Suvestinė redakcija nuo 2013-01-01 iki 2017-03-31

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2008, Nr. 110-4218, i. k. 10800GKISAK37/I-123

 

LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO,

KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS

TEISINGUMO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIO PROKURORO

ĮSAKYMAS

 

DĖL APSAUGOS NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2008 m. rugsėjo 18 d. Nr. 5-V-532/V-237/I-123

Vilnius

 

 

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo pakeitimo įstatymo (Žin., 2008, Nr. 63-2380) 2 straipsnio 3 punktu:

1. Tvirtiname Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatus (pridedama).

2. Nustatome, kad šis įsakymas įsigalioja netekus galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. vasario 13 d. nutarimui Nr. 119 „Dėl Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio laikinųjų nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1997, Nr. 15-312).

 

 

 

POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS                              VIZGIRDAS TELYČĖNAS

 

 

 

KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO DIREKTORIUS                             SAULIUS VITKŪNAS

 

 

 

GENERALINIS PROKURORAS                                         ALGIMANTAS VALANTINAS

 


 

Patvirtinta

Lietuvos policijos generalinio komisaro, Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus ir Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2012 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 5-V-956/V-427/I-384

 

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatai

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatai (toliau – Nuostatai) reguliuoja Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio ir jos priemonių, išskyrus finansinę paramą, skyrimo, taikymo ir nutraukimo sąlygas ir tvarką.

2. Pagrindinės šių Nuostatų sąvokos:

2.1. Apsauga nuo nusikalstamo poveikio – teisėsaugos institucijų veikla, skirta kriminalinės žvalgybos, baudžiamojo proceso metu arba kriminalinei žvalgybai ar baudžiamajam procesui pasibaigus teisinėmis, organizacinėmis, techninėmis, taktinėmis ir kitomis priemonėmis apsaugoti fizinį asmenį nuo nusikalstamo poveikio.

2.2. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės – priemonės, skirtos realiam pavojui fizinio asmens gyvybei, sveikatai ar turtui, gresiančiam dėl nusikalstamo poveikio, pašalinti (fizinė asmens ir jo turto apsauga; laikinas asmens perkėlimas į saugią vietą; specialaus režimo, pagal kurį teikiami duomenys apie asmenį iš valstybės ir žinybinių registrų bei informacinių sistemų, nustatymas; asmens gyvenamosios, darbo ar mokymosi vietos pakeitimas; asmens tapatybės ir biografijos duomenų pakeitimas; plastinės operacijos, keičiančios asmens išvaizdą, padarymas; šaunamojo ginklo, specialiųjų priemonių asmeniui išdavimas).

2.3. Apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinantys pareigūnai – policijos, kitų kriminalinės žvalgybos subjektų ir ikiteisminio tyrimo įstaigų, Lietuvos Respublikos prokuratūros (toliau – prokuratūra), Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) vadovai ir kiti pareigūnai, įgalioti inicijuoti, skirti, organizuoti, vykdyti, koordinuoti ar kontroliuoti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio.

2.4. Nusikalstamas poveikis – nusikalstami asmens ar asmenų grupės veiksmai, sukeliantys realų pavojų kito asmens gyvybei, sveikatai ar turtui, kuriais aktyviai siekiama sukliudyti ar kliudoma pareigūnams užkardyti, atskleisti, ištirti nusikaltimą ar įgyvendinti teisingumą arba kuriais siekiama sukliudyti ar kliudoma baudžiamojo proceso ar kriminalinės žvalgybos dalyviui, teisingumo ar teisėsaugos institucijos pareigūnui vykdyti pareigą ar siekiama atkeršyti dėl jo įvykdytos ar vykdomos pareigos.

2.5. Realus pavojus – situacija, kai yra faktinių duomenų, rodančių, kad egzistuoja konkretus asmuo ar asmenų grupė, dėl kurių nusikalstamų veiksmų kyla grėsmė saugomo asmens gyvybei, sveikatai ar turtui.

2.6. Saugi vieta – speciali valstybės ar savivaldybės institucijų žinioje esanti gyvenamoji ar kita patalpa, kurioje užtikrinamas saugomo asmens saugumas.

2.7. Saugotinas asmuo – asmuo, dėl kurio teisės aktuose nustatyta tvarka pateiktas motyvuotas teikimas dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio jam taikymo, tačiau su kuriuo dar nesudaryta sutartis dėl paskirtos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo.

Kitos šiuose Nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, apibrėžtas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatyme (Žin., 2008, Nr. 63-2380; 2012, Nr. 122-6101 ) (toliau – Įstatymas).

3. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės gali būti taikomos, jeigu yra Įstatymo 5 straipsnyje nurodyti jų taikymo pagrindai ir nėra Įstatymo 6 straipsnyje nurodytų aplinkybių, dėl kurių apsauga nuo nusikalstamo poveikio negalima.

4. Nepilnamečiams asmenims, neveiksniems ir riboto veiksnumo pilnamečiams asmenims apsauga nuo nusikalstamo poveikio gali būti taikoma tik gavus jų globėjų, rūpintojų ar kitų teisėtų atstovų rašytinį sutikimą.

5. Apsauga nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinama vadovaujantis Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinančių institucijų susitarimais, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais apsaugą nuo nusikalstamo poveikio, ir šiais Nuostatais.

 

II. SAUGOTINO ASMENS, SAUGOMO ASMENS IR APSAUGĄ NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO ĮGYVENDINANČIŲ PAREIGŪNŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

6. Saugotinas asmuo turi teisę:

6.1. žinoti apie siūlymus taikyti jam apsaugą nuo nusikalstamo poveikio ir skirti konkrečią apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonę (-es);

6.2. susipažinti su sprendimais (nutarimais) dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio jam taikymo ar netaikymo (1 priedas) ir apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių skyrimo (2 priedas) ar atsisakymo skirti (3 priedas);

6.3. prašyti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinančių pareigūnų skirti jam konkrečią apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonę (-es) ar konkrečios priemonės (-ių) neskirti;

6.4. apskųsti Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai (toliau – Generalinė prokuratūra), Policijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas) ar Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų pareigūnų, įgyvendinančių apsaugą nuo nusikalstamo poveikio, veiksmus (ar neveikimą) atitinkamai Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui, Lietuvos policijos generaliniam komisarui arba Kalėjimų departamento direktoriui, o šių vadovų veiksmus (ar neveikimą) – Vilniaus apygardos administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 2000, Nr. 85-2566) nustatyta tvarka.

7. Saugotinas asmuo privalo:

7.1. pateikti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinantiems pareigūnams reikiamą informaciją;

7.2. vykdyti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinančių pareigūnų teisėtus reikalavimus;

7.3. be apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinančios institucijos vadovo ar jo įgalioto pareigūno sutikimo neatskleisti informacijos apie apsaugos nuo nusikalstamo poveikio inicijavimą ir organizavimą.

8. Saugomas asmuo turi teisę:

8.1. žinoti apie jam taikomas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones;

8.2. prašyti taikyti jam ar panaikinti konkrečias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones;

8.3. apskųsti Generalinei prokuratūrai, Policijos departamentui ar Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų pareigūnų, įgyvendinančių apsaugą nuo nusikalstamo poveikio, veiksmus (ar neveikimą) atitinkamai Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui, Lietuvos policijos generaliniam komisarui arba Kalėjimų departamento direktoriui, o šių vadovų veiksmus (ar neveikimą) – Vilniaus apygardos administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

9. Saugomas asmuo turi pareigą:

9.1. laikytis sutartyje dėl paskirtų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo nustatytų sąlygų (4 priedas);

9.2. vykdyti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinančių pareigūnų teisėtus reikalavimus;

9.3. pranešti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinantiems pareigūnams apie kiekvieną grasinimo jam atvejį ar kitus jam padarytus neteisėtus veiksmus;

9.4. be Lietuvos policijos generalinio komisaro, teritorinės policijos įstaigos vadovo ar Kalėjimų departamento direktoriaus sutikimo neatskleisti informacijos apie jam taikomas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones.

10. Apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinantys pareigūnai turi teises ir pareigas, nustatytas Įstatyme, kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose ir sutartyje dėl paskirtų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo.

11. Apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinantys pareigūnai privalo vadovautis teisėtumo, protingumo, žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo, prievartos naudojimo tik būtinais atvejais ir jos proporcingumo, konspiracijos, konfidencialumo, viešų ir slaptų priemonių bei metodų derinimo ir kitais teisės principais, gerbti saugotinų ir saugomų asmenų teises ir teisėtus interesus.

III. Fizinė asmens ir jo turto apsauga

 

12. Fizinė asmens ir jo turto apsauga yra viešo ar neviešo pobūdžio apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonė, taikoma visą parą ar tam tikru laiku ir tik Lietuvos Respublikos teritorijoje.

13. Fizinę asmens ir jo turto apsaugą užtikrina, organizuoja ir už tai atsako Lietuvos policijos generalinis komisaras ar teritorinių policijos įstaigų vadovai. Šiai veiklai gali būti naudojamos visos jų žinioje esančios pajėgos ir priemonės.

14. Fizinę asmens apsaugą laisvės atėmimo vietose užtikrina, organizuoja ir už tai atsako Kalėjimų departamento direktorius ir laisvės atėmimo vietų vadovai.

15. Fizinė asmens apsauga gali būti vykdoma visą parą arba tam tikrą laiką saugomo asmens nuolatinėse ar laikinose gyvenamosiose vietose, procesinių veiksmų metu, perkeliant saugomus asmenis į laikiną saugią, nuolatinę gyvenamąją ar mokymosi vietas ir kitose jo buvimo vietose. Fizinę asmens ir jo turto apsaugą nuolatinėje gyvenamojoje vietoje organizuoja teritorinių policijos įstaigų vadovai. Išimtiniais atvejais teritorinių policijos įstaigų vadovai gali Lietuvos policijos generaliniam komisarui siūlyti jų vadovaujamos įstaigos prižiūrimoje teritorijoje fizinę asmens ir jo turto apsaugą nuolatinėje gyvenamojoje vietoje vykdyti kitoms policijos įstaigoms.

16. Fizinės apsaugos pobūdis, pajėgų kiekis ir išdėstymas, papildomos priemonės nustatomi atsižvelgiant į saugomam asmeniui kylančią grėsmę ir kitas apsaugai užtikrinti būtinas sąlygas.

17. Vykdant fizinę asmens ir jo turto apsaugą gali būti naudojamos inžinerinės ir techninės priemonės.

 

IV. Laikinas asmens perkėlimas į saugią vietą

 

18. Saugomas asmuo, atsižvelgiant į jo procesinę padėtį, gali būti laikinai perkeltas į saugią vietą.

19. Saugomo asmens laikiną perkėlimą į saugią vietą organizuoja Lietuvos policijos generalinis komisaras ar Kalėjimų departamento direktorius.

20. Saugomas asmuo gali būti laikinai perkeltas į saugią vietą, jeigu kitomis priemonėmis jo saugumo užtikrinti neįmanoma. Asmuo laikinai perkeliamas į saugią vietą tik jam sutikus.

21. Saugomas asmuo laikinoje saugioje vietoje gali būti tiek, kiek būtina jo saugumui užtikrinti.

22. Laikiną asmens perkėlimą į saugią vietą įgyvendinantys Lietuvos policijos generalinio komisaro ar Kalėjimų departamento direktoriaus įgalioti pareigūnai saugią vietą parenka atsižvelgdami į saugomo asmens procesinę padėtį, ikiteisminio ar kriminalinės žvalgybos tyrimo duomenis ar kitą iš viešų ir konfidencialių šaltinių gautą informaciją.

23. Įgyvendinant laikiną asmens perkėlimą į saugią vietą, gali būti naudojamos inžinerinės ir techninės apsaugos priemonės.

 

V. Specialaus režimo, pagal kurį teikiami duomenys apie asmenį iš valstybės ir žinybinių registrų bei informacinių sistemų, nustatymas

 

24. Valstybės ir žinybinių registrų bei informacinių sistemų tvarkytojams Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka gali būti apribota (uždrausta) teikti duomenis apie saugomus asmenis.

25. Duomenys apie saugomus asmenis gali būti paimti iš šių informacijos tvarkytojų ir perduoti atitinkamai Policijos departamentui arba Kalėjimų departamentui.

26. Įgyvendinant specialų režimą, pagal kurį teikiami duomenys apie asmenį iš valstybės ir žinybinių registrų bei informacinių sistemų, sprendimo (nutarimo) skirti šią priemonę išrašas teikiamas valstybės ir žinybinių registrų bei informacinių sistemų tvarkytojams.

27. Valstybės ir žinybinių registrų bei informacinių sistemų tvarkytojai, gavę fizinių ar juridinių asmenų žodinius ar rašytinius paklausimus apie asmenis, kuriems taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, nedelsdami informuoja atitinkamai Policijos departamentą arba Kalėjimų departamentą.

28. Nustatydami specialų režimą, pagal kurį teikiami duomenys apie asmenį iš valstybės ir žinybinių registrų bei informacinių sistemų, Lietuvos policijos generalinis komisaras arba Kalėjimų departamento direktorius užtikrina, organizuoja, kad būtų tęsiami saugomo asmens įsipareigojimai trečiosioms šalims.

29. Duomenys apie saugomus asmenis gali būti teikiami tik gavus rašytinį Lietuvos policijos generalinio komisaro arba Kalėjimų departamento direktoriaus leidimą Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta duomenų apie asmenis, kuriems taikytos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, teikimo tvarka.

30. Duomenų apie saugomus asmenis teikimo apribojimas (uždraudimas) yra privalomas valstybės ir žinybinių registrų bei informacinių sistemų tvarkytojams.

 

VI. Asmens gyvenamosios, darbo ar mokymosi vietos pakeitimas

 

31. Saugomam asmeniui gali būti laikinai ar visam laikui pakeista gyvenamoji, darbo ar mokymosi vieta.

32. Asmens gyvenamosios, darbo ar mokymosi vietos pakeitimą užtikrina, organizuoja ir koordinuoja Lietuvos policijos generalinis komisaras.

33. Saugomam asmeniui suteikiama pagalba keičiant darbo vietą, jeigu jis to paprašo ar su tuo sutinka.

34. Lietuvos policijos generalinio komisaro įgalioti pareigūnai, vykdantys saugomo asmens gyvenamosios, darbo ar mokymosi vietos pakeitimą, galimas būsimas saugomo asmens gyvenamąsias, darbo ar mokymosi vietas parenka atsižvelgdami į ikiteisminio ar kriminalinės žvalgybos tyrimo duomenis ir kitas šiai priemonei vykdyti reikšmingas aplinkybes.

35. Asmens gyvenamoji, darbo ar mokymosi vieta keičiama tik suderinus su apsaugą vykdančios įstaigos vadovu ir saugomu asmeniu. Įgyvendinant asmens gyvenamosios vietos pakeitimą gali būti įrengiamos ir naudojamos inžinerinės, techninės apsaugos priemonės.

36. Saugomam asmeniui nesutinkant pakeisti gyvenamosios, darbo ar mokymosi vietų į jam parinktas, saugomas asmuo pateikia motyvuotą raštišką atsisakymą.

37. Gyvenamosios, darbo ar mokymosi vietos pakeitimas yra privalomas valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir įmonėms.

VII. Asmens tapatybės ir biografijos duomenų pakeitimas, plastinės operacijos, keičiančios asmens išvaizdą, padarymas

 

38. Saugomam asmeniui gali būti laikinai arba visam laikui pakeisti asmens tapatybės ir biografijos duomenys, padaryta plastinė operacija, keičianti asmens išvaizdą.

39. Asmens tapatybės ir biografijos duomenų pakeitimą užtikrina ir organizuoja Lietuvos policijos generalinis komisaras ar Kalėjimų departamento direktorius.

40. Plastinės operacijos, keičiančios asmens išvaizdą, padarymą užtikrina ir organizuoja Lietuvos policijos generalinis komisaras.

41. Asmens tapatybės ir biografijos duomenys keičiami, plastinė operacija, keičianti asmens išvaizdą, atliekama saugomo asmens prašymu ar jam sutikus, jeigu užtikrinti jo apsaugos kitomis Įstatymo nustatytomis apsaugos priemonėmis neįmanoma.

42. Saugomas asmuo pasirašytinai informuojamas, kad jo išvaizda keičiama visam gyvenimui.

43. Asmens tapatybės ir biografijos duomenų pakeitimas įgyvendinamas nekeičiant teisinio ir socialinio saugomo asmens statuso.

44. Asmens tapatybės, biografijos ir kiti asmens duomenys gali būti paimami iš visų viešų duomenų registrų, įmonių, įstaigų, organizacijų ir saugomi Policijos departamente arba Kalėjimų departamente.

45. Kai yra keičiama asmens tapatybė ir biografijos duomenys, Policijos departamentas arba Kalėjimų departamentas organizuoja, kad būtų tęsiami saugomo asmens įsipareigojimai trečiosioms šalims.

46. Taikydamos šiame skyriuje nurodytas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, teisėsaugos, teisingumo ir kitos suinteresuotos institucijos bendrauja su saugomu asmeniu tik konfidencialiai raštu per Policijos departamentą arba Kalėjimų departamentą.

47. Asmens tapatybės ir biografijos duomenų pakeitimas yra privalomas valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir įmonėms.

48. Informacija apie saugomo asmens tapatybės ir biografijos duomenų pakeitimą ir plastinės operacijos, keičiančios asmens išvaizdą, padarymą neteikiama. Išimtiniais atvejais ši informacija gali būti teikiama tik Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme nustatyta tvarka, griežtai laikantis principo „Būtina žinoti“, gavus Lietuvos policijos generalinio komisaro rašytinį sutikimą.

VIII. Šaunamojo ginklo, specialiųjų priemonių asmeniui išdavimas

 

49. Šaunamasis ginklas ir specialiosios priemonės išduodami saugomam asmeniui Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

50. Šaunamojo ginklo ir specialiųjų priemonių išdavimą saugomiems asmenims užtikrina ir organizuoja Lietuvos policijos generalinis komisaras.

51. Saugomi teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnai turi teisę nešioti ir laikyti tarnybinius šaunamuosius ginklus ir specialiąsias priemones. Kitiems saugomiems asmenims teisės aktų nustatyta tvarka gali būti išduodami savigynai skirti šaunamieji ginklai ir specialiosios priemonės.

52. Šaunamieji ginklai ir specialiosios priemonės savigynai bei speciali metalinė dėžė (seifas) išduodami terminuotai nemokamai teisės aktų nustatyta tvarka Lietuvos policijos generalinio komisaro nutarimu iš šiam tikslui skirto Policijos departamento fondo.

53. Asmenys, kuriems išduoti šaunamieji ginklai ar specialiosios priemonės savigynai, privalo laikytis Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytos šių ginklų ir priemonių laikymo, nešiojimo ir naudojimo tvarkos.

54. Šaunamųjų ginklų ir specialiųjų priemonių laikymą ir saugojimą kontroliuoja apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones vykdanti arba teritorinė policijos įstaiga.

IX. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio SKYRIMAS

 

55. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio skyrimas nagrinėjamas apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinantiems pareigūnams gavus asmens prašymą skirti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio ar duomenų iš kitų viešų ar konfidencialių šaltinių arba patiems nustačius, kad Įstatymo 4 straipsnio 1–4 punktuose nurodytiems asmenims daromas nusikalstamas poveikis ar kilo reali grėsmė. Šių asmenų prašymai apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinantiems pareigūnams gali būti pateikiami tiesiogiai ar per įgaliotus atstovus.

56. Apsaugą nuo nusikalstamo poveikio įgyvendinantys pareigūnai, gavę duomenų, kuriais remiantis gali būti taikoma apsauga nuo nusikalstamo poveikio, nedelsdami juos patikrina, įvertina jų pagrįstumą ir pakankamumą, taip pat ar nėra aplinkybių, dėl kurių apsauga nuo nusikalstamo poveikio negalima. Nustačius, kad ikiteisminis tyrimas dėl nusikaltimų, susijusių su spręstinu apsaugos nuo nusikalstamo poveikio taikymo klausimu, atliekamas kitoje įstaigoje ar institucijoje, įgaliotoje taikyti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio, asmens prašymas skirti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio ir kiti duomenys, reikšmingi apsaugos nuo nusikalstamo poveikio klausimui spręsti, nedelsiant persiunčiami ikiteisminį tyrimą atliekančiai institucijai.

57. Vertinant pavojaus realumą, būtina atsižvelgti į kriminalinės žvalgybos, ikiteisminio tyrimo ar kitą patikrintą informaciją apie asmens polinkį sureikšminti pavojų, meluoti, jo procesinius interesus ir santykius su kitais proceso dalyviais, jo parodymų ar kitos informacijos teisinę reikšmę, kitų byla suinteresuotų asmenų agresyvumą, nusikalstamo susivienijimo ar organizuotos grupės egzistavimo faktą, jau padarytą neteisėtą poveikį asmeniui, teisėsaugai žinomas nusikalstamo poveikio plitimo tendencijas ir kitas reikšmingas aplinkybes.

58. Šių Nuostatų 61–63 punktuose nurodyti pareigūnai, patikrinę duomenis ir nustatę, kad yra šių Nuostatų 3 punkte nurodytos sąlygos, nedelsdami teikia teikimą dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio taikymo (5 priedas) pareigūnui (-ams), įgaliotam (-iems) priimti sprendimą taikyti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio. Jeigu išnagrinėjus asmens prašymą nustatoma, kad nėra šių Nuostatų 3 punkte nurodytų sąlygų, parengiamas ir pateikiamas motyvuotas teikimas netaikyti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio.

59. Motyvuotame teikime nurodomi patikrinti, patikimi, įvertinti išsamūs faktiniai duomenys apie saugotinam asmeniui padarytą, daromą ar gresiantį nusikalstamą poveikį jo gyvybei, sveikatai ar turtui kilusio pavojaus pobūdį ir dydį, pavojų keliantį asmenį ar jų grupę, ikiteisminio ar kriminalinės žvalgybos tyrimo eigą, taip pat kitas aplinkybes, reikšmingas sprendžiant apsaugos nuo nusikalstamo poveikio ir konkrečių apsaugos priemonių skyrimo bei vykdymo klausimus.

60. Su motyvuotu teikimu pateikiama medžiaga (ikiteisminio ar kriminalinės žvalgybos tyrimo dokumentai ar jų nuorašai, išrašai, pažymos, fotonuotraukos, garso ir vaizdo įrašai ir pan.), pagrindžianti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio ir konkrečių apsaugos priemonių skyrimo ir taikymo būtinumą, taip pat turinti ar galinti turėti reikšmės apsaugai nuo nusikalstamo poveikio organizuoti bei vykdyti.

61. Asmenims, nurodytiems Įstatymo 4 straipsnio 1 punkte, apsauga nuo nusikalstamo poveikio gali būti taikoma ikiteisminio tyrimo įstaigos vadovo ar teritorinės prokuratūros, Generalinės prokuratūros padalinio vadovo motyvuotu teikimu.

62. Asmenims, nurodytiems Įstatymo 4 straipsnio 2 punkte, apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės gali būti taikomos jų vadovų motyvuotu teikimu.

63. Asmenims, nurodytiems Įstatymo 4 straipsnio 3 punkte, apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės gali būti taikomos policijos kriminalinės žvalgybos subjekto ar kriminalinės žvalgybos subjekto pagrindinės institucijos, išskyrus Policijos departamentą, vadovo motyvuotu teikimu.

64. Motyvuoti teikimai dėl asmenų, nurodytų Įstatymo 4 straipsnio 4 punkte, teikiami laikantis tų pačių reikalavimų ir tvarkos, kaip ir teikiant motyvuotus teikimus dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio skyrimo asmenims, nurodytiems Įstatymo 4 straipsnio 1–3 punktuose.

65. Teikimą dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio taikymo teikiantis pareigūnas atsako už teikimo teisėtumą ir pagrįstumą, už apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones įgyvendinančių institucijų informavimą laiku apie tyrimo eigą, apie saugomo asmens teisinę padėtį ir jos pasikeitimus, taip pat už kitos informacijos, turinčios reikšmės apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonėms taikyti ar nutraukti, pateikimą. Šie pareigūnai periodiškai, bet ne rečiau kaip kartą per šešis mėnesius, apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones įgyvendinančioms institucijoms pateikia pažymas apie kriminalinės žvalgybos ar ikiteisminio tyrimo, taip pat teisminio nagrinėjimo, kuriame dalyvauja saugomas asmuo, eigą.

66. Asmens nesutikimas su pasiūlymu taikyti jam apsaugą nuo nusikalstamo poveikio, konkrečias apsaugos priemones ar paskirtų apsaugos priemonių atsisakymas turi būti išreikštas raštu. Asmeniui atsisakius savo valią išreikšti raštu, surašomas aktas (6 priedas).

67. Generalinio prokuroro, Lietuvos policijos generalinio komisaro ar Kalėjimų departamento direktoriaus įgalioti pareigūnai, parengę ar susipažinę su gautu motyvuotu teikimu dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio taikymo (netaikymo) ir jo priedais, įvertinę pateiktų duomenų teisėtumą ir pagrįstumą, parengia sprendimo taikyti (netaikyti) apsaugą nuo nusikalstamo poveikio projektą ir ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo motyvuoto teikimo gavimo pateikia jį atitinkamai generaliniam prokurorui, Lietuvos policijos generaliniam komisarui ar Kalėjimų departamento direktoriui. Jeigu siūloma nepritarti motyvuotam teikimui, parengiama ir su sprendimo netaikyti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio projektu pateikiama motyvuota pažyma.

68. Generalinis prokuroras ir Lietuvos policijos generalinis komisaras ar Kalėjimų departamento direktorius, susipažinę su pateikta motyvuoto teikimo medžiaga, priima sprendimą taikyti (netaikyti) apsaugą nuo nusikalstamo poveikio.

69. Motyvuotą teikimą pateikusios įstaigos vadovas ar jo įgaliotas pareigūnas nedelsdamas pasirašytinai supažindina saugotiną asmenį su priimtu sprendimu, išaiškindamas jo teisę sprendimą apskųsti teismui.

 

X. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių skyrimAS ir pakeitimas

 

70. Vieną arba kelias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, atsižvelgdami į objektyvias aplinkybes, ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo sprendimo taikyti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio priėmimo dienos, o išimties tvarka nedelsdami parenka ir paskiria atitinkamai Lietuvos policijos generalinis komisaras ar Kalėjimų departamento direktorius. Konkrečių apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių skyrimas ir pakeitimas įforminamas Lietuvos policijos generalinio komisaro ar Kalėjimų departamento direktoriaus sprendimu (nutarimu).

71. Draudžiama skirti tokią (-ias) apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonę (-es), su kuria (-iomis) nesutinka saugotinas asmuo, taip pat tokią (-ias), su kuria (-iomis) sutinka saugotinas asmuo, bet ji (jos) neatitinka realios grėsmės.

72. Iki sutarties dėl paskirtų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo pasirašymo ir saugotino asmens perdavimo apsaugą nuo nusikalstamo poveikio vykdančiai institucijai, saugotino asmens saugumą užtikrina motyvuotą teikimą teikianti įstaiga.

73. Su sprendimu (nutarimu) skirti (pakeisti) konkrečias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones ar neskirti konkrečių (pageidaujamų saugotino ar saugomo asmens) apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių saugotinas asmuo susipažįsta pasirašytinai.

 

XI. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo užtikrinimas

 

74. Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymą pagal Įstatymo 17 straipsnyje nustatytą kompetenciją užtikrina, organizuoja, koordinuoja ir už tai atsako Lietuvos policijos generalinis komisaras, teritorinių policijos įstaigų vadovai, Kalėjimų departamento direktorius ir jų įgalioti pareigūnai.

75. Su saugotinu asmeniu sudaroma sutartis dėl paskirtų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo, kurioje numatomos šių priemonių taikymo sąlygos.

76. Lietuvos policijos generaliniam komisarui ir Kalėjimų departamento direktoriui sutikus, įgaliotos policijos įstaigos gali laikinai vykdyti Kalėjimų departamento direktoriaus paskirtas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, o Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos – Lietuvos policijos generalinio komisaro paskirtas priemones. Šių apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių įgyvendinimo tvarka nustatoma Lietuvos policijos generalinio komisaro ir Kalėjimų departamento direktoriaus susitarimu.

 

XII. apsaugos nuo nusikalstamo poveikio NUTRAUKIMAS

 

77. Apsaugą nuo nusikalstamo poveikio vykdančios įstaigos vadovas ar jo įgaliotas pareigūnas, nustatęs, kad išnyko apsaugos nuo nusikalstamo poveikio taikymo pagrindas arba atsirado aplinkybė, daranti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio negalima, parengia motyvuotą teikimą dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nutraukimo (7 priedas) ir sprendimo nutraukti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio (8 priedas) projektą ir pateikia pareigūnui (-ams), priėmusiam (-iems) sprendimą paskirti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio. Su motyvuotu teikimu pateikiama medžiaga, pagrindžianti būtinumą nutraukti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio.

78. Sprendimą (nutarimą) nutraukti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio priėmęs pareigūnas (pareigūnai) ar jo (jų) įgaliotas asmuo su šiuo sprendimu (nutarimu) pasirašytinai supažindina saugomą asmenį, išaiškindamas sprendimo apskundimo tvarką.

 

XIII. Psichinės prievartos, specialios jėgos, šaunamojo ginklo ar sprogstamųjų medžiagų naudojimas vykdant apsaugą nuo nusikalstamo poveikio

 

79. Policijos departamento, Kalėjimų departamento ar jiems pavaldžių įstaigų pareigūnai, taikantys apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, turi teisę panaudoti psichinę prievartą, specialią jėgą, šaunamąjį ginklą, sprogstamąsias medžiagas ar kitas prievartos priemones, numatytas šių institucijų veiklą reglamentuojančiuose įstatymuose, tik esant šiuose įstatymuose nustatytoms jų taikymo sąlygoms ir pagrindams.

80. Prievartos priemonių naudojimo tvarką nustato institucijos, įgyvendinančios apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, atsižvelgdamos į individualius institucijos veiklos ypatumus ir galimybes.

XIV. Baigiamosios nuostatos

 

81. Organizaciniai, techniniai, taktiniai ir kiti specialūs apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių įgyvendinimo klausimai papildomai gali būti reglamentuojami institucijų ar jų įgaliotų įstaigų, įgyvendinančių apsaugą nuo nusikalstamo poveikio, teisės aktuose.

 

_________________


 

___________________

(slaptumo žyma)

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatų

1 priedas

 

(Sprendimo taikyti (netaikyti) apsaugą nuo nusikalstamo poveikio forma)

 

___________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

SPRENDIMAS

TAIKYTI (NETAIKYTI) APSAUGĄ NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO 

 

20______Nr.__________

 

____________________

(surašymo vieta)

 

___________________________________________________________________________

(Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro ir

___________________________________________________________________________

Lietuvos policijos generalinio komisaro ar Kalėjimų departamento direktoriaus vardas, pavardė)

 

išnagrinėjo_____________________________ 20___m._____________d. teikimą Nr. _____,

(teikimą parengusi įstaiga)

nustatė, kad _________________________________________________________________

(aplinkybės ir motyvai, dėl kurių asmeniui taikytina arba netaikytina apsauga nuo nusikalstamo poveikio)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Remdamiesi (-asis) tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamiesi (-asis) Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 15 str.,

 

nusprendė:

 

1. ________________________  apsaugą nuo nusikalstamo poveikio _______________

(taikyti arba netaikyti)

___________________________________________________________________________

(saugotino asmens pareigos ar procesinė padėtis, vardas, pavardė, asmens kodas)

 

2. Nedelsiant supažindinti saugotiną asmenį su šiuo sprendimu.

 

Generalinis prokuroras

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

Saugotinas asmuo:

 

___________________________ , kad man būtų taikoma apsauga nuo nusikalstamo poveikio.

(sutinku arba nesutinku)

 

20___m._________d.

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

___________________

(slaptumo žyma)

_________________


 

___________________

(slaptumo žyma)

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatų

2 priedas

 

(Nutarimo skirti (pakeisti) apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones forma)

 

___________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

NUTARIMAS

SKIRTI (PAKEISTI) APSAUGOS NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO PRIEMONES

 

20_________Nr.__________

 

_______________________

(surašymo vieta)

 

___________________________________________________________________________

(Lietuvos policijos generalinio komisaro arba Kalėjimų departamento direktoriaus vardas, pavardė)

susipažino su __________________________ 20___m._____________d. teikimu Nr.______,

(teikimą parengusi įstaiga)

nustatė, kad _________________________________________________________________

(aplinkybės ir motyvai, dėl kurių asmeniui taikytina konkreti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonė

___________________________________________________________________________

ar priemonės)

___________________________________________________________________________

 

Remdamasis tuo, kas išdėstyta, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 7 str. ir 16 str. ir vykdydamas ________________________________________________________

(sprendimą priėmęs pareigūnas (-ai)

20___m.___________d. sprendimą Nr.______ taikyti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio,

 

nutarė:

 

1. Skirti (pakeisti)________________________________________________________

(saugomo asmens vardas, pavardė, asmens kodas)

šias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones:__________________________________

 

___________________________________________________________________________

(konkreti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonė ar priemonės)

___________________________________________________________________________

 

2. Nedelsiant supažindinti saugomą asmenį su šiuo nutarimu.

 

3. Pavesti nutarimą vykdyti ________________________________________________

(įstaiga, kuriai pavedama vykdyti nutarimą)

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

Šis nutarimas man paskelbtas ir išaiškinta saugomo asmens teisė per 5 darbo dienas nuo susipažinimo su šiuo nutarimu jį apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

20___m._________d.

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

___________________

(slaptumo žyma)

_________________


 

___________________

(slaptumo žyma)

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatų

3 priedas

 

(Nutarimo atsisakyti skirti (pakeisti) apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones forma)

 

___________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

NUTARIMAS

ATSISAKYTI SKIRTI (PAKEISTI) APSAUGOS NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO PRIEMONES

 

20_________Nr.__________

 

_______________________

(surašymo vieta)

 

___________________________________________________________________________

(Lietuvos policijos generalinio komisaro ar Kalėjimų departamento direktoriaus vardas, pavardė)

susipažino su __________________________ 20___m._____________d. teikimu Nr.______,

(teikimą parengusi įstaiga)

nustatė, kad _________________________________________________________________

(aplinkybės ir motyvai, dėl kurių asmeniui negali būti skirta ar pakeista konkreti apsaugos nuo nusikalstamo

___________________________________________________________________________

poveikio priemonė ar priemonės)

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

Remdamasis tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 16 str.,

 

nutarė:

 

1. Atsisakyti skirti (pakeisti)________________________________________________

(saugotino ar saugomo asmens vardas, pavardė, asmens kodas)

apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonę (-es): _____________________________

 

___________________________________________________________________________

(konkreti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonė ar priemonės)

 

2. Nedelsiant supažindinti saugomą asmenį su šiuo nutarimu.

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

Šis nutarimas man paskelbtas ir išaiškinta saugomo (saugotino) asmens teisė per 5 darbo dienas nuo susipažinimo su šiuo nutarimu jį apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

20___m._________d.

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

___________________

(slaptumo žyma)

_________________


 

___________________

(slaptumo žyma)

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatų

4 priedas

 

(Sutarties dėl paskirtų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo forma)

 

SUTARTIS

DĖL PASKIRTŲ APSAUGOS NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO PRIEMONIŲ TAIKYMO

 

20_________Nr.__________

 

_______________________

(surašymo vieta)

 

Ši sutartis sudaryta vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 17 straipsniu ir vykdant ____________________________________________________________________

(nutarimą priėmęs pareigūnas)

20___m._______________d. nutarimą Nr._______ skirti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones.

 

I. SUTARTIES ŠALYS

1.____________________________________________________________________ ,

(įstaiga, taikanti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, ir jos atstovo pareigos, vardas, pavardė)

 

toliau – vykdytojas, ir_________________________________________________________ ,

(saugomo asmens vardas, pavardė, asmens kodas)

toliau – saugomas asmuo, kartu vadinami šalimis, sudarė šią sutartį.

 

II. ŠALIŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

2. Vykdytojas įsipareigoja:

2.1. taikyti saugomam asmeniui šias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones (-ę):

___________________________________________________________________________

(konkreti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonė ar priemonės)

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________ ;

2.2. pranešti saugomam asmeniui apie jam taikomas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones;

2.3. Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso ir kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo nustatytais terminais ir tvarka nagrinėti saugomo asmens prašymus taikyti jam ar panaikinti konkrečias apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones;

2.4. įstatymų nustatyta tvarka padėti saugomam asmeniui įgyvendinti jo teisę apskųsti Policijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ar Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pavaldžių įstaigų, atliekančių apsaugą, ir jų vadovų veiksmus (ar neveikimą).

3. Saugomas asmuo įsipareigoja:

___________________

(slaptumo žyma)

 

___________________

(slaptumo žyma)

 

3.1. aktyviai bendradarbiauti su teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnais, padėti atskleisti nusikalstamą veiką ir teikti teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnams (netaikoma ekspertams, specialistams ir gynėjams (atstovams) vertingą informaciją;

3.2. nedaryti nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų;

3.3. vykdyti Lietuvos policijos generalinio komisaro, teritorinės policijos įstaigos vadovo, Kalėjimų departamento direktoriaus arba pareigūnų, atliekančių apsaugą nuo nusikalstamo poveikio, teisėtus reikalavimus;

3.4. pranešti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones įgyvendinantiems pareigūnams apie kiekvieną grasinimo jam atvejį ar kitus jam padarytus neteisėtus veiksmus;

3.5. be Lietuvos policijos generalinio komisaro, teritorinės policijos įstaigos vadovo ar Kalėjimų departamento direktoriaus sutikimo neatskleisti informacijos apie jam taikomas apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones.

Kiti šalių įsipareigojimai gali būti nustatomi atsižvelgus į taikomą apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonę ir kitas aplinkybes.

 

III. ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ

 

4. Šalys, nesilaikančios šioje sutartyje nustatytų sąlygų, priklausomai nuo pažeidimo, gali būti patrauktos atsakomybėn Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

IV. SUTARTIES ĮSIGALIOJIMAS IR NUTRAUKIMAS

 

5. Sutartis įsigalioja nuo pasirašymo momento ir galioja iki jos nutraukimo.

6. Sutartis nutraukiama saugomam asmeniui nesilaikant šioje sutartyje nustatytų sąlygų ar jam pageidaujant, ar išnykus apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonių taikymo pagrindams.

 

V. SUTARTIES KEITIMAS

 

7. Sutartis gali būti keičiama ar papildoma rašytiniu šalių susitarimu. Sutarties pakeitimai ar papildymai įsigalioja nuo jų pasirašymo momento.

 

VI. GINČŲ SPRENDIMAS

 

8. Visi ginčai, kilę dėl šios sutarties, sprendžiami derybomis. Šalims nesusitarus, ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

9. Sutartis pasirašyta vienu egzemplioriumi lietuvių kalba ir saugoma pas Vykdytoją.

 

VII. ŠALIŲ PARAŠAI

 

 

Vykdytojas

 

Saugomas asmuo

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

 

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

 

 

(vardas, pavardė)

 

 

 

___________________

(slaptumo žyma)

 

_________________


 

___________________

(slaptumo žyma)

 

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatų

5 priedas

 

(Teikimo dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio taikymo forma)

 

___________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui

 

_____________________________________

(vardas, pavardė)

 

Lietuvos policijos generaliniam komisarui

arba Kalėjimų departamento direktoriui

 

_____________________________________

(vardas, pavardė)

 

 

TEIKIMAS

DĖL APSAUGOS NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO TAIKYMO

 

20_________Nr.__________

 

_______________________

(surašymo vieta)

 

 

___________________________________________________________________________

(teikėjo pareigos, vardas, pavardė)

susipažino su turima medžiaga ir nustatė, kad yra pagrindas asmeniui taikyti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio:___________________________________________________________________________

(aplinkybės ir motyvai, dėl kurių asmeniui taikytina apsauga nuo nusikalstamo poveikio)

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

Remdamasis tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 15 str.,

 

teikia______________________________________________________________

(saugotino asmens pareigos ar procesinė padėtis, vardas, pavardė, asmens kodas)

dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio taikymo.

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

___________________

(slaptumo žyma)

 

_________________


 

___________________

(slaptumo žyma)

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatų

6 priedas

 

(Akto dėl asmens atsisakymo susipažinti su apsaugos nuo nusikalstamo poveikio dokumentais forma)

 

___________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

AKTAS

DĖL ASMENS ATSISAKYMO SUSIPAŽINTI SU APSAUGOS NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO DOKUMENTAIS

 

20_________Nr.__________

 

_______________________

(surašymo vieta)

 

___________________________________________________________________________

(aktą surašiusio pareigūno pareigos, vardas, pavardė)

 

vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 15 str.,

p a ž y m i, kad saugomas (saugotinas) asmuo ______________________________________

(saugomo ar saugotino asmens vardas, pavardė, asmens kodas)

 

atsisakė susipažinti su _________________________________________________________

(dokumento, su kuriuo atsisakė susipažinti asmuo, pavadinimas, data ir numeris)

 

ir nepateikė raštiško motyvuoto atsisakymo.

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

Dalyvavę asmenys:

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

___________________

(slaptumo žyma)

 

_________________


 

___________________

(slaptumo žyma)

 

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatų

7 priedas

 

(Teikimo dėl apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nutraukimo forma)

 

___________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui

 

_____________________________________

(vardas, pavardė)

 

Lietuvos policijos generaliniam komisarui

arba Kalėjimų departamento direktoriui

 

_____________________________________

(vardas, pavardė)

 

TEIKIMAS

DĖL APSAUGOS NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO NUTRAUKIMO

 

20_________Nr.__________

 

_______________________

(surašymo vieta)

 

___________________________________________________________________________

(teikėjo pareigos, vardas, pavardė)

susipažino su turima medžiaga ir nustatė, kad yra pagrindas nutraukti asmeniui taikomą apsaugą nuo nusikalstamo poveikio:____________________________________________________________________

(aplinkybės ir motyvai, dėl kurių asmeniui nutrauktina apsauga nuo nusikalstamo poveikio)

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

Remdamasis tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 6 str.,

 

teikia______________________________________________________________

(saugomo asmens vardas, pavardė, asmens kodas)

dėl jam taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nutraukimo.

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

___________________

(slaptumo žyma)

 

_________________

 


 

___________________

(slaptumo žyma)

 

Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatų

8 priedas

 

(Sprendimo nutraukti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio forma)

 

___________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

SPRENDIMAS

NUTRAUKTI APSAUGĄ NUO NUSIKALSTAMO POVEIKIO

 

20___Nr._________

 

________________

(surašymo vieta)

 

___________________________________________________________________________

(Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro ir

___________________________________________________________________________

Lietuvos policijos generalinio komisaro ar Kalėjimų departamento direktoriaus vardas, pavardė)

 

susipažino su __________________________  20___m._____________d. teikimu Nr. _____,

(teikimą parengusi įstaiga)

 

nustatė, kad _________________________________________________________________

(aplinkybės ir motyvai, dėl kurių nutrauktina asmeniui paskirta apsauga nuo nusikalstamo poveikio

___________________________________________________________________________

ar konkrečių priemonių taikymas)

 

Remdamiesi tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso bei kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo 6 ir 19 str.,

 

nusprendė:

 

1. Panaikinti____________________________________________________________

(sprendimą priėmusių pareigūnų pareigos, vardai, pavardės)

 

20___ m.________________ d. sprendimą Nr._____ taikyti apsaugą nuo nusikalstamo poveikio,

 

___________________________________________________________________________

(pareigūno, priėmusio nutarimą skirti (pakeisti) apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, pareigos, vardas, pavardė)

 

20___ m.________________ d. nutarimą Nr.______ skirti (pakeisti) apsaugos nuo nusikalstamo

 

poveikio priemones ir nutraukti __________________________________________________

(saugomo asmens vardas, pavardė, asmens kodas)

apsaugą nuo nusikalstamo poveikio.

 

2. Nedelsiant supažindinti saugomą (saugotiną) asmenį su šiuo sprendimu.

 

Generalinis prokuroras

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

___________________

(slaptumo žyma)

 

___________________

(slaptumo žyma)

 

Šis sprendimas man paskelbtas ir išaiškinta saugomo asmens teisė per 5 darbo dienas nuo susipažinimo su šiuo sprendimu jį apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

20___ m. _________ d.

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

___________________

(slaptumo žyma)

 

_________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras, Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. 5-V-956/V-427/I-384, 2012-12-31, Žin., 2013, Nr. 4-146 (2013-01-12), i. k. 11200GKISAK27/I-384

Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro, Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus, Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2008 m. rugsėjo 18 d. įsakymo Nr. 5-V-532/V-237/I-123 "Dėl Apsaugos nuo nusikalstamo poveikio nuostatų patvirtinimo" pakeitimo