Suvestinė redakcija nuo 2004-03-17 iki 2005-02-22
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2003, Nr. 22-929, i. k. 1032020ISAK00004-75
LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL PASLAUGŲ SMULKIAM IR VIDUTINIAM VERSLUI ĮSTAIGŲ FINANSAVIMO
2003 m. vasario 24 d. Nr. 4-75
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo įstatymu (Žin., 1998, Nr. 109-2993; 2002, Nr. 105-4689), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001–2004 metų programos įgyvendinimo priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 4 d. nutarimu Nr. 1196 (Žin., 2001, Nr. 86-3015; 2002, Nr. 15-563), 181 punktu, Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros iki 2004 metų strateginių krypčių bei Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros 2002–2004 metų priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 19 d. nutarimu Nr. 1175 (Žin., 2002, Nr. 74-3174), atitinkamais 15, 16, 19 ir 21, 22, 23, 24 punktais ir atsižvelgdamas į Verslo plėtojimo tarybos 2003 m. vasario 6 d. sprendimą (protokolas Nr. 1):
1. Tvirtinu pridedamas:
2. Nustatau, kad 1 punkte nurodytose tvarkose nustatytos priemonės viešųjų įstaigų atžvilgiu įgyvendinamos pasinaudojant Ūkio ministerijai priklausančiomis savininko arba dalininko teisėmis, sudarant sutartis bei kitais įstatymų nustatytais būdais.
3. Pavedu ministerijos sekretoriui Gediminui Rainiui koordinuoti ir kontroliuoti, kaip vykdomos 1 punkte nurodytos tvarkos.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos ūkio ministro
2003 m. vasario 24 d. įsakymu Nr. 4-75
lėšų skyrimo tinklo Įstaigų paslaugų verslui programoms TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ši tvarka reglamentuoja specialiosios programos „Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros ir skatinimo strategijos įgyvendinimas“ lėšų, skirtų verslo informacijos centrų ir verslo inkubatorių (toliau – tinklo įstaigos) paslaugų verslui programoms įgyvendinti, naudojimą.
II. tinklo įstaigos paslaugų verslui programa
3. Tinklo įstaigoms skiriamas finansavimas paslaugų verslui programoms, kurios apima paslaugas, išvardytas šios tvarkos 4 punkte, ir 5 punkte nurodytą turto nuomą, vykdyti. Tinklo įstaigų paslaugų verslui programos yra dviejų rūšių: verslo informacijos centrų paslaugų verslui programos ir verslo inkubatorių paslaugų verslui programos.
4. Į verslo informacijos centro paslaugų verslui programą įtraukiamos šios paslaugos:
4.1. Verslo informacijos paslaugos. Verslo informacijos paslaugos – tai informacijos teikimas žodžiu ar raštu 6 punkte išvardytais klausimais. Informacijos paklausimas gali būti pateiktas žodžiu vietoje, telefonu, paštu ar kitomis tinkamomis ryšio priemonėmis. Verslo informacijos teikimas vienam klientui gali trukti ne ilgiau kaip 30 minučių. Jeigu verslo informacijos teikimas trunka ilgiau, tai jis laikomas konsultacijų paslaugos teikimu. Verslo informacijos teikimas gali trukti ilgiau, jeigu informacija teikiama neįgaliam klientui.
4.2. Verslo informacijos sklaidos renginiai. Verslo informacijos sklaida – tai verslo informacijos, sėkmingų verslo pavyzdžių platinimas susitikimų su verslininkais ar verslininkus vienijančių organizacijų atstovais konferencijų, seminarų ir kitų renginių metu.
4.3. Konsultacijų paslaugos. Konsultacijos suteikia galimybę klientui aptarti problemas, susijusias su verslo pradžia ir plėtra. Konsultacija gali būti suteikiama vietoje arba vykstant pas klientą (įmonėms). Jeigu konsultacija klientui teikiama vietoje, vienos konsultacijos trukmė negali būti ilgesnė kaip 1 valanda. Konsultacijos trukmė gali būti ilgesnė, jeigu konsultacija teikiama neįgaliam klientui. Jeigu tuo pačiu metu ir tuo pačiu klausimu yra konsultuojami keli klientai, 1 konsultacijos valanda nedauginama iš klientų skaičiaus. Jeigu yra vykstama pas klientą, vienas klientas (įmonė) gali gauti iki 3 valandų konsultacijų. Konsultacijas tinklo įstaigų darbuotojai teikia patys arba pasitelkia trečiuosius asmenis.
4.4. Mokymo paslaugos. Mokymo paslaugos – tai klientų grupėje mokymas. Optimalus rekomenduojamas grupės dydis – 10–20 klientų. Į mokymo programą turi būti įtrauktos temos, nurodytos šios tvarkos 6 punkte. Mokymo metu paslaugų teikėjai turi pateikti dalomąją medžiagą. Mokymo kursai gali trukti 6–40 val. Mokymo paslaugas tinklo įstaigų darbuotojai teikia patys arba pasitelkia trečiuosius asmenis.
5. Verslo inkubatorių paslaugų verslui programa apima paslaugas, išvardytas 4.1–4.4 punktuose, ir papildomai patalpų, techninės bei biuro įrangos (baldų, kompiuterių, gamybinės įrangos ir kt.) nuomą lengvatinėmis sąlygomis verslo subjektams trejus metus nuo jų įsikūrimo inkubatoriuje pradžios.
6. Tinklo įstaigos teikia verslo informacijos, konsultacijų ir mokymo paslaugas šiomis temomis:
6.1. verslo pradžia (įmonės rūšies parinkimas, įmonės steigimas, mokesčiai, buhalterinė apskaita, darbdavio atsakomybė, bankiniai atsiskaitymai ir kt.);
6.2. verslo planavimas (įmonės stipriųjų ir silpnųjų pusių, galimybių ir kliūčių analizė, tikslų numatymas, verslo plano parengimas ir kt.);
6.3. rinkodara (rinkos tyrimai, reklama, darbo su klientais įgūdžių ugdymas, įmonės rinkodaros strategijos rengimas, reklamos metodų parinkimas, konkurencinė analizė, tikslinės rinkos nustatymas, produkto ir (ar) paslaugos kūrimas, klientų paieška ir kt.);
6.5. finansų analizė, kontrolė ir valdymas (piniginių srautų valdymas, pelno (nuostolio) skaičiavimas bei kt.);
6.6. finansavimo šaltinių paieška (komercinių bankų paskolos, valstybės finansinė parama, tarptautinių programų ir fondų, ypač ES PHARE programos, parama ir kt.);
6.7. ES struktūriniai fondai (finansinės paramos gavimo galimybės, paraiškų gauti paramą rengimas ir kt.);
6.8. darbo teisė (įdarbinimas, atleidimas iš darbo, atostogų suteikimas, darbo sutarties sudarymas, darbo užmokesčio skaičiavimas, darbo saugos klausimai ir kt.);
6.9. informacinės technologijos ir jų panaudojimas (darbo kompiuteriu pradžiamokslis, informacijos paieška internete, naudojimasis elektroniniu paštu, interneto puslapių kūrimas, tinklų kūrimas ir valdymas ir kt.);
6.10. informacijos paieška ir jos valdymas (Lietuvos ir užsienio šalių verslo informacijos duomenų bazės, paieškos sistemos, įmonių katalogai, programinės įrangos diegimas ir naudojimas ir kt.);
8. Esant žinių ir metodinės informacijos trūkumui, poreikį kelti tinklo įstaigų darbuotojų kvalifikaciją bei parengti bendrą metodinę medžiagą įvertina Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros agentūra (toliau – LSVVPA) ir informuoja Ūkio ministeriją. Ūkio ministerijai pritarus, LSVVPA organizuoja tinklo įstaigų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo kursus ir metodinės medžiagos parengimą.
9. Tais atvejais, kai tinklo įstaigų darbuotojai negali patys suteikti konsultacijų ir mokymo paslaugų reikiama apimtimi, tinklo įstaigos gali kreiptis į LSVVPA, kad ši padėtų pasitelkti kvalifikuotus konsultantus ar lektorius iš tam tikslui skirtų lėšų.
10. Tinklo įstaigos, vykdydamos paslaugų verslui programas, atsižvelgia į šias nurodytų programų apimčių rekomendacijas:
10.1. Rekomenduojama, kad verslo informacijos centras per metus: atsakytų į ne mažiau kaip 1500 paklausimų, suorganizuotų ne mažiau kaip 10 verslo informacijos sklaidos renginių, suteiktų ne mažiau kaip 200 valandų konsultacijų paslaugų, subsidijuojamų iš Ūkio ministerijos lėšų, ir ne mažiau kaip 160 valandų mokymo paslaugų, subsidijuojamų iš Ūkio ministerijos lėšų. Verslo informacijos centrui pirmaisiais veiklos metais rekomenduojama suteikti ne mažiau kaip 50 proc. šiame punkte nurodytų apimčių paslaugų.
Punkto pakeitimai:
Nr. 4-66, 2004-03-09, Žin., 2004, Nr. 40-1314 (2004-03-16), i. k. 1042020ISAK00004-66
10.2. Rekomenduojama, kad verslo inkubatoriai užtikrintų visišką nuomojamų patalpų panaudojimą. Be patalpų nuomos, verslo inkubatoriai teikia verslo informacijos, konsultacijų, mokymo paslaugas inkubuojamiems verslo subjektams, verslo subjektams, tapusiems verslo inkubatorių nariais (asocijuotiems nariams), bei kitiems tose teritorijose turintiems buveines verslininkams ir fiziniams asmenims, ketinantiems imtis verslo. Rekomenduojama, kad verslo inkubatorius per metus: atsakytų į ne mažiau kaip 1000 paklausimų, suorganizuotų ne mažiau kaip 10 verslo informacijos sklaidos renginių, suteiktų ne mažiau kaip 200 valandų konsultacijų paslaugų, subsidijuojamų iš Ūkio ministerijos lėšų, iš kurių apie 70 valandų būtų suteikiama ir kitiems klientams (kurie nėra inkubuojami verslo subjektai ir asocijuoti nariai), ir ne mažiau kaip 160 valandų mokymo paslaugų, subsidijuojamų iš Ūkio ministerijos lėšų, iš kurių apie 120 būtų skirta ir kitiems klientams. Verslo inkubatoriui pirmaisiais veiklos metais rekomenduojama suteikti ne mažiau kaip 50 proc. šiame punkte nurodytų apimčių paslaugų.
Punkto pakeitimai:
Nr. 4-66, 2004-03-09, Žin., 2004, Nr. 40-1314 (2004-03-16), i. k. 1042020ISAK00004-66
10.3. Jeigu tinklo įstaiga dėl mažo gyventojų arba įregistruotų įmonių skaičiaus jos veiklos teritorijoje ar kitų objektyvių priežasčių negali suteikti tiek paslaugų, kiek rekomenduojama, atsiskaitydama už tinklo įstaigos paslaugų verslui programos vykdymą tinklo įstaiga šias priežastis turi nurodyti.
11. Šios tvarkos 4 punkte išvardytos paslaugos teikiamos fiziniams asmenims, ketinantiems imtis verslo, arba smulkaus ir vidutinio verslo subjektams, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo įstatyme. Šios tvarkos 5 punkte minimos patalpos ir techninė bei biuro įranga nuomojami mažoms įmonėms, tarp jų ir mikroįmonėms, kaip apibrėžta Smulkaus ir vidutinio verslo įstatyme. Turtas lengvatinėmis sąlygomis nenuomojamas verslo subjektams, besiverčiantiems neremtina veikla, kurios rūšių sąrašą tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.
12. Tinklo įstaigos verslo informaciją teikia neatlygintinai. Už dalyvavimą verslo informacijos sklaidos renginiuose, konsultacijų, mokymo paslaugas ir patalpų, techninės bei biuro įrangos nuomą tinklo įstaigos gali nustatyti mokestį.
Tinklo įstaigų teikiamų paslaugų kainos turi užtikrinti paslaugos prieinamumą jos veiklos teritorijos verslo subjektams ir fiziniams asmenims, norintiems imtis verslo.
Verslo inkubatorių patalpų, techninės ir biuro įrangos nuomos mokestis turi atitikti tos teritorijos ekonominę ir socialinę padėtį bei rinkos kainų lygį. Verslo inkubatoriai inkubuojamoms įmonėms taiko patalpų nuomos kainos nuolaidą, kuri skaičiuojama nuo įmonės įsikūrimo verslo inkubatoriuje pradžios: pirmaisiais metais – 75 proc. nuomos mokesčio, antraisiais metais – 50 proc., trečiaisiais metais – 25 proc. nuolaidą.
Tinklo įstaigos paslaugų ir turto nuomos įkainius nustato visuotinis susirinkimas.
13. Tinklo įstaigos tvarko suteiktų paslaugų apskaitą pagal Ūkio ministerijos nustatyta tvarka patvirtintas apskaitos formas.
Punkto pakeitimai:
Nr. 4-202, 2003-05-26, Žin., 2003, Nr. 52-2351 (2003-05-30), i. k. 1032020ISAK0004-202
IIi. LĖŠŲ skyrimo Sąlygos
14. Kiekvienais metais ūkio ministras patvirtina metinius tinklo įstaigų finansavimo normatyvus. Remiantis šiais normatyvais tinklo įstaigoms gali būti iš dalies padengiamos išlaidos, susijusios su šios tvarkos 4 ir 5 punktuose nurodytų paslaugų teikimu ir turto nuoma:
14.1. tinklo įstaigos darbuotojų darbo užmokestis ir privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokos. Ūkio ministerija padengia trijų tinklo įstaigos administracijos darbuotojų (direktoriaus, buhalterio ir vadybininko) darbo užmokesčio ir privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokų išlaidas. Verslo inkubatoriams papildomai padengiamos dar vieno techninio darbuotojo darbo užmokesčio ir privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokų išlaidos. Darbo užmokesčiui ir privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokoms skirtų lėšų ekonomija gali būti naudojama kitoms subsidijuojamoms išlaidoms padengti, neviršijant išlaidų sąmatoje nurodytos bendros sumos;
14.2. kitos su paslaugų teikimu ir turto nuoma susijusios išlaidos, kurios yra nurodomos normatyvuose. Skiriamos lėšos negali būti naudojamos darbo užmokesčio ir privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokų išlaidoms bei kitoms išlaidoms, nenurodytoms normatyvuose, padengti. Skirtų lėšų ekonomija gali būti naudojama kitoms subsidijuojamoms išlaidoms padengti, neviršijant išlaidų sąmatoje nurodytos bendros sumos.
15. Kitos tinklo įstaigų išlaidos padengiamos iš uždirbamų pajamų, kitų dalininkų lėšų, tarptautinių organizacijų lėšų ar kitų šaltinių.
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
17. Patvirtinus metinius tinklo įstaigų finansavimo normatyvus, sudaromos trišalės sutartys tarp Ūkio ministerijos, tinklo įstaigų ir LSVVPA.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos ūkio ministro
2003 m. vasario 24 d. įsakymu Nr. 4-75
LĖŠŲ skyrimo TINKLO ĮSTAIGOms steigti ir PLĖsti TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ši tvarka reglamentuoja specialiosios programos „Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros ir skatinimo strategijos įgyvendinimas“ lėšų, skirtų verslo informacijos centrams ir verslo inkubatoriams (toliau – tinklo įstaigos) steigti ir plėtoti, arba kitų Ūkio ministerijos programų lėšų, skirtų šiam tikslui įgyvendinti, naudojimą.
2. Tinklo įstaigų steigimo ir plėtros finansavimo tikslas – padėti apskrityse ir savivaldybėse sukurti paslaugų verslui infrastruktūrą ir užtikrinti kokybiškų bei prieinamų paslaugų verslui teikimą ir lengvatinę turto nuomą. Plėtojant paslaugų verslui įstaigų tinklą, siekiama užtikrinti tolygų paslaugų verslui įstaigų pasiskirstymą apskrityse.
II. PARAIŠKŲ TEIKIMO TVARKA IR LĖŠŲ skyrimo Sąlygos
3. Paraiškas dėl naujų verslo informacijos centrų ar verslo inkubatorių steigimo finansavimo gali teikti savivaldybės ar apskričių viršininkų administracijos. Paraiškas dėl veikiančių tinklo įstaigų plėtros finansavimo teikia veikiančios tinklo įstaigos vadovas, tinklo įstaigos visuotiniam susirinkimui priėmus sprendimą dėl įstaigos plėtros.
4. Savivaldybės ar apskričių viršininkų administracijos (steigimo atveju) ir tinklo įstaigos (plėtros atveju), norinčios inicijuoti tinklo įstaigų steigimą ar plėtrą ateinančiais metais, iki einamųjų metų gegužės 1 d. nustatyta tvarka turi pranešti lėšų tinklo įstaigai steigti ar plėsti poreikį ir iki einamųjų metų lapkričio 15 d. pateikti nustatytos formos paraišką dėl tinklo įstaigos steigimo ar plėtros finansavimo. Paraiškos dėl naujų tinklo įstaigų steigimo ir veikiančių plėtros finansavimo einamaisiais metais priimamos iki einamųjų metų gegužės 15 d.
5. Nustatytos formos paraiškos registruojamos Ūkio ministerijos Kanceliarijoje ir pateikiamos Smulkaus ir vidutinio verslo skyriui (toliau – SVV skyrius). Kartu su paraiška pateikiama:
5.3. steigimo ar plėtros išlaidų sąmata (parengta atsižvelgiant į statybinės dalies skaičiuojamų kainų bendruosius ekonominius normatyvus, patvirtintus Lietuvos Respublikos statybos ir urbanistikos ministerijos 1998 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. 7 (Žin., 1998, Nr. 8-190; 2000, Nr. 9-224));
5.5. būsimų steigėjų sprendimai dėl steigėjo įnašo, patalpų perdavimo, tinklo įstaigos steigimo ir įsikūrimo patalpose bei būsimos veiklos finansavimo (steigimo atveju);
5.7. dalininkų sprendimai dėl patalpų perdavimo, tinklo įstaigos plėtros finansavimo ir kt. (plėtros atveju);
6. Pateiktų paraiškų užpildymo teisingumą ir atitiktį nustatytai Lėšų skyrimo tinklo įstaigoms steigti ir plėsti tvarkai įvertina SVV skyrius. Gavus paraišką finansuoti tinklo įstaigos steigimą (plėtrą) skiriamas SVV skyriaus tarnautojas, kuris nagrinėja pateiktą paraišką, rengia išvadas dėl tinklo įstaigos steigimo (plėtros) finansavimo ir teikia Verslo plėtojimo tarybos Smulkaus ir vidutinio verslo komitetui (toliau – SVV komitetas) bei Verslo plėtojimo tarybai, o ūkio ministrui priėmus teigiamą sprendimą dėl tinklo įstaigos steigimo (plėtros) finansavimo pagal įgaliojimą dalyvauja steigimo (plėtros) procedūrose.
7. Steigiant tinklo įstaigą savivaldybės ar apskričių viršininkų administracijos gali kreiptis dėl šių išlaidų dalinio padengimo:
8. Plečiant tinklo įstaigą tinklo įstaigos vadovas gali kreiptis dėl šių išlaidų dalinio padengimo:
III. LĖŠŲ skyrimo Kriterijai
10. SVV komitetas rengia išvadas dėl tinklo įstaigos steigimo ar plėtros projekto finansavimo ir teikia jas Verslo plėtojimo tarybai. Atsižvelgdamas į Verslo plėtojimo tarybos siūlymus, ūkio ministras priima sprendimą dėl tinklo įstaigų steigimo (plėtros) finansavimo.
11. Išvados dėl tinklo įstaigos steigimo (plėtros) finansavimo rengiamos atsižvelgiant į šiuos kriterijus:
11.1. naujų tinklo įstaigų steigimo tikslingumo kriterijus:
11.1.1. dalininkų suinteresuotumą ir finansinius įsipareigojimus dalyvauti steigiant tinklo įstaigą ir jos veikloje;
11.1.5. žemą verslumo lygį (įmonių skaičių, tenkantį 1000 gyventojų) būsimoje tinklo įstaigos veiklos teritorijoje (atitinkamame mieste, rajone, apskrityje);
11.2. veikiančių tinklo įstaigų plėtros tikslingumo kriterijus:
12. Būtina sąlyga Ūkio ministerijai skiriant lėšas naujoms tinklo įstaigoms steigti yra savivaldybės arba apskrities viršininko administracijos dalyvavimas dalininko teisėmis ir įsipareigojimas tinklo įstaigos veiklos pradžioje 2–3 metus skirti finansavimą tinklo įstaigos veiklai vykdyti.
13. Ūkio ministerijos skiriamos lėšos priklauso nuo tinklo įstaigai skiriamų patalpų dydžio ir pritaikymo tinklo įstaigos veiklai. Savivaldybė arba apskrities viršininko administracija ir, jeigu yra, kiti steigėjai turi dengti ne mažiau kaip 25 proc. su tinklo įstaigos steigimu susijusių išlaidų. Savivaldybėms ir apskritims, kuriose nedarbo lygis viršija šalies vidurkį ir yra menkai išplėtota paslaugų verslui infrastruktūra, gali būti taikomos išimtys.
14. Steigiant naujas tinklo įstaigas ir plečiant jau veikiančias, Ūkio ministerijos finansuojamo 1 kv. m patalpų remonto (perplanavimo, pertvarkymo) rekomenduojama kaina turi būti ne didesnė kaip 600 Lt/kv. m. Savivaldybei (apskrities viršininko administracijai) ar kitiems steigėjams bei dalininkams prisidėjus prie patalpų remonto (perplanavimo, pertvarkymo) finansavimo arba panaudojus tarptautinių programų ar fondų lėšas, nurodyta rekomenduojama kaina gali būti didesnė.
IV. REkomendacijos steigiamai tinklo įstaigai
15. Rekomenduojama, kad steigiamų ir plėtojančių veiklą tinklo įstaigų patalpos atitiktų šiuos reikalavimus:
15.1. Verslo informacijos centro bendrasis patalpų plotas sudarytų 70–130 kv. m (2 kabinetai darbuotojams, teikiantiems verslo informacijos ir konsultacijų paslaugas, ir mokymo klasė). Verslo informacijos centro patalpos negali būti suteikiamos kitiems asmenims. Jeigu prieš įsigaliojant šiai tvarkai verslo informacijos centrų patalpos buvo suteiktos kitiems asmenims, įstatymų nustatyta tvarka su jais sudaromos sutartys (keičiamos anksčiau sudarytos sutartys), pagal kurias tie asmenys įsipareigoja dengti visas suteiktų patalpų išlaikymo išlaidas.
15.2. Verslo inkubatoriaus bendrasis patalpų plotas turėtų būti ne mažesnis kaip 1500 kv. m, iš jų 1000 kv. m turėtų būti nuomojama inkubuojamoms įmonėms. Verslo inkubatoriuje turi būti sudarytos sąlygos veikti ne mažiau kaip 20 įmonių. Siektina, kad verslo inkubatoriaus gamybinės paskirties patalpos sudarytų dalį nuomojamų patalpų.
16. Steigiant tinklo įstaigą, reikia numatyti būtinus žmogiškuosius išteklius įstaigos darbui organizuoti.
17. Rekomenduojama, kad tinklo įstaigoje dirbtų ne mažiau kaip 3 darbuotojai: vadovas (direktorius), vadybininkas (konsultantas), buhalteris. Verslo inkubatoriuje papildomai gali būti priimamas į darbą įrangos ir patalpų priežiūros specialistas (techninis darbuotojas).
18. Tinklo įstaigos vadovas parenkamas ir skiriamas remiantis šiomis rekomendacijomis:
18.1. Steigiant tinklo įstaigą, informacija apie laisvas vadovo pareigas turi būti skelbiama vietiniame laikraštyje. Nustatomi šie tinklo įstaigos vadovo kvalifikacijos reikalavimai: aukštasis išsilavinimas, vadybinio darbo ir veiklos versle patirtis, anglų kalbos mokėjimas (kitų užsienio kalbų mokėjimas būtų privalumas), patirtis rengiant verslo planus ir kiti. Kandidatas į tinklo įstaigos vadovo pareigas turi pateikti tinklo įstaigos veiklos plano projektą.
18.2. Ūkio ministerijos SVV skyriaus tarnautojas, paskirtas atsakingu už tinklo įstaigos steigimo ir jos veiklos priežiūrą, kartu su kitais tinklo įstaigos steigėjais svarsto vadovo kandidatūras bei vadovo atlyginimo dydžio nustatymo klausimą. Steigėjų siūlymai teikiami ūkio ministrui.
V. BaigiamoSIOS NUOSTATOS
19. Suderinus tinklo įstaigos vadovo kandidatūrą ir nustačius atlyginimą, rengiamas įgaliojimas dėl Ūkio ministerijos atstovo dalyvavimo tinklo įstaigos steigiamajame susirinkime.
20. Ūkio ministerijos atstovas dalyvauja tinklo įstaigos steigiamajame ir visuotiniame susirinkime pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2001 m. lapkričio 8 d. įsakymu Nr. 338 „Dėl Atstovavimo viešosiose įstaigose taisyklių patvirtinimo“ nustatytą tvarką. Tinklo įstatų keitimo ir pildymo, vadovo skyrimo, atleidimo ir jo atlyginimo nustatymo bei tinklo įstaigos plėtros klausimais atstovas balsuoja vadovaudamasis ūkio ministro išduotu įgaliojimu. Kitais tinklo įstaigos veiklos klausimais Ūkio ministerijos atstovui gali būti suteikiamas įgaliojimas balsuoti savo nuožiūra.
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas
Nr. 4-202, 2003-05-26, Žin., 2003, Nr. 52-2351 (2003-05-30), i. k. 1032020ISAK0004-202
Dėl ūkio ministro 2003 m. vasario 24 d. įsakymo Nr. 4-75 "Dėl paslaugų smulkiam ir vidutiniam verslui įstaigų finansavimo" pakeitimo
2.
Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas
Nr. 4-66, 2004-03-09, Žin., 2004, Nr. 40-1314 (2004-03-16), i. k. 1042020ISAK00004-66
Dėl ūkio ministro 2003 m. vasario 24 d. įsakymo Nr. 4-75 "Dėl paslaugų smulkiam ir vidutiniam verslui įstaigų finansavimo" pakeitimo