Suvestinė redakcija nuo 2024-05-31

 

Nutarimas paskelbtas: Žin. 2003, Nr. 33-1378, i. k. 1031100NUTA00000394

 

Nauja redakcija nuo 2019-01-01:

Nr. 1233, 2018-12-05, paskelbta TAR 2018-12-12, i. k. 2018-20316

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KARINIŲ AERODROMŲ NAUDOJIMO CIVILINIŲ ORLAIVIŲ REIKMĖMS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2003 m. balandžio 1 d. Nr. 394

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos aviacijos įstatymo 11 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Lietuvos Respublikos karinių aerodromų naudojimo civilinių orlaivių reikmėms taisykles (pridedama).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                               ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS                                                             LINAS LINKEVIČIUS

 

 

 

PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2003 m. balandžio 1 d. nutarimu Nr. 394
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2024 m. gegužės 29 d. nutarimo Nr. 404

redakcija)

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KARINIŲ AERODROMŲ NAUDOJIMO

CIVILINIŲ ORLAIVIŲ REIKMĖMS

TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos karinių aerodromų naudojimo civilinių orlaivių reikmėms taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato karinių aerodromų naudojimo civilinių orlaivių skrydžiams, antžeminių paslaugų ir oro navigacijos paslaugų kariniuose aerodromuose teikimo civiliniams orlaiviams tvarką ir sąlygas.

2. Taisyklių privalo laikytis visi juridiniai ir fiziniai asmenys, kurių veikla susijusi su civilinių orlaivių skrydžiais į karinius aerodromus ir iš jų.

3. Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos aviacijos įstatyme.

 

II SKYRIUS

KARINIO AERODROMO NAUDOJIMAS CIVILINIŲ ORLAIVIŲ

SKRYDŽIAMS

 

4. Vykdant civilinių orlaivių skrydžius, karinis aerodromas (arba jo dalis, skirta civilinių orlaivių skrydžiams) turi atitikti susisiekimo ministro ir aplinkos ministro nustatytus civilinių aerodromų projektavimo, statybos ir naudojimo specialiuosius reikalavimus (toliau – Reikalavimai).

5. Karinio aerodromo (arba jo dalies, skirtos civilinių orlaivių skrydžiams) patikrinimą, ar jis tinka civilinių orlaivių skrydžiams ir atitinka Reikalavimus, atlieka ir karinio aerodromo tinkamumo naudoti civilinių orlaivių skrydžiams pažymėjimą išduoda viešoji įstaiga Transporto kompetencijų agentūra (toliau – TKA), vadovaudamasi Aerodromų tinkamumo naudoti pažymėjimų išdavimo taisyklėmis, kurias tvirtina TKA.  

6. Vykdant civilinių orlaivių skrydžius kariniame aerodrome (arba jo dalyje, skirtoje civilinių orlaivių skrydžiams), visi karinio aerodromo ryšių, navigacijos, stebėjimo ir skrydžių valdymo sistemos įrenginiai naudojami be apribojimų.

7. Kiekvieno karinio aerodromo naudojimo civilinių orlaivių skrydžiams tvarką ir sąlygas nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

8. Kiekvieno karinio aerodromo naudojimo civilinių orlaivių skrydžiams tvarką  nustatančiame teisės akte turi būti numatytos bendrosios nuostatos dėl karinio aerodromo arba jo dalies atskyrimo civilinių orlaivių skrydžiams, taip pat nuostatos dėl atsiskaitymo už paslaugas, kurios teikiamos civilinių orlaivių skrydžiams, ir dėl bendradarbiavimo bei atsakomybės pasiskirstymo civilinės aviacijos saugumo užtikrinimo srityje. 

 

III SKYRIUS

ORLAIVIŲ SKRYDŽIŲ VYKDYMAS

 

9. Į karinį aerodromą (arba jo dalį, skirtą civilinių orlaivių skrydžiams) ir iš jo gali būti vykdomi vietiniai ir tarptautiniai civilinių orlaivių skrydžiai.

10. Civilinių orlaivių skrydžiai kariniame aerodrome (arba jo dalyje, skirtoje civilinių orlaivių skrydžiams) turi būti vykdomi vadovaujantis Aviacijos įstatymu ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais orlaivių skrydžius.

11. Orlaivių atskridimas ir išskridimas planuojamas vadovaujantis Aviacijos įstatymu ir Lietuvos Respublikos oro erdvės organizavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. kovo 17 d. nutarimu Nr. 285 „Dėl Lietuvos Respublikos oro erdvės organizavimo taisyklių patvirtinimo“.

 

IV SKYRIUS

ANTŽEMINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMAS

 

12. Kariniame aerodrome (arba jo dalyje, skirtoje civilinių orlaivių skrydžiams), į kurį skrenda civiliniai orlaiviai, turi būti teikiamos antžeminės paslaugos, kurias teikia ar organizuoja antžeminių paslaugų teikėjas arba savateikis, atitinkančios Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (angl. International civil aviation organization (ICAO) ir Tarptautinės oro transporto asociacijos (angl. International air transport association (IATA) standartus.

13. Kariniame aerodrome (arba jo dalyje, skirtoje civilinių orlaivių skrydžiams) teikiamos antžeminės paslaugos, nurodytos Aviacijos įstatymo 1 ir 2 prieduose.

14. Kariniame aerodrome (arba jo dalyje, skirtoje civilinių orlaivių skrydžiams) turi būti sudarytos sąlygos atlikti konkrečias procedūras: keleivių ir jų bagažo, krovinių ir pašto siuntų atvežimą į Lietuvos Respublikos teritoriją ir išvežimą iš Lietuvos Respublikos teritorijos, įskaitant formalumus, susijusius su Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos, aviacijos saugumo, muitinės, visuomenės sveikatos priežiūros, veterinarijos ir augalų karantino taisyklėmis, taikomus civiliniams orlaiviams, kol jie yra Lietuvos Respublikos teritorijoje, jeigu kitaip nenustatyta Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse.

15. Informacija apie kariniame aerodrome (arba jo dalyje, skirtoje civilinių orlaivių skrydžiams) teikiamas antžemines paslaugas civilinių orlaivių skrydžiams turi būti paskelbta oro navigacijos informacijos rinkinyje, kurį leidžia ir skelbia akcinė bendrovė „Oro navigacija“.

16. Antžeminių paslaugų teikėjas arba savateikis turi užtikrinti civilinės aviacijos saugumą pagal jo parengtą ir patvirtintą aviacijos saugumo programą ir paskirti asmenis, atsakingus už šios programos įgyvendinimą.

 

V SKYRIUS

ORO NAVIGACIJOS PASLAUGŲ TEIKIMAS

 

17. Oro eismo paslaugas ir oro navigacijos informacijos paslaugas kariniame aerodrome (arba jo dalyje, skirtoje civilinių orlaivių skrydžiams) teikia susisiekimo ministro paskirtas juridinis asmuo, turintis atitinkamą oro navigacijos paslaugų teikėjo pažymėjimą.

18. Teikiant oro eismo paslaugas kariniame aerodrome (arba jo dalyje, skirtoje civilinių orlaivių skrydžiams), galima naudoti tik tuos ryšių, navigacijos, stebėjimo ir skrydžių valdymo sistemos įrenginius, kurie atitinka Lietuvos transporto saugos administracijos nustatytus reikalavimus. Informacija apie ryšių, navigacijos, stebėjimo ir skrydžių valdymo sistemos įrenginius, jų veikimą, darbo laiką ir teikiamas oro navigacijos paslaugas civilinių orlaivių reikmėms kariniame aerodrome skelbiama oro navigacijos informacijos rinkinyje.

19. Oro navigacijos paslaugos kariniame aerodrome (arba jo dalyje, skirtoje civilinių orlaivių skrydžiams) teikiamos 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, jeigu nenustatyta kitaip oro navigacijos informacijos rinkinyje.

_____________________________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 1233, 2018-12-05, paskelbta TAR 2018-12-12, i. k. 2018-20316

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 1 d. nutarimo Nr. 394 „Dėl Lietuvos Respublikos karinių aerodromų naudojimo civilinių orlaivių reikmėms taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 404, 2024-05-29, paskelbta TAR 2024-05-30, i. k. 2024-09662

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 1 d. nutarimo Nr. 394 „Dėl Lietuvos Respublikos karinių aerodromų naudojimo civilinių orlaivių reikmėms taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo