Suvestinė redakcija nuo 2014-10-22
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2003, Nr. 10-387, i. k. 1032055ISAK0000V-21
Nauja redakcija nuo 2011-01-01:
Nr. VA-4, 2011-01-11, Žin. 2011, Nr. 6-253 (2011-01-15), i. k. 1112055ISAK0000VA-4
VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS
VIRŠININKAS
ĮSAKYMAS
DĖL PRAŠYMO PERSKAIČIUOTI PAJAMŲ MOKESTĮ IR GRĄŽINTI PERMOKĄ ĮFORMINIMO, PATEIKIMO BEI NAGRINĖJIMO TAISYKLIŲ
2003 m. sausio 24 d. Nr. V-21
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085) 32 straipsnio 3 dalimi, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 1997 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 110 (Žin., 1997, Nr. 87-2212; 2004, Nr. 82-2966), 18.11 punktu:
1. Tvirtinu pridedamas:
1.1. Prašymo perskaičiuoti pajamų mokestį ir grąžinti permoką įforminimo, pateikimo bei nagrinėjimo taisykles;
1.3. Neteko galios nuo 2014-10-22
Punkto naikinimas:
Nr. VA-104, 2014-10-17, paskelbta TAR 2014-10-21, i. k. 2014-14438
PATVIRTINTA
Valstybinės mokesčių inspekcijos prie
Lietuvos Respublikos finansų ministerijos
viršininko 2003 m. sausio 24 d. įsakymu
Nr. V-21
(Valstybinės mokesčių inspekcijos prie
Lietuvos Respublikos finansų ministerijos
viršininko 2014 m. spalio 17 d.
įsakymo Nr. VA-104 redakcija)
PRAŠYMO PERSKAIČIUOTI PAJAMŲ MOKESTĮ IR GRĄŽINTI PERMOKĄ ĮFORMINIMO, PATEIKIMO BEI NAGRINĖJIMO TAISYKLĖS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Prašymo perskaičiuoti pajamų mokestį ir grąžinti permoką įforminimo, pateikimo bei nagrinėjimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato nuolatinio ir nenuolatinio Lietuvos gyventojo arba jų įgalioto asmens Prašymo perskaičiuoti pajamų mokestį ir grąžinti mokesčio permoką FR0464 formos (toliau – Prašymas) ir prie Prašymo pridedamo FR0464P priedo – pateiktų dokumentų aprašas (toliau – FR0464 priedas) užpildymo ir pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau – VMI) tvarką.
2. Taisyklės parengtos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) 19 ir 32 straipsnių ir Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo (toliau – MAĮ) 87 straipsnio bei kitų Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatomis.
II SKYRIUS
PRAŠYMO FORMOS TEIKIMAS
4. Nuolatinis Lietuvos gyventojas, gavęs pajamų iš Lietuvos vienetų, užsienio vienetų per jų nuolatines buveines arba iš nenuolatinių Lietuvos gyventojų per jų nuolatines bazes už ne individualios veiklos nenukirsto miško, apvaliosios medienos pardavimą arba kitokį perleidimą nuosavybėn, nuo kurių GPMĮ 23 straipsnio nustatyta tvarka buvo išskaičiuotas pajamų mokestis, gali tinkamai užpildytą Prašymą ir FR0464P priedą pateikti VMI.
Nenuolatinis Lietuvos gyventojas, gavęs pajamų iš Lietuvos vienetų, užsienio vienetų per jų nuolatines buveines arba iš nenuolatinių Lietuvos gyventojų per jų nuolatines bazes už parduotą ar kitokiu būdu perleistą nuosavybėn kilnojamąjį daiktą, jeigu šios rūšies daiktui pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus privaloma teisinė registracija ir šis daiktas yra (ar privalo būti) įregistruotas Lietuvoje, taip pat nekilnojamąjį daiktą, esantį Lietuvoje, nuo kurių GPMĮ 23 straipsnio nustatyta tvarka buvo išskaičiuotas pajamų mokestis, gali tinkamai užpildytą Prašymą ir FR0464P priedą pateikti VMI.
5. Nuolatinis Lietuvos gyventojas turi teisę:
5.1. tinkamai užpildytą Prašymą ir FR0464P priedą VMI teikti to mokestinio laikotarpio, per kurį gavo nenukirsto miško, apvaliosios medienos pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamų,
6. Nenuolatinis Lietuvos gyventojas turi teisę tinkamai užpildytą Prašymą ir FR0464P priedą VMI pateikti tiek tuo mokestiniu laikotarpiu, kai kilnojamasis daiktas, kuriam pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus privaloma teisinė registracija, taip pat Lietuvoje esantis nekilnojamasis daiktas buvo parduoti, tiek jam pasibaigus.
7. Prašymas VMI gali būti pateikiamas tokiais būdais:
7.1. elektroniniu būdu per Mano VMI (VMI portalo e. VMI autorizuotų elektroninių paslaugų sritis Mano VMI), siūlomomis autentifikavimo priemonėmis patvirtinus savo tapatybę VMI nustatyta tvarka;
7.2. jeigu nėra galimybės teikti elektroniniu būdu – raštu (tiesiogiai įteikiamas VMI valstybės tarnautojui ar darbuotojui, dirbančiam pagal darbo sutartį ir gaunančiam darbo užmokestį iš Lietuvos Respublikos biudžeto (toliau – darbuotojas), ar atsiunčiamas per pašto paslaugų teikėją (toliau – paštu) į VMI.
8. Kartu su Prašymu turi būti pateikiami reikalingi dokumentai ar jų kopijos (jei dokumentai teikiami elektroniniu būdu per Mano VMI). Dokumentai ar jų kopijos gali būti pateikti tokiu pačiu būdu kaip ir Prašymas (žr. Taisyklių 7 punktą). Prašymas laikomas priimtas, kai yra pateikti visi dokumentai, reikalingi jam išnagrinėti. Dokumentų originalai, priėmus sprendimą, grąžinami gyventojui. Jeigu Prašymas teikiamas elektroniniu būdu, elektroniniu būdu turi būti pateikiamos ir nustatyto formato dokumentų kopijos (e. bylos), kurios gyventojui negrąžinamos.
Pagal GPMĮ 19 straipsnio nuostatas dokumentai turi turėti visus Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatyme ir kituose teisės aktuose numatytus privalomus apskaitos dokumentų rekvizitus. Taip pat tai gali būti galiojantys sandoriai ir (arba) užsienio vienetų bei gyventojų surašyti dokumentai, jei iš šių dokumentų galima nustatyti ūkinės operacijos turinį. Pateikiami parduoto turto įsigijimo dokumentai, pavyzdžiui: paveldėjimo teisės liudijimas, dovanojimo sutartis, pirkimo–pardavimo sandorį patvirtinantis dokumentas, automobilio įsigijimo dokumentas – pažyma sąskaita, kvitai apie sumokėtus teisės aktuose nustatytus privalomus mokėjimus, turto pardavimo sandoris ir pan.
III SKYRIUS
PRAŠYMO FORMOS UŽPILDYMAS
9. Tais atvejais, kai parduodamas ar kitokiu būdu perleidžiamas daiktas priklauso keliems gyventojams (pvz., pagal bendrą jungtinės nuosavybės teisę arba pagal bendrą dalinės nuosavybės teisę nuolatiniams Lietuvos gyventojams priklausantis nenukirstas miškas ir panašiai arba nenuolatiniams Lietuvos gyventojams priklausantis automobilis, butas, namas ar kiti daiktai), tai kiekvienas gyventojas turi užpildyti atskirą Prašymą ir FR0464 priedą.
10. Jeigu gyventojas pardavė arba kitokiu būdu perleido nuosavybėn ne vieną, o du ir daugiau daiktų, tai antrojo ir kitų daiktų pardavimo atvejais turi būti užpildomi atskiri Prašymai ir FR0464P priedai.
11. Raštu teikiami Prašymas ir FR0464P priedas turi būti užpildomi taip:
11.2. didžiosiomis spausdintinėmis raidėmis ir / ar skaičiais tam skirtuose langeliuose, pradedant nuo kairės laukelio pusės, nepažeidžiant nurodytų laukų linijų,
11.4. tarp žodžių paliekami tarpai, simboliai turi būti įrašyti atskiruose langeliuose. Raidės ir skaičiai turi būti tiksliai įrašomi į jiems skirtus laukelius,
12. Prašymo 1 laukelyje turi būti įrašomas gyventojo, prašančio perskaičiuoti pajamų mokestį, mokesčių mokėtojo identifikacinis numeris (kodas). Jeigu Prašymą užpildo nenuolatinis Lietuvos gyventojas, turi būti įrašomas Lietuvos Respublikos gyventojų registro jam suteiktas mokesčių mokėtojo identifikacinis numeris (kodas). Jeigu nenuolatinis Lietuvos gyventojas neturi gyventojų registro jam suteikto mokesčių mokėtojo identifikacinio numerio (kodo), tai Prašyme turi būti nurodomas mokesčių mokėtojo identifikacinis numeris, jam priskirtas Fizinių asmenų įregistravimo į mokesčių mokėtojų registrą išregistravimo iš mokesčių mokėtojų registro taisyklių, patvirtintų Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2013 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. VA-36 „Dėl Fizinių asmenų įregistravimo į Mokesčių mokėtojų registrą /išregistravimo iš mokesčių mokėtojų registro taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Įsakymas), nustatyta tvarka. Tuo atveju, kai nenuolatinis Lietuvos gyventojas Lietuvoje neįregistruotas mokesčių mokėtoju, kartu su Prašymu jis turi pateikti Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą, patvirtintą Įsakymu. Suteiktą mokesčių mokėtojo identifikacinį numerį (kodą) AVMI valstybės tarnautojas arba darbuotojas turi įrašyti Prašymo 1 laukelyje.
13. Prašymo 2 laukelyje turi būti įrašomi gyventojo vardas ir pavardė (jeigu neužtenka langelių vardams ir pavardėms įrašyti, tai antro vardo ir antros pavardės rašomos tik pirmosios raidės).
14. Prašymo 3 laukelyje – gyventojo nuolatinės arba laikinos gyvenamosios vietos adresas (valstybė, miestas (rajonas), gatvė, namo ir buto numeris).
15. Prašymo 4 laukelyje – banke gyventojo turimos sąskaitos, į kurią prašoma pervesti apskaičiuotą pajamų mokesčio permoką, numeris. Jeigu pajamų mokesčio permoką gyventojas nori susigrąžinti į sąskaitą, esančią užsienio valstybėje, sąskaita turi būti nurodoma IBAN (tarptautinio banko sąskaitos numeris) formatu. Jeigu gyventojas pageidauja pajamų mokestį susigrąžinti ne į savo banko sąskaitą, tai prie Prašymo turi pateikti notaro patvirtintą įgaliojimą.
16. Prašymo 5 laukelyje – gyventojo telefono numeris (mobiliojo telefono kodas ir numeris turi būti atskiriami brūkšneliu, pvz., 8555-55555).
17. Prašymo 6 laukelyje įrašomas savivaldybės kodas. Tuo atveju, jeigu gyventojas turi pavyzdinės formos arba laisvos formos mokestį išskaičiuojančio asmens (toliau – MIA) išduotą pažymą, užpildytą pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos viršininko 2005 m. gruodžio 21 d. įsakymą Nr. VA-90 „Dėl Apskaičiuotų ir išmokėtų išmokų, išskaičiuoto ir į biudžetą sumokėto pajamų mokesčio pažymos pildymo ir išdavimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – pažyma), kurioje nurodytas savivaldybės, į kurios biudžetą buvo įskaitytas sumokėtas mokestis, kodas, tai gyventojas turi nurodyti šį kodą Prašymo 6 laukelyje. Jeigu gyventojas pažymos neturi, tai šiame laukelyje turi būti įrašomas kodas tos savivaldybės, kurios teritorijoje nuolatinis Lietuvos gyventojas turėjo nuolatinę gyvenamąją vietą praėjusio mokestinio laikotarpio gruodžio 31 dieną ir kurią nurodė darbdaviui ar kitam mokestį išskaičiuojančiam asmeniui. Jeigu šiam asmeniui gyvenamoji vieta nebuvo nurodyta, tai turi būti įrašomas kodas tos savivaldybės, kurios teritorijoje nuolatinis Lietuvos gyventojas to mokestinio laikotarpio gruodžio 31 dieną turėjo nuolatinę gyvenamąją vietą. Savivaldybių kodai pateikti Prašymo antroje pusėje.
Nenuolatinis Lietuvos gyventojas nurodo savivaldybės kodą, į kurios biudžetą MIA sumokėjo pajamų mokestį: savivaldybės, kurios teritorijoje nenuolatinis Lietuvos gyventojas gyvena, jeigu gyvenamosios vietos ar veiklos vykdymo vietos nėra – tos savivaldybės, kurios teritorijoje yra (privalo būti) įregistruotas mokestį išskaičiuojantis asmuo.
18. Prašymo 7 laukelyje turi būti įrašomas užsienio valstybės kodas. Šis laukelis užpildomas, kai Prašymą teikia nenuolatinis Lietuvos gyventojas. Užsienio valstybių kodai pateikti Prašymo antroje pusėje. Nuolatiniai Lietuvos gyventojai šio laukelio neužpildo.
19. Prašymo 8 laukelyje įrašomas mokesčių mokėtojo, teikiančio Prašymą, elektroninio pašto adresas, jei tokį turi.
21. Prašymo A dalies „Daikto pavadinimas ir duomenys apie daiktą“ užpildymas (šią dalį užpildo gyventojas):
21.1. Prašymo 10 laukelyje turi būti nurodomas daikto įsigijimo būdas: pirktas – 1, paveldėtas – 2, gautas dovanų – 3, pasistatytas (statomas) – 4, kitas įsigijimo būdas – 5;
21.2. Prašymo 11 laukelyje turi būti rašomas parduoto arba kitokiu būdu perleisto nuosavybėn daikto pavadinimo kodas:
10 – nekilnojamasis pagal prigimtį daiktas, kuris buvo laikomas individualios veiklos turtu;
14 – nenukirstas miškas, apvalioji mediena;
16 – kilnojamasis daiktas, kuriam pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus privaloma teisinė registracija, įskaitant kilnojamąjį pagal prigimtį daiktą, kuris nekilnojamuoju pripažįstamas pagal įstatymus;
17 – nekilnojamasis pagal prigimtį daiktas (išskyrus gyvenamąjį būstą ir jam priskirtą žemę);
18 – būstas (įskaitant priskirtą žemę);
21.3. Prašymo 12 laukelyje gyventojas turi nurodyti jam priklausančią parduoto ar kitokiu būdu perleisto nuosavybėn daikto vertės dalį procentais (pvz.: vienam gyventojui priklauso 20 procentų, kitam gyventojui – 80 procentų, gyventojui priklauso 50 procentų ir panašiai). Šis laukelis užpildomas tais atvejais, kai Prašymą teikia gyventojas, kuris pageidauja, kad pagal jam priklausančią turto vertės dalį būtų grąžinta perskaičiuoto pajamų mokesčio suma. Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatas bendraturčių susitarimu daiktas gali priklausyti bendraturčiams bendrosios jungtinės nuosavybės teise arba bendrosios dalinės nuosavybės teise. Jeigu tokio susitarimo nėra, laikoma, kad bendraturčių daikto vertės dalys yra lygios. Kai parduoto ar kitokiu būdu perleisto nuosavybėn daikto savininkas yra vienas gyventojas, tai jis 12 laukelio neužpildo.
21.4. Prašymo 13 laukelyje turi būti nurodoma daikto įsigijimo data (pvz., 2013-12-15). Data įrašoma, remiantis daikto įsigijimo dokumentais, daikto įregistravimo dokumentais ir panašiai. Nuolatinis Lietuvos gyventojas, gavęs pajamų už ne individualios veiklos nenukirsto miško, apvaliosios medienos pardavimą arba kitokį perleidimą nuosavybėn, šio laukelio neužpildo.
21.5. Prašymo 14 laukelyje turi būti nurodoma pagal GPMĮ 19 straipsnio nuostatas apskaičiuota daikto įsigijimo kaina, pvz.: daiktas įsigytas pirkimo būdu (įsigijimo būdas – 1), už jį sumokėta 100 000 Lt (nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigyto turto kaina, tarkime, yra 40 000 Eur), notarui už sutarties patvirtinimą sumokėta 1000 Lt (nuo 2015 m. sausio 1 d. – 300 Eur), be to, buvo sumokėtas 80 Lt (nuo 2015 m. sausio 1 d. – 25 Eur) mokestis už daikto įregistravimą. Vadinasi, 14 laukelyje turi būti nurodoma visa daikto įsigijimo kaina – 101 080 Lt (100 000 + 1000 + 80), nuo 2015 m. sausio 1 d. nurodoma daikto įsigijimo kaina 40 325 Eur (40 000 + 300 + 25);
21.6. Prašymo 15 laukelyje turi būti nurodoma daikto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn data (pvz., 2013-02-15) pagal to daikto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn dokumentus (pirkimo–pardavimo sutartis, perleidimo sutartis ir panašiai);
21.7. Prašymo 16 laukelyje turi būti nurodoma suma, gauta už parduotą ar kitokiu būdu perleistą nuosavybėn daiktą, t. y. turi būti įrašoma ta suma, už kurią buvo parduotas ar kitokiu būdu perleistas nuosavybėn daiktas Lietuvos vienetui, užsienio vienetui per jo nuolatinę buveinę, nuolatiniam Lietuvos gyventojui arba nenuolatiniam Lietuvos gyventojui per jo nuolatinę bazę;
21.8. Prašymo 17 laukelyje turi būti nurodoma visų patirtų išlaidų suma tais atvejais, jeigu daikto savininkas, parduodamas arba kitokiu būdu perleisdamas nuosavybėn daiktą, patyrė tam tikrų, GPMĮ 19 straipsnyje nurodytų, su šio daikto pardavimu arba kitokiu perleidimu nuosavybėn susijusių teisės aktuose nustatytų privalomų mokėjimų (sumokėjo komisinį atlyginimą, mokesčius, rinkliavas);
21.9. Prašymo 18 laukelyje turi būti nurodoma pajamų mokesčio suma, kurią pagal GPMĮ 23 straipsnio nuostatas MIA išskaičiavo nuo gyventojui už parduotą ar kitokiu būdu perleistą nuosavybėn daiktą išmokėtos sumos. Pajamų mokesčio suma turi būti nurodoma iš gyventojui MIA išduotos pažymos arba šią sumą pagal turimus duomenis įrašo mokesčių administratorius. Pavyzdžiui, už butą Lietuvos vienetas (UAB „X“) nenuolatiniam Lietuvos gyventojui pagal susitarimą turėjo sumokėti 120 000 Lt (nuo 2015 m. sausio 1 d., tarkime, yra 50 000 Eur), buvo išskaičiuotas 18 000 Lt (120 000 x 15 ÷ 100), (nuo 2015 m. sausio 1 d. – 7500 Eur) pajamų mokestis (50 000 x 15 ÷ 100). Apskaičiuota pajamų mokesčio suma turi būti nurodyta Prašymo 18 laukelyje.
22. Prašymo B dalies „Duomenys apie išmokas išmokėjusį ir pajamų mokestį išskaičiavusį asmenį“ užpildymas (šią dalį užpildo gyventojas pagal pažymoje nurodytus MIA rekvizitus arba pagal turimus duomenis užpildo mokesčių administratorius):
23. Pagal Prašyme pateiktus duomenis mokesčių administratorius apskaičiuoja pajamų mokesčio permokos sumą. Ši suma gali keistis, išnagrinėjus gyventojo pateiktus dokumentus.
Pajamų mokesčio permokos suma apskaičiuojama tokiu būdu:
- iš 16 laukelyje nurodytos sumos atimamos 14 ir 17 laukelyje nurodytos sumos;
- apskaičiuojama faktiškai mokėtina į biudžetą pajamų mokesčio suma, gautas skirtumas dauginamas iš 15 proc. pajamų mokesčio tarifo;
- iš 18 laukelyje nurodytos pajamų mokesčio sumos atimama apskaičiuota mokėtina pajamų mokesčio suma.
24. Po 2015 metų sausio 1 d. teikiamo Prašymo dėl kilnojamojo ir / arba nekilnojamojo daikto, parduoto ar kitokiu būdu perleisto kito asmens nuosavybėn 2015 m. ar vėlesniais mokestiniais laikotarpiais, 14, 16, 17, 18 laukeliuose sumos įrašomos eurais (Eur).
25. Po 2015 metų sausio 1 d. teikiamo prašymo dėl kilnojamojo ir nekilnojamojo daikto, parduoto iki 2014 m. gruodžio 31 d., 14, 16, 17, 18 laukeliuose sumos įrašomos litais. Permokos sumą perskaičiuoja (konvertuoja) į eurus ir grąžina permokos sumą eurais mokesčių administratorius.
26. Prašymo 21 laukelyje turi būti nurodoma FR464P priedo visų lapų P6 laukelių suma (pateiktų dokumentų lapų skaičius).
29. VMI prie FM nustatyta tvarka priimamas sprendimas grąžinti (įskaityti) mokesčio permoką (skirtumą), kurio forma FR0783 patvirtinta Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2013 m. vasario 6 d. įsakymu Nr. VA-11 „Dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2004 m. gruodžio 7 d. įsakymo Nr. VA-186 "Dėl mokesčio permokos (skirtumo) grąžinimo (įskaitymo)" pakeitimo“ (toliau – sprendimas). Sprendimas išsiunčiamas mokesčių mokėtojui elektroniniu būdu per Mano VMI, telekomunikacijų galiniais įrenginiais (jei mokesčių mokėtojas nėra Mano VMI vartotojas), paštu ar tiesiogiai įteikiamas gyventojui.
IV SKYRIUS
FR0464P PRIEDO UŽPILDYMAS
31. FR0464P priedo užpildymo tvarka:
31.1. FR0464P priedo 1 laukelyje turi būti nurodomas gyventojo mokesčių mokėtojo identifikacinis numeris (kodas);
31.3. FR0464P priedo P1 laukelyje – dokumento, pridedamo prie Prašymo (toliau – dokumentas), numeris (jei yra) ir dokumento pavadinimas (pvz., pažyma, sutartis ir pan.).
31.4. FR0464P priedo P2 laukelyje – dokumento sudarymo (išdavimo) data (pvz., 2010-02-15) arba dokumento registracijos data;
31.5. FR0464P priedo P3 laukelyje – dokumentą išdavusio vieneto (asmens) identifikacinis numeris (kodas);
31.6. FR0464P priedo P4 laukelyje – dokumentą išdavusio vieneto (asmens) pavadinimas (vardas, pavardė). Jeigu laukelyje visas pavadinimas (vardas, pavardė) netelpa, jį galima trumpinti;
31.8. FR0464P priedo P6 laukelyje – bendras dokumentų lapų, nurodytų šiame priedo lape, skaičius. Prašymo 19 laukelyje nurodytų dokumentų lapų skaičius turi atitikti FR0464P visuose priedų lapuose nurodytų dokumentų lapų skaičių (be FR0464P priedo lapų skaičiaus) ir VMI faktiškai pateikiamų dokumentų lapų skaičių.
33. Elektroniniu būdu per Mano VMI teikiamų dokumentų kopijos turi atitikti dokumentams keliamus formato ir dydžio reikalavimus. Teikiant dokumentų kopijas elektroniniu būdu per Mano VMI, papildomai dokumento originalų teikti nereikia, išskyrus tuos atvejus, kai VMI valstybės tarnautojas ar darbuotojas, nagrinėjantis Prašymą, to paprašo.
34. Pagal užpildytą ir gyventojo pasirašytą FR0464P priedą VMI valstybės tarnautojas ar darbuotojas turi sutikrinti pridedamus dokumentus bei jų rekvizitus (numerius, datas ir panašiai). Jeigu Prašymas buvo pateiktas ne elektroniniu būdu, VMI valstybės tarnautojas ar darbuotojas tam skirtoje vietoje turi pasirašyti, nurodyti vardą, pavardę ir uždėti savo spaudą.
35. Gyventojui pageidaujant, dokumentų originalai grąžinami gyventojui. Gyventojas turi pasirašyti, nurodyti vardą ir pavardę ir parašyti, kad dokumentus pagal aprašą atsiėmė. Dokumentus grąžinantis valstybės tarnautojas ar darbuotojas pasirašo, nurodo vardą ir pavardę ir uždeda savo spaudą, kad dokumentus pagal FR0464P priedą priėmė ir grąžino. Tais atvejais, kai dokumentai grąžinami paštu, valstybės tarnautojas ar darbuotojas pažymi FR0464P priede, kad dokumentai išsiųsti paštu, nurodo išsiuntimo datą ir pasirašo, nurodo vardą, pavardę ir uždeda savo spaudą.
V SKYRIUS
PRAŠYMO FORMOS PRIĖMIMAS IR NAGRINĖJIMAS
36. Pateiktas Prašymas ir visi prašymui išnagrinėti reikalingi daikto įsigijimo ir pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn sandorį pagrindžiantys dokumentai nagrinėjami VMI.
37. Jeigu nepateikiami GPMĮ 19 straipsnyje nurodyti dokumentai arba jeigu pateiktieji dokumentai neatitinka šiame straipsnyje nustatytų reikalavimų, Prašymas netenkinamas. Tokiu atveju gyventojas informuojamas elektroniniu būdu per Mano VMI, paštu arba telefonu, kad jo Prašymas netenkinamas ir pajamų mokestis nebus perskaičiuojamas tol, kol gyventojas nepateiks visų reikalingų dokumentų. Jei gyventojas per mokesčių administratoriaus nurodytą terminą nepateikia reikalingų dokumentų, priimamas neigiamas sprendimas, permoka negrąžinama, o gyventojas informuojamas apie permokos negrąžinimo priežastis. Gyventojui pateikus visus Prašymui nagrinėti reikalingus dokumentus, priimamas sprendimas. Permoka grąžinama MAĮ nustatyta tvarka, t. y. per 30 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
Priedo pakeitimai:
Nr. VA-170, 2004-10-29, Žin., 2004, Nr. 160-5866 (2004-11-04); Žin., 2004, Nr. 168-0 (2004-11-20), i. k. 1042055ISAK00VA-170
Nr. VA-85, 2006-11-27, Žin., 2006, Nr. 135-5127 (2006-12-12), i. k. 1062055ISAK000VA-85
Nr. VA-4, 2011-01-11, Žin., 2011, Nr. 6-253 (2011-01-15), i. k. 1112055ISAK0000VA-4
Nr. VA-104, 2014-10-17, paskelbta TAR 2014-10-21, i. k. 2014-14438
Forma. Neteko galios nuo 2014-10-22
Formos naikinimas:
Nr. VA-104, 2014-10-17, paskelbta TAR 2014-10-21, i. k. 2014-14438
Formos pakeitimai:
Nr. VA-170, 2004-10-29, Žin., 2004, Nr. 160-5866 (2004-11-04); Žin., 2004, Nr. 168-0 (2004-11-20), i. k. 1042055ISAK00VA-170
Nr. VA-85, 2006-11-27, Žin., 2006, Nr. 135-5127 (2006-12-12), i. k. 1062055ISAK000VA-85
Nr. VA-22, 2009-03-05, Žin., 2009, Nr. 27-1063 (2009-03-10), i. k. 1092055ISAK000VA-22
Nr. VA-4, 2011-01-11, Žin., 2011, Nr. 6-253 (2011-01-15), i. k. 1112055ISAK0000VA-4
Priedų pakeitimai:
V-21 pakeitimo VA-104 forma FR0464
Papildyta priedu:
Nr. VA-104, 2014-10-17, paskelbta TAR 2014-10-21, i. k. 2014-14438
Pakeitimai:
1.
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Įsakymas
Nr. VA-170, 2004-10-29, Žin., 2004, Nr. 160-5866 (2004-11-04); Žin., 2004, Nr. 168-0 (2004-11-20), i. k. 1042055ISAK00VA-170
Dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2003 m. sausio 24 d. įsakymo Nr. V-21 "Dėl Prašymo perskaičiuoti pajamų mokestį pateikimo taisyklių" pakeitimo
2.
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Įsakymas
Nr. VA-85, 2006-11-27, Žin., 2006, Nr. 135-5127 (2006-12-12), i. k. 1062055ISAK000VA-85
Dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2003 m. sausio 24 d. įsakymo Nr. V-21 "Dėl Prašymo perskaičiuoti pajamų mokestį pateikimo taisyklių" pakeitimo
3.
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Įsakymas
Nr. VA-22, 2009-03-05, Žin., 2009, Nr. 27-1063 (2009-03-10), i. k. 1092055ISAK000VA-22
Dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2003 m. sausio 24 d. įsakymo Nr. V-21 "Dėl Prašymo perskaičiuoti pajamų mokestį pateikimo taisyklių" pakeitimo
4.
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Įsakymas
Nr. VA-4, 2011-01-11, Žin., 2011, Nr. 6-253 (2011-01-15), i. k. 1112055ISAK0000VA-4
Dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2003 m. sausio 24 d. įsakymo Nr. V-21 "Dėl Prašymo perskaičiuoti pajamų mokestį pateikimo taisyklių" pakeitimo
5.
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Įsakymas
Nr. VA-104, 2014-10-17, paskelbta TAR 2014-10-21, i. k. 2014-14438
Dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2003 m. sausio 24 d. įsakymo Nr. V-21 „Dėl prašymo perskaičiuoti pajamų mokestį ir grąžinti permoką įforminimo, pateikimo bei nagrinėjimo taisyklių“ pakeitimo ir prašymo perskaičiuoti pajamų mokestį ir grąžinti permokos formos FR0464 priedo FR0464P „Pateiktų dokumentų aprašas“ patvirtinimo