Suvestinė redakcija nuo 2004-01-21

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2003, Nr. 1-16, i. k. 1022330ISAK00000516

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL MOKYMO PASLAUGŲ TEIKĖJŲ PAGAL SPECIALIOSIOS ŽEMĖS ŪKIO IR KAIMO PLĖTROS PROGRAMOS (SAPARD) PARAMOS KRYPTĮ „PROFESINIS MOKYMAS“ ATRANKOS NUOSTATŲ

 

2002 m. gruodžio 23 d. Nr. 516

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ir Europos Bendrijų Komisijos, atstovaujančios Europos Bendrijai, daugiamete finansavimo sutartimi dėl Specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros paramos programos (SAPARD) (Žin., 2001, Nr. 74-2589) bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. liepos 11 d. nutarimo Nr. 864 „Dėl lėšų, skirtų bendrai finansuojamoms programoms ir projektams įgyvendinti, naudojimo tvarkos“ (Žin., 2001, Nr. 62-2258) 1 punktu ir atsižvelgdamas į Nacionalinę žemės ūkio ir kaimo plėtros 2000–2006 metų programą, patvirtintą Europos Komisijos 2000 m. lapkričio 27 d. sprendimu Nr. 3329:

1. Tvirtinu pridedamus:

1.1. Mokymo paslaugų teikėjų pagal SAPARD paramos kryptį „Profesinis mokymas“ atrankos nuostatus;

1.2. Mokymo paslaugų teikėjų pagal SAPARD paramos kryptį „Profesinis mokymas“ vertinimo komisiją;

1.3. Mokymo paslaugų teikėjų pagal SAPARD paramos kryptį „Profesinis mokymas“ vertinimo komisijos darbo reglamentą.

1.4. Mokymo paslaugų teikėjų pagal SAPARD paramos kryptį „Profesinis mokymas“ teikiamų paslaugų bei skirtų lėšų naudojimo kontrolės taisykles.

Papildyta punktu:

Nr. 3D-570, 2003-12-31, Žin., 2004, Nr. 10-269 (2004-01-20), i. k. 1032330ISAK003D-570

 

2. Pavedu Ekonomikos ir finansų bei Kaimo plėtros ir informacijos departamentams mokymų paslaugų teikėjams apmokėti padarytas išlaidas iš Specialiosios nacionalinės kaimo plėtros programos SAPARD programai įgyvendinti 2000–2006 m. lėšų

Punkto pakeitimai:

Nr. 3D-119, 2003-03-25, Žin., 2003, Nr. 32-1345 (2003-04-02), i. k. 1032330ISAK003D-119

 

 

 

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS                                                                   JERONIMAS KRAUJELIS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2002 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 516

 

MOKYMO PASLAUGŲ TEIKĖJŲ PAGAL SAPARD PARAMOS KRYPTĮ „PROFESINIS MOKYMAS“ ATRANKOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokymo paslaugų teikėjų pagal SAPARD paramos kryptį „Profesinis mokymas“ (toliau – mokymo paslaugų teikėjai) atrankos nuostatais nustatoma žemdirbių tęstinio profesinio mokymo paslaugų teikėjų atrankos tvarka.

2. Mokymo paslaugų teikėjų atrankos tikslas – įgyvendinant SAPARD programą geriausiu būdu organizuoti ūkininkų bei kitų kaimo gyventojų, susijusių su žemės ūkio, miškininkystės ar alternatyvia žemės ūkiui veikla, tęstinį profesinį mokymą.

3. Mokymo paslaugų teikėjai atrenkami vadovaujantis Nacionaline žemės ūkio ir kaimo plėtros 2000–2006 metais programa bei taisyklėmis, išdėstytomis Europos Komisijos vadove „Paslaugų, prekių ir darbų sutartys, Bendrijos sudaromos dėl bendradarbiavimo su trečiosiomis šalimis“.

4. Mokymo paslaugų teikėjus viešojo konkurso būdu atrenka žemės ūkio ministro tvirtinama mokymo paslaugų teikėjų vertinimo komisija.

5. Prieš organizuojant mokymo paslaugų pirkimą su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos suderinami finansiniai ištekliai, t. y. paramos krypčiai „Profesinis mokymas“ skirtų ir dar nepanaudotų lėšų likutis.

6. Mokymo paslaugų teikėjų atrankos nuostatai taikomi perkant mokymo paslaugas, kurių vertė neviršija 200 000 eurų (ekvivalentas litais – 690 560).

 

II. KONKURSO ORGANIZAVIMAS

 

7. Žemdirbių tęstinio profesinio mokymo programos, pagal kurias reikia organizuoti mokymą, nustatomos atsižvelgiant į ministerijos, kartu su socialiniais partneriais (Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmais, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, savivaldybėmis) nustatytą ūkininkų bei kitų kaimo gyventojų, susijusių su žemės ūkio, miškininkystės ar alternatyvia žemės ūkiui veikla, tęstinio profesinio mokymo poreikį.

8. Vertinimo komisija, atsižvelgdama į paslaugų teikimo galimybes, pasirenka ne mažiau kaip tris mokymo paslaugų teikėjus, kuriuos raštu pakviečia dalyvauti konkurse, kartu išsiųsdama konkurso dokumentus.

9. Konkurso dokumentus parengia ir patvirtina Vertinimo komisija. Į juos įeina: instrukcija mokymo paslaugų teikėjams; sutarties sąlygos; paraiškos, informacijos apie kvalifikaciją ir kt. formos; techninė užduotis.

10. Konkurso dokumentai prieš išsiunčiant juos pasirinktiems mokymo paslaugų teikėjams turi būti suderinti su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos. Nacionalinė mokėjimo agentūra per 3 darbo dienas nuo jų gavimo pateikia savo išvadą dėl konkurso organizavimo.

11. Mokymo paslaugų teikėjai gali būti mokslo, mokymo, konsultavimo ar kitos institucijos, kurios Lietuvos, ES ar šalies narės kompetentingos institucijos nustatyta tvarka yra įgijusios teisę užsiimti suaugusiųjų švietimu.

12. Mokymo paslaugų teikėjai pasiūlymus turi pateikti ne vėliau kaip per 30 dienų nuo rašto su kvietimu dalyvauti konkurse išsiuntimo dienos.

13. Pasiūlymai teikiami konkurso dokumentuose nurodytu adresu ir nustatytais terminais užklijuotame ir užantspauduotame išoriniame voke, kurio viduje yra du atskiri vokai, vienas – su techniniu pasiūlymu, o kitas – su finansiniu pasiūlymu.

14. Konkurso dalyviai registruojami atskirame žurnale. Išoriniai vokai su pasiūlymais turi būti sunumeruoti tokia tvarka, kuria jie buvo gauti (nepaisant to, ar jie buvo gauti iki pasiūlymo pateikimo termino pabaigos, ar ne). Vokai su pasiūlymais turi likti neatplėšti ir saugomi iki atplėšimo.

15. Mokymo paslaugų teikėjai gali prašyti paaiškinimų, pateikdami klausimus raštu, ne vėliau kaip prieš 15 dienų iki konkurso pasiūlymo pateikimo termino pabaigos.

16. Pavėluotai gauti, netinkamai įforminti vokai neatplėšiami ir užregistravus grąžinami juos atsiuntusiems mokymo paslaugų teikėjams.

17. Iki pasibaigiant pasiūlymų pateikimo terminui mokymo paslaugų teikėjas gali pakeisti arba atsiimti konkurso pasiūlymą. Jį keičiant pateikiamas naujas pasiūlymas, parengtas pagal konkurso dokumentų reikalavimus, ankstesnysis pasiūlymas grąžinimas.

18. Apie atsisakymą dalyvauti konkurse įrašoma konkurso dalyvių registravimo žurnale ir grąžinami pateiktieji dokumentai.

 

III. PASIŪLYMŲ NAGRINĖJIMAS IR VERTINIMAS

 

19. Vertinimo komisija nagrinėja pasiūlymus, atsižvelgdama į techninio pasiūlymo kokybę bei siūlomą paslaugų kainą, ir nustato ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą.

20. Vertinami tik tie pasiūlymai, kurie buvo gauti iki nustatyto termino.

21. Vokų atplėšimo procedūros metu patikrinama, ar pateiktieji pasiūlymai atitinka konkurso dokumentų reikalavimus. Neatitinkantieji šių reikalavimų yra atmetami ir toliau nenagrinėjami.

22. Jeigu gaunama mažiau nei trys pasiūlymai, kurie atitinka nustatytus reikalavimus, konkursas laikomas neįvykusiu ir pradedamas iš naujo.

23. Vertinimo komisija pirmiausia nagrinėja techninius pasiūlymus, o finansiniai pasiūlymai lieka užklijuotuose vokuose. Vertina kiekvienas komisijos narys individualiai, skirdamas iki 100 balų pagal vertinimo lentelę, kuri pateikiama konkurso dokumentuose.

24. Apskaičiavus kiekvieno pateikto techninio pasiūlymo įvertinimo balų vidurkį, geriausiam techniniam pasiūlymui skiriama 100 balų. Kitiems skiriami balai apskaičiuojami pagal tokią formulę: TB=(SB:GB)x100; (TB – techninio pasiūlymo balas, SB – svarstomo techninio pasiūlymo galutinis balas, GB – geriausio techninio pasiūlymo galutinis balas).

25. Komisijos sekretorius parengia suvestinę techninių pasiūlymų vertinimo lentelę.

26. Baigus vertinti techninius pasiūlymus, vertinami finansiniai pasiūlymai. Vertinimo komisija patikrina, ar finansinis pasiūlymas atitinka visus konkurso dokumentų reikalavimus. Pasiūlymai, kurie neatitinka šių reikalavimų, atmetami.

27. Vokai su atmestais finansiniais pasiūlymais saugomi kartu su kitais konkursui skirtais dokumentais.

28. Pasiūlymui, kuriame nurodyta mažiausia paslaugos kaina, skiriama 100 balų. Kitiems pasiūlymams balai skiriami pagal tokią formulę: FB=(MK:PK) x 100; (FB – finansinis balas, MK – mažiausia pasiūlyta paslaugos kaina, PK – bendra paslaugos kaina, nurodyta svarstomame pasiūlyme).

29. Ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas nustatomas įvertinus techninio pasiūlymo kokybę ir siūlomą paslaugos kainą pagal santykį 70/30:

29.1. techniniam pasiūlymui skirti balai dauginami iš 0,70;

29.2. finansiniam pasiūlymui skirti balai dauginami iš 0,30.

30. Gauti procentai už techninius ir finansinius pasiūlymus sudedami ir ekonomiškai naudingiausiu pasiūlymu pripažįstamas tas, kuris surinko daugiausia procentų.

31. Visa procedūra (techninių ir finansinių pasiūlymų vertinimas) aprašoma vertinimo ataskaitoje, kurią pasirašo komisijos pirmininkas, sekretorius ir visi komisijos nariai.

32. Laimėjusio pasiūlymo medžiagos kopija kartu su pasiūlymo vertinimo dokumentais siunčiama Nacionalinei mokėjimo agentūrai, kuri per 5 darbo dienas nuo dokumentų gavimo turi pateikti pritarimą dėl mokymo paslaugų pirkimo.

33. Vertinimo komisija, gavusi Nacionalinės mokėjimo agentūros pritarimą, patvirtina konkurso laimėtoją ir išsiunčia apie tai pranešimą visiems konkurso dalyviams. Nacionalinei mokėjimo agentūrai nepritarus vertinimo komisijos sprendimui konkursas paskelbiamas neįvykusiu ir pradedamas iš naujo.

34. Jei konkursas paskelbiamas neįvykusiu, komisija apie tai praneša visiems konkurso dalyviams.

35. Konkursas nuo kvietimų išsiuntimo iki pranešimo apie ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo pasirinkimą išsiuntimo yra konfidencialus. Vertinimo komisijos nariai privalo laikytis konfidencialumo įsipareigojimo.

 

IV. SUTARČIŲ SUDARYMAS IR ATSISKAITYMAS SU MOKYMO PASLAUGŲ TEIKĖJAIS

 

36. Ministerija su konkurso laimėtoju pasirašo sutartį, kurios projektas konkurso dalyviui išsiunčiamas kartu su konkurso dokumentais.

37. Išlaidos, padarytos prieš pasirašant sutartį, nekompensuojamos.

38. Sutartyje aptariamos paslaugų teikimo ir apmokėjimo sąlygos.

39. Nustačius atvejus, kad mokymo paslaugos, numatytos techninėje užduotyje, nevykdomas ar lėšos naudojamos ne pagal paskirtį, ministerija gali inicijuoti sutarties nutraukimą ir išmokėtų lėšų susigrąžinimą Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

40. Ministerija, apmokėjusi už atliktas paslaugas, pateikia Nacionalinei mokėjimo agentūrai mokėjimo prašymą, kuriame nurodoma kompensuotina paramos suma bei padarytos išlaidos, taip pat pridedamos išlaidas patvirtinančių dokumentų kopijos.

41. Nacionalinė mokėjimo agentūra, patikrinusi pateiktus dokumentus ir nustačiusi bei patvirtinusi jų teisingumą, kompensuojamą sumą perveda į ministerijos sąskaitą.

 

V. Baigiamosios nuostatos

 

42. Nacionalinė mokėjimo agentūra bei Europos Komisija bet kuriuo momentu gali atlikti lėšų panaudojimo kontrolę. Ministerija bei mokymo paslaugų teikėjai pageidaujamu laiku ir forma privalo sudaryti sąlygas šių institucijų atstovams susipažinti su dokumentais bei informacija, susijusia su SAPARD finansuojamų įsipareigojimų vykdymu.

43. Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Mokslo ir mokymo skyrius bei Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos yra atsakingi už mokymo paslaugų teikėjų vykdomų paslaugų bei skirtų lėšų naudojimo kontrolę

Papildyta punktu:

Nr. 3D-570, 2003-12-31, Žin., 2004, Nr. 10-269 (2004-01-20), i. k. 1032330ISAK003D-570

 

44. Mokymo paslaugų teikėjų vykdomų paslaugų kontrolę atlieka Darbo ekonomikos ir mokymo metodikos tarnyba.

Papildyta punktu:

Nr. 3D-570, 2003-12-31, Žin., 2004, Nr. 10-269 (2004-01-20), i. k. 1032330ISAK003D-570

 

45. Ministerija gali sudaryti mokymo paslaugų teikimo sutartis, kurių vertė neviršija 5000 eurų (ekvivalentas litais – 17250), remdamasi vieninteliu pasiūlymu.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 3D-570, 2003-12-31, Žin., 2004, Nr. 10-269 (2004-01-20), i. k. 1032330ISAK003D-570

 

______________


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2002 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 516

 

 

MOKYMO PASLAUGŲ TEIKĖJŲ PAGAL sapard PARAMOS KRYPTĮ „Profesinis mokymas“ vertinimo komisijos darbo reglamentas

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokymo paslaugų teikėjų vertinimo komisija (toliau – Vertinimo komisija) vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais, taisyklėmis, išdėstytomis Europos Komisijos vadove „Paslaugų, prekių ir darbų sutartys, Bendrijos sudaromos dėl bendradarbiavimo su trečiosiomis šalimis“, mokymo paslaugų teikėjų pagal SAPARD paramos kryptį „Profesinis mokymas“ atrankos nuostatais bei šiuo reglamentu.

2. Vertinimo komisijos narys, prieš pradėdamas darbą komisijoje, turi pasirašyti Nešališkumo ir konfidencialumo deklaraciją.

3. Vertinimo komisija veikia ministerijos vardu pagal jai suteiktus įgaliojimus.

 

II. KOMISIJOS FUNKCIJOS

 

4. Vertinimo komisija, organizuodama mokymo paslaugų teikėjų atranką:

4.1. parengia ir patvirtina mokymo paslaugų pirkimo konkurso dokumentus;

4.2. atsižvelgdama į paslaugų teikimo galimybes, pasirenka ne mažiau kaip tris mokymo paslaugų teikėjus, kuriuos raštu pakviečia dalyvauti konkurse pridėjus konkurso dokumentus;

4.3. mokymo paslaugų teikėjų prašymu teikia konkurso dokumentų paaiškinimus bei išsiunčia juos visiems konkurso dalyviams;

4.4. atplėšia vokus su pasiūlymais;

4.5. nagrinėja, vertina, palygina pateiktus pasiūlymus;

4.6. priima sprendimą dėl ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo;

4.7. siunčia pranešimus apie konkursą laimėjusius pasiūlymus.

5. Vertinimo komisija nuo jos sudarymo dienos gauna įgaliojimus šio reglamento 4 punkte nurodytoms funkcijoms vykdyti.

 

III. VERTINIMO KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

6. Vertinimo komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

6.1. kviesti ekspertus mokymo paslaugų teikėjų pasiūlymams nagrinėti;

6.2. gauti pasiūlymų paaiškinimus;

6.3. susipažinti su informacija, susijusia su konkurso pasiūlymų nagrinėjimu, aiškinimu, vertinimu ir palyginimu;

6.4. keisti konkurso dokumentus, išleisdama jų papildymus.

7. Vertinimo komisija privalo:

7.1. vykdyti šiame reglamente nurodytas funkcijas ir ministerijos nustatytas užduotis;

7.2. rengti vertinimo procedūrų ataskaitas;

7.3. neatskleisti informacijos, susijusios su pasiūlymų nagrinėjimu ir vertinimu, jeigu jos atskleidimas prieštarauja įstatymams, daro žalą teisėtiems ministerijos ar mokymo paslaugų teikėjų interesams arba trukdo užtikrinti sąžiningą konkurenciją.

 

IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Vertinimo komisiją sudaro pirmininkas, nariai ir balso teisės neturintis sekretorius.

9. Vertinimo komisijos pirmininkas atsako už vertinimo proceso koordinavimą.

10. Vertinimo komisijos nariai solidariai atsako už komisijos priimtus sprendimus.

11. Vertinimo komisijos sekretorius:

11.1. pateikia komisijos nariams pasirašyti nešališkumo ir konfidencialumo deklaracijas;

11.2. protokoluoja vertinimo komisijos posėdžius, rengia vertinimo ataskaitas ir kitų su komisijos veikla susijusių dokumentų projektus.

12. Vertinimo komisijos nariai privalo dalyvauti visuose posėdžiuose. Kuriam nors nariui nedalyvaujant, informacija apie tai turi būti įrašyta vertinimo ataskaitoje. Posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių.

13. Vertinimo komisija priima sprendimus komisijos narių balsų dauguma. Esant vienodam balsų skaičiui, sprendimą lemia komisijos pirmininko balsas.

14. Vertinimo komisijos narys, kurio interesai dėl kokio nors ryšio gali būti susiję su pasiūlymo teikėjais, privalo pranešti apie tai komisijos pirmininkui ir nedelsdamas pasitraukti iš komisijos.

15. Vertinimo komisijos narys, kuris dėl tam tikros priežasties pasitraukė iš komisijos, prieš tęsiant vertinimą turi būti pakeistas kitu.

16. Visa procedūra (techninių ir finansinių pasiūlymų vertinimas) turi būti aprašyta vertinimo ataskaitoje, kurią pasirašo komisijos pirmininkas, sekretorius ir visi komisijos nariai.

______________

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2002 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 516

(Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2003 m. gruodžio 31 d. įsakymo Nr. 3D-570

redakcija)

 

MOKYMO PASLAUGŲ TEIKĖJŲ PAGAL SAPARD paramos kryptĮ „Profesinis mokymas“ vertinimo komisija

 

Virginija Žoštautienė

Kaimo plėtros departamento direktorė, vertinimo komisijos pirmininkė;

Veronika Bobinienė

Darbo ekonomikos ir mokymo metodikos tarnybos Mokymo metodikos skyriaus vyriausioji specialistė;

Vanda Elena Narušytė

Kaimo plėtros departamento Mokslo ir mokymo skyriaus vedėja;

Veronika Pilipavičienė

Darbo ekonomikos ir mokymo metodikos tarnybos direktoriaus pavaduotoja, Mokymo metodikos skyriaus vedėja;

Skirmantė Smalskytė

Kaimo plėtros departamento Mokslo ir mokymo skyriaus vyriausioji specialistė, vertinimo komisijos sekretorė.

______________

Priedo pakeitimai:

Nr. 3D-570, 2003-12-31, Žin., 2004, Nr. 10-269 (2004-01-20), i. k. 1032330ISAK003D-570

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2003 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 3D-570

 

MOKYMO PASLAUGŲ TEIKĖJŲ PAGAL SAPARD PARAMOS KRYPTĮ „PROFESINIS MOKYMAS“ TEIKIAMŲ PASLAUGŲ BEI SKIRTŲ LĖŠŲ NAUDOJIMO KONTROLĖS TAISYKLĖS

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Mokymo paslaugų teikėjų pagal SAPARD paramos kryptį „Profesinis mokymas“ teikiamų paslaugų bei skirtų lėšų naudojimo kontrolės taisyklės (toliau – taisyklės) reglamentuoja Žemės ūkio ministerijos vykdomą mokymo paslaugų teikėjų pagal SAPARD paramos kryptį „Profesinis mokymas“ (toliau – mokymo paslaugų teikėjai) teikiamų paslaugų bei skirtų lėšų naudojimo kontrolės tvarką.

2. Šių taisyklių tikslas – užtikrinti, kad laikantis Lietuvos Respublikos ir Europos Bendrijų Komisijos, atstovaujančios Europos Bendrijai, daugiametės finansavimo sutarties dėl Specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros programos (SAPARD) (toliau – Daugiametė finansavimo sutartis) sąlygų, tinkamai būtų vykdomos mokymo paslaugų teikėjų teikiamos paslaugos bei tikslingai panaudojamos jiems skiriamos lėšos.

3. Sutartys su mokymo paslaugų teikėjais sudaromos vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. 3D-28 „Dėl ministerijos sutarčių (išskyrus tarptautines ir slaptas) sudarymo bei jų vykdymo kontrolės“.

 

II. Mokymo paslaugų teikėjų teikiamų paslaugų KONTROLĖ

 

4. Mokymo paslaugų teikėjų teikiamų paslaugų kontrolę vietoje atlieka Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Mokslo ir mokymo skyriaus (toliau – Mokslo ir mokymo skyrius) valstybės tarnautojai ar Darbo ekonomikos ir mokymo metodikos tarnybos darbuotojai pagal iš anksto Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento direktoriaus patvirtintą mokymo paslaugų teikėjų teikiamų paslaugų kontrolės planą.

5. Atliekant mokymo paslaugų teikėjų teikiamų paslaugų kontrolę, turi būti patikrinta ne mažiau kaip 10 proc. mokymo paslaugų teikėjo teikiamų paslaugų pagal kiekvieną sutartį.

6. Atliekant kontrolę tikrinama:

6.1. ar teikiamos paslaugos atitinka Mokymo paslaugų teikimo planą, kuris yra pridedamas prie Žemės ūkio ministerijos sutarties su mokymo paslaugų teikėju;

6.2. klausytojų sąrašai su jų parašais;

6.3. pažymėjimų išdavimo registracijos žurnalo tvarkymas;

6.4. mokymo paslaugų kokybė:

6.4.1. ar dėstoma medžiaga atitinka mokymo programos reikalavimus;

6.4.2. klausytojų aprūpinimas mokymo metodine medžiaga;

6.4.3. mokymo medžiagos kokybė;

6.4.4. kiekvienos grupės užsiėmimų tvarkaraščiai.

7. Vertinimo rezultatai surašomi į Mokymo paslaugų teikėjų teikiamų paslaugų pagal SAPARD paramos kryptį „Profesinis mokymas“ kontrolės pažymą (1 priedas), kurią pasirašo tikrinę asmenys bei mokymo paslaugų teikėjo atstovas.

 

III. Mokymo paslaugų teikėjams skirtų lėšų naudojimo kontrolė

 

8. Mokymo paslaugų teikėjams skirtų lėšų naudojimo kontrolę vykdo Mokslo ir mokymo skyrius.

9. Žemės ūkio ministerijos Vidaus audito departamento ES ir nacionalinės paramos audito skyrius (toliau – ES ir nacionalinės paramos audito skyrius) vykdo kontrolės procedūrų priežiūrą.

10. Mokymo paslaugų teikėjai atsiskaito už išlaidas, padarytas vykdant įsipareigojimus, per 30 kalendorinių dienų nuo mokymo užbaigimo dienos, pateikdami paslaugų perdavimo-priėmimo aktą, ataskaitą apie mokymų įvykdymo rezultatus, mokymo plano įvykdymo ataskaitą, klausytojų sąrašus su jų parašais, išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitą, PVM sąskaitą-faktūrą ar sąskaitą-faktūrą, dokumentų, patvirtinančių išlaidų pagrįstumą, kopijas (sutartis, susitarimus, darbų perdavimo aktus, PVM sąskaitas-faktūras ar sąskaitas-faktūras, pažymas, kelionės lapus, mokėjimo pavedimus bei kitus dokumentus įrodančius padarytas išlaidas) bei šių dokumentų aprašus pagal išlaidų sąmatos straipsnius.

11. Mokslo ir mokymo skyrius, tikrindamas pateiktus dokumentus, įvertina:

11.1. ar visos mokymo paslaugos buvo įvykdytos, kaip numatyta prie sutarties su Žemės ūkio ministerija pridedamame Mokymo paslaugų teikimo plane;

11.2. išlaidų pagrįstumą ir ar jos atitinka Daugiametės finansavimo sutarties sąlygas bei mokymo paslaugų teikėjo sutarties su Žemės ūkio ministerija sąlygas.

12. Prireikus Mokslo ir mokymo skyrius mokymo paslaugų teikėjų gali paprašyti pateikti papildomą medžiagą arba paaiškinimą dėl išlaidų pagrįstumo.

13. Mokslo ir mokymo skyrius, vertindamas pateiktus dokumentus, užpildo Mokymo paslaugų teikėjams skirtų lėšų naudojimo kontrolės lapą (toliau – kontrolės lapas) (2 priedas).

14. Įvertinęs pateiktus dokumentus, Mokslo ir mokymo skyrius pateikia kontrolės lapo kopiją ES ir nacionalinės paramos audito skyriui.

15. ES ir nacionalinės paramos audito skyrius pasirinktinai patikrina mokymo paslaugų teikėjo Mokslo ir mokymo skyriui pateiktus dokumentus. Apie sprendimą patikrinti pateiktus dokumentus ES ir nacionalinės paramos audito skyrius praneša Mokslo ir mokymo skyriui per 5 darbo dienas nuo kontrolės lapo kopijos gavimo dienos.

16. ES ir nacionalinės paramos audito skyriui pateikus išvadas dėl dokumentų tinkamumo (jei dokumentai buvo tikrinami) ar Mokslo ir mokymo skyriui įvertinus mokymo paslaugų teikėjo pateiktus dokumentus ir užpildžius kontrolės lapą, su mokymo paslaugų teikėju pasirašomas paslaugų perdavimo-priėmimo aktas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. 3D-28.

 

IV. Atsakomybė

 

17. Už mokymo paslaugų teikėjų teikiamų paslaugų kontrolę atsako Mokslo ir mokymo skyrius bei Darbo ekonomikos ir mokymo metodikos tarnyba.

18. Už mokymo paslaugų teikėjams skirtų lėšų naudojimo kontrolę atsako Mokslo ir mokymo skyrius. ES ir nacionalinės paramos audito skyrius atsako už kontrolės procedūrų priežiūrą.

19. Mokymo paslaugų teikėjas už nevykdomus ar netinkamai vykdomus įsipareigojimus atsako sutartyje su Žemės ūkio ministerija ir Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

V. Dokumentų saugojimas

 

20. Visi su mokymo paslaugų teikėjų atranka bei sutarties įvykdymu susiję dokumentai turi būti saugomi ne trumpiau kaip penkerius metus, vadovaujantis Raštvedybos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2001 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 88 (Žin., 2002, Nr. 5-211).

21. Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos ir Europos Komisijos įgaliotiems pareigūnams bei auditoriams turi būti sudarytos sąlygos susipažinti su saugomais dokumentais ir informacija.

______________

Papildyta priedu:

Nr. 3D-570, 2003-12-31, Žin., 2004, Nr. 10-269 (2004-01-20), i. k. 1032330ISAK003D-570

 


 

Mokymo paslaugų teikėjų pagal SAPARD

paramos kryptį „Profesinis mokymas“

teikiamų paslaugų bei skirtų lėšų naudojimo

kontrolės taisyklių

1 priedas

 

______________________________________________________________________

(vertinanti institucija)

 

Mokymo paslaugų teikėjų teikiamų paslaugų pagal SAPARD paramos kryptį „Profesinis mokymas“ kontrolės pažymA

 

______________Nr._____________

                                                                                   data)

_________________

(sudarymo vieta)

 

1. Mokymo paslaugų teikėjo pavadinimas ……………………………………

2. Sutarties su Žemės ūkio ministerija, pagal kurią vykdomi mokymai, data, numeris ………

3. Mokymo programos, pagal kurią vykdomi mokymai, pavadinimas………...……………...

………………………………………………………………………………………………………...

4. Mokymai vyksta (adresas)…………………………………………………………………

5. Klausytojų, dalyvaujančių mokymuose, skaičius…………………………………………..

6. Užregistruotų klausytojų skaičius.……..…………………………………………………...

7. Dėstytojų vardai, pavardės……………………..…………………………………………...

…………………………………….………………………………………..…………………………

8. Ar mokymai vykdomi pagal Mokymo paslaugų teikimo planą…………………………....

9. Ar dėstoma medžiaga atitinka mokymo programos reikalavimus…………….……………

10. Ar yra kiekvienos grupės užsiėmimų tvarkaraščiai …………...………………………….

11. Ar yra klausytojų sąrašai su jų parašais…………………………………….……...……...

12. Ar klausytojai aprūpinami mokymo metodine medžiaga ir kokia…………………….…..

…………………………………………………………………………………………………….…..

13. Mokymo medžiagos kokybė (ar atitinka programos reikalavimus)………...………….…

14. Naudojamos vaizdinės ir techninės priemonės…………………………….………………

15. Ar yra pažymėjimų išdavimo registracijos žurnalas……………………………………….

16. Ar vykdomas klausytojų anketavimas…………………………………....……..................

VERTINIMO IŠVADOS………………………………………………………………………

Vertino (vardas, pavardė, pareigos, parašas)…………………………………………………

Su vertinimu susipažino (mokymo paslaugų teikėjo įgalioto atstovo vardas, pavardė, pareigos, parašas)……………………………………………………………………………………..

______________

Papildyta priedu:

Nr. 3D-570, 2003-12-31, Žin., 2004, Nr. 10-269 (2004-01-20), i. k. 1032330ISAK003D-570

 


 

Mokymo paslaugų teikėjų pagal SAPARD

paramos kryptį „Profesinis mokymas“

teikiamų paslaugų bei skirtų lėšų naudojimo

kontrolės taisyklių

2 priedas

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS KAIMO PLĖTROS DEPARTAMENTO MOKSLO IR MOKYMO SKYRIUS

 

Mokymo paslaugų teikėjAMS SKIRTŲ lėšų NAUDOJIMO KONTROLĖS lapas

 

1. Mokymo paslaugų teikėjo pavadinimas…………………………………………………

2. Sutarties su mokymo paslaugų teikėju data ir numeris ………………………………..

3. Sutarties pakeitimo (jei tokie buvo) data ir numeris……………………………………

4. Ar ataskaita ir kiti dokumentai pateikti per 30 dienų (nurodyti pateikimo datą)

taip ne

…………………………………………………………………………………………………………

5. Ar pateikti šie dokumentai:

5.1. Paslaugų perdavimo – priėmimo aktas

taip

ne

5.2. Ataskaita apie mokymo rezultatus

taip

ne

5.3. Mokymo plano įvykdymo ataskaita

taip

ne

5.4. Klausytojų sąrašai su jų parašais

taip

ne

5.5. PVM sąskaita – faktūra ar sąskaita – faktūra

taip

ne

5.6. Dokumentų, patvirtinančių išlaidų pagrįstumą, kopijos

taip

ne

5.7. Pateiktų išlaidų pagrįstumą patvirtinančių dokumentų aprašas

taip

ne

5.8. Išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaita

taip

ne

6. Ar mokymo paslaugos atitinka sutarties sąlygas

 

 

6.1. Ar mokymo kursų pabaigos data sutampa su sutartyje nurodyta mokymų pabaiga

taip

ne

6.2. Ar įvykdyti visi mokymai, kurie buvo numatyti sutartyje

taip

ne

6.3. Ar mokėsi numatytas klausytojų skaičius

taip

ne

6.4. Ar mokymuose dalyvavo visi dėstytojai, kurie nurodyti sutartyje

taip

ne

6.5. Jei dalyvavo ne visi dėstytojai, ar buvo apie tai informuota ministerija

taip

ne

7. Ar mokymo paslaugų teikėjų padarytos išlaidos atitinka Daugiametės finansavimo sutarties bei ministerijos sutarties su mokymo paslaugų teikėjais sąlygas

 

 

7.1. Ar padarytos išlaidos pagrįstos pateisinančiais dokumentais

taip

ne

7.2. Ar nebuvo padaryta išlaidų prieš sutarties pasirašymą

taip

ne

7.3. Ar įsigytų prekių ir paslaugų kilmės šalis yra Lietuva, viena iš Europos Bendrijos šalių ar šalių kandidačių

taip

ne

7.4. Ar išlaidas pateisinantys dokumentai pasirašyti, su datomis bei kitais privalomais rekvizitais

taip

ne

7.5. Ar padarytos išlaidos neviršija prie sutarties pridedamoje sąmatoje nurodytos sumos

taip

ne

7.6. Ar skirtos lėšos panaudotos pagal paskirtį

taip

ne

IŠVADOS (kompensuoti padarytas išlaidas ar nekompensuoti)………….………………….

…………………………………………………………………………………………………….......

…………………………………………………………………………………………………….......

Vertinimą atlikusio asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas………………………....

…………………………………………………………………………………………………….......

Mokslo ir mokymo skyriaus vedėjo vardas, pavardė, parašas…………………………...

……………………………………………………………………………………………………......

______________

 

 

Papildyta priedu:

Nr. 3D-570, 2003-12-31, Žin., 2004, Nr. 10-269 (2004-01-20), i. k. 1032330ISAK003D-570

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 3D-119, 2003-03-25, Žin., 2003, Nr. 32-1345 (2003-04-02), i. k. 1032330ISAK003D-119

Dėl Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002 m. gruodžio 23 d. įsakymo Nr. 516 „Dėl mokymo paslaugų teikėjų pagal Specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros programos (SAPARD) paramos kryptį "Profesinis mokymas" atrankos nuostatų" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 3D-570, 2003-12-31, Žin., 2004, Nr. 10-269 (2004-01-20), i. k. 1032330ISAK003D-570

Dėl žemės ūkio ministro 2002 m. gruodžio 23 d. įsakymo Nr. 516 „Dėl mokymo paslaugų teikėjų pagal Specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros programos (SAPARD) paramos kryptį "Profesinis mokymas" atrankos nuostatų" pakeitimo