Suvestinė redakcija nuo 2015-11-01 iki 2018-05-19
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2010, Nr. 109-5619; Žin. 2010, Nr.116-0, i. k. 1102213ISAK002B-408
Nauja redakcija nuo 2015-11-01:
Nr. 2B-73, 2015-04-13, paskelbta TAR 2015-04-13, i. k. 2015-05753
VALSTYBINĖS KELIŲ TRANSPORTO INSPEKCIJOS
PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS
VIRŠININKAS
ĮSAKYMAS
DĖL TECHNINĖS APŽIŪROS KONTROLIERIŲ MOKYMO IR ŽINIŲ ĮVERTINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2010 m. rugsėjo 10 d. Nr. 2B-408
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 10 straipsnio 1 dalies 6 punktu, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2008 m. sausio 21 d. įsakymo Nr. 3-13 „Dėl Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo įgyvendinimo“ 2.13 punktu ir Reikalavimų įmonėms, atliekančioms motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomąją techninę apžiūrą, ir kvalifikacijos reikalavimų darbuotojams, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2008 m. spalio 6 d. įsakymu Nr. 3-375 „Dėl Reikalavimų įmonėms, atliekančioms motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomąją techninę apžiūrą, ir kvalifikacijos reikalavimų darbuotojams patvirtinimo“, 55 punktu,
t v i r t i n u Techninės apžiūros kontrolierių mokymo ir žinių įvertinimo tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie
Susisiekimo ministerijos viršininko
2010 m. rugsėjo 10 d. įsakymu Nr. 2B-408
(Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko
2015 m. balandžio 13 d. įsakymo Nr. 2B-73
redakcija)
TECHNINĖS APŽIŪROS KONTROLIERIŲ MOKYMO IR ŽINIŲ ĮVERTINIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Techninės apžiūros kontrolierių mokymo ir žinių įvertinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato techninės apžiūros kontrolierių mokymo turinį, apimtį, žinių įvertinimą ir atnaujinimą, teisės atlikti privalomąją techninę apžiūrą suteikimą.
2. Aprašas taikomas:
2.1. asmenims, kurie atitinka Reikalavimų įmonėms, atliekančioms motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomąją techninę apžiūrą, ir kvalifikacijos reikalavimų darbuotojams, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2008 m. spalio 6 d. įsakymu Nr. 3-375 „Dėl Reikalavimų įmonėms, atliekančioms motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomąją techninę apžiūrą, ir kvalifikacijos reikalavimų darbuotojams patvirtinimo“, nuostatas, reglamentuojančias reikalavimus darbuotojams, atliekantiems privalomąją techninę apžiūrą, ir pageidauja, kad jų žinios būtų įvertintos;
II. SĄVOKOS
3. Apraše vartojamos sąvokos:
3.2. Privalomoji transporto priemonių techninė apžiūra (toliau – privalomoji techninė apžiūra) – transporto priemonių techninės būklės privalomas tikrinimas, apimantis transporto priemonės tapatumo nustatymą ir jos techninės būklės atitikties teisės aktų reikalavimams įvertinimą.
3.3. Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros kontrolierius (toliau – techninės apžiūros kontrolierius) – privalomosios techninės apžiūros įmonėje dirbantis asmuo, turintis Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka suteiktą teisę atlikti privalomąją techninę apžiūrą.
3.4. Saugi transporto priemonė – N2, N3, O3, O4 klasių transporto priemonės, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2006 m. balandžio 7 d. įsakyme Nr. 3-134 „Dėl sertifikatų išdavimo ekologinius ir saugumo reikalavimus atitinkančioms krovininėms transporto priemonėms“.
3.5. Techninės apžiūros rezultatų kortelė (ataskaita) – transporto priemonės valdytojui išduodamas išrašas iš Centralizuotosios techninės apžiūros duomenų bazės (toliau – CTADB), kuriuo patvirtinama, kad transporto priemonė buvo pateikta privalomajai techninei apžiūrai ir (ar) kad jos duomenys įrašyti į CTADB. Techninės apžiūros rezultatų kortelėje (ataskaitoje) pateikiama išvada, ar transporto priemonė atitinka (neatitinka) Techninius (-ių) motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimus (-ų), taip pat nurodomas privalomosios techninės apžiūros galiojimo laikas arba naujos transporto priemonės pateikimo pirmajai privalomajai techninei apžiūrai data. Techninės apžiūros rezultatų kortelė (ataskaita) gali turėti priedų.
4. Transporto priemonių klasių pavadinimai Apraše suprantami taip, kaip jie apibrėžti Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų kategorijų ir klasių pagal konstrukciją reikalavimuose, patvirtintuose Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2008 m. gruodžio 2 d. įsakyme Nr. 2B-479 „Dėl Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų kategorijų ir klasių pagal konstrukciją reikalavimų patvirtinimo“.
III. TECHNINĖS APŽIŪROS KONTROLIERIŲ MOKYMO TURINYS IR APIMTIS
5. Juridiniai asmenys, įtraukti į valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo įstaigų registrą ir turintys techninę bazę privalomajai techninei apžiūrai atlikti, gali organizuoti techninės apžiūros kontrolierių mokymą, vadovaudamiesi Apraše išdėstytu mokymo turiniu ir apimtimi.
8. Techninės apžiūros kontrolierius:
8.1. turi žinoti:
8.1.1. teisės aktų, reglamentuojančių privalomosios techninės apžiūros procedūras ir techninės apžiūros kontrolieriaus teises ir pareigas, nuostatas;
8.1.3. transporto priemonių (visų klasių ir kategorijų, kurioms būtina atlikti privalomąją techninę apžiūrą) agregatų, sistemų ir mazgų konstrukciją, veikimą, žymėjimą, techninės būklės įvertinimo principus ir technologijas;
8.2. turi sugebėti:
IV. DOKUMENTŲ PATEIKIMAS
10. Asmuo, siekiantis įgyti teisę atlikti privalomąją techninę apžiūrą ir pageidaujantis, kad būtų įvertintos žinios, (toliau – egzaminuojamasis) Inspekcijai pateikia šiuos dokumentus:
10.1. nustatytos formos Prašymą įvertinti žinias siekiant įgyti teisę atlikti privalomąją techninę apžiūrą (2 priedas) (toliau – prašymas), užpildytą pagal pateiktų dokumentų duomenis;
10.3. galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės išduotą pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje);
10.4. dokumentus (pvz.: Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo pažymą apie socialinio draudimo laikotarpį, pareigybės aprašymo kopiją ar pažymą apie darbo pobūdį iš ankstesnės darbovietės), iš kurių būtų galima spręsti apie asmens darbo stažą, susijusį su transporto priemonės techninės būklės kontrole, remontu ar technine eksploatacija;
11. Jei asmens duomenys pasikeitę, egzaminuojamasis privalo pateikti ir šį faktą patvirtinančius dokumentus (vardo, pavardės pakeitimo liudijimą).
12. Prašymas ir dokumentai, nurodyti Aprašo 9 ir 10 punktuose, turi būti pateikiami, kaip nurodyta Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo Valstybinėje kelių transporto inspekcijoje prie Susisiekimo ministerijos taisyklėse, patvirtintose Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2009 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. 2B-217 „Dėl Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo Valstybinėje kelių transporto inspekcijoje prie Susisiekimo ministerijos taisyklių patvirtinimo“.
13. Darbuotojas, priimdamas prašymą ir dokumentus, nurodytus Apraše, patikrina jų atitiktį nustatytiems reikalavimams ir tai patvirtina savo parašu bei spaudu.
14. Kai pateikiami visi reikalingi ir nustatytus reikalavimus atitinkantys dokumentai, darbuotojas priima sprendimą leisti laikyti egzaminą. Darbuotojas per tris darbo dienas nuo reikalavimų atitinkančių dokumentų pateikimo datos apie paskirtą egzamino datą egzaminuojamąjį informuoja raštu.
15. Kai pateikti ne visi Apraše nurodyti dokumentai arba dokumentai neatitinka nustatytų reikalavimų, Inspekcijos darbuotojas apie tai pažymi prašymo skiltyje „Tarnybinės žymos“, priimamas sprendimas neleisti laikyti egzamino. Darbuotojas per tris darbo dienas nuo reikalavimų neatitinkančių dokumentų pateikimo datos apie pateiktų dokumentų neatitiktį nustatytiems reikalavimams egzaminuojamąjį ar jo įgaliotą asmenį informuoja raštu, nurodydamas konkrečius trūkumus.
16. Kai prašymas ir dokumentai pateikiami elektroniniu būdu, egzaminuojamasis apie sprendimą leisti laikyti egzaminą ar neleisti laikyti egzamino informuojamas elektroniniu būdu Aprašo 13 ir 14 punktuose nustatyta tvarka.
V. TECHNINĖS APŽIŪROS KONTROLIERIŲ EGZAMINAVIMO TVARKA
18. Egzaminuojamuosius egzaminuoja Techninės apžiūros kontrolierių egzaminavimo komisija (toliau – Komisija), sudaryta iš Inspekcijos ir asociacijos „Transeksta“ atstovų. Komisijoje turi būti ne mažiau kaip trys nariai. Komisijos pirmininkas yra Inspekcijos atstovas. Komisijos sudėtis tvirtinama Inspekcijos viršininko įsakymu.
19. Atvykę į egzaminą, egzaminuojamieji turi būti sumokėję valstybės rinkliavą, su savimi privalo turėti ir Komisijos nariui pateikti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės išduotą pasą, asmens tapatybės kortelę ar leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje). Nepateikus nurodyto dokumento ar nesumokėjus valstybės rinkliavos, egzamino laikyti neleidžiama, o valstybės rinkliava laikoma nepanaudota.
20. Egzaminas susideda iš dviejų dalių: teorinių žinių ir praktinių įgūdžių patikrinimo. Teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai vertinami atskirais balais, surašomais į protokolą, kurį pasirašo visi Komisijos nariai.
21. Asmenų teorinės žinios tikrinamos Inspekcijoje, o praktiniai įgūdžiai – Komisijos pasirinktoje patalpoje, kurioje yra techninė bazė, reikalinga privalomajai techninei apžiūrai atlikti. Teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai tikrinami tą pačią dieną.
22. Per egzaminuojamųjų teorinių žinių tikrinamą atsakoma į egzamino teorinių žinių bilieto (toliau – bilietas) klausimus, o per praktinių įgūdžių tikrinimą imituojamas privalomosios techninės apžiūros atlikimas ir užpildoma techninės apžiūros rezultatų kortelė (ataskaita). Kiekvieno egzaminuojamojo teorinėms žinioms patikrinti skiriamos dvi valandos, praktiniams įgūdžiams – 40 minučių. Teorinės žinios tikrinamos raštu arba kompiuteriu. Egzaminas vyksta lietuvių kalba.
23. Teorinių žinių tikrinimo metu egzamino patalpoje gali būti tik Komisijos nariai ir egzaminuojamasis (-ieji), kiti asmenys – tik gavę Komisijos pirmininko leidimą.
24. Teorinių žinių patikrinimo metu draudžiama naudotis bet kokia literatūra, bet kokiomis ryšio ar informacijos perdavimo ir priėmimo priemonėmis, kalbėti tarp savęs, trukdyti kitiems. Nustatęs bent vieną iš šiame punkte išvardytų pažeidimų, jį Komisijos narys pažymi biliete ar Komisijos protokole, o egzaminuojamasis šalinamas iš egzamino. Pašalinto egzaminuojamojo bilieto atsakymai nevertinami, egzaminas laikomas neišlaikytu ir valstybės rinkliava negrąžinama.
25. Egzaminuojamieji atitinkamuose langeliuose simboliu „X“ turi pažymėti teisingus bilieto klausimų atsakymus. Langeliai turi būti pažymėti aiškiai (įskaitomai), mėlynai ar juodai rašančiu rašikliu. Atsakymai, pažymėti pieštuku ar naudojant korektūros priemones, laikomi neteisingais. Jei atsakymas taisomas, egzaminuojamasis neteisingą atsakymą perbraukia, teisingą atsakymą pažymi ir prie neteisingo (perbraukto) atsakymo pasirašo. Popieriumi juodraščiams pagal poreikį aprūpina Komisija. Laikydami egzaminą kompiuteriu, egzaminuojamieji bilieto klausimų atsakymus žymi klaviatūros mygtukais arba pele.
26. Jei per egzaminą sugenda kompiuterinė įranga ir gedimas pašalinamas operatyviai, o bilieto klausimų atsakymai išsaugoti, egzaminas tęsiamas ir jo laikas nepratęsiamas. Jei atsakymai neišsaugoti, egzaminas kompiuteriu iš naujo laikomas tą pačią dieną.
27. Jei gedimo nepavyksta pašalinti operatyviai, Komisija protokolu priima sprendimą dėl egzamino laikymo iš naujo raštu tą pačią dieną arba nustato kitą egzamino datą ir laiką. Jei egzaminuojamieji su nustatyta data ir laiku nesutinka, egzaminas rengiamas kitą Komisijos paskirtą dieną, ją su egzaminuojamaisiais suderinus pasirašytinai. Tokiu atveju egzaminuojamiesiems prašymo iš naujo pildyti nereikia. Jei egzaminas iš naujo laikomas raštu tą pačią dieną, naują egzamino bilietą parenka Komisija.
28. Jei egzaminuojamasis per egzaminą atsisako atsakyti į bilieto klausimus, apie tai Komisijos narys pažymi biliete (jei egzaminas laikomas kompiuteriu – Komisijos protokole), o egzaminas laikomas neišlaikytu, valstybės rinkliava negrąžinama.
29. Egzaminuojamiesiems, nebaigusiems atsakyti į bilieto klausimus, iš egzamino patalpos leidžiama išeiti vieną kartą ne ilgiau nei 10 minučių ir tik Komisijos nariui leidus. Išeidamas egzaminuojamasis bilietą ir juodraščius perduoda Komisijos nariui. Sugrįžus egzamino laikas nepratęsiamas. Komisijos narys išėjimo ir sugrįžimo laiką pažymi biliete, jei egzaminas laikomas raštu. Jei egzaminas laikomas kompiuteriu, egzaminuojamojo išėjimo ir sugrįžimo laiką Komisijos narys pažymi Komisijos protokole ir apie tai informuoja egzaminuojamąjį. Jei egzaminuojamasis pavėluoja, toliau atsakinėti į bilieto klausimus jam neleidžiama ir žinios vertinamos pagal faktiškai atsakytus klausimus.
30. Jei egzaminuojamasis iš egzamino patalpos išėjo be leidimo, išsinešė bilietą ar juodraščius, Komisijos narys apie tai pažymi biliete ar Komisijos protokole, o egzaminas laikomas neišlaikytu ir valstybės rinkliava negrąžinama.
31. Egzaminuojamasis į egzaminą gali pavėluoti ne daugiau kaip 15 min. Pavėlavimo laiką Komisijos narys pažymi biliete ar Komisijos protokole. Šiuo atveju egzaminuojamajam leidžiama laikyti egzaminą, bet egzamino laikas nepratęsiamas.
32. Jei egzaminuojamasis į egzaminą neatvyko arba į jį pavėlavo daugiau kaip 15 min., Komisijos narys apie tai pažymi egzaminuojamojo biliete ar Komisijos protokole ir pasirašo, o egzaminas laikomas nelaikytu. Tokiu atveju valstybės rinkliava laikoma nepanaudota.
33. Egzaminą raštu laikantis egzaminuojamasis, baigęs atsakinėti į biliete pateiktus klausimus, pasirašo ant kiekvieno bilieto lapo ir bilietą atiduoda Komisijos nariui. Egzaminuojamajam draudžiama iš egzamino patalpos išsinešti bilietą ir juodraščius. Iš egzamino patalpos išsinešus bilietą ir juodraščius, apie tai pažymima Komisijos protokole, o egzaminuojamajam vėl laikyti egzaminą leidžiama ne anksčiau nei po šešių mėnesių.
34. Teorinių žinių patikrinimo rezultatai skelbiami prieš praktinių įgūdžių patikrinimą. Jei teorinių žinių patikrinimo dalies balų suma mažesnė nei 7, egzaminas laikomas neišlaikytu, egzamino praktinių įgūdžių patikrinimo dalies egzaminuojamajam laikyti neleidžiama. Tokiu atveju valstybės rinkliava negrąžinama.
35. Praktinių įgūdžių tikrinimo metu kiekvienas egzaminuojamasis turi patikrinti dvi skirtingų klasių ar kategorijų transporto priemones, kurias parenka Komisija. Komisijos parinktų transporto priemonių techninė būklė turi būti įvertinta prieš praktinį egzaminą, pertraukos tarp teorinių žinių ir praktinio egzamino metu, o nustatyti trūkumai turi būti surašyti į Komisijos aktą, kurį turi pasirašyti visi Komisijos nariai.
36. Kiekviena transporto priemonė turi būti patikrinta ir įvertinta pagal Techninius motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimus, patvirtintus Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2008 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 2B-290 „Dėl Techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimų patvirtinimo“ (toliau – Techniniai reikalavimai). Transporto priemones parenka Komisija. Įvertinus transporto priemonės būklę, turi būti užpildoma techninės apžiūros rezultatų kortelė (ataskaita).
37. Praktinių įgūdžių tikrinimo metu egzaminuojamiesiems, netikrinusiems transporto priemonių, draudžiama naudotis bet kokio ryšio ar kitomis informacijos perdavimo ar priėmimo priemonėmis, stebėti kito egzaminuojamojo praktinių įgūdžių tikrinimą ir kontaktuoti su praktinį egzaminą laikiusiais asmenimis. Nustačius bent vieną iš šių pažeidimų, egzaminas laikomas neišlaikytu ir valstybės rinkliava negrąžinama.
38. Praktinių įgūdžių tikrinimo rezultatai skelbiami, pasibaigus egzaminui ir įvertinus egzaminuojamųjų užpildytas techninės apžiūros rezultatų korteles (ataskaitas).
VI. EGZAMINO TURINYS IR VERTINIMAS
41. Bilietai yra parengti lietuvių kalba. Bilietų klausimus rengia, keičia ar papildo Komisija. Kai egzaminas laikomas raštu, bilietą kiekvienam egzaminuojamajam sudaro Komisija; kai egzaminas laikomas kompiuteriu, bilietus generuoja kompiuterinė informacinė programa.
42. Bilietas susideda iš 30 klausimų. Prie kiekvieno bilieto klausimo yra pateikiami keturi atsakymai, iš kurių vienas yra teisingas.
43. Egzaminuojamojo teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai vertinami 10 balų sistema (10 balų yra aukščiausias įvertinimas).
44. Bilietų klausimų atsakymai vertinami taip: pažymėjus 29–30 teisingų atsakymų į klausimus – 10 balų, 26–28 – 9 balai, 23–25 – 8 balai, 20–22 – 7 balai, 17–19 – 6 balai, 14–16 – 5 balai, 11–13 – 4 balai, 8–10 – 3 balai, 5–7 – 2 balai, 2–4 – 1 balas, pažymėjus 1 – 0 balų.
45. Egzamino praktiniai įgūdžiai vertinami taip:
45.1. skiriama 10 balų, jei egzaminuojamasis teisingai (be klaidų) nustatė visus esamus trūkumus pagal Techninių reikalavimų 2 priedo tikrinimo pozicijas, juos teisingai įvertino ir tinkamai užpildė techninės apžiūros rezultatų kortelę (ataskaitą);
45.2. už kiekvieną techninės apžiūros rezultatų kortelėje (ataskaitoje) pažymėtą nesantį „nedidelį trūkumą“ arba už kiekvieną nenustatytą „nedidelį trūkumą“ atimamas vienas balas;
45.3. už kiekvieną nenustatytą „didelį trūkumą“ arba už nesančio trūkumo ar „nedidelio trūkumo“ įvertinimą kaip „didelis trūkumas“ atimama po du balus;
45.4. už „didelio trūkumo“ įvertinimą kaip „nedidelis trūkumas“ arba už kiekvieną „didelio trūkumo“ įvertinimą kaip „draudžiama eksploatuoti“ atimama po du balus;
45.6. už kiekvieną nenustatytą „draudžiama eksploatuoti“ arba „draudžiama eksploatuoti“ įvertinimą kaip „nedidelis trūkumas“ atimama po keturis balus;
46. Egzamino praktinių įgūdžių dalies įvertinimas gaunamas iš geriausio įvertinimo (10 balų) atėmus atitinkamą balų skaičių už padarytas klaidas.
VII. TEISĖS ATLIKTI PRIVALOMĄJĄ TECHNINĘ APŽIŪRĄ SUTEIKIMAS
48. Egzaminuojamajam, išlaikiusiam egzaminą ir su techninės apžiūros įmone sudariusiam darbo sutartį, Inspekcija per penkias darbo dienas nuo darbo sutarties su techninės apžiūros įmone pateikimo Inspekcijos viršininko įsakymu suteikia teisę atlikti privalomąją techninę apžiūrą.
VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
50. Asmenys, neišlaikę egzamino, vėl jį laikyti gali ne vėliau nei po 20 darbo dienų nuo Komisijos protokolo pasirašymo datos. Dokumentų, nurodytų Aprašo IV skyriuje, dar kartą pateikti nereikia.
51. Jei egzaminuojamasis su egzamino rezultatais nesutinka, Komisijos sprendimą Inspekcijos viršininkui gali skųsti per penkias darbo dienas nuo egzamino rezultatų paskelbimo.
52. Inspekcijos viršininkas skundus išnagrinėja ir sprendimus priima per dešimt darbo dienų nuo skundo gavimo Inspekcijoje. Apie priimtą sprendimą pareiškėjas raštu informuojamas per tris darbo dienas.
53. Inspekcijos viršininko sprendimas gali būti apskųstas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
54. Egzaminų dokumentai, protokolai ir kita medžiaga tvarkoma ir saugoma teisės aktų nustatyta tvarka.
Priedo pakeitimai:
Nr. 2B-73, 2015-04-13, paskelbta TAR 2015-04-13, i. k. 2015-05753
Techninės apžiūros kontrolierių mokymo ir žinių įvertinimo tvarkos aprašo
1 priedas
TECHNINĖS APŽIŪROS KONTROLIERIŲ MOKYMO TURINYS
Eil. Nr. |
Temų pavadinimai |
Valandų skaičius |
||
teorija |
praktika |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
Teorijos mokymas |
|
|
|
1. |
Teisiniai pagrindai |
14 |
|
|
1.1. |
Viešojo administravimo įstatymas. Teisės aktai, reglamentuojantys privalomąją techninę apžiūrą. |
6 |
– |
|
1.2. |
Europos Sąjungos teisės aktai, reglamentuojantys kelių transporto priemonių konstrukciją |
2 |
– |
|
1.3. |
Iš ne Europos Bendrijos šalių įvežamų transporto priemonių atitikties įvertinimas |
2 |
– |
|
1.4. |
Kelių transporto priemonių registravimas ir draudimas |
2 |
– |
|
1.5. |
Kelių transporto priemonių gamyba ir perdirbimas, techninės ekspertizės pagrindai |
2 |
– |
|
2. |
Kelių transporto priemonių dinamika, konstrukcija, techninė būklė ir jos kontrolė |
52 |
20 |
|
2.1. |
Kelių transporto priemonių dinamika |
4 |
– |
|
2.2. |
Kelių transporto priemonių konstrukcinės ir eksploatacinės medžiagos |
2 |
– |
|
2.3. |
Europos Sąjungos direktyvų reikalavimai dėl išmetimų iš automobilių variklių |
2 |
– |
|
2.4. |
Automobilių variklių (benzininių ir dyzelinių) ir jų sistemų konstrukcija, techninė būklė ir jos kontrolė |
4 |
2 |
|
2.5. |
Transporto priemonių su dujine įranga konstrukcija, techninė būklė ir jos kontrolė |
3 |
1 |
|
2.6. |
Apšvietimo ir šviesos signalizacijos prietaisų konstrukcija, techninė būklė ir jos kontrolė |
6 |
2 |
|
2.7. |
Vairavimo sistemos, pakabos ir transmisijos konstrukcija, techninė būklė ir jos kontrolė |
3 |
1 |
|
2.8. |
Stabdžių sistemos konstrukcija, techninė būklė ir jos kontrolė |
8 |
4 |
|
2.9. |
Ratų ir padangų konstrukcija, žymėjimas, techninė būklė ir jos kontrolė |
3 |
1 |
|
2.10. |
Kėbulų, rėmų ir jų elementų konstrukcija, techninė būklė ir jos kontrolė |
6 |
2 |
|
2.11. |
Sukabintuvų konstrukcija, techninė būklė ir jos kontrolė |
3 |
1 |
|
2.12. |
Tachografų ir greičio ribojamojo prietaiso komercinėse transporto priemonėse metrologinės patikros kontrolė |
2 |
– |
|
2.13. |
Šiuolaikinių transporto priemonių konstrukcijos, techninė būklė ir jos kontrolė |
2 |
4 |
|
2.14. |
L kategorijos transporto priemonių konstrukcija, techninė būklė ir jos kontrolė |
4 |
2 |
|
3. |
Privalomosios techninės apžiūros atlikimo pagrindai |
30 |
12 |
|
3.1. |
Techniniai transporto priemonių reikalavimai ir techninės būklės vertinimo kriterijai |
12 |
4 |
|
3.2. |
Privalomosios techninės apžiūros atlikimo technologijos procesas |
2 |
2 |
|
3.3. |
Transporto priemonių techninės būklės tikrinimo įranga ir jos naudojimas |
4 |
4 |
|
3.4. |
Privalomosios techninės apžiūros dokumentai ir jų įforminimas |
2 |
2 |
|
3.5. |
Informacinės technologijos atliekant privalomąją techninę apžiūrą |
4 |
– |
|
3.6. |
Darbų sauga atliekant privalomąją techninę apžiūrą |
2 |
– |
|
3.7. |
Etika ir psichologija atliekant privalomąją techninę apžiūrą |
4 |
|
|
4. |
Saugių transporto priemonių privalomosios techninės apžiūros atlikimas |
6 |
2 |
|
4.1. |
Samprata apie Europos transporto ministrų konferencijos rezoliuciją. Saugių transporto priemonių klasifikavimas. |
2 |
– |
|
4.2. |
Saugių transporto priemonių techniniai reikalavimai ir techninės būklės vertinimo kriterijai |
2 |
2 |
|
4.3. |
Saugių transporto priemonių privalomosios techninės apžiūros dokumentų įforminimas |
2 |
– |
|
5. |
Pavojingus krovinius vežančių transporto priemonių privalomosios techninės apžiūros atlikimas |
18 |
6 |
|
5.1. |
Samprata apie Europos sutartį dėl pavojingų krovinių tarptautinių vežimų keliais (ADR). Pavojingų medžiagų ir gaminių klasifikacija pagal ADR sutartį. Kelių transporto priemonių, vežančių pavojingus krovinius, ženklinimas. |
6 |
|
|
5.2. |
Kelių transporto priemonių tipai. Bendrieji ir specialūs ADR surtarties reikalavimai pagal atskiras pavojingų medžiagų klases transporto priemonėms, vežančioms pavojingus krovinius. |
8 |
2 |
|
5.3. |
Techniniai reikalavimai ir techninės būklės vertinimo kriterijai, dokumentai, atliekant kelių transporto priemonių, vežančių pavojingus krovinius, privalomąją techninę apžiūrą |
4 |
4 |
|
|
Iš viso valandų auditorijoje |
120 |
40 |
|
|
Praktinis mokymas (stažuotė) |
|
|
|
6. |
Privalomosios techninės apžiūros imitavimas |
– |
160 |
|
Iš viso |
120 |
200 |
||
_____________
Priedo pakeitimai:
Nr. 2B-73, 2015-04-13, paskelbta TAR 2015-04-13, i. k. 2015-05753
Techninės apžiūros kontrolierių mokymo ir žinių įvertinimo tvarkos aprašo
2 priedas
(Prašymo įvertinti žinias siekiant įgyti teisę atlikti privalomąją techninę apžiūrą forma)
(1 lapo pusė)
(2 lapo pusė)
Pastaba. Prašymo formatas pagal ISO 216:2007 – A4.
_________
Priedo pakeitimai:
Nr. 2B-471, 2012-12-19, Žin., 2012, Nr. 152-7808 (2012-12-22), i. k. 1122213ISAK002B-471
Nr. 2B-73, 2015-04-13, paskelbta TAR 2015-04-13, i. k. 2015-05753
Pakeitimai:
1.
Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, Įsakymas
Nr. 2B-471, 2012-12-19, Žin., 2012, Nr. 152-7808 (2012-12-22), i. k. 1122213ISAK002B-471
Dėl Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2010 m. rugsėjo 10 d. įsakymo Nr. 2B-408 "Dėl Techninės apžiūros kontrolierių mokymo, žinių įvertinimo ir kontrolieriaus pažymėjimo išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo
2.
Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos, Įsakymas
Nr. 2B-73, 2015-04-13, paskelbta TAR 2015-04-13, i. k. 2015-05753
Dėl Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2010 m. rugsėjo 10 d. įsakymo Nr. 2B-408 „Dėl Techninės apžiūros kontrolierių mokymo, žinių įvertinimo ir kontrolieriaus pažymėjimo išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo