Suvestinė redakcija nuo 2013-09-29 iki 2015-11-01
Nutarimas paskelbtas: Žin. 2012, Nr. 130-6566, i. k. 1121100NUTA00001344
Nauja redakcija nuo 2013-09-29:
Nr. 854, 2013-09-17, Žin. 2013, Nr. 102-5034 (2013-09-28), i. k. 1131100NUTA00000854
LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
NUTARIMAS
DĖL ATRANKOS Į PAKAITINIO VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2012 m. lapkričio 7 d. Nr. 1344
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2002, Nr. 45-1708; 2012, Nr. 69-3523; 2013, Nr. 54-2685) 14 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
Patvirtinti Atrankos į pakaitinio valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2012 m. lapkričio 7 d. nutarimu Nr. 1344
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2013 m. rugsėjo 17 d. nutarimo Nr. 854
redakcija)
AtrankOS į PAKAITINIO VALSTYBĖS TARNAUTOJO pareigas organizavimo tvarkos APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Atrankų į pakaitinio valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato pakaitinio valstybės tarnautojo, priimamo į laikinai negalinčio eiti pareigų karjeros valstybės tarnautojo pareigas arba priimamo po konkurso į karjeros valstybės tarnautojo pareigas (toliau – pareigos) paskelbimo, iki į jas bus priimtas karjeros valstybės tarnautojas, atrankos (toliau – atranka) organizavimo tvarką.
2. Apraše vartojamos sąvokos:
Bendrieji gebėjimai – bendrųjų mąstymo gebėjimų ir bendrųjų kompetencijų visuma.
Bendrieji mąstymo gebėjimai – gebėjimas mokytis, verbaliniai įgūdžiai ir verbalinis mąstymas, skaičiavimo įgūdžiai, skaitinis ir loginis mąstymas.
Bendrosios kompetencijos – žinių, gebėjimų, įgūdžių, patirties, elgesio, požiūrių ir asmeninių savybių derinys, būtinas valstybės tarnautojo funkcijoms atlikti, ir gebėjimas jį pritaikyti darbe.
Ekspertas – asmuo, turintis ne trumpesnę kaip 3 metų praktinės veiklos patirtį arba ne žemesnį kaip daktaro mokslo laipsnį srityje, kurios žinios tikrinamos per atranką.
Praktinė užduotis – atrankos metu raštu ir (ar) žodžiu pateikiama užduotis, kuri leidžia prognozuoti pretendento elgesį konkrečiose darbo situacijose.
Pretendentas – asmuo, pretenduojantis eiti pakaitinio valstybės tarnautojo, priimamo į laikinai negalinčio eiti pareigų karjeros valstybės tarnautojo pareigas arba priimamo po konkurso į karjeros valstybės tarnautojo pareigas paskelbimo, iki į jas bus priimtas karjeros valstybės tarnautojas, pareigas.
Vadovavimo gebėjimai – gebėjimų vadovauti valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai arba jos padaliniui visuma.
3. Pakaitiniu valstybės tarnautoju, išskyrus pakaitinį valstybės tarnautoją, priimamą į pareigas po konkurso į karjeros valstybės tarnautojo pareigas paskelbimo, iki Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2002, Nr. 45-1708) (toliau – Valstybės tarnybos įstatymas) nustatyta tvarka į jas bus priimtas karjeros valstybės tarnautojas, bet ne ilgesniam negu 3 mėnesių laikotarpiui (toliau – pakaitinis valstybės tarnautojas), priimama iš asmenų, turinčių Valstybės tarnybos įstatymo 16 straipsnio 2, 3 ar 5 dalyje arba 43 straipsnio 2 ar 3 dalyje nurodytą statusą (toliau – buvę valstybės tarnautojai).
4. Iš buvusių valstybės tarnautojų pakaitiniu valstybės tarnautoju priimamas asmuo, atitinkantis Valstybės tarnybos įstatymo 31 straipsnyje nustatytus nepriekaištingos reputacijos reikalavimus, 9 straipsnio 1 dalies 1–4 punktuose nustatytus bendruosius reikalavimus, keliamus asmeniui, priimamam į valstybės tarnautojo pareigas, pareigybės aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus (toliau – specialieji reikalavimai), po to, kai Užsienio kalbų mokėjimo tikrinimo priimant į valstybės tarnautojo pareigas taisyklių, patvirtintų vidaus reikalų ministro 2013 m. gegužės 21 d. įsakymu Nr. 1V-447 (Žin., 2013, Nr. 56-2870) (toliau – Užsienio kalbų mokėjimo tikrinimo taisyklės), nustatyta tvarka patikrinamas jo užsienio kalbos (-ų) mokėjimas, jeigu pareigybės aprašyme yra nustatytas reikalavimas mokėti užsienio kalbą (-as), ir atranką organizuojančioje įstaigoje patikrinami jo gebėjimai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.
5. Nepriėmus pakaitinio valstybės tarnautojo iš buvusių valstybės tarnautojų, pakaitiniu valstybės tarnautoju priimamas kitas asmuo (toliau – kiti asmenys).
Iš kitų asmenų pakaitiniu valstybės tarnautoju priimamas asmuo, atitinkantis Valstybės tarnybos įstatymo 31 straipsnyje nustatytus nepriekaištingos reputacijos reikalavimus, 9 straipsnio 1 dalies 1–5 punktuose nustatytus bendruosius reikalavimus, keliamus asmeniui, priimamam į valstybės tarnautojo pareigas (toliau – bendrieji reikalavimai), specialiuosius reikalavimus, po to, kai Užsienio kalbų mokėjimo tikrinimo taisyklių nustatyta tvarka patikrinamas jo užsienio kalbos (-ų) mokėjimas, jeigu pareigybės aprašyme yra nustatytas reikalavimas mokėti užsienio kalbą (-as), ir atranką organizuojančioje įstaigoje patikrinami jo gebėjimai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.
6. Pakaitiniu valstybės tarnautoju, priimamu į pareigas po konkurso į karjeros valstybės tarnautojo pareigas paskelbimo, iki Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka į jas bus priimtas karjeros valstybės tarnautojas, bet ne ilgesniam negu 3 mėnesių laikotarpiui, priimamas asmuo iš kitų asmenų, atitinkantis Valstybės tarnybos įstatymo 31 straipsnyje nustatytus nepriekaištingos reputacijos reikalavimus, 9 straipsnio 1 dalies 1–4 punktuose nustatytus bendruosius reikalavimus, specialiuosius reikalavimus, po to, kai Užsienio kalbų mokėjimo tikrinimo taisyklių nustatyta tvarka patikrinamas jo užsienio kalbos (-ų) mokėjimas, jeigu pareigybės aprašyme yra nustatytas reikalavimas mokėti užsienio kalbą (-as), ir atranką organizuojančioje įstaigoje patikrinami jo gebėjimai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.
7. Sprendimą dėl atrankos organizavimo priima valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo. Kai valstybės tarnautoją į pareigas priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė, sprendimą dėl atrankos organizavimo priima Ministras Pirmininkas, o atranka vykdoma per Vyriausybės kanceliariją. Kai valstybės tarnautoją į pareigas priima savivaldybės taryba, sprendimą dėl atrankos organizavimo priima savivaldybės meras, o atranka vykdoma per savivaldybės administraciją.
8. Valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo Valstybės tarnybos departamentui pateikia (arba įgalioja kitą asmenį pateikti) prašymą paskelbti atranką užpildydamas elektroninę prašymo formą Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje (toliau – elektroninė forma). Valstybės tarnybos departamentas, gavęs elektroninę formą, patikrina pareigybės, į kurią skelbiama atranka, aprašymo atitiktį Valstybės tarnybos įstatymo ir jį įgyvendinančių teisės aktų nuostatoms. Jeigu Valstybės tarnybos departamentas turi pastabų dėl pareigybės, į kurią skelbiama atranka, aprašymo atitikties Valstybės tarnybos įstatymo ir jį įgyvendinančių teisės aktų nuostatoms, apie tai praneša atranką organizuojančiai įstaigai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo elektroninės formos pateikimo. Tokiu atveju elektroninė forma patikslinama atsižvelgiant į Valstybės tarnybos departamento pateiktas pastabas ir pateikiama Valstybės tarnybos departamentui pakartotinai.
9. Atranką organizuojanti įstaiga motyvuotu sprendimu gali atšaukti atranką ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki atrankos pradžios. Apie atrankos atšaukimą atranką organizuojanti įstaiga praneša pretendentams jų gyvenimo aprašyme nurodytu elektroniniu paštu, taip pat Valstybės tarnybos departamentui elektroniniu paštu ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki atrankos pradžios. Apie atšauktą atranką ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo informacijos apie atšauktą atranką gavimo paskelbiama Valstybės tarnybos departamento ir atranką organizuojančios įstaigos interneto svetainėse.
II. ATRANKOS Į PAKAITINIO VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS IŠ BUVUSIŲ VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ ORGANIZAVIMAS
10. Valstybės tarnybos departamentas, gavęs atranką organizuojančios įstaigos Aprašo 8 punkte nurodytą užpildytą elektroninę formą arba patikslintą elektroninę formą, per 3 darbo dienas paskelbia buvusiems valstybės tarnautojams apie šią atranką Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje.
11. Pretendentas privalo atranką organizuojančiai įstaigai asmeniškai arba skelbime nurodytu elektroniniu paštu pateikti:
11.2. gyvenimo aprašymą pagal 2004 m. gruodžio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimą Nr. 2241/2004/EB dėl bendros Bendrijos sistemos siekiant užtikrinti kvalifikacijų ir gebėjimų skaidrumą (Europasas) (OL 2004 L 390, p. 6) (toliau – gyvenimo aprašymas);
11.3. anglų, prancūzų ar vokiečių kalbos mokėjimo lygį patvirtinančio dokumento kopiją, jeigu pareigybės, į kurią pretenduojama, aprašyme yra nustatytas reikalavimas mokėti anglų, prancūzų ar vokiečių kalbą ir jeigu šios (-ių) užsienio kalbos (-ų) mokėjimą asmuo yra pasitikrinęs Užsienio kalbų mokėjimo tikrinimo taisyklių nustatyta tvarka.
Kitos (-ų) užsienio kalbos (-ų) mokėjimas turi būti patikrintas Užsienio kalbų mokėjimo tikrinimo taisyklių nustatyta tvarka iki atrankos pradžios.
12. Atranką organizuojanti įstaiga, gavusi prašymą leisti dalyvauti atrankoje, Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje patikrina, ar pretendentas prašymo leisti dalyvauti atrankoje pateikimo dieną turi buvusio valstybės tarnautojo statusą.
13. Pretendentų dokumentai atranką organizuojančioje įstaigoje priimami 5 darbo dienas nuo skelbimo paskelbimo Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje.
14. Atranką organizuojanti įstaiga apie atitiktį ar neatitiktį specialiesiems reikalavimams praneša pretendentui jo gyvenimo aprašyme nurodytu elektroniniu paštu per 3 darbo dienas nuo Aprašo 11 punkte nurodytų dokumentų gavimo. Atrankoje leidžiama dalyvauti tik pretendentams, atitinkantiems specialiuosius reikalavimus.
15. Atranką organizuojanti įstaiga, iškilus abejonių dėl pretendento gyvenimo aprašyme pateiktos informacijos tikrumo, gali per 3 darbo dienas nuo Aprašo 11 punkte nurodytų dokumentų gavimo pretendento gyvenimo aprašyme nurodytu elektroniniu paštu paprašyti pretendento, kad šis per atranką organizuojančios įstaigos nustatytą terminą papildomai pateiktų elektroniniu paštu, paštu arba asmeniškai dokumento (-ų), nurodyto (-ų) Aprašo 33.1, 33.3, 33.4, 33.5 ir (ar) 33.7 punktuose, kopiją (-as). Atranką organizuojančios įstaigos nustatytas terminas negali būti trumpesnis kaip 3 darbo dienos.
Pretendentui nepateikus prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopijos (-ų) per atranką organizuojančios įstaigos nustatytą terminą, laikoma, kad jis neatitinka specialiųjų reikalavimų, ir jam neleidžiama dalyvauti atrankoje.
16. Atranką organizuojanti įstaiga ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki atrankos pradžios praneša specialiuosius reikalavimus atitinkančiam pretendentui jo gyvenimo aprašyme nurodytu elektroniniu paštu apie atrankos datą, laiką ir vietą.
17. Atranką vykdo atranką organizuojančios įstaigos vadovas ar įstaigos vadovo paskirtas už atranką atsakingas asmuo (toliau – už atranką atsakingas asmuo) arba komisija.
18. Už atranką atsakingas asmuo paskiriamas ar komisija sudaroma Valstybės tarnybos įstatymo 10 straipsnyje nurodytų asmenų priimtu teisės aktu. Kai valstybės tarnautoją į pareigas priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė, už atranką atsakingas asmuo paskiriamas ar komisija sudaroma Ministro Pirmininko potvarkiu. Kai valstybės tarnautoją į pareigas priima savivaldybės taryba, už atranką atsakingas asmuo paskiriamas ar komisija sudaroma savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.
19. Valstybės politikas negali būti komisijos nariu, išskyrus atvejus, kai jis yra tiesioginis pakaitinio valstybės tarnautojo vadovas.
Valstybės tarnybos departamento direktoriaus sprendimu atrankoje stebėtojo teisėmis gali dalyvauti Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas.
Stebėtojo teisėmis atrankoje dalyvaujantis Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas turi teisę susipažinti su visais dokumentais, susijusiais su atrankos organizavimu, taip pat reikšti rekomendacines pastabas dėl Aprašo nuostatų laikymosi. Šis valstybės tarnautojas ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo atrankos pabaigos atranką organizavusiai įstaigai pateikia rašytinę išvadą apie tai, kaip per atranką laikytasi Aprašo nuostatų. Ši išvada pridedama prie pakaitinio valstybės tarnautojo atrankos protokolo (toliau – protokolas), nurodyto Aprašo 1 priede, ir yra sudedamoji šio protokolo dalis.
20. Aprašo 22 punkte nurodytas (-i) ekspertas (-ai), jeigu jis (jie) kviečiamas (-i) į atranką, nurodomas (-i) teisės akte, kuriuo paskiriamas už atranką atsakingas asmuo arba sudaroma komisija.
21. Už atranką atsakingu asmeniu, komisijos nariais ar ekspertais negali būti skiriami pretendentų tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai, sutuoktiniai, sugyventiniai, taip pat pretendentų sutuoktinių, sugyventinių vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai ir jų sutuoktiniai. Atranką organizuojančios įstaigos vadovas negali vykdyti atrankos, jeigu jis yra pretendento tėvas (įtėvis), vaikas (įvaikis), brolis (įbrolis), sesuo (įseserė), senelis, vaikaitis, sutuoktinis, sugyventinis, taip pat pretendento sutuoktinio, sugyventinio vaikas (įvaikis), brolis (įbrolis), sesuo (įseserė), senelis, vaikaitis ar jų sutuoktinis.
22. Valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens sprendimu atrankoje patariamojo balso teise gali dalyvauti srities (-čių), susijusios (-ių) su pareigybės aprašyme nustatytomis funkcijomis, ekspertas (-ai).
Eksperto (-ų) paslaugos gali būti perkamos Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) nustatyta tvarka.
23. Kai komisijos darbe dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti kuris nors jos narys, ši komisija gali dirbti, jeigu jos darbe dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių. Kai komisijos darbe dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti jos pirmininkas, šią komisiją sudaręs asmuo raštu paveda kitam komisijos nariui atlikti komisijos pirmininko funkcijas.
24. Esant dideliam pretendentų skaičiui, pakaitinį valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens sprendimu atranka gali būti vykdoma kelias dienas.
Atrankos metu pretendentams gali būti pateikiama ir praktinė užduotis. Atrankos metu pretendentams pateikiami lygiaverčiai klausimai ir praktinės užduotys. Pretendentams gali būti pateikiami ir jų atsakymus patikslinantys klausimai. Pretendentų gebėjimai atlikti valstybės tarnautojo pareigybės, dėl kurios vyksta atranka, aprašyme nustatytas funkcijas tikrinami individualiai, kitiems pretendentams nedalyvaujant.
Atrankos metu pretendentams pateikiami klausimai, praktinė (-ės) užduotis (-ys) ir atsakymai į juos neviešinami.
25. Pretendentai, atvykę į atranką, privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, kuriame yra asmens kodas ir nuotrauka, bei dokumentą, patvirtinantį anglų, prancūzų ar vokiečių kalbos mokėjimą, jeigu nebuvo pateikę Aprašo 11.3 punkte nustatyta tvarka. Pretendentams, nepateikusiems šių dokumentų, neleidžiama dalyvauti atrankoje ir apie tai pažymima protokole.
Atrankos eigai fiksuoti daromas skaitmeninis garso įrašas. Skaitmeninis garso įrašas perkeliamas į kompiuterinę laikmeną, pridedamas prie protokolo ir saugomas atranką organizavusioje įstaigoje teisės aktų nustatyta tvarka.
26. Pretendentų gebėjimai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas vertinami nuo 1 iki 10 balų. Blogiausias įvertinimas – 1 balas, geriausias – 10 balų. Jeigu sudaroma komisija, įvertinus kiekvieno pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, pildoma pakaitinio valstybės tarnautojo atrankos individualaus vertinimo lentelė, nurodyta Aprašo 2 priede.
27. Jeigu atrankos metu pateikiama praktinė užduotis, iki atrankos pradžios komisija nusprendžia, kuris (-ie) komisijos narys (-iai) įvertins praktinę užduotį. Praktinė užduotis vertinama 0, 1 arba 2 balais. Blogiausias įvertinimas yra 0 balų, geriausias – 2 balai. Komisijos narys (-iai), vertinęs (-ę) praktinę užduotį, praktinės užduoties įvertinimo balą įrašo pakaitinio valstybės tarnautojo atrankos individualaus vertinimo lentelėje. Praktinės užduoties balas pridedamas prie atsakymų į klausimus įvertinimo balų vidurkio.
Raštu atliktos praktinės užduotys pridedamos prie protokolo.
28. Jeigu sudaroma komisija, kiekvienam pretendentui per atranką skirti balai sumuojami ir dalijami iš dalyvaujančių komisijos narių skaičiaus. Gautas balų vidurkis įrašomas protokolo atrankos vertinimo lentelėje.
29. Po atrankos pretendentams žodžiu paskelbiami atrankos rezultatai ir jų atrankoje užimta vieta. Pretendentams, nedalyvavusiems skelbiant atrankos rezultatus, apie jų rezultatą ir atrankoje užimtą vietą pranešama jų gyvenimo aprašyme nurodytu elektroniniu paštu.
30. Atranką laimi daugiausia balų, bet ne mažiau kaip 6 balus, surinkęs pretendentas. Jeigu atrankos metu pateikiama praktinė užduotis, atranką laimi daugiausia balų, bet ne mažiau kaip 7 balus, surinkęs pretendentas.
31. Jeigu didžiausią vienodą, bet ne mažesnį kaip Aprašo 30 punkte nustatytą balų skaičių surenka keli pretendentai, atrankos laimėtojas nustatomas atranką organizuojančios įstaigos vadovo ar už atranką atsakingo asmens arba komisijos pirmininko (komisijos pirmininko funkcijas atliekančio komisijos nario) sprendimu.
32. Protokolą pasirašo atranką organizuojančios įstaigos vadovas ar už atranką atsakingas asmuo, o jeigu sudaroma komisija, – visi komisijos darbe dalyvavę komisijos nariai.
Pretendentas po atrankos rezultatų paskelbimo turi teisę susipažinti su protokolu, savo atsakymų į klausimus skaitmeniniu garso įrašu ir raštu atlikta praktine užduotimi.
33. Atranką laimėjęs pretendentas iki jo priėmimo pakaitiniu valstybės tarnautoju atranką organizuojančiai įstaigai asmeniškai (jeigu nebuvo pateikęs Aprašo 15 punkto nustatyta tvarka) pateikia:
33.2. užpildytą nepriekaištingos reputacijos reikalavimų atitikties deklaraciją (toliau – deklaracija), nurodytą Aprašo 3 priede;
33.3. darbo patirtį (stažą) patvirtinančius dokumentus, jeigu pareigybės, kuriai užimti organizuota atranka, aprašyme pretendentui nustatytas specialus reikalavimas turėti atitinkamą darbo patirtį (stažą), ir jų kopijas;
33.4. anglų, prancūzų ar vokiečių kalbos mokėjimą patvirtinantį dokumentą, jeigu pareigybės aprašyme nustatytas reikalavimas mokėti anglų, prancūzų ar vokiečių kalbą atitinkamu lygiu;
33.5. valstybinės kalbos mokėjimo pažymėjimą, patvirtinantį įgytą atitinkamo lygio valstybės tarnautojo pareigoms taikomą valstybinės kalbos mokėjimo kategoriją pagal Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 (Žin., 2003, Nr. 123-5618), kai iš pateiktų išsilavinimą patvirtinančių dokumentų negalima nustatyti valstybinės kalbos mokėjimo lygio;
34. Atranką organizuojanti įstaiga, padariusi Aprašo 33 punkte nurodytų dokumentų kopijas, dokumentus grąžina juos pateikusiam pretendentui.
35. Jeigu atranką laimėjęs pretendentas iki valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens sprendimo priimti jį į pakaitinio valstybės tarnautojo pareigas priėmimo dienos atsisako eiti pareigas arba nepateikia Aprašo 33 punkte nurodytų dokumentų, arba pagal pateiktus dokumentus nustatoma, kad pretendentas neatitinka specialiųjų reikalavimų, pareigas, dėl kurių buvo organizuojama atranka, eiti siūloma antrajam pagal atrankos rezultatus, bet ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų surinkusiam pretendentui, o jam atsisakius, – atitinkamai kitam iš eilės pretendentui, surinkusiam ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų.
36. Atranką organizuojanti įstaiga elektroniniu paštu išsiunčia Valstybės tarnybos departamentui valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens sprendimo dėl buvusio valstybės tarnautojo priėmimo pakaitiniu valstybės tarnautoju ir dėl buvusio valstybės tarnautojo atleidimo iš pakaitinio valstybės tarnautojo pareigų kopiją ne vėliau kaip kitą darbo dieną po buvusio valstybės tarnautojo priėmimo arba atleidimo.
III. ATRANKOS Į PAKAITINIO VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS IŠ KITŲ ASMENŲ ORGANIZAVIMAS
37. Nepriėmus pakaitinio valstybės tarnautojo iš buvusių valstybės tarnautojų, į pareigas priimantis asmuo gali organizuoti pakaitinio valstybės tarnautojo atranką iš toje įstaigoje pareigas einančių valstybės tarnautojų ar darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį. Atranka organizuojama ir vyksta šio skyriaus nustatyta tvarka, apie ją pranešama atranką organizuojančioje įstaigoje.
38. Jeigu 37 punkte nurodyta atranka nebuvo organizuota arba nepriėmus pakaitinio valstybės tarnautojo iš toje įstaigoje pareigas einančių valstybės tarnautojų ar darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, apie pakaitinio valstybės tarnautojo atranką skelbiama viešai atranką organizuojančios įstaigos ir Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėse. Apie atranką gali būti skelbiama ir kitose visuomenės informavimo priemonėse.
39. Pretendentas privalo atranką organizuojančiai įstaigai iki jos nustatyto termino per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą pateikti:
39.1. prašymą leisti dalyvauti atrankoje; jame nurodomas pretendento asmens kodas, sutikimas tvarkyti pretendento asmens duomenis, kurie naudojami nustatyti pretendento tapatybei Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje, ir elektroninio pašto adresas, kuriuo bus pateikta Aprašo 40 arba 41 punkte nurodyta informacija;
39.4. anglų, prancūzų ar vokiečių kalbos mokėjimo lygį patvirtinančio dokumento kopiją, jeigu pareigybės, į kurią pretenduojama, aprašyme yra nustatytas reikalavimas mokėti anglų, prancūzų ar vokiečių kalbą ir jeigu šios (-ų) užsienio kalbos (-ų) mokėjimą asmuo yra pasitikrinęs Užsienio kalbos mokėjimo tikrinimo taisyklių nustatyta tvarka.
40. Atranką organizuojanti įstaiga apie atitiktį ar neatitiktį Valstybės tarnybos įstatymo 9 straipsnio 1 dalies 1–4 punktuose nustatytiems bendriesiems bei specialiesiems reikalavimams praneša pretendentui jo prašyme nurodytu elektroniniu paštu per 3 darbo dienas nuo Aprašo 39 punkte nurodytų dokumentų atranką organizuojančioje įstaigoje gavimo.
41. Atranką organizuojanti įstaiga, iškilus abejonių dėl pretendento gyvenimo aprašyme pateiktos informacijos tikrumo, gali per 3 darbo dienas nuo Aprašo 39 punkte nurodytų dokumentų gavimo pretendento prašyme nurodytu elektroniniu paštu paprašyti pretendento, kad šis per atranką organizuojančios įstaigos nustatytą terminą papildomai pateiktų per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą dokumento (-ų), nurodyto (-ų) Aprašo 33.1, 33.3, 33.4, 33.5 ir (ar) 33.7 punktuose, kopiją (-as). Atranką organizuojančios įstaigos nustatytas terminas pateikti dokumentų kopijas negali būti trumpesnis kaip 3 darbo dienos. Pretendentui nepateikus prašomų dokumentų kopijų per atranką organizuojančios įstaigos nustatytą terminą, laikoma, kad jis neatitinka bendrųjų ir (ar) specialiųjų reikalavimų, ir jam neleidžiama dalyvauti atrankoje. Apie atitiktį ar neatitiktį bendriesiems ir (ar) specialiesiems reikalavimams pretendentui pranešama per 3 darbo dienas nuo atranką organizuojančios įstaigos nustatyto termino pateikti papildomus dokumentus pabaigos.
42. Pretendentui, kuris nėra pasitikrinęs bendrųjų gebėjimų ir vadovavimo gebėjimų, jeigu pretenduojama į vadovaujančiojo valstybės tarnautojo pareigas, arba kurio bendrųjų gebėjimų ir (ar) vadovavimo gebėjimų tikrinimo rezultato galiojimo laikas yra pasibaigęs, kartu su Aprašo 40 ar 41 punkte nurodytu pranešimu apie atitiktį bendriesiems ir specialiesiems reikalavimams pranešama apie pareigą pasitikrinti bendruosius gebėjimus ir vadovavimo gebėjimus, jeigu pretenduojama į vadovaujančiojo valstybės tarnautojo pareigas. Šis pretendentas per 3 darbo dienas nuo Aprašo 40 ar 41 punkte nurodyto pranešimo apie atitiktį bendriesiems ir specialiesiems reikalavimams gavimo turi užsiregistruoti Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje ir užpildyti elektroninę registravimosi formą bendrųjų gebėjimų ir vadovavimo gebėjimų, jeigu pretenduojama į vadovaujančiojo valstybės tarnautojo pareigas, tikrinimui. Pretendentui, per 3 darbo dienas Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje neužsiregistravus atlikti bendrųjų gebėjimų testo, vėliau registruotis ir atlikti bendrųjų gebėjimų testą leidžiama tuo atveju, jeigu yra laisvų tikrinimo vietų.
Vadovavimo gebėjimų tikrinimo dieną pretendentas turi būti pasitikrinęs bendruosius gebėjimus.
43. Pakaitinio valstybės tarnautojo, priimamo iš kitų asmenų, bendrieji gebėjimai ir vadovavimo gebėjimai, jeigu pretenduojama į vadovaujančiojo valstybės tarnautojo pareigas, mutatis mutandis tikrinami Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 24 d. nutarimu Nr. 966 (Žin., 2002, Nr. 65-2654; 2013, Nr. 60-2973) (toliau – Konkursų aprašas), nustatyta tvarka.
44. Kitos (-ų) užsienio kalbos (-ų) mokėjimas turi būti patikrintas Užsienio kalbų mokėjimo tikrinimo taisyklių nustatyta tvarka iki atrankos pradžios.
Iki atrankos pradžios pretendentas per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą gali pateikti atranką organizuojančiai įstaigai informaciją apie patikrintą anglų, vokiečių ar prancūzų užsienio kalbos (-ų) mokėjimą.
45. Atranka turi įvykti ne anksčiau kaip po 23 darbo dienų nuo paskutinio pretendento, pateikusio dokumentus atranką organizuojančiai įstaigai ir informuoto apie atitiktį Valstybės tarnybos įstatymo 9 straipsnio 1 dalies 1–4 punktuose nustatytiems bendriesiems ir specialiesiems reikalavimams, užsiregistravimo bendrųjų gebėjimų ir vadovavimo gebėjimų, jeigu pretenduojama į vadovaujančiojo valstybės tarnautojo pareigas, tikrinimui, išskyrus atvejus, kai visi atrankoje dalyvaujantys pretendentai yra pasitikrinę bendruosius gebėjimus ir vadovavimo gebėjimus, jeigu pretenduojama į vadovaujančiojo valstybės tarnautojo pareigas. Tokiu atveju atranka gali įvykti ne anksčiau kaip po 2 darbo dienų nuo paskutinio pretendento, pateikusio dokumentus atranką organizuojančiai įstaigai, informavimo apie atitiktį bendriesiems ir specialiesiems reikalavimams.
46. Apie atrankos datą, laiką ir vietą atranką organizuojanti įstaiga praneša bendruosius ir specialiuosius reikalavimus atitinkantiems pretendentams per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki atrankos pradžios.
47. Pretendentas gali dalyvauti atrankoje, jeigu jis dokumentų atranką organizuojančiai įstaigai pateikimo dieną (pagal Aprašo 39 punktą) arba atrankos dieną buvo įtrauktas į Konkursų aprašo 14 punkte nurodytą pretendentų į valstybės tarnautojo pareigas sąrašą, buvo patikrinti jo vadovavimo gebėjimai, jeigu organizuojama atranka į vadovaujančiojo valstybės tarnautojo pareigas, ir patikrintas jo užsienio kalbos (-ų) mokėjimas Užsienio kalbų mokėjimo tikrinimo taisyklių nustatyta tvarka, jeigu pareigybės aprašyme nustatytas užsienio kalbos (-ų) mokėjimo reikalavimas.
Pretendentas atrankos dieną privalo pateikti atranką organizuojančiai įstaigai dokumentą, patvirtinantį anglų, prancūzų ar vokiečių kalbos mokėjimą, jeigu nebuvo pateikęs Aprašo 39.4 ir 44 punktuose nustatyta tvarka. Pretendentams, nepateikusiems šio dokumento, neleidžiama dalyvauti atrankoje ir apie tai pažymima protokole.
48. Atranką vykdo atranką organizuojančios įstaigos vadovas arba Aprašo 18–23 punktuose nustatyta tvarka paskirtas už atranką atsakingas asmuo ar sudaryta komisija.
50. Atranką laimėjęs pretendentas iki jo priėmimo pakaitiniu valstybės tarnautoju pateikia atranką organizuojančiai įstaigai Aprašo 33 punkte nurodytus dokumentus, jeigu nebuvo jų pateikęs Aprašo 41 punkte nustatyta tvarka. Atranką organizuojanti įstaiga, padariusi nurodytų dokumentų kopijas, dokumentus grąžina juos pateikusiam pretendentui.
51. Jeigu atranką laimėjęs pretendentas iki valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens sprendimo priimti jį pakaitiniu valstybės tarnautoju priėmimo dienos atsisako eiti šias pareigas, nepateikia Aprašo 33 punkte nurodytų dokumentų arba pagal pateiktus dokumentus nustatoma, kad pretendentas neatitinka bendrųjų ir (ar) specialiųjų reikalavimų, pareigas, dėl kurių buvo organizuojama atranka, eiti siūloma antrajam pagal atrankos rezultatus, bet ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų surinkusiam pretendentui, o jam atsisakius, – atitinkamai kitam iš eilės pretendentui, surinkusiam ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų.
IV. ATRANKOS Į PAKAITINIO VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS ORGANIZAVIMAS PO KONKURSO Į KARJEROS VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS PASKELBIMO, IKI Į JAS BUS PRIIMTAS KARJEROS VALSTYBĖS TARNAUTOJAS
52. Pakaitinio valstybės tarnautojo, priimamo į pareigas po konkurso į karjeros valstybės tarnautojo pareigas paskelbimo, iki Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka į jas bus priimtas karjeros valstybės tarnautojas, bet ne ilgesniam negu 3 mėnesių laikotarpiui, atranka gali būti organizuojama iš toje įstaigoje pareigas einančių valstybės tarnautojų ar darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį. Atranka organizuojama ir vykdoma šio skyriaus nustatyta tvarka, apie ją pranešama atranką organizuojančioje įstaigoje.
53. Nepriėmus pakaitinio valstybės tarnautojo iš toje įstaigoje pareigas einančių valstybės tarnautojų ar darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, apie pakaitinio valstybės tarnautojo atranką skelbiama Aprašo 38 punkte nustatyta tvarka.
54. Pretendentas privalo atranką organizuojančiai įstaigai jos nurodytu būdu ir per jos nurodytą laiką pateikti:
55. Atranką organizuojanti įstaiga apie atitiktį ar neatitiktį Valstybės tarnybos įstatymo 9 straipsnio 1 dalies 1–4 punktuose nustatytiems bendriesiems ir specialiesiems reikalavimams praneša pretendentui jo gyvenimo aprašyme nurodytu elektroniniu paštu per 3 darbo dienas nuo Aprašo 54 punkte nurodytų dokumentų atranką organizuojančioje įstaigoje gavimo.
56. Atranką organizuojanti įstaiga, iškilus abejonių dėl pretendento gyvenimo aprašyme pateiktos informacijos tikrumo, gali per 3 darbo dienas nuo Aprašo 54 punkte nurodytų dokumentų gavimo pretendento gyvenimo aprašyme nurodytu elektroniniu paštu paprašyti pretendento, kad šis papildomai pateiktų per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą dokumento (-ų), nurodyto (-ų) Aprašo 33.1, 33.3, 33.4, 33.5 ir (ar) 33.7 punktuose, kopiją (-as). Prašomo dokumento (-ų) kopiją (-as) pretendentai turi pateikti iki atrankos pradžios per atranką organizuojančios įstaigos nustatytą terminą, ne trumpesnį kaip 3 darbo dienos.
Pretendentui nepateikus prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopijos (-ų) per atranką organizuojančios įstaigos nustatytą terminą, laikoma, kad jis neatitinka Valstybės tarnybos įstatymo 9 straipsnio 1 dalies 1–4 punktuose nustatytų bendrųjų ir (ar) specialiųjų reikalavimų, ir jam neleidžiama dalyvauti atrankoje.
57. Apie atrankos datą, laiką ir vietą atranką organizuojanti įstaiga praneša pretendentams, atitinkantiems Valstybės tarnybos įstatymo 9 straipsnio 1 dalies1–4 punktuose nustatytus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus, pretendento gyvenimo aprašyme nurodytu elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki atrankos pradžios.
58. Atranką vykdo atranką organizuojančios įstaigos vadovas arba Aprašo 18–23 punktuose nustatyta tvarka paskirtas už atranką atsakingas asmuo ar sudaryta komisija.
60. Atranką laimėjęs pretendentas iki valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens sprendimo dėl jo priėmimo pakaitiniu valstybės tarnautoju priėmimo atranką organizuojančiai įstaigai papildomai pateikia Aprašo 33 punkte nurodytus dokumentus, jeigu nebuvo jų pateikęs Aprašo 56 punkte nustatyta tvarka. Atranką organizuojanti įstaiga, padariusi nurodytų dokumentų kopijas, dokumentus grąžina juos pateikusiam pretendentui.
61. Jeigu atranką laimėjęs pretendentas iki valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens sprendimo priimti jį į pakaitinio valstybės tarnautojo pareigas priėmimo dienos atsisako eiti pareigas, nepateikia Aprašo 33 punkte nurodytų dokumentų arba pagal pateiktus dokumentus nustatoma, kad pretendentas neatitinka Valstybės tarnybos įstatymo 9 straipsnio 1 dalies 1–4 punktuose nustatytų bendrųjų ir (ar) specialiųjų reikalavimų, pareigas, dėl kurių buvo organizuojama atranka, eiti siūloma antrajam pagal atrankos rezultatus, bet ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų surinkusiam pretendentui, o jam atsisakius – atitinkamai kitam iš eilės pretendentui, surinkusiam ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų.
V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
63. Jeigu valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatytas specialusis reikalavimas atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus asmens patikimumo pažymėjimui arba leidimui dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija išduoti, valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo ne vėliau kaip per 6 darbo dienas nuo atrankos pabaigos pradeda teisės aktuose nustatytą atranką laimėjusio pretendento tikrinimo procedūrą, būtiną asmens patikimumo pažymėjimui arba leidimui dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija išduoti, ir kreipiasi į kompetentingą valstybės instituciją dėl išvados, ar atranką laimėjusiam pretendentui gali būti išduodamas asmens patikimumo pažymėjimas arba leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.
64. Valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo, Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo (Žin., 2002, Nr. 57-2297) 9 straipsnyje nustatytais atvejais ir tvarka priėmęs sprendimą kreiptis į kompetentingą valstybės instituciją dėl informacijos apie pretendentą, siekiantį eiti pareigas valstybės ar savivaldybės įstaigoje, į šią instituciją kreipiasi ne vėliau kaip per 6 darbo dienas nuo atrankos valstybės ar savivaldybės įstaigoje pabaigos.
65. Aprašo 63 punkte nurodytu atveju gavus kompetentingos valstybės institucijos išvadą, kad atranką laimėjusiam pretendentui negali būti išduodamas asmens patikimumo pažymėjimas arba leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, taip pat atranką laimėjusiam pretendentui atsisakius eiti pareigas, į pareigas priimamas antrasis pagal atrankos rezultatus, bet ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų surinkęs pretendentas. Šis pretendentas į pareigas priimamas gavus kompetentingos institucijos išvadą, kad jam gali būti išduodamas asmens patikimumo pažymėjimas arba leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija. Gavus kompetentingos valstybės institucijos išvadą, kad šiam pretendentui negali būti išduodamas asmens patikimumo pažymėjimas arba leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, taip pat jam atsisakius eiti pareigas, šiame punkte nustatyta tvarka į pareigas priimamas atitinkamai kitas iš eilės pagal atrankos rezultatus, bet ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų surinkęs pretendentas ir taip toliau. Antrojo ar atitinkamai kito iš eilės pagal atrankos rezultatus, bet ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų surinkusio pretendento tikrinimo procedūra pradedama, jeigu šis pretendentas sutinka eiti pareigas, dėl kurių buvo organizuojama atranka.
Aprašo 64 punkte nurodytais atvejais gavus kompetentingos valstybės institucijos informaciją apie pretendentą, siekiantį eiti pareigas valstybės ar savivaldybės įstaigoje, ir šios informacijos pagrindu pakaitinį valstybės tarnautoją į pareigas priimančiam asmeniui priėmus sprendimą nepriimti jo į pareigas arba atranką laimėjusiam pretendentui atsisakius eiti pareigas, į pareigas priimamas antrasis pagal atrankos rezultatus, bet ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų surinkęs pretendentas. Valstybės tarnautoją į pareigas priimančiam asmeniui Aprašo 64 punkte nurodytais atvejais priėmus sprendimą kreiptis į kompetentingą valstybės instituciją dėl informacijos apie antrąjį pagal atrankos rezultatus, bet ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų surinkusį pretendentą ir gavus iš šios institucijos apie jį tokią informaciją, pakaitinį valstybės tarnautoją į pareigas priimančiam asmeniui priėmus sprendimą nepriimti jo į pareigas, taip pat jam atsisakius eiti pareigas, šiame punkte nustatyta tvarka į pareigas priimamas atitinkamai kitas iš eilės pagal atrankos rezultatus, bet ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų surinkęs pretendentas. Dėl informacijos apie antrąjį ar atitinkamai kitą iš eilės pagal atrankos rezultatus, bet ne mažiau, kaip nustatyta Aprašo 30 punkte, balų surinkusį pretendentą kreipiamasi į kompetentingą valstybės instituciją, jeigu šis pretendentas sutinka eiti valstybės tarnautojo pareigas, dėl kurių buvo organizuojama atranka.
66. Atranką laimėjęs pretendentas priimamas į pareigas 15-tą darbo dieną nuo atrankos pabaigos, išskyrus Aprašo 67 punkte nurodytą atvejį. Atranką laimėjusio pretendento ir pakaitinį valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens susitarimu šis terminas gali būti sutrumpinamas arba pratęsiamas.
67. Jeigu valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatytas specialusis reikalavimas atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus asmens patikimumo pažymėjimui arba leidimui dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija išduoti, atranką laimėjęs pretendentas priimamas į pareigas 15-tą darbo dieną po to, kai pakaitinį valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo gauna kompetentingos valstybės institucijos išvadą, kad šiam atranką laimėjusiam pretendentui gali būti išduodamas asmens patikimumo pažymėjimas arba leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.
Atranką laimėjęs pretendentas, kurį Aprašo 64 punkte nurodytais atvejais tikrino kompetentinga institucija, priimamas į pareigas arba priimamas sprendimas nepriimti jo į pareigas 15-tą darbo dieną po to, kai pakaitinį valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo gauna kompetentingos valstybės institucijos informaciją apie pretendentą, siekiantį eiti pareigas valstybės ar savivaldybės įstaigoje.
Atranką laimėjusio pretendento ir pakaitinį valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens susitarimu šiame punkte nustatytas priėmimo į pareigas terminas gali būti sutrumpinamas arba pratęsiamas.
68. Veiksmai, neveikimas ir (ar) sprendimai, kuriais pažeidžiamos Aprašo nuostatos, gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo (Žin., 1999, Nr. 60-1945; 2006, Nr. 77-2975) arba Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 13-308; 2000, Nr. 85-2566) nustatyta tvarka.
Priedo pakeitimai:
Nr. 854, 2013-09-17, Žin., 2013, Nr. 102-5034 (2013-09-28), i. k. 1131100NUTA00000854
Atrankų į pakaitinio valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo
1 priedas
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2013 m. rugsėjo 17 d. nutarimo Nr. 854
redakcija)
(Atrankos į pakaitinio valstybės tarnautojo pareigas protokolo formos pavyzdys)
__________________________________________________________________________
(valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos pavadinimas)
ATRANKOS Į PAKAITINIO VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS protokolas
______________________________ Nr.______
(data)
_________________________________________
(sudarymo vieta)
Atranką organizuojančios įstaigos vadovas ar už atranką atsakingas asmuo arba komisija:
(atranką organizuojančios įstaigos vadovo ar už atranką atsakingo asmens pareigos, vardas ir pavardė
___________________________________________________________________________
arba įsakymo, potvarkio ar sprendimo, kuriuo sudaryta komisija, data, numeris, komisijos nariai)
___________________________________________________________________________
Pakviesti ekspertai:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Pareigybės, į kurią organizuojama atranka, pavadinimas:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Pretendentai:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Pretendentai, kuriems neleista dalyvauti atrankoje, nes nepateikė galiojančio asmens dokumento, kuriame yra asmens kodas ir nuotrauka, arba dokumento, patvirtinančio užsienio kalbos (-ų) mokėjimą:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Atrankos į pakaitinio valstybės tarnautojo pareigas vertinimo lentelė
Eil. Nr. |
Pretendento vardas ir pavardė |
Komisijos nariai arba už atranką atsakingas asmuo |
Atsakymų į klausimus įvertinimo balų vidurkis |
Praktinės užduoties balas ar balų vidurkis |
Bendra balų suma |
Atrankoje užimta vieta |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atranką organizuojančios įstaigos vadovo ar už atranką atsakingo asmens arba komisijos sprendimas dėl atrankos laimėtojo:
Priedo pakeitimai:
Nr. 854, 2013-09-17, Žin., 2013, Nr. 102-5034 (2013-09-28), i. k. 1131100NUTA00000854
Atrankų į pakaitinio valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo
2 priedas
Pakaitinio valstybės tarnautojo
atrankos __________ protokolo Nr.
(data)
priedas
Atrankos į pakaitinio valstybės tarnautojo pareigas INDIVIDUALAUS VERTINIMO LENTELĖ
Eil. Nr. |
Pretendento vardas ir pavardė |
Atsakymų į klausimus įvertinimas balais |
Praktinės užduoties įvertinimas balais |
|
|
|
|
|
|
|
|
Komisijos narys |
_____________ (vardas ir pavardė) |
_________ (parašas) |
Priedo pakeitimai:
Nr. 854, 2013-09-17, Žin., 2013, Nr. 102-5034 (2013-09-28), i. k. 1131100NUTA00000854
Atrankų į pakaitinio valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo
3 priedas
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2013 m. rugsėjo 17 d. nutarimo Nr. 854
redakcija)
NEPRIEKAIŠTINGOS REPUTACIJOS REIKALAVIMŲ ATITIKTIES DEKLARACIJA
2. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo, nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio nusikaltimo, nusikaltimo, kuriuo padaryta turtinė žala valstybei, ir turite neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nuo baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo padarymo apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo 3 metai? Jeigu taip, – kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?
___________________________________________________________________________
3. Ar buvote atleistas iš valstybės tarnautojo pareigų už Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 29 straipsnio 6 dalies 1–4 ir 7, 8, 9 punktuose nurodytus šiurkščius pažeidimus arba esate Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 30 straipsnio 2 dalyje nustatytu atveju pripažintas padaręs tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų, ir nuo atleidimo iš pareigų arba nuo pripažinimo padarius tarnybinį nusižengimą dienos nepraėjo 3 metai? Jeigu taip, – kada ir už kokį tarnybinį nusižengimą?
___________________________________________________________________________
4. Ar buvote atleistas iš skiriamų arba renkamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo ir nuo atleidimo iš pareigų dienos nepraėjo 3 metai?
___________________________________________________________________________
5. Ar buvote atleistas iš darbo, pareigų ar praradęs teisę verstis atitinkama veikla už neatitiktį įstatymuose keliamiems nepriekaištingos reputacijos reikalavimams ir teisės aktuose nustatytų etikos normų pažeidimą ir nuo atleidimo iš darbo, pareigų ar teisės verstis atitinkama veikla praradimo dienos nepraėjo 3 metai?
___________________________________________________________________________
6. Ar buvote teisės aktų nustatyta tvarka pripažintas pažeidusiu Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus ir nuo šių pažeidimų paaiškėjimo dienos nepraėjo vieni metai?
___________________________________________________________________________
Priedo pakeitimai:
Nr. 854, 2013-09-17, Žin., 2013, Nr. 102-5034 (2013-09-28), i. k. 1131100NUTA00000854
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 854, 2013-09-17, Žin., 2013, Nr. 102-5034 (2013-09-28), i. k. 1131100NUTA00000854
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. lapkričio 7 d. nutarimo Nr. 1344 "Dėl Pakaitinio valstybės tarnautojo atrankos aprašo patvirtinimo" pakeitimo