Įsakymas netenka galios 2007-02-11:

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-62, 2007-02-01, Žin., 2007, Nr. 18-692 (2007-02-10), i. k. 1072250ISAK0000V-62

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos 1998 m. rugsėjo 25 d. įsakymo Nr. 547 "Dėl Laikinosios licencijavimo užsiimti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros privačia veikla tvarkos" pripažinimo netekusiu galios

 

Suvestinė redakcija nuo 2006-05-24 iki 2007-02-10

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 1998, Nr. 86-2408, i. k. 0982250ISAK00000547

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL LAIKINOSIOS LICENCIJAVIMO UŽSIIMTI ASMENS IR VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PRIVAČIA VEIKLA TVARKOS

 

1998 m. rugsėjo 25 d. Nr. 547

Vilnius

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti Laikinąją licencijavimo užsiimti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros privačia veikla tvarką (1 priedas).

2. Laikyti netekusiu galios ministerijos 1997 06 12 įsakymo Nr. 340 1 punktą.

3. Įsakymo vykdymo kontrolę pavedu viceministrui V. Basiui.

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                    MINDAUGAS STANKEVIČIUS

_____________


PATVIRTINTA

Sveikatos apsaugos ministerijos

1998 09 25 įsakymu Nr. 547

 

1 priedas

 

LAIKINOJI LICENCIJAVIMO UŽSIIMTI ASMENS IR VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PRIVAČIA VEIKLA TVARKA

 

1. Licencijas užsiimti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros privačia veikla išduoda, perregistruoja, sustabdo, atnaujina ir panaikina Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinta Laikinoji licencijavimo komisija asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros privačiai veiklai (toliau – komisija), kuri vadovaujasi ministerijos patvirtintomis šios komisijos darbo tvarkos taisyklėmis.

2. Licencija yra privalomas dokumentas asmeniui, kuris ketina verstis asmens ir visuomenės sveikatos priežiūra ne valstybės (ar savivaldybės) sveikatos priežiūros įstaigose (įmonėse) Lietuvos Respublikoje.

Licencija pažymi, kad asmuo turi reikiamą kvalifikaciją užsiimti sveikatos priežiūra. Licenciją turintis ir norintis praktikuoti asmuo turi gauti licenciją įmonei steigti ir ją įsteigti arba įsidarbinti tokią licenciją jau turinčioje įmonėje.

3. Licencijos išduodamos pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialybių ir subspecialybių sąrašą.

4. Asmuo, norintis gauti licenciją užsiimti privačia sveikatos priežiūros veika, turi pateikti komisijai šiuos dokumentus ir jų kopijas:

4.1. nustatytos formos prašymą;

4.2. Lietuvos Respublikos piliečio pasą arba leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje (užsieniečiai – leidimą laikinai gyventi Lietuvoje);

4.3. atitinkamo išsimokslinimo diplomą, įstatymų nustatyta tvarka pripažįstamą Lietuvos Respublikoje;

4.4. profesinės kvalifikacijos (specialybės) pažymėjimą;

4.5. socialinio draudimo pažymėjimą arba pažymą iš darbovietės (darbo pagal specialybę stažui įrodyti);

4.6. kvalifikacinę kategoriją, mokslo laipsnį patvirtinančius dokumentus;

4.7. vardo, pavardės keitimo dokumentą;

4.8. pažymą apie stažuotę ar kvalifikacijos kėlimo kursus – asmenims, nedirbusiems pagal specialybę daugiau nei 2 metus, ar perregistruojant licenciją;

4.9. valstybinės kalbos mokėjimo pažymėjimą (teisės aktų nustatytais atvejais netaikoma užsieniečiams);

4.10. Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytos formos sveikatos pažymėjimą;

4.11. kitus papildomus dokumentus, susijusius su licencijos išdavimu, kurių gali pareikalauti komisija.

5. Užsienio valstybėse diplomus bei profesinės kvalifikacijos pažymėjimus įgiję asmenys Lietuvos Respublikoje gali praktikuoti tik gavę komisijos išduotas licencijas.

Šie asmenys privalo pateikti komisijai į lietuvių kalbą išverstus bei Užsienio reikalų ministerijoje legalizuotus 4 punkte išvardytus (ar juos atitinkančius) dokumentus.

Užsieniečiams suteikiama teisė užsiimti tik labdara ar mokyti specialistus, jei ko kita nenustato Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys. Jiems licencija išduodama ne ilgesniam kaip trijų mėnesių laikotarpiui.

6. Licenciją komisija privalo išduoti, perregistruoti ar atnaujinti ne vėliau kaip per du mėnesius nuo prašymo ir visų reikalingų dokumentų (išvardytų 4 p.) pateikimo datos.

Licenciją pasirašo sveikatos apsaugos ministras ar jo įgaliotas asmuo.

Jei komisija atsisako išduoti licenciją, per 15 dienų nuo komisijos sprendimo dienos asmeniui turi būti duotas motyvuotas atsakymas raštu.

Atsisakymas išduoti licenciją gali būti grindžiamas tik įstatymų ir šios tvarkos numatytais atvejais.

Komisijos sprendimą atsisakyti išduoti, perregistruoti ar atnaujinti licenciją asmuo, gavęs atsakymą, per 30 dienų gali apskųsti sveikatos apsaugos ministrui.

7. Licencija užsiimti atitinkama sveikatos priežiūra išduodama Lietuvos Respublikos piliečiams ar asmenims, turintiems leidimą nuolat gyventi Lietuvoje, mokantiems valstybinę kalbą, jeigu jų sveikatos būklė leidžia verstis gydytojo ar kito specialisto praktika, ir:

7.1. asmenims, turintiems aukštąjį medicinos išsilavinimą ir turintiems teisę užsiimti asmens sveikatos priežiūra – pagal Gydytojo medicinos praktikos licencijavimo nuostatus ir Laikinąją gydytojo medicinos praktikos licencijų išdavimo tvarką;

7.2. asmenims, turintiems aukštąjį medicinos išsilavinimą ir turintiems teisę užsiimti visuomenės sveikatos priežiūra.

Jeigu medicinos praktika nutrūkusi daugiau nei dvejus metus, asmuo privalo pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad jis tobulinosi pagal specialybę ne mažiau kaip 200 valandų ir išlaikė egzaminą;

7.3. asmenims, turintiems aukštąjį ar aukštesnįjį slaugos, aukštesnįjį medicinos išsilavinimą ar aukštąjį ne medicinos išsilavinimą, įgijusiems atitinkamą specialybę.

Jeigu medicinos praktika nutrūkusi daugiau nei dvejus metus, asmuo privalo pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad jis tobulinosi pagal specialybę ne mažiau kaip 120 valandų ir išlaikė egzaminą.

8. Licencija išduodama asmenims, turintiems aukštąjį medicinos išsilavinimą ir turintiems teisę užsiimti asmens sveikatos priežiūra – iki datos, numatytos pagal planą grafiką Laikinosios gydytojo medicinos praktikos licencijų išdavimo tvarkos 19 p., kitiems specialistams – dvejiems metams.

9. Licencija asmenims, turintiems aukštąjį ar aukštesnįjį slaugos, aukštesnįjį medicinos ar aukštąjį ne medicinos bei aukštąjį medicinos išsilavinimą ir turintiems teisę užsiimti visuomenės sveikatos priežiūra, perregistruojama penkeriems metams, jei asmuo pateikia visus licencijai pratęsti būtinus dokumentus.

Kad licencija būtų perregistruota, asmuo privalo pateikti:

9.1. nustatytos formos prašymą;

9.2. pažymas apie tai, kad išklausė ministerijos pripažįstamus ne mažiau kaip:

9.2.1. 200 valandų tobulinimosi pagal specialybę per paskutinius penkerius metus (asmenims, turintiems aukštąjį ne medicinos išsilavinimą ir aukštąjį medicinos išsilavinimą, kurie turi teisę užsiimti visuomenės sveikatos priežiūra);

9.2.2. 120 valandų tobulinimosi pagal specialybę per paskutinius penkerius metus (asmenims, turintiems aukštąjį ar aukštesnįjį slaugos bei aukštesnįjį medicinos išsilavinimą);

9.3. dokumentus, patvirtinančius ne mažiau negu 3 metų medicinos praktiką per pastaruosius penkerius metus;

9.4. turimą licenciją.

10. Komisija turi teisę priimti sprendimą išimties tvarka išduoti licenciją asmeniui, neatitinkančiam šios tvarkos 7 punkte nustatytų reikalavimų. Tokiu atveju licenciją pasirašo ministras.

11. Licencijos galiojimas sustabdomas:

11.1. sprendžiant licencijos galiojimo panaikinimo klausimą;

11.2. jei licencija laiku neperregistruota;

11.3. asmens prašymu.

Asmuo, kurio licencijos galiojimas sustabdytas, neturi teisės verstis medicinos praktika pagal tą licenciją.

12. Jei licencijos galiojimas buvo sustabdytas dėl 11.1 p. minėtos priežasties ir priimtas sprendimas, kad nėra pagrindo panaikinti licencijos galiojimą, tai licencijos galiojimo sustabdymas yra panaikinamas.

13. Licencija, kuri buvo sustabdyta dėl 11.2 ir 11.3 p. minėtų priežasčių, gali būti atnaujinta, pateikus asmeniui tokius dokumentus ir jų kopijas:

13.1. nustatytos formos prašymą;

13.2. jei licencija per vienerius metus nebuvo perregistruota – dokumentus apie tai, kad asmuo 120 val. tobulinosi pagal specialybę per pastaruosius 5 metus, be to, 1 mėn. stažavosi Sveikatos apsaugos ministerijos pripažintose mokymo bazėse arba ne mažiau kaip 70 valandų tobulinosi pagal specialybę.

14. Licencijos perregistravimas ir galiojimo atnaujinimas turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per du mėnesius nuo asmens kreipimosi dienos. Jeigu atsisakoma perregistruoti ar atnaujinti licenciją, komisija per 15 darbo dienų raštu informuoja asmenį, nurodydama tokio sprendimo priežastis ir reikalavimus, kuriuos įvykdžius, licencija gali būti perregistruota ir atnaujinta. Šį sprendimą asmuo per 30 dienų nuo raštiško pranešimo gavimo gali apskųsti sveikatos apsaugos ministrui.

15. Jei pretendentas gauti licenciją pateikia komisijai suklastotus dokumentus ar neteisingus duomenis, licencija neišduodama ar panaikinama.

16. Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų Lietuvos Respublikos įstatymais numatytų institucijų teikimu, licencijos galiojimas gali būti sustabdytas ar panaikintas. Komisija išnagrinėja šį klausimą per 1 mėnesį nuo minėtų institucijų raštiško kreipimosi į Sveikatos apsaugos ministeriją dienos.

Licencija panaikinama, kai asmuo dėl sveikatos būklės negali atlikti profesinių pareigų, asmens kvalifikacija neatitinka licencijoje nurodytos specialybės reikalavimų ar pagal įsigaliojusį teismo nuosprendį jam uždrausta verstis medicinos praktika.

Komisijos priimtą sprendimą sustabdyti, atnaujinti ar panaikinti licenciją tvirtina sveikatos apsaugos ministras.

Sustabdžius licencijos galiojimą, ją panaikinus ar atnaujinus, per 5 dienas asmuo informuojamas, o komisijos sprendimo nuorašas siunčiamas į asmens darbovietę, kuri sprendžia apie jo veiklos sustabdymą ar nutraukimą.

Asmuo, kurio licencijos galiojimas panaikintas, gali pakartotinai kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl jos išdavimo ne anksčiau kaip po vienerių metų nuo jos galiojimo panaikinimo.

17. Neteko galios nuo 2006-05-24

Punkto naikinimas:

Nr. V-379, 2006-05-12, Žin. 2006, Nr. 58-2068 (2006-05-23), i. k. 1062250ISAK000V-379

 

18. Komisijos skelbimai, nurodymai ar išaiškinimai dėl licencijų išdavimo tvarkos skelbiami „Valstybės žiniose“, laikraščiuose „Gydytojų žinios“, „Lietuvos sveikata“, „Posūkis“. „Valstybės žiniose“ skelbiama apie licencijų galiojimo sustabdymą, panaikinimą bei atnaujinimą.

_____________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-379, 2006-05-12, Žin., 2006, Nr. 58-2068 (2006-05-23), i. k. 1062250ISAK000V-379

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos 1998 m. rugsėjo 25 d. įsakymo Nr. 547 "Dėl Laikinosios licencijavimo užsiimti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros privačia veikla tvarkos" pakeitimo