Suvestinė redakcija nuo 2023-10-18

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 1999, Nr. 42-1348, i. k. 0992250ISAK00000229

 

Nauja redakcija nuo 2016-05-01:

Nr. V-205, 2016-02-08, paskelbta TAR 2016-02-09, i. k. 2016-02549

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KOMPIUTERINĖS TOMOGRAFIJOS IR MAGNETINIO REZONANSO TOMOGRAFIJOS TYRIMŲ, DAUGIAFAZIŲ KONTRASTINIŲ KOMPIUTERINĖS TOMOGRAFIJOS IR MAGNETINIO REZONANSO TOMOGRAFIJOS TYRIMŲ BEI KOMPIUTERINĖS TOMOGRAFIJOS ANGIOGRAFIJOS IR MAGNETINIO REZONANSO ANGIOGRAFIJOS TYRIMŲ ATLIKIMO TVARKOS APRAŠO IR LIGŲ IR BŪKLIŲ, KURIOMS ESANT IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO APMOKAMI KOMPIUTERINĖS TOMOGRAFIJOS IR MAGNETINIO REZONANSO TOMOGRAFIJOS, DAUGIAFAZIAI KONTRASTINIAI KOMPIUTERINĖS TOMOGRAFIJOS IR MAGNETINIO REZONANSO TOMOGRAFIJOS BEI  KOMPIUTERINĖS TOMOGRAFIJOS ANGIOGRAFIJOS IR MAGNETINIO REZONANSO ANGIOGRAFIJOS TYRIMAI, SĄRAŠŲ PATVIRTINIMO

 

1999 m. gegužės 10 d. Nr. 229

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 10 straipsnio 6 punktu:

1. T v i r t i n u pridedamus:

1.1. Kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų, daugiafazių kontrastinių kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų bei kompiuterinės tomografijos angiografijos ir magnetinio rezonanso angiografijos tyrimų atlikimo tvarkos aprašą;

1.2. Ligų ir būklių, kurioms esant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokami kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, sąrašą;

1.3. Ligų ir būklių, kurioms esant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokami daugiafaziai kontrastiniai kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, sąrašą;

1.4. Ligų ir būklių, kurioms esant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokami kompiuterinės tomografijos angiografijos ir magnetinio rezonanso angiografijos tyrimai, sąrašą.

2. P a v e d u įsakymo vykdymo kontrolę viceministrui pagal veiklos sritį.

 

 

 

L. E. SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO PAREIGAS           MINDAUGAS STANKEVIČIUS

 

 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos

ministro 1999 m. gegužės 10 d.       

įsakymu Nr. 229

(Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos

ministro 2016 m. vasario 8 d.       

įsakymo Nr. V-205

redakcija)

 

kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso TOMOGRAFIJOS TYRIMŲ, DAUGIAFAZIŲ KONTRASTINIŲ kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso TOMOGRAFIJOS TYRIMŲ BEI KOMPIUTERINĖS TOMOGRAFIJOS ANGIOGRAFIJOS IR MAGNETINIO REZONANSO ANGIOGRAFIJOS TYRIMŲ ATLIKIMO tvarkos aprašAS

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Kompiuterinės tomografijos ir  magnetinio  rezonanso  tomografijos tyrimų,  daugiafazių kontrastinių kompiuterinės  tomografijos  ir  magnetinio  rezonanso  tomografijos tyrimų bei kompiuterinės tomografijos angiografijos ir magnetinio rezonanso angiografijos tyrimų atlikimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato kompiuterinės  tomografijos  (toliau – KT) ir magnetinio  rezonanso  tomografijos (toliau – MRT) tyrimų, daugiafazių kontrastinių kompiuterinės  tomografijos  (toliau – daugiafazių kontrastinių KT) ir magnetinio  rezonanso  tomografijos (toliau – daugiafazių kontrastinių MRT) tyrimų bei kompiuterinės tomografijos angiografijos (toliau – KT angiografija) ir magnetinio rezonanso angiografijos (toliau – MR angiografija) tyrimų (toliau KT ir MRT tyrimai, daugiafaziai kontrastiniai KT ir MRT tyrimai bei KT angiografijos ir MR angiografijos tyrimai kartu vadinami – tyrimai) atlikimo reikalavimus, kontraindikacijas ir tyrimų, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, atlikimo tvarką. Aprašas netaikomas nustatant smegenų mirtį.

2. Apraše vartojamos sąvokos:

2.1. Daugiafaziai kontrastiniai KT ir MRT tyrimai – radiologiniai tyrimai, kurių metu atliekamas dauginis vienos anatominės zonos skenavimas ir pagal intraveninės kontrastinės medžiagos dinamiką gaunama diagnostinė informacija.

2.2. KT angiografijos tyrimas – radiologinis neinvazinis ar minimaliai invazinis tomografinis tyrimas, kurio metu daugiasluoksniu kompiuteriniu tomografu, naudojant intraveninę kontrastinę medžiagą, vertinama paciento širdies ir (ar) kraujagyslių (arterijų, venų) būklė, funkcija ir patologiniai pokyčiai.

2.3. KT ir MRT tyrimai – radiologiniai žmogaus organų tyrimai, atliekami pjūviais, kurių metu diagnostikos ir (ar) gydymo tikslu atliekamas žmogaus kūno anatominės srities skenavimas ir, naudojant specializuotą skaitmeninę įrangą, gaunami pasluoksniniai ar trimačiai vidaus organų vaizdai.

2.4. MR angiografijos tyrimas – radiologinis neinvazinis ar minimaliai invazinis tomografinis tyrimas, kurio metu magnetinio rezonanso tomografu, naudojant intraveninę kontrastinę medžiagą, vertinama paciento širdies ir (ar) kraujagyslių (arterijų, venų) būklė, funkcija ir patologiniai pokyčiai.

2.5. Radiologinis tyrimas – spindulinės diagnostikos metodų taikymas žmogaus organizmo sandarai tirti bei pakitimams nustatyti.

2.6. Rentgenologinis tyrimas – žmogaus organizmo sandaros (normos ir patologijos sąlygomis) tyrimas specialiais aparatais, generuojančiais rentgeno spinduliuotę.

2.7. Ultragarsinis tyrimas – žmogaus audinių ir organų įvertinimas naudojant ultragarso bangas skleidžiančius ir registruojančius aparatus.

3. Asmens sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje atliekami KT angiografijos ir MR angiografijos tyrimai, turi atitikti Kraujagyslių chirurgijos stacionarinių antrinio lygio vaikų ir suaugusiųjų paslaugų teikimo specialiuosius reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 758 „Dėl Kraujagyslių chirurgijos stacionarinių vaikų ir suaugusiųjų paslaugų teikimo specialiųjų reikalavimų“ ir (ar) Onkologijos chemoterapijos stacionarinių tretinio lygio paslaugų teikimo specialiuosius reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. liepos 16 d. įsakymu Nr. V-547 „Dėl Onkologijos chemoterapijos stacionarinių antrinio ir tretinio lygio paslaugų teikimo specialiųjų reikalavimų patvirtinimo“, ir (ar) Onkologijos radioterapijos stacionarinių tretinio lygio paslaugų teikimo specialiuosius reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. V-310 „Dėl Onkologijos radioterapijos stacionarinių paslaugų teikimo specialiųjų reikalavimų patvirtinimo“.

 

II SKYRIUS

TYRIMŲ ATLIKIMO REIKALAVIMAI

 

4. Tyrimai atliekami pagal jų protokolus.

5. Tyrimų metodiką ir jų atlikimo protokolą parenka gydytojas radiologas. Radiologijos technologas atsako už tyrimų kokybę.

6. Atliekant tyrimus dalyvauja:

6.1. gydytojas radiologas, kuris organizuoja tyrimų atlikimą, įvertina ir aprašo atliktų tyrimų vaizdus, pildo medicinos dokumentus;

6.2. radiologijos technologas (-ai), kuris (-ie) atlieka tyrimus, pagal savo kompetenciją pildo medicinos dokumentus ir atlieka kitus veiksmus;

6.3. bendrosios praktikos slaugytojas, jei radiologijos technologas neturi reikiamo pasirengimo atlikti procedūras, kurių metu atliekami slaugos veiksmai (pvz., atliekama venos punkcija ir į veną suleidžiama kontrastinės medžiagos).

7. KT tyrimai atliekami kompiuteriniu tomografu. MRT tyrimai atliekami įvairaus magnetinio lauko stiprumo MRT aparatais.

8. KT skenavimas atliekamas rentgeno spindulių pagrindu, MRT – magnetinio lauko ir radiodažninėmis bangomis. KT ir (ar) MRT tyrimo metu skenavimo anatominė sritis ir protokolas pasirenkami pagal klinikines indikacijas ir aparato galimybes, taip pat gali būti taikomas papildomas kontrastavimas. KT ir (ar) MRT tyrimų metu taikant intraveninį kontrastavimą, kontrastinė medžiaga švirkščiama į periferinę ar centrinę veną. Atliekant KT arteriografiją, kontrastinė medžiaga gali būti švirkščiama į arteriją. Skenavimas su intravenine kontrastine medžiaga atliekamas bent vienoje kontrastinio tyrimo fazėje.

9. Daugiafaziai kontrastiniai KT tyrimai atliekami daugiasluoksniu (ne mažiau kaip 16 sluoksnių) kompiuteriniu tomografu, naudojant automatinį injektorių. Daugiafaziai kontrastiniai MRT tyrimai atliekami ne mažiau negu 1 teslos magnetinio rezonanso tomografu naudojant stipriam magnetiniam laukui sertifikuotą automatinį injektorių.

10. Daugiafazio kontrastinio KT tyrimo metu kateterizuojama periferinė ar centrinė vena, kaip nurodyta kontrastinės medžiagos gamintojų, leidžiama nejoninė kontrastinė medžiaga, atliekamas KT skenavimas ne didesniais negu 5 mm pjūviais natyvinėje (bekontrastėje) fazėje ir ne didesniais negu 2,5 mm pjūviais intraveninio kontrastinio tyrimo fazėse ne mažiau negu dviejose intraveninėse kontrastavimo fazėse ir atliekama gautų vaizdų rekonstrukcija ir analizė.

11. Daugiafazio kontrastinio MRT tyrimo metu kateterizuojama periferinė ar centrinė vena, kaip nurodyta kontrastinės medžiagos gamintojų, leidžiama speciali paramagnetinė kontrastinė medžiaga, naudojant specialias programas (sekas) atliekamas MRT skenavimas ne didesniais kaip 7 mm pjūviais natyvinėje (bekontrastėje) fazėje ir ne didesniais kaip 5 mm pjūviais intraveninio kontrastinio tyrimo fazėse ir atliekama gautų vaizdų daugiaprojekcinė rekonstrukcija ir analizė.

12. KT angiografijos tyrimai atliekami daugiasluoksniu (ne mažiau kaip 16-os sluoksnių) kompiuteriniu tomografu. MR angiografijos tyrimai atliekami ne mažiau kaip 1 teslos magnetinio lauko stiprumo magnetinio rezonanso tomografu.

13. KT angiografijos tyrimo metu kateterizuojama periferinė / centrinė vena, suleidžiama smūginė dozė nejoninės kontrastinės medžiagos (nuo 50 iki 200 ml), atliekamas skenavimas (ne didesniais kaip 1,25 mm storio pjūviais)  ir tolesnė gautų vaizdų daugiaprojekcinė rekonstrukcija bei analizė. MR angiografijos tyrimo metu kateterizuojama periferinė / centrinė vena, suleidžiama smūginė dozė paramagnetinės kontrastinės medžiagos (0,1–0,3 mmol/kg svorio), atliekamas skenavimas (naudojant specialias programas (sekas)) ir gautų vaizdų daugiaprojekcinė rekonstrukcija bei analizė.

 

III SKYRIUS

TYRIMŲ, KURIŲ IŠLAIDOS APMOKAMOS PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO LĖŠOMIS, ATLIKIMO TVARKA

 

14. Tyrimai atliekami, jei rentgenologinis ir (ar) ultragarsinis tyrimai yra neinformatyvūs arba gydytojams specialistams nusprendus, kad tyrimai būtų naudingi ligai ar būklei diagnozuoti ir (ar) reikiamo rezultato negalima pasiekti atliekant rentgenologinį ir (ar) ultragarsinį tyrimą, ir gydytojo radiologo, kuriam pacientas atsiųstas atlikti KT ar MRT tyrimo, sprendimu. Jeigu gydytojas radiologas nusprendžia KT ar MRT tyrimo pacientui neatlikti, šio sprendimo priežastys nurodomos Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje esančiose formose E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“ ir E27-a „Atsakymas į siuntimą konsultacijai, tyrimams gydymui.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-1093, 2023-10-17, paskelbta TAR 2023-10-17, i. k. 2023-20303

 

15. KT ir (ar) MRT tyrimai atliekami esant ligoms ir būklėms, nurodytoms sveikatos apsaugos ministro patvirtintame Ligų ir būklių, kurioms esant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokami kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, sąraše (toliau – Sąrašas), šia tvarka:

15.1. jeigu Sąraše „+“ ženklas pažymėtas tik ties KT tyrimu, atliekamas KT tyrimas;

15.2. jeigu Sąraše „+“ ženklas pažymėtas ir ties KT, ir ties MRT tyrimu, sprendimą dėl tyrimo rūšies priima pacientą atlikti tyrimo siunčiantis gydytojas ir siuntime nurodo tokio sprendimo motyvus;

15.3. jeigu Sąraše „+“ ženklas pažymėtas tik ties MRT tyrimu, atliekamas MRT tyrimas. KT tyrimas gali būti atliekamas šiais atvejais:

15.3.1. jeigu tyrimą reikia atlikti nedelsiant, o atlikti MRT tyrimo įstaigoje nėra techninių galimybių;

15.3.2. atlikus MRT tyrimą, gydytojas radiologas rekomenduoja atlikti KT tyrimą (kai MRT tyrimas nepakankamai informatyvus);

15.3.3. paaiškėja, kad yra MRT tyrimo kontraindikacijų, išskyrus atvejus, kai yra KT tyrimo kontraindikacijų;

15.4. jeigu ties Sąraše esančia indikacija yra nurodytos specialiosios tyrimo pasirinkimo ir (ar) atlikimo sąlygos, vadovaujamasi jomis.

16. Daugiafaziai kontrastiniai KT ir (ar) MRT tyrimai atliekami, kai šį tyrimo metodą parenka gydytojas radiologas. Daugiafazio kontrastinio tyrimo rūšį ir eiliškumą parenka gydytojas radiologas.

17. Daugiafaziai kontrastiniai KT ir (ar) MRT tyrimai atliekami esant ligoms ir būklėms, nurodytoms sveikatos apsaugos ministro patvirtintame Ligų ir būklių, kurioms esant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokami daugiafaziai kontrastiniai kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, sąraše.

18. Sprendimą dėl angiografijos tyrimo rūšies (KT angiografija ar MR angiografija) priima pacientą atlikti tokio tyrimo siunčiantis gydytojas ir Ambulatorinėje asmens sveikatos istorijoje (forma Nr. 025/a) nurodo tokio sprendimo motyvus.

19. KT angiografijos ir MR angiografijos tyrimai, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, atliekami esant ligoms ir būklėms, nurodytoms sveikatos apsaugos ministro patvirtintame Ligų ir būklių, kurioms esant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokami kompiuterinės tomografijos angiografijos ir magnetinio rezonanso angiografijos tyrimai, sąraše.

 

IV SKYRIUS
TYRIMŲ KONTRAINDIKACIJOS

 

20. Santykinės KT tyrimų, daugiafazių kontrastinių KT tyrimų, KT angiografijos ir MR angiografijos tyrimų kontraindikacijos:

20.1. nėštumas;

20.2. inkstų nepakankamumas;

20.3. paciento jautrumas jodui;

20.4. yra numatomas gydymas radioaktyviuoju jodu;

20.5. kai kontrastinės medžiagos naudojimas tyrimo metu draudžiamas šios kontrastinės medžiagos gamintojo pateiktoje anotacijoje;

20.6. uždarų patalpų baimė;

20.7. atvejai, kai taip nusprendžia sveikatos priežiūros įstaigos, atliekančios tyrimą, gydytojų konsiliumas.

21. MRT tyrimų ir daugiafazių kontrastinių MRT tyrimų kontraindikacijos:

21.1. absoliučios:

21.1.1. širdies defibriliatorius ir (ar) stimuliatorius, kurie nesuderinami su aparato magnetinio lauko galia, kiti elektroniniai medicininiai implantai (diafragmos stimuliatorius, kochleariniai implantai);

21.1.2. nemedicininės paskirties metaliniai svetimkūniai (kulka, metalinė skeveldra ir pan.) įvairiose kūno vietose, jei nėra duomenų apie tokių svetimkūnių suderinamumą su tyrimu;

21.2. santykinės:

21.2.1. nėštumas (iki 19 nėštumo savaitės nėščiajai tyrimas gali būti atliktas tik tokiu atveju, jei įtariami sunkūs vaisiaus apsigimimai ir po to planuojama nėštumą nutraukti arba nėščiajai tyrimas yra būtinas dėl gyvybinių indikacijų);

21.2.2. uždarų patalpų baimė;

21.2.3. inkstų ir kepenų nepakankamumas (tyrimo su kontrastine medžiaga);

21.2.4. kai kontrastinės medžiagos naudojimas tyrimo metu draudžiamas šios kontrastinės medžiagos gamintojo pateiktoje anotacijoje.

22. Absoliuti MR angiografijos tyrimų kontraindikacija – nemedicininės paskirties metaliniai svetimkūniai (kulka, metalinė skeveldra ir pan.) įvairiose kūno vietose, jei nėra duomenų apie tokių svetimkūnių suderinamumą su tyrimu.

23. Jeigu yra tyrimų santykinių kontraindikacijų, dėl tyrimo atlikimo būtinumo sprendžia sveikatos priežiūros įstaigos, atliekančios tyrimą, gydytojų konsiliumas.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Tyrimų rezultatai turi būti išsaugoti skaitmeniniame vaizdų archyve arba kitose skaitmeninėse laikmenose ir saugomi teisės aktų nustatyta tvarka.

______________

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos

ministro 1999 m. gegužės 10 d.       

įsakymu Nr. 229

(Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos

ministro 2015  m. vasario 5 d.       

įsakymo Nr. V-176 redakcija)

 

 

LIGŲ IR BŪKLIŲ, KURIOMS ESANT IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO APMOKAMI KOMPIUTERINĖS TOMOGRAFIJOS IR MAGNETINIO REZONANSO TOMOGRAFIJOS TYRIMAI, SĄRAŠAS

 

I. Tam tikros infekcinės ir parazitų sukeliamos ligos:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė   

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Žarnyno infekcinės ligos

A00–A09

+

 

Žarnyno pažeidimo laipsniui įvertinti, komplikacijoms nustatyti

Diferencinei diagnostikai atlikti

Kvėpavimo organų tuberkuliozė, patvirtinta bakteriologiškai ir histologiškai

Kvėpavimo organų tuberkuliozė, nepatvirtinta bakteriologiškai ir histologiškai

A15

 

 

 

A16

+

 

Specifiniams požymiams, proceso išplitimui, organų pažeidimo laipsniui įvertinti

Nervų sistemos tuberkuliozė

A17

+

+

Pradiniams pokyčiams įvertinti

Kitų organų tuberkuliozė

Miliarinė tuberkuliozė Mikobakterijų sukelta plaučių infekcija

A18

A19 A31.0

 

+

 

Specifiniams požymiams, proceso išplitimui, organų pažeidimo laipsniui įvertinti

Listeriozė

 

A32

 

 

 

 

+

Esant galvos smegenų pažeidimo simptomams

Specifiniams požymiams, proceso išplitimui, organų pažeidimo laipsniui įvertinti

Difterija

A36

 

 

+

Esant komplikacijų, širdies raumens  pažeidimui

Specifiniams požymiams, proceso išplitimui, organų pažeidimo laipsniui įvertinti

Meningokokinė infekcija

Streptokokinis sepsis

Kitas sepsis

A39

A40

A41

+

+

Esant komplikacijų, širdies, smegenų, sąnarių pažeidimui,  infekcijos židiniui vertinti

Aktinomikozė

Nokardiazė

Bartoneliozė

A42

A43

A44

 

+

Esant komplikacijų, širdies, smegenų, sąnarių pažeidimui, infekcijos židiniui vertinti

Kitos bakterijų sukeltos ligos, neklasifikuojamos kitur

Nepatikslintos lokalizacijos bakterijų sukelta infekcija

A48

 

 

A49

+

 

Ieškant infekcijos židinio, organų pakenkimo, proceso išplitimo

Įgimtas sifilis

Vėlyvasis sifilis

Gonokokinė infekcija

A50

A52

A54

 

+

Esant komplikacijų, širdies, smegenų, sąnarių pažeidimui

Virusų sukeltos centrinės nervų sistemos infekcijos

A80-A89

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Virusų sukeltos infekcijos, kurioms būdingi odos ir gleivinės pažeidimai

B00-B06

 

 

+

Esant centrinės nervų sistemos (toliau – CNS) pažeidimui

Diferencinė diagnostika

Jeigu yra plaučių ir kitų organų pažeidimų, atliekamas KT tyrimas

Žmogaus imunodeficito viruso (toliau – ŽIV) sukelta liga

B20-B24

 

+

 

Infekcinio proceso vietai, išplitimui, komplikacijoms įvertinti

Citomegalo viruso sukelta liga

B25

+

 

Pažeistam organui nustatyti,

pažeidimo išplitimui įvertinti

Kiaulytė (Epideminis parotitas)

B26

 

+

Komplikacijoms, pažeistam organui, pažeidimo išplitimui nustatyti, esant CNS, širdies, sąnarių pažeidimui

Jeigu yra kitų organų pažeidimas, atliekamas KT tyrimas

Echinokokozė

B67

+

+

Kai reikia įvertinti pažeistų organų struktūrinius pokyčius, kad būtų galima parinkti gydymo taktiką ir optimalų gydymo (operacijos, intervencijos) metodą

 

II. Navikai:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM      

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Lūpos, burnos ertmės ir ryklės piktybiniai navikai

Stemplės piktybinis navikas

Skrandžio piktybinis navikas

Plonosios žarnos piktybinis navikas

Gaubtinės žarnos piktybinis navikas

C00–C14

 

C15

C16

C17

 

C18

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti Naviko išplitimui įvertinti planuojant radikalų gydymą, gydymo efektyvumui įvertinti, paciento stebėsenai po gydymo dėl galimo ligos atkryčio ir progresavimo, spinduliniam gydymui planuoti (pirminiam ir pakartotiniam)

Tiesiosios ir riestinės gaubtinės žarnos jungties piktybinis navikas

Tiesiosios žarnos piktybinis navikas

Išangės ir išangės kanalo piktybinis navikas

C19

 

 

C20

 

C21

+

+

Naviko atokiam išplitimui įvertinti planuojant radikalų gydymą, gydymo efektyvumui įvertinti, paciento stebėsenai po gydymo dėl galimo ligos atokiojo atkryčio ir progresavimo, spinduliniam gydymui planuoti (pirminiam ir pakartotiniam)

Diferencinei diagnostikai atlikti Vietiniam naviko išplitimui įvertinti planuojant radikalų gydymą ir vietiniam ligos atkryčiui įvertinti pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Kepenų ir intrahepatinių tulžies latakų piktybinis navikas

Tulžies pūslės piktybinis navikas

Kitų ir nepatikslintų tulžies takų dalių piktybinis navikas

C22

 

 

C23

 

C24

+

+

Naviko išplitimui įvertinti planuojant radikalų gydymą, gydymo efektyvumui įvertinti, paciento stebėsenai po gydymo dėl galimo ligos atkryčio ir progresavimo, spinduliniam gydymui planuoti (pirminiam ir pakartotiniam)

Diferencinei diagnostikai atlikti ir vietiniam naviko išplitimui įvertinti pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Kasos piktybinis navikas

C25

+

+

Naviko išplitimui įvertinti planuojant radikalų gydymą, gydymo efektyvumui įvertinti, paciento stebėsenai po gydymo dėl galimo ligos atkryčio ir progresavimo, spinduliniam gydymui planuoti (pirminiam ir pakartotiniam)

Naviko diferencinei diagnostikai atlikti pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Kvėpavimo ir krūtinės ląstos organų piktybiniai navikai

Kaulų ir sąnarinių kremzlių piktybiniai navikai

Melanoma ir kiti odos piktybiniai navikai

Mezotelinių ir minkštųjų audinių piktybiniai navikai

C30–C39

 

C40–C41

 

C43–C44

 

C45–C49

+

 

 

 

+

 

 

 

 

 

Diferencinei diagnostikai atlikti Naviko išplitimui įvertinti planuojant radikalų gydymą, gydymo efektyvumui įvertinti, paciento stebėsenai po gydymo dėl galimo ligos atkryčio ir progresavimo, spinduliniam gydymui planuoti (pirminiam ir pakartotiniam)

Krūties piktybiniai navikai

 

 

C50

+

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

Diferencinei diagnostikai atlikti Naviko išplitimui įvertinti planuojant radikalų gydymą, gydymo efektyvumui įvertinti, paciento stebėsenai po gydymo dėl galimo ligos atkryčio ir progresavimo, spinduliniam gydymui planuoti (pirminiam ir pakartotiniam)

Pirmiausia atliekamas MRT tyrimas kai:

įtariamas augiažidininis / daugiacentris krūties navikas;

radiologiškai tanki krūtis, kai kiti tyrimo metodai nepakankamai informatyvūs;

lobulinė karcinoma;

neoadjuvantinės chemoterapijos gydymo efektui vertinti;

pažastų limfmazgiuose diagnozavus metastazes, bet mamografiškai ir ultragarsiniu tyrimu (toliau – UG) navikas nenustatomas;

įtariamas ligos atkrytis, kai kiti tyrimo metodai nepakankamai informatyvūs;

asmenims, turintiems padidėjusią riziką susirgti krūties vėžiu:

turintiems krūties vėžio (Breast Cancer, toliau – BRCA) 1 arba BRCA2 geno mutacijų;

asmenims, kurių pirmos eilės giminaitis turi BRCA1 ar BRCA2 geno mutacijų;

asmenims, kurių pirmos eilės giminaitis turi naviko baltymo (Tumor protein – TP53), atsakingo už naviko slopinimą, geno mutacijų;

asmenims, kurių pirmos eilės giminaitis turi fosfatazės ir tenzino baltymo (PTEN), atsakingo už naviko slopinimą, geno mutacijų

Moters lyties organų piktybiniai navikai

 

 

 

 

 

C51–C58

+

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

Naviko atokiam išplitimui įvertinti planuojant radikalų gydymą, gydymo efektyvumui įvertinti, paciento stebėsenai po gydymo dėl galimo ligos atkryčio ir progresavimo vertinant atokųjį išplitimą, spinduliniam gydymui planuoti (pirminiam ir pakartotiniam)

Navikų diferencinei diagnostikai atlikti, vietiniam naviko išplitimui įvertinti ir įtariant vietinį atkrytį pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Vyro lyties organų piktybiniai navikai

 

 

C60–C63

+

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

Diferencinei diagnostikai atlikti, naviko išplitimui įvertinti planuojant radikalų gydymą, gydymo efektyvumui įvertinti, atliekant prostatos biopsiją, paciento stebėsenai po gydymo dėl galimo ligos atkryčio ir progresavimo, spinduliniam gydymui planuoti (pirminiam ir pakartotiniam).

Įtariant naviką, atliekant prostatos biopsiją arba kai biopsija neinformatyvi, naviko vietiniam išplitimui įvertinti bei įtariant lokalų ligos atkrytį pirmiausia atliekamas MRT tyrimas.

KT rekomenduojamas atokiam ligos išplitimui įvertinti esant didelės rizikos prostatos navikui bei įtariant atokųjį ligos atkrytį didėjant prostatos specifinio antigeno (toliau – PSA) kiekiui kraujyje

Šlapimo organų piktybiniai navikai

C64–C68

+

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

Diferencinei diagnostikai atlikti Naviko išplitimui įvertinti planuojant radikalų gydymą, gydymo efektyvumui įvertinti, paciento stebėsenai po gydymo dėl galimo ligos atkryčio ir progresavimo, spinduliniam gydymui planuoti (pirminiam ir pakartotinam)

Įtariant vietinį atkrytį po radikalios operacijos pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Akių, smegenų ir kitų CNS dalių piktybiniai navikai

C69–C72

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

Diferencinei diagnostikai atlikti Naviko išplitimui įvertinti planuojant radikalų gydymą, gydymo efektyvumui įvertinti, paciento stebėsenai po gydymo dėl galimo ligos atkryčio ir progresavimo, spinduliniam gydymui planuoti (pirminiam ir pakartotiniam)

Skydliaukės ir kitų vidaus sekrecijos liaukų piktybiniai navikai
Netiksliai apibrėžti, metastaziniai ir nepatikslintos lokalizacijos piktybiniai navikai

Limfinio, kraujodaros ir jiems giminingų audinių piktybiniai navikai

Navikai in situ

C73–C75

 

 

C76–C80

 

 

 

C81–C96

 

 

D00–D09

+

 

 

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti Naviko išplitimui įvertinti planuojant radikalų gydymą, gydymo efektyvumui įvertinti, paciento stebėsenai po gydymo dėl galimo ligos atkryčio ir progresavimo, spinduliniam gydymui planuoti (pirminiam ir pakartotiniam)

Įtariant feochromacytomą pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Gerybiniai navikai

D10–D36, išskyrus D25–D28, D32, D33

+

 

+

Diferencinei diagnostikai atlikti, kai atlikus kitus tyrimus, negalima visiškai atmesti piktybinio naviko tikimybės, planuojant gydymo taktiką

Gimdos lejomioma

Kiti gimdos gerybiniai navikai

Kiaušidės gerybinis navikas

Kitų ir nepatikslintų moters lyties organų gerybinis navikas

Smegenų dangalų gerybinis navikas

Galvos smegenų ir kitų centrinės nervų sistemos dalių gerybinis navikas

D25

D26

 

D27

D28

 

 

D32

 

D33

 

+

Diferencinei diagnostikai atlikti, kai atlikus kitus tyrimus, negalima visiškai atmesti piktybinio naviko tikimybės, planuojant gydymo taktiką

 

Neaiškios ar nežinomos eigos navikai

D37–D48

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti Planuojant gydymo taktiką

 

III. Kraujo ir kraujodaros organų ligos bei tam tikri sutrikimai, susiję su imuniniais mechanizmais:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė        

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Ūminė pohemoraginė anemija

D62

+

+

Kraujavimo vietai, kraujavimo apimčiai nustatyti

Anemija, sergant lėtinėmis ligomis, klasifikuojama kitur

D63

+

+

Lėtinio susirgimo atveju išplitimui įvertinti

Krešėjimo defektai, purpura ir kitos hemoraginės būklės

D65–D69

+

+

Kraujavimo vietai, kraujavimo apimčiai nustatyti

Blužnies ligos

D73

+

+

Asplenijai, blužnies atrofijai, splenomegalijai, blužnies abscesui, cistai, blužnies infarktui, plyšimui diagnozuoti

Kai kurios ligos, pažeidžiančios limforetikulinį audinį ir retikuliohistiocitinę sistema:

Langerhanso (Langerhans) ląstelių histiocitozė, neklasifikuojama kitur

D76

+

+

 

Sarkoidozė

D86

+

+

 

 

IV. Endokrininės, mitybos ir medžiagų apykaitos ligos:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė        

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Įgimta hipotirozė be strumos (gūžio)

E03.1

+

+

 

Hipoparatireozė

Hiperparatireozė ir kiti prieskydinių liaukų sutrikimai

E20

E21

 

+

 

 

Hipofizės hiperfunkcija

Hipofizės hipofunkcija ir kiti funkcijos sutrikimai

Kušingo (Cushing) sindromas

Adrenogenitalinės funkcijos sutrikimai

E22

E23

 

E24

 

E25

 

+

+

Pradinei diagnostikai atlikti

Hiperaldosteronizmas

Kiti antinksčių funkcijos sutrikimai

Užkrūčio liaukos ligos                                                            

E26

E27

 

E32

+

+

 

Cistinė fibrozė su plaučių simptomais

E84.0

+

+

Plaučių morfologiniams pokyčiams įvertinti

Jeigu reikia įvertinti plaučių morfologinius pokyčius ir perfuziją, pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

 

V. Psichikos ir elgesio sutrikimai:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Organiniai ir simptominiai psichikos sutrikimai

Ūminiai ir praeinantys psichoziniai sutrikimai

F00–F09

 

 

F23

+

 

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

VI. Nervų sistemos ligos:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Uždegiminės CNS ligos

Sisteminės atrofijos, pirmiausia paveikiančios CNS

Ekstrapiramidiniai ir judesių sutrikimai

Kitos degeneracinės nervų sistemos ligos

G00–G09

G10–G13

 

 

G20–G26

 

G30–G32

+

 

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

Demielinizuojančios CNS ligos

G35–G37

 

+

Epizodiniai ir paroksizminiai sutrikimai

G40–G47

+

+

Nervų, nervų šaknelių ir rezginių sutrikimai

 

Polineuropatijos ir kiti periferijos nervų sistemos sutrikimai

Mioneuralinių jungčių ir raumenų ligos

G50-G59, išskyrus G55*

G60-G64

 

 

G70–G73

 

+

 

Cerebrinis paralyžius ir kiti paralyžiniai sindromai

Kiti nervų sistemos sutrikimai

G80–G83

 

G90–G99, išskyrus G95

+

+

Kitos nugaros smegenų ligos

G95

 

+

 

VII. Akies ir jos priedinių organų ligos:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Miežis ir kiti gilūs voko uždegimai

Kiti patikslinti voko uždegimai

Voko uždegimai, nepatikslinti

Voko ptozė (nusileidimas)

Kitos patikslintos voko ligos

Voko pažeidimas sergant kitomis infekcinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur

Ašarų sistemos ligos

 

 

Akiduobės ligos

Ašarų sistemos ir akiduobės pakitimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

H00.0

 

H01.8

 

H01.9

 

H02.4

H02.8

H03.1*

 

 

H04, išskyrus H04.2

H05

H06*

+

+

Kai reikia patikslinti proceso išplitimą į minkštuosius audinius ir į kaukolės vidų

 

Odenos ligos

Ragenos opa

Skleritas ir episkleritas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

Kiti ragenos ir odenos pakitimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur Ūminis ir poūmis iridociklitas

Kiti iridociklitai

Iridociklitas, nepatikslintas

Rainelės, krumplyno ir priekinės kameros cista

Rainelės ir krumplyno ligos, nepatikslintos

Diseminuotas (išplitęs) gyslainės ir tinklainės uždegimas

Gyslainės ir tinklainės uždegimai, nepatikslinti

H15 H16.0

H19.0*

 

 

H19.8*

 

 

H20.0

 

H20.8

H20.9

H21.3

 

H21.9

 

H30.1

 

 

H30.9

 

 

+

Kai reikia patikslinti proceso išplitimą į minkštuosius audinius ir į kaukolės vidų

Tyrimas dėl ligų H20.0, H20.8, H20.9, H21.3, H21.9 atliekamas 3T galingumo aparatu, naudojant akies ritę

Gyslainės atšokimas

Kitos patikslintos gyslainės ligos

Gyslainės ligos, nepatikslintos

H31.4

H31.8

 

H31.9

 

+

+

Pakitimų apimčiai vertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

Gyslainės ir tinklainės uždegimas sergant infekcinėmis ir parazitinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur

Tinklainės atšokimas dėl tinklainės plyšimo

Retinošizė ir tinklainės cistos

Tinklainės serozinis atšokimas

Kiti tinklainės atšokimai

H32.0*

 

 

 

 

H33.0

 

H33.1

H33.2

 

H33.5

 

+

Pakitimų apimčiai vertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

Geltonosios dėmės ir užpakalinio poliaus degeneracija

Kitos patikslintos tinklainės ligos

Tinklainės ligos, nepatikslintos

Antrinė glaukoma dėl akies traumos

Antrinė glaukoma dėl akies uždegimo

Antrinė glaukoma dėl kitų akies ligų

Glaukoma, nepatikslinta

Glaukoma sergant endokrininėmis, mitybos ir medžiagų apykaitos ligomis

Stiklakūnio iškritimas

Stiklakūnio kraujosruva

Kitos stiklakūnio ligos

Pūlingas endoftalmitas

Kiti endoftalmitai

H35.3

 

 

H35.8

 

H35.9

 

H40.3

 

H40.4

 

H40.5

 

H40.9 H42.0*

 

 

H43.0

H43.1

H43.8

H44.0

H44.1

+

+

Pakitimų apimčiai vertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

Senas intraokulinis svetimkūnis, magnetinis

 

H44.6

 

+

 

Tiksliai svetimkūnio lokalizacijai nustatyti

MRT tyrimas absoliučiai kontraindikuotinas

Senas intraokulinis svetimkūnis, nemagnetinis

H44.7

+

 

Tiksliai svetimkūnio lokalizacijai nustatyti

Kitos akies obuolio ligos

Stiklakūnio ir akies obuolio pakitimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

H44.8

H45*

 

+

+

Pakitimų apimčiai vertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

Regos nervo neuritas

 

H46

 

 

+

Pakitimų apimčiai vertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

Regos nervo ligos, neklasifikuojamos kitur

Regos nervo disko edema, nepatikslinta

Regos nervo atrofija Regos nervų kryžmės ligos

H47.0

 

H47.1

 

H47.2

H47.4

+

+

Pakitimų apimčiai vertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

Kitos regos nervo disko ligos

H47.3

 

+

 

Pakitimų apimčiai vertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

Regos nervo (2-ojo) ir regėjimo takų pakitimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

H48*

 

 

+

Pakitimų apimčiai vertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

Paralyžinis žvairumas

Mechaninis žvairumas

Žvairumas, nepatikslintas

Abiakio žvilgsnio paralyžius

Tarpbranduolinė oftalmoplegija

Kiti patikslinti abiejų akių judesių sutrikimai

Abiejų akių judesių sutrikimas, nepatikslintas

Dvejinimasis (diplopija)

Akipločio defektai

Kiti regėjimo sutrikimai

Regėjimo sutrikimas, nepatikslintas

Regėjimo sutrikimai, įskaitant abiejų akių arba vienos akies aklumą

Nistagmas ir kiti netaisyklingi akies judesiai

Kitos akies ir jos priedinių organų ligos

Kiti akies ir jos priedinių organų sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

Akies ir jos priedinių organų sutrikimai po procedūrų, nepatikslinti

H49

H50.6

H50.9

H51.0

H51.2

 

H51.8

 

H51.9

 

H53.2

H53.4

H53.8

H53.9

 

H54

 

 

H55

 

H 57

 

H58*

(išskyrus H58.0*)

 

H59.9

 

+

 

+

 

Pakitimų apimčiai vertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

 

VIII. Ausies ir speninės ataugos ligos:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Išorinės ausies abscesas

Išorinės ausies puriojo ląstelyno uždegimas (celiulitas)

Piktybinis išorinis otitas

Išorinės ausies cholesteatoma

H60.0

H60.1

 

 

H60.2

H60.4

+

+

Kai reikia patikslinti proceso išplitimą į minkštuosius audinius ir į kaukolę

Kiti patikslinti išorinės ausies pažeidimai

H61.8

 

+

+

Stenozės apimčiai ir tiksliai vietai nustatyti (atlikus otoskopiją)

Išorinės ausies pažeidimas, nepatikslintas

H61.9

+

+

Kai reikia patikslinti otoskopijos radinius

Išorinis otitas sergant mikozėmis

 

H62.2*

 

+

+

Kai otoskopijos metu įtariamas kaulinių ausies struktūrų pažeidimas, pažeidimams patikslinti

Kiti išorinės ausies pažeidimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

H62.8*

 

+

+

Kai otoskopijos metu įtariamas kaulinių ausies struktūrų pažeidimas, landos stenozės dydžiui įvertinti

Ūminis pūlingas vidurinės ausies uždegimas (ūminis pūlingas vidurinis otitas)

H66.0

 

+

+

Kaulinių struktūrų pažeidimo apimčiai  nustatyti

Įtariant otogeninės kilmės  intrakranijines ar galvinių nervų komplikacijas pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Lėtinis pūlingas tubotimpaninis vidurinis otitas

H66.1

 

+

 

Kaulinių struktūrų pažeidimo apimčiai  nustatyti

 

Lėtinis pūlingas atikoantralinis vidurinis otitas

Kiti pūlingi viduriniai otitai

Pūlingas vidurinis otitas, nepatikslintas

Vidurinis otitas sergant bakterinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur

Vidurinis otitas sergant kitomis ligomis, klasifikuojamomis kitur

H66.2

 

H66.3

H66.4

 

H67.0*

 

 

H67.8*

 

+

 

+

Kaulinių struktūrų pažeidimo apimčiai  nustatyti

Įtariant otogeninės kilmės  intrakranijines ar galvinių nervų komplikacijas pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

 

Ausies trimito (Eustachijaus vamzdžio) užakimas

H68.1

 

+

+

Kaulinių struktūrų pažeidimo apimčiai  nustatyti

Įtariant gretimų minkštųjų audinių pakitimų  sąlygotą vamzdžio suspaudimą pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Kitos ausies trimito (Eustachijaus vamzdžio) ligos

H69

(išskyrus H69.0)

+

+

Kaulinių struktūrų pažeidimo apimčiai  nustatyti

 

Ūminis mastoiditas

H70.0

 

+

 

Kaulinių struktūrų pažeidimo apimčiai  nustatyti

Lėtinis mastoiditas

Petrozitas

Kitas mastoiditas ir su juo susijusios būklės

 

H70.1

H70.2

H70.8

 

+

+

Kaulinių struktūrų pažeidimo apimčiai  nustatyti

Įtariant otogeninės kilmės  intrakranijines ar galvinių nervų komplikacijas pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Mastoiditas, nepatikslintas

H70.9

 

 

+

Įtariant otogeninės kilmės  intrakranijines ar galvinių nervų komplikacijas

Vidurinės ausies cholesteatoma

H71

 

+

+

Kaulinės sienelės destrukcijos apimčiai nustatyti (po otoskopijos)

Timpanosklerozė

Sąauginė vidurinės ausies liga

Klausos kauliukų grandinės nutrūkimas ir dislokacija

Kiti įgyti klausos kauliukų sutrikimai

H74.0

H74.1

 

H74.2

 

H74.3

+

 

Tiksliai pakitimų lokalizacijai nustatyti (atlikus audiologinį ištyrimą)

Vidurinės ausies polipas

Kiti patikslinti vidurinės ausies ir speninės ataugos sutrikimai

Vidurinės ausies ir speninės ataugos sutrikimai, nepatikslinti

H74.4

H74.8

 

 

H74.9

+

+

Kaulinių struktūrų pažeidimo apimčiai nustatyti (atlikus otoskopiją)

Mastoiditas sergant infekcinėmis ir parazitinėmis ligomis, klasifikuojamomis kitur

H75.0*

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

 

Kiti patikslinti vidurinės ausies ir speninės ataugos pažeidimai, klasifikuojami kitur

H75.8*

 

+

+

Kaulinių struktūrų pažeidimo  apimčiai nustatyti (atlikus otoskopiją)

 

Otosklerozė, apimanti ovalųjį langą, neobliteruojanti

Otosklerozė, apimanti ovalųjį langą, obliteruojanti

Kochlearinė otosklerozė

H80.0

 

H80.1

 

H80.2

+

 

Tiksliai kaulinių židinių lokalizacijai nustatyti

Kitos otosklerozės formos

Otosklerozė, nepatikslinta

H80.8

H80.9

+

 

Kaulinių struktūrų pažeidimo  apimčiai nustatyti

Menjero (Meniere) liga

 

H81.0

 

+

+

Kauliniam labirintui vertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

Vestibulinis neuronitas

H81.2

 

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Kitos kilmės periferinis svaigimas

 

H81.3

 

+

+

Kaulinių struktūrų pažeidimo apimčiai nustatyti (atlikus otoskopiją)

Diferencinei diagnostikai atlikti

Centrinės kilmės svaigimas

Kiti vestibulinės funkcijos sutrikimai

Vestibulinės funkcijos sutrikimai, nepatikslinti

H81.4

H81.8

 

H81.9

 

+

 

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Labirintitas

Labirinto fistulė

 

H83.0

H83.1

 

+

+

Kaulinio labirinto struktūrai įvertinti

Endolabirinto, galvinių nervų, intrakranijinėms struktūroms įvertinti pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Labirinto disfunkcija

Vidinės ausies pažeidimas veikiant triukšmui

Kitos patikslintos vidinės ausies ligos

Vidinės ausies liga, neaptikslinta

Kondukcinis prikurtimas, abipusis

Kondukcinis prikurtimas, vienpusis, kai nepablogėjusi klausa kita ausimi

Kondukcinis prikurtimas, nepatikslintas

H83.2

H83.3

 

H83.8

 

H83.9

 

H90.0

 

H90.1

 

 

H90.2

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Neurosensorinis prikurtimas, vienpusis, kai nepablogėjusi klausa kita ausimi

Neurosensorinis prikurtimas, nepatikslintas

Mišrus kondukcinis ir neurosensorinis prikurtimas, vienpusis, kai nepablogėjusi klausa kita ausimi

Mišrus kondukcinis ir neurosensorinis prikurtimas, nepatikslintas

H90.4

 

 

H90.5

 

H90.7

 

 

 

H90.8

+

 

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Staigus idiopatinis prikurtimas

 

H91.2

 

 

+

Diferencinei diagnostikai atlikti Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Kurčnebylumas, neklasifikuojamas kitur

 

H91.3

 

+

+

Kaulinio labirinto struktūrai įvertinti

Endolabirinto, galvinių nervų, intrakranijinėms struktūroms įvertinti prieš kochlearinės implantacijos operaciją pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Kitoks specifinis prikurtimas

H91.8

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Prikurtimas, nepatikslintas

H91.9

 

 

+

Diferencinei diagnostikai atlikti Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Otalgija ir išskyros iš ausies

H92, išskyrus H92.1

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Degeneraciniai ir kraujagysliniai ausies sutrikimai

Ūžesys

H93.0

 

 

H93.1

 

+

Pažeidimui patikslinti (atlikus otologinį ištyrimą)

Klausos nervo pažeidimai

Kitos patikslintos ausies ligos

Ausies ir speninės ataugos pažeidimai po procedūrų, neklasifikuojami kitur

H93.3

H93.8

H95

+

+

Pažeidimui patikslinti (atlikus otologinį ištyrimą)

 

IX. Kraujotakos sistemos ligos:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Ūminis reumatas

Lėtinės reumatinės širdies ligos

I00–I02

I05–I09

+

Širdies vožtuvų nesandarumui, širdies skilvelių tūriams ir funkcijai įvertinti (atlikus echokardiografiją)

Planuojant minimaliai invazines vožtuvų korekcijos procedūras

Krūtinės angina

Lėtinė išeminė širdies liga

I20

I25

 

+

Krūvio mėginiai, diferencijuojant krūtinės skausmo simptomus ir planuojant gydymo taktikos pasirinkimą, kai nepakankamai informatyvus arba negalimas  krūvio mėginys ar kitas išemijos įvertinimo vaizdo tyrimas arba atliktų tyrimų ir klinikiniai duomenys yra prieštaringi

Lėtinė išeminė širdies liga

I25

 

+

Miokardo nekrozės dydžiui be krūvio mėginio įvertinti, gyvybingam plotui įvertinti, trombams skilveliuose nustatyti ir planuojant gydymo taktiką (revaskulizacijos metodą ir pan.), kai nepakankamai informatyvūs kiti diagnostiniai metodai arba atliktų tyrimų ir klinikiniai duomenys yra prieštaringi

Krūtinės angina

Lėtinė išeminė širdies liga

I20

I25

+

 

Kalcio indeksui nustatyti, diferencijuojant krūtinės skausmo simptomus esant žemai ir vidutinei išeminės širdies ligos tikimybei reikšmingam vainikinių arterijų susiaurėjimui atmesti, kai nepakankamai informatyvus arba negalimas krūvio mėginys arba kitas išemijos įvertinimo vaizdo tyrimas ir negalima atlikti KT angiografijos tyrimo

Kraujas perikardo ertmėje, kaip komplikacija po ūminio miokardo infarkto

I23.0

+

Skubiais atvejais sunkios būklės pacientams

Kraujo krešuliams perikarde nuo paprasto skysčio atskirti, turinio perikarde apimčiai, pakitimams krūtinės ląstoje įvertinti

Prieširdžio, prieširdžio ausytės ir skilvelio trombozė, kaip komplikacija po ūminio miokardo infarkto

I23.6

+

+

Skubiais atvejais sunkios būklės pacientams pirmiausia atliekamas KT tyrimas

Trombo padėčiai širdies ciklo metu, trombo santykiui su aplinkinėmis širdies struktūromis, vožtuvais įvertinti pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Kitos plautinės širdies ligos

I27, išskyrus I27.1

+

 

Siekiant paneigti antrinę plautinę hipertenziją, išsivysčiusią dėl kairiųjų širdies dalių patologijos, dėl plaučių ligų, sisteminių jungiamojo audinio ligų esant plaučių pažeidimui

Lėtinei tromboembolinei ligai paneigti

Kifoskoliozinė širdies liga

I27.1

+

+

Stuburo kaulinių ir minkštųjų audinių būklei įvertinti

Kitos plaučių kraujagyslių ligos

I28

+

Krūtinės ląstos struktūrų anatomijai įvertinti

Ūminis perikarditas

Kitos perikardo ligos

Perikarditas, sergant kitomis, klasifikuojamomis kitur

I30

I31

I32*

+

+

Turinio perikarde lokalizacijai, jo pobūdžiui ir apimčiai, ryšiui su širdies ir stambiųjų krūtinės ląstos kraujagyslių struktūromis, perikardo lapelių sustorėjimui įvertinti

Perikardo kalcinozei ir jos apimčiai įvertinti atliekamas KT tyrimas

Ūminis perikarditas

Kitos perikardo ligos

Perikarditas, sergant kitomis, klasifikuojamomis kitur

I30

I31

I32*

+

+

Perikardo kalcinozės lokalizacijai ir apimčiai įvertinti

Jei reikia nustatyti perikardo pakitimų įtaką širdies funkcijai (siekiant struktūriškai bei funkciškai įvertinti perikardą, nustatyti perikardo konstrikcijos pasekmes (darinys perikarde, konstrikcinis perikarditas ir kt.) pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Ūminis ir poūmis endokarditas

 

I33

+

+

Esant natyvinio arba protezuoto vožtuvo infekcinio endokardito komplikacijoms: abscesams, paraprotezitams, embolinės komplikacijoms

Planuojant minimaliai invazines vožtuvų korekcijos procedūras

Nereumatinės dviburio (mitralinio) vožtuvo ydos

Nereumatinės aortos vožtuvo ydos

Nereumatinės triburio vožtuvo ligos

Plaučių kamieno vožtuvų ligos

Endokarditas ir širdies vožtuvų ydos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

I34

 

I35

 

I36

 

I37

 

I39*

+

Širdies vožtuvų nesandarumui, širdies skilvelių tūriams ir funkcijai įvertinti (atlikus echokardiografiją)

Planuojant minimaliai invazines vožtuvų korekcijos procedūras

Ūminis miokarditas

Miokarditas sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

I40

I41*

+

Širdies raumens edemos, fibrozės zonoms nustatyti

Ūminio miokardito 7-ąją dieną pažeistoms širdies raumens zonoms nustatyti (vėlyvojo kontrastinės medžiagos kaupimo MRT sekose)

Kardiomiopatija

Kardiomiopatija sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

Širdies nepakankamumas

I42

I43*

 

 

I50

+

Po echokardiografijos, skilvelių dydžiui ir morfologijai, sistolinei ir diastolinei funkcijai įvertinti, disfunkcijos priežasčiai nustatyti, taip pat miokardo struktūrai apibūdinti, širdies vožtuvų nesandarumui, širdies skilvelių tūriams ir funkcijai įvertinti

Subarachnoidinis kraujavimas

I60

+

+

Subarachnoidiniam kraujavimui diagnozuoti

Intracerebrinis kraujavimas

Kitas netrauminis intrakranijinis kraujavimas

I61

I62

+

+

Ūminiam kraujavimui aptikti

Jeigu reikia nustatyti  buvusį kraujavimą pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Smegenų infarktas

I63

+

+

Parenchiminiam kraujavimui paneigti ir kitiems požymiams, kuriems esant (pavyzdžiui didelės apimties hipodensinė zona) intraveninė trombolizė rtPA yra kontraindikuotina, nustatyti

intrakranijiniam kraujavimui  nustatyti ir nekraujagyslinėms neurologinių simptomų priežastims (pvz., smegenų navikas) diferencijuoti

Ūmiam insultui nustatyti (jeigu paciento būklė stabili)

Precerebrinių arterijų užsikimšimas ir susiaurėjimas, nesukėlęs smegenų infarkto

Smegenų arterijų užsikimšimas ir susiaurėjimas, nesukėlę smegenų infarkto

Smegenų arterijų atsisluoksniavimas, neplyšęs

Smegenų aneurizma, neplyšusi

I65

 

 

 

I66

 

 

 

I67.0

 

I67.1

+

 

+

 

Galvos smegenų audiniui įvertinti

Mojamoja (Moyamoya) liga

Nepūlinga intrakranijinių venų sistemos trombozė

I67.5

I67.6

+

+

Smegenų kraujotakos sutrikimams, buvusiam insultui, hemoragijai nustatyti

Cerebrovaskulinių (smegenų kraujagyslių) ligų pasekmės

I69

+

Smegenų kraujotakos sutrikimams, buvusiam insultui, infarktui nustatyti

Vartų venos trombozė

I81

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

Pakitimų apimčiai įvertinti

Budd-Chiari (Budd-Ciari) sindromas

I82.0

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

Nespecifinis limfadenitas

I88

+

+

Limfmazgių dydžiui, lokalizacijai, aplinkiniams audiniams įvertinti

Kiti neinfekciniai limfagyslių ir limfmazgių sutrikimai

I89

+

+

Minkštųjų audinių, limfagyslių patologijai įvertinti

Plaučių limfangitui įvertinti atliekamas KT tyrimas

Limfedemos po krūties pašalinimo sindromas

Kiti sutrikimai po procedūrų, neklasifikuojami kitur

Kraujotakos sistemos sutrikimai po procedūros, nepatikslinti

Kiti kraujotakos sistemos sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

Kiti ir nepatikslinti kraujotakos sistemos sutrikimai

I97.2

 

I97.8

 

I97.9

 

 

I98*

 

 

I99

+

+

Minkštiesiems audiniams, kraujagyslėms bei limfagyslėms įvertinti

 

X. Kvėpavimo sistemos ligos:

Įtariama arba nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Ūminės viršutinių  kvėpavimo takų infekcijos

Gripas ir pneumonija

Lėtinis sinusitas

Balso klosčių ir gerklų ligos, neklasifikuojamos kitur

J00–J06

 

J09–J18

J32

J38

+

 

 

+

 

 

Diferencinei diagnostikai atlikti, esant komplikuotai ligos eigai

Emfizema

Kita lėtinė obstrukcinė plaučių liga

Bronchektazės

Išorinių veiksnių sukeltos plaučių ligos

Kitos kvėpavimo takų ligos, daugiausia pažeidžiančios intersticinį audinį

J43

J44

 

J47

J60–J70

 

J80–J84

+

 

 

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti, esant komplikuotai ligos eigai  

Plaučių morfologiniams pokyčiams, perfuzijai ir kvėpavimo mechanikai įvertinti pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Pūlingos ir nekrozinės apatinių kvėpavimo takų būklės

J85–J86

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti, esant komplikuotai ligos eigai

Įtariant plaučio sekvestraciją pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Kitos pleuros ligos

J90–J94

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti, esant komplikuotai ligos eigai

Pleuros ir krūtinės sienos pažeidimui vertinti pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Kitos kvėpavimo sistemos ligos

J95–J99

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti, esant komplikuotai ligos eigai

Tarpuplaučio, krūtinės sienos pažeidimui įvertinti, atelektazei nuo plaučių masės diferencijuoti pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

 

XI. Virškinimo sistemos ligos:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Dantų ir veido anomalijos

Burnos embrioninės kilmės (neodontogeninės) cistos

Kitos žandikaulių cistos

Kitos žandikaulių ligos

K07

K09.1

 

K09.2

K10

+

+

Proceso išplitimui įvertinti

Gydymo taktikai planuoti

Seilių liaukų ligos

 

 

 

 

Burnos celiulitas ir abscesas

Glositas

Liežuvio liga, nepatikslinta

K11, išskyrus K11.0, K11.2 ir K11.7

K12.2

K14.0

K14.9

 

+

Proceso išplitimui įvertinti

Gydymo taktikai planuoti

Sialoadenitas

K11.2

+

+

Proceso išplitimui įvertinti

Gydymo taktikai planuoti

Stemplės perforacija

K22.3

+

 

Aplinkinėms struktūroms įvertinti

Stemplės pažeidimai, sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

Skrandžio opa

Dvylikapirštės žarnos opa

Peptinė opa, vieta nepatikslinta

Gastrojejuninė opa

K23*

 

 

K25

K26

K27

 

K28

+

 

Aplinkinėms struktūroms įvertinti

 

 

 

 

 

 

 

Kirmėlinės ataugos ligos

K35–K38

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

Aplinkinėms struktūroms įvertinti

Išvaržos

K40–K46

+

+

Aplinkinėms struktūroms įvertinti

Neinfekcinis enteritas ir kolitas

K50–K52

+

 

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

Aplinkinėms struktūroms įvertinti

Žarnų kraujotakos sutrikimai

Divertikulinė plonosios žarnos liga, su perforacija ir abscesu

Divertikulinė storosios žarnos liga, su perforacija ir abscesu

Divertikulinė plonosios ir storosios žarnos liga, su perforacija ir abscesu

Divertikulinė žarnų liga, vieta nepatikslinta, su perforacija ir abscesu

K55

K57.0

 

 

K57.2

 

 

K57.4

 

 

K57.8

 

+

 

 

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

Limfodenopatijai įvertinti

Patologiniams pokyčiams retroperitoninėje / peritoninėje srityse nustatyti ir charakterizuoti

Išangės fistulė

Tiesiosios žarnos fistulė

Išangės ir tiesiosios žarnos fistulė

Žarnos fistulė

K60.3

K60.4

K60.5

 

K63.2

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Limfodenopatijai įvertinti

Patologiniams pokyčiams retroperitoninėje / peritoninėje srityse nustatyti ir charakterizuoti

Žarnos abscesas

Žarnos perforacija (netrauminė)

 

K63.0

K63.1

 

 

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

Limfodenopatijai įvertinti

Patologiniams pokyčiams retroperitoninėje / peritoninėje srityse nustatyti ir charakterizuoti

Peritonitas

Kitos pilvaplėvės ligos

K65

K66

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Alkoholinė kepenų fibrozė ir sklerozė

Alkoholinė kepenų cirozė

K70.2

 

K70.3

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Kepenų fibrozė ir cirozė

K74

 

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Kepenų abscesas

 

K75.0

 

+

+

Pažeistų organų struktūriniams pokyčiams įvertinti, kad galima būtų parinkti gydymo taktiką ir optimalų gydymo (operacijos, intervencijos) metodą

Kitos kepenų ligos

K76

+

 

Pažeistų organų struktūriniams pokyčiams įvertinti, kad būtų galima parinkti gydymo taktiką ir optimalų gydymo (operacijos, intervencijos) metodą

Tulžies pūslės akmenligė

Cholecistitas

Kitos tulžies pūslės ligos

Kitos tulžies latakų ligos

K80

K81

K82

K83

+

 

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

Ūminis pankreatitas

 

K85

 

+

 

Pažeistų organų struktūriniams pokyčiams įvertinti, kad būtų galima parinkti gydymo taktiką ir optimalų gydymo (operacijos, intervencijos) metodą

Kitos kasos ligos

 

K86

+

+

Pažeistų organų struktūriniams pokyčiams įvertinti, kad būtų galima parinkti gydymo taktiką ir optimalų gydymo (operacijos, intervencijos) metodą

Kitos virškinimo sistemos ligos

K92

 

+

 

 

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

 

XII. Odos ir paodžio ligos:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai

KT

MRT

Odos abscesas (pūlinys), furunkulas (šunvotė) ir karbunkulas (piktvotė)

L02

+

+

Infekcijos plitimui į giliuosius audinius ir kaulus įvertinti

Veido celiulitas

Celiulitas, nepatikslintas

L03.2

L03.9

+

+

Infekcijos plitimui tarpfascijiniais tarpais įvertinti

Ūminis limfadenitas (limfmazgių uždegimas) Pilonidinė cista su abscesu (supūliavusi)

L04

 

L05.0

+

+

Infekcijos plitimui į giliuosius audinius įvertinti

 

XIII. Jungiamojo audinio ir raumenų bei skeleto ligos:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Infekcinės artropatijos

M00–M03

 

+

+

Įtariant sekvestrus, anaerobinę infekciją

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Uždegiminės poliartropatijos

M05–M14

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Artrozė

M15–M19

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Planuojant operacinį gydymą

Įgytos rankų ir kojų pirštų deformacijos

Kitos įgytos galūnių deformacijos

M20

 

M21

 

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Girnelės ligos

Kelio sąnario vidiniai pažeidimai

Kiti specifiniai sąnario pažeidimai

Kitos sąnarių ligos, neklasifikuojamos kitur

Sisteminės jungiamojo audinio ligos

Deformuojančios dorsopatijos

Spondilopatijos

M22

M23

 

M24

 

M25

 

M30–M36

 

M40–M43

 

M45–M49

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Kitos dorsopatijos

 

M50–M54

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Planuojant operacinį gydymą pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Raumenų ligos

M60–M63

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Sinovijos ir sausgyslių ligos

Kitos minkštųjų audinių ligos

M65–M68

M70–M79

 

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Kaulų tankio ir struktūros sutrikimai

Kitos osteopatijos

Chondropatijos

M80–M85

 

M86–M90

M91–M94

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Kitos įgytos jungiamojo audinio ir raumenų bei skeleto deformacijos

M95

 

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Raumenų ir skeleto pažeidimai po procedūrų, neklasifikuojami kitur

Biomechaniniai pažeidimai, neklasifikuojami kitur

M96

 

 

M99

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

 

XIV. Lyties ir šlapimo sistemos ligos:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Ūminis nefritinis sindromas

Greitai progresuojantis nefritinis sindromas

Kartotinė ir pastovi hematurija

Lėtinis nefritinis sindromas

Nefrozinis sindromas

Nepatikslintas nefritinis sindromas

N00

N01

 

N02

 

N03

N04

N05

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Atliekant KT tyrimą naudojamos mažo ar izoosmosinio slėgio kontrastinės medžiagos

Kai glomerulų filtracijos greitis (toliau – GFG) mažesnis negu 30 ml/min., MRT tyrimas su kontrastu neatliekamas

Glomerulų pažeidimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

Inkstų kanalėlių ir intersticinio audinio pažeidimai

N08*

 

 

N11–N16

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

KT tyrimas atliekamas su mažo ar izoosmosinio slėgio kontrastinėmis medžiagomis

Ūminis inkstų nepakankamumas

Lėtinis inkstų nepakankamumas

N17

 

N18

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Inksto ir šlapimtakio  akmuo

Apatinių šlapimo takų akmuo

Šlapimo takų akmuo, sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

N20

N21

N22*

 

+

 

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Pakitimai dėl sutrikusios inkstų kanalėlių funkcijos

N25

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

KT tyrimas atliekamas su mažo ar izoosmosinio slėgio kontrastinėmis medžiagomis

Mažas inkstas dėl nežinomos priežasties

N27

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Kiti inksto ir šlapimtakio pažeidimai, neklasifikuojami kitur

Kiti inksto ir šlapimtakio pažeidimai, sergant ligomis klasifikuojamomis kitur

N28

 

 

N29*

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

KT tyrimas atliekamas su mažo ar izoosmosinio slėgio kontrastinėmis medžiagomis

Cistitas

Šlapimo pūslės neuroraumeninė disfunkcija, neklasifikuojama kitur

Kiti šlapimo pūslės sutrikimai

Šlapimo pūslės sutrikimai, sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

N30

N31

 

 

N32

N33*

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Uretritas ir šlaplės sindromas

Šlaplės striktūra

Kiti šlaplės sutrikimai

Šlaplės sutrikimai sergant kitomis ligomis, klasifikuojamomis kitur

N34

N35

N36

N37*

 

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Kiti šlapimo sistemos sutrikimai

 

N39

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Vyro lyties organų ligos

 

N40–N51

 

 

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Moters dubens organų uždegiminės ligos

 

N70–N77

 

+

+

Pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

KT atliekamas tik išplitusiam uždegiminiam procesui įvertinti

Endometriozė

Moters lyties organų nusileidimas (prolapsas)

Moters lyties organų fistulės

N80

N81

 

N82

 

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

Kiaušidžių, kiaušintakių ir plačiojo raiščio neuždegiminės ligos

Moters lyties organo polipas

Kitos gimdos neuždegiminės ligos, išskyrus gimdos kaklelį

Gimdos kaklelio erozija ir ektropija

Gimdos kaklelio displazija

Kitos neuždegiminės gimdos kaklelio ligos

Kitos neuždegiminės makšties ligos

Kitos neuždegiminės vulvos ir tarpvietės ligos

Mėnesinių nebuvimas, negausios ir retos mėnesinės

Gausios, dažnos ir nereguliarios mėnesinės

Kiti nenormalūs kraujavimai iš gimdos ir makšties

Skausmas ir kitos būklės, susijusios su moters lyties organais ir mėnesinių ciklu

Menopauziniai ir kiti perimenopauziniai sutrikimai

Įprastinis abortas

Moters nevaisingumas

Su dirbtiniu apvaisinimu susijusios komplikacijos

N83

 

 

N84

N85

 

N86

 

N87

N88

 

N89

 

N90

 

N91

 

N92

 

N93

 

N94

 

 

N95

 

N96

N97

N98

+

+

Proceso išplitimui įvertinti

Diferencinė diagnostika

Diagnozei patvirtinti, gydymo kontrolei

 

XV. Nėštumas, gimdymas ir laikotarpis po gimdymo:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

 

KT

MRT

Negimdinis (ektopinis) nėštumas

O00

+

Savaiminis persileidimas

O03

+

Kai buvo 3 ar daugiau persileidimų

Eklampsija

O15

+

Pacientėms, kurios patyrė traumą, kurioms nustatytas atsparumas / refrakterija magnio sulfato terapijai arba turi netipinę kliniką (traukuliai >24 h po gimdymo, nesant sunkios hipertenzijos)

Smegenų venų trombozei, intrakranijinei hemoragijai, CNS pažeidimams (visiems sutrikimams, kurie gali pasitaikyti nėštumo laikotarpyje ir kliniškai pasireikšti traukuliais) atmesti, gali būti atliekamas KT tyrimas

Placentos pažeidimai

O43

+

Esant giliam (transendometriniam) prisitvirtinimui

Patologinis gimdymas dėl motinos dubens anomalijų

O65

+

Esant vaisiaus ir motinos dubens matmenų neatitikimui

Kitos gimdymo komplikacijos, neklasifikuojamos kitur

O75

+

+

Pakitimams patikslinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

Akušerinė embolija

O88

+

Komplikacijos po gimdymo, neklasifikuojamos kitur

O90

+

+

Pakitimams patikslinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

XVI. Tam tikros perinatalinio laikotarpio būklės:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Vaisiaus ir naujagimio patologija dėl motinos būklių, kurios gali būti nesusijusios su dabartiniu nėštumu

P00

+

Vaisiaus ir naujagimio patologija dėl motinos nėštumo komplikacijų

P01

+

Vaisiaus ir naujagimio patologija dėl kitų gimdymo komplikacijų

P03

+

Vaisiaus ir naujagimio patologija dėl kenksmingų medžiagų, patekusių per placentą ar su motinos pienu, poveikio

P04

+

Intrakranijinis pažeidimas ir kraujavimas dėl gimdymo traumos

P10

+

 

Kiti centrinės nervų sistemos pažeidimai dėl gimdymo traumos

P11

+

 

Skeleto pažeidimas dėl gimdymo traumos

P13

+

 

Kita gimdymo trauma

P15

+

 

Įgimta pneumonija

P23

+

+

 

Naujagimio aspiracijos sindromas

P24

+

+

 

Intersticinė emfizema, išsivysčiusi perinataliniu laikotarpiu

Kraujavimas iš plaučių, prasidėjęs perinataliniu laikotarpiu

Lėtinė kvėpavimo takų liga, išsivysčiusi perinataliniu laikotarpiu

Kiti kvėpavimo sutrikimai, išsivystę perinataliniu laikotarpiu

Širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai, išsivystę perinataliniu laikotarpiu

P25

 

 

P26

 

 

P27

 

 

P28

 

 

P29

+

+

Vaisiaus ligų diagnostikai atlikti

Perinataliniu periodu pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Įgimtos virusų sukeltos ligos

Kitos įgimtos bakterijų ir parazitų sukeltos ligos

Kitos perinataliniam laikotarpiui būdingos infekcijos

P35

P37

 

P39

+

Specifiniams požymiams, proceso išplitimui, organų pažeidimo laipsniui įvertinti

Vaisiaus kraujavimas

P50

+

 

Vaisiaus ir naujagimio netrauminis kraujavimas į kaukolės vidų

P52

+

 

Kiti vaisiaus ir naujagimio kraujavimai

P54

+

 

Kitas naujagimio žarnų nepraeinamumas

P76

 

+

 

Kiti perinataliniai virškinimo sistemos sutrikimai

P78

 

+

 

Naujagimio traukuliai

P90

+

 

Kiti naujagimio smegenų veiklos sutrikimai

P91

+

 

 

XVII. Įgimtos formavimosi ydos, deformacijos ir chromosomų anomalijos:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Anencefalija (besmegenystė) ir panašios formavimosi ydos

Encefalocelė (galvos smegenų išvarža) Mikrocefalija

Įgimta hidrocefalija

Kitos įgimtos galvos smegenų formavimosi ydos

Q00

 

Q01

 

Q02

Q03

Q04

+

+

 

Įskilas stuburas (Spina bifida)

Q05

+

+

Planuojant operacinį gydymą, jo galimybei ir apimčiai nustatyti

Nugaros smegenų formavimosi ydoms nustatyti pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Amielija

 

Q06.0

 

 

+

+

Nugaros smegenų formavimosi ydoms nustatyti pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Kitos įgimtos nervų sistemos formavimosi ydos

Q07

 

 

+

Nervų sistemos formavimosi ydoms nustatyti

Įgimtos vokų, ašarų aparato ir akiduobės formavimosi ydos

Anoftalmija, mikroftalmija ir makroftalmija

Įgimtos akies užpakalinio segmento formavimosi ydos

Kitos įgimtos akies formavimosi ydos

Įgimtos ausies formavimosi ydos, sutrikdančios klausą

Kitos įgimtos ausies formavimosi ydos

Kitos įgimtos veido ir kaklo formavimosi ydos

Q10

 

 

Q11

 

Q14

 

Q15

 

Q16

 

Q17

 

Q18

+

+

Planuojant operacinį gydymą

 

Įgimtos širdies ertmių (kamerų) ir jungčių formavimosi ydos

Įgimtos širdies pertvaros formavimosi ydos

Q20

 

 

Q21

 

+

+

Širdies vožtuvų nesandarumui, širdies skilvelių tūriams ir funkcijai įvertinti

Įgimtos plautinio kamieno ir triburio vožtuvų formavimosi ydos

Q22

 

+

+

Stambioms kraujagyslėms ir plaučiams įvertinti

 

Įgimtos aortos vožtuvo ir dviburio (mitralinio) vožtuvų formavimosi ydos

Q23

 

+

+

Širdies vožtuvų nesandarumui, širdies skilvelių tūriams ir funkcijai įvertinti

Kitos įgimtos širdies formavimosi ydos

Įgimtos didžiųjų arterijų formavimosi ydos

Įgimtos didžiųjų venų formavimosi ydos

Q24

 

Q25

 

Q26

+

+

Stambioms kraujagyslėms ir plaučiams įvertinti

Širdies struktūroms, skilvelių tūriams įvertinti pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Kitos įgimtos periferinių kraujagyslių sistemos formavimosi ydos

Q27

+

+

Jei UG tyrimas neinformatyvus, patologiniai pakitimai išplitę, planuojant operacinį gydymą

Kitos įgimtos kraujo apytakos sistemos formavimosi ydos

Įgimtos nosies formavimosi ydos

Įgimtos gerklų formavimosi ydos

Įgimtos trachėjos ir bronchų formavimosi ydos

Q28

 

 

Q30

 

Q31

 

Q32

 

+

+

Ydos vizualizacijai planuojant operacinį gydymą

 

Įgimtos plaučių formavimosi ydos

Q33

 

+

 

 

Kitos įgimtos kvėpavimo sistemos formavimosi ydos

Q34

+

+

Ydos vizualizacijai planuojant operacinį gydymą, rekonstrukcines operacijas

Lūpos ir gomurio defektai

Q35–Q37

+

+

Minkštiesiems audiniams įvertinti (įtariant minkštojo gomurio paslėptą nesuaugimą, kai būtina vertinti minkštojo gomurio raumenų išsidėstymo kryptį), operaciniam gydymui planuoti

Kitos įgimtos liežuvio, burnos ir ryklės formavimosi ydos

Įgimtos stemplės formavimosi ydos

Kitos įgimtos viršutinės virškinimo trakto dalies formavimosi ydos

Įgimtas plonosios žarnos nebuvimas, atrezija ir stenozė

Įgimtas storosios žarnos nebuvimas, atrezija ir stenozė

Kitos įgimtos žarnų formavimosi ydos

Q38

 

 

Q39

 

Q40

 

 

Q41

 

Q42

 

Q43

+

 

+

 

Planuojant operacinį gydymą

 

Įgimtos tulžies pūslės, tulžies latakų ir kepenų formavimosi ydos

Kitos įgimtos virškinimo sistemos formavimosi ydos

Q44

 

 

Q45

+

+

Ydos vizualizacijai planuojant operacinį gydymą

Įgimtos kiaušidžių, kiaušintakių ir plačiųjų raiščių formavimosi ydos

Įgimtos gimdos ir gimdos kaklelio formavimosi ydos

Kitos įgimtos moters lyties organų formavimosi ydos

Q50

 

 

Q51

 

Q52

 

+

+

Planuojant operacinį gydymą, rekonstrukcines operacijas

 

Kriptorchizmas (nenusileidusi sėklidė)

Q53

 

 

+

 

Kitos įgimtos vyro lyties organų formavimosi ydos

Q55

+

+

Planuojant operacinį gydymą, rekonstrukcines operacijas

Neaiški lytis ir pseudohermafrodizmas

Q56

 

+

 

Įgimtos šlapimo organų sistemos formavimosi ydos

Q60–Q64

+

+

 

Įgimta klubo sąnario deformacija

Įgimtos pėdos deformacijos

Q65

 

Q66

+

 

 

Įgimtos galvos, veido, stuburo ir krūtinės ląstos raumenų ir skeleto deformacijos

Kitos įgimtos raumenų ir skeleto deformacijos

Polidaktilija (daugiapirštystė)

Sindaktilija (pirštų suaugimas)

Redukciniai rankos defektai

Redukciniai kojos defektai

Nepatikslintos galūnės redukciniai defektai

Kitos įgimtos galūnės (-ių) formavimosi ydos

Q67

 

 

 

Q68

 

Q69

Q70

 

Q71

Q72

Q73

 

Q74

+

+

Planuojant operacinį gydymą

Kitos įgimtos kaukolės ir veido kaulų formavimosi ydos

Q75

+

+

Planuojant operacinį gydymą, veido kaulams ir kaukolei vertinti

Kai reikia įvertinti galvos smegenų ir minkštųjų audinių būklę pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Įgimtos stuburo ir krūtinės ląstos kaulų formavimosi ydos

Osteochondrodisplazija su ilgųjų kaulų ir stuburo augimo defektais

Q76

 

 

Q77

+

+

Planuojant operacinį gydymą

Kai reikia nustatyti nugaros smegenų būklę, vystymosi ydas pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

 

Kitos osteochondrodisplazijos

Q78

+

 

Planuojant operacinį gydymą

Įgimtos raumenų ir skeleto sistemos formavimosi ydos, neklasifikuojamos kitur

Q79

 

+

+

Planuojant operacinį gydymą, rekonstrukcines operacijas

Įgimtos krūties formavimosi ydos

Q83

 

+

 

Fakomatozės neklasifikuojamos kitur

Įgimti formavimosi ydų sindromai, sukelti žinomų egzogeninių priežasčių, neklasifikuojami kitur

Kiti patikslinti įgimti formavimosi ydų sindromai, pažeidžiantys daugelį sistemų

Kitos įgimtos formavimosi ydos, neklasifikuojamos kitur

Chromosomų anomalijos, neklasifikuojamos kitur

Q85

 

Q86

 

 

 

Q87

 

 

Q89

 

Q90–Q99

+

 

+

 

Parenkant gydymo taktiką

Pastaba. Kai tiriami naujagimiai pirmiausia atliekamas MRT tyrimas.

 

XVIII. Simptomai, požymiai ir nenormalūs klinikiniai bei laboratoriniai radiniai, neklasifikuojami kitur:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Simptomai ir požymiai, susiję su kraujotakos ir kvėpavimo sistemomis

Simptomai ir požymiai, susiję su virškinimo sistema ir pilvu

R00–R09

 

 

R10–R19

 

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

Simptomai ir požymiai, susiję su oda ir poodiniu audiniu

R20–R23

 

 

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Planuojant operacinį gydymą

 

Simptomai ir požymiai, susiję su nervų, raumenų ir skeleto sistemomis

Simptomai ir požymiai, susiję su šlapimo organų sistema

Simptomai ir požymiai, susiję su pažinimo, suvokimo ypatybėmis, emocine būsena ir elgesiu

Simptomai ir požymiai, susiję su kalba ir balsu

R25–R29

 

 

R30–R39

 

 

R40–R46

 

 

 

R47–R49

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

Bendrieji simptomai ir požymiai

R50–R69

 

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

Planuojant operacinį gydymą

Nenormalūs radiniai CNS diagnostiniuose vaizdo įrašuose

Nenormalūs radiniai kitų organizmo struktūrų diagnostiniuose vaizdo įrašuose

R90

 

 

R93

 

+

+

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

 

XIX. Sužalojimai, apsinuodijimai ir tam tikri išorinių poveikių padariniai:

Įtariama arba

nustatyta klinikinė diagnozė 

TLK-10-AM

Tyrimas (tyrimai)

Tyrimo (tyrimų) indikacijos, sąlygos ir tikslai 

KT

MRT

Žaizda (bet kurios galvos dalies), susisiekianti su lūžiu

Žaizda (bet kurios galvos dalies), susisiekianti su intrakranijiniu sužalojimu

S01.81

 

 

S01.83

+

 

 

 

Lūžiui ar vidiniam sužalojimui įvertinti

Kaukolės ir veido kaulų lūžiai

S02

 

+

Diagnozei patikslinti ir operaciniam gydymui planuoti

Žandikaulio išnirimas

S03.0

 

 

+

 

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario minkštiesiems audiniams (kapsulė, raiščiai, diskas) įvertinti

Galvinių nervų sužalojimas

 

S04

 

+

+

Kaukolės pamato lūžiams įvertinti

Kiaurinė akiduobės žaizda, kai svetimkūnis yra ar jo nėra

Akies kiaurinė žaizda, kai yra svetimkūnis

Akies kiaurinė žaizda, kai nėra svetimkūnio

Akies išplėšimas

Kiti akies ir akiduobės sužalojimai

Akies ir akiduobės sužalojimas, nepatikslintas

S05.4

 

S05.5

 

S05.6

 

S05.7

S05.8

 

S05.9

+

+

Akiduobės kaulinio audinio sužalojimui įvertinti

Akiduobės rekonstrukcijai (operaciniam gydymui) planuoti

Intrakranijinis sužalojimas

S06

+

+

 

Galvos traiškytinis sužalojimas

S07

 

+

+

Diagnozei patikslinti ir operaciniam gydymui planuoti

Galvos dalies trauminė amputacija

S08

 

+

Diagnozei patikslinti ir operaciniam gydymui planuoti

Dauginiai galvos sužalojimai

Kiti patikslinti galvos sužalojimai

Nepatikslinti galvos sužalojimai

S09.7

S09.8

 

S09.9

+

+

Diagnozei patikslinti ir operaciniam gydymui planuoti

Žaizda (bet kurios kaklo dalies), susisiekianti su lūžiu

S11.81

+

Kaklo lūžis

Kaklo slankstelio išnirimas, lygis nepatikslintas

C1/C2 kaklo slankstelių išnirimas

C2/C3 kaklo slankstelių išnirimas

C3/C4 kaklo slankstelių išnirimas

Nervų ir nugaros smegenų sužalojimas kaklo lygyje

S12

S13.10

 

S13.11

 

S13.12

 

S13.13

 

S14

 

+

+

Jei įtariamas nugaros smegenų sužalojimas, pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Kaklo traiškytinis sužalojimas

S17

+

Sužalojimui įvertinti, apimčiai nustatyti

Kiti ir nepatikslinti kaklo sužalojimai

S19

 

+

+

Žaizda (bet kurios krūtinės ląstos dalies), susisiekianti su lūžiu

Žaizda (bet kurios krūtinės ląstos dalies), susisiekianti su krūtinės ląstos vidiniu sužalojimu

S21.81

 

 

S21.83

+

 

 

Lūžiui ar vidiniam sužalojimui nustatyti

Šonkaulio (-ių), krūtinkaulio ir krūtininės stuburo dalies lūžis

S22

 

+

+

 

Jei įtariamas nugaros smegenų sužalojimas, pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Stuburo krūtininės dalies tarpslankstelinio disko trauminis plyšimas

Krūtinės slankstelio išnirimas

Kitų ir nepatikslintų krūtinės ląstos dalių išnirimas

S23.0

 

 

S23.1

S23.2

+

+

 

Sužalojimams įvertinti, jų apimčiai nustatyti

Nervų ir nugaros smegenų sužalojimas krūtinės ląstos lygyje

S24

 

+

+

Jei įtariamas nugaros smegenų sužalojimas, pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Širdies sužalojimas

S26

 

+

 

+

 

Širdies vožtuvų nesandarumui, širdies skilvelių tūriams ir funkcijai įvertinti

Ūmiais atvejais pirmiausia atliekamas KT tyrimas

Kitų ir nepatikslintų krūtinės ląstos organų sužalojimas

Sutraiškyta krūtinės ląsta

Dauginiai krūtinės  ląstos sužalojimai

Kiti patikslinti krūtinės  ląstos sužalojimai

Nepatikslintas krūtinės  ląstos sužalojimas

S27

 

S28.0

S29.7

 

S29.8

 

S29.9

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

 

Žaizda (bet kurios nugaros apatinės ir dubens dalies), susisiekianti su lūžiu

Žaizda (bet kurios nugaros apatinės ir dubens dalies), susisiekianti su išnirimu

Žaizda (bet kurios pilvo dalies), susisiekianti su vidiniu pilvo sužalojimu

S31.81

 

 

S31.82

 

 

S31.83

 

+

 

 

 

Lūžiui ar vidiniam sužalojimui įvertinti

Juosmeninės stuburo dalies ir dubens lūžis

S32

 

+

+

Jei įtariamas nugaros smegenų ir (ar) nervų šaknelių sužalojimas, pirmiausia atliekamas MRT tyrimas

Juosmeninės stuburo dalies ir dubens sąnarių išnirimas ir raiščių patempimas

S33, išskyrus S 33.5

+

 

Aplinkiniams minkštiesiems audiniams įvertinti

Juosmeninės nugaros smegenų dalies [conus medullaris] sutrenkimas ir pabrinkimas

Kitas juosmeninės nugaros smegenų dalies [conus medullaris] sužalojimas

Juosmeninių ir kryžmeninių nervų šaknelių sužalojimas

Arklio uodegos (cauda equina) sužalojimas

Juosmeninio kryžmens rezginio sužalojimas

S34.0

 

 

S34.1

 

 

S34.2

 

S34.3

 

S34.4

 

 

+

 

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Juosmeninės nugaros smegenų dalies pažeidimo funkcinis lygis

S34.7

+

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Pilvo ertmės organų sužalojimas

Šlapimo ir dubens organų sužalojimas

Išorinių lyties organų traiškytinis sužalojimas

Kitų ir nepatikslintų

pilvo, apatinės nugaros dalies ir dubens traiškytinis sužalojimas

Kiti ir nepatikslinti

pilvo, nugaros apatinės dalies bei dubens sužalojimai

S36

 

S37

 

S38 .0

 

S38.1

 

 

 

S39,

išskyrus S39.0

+

 

 

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Žaizda (bet kurios peties ir žasto srities), susisiekianti su lūžiu

Žaizda (bet kurios peties ir žasto srities), susisiekianti su išnirimu

S41.81

 

 

S41.82

+

+

 

Sužalojimui įvertinti, apimčiai nustatyti

Peties ir žasto lūžis

S42

+

Lūžiui patikslinti, sužalojimui įvertinti

Peties juostos sąnarių išnirimai ir raiščių patempimai

S43

 

+

+

Aplinkiniams minkštiesiems audiniams įvertinti

Raumenų ir sausgyslių sužalojimas peties ir žasto lygyje

S46

 

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Peties ir žasto traiškytinis sužalojimas

Kiti ir nepatikslinti peties bei žasto sužalojimai

S47

S49

 

+

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Dilbio lūžis

Stipinkaulio galvos išnirimas

Kitų ir nepatikslintų alkūnės dalių išnirimas

S52

S53.0

S53.1

 

+

Lūžiui patikslinti

Aplinkiniams minkštiesiems audiniams įvertinti

Stipininio šalutinio raiščio trauminis plyšimas

Alkūninio šalutinio raiščio trauminis plyšimas

S53.2

 

S53.3

 

+

Aplinkiniams minkštiesiems audiniams įvertinti

Raumenų ir sausgyslių sužalojimas dilbio lygyje

S56

 

 

 

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Dilbio traiškytinis sužalojimas

Kiti ir nepatikslinti dilbio sužalojimai

S57

S59

 

+

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Žaizda (bet kurios riešo ir plaštakos dalies), susisiekianti su lūžiu

Žaizda (bet kurios riešo ir plaštakos dalies), susisiekianti su išnirimu

S61.81

 

 

S61.82

+

 

Lūžiui ar išnirimui įvertinti

Lūžis riešo ir plaštakos lygyje

S62

+

Lūžiui įvertinti

Riešo išnirimas

Piršto išnirimas

S63.0 S63.1

+

 

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Riešo ir delno raiščių trauminis plyšimas

S63.3

 

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Raumenų ir sausgyslių sužalojimas riešo ir plaštakos lygyje

S66

 

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Riešo ir plaštakos traiškytinis sužalojimas

S67

 

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Kiti ir nepatikslinti riešo bei plaštakos sužalojimai

S69

 

+

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Žaizda (bet kurios klubo ir šlaunies dalies), susisiekianti su lūžiu

Žaizda (bet kurios klubo ir šlaunies dalies), susisiekianti su išnirimu

Šlaunikaulio lūžis

Šlaunikaulio išnirimas

S71.81

 

 

S71.82

 

 

S72

S73.0

+

 

 

Lūžiui, išnirimui ir sužalojimui įvertinti

Raumenų ir sausgyslių sužalojimas klubo ir šlaunies lygyje

S76

 

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Klubo ir šlaunies traiškytinis sužalojimas

Kiti ir patikslinti klubo bei šlaunies sužalojimai

S77

 

S79

+

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Žaizda (bet kurios blauzdos srities), susisiekianti su lūžiu

Žaizda (bet kurios blauzdos srities), susisiekianti su išnirimu

Blauzdos, įskaitant čiurną, lūžis

Blauzdos kaulų išnirimai

S81.81

 

S81.82

 

 

S82

 

S83.1

+

 

 

Lateralinio šalutinio raiščio plyšimas

Medialinio šalutinio raiščio plyšimas

Priekinio kryžminio raiščio plyšimas

Užpakalinio kryžminio raiščio plyšimas

S83.43

 

S83.44

 

S83.53

 

S83.54

 

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

 

Raumenų ir sausgyslių sužalojimas blauzdos lygyje

S86

 

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti.

Blauzdos traiškytinis sužalojimas

Kiti ir nepatikslinti blauzdos sužalojimai

S87

 

S89

 

+

+

 

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti.

Čiurnos ir pėdos kitos žaizdos

Pėdos lūžis, išskyrus čiurną

Čiurnos sąnario išnirimas

Kojos pirštų išnirimai

Čiurnos ir pėdos raiščių plyšimas

Kitų ir nepatikslintų pėdos dalių išnirimai

S91.8

S92

S93.0

S93.1

S93.2

 

S93.3

+

 

 

 

Lūžiui, išnirimui ir sužalojimui įvertinti

Čiurnos ir pėdos raumenų ir sausgyslių sužalojimas

S96

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Čiurnos ir pėdos traiškytinis sužalojimas

Kiti ir nepatikslinti čiurnos bei pėdos sužalojimai

S97

 

S99

 

+

+

Sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

 

Lūžiai, apimantys kelias kūno sritis

T02

+

 

Lūžiams ir sužalojimui įvertinti, jo apimčiai nustatyti

Išnirimai ir patempimai, apimantys kelias kūno sritis

 

T03, išskyrus išnirimus

+

 

 

Traiškytiniai sužalojimai, apimantys kelias kūno sritis

T04

 

+

 

Sužalojimui įvertinti

 

Kiti sužalojimai, apimantys kelias kūno sritis, neklasifikuojami kitur

Nepatikslinti dauginiai sužalojimai

T06

 

 

T07

 

+

+

Sužalojimui įvertinti

 

Stuburo lūžis, lygis nepatikslintas

T08

 

+

+

Sužalojimo apimčiai nustatyti.

Operaciniams gydymui planuoti.

Jei galimas nugaros smegenų ir (ar) nervų šaknelių sužalojimas –  pirmaeilis tyrimas MRT

Nugaros smegenų sužalojimas, lygis nepatikslintas

Liemens nepatikslinto nervo, nugarinio nervo šaknelės ir nervų rezginio sužalojimas

Liemens nepatikslinti raumens ir sausgyslės sužalojimai

T09.3

 

T09.4

 

 

T09.5

 

+

Sužalojimui įvertinti

 

Rankos lūžis, lygis nepatikslintas

Kojos lūžis, lygis nepatikslintas

Išorinės akies svetimkūnis

Svetimkūnis kvėpavimo takuose

Svetimkūnis virškinimo trakte

Svetimkūnis lyties ir šlapimo organuose

Žaizdos infekcija po procedūros

Svetimkūnis, po procedūros atsitiktinai paliktas kūno ertmėje ar operacijos žaizdoje

Ūminė reakcija į svetimkūnį, atsitiktinai paliktą per procedūrą

Kraujagyslių komplikacijos po procedūros, neklasifikuojamos kitur

Kitos procedūrų komplikacijos, neklasifikuojamos kitur

T10

 

T12

 

T15

T17

 

T18

T19

 

T81.41

 

T81.5

 

 

T81.6

 

 

T81.7

 

 

T81.8

+

 

 

Sužalojimui įvertinti

 

Širdies ir kraujagyslių protezų, implantų ir transplantų komplikcijos

Lyties ir šlapimo organų protezų, implantų ir transplantų komplikacijos

Ortopedinių endoprotezų, implantų ir transplantų komplikacijos

T82

 

 

T83

 

 

T84

 

+

+

Komplikacijoms įvertinti

 

Kitų vidinių protezų, implantų ir transplantų komplikacijos

Transplantuotų organų ar audinių nepakankamumas ir atmetimas

T85

 

T86, išskyrus T 86.2

+

 

Komplikacijoms įvertinti

 

Transplantuotos širdies nepakankamumas ir atmetimas

T86.2

 

+

Miokardo paburkimui, infiltracijai įvertinti, širdies ertmių tūriui, inotropijai įvertinti

Komplikacijos, būdingos replantacijai ir amputacijai

T87

 

+

 

Komplikacijoms įvertinti

 

Sužalojimų, apsinuodijimų ir kitų išorinių poveikių padariniai

T90–T98

+

 

Sužalojimo apimčiai nustatyti

Operaciniam gydymui planuoti

 

Priedo pakeitimai:

Nr. V-2605, 2021-11-16, paskelbta TAR 2021-11-16, i. k. 2021-23677

 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos

ministro 1999 m. gegužės 10 d.

įsakymu Nr. 229

(Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. vasario 8 d.

įsakymo Nr. V-205 

redakcija)

 

LIGŲ IR BŪKLIŲ, KURIOMS ESANT IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO APMOKAMI KOMPIUTERINĖS TOMOGRAFIJOS ANGIOGRAFIJOS IR MAGNETINIO REZONANSO ANGIOGRAFIJOS TYRIMAI, SĄRAŠAS

 

Nr.

TLK-10-AM kodas

Įtariama arba nustatyta klinikinė diagnozė

Kompiuterinės tomografijos (toliau – KT) angiografijos ir magnetinio rezonanso (toliau – MR) angiografijos tyrimų atlikimo indikacijos

 

I SKYRIUS

GALVOS IR KAKLO SRITIES KT ANGIOGRAFIJA, MR ANGIOGRAFIJA

 

1.

C70

Smegenų dangalų piktybinis navikas

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

 

 

2.

C71

Smegenų piktybinis navikas

3.

C72

Nugaros smegenų, galvinių nervų ir kitų centrinės nervų sistemos dalių piktybinis navikas

4.

C79.3

Smegenų ir smegenų dangalų metastazinis piktybinis navikas

5.

D33.0

Smegenų supratentorinės dalies gerybinis navikas

6.

D33.1

Smegenų intratentorinės dalies gerybinis navikas

7.

D33.2

Smegenų nepatikslintos dalies gerybinis navikas

8.

D42

Smegenų dangalų neaiškios ar nežinomos eigos navikas

9.

D43

Galvos smegenų ir centrinės nervų sistemos neaiškios ar nežinomos eigos navikas

10.

G45.0

Vertebrobazilinės (smegenų kamieno) arterijos sindromas

11.

G45.2

Dauginiai ir abipusiai priešsmegeninių arterijų sindromai

12.

G45.3

Trumpalaikis aklumas

13.

 

G45.8

Kiti praeinantys galvos smegenų išemijos priepuoliai ir su jais susiję sindromai

14.

G45.9

Praeinantys smegenų išemijos priepuoliai, nepatikslinti

15.

G46

Kraujagysliniai smegenų sindromai sergant cerebrovaskulinėmis (smegenų kraujagyslių) ligomis

16.

G46.4

Smegenėlių insulto sindromas

17.

G46.5

Grynas motorinis lakūninis sindromas

18.

G46.6

Grynas sensorinis lakūninis sindromas

19.

I60

Subarachnoidinis kraujavimas

20.

I61

Intracerebrinis kraujavimas

21.

I63

Smegenų infarktas

22.

I64

Insultas, nepatikslintas kaip kraujavimas arba infarktas

23.

I65.0

Slankstelinės arterijos užsikimšimas ir susiaurėjimas

24.

I65.1

Pamatinės arterijos užsikimšimas ir susiaurėjimas

25.

I65.2

Miego arterijos užsikimšimas ir susiaurėjimas

26.

I65.3

Dauginis ir abipusis priešsmegeninių (precerebrinių) arterijų užsikimšimas ir susiaurėjimas

27.

I65.8

Kitos priešsmegeninės (precerebrinės) arterijos užsikimšimas ir susiaurėjimas

28.

I65.9

Nepatikslintos priešsmegeninės (precerebrinės) arterijos užsikimšimas ir susiaurėjimas

29.

I66.0

Vidurinės smegenų arterijos užsikimšimas ir susiaurėjimas

30.

I66.1

Priekinės smegenų arterijos užsikimšimas ir susiaurėjimas

31.

I66.2

Užpakalinės smegenų arterijos užsikimšimas ir susiaurėjimas

32.

I66.3

Smegenėlių arterijų užsikimšimas ir susiaurėjimas

33.

I66.4

Dauginis ir abipusis smegenų arterijų užsikimšimas ir susiaurėjimas

34.

I66.8

Kitos smegenų arterijos užsikimšimas ir susiaurėjimas

35.

I67.0

Smegenų arterijų atsisluoksniavimas, neplyšęs

36.

I67.1

Smegenų aneurizma, neplyšusi

37.

I72.0

Miego arterijos aneurizma

38.

Q28.2

Arterioveninė smegenų kraujagyslių formavimosi yda

39.

Q28.3

Kitos cerebrinių kraujagyslių formavimosi ydos

40.

S06.4

Epidurinė hemoragija

41.

S06.5

Trauminė subdurinė hemoragija

42.

S06.6

Trauminė subarachnoidinė hemoragija

43.

S06.8

Kiti intrakranijiniai sužalojimai

44.

S06.9

Intrakranijinis sužalojimas, nepatikslintas

45.

S15.0

Miego arterijos sužalojimas

46.

S15.1

Slankstelinės arterijos sužalojimas

47.

S15.7

Kelių kaklo kraujagyslių sužalojimas

48.

S15.8

Kitų kaklo kraujagyslių sužalojimas

49.

S15.9

Nepatikslintos kaklo kraujagyslės sužalojimas

 

II SKYRIUS

VEIDO SRITIES KT ANGIOGRAFIJA, MR ANGIOGRAFIJA

 

50.

C01

Liežuvio šaknies piktybinis navikas

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

51.

C02

Kitų ir nepatikslintų liežuvio dalių piktybinis navikas

52.

C03

Dantenų piktybinis navikas

53.

 

C04

Burnos dugno piktybinis navikas

54.

C05

Gomurio piktybinis navikas

55.

C06

Kitos ir nepatikslintos burnos dalies piktybinis navikas

56.

C07

Paausinės seilių liaukos piktybinis navikas

57.

C08

Kitų ir nepatikslintų didžiųjų seilių liaukų piktybinis navikas

58.

C09

Migdolo piktybinis navikas

59.

C10

Burnaryklės piktybinis navikas

60.

C11

Nosiaryklės piktybinis navikas

61.

C12

Kriaušinės kišenės piktybinis navikas

62.

C13

Gerklaryklės piktybinis navikas

63.

C14

Kitų ir nepatikslintų lūpos, burnos ertmės ir ryklės dalių piktybinis navikas

64.

C69

Akies ir akies priedų piktybinis navikas

65.

D10.1

Liežuvio gerybinis navikas

66.

D10.2

Burnos dugno gerybinis navikas

67.

D10.3

Kitų ir nepatikslintų burnos dalių gerybinis navikas

68.

D10.4

Migdolo gerybinis navikas

69.

D11

Didžiųjų seilių liaukų gerybinis navikas

70.

Q28.0

Precerebrinių kraujagyslių arterioveninė formavimosi yda

71.

Q28.1

Kitos precerebrinių kraujagyslių formavimosi ydos

 

III SKYRIUS

PILVO ORGANŲ KT ANGIOGRAFIJA, MR ANGIOGRAFIJA

 

72.

C16

Skrandžio piktybinis navikas

Intraabdominalinių navikų diagnostika ir įvertinimas

73.

C17

Plonosios žarnos piktybinis navikas

74.

C18

Storosios (gaubtinės) žarnos piktybinis navikas

75.

C19

Tiesiosios žarnos ir riestinės gaubtinės žarnos jungties piktybinis navikas

76.

C20

Tiesiosios žarnos piktybinis navikas

77.

C21

Išangės ir išangės kanalo piktybinis navikas

78.

C22

Kepenų ir intrahepatinių tulžies latakų piktybinis navikas

79.

C23

Tulžies pūslės piktybinis navikas

80.

C24

Kitų ir nepatikslintų tulžies takų dalių piktybinis navikas

81.

C25

Kasos piktybinis navikas

82.

C26.1

Blužnies piktybinis navikas

83.

C74

Antinksčio piktybinis navikas

84.

C75

Kitų vidaus sekrecijos liaukų ir susijusių struktūrų piktybinis navikas

85.

C76

Kitų ir netiksliai apibrėžtų lokalizacijų piktybinis navikas

86.

C77

Metastazinis ir nepatikslintas limfmazgių piktybinis navikas

87.

C78

Kvėpavimo ir virškinimo organų metastazinis piktybinis navikas

88.

C79

Kitų lokalizacijų metastazinis piktybinis navikas

89.

C80

Nenurodytų lokalizacijų piktybinis navikas

90.

C81

Hodžkino (Hodgkin) limfoma

91.

C82

Folikulinė [mazgelinė] ne Hodžkino (non-Hodgkin) limfoma

92.

C83

Difuzinė ne Hodžkino (non-Hodgkin) limfoma

93.

D12

Storosios (gaubtinės) žarnos, tiesiosios žarnos, išangės ir išangės kanalo gerybinis navikas

94.

D13.4

Kepenų gerybinis navikas

95.

D13.6

Kasos gerybinis navikas

96.

D13.7

Kasos endokrininės dalies gerybinis navikas

97.

D13.9

Netiksliai apibrėžtos virškinimo sistemos lokalizacijos gerybinis navikas

98.

D18

Hemangioma ir limfangioma

99.

D19

Mezotelinio audinio gerybinis navikas

100.

D35.0

Antinksčio gerybinis navikas

101.

D37

Burnos ertmės ir virškinimo organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas

102.

D73

Blužnies ligos

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

103.

I71

Aortos aneurizma ir atsisluoksniavimas

104.

I72

Kitos aneurizmos

105.

I74.0

Pilvinės aortos embolija ir trombozė

106.

I74.1

Kitų ir nepatikslintų aortos dalių embolija ir trombozė

107.

I77.4

Pilvinio kamieno (truncus coeliacus) suspaudimo sindromas

108.

I77

Kiti arterijų ir arteriolių sutrikimai

109.

I81

Vartų venos trombozė

110.

K55

Žarnų kraujotakos sutrikimai

111.

K56

Paralyžinis žarnų nepraeinamumas ir obstrukcija (be išvaržos)

112.

K74

Kepenų fibrozė ir cirozė

113.

K76.6

Vartų venos hipertenzija

114.

K85

Ūminis pankreatitas

115.

K86

Kitos kasos ligos

116.

K92.0

Vėmimas krauju

Ūmus ar chroniškas kraujavimas į virškinamąjį traktą, kurio nepavyksta kitaip lokalizuoti ir sustabdyti

117.

K92.1

Kraujas išmatose (melena)

118.

K92.2

Kraujavimas iš skrandžio ir žarnyno, nepatikslintas

119.

Q25.4

Kitos įgimtos aortos formavimosi ydos

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

 

120.

S36

Pilvo ertmės organų sužalojimas

 

IV SKYRIUS

UROGENITALINĖS SRITIES KT ANGIOGRAFIJA, MR ANGIOGRAFIJA

 

121.

 

C64

Inksto, išskyrus inksto geldelę, piktybinis navikas

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

122.

C65

Inksto geldelės piktybinis navikas

123.

C67

Šlapimo pūslės piktybinis navikas

124.

C68

Kitų ir nepatikslintų šlapimo organų piktybinis navikas

125.

D30.0

Inksto gerybinis navikas

126.

D41

Šlapimo organų neaiškios ar nežinomos eigos navikas

127.

D48.3

Retroperitoninio tarpo nežinomos eigos navikas

128.

I12

Hipertenzinė inkstų liga

129.

I13

Hipertenzinė širdies ir inkstų liga

130.

I15.0

Renovaskulinė (inkstų kraujagyslių) hipertenzija

131.

I70.1

Inkstų arterijos aterosklerozė

132.

I72.2

Inksto arterijos aneurizma

Pirminė renovaskulinė patologija (aneurizma, malformacija, vaskulitas)

133.

N10

Ūminis kanalėlių ir intersticinio audinio nefritas

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

134.

N11

Lėtinis kanalėlių ir intersticinio audinio nefritas

135.

N12

Kanalėlių ir intersticinio audinio nefritas, nepatikslintas kaip ūminis ar lėtinis

136.

N13

Obstrukcinė ir refliuksinė uropatija

137.

N25

Pakitimai dėl sutrikusios inkstų kanalėlių funkcijos

138.

N26

Nepatikslintos kilmės inksto sumažėjimas

139.

N27

Mažas inkstas dėl nežinomos priežasties

140.

N28.0

Inksto išemija ir infarktas

141.

Q27.1

Įgimta inkstų arterijos stenozė (susiaurėjimas)

Pirminė renovaskulinė patologija (aneurizma, malformacija, vaskulitas)

142.

Q27.2

Kitos įgimtos inkstų arterijos formavimosi ydos

143.

R31

Hematurija, nepatikslinta

Neaiškios kilmės hematurija

144.

S35.4

Inkstų kraujagyslių sužalojimas

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

 

V SKYRIUS

DUBENS SRITIES KT ANGIOGRAFIJA, MR ANGIOGRAFIJA

 

145.

 

C48

Retroperitoninio tarpo ir pilvaplėvės piktybinis navikas

Retroperitoninis ar dubens organų kraujavimas dėl traumos, naviko ar kt. priežasčių

146.

C49

Kito jungiamojo ir minkštųjų audinių piktybinis navikas

147.

D20

Retroperitoninio tarpo ir pilvaplėvės minkštųjų audinių gerybinis navikas

148.

I70.0

Aortos sklerozė

Aortos ir klubinės srities arterijų aterosklerotiniai pakitimai

149.

I70.8

Kitų arterijų aterosklerozė

150.

I72.3

Klubinės arterijos aneurizma

Pirminė kraujagyslių patologija (aneurizma, malformacija, vaskulitas)

151.

I74.0

Pilvinės aortos embolija ir trombozė

152.

I74.5

Klubinės arterijos embolija ir trombozė

153.

I77

Kiti arterijų ir arteriolių sutrikimai

154.

K92.1

Kraujas išmatose (melena)

Gastrointestininis ar genitourininis kraujavimas

155.

K92.2

Kraujavimas iš skrandžio ir žarnyno, nepatikslintas

156.

N50.1

Vyro lyties organų kraujagysliniai pažeidimai

Vyrų impotencija, sukelta arterijų okliuzinės ligos

157.

R31

Hematurija, nepatikslinta

Gastrointestininis ar genitourininis kraujavimas

158.

S35

Pilvo, apatinės nugaros dalies ir dubens kraujagyslių sužalojimas

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

159.

S36

Pilvo ertmės organų sužalojimas

Parenchiminių organų trauma

 

VI SKYRIUS

KRAUJAGYSLIŲ KT ANGIOGRAFIJA, MR ANGIOGRAFIJA

 

160.

 

I77.3

Fibroraumeninė arterijų displazija

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

161.

I80

Flebitas ir tromboflebitas

Įtariamas trombas ileokaviniame venos segmente

162.

I82

Kita veninė embolija ir trombozė

163.

I83

Kojų venų varikozė

164.

I86

Kitų vietų venų varikozė

165.

I87

Kiti venų sutrikimai

166.

I97

Neklasifikuojami kitur kraujotakos sistemos sutrikimai, atsiradę po procedūrų

167.

I98

Kiti kraujotakos sistemos sutrikimai, atsiradę sergant kitur klasifikuojamomis ligomis

168.

I99

Kiti ir nepatikslinti kraujotakos sistemos sutrikimai

169.

M30

Mazginis poliarteritas ir su juo susijusios būklės

Kitos pirminės kraujagyslių patologijos (malformacija, vaskulitas, „apvogimo“ sindromas ir kt.)

170.

M31

Kitos nekrozuojančios vaskulopatijos

171.

Q27

Kitos įgimtos periferinių kraujagyslių sistemos formavimosi ydos

 

 

VII SKYRIUS

KRŪTINĖS LĄSTOS KT ANGIOGRAFIJA, MR ANGIOGRAFIJA

 

172.

C33

Trachėjos piktybinis navikas

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

173.

C34

Broncho ir plaučio piktybinis navikas

174.

C37

Užkrūčio liaukos piktybinis navikas

175.

C38

Širdies, tarpuplaučio ir krūtinplėvės piktybinis navikas

176.

C39

Kitų ir nepatikslintų kvėpavimo sistemos bei krūtinės ląstos organų piktybinis navikas

177.

D15

Kitų ir nepatikslintų krūtinės ląstos organų gerybinis navikas

178.

E32

Užkrūčio liaukos ligos

179.

I26

Plaučių arterijų  embolija

180.

Q33

Įgimtos plaučių formavimosi ydos

Įtariamos įgimtos kardiopulmoninės anomalijos

181.

R04

Kraujavimas iš kvėpavimo takų

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

182.

S25

Krūtinės ląstos kraujagyslių sužalojimas

 

VIII SKYRIUS

ŠIRDIES IR JOS KRAUJAGYSLIŲ KT ANGIOGRAFIJA, MR ANGIOGRAFIJA

 

183.

I05

Reumatinės dviburio (mitralinio) vožtuvo ligos

Diagnozei patikslinti Chirurginio gydymo indikacijoms nustatyti

184.

I06

Reumatinės aortos vožtuvo ligos

185.

I07

Reumatinės triburio vožtuvo ligos

186.

I08

Kelių vožtuvų ligos

187.

I09

Kitos reumatinės širdies ligos

188.

I20

Krūtinės angina

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

189.

I23

Komplikacijos po persirgto miokardo infarkto

190.

I24

Kitos ūminės išeminės ligos formos

191.

I25

Lėtinė išeminė širdies liga

192.

I34

Nereumatinės dviburio (mitralinio) vožtuvo ydos

Diagnozei patikslinti Chirurginio gydymo indikacijoms nustatyti

193.

I35

Nereumatinės aortos vožtuvo ydos

194.

I36

Nereumatinės triburio vožtuvo ydos

195.

I37

Plaučių kamieno vožtuvo ydos

196.

I38

Endokarditas, vožtuvas nepatikslintas

197.

I39

Endokarditas ir širdies vožtuvų ydos, nustatomos sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

198.

I42

Kardiomiopatija

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

199.

I43

Kardiomiopatija sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

200.

I50

Širdies nepakankamumas

201.

I51

Komplikacijos ir nepakankamai patikslinti širdies sutrikimai, apibūdinami kaip širdies ligos

202.

I52

Kiti širdies sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

203.

I71

Aortos aneurizma ir atsisluoksniavimas

 

Diagnozei patikslinti

Chirurginio gydymo indikacijoms nustatyti

 

204.

I72

Kitos aneurizmos

205.

I74.0

Pilvinės aortos embolija ir trombozė

 

I74.1

Kitų ir nepatikslintų aortos dalių embolija ir trombozė

206.

Q24

Kitos įgimtos širdies formavimosi ydos

207.

Q25

Įgimtos didžiųjų arterijų formavimosi ydos

208.

Q25.0

Atviras arterinis latakas

Aortos patologiniai pakitimai (transsekcija, dissekacija, aneurizma, okliuzinė liga, aortitas ir įgimtos aortos ydos);

aortos ir jos stambiųjų šakų įvertinimas, ruošiantis selektyvioms angiografijoms.

Atliekamo tyrimo apimtis priklauso nuo įtariamos patologijos (iki viso kūno)

209.

Q25.1

Aortos koarktacija (susiaurėjimas)

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

210.

Q25.2

Aortos atrezija

Stabilioji krūtinės angina, jei:

– gydymas vaistais yra neveiksmingas;

– fizinio krūvio mėginiai yra teigiami;

– neinvaziniais metodais nepavyksta patvirtinti ar atmesti išeminės širdies ligos diagnozės

211.

Q25.3

Aortos stenozė (susiaurėjimas)

Nestabilioji krūtinės angina, jei:

– gydymas vaistais 1–2 paras yra neveiksmingas;

– paūmėjimas atslūgo, bet nustatomi teigiami fizinio krūvio mėginiai;

– diagnozuojama angiospastinė krūtinės angina po miokardo infarkto, per pirmus 2 mėn. atsiranda krūtinės angina arba išrašant iš stacionaro nustatomas teigiamas fizinio krūvio mėginys

212.

Q25.4

Kitos įgimtos aortos formavimosi ydos

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

213.

Q26

Įgimtos didžiųjų venų formavimosi ydos

Diagnozei patikslinti

Chirurginio gydymo indikacijoms nustatyti

214.

Q27

Kitos įgimtos periferinių kraujagyslių sistemos formavimosi ydos

215.

Q28

Kitos įgimtos kraujo apytakos sistemos formavimosi ydos

216.

Z95

Širdies ir kraujagyslių implantai ir transplantatai

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

217.

Z95.1

Aortokoronarinė jungtis

218.

Z95.2

Širdies vožtuvo protezas

219.

Z95.3

Ksenogeninis širdies vožtuvas

220.

Z95.4

Kitas širdies arba širdies vožtuvo pakaitalas

221.

Z95.5

Koronarinis angioplastinis implantas ar transplantatas

222.

Z95.8

Kitas širdies ar kraujagyslių implantas arba transplantatas

223.

Z95.9

Širdies ar kraujagyslių implantas ar transplantatas, nepatikslintas

 

IX SKYRIUS

PERIFERINIŲ SRIČIŲ (GALŪNIŲ) KT ANGIOGRAFIJA, MR ANGIOGRAFIJA

 

224.

C49

Kito jungiamojo audinio ir minkštųjų audinių piktybinis navikas

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

225.

D21

Jungiamojo audinio ir kitų minkštųjų audinių gerybinis navikas

226.

E10.5

1 tipo cukrinis diabetas, kai yra kraujotakos komplikacija

Aterosklerozinė kraujagyslių liga (aneurizma, embolija, okliuzinė liga, trombozė)

227.

I70.2

Galūnių arterijų aterosklerozė

228.

I72.1

Rankos arterijos aneurizma

229.

I72.4

Kojos arterijos aneurizma

230.

I73

Kitos periferinių kraujagyslių ligos

231.

I74.2

Rankų arterijų embolija ir trombozė

232.

I74.3

Kojų arterijų embolija ir trombozė

233.

I74.4

Galūnių arterijų embolija ir trombozė, nepatikslinta

234.

I77

Kiti arterijų ir arteriolių sutrikimai

235.

I79

Arterijų, arteriolių ir kapiliarų sutrikimai sergant ligomis, klasifikuojamomis kitur

236.

S49

Kiti ir nepatikslinti peties bei žasto sužalojimai

Kraujagyslių traumos

237.

S55

Kraujagyslių sužalojimas dilbio lygyje

238.

S75

Kraujagyslių sužalojimas klubo ir šlaunies lygyje

239.

S76

Raumenų ir sausgyslių sužalojimas klubo ir šlaunies lygyje

240.

S85

Kraujagyslių sužalojimas blauzdos lygyje

241.

S95

Čiurnos ir pėdos kraujagyslių sužalojimas

 

X SKYRIUS

KITŲ SRIČIŲ KT ANGIOGRAFIJA, MR ANGIOGRAFIJA

 

242.

T82.7

Infekcija ir uždegiminė reakcija dėl kito širdies ir kraujagyslės įtaiso, implanto ar transplanto

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

Diferencinei diagnostikai atlikti

243.

T82.8

Širdies ir kraujagyslės protezinių įtaisų, implantų ar transplantų kitos komplikacijos

244.

Z94.0

Persodintas inkstas

Kraujagyslių patologija (prieš organų transplantaciją ir po jos)

245.

Z94.1

Persodinta širdis

246.

Z94.2

Persodintas plautis

247.

Z94.3

Persodinta širdis ir plaučiai

248.

Z94.4

Persodintos kepenys

249.

Z95

Širdies ir kraujagyslių implantai ir transplantatai

Kraujagyslių būklei, kraujotakos pobūdžiui, patologiniam procesui įvertinti

250.

 

Donoras, ruošiamas organų transplantacijai

 

______________

 

 

 

Priedų pakeitimai:

 

Daugiafazių ligų sąrašas

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. 340, 1999-07-22, Žin., 1999, Nr. 65-2104 (1999-07-28), i. k. 0992250ISAK00000340

Dėl LR sveikatos apsaugos ministro 1999 05 10 įsakymo Nr. 229 2 priedo papildymo

 

2.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. 468, 1999-10-28, Žin., 1999, Nr. 93-2718 (1999-11-04), i. k. 0992250ISAK00000468

Dėl SAM įsakymų 1998 06 18 Nr.329, 1999 01 11 Nr.17, 1999 01 22 Nr.45, 1999 02 25 Nr.92, 1999 03 09 Nr.110, 1999 03 15 Nr.116, 1999 03 16 Nr.120, 1999 05 10 Nr.229, 1999 05 27 Nr.256 dalinio pakeitimo ir papildymo

 

3.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-355, 2004-05-11, Žin., 2004, Nr. 80-2849 (2004-05-14), i. k. 1042250ISAK000V-355

Dėl iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų apmokamų brangiųjų tyrimų ir procedūrų sąrašo ir bazinių kainų patvirtinimo

 

4.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-540, 2007-06-22, Žin., 2007, Nr. 73-2907 (2007-07-03), i. k. 1072250ISAK000V-540

Dėl Intervencinės radiologijos paslaugų teikimo asmens sveikatos priežiūros įstaigose reikalavimų aprašo ir Ligų ir būklių, kurioms esant taikomos intervencinės radiologijos procedūros, ir šių procedūrų taikymo indikacijų sąrašo patvirtinimo

 

5.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-763, 2012-08-08, Žin., 2012, Nr. 96-4918 (2012-08-17), i. k. 1122250ISAK000V-763

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. 229 "Dėl Ligų ir parodymų, kuriems taikomos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamos intervencinės radiologijos procedūros bei kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, patvirtinimo" pakeitimo

 

6.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-176, 2015-02-05, paskelbta TAR 2015-02-17, i. k. 2015-02363

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. 229 „Dėl Ligų ir parodymų, kuriems taikomos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamos intervencinės radiologijos procedūros bei kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, patvirtinimo" pakeitimo

 

7.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-1026, 2015-09-03, paskelbta TAR 2015-09-04, i. k. 2015-13520

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. 229 „Dėl Kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų bei daugiafazių kontrastinių kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų atlikimo tvarkos aprašo, Ligų ir būklių, kurioms esant iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokami kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, sąrašo bei Ligų ir būklių, kurioms esant iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokami daugiafaziai kontrastiniai kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, sąrašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

8.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-205, 2016-02-08, paskelbta TAR 2016-02-09, i. k. 2016-02549

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. 229 „Dėl Kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų bei Daugiafazių kontrastinių kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų atlikimo tvarkos aprašo, Ligų ir būklių, kurioms esant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokami kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, sąrašo bei ligų ir būklių, kurioms esant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokami daugiafaziai kontrastiniai kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, sąrašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

9.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-2605, 2021-11-16, paskelbta TAR 2021-11-16, i. k. 2021-23677

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. 229 „Dėl Kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų, daugiafazių kontrastinių kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų bei Kompiuterinės tomografijos angiografijos ir magnetinio rezonanso angiografijos tyrimų atlikimo tvarkos aprašo ir Ligų ir būklių, kurioms esant iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokami kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos, daugiafaziai kontrastiniai kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos bei kompiuterinės tomografijos angiografijos ir magnetinio rezonanso angiografijos tyrimai, sąrašų patvirtinimo“ pakeitimo

 

10.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-1093, 2023-10-17, paskelbta TAR 2023-10-17, i. k. 2023-20303

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. 229 „Dėl Kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų, daugiafazių kontrastinių kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų bei kompiuterinės tomografijos angiografijos ir magnetinio rezonanso angiografijos tyrimų atlikimo tvarkos aprašo ir ligų ir būklių, kurioms esant iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokami kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos, daugiafaziai kontrastiniai kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos bei kompiuterinės tomografijos angiografijos ir magnetinio rezonanso angiografijos tyrimai, sąrašų patvirtinimo“ pakeitimo