Suvestinė redakcija nuo 2002-04-18 iki 2002-12-31

 

Nutarimas paskelbtas: Žin. 2002, Nr. 22-847, i. k. 10211RTNUTA007-50-1

 

 

RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS TARYBA

 

N U T A R I M A S

DĖL UŽMOKESČIO UŽ RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS SUTEIKTAS PASLAUGAS IR ATLIKTUS DARBUS MOKĖJIMO TVARKOS IR TARIFŲ PATVIRTINIMO

 

2002 m. vasario 12 d. Nr. 07-50-1

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi 2000 m. liepos 10 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Nr. 798 „Dėl Ryšių reguliavimo tarnybos nuostatų ir Ryšių reguliavimo tarnybos tarybos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2000, Nr. 57-1687) Ryšių reguliavimo tarnybos nuostatų 19 punktu ir Ryšių reguliavimo tarnybos tarybos nuostatų 6.7 punktu, Ryšių reguliavimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės taryba 2002 m. vasario 12 d. posėdyje (protokolo Nr. 07-03-1) nutaria:

1. Patvirtinti Užmokesčio už Ryšių reguliavimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės suteiktas paslaugas ar atliktus darbus mokėjimo tvarką (pridedama).

2. Patvirtinti Užmokesčio už Ryšių reguliavimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės suteiktas paslaugas ir atliktus darbus tarifus (pridedama).

3. Nustatyti, kad nutarimas įsigalioja nuo 2002 m. balandžio 1 d.

 

 

 

TARYBOS PIRMININKAS                                                                    TOMAS BARAKAUSKAS


PATVIRTINTA

Ryšių reguliavimo tarnybos prie Lietuvos

Respublikos Vyriausybės tarybos 2002 m.

vasario 12 d. nutarimu Nr. 07-50-1

 

UŽMOKESČIO UŽ RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBOS prie Lietuvos respublikos vyriausybės SUTEIKTAS PASLAUGAS IR ATLIKTUS DARBUS MOKĖJIMO tvarka

 

I. VARTOJAMOS SĄVOKOS

 

1. Šioje tvarkoje vartojamos šios pagrindinės sąvokos:

Kabelinės televizijos, laidinio radijo tinklas – telekomunikacijų tinklas, skirtas programoms transliuoti, retransliuoti, priimti, pakeisti jų kodavimo būdui ar elektromagnetinių virpesių parametrams ir perduoti jas kabelinėmis, laidinėmis skirstymo linijomis į galinius abonentų įrenginius.

Mikrobangės daugiakanalės televizijos tinklas – telekomunikacijų tinklas, naudojamas programoms transliuoti, retransliuoti, priimti, pakeisti jų kodavimo būdui ar elektromagnetinių virpesių parametrams ir perduoti jas antžeminiais mikrobanginiais siųstuvais bei tų siųstuvų signalų priėmimo tinklais į galinius abonentų įrenginius.

Nacionalinis tinklas – telekomunikacijų tinklas, aprėpiantis teritoriją, kurioje gyvena daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų.

Radijo, televizijos stotis – techninis kompleksas, susidedantis iš radijo, televizijos siųstuvų kartu su anteniniais ir kitais techniniais įrenginiais, skirtais programoms transliuoti, retransliuoti ar siųsti.

Vietinis tinklas – telekomunikacijų tinklas, aprėpiantis atskirus Lietuvos teritorinius administracinius vienetus, kurių bendras gyventojų skaičius neviršija pusės Lietuvos gyventojų.

Kitos šioje tvarkoje vartojamos sąvokos suvokiamos taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos telekomunikacijų įstatyme (Žin., 1998, Nr. 56-1548; 2000, Nr. 32-892, Nr. 61-1830).

 

II. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

2. Ši tvarka reglamentuoja užmokesčio už Ryšių reguliavimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Ryšių reguliavimo tarnyba) suteiktas paslaugas ir atliktus darbus (toliau – užmokestis) mokėjimą.

3. Užmokestis mokamas per bankus įstatymų ir bankų veiklą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka į Ryšių reguliavimo tarnybos atsiskaitomąją sąskaitą.

4. Ryšių reguliavimo tarnyba nagrinėja paraiškas telekomunikacijų veiklos licencijai (leidimui) gauti, išteklių skyrimui, radioelektroninių priemonių gamybai, įvežimui iš užsienio ir prekybai, registruoja telekomunikacijų įrenginius, atlieka telekomunikacinės veiklos licencijų ir leidimų sąlygų laikymosi priežiūrą, atlieka išteklių naudojimo priežiūrą (monitoringą), įrenginių bandymą ir sertifikavimą, atlieka kitus darbus ir teikia paslaugas tik užmokesčio mokėtojui pateikus nustatytos formos ir turinio banko dokumento, patvirtinančio mokėjimo įvykdymą, originalą.

5. Šioje tvarkoje nustatyto užmokesčio nemoka:

5.1. Lietuvos Respublikos teritorijoje esančios diplomatinės atstovybės;

5.2. bendrojo lavinimo mokyklos, švietimo įstaigų praktinio mokymo centrai, prieglaudos ir panašios įstaigos;

5.3. specializuotos įmonės už įrenginius, veikiančius radijo bangų diapazone, su kuriais dirba neįgalūs darbuotojai;

5.4. asmenys, naudojantys mažo veikimo nuotolio (mažos galios) įrenginius, veikiančius harmonizuotuose bendrojo naudojimo radijo dažnių diapazonuose, nurodytuose Nacionalinėje radijo dažnių paskirstymo lentelėje – paraiškos nagrinėjimo, leidimo naudoti radijo stotis išdavimo ir radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūros užmokesčio;

5.5. Krašto apsaugos ministerijos padaliniai, naudojantys karinių diapazonų radijo dažnius (kanalus) ir patys atliekantys radijo dažnių (kanalų) priežiūrą (monitoringą);

5.6. kabelinės televizijos, retransliuojančios privalomas Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos radijo ir televizijos programas – metinio užmokesčio už šių programų transliavimui skirtų kanalų priežiūrą;

5.7. valstybės institucijos, naudojančios radijo dažnius valstybės sienų apsaugai, saugumui, priešgaisrinei apsaugai užtikrinti, operatyvinės veiklos subjektai, patys atliekantys radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūrą (monitoringą); skiriant naujus radijo dažnius (kanalus) taikomas paraiškų dėl radijo dažnių (kanalų) skyrimo nagrinėjimo užmokesčio tarifas;

5.8. pensinio amžiaus radijo mėgėjai, moksleiviai ir asmenys su negalia – užmokesčio už radijo mėgėjų stotims skirtų radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūrą ir užmokesčio už leidimų naudoti radijo mėgėjų stotis išdavimo.

6. Asmenys nemoka paraiškos nagrinėjimo ir leidimo naudoti radijo stotis išdavimo užmokesčio, kai radijo dažniai yra keičiami Ryšių reguliavimo tarnybos iniciatyva (pertvarkant diapazonus, keičiant dažnius, jei kaip kitaip negalima išvengti trukdžių ir pan.).

7. Paraiškos telefono ryšio numerių skyrimui nagrinėjimo užmokestis nėra mokamas, jeigu numeriai skiriami keičiant Nacionalinį telefono ryšio numeracijos planą.

8. Medicinos įstaigoms už vidaus radijo ryšio tinklams skirtų radijo dažnių (kanalų) priežiūrą metinio užmokesčio tarifas mažinamas 50 procentų.

9. Asmenys, naudojantys duomenų perdavimo įrenginius (RLAN, WaveLAN, HIPERLAN ir pan. tipo) ir antrumo teise naudojantys bendrą radijo dažnių juostą, moka tik leidimo naudoti šiuos įrenginius išdavimo užmokestį.

10. Už radijo ryšio stotis, skirtas fizinių asmenų naudojimui (PR27, PMR446 ir joms prilygintoms) mokamas tik leidimo naudoti radijo ryšio stotis išdavimo užmokestis.

11. Už laivų, orlaivių avarinio ryšio siųstuvams skirtą radijo dažnių (kanalų) priežiūrą metinio užmokesčio tarifas mažinamas 50 procentų. Aviacijos sporto visuomeninėms organizacijoms už oreivystės judriosios tarnybos stotims skirtų radijo dažnių (kanalų) priežiūrą metinio užmokesčio tarifas mažinamas 50 procentų.

12. Asmenims, transliuojantiems Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programas, užmokesčio už leidimo naudoti stotis išdavimą ir joms skirtų radijo dažnių (kanalų) priežiūrą tarifas mažinamas 50 procentų.

13. Asmenims, užsiimantiems daugiau negu viena telekomunikacijų veikla arba turintiems daugiau negu vieną telekomunikacijų veiklos licenciją, bendra užmokesčio už licencijų sąlygų laikymosi priežiūrą suma mažinama 5 procentais už kiekvieną kitą telekomunikacijų veiklą ar atskirą licenciją, bet ne daugiau kaip 20 procentų iš viso nuo bendros sumos.

14. Asmuo, turintis judriojo skaitmeninio korinio GSM-900 radijo ryšio ir judriojo skaitmeninio korinio DCS-1800 radijo ryšio licencijas, už antros licencijos sąlygų laikymosi priežiūrą moka 30 procentų judriojo korinio radijo ryšio licencijos sąlygų priežiūros laikymosi užmokesčio.

15. Jei asmuo, turintis leidimą naudoti radijo stotis (tinklus), nesumoka užmokesčio už radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūrą ilgiau kaip už 3 mėnesius, naikinamas leidimas naudoti radijo stotį (tinklą). Panaikinus leidimą naudoti aparatūrą ir įrenginius, taip pat panaikinamas sprendimas skirti radijo dažnius (kanalus).

 

Iii. UŽMOKESČIO UŽ Paraiškų telekomunikacijų veiklos licencijai (leidimui) gauti, išteklių skyrimui, radioelektroninių priemonių gamybai, įvežimui iš užsienio ir prekybai NAGRINĖJIMĄ MOKĖJIMAS

 

16. Už paraiškos telekomunikacijų veiklos licencijai arba leidimui gauti (toliau – paraiška) nagrinėjimą mokamas vienkartinis užmokestis.

17. Esant neigiamam paraiškos nagrinėjimo rezultatui pagal paraiškos nagrinėjimo tarifą sumokėta užmokesčio suma negrąžinama.

18. Paraiškos dėl radijo dažnio (kanalo) skyrimo radijo stočiai (radijo ryšio tinklui) nagrinėjimo užmokestis, atliekant elektromagnetinio suderinamumo įvertinimą, mokamas skiriant dažnius:

18.1. fiksuotosios ir sausumos judriosios tarnybų:

18.1.1. vidaus judriojo radijo ryšio tinklams (su bazine (stacionaria) stotimi ar be jos) – už kiekvieną tinklo kanalą priklausomai nuo darbo dažnių diapazono;

18.1.2. vidaus telemetrijos radijo ryšio tinklams – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo darbo dažnių diapazono;

18.1. 3. bendriesiems judriojo radijo ryšio tinklams – už bazinės stoties kiekvieną kanalą;

18.1.4. fiksuotiesiems radijo ryšio (ne radijo relinių linijų) telefoniniams tinklams, turintiems centrines stotis – už kiekvienos centrinės stoties kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo darbo dažnių diapazono;

18.1.5. fiksuotiesiems radijo ryšio duomenų perdavimo tinklams – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą, priklausomai nuo darbo dažnių diapazono;

18.1.6. radijo relinėms linijoms – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą;

18.2. jūrų judriosios tarnybos:

18.2.1. kranto stotims (taip pat ir jūrų radionavigacijos arba radiolokacijos stotims) – už kiekvienos stoties kiekvieną kanalą priklausomai nuo darbo dažnių diapazono;

18.3. oreivystės judriosios tarnybos:

18.3.1. antžeminėms stotims (taip pat ir oreivystės radionavigacijos arba radiolokacijos stotims) – už kiekvienos stoties kiekvieną kanalą priklausomai nuo darbo dažnių diapazono;

18.4. palydovinės tarnybos:

18.4.1. fiksuotosioms (stacionarioms) Žemės stotims – už kiekvienos stoties kiekvieną kanalą;

18.5. transliavimo tarnybos:

18.5.1. antžeminės televizijos stotims – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo siųstuvo galios;

18.5.2. mikrobangės daugiakanalės televizijos stotims – už stoties kiekvieną kanalą; tarifas priklauso nuo skiriamų kanalų skaičiaus;

18.5.3. kabelinės televizijos stotims – už stoties kiekvieną televizijos kanalą priklausomai nuo planuojamos aptarnavimo zonos dydžio, ir už kiekvieną radijo transliavimo kanalą nepriklausomai nuo planuojamos aptarnavimo zonos dydžio;

18.5.4. mikrobangės daugiakanalės televizijos paskirstymo tinklams – už kiekvieną televizijos kanalą nepriklausomai nuo planuojamos aptarnavimo zonos dydžio;

18.5.6. radijo transliavimo stotims – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo siųstuvo galios;

18.6. kitiems tinklams – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą.

19. Paraiškos dėl telefono ryšio numerių skyrimo nagrinėjimo užmokestis mokamas:

19.1. nagrinėjant paraiškas dėl 6,7,8 ženklų telefono ryšio numerių skyrimo – už kiekvieną telefono ryšio numerių bloką iki 1 000 numerių imtinai;

19.2. nagrinėjant paraiškas dėl trumpųjų numerių skyrimo – už kiekvieną paraišką trumpiesiems numeriams gauti.

20. Paraiškos dėl leidimo įvežti aparatūrą ir įrenginius išdavimo nagrinėjimo užmokestis mokamas už įvežamos aparatūros kiekvieną vienetą.

21. Paraiškos dėl leidimo prekiauti aparatūra ir įrenginiais išdavimo nagrinėjimo užmokestis mokamas už kiekvienos paraiškos nagrinėjimą kiekvienam aparatūros tipui ir kiekvienai prekybos vietai.

22. Paraiškos dėl leidimo gaminti naujo tipo aparatūrą ir įrenginius, kurių veikla pagrįsta elektromagnetinių bangų sklidimu, išdavimo nagrinėjimo užmokestis mokamas už kiekvienos paraiškos (to paties tipo aparatūrai) nagrinėjimą.

23. Paraiškos dėl leidimo naudoti radijo ryšio stotis, kai keičiami galiojančiame leidime nurodyti parametrai, išdavimo nagrinėjimo užmokestis mokamas už paraiškos nagrinėjimą dėl stoties pastatymo vietos, siųstuvo galios, antenos tipo, antenos aukščio virš žemės, antenos azimuto pakeitimo.

24. Paraiškos dėl leidimo naudoti fiksuotosios ir sausumos judriosios (mobiliosios) tarnybos stotis (tinklus), kai keičiami galiojančiame leidime nurodyti stoties (tinklo) parametrai, išdavimo nagrinėjimo užmokestis mokamas:

24.1. keičiant judriosios (mobiliosios) tarnybos radijo ryšio tinklo bazinės (stacionarios) stoties pastatymo vietą – už kiekvieną stotį;

24.2. keičiant telemetrijos radijo ryšio tinklų stoties (su išorine antena) pastatymo vietą – už kiekvieną stotį;

24.3. statant telemetrijos radijo ryšio tinklo naują stotį (su išorine antena) – už kiekvieną naujos stoties (su išorine antena) siųstuvą;

24.4. keičiant stacionarios radijo ryšio stoties (su išorine antena) spinduliuotės parametrus – už kiekvieną stotį.

25. Paraiškos dėl leidimo naudoti kitų tarnybų radijo ryšio stotis, kai keičiama galiojančiame leidime nurodyta stoties (tinklo) pastatymo vieta, išdavimo nagrinėjimo užmokestis mokamas už kiekvieną radijo ryšio stotį.

26. Paraiškos dėl leidimo naudoti transliavimo stotis, kai keičiami galiojančiame leidime nurodyti stoties spinduliuotės parametrai, išdavimo nagrinėjimo užmokestis mokamas už kiekvieną stotį. Užmokesčio dydis priklauso nuo to, ar reikalingas tarptautinis radijo stočių koordinavimas.

 

IV. užmokesčio už telekomunikacinių Įrenginių registravimą (LEIDIMO NAUDOTI TELEKOMUNIKACIJŲ ĮRENGINIUS IŠDAVIMĄ) mokėjimas

 

27. Už leidimo naudoti aparatūrą ir įrenginius išdavimą mokamas vienkartinis užmokestis pagal leidimo naudoti aparatūrą ir įrenginius išdavimo tarifą prieš išduodant leidimą naudoti:

27.1. fiksuotosios ir sausumos judriosios (mobiliosios) tarnybų:

27.1.1. vidaus (žinybinio) radijo ryšio tinklų stotis – už kiekvieną stoties siųstuvą. Užmokesčio pagal tarifą dydis priklauso nuo to, ar stotis yra stacionari ar mobili;

27.1.2. bendrųjų radijo ryšio tinklų bazines stotis – už kiekvieną stoties siųstuvą;

27.1.3. fiksuotojo radijo ryšio tinklų (ne radijo relinių linijų), kurių darbo dažniai didesni už 1 GHz ir turinčių centrines stotis – už kiekvienos centrinės stoties kiekvieną siųstuvą;

27.1.4. radijo relinių linijų stotis – už kiekvieną stoties siųstuvą;

27.1.5. duomenų perdavimo įrenginių (RLAN, WaveLAN, HIPERLAN ir pan. tipo), naudojančių bendrą (harmonizuotą) radijo dažnių juostą, stotis – už kiekvieną įrenginį;

27.1.6. radijo ryšio stotis, skirtas fizinių asmenų naudojimui (PR27, PMR446 ir joms prilygintos) – už kiekvieną stotį;

27.2. jūrų judriosios tarnybos:

27.2.1. kranto stotis (taip pat ir jūrų radionavigacijos, radiolokacijos stotis) – už kiekvieną siųstuvą priklausomai nuo darbo dažnių diapazono;

27.2.2. laivo stotis – už kiekvieną siųstuvą;

27.3. oreivystės judriosios (mobiliosios) tarnybos:

27.3.1. antžemines stotis (taip pat ir oreivystės radionavigacijos arba radiolokacijos stotis) – už kiekvieną siųstuvą, priklausomai nuo darbo dažnių diapazono;

27.3.2. orlaivio stotis – už kiekvieną siųstuvą;

27.4. palydovinės tarnybos:

27.4.1. fiksuotąsias (stacionarias) Žemės stotis – už kiekvieną siųstuvą priklausomai nuo darbo dažnių diapazono;

27.4.2. judriąsias Žemės stotis – už kiekvieną terminalą;

27.5. transliavimo tarnybos:

27.5.1. už kiekvieną stotį priklausomai nuo jos galios; leidimo naudoti radijo stotį, kai keičiami galiojančiame leidime nurodyti stoties siųstuvo parametrai, išdavimo užmokesčio dydis skaičiuojamas taip: jei siųstuvas pagal galią atitinka aukštesnį užmokesčio tarifą – sumokamas skirtumas, jei atitinka žemesnį mokesčio tarifą – leidimo naudoti radijo stotį užmokestis neimamas.

28. Leidimo naudoti radijo ryšio stotis (tinklus, radijo ir televizijos transliavimo stotis), kai keičiami galiojančiame leidime nurodyti duomenys, išdavimo užmokestis mokamas už kiekvieną leidimą (stotį).

 

V. užmokesčio už Telekomunikacijų veiklos licencijų ir leidimų sąlygų laikymosi priežiūrą mokėjimas

 

29. Už išduotų telekomunikacijų veiklos licencijų ir leidimų sąlygų laikymosi priežiūrą užmokestis mokamas kas mėnesį. Mėnesio užmokesčio suma lygi metinei užmokesčio sumai, padalytai iš dvylikos.

30. Sąskaitos už telekomunikacijų veiklos licencijų ir leidimų sąlygų laikymosi priežiūrą už einamąjį mėnesį išrašomos ir pateikiamos (išsiunčiamos) paslaugos gavėjui ne vėliau kaip iki kito mėnesio 10 dienos.

31. Telekomunikacijų tinklų licencijų turėtojai už licencijų sąlygų laikymosi priežiūrą moka priklausomai nuo telekomunikacijų tinklo dydžio:

31.1. kai tinklas aprėpia iki 30 procentų licencijoje nurodytos teritorijos gyventojų, licencijos turėtojas moka 30 procentų tarifų lentelėje nurodytos sumos;

31.2. kai tinklas aprėpia nuo 30 procentų iki 50 procentų licencijoje nurodytos teritorijos gyventojų, licencijos turėtojas moka 50 procentų tarifų lentelėje nurodytos sumos;

31.3. kai tinklas aprėpia daugiau nei 50 procentų licencijoje nurodytos teritorijos gyventojų, licencijos turėtojas moka visą tarifų lentelėje nurodytą sumą.

32. Telekomunikacijų veiklos licencijų steigti ir eksploatuoti bendruosius telekomunikacijų tinklus ir (arba) teikti telekomunikacijų paslaugas sąlygų laikymosi priežiūros užmokestis mokamas už veiklos licencijas:

32.1. steigti ir eksploatuoti tarptautinio fiksuoto telefono ryšio tinklus ir teikti tarptautinio fiksuoto telefono ryšio paslaugas;

32.2. steigti ir eksploatuoti tarpmiestinio fiksuoto telefono ryšio tinklus ir teikti tarpmiestinio fiksuoto telefono ryšio paslaugas;

32.3. steigti ir eksploatuoti vietinio fiksuoto telefono ryšio tinklus ir teikti vietinio fiksuoto telefono ryšio paslaugas; šio užmokesčio dydis priklauso nuo abonentų skaičiaus;

32.4. steigti ir eksploatuoti judriojo korinio radijo ryšio tinklus ir teikti judriojo korinio radijo ryšio paslaugas;

32.5. steigti ir eksploatuoti judriojo kamieninio ryšio tinklus ir teikti judriojo kamieninio radijo ryšio paslaugas; šio užmokesčio dydis priklauso, ar paslaugos teikiamos nacionaliniu, ar vietiniu telekomunikacijų tinklu;

32.6. steigti ir eksploatuoti radijo ieškos tinklus ir teikti radijo ieškos paslaugas; šio užmokesčio dydis priklauso nuo to, ar paslaugos teikiamos nacionaliniu ar vietiniu telekomunikacijų tinklu;

32.7. steigti ir eksploatuoti plačiajuosčius bevielio ryšio tinklus ir teikti jais plačiajuosčio bevielio ryšio paslaugas; šio užmokesčio dydis priklauso nuo gyventojų skaičiaus tinklo aprėpties teritorijoje;

32.8. teikti tarptautinio fiksuoto telefono ryšio paslaugas;

32.9. teikti tarpmiestinio fiksuoto telefono ryšio paslaugas;

32.10. teikti vietinio fiksuoto telefono ryšio paslaugas; užmokesčio dydis priklauso nuo abonentų skaičiaus;

32.11. teikti radijo programų siuntimo paslaugas, siuntimui naudojant radijo siųstuvus; užmokesčio dydis priklauso nuo siųstuvų galios;

32.12. teikti televizijos programų siuntimo paslaugas, siuntimui naudojant televizijos siųstuvus; užmokesčio dydis priklauso nuo siųstuvų galios.

33. Telekomunikacijų veiklos leidimų sąlygų laikymosi priežiūros užmokestis priklauso nuo to, ar leidimas išduotas nacionaliniam ar vietiniam telekomunikacijų tinklui.

 

VI. užmokesčio už išteklių naudojimo priežiūrą (monitoringą) mokėjimas

 

34. Užmokesčio už dažnių (kanalų) naudojimo priežiūrą (monitoringą) tarifas apima vieno naudojamo radijo dažnio (kanalo) priežiūros metinį užmokestį. Radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūros (monitoringo) užmokesčių apskaičiavimo formulės pateiktos 1 priede.

35. Užmokestis už radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūrą mokamas kas mėnesį. Mėnesio šio užmokesčio suma lygi metinei užmokesčio sumai, padalytai iš dvylikos.

36. Užmokestis už dažnių (kanalų) naudojimo priežiūrą (monitoringą) mokamas už kiekvieno naudojamo kanalo priežiūrą.

37. Užmokestis pagal tarifą pradedamas mokėti nuo leidimo naudoti radijo stotį, siųstuvą, įrenginį išdavimo datos.

38. Už radijo stotis, kurioms išduotas leidimas be teisės naudotis radijo dažniu, radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūros užmokestis nemokamas. Už radijo stočių, kurių leidime naudoti radijo stotį įrašyta „rezervinė stotis“, radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūros užmokestis mokamas kaip ir už paprastoms stotims skirtų radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūrą.

39. Sąskaitos už radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūrą už einamąjį mėnesį išrašomos ir pateikiamos (išsiunčiamos) paslaugos gavėjui ne vėliau kaip iki kito mėnesio 10 dienos.

40. Radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūros užmokestis mokamas už:

40.1. fiksuotosios ir sausumos judriosios (mobiliosios) tarnybų:

40.1.1. vidaus radijo ryšio tinklui skirtus radijo dažnius (kanalus) – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną dažnį priklausomai nuo siųstuvo galios, radijo stočių, veikiančių tuo dažniu skaičiaus tinkle, naudojamo radijo kanalo pločio, apskričių (pagal administracinį paskirstymą, egzistuojantį tarifų patvirtinimo metu), kuriose veikia tinklas, skaičiaus priklausomai nuo radijo dažnių diapazono;

40.1.2. bendrojo naudojimo judriojo (mobiliojo) radijo ryšio tinklui skirtus radijo dažnius (kanalus) – už bazinės stoties kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą;

40.1.3. fiksuotojo radijo ryšio (ne radijo relinių linijų) tinklams, kurių darbo dažniai didesni už 1 GHz, turintiems centrines stotis, skirtus radijo dažnius (kanalus) – už kiekvieną centrinės stoties kanalą priklausomai nuo radijo dažnių diapazono ir radijo kanalo pločio;

40.1.4. radijo relinių linijų stočiai skirtus radijo dažnius (kanalus) – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo radijo dažnių diapazono ir radijo kanalo pločio;

40.2. jūrų judriosios (mobiliosios) tarnybos:

40.2.1. kranto stočiai (taip pat ir jūrų radionavigacijos arba radiolokacijos) skirtus radijo dažnius (kanalus) – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo radijo dažnių diapazono ir siųstuvo galios. Kranto stotims, turinčioms keletą siųstuvų ir naudojančioms radijo dažnius (kanalus), nurodytus leidime naudoti stotį, užmokestis mokamas tik kaip už vieną siųstuvą, kurio galia didžiausia, ir už visų leidime nurodytų dažnių priežiūrą;

40.2.2. laivų radijo ryšio siųstuvams skirtus radijo dažnius (kanalus) – kaip už stoties naudojamą vieną kanalą;

40.3. oreivystės judriosios (mobiliosios) tarnybos:

40.3.1. antžeminei stočiai (taip pat ir oreivystės radionavigacijos arba radiolokacijos) skirtus radijo dažnius (kanalus) – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo radijo dažnių diapazono ir siųstuvo galios;

40.3.2. orlaivių radijo ryšio siųstuvams skirtus radijo dažnius (kanalus) – kaip už stoties naudojamą vieną kanalą;

40.4. palydovinės tarnybos:

40.4.1. fiksuotajai (stacionariai) žemės stočiai skirtus radijo dažnius (kanalus) – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną konkretaus pločio kanalą priklausomai nuo radijo dažnių diapazono;

40.4.2. už judriajai palydovinei stočiai skirtus radijo dažnius (kanalus) – už kiekvieną terminalą;

40.5. televizijos programų transliavimo ar siuntimo tarnybos:

40.5.1. antžeminės televizijos stočiai skirtus radijo dažnius (kanalus) – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo stoties maksimalios efektinės spinduliuotės galios;

40.5.2. mikrobangės daugiakanalės televizijos stočiai skirtus radijo dažnius (kanalus) – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo siųstuvo galios;

40.5.3. kabelinės televizijos stočiai skirtus televizijos kanalus – už kiekvieną kanalą priklausomai nuo abonentų skaičiaus, už kiekvieną radijo transliavimo kanalą nepriklausomai nuo abonentų skaičiaus;

40.5.4. mikrobangės daugiakanalės televizijos paskirstymo tinklams skirtus televizijos kanalus – už kiekvieną kanalą priklausomai nuo abonentų skaičiaus;

40.6. radijo programų transliavimo ar siuntimo tarnybos:

40.6.1. radijo stočiai skirtus kanalus – už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo stoties siųstuvo maksimalios efektinės spinduliuotės galios.

41. Užmokestis už telefono ryšio numerių naudojimo priežiūrą mokamas už Nacionalinio telefono ryšio numeracijos plano, taip pat už skirtų numerių priežiūrą. Šis užmokestis mokamas už kiekvieną pagal Nacionalinį telefono ryšio numeracijos planą skirtą numerį arba jų bloką priklausomai nuo numerio ilgio (ženklų skaičiaus).

42. Užmokestis už telefono ryšio numerių naudojimo priežiūrą mokamas kas mėnesį. Mėnesio užmokesčio suma lygi metinei užmokesčio sumai, padalytai iš dvylikos. Telefono ryšio numerių naudojimo priežiūros užmokesčio apskaičiavimo formulės pateiktos 2 priede.

43. Sąskaitos už telefono ryšio numerių naudojimo priežiūrą už einamąjį mėnesį išrašomos ir pateikiamos (išsiunčiamos) paslaugos gavėjui ne vėliau kaip iki kito mėnesio 10 dienos.

 

VII. UŽMOKESČIO UŽ ĮRENGINIŲ BANDYMĄ IR SERTIFIKAVIMĄ MOKĖJIMAS

 

44. Už vieno įrenginių tipo patvirtinimo bandymus mokamas vienkartinis užmokestis priklausomai nuo įrenginio klasės (rūšies).

45. Už vieno įrenginių tipo sertifikavimą mokamas vienkartinis užmokestis priklausomai nuo įrenginio klasės (rūšies).

46. Už įrenginių elektromagnetinio suderinamumo bandymus mokamas vienkartinis užmokestis, kurio dydis priklauso nuo bandomojo įrenginio tipo ir bandymų skaičiaus.

 

VIII. užmokesčio už kitus atliekamus Darbus ir suteiktas paslaugas mokėjimas

 

47. Už ginčo tarp telekomunikacijų operatorių nagrinėjimą mokamas vienkartinis užmokestis.

48. Už kitas Ryšių reguliavimo tarnybos suteiktas paslaugas ir atliktus darbus, kurių apmokėjimo tarifai nenumatyti Užmokesčio už Ryšių reguliavimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės tarybos už suteiktas paslaugas ir atliktus darbus patvirtintuose tarifuose, apmokama pagal faktines išlaidas.

 

IX. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

49. Telekomunikacijų veiklos licencijų turėtojai, kurie jau užsiima telekomunikacijų veikla, licencijų sąlygų priežiūros užmokestį pagal tarifą moka nuo šios tvarkos ir Užmokesčio už Ryšių reguliavimo tarnybos suteiktas paslaugas ir atliktus darbus tarifų įsigaliojimo datos, o licencijų turėtojai, kurie pradeda telekomunikacijų veiklą po šios tvarkos ir Užmokesčio už Ryšių reguliavimo tarnybos suteiktas paslaugas ir atliktus darbus tarifų įsigaliojimo datos, – praėjus 1 mėnesiui nuo komercinės veiklos pradžios.

______________


1 priedas

 

Radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūros (monitoringo)

užmokesčių apskaičiavimo formulės

 

1. Radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūros (monitoringo) užmokesčių apskaičiavimo formulės

 

1.1. Fiksuotoji ir sausumos judrioji (mobilioji) tarnybos

1.1.1. Sausumos judrieji (mobilieji) ir telemetrijos vidaus (žinybiniai) radijo ryšio tinklai

 

Skaičiavimo formulė:

 

1) Pirmiausia nustatomas radijo ryšio tinkle naudojamų radijo ryšio dažnių (kanalų) skaičius n.

2) Nustatomas siųstuvų, veikiančių tuo pačiu radijo ryšio dažniu (kanalu), skaičius tinkle (t1, t2, …, tn), nurodytų galių ribose (P1 5W, 5W < P2 25W, P3 daugiau nei 25W)

 

t1 = t1P1 + t1P2 + t1P3, t2 = t2P1 + t2P2 + t2P3, … tn = tnP1 + tnP2 + tnP3.

 

3) Apskaičiuojamas mokestis už kiekvieno radijo ryšio tinkle naudojamo radijo ryšio dažnio (kanalo) priežiūrą:

 

Md1 = (E P1*t1P1+ EP2*t1P2 + E P3*t1P3)*K11*K12*K13*K14,

Md2 = (E P1*t1P1+ EP2*t2P2 + E P3*t2P3)*K21*K22*K23*K24,

Mdn = (E P1*t1P1+ EP2*t nP2 + E P3*t nP3)*Kn1*Kn2*Kn3*Kn4.

 

4) Susumavus atskirų tinkle naudojamų radijo ryšio kanalų priežiūros mokesčius, gaunamas bendras radijo ryšio tinkle naudojamų dažnių priežiūros mokestis M:

 

M = Md1 + Md1 + … + Mdn

 

Parametrai:

 

F – darbo dažnių diapazonas;

S – radijo ryšio stočių skaičius tinkle, veikiančių tuo pačiu dažniu;

d – radijo ryšio kanalo plotis (tarpas tarp gretimų kanalų vidurio dažnių, kHz);

n – radijo ryšio tinkle naudojamų radijo ryšio kanalų skaičius;

tn – bendras n-tuoju kanalu veikiančių siųstuvų skaičius;

t nP1n-tuoju kanalu veikiančių siųstuvų skaičius, kurių galia P1  5W;

t nP2n-tuoju kanalu veikiančių siųstuvų skaičius, kurių galia 5W < P2  25W;

t nP3n-tuoju kanalu veikiančių siųstuvų skaičius, kurių galia P3 didesnė už 25W;

Mdnn-tojo kanalo naudojimo priežiūros metinis mokestis;

E P1 – bazinis siųstuvo, kurio galia P1  5W, vieno naudojamo dažnio priežiūros metinis tarifas;

E P2 – bazinis siųstuvo, kurio galia 5W < P2  25W, vieno naudojamo dažnio priežiūros metinis tarifas;

E P3 – bazinis siųstuvo, kurio galia P3 didesnė už 25W, vieno naudojamo dažnio priežiūros metinis tarifas;

Kn1n-tuoju kanalu veikiančių radijo ryšio stočių skaičiaus tinkle koeficientas;

Kn2n-tojo kanalo pločio koeficientas;

Kn3n-tojo kanalo darbo diapazono koeficientas;

Kn4 – tinklo n-tojo kanalo geografinės aprėpties koeficientas;

M – radijo ryšio tinklo visų naudojamų radijo kanalų priežiūros metinis mokestis.

 

Koeficientų reikšmės:

 

K1 reikšmės nurodyto tipo stotims:

 

Radijo ryšio stočių,

S>30

10<S30

3<S10

S3

veikiančių tuo pačiu dažniu,

 

 

 

 

skaičius (S) tinkle

 

 

 

 

K1

1

1,2

1,5

3

K2 reikšmės nurodyto tipo stotims:

Radijo ryšio kanalo plotis (d)

d 12,5 kHz

12,5 < d 25,0 kHz*

K2

0,6

1

* – SP AB „Lietuvos geležinkeliai“ radijo ryšio tinkluose, skirtuose eismo saugumui užtikrinti ir vis dar naudojančiuose seną radijo aparatūrą, kuriai reikalingi 50 kHz pločio radijo ryšio kanalai, K2 prilyginamas 1.

 

K3 reikšmės nurodyto tipo stotims:

 

Darbo dažnių diapazonas (F)

F< 406 MHz

F 406 MHz

K3

1,5

1

 

K4 reikšmės nurodyto tipo stotims:

Atitinka Lietuvos Respublikos apskričių, kuriose veikia tinklas, skaičių ir gali būti nuo 1 iki 10.

 

1.1.2. Bendrieji judriojo (mobiliojo) radijo ryšio tinklai

 

Skaičiavimo formulė:

 

Judriojo (mobiliojo) radijo ryšio tinklo naudojamų radijo ryšio kanalų (dažnių) priežiūros metinis mokestis MT apskaičiuojamas pagal formulę:

1) Nustatomas bazinių stočių skaičius tinkle (n).

2) Apskaičiuojamas kiekvienai bazinei stočiai skirtų radijo ryšio kanalų (dažnių) priežiūros mokestis Mi:

 

Mi = E*Si,                                   i = 1,2,……., n

 

3) Apskaičiuojamas visoms tinklo bazinėms stotims skirtų radijo ryšio kanalų (dažnių) priežiūros mokestis MT:

 

MT = M1 + M2 + … +Mn

 

Parametrai:

 

E – bendrojo judriojo (mobiliojo) radijo ryšio tinklo bazinės stoties siųstuvui skirto radijo kanalo (dažnio) priežiūros metinis tarifas;

Si – i-tajai bazinei stočiai skirtų radijo ryšio kanalų (dažnių) skaičius;

Mi – i-tajai bazinei stočiai skirtų radijo ryšio kanalų (dažnių) priežiūros metinis mokestis;

n – judriojo (mobiliojo) radijo ryšio tinklo bazinių stočių skaičius;

MT – judriojo (mobiliojo) radijo ryšio tinklo naudojamų radijo ryšio kanalų (dažnių) priežiūros metinis mokestis.

 

1.1.3. Fiksuotieji radijo (bevielio) ryšio tinklai (ne radijo relinės linijos)

 

1.1.3.1. Telefoniniai tinklai

 

Skaičiavimo formulė:

 

1) Nustatomas centrinių stočių siųstuvų skaičius tinkle (n).

2) Kiekvienam centrinių stočių siųstuvui apskaičiuojamas radijo ryšio kanalų (dažnių) priežiūros mokestis

 

M(cnt)i = EiF*di,       i = 1,2,…n

 

3) Apskaičiuojamas radijo ryšio kanalų (dažnių) priežiūros mokestis visiems tinklo centrinių stočių siųstuvams:

 

M(cnt)T  = M(cnt)1 + M(cnt)2 + …M(cnt)n

 

1.1.3.2. Duomenų perdavimo tinklai

 

Skaičiavimo formulė:

 

1) Nustatomas centrinių stočių siųstuvų skaičius tinkle (n).

2) Kiekvienam centrinių stočių siųstuvui apskaičiuojamas radijo ryšio kanalų (dažnių) priežiūros mokestis:

 

M(cnt)i = EiF*di,       i = 1,2,…n

 

3) Apskaičiuojamas radijo ryšio kanalų (dažnių) priežiūros mokestis visiems tinklo centrinių stočių siųstuvams:

 

M(cnt)T  = M(cnt)1 + M(cnt)2 + …M(cnt)n

 

4) Nustatomas abonentinių stočių siųstuvų skaičius tinkle (m).

5) Kiekvienam abonentinių stočių siųstuvui apskaičiuojamas radijo ryšio kanalų (dažnių) priežiūros mokestis:

 

M(ab)j = EjF*dj,       j = 1,2,…m;

 

6) Apskaičiuojamas radijo ryšio kanalų (dažnių) priežiūros mokestis visiems tinklo abonentinių stočių siųstuvams:

 

M(ab)T = M(ab)1 + M(ab)2 + …M(ab)m

 

7) Apskaičiuojamas radijo ryšio kanalų (dažnių) priežiūros mokestis visiems tinklo siųstuvams:

 

MT = M(cnt)T + M(ab)T

 

Parametrai:

 

di, dj – siųstuvui skirto radijo ryšio kanalo (dažnio) plotis megahercais (MHz);

F – stoties siųstuvų darbo dažnių diapazonas;

EiF – fiksuotojo radijo ryšio tinklo stoties siųstuvo naudojamo (-ų) kanalo (-ų) vieno megaherco priežiūros metinis tarifas;

n – bendras fiksuotojo radijo ryšio tinklo centrinėse stotyse registruotų siųstuvų skaičius;

m – bendras fiksuotojo radijo ryšio tinklo abonentinėse stotyse registruotų siųstuvų skaičius;

M(cnt)i – i-tajam centrinių stočių siųstuvui priskirto (-ų) kanalo (-ų) priežiūros metinis mokestis;

M(ab)j – j-tajam abonentinių stočių siųstuvui priskirto (-ų) kanalo (-ų) priežiūros metinis mokestis;

M(cnt)T – fiksuotojo radijo ryšio tinklo centrinių stočių naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis;

M(ab)T – fiksuotojo radijo ryšio tinklo abonentinių stočių naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis;

MT – fiksuotojo radijo ryšio tinklo naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis.

 

1.1.4. Radijo relinių linijų stotys

 

Skaičiavimo formulė:

 

Radijo relinės linijos stoties, veikiančios darbo dažnių diapazone F, priežiūros metinis mokestis MF apskaičiuojamas pagal formulę:

1) Nustatomas radijo relinės linijos stoties siųstuvų skaičius (t1, t2, …tn).

2) Kiekvienam siųstuvui apskaičiuojamas radijo ryšio kanalo (dažnio) priežiūros mokestis:

 

Mi = EiF*di,                                 i = 1,2,…n

 

3) Apskaičiuojamas visiems stoties siųstuvams skirtų radijo ryšio kanalų (dažnio) priežiūros mokestis:

 

MF = M1 + M2 + …Mn

 

Parametrai:

 

F – radijo relinės linijos stoties darbo dažnių diapazonas (F1, F2, F3, F4, F5);

F1 – radijo relinės linijos stoties siųstuvų darbo dažnių diapazonas daugiau nei 1 GHz ir iki 10 GHz imtinai;

F2 – radijo relinės linijos stoties siųstuvų darbo dažnių diapazonas daugiau nei 10 GHz ir iki 20 GHz imtinai;

F3 – radijo relinės linijos stoties siųstuvų darbo dažnių diapazonas daugiau nei 20 GHz ir iki 30 GHz imtinai;

F4 – radijo relinės linijos stoties siųstuvų darbo dažnių diapazonas daugiau nei 30 GHz ir iki 45 GHz imtinai;

F5 – radijo relinės linijos stoties siųstuvų darbo dažnių diapazonas daugiau nei 45 GHz;

d – radijo relinės linijos stoties siųstuvui skirto radijo ryšio kanalo (dažnio) plotis, megahercais (MHz);

n – radijo relinės linijos stotyje registruotų siųstuvų skaičius;

EiF – radijo relinės linijos stoties siųstuvui skirto (-ų) kanalo (-ų) vieno megaherco priežiūros metinis tarifas;

MF – radijo relinės linijos stoties priežiūros metinis mokestis.

 

1.2. Jūrų judrioji (mobilioji) tarnyba

 

1.2.1. Kranto stotys (taip pat ir jūrų radionavigacijos/radiolokacijos stotys)

 

Skaičiavimo formulė:

 

1) Kranto stoties naudojamų dažnių, kurie mažesni už 30 MHz imtinai, priežiūros metinis mokestis Mk apskaičiuojamas formule:

 

Mk = E*(t1 + t2 + t3 + … + tn)

 

Parametrai:

 

Mk – kranto stoties naudojamų dažnių priežiūros metinis mokestis;

E – kranto stoties vieno siųstuvo naudojamo vieno dažnio priežiūros metinis tarifas;

t1, t2, t3, … tn – kranto stoties tuo pačiu dažniu veikiančių siųstuvų skaičius;

1, 2, 3, …, n – kranto stoties naudojamų dažnių skaičius.

 

2) Kranto stoties naudojamų dažnių, kurie didesni nei 30 MHz, priežiūros metinis mokestis Mk apskaičiuojamas formule:

 

Mk = MsP1 + MsP2 + MsP3

 

MsP1 = EP1*(t1P1 + t2P1 + t3P1 + … + tnP1)

MsP2 = EP2*(t1P2 + t2P2 + t3P2 + … + tnP2)

MsP3 = EP3*(t1P3 + t2P3 + t3P3 + … + tnP3)

 

Parametrai:

 

Mk – kranto stoties naudojamų dažnių priežiūros metinis mokestis;

MsP1 – kranto stoties siųstuvų, kurių galia P1, naudojamų dažnių priežiūros metinis mokestis;

MsP2 – kranto stoties siųstuvų, kurių galia P2, naudojamų dažnių priežiūros metinis mokestis;

MsP3 – kranto stoties siųstuvų, kurių galia P3, naudojamų dažnių priežiūros metinis mokestis;

EP1 kranto stoties siųstuvo, kurio galia P1, naudojamo dažnio priežiūros metinis tarifas;

EP2 kranto stoties siųstuvo, kurio galia P2, naudojamo dažnio priežiūros metinis tarifas;

EP3 kranto stoties siųstuvo, kurio galia P3, naudojamo dažnio priežiūros metinis tarifas;

t1P1, t2P1, t3P1, …, tnP1 – kranto stoties tuo pačiu dažniu veikiančių siųstuvų, kurių galia P1, skaičius;

t1P2, t2P2, t3P2, …, tnP2 – kranto stoties tuo pačiu dažniu veikiančių siųstuvų, kurių galia P2, skaičius;

t1P3, t2P3, t3P3, …, tnP3 – kranto stoties tuo pačiu dažniu veikiančių siųstuvų, kurių galia P3, skaičius;

1, 2, 3, …, n – kranto stoties naudojamų dažnių skaičius;

P1 – kranto stoties siųstuvo galia, mažesnė arba lygi 3 W;

P2 – kranto stoties siųstuvo galia, didesnė nei 3W ir iki 30 W imtinai;

P3 – kranto stoties siųstuvo galia, didesnė nei 30 W.

 

1.2.2. Laivo stotis

 

Skaičiavimo formulė:

 

Laivo stoties visų naudojamų dažnių/kanalų priežiūros metinis mokestis ML apskaičiuojamas formule:

 

ML = EP1*tP1 + EP2*tP2 + EP3*tP3

 

Parametrai:

 

ML – laivo stoties naudojamų dažnių/kanalų priežiūros metinis mokestis;

EP1 – laivo stoties siųstuvo, kurio galia P1, visų naudojamų dažnių priežiūros metinis tarifas;

EP2 – laivo stoties siųstuvo, kurio galia P2, visų naudojamų dažnių priežiūros metinis tarifas;

EP3 – laivo stoties siųstuvo, kurio galia P3, visų naudojamų dažnių priežiūros metinis tarifas;

tP1 – laivo stoties siųstuvų, kurių galia P1, skaičius;

tP2 – laivo stoties siųstuvų, kurių galia P2, skaičius;

tP3 – laivo stoties siųstuvų, kurių galia P3, skaičius;

P1 – laivo stoties siųstuvo galia, mažesnė arba lygi 3W;

P2 – laivo stoties siųstuvo galia, didesnė nei 3W ir iki 30W imtinai;

P3 – laivo stoties siųstuvo galia, didesnė nei 30W.

 

1.3. Oreivystės judrioji (mobilioji) tarnyba

 

1.3.1. Antžeminės stotys (taip pat ir oreivystės radionavigacijos/radiolokacijos stotys)

 

Skaičiavimo formulė:

 

1) Antžeminės stoties naudojamų dažnių, kurie mažesni už 30 MHz imtinai, priežiūros metinis mokestis Mž apskaičiuojamas formule:

 

Mž = E*(t1 + t2 + t3 + … + tn)

 

Parametrai:

 

Mž – antžeminės stoties naudojamų dažnių priežiūros metinis mokestis;

E – antžeminės stoties siųstuvo naudojamo dažnio priežiūros metinis tarifas;

t1, t2, t3, …, tn – antžeminės stoties tuo pačiu dažniu veikiančių siųstuvų skaičius;

1, 2, 3, …, n – antžeminės stoties naudojamų dažnių skaičius.

 

2) Antžeminės stoties naudojamų dažnių, kurie didesni nei 30 MHz, priežiūros metinis mokestis Mž apskaičiuojamas formule:

 

Mž = MsP1 + MsP2 + MsP3

 

MsP1 = EP1*(t1P1 + t2P1 + t3P1 + … + tnP1)

MsP2 = EP2*(t1P2 + t2P2 + t3P2 + … + tnP2)

MsP3 = EP3*(t1P3 + t2P3 + t3P3 + … + tnP3)

 

Parametrai:

 

Mž – antžeminės stoties naudojamų dažnių priežiūros metinis mokestis;

MsP1 – antžeminės stoties siųstuvų, kurių galia P1, naudojamų dažnių priežiūros metinis mokestis;

MsP2 – antžeminės stoties siųstuvų, kurių galia P2, naudojamų dažnių priežiūros metinis mokestis;

MsP3 – antžeminės stoties siųstuvų, kurių galia P3, naudojamų dažnių priežiūros metinis mokestis;

EP1 antžeminės stoties siųstuvo, kurio galia P1, naudojamo dažnio priežiūros metinis tarifas;

EP2 antžeminės stoties siųstuvo, kurio galia P2, naudojamo dažnio priežiūros metinis tarifas;

EP3 antžeminės stoties siųstuvo, kurio galia P3, naudojamo dažnio priežiūros metinis tarifas;

t1P1, t2P1, t3P1, …, tnP1 – antžeminės stoties tuo pačiu dažniu veikiančių siųstuvų, kurių galia P1, skaičius;

t1P2, t2P2, t3P2, …, tnP2 – antžeminės stoties tuo pačiu dažniu veikiančių siųstuvų, kurių galia P2, skaičius;

t1P3, t2P3, t3P3, …, tnP3 – antžeminės stoties tuo pačiu dažniu veikiančių siųstuvų, kurių galia P3, skaičius;

1, 2, 3, …, n – antžeminės stoties naudojamų dažnių skaičius;

P1 – antžeminės stoties siųstuvo galia, mažesnė arba lygi 3 W;

P2 – antžeminės stoties siųstuvo galia, didesnė nei 3W ir iki 30 W imtinai;

P3 – antžeminės stoties siųstuvo galia, didesnė nei 30 W.

 

1.3.2. Orlaivio stotis

 

Skaičiavimo formulė:

 

Orlaivio stoties visų naudojamų dažnių/kanalų priežiūros metinis mokestis MO apskaičiuojamas formule:

 

MO = EP1*tP1 + EP2*tP2 + EP3*tP3

 

Parametrai:

 

MOorlaivio stoties naudojamų dažnių/kanalų priežiūros metinis mokestis;

EP1 – orlaivio stoties siųstuvo, kurio galia P1, visų naudojamų dažnių priežiūros metinis tarifas;

EP2 – orlaivio stoties siųstuvo, kurio galia P2, visų naudojamų dažnių priežiūros metinis tarifas;

EP3 – orlaivio stoties siųstuvo, kurio galia P3, visų naudojamų dažnių priežiūros metinis tarifas;

tP1 – orlaivio stoties siųstuvų, kurių galia P1, skaičius;

tP2 – orlaivio stoties siųstuvų, kurių galia P2, skaičius;

tP3 – orlaivio stoties siųstuvų, kurių galia P3, skaičius;

P1 – orlaivio stoties siųstuvo galia, mažesnė arba lygi 3W;

P2 – orlaivio stoties siųstuvo galia, didesnė nei 3W ir iki 30W imtinai;

P3 – orlaivio stoties siųstuvo galia, didesnė nei 30W.

 

1.4. Palydovinė tarnyba

 

1.4.1. Fiksuotosios (stacionarios) žemės stotys

 

Skaičiavimo formulė:

 

Fiksuotosios (stacionarios) Žemės stoties, veikiančios darbo dažnių diapazone F, kanalų priežiūros metinis mokestis MF apskaičiuojamas formule:

1) Nustatomas Žemės stoties siųstuvų skaičius (n).

2) Kiekvienam siųstuvui apskaičiuojamas dažnio/kanalo priežiūros mokestis:

 

Mi = EiF*di,            i = 1,2,…n

 

3) Apskaičiuojamas visiems stoties siųstuvams priskirtų dažnių/kanalų priežiūros mokestis:

 

MF = M1 + M2 + …Mn

 

Parametrai:

 

F – fiksuotosios (stacionarios) Žemės stoties darbo dažnių diapazonas(F1, F2);

F1 – darbo dažnių diapazonas, mažesnis nei 10 GHz imtinai;

F2 – darbo dažnių diapazonas, didesnis nei 10 GHz;

EiF – Žemės stoties siųstuvui priskirto kanalo vieno megaherco priežiūros metinis tarifas;

d – Žemės stoties siųstuvui priskirto radijo kanalo plotis megahercais (MHz);

n – Žemės stotyje registruotų siųstuvų skaičius;

MF – fiksuotosios (stacionarios) Žemės dažnių/kanalų priežiūros metinis mokestis.

 

1.4.2. Judriosios (mobiliosios) Žemės stotys

 

Skaičiavimo formulė:

 

Judriųjų (mobiliųjų) stočių (terminalų) priežiūros metinis mokestis M apskaičiuojamas formule:

 

M = E*T

 

Parametrai:

 

M – judriųjų (mobiliųjų) Žemės stočių (terminalų) priežiūros metinis mokestis;

E –terminalo priežiūros metinis tarifas;

T –terminalų skaičius.

 

1.5. Radijo mėgėjų tarnyba

 

Radijo mėgėjų dažnių naudojimo priežiūros metinis mokestis Mm apskaičiuojamas formule:

 

Mm = Em

 

Parametrai:

 

Mmradijo mėgėjų stoties priežiūros metinis mokestis;

Em – radijo mėgėjų stoties šaukinio priežiūros metinis tarifas;

Š – radijo mėgėjų stočių naudojamų pastovių šaukinių skaičius.

 

1.6. Televizijos programų transliavimo ar siuntimo tarnyba

 

1.6.1. Antžeminės televizijos stotys

 

Skaičiavimo formulė:

 

Antžeminės televizijos stoties naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis ME apskaičiuojamas formule:

 

ME = EtERP*tERP*KERP*k1

 

Parametrai:

 

ME antžeminės televizijos stoties naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis;

EtERP1 – antžeminės televizijos stoties siųstuvo, kurio maksimali efektinė spinduliuotės galia ERP, naudojamo kanalo metinis priežiūros tarifas;

tERPantžeminės televizijos stoties siųstuvų, kurių maksimali efektinė spinduliuotės galia ERP, skaičius;

KERP – antžeminės televizijos stoties siųstuvo, kurio maksimali efektinė spinduliuotės galia ERP, naudojamų kanalų skaičius;

ERP1 – antžeminės televizijos siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia, mažesnė arba lygi 10 dBW;

ERP2 – antžeminės televizijos siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia nuo 10 dBW iki 20 dBW imtinai;

ERP3 – antžeminės televizijos siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia nuo 20 dBW iki 30 dBW imtinai;

ERP4 – antžeminės televizijos siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia nuo 30 dBW iki 40 dBW imtinai;

ERP5 – antžeminės televizijos siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia nuo 40 dBW iki 50 dBW imtinai;

ERP6 – antžeminės televizijos siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia nuo 50 dBW iki 55 dBW imtinai;

ERP7 – antžeminės televizijos siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia, didesnė nei 55 dBW.

 

Koeficientų reikšmės:

 

k1 reikšmės nurodyto tipo stotims:

 

 

Skaitmeninio tipo stotis

Analoginio tipo stotis

k1

1,2

1

 

1.6.2. Mikrobangės daugiakanalės televizijos stotys

 

Skaičiavimo formulė:

Mikrobangės daugiakanalės televizijos stoties naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis MD kiekvienam siųstuvui apskaičiuojamas formule:

 

MD = EP *KP*k1

 

Parametrai:

 

MD mikrobangės daugiakanalės televizijos stoties vieno siųstuvo naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis;

EP – mikrobangės daugiakanalės televizijos stoties siųstuvo, naudojamo kanalo metinis priežiūros tarifas;

KP – mikrobangės daugiakanalės televizijos siųstuvo naudojamų kanalų skaičius;

P1 – mikrobangės daugiakanalės televizijos stoties siųstuvo vieno kanalo galia, mažesnė arba lygi 2 W;

P2 – mikrobangės daugiakanalės televizijos stoties siųstuvo vieno kanalo galia nuo 2 W iki 20 W imtinai;

P3 – mikrobangės daugiakanalės televizijos stoties siųstuvo vieno kanalo galia, didesnė nei 20 W.

 

Koeficientų reikšmės:

 

k1 reikšmės nurodyto tipo siųstuvams:

 

Siųstuvo tipas

Skaitmeninio tipo

Analoginio tipo

k1

1,2

1

 

 

1.6.3. Kabelinės televizijos tinklai

 

Skaičiavimo formulė:

 

Kabelinės televizijos stoties naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis MK apskaičiuojamas formule:

 

MK = (Eb/30*Kb + EKp*Kp)*k1 + Er*Kr

 

Parametrai:

 

MK kabelinės televizijos stoties naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis;

Eb kabelinės televizijos 30 kanalų priežiūros metinis tarifas;

Kb kabelinės televizijos kanalų skaičius nuo 1 iki 30 imtinai;

EKp kabelinės televizijos papildomo kanalo daugiau kaip 30 priežiūros metinis tarifas;

Kp – papildomų kabelinės televizijos kanalų skaičius daugiau kaip 30;

Er – kabelinės televizijos radijo kanalo priežiūros metinis tarifas;

Kr – kabelinės televizijos radijo kanalų skaičius.

 

Koeficientų reikšmės:

k1 reikšmės nurodyto tipo stotims:

 

Kabelinės televizijos vienos stoties abonentų skaičius (A)

A 500

500 < A 1000

1000 < A 1500

1500 < A 2000

k1

1

2

3

4

 

Koeficientas k1 toliau auga proporcingai abonentų skaičiaus kas 500 didėjimui.

 

1.6.4. Mikrobangės daugiakanalės televizijos paskirstymo tinklai

 

Skaičiavimo formulė:

 

Mikrobangės daugiakanalės televizijos paskirstymo tinkluose naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis MK apskaičiuojamas formule:

 

MK = (Eb/20*Kb)*k1

 

Parametrai:

 

MKmikrobangės daugiakanalės televizijos paskirstymo tinkluose naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis;

Eb – mikrobangės daugiakanalės televizijos paskirstymo tinkluose 20 kanalų priežiūros metinis tarifas;

Kb – mikrobangės daugiakanalės televizijos paskirstymo tinkluose naudojamų kanalų skaičius.

 

Koeficientų reikšmės:

 

k1 reikšmės šio tipo paskirstymo tinklams:

 

Mikrobangės daugiakanalės televizijos paskirstymo tinklų abonentų skaičius (A)

A 500

500 < A 1000

1000 < A 1500

1500 < A 2000

k1

1

2

3

4

 

Koeficientas k1 toliau auga proporcingai abonentų skaičiaus kas 500 didėjimui.

 

1.7. Radijo programų transliavimo ar siuntimo tarnyba

 

1.7.1. Radijo transliavimo stotys

 

Skaičiavimo formulė:

 

Radijo transliavimo stoties naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis Mr apskaičiuojamas formule:

 

Mr = EERP*tERP*KERP*k1

 

Parametrai:

 

Mr radijo transliavimo stoties naudojamų kanalų priežiūros metinis mokestis;

EERP – radijo transliavimo stoties siųstuvo, kurio maksimali efektinė spinduliuotės galia ERP, naudojamo kanalo metinis priežiūros tarifas;

tERPradijo transliavimo stoties siųstuvų, kurių maksimali efektinė spinduliuotės galia ERP, skaičius;

KERP – radijo transliavimo siųstuvo, kurio maksimali efektinė spinduliuotės galia ERP, naudojamų kanalų skaičius;

ERP1 – radijo transliavimo siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia, mažesnė arba lygi 10 dBW;

ERP2 – radijo transliavimo siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia nuo 10 dBW iki 20 dBW imtinai;

ERP3 – radijo transliavimo siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia nuo 20 dBW iki 30 dBW imtinai;

ERP4 – radijo transliavimo siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia nuo 30 dBW iki 40 dBW imtinai;

ERP5 – radijo transliavimo siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia nuo 40 dBW iki 50 dBW imtinai;

ERP6 – radijo transliavimo siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia nuo 50 dBW iki 55 dBW imtinai;

ERP7 – radijo transliavimo siųstuvo maksimali efektinė spinduliuotės galia, didesnė nei 55 dBW.

 

Koeficientų reikšmės:

 

k1 reikšmės nurodyto tipo stotims:

 

Stoties tipas

Skaitmeninio tipo stotis

Analoginio tipo stotis

k1

2

1

 

______________


2 priedas

 

Telefono ryšio numerių naudojimo priežiūros užmokesčio apskaičiavimo formulės

 

Skaičiavimo formulė:

 

Telefono ryšio numerių naudojimo priežiūros metinis mokestis MN apskaičiuojamas formule:

 

MN = E6,7,8*n6,7,8 + Ep3* np3 + Ep4*np4 + Ep5*np5

 

Parametrai:

 

MNtelefono ryšio numerių naudojimo priežiūros metinis mokestis;

E6,7,8 – paskirto telefono ryšio 6,7,8 ženklų ilgio numerio priežiūros metinis tarifas;

n6,7,8 – paskirtų telefono ryšio 6,7,8 ženklų ilgio numerių skaičius;

Ep3 – paskirto 3 ženklų ilgio netelekomunikacinių paslaugų numerio priežiūros metinis tarifas;

np3 – paskirtų 3 ženklų ilgio netelekomunikacinių paslaugų numerių skaičius;

Ep4 – paskirto 4 ženklų ilgio netelekomunikacinių paslaugų numerio priežiūros metinis tarifas;

np4 – paskirtų 4 ženklų ilgio netelekomunikacinių paslaugų numerių skaičius;

Ep5 – paskirto 5 ženklų ilgio netelekomunikacinių paslaugų numerio priežiūros metinis tarifas;

np5 – paskirtų 5 ženklų ilgio netelekomunikacinių paslaugų numerių skaičius.

______________


PATVIRTINTA

Ryšių reguliavimo tarnybos prie Lietuvos

Respublikos Vyriausybės tarybos

2002 m. vasario 12 d. nutarimu Nr. 07-50-1

 

UŽMOKESČIO UŽ RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS SUTEIKTAS PASLAUGAS IR ATLIKTUS DARBUS TARIFAI

 

I. Paraiškų telekomunikacijų veiklos licencijai (leidimui) gauti, išteklių skyrimui, radioelektroninių

priemonių gamybai, įvežimui iš užsienio ir prekybai nagrinėjimo tarifai

 

Eil.

Paraiškų telekomunikacijų veiklos licencijai (leidimui) gauti, išteklių skyrimui, radioelektroninių

Dydis, Lt

Nr.

priemonių gamybai, įvežimui iš užsienio ir prekybai nagrinėjimo tarifai

be PVM

 

 

 

 

 

 

 

Paraiškos telekomunikacijų veiklos licencijai gauti nagrinėjimo tarifai

 

 

 

 

1.

Paraiškos telekomunikacijų tinklo steigimo ir eksploatavimo bei paslaugų teikimo šiuo tinklu licencijai

 

 

gauti nagrinėjimo tarifai

 

1.1.

Nacionaliniam tinklui

10151

1.2.

Vietiniam tinklui

5801

 

 

 

2.

Paraiškos telekomunikacijų tinklo steigimo ir eksploatavimo licencijai gauti nagrinėjimo tarifai

 

2.1.

Nacionaliniam tinklui

4834

2.2.

Vietiniam tinklui

3384

 

 

 

3.

Paraiškos telekomunikacijų paslaugų teikimo licencijai gauti nagrinėjimo tarifai

 

3.1.

Nacionaliniu telekomunikacijų tinklu

7251

3.2.

Vietiniu telekomunikacijų tinklu

5317

 

 

 

 

Paraiškos telekomunikacijų veiklos leidimui gauti nagrinėjimo tarifai

 

 

 

 

4.

Telekomunikacijų veiklos leidimui gauti

218

 

 

 

 

Paraiškos radijo dažnio (kanalo) skyrimo radijo stočiai (radijo ryšio tinklui) nagrinėjimo tarifai

 

 

 

 

5.

Fiksuotoji ir sausumos judrioji (mobilioji) tarnybos

 

5.1.

Vidaus radijo ryšio tinklai:

 

5.1.1.

Kai darbo dažnių diapazonas (toliau – F) < 406 MHz:

 

5.1.1.1.

Judriojo (mobiliojo) radijo ryšio tinklai (su bazine/stacionaria) stotimi ar be jos) (tinklui)

391

5.1.1.2.

Telemetrijos radijo ryšio tinklai (kiekvienam siųstuvui)

352

5.1.2.

Kai F > 406 MHz imtinai:

 

5.1.2.1.

Judriojo (mobiliojo) radijo ryšio tinklai (su bazine/stacionaria stotimi ar be jos) (tinklui)

313

5.1.2.2.

Telemetrijos radijo ryšio tinklai (kiekvienam siųstuvui)

235

5.2.

Bendrojo judriojo (mobiliojo) radijo ryšio tinklo stotys (kiekvienam siųstuvui):

 

5.2.1.

NMT 450 tipo bazinės stotys

274

5.2.2.

GSM tipo (GSM-900, GSM-1800 ir pan.) bazinės stotys

313

5.2.3.

Radijo ieškos bazinės stotys

313

5.2.4.

Judriojo kamieninio radijo ryšio (analoginio tipo) bazinės stotys

352

5.2.5.

Judriojo kamieninio radijo ryšio (skaitmeninio tipo) bazinės stotys

469

5.2.6.

UMTS tipo bazinės stotys

587

5.2.7.

Kito tipo bazinės stotys

274

5.3.

Fiksuotieji radijo ryšio tinklai (ne radijo relinės linijos, kai F > 1 GHz)

 

5.3.1.

Telefoniniai tinklai (kiekvienam centrinės stoties siųstuvui)

704

5.3.2.

Duomenų perdavimo tinklai (kiekvienam siųstuvui)

117

5.4.

Radijo relinių linijų stotys (kiekvienam siųstuvui)

430

 

 

 

6.

Jūrų judrioji tarnyba

 

6.1.

Kranto stotys (taip pat ir jūrų navigacijos/radiolokacijos stotys) (stočiai):

 

6.1.1.

Kai F < 30 MHz imtinai

704

6.1.2.

Kai F > 30 MHz

391

 

 

 

7.

Oreivystės judrioji (mobilioji) tarnyba

 

7.1.

Antžeminės stotys (taip pat ir oreivystės radionavigacijos/radiolokacijos stotys) (stočiai):

 

7.1.1.

Kai F < 30 MHz imtinai

704

7.1.2.

Kai F > 30 MHz

274

 

 

 

8.

Palydovinė tarnyba

 

8.1.

Fiksuotosios (stacionarios) žemės stotys (stočiai)

587

 

 

 

9.

Televizijos transliavimo stotys

 

9.1.

Antžeminės televizijos stotys (už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą):

 

9.1.1.

Maksimali leistina radijo siųstuvo (įrenginio) galia (toliau – P) < 1W imtinai

117

9.1.2.

1W < P < 20W imtinai

274

9.1.3.

P > 20W

626

9.2.

Mikrobangė daugiakanalė televizija:

 

9.2.1.

Už pirmą stoties kanalą

391

9.2.2.

Už kiekvieną kitą stoties kanalą

117

9.2.3.

Už paskirstymo tinklų 20 kanalų

240

9.3.

Kabelinės televizijos stotys (už 30 kanalų):

 

9.3.1.

Televizijos kanalams, jeigu į planuojamą aptarnavimo zoną patenka daugiau kaip 15 000 gyventojų

352

9.3.2.

Televizijos kanalams, jeigu į planuojamą aptarnavimo zoną patenka mažiau kaip 15 000 gyventojų

235

9.3.3.

Radijo transliavimo kanalams

156

 

 

 

10.

Radijo transliavimo stotys

 

10.1.

Radijo transliavimo stotys (už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą):

 

10.1.1.

P < 1W imtinai

117

10.1.2.

1W < P < 20W imtinai

274

10.1.3.

P > 20W

626

 

 

 

11.

Kiti tinklai (už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą)

196

 

 

 

 

Paraiškos išteklių (telefono ryšio numerių) skyrimui nagrinėjimo tarifai

 

 

 

 

12.

6, 7, 8 ženklų telefono ryšio numeriai (blokai iki 1000 numerių imtinai, už kiekvieną bloką,

383

 

bet ne daugiau kaip 1500 Lt už paraišką)

 

 

 

 

13.

Trumpieji numeriai (už kiekvieną paraišką):

 

13.1.

Trumpieji 5 ženklų numeriai

273

13.2.

Trumpieji 4 ženklų numeriai

273

13.3.

Trumpieji 3 ženklų numeriai

273

 

 

 

 

Paraiškos telekomunikacijų bei kitos aparatūros, kurios veika pagrįsta elektromagnetinių bangų

 

 

spinduliavimu, įvežimui iš užsienio (už kiekvieną įvežamą vienetą) nagrinėjimo tarifai

 

 

 

 

14.

Belaidžiai telefonai, judriojo ryšio telefonai, PR27, PMR446 ir pan. tipo radijo stotys, mažo nuotolio

 

 

radijo stotys, mažo nuotolio duomenų perdavimo įrenginiai

6

 

 

 

15.

Profesionalaus ryšio radijo stotys

8

 

 

 

16.

Kita stambesnė radijo siunčiamoji aparatūra

28

 

 

 

17.

Televizijos ir radijo transliavimo siųstuvai

199

 

 

 

18.

Laivų ir orlaivių aparatūra

28

 

 

 

 

Paraiškos prekybai ryšio priemonėmis bei kita aparatūra, kurios veika pagrįsta elektromagnetinių

 

 

bangų sklidimu, nagrinėjimas (už kiekvieną paraišką vienai prekybos vietai) nagrinėjimo tarifai

 

 

 

 

19.

Prekybai belaidžiais telefonais, mobiliojo ryšio telefonais, PR27, PMR446 ir pan. tipo bei mažo nuotolio

30

 

radijo stotimis, automobilių saugos sistemomis, mažo nuotolio duomenų perdavimo įrenginiais

 

 

 

 

20.

Prekybai kitomis radijo ryšio priemonėmis

70

 

 

 

21.

Televizijos ir radijo transliavimo siųstuvais

100

 

 

 

 

Paraiškos naujos ryšių (telekomunikacijų) bei kitos aparatūros, kurios veika pagrįsta

 

 

elektromagnetinių bangų sklidimu, gamybai (už kiekvieną paraišką) nagrinėjimo tarifai

 

 

 

 

22.

Naujos ryšių aparatūros gamybai

415

 

 

 

23.

Naujų televizijos ir radijo transliavimo siųstuvų gamybai

540

 

 

 

 

Paraiškos dėl leidimų naudoti radijo ryšio stotis (tinklus) išdavimo nagrinėjimo tarifai, kai keičiami

 

 

galiojančiame leidime nurodyti parametrai

 

 

 

 

24.

Fiksuotosios ir sausumos judriosios (mobiliosios) tarnybos stočių (tinklų) parametrų pakeitimui:

 

24.1.

Judriosios (mobiliosios) tarnybos radijo ryšio tinklo bazinės (stacionarios) stoties pastatymo vietos pakeitimui

336

24.2.

Telemetrijos radijo ryšio tinklų stoties (su išorine antena) pastatymo vietos pakeitimui

336

24.3.

Telemetrijos radijo ryšio tinklo naujos stoties (su išorine antena) pastatymui (kiekvienam siųstuvui)

126

24.4.

Stacionarios radijo ryšio stoties (su išorine antena) spinduliuotės parametrų (siųstuvo galios, antenos tipo,

210

 

antenos aukščio virš žemės, antenos azimuto) pakeitimui

 

 

 

 

25.

Kitų radijo ryšio tarnybų stacionarios stoties pastatymo vietos pakeitimui

252

 

 

 

 

Paraiškos leidimų naudoti transliavimo stotis išdavimo nagrinėjimo tarifai (už kiekvieną parametrus

 

 

keičiančią stotį), kai keičiami galiojančiame leidime nurodyti stoties spinduliuotės parametrai

 

 

 

 

26.

Su tarptautiniu koordinavimu

461

 

 

 

27.

Be tarptautinio koordinavimo:

 

27.1.

Be tarptautinio koordinavimo, atliekant elektromagnetinio suderinamumo įvertinimą

369

27.2.

Be tarptautinio koordinavimo kitais atvejais

92

 

II. Telekomunikacinių įrenginių registravimo tarifai

 

Eil. Nr.

Telekomunikacinių įrenginių registravimo tarifai

Dydis, Lt be PVM

 

 

 

 

Leidimo naudoti radijo ryšio stotis išdavimo tarifai

 

 

 

 

28.

Fiksuotoji ir sausumos judrioji (mobilioji) tarnybos

 

28.1.

Vidaus radijo ryšio tinklai (už kiekvieną siųstuvą):

 

28.1.1.

Stacionarios stotys

37

28.1.2.

Judriosios (mobiliosios) stotys

19

28.2.

Bendrojo radijo ryšio tinklo stotys (už kiekvieną siųstuvą):

 

28.2.1.

NMT 450 tipo bazinės stotys

93

28.2.2.

GSM tipo bazinės stotys

93

28.2.3.

Radijo ieškos bazinės stotys

93

28.2.4.

Judriojo kamieninio ryšio (analoginio tipo) bazinės stotys

93

28.2.5.

Judriojo kamieninio ryšio (skaitmeninio tipo) bazinės stotys

93

28.2.6.

UMTS tipo bazinės stotys

93

28.2.7.

Kito tipo bazinės stotys

93

28.3.

Fiksuotieji radijo ryšio tinklai (ne radijo relinės linijos, kai F > 1 GHz)

 

28.3.1.

Telefoniniai tinklai (už kiekvieną centrinės stoties siųstuvą)

93

28.3.2.

Duomenų perdavimo tinklai (už kiekvieną siųstuvą)

37

28.4.

Radijo relinių linijų stotys (už kiekvieną siųstuvą)

37

28.5.

Duomenų perdavimo įrenginių (RLAN, WaveLAN, HIPERLAN ir pan. tipo), antrumo teise naudojančių

37

 

bendrą radijo dažnių juostą, stotys (už kiekvieną siųstuvą)

 

28.6.

Radijo ryšio stotys, skirtos piliečių naudojimui (PR27, PMR446 ir joms prilygintos) (už kiekvieną stotį)

19

 

 

 

29.

Jūrų judrioji tarnyba

 

29.1.

Kranto stotys (taip pat ir jūrų radionavigacijos/ radiolokacijos stotys) (už kiekvieną siųstuvą):

 

29.1.1.

Kai F < 30 MHz imtinai

30

29.1.2.

Kai F > 30 MHz

37

29.2.

Laivų stotys (už kiekvieną siųstuvą)

19

 

 

 

30.

Oreivystės judrioji (mobilioji) tarnyba

 

30.1.

Antžeminės stotys (taip pat ir oreivystės radionavigacijos/ radiolokacijos stotys) (už kiekvieną siųstuvą):

 

30.1.1.

Kai F < 30 MHz imtinai

30

30.1.2.

Kai F > 30 MHz

37

30.2.

Orlaivių stotys (už kiekvieną siųstuvą)

11

 

 

 

31.

Palydovinė tarnyba

 

31.1.

Fiksuotosios (stacionarios) Žemės stotys (už kiekvieną siųstuvą):

 

31.1.1.

Kai F < 10 GHz imtinai

298

31.1.2.

Kai F > 10 GHz

223

31.2.

Judriosios Žemės stotys (už kiekvieną terminalą):

 

31.2.1.

EUTELTRACS

112

31.2.2.

INMARSAT

149

 

 

 

32.

Radijo mėgėjų stotys

 

32.1.

Radijo mėgėjų stotys (už kiekvieną stotį)

10

32.2.

Už egzaminų laikymą

10

32.3.

Atvykusių užsienio radijo mėgėjų (neturinčių CEPT’o leidimo) registravimas (už šaukinį)

19

 

 

 

33.

Transliavimo tarnyba

 

33.1.

Televizijos arba radijo transliavimo stotys (už kiekvieną stotį):

 

33.1.1.

P < 0,01 kW imtinai

23

33.1.2.

0,01 < P < 0,1 kW imtinai

46

33.1.3.

0,1 < P < 10 kW imtinai

92

33.1.4.

10 < P < 100 kW imtinai

138

33.1.5.

P > 100 kW

184

 

 

 

 

Leidimų naudoti radijo ryšio stotis (tinklus) išdavimo tarifai, kai keičiami galiojančiame

 

 

leidime nurodyti duomenys

 

 

 

 

34.

Radijo ryšio ir transliavimo stotys (tinklai)

 

34.1.

Pasikeitus radijo ryšio ar transliavimo tinklo ir/ar stoties savininko duomenims (pavadinimui, adresui,

11

 

tačiau nesikeičiant stacionarios stoties (su išorine antena) pastatymo vietai); pakeitus transporto

 

 

priemonę, kurioje pastatytas judriojo (mobiliojo) radijo siųstuvas, kita transporto priemone ir kt.

 

 

nekeičiant elektromagnetinio suderinamumo sąlygų (už kiekvieną leidimą)

 

34.2.

Radijo ryšio tinklui (ar jo daliai) pakeitus kategoriją į „be teisės naudotis radijo dažniu“ (už kiekvieną leidimą)

11

34.3.

Radijo ryšio tinklo (radijo ryšio stoties) naujo leidimo (dublikato) išdavimas, pametus ar kitaip sunaikinus

22

 

seną leidimą (už kiekvieną leidimą)

 

 

 

 

35.

Televizijos arba radijo transliavimo stotys

 

35.1.

Televizijos arba radijo transliavimo stotis (už kiekvieną stotį)

23

 

 

 

 

 

 

 

III. Telekomunikacinės veiklos licencijų ir leidimų sąlygų laikymosi priežiūros tarifai

 

 

 

Eil. Nr.

Telekomunikacinės veiklos licencijų ir leidimų sąlygų laikymosi priežiūros tarifai

Dydis, Lt be PVM

 

 

 

 

Telekomunikacijų veiklos licencijų sąlygų laikymosi priežiūros tarifai

 

 

 

 

36.

Steigti ir eksploatuoti bendruosius telekomunikacijų tinklus ir teikti telekomunikacijų paslaugas

 

36.1.

Tarptautinio fiksuoto telefono ryšio

41049

36.2.

Tarpmiestinio fiksuoto telefono ryšio

31666

36.3.

Vietinio fiksuoto telefono ryšio, turinčius:

 

36.3.1.

Mažiau kaip 10 000 abonentų

4222

36.3.2.

Nuo 10 000 iki 100 000 abonentų

15950

36.3.3.

Daugiau kaip 100 000 abonentų

27561

36.4.

Judriojo korinio radijo ryšio

53833

36.5.

Judriojo kamieninio radijo ryšio:

 

36.5.1.

Nacionalinį telekomunikacijų tinklą

4691

36.5.2.

Vietinį telekomunikacijų tinklą

1642

36.6.

Radijo ieškos:

 

36.6.1.

Nacionalinį telekomunikacijų tinklą

4691

36.6.2.

Vietinį telekomunikacijų tinklą

1642

36.7.

Plačiajuosčius bevielio ryšio duomenų perdavimo:

 

36.7.1.

Aprėpiančius teritoriją, turinčią iki 50 000 gyventojų

2346

36.7.2.

Aprėpiančius teritoriją, turinčią nuo 50 000 iki 600 000 gyventojų

4691

36.7.3.

Aprėpiančius teritoriją, turinčią daugiau kaip 600 000 gyventojų

9383

 

 

 

37.

Teikti telekomunikacijų paslaugas

 

37.1.

Tarptautinio fiksuoto telefono ryšio

23457

37.2.

Tarpmiestinio fiksuoto telefono ryšio

17592

37.3.

Vietinio fiksuoto telefono ryšio, turinčius:

 

37.3.1.

Mažiau kaip 10 000 abonentų

2346

37.3.2.

Nuo 10 000 iki 100 000 abonentų

11728

37.3.3.

Daugiau kaip 100 000 abonentų

20525

37.4.

Radijo programų siuntimo, transliavimui naudojant radijo siųstuvus (priklausomai nuo suminės galios):

 

37.4.1.

Kai P < 1 kW imtinai

2052

37.4.2.

Kai 1 < P < 5 kW imtinai

4105

37.4.3.

Kai P > 5 kW

11728

37.5.

Televizijos programų siuntimo, transliavimui naudojant televizijos siųstuvus (priklausomai nuo suminės galios):

 

37.5.1.

Kai P < 1 kW imtinai

4105

37.5.2.

Kai 1 < P < 5 kW imtinai

11728

37.5.3.

Kai P > 5 kW

23457

 

 

 

 

Telekomunikacinės veiklos leidimų sąlygų laikymosi priežiūros tarifai

 

 

 

 

38.

Leidimas telekomunikacijų veiklai nacionalinio telekomunikacijų tinklo atveju

2000

 

 

 

39.

Leidimas telekomunikacijų veiklai vietinio telekomunikacijų tinklo atveju

500

 

IV. Išteklių naudojimo priežiūros (monitoringo) tarifai

 

Eil. Nr.

Radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūros tarifai

Dydis, Lt be PVM

 

 

 

 

Radijo dažnių (kanalų) naudojimo priežiūros tarifai

 

 

 

 

40.

Fiksuotoji ir sausumos judrioji (mobilioji) tarnybos

 

40.1.

Vidaus (žinybiniai) radijo ryšio tinklai (už kiekvieno siųstuvo kiekvieną dažnį priklausomai nuo

 

 

siųstuvo galios, radijo stočių, veikiančių tuo dažniu skaičiaus tinkle, naudojamo radijo kanalo

 

 

pločio, apskričių, kuriose veikia tinklas, skaičiaus):

 

40.1.1.

Judrieji (mobilieji) radijo ryšio tinklai:

 

40.1.1.1.

P < 5 W imtinai

13

40.1.1.2.

5 W < P < 25 W imtinai

26

40.1.1.3.

P > 25 W

62

40.1.2.

Telemetrijos radijo ryšio tinklai:

 

40.1.2.1.

P < 5 W imtinai

13

40.1.2.2.

5 W < P < 25 W imtinai

26

40.1.2.3.

P > 25 W

62

40.1.3

fiksuotojo radijo ryšio (ne radijo relinių linijų) tinklams, kurių darbo dažniai didesni už 1 GHz, turintiems centrines stotis, skirtus radijo dažnius (kanalus) – už kiekvieną centrinės stoties kanalą priklausomai nuo radijo dažnių diapazono ir radijo kanalo pločio. Tarifų 40.3.1.1, 40.3.1.2, 40.3.1.3, 40.3.2.1, 40.3.2.2, 40.3.2.3 punktuose yra nurodyta skirtos dažnių juostos vieno megaherco kaina, Lt/MHz be PVM

 

40.2.

Bendrieji judriojo (mobiliojo) radijo ryšio tinklai (už kiekvieno radijo ryšio tinklo bazinės stoties

 

 

kiekvieno siųstuvo kiekvieną dažnį/kanalą):

 

40.2.1.

NMT 450 tinklai

700

40.2.2.

GSM (GSM-900, GSM-1800 ir pan.) tinklai

3080

40.2.3.

Radijo ieška

615

40.2.4.

Judriojo kamieninio ryšio (analoginio tipo) tinklai

615

40.2.5.

Judriojo kamieninio ryšio (skaitmeninio tipo) tinklai

615

40.2.6.

UMTS tinklai

1757

40.2.7.

Kiti tinklai

1318

40.3.

Fiksuotieji radijo ryšio tinklai (ne radijo relinės linijos, kai F > 1GHz):

 

40.3.1.

Telefono tinklai (už kiekvienos centrinės stoties kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai

 

 

nuo radijo dažnių diapazono (F) ir radijo kanalo pločio (d), Lt/MHz):

 

40.3.1.1.

1 GHz < F < 3 GHz imtinai

62

40.3.1.2.

3 GHz < F < 15 GHz imtinai

40

40.3.1.3.

F > 15 GHz

18

40.3.2.

Duomenų perdavimo tinklai (už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo radijo dažnių

 

 

diapazono (F) ir radijo kanalo pločio (d), Lt/MHz):

 

40.3.2.1.

1 GHz < F < 3 GHz imtinai

31

40.3.2.2.

3 GHz < F < 15 GHz imtinai

18

40.3.2.3.

F > 15 GHz

13

40.4.

Radijo relinių linijų stotys (už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo radijo dažnių

 

 

diapazono (F) ir radijo kanalo pločio (d)):

 

40.4.1.

Kai 1 GHz < F < 10 GHz imtinai:

 

40.4.1.1.

Radijo ryšio kanalo plotis (tarpas tarp gretimų ryšio kanalų vidurio dažnių) d (toliau – d) < 5 MHz imtinai

70

40.4.1.2.

5 < d < 10 MHz imtinai

132

40.4.1.3.

10 < d < 20 MHz imtinai

264

40.4.1.4.

20 < d < 40 MHz imtinai

527

40.4.1.5.

d > 40 MHz

791

40.4.2.

Kai 10 GHz < F < 20 GHz imtinai:

 

40.4.2.1.

d < 5 MHz imtinai

64

40.4.2.2.

5 < d < 10 MHz imtinai

120

40.4.2.3.

10 < d < 20 MHz imtinai

240

40.4.2.4.

20 < d < 40 MHz imtinai

479

40.4.2.5.

d > 40 MHz

719

40.4.3.

Kai 20 GHz < F < 30 GHz imtinai:

 

40.4.3.1.

d < 5 MHz imtinai

58

40.4.3.2.

5 < d < 10 MHz imtinai

109

40.4.3.3.

10 < d < 20 MHz imtinai

218

40.4.3.4.

20 < d < 40 MHz imtinai

436

40.4.3.5.

d > 40 MHz

654

40.4.4.

Kai 30 GHz < F < 45 GHz imtinai:

 

40.4.4.1.

d < 5 MHz imtinai

51

40.4.4.2.

5 < d < 10 MHz imtinai

95

40.4.4.3.

10 < d < 20 MHz imtinai

189

40.4.4.4.

20 < d < 40 MHz imtinai

379

40.4.4.5.

d > 40 MHz

568

40.4.5.

Kai F > 45 GHz:

 

40.4.5.1.

d < 5 MHz imtinai

44

40.4.5.2.

5 < d < 10 MHz imtinai

82

40.4.5.3.

10 < d < 20 MHz imtinai

165

40.4.5.4.

20 < d < 40 MHz imtinai

329

40.4.5.5.

d > 40 MHz

494

 

 

 

41.

Jūrų judrioji (mobilioji) tarnyba

 

41.1.

Kranto stotys (taip pat ir jūrų radionavigacijos/radiolokacijos stotys) (už kiekvieno siųstuvo kiekvieną

 

 

radijo dažnį (kanalą)):

 

41.1.1.

Kai F < 30 MHz imtinai

176

41.1.2.

Kai F > 30 MHz:

 

41.1.2.1.

P < 3W imtinai

22

41.1.2.2.

3W < P < 30W imtinai

44

41.1.2.3.

P > 30W

88

41.2.

Laivo stotis (už kiekvieną siųstuvą):

 

41.2.1.

P < 3W imtinai

18

41.2.2.

3W < P < 30W imtinai

44

41.2.3.

P > 30W

79

 

 

 

42.

Oreivystės judrioji (mobilioji) tarnyba

 

42.1.

Antžeminės stotys (taip pat ir oreivystės radionavigacijos/radiolokacijos stotys) (už kiekvieno siųstuvo

 

 

kiekvieną radijo dažnį (kanalą)):

 

42.1.1.

Kai F < 30 MHz imtinai

132

42.1.2.

Kai F > 30 MHz:

 

42.1.2.1.

P < 3W imtinai

22

42.1.2.2.

3W < P < 30W imtinai

44

42.1.2.3.

P > 30W

88

42.2.

Orlaivių stotys (už kiekvieną siųstuvą):

 

42.2.1.

P < 3W imtinai

25

42.2.2.

3W < P < 30W imtinai

35

42.2.3.

P > 30W

79

 

 

 

43.

Palydovinė tarnyba

 

43.1.

Fiksuotosios (stacionarios) Žemės stotys (už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo radijo

 

 

dažnių diapazono (F) ir radijo kanalo pločio (d), Lt/MHz):

 

43.1.1.

Kai F < 10 GHz imtinai:

 

43.1.1.1.

d < 0,1 MHz imtinai

1054

43.1.1.2.

0,1 MHz < d < 0,5 MHz imtinai

1582

43.1.1.3.

0,5 MHz < d < 1 MHz imtinai

2812

43.1.1.4.

1 MHZ < d < 10 MHz imtinai

5272

43.1.1.5.

d > 10 MHz

21087

43.1.2.

Kai F > 10 GHz:

 

43.1.2.1.

d < 0,1 MHz imtinai

879

43.1.2.2.

0,1 MHz < d < 0,5 MHz imtinai

1318

43.1.2.3.

0,5 MHz < d < 1 MHz imtinai

2197

43.1.2.4.

1 MHZ < d < 10 MHz imtinai

3515

43.1.2.5.

d > 10 MHz

14058

43.2.

Judriosios palydovinės stotys (už kiekvieną terminalą):

 

43.2.1.

EUTELTRACS

44

43.2.2.

INMARSAT ir kiti

44

 

 

 

44.

Radijo mėgėjų stotys

 

44.1.

Už radijo stotį (už visą leidimo galiojimo laikotarpį)

10

 

 

 

45.

Televizijos programų transliavimo ar siuntimo tarnyba

 

45.1.

Antžeminės televizijos stotys (už kiekvieną kanalą priklausomai nuo maksimalios efektinės

 

 

spinduliuotės galios):

 

45.1.1.

ERP < 10 dBW imtinai

132

45.1.2.

10 < ERP < 20 dBW imtinai

220

45.1.3.

20 < ERP < 30 dBW imtinai

351

45.1.4.

30 < ERP < 40 dBW imtinai

439

45.1.5.

40 < ERP < 50 dBW imtinai

527

45.1.6.

50 < ERP < 55 dBW imtinai

615

45.1.7.

ERP > 55 dBW

703

45.2.

Mikrobangė daugiakanalė televizija:

 

45.2.1.

P < 2W imtinai (už stoties kiekvieną kanalą)

130

45.2.2.

2 < P < 20 W imtinai (už stoties kiekvieną kanalą)

330

45.2.3.

P > 20 W (už stoties kiekvieną kanalą)

750

45.2.4.

Mikrobangės daugiakanalės televizijos paskirstymo tinklai priklausomai nuo abonentų skaičiaus

250

45.3.

Kabelinės televizijos stotys:

 

45.3.1.

Už 30 televizijos kanalų (priklausomai nuo abonentų skaičiaus)

703

45.3.2.

Už kiekvieną papildomą televizijos kanalą daugiau kaip 30 (priklausomai nuo abonentų skaičiaus)

18

45.3.3.

Už kiekvieną radijo transliavimo kanalą (nepriklausomai nuo abonentų skaičiaus)

9

 

 

 

46.

Radijo programų transliavimo ar siuntimo tarnyba

 

46.1.

Radijo transliavimo stotys (už kiekvieno siųstuvo kiekvieną kanalą priklausomai nuo maksimalios

 

 

efektinės spinduliuotės galios):

 

46.1.1.

ERP < 10 dBW imtinai

132

46.1.2.

10 < ERP < 20 dBW imtinai

220

46.1.3.

20 < ERP < 30 dBW imtinai

351

46.1.4.

30 < ERP < 40 dBW imtinai

439

46.1.5.

40 < ERP < 50 dBW imtinai

527

46.1.6.

50 < ERP < 60 dBW imtinai

615

46.1.7.

ERP > 60 dBW

703

 

 

 

47.

6, 7, 8 ženklų telefono ryšio numeriai (išskyrus 7xx xxxxx, 8xx xxxxx, 9xx xxxxx numerius)

0,17

47.1.

8 ženklų paslaugų numeriai (7xx xxxxx)

0,35

47.2.

8 ženklų paslaugų numeriai (8xx xxxxx, 9xx xxxxx)

17

 

 

 

48.

Trumpieji numeriai:

 

48.1.

Trumpieji 5 ženklų numeriai, bendri visiems bendriesiems telekomunikacijų tinklams

847

48.2.

Trumpieji 4 ženklų numeriai, bendri visiems bendriesiems telekomunikacijų tinklams

4237

48.3.

Trumpieji 3 ženklų numeriai, bendri visiems bendriesiems telekomunikacijų tinklams

12711

 

V. Įrenginių bandymų ir sertifikavimo tarifai

 

Eil. Nr.

Įrenginių tipo patvirtinimo bandymų ir sertifikavimo tarifai

Dydis, Lt be PVM

 

 

Bandymai

Sertifikavimas

 

 

 

 

49.

Telekomunikacijų veiklos licencijų (leidimų) turėtojai, kurie jau užsiima telekomunikacijų veikla, licencijų (leidimų) sąlygų priežiūros užmokestį pagal tarifą moka nuo šios tvarkos ir Užmokesčio už Ryšių reguliavimo tarnybos suteiktas paslaugas ir atliktus darbus tarifų įsigaliojimo datos, o licencijų (leidimų) turėtojai, kurie pradeda telekomunikacijų veiklą po šios tvarkos ir Užmokesčio už Ryšių reguliavimo tarnybos suteiktas paslaugas ir atliktus darbus tarifų įsigaliojimo datos, – praėjus 1 mėnesiui nuo komercinės veiklos pradžios

 

 

 

 

 

49.1.

Sausumos judriųjų tinklų radijo ryšio įrenginiai (pagal TT 01-97, TT 04-97, LST ETS 300-086)

8798

2046

49.2.

PR27, PMR446 ir pan. tipo radijo ryšio įrenginiai (pagal TT 02-97, TT 04-97, LST ETS 300 135)

6354

1601

49.3.

Mažojo nuotolio radijo ryšio įrenginiai (pagal TT 03-97, TT 04-97, LST I-ETS 300 220)

3910

1067

49.4.

Automobilinės ir kitos apsaugos sistemos (pagal TT 03-97, TT 04-97, LST I-ETS 300 220)

3177

800

49.5.

Jūrų judriųjų tinklų radijo ryšio įrenginiai (pagal TT 06-97, TT 04-97, LST ETS 300 162)

5866

712

49.6.

Bevieliai mikrofonai ir klausos aparatai, ausinės (pagal TT 04-97, LST ETS 300 422)

855

267

49.7.

Duomenų perdavimo įrenginiai (pagal TT 04-97, LST ETS 300 113)

9287

1868

49.8.

Plačiajuosčiai duomenų perdavimo įrenginiai, veikiantys 2,4 GHz diapazone

5621

1868

 

(pagal TT 04-97, pagal LST ETS 300 328)

 

 

49.9.

Abonentiniai ieškos sistemos įrenginiai (pagal TT 04-97, LST ETS 300 224)

2933

623

49.10.

Bevieliai CT0 d sistemos telefono aparatai, jungiami į bendrąjį telekomunikacijų tinklą

2566

267

 

(pagal TT 08-97, TT 10-97, TT 12-97, TT 04-97)

 

 

49.11.

Bevieliai CT1 d sistemos telefono aparatai, jungiami į bendrąjį telekomunikacijų tinklą

2566

267

 

(pagal TT 07-97, TT 10-97, TT 12-97, TT 04-97, LST I-ETS 300 235)

 

 

49.12.

Bevieliai CT1+ sistemos telefono aparatai, jungiami į BTT (pagal TT 07-97, TT 10-97,

2566

267

 

TT 12-97, TT 04-97, LST I-ETS 300 235)

 

 

49.13.

Laidiniai telefono aparatai, atsakikliai, taksofonai, jungiami į bendrąjį telekomunikacijų tinklą

978

178

 

(pagal TT 04-97, TT 10-97, TT 12-97)

 

 

49.14.

Modemai, jungiami į bendrąjį telekomunikacijų tinklą (pagal TT 04-97, TT 10-97,

1955

356

 

TT 12-97, TT 14-97)

 

 

49.15.

Faksimilės aparatai, jungiami į bendrąjį telekomunikacijų tinklą (pagal TT 04-97, TT 10-97,

2444

445

 

TT 12-97, TT 13-97)

 

 

49.16.

DECT sistemos bevieliai telefono aparatai (TT 04-97, TT 10-97, TT 12-97)

1711

267

49.17.

Mažojo nuotolio radijo ryšio įrenginiai (pagal TT 04-97, LST ETS 300 330)

0

1067

49.18.

Mažojo nuotolio radijo ryšio įrenginiai (pagal TT 04-97, LST ETS 300 440)

0

1067

49.19.

Sausumos judriojo GSM tinklo (900, 1800) galiniai įrenginiai

0

534

49.20.

Ryšio įrenginių techninių parametrų matavimai (nepilnutiniai bandymai pagal atitinkamas TT)

183

0

49.21.

Mėgėjiškų radijo ryšio įrenginių nepilnutiniai bandymai

61

0

49.22.

PBX telefonų stotelės

3055

978

49.23.

Sertifikavimo žymenų išdavimas (už 1 vnt.)

 

1,33

 

Eil. Nr.

Įrenginių elektromagnetinio suderinamumo bandymų tarifai

Dydis, Lt be PVM

Vienas bandomasis įrenginys

Du bandomieji įrenginiai

Trys bandomieji įrenginiai

Virš trijų bandomųjų įrenginių *

 

 

 

 

 

 

50.

Informacijos technologijų įrenginių bandymų tarifai:

 

 

 

 

50.1.

Trikdžių spinduliavimas pagal LST EN 55022/CISPR 22/GOST 29216:

 

 

 

 

50.1.1.

Trikdžių įtampos maitinimo tinklo gnybtuose

236

315

393

118

50.1.2.

Trikdžių spinduliuotė

629

786

944

157

 

 

 

 

 

 

50.2.

Atsparumas trikdžiams pagal LST EN 50082-1:

 

 

 

 

50.2.1.

Elektrostatinis išlydis pagal LST IEC 801-2

236

315

393

118

50.2.2.

RD elektromagnetinis laukas pagal LST IEC 801-3

629

786

944

157

50.2.3.

Spartusis pereinamasis vyksmas pagal LST IEC 801-4

236

315

393

118

 

 

 

 

 

 

50.3.

Atsparumas trikdžiams pagal LST EN 50024/CISPR 24:

 

 

 

 

50.3.1.

Elektrostatinis išlydis pagal LST IEC 1000-4-2/EN 61000-4-2

236

315

393

118

50.3.2.

RD elektromagnetinis laukas pagal LST IEC 1000-4-3/EN 61000-4-3

629

786

944

157

50.3.4.

Viršįtampiai pagal LST IEC 1000-4-5/EN 61000-4-5

236

315

393

118

50.3.5.

Magnetinis laukas pagal LST IEC 1000-4-8/EN 61000-4-8

236

315

393

118

50.3.6.

Įtampos kryčiai ir pertrūkiai pagal LST IEC 1000-4-11/EN 61000-4-11

236

315

393

118

50.4.

Paruošiamieji darbai:

 

 

 

 

50.4.1.

Sutarties parengimas, bandomojo įrenginio priėmimas, išdavimas

118

118

118

79

 

bei saugojimas, bandomojo įrenginio identifikavimas

 

 

 

 

50.4.2.

Bandymų protokolo paruošimas

157

157

157

157

 

 

 

 

 

 

51.

Buitinių prietaisų, elektrinių įrankių ir kt. (šaldytuvai, dulkių siurbliai, elektriniai grąžtai, kavos malimo aparatai, skalbimo mašinos ir kt.) bandymų tarifai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

51.1.

Trikdžių spinduliavimas pagal LST EN 55014-1/CISPR 14-1/

 

 

 

 

 

GOST R 51318.14.1:

 

 

 

 

51.1.1.

Trikdžių įtampos maitinimo tinklo gnybtuose (ištisinių)

236

315

393

118

51.1.2.

Trikdžių įtampos maitinimo tinklo gnybtuose (trūkiųjų)

629

786

944

157

51.1.3.

Trikdžių galia

236

315

393

118

51.1.4.

Trikdžių spinduliuotė

629

786

944

157

51.2.

Atsparumas trikdžiams pagal LST EN 55014-2/CISPR14-2:

 

 

 

 

51.2.1.

Elektrostatinis išlydis pagal LST IEC 1000-4-2/EN 61000-4-2

236

315

393

118

51.2.2.

RD elektromagnetinis laukas pagal LST IEC 1000-4-3/

629

786

944

157

 

EN 61000-4-3

 

 

 

 

51.2.3.

Spartusis pereinamasis vyksmas pagal LST IEC 1000-4-4/

236

315

393

118

 

EN 61000-4-4

 

 

 

 

51.2.4.

Viršįtampiai pagal LST IEC 1000-4-5/EN 61000-4-5

236

315

393

118

51.2.5.

Įtampos kryčiai ir pertrūkiai pagal LST IEC 1000-4-11/

236

315

393

118

 

EN 61000-4-11

 

 

 

 

51.3.

Paruošiamieji darbai:

 

 

 

 

51.3.1.

Sutarties parengimas, bandomojo įrenginio priėmimas, išdavimas

118

118

118

79

 

bei saugojimas, bandomojo įrenginio identifikavimas

 

 

 

 

51.3.2.

Bandymų protokolo paruošimas

157

157

157

157

 

 

 

 

 

 

52.

Radijo ir televizijos imtuvų bei jiems giminiškų įrenginių (magnetofonai, stiprintuvai, televizoriai, radijo aparatai ir kt.) bandymų tarifai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

52.1.

Trikdžių spinduliavimas pagal LST EN 55013/CISPR 13/

 

 

 

 

 

GOST 22505:

 

 

 

 

52.1.1.

Trikdžiai maitinimo tinklo gnybtuose pagal LST EN 55013/

236

315

393

118

 

CISPR 13/GOST 22505

 

 

 

 

52.1.2.

Trikdžių spinduliuotė pagal LST EN 55013/CISPR 13/GOST 22505

629

786

944

157

52.1.3.

Trikdžiai antenos gnybtuose pagal LST EN 55013/CISPR 13/

629

786

944

157

 

GOST 22505

 

 

 

 

52.1.4.

Trikdžių galia pagal LST EN 55013/CISPR 13

236

315

393

118

52.1.5.

Trikdžiai RD išėjimo gnybtuose pagal LST EN 55013/CISPR 13

236

315

393

118

52.2.

Atsparumas trikdžiams pagal LST EN 50020/CISPR 20:

 

 

 

 

52.2.1.

Elektrostatinis išlydis pagal LST IEC 1000-4-2/EN 61000-4-2

236

315

393

118

52.2.2.

RD elektromagnetinis laukas pagal LST EN 55020/CISPR 55020

629

786

944

157

52.2.3.

Spartusis pereinamasis vyksmas pagal LST IEC 1000-4-4/

236

315

393

118

 

EN 61000-4-4

 

 

 

 

52.2.4.

Vidinis atsparumas pagal LST EN 55020/CISPR 20

629

786

944

157

52.2.5.

Ekranavimo efektyvumas pagal LST EN 55020/CISPR 20

629

786

944

157

52.3.

Paruošiamieji darbai:

 

 

 

 

52.3.1.

Sutarties parengimas, bandomojo įrenginio prėmimas, išdavimas

118

118

118

79

 

bei saugojimas, bandomojo įrenginio identifikavimas

 

 

 

 

52.3.2.

Bandymų protokolo paruošimas

157

157

157

157

 

 

 

 

 

 

53.

Pramonės, mokslo ir medicinos radijo dažnių įrenginių (lazeriai, maitinimo šaltiniai, ultragarsiniai prietaisai ir kt.) bandymų tarifai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

53.1.

Trikdžių spinduliavimas pagal LST EN 55011/CISPR 11/

 

 

 

 

 

GOST 23450:

 

 

 

 

53.1.1.

Trikdžiai maitinimo tinklo gnybtuose

236

315

393

118

53.1.2.

Trikdžių spinduliuotė

629

786

944

157

53.2.

Atsparumas trikdžiams pagal LST EN 50082-1/LST EN 50082-2/

 

 

 

 

 

IEC 61000-6-1:

 

 

 

 

53.2.1.

Elektrostatinis išlydis pagal LST IEC 1000-4-2/EN 61000-4-2

236

315

393

118

53.2.2.

RD elektromagnetinis laukas pagal LST EN 1000-4-3/EN 61000-4-3

629

786

944

157

53.2.3.

Spartusis pereinamasis vyksmas pagal LST IEC 1000-4-5/

236

315

393

118

 

EN 61000-4-5

 

 

 

 

53.2.4.

Viršįtampiai pagal LST IEC 1000-4-5/EN 61000-4-5

236

315

393

118

53.2.5.

Magnetinis laukas pagal LST IEC 1000-4-8/EN 61000-4-8

236

315

393

118

53.2.6.

Įtampos kryčiai ir pertrūkiai pagal LST IEC 1000-4-11/

236

315

393

118

 

EN 61000-4-11

 

 

 

 

53.3.

Paruošiamieji darbai:

 

 

 

 

53.3.1.

Sutarties parengimas, bandomojo įrenginio prėmimas, išdavimas

118

118

118

79

 

bei saugojimas, bandomojo įrenginio identifikavimas

 

 

 

 

53.3.2.

Bandymų protokolo paruošimas

157

157

157

157

* kiekvienam sekančiam bandomajam įrenginiui pridedama atitinkama lentelėje nurodyta suma.

 

 

 

VI. Užmokesčio už kitus Ryšių reguliavimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

atliktus darbus ir suteiktas paslaugas tarifai

 

 

 

Eil. Nr.

Užmokesčio už kitus Ryšių reguliavimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės atliktus darbus ir suteiktas paslaugas tarifai

Dydis, Lt be PVM

 

 

 

 

 

54.

Ginčų tarp telekomunikacijų operatorių nagrinėjimo tarifai

 

54.1.

Ginčo tarp telekomunikacijų operatorių dėl telekomunikacijų tinklų sujungimo nagrinėjimas

1000

54.2.

Ginčo tarp telekomunikacijų operatorių dėl vamzdynų, kabelių, kanalų kolektorių ir stiebų

500

 

bendro naudojimo sutarčių ir užmokesčio dydžio nagrinėjimas

 

 

______________

Priedo pakeitimai:

Nr. 07-50-6, 2002-04-12, Žin., 2002, Nr. 40-1525 (2002-04-17), i. k. 10211RTNUTA007-50-6

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Ryšių reguliavimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės taryba, Nutarimas

Nr. 07-50-6, 2002-04-12, Žin., 2002, Nr. 40-1525 (2002-04-17), i. k. 10211RTNUTA007-50-6

Dėl Ryšių reguliavimo tarnybos tarybos 2002 m. vasario 12 d. nutarimo Nr. 07-50-1 "Dėl užmokesčio už Ryšių reguliavimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės suteiktas paslaugas ir atliktus darbus mokėjimo tvarkos ir tarifų patvirtinimo" dalinio pakeitimo