiai;

160.2. vadovaudamasis šių taisyklių 162 punktu su CPVA suderinti pasiūlymų vertinimo ataskaitą;

160.3. gavęs CPVA pritarimą pasiūlymų vertinimo ataskaitai, sudaryti preliminarią pasiūlymų eilę ir nedelsdamas pranešti kiekvienam pasiūlymą pateikusiam dalyviui apie preliminarią pasiūlymų eilę, o dalyviui, kurio pasiūlymas neįrašytas į šią eilę, – ir jo pasiūlymo atmetimo priežastis, įskaitant pasiūlymo atmetimą dėl neatitikimo paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nustatytų norimo rezultato apibūdinimo ir funkcinių reikalavimų;

160.4. patvirtinti pasiūlymų eilę ir priimti sprendimą dėl laimėjusio pasiūlymo tik tada, kai bus šiose taisyklėse nustatyta tvarka išnagrinėtos pasiūlymus pateikusių dalyvių pretenzijos ir skundai (jeigu jų buvo gauta), bet ne anksčiau kaip po 10 (dešimt) dienų nuo pranešimo apie preliminarią pasiūlymų eilę išsiuntimo dalyviams dienos. Ši nuostata netaikoma, jei pirkimas atliekamas derybų būdu, kai į derybas kviečiamas tik vienas tiekėjas, arba jei pirkimas atliekamas kitais pirkimo būdais, o pasiūlymą pateikia tik vienas tiekėjas.

161. Jei rengiama tvirtinti pasiūlymų eilė yra pasikeitusi, palyginti su preliminaria eile, išdėstyta pasiūlymų vertinimo ataskaitoje, tokiam sprendimui būtinas išankstinis CPVA pritarimas.

 

IV. ATASKAITOS

 

162. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), įvertinęs pasiūlymus ir sudaręs preliminarios pasiūlymų eilės projektą, jei tokia eilė sudaroma, apie kiekvieną pirkimą, išskyrus pirkimą, vykdomą šių taisyklių 66–73 punktuose nustatyta tvarka, privalo pateikti CPVA tvirtinti nustatytos formos pasiūlymų vertinimo ataskaitą (7 priedas). Iki CPVA pritarimo pasiūlymų vertinimo ataskaitai gavimo nė vienam tiekėjui negali būti siūloma sudaryti pirkimo sutartį, taip pat nė vienas tiekėjas negali būti informuojamas apie preliminarią pasiūlymų eilę, jei ji sudaroma. Dėl pateiktos pasiūlymų vertinimo ataskaitos CPVA savo pritarimą (nepritarimą) išreiškia raštu per 15 (penkiolika) darbo dienų nuo dokumentų gavimo dienos.

163. Pasiūlymų vertinimo ataskaita turi būti parengta ir pateikta CPVA per 5 (penkias) darbo dienas po visų pasiūlymų vertinimo pabaigos.

164. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) taip pat teikia CPVA kiekvienos įvykdytos ar nutrauktos pirkimo sutarties, išskyrus sudarytą šių taisyklių 66–73 punktuose nustatytu būdu, ataskaitą (8 priedas). Ši ataskaita pateikiama ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas po pirkimo sutarties įvykdymo pabaigos ar nutraukimo momento.

 

V. INFORMACIJA KANDIDATAMS IR DALYVIAMS

APIE PIRKIMO PROCEDŪROS REZULTATUS

 

165. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), priėmęs sprendimą dėl laimėjusio pasiūlymo arba priėmęs sprendimą nutraukti pirkimą, nedelsdamas, ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas po sprendimo priėmimo, praneša kandidatams ir dalyviams apie šiuos sprendimus.

166. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), gavęs kandidato ar dalyvio raštu pateiktą prašymą, turi nedelsdamas, ne vėliau kaip per 10 (dešimt) dienų nuo prašymo gavimo dienos, pateikti paraiškos ar pasiūlymo atmetimo priežastis, jeigu to kandidato ar dalyvio paraiška ar pasiūlymas atmestas, o gavęs dalyvio, kurio pasiūlymas neatmestas, raštu pateiktą prašymą, nurodyti laimėjusio pasiūlymo pasirinkimo priežastis – per tą patį terminą pateikti laimėjusio pasiūlymo charakteristikas, dėl kurių šis pasiūlymas buvo pripažintas geriausiu.

167. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) šių taisyklių 166 punkte nurodytais atvejais negali teikti informacijos, jei jos atskleidimas prieštarauja teisės aktams, kenkia visuomenės interesams, teisėtiems tiekėjų komerciniams interesams arba trukdo užtikrinti sąžiningą konkurenciją.

168. Jeigu paramos gavėjas (ar projekto partneris) pirkimo dokumentuose prašo pateikti ir prekių pavyzdžius, tokiu atveju, įvertinęs pasiūlymus ir sudaręs preliminarią eilę, jis turi leisti visiems dalyviams susipažinti su pateiktais pavyzdžiais.

169. Susipažinti su informacija, susijusia su konkurso pasiūlymų nagrinėjimu, aiškinimu, vertinimu ir palyginimu, gali tiktai Komisijos nariai bei jos pakviesti ekspertai ir CPVA atstovai, paramos gavėjo (ar projekto partnerio) vadovas, jo įgalioti asmenys, kiti asmenys ir institucijos, pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus turintys teisę susipažinti su šia informacija.

 

VI. PRETENZIJŲ PATEIKIMAS, NAGRINĖJIMO TVARKA IR TERMINAI

 

170. Kiekvienas pirkimu suinteresuotas tiekėjas, kuris mano, kad paramos gavėjas (ar projekto partneris) nesilaikė šių taisyklių reikalavimų ir taip pažeidė ar pažeis jo teisėtus interesus, turi teisę iki pirkimo sutarties sudarymo pareikšti pretenziją paramos gavėjui (ar projekto partneriui).

171. Pretenzijos pateikiamos paramos gavėjui (ar projekto partneriui) raštu per 5 (penkias) dienas nuo dienos, kurią tiekėjas sužinojo arba turėjo sužinoti apie tariamą savo teisėtų interesų pažeidimą. Apie tariamą pažeidimą paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo informuoti CPVA nedelsdamas po pretenzijos gavimo – pateikti jam paramos gavėjo (ar projekto partnerio) patvirtintą pretenzijos kopiją.

172. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) nagrinėja tik tas tiekėjų pretenzijas, kurios gautos iki pirkimo sutarties sudarymo.

173. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) privalo išnagrinėti pretenzijas ir priimti motyvuotą sprendimą ne vėliau kaip per 5 (penkias) dienas nuo pretenzijos gavimo dienos, o apie priimtą sprendimą – ne vėliau kaip kitą darbo dieną pranešti pretenziją pateikusiam tiekėjui ir apie tai informuoti CPVA, t. y. pateikti jam išsiųsto atsakymo į pretenziją kopiją.

174. Paramos gavėjas (ar projekto partneris), gavęs tiekėjo rašytinę pretenziją dėl preliminarios pasiūlymų eilės sudarymo, sustabdo pirkimo sutarties pasirašymo procedūrą, kol pretenzijos bus išnagrinėtos ir priimtas sprendimas. Pirkimo procedūros, gavus CPVA sutikimą, nestabdomos, jeigu jas sustabdžius paramos gavėjas (ar projekto partneris) ar tiekėjas patirtų daug didesnių nuostolių už tuos, kuriuos galėtų patirti pretenziją pateikęs tiekėjas.

 

VII. PIRKIMO SUTARTIS

 

175. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) sudaryti pirkimo sutartį siūlo tam dalyviui, kurio pasiūlymas šių taisyklių 160 punkte nustatyta tvarka pripažintas laimėjusiu, o tuo atveju, kai dalyvauti derybose buvo pakviestas tik vienas tiekėjas – šiam tiekėjui, jeigu jis atitinka paramos gavėjo (ar projekto partnerio) keliamus kvalifikacijos reikalavimus, jo pasiūlymas atitinka paramos gavėjo (ar projekto partnerio) keliamus reikalavimus ir vertinimo ataskaita yra patvirtinta CPVA. Tiekėjas sudaryti pirkimo sutartį kviečiamas raštu pranešant, kad jo pasiūlymas pripažintas laimėjusiu, o derybų su vienu tiekėju atveju – kad jo pasiūlymas atitinka nustatytus reikalavimus, ir nurodomas laikas, iki kada reikia atvykti sudaryti pirkimo sutartį.

176. Jeigu tiekėjas, kuriam buvo pasiūlyta sudaryti pirkimo sutartį, raštu atsisako ją sudaryti arba nepateikia pirkimo dokumentuose nustatyto pirkimo sutarties įvykdymo užtikrinimo, arba iki paramos gavėjo (ar projekto partnerio) nurodyto laiko neatvyksta sudaryti pirkimo sutarties, arba atsisako sudaryti pirkimo sutartį pirkimo dokumentuose nustatytomis sąlygomis, laikoma, kad jis atsisakė sudaryti pirkimo sutartį. Tuo atveju paramos gavėjas (ar projekto partneris) siūlo sudaryti pirkimo sutartį tiekėjui, kurio pasiūlymas pagal patvirtintą pasiūlymų eilę yra pirmas po tiekėjo, atsisakiusio sudaryti pirkimo sutartį.

177. Sudarant pirkimo sutartį negali būti keičiama laimėjusio tiekėjo pasiūlymo kaina ir pirkimo dokumentuose bei pasiūlyme nustatytos pirkimo sąlygos.

178. Pirkimo sutartyje turi būti nustatyta:

178.1. pirkimo sutarties šalių teisės ir pareigos;

178.2. perkamos prekės, paslaugos ar darbai, jeigu įmanoma – tikslūs jų kiekiai;

178.3. kaina arba kainodaros taisyklės;

178.4. atsiskaitymų ir apmokėjimo tvarka;

178.5. prievolių įvykdymo terminai;

178.6. prievolių įvykdymo užtikrinimas;

178.7. ginčų sprendimo tvarka;

178.8. pirkimo sutarties nutraukimo tvarka;

178.9. pirkimo sutarties galiojimas;

178.10. kitos nuostatos.

179. Pirkimo sutartis sudaroma raštu. Pirkimo sutarties projektas iki jos pasirašymo turi būti suderintas su CPVA, išskyrus atvejus, kai pirkimai vykdomi šių taisyklių 66–73 punktuose nustatyta tvarka. Su CPVA iš anksto turi būti suderinti ir visi vėlesni sudarytos pirkimo sutarties pakeitimų projektai, jei sudarytą pirkimo sutartį ketinama keisti, išskyrus, kai pirkimo sutartis neturėjo būti derinama su CPVA. Dėl pateikto pirkimo sutarties projekto CPVA savo pritarimą (nepritarimą) išreiškia raštu per 5 (penkias) darbo dienas nuo dokumentų gavimo dienos.

180. Pirkimo sutarties sąlygos pirkimo sutarties galiojimo laikotarpiu negali būti keičiamos, išskyrus tokias pirkimo sutarties sąlygas, kurias pakeitus nebūtų pažeisti šių taisyklių 5–9 punktuose nustatyti principai ir tikslai ir tokiems pirkimo sutarties sąlygų pakeitimams yra gautas CPVA sutikimas.

181. Rengdamas pirkimo sutartį, paramos gavėjas (ar projekto partneris) gali atsižvelgti į CPVA patvirtintas tipines pirkimo sutartis, kurios skelbiamos CPVA interneto svetainėje adresu: www.cpva.lt.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

I. DOKUMENTŲ SAUGOJIMAS

 

182. Įvykdytos pirkimo sutartys, paraiškos, pasiūlymai, pirkimo dokumentai, paraiškų ir pasiūlymų nagrinėjimo bei vertinimo dokumentai, kiti su pirkimu susiję dokumentai saugomi paramos gavėjo (ar projekto partnerio) projekto įgyvendinimo sutartyje nustatyta tvarka. Paramos gavėjas (ar projekto partneris) turi užtikrinti dokumentų prieinamumą įgaliotiems asmenims projekto įgyvendinimo sutartyje nustatyta tvarka.

 

II. ATSAKOMYBĖ UŽ TAISYKLIŲ NESILAIKYMĄ

 

183. Paaiškėjus, kad pirkimai buvo vykdomi pažeidžiant šias taisykles, CPVA gali:

183.1. pripažinti atitinkamo pirkimo išlaidas netinkamomis projekto išlaidomis ir jų nefinansuoti iš EEE finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo lėšų arba Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų (jei taikoma);

183.2. pripažinti atitinkamo pirkimo išlaidas netinkamu paramos gavėjo arba projekto partnerio įnašu;

183.3. taisyklių 183.1 punkte nurodytas netinkamas finansuoti išlaidas išieškoti teisės aktų nustatyta tvarka, jei EEE finansinio mechanizmo ir (arba) Norvegijos finansinio mechanizmo arba Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos (jei taikoma) jau buvo sumokėtos.

 

III. ATVEJAI, KAI TAISYKLĖS NETAIKOMOS

 

184. Šių taisyklių reikalavimai netaikomi žemės, esamų pastatų ar kitų nekilnojamųjų daiktų pirkimams arba nuomai ar teisių į šiuos daiktus įsigijimams, išskyrus su šiais pirkimais susijusius finansinių paslaugų pirkimus. Perkant paslaugas šių taisyklių reikalavimai netaikomi finansinių paslaugų, susijusių su pinigų, valiutų keitimo kursu, pirkimams.

 

IV. KITOS NUOSTATOS

 

185. Paramos gavėjas (arba projekto partneris) privalo teikti CPVA visą jos prašomą informaciją, susijusią su pirkimais, projekto išlaidų finansavimo tinkamumui nustatyti.

186. Teikiamus pagal šias taisykles dokumentus CPVA gali pateikti paramos gavėjas, kai pirkimus vykdo pats paramos gavėjas arba projekto partneris, kai pirkimus vykdo tik jis pats. Pastaruoju atveju projekto partnerio teikiamiems dokumentams turi būti gautas paramos gavėjo pritarimas.

187. Visi su projekto pirkimais susiję dokumentai siunčiami paramos gavėjui, kuris, jei jie susiję su projekto partnerio vykdomais pirkimais, juos perduoda (persiunčia) projekto partneriui. CPVA turi teisę dokumentus siųsti ir tiesiogiai projekto partneriui, jei tai nepažeistų paramos gavėjo interesų pagal projekto įgyvendinimo sutartį.

188. Ginčai tarp paramos gavėjo (projekto partnerio) ir pirkimu suinteresuotų tiekėjų po pirkimo sutarties sudarymo sprendžiami įstatymų nustatyta tvarka.

189. Taisyklės, taisyklių išaiškinimai ir kita informacija, aktuali paramos gavėjams (projekto partneriams), skelbiama CPVA interneto svetainėje adresu www.cpva.lt.

190. CPVA konsultuoja paramos gavėjus (ar projekto partnerius) pirkimų organizavimo ir dokumentacijos rengimo klausimais.

 

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 1K-325, 2009-09-28, Žin., 2009, Nr. 117-5061 (2009-10-01), i. k. 1092050ISAK001K-325

 

 

 

Pirkimų taisyklių Europos ekonominės erdvės finansinio

mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo

paramos gavėjams, kurie nėra perkančiosios

organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų

pirkimų įstatymą,

1 priedas

 

(Projekto pirkimų plano formos pavyzdys)

 

___________________________________________________________

(Paramos gavėjo pavadinimas)

 

PROJEKTO PIRKIMŲ PLANAS

 

200_ m. ____________ d. Nr. ______

__________________________

(Plano surašymo vieta)

 

PROJEKTO ĮGYVENDINIMO SUTARTIES NUMERIS

 

 

PARAMOS GAVĖJO DUOMENYS

(kodas, adresas, telefonas, faksas, e. paštas)

 

 

 

PROJEKTO PIRKIMŲ PLANAS TEIKIAMAS

Projekto pirkimų planas teikiamas pirmą kartą £[]

Teikiamas projekto pirkimų plano pakeitimas £[]

 

Eil. Nr.

Pirkimas projekte

Pirkimą vykdantis subjektas

Perkamas objektas (aprašykite, kas bus perkama)

Pirkimo projekte suma (eurais, be PVM)

Planuojamas pirkimo vykdymo laikotarpis (kalendoriniais mėnesiais). (Jei pirkimas jau pradėtas arba įvykęs, papildomai būtina pažymėti pirkimo pradžios ir pirkimo sutarties sudarymo laiką)

Pirkimo taisyklėse Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos gavėjams numatytas ir paramos gavėjo ar partnerio pasirenkamas pirkimo būdas

Pirkimo būdo pasirinkimo argumentai (jei pasirenkamas ne atviras arba ribotas konkursas)

Pirkimų dokumentų derinimas su CPVA/subsidijų schemos sekretoriatu (pildo CPVA/subsidijų schemos sekretoriato darbuotojas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Prekių £[]

Paslaugų £[]

Darbų £[]

Paramos gavėjas £[]

Projekto partneris £[]

__________

 

 

 

Atviras konkursas £[]

Ribotas konkursas £[]

Derybos £[]

Paramos gavėjo nuožiūra £[]

 

Privalomas £[]

Neprivalomas £[]

2.

Prekių £[]

Paslaugų £[]

Darbų £[]

Paramos gavėjas £[]

Projekto partneris £[]

__________

 

 

 

Atviras konkursas £[]

Ribotas konkursas £[]

Derybos £[]

Paramos gavėjo nuožiūra £[]

 

Privalomas £[]

Neprivalomas £[]

3.

Prekių £[]

Paslaugų £[]

Darbų £[]

Paramos gavėjas £[]

Projekto partneris £[]

__________

 

 

 

Atviras konkursas £[]

Ribotas konkursas £[]

Derybos £[]

Paramos gavėjo nuožiūra £[]

 

Privalomas £[]

Neprivalomas £[]

 

Paramos gavėjas:

 

(Pareigų pavadinimas)

 

(Parašas)

 

(Vardas, pavardė)

 

(Data)

 

CPVA/subsidijų schemos sekretoriatas:

 

(Pareigų pavadinimas)

 

(Parašas)

 

(Vardas, pavardė)

 

(Data)

 

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. 1K-325, 2009-09-28, Žin., 2009, Nr. 117-5061 (2009-10-01), i. k. 1092050ISAK001K-325

 

 

Pirkimų taisyklių Europos ekonominės erdvės finansinio

mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo

paramos gavėjams, kurie nėra perkančiosios

organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų

pirkimų įstatymą,

2 priedas

 

(Tiekėjų apklausos pažymos formos pavyzdys)

 

________________________________________________________________

(Paramos gavėjo (projekto partnerio), kuris vykdo pirkimą, pavadinimas)

 

TIEKĖJŲ APKLAUSOS PAŽYMA

 

200_ m. ______________________d.

__________________

(Vieta)

 

______________________________________________

 

 

1. PROJEKTO ĮGYVENDINIMO SUTARTIES

NUMERIS IR PROJEKTO PAVADINIMAS

 

2. PIRKIMO PAVADINIMAS

 

3. Pirkimo objektas

 

4. Pirkimo sąlygos

 

5. Tiekėjų apklausos forma

 

raštu

£[]

žodžiu

£[]

 

 

6. Apklausti tiekėjai:

Eil. Nr.

Pavadinimas

Adresas, telefonas, faksas ir pan.

Siūlymą pateikusio asmens pareigos, vardas, pavardė

1.

 

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

 

 

7. Tiekėjų siūlymai:

Eil. Nr.

Tiekėjas

Pasiūlymo priėmimo data

Kaina Lt su PVM

Kaina Lt be PVM

Ar tiekėjo pasiūlymas atitinka visas sąlygas

Pastabos

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

8. PASTABOS

 

 

9. SPRENDIMAS

 

 

Pirkimo organizatorius (komisija):

 

(Pareigų pavadinimas)

 

(Parašas)

 

(Vardas, pavardė)

 

(Data)

 

 

Paramos gavėjas (projekto partneris):

 

Įstaigos vadovas (įstaigos vadovo įgaliotas asmuo)

 

 

 

 

 

 

 

 

(Parašas)

 

(Vardas, pavardė)

 

(Data)

 

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 1K-325, 2009-09-28, Žin., 2009, Nr. 117-5061 (2009-10-01), i. k. 1092050ISAK001K-325

 

 

 

Pirkimų taisyklių Europos ekonominės erdvės

finansinio mechanizmo ir Norvegijos

finansinio mechanizmo paramos gavėjams,

kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal

Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų

įstatymą,

3 priedas

 

___________________________________________________________________________

(Pirkimo pavadinimas ir pirkimo numeris)

 

NEŠALIŠKUMO, NEPRIEKAIŠTINGOS REPUTACIJOS DEKLARACIJA IR KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS

 

___________________________________________________________________________

(Pareigos, vardas, pavardė)

 

 

200_ m. ____________ d.

__________________________

(Vieta)

 

I. NEŠALIŠKUMO DEKLARACIJA

 

1. Būdamas (-a) pagal Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą ir (arba) Norvegijos finansinį mechanizmą finansuojamo projekto pirkimo komisijos nariu (-e), pasižadu:

1.1. objektyviai, dalykiškai, be išankstinio nusistatymo, vadovaudamasis (si) visų tiekėjų lygiateisiškumo, nediskriminavimo, abipusio pripažinimo, proporcingumo ir skaidrumo principais, atlikti savo pareigas ir būti nešališkas (-a) tiekėjams, nepriklausomas nuo jokių šalių, suinteresuotų šio pirkimo nauda;

1.2. patvirtinu, kad būdamas (-a) pirkimo komisijos nariu (-e) neturiu asmeninio turtinio ar neturtinio suinteresuotumo, galinčio turėti įtakos mano, kaip pirkimo komisijos nario (-ės), sprendimams bei pirkimo komisijos darbo teisėtumui. Paaiškėjus minėtoms aplinkybėms, aš nedelsdamas (-a) pranešiu pirkimo komisijai ir, paramos gavėjui (ar projekto vykdytojui) priėmus sprendimą, pasitrauksiu iš pirkimo komisijos nario (-ės) pareigų.

 

II. KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS

 

2. Būdamas (-a) pagal Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą ir (arba) Norvegijos finansinį mechanizmą finansuojamo projekto pirkimo komisijos nariu (-e), pasižadu:

2.1. saugoti ir tik įstatymų bei kitų teisės aktų nustatytais tikslais ir tvarka naudoti konfidencialią informaciją, kuri man taps žinoma atliekant vertinimą;

2.2. man pateiktus dokumentus, kuriuose yra paramos gavėjo (ar projekto partnerio) ar tiekėjo nurodyta konfidenciali informacija, saugoti tokiu būdu, kad tretieji asmenys neturėtų galimybės su jais susipažinti ir pasinaudoti.

3. Man išaiškinta, kad konfidencialią informaciją sudaro kiekvieno pasiūlymo turinys, tiekėjų kvalifikacijos duomenys, pasiūlymų vertinimo išvados bei kita informacija, susijusi su atliktomis vertinimo procedūromis, jeigu jos atskleidimas prieštarauja įstatymams, daro nuostolių teisėtiems šalių komerciniams interesams arba trukdo užtikrinti sąžiningą konkurenciją.

4. Esu perspėtas (-a), kad, pažeidęs (-usi) šį pasižadėjimą, turėsiu atsakyti už savo veiką pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

 

III. NEPRIEKAIŠTINGOS REPUTACIJOS DEKLARACIJA

 

5. Būdamas (-a) pagal Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą ir (arba) Norvegijos finansinį mechanizmą finansuojamo projekto pirkimo komisijos nariu (-e), užtikrinu, kad:

5.1. nesu teistas (-a) už sunkų ir labai sunkų nusikaltimą ar nusikaltimą ekonomikai ir verslo tvarkai, finansų sistemai arba valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, neatsižvelgiant į tai, ar teistumas yra išnykęs ar panaikintas;

5.2. nesu teistas (-a) už tyčinį nusikaltimą, – jei teistumas neišnykęs ar nepanaikintas;

5.3. nesu pažeidęs (-usi) Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų;

5.4. nepiktnaudžiauju alkoholiu, narkotinėmis, toksinėmis arba psichotropinėmis medžiagomis;

5.5. įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu nesu pripažintas (-a) padaręs (-iusi) korupcinius nusikaltimus.

 

______________                     ___________________________

(Parašas)                                          (Vardas, pavardė)

 

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 1K-325, 2009-09-28, Žin., 2009, Nr. 117-5061 (2009-10-01), i. k. 1092050ISAK001K-325

 

 

Pirkimų taisyklių Europos ekonominės erdvės

finansinio mechanizmo ir Norvegijos

finansinio mechanizmo paramos gavėjams,

kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal

Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų

įstatymą,

4 priedas

 

(Posėdžio, kuriame atplėšiami vokai su techniniais pasiūlymais, kurie vertinami pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo kriterijų, protokolo formos pavyzdys)

 

___________________________________________________________

(Paramos gavėjo (projekto partnerio), kuris vykdo pirkimą, pavadinimas)

 

___________________________________________________________

(Pirkimo pavadinimas ir numeris)

 

POSĖDŽIO, KURIAME ATPLĖŠIAMI VOKAI SU TECHNINIAIS PASIŪLYMAIS, KURIE VERTINAMI PAGAL EKONOMIŠKAI NAUDINGIAUSIO PASIŪLYMO KRITERIJŲ, PROTOKOLAS

 

200_ m. ____________ d. Nr. ______

__________________________

(Protokolo surašymo vieta)

 

_______ val.______ min.

(Posėdžio pradžios laikas)

 

1. Projekto įgyvendinimo sutarties numeris

 

 

 

 

Vardas, pavardė, organizacija

2. Pirkimo komisijos pirmininkas

 

3. Dalyvauja:

Vardas, pavardė, organizacija

3.1. Pirkimo komisijos nariai:

 

 

 

 

 

3.2. Stebėtojai:

 

 

 

 

3.3. Tiekėjai (jų atstovai):

Tiekėjo pavadinimas

Atstovo vardas, pavardė

Pareigų pavadinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Darbotvarkė: vokų su tiekėjų pasiūlymais, kuriuose yra techniniai pasiūlymo duomenys, atplėšimo procedūra, atliekant <prekių/ paslaugų/ darbų> pirkimą <atvirojo konkurso/ riboto konkurso> būdu.

 

5. Pirkimo objektas: __________________________________________________________

 

6. Skelbimas apie pirkimą buvo išspausdintas

___________________________________________________________________________ .

(Laikraščio pavadinimas, data ir numeris)

7. Gauta _______________________________________________  vokų (-ai) su pasiūlymais.

(Skaičiais ir žodžiais)

8. Vokus atplėšia: ___________________________________________________________ .

(Komisijos nario vardas ir pavardė)

9. Atplėšiami bendrieji (išoriniai) vokai visi yra užklijuoti, užantspauduoti bei mechaniškai nepažeisti.

 

10. Bendrieji vokai atplėšiami eilės tvarka pagal jiems suteiktus eilės numerius:

 

Bendro (išorinio) voko eilės Nr.

Iš bendro voko išimto voko, kuriame yra techniniai pasiūlymo duomenys, būklė (įrašyti tinkama arba nurodomi konkretūs pažeidimai)

Iš bendro voko išimto voko, kuriame nurodytos kainos, būklė (įrašyti tinkama arba nurodomi konkretūs pažeidimai)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Atplėšiami tinkamai įforminti ir nepažeisti vokai, kuriuose yra techniniai pasiūlymo duomenys. Vokai atplėšiami eilės tvarka pagal jiems suteiktus eilės numerius:

Voko Nr.

Tiekėjo pavadinimas

Pasiūlymas patvirtintas tiekėjo antspaudu ir parašu

(Taip/Ne/Netaikoma)

Pasiūlymo lapai (su priedais) susiūti ir sunumeruoti

(Taip/Ne)

Pasiūlymo paskutinio lapo antroje pusėje pasirašė visi posėdyje dalyvaujantys Komisijos nariai

(Taip/Ne)

Yra pasiūlymo galiojimo užtikrinimą patvirtinantis dokumentas

(Taip/Ne/Netaikoma)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Paskelbiamos kiekvieno tiekėjo pasiūlymo pagrindinės techninės charakteristikos, į kurias bus atsižvelgta vertinant pasiūlymus:

 

Voko Nr.

Tiekėjo pavadinimas

Paskelbtos pasiūlymo pagrindinės techninės charakteristikos, į kurias bus atsižvelgta vertinant pasiūlymus

 

 

1.-

2.-

3.-

 

 

 

1.-

2.-

3.-

 

 

 

1.-

2.-

3.-

 

 

13. Posėdžio metu pareikštos tiekėjų ir stebėtojų pastabos, pageidavimai ir pasiūlymai:

 

Tiekėjo pavadinimas

Tiekėjo pareikšti pageidavimai ir pasiūlymai

 

 

 

 

 

 

Stebėtojo pavadinimas

Stebėtojo pastabos ir pasiūlymai

 

 

 

 

Parašas

Vardas, pavardė

Komisijos pirmininkas

 

 

Komisijos narys

 

 

Komisijos narys

 

 

Komisijos narys

 

 

 

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 1K-325, 2009-09-28, Žin., 2009, Nr. 117-5061 (2009-10-01), i. k. 1092050ISAK001K-325

 

 

Pirkimų taisyklių Europos ekonominės erdvės

finansinio mechanizmo ir Norvegijos

finansinio mechanizmo paramos gavėjams,

kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal

Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų

įstatymą,

5 priedas

 

(Posėdžio, kuriame atplėšiami vokai su finansiniais pasiūlymais, kurie vertinami pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo kriterijų, protokolo formos pavyzdys)

 

___________________________________________________________

(Paramos gavėjo (projekto partnerio), kuris vykdo pirkimą, pavadinimas)

 

___________________________________________________________

(Pirkimo pavadinimas ir numeris)

 

POSĖDŽIO, KURIAME ATPLĖŠIAMI VOKAI SU FINANSINIAIS PASIŪLYMAIS, KURIE VERTINAMI PAGAL EKONOMIŠKAI NAUDINGIAUSIO PASIŪLYMO KRITERIJŲ, PROTOKOLAS

 

200_ m. ____________ d. Nr. ______

__________________________

(Protokolo surašymo vieta)

 

 

_______ val. ______ min.

(Posėdžio pradžios laikas)

 

1. Projekto įgyvendinimo sutarties numeris

 

 

 

 

Vardas, pavardė, organizacija

2. Pirkimo komisijos pirmininkas

 

3. Dalyvauja:

Vardas, pavardė, organizacija

3.1. Pirkimo komisijos nariai:

 

 

 

 

 

3.2. Stebėtojai:

 

 

 

 

3.3. Tiekėjai (jų atstovai):

 

Tiekėjo pavadinimas

Atstovo vardas, pavardė

Pareigų pavadinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Darbotvarkė: vokų su tiekėjų pasiūlymais, kuriuose yra nurodytos kainos, atplėšimo procedūra, atliekant <prekių/ paslaugų/ darbų> pirkimą <atvirojo konkurso/ riboto konkurso> būdu.

 

5. Pirkimo objektas: __________________________________________________________

 

6. Skelbimas apie pirkimą buvo išspausdintas

___________________________________________________________________________ .

(Laikraščio pavadinimas, data ir numeris)

 

7. Gauta _______________________________________________  vokų (-ai) su pasiūlymais.

(skaičiais ir žodžiais)

 

8. Vokus atplėšia: ___________________________________________________________ .

(Komisijos nario vardas ir pavardė)

 

9. Atplėšiami vokai visi yra užklijuoti, užantspauduoti bei mechaniškai nepažeisti.

 

10. Atplėšiami vokai, kuriuose yra nurodytos kainos. Vokai atplėšiami tik tų tiekėjų, kurių techniniai pasiūlymų duomenys (ir tiekėjų kvalifikacija) po pirmosios vokų atplėšimo procedūros buvo patikrinti ir įvertinti kaip atitinkantys pirkimo dokumentuose keliamus minimalius reikalavimus. Vokai atplėšiami eilės tvarka pagal jiems suteiktus eilės numerius:

 

Voko Nr.

Tiekėjo pavadinimas

Pasiūlymas patvirtintas tiekėjo antspaudu ir parašu

(Taip/ne)

Pasiūlymo lapai (su priedais) susiūti ir sunumeruoti

(Taip/ne)

Pasiūlymo paskutinio lapo antroje pusėje pasirašė visi posėdyje dalyvaujantys Komisijos nariai

(Taip/ne)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Paskelbiama kiekvieno tiekėjo pasiūlyme nurodyta kaina:

 

Voko Nr.

Tiekėjo pavadinimas

Pasiūlyme nurodyta kaina litais

(Skaičiais ir žodžiais)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Posėdžio metu pareikštos tiekėjų ir stebėtojų pastabos, pageidavimai ir pasiūlymai:

 

Tiekėjo pavadinimas

Tiekėjo pareikšti pageidavimai ir pasiūlymai

 

 

 

 

 

 

Stebėtojo pavadinimas

Stebėtojo pastabos ir pasiūlymai

 

 

 

 

Parašas

Vardas, pavardė

 

Komisijos pirmininkas

 

 

 

Komisijos narys

 

 

 

Komisijos narys

 

 

 

Komisijos narys

 

 

 

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 1K-325, 2009-09-28, Žin., 2009, Nr. 117-5061 (2009-10-01), i. k. 1092050ISAK001K-325

 

 

Pirkimų taisyklių Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos gavėjams, kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą,

6 priedas

 

(Posėdžio, kuriame atplėšiami vokai su pasiūlymais, kurie vertinami pagal mažiausią kainą, protokolo formos pavyzdys)

 

___________________________________________________________

(Paramos gavėjo (projekto partnerio), kuris vykdo pirkimą, pavadinimas)

 

___________________________________________________________

(Pirkimo pavadinimas ir numeris)

 

POSĖDŽIO, KURIAME ATPLĖŠIAMI VOKAI SU PASIŪLYMAIS, KURIE VERTINAMI PAGAL MAŽIAUSIĄ KAINĄ, PROTOKOLAS

 

200_ m. ____________ d. Nr. ______

__________________________

(Protokolo surašymo vieta)

 

_______ val. ______ min.

(Posėdžio pradžios laikas)

 

1.Projekto įgyvendinimo sutarties numeris

 

 

 

 

 

Vardas, pavardė, organizacija

2. Pirkimo komisijos pirmininkas

 

3. Dalyvauja:

Vardas, pavardė, organizacija

3.1. Pirkimo komisijos nariai:

 

 

 

 

 

3.2. Stebėtojai:

 

 

 

 

3.3. Tiekėjai (jų atstovai):

 

Tiekėjo pavadinimas

Atstovo vardas, pavardė

Pareigų pavadinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Darbotvarkė: vokų su tiekėjų pasiūlymais, kuriuose yra nurodytos kainos, atplėšimo procedūra, atliekant <prekių/ paslaugų/ darbų> pirkimą <atvirojo konkurso/ riboto konkurso> būdu.

 

5. Pirkimo objektas: __________________________________________________________

 

6. Skelbimas apie pirkimą buvo išspausdintas

___________________________________________________________________________ .

(Leidinio pavadinimas, data ir numeris)

 

7. Gauta _______________________________________________  vokų (-ai) su pasiūlymais.

(Skaičiais ir žodžiais)

 

8. Vokus atplėšia: ___________________________________________________________ .

(Komisijos nario vardas ir pavardė)

 

9. Atplėšiami vokai visi yra užklijuoti, užantspauduoti bei mechaniškai nepažeisti.

 

10. Atplėšiami vokai, kuriuose yra nurodytos kainos. Vokai atplėšiami eilės tvarka pagal jiems suteiktus eilės numerius:

 

Voko Nr.

Tiekėjo pavadinimas

Pasiūlymas patvirtintas tiekėjo antspaudu ir parašu. Pasiūlymo lapai (su priedais) susiūti ir sunumeruoti

(Taip/ne/netaikoma)

Pasiūlymo lapai (su priedais) susiūti ir sunumeruoti

(Taip/ne)

Pasiūlymo paskutinio lapo antroje pusėje pasirašė visi posėdyje dalyvaujantys Komisijos nariai

(Taip/ne)

Yra pasiūlymo galiojimo užtikrinimą patvirtinantis dokumentas

(Taip/ne/netaikoma)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Paskelbiama kiekvieno tiekėjo pasiūlyme nurodyta kaina:

 

Voko Nr.

Tiekėjo pavadinimas

Pasiūlyme nurodyta kaina litais

(Skaičiais ir žodžiais)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Posėdžio metu pareikštos tiekėjų ir stebėtojų pastabos, pageidavimai ir pasiūlymai:

 

Tiekėjo pavadinimas

Tiekėjo pareikšti pageidavimai ir pasiūlymai

 

 

 

 

 

 

Stebėtojo pavadinimas

Stebėtojo pastabos ir pasiūlymai

 

 

 

 

Parašas

Vardas, pavardė

Komisijos pirmininkas

 

 

Komisijos narys

 

 

 

Komisijos narys

 

 

 

Komisijos narys

 

 

 

 

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. 1K-325, 2009-09-28, Žin., 2009, Nr. 117-5061 (2009-10-01), i. k. 1092050ISAK001K-325

 

 

Pirkimų taisyklių Europos ekonominės erdvės

finansinio mechanizmo ir Norvegijos

finansinio mechanizmo paramos gavėjams,

kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal

Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų

įstatymą,

7 priedas

 

(Pasiūlymų vertinimo ataskaitos formos pavyzdys)

 

________________________________________________________________

(Paramos gavėjo (projekto partnerio), kuris vykdo pirkimą, pavadinimas)

 

PASIŪLYMŲ VERTINIMO ATASKAITA

 

200_ m. ______________________

__________________

(Vieta)

 

1. PROJEKTO ĮGYVENDINIMO SUTARTIES NUMERIS IR PROJEKTO PAVADINIMAS

 

 

 

 

2. PIRKIMO PAVADINIMAS

 

 

2.1. Turinys:

2.1.1. Tvarkaraštis

2.1.2. Komisijos sudėtis

2.1.3. Vertinimas

2.1.4. Išvada

2.1.5. Parašai

 

2.2. Priedai:

2.2.1. Individualūs vertinimo lapai, _____ l.

2.2.2. Posėdžio, kuriame atplėšiami vokai, protokolas (-ai), _____ l.

2.2.3. Posėdžių protokolai, _____ l.

2.2.4. Susirašinėjimas, _____ l.

2.2.5. Nešališkumo, nepriekaištingos reputacijos deklaracijos ir konfidencialumo pasižadėjimai _____, l.

2.2.6. Kita _______________________

 

3. Tvarkaraštis

 

Veiksmai (pateikiamas visų su pirkimais susijusių ir įvykusių veiksmų tvarkaraštis)

DATA

LAIKAS

VIETA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Komisijos sudėtis

 

 

Vardas, pavardė

Organizacija, kuriai atstovauja

Pastabos dėl nedalyvavimo

Pirmininkas

 

 

 

 

 

 

Narys

 

 

 

 

 

 

Narys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Vertinimas

 

5.1. Parengiamasis posėdis

 

5.1.1. Parengiamojo posėdžio metu pirkimo komisijos (toliau – Komisija) pirmininkas supažindino Komisijos narius su Pirkimų taisyklėmis Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos gavėjams, kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2006 m. gegužės 11 d. įsakymu Nr. 1K-189, (įrašyti paramos gavėjo ar projekto partnerio pavadinimą) 200_ m. _____________ d. įsakymu Nr. ___ dėl Komisijos sudarymo, pristatė Komisijos darbo reglamentą, patvirtintą (įrašyti paramos gavėjo ar projekto partnerio pavadinimą) 200_ m. ___________________ įsakymu Nr. _____, išaiškino Komisijos nariams konfidencialumo, nepriekaištingos reputacijos ir nešališkumo reikalavimus ir įsitikino, kad visi komisijos nariai, ekspertai (jei jų buvo) ir stebėtojai (jei jų buvo) pasirašė nešališkumo, nepriekaištingos reputacijos deklaraciją ir konfidencialumo pasižadėjimą.

5.1.2. Komisijos pirmininkas išaiškino Komisijos nariams pirkimo tikslą ir trumpai apžvelgė būsimo vertinimo eigą, pagrindinius vertinimo etapus ir procedūrinius ypatumus.

5.1.3. Komisijos pirmininkas trumpai pristatė pirkimo dokumentų paaiškinimus ir patikslinimus, kurie buvo išsiųsti tiekėjams. Susirašinėjimo dokumentai pridedami prie vertinimo ataskaitos (jei iki pasiūlymų pateikimo termino buvo susirašinėjama su kandidatais pirkimo dokumentų paaiškinimo klausimais).

 

5.2. Posėdis, kuriame atplėšiami vokai su pasiūlymais

 

5.2.1. Vokų su pasiūlymais atplėšimo procedūros rezultatai yra įforminti atskiru protokolu (–ais) (pridedama). Posėdžio protokolas yra neatskiriama vertinimo ataskaitos dalis.

 

5.3. Su pasiūlymu pateiktų dokumentų patikra ir dalyvių/kandidatų kvalifikacijos patikrinimas

 

5.3.1. Su pasiūlymais pateiktų dokumentų patikra ir dalyvių/kandidatų kvalifikacijos patikrinimas buvo atliekami kiekvienam Komisijos nariui užpildžius pirkimą vykdančios organizacijos parengtą ir pirkimo dokumentuose pateiktą lentelę, siekiant įsitikinti, ar kiekvienas iš kandidatų atitinka visus minimalius pirkimo dokumentų reikalavimus.

 

5.3.2. Komisija, nagrinėdama ____________ pasiūlymą (-us), nustatė, kad <aprašyti faktus, nurodyti pasiūlymų lapų numerius ar dokumentus, kur šitie faktai pastebėti>. Atsižvelgiant į tai, kad <aprašyti sprendimo priėmimo eigą, Komisijos diskusiją, ar buvo siųstas paklausimas, jei buvo, Komisijos sprendimas dėl paklausimo (priimtas/nepriimtas ir priežastys)>, Komisija nutarė: <įrašyti Komisijos galutinį sprendimą>. (Pildyti, jei kilo abejonių/neaiškumų/diskusijų nagrinėjant tam tikrus dalyvio/kandidato administracinius ir kvalifikacijos atitikties aspektus.)

5.3.3. Jei dalyvis/kandidatas pateikė netikslius ar neišsamius duomenis apie savo kvalifikaciją, pirkimą vykdanti organizacija privalo nepažeisdama pirkimų taisyklėse nurodytų pirkimų principų prašyti dalyvį/kandidatą šiuos netikslumus pašalinti, paaiškinti ar patikslinti kvalifikacijos duomenis.

5.3.4. Komisijai nusprendus, Komisijos pirmininkas raštu kreipėsi į dalyvius/kandidatus, prašydamas ne vėliau kaip per rašte nurodytą laikotarpį pateikti savo paaiškinimus, patikslinimus (susirašinėjimas pridedamas).

5.3.5. Susirašinėjimo dėl kvalifikacijos patikslinimo rezultatai:

 

Pasiūlymo numeris

Dalyvio/kandidato pavadinimas

Klausimai dėl kvalifikacijos duomenų patikslinimo

Kandidato/dalyvio atsakymai-paaiškinimai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.3.6. Komisija, atlikusi su pasiūlymu pateiktų dokumentų patikrą ir kvalifikacijos patikrinimą, nusprendė, kad šie pasiūlymai turi būti atmesti ir toliau nebevertinami:

 

Pasiūlymo numeris

Dalyvio/kandidato pavadinimas

Atmetimo priežastis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.4. Techninis vertinimas

 

5.4.1. Kiekvienas Komisijos narys vertino techninius pasiūlymus, kurie buvo pripažinti atitinkantys visus minimalius kvalifikacijos reikalavimus. Užpildytos ir Komisijos narių pasirašytos pirkimą vykdančios organizacijos parengtos ir pirkimo dokumentuose pateiktos vertinimo lentelės yra pridėtos prie šios ataskaitos.

5.4.2. Galutiniai techniškai tinkamų konkurso pasiūlymų rezultatai buvo tokie:

 

Pasiūlymo numeris

Dalyvio pavadinimas

Techninis įvertinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.4.3. Kai pasiūlymai vertinti pagal jų ekonominį naudingumą, patikrinti bei įvertinti tik pasiūlymų techniniai duomenys ir po to pranešta tiekėjams apie šio patikrinimo ir įvertinimo rezultatus.

 

5.5. Finansinis vertinimas

 

5.5.1. Komisijos nariai patikrino, ar finansiniuose pasiūlymuose nėra aritmetinių klaidų, įvertino, ar nurodyta <prekių/paslaugų/darbų> kaina nėra per didelė (neviršija maksimalaus numatyto biudžeto) <aprašyti faktus, nurodyti pasiūlymų numerius, kur šitie faktai nustatyti, ar buvo pareikalauta dalyvio pagrįsti siūlomą kainą, kokį sprendimą priėmė Komisija>.

 

5.5.2. Finansinių pasiūlymų rezultatai:

 

Pasiūlymo numeris

Dalyvio pavadinimas

Pasiūlymas atmestas?
(TAIP / NE)

Pasiūlymo vertė ir atmetimo priežastys, jei pasiūlymas atmestas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Išvada

 

6.1. Nustatytas toks preliminarios pasiūlymų eilės projektas. Preliminarios pasiūlymų eilės projektas nustatytas <ekonominio naudingumo mažėjimo, kainų didėjimo tvarka>.

 

Eilės numeris

Pasiūlymo numeris

Dalyvio pavadinimas

 

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

6.2. Šiems dalyviams/kandidatams, kurių pasiūlymai neįrašyti į preliminarios pasiūlymų eilės projektą, gavus CPVA pritarimą šiai ataskaitai, bus pranešta apie jų pasiūlymų atmetimą ir priežastis.

 

Pasiūlymo numeris

Dalyvio/kandidato pavadinimas

Atmetimo priežastys

 

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

6.3. Gavus CPVA pritarimą šiai ataskaitai ir ne anksčiau kaip po 10 dienų nuo pranešimo apie preliminarią pasiūlymų eilę išsiuntimo dalyviams dienos, negavusi dalyvių pretenzijų ir skundų, Komisija priims sprendimą dėl pasiūlymų eilės patvirtinimo ir laimėjusio pasiūlymo. Šie sprendimai bus įforminti atskiru Komisijos protokolu.

 

7. Parašai

 

 

Parašas

Vardas, pavardė

Pirmininkas

 

 

 

 

Narys

 

 

 

 

Narys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 1K-325, 2009-09-28, Žin., 2009, Nr. 117-5061 (2009-10-01), i. k. 1092050ISAK001K-325

 

 

Pirkimų taisyklių Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos gavėjams, kurie nėra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą,

8 priedas

 

(Įvykdytos ar nutrauktos pirkimo sutarties ataskaitos formos pavyzdys)

 

ĮVYKDYTOS AR NUTRAUKTOS PIRKIMO SUTARTIES ATASKAITA

 

200_ m. ____________ d.

__________________________

(Vieta)

 

1. PROJEKTO ĮGYVENDINIMO SUTARTIES NUMERIS

 

 

 

2. PIRKIMĄ VYKDANTIS ASMUO

 

2.1. Paramos gavėjas £[]

2.2. Projekto partneris £[]

 

2.3. Pavadinimas

 

 

2.4. Kodas

 

 

 

2.5. Adresas, telefonas

 

 

3. pirkimo objektas

 

 

3.1. Prekės £[]

3.2. Paslaugos £[]

3.3. Darbai £[]

 

4. pirkimo sutartis

4.1. Tiekėjas

 

4.1.1. Pavadinimas

 

 

4.1.2. Kodas

 

 

4.1.3. Faksas/telefonas

 

 

 

4.2. Pirkimo sutarties pavadinimas

 

 

5. PIRKIMO SUTARTIES ĮVYKDYMO REZULTATAI

5.1. Pirkimo sutarties sąlygų įvykdymas:

 

5.1.1. Pirkimo sutartis visiškai įvykdyta

£[]

 

 

5.1.2. Pirkimo sutartis nevisiškai įvykdyta (įvykdytos visos pagrindinės sutarties sąlygos)

£[]

 

 

5.1.3. Pirkimo sutartis nevisiškai įvykdyta (pažeistos pagrindinės sąlygos)

£[]

 

 

5.1.4. Pirkimo sutartis nutraukta

£[]

 

 

5.2.Pirkimo sutarties įvykdymo (nutraukimo) data

 

 

 

5.3. Neįvykdytos (pažeistos) pirkimo sutarties sąlygos ir neįvykdymo (pažeidimo) priežastys

 

 

5.4. Pirkimo sutarties vykdymo nutraukimo priežastys

 

 

5.5. Faktinė (įvykdytos ar nutrauktos) pirkimo sutarties apimtis (Lt)

 

 

 

6. AsmUO, teikiantIs ataskaitą

6.1.Paramos gavėjas £[]

6.2. Projekto partneris £[]

6.3. Informacija ryšiams

 

 

Paramos gavėjas:

 

(Pareigų pavadinimas)

 

(Parašas)

 

(Vardas, pavardė)

 

Projekto partneris (-iai) (jei taikoma):

 

(Partnerio pavadinimas)

 

(Pareigų pavadinimas)

 

(Parašas)

 

(Vardas, pavardė)

 

_________________

 

 

Papildyta priedu:

Nr. 1K-325, 2009-09-28, Žin., 2009, Nr. 117-5061 (2009-10-01), i. k. 1092050ISAK001K-325

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Įsakymas

Nr. 1K-325, 2009-09-28, Žin., 2009, Nr. 117-5061 (2009-10-01), i. k. 1092050ISAK001K-325

Dėl finansų ministro 2006 m. gegužės 11 d. įsakymo Nr. 1K-189 "Dėl pirkimų taisyklių Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos gavėjams tvirtinimo" pakeitimo