Suvestinė redakcija nuo 2024-02-14

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2009, Nr. 150-6734, i. k. 1092080ISAK00ĮV-659

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL ŠIUOLAIKINIO MENO CENTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2009 m. gruodžio 14 d. Nr. ĮV-659

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo (Žin., 1995, Nr. 104-2322) 5 straipsniu ir atsižvelgdamas į Lietuvos kultūros ir meno tarybos rekomendacijas (2009 m. gruodžio 1 d. posėdžio protokolas Nr. 7):

1. T v i r t i n u pridedamus Šiuolaikinio meno centro nuostatus.

2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos kultūros ministro 1997 m. vasario 21 d. įsakymą Nr. 89 „Dėl Šiuolaikinio meno centro nuostatų“.

3. P a v e d u Šiuolaikinio meno centro direktoriui Kęstučiui Kuizinui per 3 mėnesius nuo šio įsakymo įsigaliojimo teisės aktų nustatyta tvarka pateikti Šiuolaikinio meno centro nuostatus įregistruoti Juridinių asmenų registre.

 

 

Kultūros ministras                                                                 Remigijus Vilkaitis

 

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2009 m. gruodžio 14 d.

įsakymu Nr. ĮV-659

(Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2024 m. vasario 13 d.

įsakymo Nr. ĮV-141 redakcija)

 

 

ŠIUOLAIKINIO MENO CENTRO NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šiuolaikinio meno centras (toliau – ŠMC) yra biudžetinė įstaiga, turinti sąskaitą banke ir antspaudą su savo pavadinimu. ŠMC buveinės adresas – Vilnius, Vokiečių g. 2, juridinio asmens kodas 291424950. ŠMC veiklą vykdo ir Sapiegų rūmuose, L. Sapiegos g. 13, Vilnius.

2. ŠMC finansuojamas iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų. Savo veiklai vykdyti ŠMC gali naudoti ir kitas teisėtai įgytas lėšas.

3. ŠMC savininkė yra valstybė. Savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija yra Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, kuri atlieka Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatyme nustatytas savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos funkcijas.

4. ŠMC vieši pranešimai, kita teisės aktuose nurodyta informacija, susijusi su ŠMC veikla, skelbiama ŠMC interneto svetainėje. Teisės aktų numatytais atvejais informacija gali būti skelbiama ir kitose visuomenės informavimo priemonėse.

5. ŠMC įgyvendina valstybės politiką kultūros ministrui pavestoje profesionaliojo meno srityje.

6. ŠMC nuostatai keičiami Biudžetinių įstaigų įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatyta tvarka.

 

II SKYRIUS

ŠMC VEIKLOS TIKSLAI IR FUNKCIJOS

 

7. ŠMC veiklos tikslai:

7.1. skatinti Lietuvos šiuolaikinio meno raidą, pristatyti Lietuvos ir užsienio šalių šiuolaikinio meno tendencijas, ugdyti visuomenės sampratą apie šiuolaikinį meną;  

7.2. skatinti Lietuvos visuomenės dalyvavimą kultūroje, ugdyti visuomenės sampratą apie kultūros procesus, šiuolaikinio meno ir kultūros paveldo tarpusavio ryšius.

8. ŠMC, siekdamas 7.1 papunktyje nustatyto tikslo:

8.1. organizuoja, sudaro ir eksponuoja šiuolaikinio meno parodas ir kitus renginius Lietuvoje ir užsienyje;

8.2. rengia, leidžia ir platina tiriamuosius, edukacinius, informacinius, meninius ir reklaminius leidinius, publikacijas, susijusius su ŠMC veikla;

8.3. kaupia šiuolaikinio meno leidinius ir pristato juos visuomenei;

8.4. organizuoja šiuolaikinio meno ir su šia sritimi susijusias rezidencijas, šiuolaikinio meno kūrėjų ir su šia sritimi susijusių specialistų mainus;

8.5. rengia ir įgyvendina šiuolaikinio meno edukacijos projektus, organizuoja vaikų ir jaunimo kultūrinio ugdymo veiklas, bendradarbiauja su švietimo įstaigomis rengiant mokinių ir studentų praktinius edukacijos užsiėmimus ŠMC.

9. ŠMC, siekdamas 7.2 papunktyje nustatyto tikslo:

9.1. organizuoja, sudaro ir eksponuoja visuomenės dalyvavimą kultūroje per šiuolaikinio meno ir kultūros paveldo jungtis skatinančias parodas ir kitus renginius Lietuvoje ir užsienyje;

9.2. rengia, leidžia ir platina tiriamuosius, edukacinius, informacinius, meninius ir reklaminius leidinius, publikacijas, susijusius su ŠMC veikla;

9.3. kaupia leidinius apie kultūros edukaciją ir kultūros paveldą ir pristato juos visuomenei;

9.4. organizuoja kultūros paveldo ir jo išsaugojimo, kultūros edukacijos ir su šiomis sritimis susijusias rezidencijas, specialistų mainus, seminarus, paskaitų ciklus, konferencijas;

9.5. rengia ir įgyvendina visuomenės sampratą apie kultūrą ugdančius kultūros edukacijos projektus, organizuoja vaikų ir jaunimo kultūrinio ugdymo veiklas, bendradarbiauja su  švietimo įstaigoms rengiant mokinių ir studentų praktinius edukacijos užsiėmimus ŠMC.

 

III SKYRIUS

ŠMC TEISĖS

 

10. ŠMC, siekdamas jam nustatytų veiklos tikslų ir atlikdamas jo kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:

10.1. savarankiškai nustatyti bilietų, ŠMC teikiamų mokamų paslaugų kainas, įkainius, tarifus, išskyrus tuos atvejus, kai pagal Lietuvos Respublikos įstatymus kainas ir kitus normatyvus reguliuoja valstybė ar Europos Sąjungos teisės aktai;

10.2. gauti pajamas iš turto nuomos ir paslaugų teikimo;

10.3. plėtoti ryšius su Lietuvos ir užsienio valstybių partneriais;

10.4. pritarus Kultūros ministerijai, jungtis į asociacijas, dalyvauti tinklų ar platformų veikloje;

10.5. gauti paramą Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka.

 

IV SKYRIUS

ŠMC VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

11. ŠMC vadovauja direktorius, kurį Lietuvos Respublikos darbo kodekso, Biudžetinių įstaigų įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka į pareigas skiria ir iš jų atleidžia kultūros ministras. ŠMC direktorius yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas kultūros ministrui.

12. ŠMC veikla organizuojama vadovaujantis Kultūros ministerijos strateginiais veiklos planais, metiniais ŠMC veiklos planais, kuriuos tvirtina kultūros ministras, ir šiais Nuostatais.

13. ŠMC direktorius vykdo Biudžetinių įstaigų įstatymo 11 straipsnio 1 dalyje nustatytas funkcijas.

14. Nesant ŠMC direktoriaus, jo pareigas laikinai eina kultūros ministro įsakymu paskirtas kitas ŠMC darbuotojas.

15. ŠMC veikloje patariamojo balso teise dalyvauja ŠMC taryba, kurią sudaro septyni nariai: vienas Kultūros ministerijos atstovas, du ŠMC darbuotojai ir keturi nepriklausomi šiuolaikinio meno ar kultūros paveldo ekspertai. ŠMC direktorius negali būti ŠMC tarybos narys.

16. ŠMC tarybą trejiems metams sudaro ŠMC direktorius. Darbas ŠMC taryboje yra organizuojamas vadovaujantis ŠMC tarybos patvirtintu jos darbo reglamentu. ŠMC tarybos nariu galima būti ne daugiau nei dvi kadencijas iš eilės.

17. ŠMC taryba atlieka šias funkcijas:

17.1. svarsto ir teikia rekomendacijas dėl ŠMC parodų, meno projektų ir kitų renginių paraiškų meninės kokybės ir aktualumo;

17.2. analizuoja ŠMC veiklos rezultatus, teikia siūlymus dėl meninės veiklos krypčių;

17.3. ŠMC direktoriaus teikimu svarsto ir teikia siūlymus ŠMC kitais su ŠMC veikla susijusiais klausimais.

18. ŠMC vidaus auditą atlieka Kultūros ministerijos Centralizuotas vidaus audito skyrius.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

19. ŠMC pertvarkomas, reorganizuojamas ir likviduojamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir Biudžetinių įstaigų įstatymo nustatyta tvarka.

________________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Įsakymas

Nr. ĮV-441, 2010-08-20, Žin., 2010, Nr. 101-5225 (2010-08-26), i. k. 1102080ISAK00ĮV-441

Dėl Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2009 m. gruodžio 14 d. įsakymo Nr. ĮV-659 "Dėl Šiuolaikinio meno centro nuostatų patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Įsakymas

Nr. ĮV-141, 2024-02-13, paskelbta TAR 2024-02-13, i. k. 2024-02684

Dėl kultūros ministro 2009 m. gruodžio 14 d. įsakymo Nr. ĮV-659 „Dėl Šiuolaikinio meno centro nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo