Nutarimas netenka galios 2002-07-01:
Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisija, Nutarimas
Nr. 20, 2002-05-30, Žin., 2002, Nr. 63-2567 (2002-06-25), i. k. 1022051NUTA00000020
Dėl Vertybinių popierių registravimo taisyklių naujos redakcijos patvirtinimo
Suvestinė redakcija nuo 2001-09-22 iki 2002-06-30
Nutarimas paskelbtas: Žin. 1999, Nr. 24-690, i. k. 0982051NUTA00000035
LIETUVOS RESPUBLIKOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJA
N U T A R I M A S
DĖL VERTYBINIŲ POPIERIŲ REGISTRAVIMO IR PLATINIMO TAISYKLIŲ
1998 m. gruodžio 22 d. Nr. 35
Vilnius
2. Nustatyti, kad Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklės įsigalioja nuo 1999 m. balandžio 1 d.
3. Įsigaliojus Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklėms, Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos prie Finansų ministerijos 1993 m. kovo 18 d. posėdžio protokolu Nr. 19 patvirtintas Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisykles („Litas“, 1993 m. kovo 13 d., Nr. 13; Žin., 1994, Nr. 27-487; 1995, Nr. 98-2200) pripažinti netekusiomis galios.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos
vertybinių popierių komisijos
1998 m. gruodžio 22 d.
nutarimu Nr. 35
VERTYBINIŲ POPIERIŲ REGISTRAVIMO IR PLATINIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklės (toliau vadinama taisyklėmis) reglamentuoja informacijos atskleidimo reikalavimus priklausomai nuo emitento dydžio, veiklos pobūdžio, išleistų ar išleidžiamų vertybinių popierių rūšies bei vertybinių popierių savininkų skaičiaus, taip pat vertybinių popierių įregistravimo, perregistravimo bei įregistravimo panaikinimo tvarką ir Vertybinių popierių komisijoje (toliau vadinama Komisija) įregistruotų vertybinių popierių platinimo tvarką.
2. Šių taisyklių teisinis pagrindas – Lietuvos Respublikos vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymo 4, 7 ir 32 straipsniai.
II. VERTYBINIŲ POPIERIŲ ĮREGISTRAVIMAS, PERREGISTRAVIMAS, REGISTRAVIMO PANAIKINIMAS
4. Emitentas privalo įregistruoti savo vertybinius popierius Komisijoje, jeigu tenkinama bent viena iš šių sąlygų:
4.1. emitentas yra steigiama ar veikianti Lietuvos Respublikos akcinė bendrovė arba reorganizuojama į akcinę bendrovę bet kurios kitos rūšies įmonė;
4.2. paskutiniųjų finansinių-ūkinių metų paskutiniosios dienos pabaigoje Lietuvos Respublikos emitento išleistų bent vienos klasės vertybinių popierių savininkų buvo daugiau nei 100;
5. Vertybinius popierius, kuriuos ketinama siūlyti, platinti, perleisti ar siūlyti perleisti tarpininkaujant vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininkui ir (arba) per reklamą ar kaip kitaip viešai kreipiantis į visuomenę, ir (arba) kreipiantis į daugiau kaip 100 asmenų, emitentas privalo įregistruoti vertybinių popierių viešajai apyvartai.
6. Vertybinių popierių platinimo reklama ar viešu kreipimusi į visuomenę šiose taisyklėse laikoma:
6.1. skelbimas (reklama) visuomenės informavimo priemonėse (laikraščiuose, žurnaluose, radijuje, televizijoje ir pan.);
6.2. informacija apie vertybinių popierių platinimą nurodant konkrečią emisijos kainą bet kokio pobūdžio publikacijose, interviu, duotuose visuomenės informavimo priemonėms, ir pan.;
7. Vertybinius popierius, kuriuos ketinama išleisti į neviešąją vertybinių popierių apyvartą, t. y. nesant vertybinių popierių viešosios apyvartos požymių, emitentas savo pasirinkimu privalo įregistruoti vertybinių popierių neviešajai arba viešajai apyvartai.
8. Emitentas privalo perregistruoti savo išleistus vertybinius popierius, jeigu jis ketina pakeisti (konvertuoti) vienos rūšies ar klasės vertybinius popierius į kitos rūšies ar klasės vertybinius popierius, taip pat jeigu ketina pakeisti vertybinių popierių nominalią vertę ir (arba) neviešajai apyvartai įregistruotus vertybinius popierius emitentas arba investitorius ketina išleisti į viešąją apyvartą. Šiose taisyklėse vertybinių popierių perregistravimas reiškia anksčiau įregistruotų vertybinių popierių registracijos panaikinimą ir įregistravimą pakeičiant tam tikras vertybinių popierių charakteristikas (vertybinių popierių nominalią vertę, rūšį, klasę, taip pat šių vertybinių popierių apyvartos pobūdį (viešoji arba neviešoji apyvarta)).
10. Neviešajai apyvartai įregistruoti vertybiniai popieriai perregistruojami viešajai apyvartai pateikus atitinkamą vertybinių popierių prospektą, parengtą pagal šių taisyklių reikalavimus, arba po vertybinių popierių įregistravimo neviešajai apyvartai parengus ir nustatyta tvarka pateikus Komisijai ne mažiau kaip du metinius prospektus-ataskaitas pagal Periodinės informacijos apie emitentų veiklą ir jų vertybinius popierius pateikimo taisyklėse nustatytus reikalavimus. Šiame punkte nustatytu atveju vertybiniai popieriai perregistruojami tik remiantis atskiru emitento prašymu.
11. Jeigu, pažeidžiant šių taisyklių 8 punkto reikalavimus, vertybiniai popieriai neperregistruojami, tai laikoma, kad šie vertybiniai popieriai yra neregistruoti nuo to momento, kai jie buvo pradėti siūlyti, platinti, perleisti ar siūlyti perleisti pažeidžiant šių taisyklių ir atitinkamų vertybinių popierių prospekto (memorandumo) reikalavimus, tuo užtraukdami Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatytas sankcijas.
12. Emitentas privalo panaikinti įregistruotų vertybinių popierių įregistravimą, jeigu jis ketina juos anuliuoti dėl įmonės reorganizavimo, likvidavimo, įstatinio kapitalo mažinimo ar kitų priežasčių, kai vertybinių popierių registracija nėra laikoma panaikinta juos perregistravus (8 punktas).
13. Emitentas privalo vertybinius popierius įregistruoti, perregistruoti ar panaikinti jų įregistravimą (išskyrus akcijų įregistravimo panaikinimą emitento likvidavimo atveju) prieš pradėdamas realizuoti 5, 7, 8 ir 12 punktuose nurodytus ketinimus. Emitento likvidavimo atveju likvidatorius akcijų įregistravimą privalo panaikinti po emitento likvidavimo akto sudarymo, prieš išregistruojant emitentą iš Lietuvos Respublikos įmonių rejestro.
14. Vertybinių popierių įregistravimas patvirtina, kad emitento teikiama informacija atitinka Lietuvos Respublikos vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatyme, kituose teisės aktuose ir šiose taisyklėse informacijos atskleidimui nustatytus reikalavimus. Įregistravimas nepatvirtina atskleistos informacijos teisingumo ir negali būti suprantamas kaip Komisijos rekomendacija investitoriams, kurie savarankiškai priima sprendimus dėl vertybinių popierių įsigijimo, atsižvelgdami į rizikos veiksnius ir kitą vertybinių popierių prospekte (memorandume) atskleistą informaciją.
15. Kai Komisija įregistruoja vertybinius popierius, prospekte (memorandume), nurodyta emisijos kaina, nominali vertė, klasė ir rūšis negali būti pakeista, išskyrus tuos atvejus, kai vertybiniai popieriai yra perregistruojami šių taisyklių nustatyta tvarka. Vertybinių popierių emisijos platinimo tvarka ir terminai gali būti keičiami tik atskiru Komisijos leidimu.
III. DOKUMENTŲ VERTYBINIŲ POPIERIŲ ĮREGISTRAVIMUI, PERREGISTRAVIMUI AR ĮREGISTRAVIMO PANAIKINIMUI PATEIKIMAS
16. Emitentas, ketinantis įregistruoti vertybinius popierius, Komisijai turi pateikti:
16.1. paraišką vertybiniams popieriams įregistruoti pagal šių taisyklių 5 priede nustatytą formą R-1;
16.3. notaro patvirtintus steigimo dokumentų nuorašus, jeigu vertybiniai popieriai registruojami pirmą kartą, arba steigimo dokumentų pakeitimų, atsiradusių po paskutinio vertybinių popierių įregistravimo, notaro patvirtintus nuorašus;
16.4. notaro patvirtintus sprendimų, kurių pagrindu emitentas yra išleidęs ar ketina išleisti vertybinius popierius, nuorašus;
17. Emitentai, ketinantys įregistruoti vertybinius popierius, išleidžiamus pagal vertybinių popierių išleidimo programas (skolos vertybinių popierių išleidimo programas, depozitoriumo pakvitavimų išleidimo programas ir pan.), turi pateikti:
17.1. notaro patvirtintus sprendimų, kurių pagrindu emitentas patvirtina vertybinių popierių išleidimo programą, nuorašus;
17.2. dokumentų, nustatančių vertybinių popierių išleidimo pagal programą tvarką, terminus ir sąlygas, kopijas (vertybinių popierių išleidimo programos, sutarčių ar jų projektų kopijos ir pan.);
17.4. paraišką vertybiniams popieriams įregistruoti pagal šių taisyklių 5 priede nustatytą formą R-1;
17.5. notaro patvirtintus sprendimų, kurių pagrindu emitentas ketina pagal programą išleisti vertybinius popierius, nuorašus;
IV. REIKALAVIMAI KONFIDENCIALIŲ DOKUMENTŲ PATEIKIMUI
19. Dokumentai, kuriuose yra konfidencialios informacijos, Komisijai pateikiami atskirai, užklijuotame voke su užrašu „Konfidenciali informacija“. Siunčiant paštu, šis užklijuotas vokas turi būti įdedamas į kitą, siuntimui naudojamą voką.
20. Kartu su konfidencialiais dokumentais tame pačiame voke pateikiamas asmenų, turinčių teisę žinoti šią konfidencialią informaciją ir teikti su ja susijusius paaiškinimus, sąrašas. Sąraše nurodoma: asmens vardas, pavardė, einamos pareigos, telefono numeris. Tais atvejais, kai juridinis asmuo turi teisę žinoti konfidencialią informaciją apie emitentą ir teikti su ja susijusius paaiškinimus, sąraše nurodoma: juridinio asmens pavadinimas, adresas, administracijos vadovo vardas, pavardė, telefono numeris ir asmenų, kuriems patikėta ši informacija, vardai, pavardės, einamos pareigos, telefonų numeriai.
V. PROSPEKTAS (MEMORANDUMAS) IR JO RENGIMAS
21. Prospektas yra investitoriams ir visuomenei skirtas dokumentas, atskleidžiantis pagrindinę informaciją apie emitentą bei jo vertybinius popierius, siūlomus viešajai apyvartai. Prospekte atskleidžiama informacija apie emitento veiklą, išleistus ir numatomus išleisti vertybinius popierius, valdymo organus ir jų narių sandorius su emitentu, taip pat finansinė atskaitomybė ir nepriklausomo auditoriaus išvada, kaip emitento apskaita ir finansinė atskaitomybė atitinka Lietuvos Respublikos įstatymus ir Lietuvos Respublikoje taikomus apskaitos principus.
22. Jeigu vertybiniai popieriai skirti neviešajai apyvartai, vietoj prospekto gali būti parengtas sutrumpintas prospekto variantas – memorandumas.
23. Emitentas prospektą (memorandumą) rengia savo jėgomis arba sudaro rašytines sutartis su konsultantais (vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininkais arba kitais asmenimis, turinčiais teisę verstis konsultavimo veikla), kuriose pastarieji įsipareigoja parengti visą arba dalį prospekto (memorandumo) ir kitų emitento vertybinių popierių registravimui reikalingų dokumentų pagal galiojančių įstatymų ir poįstatyminių aktų reikalavimus arba konsultuoti emitentą šių dokumentų rengimo klausimais.
24. Priklausomai nuo emitento dydžio, jo veiklos pobūdžio, išleidžiamų vertybinių popierių rūšies bei vertybinių popierių savininkų skaičiaus, emitentas vertybinių popierių įregistravimui privalo parengti:
24.1. prospektą pagal šių taisyklių 2 priede formos PRO-A1 nustatytus reikalavimus, jeigu viešajai apyvartai siūlomos už pradinius ar papildomus investitorių įnašus emitento išleidžiamos ar išleistos akcijos, kuriomis ketinama prekiauti vertybinių popierių biržoje, įtraukiant jas į biržos oficialųjį prekybos sąrašą;
24.2. prospektą pagal šių taisyklių 2 priede formos PRO-A2 nustatytus reikalavimus, jeigu viešajai apyvartai siūlomos už pradinius ar papildomus investitorių įnašus emitento išleidžiamos ar išleistos akcijos, kuriomis ketinama prekiauti vertybinių popierių biržoje, įtraukiant jas į biržos einamąjį prekybos sąrašą, arba jeigu emitento akcininkų skaičius didesnis kaip 1000 ir įstatinis kapitalas yra (ar po šios emisijos taps) 50 mln. litų ar daugiau;
24.3. prospektą pagal šių taisyklių 2 priede formos PRO-A3 nustatytus reikalavimus, jeigu už pradinius ar papildomus investitorių įnašus emitento išleidžiamos ar išleistos akcijos ketinamos siūlyti viešajai apyvartai kitaip nei numatyta 24.1 ar 24.2 punktuose;
24.4. memorandumą pagal šių taisyklių 3 priede formos MEM-A1 nustatytus reikalavimus, jeigu už pradinius ar papildomus investitorių įnašus emitento išleidžiamos ar išleistos akcijos ketinamos siūlyti neviešajai apyvartai;
24.5. prospektą pagal šių taisyklių 2 priede formos PRO-A5 nustatytus reikalavimus, jeigu emitentas išleidžia akcijas iš paskelbtų dividendų (šis prospektas pateikiamas kartu su metų prospektu-ataskaita Komisijos nustatytais terminais);
24.6. prospektą pagal šių taisyklių 2 priede formos PRO-A4 nustatytus reikalavimus, jeigu emitentas akcijas išleidžia iš savo lėšų;
24.7. prospektą pagal šių taisyklių 2 priede formos PRO-SK1 nustatytus reikalavimus, jeigu viešajai apyvartai siūlomi emitento išleidžiami ar išleisti skolos vertybiniai popieriai, kuriais ketinama prekiauti vertybinių popierių biržoje, įtraukiant juos į oficialųjį biržos prekybos sąrašą;
24.8. prospektą pagal šių taisyklių 2 priede formos PRO-SK2 nustatytus reikalavimus, jeigu emitento išleidžiamus ar išleistus skolos vertybinius popierius ketinama siūlyti viešajai apyvartai kitaip nei numatyta 24.7 punkte;
24.9. memorandumą pagal šių taisyklių 3 priede formos MEM-SK1 nustatytus reikalavimus, jeigu emitento išleidžiami ar išleisti skolos vertybiniai popieriai ketinami siūlyti neviešajai apyvartai;
25. Emitentas savo vertybiniams popieriams įregistruoti pateikia Komisijai 2 prospekto (memorandumo) egzempliorius. Prospektas (memorandumas) turi atitikti šiuos reikalavimus:
25.3. visas tekstas, įskaitant ir palyginamąsias finansinės atskaitomybės bei kitas lenteles, turi būti atspausdintas be taisymų;
25.4. tekstas turi būti išdėstytas pagal prospektui (memorandumui) nustatytą skyrių struktūrą ir laikantis punktų numeracijos, nustatytos atitinkamuose šių taisyklių prospekto (memorandumo) turinį apibūdinančiuose prieduose. Informacija turi būti pateikta pagal visus prospekto (memorandumo) turinyje numatytus punktus. Jeigu kuris nors punktas reikalauja emitentui ar jo vertybiniams popieriams nebūdingų duomenų, šis punktas gali būti praleidžiamas, tai nurodant ir nekeičiant tolesnės punktų numeracijos;
25.5. prospekte (memorandume) pateikiama informacija turi būti aiškiai ir suprantamai išdėstyta ir gali būti iliustruota grafine medžiaga. Pateikti teiginiai turi būti pagrįsti konkrečiais projektais, sudarytais kontraktais, planais ar kitais apskaičiavimais;
25.6. Komisijai pareikalavus, emitentas privalo pirmame prospekto (memorandumo) lape paryškintu šriftu išvardyti pagrindinius rizikos veiksnius, susijusius su siūlomų vertybinių popierių įsigijimu;
25.7. prie prospekto (memorandumo) turi būti pridėtas auditoriaus išvados apie emitento buhalterinę apskaitą bei finansinę atskaitomybę už paskutinius finansinius metus ir ataskaitos, jeigu ji parengta, originalas. Jei reikalaujamos audito išvados ir ataskaitos originalas jau buvo pateiktas Komisijai prie metų prospekto-ataskaitos, prie emisijos prospekto (memorandumo) gali būti pridėtos šių dokumentų kopijos.
Punkto pakeitimai:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
25.8. kiekvieną prospekto (memorandumo) egzempliorių turi pasirašyti už pateiktą informaciją atsakingi emitento valdymo organų nariai, darbuotojai ir administracijos vadovas;
25.9. jeigu emitentas prospekto (memorandumo) rengimą paveda konsultantams arba rengia jį su konsultantų pagalba, kiekvieną prospekto (memorandumo) egzempliorių kartu su 25.8 punkte išvardytais asmenimis turi pasirašyti konsultantas(-ai) arba jo (jų) atstovas(-ai), pažymint, kokias konkrečias prospekto (memorandumo) dalis rengė konsultantai arba kokios jo dalys parengtos su konsultantų pagalba, ir nurodant konsultantų atsakomybės ribas.
26. Atsakingų emitento valdymo organų narių, darbuotojų ir administracijos vadovo bei emitento konsultantų ar jų atstovų parašais prospekte (memorandume) patvirtinama, kad jame pateikta informacija atitinka tikrovę ir kad nėra nutylėtų faktų, galinčių turėti įtakos potencialių investitorių sprendimams.
27. Jeigu Komisijai nagrinėti pateikiamas prospekto projektas, kurio pagrindu atliekami vertybinių popierių paklausos tyrimai (toliau vadinamas preliminariu prospektu), pirmame jo lape išryškintu šriftu turi būti padarytas prierašas: „Šis prospekto projektas yra pateiktas nagrinėti Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijai. Atkreipiame investitorių dėmesį į tai, kad nagrinėjimo metu šiame projekte pateikta informacija ir duomenys gali būti patikslinti.“
28. Kai vertybinių popierių emisiją vykdo bankas arba draudimo įmonė, Komisijai papildomai turi būti pateiktas atitinkamai Lietuvos banko arba Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos patvirtinimas, kad prospekte (memorandume) pateikta informacija atitinka jų turimą informaciją apie emitentą ir jo finansinę būklę ir kad jie neprieštarauja šiai emisijai.
29. Prospektuose (memorandumuose) emitentas savo nuožiūra gali pateikti ir kitos šių taisyklių nereikalaujamos informacijos, jeigu ji teisinga ir jeigu manoma, kad ši informacija gali turėti įtakos investitorių apsisprendimui pirkti ar parduoti emitento vertybinius popierius arba šių vertybinių popierių kainai rinkoje.
VI. PAGAL VERTYBINIŲ POPIERIŲ IŠLEIDIMO PROGRAMAS IŠLEIDŽIAMŲ VERTYBINIŲ POPIERIŲ PROSPEKTO (MEMORANDUMO) RENGIMO YPATUMAI
30. Jeigu emitentas ketina išleisti vertybinius popierius pagal vertybinių popierių išleidimo programą, jis turi parengti ir pateikti Komisijai programos prospektą, kuriame apie emitentą ir jo patvirtintą vertybinių popierių išleidimo programą atskleidžiama ši informacija:
30.1. pagrindiniai duomenys apie emitentą – emitento pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, teisinė-organizacinė forma, įmonės kodas;
30.4. vertybinių popierių programos aprašymas:
30.4.2. programos apimtis – visų pagal šią programą vykdomų vertybinių popierių emisijų dydis arba emitento įsiskolinimo programos laikotarpiu dydis, arba kitokių programos apimtį charakterizuojančių kriterijų aprašymas;
30.4.3. vertybinių popierių ar finansinių instrumentų, planuojamų išleisti pagal programą, apibūdinimas (rūšis, klasė, forma, galiojimo trukmė, išpirkimo sąlygos bei terminai, pajamos (palūkanos, dividendai ir pan.), konvertavimo galimybės bei terminai ir pan.), taip pat atskirų jų emisijų tarpusavio santykis;
30.4.4. valiutos, kuriomis numatoma platinti vertybinius popierius, bei valstybės, kuriose numatoma platinti vertybinius popierius;
30.4.5. atskirų vertybinių popierių emisijų išleidimo sąlygos ir investitorių informavimo apie numatomą vertybinių popierių emisiją tvarka;
30.4.8. pagrindiniai duomenys apie vertybinių popierių platintojus (platintojų pavadinimai, buveinės adresai, telefono, fakso numeriai, teisinė-organizacinė forma, įmonės kodas);
30.4.9. jeigu išleidžiami tarptautiniai depozitoriumo pakvitavimai, pateikiami pagrindiniai duomenys apie depozitoriumą, saugantį pirminius vertybinius popierius (pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas);
30.5. taikoma teisė (nurodyti, kokios šalies teisė taikoma išleidžiant atskiras vertybinių popierių emisijas);
30.9. ketinimai įtraukti vertybinius popierius į vertybinių popierių biržų prekybos sąrašus (nurodyti biržų pavadinimus);
31. Vertybinių popierių išleidimo programos prospekto pateikimas Komisijai suteikia emitentui teisę jos pagrindu tartis su investitoriais ar vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininkais dėl konkrečios vertybinių popierių emisijos pagal programą išleidimo ar platinimo. Vertybinių popierių išleidimo programos prospektas gali būti keičiamas iki pirmosios pagal šią programą išleidžiamos emisijos įregistravimo, pateikiant Komisijai naują programos prospekto redakciją. Jeigu, Komisijos nuomone, vertybinių popierių išleidimo programos prospekte yra esminių pakeitimų, ji gali pareikalauti šiuos pakeitimus prospekto tekste pateikti išryškintu šriftu.
32. Pagal vertybinių popierių išleidimo programą išleidžiami vertybiniai popieriai registruojami emitentui pateikus Komisijai konkretų pagal programą išleidžiamų vertybinių popierių prospektą (memorandumą). Pagal vertybinių popierių išleidimo programą išleidžiamų vertybinių popierių prospektas (memorandumas) turi atitikti šių taisyklių 24 punkto ir atitinkamų šių taisyklių priedų reikalavimus. Vertybinių popierių išleidimo programos prospekte esantys teiginiai yra laikomi pagal programą išleidžiamų vertybinių popierių prospektų (memorandumų) dalimi ir neturi būti juose kartojami. Registruojant pagal vertybinių popierių išleidimo programą išleidžiamas vertybinių popierių emisijas, vertybinių popierių išleidimo programos prospekto pateikti nereikia, jeigu jis jau buvo kartą pateiktas Komisijai.
VII. UŽSIENIO EMITENTŲ INFORMACIJOS PATEIKIMO PROSPEKTE (MEMORANDUME) YPATUMAI
34. Užsienio šalių emitentai, ketinantys siūlyti savo vertybinius popierius viešajai apyvartai Lietuvoje, turi juos įregistruoti Komisijoje. Prospektas turi būti parengtas atsižvelgiant į šioje taisyklių dalyje išdėstytus ypatumus.
35. Jeigu emitento vertybiniai popieriai įregistruoti viešajai apyvartai valstybėje, kuri yra Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos narė, Europos Sąjungos narė arba jeigu tarp tos valstybės ir Lietuvos Respublikos yra pasirašytas tarpvalstybinis susitarimas dėl keitimosi informacija ir teisinės pagalbos vykdant vertybinių popierių viešosios apyvartos priežiūrą, prospektas rengiamas pagal tos valstybės reikalavimus ir papildomai turi būti atskleista informacija apie:
35.1. emitento šalyje galiojančias vertybinių popierių bei jų teikiamų pajamų apmokestinimo sąlygas ir taikomų mokesčių sistemą;
36. Jeigu emitento vertybiniai popieriai viešajai apyvartai yra įregistruoti kitoje nei numatyta 35 punkte valstybėje, prospektas turi būti parengtas pagal Lietuvos emitentams taikomus reikalavimus, papildomai atskleidžiant informaciją apie:
36.1. emitento šalyje galiojančias vertybinių popierių bei jų teikiamų pajamų apmokestinimo sąlygas ir taikomus mokesčius;
36.2. emitento pajamų, turto ir nuosavybės apmokestinimą, turtą ir nuosavybę, kuriems taikomos mokesčių lengvatos, emitento šalyje šiam verslui galiojančias mokesčių normas;
36.3. apribojimus, draudimus ar ypatingas sąlygas, taikomas emitento šalyje:
36.3.2. dividendų, palūkanų ar kitų pajamų, kurias suteikia siūlomi vertybiniai popieriai, išmokėjimo sąlygas, įskaitant ir užsienio valiutos keitimo galimybes;
36.4. emitento veiksmų, pažeidžiančių investitorių turtines ir neturtines teises, apskundimo galimybes ir procedūras;
37. Jeigu prospekte finansinė informacija pateikiama ne pagal Tarptautinių apskaitos standartų reikalavimus, prospekto priede emitentas turi pateikti finansines ataskaitas, perskaičiuotas pagal Tarptautinių apskaitos standartų reikalavimus, ir paaiškinamąjį raštą.
38. Auditoriaus išvada prospekte pateikiama pagal toje šalyje taikomus audito standartus ir reikalavimus auditui. Kartu su prospektu emitentas turi pateikti Lietuvoje veikiančios audito įmonės išvadą, kaip emitento apskaita ir finansinė atskaitomybė atitinka Lietuvos Respublikos įstatymus ir Lietuvos Respublikoje taikomus bendruosius apskaitos principus.
39. Jeigu vertybiniai popieriai viešajai apyvartai yra įregistruoti užsienio valstybėje, Komisijai pateikiamas prospektas su toje valstybėje vertybinių popierių viešąją apyvartą prižiūrinčios ir vertybinius popierius įregistravusios institucijos žyma arba kitu įrodymu, patvirtinančiu vertybinių popierių registraciją. Kartu su šiuo prospektu vertybinių popierių įregistravimui pateikiami 2 egzemplioriai jo profesionalaus vertimo į lietuvių kalbą. Jeigu nuo prospekto įregistravimo užsienio valstybėje praėjo daugiau kaip 10 mėnesių, kartu su prospektu turi būti pateikiama ir paskutinė periodinė emitento ataskaita bei jos profesionalus vertimas į lietuvių kalbą.
VIII. DOKUMENTŲ, PATEIKTŲ VERTYBINIŲ POPIERIŲ ĮREGISTRAVIMUI, PERREGISTRAVIMUI, ĮREGISTRAVIMO PANAIKINIMUI, NAGRINĖJIMO TVARKA
40. Komisija vertybinių popierių įregistravimui, perregistravimui ar įregistravimo panaikinimui pateiktus dokumentus turi išnagrinėti per 30 dienų ir raštu duoti atsakymą emitentui.
41. Komisija turi teisę reikalauti, kad emitentas pateiktų papildomą informaciją, būtiną investitorių interesams apsaugoti, ir paaiškintų ar pataisytų pateiktus duomenis. Tokiu atveju 30 dienų laikotarpis skaičiuojamas iš naujo nuo papildomos informacijos, dokumentų, paaiškinimų arba pataisų pateikimo. Papildoma informacija, dokumentai, paaiškinimai ir pataisos turi būti pateikiami su emitento lydraščiu, kurį pasirašo administracijos vadovas.
42. Jeigu emitentas mano, kad Komisijos pareikalautos papildomos informacijos atskleidimas gali padaryti jam finansinės ar konkurencinės žalos, tai tokio pobūdžio informaciją jis pateikia su žyma „Konfidenciali informacija“ ir prideda rašytinį paaiškinimą, kodėl šios informacijos negalima atskleisti. Paaiškinime taip pat turi būti nurodyta, iki kada informacija laikoma konfidenciali. Tą dieną, kai baigiasi informacijos konfidencialumas, ji turi būti atskleista informacijos apie emitentų esminius įvykius atskleidimo nustatyta tvarka. Komisija gali pareikalauti prospekte (memorandume) aprašyti šios informacijos turinį, nurodant jos atskleidimo terminus ir informavimo priemonę, kurioje ji bus paskelbta.
43. Komisija turi teisę atsisakyti įregistruoti, perregistruoti emitento vertybinius popierius ar panaikinti jų įregistravimą, jeigu:
44. Raštiškame atsakyme dėl Komisijos sprendimo atsisakyti įregistruoti, perregistruoti vertybinius popierius ar panaikinti jų įregistravimą turi būti nurodyti šio sprendimo motyvai. Emitentas, ištaisęs nurodytus trūkumus, gali pateikti dokumentus iš naujo. Iš naujo pateikti dokumentai nagrinėjami bendra tvarka.
IX. VERTYBINIŲ POPIERIŲ ĮREGISTRAVIMO, PERREGISTRAVIMO, ĮREGISTRAVIMO PANAIKINIMO ĮFORMINIMAS
46. Vertybinių popierių įregistravimą (perregistravimą) Komisijoje ir leidimą platinti įregistruotus (perregistruotus) vertybinius popierius patvirtina nustatytos formos Vertybinių popierių įregistravimo aktas, išduodamas emitentui. Leidimo platinti vertybinius popierius pirminės apyvartos metu galiojimo laikas nustatomas pagal prospekte (memorandume) nustatytą vertybinių popierių platinimo terminą.
47. Vertybinių popierių kodas suteikiamas Centriniame vertybinių popierių depozitoriume pagal standartą ISSO 6166.
48. Emitentui kartu su Vertybinių popierių įregistravimo aktu grąžinamas vienas prospekto (memorandumo), kurio pagrindu įregistruoti vertybiniai popieriai, egzempliorius. Prospekto (memorandumo) pirmasis lapas užantspauduojamas Komisijos herbiniu antspaudu ir spaudu „Įregistruota“, nurodant sprendimo įregistruoti vertybinius popierius datą, numerį ir Vertybinių popierių įregistravimo akto numerį. Kiekvienas prospekto (memorandumo) lapas užantspauduojamas Komisijos antspaudu. Antrasis prospekto (memorandumo) egzempliorius ir Vertybinių popierių įregistravimo akto nuorašas saugomas Komisijoje.
49. Vertybinių popierių įregistravimo panaikinimą Komisijoje patvirtina nustatytos formos Vertybinių popierių įregistravimo panaikinimo pažyma, išduodama emitentui. Pažyma yra pagrindas Centriniam vertybinių popierių depozitoriumui panaikinti vertybinių popierių kodą ar sumažinti šiuo kodu apskaitomų vertybinių popierių sumas.
50. Emitentas, įregistravęs savo vertybinius popierius Komisijoje, privalo:
50.1. ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo įstatinio kapitalo padidėjimo ar sumažėjimo įregistravimo Įmonių rejestre, jeigu įregistruotos akcijos, ar nuo įregistravimo Komisijoje, jeigu įregistruoti kiti vertybiniai popieriai arba užsienio emitentų išleidžiami vertybiniai popieriai, atidaryti įregistruotų vertybinių popierių sąskaitas Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume;
50.2. ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo vertybinių popierių įregistravimo Komisijoje, jeigu jo vertybiniai popieriai yra įtraukti ar ketinama juos įtraukti į biržos oficialųjį arba einamąjį prekybos sąrašą arba kitus sąrašus, jeigu emitento akcininkų skaičius viršija 1000 ir įstatinis kapitalas yra lygus 50 mln. litų ar didesnis, pateikti biržai, kurioje prekiaujama šio emitento vertybiniais popieriais, ir Komisijai įregistruoto prospekto kopiją elektroninėse laikmenose;
X. VERTYBINIŲ POPIERIŲ PLATINIMAS
51. Komisijoje įregistruotus vertybinius popierius emitentas priklausomai nuo įregistravimo pobūdžio (viešajai ar neviešajai apyvartai) ir prospekte (memorandume) nurodytos platinimo tvarkos gali platinti viešai arba neviešai, savo jėgomis arba pagal sutartis su vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininkais dėl vertybinių popierių platinimo. Neviešajai apyvartai įregistruotus vertybinius popierius platinti tarpininkaujant vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininkams yra draudžiama.
52. Didinant įstatinį kapitalą iš bendrovės lėšų, naujai išleidžiamos akcijos prie viešajai ir (ar) neviešajai apyvartai skirtų akcijų priskiriamos atitinkamai pagal anksčiau išplatintos akcijų emisijos įregistravimo pobūdį ir laikomos platinamomis viešai ir (ar) neviešai. Dividendų išmokėjimui išleidžiamos akcijos, priskiriamos prie viešajai ir (ar) neviešajai apyvartai skirtų vertybinių popierių pagal akcijų, kurios suteikė šiuos dividendus, įregistravimo pobūdį.
53. Emitentas su vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininkais (toliau vadinami platintojais) gali sudaryti šias sutartis dėl viešajai apyvartai įregistruotų vertybinių popierių platinimo:
54. Sutartimi dėl vertybinių popierių platinimo emitentas suteikia platintojui (ar jų grupei) teisę būti emitento atstovu(-ais) platinant jo vertybinius popierius, o platintojas(-ai) įsipareigoja už atlyginimą išplatinti emitento vertybinius popierius emisijos kaina. Sutartyje dėl vertybinių popierių platinimo nustatomas vienas iš šių platintojo(-ų) įsipareigojimų:
55. Platintojui(-ams) prisiėmus 54.1 ir 54.2 punktuose nustatytus įsipareigojimus ir jų neįvykdžius (t. y. neišplatinus sutartyje nustatyto emitento vertybinių popierių skaičiaus), sutartyje dėl vertybinių popierių platinimo gali būti nustatyta platintojo pareiga savo vardu pasirašyti įsipareigotą išplatinti, bet neišplatintą emitento vertybinių popierių skaičių, tokiu būdu garantuojant šių vertybinių popierių išplatinimą.
56. Sutartimi dėl vertybinių popierių emisijos organizavimo platintojas (ar jų grupė), garantuodamas(-i) išplatinti vertybinių popierių emisiją, pasirašo visą emisiją, o emitentas sutinka, kad teisę pasirašyti jo išleidžiamus vertybinius popierius platintojas perleistų kitiems asmenims už vertybinių popierių emisijos kainą ir laikantis vertybinių popierių emisijos platinimo tvarkos ir terminų. Platintojo teisės pasirašyti emitento vertybinius popierius perleidimui taikomi visi reikalavimai, taikomi pirminei viešajai vertybinių popierių apyvartai. Sutartis dėl vertybinių popierių emisijos organizavimo įsigalioja nuo atitinkamos emisijos vertybinių popierių įregistravimo momento.
57. Sutartyje su vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininkais dėl vertybinių popierių platinimo platintojai įsipareigoja solidariai su emitentu atsakyti investitoriams už netinkamą informacijos atskleidimą prospekte.
58. Siekdamas įsitikinti, kad emitento išleidžiamų vertybinių popierių prospektas (memorandumas) atitinka jam keliamus reikalavimus, platintojas arba jo samdomi ekspertai atlieka visapusišką emitento patikrinimą.
59. Emitentas, numatantis atlikti savo išleidžiamų vertybinių popierių paklausos tyrimus, turi pateikti Komisijai nagrinėti preliminarų prospektą, kuriame atskleidžiama visa prospekto turiniui nustatyta informacija, išskyrus tikslią (konkrečią) emisijos kainą. Preliminariame prospekte turi būti nurodomos emisijos kainos dydžio nustatymo ribos (nurodoma mažiausia ir didžiausia kainos, kuria gali būti siūlomi vertybiniai popieriai, riba) arba jos nustatymo taisyklės ar procedūros.
60. Netikslumai, klaidos ar neatitikimai, nustatyti preliminariame prospekte, turi būti ištaisyti iki vertybinių popierių emisijos kainos nustatymo. Jeigu, Komisijos nuomone, prospekte yra padaryta esminių pakeitimų, ji gali pareikalauti šiuos pakeitimus prospekto tekste pateikti išryškintu šriftu.
61. Vertybinių popierių platinimo metu visiems turi būti užtikrintos vienodos jų įsigijimo sąlygos:
61.1. kiekvienas galimas investitorius turi būti supažindintas su prospektu (memorandumu) ir kitais dokumentais, kurių pagrindu buvo įregistruoti emitento vertybiniai popieriai;
61.2. draudžiama atskiriems galimiems investitoriams teikti papildomą prospekte ar kartu su prospektu pateikiamuose dokumentuose nenurodytą informaciją;
61.3. jeigu šių taisyklių nustatytais atvejais investitoriai turi teisę reikalauti pateikti memorandume neatskleistą informaciją, visiems investitoriams turi būti pateikta vienoda informacija;
61.4. kiekvienam galimam investitoriui turi būti suteikta galimybė susipažinti ir su paskutiniu emitento metiniu prospektu-ataskaita;
62. Platinamų vertybinių popierių reklamoje (viešame skelbime) gali būti tik prospekte, metiniame prospekte-ataskaitoje ar periodinėse ataskaitose esanti informacija, nurodant, kur ir kada galima susipažinti su prospektu ir emitento ataskaitomis, taip pat vertybinių popierių platinimo adresai ir platintojų darbo laikas, platinimo terminai, kitos platinimo tvarkos ypatumai bei sąlygos. Reklamos (viešo skelbimo) tekstas turi būti pateiktas Komisijai ne vėliau kaip vieną darbo dieną iki jo viešo paskelbimo.
63. Emitentui siūlant vertybinius popierius neviešajai vertybinių popierių apyvartai, laikotarpiu nuo vertybinių popierių įregistravimo Komisijoje iki jų platinimo pradžios emitentas privalo šių taisyklių nustatyta tvarka teikti numatomiems investitoriams papildomą informaciją, susijusią su vertybinių popierių platinimo sąlygomis bei terminais, taip pat kitą memorandume neatskleistą informaciją apie emitentą bei jo veiklą.
64. Vertybiniai popieriai pasirašomi sudarant tarp emitento (platintojo – šių taisyklių 54 punkto nustatytu atveju) ir investitoriaus sutartį, kurios tekstas turi atitikti Komisijai pateikto sutarties projekto tekstą ir gali būti keičiamas tik gavus Komisijos sutikimą. Vienas sutarties egzempliorius, kaip vertybinių popierių įsigijimą patvirtinantis dokumentas, turi būti išduotas investitoriui.
65. Vertybinių popierių pasirašymo sutartis nesudaroma, jeigu emitentas išleidžia vertybinius popierius:
65.1. didinant įstatinį kapitalą iš savo lėšų priskirdamas naujai išleidžiamas akcijas esamiems akcininkams;
65.3. konvertuojant konvertuojamuosius vertybinius popierius, jeigu jų išleidimo sąlygose buvo nustatyta konkreti konvertavimo data ir nenumatyta jokia kitokia pakeitimo ar išpirkimo galimybė;
66. Įregistravus įstatinio kapitalo padidėjimą įmonių rejestre, jeigu išleidžiamos akcijos, arba pasibaigus vertybinių popierių platinimo terminui (išplatinus visus Komisijoje įregistruotus vertybinius popierius iki jo pabaigos), jeigu išleidžiami kiti vertybiniai popieriai, emitentas privalo per 5 darbo dienas atitinkamai nuo įstatinio kapitalo padidėjimo įregistravimo arba nuo vertybinių popierių platinimo termino pabaigos pristatyti Komisijai ir Lietuvos centriniam vertybinių popierių depozitoriumui vertybinių popierių išplatinimo ataskaitą, parengtą pagal šių taisyklių 6 priede pateiktą formą.
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
1 priedas
VERTYBINIŲ POPIERIŲ ĮREGISTRAVIMUI, PERREGISTRAVIMUI IR ĮREGISTRAVIMO PANAIKINIMUI PATEIKIAMŲ DOKUMENTŲ SĄRAŠAS IR JŲ PATEIKIMO YPATUMAI
I. VERTYBINIAMS POPIERIAMS ĮREGISTRUOTI PATEIKIAMI DOKUMENTAI
1. Emitentui formuojant įstatinį (akcinį) kapitalą:
1.1. steigiant emitentą:
1.1.4. prospektas (platinant vertybinius popierius viešai) arba memorandumas (platinant vertybinius popierius neviešai) – 2 egzemplioriai;
1.2. kai naujas emitentas steigiamas jungiant bendroves, kurios kaip juridiniai asmenys baigia savo veiklą:
1.2.2. besijungiančių bendrovių visuotinių akcininkų susirinkimų, priėmusių sprendimus reorganizuoti bendroves, notaro patvirtinti protokolų nuorašai;
1.2.3. besijungiančių bendrovių visuotinių akcininkų susirinkimų patvirtintas reorganizavimo projektas;
1.2.4. kiekvienos reorganizuojamos bendrovės valdybos reorganizavimo projekto įvertinimas bei ekspertizės aktas;
1.3. kai naujos bendrovės steigiamos skaidymo būdu reorganizavus bendrovę, kuri baigia savo veiklą:
1.3.2. dėl reorganizavimo steigiamų emitentų pirmųjų visuotinių akcininkų susirinkimų notaro patvirtinti protokolų nuorašai;
1.3.3. dėl reorganizavimo steigiamų bendrovių visuotinių akcininkų susirinkimų patvirtinti įstatų nuorašai;
1.3.4. reorganizuojamos bendrovės visuotinio akcininkų susirinkimo patvirtintas reorganizavimo projektas;
1.3.5. reorganizuojamos bendrovės valdybos reorganizavimo projekto įvertinimas bei ekspertizės aktas;
1.4. kai uždaroji akcinė bendrovė reorganizuojama į akcinę bendrovę:
1.4.2. uždarosios akcinės bendrovės visuotinio akcininkų susirinkimo, priėmusio sprendimą reorganizuoti uždarąją akcinę bendrovę į akcinę bendrovę, notaro patvirtintas protokolo nuorašas;
1.4.3. visuotinio akcininkų susirinkimo patvirtinti reorganizavimo projektas ir akcinės bendrovės įstatų nuorašas;
1.4.5. audito išvada ir ataskaita (jeigu ji parengta);
Papildyta punktu:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
1.5. kai valstybės (savivaldybės) įmonė reorganizuojama į akcinę bendrovę:
1.5.2. valstybės (savivaldybės) įmonės Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos (savivaldybės tarybos) patvirtintas reorganizavimo projektas;
1.5.4. reorganizavimo projekto ekspertizė (kai ji atliekama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka);
1.5.6. audito išvada ir ataskaita (jeigu ji parengta).
Papildyta punktu:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
2. Emitentui didinant įstatinį (akcinį) kapitalą:
2.2. visuotinio akcininkų susirinkimo, priėmusio sprendimą didinti įstatinį (akcinį) kapitalą ir atitinkamai pakeisti emitento įstatus notaro patvirtintas protokolo nuorašas;
2.5. vertybinių popierių pasirašymo sutarties projektas, kai įstatinis kapitalas didinamas papildomais įnašais;
2.6. sutarties tarp emitento ir vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininko dėl vertybinių popierių platinimo nuorašas (jeigu tokia sutartis sudaryta);
2.7. audito ataskaita, tais atvejais kai taisyklės reikalauja atlikti auditą ir kai tokia ataskaita sudaroma;
2.8. emitento visapusiško patikrinimo ataskaita (tais atvejais, kai visapusiškas patikrinimas atliekamas).
2.9. finansinė atskaitomybė, sudaryta ne anksčiau kaip prieš 30 dienų iki akcininkų susirinkimo, priėmusio sprendimą padidinti įstatinį kapitalą iš bendrovės lėšų;
Papildyta punktu:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
3. Emitentui išleidžiant kitus vertybinius popierius:
3.2. emitento įgalioto valdymo organo, priėmusio sprendimą išleisti vertybinius popierius, susirinkimo (posėdžio) notaro patvirtintas protokolo nuorašas;
3.4. vertybinių popierių pasirašymo sutarties projektas (išskyrus atvejus, kai tokia sutartis nustatyta tvarka nesudaroma);
3.5. sutarties tarp emitento ir vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininko dėl vertybinių popierių platinimo nuorašas (jeigu tokia sutartis sudaryta);
3.6. audito išvada ir ataskaita (jeigu ji parengta);
Punkto pakeitimai:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
4. Dokumentų vertybiniams popieriams įregistruoti pateikimo ypatumai:
4.1. Kai nauja bendrovė steigiama dėl reorganizavimo jungiant bendroves, kurios kaip juridiniai asmenys baigia savo veiklą, emitentų vertybinių popierių įregistravimas vykdomas įregistruojant reorganizavimo pasekmėje steigiamo emitento vertybinius popierius ir panaikinant reorganizuojamų bendrovių vertybinių popierių įregistravimą. Dokumentai naujiems vertybiniams popieriams įregistruoti pateikiami pagal šio priedo 1.2 punkto reikalavimus ne vėliau kaip per 15 dienų po reorganizuojamų bendrovių visuotinių akcininkų susirinkimų, nusprendusių jas reorganizuoti ir patvirtinusių reorganizavimo projektą. Baigiančių savo veiklą emitentų paraiškos panaikinti vertybinių popierių įregistravimą pateikiamos ne vėliau kaip per 5 dienas po pirmo visuotinio naujai steigiamos bendrovės akcininkų susirinkimo.
4.2. Kai prie bendrovės, kuri tęsia savo veiklą, dėl reorganizavimo prijungiamos kitos bendrovės, kurios kaip juridiniai asmenys baigia savo veiklą, emitento įregistravimas vykdomas panaikinant prijungiamų bendrovių (jeigu pagal Lietuvos Respublikos įstatymus jų vertybiniai popieriai privalėjo būti įregistruoti) ir įregistruojant tęsiančio savo veiklą emitento dėl reorganizavimo naujai išleidžiamus vertybinius popierius. Paraiška panaikinti prijungiamų bendrovių vertybinių popierių įregistravimą ir šio priedo 1.2. punkte išvardyti dokumentai naujai išleidžiamiems vertybiniams popieriams įregistruoti pateikiami vienu metu, per 15 dienų nuo tęsiančio savo veiklą ir priėmusio sprendimą dėl reorganizavimo padidinti įstatinį kapitalą emitento visuotinio akcininkų susirinkimo. Baigusių savo veiklą emitentų vertybinių popierių įregistravimas panaikinamas Komisijai gavus tęsiančio savo veiklą emitento pranešimą apie esminį įvykį – akcijų keitimo pabaigą.
4.3. Kai dėl reorganizavimo naujos bendrovės steigiamos skaidymo būdu, jų vertybinių popierių įregistravimas vykdomas panaikinant reorganizuojamo emitento vertybinių popierių įregistravimą ir tuo pačiu metu įregistruojant dėl reorganizavimo steigiamų emitentų vertybinius popierius. Paraiška panaikinti savo veiklą baigiančių bendrovių vertybinių popierių įregistravimą ir šio priedo 1.3 punkte išvardyti dokumentai naujai išleidžiamiems vertybiniams popieriams įregistruoti pateikiami vienu metu, per 15 dienų po dėl reorganizavimo steigiamų emitentų visuotinių akcininkų susirinkimų.
II. VERTYBINIAMS POPIERIAMS PERREGISTRUOTI PATEIKIAMI DOKUMENTAI
5. Emitentui nusprendus pakeisti (konvertuoti) savo anksčiau išleistus vienos rūšies ar klasės vertybinius popierius į kitos rūšies ar klasės vertybinius popierius:
5.2. emitento įgalioto valdymo organo, priėmusio sprendimą konvertuoti vertybinius popierius, susirinkimo (posėdžio) notaro patvirtintas protokolo nuorašas;
6. Emitentui keičiant anksčiau išleistų akcijų nominaliąsias vertes:
6.2. visuotinio akcininkų susirinkimo, priėmusio sprendimą pakeisti išleistų akcijų nominaliąsias vertes notaro patvirtintas protokolo nuorašas;
7. Emitentui nusprendus konvertuoti anksčiau išleistus vertybinius popierius ar pakeisti jų nominaliąsias vertes didinant įstatinį kapitalą, dokumentai vertybiniams popieriams įregistruoti turi būti pateikti pagal šio priedo 2 punkto reikalavimus.
III. VERTYBINIŲ POPIERIŲ ĮREGISTRAVIMUI PANAIKINTI PATEIKIAMI DOKUMENTAI
9. Bendrovės likvidavimo atveju:
9.2. visuotinio akcininkų ar kreditorių susirinkimo, priėmusio sprendimą likviduoti bendrovę notaro patvirtintas protokolo nuorašas arba teismo sprendimo likviduoti bendrovę nuorašas;
10. Bendrovės reorganizavimo atveju:
10.2. visuotinio akcininkų susirinkimo, priėmusio sprendimą reorganizuoti bendrovę, notaro patvirtintas protokolo nuorašas;
11. Emitento įstatinio kapitalo mažinimo atveju:
11.2. visuotinio akcininkų susirinkimo, priėmusio sprendimą sumažinti bendrovės įstatinį kapitalą ir atitinkamai pakeisti įstatus, notaro patvirtintas protokolo nuorašas;
12. Dokumentų vertybinių popierių įregistravimui panaikinti pateikimo ypatumai:
12.1. bendrovės likvidavimo atveju dokumentai vertybinių popierių įregistravimui panaikinti Komisijai pateikiami ne vėliau kaip per 5 dienas nuo likvidavimo akto sudarymo;
12.2. emitentas, mažinantis savo įstatinį kapitalą, dokumentus akcijų įregistravimui panaikinti Komisijai pateikia po to, kai nutarimas sumažinti įstatinį kapitalą viešai paskelbtas 3 kartus ne trumpesniais kaip 30 dienų intervalais arba praneštas kiekvienam bendrovės akcininkui ir kreditoriui.
Punkto pakeitimai:
Nr. 19, 1999-09-03, Žin., 1999, Nr. 76-2298 (1999-09-10), i. k. 0992051NUTA00000019
12.3. jei emitentas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka yra priverstinai išregistruojamas iš Lietuvos Respublikos įmonių rejestro, Komisija panaikina šio emitento vertybinių popierių įregistravimą vadovaudamasi Lietuvos Respublikos statistikos departamento „Valstybės žiniose“ skelbiamu išregistruojamų įmonių sąrašu.
Papildyta punktu:
Nr. 23, 2000-11-16, Žin., 2000, Nr. 101-3211 (2000-11-24), i. k. 1002051NUTA00000023
13. Tais atvejais, kai Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta, kad bendrovės steigimui (likvidavimui), įstatinio kapitalo didinimui (mažinimui) ar vertybinių popierių rūšies ar klasės keitimui reikalingas atitinkamos institucijos leidimas (sutikimas), kartu su pateikiamais dokumentais emitentas Komisijai turi pateikti ir šio leidimo (sutikimo) kopiją.
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
2 priedas
Forma PRO-A1
AKCIJŲ PROSPEKTO TURINYS
I. PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE AKCIJAS, KURIAS KETINAMA ĮTRAUKTI Į BIRŽOS OFICIALŲJĮ PREKYBOS SĄRAŠĄ
1. Pagrindiniai duomenys apie emitentą (emitento pavadinimas, įstatinis kapitalas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas, teisinė- organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas).
3. Pagrindiniai duomenys apie akcijas, išleidžiamas į viešąją vertybinių popierių apyvartą (išleidžiamų akcijų rūšis, klasė, akcijų skaičius; vienos akcijos nominali vertė; bendra nominali vertė, emisijos kaina (emisijos kainos dydžio nustatymo ribos preliminaraus prospekto atveju), akcijų nominalios vertės perviršis (akcijų priedai), emisijos platinimo kaštai (procentas nuo emisijos kainos), akcijų platinimo pradžia ir pabaiga). Pagrindinę informaciją galima pateikti lentelėje:
Vertybinių popierių pavadinimas |
Nominali vertė (Lt) |
Emisijos kaina (Lt) |
Grynosios įplaukos, gautos iš emisijos (Lt)
|
Emisijos platinimo kaštai (Lt) |
Vienos akcijos |
|
|
|
|
Visos emisijos |
|
|
|
|
4. Pagrindiniai rizikos veiksniai, susiję su siūlomų akcijų įsigijimu (išvardyti rizikos veiksnius ir nurodyti puslapius, kur ieškoti išsamesnės informacijos apie juos).
6. Informacija apie tai, kur ir kada galima susipažinti su prospektu bei dokumentais, kuriais naudojantis jis buvo parengtas (finansinėmis ataskaitomis, auditorių ataskaitomis ir pan.).
7. Asmenys, atsakingi už prospekte pateiktą informaciją:
7.1. už prospektą atsakingi emitento valdymo organų nariai, darbuotojai ir administracijos vadovas (nurodomi vardai, pavardės, pareigos, telefonų ir faksų numeriai);
7.2. jeigu emitentas paveda prospekto rengimą konsultantams arba jį rengia su konsultantų pagalba, prospekte nurodomi tų konsultantų vardai, pavardės, telefonų ir fakso numeriai (jeigu konsultantas yra juridinis asmuo, nurodomas jo pavadinimas, telefonų ir fakso numeriai bei konsultanto atstovo(-ų) vardai ir pavardės), pažymima, kokias konkrečias prospekto dalis rengė konsultantai arba kokios prospekto dalys parengtos su konsultantų pagalba, taip pat nurodyti konsultanto atsakomybės ribas, nustatytas Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklėse.
8. Informacija apie auditą:
8.1. pagrindiniai duomenys apie audito įmonę, atlikusią emitento finansinės atskaitomybės nepriklausomą auditą (įmonės pavadinimas, buveinės adresas, telefono ir fakso numeriai, teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įregistravimo numeris, įmonės kodas);
8.2. nepriklausomų auditorių, atlikusių bendrovės metinių finansinių ataskaitų trejų paskutinių finansinių metų auditą, vardai, pavardės, atestato Nr.;
8.3. informacija apie atliktą auditą (nurodyti nepriklausomo audito atlikimo datą, kokia prospekte pateikta ir kokio laikotarpio informacija buvo audituota; informaciją apie auditą atlikusį auditorių; pateikti nepriklausomo auditoriaus nuomonę, ją sąlygojančias priežastis). Nepriklausomo auditoriaus išvada ir ataskaita, jeigu ji parengta, pridedama prie prospekto.
9. Už prospekto parengimą atsakingų emitento valdymo organų narių, darbuotojų ir administracijos vadovo bei emitento konsultantų ar jų atstovų patvirtinimas, kad prospekte pateikta informacija atitinka tikrovę ir nėra nutylėtų faktų, galinčių turėti įtakos potencialių investitorių sprendimams. Komisijai pateiktuose prospekto egzemplioriuose prie šio patvirtinimo turi būti šiame punkte paminėtų asmenų parašų originalai.
II. INFORMACIJA APIE AKCIJAS, IŠLEIDŽIAMAS Į VIEŠĄJĄ VERTYBINIŲ POPIERIŲ APYVARTĄ, IR JŲ IŠLEIDIMO BŪDĄ
10. Akcijų, išleidžiamų į viešąją vertybinių popierių apyvartą, pagrindinės charakteristikos (pateikti pagrindines akcijų charakteristikas (akcijų skaičius; nominali vertė; emisijos kaina, bendra akcijų nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases) pagal išleidimo į viešąją vertybinių popierių apyvartą būdus (išleidžiant akcijas emisijos metu (per biržą; kitais būdais); neviešajai apyvartai įregistruotas akcijas išleidžiant į viešąją apyvartą (per biržą; kitais būdais)).
11. Emisijos išleidimo tikslas (įstatinio kapitalo formavimas ar didinimas, susijungimas su kita įmone, skaidymasis, oficialus pasiūlymas, privatizavimas, kita; jeigu akcijos išleidžiamos dėl bendrovės reorganizavimo (jungimo ar skaidymo būdu) ar oficialaus pasiūlymo, nurodyti informaciją apie tai, kur ir kada galima susipažinti su reorganizavimo projektu, cirkuliaru bei kitais dokumentais, kuriais naudojantis jis buvo parengtas (finansinėmis ataskaitomis, auditorių ataskaitomis ir pan.)).
12. Akcijų, išleidžiamų į viešąją vertybinių popierių apyvartą, teisiniai pagrindai (įgalioto emitento valdymo organo susirinkimo, kuriame priimtas sprendimas dėl akcijų išleidimo į viešąją vertybinių popierių apyvartą, protokolo išrašas. Tuo atveju, kai pagal galiojančius įstatymus ar (ir) teisės aktus reikalingas atskiras jų nustatyto valstybės valdymo organo leidimas, sutikimas, suderinimas ar kitoks teisinis veiksmas akcijoms į viešąją vertybinių popierių apyvartą išleisti, pateikti išrašą iš šį veiksmą patvirtinančio dokumento, nurodyti dokumento datą ir numerį).
13. Duomenys apie neviešajai apyvartai įregistruotas ir išplatintas akcijas (neviešajai apyvartai įregistruotų akcijų įregistravimą patvirtinančio dokumento numeris ir data, vertybinių popierių registravimo numeris, akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases).
III. INFORMACIJA APIE AKCIJŲ ĮTRAUKIMĄ Į VERTYBINIŲ POPIERIŲ BIRŽOS OFICIALŲJĮ PREKYBOS SĄRAŠĄ
14. Duomenys apie akcijas, ketinamas įtraukti į biržos oficialųjį prekybos sąrašą (akcijų pavadinimas, skaičius, nominali vertė, bendra išleidžiamų akcijų nominali vertė, pagrindinės suteikiamos teisės pagal akcijų rūšis ir klases; jeigu kartu su šia emisija į biržos oficialųjį prekybos sąrašą ketinama įtraukti kitų emisijų akcijas, nurodyti jų charakteristikas ir įregistravimo rekvizitus: įregistravimą patvirtinančio dokumento numerį ir datą, vertybinių popierių registravimo numerį).
15. Prekyba emitento vertybiniais popieriais vertybinių popierių biržose (vertybinių popierių biržų, kuriose prekiaujama emitento vertybiniais popieriais, pavadinimas; prekybos sąrašo pavadinimas; paskutinių 8 ketvirčių didžiausia ir mažiausia kaina bei apyvarta pagal vertybinių popierių rūšis ir klases; emitento planai dėl vertybinių popierių įtraukimo į biržų prekybos sąrašus).
16. Kapitalizacija (kotiravimo einamajame prekybos sąraše pradžioje; metų paskutinę dieną, paraiškos pateikimo įtraukti vertybinius popierius į oficialųjį prekybos sąrašą dieną; finansinių metų kiekvieno ketvirčio pabaigoje; trijų paskutinių mėnesių iki paraiškos įtraukti į oficialųjį prekybos sąrašą padavimo dienos kapitalizacija su vidutine kaina).
17. Prekyba emitento vertybiniais popieriais už biržos ribų (paskutinių 8 ketvirčių didžiausia ir mažiausia kaina bei apyvarta pagal vertybinių popierių rūšis ir klases už biržos ribų; jeigu emitento vertybiniais popieriais prekiaujama organizuotose rinkose, nurodyti jų pavadinimus ir pateikti duomenis apie emitento vertybinių popierių paskutinių 8 ketvirčių didžiausią ir mažiausią kainą bei apyvartą pagal jų rūšis ir klases atskirai kiekvienoje prekybos sistemoje).
18. Informacija apie šios akcijų emisijos dalies kitokį platinimą (jeigu emitentas, ketinantis akcijas įtraukti į oficialųjį biržos sąrašą artimiausių trijų mėnesių laikotarpiu viešai ar neviešai platina ar ketina platinti akcijas, nurodyti šios emisijos tikslą, platinamų akcijų skaičių, vienos akcijos nominalią vertę, emisijos kainą, bendrą nominalią vertę, platinimo vietą ir tvarką).
19. Informacija apie šios akcijų emisijos dalies įtraukimą į kitų vertybinių popierių biržų prekybos sąrašus (jeigu šių akcijų registravimo metu yra pateiktos paraiškos (ar jas ketinama paduoti per tris artimiausius mėnesius) dėl šios emisijos akcijų dalies įtraukimo į kitų vertybinių popierių biržų prekybos sąrašus, nurodyti šių biržų pavadinimus ir šios emisijos dalies dydį).
20. Oficialaus pasiūlymo paskelbimas (jeigu pastarųjų ir einamųjų finansinių metų laikotarpyje buvo paskelbtas trečiosios šalies oficialus pasiūlymas įsigyti emitento akcijų paketą ar emitentas skelbė oficialų pasiūlymą įsigyti kitų bendrovių akcijų paketą, nurodyti oficialaus pasiūlymo kainą ar vertybinių popierių keitimo santykį, nurodant vertybinių popierių, į kuriuos keičiama, pavadinimą ir oficialaus pasiūlymo rezultatą).
IV. AKCIJŲ SUTEIKIAMOS TEISĖS
21. Akcijų suteikiamos teisės, privilegijos, apribojimai (akcijų suteikiamos teisės, pareigos ir privilegijos pagal vertybinių popierių rūšis ir klases; apribojimai, taikomi išleidžiamų vertybinių popierių laisvam judėjimui; privilegijuotųjų akcijų suteikiamų teisių ir privilegijų pakeitimo tvarka; akcininkų teisės emitento reorganizavimo ar oficialaus pasiūlymo metu).
22. Dividendai (data, nuo kurios atsiranda teisė į dividendus, dividendų išmokėjimo terminai ir tvarka (kas priima sprendimą dėl išmokėjimo, laikotarpis nuo sprendimo priėmimo iki išmokėjimo, informavimo apie išmokėjimą tvarka, išmokėjimo būdas, asmenų, turinčių teisę į dividendus, nustatymo tvarka), dividendų nustatymo būdas (jeigu nėra iš anksto nustatyta), šalių teisės į dividendus akcijų perleidimo atveju; jei paskutiniosios emisijos akcijos suteikia kitokias teises į dividendus nei ankstesniųjų emisijų tos pačios klasės akcijos, šitai reikia nurodyti; atvejai, kada gali būti neskelbiami, nemokami ar išieškomi išmokėti dividendai).
23. Dividendų ir kapitalo prieaugio apmokestinimas (dividendų apmokestinimo atvejai ir mokesčiai, taikomi emitento šalyje; nurodyti, ar užsienio emitentas prisiima pareigą apmokestinti dividendus prie šaltinio; akcijų vertės padidėjimo pajamų apmokestinimo tvarka ir mokesčio tarifai atskirai fiziniams ir juridiniams asmenims. Jeigu kuriai nors investuotojų kategorijai taikomos mokestinės lengvatos akcijų vertės padidėjimo pajamoms, jas nurodyti. Bendras fizinių ir juridinių asmenų apmokestinimo tarifas).
V. INFORMACIJA APIE AKCIJŲ EMISIJĄ
25. Išleidžiamų akcijų charakteristikos (skaičius, nominali vertė, emisijos kaina ir bendra nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases, akcijų nominalios vertės perviršis (akcijų priedai)).
26. Rizikos veiksniai, susiję su siūlomų akcijų įsigijimu (rinkos rizika; specifinė investavimo rizika; sandorio šalių ir atsiskaitymo rizika; infliacijos rizika ir kiti rizikos veiksniai).
27. Informacija apie akcijų išleidimo, pasirašymo, apmokėjimo sąlygų nustatymą (emitento valdymo organo, nustačiusio išleidžiamų akcijų platinimo tvarką ir apmokėjimo būdą bei emisijos kainą, pavadinimas, susirinkimo vieta ir laikas).
28. Informacija apie akcijų emisijos kainos nustatymą (principai bei metodai, kuriais vadovautasi nustatant išleidžiamų vertybinių popierių emisijos kainą).
29. Sukauptų lėšų panaudojimo kryptys (gamybos ar teikiamų paslaugų apimties plėtimui – pateikti numatomos gaminti produkcijos ir paslaugų charakteristikas; gamybos organizavimui, modernizavimui, rekonstrukcijai ar naujų technologijų (paslaugų) diegimui – pateikti charakteristikas; valstybinio turto privatizavimui – nurodyti investicijų į privatizuojamus objektus kryptis; investavimui į vertybinius popierius, atsiskaitymui su kreditoriais, mokumo atstatymui ir kt.; pinigų srautų prognozės trejiems metams su komentaru).
30. Akcijų platinimo terminai ir tvarka (platinimo pradžia, pabaiga, platinimo vietų adresai; apribojimai, taikomi įsigyjantiems vertybinius popierius; ne viso išleidžiamų vertybinių popierių skaičiaus ir didesnio, negu numatyta išleisti skaičiaus, pasirašymo pasekmės, pakartotinio platinimo procedūra; atskirų platinimo etapų aprašymas; investitorių informavimo apie pasirašymo pradžią, pabaigą, atskirus pasirašymo etapus, apmokėjimo sąlygas bei kitus su pasirašymu susijusius įvykius tvarka).
31. Akcininkų pirmumo teisės pasirašyti naujai išleidžiamas akcijas realizavimas (pirmumo teisės realizavimo mechanizmas nurodant, kiek anksčiau išleistai akcijai tenka naujai išleidžiamų akcijų; jeigu platinimo metu netaikoma pirmumo teisė, tai nurodyti pirmumo teisės netaikymo priežastį, nurodant konkrečius investitorius ar atrankos kriterijus, pagal kuriuos investitoriams skiriami išleidžiami vertybiniai popieriai; investitorių informavimo apie pasirašymo pradžią, pabaigą, atskirus pasirašymo etapus, apmokėjimo sąlygas bei kitus su pasirašymu susijusius įvykius tvarka).
32. Pasirašymo teisių išleidimas, suteikiantis akcininkams pirmumo teisę įsigyti naujai išleidžiamų vertybinių popierių pirmumo teise:
32.1. duomenys apie akcijas, kurioms išleidžiamos pasirašymo teisės (klasė, nominali vertė, skaičius, terminai ir kt.);
32.2. pasirašymo teisių charakteristikos (išleidžiamų pasirašymo teisių skaičius, emisijos kaina, pasirašymo koeficientas, pasirašymo teisės galiojimo trukmė, nurodant dienų skaičių);
32.3. pasirašymo teisių priskyrimo tvarka ir terminai (priskyrimo pradžia ir pabaiga; pasirašymo teisių savininkų apskaitos diena; kiekvienai emitento anksčiau išleistai akcijai priskiriamas pasirašymo teisių skaičius ir kt.);
33. Prekyba pasirašymo teisėmis (prekybos pasirašymo teisėmis trukmė – nurodyti konkrečias prekybos pradžios ir pabaigos datas; bendrosios pasirašymo teisių sąskaitos atidarymo data; pasirašymo teisių realizavimo procedūra; teisių perrašymo naujam savininkui tvarka ir paskutinė perrašymo data; pasirašymo teisių savininkų sąrašo sudarymo tvarka).
34. Pasirašymo teisių į platinamas akcijas pakeitimo tvarka (pasirašymo teisių keitimo į pasirašomas akcijas santykis ir keitimo terminai, nurodyti keitimo pradžios ir pabaigos datas; keitimo vietos tikslus adresas, telefono, fakso numeriai, atsakingų už keitimą asmenų (pasirašymo agentų) vardai, pavardės; pasirašymo teisių keitimo į išleidžiamas akcijas keitimo santykis ir tvarka, akcijų pasirašymo sutarties sudarymo tvarka; teisių savininkų informavimo apie keitimą tvarka ir terminai; akcijų už neišnaudotas (nepareikalautas pakeisti) teises platinimo tvarka).
35. Akcijų platinimas (jeigu sudarytos sutartys su akcijų platintojais, nurodyti jų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso, elektroninio pašto numerius; sudarytų platinimo sutarčių trumpas apibūdinimas, tarpininkų dalyvavimo pirminėje apyvartoje būdas (pagal Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklių 53-56 punktuose nustatytus požymius); atlyginimo už tarpininkų paslaugas nustatymo būdas ir (agentų paslaugas nustatymo būdas ir (arba) jo dydis; jeigu emitentas yra su platintoju ar agentu, apibūdinti, kaip jie susiję).
36. Akcijų siūlymo ir platinimo išlaidos (numatomos sąnaudos emisijos siūlymui bei platinimui; numatomi sąnaudų padengimo šaltiniai; sąnaudų santykis su numatomų sukaupti lėšų suma).
37. Išleidžiamų akcijų apmokėjimo tvarka (platinamų akcijų apmokėjimo pinigais tvarka: pirminio įnašo dydis, galutinio atsiskaitymo terminai ir sąlygos, mokėjimo pavedimu rekvizitai, apmokėjimo grynais pinigais vieta ir laikas; informacija apie turto įvertinimą, kai akcijos apmokamos turtiniais (nepiniginiais) įnašais; turtinio (nepiniginio) įnašo trumpa charakteristika; turto vertinimo metodas, turto vertintojo pavardė, vardas, kvalifikacinio turto vertintojo pažymėjimo numeris); jeigu akcininkų susirinkimas patvirtino kitokią įnešamo turto vertę, tai ją nurodyti).
VI. DUOMENYS APIE EMITENTĄ IR JO KAPITALĄ
38. Emitentas (emitento pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas; emitento (jo įstatų, jeigu emitentas neįregistruotas) įregistravimo įmonių rejestre duomenys).
41. Priklausomybė asocijuotoms struktūroms (emitento priklausomybė finansinėms-pramoninėms grupėms (koncernams, korporacijoms, asociacijoms ir pan.), grupės aprašymas, emitento vieta grupėje, emitento dalyvavimas grupės narių kapitale bei kitų grupės narių dalyvavimas emitento kapitale, grupės įsteigimo teisinis pagrindas).
42. Emitento steigėjai (jeigu prospektas pateikiamas emitento steigimosi metu);(vardai, pavardės ar įmonių pavadinimai).
45. Emitento įstatinis kapitalas:
45.1. įmonių rejestre įregistruotas įstatinis kapitalas (dydis, struktūra pagal akcijų rūšis ir klases (kiekvienos rūšies ir klasės akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė ir dalis įstatiniame kapitale procentais, neapmokėta bendros nominalios vertės dalis ir jos apmokėjimo sąlygos, neapmokėtų akcijų skaičius, nominali vertė ir bendra nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases);
45.2. informacija apie numatomą įstatinio kapitalo padidėjimą dėl išleistų konvertuojamų ar keičiamų į akcijas skolos ar išvestinių vertybinių popierių pakeitimo:
45.2.1. konvertuojamų ar keičiamų į akcijas skolos ar išvestinių vertybinių popierių, suteikiančių teisę pasirašyti emitento akcijas, pavadinimas, skaičius, pagrindinės charakteristikos, pakeitimo į akcijas terminas(-ai) ir sąlygos;
45.2.2. numatomo įstatinio kapitalo padidėjimo dėl konvertuojamų, keičiamų į akcijas ar suteikiančių teisę pasirašyti emitento akcijas skolos ar išvestinių vertybinių popierių konvertavimo, pakeitimo ar teisės realizavimo dydis ir numatoma įstatinio kapitalo padidinimo data (datos);
45.2.3. numatomi įstatinio kapitalo struktūros pokyčiai pagal akcijų rūšis ir klases po konvertuojamų, keičiamų į akcijas ar suteikiančių teisę pasirašyti emitento akcijas skolos ar išvestinių vertybinių popierių konvertavimo, pakeitimo ar teisės realizavimo;
45.2.4. naujai išleidžiamų akcijų, kai įstatinis kapitalas didinamas dėl skolos ar išvestinių vertybinių popierių pakeitimo ar teisės realizavimo, pasirašymo ar keitimo tvarka ir terminai, skolos ar išvestinių vertybinių popierių savininkų kategorijos, kurioms bus sudarytos sąlygos pasirašyti akcijas pirmumo teise (jeigu pirmumo teisės suteikimas atskiroms skolos ar išvestinių vertybinių popierių savininkų kategorijoms buvo numatytas šių vertybinių popierių išleidimo sąlygose).
46. Informacija apie akcijų pagrindu išleistus depozitoriumo pakvitavimus (deponuotų akcijų, kurių pagrindu yra išleisti depozitoriumo pakvitavimai, skaičius; akcijų keitimo į depozitoriumo pakvitavimus koeficientas; jų skaičius; birža, kur prekiaujama depozitoriumo pakvitavimais; išleidimo data; išleidimo mechanizmas ir kt.).
47. Vertybiniai popieriai, kurie nepažymi dalyvavimo įstatiniame kapitale, bet kurių apyvartą reglamentuoja Vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymas (pavadinimai, nominali vertė, skaičius, bendra nominali vertė (pagal emisijas), išleidimo tvarka ir būdas, savininkams suteikiamos teisės, privilegijos ir apribojimai, galiojimo terminai, išpirkimo data, išmokėjimai šių vertybinių popierių savininkams per paskutinius vienerius metus, konvertavimo tvarka; išvestiniai vertybiniai popieriai, jų išleidimo tvarka ir būdas, suteikiamos teisės).
48. Įstatinio kapitalo ir jo struktūros pokyčiai per paskutinius trejus metus (paskutinių trejų metų įstatinio kapitalo ir jo struktūros pokyčiai pagal akcijų rūšis ir klases, atitinkamų įstatų pataisų įregistravimo įmonių rejestre datos).
49. Įstatinio kapitalo keitimo tvarka (sprendimų pakeisti įstatinį kapitalą priėmimo tvarka, skirtingų rūšių ir klasių akcijų suteikiamos teisės keičiant įstatinį kapitalą).
50. Stambiausi akcininkai (akcininkai, akcininkų susirinkimo dieną tiesiogiai ar netiesiogiai valdantys daugiau kaip 5 procentus emitento įstatinio kapitalo: vardai ir pavardės (fizinių asmenų vardai, pavardės, įmonių pavadinimai, rūšis, buveinės adresas, įmonės rejestro kodas), akcininkams nuosavybės teise priklausančių akcijų skaičius pagal rūšis ir klases, turima įstatinio kapitalo ir balsų dalis procentais, atskirai nurodyti šiam asmeniui nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų balsų procentus ir balsų, priklausančių jam kartu su veikiančiais asmenimis, procentus).
51. Kai kurios įstatų nuostatos, jeigu emitento įstatuose yra numatyta:
51.1. taisyklės, reglamentuojančios išimtines valdymo organų narių teises įsigyjant emitento akcijų ar konvertuojamųjų obligacijų;
51.2. grupės asmenų, kuriems gali būti siūlomos darbuotojų akcijos; darbuotojų akcijų išleidimo sąlygos ir tvarka;
51.3. įstatuose numatyta pirmumo teisės realizavimo bendra tvarka; jeigu pirmumo teisės realizavimas yra ribojamas, tai reikia paaiškinti;
52. Išmokėti dividendai (išmokėti (priskaičiuoti) dividendai pagal akcijų rūšis ir klases per pastaruosius 5-erius metus; dividendų suma (nesumažinta teisės aktų ar emitento įstatų nustatytais atvejais), tenkanti vienai paprastajai akcijai per pastaruosius 5-erius metus; jeigu dividendų dydis buvo mažinamas teisės aktų ar įstatų nustatytais atvejais, pažymėti, dėl kokios priežasties ir kiek jie buvo sumažinti. Dividendų neišmokėjimo (sumažinimo) atvejai privilegijuotųjų akcijų savininkams; nurodyti, ar yra sukauptų neišmokėtų dividendų (nurodyti jų sumą); planuojamą sukauptų dividendų išmokėjimo laiką; ar yra privilegijuotųjų akcijų savininkai įgiję balso teisę dėl laiku neišmokėtų dividendų; ar buvo akcininkų, atsisakiusių dividendų, jei buvo, nurodyti dėl to neišmokėtų dividendų sumą ir paaiškinti, ar tai turėjo įtakos (jei turėjo, tai kokios), skaičiuojant dividendus, tenkančius vienai akcijai (atskirai paprastajai, atskirai privilegijuotajai).
VII. EMITENTO VEIKLA
54. Gamybos (paslaugų) charakteristika (bendra gamybos (teikiamų paslaugų) apimtis per pastaruosius 3-ejus metus, šių trejų metų gamybos apimtys vertine ir natūrine išraiška pagal pagrindines gaminamos produkcijos (teikiamų paslaugų) rūšis, pagrindinių gaminių (paslaugų) dalis bendroje gamybos (paslaugų teikimo) apimtyje, gaminių (paslaugų teikimo) kainos ir jų dinamika per pastaruosius 3-ejus metus, pagrindiniai įmonės veiklą apibūdinantys rodikliai bei jų dinamika per pastaruosius 3-ejus metus, pradėtos ar numatomos gaminti naujos produkcijos (paslaugų) apibūdinimas, kita reikšminga informacija apie gaminamą produkciją (teikiamas paslaugas); gavybos pramonėje papildomai pateikti išteklių apibūdinimą, ekonomiškai naudingų eksploatuoti telkinių įvertinimą, tikėtiną telkinių eksploatavimo laiką).
55. Realizavimo rinkos (pastarųjų trejų metų realizuotos produkcijos (paslaugų) apimtys Lietuvoje ir užsienyje (pagal šalis), realizavimo pobūdis (ilgalaikės ar trumpalaikės sutartys, atsitiktiniai sandoriai, realizavimas per savo paskirstymo tinklą, dalyvavimas prekių biržų prekyboje ir pan.), jeigu priklausoma nuo vieno pirkėjo, trumpai jį apibūdinti; artimiausiu metu numatomos naujos rinkos).
56. Tiekimas (pagrindiniai žaliavų, komplektavimo detalių, energetinių išteklių ir paslaugų tiekėjai, tiekimų apimtys procentais (pagal šalis); ryšių su pagrindiniais tiekėjais pobūdis (trumpalaikės ar ilgalaikės sutartys, atsitiktiniai pirkimai); jeigu priklausoma nuo vieno tiekėjo, jį nurodyti; pagrindinės tiekimo problemos).
57. Nekilnojamasis turtas ir kitos pagrindinės priemonės (žemės sklypo dydis, geografinė padėtis, naudojimosi sklypu teisinis pagrindas; pagrindinių pastatų ir statinių aprašymas (funkcinė paskirtis, balansinė vertė, amžius ir būklė), informacija apie nebaigtas statybas (funkcinė paskirtis, sąmatinė vertė, panaudota dalis, numatomas statybos užbaigimo terminas); pagrindinių mašinų, įrengimų grupių ir technologinių linijų aprašymas (pavadinimai, funkcinė paskirtis, amžius, balansinė vertė, kokioje šalyje pagaminta); pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
58. Rizikos veiksniai, susiję su emitento veikla.
(Ekonominiai: produkcijos (paslaugų teikimo) konkurentabilumas bei realizavimo galimybės; apsirūpinimas žaliavomis, komplektavimo dalimis, gamybiniais plotais, darbo jėga, finansiniais ištekliais; darbuotojų kvalifikacijos lygis, kadrų kaitos problemos, vadovaujančiojo personalo kvalifikacijos ir kompetencijos problemos; priklausomybė nuo tiekėjų, monopolinių vartotojų; atsiskaitymų su tiekėjais ir vartotojais būklė; sezoniškumo bei gamybos cikliškumo įtaka; kiti ekonominiai rizikos veiksniai.
Politiniai: Lietuvos politinės – teisinės raidos įtaka emitento veiklai, nurodyti konkrečias sritis; tarptautinių, tarpvalstybinių susitarimų įtaka; importo ir eksporto politikos įtaka, muitų politikos įtaka, kiti politiniai rizikos veiksniai.
Valstybės nustatyti reikalavimai bei apribojimai emitento veiklai.
Socialiniai: darbo užmokesčio lygis ir darbo užmokesčio išmokėjimo problemos; darbuotojų priklausymas profsąjungoms; kiti socialiniai veiksniai.
Techniniai-technologiniai: fizinis ir moralinis pagrindinių priemonių susidėvėjimas; standartizacijos problemos; kiti techniniai – technologiniai rizikos veiksniai.
Ekologiniai: emitento išleidžiamų teršalų pobūdis; sumos, išleidžiamos aplinkos apsaugai; sumos, išleidžiamos baudoms mokėti už aplinkos teršimą; emitento veiklos apribojimo ar sustabdymo dėl žalos aplinkai galimybė; kiti ekologiniai rizikos veiksniai.
Emitento vertybinių popierių likvidumas antrinėje vertybinių popierių rinkoje.
Banko paskolų grąžinimas (paskolų būklė, kreditinė linija).
Kiti rizikos veiksniai).
59. Gamybos nutraukimas ar sumažinimas, turėjęs ar turintis esminės įtakos emitento veiklos rezultatams per dvejus pastaruosius metus (nurodyti šių įvykių datą ir trukmę, priežastį).
60. Patentai, licencijos, kontraktai (emitento priklausomybės nuo patentų, licencijų, pramoninių, komercinių ir finansinių kontraktų trumpas apibūdinimas; pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
61. Mokslo tiriamieji darbai (informacija apie atliekamus mokslo tiriamuosius darbus ir naujų produkcijos rūšių gamybą per pastaruosius 5-erius metus, jeigu tai turi esminės įtakos emitento finansinei būklei; trumpas jų apibūdinimas).
62. Teisminiai (arbitražo) procesai (informacija apie teisminius ar arbitražo procesus, galinčius turėti ar turėjusius įtakos emitento finansinei būklei per paskutinius vienerius metus (taikytos sankcijos ir paskirtos baudos, jų priežastys, priteistas žalos atlyginimas, neišspręsti teisminiai ar arbitražo procesai ir galimos jų pasekmės), pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
63. Darbuotojai (vidutinis sąraše esančių darbuotojų skaičius, pokyčiai per pastaruosius 3-ejus metus; žymių pokyčių atveju (daugiau kaip 10 procentų) nurodyti priežastis; darbuotojų sugrupavimas pagal išsilavinimą; vadovaujančiojo personalo, specialistų, darbininkų skaičius ir vidutinis mėnesinis atitinkamos darbuotojų grupės darbo užmokestis; darbo sutartyse numatytos ypatingos emitento darbuotojų (ar jų dalies) teisės bei pareigos).
64. Investicijų politika (įmonių, į kurias emitentas yra investavęs daugiau kaip 30 procentų savo įstatinio kapitalo, taip pat įmonių, kurių įstatiniame kapitale emitento dalis sudaro daugiau kaip 30 procentų:
64.1. pavadinimai, buveinių adresai, veiklos pobūdis, įstatinio kapitalo dydis, neapmokėta emitento dalis įstatiniame kapitale, grynasis pelnas (nuostolis), trumpalaikių įsipareigojimų ir trumpalaikio turto santykis, visų įsipareigojimų ir viso turto santykis;
64.2. emitentui priklausančių akcijų rūšis ir klasė, akcijų skaičius, nominali vertė, šių bendrovių visuotiniuose akcininkų susirinkimuose turimų balsų procentas, atskirai nurodyti šiam emitentui nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų balsų procentus ir balsų, priklausančių jam su kartu veikiančiais asmenimis, procentus;
64.3. emitentui išmokėtų dividendų dydis, emitento suteiktų įmonei ir gautų iš įmonės paskolų per paskutinius finansinius metus dydis, įsigytų įmonės skolos vertybinių popierių charakteristika ir jų bendra nominali vertė;
64.4. stambūs, sudarantys daugiau kaip 10 procentų emitento įstatinio kapitalo, investicijų projektai, įgyvendinti per paskutinius 3-ejus metus: investicijų rūšys, investicijų apimtys, investicijų finansavimo šaltiniai (išoriniai, vidiniai); investicijų geografinis pasiskirstymas (Lietuvoje ir užsienyje);
VIII. FINANSINĖ BŪKLĖ
66. Pateikti finansines ataskaitas, parengtas vadovaujantis Tarptautiniais apskaitos standartais (jei buvo sudaromos konsoliduotos finansinės ataskaitos, reikia papildomai pateikti ir konsoliduotas finansines ataskaitas):
66.1. paskutinių trejų metų balansus, išdėstytus palyginamojoje lentelėje ir tarpinius balansus, jeigu nuo paskutinių finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių;
66.2. paskutinių trejų metų pelno (nuostolio) ataskaitas su pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitomis, išdėstytomis palyginamojoje lentelėje ir tarpines ataskaitas, jeigu nuo paskutinių finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių;
67. Pateikti finansinių ataskaitų komentarus (paaiškinti svarbiausių pozicijų turinį per paskutinius finansinius metus ir einamąjį ataskaitinį laikotarpį, įvykusius pokyčius ir pokyčių priežastis pagal 68 punkte pateikiamą informacijos atskleidimo schemą).
68. Finansinės informacijos atskleidimo schema:
68.1. pateikti sutrumpintą emitento finansinės apskaitos politikos aprašymą, t. y. pagrindinių finansinės apskaitos sričių finansinės apskaitos metodus – ilgalaikio turto, jo nusidėvėjimo, perkainojimo, nurašymo bei atstatymo apskaitos principus, svarbius trumpalaikio turto apskaitos, perkainojimo bei nurašymo principus, trumpalaikių ir ilgalaikių įsipareigojimų apskaitos ypatumus, akcininkų nuosavybės, taip pat ir įvairių rezervų apskaitos principus;
68.2. balanso pozicijų paaiškinimas ir atskleidimas:
68.2.1. Ilgalaikis materialus turtas.
68.2.1.1. Pateikti analizę ilgalaikio materialaus turto, suskirstyto tokiomis grupėmis: žemė, pastatai, gamybos priemonės, įranga, lizingo ar panašiu pagrindu įsigytas turtas, kitas ilgalaikis materialus turtas, pateikiant pavadinimus esant vertingoms sumoms;
68.2.1.2. parodyti, kaip kito kiekvienos grupės ilgalaikis materialus turtas nuo apskaitos laikotarpio pradžios iki pabaigos, turto įvertinimo apskaitos būdus, įsigytą turtą įmonių susijungimo atveju, turto padidėjimą ar sumažėjimą dėl perkainojimo (atskleisti perkainojimo principus), finansinių ataskaitų konsolidavimo atveju parodyti užsienyje esančių įmonių finansinių ataskaitų perskaičiavimo į vietinę valiutą skirtumus, kitus svarbius pasikeitimus;
68.2.1.3. nurodyti sumas, kuriomis kiekvienos grupės ilgalaikis materialus turtas nudėvimas per ataskaitinį laikotarpį, kokios yra sukauptos nusidėvėjimo sumos, taip pat nurodyti naudojamus nusidėvėjimo skaičiavimo metodus, nusidėvėjimo skaičiavimo metodų pakeitimo priežastis ir jų pakeitimo įtaką rezultatui, nusidėvėjimo normas bei jų pokyčius ir nudėvimo turto naudingus gyvavimo laikotarpius. Bendra balansinė vertė ir sukaupta nusidėvėjimo suma turi būti nurodoma kiekvienai ilgalaikio materialaus turto grupei (pastatams, įrengimams) apskaitos laikotarpio pradžioje ir pabaigoje;
68.2.1.4. nurodyti už įsipareigojimus užstatyto ilgalaikio materialaus turto nuosavybės teisių apribojimus, jei jų yra;
68.2.1.5. nurodyti išlaidų sumas, skirtas ilgalaikiam materialiam turtui pagaminti ar pasistatydinti;
68.2.1.6. nurodyti sumas, susijusias su turimais nebalansiniais įsipareigojimais dėl ilgalaikio materialaus turto įsigijimo;
68.2.1.7. nurodyti kapitalizuotas paskolų palūkanas per ataskaitinį laikotarpį bei naudojamus kapitalizavimo metodus;
68.2.2. Kitas ilgalaikis turtas.
68.2.2.1. Pateikti informaciją apie ilgalaikes investicijas, tarp jų investicijas į dukterines įmones, investicijas į susijusias įmones, investiciniu tikslu laikomą materialųjį turtą, kitas investicijas. Parodyti, kaip kito ilgalaikės investicijos per ataskaitinį laikotarpį, kiek jos padidėjo ar sumažėjo, ar buvo perkainotos arba nukainotos. Pateikti informaciją apie kiekvienos perkainuotų ilgalaikių investicijų grupės perkainojimo politiką, paskutiniojo perkainojimo datą, perkainojimo pagrindą, pažymėti, ar buvo pasitelkti vertintojai iš šalies, ar naudotasi vidaus vertintojų paslaugomis;
68.2.2.2. nurodyti ilgalaikes gautinas sumas, tarp jų – iš pagrindinės veiklos, iš įmonės vadovų, iš susijusių įmonių (kai finansinės ataskaitos tarp šių įmonių yra konsoliduojamos), iš kitų susijusių įmonių bei kitas ilgalaikes gautinas sumas;
68.2.2.3. aprašyti nematerialiojo turto pozicijas, tokias kaip nematerialusis turtas, susijęs su investicijomis į kitas įmones, patentai, prekybos ženklai bei kitas. Parodyti jų pokytį per ataskaitinį laikotarpį atskleidžiant kapitalizuotas sumas, nurašytas sumas, sumas, perkeltas į kito turto sąskaitas, atstatytas sumas ir pan.
68.2.3. Trumpalaikis turtas.
68.2.3.1. Nurodyti grynųjų pinigų sąskaitose ir kasoje likučius, atskirai pateikti sumas, kurių neįmanoma tuojau pat panaudoti (pvz., užšaldytas likutis užsienio banke dėl valiutos konvertavimo apribojimų);
68.2.3.2. pateikti nesunkiai perleidžiamus rinkoje vertybinius popierius, atskleidžiant jų įsigijimo savikainą, atskirai pažymėti jų rinkos vertę, jei balanse jie apskaitomi kitokia verte. Jei įmonė yra daug lėšų investavusi į vertybinius popierius (finansinius instrumentus), pateikti detalesnę jų analizę;
68.2.3.3. parodyti trumpalaikes gautinas sumas, jas sugrupavus į iš pagrindinės veiklos, iš įmonės vadovų, iš susijusių įmonių (kai finansinės ataskaitos yra konsoliduojamos tarp šių įmonių), iš kitų susijusių įmonių gautinas sumas, kitas gautinas sumas bei sumokėtus avansus. Parodyti kaip kito šios sumos per ataskaitinį laikotarpį;
68.2.3.4. parodyti turimas atsargas, sugrupuotas tokiomis grupėmis: žaliavos ir medžiagos, nebaigta gamyba, gatava produkcija. Nurodyti, kokie atsargų nurašymo apskaitos metodai naudojami kiekvienai grupei. Pateikti skirtumą tarp atsargų balansinės vertės, kai jos yra nurašomos vadovaujantis LIFO metodu, ir (1) žemesniosios vertės iš grynosios realizuotinos vertės ir įsigijimo savikainos, kai naudojamas FIFO metodas, ar kai atsargos nurašomos remiantis aritmetiniu svertiniu vidurkiu, arba (2) žemesniosios vertės iš grynosios realizuotinos vertės ir dabartinės savikainos;
68.2.3.5. jei atsargos finansinėje apskaitoje įkainojamos grynąja realizuotina verte, šitai reikia nurodyti. Be to, reikia pateikti informaciją apie užstatytas atsargas;
68.2.3.6. nebaigtos statybos pozicijoms nurodyti bendrąją išlaidų sumą ir pripažinto pelno (atėmus pripažinto nuostolio sumą) sumą, avansu gautas sumas ir kitą svarbią informaciją;
68.2.4. Įsipareigojimai.
68.2.4.1. Pateikti trumpalaikių įsipareigojimų analizę suklasifikavus juos tokiomis grupėmis: (a) trumpalaikės bankų paskolos ir overdraftai, (b) ilgalaikių įsipareigojimų einamoji dalis, (c) mokėtinos sumos suskirstytos į: pagrindinės veiklos mokėtinas sumas, įmonės vadovams mokėtinas sumas, susijusioms įmonėms (kai šių įmonių finansinės ataskaitos yra konsoliduojamos) mokėtinas sumas, mokėtinus pelno mokesčius (atskirai pateikti pelno mokesčio sumą, priskaičiuotą šalies biudžeto naudai ar grąžintiną įmonės savininkams), mokėtinus dividendus, kitas mokėtinas sumas ir sukauptas sąnaudas.
Pastaba. Jei įsipareigojimai neskirstomi į trumpalaikius ir ilgalaikius, neturi būti skaičiuojamos ir tarpinės sumos.
68.2.4.2. Suskirstyti ilgalaikius įsipareigojimus tokiomis grupėmis: turto įkeitimu užtikrintos paskolos, neužtikrintos paskolos, paskolos iš susijusių įmonių (kai šių įmonių finansinės ataskaitos yra konsoliduojamos), paskolos iš kitų susijusių įmonių. Parodyti, kaip jos kito per ataskaitinį laikotarpį. Nurodyti kiekvienos paskolų grupės palūkanų normos dydį, grąžinimo terminus, banko nustatytus apribojimus paskolos gavėjui, reikalavimų tenkinimo eiliškumą, paskolos konvertavimo ypatumus, neamortizuotos premijos ar diskonto sumą. Paskolos, kurios turi galimybę būti konvertuotos į nuosavybės vertybinius popierius, turi būti pateiktos atskirai, parodant į nuosavybę konvertuotiną dalį bei įsipareigojimu liekančią dalį;
68.2.4.3. nurodyti kitus svarbius įsipareigojimų straipsnius, įtrauktus į kitus įsipareigojimus, atidėtas sumas, pvz., atidėtus mokesčius, atidėjimus darbuotojų pensijoms, kitus įsipareigojimus bei parodyti jų pokytį per ataskaitinį laikotarpį;
68.2.4.4. atskirai nurodyti įsipareigojimus, susijusius su lizingo pagrindu turimu turtu. Pateikti sumas įsipareigojimų per artimiausius ūkinius metus pagal finansinio lizingo arba neatšaukiamo operacinio lizingo sutartis. Pateikti kitą informaciją, susijusią su lizingu, tokią kaip finansiniai apribojimai, lizinguoto turto įsigijimo galimybė, kiti neapibrėžtumai, susiję su lizingu;
68.2.4.5. nurodyti pagrindines pelno mokesčio sąnaudų (pajamų) komponentų sumas, tokias kaip einamoji pelno mokesčio sąnaudų (pajamų) suma, koregavimai, atidėtosios pelno mokesčio sąnaudos (pajamos) arba jų atstatymas, pelno mokesčio sąnaudų (pajamų) suma dėl apskaitos politikos pasikeitimo ar esminių apskaitos klaidų ir kitas.
68.2.5. Savininkų nuosavybė.
68.2.5.1. Apie kiekvieną akcinio kapitalo rūšį pateikti šią informaciją: įregistruotų ar visuotiniame akcininkų susirinkime patvirtintų, išleistų ir esančių apyvartoje akcijų skaičius, neapmokėtų akcijų skaičius, akcijų nominali vertė, akcinio kapitalo pokyčiai per ataskaitinį laikotarpį, akcijų suteikiamos teisės, privilegijos ir apribojimai, dividendų dydis, ir įsipareigojimai dėl dividendų (privilegijuotųjų akcijų atveju), supirktų akcijų skaičius, akcijų, kurios yra rezervuotos išleidimui ateityje (opcionų ar kitų sutarčių pavidalu), skaičius ir visa su tuo susijusi informacija. Pateikti kitą svarbią informaciją, susijusią su privilegijuotosiomis akcijomis, konvertuojamų įsipareigojimų nuosavybės elementais, kitais su akcijomis susijusiais finansiniais instrumentais;
68.2.5.2. pateikti informaciją apie kitą akcininkų (savininkų) nuosavybę, parodyti jos pokytį per ataskaitinį laikotarpį bei kitus svarbius dalykus. Kitą akcininkų nuosavybę apibūdinti suskirstytą tokiomis grupėmis: akcinio kapitalo perviršis, finansinio turto ir ilgalaikio materialaus turto perkainojimo rezervai (aprašyti pelno mokesčio įtaką perkainojimo rezervų pokyčiams), kiti rezervai, nepaskirstytasis pelnas (nuostolis).
68.3. Pelno (nuostolio) ataskaita.
68.3.1. Pateikti informaciją apie pagrindinius pajamų straipsnius bei parodyti jų pokytį per ataskaitinį laikotarpį. Siekiant kuo tiksliau atspindėti įmonės specifiką, pajamas suskirstyti tokiomis kategorijomis: prekių pardavimas, paslaugų teikimas, palūkanos, investicijų į vertybinius popierius pelnas arba nuostolis (atskirai parodyti investicijų į vertybinius popierius realizuotą ir nerealizuotą pelną (nuostolį)), autoriniai atlyginimai, honorarai, dividendai, pajamos iš neįprastinės veiklos;
68.3.3. parodyti pajamų sumas pagal sutartis, kuriomis remiantis yra pripažintos pajamos per ataskaitinį laikotarpį pagal darbų atlikimo apimtis;
68.3.4. parodyti įmonės pagrindinės veiklos sąnaudas, jas įvardyti ir suskirstyti svarbiomis grupėmis, susijusiomis su pagrindinės veiklos pajamomis ir pripažintomis sąnaudomis per ataskaitinį laikotarpį;
68.3.5. pateikti anksčiau nukainuotų atsargų atstatytas sumas, per ataskaitinį laikotarpį pripažintas pajamomis;
68.3.6. nurodyti informaciją apie įmonės atliekamus plėtros ir tyrinėjimo darbus, parodyti sumas, pripažintas ataskaitinio laikotarpio sąnaudomis, nurodyti atliekamų darbų pobūdį;
68.3.7. nurodyti pasikeitusių ilgalaikio turto nusidėvėjimo normų įtaką per tą ataskaitinį laikotarpį, kurį buvo pakeistos nusidėvėjimo normos;
68.3.8. pateikti informaciją apie kitas pajamų ar sąnaudų sumas, kurių apimtis ar pobūdis yra reikšmingi;
68.3.9. pateikti paaiškinimą dėl finansinėje apskaitoje išvesto pelno prieš pelno mokestį ir apmokestinamojo pelno skirtumų, parodyti faktišką pelno mokesčio ir taikytino (galiojančio pagal pelno mokesčio įstatymą) pelno mokesčio sumą, paaiškinti laikinųjų ir pastoviųjų skirtumų įtaką pelno mokesčio nustatymui;
68.4. Pinigų srautų ataskaita. Pinigų srautų ataskaita, parengta pagal Tarptautinius apskaitos standartus, yra metinės finansinės atskaitomybės dalis. Šioje ataskaitoje pinigų srautai turi būti suskirstyti į pinigų srautus iš veiklos (pagrindinės veiklos), investicinės veiklos bei finansinės veiklos. Pinigų srautai iš veiklos (pagrindinės veiklos) turi būti pateikiami vadovaujantis tiesioginiu metodu, kai nurodomi pagrindiniai piniginių įplaukų ir išmokų straipsniai, arba netiesioginiu metodu, kai grynasis ataskaitinio laikotarpio pelnas (nuostolis) yra koreguojamas dėl nepiniginių straipsnių, tokių kaip atidėjimai, sukaupimai ir pan., įtakos. Pinigų srautų ataskaitą turi rengti ir dukterinės įmonės, nepaisant to, kad konsoliduotą ataskaitą rengia pagrindinė (kontroliuojančioji) įmonė. Pinigų srautai iš pagrindinės veiklos, investicinės veiklos ir finansinės veiklos turi būti pateikti bendrąja verte, išskyrus atvejus, kai priimtinas jų pateikimas grynąja verte, pvz., kai pinigų gavimas iš klientų ar išmokėjimas klientams labiau atspindi klientų veiklą, o ne įmonės veiklą, arba kai pinigų gavimo ar išmokėjimo apyvarta yra greita, sumos didelės, o terminai trumpi;
68.4.1. pinigų srautus iš neįprastinės veiklos parodyti prieš tai suklasifikavus juos atitinkamai į srautus iš pagrindinės veiklos, investicinės veiklos ir finansinės veiklos;
68.4.3. apibūdinti pinigų srautus susijusius su investicijomis į dukterines įmones ar kitas įmones arba susijusius su šių investicijų perleidimu;
68.4.4. parodyti nepiniginių srautų įtaką investicinei ar finansinei veiklai, t. y. tokius pokyčius, kurie nereikalauja pinigų ar pinigų ekvivalentų panaudojimo;
68.4.5. parodyti apskaitos politiką, naudojamą nustatant pinigų ir pinigų ekvivalentų sudėtį bei išvardyti pinigų ekvivalentų sudėtį;
68.4.6. pateikti kitą svarbią su pinigų srautais susijusią informaciją, pavyzdžiui, apie dideles pinigų sumas, turimas pagrindinėje įmonėje, kuriomis negali pasinaudoti dukterinės įmonės, apie turimas neišnaudotas kredito linijas, kurias bus galima panaudoti ateityje, apie svarbias pinigų srautų sumas, išskaidytas pagal gamybinius ar geografinius segmentus ir pan.
68.5. Kita informacija, kurią būtina atskleisti.
68.5.1. Įvykiai po balanso sudarymo datos. Atskleisti įvykius, įvykusius po finansinių ataskaitų sudarymo datos (ataskaitinių metų pabaigos) iki finansinių ataskaitų tvirtinimo metiniame akcininkų susirinkime (arba finansinių ataskaitų publikavimo) datos. Nurodyti šių įvykių pobūdį ir kokią įtaką jie gali turėti ateities rezultatams.
68.5.2. Neapibrėžtumai. Pateikti informaciją apie neapibrėžtus nuostolius ir neapibrėžtą pelną, t. y. nurodyti jų pobūdį, įtaką ateities rezultatams; jei tokio pobūdžio įvertinimo atlikti neįmanoma, konstatuoti šį faktą.
68.5.3. Esminės klaidos. Pateikti informaciją apie apskaitoje padarytas esmines klaidas bei jų taisymo metodus. Pateikti palyginamąją informaciją, kaip finansinės ataskaitos atrodė kol klaida nebuvo aptikta, ir po to kai klaida buvo ištaisyta.
68.5.4. Apskaitos politikos pasikeitimas. Jei ataskaitinių metų eigoje įmonė keitė savo apskaitos politiką, nurodyti priežastį, kodėl tai padaryta (pvz., įsigaliojo naujas finansinės apskaitos standartas, vadovybė nusprendė, kad naujas apskaitos metodas padės tiksliau ir teisingiau atspindėti finansinį rezultatą) ir metodą, kuriuo vadovaujantis buvo (bus) atspindima pasikeitimo įtaka finansinėms ataskaitoms.
68.5.5. Informacija apie santykius su susijusiomis šalimis. Atskleisti įmonės santykius su susijusiomis šalimis, nepriklausomai nuo to, ar vyko kokie nors sandoriai tarp įmonės ir susijusių šalių, ar ne. Charakterizuoti tų santykių pobūdį, sandorių apimtis vertine arba santykine išraiška, iš sandorių su susijusiomis šalimis gautas pajamas ar patirtas sąnaudas, kainų (komisinių) politiką tarp įmonės ir susijusių šalių (ar buvo daromos lengvatos), ir pan.
68.5.6. Konsoliduotos finansinės ataskaitos. Išvardyti ir apibūdinti visas dukterines įmones, kurios buvo konsoliduotos pagrindinės įmonės finansinėse ataskaitose bei dukterines įmones, kurios nebuvo konsoliduotos. Konsoliduotų įmonių atveju – nurodyti įmonės pavadinimą, būstinės registracijos adresą, turimą dalį akciniame kapitale arba turimą balsų skaičių (jei skiriasi nuo turimos dalies akciniame kapitale), finansinės apskaitos metodus, pagal kuriuos ši investicija yra apskaitoma pagrindinėje įmonėje; nekonsoliduotų įmonių atveju – nurodyti priežastis, kodėl nekonsoliduojama.
IX. VALDYMO ORGANAI
71. Valdymo organų teisės ir pareigos (stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos teisės ir pareigos).
72. Valdymo organų nariai (stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos (administracijos vadovas, jo pavaduotojai, vyriausiasis finansininkas) nariai:
72.1. einamos pareigos, vardai ir pavardės, duomenys apie dalyvavimą emitento kapitale (turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
72.2. apie valdybos pirmininką, administracijos vadovą ir finansų direktorių (vyriausiąjį finansininką) papildomai nurodomi šie duomenys: išsilavinimas, profesija, darbovietės per paskutinius 10 metų ir pareigos jose;
72.3. duomenys apie dalyvavimą kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų veikloje (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas ir užimamos pareigos) bei kapitale (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas, turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
73. Informacija apie išmokas bei paskolas valdymo organų nariams:
73.1. informacija apie emitento per pastaruosius vienerius finansinius metus išmokėtų atlyginimų, tantjemų, kitų išmokų iš pelno vidutinius dydžius, tenkančius vienam asmeniui (pagal aukščiau minėtų asmenų kategorijas);
73.2. emitento stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos nariams per pastaruosius finansinius metus išmokėtų atlyginimų, tantjemų ir kitų išmokų iš pelno sumos (kiekvienai aukščiau minėtai asmenų kategorijai), gautos iš įmonių, kuriose emitento dalis įstatiniame kapitale sudaro daugiau kaip 20 procentų;
74. Steigėjai (jeigu prospektas pateikiamas emitento steigimosi metu):
74.1. steigėjų – įmonių, įstaigų ar organizacijų – pavadinimai, buveinių adresai, įstatinio kapitalo dydis ir struktūra (kiekvienos rūšies ir klasės akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė, valstybinis kapitalas, jeigu jis nepadalintas į akcijas), valstybės dalis įstatiniame kapitale procentais, informacija apie išleistus vertybinius popierius, atstovaujančius įstatinį kapitalą (išleistų vertybinių popierių pavadinimai, skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė), paskutinių vienerių metų buhalterinis balansas ir pelno (nuostolių) ataskaita, akcininkams paskirti dividendai (bendra suma, suma, tenkanti kiekvienos rūšies ir klasės vienai akcijai);
74.2. kitų steigėjų vardai ir pavardės, gimimo metai, išsilavinimas, profesija, darbovietės per paskutinius 10 metų ir pareigos jose, duomenys apie dalyvavimą kitų įmonių, įstaigų veikloje (įmonių, įstaigų ar organizacijų pavadinimai, einamos pareigos) bei kapitale (įmonių, įstaigų ar organizacijų pavadinimai, turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
75. Sutartys su audito įmone (jei pasikeičia audito įmonė, nurodyti, kokios sutartys sudaromos su audito įmone; trumpas sutarčių apibūdinimas (vidinio ir išorinio audito); turi būti nurodytos visos sutarties dėl audito atlikimo nutraukimo priežastys).
76. Sandoriai su suinteresuotais asmenimis (duomenys apie paskutinių vienerių metų emitento pagrindinei veiklai nebūdingus sandorius su įmonėmis, įstaigomis ir organizacijomis, kurių veikloje (yra stebėtojų tarybos, valdybos ar administracijos nariai) ar kapitale (balsų dalis sudaro daugiau kaip 20 procentų) dalyvauja emitentas ar jo valdymo organų nariai:
76.1. sandorių rūšys (nekilnojamojo turto, pagrindinių gamybos priemonių perleidimas, nebūdingos pirkimo-pardavimo sutartys, išduotos paskolos, suteiktos garantijos ar laidavimai dėl jų prievolių įvykdymo);
X. NAUJAUSI ĮVYKIAI EMITENTO VEIKLOJE IR PERSPEKTYVOS
77. Naujausi įvykiai emitento veikloje (naujausi emitento veiklos ir finansinės būklės pokyčiai, neatspindėti prospekte pateiktose finansinėse ataskaitose: produkcijos (paslaugų) apimties ir asortimento pasikeitimai, naujų realizavimo rinkų įsisavinimas ar praradimas, esminiai gamybos kaštų struktūros ir pardavimo kainų pokyčiai, kapitalo sudėties ir struktūros pasikeitimai ir pan.).
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
2 priedas
Forma PRO-A2
AKCIJŲ PROSPEKTO TURINYS
I. PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE AKCIJAS, KURIAS KETINAMA ĮTRAUKTI Į BIRŽOS EINAMĄJĮ PREKYBOS SĄRAŠĄ
1. Pagrindiniai duomenys apie emitentą (emitento pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas, teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas).
3. Pagrindiniai duomenys apie akcijas, išleidžiamas į viešąją vertybinių popierių apyvartą (išleidžiamų akcijų rūšis, klasė, skaičius; vienos akcijos nominali vertė; bendra išleidžiamų akcijų nominali vertė, emisijos kaina (emisijos kainos dydžio nustatymo ribos preliminaraus prospekto atveju), akcijų nominalios vertės perviršis (akcijų priedai), emisijos platinimo kaštai (procentas nuo emisijos kainos), akcijų platinimo pradžia ir pabaiga). Pagrindinę informaciją galima pateikti lentelės forma:
Vertybinių popierių pavadinimas |
Nominali vertė (Lt) |
Emisijos kaina (Lt) |
Grynosios įplaukos, gautos iš emisijos (Lt) |
Emisijos platinimo kaštai (%) |
Vienos akcijos |
|
|
|
|
Visos emisijos |
|
|
|
|
4. Pagrindiniai rizikos veiksniai, susiję su siūlomų akcijų įsigijimu (išvardyti rizikos veiksnius ir nurodyti puslapius, kur ieškoti išsamesnės informacijos apie juos).
6. Informacija apie tai, kur ir kada galima susipažinti su prospektu bei dokumentais, kuriais naudojantis jis buvo parengtas (finansinėmis ataskaitomis, auditorių ataskaitomis ir pan.).
7. Asmenys, atsakingi už prospekte pateiktą informaciją:
7.1. už prospektą atsakingi emitento valdymo organų nariai, darbuotojai ir administracijos vadovas (nurodomi vardai, pavardės, pareigos, telefonų ir faksų numeriai);
7.2. jeigu emitentas prospekto rengimą paveda konsultantams arba jį rengia su konsultantų pagalba, prospekte nurodomi tų konsultantų vardai, pavardės, telefonų ir faksų numeriai (jeigu konsultantas yra juridinis asmuo, nurodomas jo pavadinimas, telefonų ir faksų numeriai bei konsultanto atstovo(-ų) vardas ir pavardė), pažymima kokias konkrečias prospekto dalis rengė konsultantai arba kokios prospekto dalys parengtos su konsultantų pagalba ir nurodomos konsultantų atsakomybės ribos, numatytos Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklėse.
8. Informacija apie auditą:
8.1. pagrindiniai duomenys apie audito įmonę, atlikusią emitento finansinės atskaitomybės nepriklausomą auditą (įmonės pavadinimas, buveinės adresas, telefono ir fakso numeriai, teisinė organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įregistravimo numeris, įmonės kodas);
8.2. nepriklausomų auditorių, atlikusių bendrovės metinių finansinių ataskaitų trejų paskutinių finansinių metų ataskaitų auditą, vardai, pavardės, atestato Nr.;
8.3. informacija apie atliktą auditą (nepriklausomo audito atlikimo data, kokio laikotarpio ir kokios prospekte pateiktos informacijos auditas atliktas; informacija apie auditorių; nepriklausomo auditoriaus nuomonė, ją sąlygojančios priežastys). Nepriklausomo auditoriaus išvada ir ataskaita (jeigu ji parengta) pridedamos prie prospekto.
9. Už prospekto parengimą atsakingų emitento valdymo organų narių, darbuotojų ir administracijos vadovo bei emitento konsultantų ar jų atstovų patvirtinimas, kad prospekte pateikta informacija atitinka tikrovę ir nėra nutylėtų faktų, galinčių turėti įtakos potencialių investitorių sprendimams. Komisijai pateiktuose prospekto egzemplioriuose prie šio patvirtinimo turi būti šiame punkte paminėtų asmenų parašų originalai.
II. INFORMACIJA APIE AKCIJAS, IŠLEIDŽIAMAS Į VIEŠĄJĄ VERTYBINIŲ POPIERIŲ APYVARTĄ
10. Akcijų, išleidžiamų į viešąją vertybinių popierių apyvartą, pagrindinės charakteristikos (nurodyti pagrindines akcijų charakteristikas (akcijų skaičius, nominali vertė; emisijos kaina, bendra akcijų nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases) pagal išleidimo į viešąją vertybinių popierių apyvartą būdus (išleidžiant akcijas emisijos metu (per biržą ar nesinaudojant jos paslaugomis); neviešajai apyvartai įregistruotas akcijas išleidžiant į viešąją apyvartą (per biržą ar nesinaudojant jos paslaugomis)).
11. Emisijos išleidimo tikslas (įstatinio kapitalo formavimas ar didinimas, susijungimas su kita įmone, skaidymasis, oficialus pasiūlymas, privatizavimas, bendrovės reorganizavimas).
12. Rizikos veiksniai, susiję su siūlomų akcijų įsigijimu (rinkos rizika; specifinė investavimo rizika; sandorio šalių ir atsiskaitymo rizika; infliacijos rizika ir kt.).
13. Akcijų, išleidžiamų į viešąją vertybinių popierių apyvartą, teisiniai pagrindai (įgalioto emitento valdymo organo susirinkimo, kuriame priimtas sprendimas dėl akcijų išleidimo į viešąją vertybinių popierių apyvartą protokolo išrašas; jeigu pagal galiojančius įstatymus ar (ir) teisės aktus reikalingas atskiras jų nustatyto valstybės valdymo organo leidimas, sutikimas, suderinimas ar kitoks teisinis veiksmas išleisti akcijas į viešąją vertybinių popierių apyvartą, pateikti šį veiksmą patvirtinančio dokumento išrašą, nurodyti dokumento datą bei numerį).
14. Duomenys apie neviešajai apyvartai įregistruotas ir išplatintas akcijas (neviešajai apyvartai įregistruotų akcijų įregistravimą patvirtinančio dokumento numeris ir data, vertybinių popierių registravimo numeris, akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases).
15. Akcijų platinimas (jeigu sudarytos sutartys su akcijų platintojais, nurodyti jų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso, elektroninio pašto numerius; sudarytų platinimo sutarčių trumpas apibūdinimas, tarpininkų dalyvavimo pirminėje apyvartoje būdas (pagal Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklių 53-56 punktus); atlyginimo už tarpininkų paslaugas nustatymo būdas ir (arba) dydis; agentų vardai, pavardės, adresai, telefono ir fakso numeriai, atlyginimo už jų paslaugas nustatymo būdas ir (arba) jo dydis; jeigu emitentas yra susijęs su platintoju ar agentu, apibūdinti, kaip jie susiję).
16. Akcijų siūlymo ir platinimo išlaidos (numatomos sąnaudos emisijos siūlymui bei platinimui; numatomi sąnaudų padengimo šaltiniai; sąnaudų ir numatomų sukaupti lėšų santykis).
17. Informacija apie akcijų išleidimo, pasirašymo, apmokėjimo sąlygų nustatymą (emitento valdymo organo, nustačiusio išleidžiamų akcijų platinimo tvarką ir apmokėjimo būdą bei emisijos kainą, pavadinimas, susirinkimo vieta ir laikas).
18. Informacija apie akcijų emisijos kainos nustatymą (principai bei metodai, kuriais vadovautasi nustatant išleidžiamų vertybinių popierių emisijos kainą).
19. Akcijų platinimo terminai ir tvarka (platinimo pradžia, pabaiga, platinimo vietų adresai; apribojimai, taikomi įsigyjantiems vertybinius popierius; ne visų išleidžiamų vertybinių popierių skaičiaus ir didesnio, negu numatyta, skaičiaus pasirašymo pasekmės, pakartotinio platinimo procedūra; atskirų platinimo etapų aprašymas; apmokėjimo sąlygos bei kiti su pasirašymu susiję įvykiai).
20. Akcininkų pirmumo teisės pasirašyti naujai išleidžiamas akcijas realizavimas (akcininkų pirmumo teisės pasirašyti naujai išleidžiamas akcijas realizavimo mechanizmas, nurodyti, kiek anksčiau išleistai akcijai tenka naujai išleidžiamų akcijų; jeigu platinimo metu netaikoma pirmumo teisė, nurodyti pirmumo teisės netaikymo priežastį; nurodyti konkrečius investitorius ar atrankos kriterijus, pagal kuriuos išleidžiami vertybiniai popieriai skiriami investitoriams; investitorių informavimo apie pasirašymo pradžią, pabaigą, atskirus pasirašymo etapus, apmokėjimo sąlygas bei kitus su pasirašymu susijusius įvykius tvarka).
21. Pasirašymo teisių išleidimas, suteikiantis akcininkams pirmumo teisę įsigyti naujai išleidžiamų vertybinių popierių pirmumo teise:
21.1. duomenys apie akcijas, kurioms išleidžiamos pasirašymo teisės (klasė, nominali vertė, skaičius, terminai ir kt.);
21.2. pasirašymo teisių charakteristikos (išleidžiamų pasirašymo teisių skaičius, emisijos kaina, pasirašymo koeficientas, pasirašymo teisės galiojimo trukmė, nurodyti dienų skaičių);
21.3. pasirašymo teisių skyrimo tvarka ir terminai (skyrimo pradžia ir pabaiga; pasirašymo teisių savininkų apskaitos diena; kiekvienai emitento anksčiau išleistai akcijai skiriamas pasirašymo teisių skaičius ir kt.);
22. Prekyba pasirašymo teisėmis (prekybos pasirašymo teisėmis trukmė – nurodyti konkrečias prekybos pradžios ir pabaigos datas; bendrosios pasirašymo teisių sąskaitos atidarymo data; pasirašymo teisių realizavimo procedūra; teisių perrašymo naujam savininkui tvarka ir paskutinė perrašymo data; pasirašymo teisių savininkų sąrašo sudarymo tvarka).
23. Pasirašymo teisių į platinamas akcijas pakeitimo tvarka (pasirašymo teisių keitimo į pasirašomas akcijas santykis ir keitimo terminai – nurodyti keitimo pradžios ir pabaigos datas; keitimo vietos tikslus adresas, telefono, fakso numeriai, atsakingų už keitimą asmenų (pasirašymo agentų) vardai, pavardės; pasirašymo teisių į išleidžiamas akcijas keitimo santykis ir tvarka, akcijų pasirašymo sutarties sudarymo tvarka; teisių savininkų informavimo apie keitimą tvarka ir terminai; akcijų už neišnaudotas (nepareikalautas pakeisti) teises platinimo tvarka).
24. Išleidžiamų akcijų apmokėjimo tvarka (platinamų akcijų apmokėjimo pinigais tvarka: pirminio įnašo dydis, galutinio atsiskaitymo terminai ir sąlygos, mokėjimo pavedimu rekvizitai, apmokėjimo grynais vieta ir laikas; kai akcijos apmokamos turtiniais (nepiniginiais) įnašais, informacija apie turto įvertinimą: turtinio (nepiniginio) įnašo trumpa charakteristika, turto vertinimo metodas, turto vertintojo pavardė, vardas, turto vertintojo kvalifikacinio pažymėjimo numeris; jeigu turtą įvertino ne turto vertintojas, nurodyti įnašą įvertinusių asmenų (ekspertų) vardus, pavardes, telefono ir fakso numerius (įmonės, kurią atstovauja ekspertai, pavadinimą, telefono ir fakso numerius); jeigu akcininkų susirinkimas patvirtino kitokią įnešamo turto vertę, tai ją nurodyti).
III. INFORMACIJA APIE AKCIJŲ ĮTRAUKIMĄ Į BIRŽOS EINAMĄJĮ PREKYBOS SĄRAŠĄ
25. Duomenys apie akcijas, ketinamas įtraukti į biržos einamąjį prekybos sąrašą (akcijų pavadinimas, skaičius, nominali vertė, bendra išleidžiamų akcijų nominali vertė, pagrindinės suteikiamos teisės pagal akcijų rūšis ir klases; jeigu kartu su šia emisija į biržos prekybos sąrašą ketinama įtraukti kitų emisijų akcijas, nurodyti jų charakteristikas ir įregistravimo rekvizitus: įregistravimą patvirtinančio dokumento numerį ir datą, vertybinių popierių registravimo numerį).
26. Prekyba emitento vertybiniais popieriais už biržos ribų (paskutinių 8 ketvirčių didžiausia ir mažiausia kainos bei apyvarta pagal vertybinių popierių rūšis ir klases už biržos ribų; jeigu emitento vertybiniais popieriais prekiaujama organizuotose rinkose, nurodyti jų pavadinimus ir pateikti duomenis apie emitento paskutinių 8 ketvirčių didžiausią ir mažiausią kainas bei apyvartą vienetais pagal vertybinių popierių rūšis ir klases atskirai kiekvienoje prekybos sistemoje).
27. Informacija apie šios akcijų emisijos dalies kitokį platinimą (jeigu emitentas, ketinantis akcijas įtraukti į einamąjį biržos sąrašą, artimiausių trijų mėnesių laikotarpiu viešai ar neviešai platina ar ketina platinti akcijas, nurodyti šios emisijos tikslą, platinamų akcijų skaičių, vienos akcijos nominalią vertę, emisijos kainą, bendrąją nominalią vertę, platinimo vietą ir tvarką).
28. Informacija apie šios akcijų emisijos dalies įtraukimą į kitų vertybinių popierių biržų prekybos sąrašus (jeigu šių akcijų registravimo metu yra pateiktos paraiškos (ar jas ketinama paduoti per tris artimiausius mėnesius) dėl šios emisijos akcijų dalies įtraukimo į kitų vertybinių popierių biržų prekybos sąrašus, nurodyti šių biržų pavadinimus ir šios emisijos dalies dydį).
29. Oficialaus pasiūlymo paskelbimas (jeigu per paskutinius ir einamuosius finansinius metus buvo paskelbtas trečiosios šalies oficialus pasiūlymas įsigyti emitento akcijų paketą ar emitentas skelbė oficialų pasiūlymą įsigyti kitų bendrovių akcijų paketą, nurodyti oficialaus pasiūlymo kainą ar vertybinių popierių keitimo santykį, taip pat vertybinių popierių, į kuriuos keičiama, pavadinimą, ir oficialaus pasiūlymo rezultatą).
IV. AKCIJŲ SUTEIKIAMOS TEISĖS
30. Akcijų suteikiamos teisės, privilegijos, apribojimai (akcijų suteikiamos teisės, pareigos ir privilegijos pagal vertybinių popierių rūšis ir klases; apribojimai, taikomi išleidžiamų vertybinių popierių laisvam judėjimui; privilegijuotųjų akcijų suteikiamų teisių ir privilegijų pakeitimo tvarka; akcininkų teisės emitento reorganizavimo ar oficialaus pasiūlymo metu).
31. Dividendai (data, nuo kurios atsiranda teisė į dividendus, dividendų išmokėjimo terminai ir tvarka (kas priima sprendimą dėl išmokėjimo, laikotarpis nuo sprendimo priėmimo iki išmokėjimo, informavimo apie išmokėjimą tvarka, išmokėjimo būdas, asmenų, turinčių teisę į dividendus, nustatymo tvarka), dividendų nustatymo būdas (jeigu nėra iš anksto nustatyta), šalių teisės į dividendus akcijų perleidimo atveju; nurodyti, ar paskutinės emisijos akcijos suteikia kitokias teises į dividendus, nei ankstesniųjų emisijų tos pačios klasės akcijos; sąlygos, kuriomis gali būti neskelbiami, neišmokami ar išieškomi išmokėti dividendai).
32. Dividendų apmokestinimo tvarka (dividendų apmokestinimo sąlygos ir mokesčiai emitento šalyje; nurodyti, ar užsienio emitentas prisiima pareigą apmokestinti dividendus prie šaltinio).
33. Kapitalo prieaugio apmokestinimo tvarka (akcijų vertės padidėjimo pajamų apmokestinimo tvarka ir mokesčio tarifai atskirai fiziniams ir juridiniams asmenims. Jeigu kuriai nors investitorių kategorijai taikomos mokesčių lengvatos akcijų vertės padidėjimo pajamoms, jas nurodyti. Bendras fizinių ir juridinių asmenų apmokestinimo tarifas).
V. DUOMENYS APIE EMITENTĄ IR JO KAPITALĄ
37. Priklausomybė asocijuotoms struktūroms (emitento priklausomybė finansinėms-pramoninėms grupėms (koncernams, korporacijoms, asociacijoms ir pan.), grupės aprašymas, emitento vieta grupėje, emitento dalyvavimas grupės narių kapitale bei kitų grupės narių dalyvavimas emitento kapitale, grupės įsteigimo teisinis pagrindas).
39. Emitento įstatinis kapitalas:
39.1. įmonių rejestre įregistruotas įstatinis kapitalas (dydis, struktūra pagal akcijų rūšis ir klases (kiekvienos rūšies ir klasės akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė ir dalis įstatiniame kapitale procentais, neapmokėta bendros nominalios vertės dalis ir jos apmokėjimo sąlygos, neapmokėtų akcijų skaičius, nominali vertė ir bendra nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases);
39.2. informacija apie numatomą įstatinio kapitalo padidėjimą dėl išleistų konvertuojamų ar keičiamų į akcijas skolos ar išvestinių vertybinių popierių pakeitimo:
39.2.1. konvertuojamų ar keičiamų į akcijas skolos ar išvestinių vertybinių popierių, suteikiančių teisę pasirašyti emitento akcijas, pavadinimas, skaičius, pagrindinės charakteristikos, pakeitimo į akcijas terminas(-ai) ir sąlygos;
39.2.2. numatomo įstatinio kapitalo padidėjimo dėl konvertuojamų, keičiamų į akcijas ar suteikiančių teisę pasirašyti emitento akcijas skolos ar išvestinių vertybinių popierių konvertavimo, pakeitimo ar teisės realizavimo dydis ir numatoma įstatinio kapitalo padidinimo data (datos);
39.3. naujai išleidžiamų akcijų, kai įstatinis kapitalas didinamas dėl skolos ar išvestinių vertybinių popierių pakeitimo ar teisės realizavimo, pasirašymo ar keitimo tvarka ir terminai, skolos ar išvestinių vertybinių popierių savininkų kategorijos, kurioms bus sudarytos sąlygos pasirašyti akcijas pirmumo teise (jeigu pirmumo teisės suteikimas atskiroms skolos ar išvestinių vertybinių popierių savininkų kategorijoms buvo numatytas šių vertybinių popierių išleidimo sąlygose).
40. Informacija apie akcijų pagrindu išleistus depozitoriumo pakvitavimus (deponuotų akcijų, kurių pagrindu yra išleisti depozitoriumo pakvitavimai, skaičius; akcijų keitimo į pakvitavimus koeficientas; depozitoriumo pakvitavimų skaičius; birža, kur prekiaujama depozitoriumo pakvitavimais; išleidimo data; išleidimo mechanizmas ir kt.).
41. Vertybiniai popieriai, kurie nepažymi dalyvavimo įstatiniame kapitale, bet kurių apyvartą reglamentuoja Vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymas (pavadinimai, nominali vertė, skaičius, bendra nominali vertė (pagal emisijas), išleidimo tvarka ir būdas, savininkams suteikiamos teisės, privilegijos ir apribojimai, galiojimo terminai, išpirkimo data, išmokėjimai šių vertybinių popierių savininkams per paskutinius vienerius metus, konvertavimo tvarka; išvestiniai vertybiniai popieriai, jų išleidimo tvarka ir būdas, suteikiamos teisės).
42. Įstatinio kapitalo ir jo struktūros pokyčiai per paskutinius trejus metus (paskutinių trejų metų įstatinio kapitalo ir jo struktūros pokyčiai pagal akcijų rūšis ir klases, atitinkamų įstatų pataisų įregistravimo įmonių rejestre datos).
43. Įstatinio kapitalo keitimo tvarka (sprendimų pakeisti įstatinį kapitalą priėmimo tvarka, skirtingų rūšių ir klasių akcijų suteikiamos teisės keičiant įstatinį kapitalą).
44. Stambiausi akcininkai (akcininkai, akcininkų susirinkimo dieną tiesiogiai ar netiesiogiai valdantys daugiau kaip 5 procentus emitento įstatinio kapitalo: vardai ir pavardės (fizinių asmenų vardai, pavardės, įmonių pavadinimai, rūšis, buveinės adresas, įmonės rejestro kodas), akcininkams nuosavybės teise priklausančių akcijų skaičius pagal rūšis ir klases, turima įstatinio kapitalo ir balsų dalis procentais, atskirai nurodyti šiam asmeniui nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų balsų procentus ir balsų, priklausančių jam kartu su veikiančiais asmenimis, procentus).
45. Kai kurios įstatų nuostatos, jeigu emitento įstatuose yra numatyta:
45.1. taisyklės, reglamentuojančios išimtines valdymo organų narių teises, įsigyjant emitento akcijų ar konvertuojamųjų obligacijų;
45.2. grupės asmenų, kuriems gali būti siūlomos darbuotojų statusą turinčios akcijos; darbuotojų statusą turinčių akcijų išleidimo sąlygos ir tvarka;
45.3. įstatuose numatyta pirmumo teisės realizavimo bendra tvarka; jeigu pirmumo teisės realizavimas yra ribojamas, tai reikia paaiškinti;
46. Išmokėti dividendai (išmokėti (priskaičiuoti) dividendai pagal akcijų rūšis ir klases per pastaruosius 5 metus; dividendų suma (nesumažinta teisės aktų ar emitento įstatų nustatytais atvejais), tenkanti vienai paprastajai akcijai per pastaruosius 5 metus; jeigu dividendų dydis buvo mažinamas teisės aktų ar įstatų nustatytais atvejais, tai pažymėti. Dividendų neišmokėjimo (sumažinimo) atvejai privilegijuotųjų akcijų savininkams; nurodyti, ar yra sukauptų neišmokėtų dividendų (nurodyti sumą); planuojamą sukauptų dividendų išmokėjimo laiką; ar yra privilegijuotųjų akcijų savininkai įgiję balso teisę dėl laiku neišmokėtų dividendų; ar buvo akcininkų, atsisakiusių dividendų, jei buvo, nurodyti dėl to neišmokėtų dividendų sumą bei paaiškinti, ar tai turėjo įtaką (jei turėjo, tai kokią), skaičiuojant dividendus, tenkančius vienai akcijai (atskirai paprastajai, atskirai privilegijuotajai).
VI. EMITENTO VEIKLA
49. Gamybos (paslaugų) charakteristika (bendra gamybos (teikiamų paslaugų) apimtis per pastaruosius 3 metus, pastarųjų 3 metų gamybos apimtys vertine ir natūrine išraiška pagal pagrindines gaminamos produkcijos (teikiamų paslaugų) rūšis, pagrindinių gaminių (paslaugų) dalis bendroje gamybos (paslaugų teikimo) apimtyje, gaminių (paslaugų teikimo) kainos ir jų dinamika per pastaruosius 3 metus, pagrindiniai įmonės veiklą apibūdinantys rodikliai bei jų dinamika per pastaruosius 3 metus, pradėtos ar numatomos gaminti naujos produkcijos (paslaugų) apibūdinimas, kita reikšminga informacija apie gaminamą produkciją (teikiamas paslaugas); gavybos pramonėje papildomai pateikti išteklių apibūdinimą, ekonomiškai naudingų eksploatuoti telkinių įvertinimą, tikėtiną telkinių eksploatavimo laiką).
50. Realizavimo rinkos (pastarųjų trejų metų realizuotos produkcijos (paslaugų) apimtys Lietuvoje ir užsienyje (pagal šalis), realizavimo pobūdis (ilgalaikės ar trumpalaikės sutartys, atsitiktiniai sandoriai, realizavimas per savo paskirstymo tinklą, dalyvavimas biržų prekyboje ir pan.), jeigu priklausoma nuo vieno pirkėjo, trumpai jį apibūdinti; artimiausiu metu numatomos panaudoti rinkos).
51. Tiekimas (pagrindiniai žaliavų, komplektavimo detalių, energetinių išteklių ir paslaugų tiekėjai, tiekimų apimtys procentais (pagal šalis); ryšių su pagrindiniais tiekėjais pobūdis (trumpalaikės ar ilgalaikės sutartys, atsitiktiniai pirkimai); jeigu priklausoma nuo vieno tiekėjo, jį nurodyti; pagrindinės tiekimo problemos).
52. Nekilnojamas turtas ir kitos pagrindinės priemonės (žemės sklypo dydis, geografinė padėtis, naudojimosi sklypu teisinis pagrindas; pagrindinių pastatų ir statinių aprašymas (funkcinė paskirtis, balansinė vertė, amžius ir būklė), informacija apie nebaigtas statybas (funkcinė paskirtis, sąmatinė vertė, panaudota dalis, numatomas statybos baigimo terminas); pagrindinių mašinų, įrengimų grupių ir technologinių linijų aprašymas (pavadinimai, funkcinė paskirtis, amžius, balansinė vertė, kokioje šalyje pagaminta); pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais ir trumpas jų apibūdinimas).
53. Rizikos veiksniai, susiję su emitento veikla:
(Ekonominiai: produkcijos (paslaugų teikimo) konkurentabilumas bei realizacijos galimybės; apsirūpinimas žaliavomis, komplektavimo dalimis, gamybiniais plotais, darbo jėga, finansiniais ištekliais; darbuotojų kvalifikacijos lygis, kadrų kaitos problemos, vadovaujančio personalo kvalifikacijos ir kompetencijos problemos; priklausomybė nuo tiekėjų, monopolinių vartotojų; atsiskaitymų su tiekėjais ir vartotojais būklė; kiti ekonominiai rizikos veiksniai.
Politiniai: Lietuvos politinės-teisinės raidos įtaka emitento veiklai, nurodyti konkrečias sritis; tarptautinių, tarpvalstybinių susitarimų įtaka; importo ir eksporto politikos įtaka, muitų politikos įtaka, kiti politiniai rizikos veiksniai.
Valstybės nustatyti reikalavimai bei apribojimai emitento veiklai.
Socialiniai: darbo užmokesčio lygis ir darbo užmokesčio išmokėjimo problemos; darbuotojų priklausymas profsąjungoms; kiti socialiniai veiksniai.
Techniniai-technologiniai: fizinis ir moralinis pagrindinių priemonių susidėvėjimas; standartizacijos problemos; kiti techniniai – technologiniai rizikos veiksniai.
Ekologiniai: emitento išleidžiamų teršalų pobūdis; sumos, išleidžiamos aplinkos apsaugai; sumos, išleidžiamos baudoms sumokėti už aplinkos teršimą; emitento veiklos apribojimo ar sustabdymo dėl žalos aplinkai galimybė; kiti ekologiniai rizikos veiksniai.
Banko paskolų grąžinimas (paskolų būklė, kreditinė linija).
Kiti rizikos veiksniai).
54. Gamybos nutraukimas ar sumažinimas, turėjęs ar turintis esminės įtakos emitento veiklos rezultatams per dvejus pastaruosius metus (nurodyti šių įvykių datą ir trukmę, priežastį).
55. Patentai, licencijos, kontraktai (emitento priklausomybė nuo patentų, licencijų; pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
56. Mokslo tiriamieji darbai (informacija apie atliekamus mokslo tiriamuosius darbus ir naujų produkcijos rūšių gamybą per pastaruosius 5 metus, jeigu tai turi esminės įtakos emitento finansinei būklei; trumpas jų apibūdinimas).
57. Teisminiai (arbitražo) procesai (informacija apie teisminius ar arbitražo procesus, galinčius turėti ar turėjusius įtakos emitento finansinei būklei per paskutinius vienerius metus (taikytos sankcijos ir paskirtos baudos, jų priežastys, priteistas žalos atlyginimas, neišspręsti teisminiai ar arbitražo procesai ir galimos jų pasekmės), pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais ir trumpas jų apibūdinimas).
58. Darbuotojai (vidutinis sąraše esančių darbuotojų skaičius, pokyčiai per pastaruosius 3 metus; žymių pokyčių atveju (daugiau kaip 10 procentų) nurodyti priežastis; darbuotojų grupavimas pagal išsilavinimą; vadovaujančiojo personalo, specialistų, darbininkų skaičius ir vidutinis mėnesinis atitinkamos darbuotojų grupės darbo užmokestis, darbo sutartyse numatytos ypatingos emitento darbuotojų ar jų dalies teisės bei pareigos).
59. Investicijų politika (įmonių, į kurias emitentas yra investavęs daugiau kaip 30 procentų savo įstatinio kapitalo, taip pat įmonių, kurių įstatiniame kapitale emitento dalis sudaro daugiau kaip 30 procentų:
59.1. pavadinimai, buveinių adresai, veiklos pobūdis, įstatinio kapitalo dydis, neapmokėta emitento dalis įstatiniame kapitale, grynasis pelnas (nuostolis), trumpalaikių įsipareigojimų ir trumpalaikio turto santykis, visų įsipareigojimų ir viso turto santykis;
59.2. emitentui priklausančių akcijų rūšis ir klasė, akcijų skaičius, nominali vertė, šių bendrovių visuotiniuose akcininkų susirinkimuose turimų balsų procentas atskirai nurodyti šiam emitentui nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų balsų procentus ir balsų, priklausančių jam kartu su veikiančiais asmenimis, procentus;
59.3. emitentui išmokėtų dividendų dydis, emitento suteiktų įmonei ir gautų iš įmonės paskolų per paskutinius finansinius metus dydis, įsigytų įmonės skolos vertybinių popierių charakteristika ir jų bendra nominali vertė;
59.4. stambūs, sudarantys daugiau kaip 10 procentų emitento įstatinio kapitalo, investicijų projektai, įgyvendinti per paskutinius 3 metus: investicijų rūšys, investicijų apimtys, investicijų finansavimo šaltiniai (išoriniai, vidiniai); investicijų geografinis pasiskirstymas (Lietuvoje ir užsienyje);
VII. FINANSINĖ BŪKLĖ
61. Pateikti finansines ataskaitas, parengtas pagal Lietuvos Respublikos įstatymų ir teisės aktų, reglamentuojančių finansinės atskaitomybės sudarymą, reikalavimus:
61.1. paskutinių trejų metų balansus, išdėstytus palyginamojoje lentelėje ir tarpinį balansą, jeigu nuo pastarųjų finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių;
61.2. paskutinių trejų metų pelno (nuostolio) ataskaitas bei pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitas, išdėstytas palyginamojoje lentelėje, ir tarpinę pelno (nuostolio) ataskaitą, jeigu nuo pastarųjų finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių;
VIII. VALDYMO ORGANAI
64. Valdymo organų teisės ir pareigos (stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos teisės ir pareigos).
65. Valdymo organų nariai (Stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos (administracijos vadovas, jo pavaduotojai, finansų direktorius (vyriausiasis finansininkas)) nariai:
65.1. užimamos pareigos, vardai ir pavardės, duomenys apie dalyvavimą emitento kapitale (turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
65.2. apie valdybos pirmininką, administracijos vadovą ir finansų direktorių (vyriausiąjį finansininką) papildomai nurodomi šie duomenys: išsilavinimas, profesija, darbovietės per paskutinius 10 metų ir pareigos jose;
65.3. duomenys apie dalyvavimą kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų veikloje (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas ir užimamos pareigos) bei kapitale (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas, turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
66. Informacija apie išmokas bei paskolas valdymo organų nariams:
66.1. informacija apie emitento, per pastaruosius vienerius finansinius metus išmokėtų atlyginimų, tantjemų, kitų išmokų iš pelno vidutinius dydžius, tenkančius vienam asmeniui, pagal aukščiau minėtų asmenų kategorijas;
66.2. emitento stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos nariams išmokėtų atlyginimų, tantjemų ir kitų išmokų iš pelno sumos per pastaruosius finansinius metus (kiekvienai aukščiau minėtai asmenų kategorijai), gautos iš įmonių, kuriose emitento dalis įstatiniame kapitale sudaro daugiau kaip 20 procentų;
67. Steigėjai (jeigu prospektas pateikiamas emitento steigimosi metu):
67.1. steigėjų – įmonių, įstaigų ar organizacijų – pavadinimai, buveinių adresai, įstatinio kapitalo dydis ir struktūra (kiekvienos rūšies ir klasės akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė, valstybinis kapitalas, jeigu jis nepadalytas į akcijas), valstybės dalis įstatiniame kapitale procentais, informacija apie išleistus vertybinius popierius, atstovaujančius įstatinį kapitalą (išleistų vertybinių popierių pavadinimai, skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė), paskutinių vienerių metų buhalterinis balansas ir pelno (nuostolių) ataskaita, akcininkams paskirti dividendai (bendra suma, suma, tenkanti kiekvienos rūšies ir klasės vienai akcijai);
67.2. kitų steigėjų vardai ir pavardės, gimimo metai, išsilavinimas, profesija, darbovietės per paskutinius 10 metų ir pareigos jose, duomenys apie dalyvavimą kitų įmonių, įstaigų veikloje (įmonių, įstaigų ar organizacijų pavadinimai, einamos pareigos) bei kapitale (įmonių, įstaigų ar organizacijų pavadinimai, turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
68. Sutartys su audito įmone (jei pasikeičia audito įmonė, nurodyti, kokios sudaromos sutarys su audito įmone; trumpas sutarčių apibūdinimas (vidinio ir išorinio audito); turi būti atskleistos visos audito sudarymo priežastys).
69. Sandoriai su suinteresuotais asmenimis (duomenys apie paskutinių vienerių metų emitento pagrindinei veiklai nebūdingus sandorius su įmonėmis, įstaigomis ir organizacijomis, kurių veikloje (yra stebėtojų tarybos, valdybos ar administracijos nariai) ar kapitale (balsų dalis sudaro daugiau kaip 20 procentų) dalyvauja emitentas ar jo valdymo organų nariai:
69.1. sandorių rūšys (nekilnojamojo turto, pagrindinių gamybos priemonių perleidimas, nebūdingi pirkimo-pardavimo kontraktai, išduotos paskolos, suteiktos garantijos ar laidavimai dėl jų prievolių įvykdymo);
IX. NAUJAUSI ĮVYKIAI EMITENTO VEIKLOJE IR PERSPEKTYVOS
70. Naujausi įvykiai emitento veikloje (naujausi emitento veiklos ir finansinės būklės pokyčiai, neatspindėti prospekte pateiktose finansinėse ataskaitose: produkcijos (paslaugų) apimties ir asortimento pasikeitimai, naujų realizacijos rinkų atsiradimas ar praradimas, esminiai gamybos kaštų struktūros ir pardavimo kainų pokyčiai, kapitalo sudėties ir struktūros pasikeitimai ir pan.).
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
2 priedas
Forma PRO-A3
AKCIJŲ PROSPEKTO TURINYS
I. PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE AKCIJAS, IŠLEIDŽIAMAS Į VIEŠĄJĄ VERTYBINIŲ POPIERIŲ APYVARTĄ
1. Pagrindiniai duomenys apie emitentą (emitento pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas, teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas).
3. Pagrindiniai duomenys apie akcijas, išleidžiamas į viešąją vertybinių popierių apyvartą (išleidžiamų akcijų rūšis, klasė, skaičius; vienos akcijos nominali vertė; bendra išleidžiamų akcijų nominali vertė, emisijos kaina (emisijos kainos dydžio nustatymo ribos preliminaraus prospekto atveju), akcijų nominalios vertės perviršis (akcijų priedai), emisijos platinimo kaštai (procentas nuo emisijos kainos), akcijų platinimo pradžia ir pabaiga).
5. Informacija apie tai, kur ir kada galima susipažinti su prospektu bei dokumentais, kuriais naudojantis jis buvo parengtas (finansinėmis ataskaitomis, auditorių ataskaitomis ir pan.).
6. Asmenys, atsakingi už prospekte pateiktą informaciją:
6.1. už prospektą atsakingi emitento valdymo organų nariai, darbuotojai ir administracijos vadovas (nurodomi vardai, pavardės, pareigos, telefonų ir faksų numeriai);
6.2. jeigu emitentas prospekto rengimą paveda konsultantams arba jį rengia su konsultantų pagalba, prospekte nurodomi tų konsultantų vardai, pavardės, telefonų ir faksų numeriai (jeigu konsultantas yra juridinis asmuo, nurodomas jo pavadinimas, telefonų ir faksų numeriai bei konsultanto atstovo(-ų) vardas ir pavardė), pažymima kokias konkrečias prospekto dalis rengė konsultantai arba kokios prospekto dalys parengtos su konsultantų pagalba ir nurodomos konsultantų atsakomybės ribos, numatytos Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklėse.
7. Informacija apie auditą:
7.1. pagrindiniai duomenys apie audito įmonę, atlikusią emitento finansinės atskaitomybės nepriklausomą auditą (įmonės pavadinimas, buveinės adresas, telefono ir fakso numeriai, teisinė organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įregistravimo numeris, įmonės kodas);
7.2. nepriklausomų auditorių, atlikusių bendrovės metinių finansinių ataskaitų trejų paskutinių finansinių metų auditą, vardai, pavardės, atestato Nr.;
7.3. informacija apie atliktą auditą (nepriklausomo audito atlikimo data, kokio laikotarpio ir kokios prospekte pateiktos informacijos auditas atliktas; informacija apie auditorių; nepriklausomo auditoriaus nuomonė, ją sąlygojančios priežastys). Nepriklausomo auditoriaus išvada ir ataskaita (jeigu ji parengta), pridedamos prie prospekto.
8. Už prospekto parengimą atsakingų emitento valdymo organų narių, darbuotojų ir administracijos vadovo bei emitento konsultantų ar jų atstovų patvirtinamas, kad prospekte pateikta informacija atitinka tikrovę ir nėra nutylėtų faktų, galinčių turėti įtakos potencialių investitorių sprendimams. Komisijai pateiktuose prospekto egzemplioriuose prie šio patvirtinimo turi būti šiame punkte paminėtų asmenų parašų originalai.
II. INFORMACIJA APIE AKCIJAS, IŠLEIDŽIAMAS Į VIEŠĄJĄ VERTYBINIŲ POPIERIŲ APYVARTĄ
9. Akcijų, išleidžiamų į viešąją vertybinių popierių apyvartą, pagrindinės charakteristikos ir išleidimo būdas (nurodyti pagrindines akcijų charakteristikas (akcijų skaičius; nominali vertė; emisijos kaina, bendra akcijų nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases) pagal išleidimo į viešąją vertybinių popierių apyvartą būdus (išleidžiant akcijas emisijos metu (per biržą ar nesinaudojant jos paslaugomis); neviešajai apyvartai įregistruotas akcijas išleidžiant į viešąją apyvartą (per biržą ar nesinaudojant biržos paslaugomis)).
10. Emisijos išleidimo tikslas (įstatinio kapitalo formavimas ar didinimas, susijungimas su kita įmone, skaidymasis, oficialus pasiūlymas, privatizavimas, kt.).
11. Akcijų, išleidžiamų į viešąją vertybinių popierių apyvartą, teisiniai pagrindai (įgalioto emitento valdymo organo susirinkimo, kuriame priimtas sprendimas dėl akcijų išleidimo į viešąją vertybinių popierių apyvartą protokolo išrašas); jeigu pagal galiojančius įstatymus ar (ir) teisės aktus reikalingas atskiras jų nustatyto valstybės valdymo organo leidimas, sutikimas, suderinimas ar kitoks teisinis veiksmas išleisti akcijas į viešąją vertybinių popierių apyvartą, pateikti šį veiksmą patvirtinančio dokumento išrašą, nurodyti dokumento datą bei numerį).
12. Duomenys apie neviešajai apyvartai įregistruotas ir išplatintas akcijas (neviešajai apyvartai įregistruotų akcijų įregistravimą patvirtinančio dokumento numeris ir data, vertybinių popierių registravimo numeris, akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases).
13. Akcijų suteikiamos teisės, privilegijos, apribojimai (akcijų suteikiamos teisės, pareigos ir privilegijos pagal vertybinių popierių rūšis ir klases; apribojimai, taikomi išleidžiamų vertybinių popierių laisvam judėjimui; privilegijuotųjų akcijų suteikiamų teisių ir privilegijų pakeitimo tvarka).
14. Dividendai (data, nuo kurios atsiranda teisė į dividendus, dividendų išmokėjimo terminai ir tvarka, dividendų (jeigu nėra iš anksto nustatyta) nustatymo būdas, šalių teisės į dividendus akcijų perleidimo atveju; jei paskutinės emisijos akcijų suteikiamos teisės į dividendus skiriasi nuo ankstesnių emisijų tos pačios klasės akcijų, tai nurodyti; sąlygos, kuriomis gali būti neskelbiami, neišmokami ar išieškomi išmokėti dividendai).
15. Dividendų apmokestinimo tvarka (dividendų apmokestinimo sąlygos ir mokesčiai emitento šalyje; nurodyti, ar užsienio emitentas prisiima pareigą apmokestinti dividendus prie šaltinio).
16. Kapitalo prieaugio apmokestinimo tvarka (akcijų vertės padidėjimo pajamų apmokestinimo tvarka ir mokesčio tarifai atskirai fiziniams ir juridiniams asmenims. Jeigu kuriai nors investitorių kategorijai taikomos mokesčių lengvatos akcijų vertės padidėjimo pajamoms, jas nurodyti. Bendras fizinių ir juridinių asmenų apmokestinimo tarifas).
17. Informacija apie akcijų išleidimo, pasirašymo, apmokėjimo sąlygų nustatymą (emitento valdymo organo, nustačiusio išleidžiamų akcijų platinimo tvarką ir apmokėjimo būdą bei emisijos kainą, pavadinimas, susirinkimo vieta ir laikas).
18. Informacija apie akcijų emisijos kainos nustatymą (emisijos kainos nustatymo principai bei metodai).
19. Sukauptų lėšų panaudojimo kryptys (gamybos ar teikiamų paslaugų apimties plėtojimui; gamybos organizavimui, modernizavimui, rekonstravimui ar naujų technologijų (paslaugų) diegimui; dalyvavimui valstybinio turto privatizavime; investavimui į vertybinius popierius, atsiskaitymui su kreditoriais, mokumo atstatymui ir kt.).
20. Akcijų platinimo terminai ir tvarka (platinimo pradžia, pabaiga, platinimo vietų adresai; apribojimai, taikomi įsigyjantiems vertybinius popierius; pakartotinio platinimo procedūra).
21. Akcininkų pirmumo teisė pasirašyti naujai išleidžiamas akcijas (pirmumo teisės realizavimo mechanizmas; jeigu platinimo metu netaikoma pirmumo teisė, nurodyti pirmumo teisės netaikymo priežastį, taip pat konkrečius investitorius ar atrankos kriterijus, pagal kuriuos išleidžiami vertybiniai popieriai skiriami investitoriams).
22. Akcijų platinimas (jeigu sudarytos sutartys su akcijų platintojais, nurodyti jų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso, elektroninio pašto numerius; sudarytų platinimo sutarčių trumpas apibūdinimas, tarpininkų dalyvavimo pirminėje apyvartoje būdas (pagal Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklių 53–56 punktus); atlyginimo už tarpininkų paslaugas nustatymo būdas ir (arba) dydis; agentų vardai, pavardės, adresai, telefono ir fakso numeriai, atlyginimo už jų paslaugas nustatymo būdas ir (arba) jo dydis; jeigu emitentas yra susijęs su platintoju ar agentu, apibūdinti, kaip jie susiję).
23. Akcijų siūlymo ar platinimo išlaidos (numatomos sąnaudos emisijos siūlymui bei platinimui; sąnaudų ir numatomų sukaupti lėšų santykis).
24. Išleidžiamų akcijų apmokėjimo tvarka (platinamų akcijų apmokėjimo pinigais tvarka: pirminio įnašo dydis, galutinio atsiskaitymo terminai ir sąlygos, mokėjimo pavedimu rekvizitai, apmokėjimo grynais vieta ir laikas; kai akcijos apmokamos turtiniais (nepiniginiais) įnašais, informacija apie turto įvertinimą; turtinio (nepiniginio) įnašo trumpa charakteristika, turto vertinimo metodas, turto vertintojo pavardė, vardas, turto vertintojo kvalifikacinio pažymėjimo numeris; jeigu akcininkų susirinkimas patvirtino kitokią įnešamo turto vertę, tai ją nurodyti).
III. DUOMENYS APIE EMITENTĄ IR JO KAPITALĄ
26. Emitentas (pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas; įregistravimo įmonių rejestre duomenys).
29. Emitento įstatinis kapitalas (Įmonių rejestre įregistruotas įstatinis kapitalas (dydis, struktūra pagal akcijų rūšis ir klases (kiekvienos rūšies ir klasės akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė ir dalis įstatiniame kapitale procentais, neapmokėta bendros nominalios vertės dalis ir jos apmokėjimo sąlygos, neapmokėtų akcijų skaičius, nominali vertė ir bendra nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases).
30. Vertybiniai popieriai, kurie nepažymi dalyvavimo įstatiniame kapitale, bet kurių apyvartą reglamentuoja Vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymas (pavadinimai, nominali vertė, skaičius, bendra nominali vertė (pagal emisijas), savininkams suteikiamos teisės, privilegijos ir apribojimai, galiojimo terminai, išpirkimo data, išmokėjimai šių vertybinių popierių savininkams per paskutinius vienerius metus, konvertavimo tvarka; išvestiniai vertybiniai popieriai, jų išleidimo tvarka ir būdas, suteikiamos teisės).
31. Stambiausi akcininkai (akcininkai, akcininkų susirinkimo dieną tiesiogiai ar netiesiogiai valdantys daugiau kaip 5 procentus emitento įstatinio kapitalo: vardai ir pavardės (fizinių asmenų vardai, pavardės, įmonių pavadinimai, rūšis, buveinės adresas, įmonės rejestro kodas), akcininkams nuosavybės teise priklausančių akcijų skaičius pagal rūšis ir klases, turima įstatinio kapitalo ir balsų dalis procentais, atskirai nurodyti šiam asmeniui nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų balsų procentus ir balsų, priklausančių jam kartu su veikiančiais asmenimis, procentus).
32. Išmokėti dividendai (išmokėti (priskaičiuoti) dividendai pagal akcijų rūšis ir klases per pastaruosius 5 metus; dividendų suma (nesumažinta teisės aktų ar emitento įstatų nustatytais atvejais), tenkanti vienai paprastajai akcijai per pastaruosius 5 metus; jeigu dividendų dydis buvo mažinamas teisės aktų ar įstatų nustatytais atvejais, tai pažymėti.
Dividendų neišmokėjimo (sumažinimo) atvejai privilegijuotųjų akcijų savininkams; nurodyti, ar yra sukauptų neišmokėtų dividendų (nurodyti sumą); planuojamą sukauptų dividendų išmokėjimo laiką; ar yra privilegijuotųjų akcijų savininkai įgiję balso teisę dėl laiku neišmokėtų dividendų; ar buvo akcininkų, atsisakiusių dividendų, jei buvo, nurodyti dėl to neišmokėtų dividendų sumą bei paaiškinti, ar tai turėjo įtaką (jei turėjo, tai kokią), skaičiuojant dividendus, tenkančius vienai akcijai (atskirai paprastajai, atskirai privilegijuotajai)).
IV. EMITENTO VEIKLA
34. Gamybos (paslaugų) charakteristika (bendra gamybos (teikiamų paslaugų) apimtis per pastaruosius 3 metus, pagrindinių gaminių (paslaugų) dalis bendroje gamybos (teikiamų paslaugų) apimtyje, diegiamos į gamybą ar numatomos gaminti naujos produkcijos (paslaugų) apibūdinimas, kita reikšminga informacija apie gaminamą produkciją (teikiamas paslaugas)).
35. Realizavimo rinkos (pastarųjų trejų metų realizuotos produkcijos (paslaugų) apimtys Lietuvoje ir užsienyje (pagal šalis), realizavimo pobūdis (ilgalaikės ar trumpalaikės sutartys, atsitiktiniai sandoriai, realizavimas per savo paskirstymo tinklą, jeigu priklausoma nuo vieno pirkėjo, trumpai jį apibūdinti).
36. Tiekimas (pagrindiniai žaliavų tiekėjai; ryšių su pagrindiniais tiekėjais pobūdis (trumpalaikės ar ilgalaikės sutartys, atsitiktiniai pirkimai); jeigu priklausoma nuo vieno tiekėjo, jį nurodyti).
37. Rizikos veiksniai, susiję su emitento veikla (ekonominiai, politiniai, socialiniai, techniniai-technologiniai, banko paskolų grąžinimas ir kt.).
38. Patentai, licencijos, kontraktai (emitento priklausomumas nuo patentų, licencijų; pramoninių, komercinių ir finansinių kontraktų trumpas apibūdinimas; pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
39. Mokslo-tiriamieji darbai (informacija apie atliekamus mokslo tiriamuosius darbus ir naujų produkcijos rūšių įdiegimą per pastaruosius 5 metus, jeigu tai turi esminės įtakos emitento finansinei būklei; trumpas jų apibūdinimas).
40. Teisminiai (arbitražo) procesai (informacija apie teisminius ar arbitražo procesus, galinčius turėti ar turėjusius įtakos emitento finansinei būklei per paskutinius vienerius metus (taikytos sankcijos ir paskirtos baudos, jų priežastys, priteistas žalos atlyginimas, neišspręsti teisminiai ar arbitražo procesai ir galimos jų pasekmės), pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais ir trumpas jų apibūdinimas).
V. FINANSINĖ BŪKLĖ
42. Pateikti finansines ataskaitas, parengtas pagal Lietuvos Respublikos įstatymų ir teisės aktų, reglamentuojančių finansinės atskaitomybės sudarymą, reikalavimus:
42.1. paskutinių trejų metų balansus, išdėstytus palyginamojoje lentelėje, ir tarpinį balansą, jeigu nuo pastarųjų finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių. Jeigu emitentas sudaro ir konsoliduotą balansą, tai palyginamojoje lentelėje pateikti konsoliduoto balanso duomenis;
42.2. paskutinių trejų metų pelno (nuostolio) ataskaitas bei pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitas, išdėstytas palyginamojoje lentelėje, ir tarpinę ataskaitą, jeigu nuo pastarųjų finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių;
VII. VALDYMO ORGANAI
45. Valdymo organų teisės ir pareigos (stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos teisės ir pareigos).
46. Valdymo organų nariai (Stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos (administracijos vadovas, jo pavaduotojai, finansų direktorius (vyriausiasis finansininkas)), nariai:
46.1. užimamos pareigos, vardai ir pavardės, duomenys apie dalyvavimą emitento kapitale (turima kapitalo ir balsų dalis procentais), informacija apie išmokėtų tantjemų, atlyginimų, tenkančių vienam asmeniui pagal aukščiau minėtų asmenų kategorijas, sumos, duomenys apie dalyvavimą kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų veikloje (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas) bei kapitale (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas, turima kapitalo ir balsų dalis procentais); papildomai nurodyti valdybos pirmininko, administracijos vadovo ir finansų direktoriaus (vyriausiojo finansininko) išsilavinimą, profesiją;
46.2. emitento stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos nariams išmokėtų tantjemų, atlyginimų ir kitų išmokų iš pelno bendros sumos (kiekvienai aukščiau minėtai asmenų kategorijai), gautos iš įmonių, kuriose emitento dalis įstatiniame kapitale sudaro daugiau kaip 20 procentų ir su kuriomis emitentas sudaro bendrą (finansinę – pramoninę) grupę;
46.3. per paskutinius vienerius ūkinius metus valdymo organų nariams skirtos paskolos, dėl jų prievolių vykdymo suteiktos garantijos ir laidavimai;
47. Steigėjai (jeigu prospektas pateikiamas emitento steigimosi metu):
47.1. steigėjų – įmonių, įstaigų ar organizacijų – pavadinimai, buveinių adresai, įstatinio kapitalo dydis ir struktūra (kiekvienos rūšies ir klasės akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė, valstybinis kapitalas, jeigu jis nepadalytas į akcijas), valstybės dalis įstatiniame kapitale procentais, informacija apie išleistus vertybinius popierius, atstovaujančius įstatinį kapitalą (išleistų vertybinių popierių pavadinimai, skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė), paskutinių vienerių metų buhalterinis balansas ir pelno ataskaita, akcininkams paskirti dividendai (bendra suma, suma, tenkanti kiekvienos rūšies ir klasės vienai akcijai);
47.2. kitų steigėjų vardai ir pavardės, gimimo metai, išsilavinimas, profesija, darbovietės per paskutinius 10 metų ir pareigos jose, duomenys apie dalyvavimą kitų įmonių, įstaigų veikloje (įmonių, įstaigų ar organizacijų pavadinimai, užimamos pareigos) bei kapitale (įmonių, įstaigų ar organizacijų pavadinimai, turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
VIII. NAUJAUSI ĮVYKIAI EMITENTO VEIKLOJE IR PERSPEKTYVOS
48. Naujausi įvykiai emitento veikloje (naujausi emitento veiklos ir finansinės būklės pokyčiai, neatspindėti prospekte pateiktose finansinėse ataskaitose: produkcijos (paslaugų) apimties ir asortimento pasikeitimai, naujų realizacijos rinkų atsiradimas ar praradimas, esminiai gamybos kaštų struktūros ir pardavimo kainų pokyčiai, kapitalo sudėties ir struktūros pasikeitimai).
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
2 priedas
Forma PRO–A4
AKCIJŲ PROSPEKTAS
(įstatinio kapitalo didinimui iš emitento lėšų)
6. Registracijos Įmonių rejestre rekvizitai:
9. Duomenys apie Komisijoje anksčiau įregistruotas akcijas:
9.1. viešajai apyvartai
Visas akcijų pavadinimas |
Akcijų skaičius (vnt.) |
1 akcijos nominali vertė (Lt) |
Bendra nomi nali vertė (Lt) |
Vertybinių popierių CD kodas |
|
|
|
|
|
Iš viso |
X |
X |
|
X |
10. Įstatinio kapitalo dydis po naujai išleidžiamų akcijų išplatinimo arba jau išleistų akcijų nominalios vertės padidinimo (Lt) ___________________________________________________________________
11. Duomenys apie naujai išleidžiamas akcijas:
(Jeigu didinama jau išleistų akcijų nominali vertė, šiame punkte pateikiamos būsimos akcijų charakteristikos po emisijos.)
11.1. viešajai apyvartai
Visas akcijų pavadinimas |
Akcijų skaičius (vnt.) |
1 akcijos nominali vertė (Lt) |
Bendra nominali vertė (Lt) |
|
|
|
|
Iš viso |
X |
X |
|
12. Naujai išleidžiamų akcijų apmokėjimo ar išleistų akcijų nominalios vertės padidinimo šaltiniai:
12.4. rezervai (Lt)
(nurodyti, kokie)________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12.5. kiti šaltiniai (Lt)
(nurodyti, kokie)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Iš viso (Lt)____________________________________________________________
13. Akcininko turimai apmokėtai akcijai tenkantis naujai išleidžiamų akcijų skaičius – pagal akcijų rūšis ir klases:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
14. Sveiko išleidžiamų akcijų skaičiaus, tenkančio vienam akcininkui, nustatymo tvarka, jei 13 punkte nurodytas skaičius yra trupmeninis
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
15. Informavimo apie naujai išleidžiamas akcijas tvarka
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
16. Naujai išleidžiamų akcijų išrašų iš sąskaitų atsiėmimo vieta (adresas) ________________
________________________________________________________________________________
17. Visuotinio akcininkų susirinkimo, nusprendusio padidinti įstatinį kapitalą, data
________________________________________________________________________________
18. Naujai išleidžiamų akcijų suteikiama teisė į ūkinių metų, kuriais jos buvo išleistos, dividendus (jei ši teisė skiriasi nuo kitų tos pačios klasės akcijų suteikiamų teisių, būtina paaiškinti dividendų apskaičiavimo tvarką)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
19. Kokiais principais remiantis naujai išleidžiamos akcijos priskiriamos konkretiems asmenims anksčiau išleistų akcijų perleidimo atveju. Pagal kurios dienos akcininkų sąrašą priskiriamos išleidžiamos akcijos
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
20. Kita informacija emitento nuožiūra
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
21. Su šiuo prospektu galima susipažinti (vieta ir laikas)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
22. Pasirašydami šį prospektą, patvirtiname, kad:
22.2. esame susipažinę su Lietuvos Respublikos vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatyme bei Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytomis sankcijomis už klaidinančios informacijos pateikimą.
Atsakingas valdymo organo narys(-iai) ___________________________________________
(parašas) (vardas, pavardė)
Administracijos vadovas __________________________________________
(parašas) (vardas, pavardė)
Vyr. finansininkas ____________________
(parašas) (vardas, pavardė)
Data
A. V.
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
2 priedas
Forma PRO–A5
AKCIJŲ PROSPEKTAS
(įstatinio kapitalo didinimui paskelbtų dividendų sąskaita, pateikiamas kartu su metų prospektu – ataskaita)
6. Registracijos Įmonių rejestre rekvizitai:
9. Duomenys apie Komisijoje anksčiau įregistruotas akcijas pagal rūšis ir klases:
9.1. viešajai apyvartai
Visas akcijų pavadinimas |
Akcijų skaičius (vnt.) |
1 akcijos nominali vertė (Lt) |
Bendra nominali vertė (Lt) |
Vertybinių popierių CD kodas |
|
|
|
|
|
Iš viso |
X |
X |
|
X |
11. Duomenys apie naujai išleidžiamas akcijas:
11.1. viešajai apyvartai
Visas akcijų pavadinimas |
Akcijų skaičius (vnt.) |
1 akcijos nominali vertė (Lt) |
1 akcijos emisijos kaina (Lt) |
Bendra nominali vertė (Lt) |
|
|
|
|
|
Iš viso |
X |
X |
|
|
12. Akcininko turimai apmokėtai akcijai tenkantis naujai išleidžiamų akcijų skaičius – pagal akcijų rūšis ir klases:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
13. Sveiko išleidžiamų akcijų skaičiaus, tenkančio vienam akcininkui, nustatymo tvarka, jei 12 punkte nurodytas skaičius yra trupmeninis
________________________________________________________________________________
14. Informavimo apie naujai išleidžiamų akcijų pasirašymą tvarka
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
15. Išleidžiamų akcijų pasirašymo tvarka ir terminai:
15.1. pasirašymo vieta (adresas)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
16. Naujai išleidžiamų akcijų išrašų iš sąskaitų atsiėmimo vieta ir laikas _________________
________________________________________________________________________________
17. Visuotinio akcininkų susirinkimo, nusprendusio padidinti įstatinį kapitalą, data
________________________________________________________________________________
18. Naujai išleidžiamų akcijų suteikiama teisė į ūkinių metų, kuriais jos buvo išleistos, dividendus (jei ši teisė skiriasi nuo kitų tos pačios klasės akcijų suteikiamų teisių, būtina paaiškinti dividendų apskaičiavimo tvarką)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
19. Principai, pagal kuriuos nustatomas asmuo, turintis teisę pasirašyti naujai išleidžiamų akcijų. Pagal kurios dienos akcininkų sąrašą įgyjama teisė pasirašyti naujai išleidžiamų akcijų:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
20. Kita informacija emitento nuožiūra
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
21. Su šiuo prospektu galima susipažinti (vieta ir laikas)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
23.2. esame susipažinę su Lietuvos Respublikos vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatyme bei Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytomis sankcijomis už klaidinančios informacijos pateikimą.
Atsakingas valdymo organo narys(-iai) ___________________
(parašas) (vardas, pavardė)
Administracijos vadovas __________________________________________
(parašas) (vardas, pavardė)
Vyr. finansininkas _____________________________
(parašas) (vardas, pavardė)
Data
A. V.
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
2 priedas
Forma PRO-SK1
SKOLOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ PROSPEKTO TURINYS
I. PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE SKOLOS VERTYBINIUS POPIERIUS, KURIUOS KETINAMA ĮTRAUKTI Į BIRŽOS OFICIALŲJĮ PREKYBOS SĄRAŠĄ
1. Pagrindiniai duomenys apie emitentą (emitento pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas, teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas).
3. Pagrindiniai duomenys apie emitento skolos vertybinius popierius, išleidžiamus į viešąją vertybinių popierių apyvartą (išleidžiamų vertybinių popierių pavadinimas; skaičius; vieneto nominali vertė; emisijos kaina (emisijos kainos dydžio nustatymo ribos preliminaraus prospekto atveju); visų išleidžiamų vertybinių popierių nominali vertė; emisijos valiuta; palūkanų dydis procentais nuo vertybinio popieriaus nominalios vertės; vertybinių popierių platinimo pradžia ir pabaiga, konvertavimo ar išpirkimo terminai, palūkanų išmokėjimo terminai). Pagrindinę informaciją galima pateikti lentelėje:
Vertybinių popierių pavadinimas |
Nominali vertė (Lt) |
Emisijos kaina (Lt) |
Palūkanų norma (%) |
Grynosios įplaukos, gautos iš emisijos |
Emisijos platinimo kaštai(Lt) |
Emisijos vieneto |
|
|
|
|
|
Visos emisijos |
|
|
|
|
|
4. Pagrindiniai rizikos veiksniai, susiję su siūlomų skolos vertybinių popierių įsigijimu (išvardyti rizikos veiksnius ir nurodyti prospekto puslapius, kur ieškoti išsamesnės informacijos).
6. Informacija apie tai, kur ir kada galima susipažinti su prospektu bei dokumentais, kuriais naudojantis jis buvo parengtas (finansinėmis ataskaitomis, auditorių ataskaitomis ir pan.).
7. Asmenys, atsakingi už prospekte pateiktą informaciją:
7.1. už prospektą atsakingi emitento valdymo organų nariai, darbuotojai ir administracijos vadovas (nurodomi vardai, pavardės, pareigos, telefonų ir faksų numeriai);
7.2. jeigu emitentas paveda prospekto rengimą konsultantams arba jį rengia su konsultantų pagalba, prospekte nurodomi tų konsultantų vardai, pavardės, telefonų ir fakso numeriai (jeigu konsultantas yra juridinis asmuo, nurodomas jo pavadinimas, telefonų ir fakso numeriai bei konsultanto atstovo(-ų) vardas ir pavardė), pažymima, kokias konkrečias prospekto dalis rengė konsultantai arba kokios prospekto dalys parengtos su konsultantų pagalba, taip pat nurodyti konsultanto atsakomybės ribas, nustatytas Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklėse.
8. Informacija apie auditą:
8.1. pagrindiniai duomenys apie audito įmonę, atlikusią emitento finansinės atskaitomybės nepriklausomą auditą (įmonės pavadinimas, buveinės adresas, telefono ir fakso numeriai, teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įregistravimo numeris, įmonės kodas);
8.2. nepriklausomų auditorių, atlikusių bendrovės metinių finansinių ataskaitų trejų paskutinių finansinių metų auditą, vardai, pavardės, atestato Nr.;
8.3. informacija apie atliktą auditą (nurodyti nepriklausomo audito atlikimo datą, kokia prospekte pateikta ir kokio laikotarpio informacija buvo audituota; informaciją apie auditą atlikusį auditorių; pateikti nepriklausomo auditoriaus nuomonę, ją sąlygojančias priežastis). Nepriklausomo auditoriaus išvada ir ataskaita, jeigu ji parengta, pridedamos prie prospekto.
9. Už prospekto parengimą atsakingų emitento valdymo organų narių, darbuotojų ir administracijos vadovo bei emitento konsultantų ar jų atstovų patvirtinimas, kad prospekte pateikta informacija atitinka tikrovę ir nėra nutylėtų faktų, galinčių turėti įtakos potencialių investitorių sprendimams. Komisijai pateiktuose prospekto egzemplioriuose prie šio patvirtinimo turi būti šiame punkte paminėtų asmenų parašų originalai.
II. INFORMACIJA APIE SKOLOS VERTYBINIUS POPIERIUS, IŠLEIDŽIAMUS Į VIEŠĄJĄ VERTYBINIŲ POPIERIŲ APYVARTĄ, IR JŲ IŠLEIDIMO BŪDĄ
10. Skolos vertybinių popierių, išleidžiamų į viešąją vertybinių popierių apyvartą, pagrindinės charakteristikos (pateikti pagrindines skolos vertybinių popierių charakteristikas (vertybinių popierių pavadinimas, jų skaičius; nominali vertė; emisijos kaina (jeigu vertybiniai popieriai išleidžiami emisijos metu), bendra skolos vertybinių popierių nominali vertė pagal vertybinių popierių rūšis ir klases, palūkanų dydis procentais nuo vertybinio popieriaus nominalios vertės, išpirkimo kaina, terminai bei tvarka, šių vertybinių popierių perleidimo apribojimai) pagal išleidimo į viešąją vertybinių popierių apyvartą būdus (išleidžiant vertybinius popierius emisijos metu (per biržą; kitais būdais); neviešajai apyvartai įregistruotus vertybinius popierius išleidžiant į viešąją apyvartą (per biržą; kitais būdais)).
11. Skolos vertybinių popierių, išleidžiamų į viešąją vertybinių popierių apyvartą, teisiniai pagrindai (įgalioto emitento valdymo organo susirinkimo, kuriame priimtas sprendimas dėl skolos vertybinių popierių išleidimo į viešąją vertybinių popierių apyvartą, protokolo išrašas. Tuo atveju, jei pagal galiojančius įstatymus ar (ir) teisės aktus reikalingas atskiras jų nustatyto valdymo organo leidimas, sutikimas, suderinimas ar kitoks teisinis veiksmas išleisti skolos vertybinius popierius į viešąją vertybinių popierių apyvartą, pateikti išrašą iš šį veiksmą patvirtinančio dokumento, nurodyti dokumento datą ir numerį).
12. Duomenys apie neviešajai apyvartai įregistruotus ir išplatintus skolos vertybinius popierius (neviešajai apyvartai įregistruotų skolos vertybinių popierių įregistravimą patvirtinančio dokumento numeris ir data, vertybinių popierių registravimo numeris, vertybinių popierių skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė pagal vertybinių popierių rūšis ir klases).
III. INFORMACIJA APIE SKOLOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ ĮTRAUKIMĄ Į VERTYBINIŲ POPIERIŲ BIRŽOS OFICIALŲJĮ PREKYBOS SĄRAŠĄ
13. Vertybinių popierių biržos, kuriai ketinama pateikti paraišką dėl skolos vertybinių popierių įtraukimo į biržos oficialųjį prekybos sąrašą, pavadinimas, adresas.
14. Duomenys apie skolos vertybinius popierius, ketinamus įtraukti į vertybinių popierių biržos oficialųjį prekybos sąrašą (vertybinių popierių pavadinimas, skaičius, bendra nominali vertė pagal vertybinių popierių rūšis ir klases, emisijos kaina, išpirkimo kaina, terminai bei tvarka. Nurodyti šių vertybinių popierių perleidimo apribojimus. Jeigu šie vertybiniai popieriai buvo anksčiau įregistruoti, bet neįtraukti į šios vertybinių popierių biržos sąrašus, nurodyti juos įregistravusios institucijos pavadinimą, adresą, įregistravimą patvirtinančio dokumento numerį ir datą. Jeigu kartu su šia emisija į biržos oficialųjį prekybos sąrašą įtraukiami kitų anksčiau įregistruotų emisijų skolos vertybiniai popieriai, nurodyti jų charakteristikas ir įregistravimo rekvizitus: įregistravimą patvirtinančio dokumento numerį ir datą, vertybinių popierių registravimo numerį).
15. Vertybiniai popieriai, jau įtraukti į šios ar kitų vertybinių popierių biržų prekybos sąrašus (nurodyti vertybinių popierių biržų pavadinimus, vertybinių popierių pavadinimą ir skaičių pagal rūšis ir klases, bendrą nominalią vertę).
16. Informacija apie šios vertybinių popierių emisijos dalies įtraukimą į kitų vertybinių popierių biržų prekybos sąrašus (jeigu šių vertybinių popierių registravimo metu yra pateiktos paraiškos (ar jas ketinama paduoti per tris artimiausius mėnesius) dėl šios emisijos vertybinių popierių dalies įtraukimo į kitų vertybinių popierių biržų prekybos sąrašus, nurodyti šių biržų pavadinimus ir šios emisijos dalies dydį).
17. Prekyba emitento vertybiniais popieriais vertybinių popierių biržose (vertybinių popierių biržų, kuriose prekiaujama emitento vertybiniais popieriais, pavadinimas; prekybos sąrašo pavadinimas; paskutinių 8 ketvirčių didžiausia ir mažiausia kaina bei apyvarta pagal vertybinių popierių rūšis ir klases; emitento planai dėl vertybinių popierių įtraukimo į biržų prekybos sąrašus).
18. Kapitalizacija (kotiravimo einamajame prekybos sąraše pradžioje; metų paskutinę dieną, paraiškos pateikimo įtraukti vertybinius popierius į oficialųjį prekybos sąrašą dieną; finansinių metų kiekvieno ketvirčio pabaigoje; trijų paskutinių mėnesių iki paraiškos įtraukti į oficialų prekybos sąrašą padavimo dienos kapitalizacija su vidutine kaina).
19. Prekyba emitento vertybiniais popieriais už biržos ribų (paskutinių 8 ketvirčių didžiausia ir mažiausia kaina bei apyvarta pagal vertybinių popierių rūšis ir klases už biržos ribų; jeigu emitento vertybiniais popieriais prekiaujama organizuotose rinkose, nurodyti jų pavadinimus ir pateikti duomenis apie emitento paskutinių 8 ketvirčių didžiausią ir mažiausią kainą bei apyvartą pagal vertybinių popierių rūšis ir klases atskirai kiekvienoje prekybos sistemoje).
20. Informacija apie šios skolos vertybinių popierių emisijos dalies įtraukimą į kitų vertybinių popierių biržų prekybos sąrašus (jeigu šių skolos vertybinių popierių registravimo metu yra pateiktos paraiškos (ar jas ketinama paduoti per tris artimiausius mėnesius) dėl šios emisijos vertybinių popierių dalies įtraukimo į kitų vertybinių popierių biržų prekybos sąrašus, nurodyti šių biržų pavadinimus ir šios emisijos dalies dydį).
IV. SKOLOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ SUTEIKIAMOS TEISĖS
22. Skolos vertybinių popierių suteikiamos teisės, privilegijos, apribojimai (skolos vertybinių popierių suteikiamos teisės, pareigos ir privilegijos pagal vertybinių popierių rūšis ir klases; apribojimai, taikomi išleidžiamų vertybinių popierių laisvam judėjimui; skolos vertybinių popierių konvertavimo į akcijas tvarka; skolos vertybinių popierių emitento teisės).
23. Skolos vertybinių popierių suteikiamos pajamos ir (ar) teisės:
23.1. palūkanų dydis ir (ar) suteikiamos teisės, nurodyti pajamų gavimo ar (ir) teisių realizavimo formą (pinigais ar (ir) vertybiniais popieriais), suteikiamų teisių įvertinimo apskaičiavimas;
24. Vertės prieaugio apmokestinimo tvarka (skolos vertybinių popierių vertės padidėjimo pajamų apmokestinimo tvarka ir mokesčio tarifai atskirai fiziniams ir juridiniams asmenims. Jeigu kuriai nors investitorių kategorijai taikomos skolos vertybinių popierių vertės padidėjimo pajamų mokesčių lengvatos, jas nurodyti).
V. INFORMACIJA APIE SKOLOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ EMISIJĄ
26. Išleidžiamų skolos vertybinių popierių charakteristikos (išleidžiamų vertybinių popierių pavadinimas; skaičius; vieneto nominali vertė; emisijos kaina; visų išleidžiamų vertybinių popierių nominali vertė; emisijos valiuta; palūkanų dydis procentais nuo vertybinio popieriaus nominalios vertės; vertybinių popierių platinimo pradžia ir pabaiga, konvertavimo ar išpirkimo terminai, palūkanų išmokėjimo terminai).
27. Rizikos veiksniai, susiję su skolos vertybinių popierių įsigijimu (rinkos rizika; specifinė investavimo rizika; sandorio šalių atsiskaitymo rizika; infliacijos rizika ir kiti rizikos veiksniai).
28. Informacija apie skolos vertybinių popierių išleidimo, pasirašymo, apmokėjimo sąlygų nustatymą (emitento valdymo organo, nustačiusio išleidžiamų vertybinių popierių platinimo tvarką, apmokėjimo būdą ir emisijos kainą, pavadinimas, susirinkimo vieta ir data).
29. Informacija apie skolos vertybinių popierių emisijos kainos nustatymą (principai, kuriais vadovautasi nustatant išleidžiamų skolos vertybinių popierių emisijos kainą; kainos nustatymo metodas).
30. Skolos vertybinių popierių išpirkimo, palūkanų ar kitų pajamų mokėjimo ar (ir) kitų teisių realizavimo terminai bei tvarka:
30.5. atsiskaitymams naudojama valiuta; jeigu vertybinių popierių išleidimo sąlygose numatytas valiutos pasirinkimas, nurodyti pasirinkimo galimybes ir sąlygas; valiutų konvertavimo tvarką; valiutų kursus litais prospekto registravimo dieną;
31. Reikalavimų dėl skolos vertybinių popierių duodamų pajamų ar (ir) jų išpirkimo pareiškimo terminai ir tvarka (nurodyti konkrečias datas, iki kada galima pareikšti reikalavimus dėl neišmokėtų vertybinių popierių suteikiamų pajamų ar (ir) jų išpirkimo; reikalavimų pareiškimo, jų svarstymo ir sprendimo priėmimo tvarka; informavimo apie priimtą sprendimą tvarka ir terminai).
32. Mokesčiai (skolos vertybinių popierių suteikiamų pajamų apmokestinimo sąlygos ir numatyti mokesčiai. Nurodyti, ar emitentas prisiima atsakomybę už šių mokesčių mokėjimą emitento šalyje).
33. Investavimo į šiuos vertybinius popierius pelningumo apibūdinimas (pateikti pelningumą apibūdinančius rodiklius, trumpai aprašyti jų apskaičiavimo metodą).
34. Skolos vertybinių popierių platinimo terminai ir tvarka (platinimo pradžia, pabaiga, platinimo vietų adresai; apribojimai, taikomi įsigyjantiems vertybinius popierius; ne viso išleidžiamų vertybinių popierių skaičiaus ir didesnio, negu numatyta, skaičiaus pasirašymo pasekmės, pakartotinio platinimo procedūra; atskirų platinimo etapų aprašymas. Jeigu emisijos sąlygose numatyta pirmumo teisė pasirašyti išleidžiamus vertybinius popierius, nurodyti investitorių grupes, kurioms ji bus taikoma, ir aprašyti jos taikymo tvarką bei nurodyti jos taikymo terminus. Atvejai, kai vertybinių popierių platinimas gali būti nutrauktas prieš nustatytą laiką. Investitorių informavimo apie pasirašymo pradžią, pabaigą, atskirus pasirašymo etapus, apmokėjimo sąlygas, priešlaikinę pasirašymo pabaigą bei kitus su pasirašymu susijusius įvykius tvarka.).
35. Skolos vertybinių popierių platinimo būdas (jeigu sudarytos sutartys su skolos vertybinių popierių platintojais, nurodyti jų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius, elektroninio pašto adresą; sudarytų platinimo sutarčių trumpas apibūdinimas, nurodyti tarpininkų dalyvavimo pirminėje apyvartoje būdą (pagal Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklių 53-56 punktus); atlyginimo už tarpininkų paslaugas nustatymo būdą ir (arba) dydį; agentų vardus, pavardes, adresus, telefono ir fakso numerius, atlyginimo už jų paslaugas nustatymo būdą ir (arba) jo dydį; jeigu emitentas yra susijęs su platintoju ar agentu, apibūdinti, kaip jie susiję).
36. Informacija apie emitento prievolių, kylančių iš šių vertybinių popierių, garantavimą (garantavimą suteikusių asmenų pavardės, adresai, telefonų ir faksų numeriai, emisijos aptarnavimo sutarčių trumpas apibūdinimas (nurodyti adresus, kur galima susipažinti su šiomis sutartimis). Jeigu vertybinių popierių emisija negarantuota ar garantuota iš dalies, tai nurodyti).
37. Informacija apie skolos vertybinių popierių patikėtinių organizacijas (patikėtinių pavadinimai, adresai, telefonų ir faksų numeriai; emitento ir patikėtinio sutartyje numatytos atstovavimo vertybinių popierių savininkų interesams apimtys ir sąlygos (patikėtinio teisės ir pareigos emitentui ir vertybinių popierių savininkams); sutarties su patikėtiniu nutraukimo sąlygos; adresai, kur galima susipažinti su šiomis sutartimis).
38. Emitento ar emitento atstovo veiksmų apskundimas teismui (nurodyti, už kokius vertybinių popierių savininkų interesų pažeidimus ir kurio iš emisijos organizatorių veiksmai gali būti skundžiami teismui, nurodyti apskundimo terminus ir tvarką).
39. Reikalavimų, susijusių su skolos vertybinių popierių tenkinimu eilės tvarka (jeigu emitentas prospekto registravimo dieną turi kitų skolinių įsipareigojimų, juos nurodyti ir nurodyti, kokia eilės tvarka kitų kreditorių atžvilgiu bus padengtas įsiskolinimas šių vertybinių popierių savininkams, suėjus skolos padengimo terminui ir įmonės likvidavimo atveju. Jeigu emitentas iki šių vertybinių popierių padengimo termino ketina išleisti kitą skolos vertybinių popierių emisiją ar padidinti subordinuotas skolas, nurodyti atsiskaitymų su šių vertybinių popierių savininkais eilės tvarką).
VI. DUOMENYS APIE EMITENTĄ IR JO KAPITALĄ
40. Emitentas (emitento pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas; emitento įregistravimo įmonių rejestre duomenys).
43. Priklausomumas asocijuotoms struktūroms (emitento priklausomumas finansinėms-pramoninėms grupėms (koncernams, korporacijoms, asociacijoms ir pan.), grupės apibūdinimas, emitento vieta grupėje, emitento dalyvavimas grupės narių kapitale bei kitų grupės narių dalyvavimas emitento kapitale, grupės įsteigimo teisinis pagrindas).
47. Emitento įstatinis kapitalas:
47.1. įmonių rejestre įregistruotas įstatinis kapitalas: dydis, struktūra pagal akcijų rūšis ir klases (kiekvienos rūšies ir klasės akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė ir dalis įstatiniame kapitale procentais, neapmokėta bendros nominalios vertės dalis ir jos apmokėjimo sąlygos, neapmokėtų akcijų skaičius, nominali vertė ir bendra nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases);
47.2. informacija apie numatomą įstatinio kapitalo padidėjimą dėl išleistų konvertuojamų ar į akcijas keičiamų skolos ar išvestinių vertybinių popierių pakeitimo:
47.2.1. konvertuojamų ar į akcijas keičiamų skolos ar išvestinių vertybinių popierių, suteikiančių teisę pasirašyti emitento akcijas, pavadinimas, skaičius, pagrindinės charakteristikos, pakeitimo į akcijas terminas(-ai) ir sąlygos;
47.2.2. numatomo įstatinio kapitalo padidėjimo dėl konvertuojamų, keičiamų į akcijas ar suteikiančių teisę pasirašyti emitento akcijas skolos ar išvestinių vertybinių popierių konvertavimo, pakeitimo ar teisės realizavimo dydis ir numatoma įstatinio kapitalo padidinimo data (datos);
47.3. naujai išleidžiamų akcijų, kai įstatinis kapitalas didinamas dėl skolos ar išvestinių vertybinių popierių pakeitimo ar teisės realizavimo, pasirašymo ar keitimo tvarka ir terminai, skolos ar išvestinių vertybinių popierių savininkų kategorijos, kurioms bus sudarytos sąlygos pasirašyti akcijas pirmumo teise (jeigu pirmumo teisės suteikimas atskiroms skolos ar išvestinių vertybinių popierių savininkų kategorijoms buvo numatytas šių vertybinių popierių išleidimo sąlygose).
48. Informacija apie akcijų pagrindu išleistus depozitoriumo pakvitavimus (deponuotų akcijų, kurių pagrindu yra išleisti depozitoriumo pakvitavimai, skaičius; akcijų keitimo į pakvitavimus koeficientas; jų skaičius; birža, kur prekiaujama depozitoriumo pakvitavimais; išleidimo data; išleidimo mechanizmas ir kt.).
49. Vertybiniai popieriai, kurie nepažymi dalyvavimo įstatiniame kapitale, bet kurių apyvartą reglamentuojama Vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymu (pavadinimai, nominali vertė, skaičius, bendra nominali vertė (pagal emisijas), išleidimo tvarka ir būdas, savininkams suteikiamos teisės, privilegijos ir apribojimai, galiojimo terminai, išpirkimo data, išmokėjimai šių vertybinių popierių savininkams per paskutinius vienerius metus, konvertavimo tvarka; išvestiniai vertybiniai popieriai, jų išleidimo tvarka ir būdas, suteikiamos teisės).
50. Įstatinio kapitalo ir jo struktūros pokyčiai per paskutinius trejus metus (paskutinių trejų metų įstatinio kapitalo ir jo struktūros pokyčiai pagal akcijų rūšis ir klases, atitinkamų įstatų pataisų įregistravimo įmonių rejestre datos).
51. Įstatinio kapitalo keitimo tvarka (sprendimų pakeisti įstatinį kapitalą priėmimo tvarka, skirtingų rūšių ir klasių akcijų suteikiamos teisės keičiant įstatinį kapitalą).
52. Stambiausi akcininkai (akcininkai, akcininkų susirinkimo dieną tiesiogiai ar netiesiogiai valdantys daugiau kaip 5 procentus emitento įstatinio kapitalo: vardai ir pavardės (fizinių asmenų vardai, pavardės, įmonių pavadinimai, rūšis, buveinės adresas, įmonės rejestro kodas), akcininkams nuosavybės teise priklausančių akcijų skaičius pagal rūšis ir klases, turima įstatinio kapitalo ir balsų dalis procentais, atskirai nurodyti šiam asmeniui nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų balsų procentus ir balsų, priklausančių jam kartu su veikiančiais asmenimis, procentus).
53. Kai kurios įstatų nuostatos, jeigu emitento įstatuose yra numatyta:
53.1. taisyklės, reglamentuojančios išimtines valdymo organų narių teises įsigyjant emitento akcijų ar konvertuojamųjų obligacijų;
53.2. grupės asmenų, kuriems gali būti siūlomos darbuotojų akcijos; darbuotojų akcijų išleidimo sąlygos ir tvarka;
53.3. įstatuose numatyta pirmumo teisės realizavimo bendra tvarka; jeigu pirmumo teisės realizavimas yra ribojamas, tai reikia paaiškinti;
54. Išmokėti dividendai (išmokėti (priskaičiuoti) dividendai pagal akcijų rūšis ir klases per pastaruosius 5 metus; dividendų suma (nesumažinta teisės aktų ar emitento įstatų nustatytais atvejais), tenkanti vienai paprastajai akcijai per pastaruosius 5 metus; jeigu dividendų dydis buvo mažinamas teisės aktų ar įstatų nustatytais atvejais, tai pažymėti. Dividendų neišmokėjimo (sumažinimo) atvejai privilegijuotųjų akcijų savininkams; ar yra sukauptų neišmokėtų dividendų (jei yra, nurodyti sumą); nurodyti planuojamą sukauptų dividendų išmokėjimo laiką; ar yra privilegijuotųjų akcijų savininkų, įgijusių balso teisę dėl laiku neišmokėtų dividendų. Pažymėti, ar buvo akcininkų, atsisakiusių dividendų, nurodyti dėl to neišmokėtų dividendų sumą, taip pat paaiškinti, ar tai turėjo įtakos (jei turėjo, tai kokios) skaičiuojant dividendus, tenkančius vienai akcijai (atskirai paprastajai, atskirai privilegijuotajai).
VII. EMITENTO VEIKLA
56. Gamybos (paslaugų) charakteristika (bendra gamybos (teikiamų paslaugų) apimtis per pastaruosius 3 metus, pastarųjų 3 metų gamybos apimtys vertine ir natūrine išraiška pagal pagrindines gaminamos produkcijos (teikiamų paslaugų) rūšis, pagrindinių gaminių (paslaugų) dalis bendroje gamybos (paslaugų teikimo) apimtyje, gaminių (paslaugų teikimo) kainos ir jų dinamika per pastaruosius 3 metus, pagrindiniai įmonės veiklą apibūdinantys rodikliai ir jų dinamika per pastaruosius 3 metus, pradėtos ar numatomos gaminti naujos produkcijos (paslaugų) apibūdinimas, kita reikšminga informacija apie gaminamą produkciją (teikiamas paslaugas); gavybos pramonėje papildomai pateikti išteklių apibūdinimą, ekonomiškai naudingų eksploatuoti telkinių įvertinimą, tikėtiną telkinių eksploatavimo laiką).
57. Realizavimo rinkos (pastarųjų trejų metų realizuotos produkcijos (paslaugų) apimtys Lietuvoje ir užsienyje (pagal šalis), realizavimo pobūdis (ilgalaikės ar trumpalaikės sutartys, atsitiktiniai sandoriai, realizavimas per savo paskirstymo tinklą, dalyvavimas biržų prekyboje ir pan.), jeigu priklausoma nuo vieno pirkėjo, trumpai jį apibūdinti; artimiausiu metu numatomos naujos rinkos).
58. Tiekimas (pagrindiniai žaliavų, komplektavimo detalių, energetinių išteklių ir paslaugų tiekėjai, tiekimų apimtys procentais (pagal šalis); ryšių su pagrindiniais tiekėjais pobūdis (trumpalaikės ar ilgalaikės sutartys, atsitiktiniai pirkimai); jeigu priklausoma nuo vieno tiekėjo, jį nurodyti; pagrindinės tiekimo problemos).
59. Nekilnojamasis turtas ir kitos pagrindinės priemonės (žemės sklypo dydis, geografinė padėtis, naudojimosi sklypu teisinis pagrindas; pagrindinių pastatų ir statinių aprašymas (funkcinė paskirtis, balansinė vertė, amžius ir būklė), informacija apie nebaigtas statybas (funkcinė paskirtis, sąmatinė vertė, panaudota dalis, numatomas statybos užbaigimo terminas); pagrindinių mašinų, įrengimų grupių ir technologinių linijų aprašymas (pavadinimai, funkcinė paskirtis, amžius, balansinė vertė, pagaminusi šalis); pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
60. Su emitento veikla susiję rizikos veiksniai:
(Ekonominiai: produkcijos (paslaugų teikimo) konkurentabilumas bei realizavimo galimybės; apsirūpinimas žaliavomis, komplektavimo dalimis, gamybiniais plotais, darbo jėga, finansiniais ištekliais; darbuotojų kvalifikacijos lygis, kadrų kaitos problemos, vadovaujančiojo personalo kvalifikacijos ir kompetencijos problemos; priklausomybė nuo tiekėjų, monopolinių vartotojų; atsiskaitymų su tiekėjais ir vartotojais būklė; sezoniškumo bei gamybos cikliškumo įtaka; kiti ekonominiai rizikos veiksniai.
Politiniai: Lietuvos politinės-teisinės raidos įtaka emitento veiklai, nurodyti konkrečias sritis; tarptautinių, tarpvalstybinių susitarimų įtaka; importo ir eksporto politikos įtaka, muitų politikos įtaka, kiti politiniai rizikos veiksniai.
Valstybės nustatyti reikalavimai bei apribojimai emitento veiklai.
Socialiniai: darbo užmokesčio lygis ir darbo užmokesčio išmokėjimo problemos; streikų galimybė; kiti socialiniai veiksniai.
Techniniai-technologiniai: fizinis ir moralinis pagrindinių priemonių susidėvėjimas; standartizacijos problemos; kiti techniniai-technologiniai rizikos veiksniai.
Ekologiniai: emitento išleidžiamų teršalų pobūdis; sumos, išleidžiamos aplinkos apsaugai; sumos, išleidžiamos baudoms mokėti už aplinkos teršimą; emitento veiklos apribojimo ar sustabdymo dėl žalos aplinkai galimybė; kiti ekologiniai rizikos veiksniai.
Emitento vertybinių popierių likvidumas antrinėje vertybinių popierių rinkoje.
Banko paskolų grąžinimas.
Kiti rizikos veiksniai.)
61. Gamybos nutraukimas ar sumažinimas, turėjęs ar turintis esminės įtakos emitento veiklos rezultatams per dvejus pastaruosius metus (nurodyti šių įvykių datą ir trukmę, priežastį).
62. Patentai, licencijos, kontraktai (emitento priklausomybės nuo patentų, licencijų, pramoninių, komercinių ir finansinių kontraktų trumpas apibūdinimas; pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
63. Mokslo tiriamieji darbai (informacija apie atliekamus mokslo tiriamuosius darbus ir naujų produkcijos rūšių diegimą per pastaruosius 5 metus, jeigu tai turi esminės įtakos emitento finansinei būklei; trumpas jų apibūdinimas).
64. Teisminiai (arbitražo) procesai (informacija apie teisminius ar arbitražo procesus, galinčius turėti ar turėjusius įtakos emitento finansinei būklei per paskutinius vienerius metus (taikytos sankcijos ir paskirtos baudos, jų priežastys, priteistas žalos atlyginimas, neišspręsti teisminiai ar arbitražo procesai ir galimos jų pasekmės), pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
65. Darbuotojai (vidutinis sąraše esančių darbuotojų skaičius, pokyčiai per pastaruosius 3 metus; žymių pokyčių atveju (daugiau kaip 10 procentų) nurodyti priežastis; darbuotojų grupavimas pagal išsilavinimą; vadovaujančiojo personalo, specialistų, darbininkų skaičius ir vidutinis mėnesinis atitinkamos darbuotojų grupės darbo užmokestis; darbo sutartyse numatytos ypatingos emitento darbuotojų (ar jų dalies) teisės bei pareigos).
66. Investicijų politika (įmonių, į kurias emitentas yra investavęs daugiau kaip 30 procentų savo įstatinio kapitalo, taip pat įmonių, kurių įstatiniame kapitale emitento dalis sudaro daugiau kaip 30 procentų:
66.1. pavadinimai, buveinių adresai, veiklos pobūdis, įstatinio kapitalo dydis, neapmokėta emitento dalis įstatiniame kapitale, grynasis pelnas (nuostolis), trumpalaikių įsipareigojimų ir trumpalaikio turto santykis, visų įsipareigojimų ir viso turto santykis;
66.2. emitentui priklausančių akcijų rūšis ir klasė, akcijų skaičius, nominali vertė, šių bendrovių visuotiniuose akcininkų susirinkimuose turimų balsų procentas, atskirai nurodyti šiam emitentui nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų balsų procentus ir balsų, priklausančių jam su kartu veikiančiais asmenimis, procentus;
66.3. emitentui išmokėtų dividendų dydis, emitento suteiktų įmonei ir gautų iš įmonės paskolų per paskutinius finansinius metus dydis, įsigytų įmonės skolos vertybinių popierių charakteristika ir jų bendra nominali vertė;
66.4. stambūs, sudarantys daugiau kaip 10 procentų emitento įstatinio kapitalo, investicijų projektai, įgyvendinti per paskutinius 3 metus: investicijų rūšys, investicijų apimtys, investicijų finansavimo šaltiniai (išoriniai, vidiniai); investicijų geografinis pasiskirstymas (Lietuvoje ir užsienyje);
VIII. FINANSINĖ BŪKLĖ
68. Pateikti finansines ataskaitas, parengtas vadovaujantis Tarptautiniais apskaitos standartais (jei buvo sudaromos konsoliduotos finansinės ataskaitos, reikia papildomai pateikti ir konsoliduotas finansines ataskaitas):
68.1. paskutinių trejų metų balansus, išdėstytus palyginamojoje lentelėje, ir tarpinius balansus, jeigu nuo paskutinių finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių;
68.2. paskutiniųjų trejų metų pelno (nuostolio) ataskaitas su pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitomis, išdėstytomis palyginamojoje lentelėje, ir tarpines ataskaitas, jeigu nuo paskutinių finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių;
69. Pateikti finansinių ataskaitų komentarus (paaiškinti svarbiausių pozicijų turinį per paskutinius finansinius metus ir einamąjį ataskaitinį laikotarpį, įvykusius pokyčius ir pokyčių priežastis pagal 70 punkte pateikiamą informacijos atskleidimo schemą).
70. Finansinės informacijos atskleidimo schema:
70.1. pateikti sutrumpintą emitento finansinės apskaitos politikos aprašymą, t. y. pagrindinių finansinės apskaitos sričių finansinės apskaitos metodus – ilgalaikio turto, jo nusidėvėjimo, perkainojimo, nurašymo bei atstatymo apskaitos principus, svarbius trumpalaikio turto apskaitos, perkainojimo bei nurašymo principus, trumpalaikių ir ilgalaikių įsipareigojimų apskaitos ypatumus, akcininkų nuosavybės, taip pat ir įvairių rezervų apskaitos principus;
70.2. balanso pozicijų paaiškinimas ir atskleidimas:
70.2.1. ilgalaikis materialus turtas:
70.2.1.1. pateikti analizę ilgalaikio materialaus turto, suskirstyto tokiomis grupėmis: žemė, pastatai, gamybos priemonės, įranga, lizingo ar panašiu pagrindu įsigytas turtas, kitas ilgalaikis materialus turtas, pateikiant pavadinimus esant vertingoms sumoms;
70.2.1.2. parodyti, kaip kito kiekvienos grupės ilgalaikis materialus turtas nuo apskaitos laikotarpio pradžios iki pabaigos, nurodyti turto įvertinimo apskaitos būdus, įsigytą turtą įmonių susijungimo atveju, turto padidėjimą ar sumažėjimą dėl perkainojimo (atskleisti perkainojimo principus), finansinių ataskaitų konsolidavimo atveju parodyti užsienyje esančių įmonių finansinių ataskaitų perskaičiavimo į vietinę valiutą skirtumus, kitus svarbius pasikeitimus;
70.2.1.3. nurodyti sumas, kuriomis kiekvienos grupės ilgalaikis materialus turtas nudėvimas per ataskaitinį laikotarpį, kokios yra sukauptos nusidėvėjimo sumos, taip pat nurodyti naudojamus nusidėvėjimo skaičiavimo metodus, nusidėvėjimo skaičiavimo metodų pakeitimo priežastis ir jų pakeitimo įtaką rezultatui, nusidėvėjimo normas bei jų pokyčius ir nudėvimo turto naudingus gyvavimo laikotarpius. Bendra balansinė vertė ir sukaupta nusidėvėjimo suma turi būti nurodoma kiekvienai ilgalaikio materialaus turto grupei (pastatams, įrengimams) apskaitos laikotarpio pradžioje ir pabaigoje;
70.2.1.4. nurodyti už įsipareigojimus užstatyto ilgalaikio materialaus turto nuosavybės teisių apribojimus, jei jų yra;
70.2.1.5. nurodyti išlaidų sumas, skirtas ilgalaikiam materialiam turtui pagaminti ar pasistatydinti;
70.2.1.6. nurodyti sumas, susijusias su turimais nebalansiniais įsipareigojimais dėl ilgalaikio materialaus turto įsigijimo;
70.2.1.7. nurodyti kapitalizuotas paskolų palūkanas per ataskaitinį laikotarpį bei naudojamus kapitalizavimo metodus;
70.2.2. kitas ilgalaikis turtas:
70.2.2.1. pateikti informaciją apie ilgalaikes investicijas, tarp jų investicijas į dukterines įmones, investicijas į susijusias įmones, investiciniu tikslu laikomą materialųjį turtą, kitas investicijas. Parodyti, kaip kito ilgalaikės investicijos per ataskaitinį laikotarpį, kiek jos padidėjo ar sumažėjo, ar buvo perkainotos arba nukainotos. Pateikti informaciją apie kiekvienos perkainotų ilgalaikių investicijų grupės perkainojimo politiką, paskutiniojo perkainojimo datą, perkainojimo pagrindą, pažymėti, ar buvo pasitelkti vertintojai iš šalies, ar naudotasi vidaus vertintojų paslaugomis;
70.2.2.2. nurodyti ilgalaikes gautinas sumas, tarp jų iš pagrindinės veiklos, iš įmonės vadovų, iš susijusių įmonių (kai finansinės ataskaitos tarp šių įmonių yra konsoliduojamos), iš kitų susijusių įmonių bei kitas ilgalaikes gautinas sumas;
70.2.2.3. aprašyti nematerialiojo turto pozicijas, tokias kaip nematerialusis turtas, susijęs su investicijomis į kitas įmones, patentai, prekybos ženklai bei kitas. Parodyti jų pokytį per ataskaitinį laikotarpį atskleidžiant kapitalizuotas sumas, nurašytas sumas, sumas, perkeltas į kito turto sąskaitas, atstatytas sumas ir pan.;
70.2.3. trumpalaikis turtas:
70.2.3.1. nurodyti grynųjų pinigų sąskaitose ir kasoje likučius, atskirai pateikti sumas, kurių neįmanoma tuojau pat panaudoti (pvz., užšaldytas likutis užsienio banke dėl valiutos konvertavimo apribojimų);
70.2.3.2. pateikti nesunkiai perleidžiamus rinkoje vertybinius popierius, atskleidžiant jų įsigijimo savikainą, atskirai pažymėti jų rinkos vertę, jei balanse jie apskaitomi kitokia verte. Jei įmonė yra daug lėšų investavusi į vertybinius popierius (finansinius instrumentus), pateikti detalesnę jų analizę;
70.2.3.3. parodyti trumpalaikes gautinas sumas, jas sugrupavus į iš pagrindinės veiklos, iš įmonės vadovų, iš susijusių įmonių (kai finansinės ataskaitos yra konsoliduojamos tarp šių įmonių), iš kitų susijusių įmonių gautinas sumas, kitas gautinas sumas bei sumokėtus avansus. Parodyti, kaip kito šios sumos per ataskaitinį laikotarpį;
70.2.3.4. parodyti turimas atsargas, sugrupuotas tokiomis grupėmis: žaliavos ir medžiagos, nebaigta gamyba, gatava produkcija. Nurodyti, kokie atsargų nurašymo apskaitos metodai naudojami kiekvienai grupei. Pateikti skirtumą tarp atsargų balansinės vertės, kai jos yra nurašomos vadovaujantis LIFO metodu, ir (1) žemesniosios vertės iš grynosios realizuotinos vertės ir įsigijimo savikainos, kai naudojamas FIFO metodas, ar kai atsargos nurašomos remiantis aritmetiniu svertiniu vidurkiu, arba (2) žemesniosios vertės iš grynosios realizuotinos vertės ir dabartinės savikainos;
70.2.3.5. jei atsargos finansinėje apskaitoje įkainojamos grynąja realizuotina verte, šitai reikia nurodyti. Be to, reikia pateikti informaciją apie užstatytas atsargas;
70.2.3.6. nebaigtos statybos pozicijoms nurodyti bendrąją išlaidų sumą ir pripažinto pelno (atėmus pripažinto nuostolio sumą) sumą, avansu gautas sumas ir kitą svarbią informaciją;
70.2.4. įsipareigojimai:
70.2.4.1. pateikti trumpalaikių įsipareigojimų analizę suklasifikavus juos tokiomis grupėmis: (a) trumpalaikės bankų paskolos ir overdraftai, (b) ilgalaikių įsipareigojimų einamoji dalis, (c) mokėtinos sumos suskirstytos į: pagrindinės veiklos mokėtinas sumas, o įmonės vadovams mokėtinas sumas, susijusioms įmonėms (kai šių įmonių finansinės ataskaitos yra konsoliduojamos) mokėtinas sumas, mokėtinus pelno mokesčius (atskirai pateikti pelno mokesčio sumą, priskaičiuotą šalies biudžeto naudai ar grąžintiną įmonės savininkams), mokėtinus dividendus, kitas mokėtinas sumas ir sukauptas sąnaudas.
P a s t a b a. Jei įsipareigojimai neskirstomi į trumpalaikius ir ilgalaikius, neturi būti skaičiuojamos ir tarpinės sumos;
70.2.4.2. suskirstyti ilgalaikius įsipareigojimus tokiomis grupėmis: turto įkeitimu užtikrintos paskolos, neužtikrintos paskolos, paskolos iš susijusių įmonių (kai šių įmonių finansinės ataskaitos yra konsoliduojamos), paskolos iš kitų susijusių įmonių. Parodyti, kaip jos kito per ataskaitinį laikotarpį. Nurodyti kiekvienos paskolų grupės palūkanų normos dydį, grąžinimo terminus, banko nustatytus apribojimus paskolos gavėjui, reikalavimų tenkinimo eiliškumą, paskolos konvertavimo ypatumus, neamortizuotos premijos ar diskonto sumą. Paskolos, kurios turi galimybę būti konvertuotos į nuosavybės vertybinius popierius, turi būti pateiktos atskirai, parodant į nuosavybę konvertuotiną dalį bei įsipareigojimu liekančią dalį;
70.2.4.3. nurodyti kitus svarbius įsipareigojimų straipsnius, įtrauktus į kitus įsipareigojimus, atidėtas sumas, pvz.: atidėtus mokesčius, atidėjimus darbuotojų pensijoms, kitus įsipareigojimus, bei parodyti jų pokytį per ataskaitinį laikotarpį;
70.2.4.4. atskirai nurodyti įsipareigojimus, susijusius su lizingo pagrindu turimu turtu. Pateikti sumas įsipareigojimų per artimiausius ūkinius metus pagal finansinio lizingo arba neatšaukiamo operacinio lizingo sutartis. Pateikti kitą informaciją, susijusią su lizingu, tokią kaip finansiniai apribojimai, lizinguoto turto įsigijimo galimybė, kiti neapibrėžtumai, susiję su lizingu;
70.2.4.5. nurodyti pagrindines pelno mokesčio sąnaudų (pajamų) komponentų sumas, tokias kaip einamoji pelno mokesčio sąnaudų (pajamų) suma, koregavimai, atidėtosios pelno mokesčio sąnaudos (pajamos) arba jų atstatymas, pelno mokesčio sąnaudų (pajamų) suma dėl apskaitos politikos pasikeitimo ar esminių apskaitos klaidų ir kitas;
70.2.5. savininkų nuosavybė:
70.2.5.1. apie kiekvieną akcinio kapitalo rūšį pateikti šią informaciją: įregistruotų ar visuotiniame akcininkų susirinkime patvirtintų, išleistų ir esančių apyvartoje akcijų skaičius, neapmokėtų akcijų skaičius, akcijų nominali vertė, akcinio kapitalo pokyčiai per ataskaitinį laikotarpį, akcijų suteikiamos teisės, privilegijos ir apribojimai, dividendų dydis ir įsipareigojimai dėl dividendų (privilegijuotųjų akcijų atveju), supirktų akcijų skaičius, akcijų, kurios yra rezervuotos išleidimui ateityje (opcionų ar kitų sutarčių pavidalu), skaičius ir visa su tuo susijusi informacija. Pateikti kitą svarbią informaciją, susijusią su privilegijuotosiomis akcijomis, konvertuojamų įsipareigojimų nuosavybės elementais, kitais su akcijomis susijusiais finansiniais instrumentais;
70.2.5.2. pateikti informaciją apie kitą akcininkų (savininkų) nuosavybę, parodyti jos pokytį per ataskaitinį laikotarpį bei kitus svarbius dalykus. Kitą akcininkų nuosavybę apibūdinti suskirstytą tokiomis grupėmis: akcinio kapitalo perviršis, finansinio turto ir ilgalaikio materialaus turto perkainojimo rezervai (aprašyti pelno mokesčio įtaką perkainojimo rezervų pokyčiams), kiti rezervai, nepaskirstytasis pelnas (nuostolis);
70.3. pelno (nuostolio) ataskaita:
70.3.1. pateikti informaciją apie pagrindinius pajamų straipsnius bei parodyti jų pokytį per ataskaitinį laikotarpį. Siekiant kuo tiksliau atspindėti įmonės specifiką, pajamas suskirstyti tokiomis kategorijomis: prekių pardavimas, paslaugų teikimas, palūkanos, investicijų į vertybinius popierius pelnas arba nuostolis (atskirai parodyti investicijų į vertybinius popierius realizuotą ir nerealizuotą pelną (nuostolį)), autoriniai atlyginimai, honorarai, dividendai, pajamos iš neįprastinės veiklos;
70.3.3. parodyti pajamų sumas pagal sutartis, kuriomis remiantis yra pripažintos pajamos per ataskaitinį laikotarpį pagal darbų atlikimo apimtis;
70.3.4. parodyti įmonės pagrindinės veiklos sąnaudas, jas įvardyti ir suskirstyti svarbiomis grupėmis, susijusiomis su pagrindinės veiklos pajamomis ir pripažintomis sąnaudomis per ataskaitinį laikotarpį;
70.3.5. pateikti anksčiau nukainotų atsargų atstatytas sumas, per ataskaitinį laikotarpį pripažintas pajamomis;
70.3.6. nurodyti informaciją apie įmonės atliekamus plėtros ir tyrinėjimo darbus, parodyti sumas, pripažintas ataskaitinio laikotarpio sąnaudomis, nurodyti atliekamų darbų pobūdį;
70.3.7. nurodyti pasikeitusių ilgalaikio turto nusidėvėjimo normų įtaką per tą ataskaitinį laikotarpį, kurį buvo pakeistos nusidėvėjimo normos;
70.3.8. pateikti informaciją apie kitas pajamų ar sąnaudų sumas, kurių apimtis ar pobūdis yra reikšmingi;
70.3.9. pateikti paaiškinimą dėl finansinėje apskaitoje išvesto pelno prieš pelno mokestį ir apmokestinamojo pelno skirtumų, parodyti faktišką pelno mokesčio ir taikytino (galiojančio pagal pelno mokesčio įstatymą) pelno mokesčio sumą, paaiškinti laikinųjų ir pastoviųjų skirtumų įtaką pelno mokesčio nustatymui;
70.4. Pinigų srautų ataskaita. Pinigų srautų ataskaita, parengta pagal Tarptautinius apskaitos standartus, yra metinės finansinės atskaitomybės dalis. Šioje ataskaitoje pinigų srautai turi būti suskirstyti į pinigų srautus iš veiklos (pagrindinės veiklos), investicinės veiklos bei finansinės veiklos. Pinigų srautai iš veiklos (pagrindinės veiklos) turi būti pateikiami vadovaujantis tiesioginiu metodu, kai nurodomi pagrindiniai piniginių įplaukų ir išmokų straipsniai, arba netiesioginiu metodu, kai grynasis ataskaitinio laikotarpio pelnas (nuostolis) yra koreguojamas dėl nepiniginių straipsnių, tokių kaip atidėjimai, sukaupimai ir pan., įtakos. Pinigų srautų ataskaitą turi rengti ir dukterinės įmonės, nepaisant to, kad konsoliduotą ataskaitą rengia pagrindinė (kontroliuojančioji) įmonė. Pinigų srautai iš pagrindinės veiklos, investicinės veiklos ir finansinės veiklos turi būti pateikti bendrąja verte, išskyrus atvejus, kai priimtinas jų pateikimas grynąja verte, pvz., kai pinigų gavimas iš klientų ar išmokėjimas klientams labiau atspindi klientų veiklą, o ne įmonės veiklą, arba kai pinigų gavimo ar išmokėjimo apyvarta yra greita, sumos didelės, o terminai trumpi;
70.4.1. pinigų srautus iš neįprastinės veiklos parodyti prieš tai suklasifikavus juos atitinkamai į srautus iš pagrindinės veiklos, investicinės veiklos ir finansinės veiklos;
70.4.3. apibūdinti pinigų srautus, susijusius su investicijomis į dukterines įmones ar kitas įmones arba susijusius su šių investicijų perleidimu;
70.4.4. parodyti nepiniginių srautų įtaką investicinei ar finansinei veiklai, t. y. tokius pokyčius, kurie nereikalauja pinigų ar pinigų ekvivalentų panaudojimo;
70.4.5. parodyti apskaitos politiką, naudojamą nustatant pinigų ir pinigų ekvivalentų sudėtį, bei išvardyti pinigų ekvivalentų sudėtį;
70.4.6. pateikti kitą svarbią su pinigų srautais susijusią informaciją, pavyzdžiui, apie dideles pinigų sumas, turimas pagrindinėje įmonėje, kuriomis negali pasinaudoti dukterinės įmonės, apie turimas neišnaudotas kredito linijas, kurias bus galima panaudoti ateityje, apie svarbias pinigų srautų sumas, išskaidytas pagal gamybinius ar geografinius segmentus ir pan.;
70.5. kita informacija, kurią būtina atskleisti:
70.5.1. įvykiai po balanso sudarymo datos. Atskleisti įvykius, įvykusius po finansinių ataskaitų sudarymo datos (ataskaitinių metų pabaigos) iki finansinių ataskaitų tvirtinimo metiniame akcininkų susirinkime (arba finansinių ataskaitų publikavimo) datos. Nurodyti šių įvykių pobūdį ir kokią įtaką jie gali turėti ateities rezultatams;
70.5.2. neapibrėžtumai. Pateikti informaciją apie neapibrėžtus nuostolius ir neapibrėžtą pelną, t. y. nurodyti jų pobūdį, įtaką ateities rezultatams; jei tokio pobūdžio įvertinimo atlikti neįmanoma, konstatuoti šį faktą;
70.5.3. esminės klaidos. Pateikti informaciją apie apskaitoje padarytas esmines klaidas bei jų taisymo metodus. Pateikti palyginamąją informaciją, kaip finansinės ataskaitos atrodė, kol klaida nebuvo aptikta, ir po to, kai klaida buvo ištaisyta;
70.5.4. apskaitos politikos pasikeitimas. Jei ataskaitinius metus įmonė keitė savo apskaitos politiką, nurodyti priežastį, kodėl tai padaryta (pvz., įsigaliojo naujas finansinės apskaitos standartas, vadovybė nusprendė, kad naujas apskaitos metodas padės tiksliau ir teisingiau atspindėti finansinį rezultatą), ir metodą, kuriuo vadovaujantis buvo (bus) atspindima pasikeitimo įtaka finansinėms ataskaitoms;
70.5.5. informacija apie santykius su susijusiomis šalimis. Atskleisti įmonės santykius su susijusiomis šalimis nepriklausomai nuo to, ar vyko kokie nors sandoriai tarp įmonės ir susijusių šalių, ar ne. Charakterizuoti tų santykių pobūdį, sandorių apimtis vertine arba santykine išraiška, iš sandorių su susijusiomis šalimis gautas pajamas ar patirtas sąnaudas, kainų (komisinių) politiką tarp įmonės ir susijusių šalių (ar buvo daromos lengvatos) ir pan.;
70.5.6. konsoliduotos finansinės ataskaitos. Išvardyti ir apibūdinti visas dukterines įmones, kurios buvo konsoliduotos pagrindinės įmonės finansinėse ataskaitose, bei dukterines įmones, kurios nebuvo konsoliduotos. Konsoliduotų įmonių atveju – nurodyti įmonės pavadinimą, būstinės registracijos adresą, turimą dalį akciniame kapitale arba turimą balsų skaičių (jei skiriasi nuo turimos dalies akciniame kapitale), finansinės apskaitos metodus, pagal kuriuos ši investicija yra apskaitoma pagrindinėje įmonėje; nekonsoliduotų įmonių atveju – nurodyti priežastis, kodėl nekonsoliduojama;
IX. VALDYMO ORGANAI
73. Valdymo organų teisės ir pareigos (stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos teisės ir pareigos).
74. Valdymo organų nariai (Stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos (administracijos vadovas, jo pavaduotojai, finansų direktorius (vyriausiasis finansininkas)) nariai:
74.1. nurodyti pareigas, vardus ir pavardes, duomenis apie dalyvavimą emitento kapitale (turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
74.2. papildomai nurodyti valdybos pirmininko, administracijos vadovo ir finansų direktoriaus (vyriausiojo finansininko) išsilavinimą, profesiją, darbovietes per paskutinius 10 metų ir pareigas jose;
74.3. duomenys apie dalyvavimą kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų veikloje (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas ir einamos pareigos) bei kapitale (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas, turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
75. Informacija apie išmokas bei paskolas valdymo organų nariams:
75.1. informacija apie emitento per pastaruosius vienerius finansinius metus išmokėtų atlyginimų, tantjemų, kitų išmokų iš pelno vidutinius dydžius, tenkančius vienam asmeniui (pagal aukščiau minėtų asmenų kategorijas);
75.2. emitento stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos nariams per pastaruosius finansinius metus išmokėtų atlyginimų, tantjemų ir kitų išmokų iš pelno sumos (kiekvienai aukščiau minėtai asmenų kategorijai), gautos iš įmonių, kuriose emitento dalis įstatiniame kapitale sudaro daugiau kaip 20 procentų;
76. Sutartys su audito įmone (jei pasikeičia audito įmonė, nurodyti, kokios sutartys sudaromos su audito įmone; trumpas sutarčių apibūdinimas (vidinio ir išorinio audito); turi būti nurodytos visos sutarties dėl audito atlikimo nutraukimo priežastys).
77. Sandoriai su suinteresuotais asmenimis (duomenys apie paskutinių vienerių metų emitento pagrindinei veiklai nebūdingus sandorius su įmonėmis, įstaigomis ir organizacijomis, kurių veikloje (yra stebėtojų tarybos, valdybos ar administracijos nariai) ar kapitale (balsų dalis sudaro daugiau kaip 20 procentų) dalyvauja emitentas ar jo valdymo organų nariai:
77.1. sandorių rūšys (nekilnojamojo turto, pagrindinių priemonių perleidimas, nebūdingos pirkimo-pardavimo sutartys, išduotos paskolos, suteiktos garantijos ar laidavimai dėl jų prievolių įvykdymo);
X. NAUJAUSI ĮVYKIAI EMITENTO VEIKLOJE IR PERSPEKTYVOS
78. Naujausi įvykiai emitento veikloje (naujausi emitento veiklos ir finansinės būklės pokyčiai, neatspindėti prospekte pateiktose finansinėse ataskaitose: produkcijos (paslaugų) apimties ir asortimento pasikeitimai, naujų realizavimo rinkų įsisavinimas ar praradimas, esminiai gamybos kaštų struktūros ir pardavimo kainų pokyčiai, kapitalo sudėties ir struktūros pasikeitimai ir pan.).
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
2 priedas
Forma PRO-SK2
SKOLOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ PROSPEKTO TURINYS
I. PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE SKOLOS VERTYBINIUS POPIERIUS, IŠLEIDŽIAMUS Į VIEŠĄJĄ VERTYBINIŲ POPIERIŲ APYVARTĄ
1. Pagrindiniai duomenys apie emitentą (emitento pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas, teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas).
3. Pagrindiniai duomenys apie emitento skolos vertybinius popierius, išleidžiamus į viešąją vertybinių popierių apyvartą (išleidžiamų vertybinių popierių pavadinimas; skaičius; vieneto nominali vertė; emisijos kaina (emisijos kainos dydžio nustatymo ribos preliminaraus prospekto atveju); visų išleidžiamų vertybinių popierių nominali vertė; emisijos valiuta; palūkanų dydis procentais nuo vertybinio popieriaus nominalios vertės; vertybinių popierių platinimo pradžia ir pabaiga, konvertavimo ar išpirkimo terminai, palūkanų išmokėjimo terminai). Pagrindinę informaciją galima pateikti lentelėje:
Vertybinių popierių pavadinimas |
Nominali vertė (Lt) |
Emisijos kaina (Lt) |
Palūkanų norma (%) |
Grynosios įplaukos, gautos iš emisijos |
Emisijos platinimo kaštai(Lt) |
Emisijos vieneto |
|
|
|
|
|
Visos emisijos |
|
|
|
|
|
4. Pagrindiniai rizikos veiksniai, susiję su siūlomų skolos vertybinių popierių įsigijimu (išvardyti rizikos veiksnius ir nurodyti prospekto puslapius, kur ieškoti išsamesnės informacijos apie juos).
6. Informacija apie tai, kur ir kada galima susipažinti su prospektu bei dokumentais, kuriais naudojantis jis buvo parengtas (finansinėmis ataskaitomis, auditorių ataskaitomis ir pan.).
7. Asmenys, atsakingi už prospekte pateiktą informaciją:
7.1. už prospektą atsakingi emitento valdymo organų nariai, darbuotojai ir administracijos vadovas (nurodomi vardai, pavardės, pareigos, telefonų ir faksų numeriai);
7.2. jeigu emitentas paveda prospekto rengimą konsultantams arba jį rengia su konsultantų pagalba, prospekte nurodomi tų konsultantų vardai, pavardės, telefonų ir fakso numeriai (jeigu konsultantas yra juridinis asmuo, nurodomas jo pavadinimas, telefonų ir fakso numeriai bei konsultanto atstovo(-ų) vardas ir pavardė), pažymima, kokias konkrečias prospekto dalis rengė konsultantai arba kokios prospekto dalys parengtos su konsultantų pagalba, taip pat nurodyti konsultanto atsakomybės ribas, nustatytas Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklėse.
8. Informacija apie auditą:
8.1. pagrindiniai duomenys apie audito įmonę, atlikusią emitento finansinės atskaitomybės nepriklausomą auditą (įmonės pavadinimas, buveinės adresas, telefono ir fakso numeriai, teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įregistravimo numeris, įmonės kodas);
8.2. nepriklausomų auditorių, atlikusių bendrovės metinių finansinių ataskaitų trejų paskutinių finansinių metų auditą, vardai, pavardės, atestato Nr.;
8.3. informacija apie atliktą auditą (nurodyti nepriklausomo audito atlikimo datą, kokio laikotarpio ir kokios prospekte pateiktos informacijos auditas atliktas; informaciją apie auditą atlikusį auditorių; pateikti nepriklausomo auditoriaus nuomonę, ją sąlygojančias priežastis). Nepriklausomo auditoriaus išvada ir ataskaita (jeigu ji parengta) pridedamos prie prospekto.
9. Už prospekto parengimą atsakingų emitento valdymo organų narių, darbuotojų ir administracijos vadovo bei emitento konsultantų ar jų atstovų patvirtinimas, kad prospekte pateikta informacija atitinka tikrovę ir nėra nutylėtų faktų, galinčių turėti įtakos potencialių investitorių sprendimams. Komisijai pateiktuose prospekto egzemplioriuose prie šio patvirtinimo turi būti šiame punkte paminėtų asmenų parašų originalai.
II. INFORMACIJA APIE SKOLOS VERTYBINIUS POPIERIUS, IŠLEIDŽIAMUS Į VIEŠĄJĄ VERTYBINIŲ POPIERIŲ APYVARTĄ, IR JŲ IŠLEIDIMO BŪDĄ
10. Skolos vertybinių popierių, išleidžiamų į viešąją vertybinių popierių apyvartą, pagrindinės charakteristikos ir išleidimo būdas (pateikti pagrindines skolos vertybinių popierių charakteristikas (vertybinių popierių pavadinimas, jų skaičius; nominali vertė; emisijos kaina (jeigu vertybiniai popieriai išleidžiami emisijos būdu), bendra skolos vertybinių popierių nominali vertė pagal vertybinių popierių rūšis ir klases, palūkanų dydis procentais nuo vertybinio popieriaus nominalios vertės, išpirkimo kaina, terminai bei tvarka, šių vertybinių popierių perleidimo apribojimai) pagal išleidimo į viešąją vertybinių popierių apyvartą būdus (išleidžiant vertybinius popierius emisijos metu (per biržą, kitais būdais); neviešajai apyvartai įregistruotus vertybinius popierius išleidžiant į viešąją apyvartą (per biržą, kitais būdais)).
11. Skolos vertybinių popierių, išleidžiamų į viešąją vertybinių popierių apyvartą, teisiniai pagrindai (įgalioto emitento valdymo organo susirinkimo, kuriame priimtas sprendimas dėl skolos vertybinių popierių išleidimo į viešąją vertybinių popierių apyvartą, protokolo išrašas. Tuo atveju, jei pagal galiojančius įstatymus ar (ir) teisės aktus reikalingas atskiras jų nustatyto valdymo organo leidimas, sutikimas, suderinimas ar kitoks teisinis veiksmas išleisti skolos vertybinius popierius į viešąją vertybinių popierių apyvartą, pateikti išrašą iš šį veiksmą patvirtinančio dokumento, nurodyti dokumento datą ir numerį).
12. Duomenys apie neviešajai apyvartai įregistruotus ir išplatintus skolos vertybinius popierius (neviešajai apyvartai įregistruotų skolos vertybinių popierių įregistravimą patvirtinančio dokumento numeris ir data, vertybinių popierių registravimo numeris, vertybinių popierių skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė pagal vertybinių popierių rūšis ir klases).
13. Rizikos veiksniai, susiję su skolos vertybinių popierių įsigijimu (rinkos rizika; specifinė investavimo rizika; sandorio šalių atsiskaitymo rizika; infliacijos rizika ir kiti rizikos veiksniai).
14. Informacija apie skolos vertybinių popierių išleidimo, pasirašymo, apmokėjimo sąlygų nustatymą (emitento valdymo organo, nustačiusio išleidžiamų vertybinių popierių platinimo tvarką, apmokėjimo būdą ir emisijos kainą, pavadinimas, susirinkimo vieta ir data).
15. Informacija apie skolos vertybinių popierių emisijos kainos nustatymą (principai, kuriais vadovautasi nustatant išleidžiamų skolos vertybinių popierių emisijos kainą; kainos nustatymo metodas).
16. Skolos vertybinių popierių išpirkimo, palūkanų ar kitų pajamų mokėjimo ar (ir) kitų teisių realizavimo terminai bei tvarka:
16.5. atsiskaitymams naudojama valiuta; jeigu vertybinių popierių išleidimo sąlygose numatytas valiutos pasirinkimas, nurodyti pasirinkimo galimybes ir sąlygas; valiutų konvertavimo tvarką; valiutų kursus litais prospekto registravimo dieną;
17. Reikalavimų dėl skolos vertybinių popierių duodamų pajamų ar (ir) jų išpirkimo pareiškimo terminai ir tvarka (nurodyti konkrečias datas, iki kada galima pareikšti reikalavimus dėl neišmokėtų vertybinių popierių duodamų pajamų ar (ir) jų išpirkimo; reikalavimų pareiškimo, jų svarstymo ir sprendimo priėmimo tvarka, informavimo apie priimtą sprendimą tvarka ir terminai).
18. Mokesčiai (skolos vertybinių popierių duodamų pajamų apmokestinimo sąlygos ir numatyti mokesčiai. Nurodyti, ar emitentas prisiima atsakomybę už šių mokesčių mokėjimą emitento šalyje).
19. Skolos vertybinių popierių platinimo terminai ir tvarka (platinimo pradžia, pabaiga, platinimo vietų adresai; apribojimai, taikomi įsigyjantiems vertybinius popierius; ne viso išleidžiamų vertybinių popierių skaičiaus ir didesnio, negu numatyta, skaičiaus pasirašymo pasekmės, pakartotinio platinimo procedūra. Jeigu emisijos sąlygose numatyta pirmumo teisė pasirašyti išleidžiamus vertybinius popierius, nurodyti investitorių grupes, kurioms ji bus taikoma).
20. Skolos vertybinių popierių platinimo būdas (jeigu sudarytos sutartys su vertybinių popierių platintojais, nurodyti jų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius, elektroninio pašto adresą; sudarytų platinimo sutarčių trumpas apibūdinimas, nurodyti tarpininkų dalyvavimo pirminėje apyvartoje būdą (pagal Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklių 53-56 punktus); atlyginimo už tarpininkų paslaugas nustatymo būdą ir (arba) dydį; agentų vardus, pavardes, adresus, telefono ir fakso numerius, atlyginimo už jų paslaugas nustatymo būdą ir (arba) jo dydį; jeigu emitentas yra susijęs su platintoju ar agentu, apibūdinti, kaip jie susiję).
21. Informacija apie emitento prievolių, kylančių iš šių vertybinių popierių, užtikrinimo suteikimą (užtikrinimą suteikusių asmenų pavardės, adresai, telefonų ir faksų numeriai, emisijos aptarnavimo sutarčių trumpas apibūdinimas (nurodyti adresus, kur galima susipažinti su šiomis sutartimis). Jeigu vertybinių popierių emisija negarantuota ar garantuota iš dalies, tai nurodyti).
22. Informacija apie skolos vertybinių popierių patikėtinių organizacijas (patikėtinių pavadinimai, adresai, telefonų ir faksų numeriai; emitento ir patikėtinio sutartyje numatytos atstovavimo vertybinių popierių savininkų interesams apimtys ir sąlygos (patikėtinio teisės ir pareigos emitentui ir vertybinių popierių savininkams); sutarties su patikėtiniu nutraukimo sąlygos; adresai, kur galima susipažinti su šiomis sutartimis).
23. Emitento ar emitento atstovo veiksmų apskundimas teismui (nurodyti, už kokius vertybinių popierių savininkų interesų pažeidimus ir kurio iš emisijos organizatorių veiksmai gali būti skundžiami teismui, nurodyti apskundimo terminus).
24. Reikalavimų, susijusių su skolos vertybinių popierių tenkinimo eilės tvarka (jeigu emitentas prospekto registravimo dieną turi kitų skolinių įsipareigojimų, juos nurodyti ir nurodyti, kokia eilės tvarka kitų kreditorių atžvilgiu bus padengtas įsiskolinimas šių vertybinių popierių savininkams, suėjus skolos padengimo terminui ir įmonės likvidavimo atveju. Jeigu emitentas iki šių vertybinių popierių padengimo termino ketina išleisti kitą skolos vertybinių popierių emisiją ar padidinti subordinuotas skolas, nurodyti atsiskaitymų su šių vertybinių popierių savininkais eilės tvarką).
III. INFORMACIJA APIE SKOLOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ ĮTRAUKIMĄ Į VERTYBINIŲ POPIERIŲ BIRŽOS EINAMĄJĮ PREKYBOS SĄRAŠĄ
25. Vertybinių popierių biržos, kuriai ketinama pateikti paraišką dėl skolos vertybinių popierių įtraukimo į biržos einamąjį prekybos sąrašą, pavadinimas, adresas.
26. Duomenys apie skolos vertybinius popierius, ketinamus įtraukti į vertybinių popierių biržos einamąjį prekybos sąrašą (vertybinių popierių pavadinimas, skaičius, bendra nominali vertė pagal vertybinių popierių rūšis ir klases, emisijos kaina, išpirkimo kaina, terminai bei tvarka. Nurodyti šių vertybinių popierių perleidimo apribojimus. Jeigu šie vertybiniai popieriai buvo anksčiau įregistruoti, bet neįtraukti į šios vertybinių popierių biržos sąrašus, nurodyti juos įregistravusios institucijos pavadinimą, adresą, įregistravimą patvirtinančio dokumento numerį ir datą. Jeigu kartu su šia emisija į biržos einamąjį prekybos sąrašą įtraukiami kitų anksčiau įregistruotų emisijų skolos vertybiniai popieriai, nurodyti jų charakteristikas ir įregistravimo rekvizitus: įregistravimą patvirtinančio dokumento numerį ir datą, vertybinių popierių registravimo numerį).
27. Prekyba emitento vertybiniais popieriais vertybinių popierių biržose (vertybinių popierių biržų, kuriose prekiaujama emitento vertybiniais popieriais, pavadinimas; prekybos sąrašo pavadinimas; paskutinių 8 ketvirčių didžiausia ir mažiausia kaina bei apyvarta pagal vertybinių popierių rūšis ir klases; emitento planai dėl vertybinių popierių įtraukimo į biržų prekybos sąrašus).
28. Prekyba emitento vertybiniais popieriais už biržos ribų (paskutinių 8 ketvirčių didžiausia ir mažiausia kaina bei apyvarta pagal vertybinių popierių rūšis ir klases už biržos ribų; jeigu emitento vertybiniais popieriais prekiaujama organizuotose rinkose, nurodyti jų pavadinimus ir pateikti duomenis apie emitento paskutinių 8 ketvirčių didžiausią ir mažiausią kainą bei apyvartą pagal vertybinių popierių rūšis ir klases atskirai kiekvienoje prekybos sistemoje).
29. Informacija apie šios skolos vertybinių popierių emisijos dalies įtraukimą į kitų vertybinių popierių biržų prekybos sąrašus (jeigu šių vertybinių popierių registravimo metu yra pateiktos paraiškos (ar jas ketinama paduoti per tris artimiausius mėnesius) dėl šios emisijos vertybinių popierių dalies įtraukimo į kitų vertybinių popierių biržų prekybos sąrašus, nurodyti šių biržų pavadinimus ir šios emisijos dalies dydį).
IV. SKOLOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ SUTEIKIAMOS TEISĖS
31. Skolos vertybinių popierių suteikiamos teisės, privilegijos, apribojimai (skolos vertybinių popierių suteikiamos teisės, pareigos ir privilegijos pagal vertybinių popierių rūšis ir klases; apribojimai, taikomi išleidžiamų vertybinių popierių laisvam judėjimui; skolos vertybinių popierių konvertavimo į akcijas tvarka; skolos vertybinių popierių emitento teisės).
32. Skolos vertybinių popierių suteikiamos pajamos ir (ar) teisės:
32.1. palūkanų dydis ir (ar) suteikiamos teisės, nurodyti pajamų gavimo ar (ir) teisių realizavimo formą (pinigais ar (ir) vertybiniais popieriais), suteikiamų teisių įvertinimo apskaičiavimas;
V. DUOMENYS APIE EMITENTĄ IR JO KAPITALĄ
34. Emitentas (emitento pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas; emitento įregistravimo įmonių rejestre duomenys).
37. Priklausomumas asocijuotoms struktūroms (emitento priklausomumas finansinėms-pramoninėms grupėms (koncernams, korporacijoms, asociacijoms ir pan.), grupės apibūdinimas, emitento vieta grupėje, emitento dalyvavimas grupės narių kapitale bei kitų grupės narių dalyvavimas emitento kapitale, grupės įsteigimo teisinis pagrindas).
39. Emitento įstatinis kapitalas:
39.1. įmonių rejestre įregistruotas įstatinis kapitalas: dydis, struktūra pagal akcijų rūšis ir klases (kiekvienos rūšies ir klasės akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė ir dalis įstatiniame kapitale, neapmokėta bendros nominalios vertės dalis ir jos apmokėjimo sąlygos, neapmokėtų akcijų skaičius, nominali vertė ir bendra nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases);
39.2. informacija apie numatomą įstatinio kapitalo padidėjimą dėl išleistų konvertuojamų ar į akcijas keičiamų skolos ar išvestinių vertybinių popierių pakeitimo:
39.2.1. konvertuojamų ar į akcijas keičiamų skolos ar išvestinių vertybinių popierių, suteikiančių teisę pasirašyti emitento akcijas, pavadinimas, skaičius, pagrindinės charakteristikos, pakeitimo į akcijas terminas (-ai) ir sąlygos;
39.2.2. numatomo įstatinio kapitalo padidėjimo dėl konvertuojamų, keičiamų į akcijas ar suteikiančių teisę pasirašyti emitento akcijas skolos ar išvestinių vertybinių popierių konvertavimo, pakeitimo ar teisės realizavimo dydis ir numatoma įstatinio kapitalo padidinimo data (datos);
39.3. naujai išleidžiamų akcijų, kai įstatinis kapitalas didinamas dėl skolos ar išvestinių vertybinių popierių pakeitimo ar teisės realizavimo, pasirašymo ar keitimo tvarka ir terminai, skolos ar išvestinių vertybinių popierių savininkų kategorijos, kurioms bus sudarytos sąlygos pasirašyti akcijas pirmumo teise (jeigu pirmumo teisės suteikimas atskiroms skolos ar išvestinių vertybinių popierių savininkų kategorijoms buvo numatytas šių vertybinių popierių išleidimo sąlygose).
40. Informacija apie akcijų pagrindu išleistus depozitoriumo pakvitavimus (deponuotų akcijų, kurių pagrindu išleidžiami depozitoriumo pakvitavimai, skaičius; akcijų keitimo į pakvitavimus koeficientas; jų skaičius; birža, kur prekiaujama depozitoriumo pakvitavimais; išleidimo data; išleidimo mechanizmas ir kt.).
41. Vertybiniai popieriai, kurie nepažymi dalyvavimo įstatiniame kapitale, bet kurių apyvartą reglamentuoja Vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymas (pavadinimai, nominali vertė, skaičius, bendra nominali vertė (pagal emisijas), išleidimo tvarka ir būdas, savininkams suteikiamos teisės, privilegijos ir apribojimai, galiojimo terminai, išpirkimo data, išmokėjimai šių vertybinių popierių savininkams per paskutinius vienerius metus, konvertavimo tvarka; išvestiniai vertybiniai popieriai, jų išleidimo tvarka ir būdas, suteikiamos teisės).
42. Įstatinio kapitalo ir jo struktūros pokyčiai per paskutinius trejus metus (paskutinių trejų metų įstatinio kapitalo ir jo struktūros pokyčiai pagal akcijų rūšis ir klases, atitinkamų įstatų pataisų įregistravimo įmonių rejestre datos).
43. Įstatinio kapitalo keitimo tvarka (sprendimų pakeisti įstatinį kapitalą priėmimo tvarka, skirtingų rūšių ir klasių akcijų suteikiamos teisės keičiant įstatinį kapitalą).
44. Stambiausi akcininkai (akcininkai, akcininkų susirinkimo dieną tiesiogiai ar netiesiogiai valdantys daugiau kaip 5 procentus emitento įstatinio kapitalo: vardai ir pavardės (fizinių asmenų vardai, pavardės, įmonių pavadinimai, rūšis, buveinės adresas, įmonės rejestro kodas), akcininkams nuosavybės teise priklausančių akcijų skaičius pagal rūšis ir klases, turima įstatinio kapitalo ir balsų dalis procentais, atskirai nurodyti šiam asmeniui nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų balsų procentus ir balsų, priklausančių jam kartu su veikiančiais asmenimis, procentus).
45. Kai kurios įstatų nuostatos, jeigu emitento įstatuose yra numatyta:
45.1. taisyklės, reglamentuojančios išimtines valdymo organų narių teises įsigyjant emitento akcijų ar konvertuojamųjų obligacijų;
45.2. grupės asmenų, kuriems gali būti siūlomos darbuotojų akcijos; darbuotojų akcijų išleidimo sąlygos ir tvarka;
45.3. įstatuose numatyta pirmumo teisės realizavimo bendra tvarka, jeigu pirmumo teisės realizavimas yra ribojamas, tai reikia paaiškinti;
46. Išmokėti dividendai (išmokėti (priskaičiuoti) dividendai pagal akcijų rūšis ir klases per pastaruosius 5 metus; dividendų suma (nesumažinta teisės aktų ar emitento įstatų nustatytais atvejais), tenkanti vienai paprastajai akcijai per pastaruosius 5 metus; jeigu dividendų dydis buvo mažinamas teisės aktų ar įstatų nustatytais atvejais, tai pažymėti. Dividendų neišmokėjimo (sumažinimo) atvejai privilegijuotųjų akcijų savininkams; ar yra sukauptų neišmokėtų dividendų (jei yra, nurodyti sumą); nurodyti planuojamą sukauptų dividendų išmokėjimo laiką; ar yra privilegijuotųjų akcijų savininkų, įgijusių balso teisę dėl laiku neišmokėtų dividendų. Pažymėti, ar buvo akcininkų, atsisakiusių dividendų, nurodyti dėl to neišmokėtų dividendų sumą, taip pat paaiškinti, ar tai turėjo įtakos (jei turėjo, tai kokią) skaičiuojant dividendus, tenkančius vienai akcijai (atskirai paprastajai, atskirai privilegijuotajai).
VI. EMITENTO VEIKLA
49. Gamybos (paslaugų) charakteristika (bendra gamybos (teikiamų paslaugų) apimtis per pastaruosius 3 metus, pastarųjų 3 metų gamybos apimtys vertine ir natūrine išraiška pagal pagrindines gaminamos produkcijos (teikiamų paslaugų) rūšis, pagrindinių gaminių (paslaugų) dalis bendroje gamybos (paslaugų teikimo) apimtyje, gaminių (paslaugų teikimo) kainos ir jų dinamika per pastaruosius 3 metus, pagrindiniai įmonės veiklą apibūdinantys rodikliai ir jų dinamika per pastaruosius 3 metus, pradėtos ar numatomos gaminti naujos produkcijos (paslaugų) apibūdinimas, kita reikšminga informacija apie gaminamą produkciją (teikiamas paslaugas); gavybos pramonėje papildomai pateikti išteklių apibūdinimą, ekonomiškai naudingų eksploatuoti telkinių įvertinimą, tikėtiną telkinių eksploatavimo laiką).
50. Realizavimo rinkos (pastarųjų trejų metų realizuotos produkcijos (paslaugų) apimtys Lietuvoje ir užsienyje (pagal šalis), realizavimo pobūdis (ilgalaikės ar trumpalaikės sutartys, atsitiktiniai sandoriai, realizavimas per savo paskirstymo tinklą, dalyvavimas biržų prekyboje ir pan.), jeigu priklausoma nuo vieno pirkėjo, trumpai jį apibūdinti; artimiausiu metu numatomos naujos rinkos).
51. Tiekimas (pagrindiniai žaliavų, komplektavimo detalių, energetinių išteklių ir paslaugų tiekėjai, tiekimų apimtys procentais (pagal šalis); ryšių su pagrindiniais tiekėjais pobūdis (trumpalaikės ar ilgalaikės sutartys, atsitiktiniai pirkimai); jeigu priklausoma nuo vieno tiekėjo, jį nurodyti; pagrindinės tiekimo problemos).
52. Nekilnojamasis ir turtas ir kitos pagrindinės priemonės (žemės sklypo dydis, geografinė padėtis, naudojimosi sklypu teisinis pagrindas; pagrindinių pastatų ir statinių aprašymas (funkcinė paskirtis, balansinė vertė, amžius ir būklė), informacija apie nebaigtas statybas (funkcinė paskirtis, sąmatinė vertė, panaudota dalis, numatomas statybos užbaigimo terminas); pagrindinių mašinų, įrengimų grupių ir technologinių linijų aprašymas (pavadinimai, funkcinė paskirtis, amžius, balansinė vertė, pagaminusi šalis); pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
53. Rizikos veiksniai, susiję su emitento veikla:
(Ekonominiai: produkcijos (paslaugų teikimo) konkurentabilumas bei realizacijos galimybės; apsirūpinimas žaliavomis, komplektavimo dalimis, gamybiniais plotais, darbo jėga, finansiniais ištekliais; darbuotojų kvalifikacijos lygis, kadrų kaitos problemos, vadovaujančiojo personalo kvalifikacijos ir kompetencijos problemos; priklausomybė nuo tiekėjų, monopolinių vartotojų; atsiskaitymų su tiekėjais ir vartotojais būklė; kiti ekonominiai rizikos veiksniai.
Politiniai: Lietuvos politinės-teisinės raidos įtaka emitento veiklai, nurodyti konkrečias sritis; tarptautinių, tarpvalstybinių susitarimų įtaka; importo ir eksporto politikos įtaka, muitų politikos įtaka, kiti politiniai rizikos veiksniai.
Valstybės nustatyti reikalavimai bei apribojimai emitento veiklai.
Socialiniai: darbo užmokesčio lygis ir darbo užmokesčio išmokėjimo problemos; darbuotojų priklausymas profsąjungoms; kiti socialiniai veiksniai.
Techniniai-technologiniai: fizinis ir moralinis pagrindinių priemonių susidėvėjimas; standartizacijos problemos; kiti techniniai-technologiniai rizikos veiksniai.
Ekologiniai: emitento išleidžiamų teršalų pobūdis; sumos, išleidžiamos aplinkos apsaugai; sumos, išleidžiamos baudoms mokėti už aplinkos teršimą; emitento veiklos apribojimo ar sustabdymo dėl žalos aplinkai galimybė; kiti ekologiniai rizikos veiksniai.
Banko paskolų grąžinimas (paskolų būklė, kreditinė linija).
Kiti rizikos veiksniai.)
54. Gamybos nutraukimas ar sumažinimas, turintis esminės įtakos emitento veiklos rezultatams per dvejus pastaruosius metus (nurodyti šių įvykių datą ir trukmę, priežastį).
55. Patentai, licencijos, kontraktai (emitento priklausomybė nuo patentų, licencijų; pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
56. Mokslo tiriamieji darbai (informacija apie atliekamus mokslo tiriamuosius darbus ir naujų produkcijos rūšių diegimą per pastaruosius 5 metus, jeigu tai turi esminės įtakos emitento finansinei būklei; trumpas jų apibūdinimas).
57. Teisminiai (arbitražo) procesai (informacija apie teisminius ar arbitražo procesus, galinčius turėti ar turėjusius įtakos emitento finansinei būklei per paskutinius vienerius metus (taikytos sankcijos ir paskirtos baudos, jų priežastys, priteistas žalos atlyginimas, neišspręsti teisminiai ar arbitražo procesai ir galimos jų pasekmės), pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
58. Darbuotojai (vidutinis sąraše esančių darbuotojų skaičius, pokyčiai per pastaruosius 3 metus; žymių pokyčių atveju (daugiau kaip 10 procentų) nurodyti priežastis; darbuotojų grupavimas pagal išsilavinimą; vadovaujančiojo personalo, specialistų, darbininkų skaičius ir vidutinis mėnesinis atitinkamos darbuotojų grupės darbo užmokestis; darbo sutartyse numatytos ypatingos emitento darbuotojų ar jų dalies teisės bei pareigos).
59. Investicijų politika (įmonių, į kurias emitentas yra investavęs daugiau kaip 30 procentų savo įstatinio kapitalo, taip pat įmonių, kurių įstatiniame kapitale emitento dalis sudaro daugiau kaip 30 procentų:
59.1. pavadinimai, buveinių adresai, veiklos pobūdis, įstatinio kapitalo dydis, neapmokėta emitento dalis įstatiniame kapitale, grynasis pelnas (nuostolis), trumpalaikių įsipareigojimų ir trumpalaikio turto santykis, visų įsipareigojimų ir viso turto santykis;
59.2. emitentui priklausančių akcijų rūšis ir klasė, akcijų skaičius, nominali vertė, šių bendrovių visuotiniuose akcininkų susirinkimuose turimų balsų procentas, atskirai nurodyti šiam emitentui nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų balsų procentus ir balsų, priklausančių jam su kartu veikiančiais asmenimis, procentus;
59.3. emitentui išmokėtų dividendų dydis, emitento suteiktų įmonei ir gautų iš įmonės paskolų per paskutiniuosius finansinius metus dydis, įsigytų įmonės skolos vertybinių popierių charakteristika ir jų bendra nominali vertė;
59.4. stambūs, sudarantys daugiau kaip 10 procentų emitento įstatinio kapitalo, investicijų projektai, įgyvendinti per paskutinius 3 metus: investicijų rūšys, investicijų apimtys, investicijų finansavimo šaltiniai (išoriniai, vidiniai); investicijų geografinis pasiskirstymas (Lietuvoje ir užsienyje);
VII. FINANSINĖ BŪKLĖ
61. Pateikti finansines ataskaitas, parengtas pagal Lietuvos Respublikos įstatymų ir teisės aktų, reglamentuojančių finansinės atskaitomybės sudarymą, reikalavimus:
61.1. paskutinių trejų metų balansus, išdėstytus palyginamojoje lentelėje, ir tarpinį balansą, jeigu nuo paskutinių finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių;
61.2. paskutinių trejų metų pelno (nuostolio) ataskaitas bei pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitas, išdėstytas palyginamojoje lentelėje, ir tarpinę ataskaitą, jeigu nuo paskutinių finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių;
VIII. VALDYMO ORGANAI
64. Valdymo organų teisės ir pareigos (stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos (revizoriaus) teisės ir pareigos).
65. Valdymo organų nariai (stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos (administracijos vadovas, jo pavaduotojai, finansų direktorius (vyriausiasis finansininkas) nariai:
65.1. nurodyti pareigas, vardus ir pavardes, duomenis apie dalyvavimą emitento kapitale (turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
65.2. papildomai nurodyti valdybos pirmininko, administracijos vadovo ir finansų direktoriaus (vyriausiojo finansininko) išsilavinimą, profesiją, darbovietes per paskutinius 10 metų ir pareigas jose;
65.3. duomenys apie dalyvavimą kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų veikloje (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas ir einamos pareigos) bei kapitale (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas, turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
66. Informacija apie išmokas bei paskolas valdymo organų nariams:
66.1. informacija apie emitento per pastaruosius vienerius finansinius metus išmokėtų atlyginimų, tantjemų, kitų išmokų iš pelno vidutinius dydžius, tenkančius vienam asmeniui (pagal aukščiau minėtų asmenų kategorijas);
66.2. emitento stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos nariams per pastaruosius finansinius metus išmokėtų atlyginimų, tantjemų ir kitų išmokų iš pelno sumos (kiekvienai aukščiau minėtai asmenų kategorijai), gautos iš įmonių, kuriose emitento dalis įstatiniame kapitale sudaro daugiau kaip 20 procentų;
67. Sutartys su audito įmone (jei pasikeičia audito įmonė, nurodyti, kokios sutartys sudaromos su audito įmone; trumpas sutarčių apibūdinimas (vidinio ir išorinio audito); turi būti nurodytos visos audito sudarymo priežastys).
68. Sandoriai su suinteresuotais asmenimis (duomenys apie paskutinių vienerių metų emitento pagrindinei veiklai nebūdingus sandorius su įmonėmis, įstaigomis ir organizacijomis, kurių veikloje (yra stebėtojų tarybos, valdybos ar administracijos nariai) ar kapitale (balsų dalis sudaro daugiau kaip 20 procentų) dalyvauja emitentas ar jo valdymo organų nariai:
68.1. sandorių rūšys (nekilnojamojo turto, pagrindinių priemonių perleidimas, nebūdingos pirkimo-pardavimo sutartys, išduotos paskolos, suteiktos garantijos ar laidavimai dėl jų prievolių įvykdymo);
IX. NAUJAUSI ĮVYKIAI EMITENTO VEIKLOJE IR PERSPEKTYVOS
69. Naujausi įvykiai emitento veikloje (naujausi emitento veiklos ir finansinės būklės pokyčiai, neatspindėti prospekte pateiktose finansinėse ataskaitose: produkcijos (paslaugų) apimties ir asortimento pasikeitimai, naujų realizacijos rinkų įsisavinimas ar praradimas, esminiai gamybos kaštų struktūros ir pardavimo kainų pokyčiai, kapitalo sudėties ir struktūros pasikeitimai ir pan.).
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
3 priedas
Forma MEM-A1
AKCIJŲ MEMORANDUMO TURINYS
I. PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE IŠLEIDŽIAMAS AKCIJAS
1. Pagrindiniai duomenys apie emitentą (emitento pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas, teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas).
2. Pagrindiniai duomenys apie emitento išleidžiamas akcijas (išleidžiamų akcijų skaičius, nominali vertė, emisijos kaina (emisijos kainos dydžio nustatymo ribos preliminaraus memorandumo atveju), bendra nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases, akcijų platinimo pradžia ir pabaiga).
5. Informacija apie tai, kur ir kada galima susipažinti su memorandumu bei dokumentais, kuriais remiantis jis buvo parengtas.
6. Asmenys, atsakingi už memorandume pateiktą informaciją:
6.1. už prospektą atsakingi emitento valdymo organų nariai, darbuotojai ir administracijos vadovas (nurodomi vardai, pavardės, pareigos, telefonų ir faksų numeriai);
6.2. jeigu emitentas paveda memorandumą rengti konsultantams arba jį rengia su konsultantų pagalba, prospekte nurodomi tų konsultantų vardai, pavardės, telefonų ir faksų numeriai (jeigu konsultantas yra juridinis asmuo, nurodomas jo pavadinimas, telefonų ir faksų numeriai bei konsultanto atstovo(-ų) vardas ir pavardė), pažymima, kokias konkrečias prospekto dalis rengė konsultantai arba kokios prospekto dalys parengtos jiems padedant bei nurodomos konsultanto atsakomybės ribos, numatytos Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklėse.
7. Informacija apie auditą:
7.1. pagrindiniai duomenys apie audito įmonę, atlikusią emitento finansinės atskaitomybės nepriklausomą auditą (įmonės pavadinimas, buveinės adresas, telefono ir fakso numeriai, teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įregistravimo numeris, įmonės kodas);
7.2. nepriklausomų auditorių, atlikusių bendrovės paskutinių finansinių metų ataskaitų auditą, vardai, pavardės, atestato Nr.;
7.3. informacija apie atliktą auditą (nurodyti nepriklausomo audito atlikimo datą, kokio laikotarpio ir kokios prospekte pateiktos informacijos auditas atliktas; pateikti nepriklausomo auditoriaus nuomonę, ją sąlygojančias priežastis. Nepriklausomo auditoriaus išvada ir ataskaita (jeigu ji parengta) pridedamos prie memorandumo.
Papildyta punktu:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
8. Už memorandumo parengimą atsakingų emitento valdymo organų narių, darbuotojų ir administracijos vadovo bei emitento konsultantų ar jų atstovų patvirtinimas, kad memorandume pateikta informacija atitinka tikrovę ir nėra nutylėtų faktų, galinčių turėti įtakos potencialių investitorių sprendimams. Komisijai pateiktuose memorandumo egzemplioriuose prie šio patvirtinimo turi būti šiame punkte paminėtų asmenų parašų originalai.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
II. DUOMENYS APIE VERTYBINIŲ POPIERIŲ EMISIJĄ, IŠLEIDŽIAMĄ Į NEVIEŠĄJĄ VERTYBINIŲ POPIERIŲ APYVARTĄ
9. Išleidžiamų akcijų charakteristikos (akcijų skaičius, nominali vertė, emisijos kaina, bendra nominali vertė pagal akcijų rūšis ir klases).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
10. Emisijos tikslas (įstatinio kapitalo formavimas ar didinimas, susijungimas su kita įmone, skaidymasis, oficialus pasiūlymas; privatizavimas, bendrovės reorganizavimas ir kita).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
11. Akcijų išleidimo teisiniai pagrindai (įgaliotojo emitento valdymo organo susirinkimo, kuriame priimtas sprendimas dėl akcijų siūlymo neviešajai apyvartai protokolo išrašas; tuo atveju, kai pagal galiojančius įstatymus ar (ir) teisės aktus reikalingas atskiras jų nustatyto valstybės valdymo organo leidimas (sutikimas, suderinimas ar kitoks teisinis veiksmas) išleisti akcijas, pateikti išrašą iš šį veiksmą patvirtinančio dokumento, nurodyti dokumento datą ir numerį).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
12. Akcijų platinimo terminai ir tvarka (platinimo pradžia, pabaiga; apribojimai, taikomi įsigyjantiesiems vertybinius popierius; apmokėjimo sąlygos bei kiti su pasirašymu susiję įvykiai).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
13. Išleidžiamų akcijų apmokėjimo tvarka (platinamų akcijų apmokėjimo pinigais tvarka: pirminio įnašo dydis, galutinio atsiskaitymo terminai ir sąlygos, mokėjimo pavedimu rekvizitai, apmokėjimo grynaisiais pinigais vieta ir laikas; informacija apie turto įvertinimą, kai akcijos apmokamos nepiniginiais (turtiniais) įnašais: nepiniginio (turtinio) įnašo trumpa charakteristika, turto vertinimo metodas, turto vertintojo vardas, pavardė, jo kvalifikacinio pažymėjimo numeris).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
III. AKCIJŲ SUTEIKIAMOS TEISĖS
14. Akcijų suteikiamos teisės, pareigos, privilegijos, apribojimai (akcijų suteikiamos teisės, pareigos ir privilegijos pagal vertybinių popierių rūšis ir klases; apribojimai, taikomi išleidžiamų vertybinių popierių laisvam judėjimui; privilegijuotų akcijų suteikiamų teisių ir privilegijų pakeitimo tvarka; akcijų konvertavimo tvarka).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
15. Dividendai (data (momentas), nuo kurios atsiranda teisė į dividendus, dividendų išmokėjimo terminai ir tvarka (kas priima sprendimą dėl išmokėjimo, per kiek laiko nuo sprendimo priėmimo turi būti išmokėta, informavimo apie išmokėjimą tvarka, išmokėjimo būdas, asmenų, turinčių teisę į dividendus, nustatymo tvarka), dividendų (jeigu nėra iš anksto nustatyta) nustatymo būdas, šalių teisės į dividendus akcijų perleidimo atveju; nurodyti, ar paskutinės emisijos akcijų suteikiamos teisės į dividendus, skiriasi nuo ankstesnių emisijų tos pačios klasės akcijų suteikiamų teisių; sąlygos, kuriomis gali būti neskelbiami, neišmokami ar išieškomi išmokėti dividendai).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
16. Dividendų apmokestinimo tvarka (dividendų apmokestinimo sąlygos ir mokesčiai emitento šalyje; nurodyti, ar užsienio emitentas prisiima atsakomybę už akcijų suteikiamų pajamų mokesčių sumokėjimą emitento šalyje).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
17. Kapitalo prieaugio apmokestinimo tvarka (akcijų vertės padidėjimo pajamų apmokestinimo tvarka; nurodyti, kokie mokesčių tarifai taikomi fiziniams, o kokie juridiniams asmenims. Jeigu kuriai nors investitorių kategorijai taikomos mokesčių akcijų vertės padidėjimo pajamų apmokestinimo lengvatos, jas nurodyti. Bendras fizinių ir juridinių asmenų apmokestinimo tarifas.)
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
18. Emitento mokėjimų agentai (nurodyti mokėjimų agento pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius; trumpai apibūdinti tarp emitento ir mokėjimo agento sudarytą sutartį).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
IV. DUOMENYS APIE EMITENTĄ IR JO KAPITALĄ
19. Emitento pagrindinės veiklos pobūdis (ūkio šaka, pagrindinė emitento veikla pagal įstatus).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
20. Emitento įstatinis kapitalas (įmonių rejestre įregistruoto įstatinio kapitalo dydis, struktūra pagal akcijų rūšis ir klases (kiekvienos rūšies ir klasės akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė ir dalis įstatiniame kapitale, neapmokėta bendros nominalios vertės dalis ir jos apmokėjimo sąlygos).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
21. Stambiausi akcininkai (akcininkai, akcininkų susirinkimo dieną tiesiogiai ar netiesiogiai valdantys daugiau kaip 5 procentus emitento įstatinio kapitalo: vardai ir pavardės (fizinių asmenų vardai, pavardės, įmonių pavadinimai, rūšis, buveinės adresas, įmonės rejestro kodas), akcininkams nuosavybės teise priklausančių akcijų skaičius pagal rūšis ir klases, turima įstatinio kapitalo ir balsų dalis procentais, atskirai nurodyti šiam asmeniui nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų balsų procentus ir balsų, priklausančių jam kartu su veikiančiais asmenimis, procentus).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
V. EMITENTO VEIKLA
22. Gamybos (paslaugų) charakteristika (gamybos (teikiamų paslaugų) bendroji apimtis vertine ir natūrine išraiška pagal pagrindines gaminamos produkcijos (teikiamų paslaugų) rūšis, pagrindinių gaminių (paslaugų) dalis bendrojoje gamybos (paslaugų teikimo) apimtyje, kita reikšminga informacija apie gaminamą produkciją (teikiamas paslaugas); gavybos pramonėje papildomai: išteklių apibūdinimas, ekonomiškai naudingų eksploatuoti telkinių įvertinimas, tikėtinas telkinių eksploatavimo laikas).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
23. Teisminiai (arbitražo) procesai (informacija apie teisminius ar arbitražo procesus, galinčius turėti ar turėjusius įtakos emitento finansinei būklei per paskutinius vienerius metus (taikytos sankcijos ir paskirtos baudos, jų priežastys, priteistas žalos atlyginimas, neišspręsti teisminiai ar arbitražo procesai ir galimos jų pasekmės) pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
VI. FINANSINĖ BŪKLĖ
24. Pateikti finansines ataskaitas, parengtas pagal nustatyta tvarka patvirtintos finansinės atskaitomybės sudarymo tvarką:
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
24.1. paskutinių trejų metų balansus, išdėstytus palyginamojoje lentelėje, ir tarpinį balansą, jeigu nuo pastarųjų finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių. Jeigu emitentas sudaro ir konsoliduotą balansą, tai palyginamojoje lentelėje pateikti konsoliduoto balanso duomenis;
24.2. paskutinių trejų metų pelno (nuostolio) ataskaitas bei pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitas, išdėstytas palyginamojoje lentelėje, ir tarpinę ataskaitą, jeigu nuo pastarųjų finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių;
VII. VALDYMO ORGANAI
25. Valdymo organų nariai. Stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos (administracijos vadovas, jo pavaduotojai, finansų direktorius (vyriausiasis finansininkas)) nariai:
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
25.1. pareigos, vardai ir pavardės, duomenys apie dalyvavimą emitento kapitale (turima kapitalo ir balsų dalis procentais), informacija apie išmokėtų tantjemų, atlyginimų, tenkančių vienam asmeniui pagal aukščiau minėtų asmenų kategorijas, sumos, duomenys apie dalyvavimą kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų veikloje (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas) bei kapitale (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas, turima kapitalo ir balsų dalis procentais); papildomai nurodyti valdybos pirmininko, administracijos vadovo ir finansų direktoriaus (vyriausiojo finansininko) išsilavinimą, profesiją;
25.2. emitento stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos nariams išmokėtų tantjemų, atlyginimų ir kitų išmokų iš pelno sumos (kiekvienai aukščiau minėtų asmenų kategorijai), gautos iš įmonių, kuriose emitento dalis įstatiniame kapitale didesnė kaip 20 procentų ir su kuriomis emitentas sudaro bendrą (finansinę-pramoninę) grupę;
25.3. per paskutinius vienerius ūkinius metus valdymo organų nariams skirtos paskolos, dėl jų prievolių vykdymo suteiktos garantijos ir laidavimai;
26. Steigėjai (jeigu memorandumas pateikiamas emitento steigimosi metu):
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
27. Sandoriai su suinteresuotais asmenimis (duomenys apie paskutinių vienerių metų emitento pagrindinei veiklai nebūdingus sandorius su įmonėmis, įstaigomis ir organizacijomis, kurių veikloje (yra stebėtojų tarybos, valdybos ar administracijos nariai) ar kapitale (balsų dalis įstatiniame kapitale sudaro daugiau kaip 20 procentų) dalyvauja emitento valdymo organų nariai: sandorių rūšys (nekilnojamojo turto, pagrindinių priemonių perleidimas; nebūdingi pirkimo-pardavimo kontraktai; išduotos paskolos; suteiktos garantijos ar laidavimai dėl jų prievolių vykdymo)).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
3 priedas
Forma MEM-SK1
SKOLOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ MEMORANDUMO TURINYS
I. PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE IŠLEIDŽIAMUS SKOLOS VERTYBINIUS POPIERIUS
1. Pagrindiniai duomenys apie emitentą (emitento pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas, teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas).
2. Pagrindiniai duomenys apie emitento išleidžiamus skolos vertybinius popierius (išleidžiamų vertybinių popierių pavadinimas, skaičius, vieneto nominali vertė; bendra nominali vertė, emisijos kaina (emisijos kainos dydžio nustatymo ribos preliminaraus memorandumo atveju), valiuta, skolos grąžinimo sąlygos, išpirkimo kaina ir terminai, vertybinių popierių platinimo pradžia ir pabaiga).
5. Informacija apie tai, kur ir kada galima susipažinti su memorandumu bei kitais dokumentais, kuriais naudojantis jis buvo parengtas.
6. Asmenys, atsakingi už memorandume pateiktą informaciją:
6.1. už memorandumą atsakingi emitento valdymo organų nariai, darbuotojai ir administracijos vadovas (nurodomi vardai, pavardės, pareigos, telefonų ir faksų numeriai);
6.2. jeigu emitentas memorandumo rengimą paveda konsultantams arba jį rengia su konsultantų pagalba, memorandume nurodomi tų konsultantų vardai, pavardės, telefonų ir faksų numeriai (jeigu konsultantas yra juridinis asmuo, nurodomas jo pavadinimas, telefonų ir faksų numeriai bei konsultanto atstovo(-ų) vardas ir pavardė), pažymima kokias konkrečias memorandumo dalis rengė konsultantai arba kokios memorandumo dalys parengtos su konsultantų pagalba ir nurodomos konsultantų atsakomybės ribos, numatytos Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklėse.
7. Informacija apie auditą:
7.1. pagrindiniai duomenys apie audito įmonę, atlikusią emitento finansinės atskaitomybės nepriklausomą auditą (įmonės pavadinimas, buveinės adresas, telefono ir fakso numeriai, teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įregistravimo numeris, įmonės kodas);
7.2. nepriklausomų auditorių, atlikusių bendrovės paskutinių finansinių metų ataskaitų auditą, vardai, pavardės, atestato Nr.;
7.3. informacija apie atliktą auditą (nurodyti nepriklausomo audito atlikimo datą, kokio laikotarpio ir kokios prospekte pateiktos informacijos auditas atliktas; pateikti nepriklausomo auditoriaus nuomonę, ją sąlygojančias priežastis. Nepriklausomo auditoriaus išvada ir ataskaita (jeigu ji parengta) pridedamos prie memorandumo.
Papildyta punktu:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
8. Už memorandumo parengimą atsakingų emitento valdymo organų narių, darbuotojų ir administracijos vadovo bei emitento konsultantų ar jų atstovų patvirtinimas, kad memorandume pateikta informacija atitinka tikrovę ir nėra nutylėtų faktų, galinčių turėti įtakos potencialių investitorių sprendimams. Komisijai pateiktuose memorandumo egzemplioriuose prie šio patvirtinimo turi būti šiame punkte paminėtų asmenų parašų originalai.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
II. INFORMACIJA APIE SKOLOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ EMISIJĄ
9. Į neviešąją vertybinių popierių apyvartą išleidžiamų skolos vertybinių popierių charakteristikos (pavadinimas, skaičius, bendra nominali vertė pagal vertybinių popierių rūšis ir klases, emisijos kaina, išpirkimo kaina, terminai bei tvarka, šių vertybinių popierių laisvo perleidimo apribojimai).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
10. Emisijos tikslas.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
11. Skolos vertybinių popierių išleidimo į neviešąją vertybinių popierių apyvartą teisiniai pagrindai (įgalioto emitento valdymo organo susirinkimo, kuriame priimtas sprendimas dėl vertybinių popierių siūlymo neviešajai apyvartai, protokolo išrašas).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
12. Skolos vertybinių popierių suteikiamos pajamos ir (ar) teisės:
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
12.1. suteikiamų palūkanų dydis ir (ar) suteikiamos teisės, nurodyti pajamų gavimo ar (ir) teisių realizavimo formą (pinigais ar (ir) vertybiniais popieriais), suteikiamų teisių įvertinimo apskaičiavimas;
13. Skolos vertybinių popierių išpirkimo, palūkanų ar kitų pajamų mokėjimo ar (ir) kitų teisių realizavimo terminai bei tvarka:
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
13.5. atsiskaitymams naudojama valiuta; jeigu vertybinių popierių išleidimo sąlygose numatytas valiutos pasirinkimas, nurodyti pasirinkimo galimybes ir sąlygas; valiutų konvertavimo tvarką; valiutų kursus lito atžvilgiu prospekto registravimo dieną;
14. Reikalavimų dėl vertybinių popierių suteikiamų pajamų ar (ir) jų išpirkimo pareiškimo terminai ir tvarka (nurodyti konkrečias datas, iki kurių galima pareikšti reikalavimus dėl neišmokėtų vertybinių popierių suteikiamų pajamų ar (ir) jų išpirkimo; reikalavimų pareiškimo, svarstymo ir sprendimo priėmimo tvarka; informavimo apie priimtą sprendimą tvarka ir terminai).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
15. Mokesčiai (vertybinių popierių suteikiamų pajamų apmokestinimo sąlygos ir mokesčiai; nurodyti, ar emitentas prisiima atsakomybę už mokesčių nuo vertybinių popierių suteikiamų pajamų sumokėjimą emitento šalyje).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
16. Vertybinių popierių platinimo terminai ir tvarka (platinimo pradžia, pabaiga; apribojimai, taikomi įsigyjantiems vertybinius popierius; ankstesnio, negu buvo numatyta, pasirašymo pabaiga bei kitų su pasirašymu susijusių įvykių tvarka).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
17. Emitento ar emitento atstovo veiksmų apskundimas teismui (nurodyti vertybinių popierių savininkų interesų pažeidimo atvejus, kuriais šios emisijos organizatorių (kiekvienu atveju nurodyti konkretų asmenį) veiksmai gali būti skundžiami teismui, nurodyti apskundimo terminus).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
18. Reikalavimų, kylančių iš skolos vertybinių popierių, tenkinimo eilės tvarka (jeigu emitentas memorandumo registravimo dieną turi kitų skolinių įsipareigojimų, juos nurodyti, taip pat nurodyti, kokia eilės tvarka (turint galvoje ir kitus kreditorius) bus padengtas įsiskolinimas šių vertybinių popierių savininkams, kai baigsis skolos padengimo terminas ir įmonės likvidavimo atveju. Jeigu emitentas iki šių vertybinių popierių padengimo termino ketina išleisti kitą skolos vertybinių popierių emisiją ar padidinti subordinuotas skolas, nurodyti atsiskaitymų su šių vertybinių popierių savininkais eilės tvarką).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
19. Vertybinių popierių apmokėjimo tvarka (platinamų vertybinių popierių apmokėjimo pinigais tvarka: pirminio įnašo dydis, galutinio atsiskaitymo terminai ir sąlygos, mokėjimo pavedimu rekvizitai, apmokėjimo grynaisiais vieta ir laikas; nepiniginiai (turtiniai) įnašai, jeigu iš anksto nuspręsta tokius priimti: nepiniginio (turtinio) įnašo trumpa charakteristika, įkainojimas, įnašą įvertinusių asmenų (ekspertų) vardai, pavardės, telefono ir telefakso numeriai (įmonės, kurią atstovauja ekspertai, pavadinimas, telefono ir fakso numeriai).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
20. Emitento mokėjimų agentai (nurodyti mokėjimų agento pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius, elektronio pašto adresą; trumpai apibūdinti tarp emitento ir mokėjimo agento sudarytą sutartį).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
III. DUOMENYS APIE EMITENTĄ IR JO KAPITALĄ
21. Emitento pavadinimas.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
22. Emitento teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
23. Priklausomumas asocijuotoms struktūroms (emitento priklausomumas finansinėms-pramoninėms grupėms (koncernams, korporacijoms, asociacijoms ir pan.), grupės aprašymas, emitento vieta grupėje, emitento dalyvavimas grupės narių kapitale bei kitų grupės narių dalyvavimas emitento kapitale, grupės įsteigimo teisinis pagrindas.).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
24. Įstatuose numatytas veiklos laikotarpis.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
25. Emitento įstatinis kapitalas (Įmonių rejestre įregistruotas įstatinis kapitalas: dydis, struktūra pagal akcijų rūšis ir klases (kiekvienos rūšies ir klasės akcijų skaičius, nominali vertė, bendra nominali vertė ir dalis įstatiniame kapitale, neapmokėta bendros nominalios vertės dalis ir jos apmokėjimo sąlygos).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
26. Vertybiniai popieriai, kurie nepažymi dalyvavimo įstatiniame kapitale, bet kurių apyvartą reglamentuoja Vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymas (nurodyti pagrindines jų charakteristikas).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
27. Stambiausi akcininkai (akcininkai, akcininkų susirinkimo dieną tiesiogiai ar netiesiogiai valdantys daugiau kaip 5 procentus emitento įstatinio kapitalo: vardai ir pavardės (fizinių asmenų vardai, pavardės, įmonių pavadinimai, rūšis, buveinės adresas, įmonės rejestro kodas), akcininkams nuosavybės teise priklausančių akcijų skaičius pagal rūšis ir klases, turima įstatinio kapitalo ir balsų dalis procentais, atskirai nurodyti šiam akcininkui nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų balsų procentus ir balsų, priklausančių jam su kartu veikiančiais asmenimis, procentus).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
IV. EMITENTO VEIKLA
28. Emitento pagrindinės veiklos pobūdis (ūkio šaka, pagrindinė emitento veikla pagal įstatus).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
29. Gamybos (paslaugų) charakteristika (bendra gamybos (teikiamų paslaugų) apimtis vertine ir natūrine išraiška pagal pagrindines gaminamos produkcijos (teikiamų paslaugų) rūšis, pagrindinių gaminių (paslaugų) dalis bendroje gamybos (teikiamų paslaugų) apimtyje, kita reikšminga informacija apie gaminamą produkciją (teikiamas paslaugas); gavybos pramonėje papildomai apibūdinti išteklius, pateikti ekonomiškai naudingų eksploatuoti telkinių įvertinimą, nurodyti tikėtiną telkinių eksploatavimo laiką).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
30. Rizikos veiksniai, susiję su emitento veikla (ekonominiai, politiniai, socialiniai, techniniai-technologiniai, ekologiniai, banko paskolų grąžinimas ir kt.).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
31. Teisminiai (arbitražo) procesai (informacija apie teisminius ar arbitražo procesus, galinčius turėti ar turėjusius įtakos emitento finansinei būklei per paskutiniuosius vienerius metus (taikytos sankcijos ir paskirtos baudos, jų priežastys, priteistas žalos atlyginimas, neišspręsti teisminiai ar arbitražo procesai ir galimos jų pasekmės), pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
32. Nekilnojamasis turtas ir kitos pagrindinės priemonės (žemės sklypo dydis, geografinė padėtis, naudojimosi sklypu teisinis pagrindas; pagrindinių pastatų ir statinių aprašymas (funkcinė paskirtis, balansinė vertė, amžius ir būklė)).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
33. Darbuotojai (vidutinis sąraše esančių darbuotojų skaičius, pokyčiai per pastaruosius 3 metus; darbuotojų grupavimas pagal išsilavinimą; vadovaujančiojo personalo, specialistų, darbininkų skaičius ir vidutinis mėnesinis atitinkamos darbuotojų grupės darbo užmokestis).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
VI. FINANSINĖ BŪKLĖ
34. Pateikti finansines ataskaitas, parengtas pagal nustatyta tvarka patvirtintos finansinės atskaitomybės sudarymo tvarką:
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
34.1. paskutinių trejų metų balansus, išdėstytus palyginamojoje lentelėje, ir tarpinį balansą, jeigu nuo pastarųjų finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių. Jeigu emitentas sudaro ir konsoliduotą balansą, tai palyginamojoje lentelėje pateikti konsoliduoto balanso duomenis;
34.2. paskutinių trejų metų pelno (nuostolio) ataskaitas bei pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitas, išdėstytas palyginamojoje lentelėje, ir tarpinę ataskaitą, jeigu nuo pastarųjų finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių;
VII. VALDYMO ORGANAI
35. Valdymo organų nariai. Stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos (administracijos vadovas, jo pavaduotojai, finansų direktorius (vyriausiasis finansininkas)) nariai:
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
35.1. užimamos pareigos, vardai ir pavardės, duomenys apie dalyvavimą emitento kapitale (turima kapitalo ir balsų dalis procentais), informacija apie išmokėtų tantjemų, atlyginimų, tenkančių vienam asmeniui pagal aukščiau minėtų asmenų kategorijas, sumos, duomenys apie dalyvavimą kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų veikloje (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas) bei kapitale (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas, turima kapitalo ir balsų dalis procentais); papildomai nurodyti valdybos pirmininko, administracijos vadovo ir finansų direktoriaus (vyriausiojo finansininko) išsilavinimą, profesiją;
35.2. emitento stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos nariams išmokėtų tantjemų, atlyginimų ir kitų išmokų iš pelno bendros sumos (kiekvienai aukščiau minėtai asmenų kategorijai), gautos iš įmonių, kuriose emitento dalis įstatiniame kapitale sudaro daugiau kaip 20 procentų ir su kuriomis emitentas sudaro bendrą (finansinę – pramoninę) grupę;
35.3. per paskutinius vienerius ūkinius metus valdymo organų nariams skirtos paskolos, dėl jų prievolių vykdymo suteiktos garantijos ir laidavimai;
36. Sandoriai su suinteresuotais asmenimis (duomenys apie paskutinių vienerių metų emitento pagrindinei veiklai nebūdingus sandorius su įmonėmis, įstaigomis ir organizacijomis, kurių veikloje (yra stebėtojų tarybos, valdybos ar administracijos nariai) ar kapitale (balsų dalis įstatiniame kapitale sudaro daugiau kaip 20 procentų) dalyvauja jo valdymo organų nariai: sandorių rūšys (nekilnojamojo turto, pagrindinių priemonių perleidimas, nebūdingos pirkimo-pardavimo sutartysi, išduotos paskolos, suteiktos garantijos ar laidavimai dėl jų prievolių įvykdymo).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
4 priedas
Forma PRO-AP1
AKCIJŲ PAGRINDU IŠLEISTŲ DEPOZITORIUMO PAKVITAVIMŲ PROSPEKTO TURINYS
I. PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE DEPOZITORIUMO PAKVITAVIMUS
1. Pagrindinai duomenys apie depozitoriumo pakvitavimų emitentą (toliau vadiname emitentu) (emitento pavadinimas, buveinės adresas, telefono ir fakso numeriai, emitento įregistravimo įmonių rejestre duomenys ir teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis)).
2. Pagrindiniai duomenys apie depozitoriumo pakvitavimus (akcijų, kurių pagrindu išleidžiami depozitoriumo pakvitavimai, rūšis, klasė, vienos akcijos nominali vertė, akcijų keitimo į depozitoriumo pakvitavimus santykis).
3. Pagrindiniai rizikos veiksniai, susiję su siūlomų depozitoriumo pakvitavimų įsigijimu (išvardyti rizikos veiksnius ir nurodyti puslapius, kur ieškoti išsamesnės informacijos apie juos).
4. Pagrindiniai duomenys apie depozitoriumą, saugantį akcijas, kurių pagrindu išleidžiami depozitoriumo pakvitavimai (pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai; teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas).
5. Pagrindiniai duomenys apie emitento mokėjimų agentus (pavadinimas, adresas, telefono ir fakso numeriai; teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas).
6. Informacija apie tai, kur ir kada galima susipažinti su akcijų, kurių pagrindu išleidžiami depozitoriumo pakvitavimai, prospektu ir jo kokybišku vertimu į lietuvių kalbą.
II. INFORMACIJA APIE DEPOZITORIUMO PAKVITAVIMUS
8. Depozitoriumo pakvitavimų pagrindinės charakteristikos (akcijų, kurių pagrindu išleidžiami depozitoriumo pakvitavimai, rūšis, klasė, vienos akcijos nominali vertė, akcijų keitimo į depozitoriumo pakvitavimus santykis).
9. Depozitoriumo pakvitavimų išleidimo teisiniai pagrindai (taisyklės, reglamentuojančios depozitoriumo pakvitavimų išleidimą, jų paskelbimo data ir vieta).
10. Akcijų, kurių pagrindu išleidžiami depozitoriumo pakvitavimai, suteikiamos teisės ir jų realizavimo tvarka (balsavimo teisės bei sąlygos, kuriomis depozitoriumo pakvitavimų emitentas gali įgyvendinti šias teises, taip pat būdai, kuriais jis numato gauti depozitoriumo pakvitavimų savininkų nurodymus dėl balsavimo (nurodyti akcijų emitento pranešimų, jo valdymo organų ataskaitų ir kitos akcijų emitento informacijos perdavimo depozitoriumo pakvitavimų savininkams tvarką); teisė gauti pelno dalį (dividendus) bei dalį turto likvidavimo atveju ir pan.).
11. Teisės, suteikiamos depozitoriumo pakvitavimų savininkams, kai akcijų emitentas išleidžia naujas akcijas (pirmumo teisių realizavimo tvarka (teisių pardavimas ir už tai gautų lėšų perdavimas depozitoriumo pakvitavimų savininkams; akcijų pasirašymas ir keitimas į depozitoriumo pakvitavimus bei jų perdavimas esamiems depozitoriumo pakvitavimų savininkams ir pan.); naujai išleistų akcijų realizavimo tvarka tais atvejais kai akcijų emitentas dividendus išmoka akcijomis, didina įstatinį kapitalą iš savo lėšų arba pats reorganizuojasi, (šių akcijų pardavimas ir už tai gautų lėšų perdavimas depozitoriumo pakvitavimų savininkams; naujai išleistų akcijų keitimas į depozitoriumo pakvitavimus ir jų perdavimas esamiems depozitoriumo pakvitavimų savininkams arba depozitoriumo pakvitavimų pakeitimas ir pan.).
12. Depozitoriumo pakvitavimų konvertavimas (keitimas) į akcijas (galimybė reikalauti depozitoriumo pakvitavimus pakeisti į akcijas ir šio keitimo tvarka).
14. Rizikos veiksniai, susiję su išleidžiamų depozitoriumo pakvitavimų įsigijimu (rinkos rizika; specifinė investavimo rizika; sandorio šalių ir atsiskaitymo rizika; infliacijos rizika ir kiti rizikos veiksniai).
15. Depozitoriumo pakvitavimų platinimo tvarka (per vertybinių popierių biržą arba nesinaudojant biržos paslaugomis, nurodyti platinimo vietų adresus ir konkrečią platinimo tvarką).
16. Informacija apie depozitoriumą, saugantį akcijas, kurių pagrindu išleidžiami depozitoriumo pakvitavimai (pavadinimas, buveinės adresas, telefono, fakso numeriai; teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas).
17. Akcijas, kurių pagrindu išleidžiami depozitoriumo pakvitavimai, saugančios organizacijos (pavadinimas, adresas, telefono ir fakso numeriai; teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas; trumpas tarp emitento ir mokėjimo agento sudarytos sutarties apibūdinimas)
18. Emitento mokėjimų agentai (pavadinimas, adresas, telefono ir fakso numeriai; teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis), įregistravimo data ir vieta, įmonės kodas; trumpas tarp emitento ir mokėjimo agento sudarytos sutarties apibūdinimas, nurodyti, kokius mokėjimus depozitoriumo pakvitavimų savininkams jis atlieka).
19. Depozitoriumo pakvitavimų savininkams teikiamos bankinės arba kitokios garantijos, kuriomis siekiama užtikrinti depozitoriumo pakvitavimų emitento įsipareigojimus.
22. Mokesčiai (nurodyti visus mokesčius, kuriuos reikia mokėti depozitoriumo pakvitavimų savininkams).
23. Kitos su depozitoriumo pakvitavimais susijusios išlaidos (komisiniai ir išlaidos, susijusios su depozitoriumo pakvitavimų leidimu, dividendų mokėjimu, papildomų pakvitavimų pateikimu, depozitoriumo pakvitavimų keitimu į pirmines akcijas ir pan., konkrečiai nurodyti, už kokią paslaugą, kam ir kokio dydžio komisiniai išmokėti arba kokios padengtos išlaidos).
III. INFORMACIJA APIE DEPOZITORIUMO PAKVITAVIMŲ ĮTRAUKIMĄ Į VERTYBINIŲ POPIERIŲ BIRŽOS PREKYBOS SĄRAŠUS
25. Vertybinių popierių biržos, kuriai pateikta paraiška dėl depozitoriumo pakvitavimų įtraukimo į biržos prekybos sąrašus arba kuriai ketinama tokią paraišką pateikti, pavadinimas, adresas ir prekybos sąrašo pavadinimas.
26. Depozitoriumo pakvitavimų, ketinamų įtraukti į vertybinių popierių biržos prekybos sąrašus, duomenys (be kitos šiame prospekte esančios informacijos, papildomai nurodyti akcijų, keičiamų į depozitoriumo pakvitavimus, skaičių, išleistų depozitoriumo pakvitavimų skaičių arba jų bendrą nominalią vertę; minimalią depozitoriumo pakvitavimų pardavimo kainą, jeigu ji yra nustatyta; depozitoriumo pakvitavimų įtraukimo į atitinkamą prekybos sąrašą datą, jeigu ji žinoma; kitą informaciją, kurios reikalaujama įtraukiant vertybinius popierius į konkretų vertybinių popierių biržos prekybos sąrašą).
V. DUOMENYS APIE EMITENTĄ IR JO KAPITALĄ
27. Emitentas (emitento pavadinimas, buveinės adresas ir pagrindinė valdymo organų buvimo vieta (jeigu ji skiriasi nuo buveinės), telefono ir fakso numeriai, įregistravimo data ir vieta; veiklos trukmė, išskyrus atvejus, kai ji neapibrėžta; įmonės kodas).
28. Emitento veiklos teisiniai pagrindai (teisės aktai, kurių pagrindu veikia emitentas, ir pagal juos nustatyta emitento teisinė-organizacinė forma (įmonės rūšis)).
29. Priklausomybė asocijuotoms struktūroms (emitento priklausomybė finansinėms-pramoninėms grupėms (koncernams, korporacijoms, asociacijoms ir pan.), grupės aprašymas, emitento vieta grupėje, emitento dalyvavimas grupės narių kapitale ir kitų grupės narių dalyvavimas emitento kapitale, grupės įsteigimo teisinis pagrindas).
30. Emitento veiklos pobūdis (jei depozitoriumo pakvitavimų išleidimas nėra vienintelė emitento veikla, apibūdinti kitą jo vykdomą veiklą, atskirai apibūdinti veiklą, susijusią su patikėtinio funkcijomis).
31. Rizikos veiksniai, susiję su emitento veikla (ekonominiai, politiniai, socialiniai ir kiti rizikos veiksniai, galintys turėti esminės įtakos investitorių sprendimams).
32. Teisminiai (arbitražo) procesai (informacija apie teisminius ar arbitražo procesus, galinčius turėti ar turėjusius įtakos emitento finansinei būklei per paskutinius vienerius metus (taikytos sankcijos ir paskirtos baudos, jų priežastys, priteistas žalos atlyginimas, neišspręsti teisminiai ar arbitražo procesai ir galimos jų pasekmės), pokyčiai, palyginus su praėjusiais metais, ir trumpas jų apibūdinimas).
33. Emitento įstatinis kapitalas (jo dydis, struktūra pagal akcijų klases, nurodyti kiekvienos klasės akcijų skaičių, nominalią vertę, bendrą nominalią vertę ir jų sudaromą dalį įstatiniame kapitale; neapmokėtų akcijų dalis, nurodyti jų skaičių arba bendrą nominalią vertę pagal nevisiškai apmokėtų akcijų klases (jeigu akcijų apmokėjimo dalis skiriasi, suskirstyti šias akcijas pagal jų apmokėjimo dydį).
34. Stambiausi akcininkai (akcininkai, akcininkų susirinkime tiesiogiai ar netiesiogiai valdantys daugiau kaip 5 procentus emitento įstatinio kapitalo; nurodyti fizinio asmens vardą ir pavardę, gyvenamosios vietos adresą ir asmens kodą, juridinio asmens pavadinimą, teisinę-organizacinę formą, buveinės adresą ir įmonės kodą; akcininkams nuosavybės teise priklausančių akcijų skaičių pagal rūšis ir klases, jų turimą įstatinio kapitalo ir balsų dalį procentais, atskirai nurodyti nuosavybės teise priklausančių akcijų suteikiamų balsų procentus ir balsų, priklausančių jam kartu su veikiančiais asmenimis, procentus).
VI. FINANSINĖ BŪKLĖ
35. Finansinės ataskaitos, parengtos pagal tarptautinius apskaitos standartus (balansas, pelno (nuostolio), pinigų srautų, pelno paskirstymo ataskaitos, paaiškinamasis raštas) už praėjusius dvejus finansinius metus bei ketvirtinės finansinės ataskaitos (balansas, pelno (nuostolio) ataskaita), jeigu nuo paskutinių finansinių metų pabaigos praėjo daugiau kaip 4, 7 arba 10 mėnesių. Metinėms finansinėms ataskaitoms ir (ar) konsoliduotoms metinėms finansinėms ataskaitoms turi būti atliktas auditas. Jei tarpinėms finansinėms ataskaitoms neatliktas auditas arba jos nėra konsoliduojamos, šis faktas turi būti atskleistas.
VIII. VALDYMO ORGANAI
37. Valdymo organų teisės ir pareigos (stebėtojų tarybos, valdybos, administracijos teisės ir pareigos).
38. Valdymo organų nariai (stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos (administracijos vadovas, jo pavaduotojai, finansų direktorius (vyriausiasis finansininkas) nariai). Nurodyti:
38.1. vardus ir pavardes, pareigas, duomenis apie dalyvavimą emitento kapitale (turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
38.2. valdybos pirmininko, administracijos vadovo ir finansų direktoriaus (vyriausiojo finansininko) išsilavinimą, profesiją, darbovietes per paskutinius 10 metų ir pareigas jose;
38.3. duomenis apie dalyvavimą kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų veikloje (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas ir užimamos pareigos) bei kapitale (įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas, turima kapitalo ir balsų dalis procentais);
39. Sandoriai su suinteresuotais asmenimis (duomenys apie paskutinių vienerių metų emitento pagrindinei veiklai nebūdingus sandorius su įmonėmis, įstaigomis ir organizacijomis, kurių veikloje yra stebėtojų tarybos, valdybos ar administracijos nariai, arba kapitale dalyvauja (balsų dalis sudaro daugiau kaip 20 procentų) emitentas ar jo valdymo organų nariai:
39.1. sandorių rūšys (nebūdingi nekilnojamojo ar kito turto perleidimo sandoriai, išduotos paskolos, suteiktos garantijos ar laidavimai dėl jų prievolių įvykdymo);
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
5 priedas
Forma R-1
LIETUVOS RESPUBLIKOS
VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJAI
________________________________________________________________________________
(emitento visas pavadinimas, adresas, rejestro kodas, telefono numeris)
________________________________________________________________________________
PARAIŠKA
vertybiniams popieriams įregistruoti
Vertybinių popierių visas pavadinimas |
Vertybinių popierių rekvizitai |
Platinimo būdas |
Išleidimo tikslas |
|||
nominali vertė (Lt) |
emisijos dydis (vnt.) |
bendra nominali vertė (Lt) |
emisijos kaina (Lt) |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emitento administracijos vadovas (Parašas) (Vardas, pavardė)
A. V.
Paraiškos užpildymo data
____________________________
______________
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
5 priedas
Forma R-2
LIETUVOS RESPUBLIKOS
VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJAI
________________________________________________________________________________
(emitento visas pavadinimas, adresas, rejestro kodas, telefono numeris)
PARAIŠKA
vertybiniams popieriams perregistruoti
|
Vertybinių popierių visas pavadinimas |
Vertybinių popierių rekvizitai |
Anksčiau įregistruotų vertybinių popierių CD kodas |
Perregistravimo tikslas |
||
nominali vertė (Lt) |
emisijos dydis (vnt.) |
bendra nominali vertė (Lt) |
||||
Anksčiau įregistruoti vertybiniai popieriai |
|
|
|
|
|
X |
Naujai registruojami vertybiniai popieriai |
|
|
|
|
X |
|
Emitento administracijos
vadovas (Parašas) (Vardas, pavardė)
A. V.
Paraiškos užpildymo data
____________________________
______________
Vertybinių popierių registravimo
ir platinimo taisyklių
6 priedas
LIETUVOS RESPUBLIKOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJAI
|
Data _________________________________ |
|
(emitento visas pavadinimas, adresas, telefono numeris) |
Vertybinių popierių išplatinimo ataskaita
|
Išplatintų vertybinių popierių rekvizitai |
Duomenys apie visus išleistus vertybinius popierius |
|||||||||
Vertybinių popierių visas pavadinimas |
įregistravimo akto numeris |
komisijoje įregistruotų vertybinių popierių skaičius |
faktiškai išplatintų vertybinių popierių skaičius |
visiškai apmokėtų vertybinių popierių skaičius |
vieno VP nominali vertė (Lt)
|
bendra nominali vertė (Lt) (4x6) |
vieno VP emisijos kaina (Lt) |
visas VP skaičius (vnt.) |
bendra nominali vertė (Lt) |
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skaičius vertybinių popierių, faktiškai išplatintų realizuojant akcininkų pirmumo teisę pasirašyti naujai išleidžiamas akcijas ________________________________________________________________
Skaičius vertybinių popierių, faktiškai išplatintų rezidentams_________________________ ,
nerezidentams ____________________________________________________________________
Įmonių rejestre įregistruotas įstatinis kapitalas ________________ Lt, įregistravimo data: ___
________________________________________________________________________________
Už apskaitą atsakingo asmens vardas, pavardė ir telefonas ____________________________
________________________________________________________________________________
Įmonės vadovas
(Parašas) (Vardas, pavardė)
A. V.
______________
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisija, Nutarimas
Nr. 19, 1999-09-03, Žin., 1999, Nr. 76-2298 (1999-09-10), i. k. 0992051NUTA00000019
Dėl vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklių dalinio pakeitimo
2.
Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisija, Nutarimas
Nr. 23, 2000-11-16, Žin., 2000, Nr. 101-3211 (2000-11-24), i. k. 1002051NUTA00000023
Dėl Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklių papildymo
3.
Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisija, Nutarimas
Nr. 22, 2001-09-14, Žin., 2001, Nr. 81-2827 (2001-09-21), i. k. 1012051NUTA00000022
Dėl Vertybinių popierių registravimo ir platinimo taisyklių dalinio pakeitimo ir papildymo