Įsakymas netenka galios 2009-06-12:
Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas
Nr. A1-369/1K-174, 2009-06-02, Žin., 2009, Nr. 69-2810 (2009-06-11), i. k. 1092230ISAK9/1K-174
Dėl Nepasiturinčių gyventojų, kurie kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, turto vertės nustatymo metodikos patvirtinimo
Suvestinė redakcija nuo 2004-10-22 iki 2009-06-11
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2003, Nr. 119-5445, i. k. 1032230ISAK7/1K-292
LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO IR
LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL ŠEIMOS (VIENO GYVENANČIO ASMENS), KURI KREIPĖSI DĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS, TURTO ĮVERTINIMO METODIKOS PATVIRTINIMO
2003 m. gruodžio 11 d. Nr. A1-197/1K-292
Vilnius
Vadovaudamosi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. spalio 9 d. nutarimo Nr. 1251 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymą“ (Žin., 2003, Nr. 97-4344) 1.2 punktu:
1. Tvirtiname Šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, turto įvertinimo metodiką (pridedama).
2. Siūlome savivaldybėms sudaryti duomenų apie Lietuvos Respublikos gyventojų turimą nekilnojamąjį turtą teikimo-gavimo sutartis su valstybės įmone Registrų centrui.
3. Nustatome, kad šis įsakymas įsigalioja nuo Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymo (Žin., 2003, Nr. 73-3352) įsigaliojimo dienos.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir
darbo ministro ir Lietuvos Respublikos finansų
ministro 2003 m. gruodžio 11 d.
įsakymu Nr. A1-197/1K-292
ŠEIMOS (VIENO GYVENANČIO ASMENS), KURI KREIPĖSI DĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS, TURTO ĮVERTINIMO METODIKA
„I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ši metodika yra taikoma įvertinant šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, turimą turtą.
2. Duomenys apie mėnesio, einančio prieš prašymo-paraiškos pateikimo mėnesį paskutinę dieną pareiškėjo (jo šeimos narių) nuosavybės teise turimą turtą, nurodytą Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymo 9 straipsnyje, pateikiami prašymo-paraiškos, patvirtintos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2003 m. gruodžio 11 d. įsakymu Nr. A1-196 (Žin., 2003, Nr. 119-5444; 2004, Nr. 44-1451), 2-4 prieduose.
Punkto pakeitimai:
Nr. A1-236/1K-333, 2004-10-15, Žin., 2004, Nr. 154-5619 (2004-10-21); Žin., 2004, Nr. 155-0 (2004-10-23), i. k. 1042230ISAK6/1K-333
Skyriaus pakeitimai:
Nr. A1-74/1K-098, 2004-03-29, Žin., 2004, Nr. 49-1610 (2004-04-02), i. k. 1042230ISAK4/1K-098
II. NEKILNOJAMOJO TURTO VERTĖS NUSTATYMAS
3. Dėl duomenų apie turimų įregistruotų negyvenamosios paskirties pastatų (išskyrus sodo namelius, pagalbinio ūkio pastatus ir garažus) ir (arba) miško medynų vertę pareiškėjas kreipiasi į valstybės įmonę Registrų centrą (toliau vadinama – Registrų centras) ir pateikia savivaldybei šios įmonės išduotą pažymą.
Pareiškėjo prašymo-paraiškos 2 priede „Nekilnojamasis turtas“ nurodyto nekilnojamojo turto vertė nustatoma sumuojant visas nekilnojamojo turto (statinių, žemės (įskaitant užimtą mišku) vertes. Pareiškėjo ar jo šeimos narių išsinuomota žemė nelaikoma jų turtu.
4. Duomenys apie pareiškėjo prašymo-paraiškos 2 priede „Nekilnojamasis turtas“ nurodyto nekilnojamojo turto vidutinę rinkos vertę (toliau vadinama – vertė) gaunami iš Registrų centro pagal tarp socialinę paramą teikiančios institucijos/įstaigos ir Registrų centro sudarytą duomenų apie gyventojų turimą nekilnojamąjį turtą teikimo-gavimo sutartį.
5. Nagrinėjantis prašymą-paraišką socialinę paramą teikiančios institucijos/įstaigos darbuotojas (toliau vadinama – atsakingas asmuo) Registrų centro interneto tinklapyje www. kada. lt esančią informaciją apie pareiškėjo įregistruotą nekilnojamąjį turtą palygina su pareiškėjo prašyme-paraiškoje nurodytąja. Registrų centro tinklapyje esančią informaciją apie pareiškėjo įregistruotą nekilnojamąjį turtą ir šio turto vertę atsakingas asmuo atspausdina ir patvirtina savo parašu.
6. Neįregistruotų statinių (butų, gyvenamųjų namų, sodo pastatų, pagalbinio ūkio pastatų ir garažų, įskaitant nebaigtus statyti bei rekonstruojamus) vertė apskaičiuojama naudojantis Registro centro interneto tinklapyje www. kada. lt pateikta automatizuota skaičiuokle.
Vertės skaičiavimui naudojami Komisijos privalomam registruoti turtui įvertinti (toliau vadinama – Komisija) skelbiami statinių normatyvai (statybinės kainos, fizinio nusidėvėjimo normatyvai, vietos įtakos koeficientai), statinių klasifikavimas pagal paskirtį (pvz., butai, gyvenamieji namai, pagalbinio ūkio pastatai ir pan.) bei turto naudotojo pateikti duomenys, identifikuojantys vertinamus statinius (pvz., plotas, statybos metai ir pan.). Žemės vertė apskaičiuojama pagal Nacionalinės žemės tarnybos patvirtintus masinio vertinimo rezultatus ir sudarytus verčių žemėlapius.
Neįregistruotų statinių (butų, gyvenamųjų namų, sodo pastatų, pagalbinio ūkio pastatų ir garažų, įskaitant nebaigtus statyti bei rekonstruojamus) vertę apskaičiuojantis atsakingas asmuo iš pateiktų skaičiuoklėje žinynų ir klasifikatorių pasirenka (pažymint kursoriumi) reikiamą (tinkamą) informaciją.
Pareiškėjo pateiktus duomenis iš prašymo-paraiškos 2 priedo 1 ir 3 lentelių, identifikuojančius vertinamus statinius, atsakingas asmuo įveda į atitinkamus skaičiuoklės langus.
Neįregistruotų statinių (butų, gyvenamųjų namų, sodo pastatų, pagalbinio ūkio pastatų ir garažų, įskaitant nebaigtus statyti bei rekonstruojamus) vertei apskaičiuoti naudojami skaičiuoklės duomenys:
plotas (m2), kai vertė skaičiuojama patalpai (butui);
tūris (m3), kai vertė skaičiuojama pastatui (namui);
statybos metai (skaičiuoklėje maksimalus pastato fizinis nusidėvėjimas lygus 70 proc.);
namo aukštų skaičius;
sienų medžiaga (vertę skaičiuojantis atsakingas asmuo turės atrinkti tinkamą medžiagą iš skaičiuoklėje pateikto klasifikatoriaus);
baigtumas (proc.), (visais atvejais baigtumas prilyginamas 100 %, išskyrus tuos atvejus, kai statinys yra nebaigtas statyti, pažeistas (jam trūksta konstrukcinių elementų (pvz., stogo ir pan.). Šis dydis pareiškėjo neatlikus kadastrinių matavimų gali būti nustatytas tik ekspertiniu būdu);
paskirtis (vertę skaičiuojantis atsakingas asmuo turės atrinkti tinkamą paskirtį iš skaičiuoklėje pateikto klasifikatoriaus);
turto buvimo vieta (savivaldybė, seniūnija, gyv. vietovė, gatvė, namo Nr., buto Nr.);
vandentiekis (taikomi tik butų vertės skaičiavimui);
kanalizacija (taikomi tik butų vertės skaičiavimui);
karštas vanduo (taikomi tik butų vertės skaičiavimui);
šildymas (taikomi tik butų vertės skaičiavimui);
dujos/elektrinė viryklė (taikomi tik butų vertės skaičiavimui);
bendrabučiai ir kitos gyvenamosios patalpos su bendro naudojimo patalpomis (taikomi tik butų vertės skaičiavimui).
Neįregistruotų statinių (butų, gyvenamųjų namų, sodo pastatų, pagalbinio ūkio pastatų ir garažų, įskaitant nebaigtus statyti bei rekonstruojamus) vertė apskaičiuojama iš naujo statinio vidutinės statybos vertės atėmus statinio nusidėvėjimą ir pakoregavus vietovės pataisos koeficientu, atsižvelgiant į statinio paskirtį ir jo buvimo vietovę.
Naujo statinio (pastato, jo dalių ar priestatų, inžinerinio statinio) statybos vertė apskaičiuojama statinio kubatūrą (kvadratūrą) ar kiekį padauginus iš 1 m3 (1 m2) ar vieneto naujo statinio vidutinės statybos vertės.
Butų daugiabučiuose pastatuose vertė mažinama nurodytų procentų suma, kai:
nėra vandentiekio ir/arba kanalizacijos – 4 proc.;
nėra karšto vandens – 3 proc.;
apšildoma krosnimis – 8 proc.;
nėra įvado dujoms arba elektrinėms viryklėms – 6 proc.;
gyvenamosioms patalpoms su bendro naudojimo patalpomis (kambariams bendrabučiuose ir pan.) – 30 proc.;
rūsyje nėra sandėliuko – 2 proc.
Statinio atkuriamoji vertė nustatoma iš naujo statinio statybos vertės atėmus jo fizinį nusidėvėjimą.
Statinio vidutinė rinkos vertė apskaičiuojama statinio atkuriamąją vertę padauginus iš vietovės pataisos koeficiento.
7. Jei pareiškėjas nesutinka su prašyme-paraiškoje jo nurodyto nekilnojamojo turto nustatytomis vertėmis, jis turi teisę kreiptis į turtą vertinančią įmonę, kuri įvertintų turtą Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių turto vertinimą, nustatyta tvarka, ir pateikti turto vertinimo ataskaitą atsakingam asmeniui.“.
Skyriaus pakeitimai:
Nr. A1-74/1K-098, 2004-03-29, Žin., 2004, Nr. 49-1610 (2004-04-02), i. k. 1042230ISAK4/1K-098
III. KILNOJAMOJO TURTO VERTĖS NUSTATYMAS
8. Pareiškėjo prašymo-paraiškos 3 priede „Kilnojamasis turtas“ nurodyto kilnojamojo turto vertė nustatoma:
8.1. transporto priemonių ir žemės ūkio technikos vertė – pagal prie prašymo-paraiškos pridėtuose transporto priemonių ir žemės ūkio technikos įsigijimą patvirtinančiuose dokumentuose nurodytą vertę (kainą). Pareiškėjui prie prašymo-paraiškos nepridėjus transporto priemonių ir žemės ūkio technikos įsigijimą patvirtinančių dokumentų, taip pat jeigu prašyme-paraiškoje pareiškėjo nurodytų transporto priemonių ir žemės ūkio technikos vertė yra nepagrįstai maža, atsakingas asmuo šio turto vertę nustato pagal Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1999 m. birželio 9 d. įsakymu Nr. 227 „Dėl žinyno „Automobilių rinkos kainos“ aprobuotame bendros Lietuvos-Lenkijos įmonės „Transporto mokslinis tiriamasis centras“ kartą per ketvirtį leidžiamame žinyne „Automobilių rinkos kainos“ nustatytas vertes arba oficialiame leidinyje „Valstybės žinios“ kas ketvirtį skelbiamas Komisijos privalomam registruoti turtui įvertinti nutarimu tvirtinamas privalomo registruoti brangaus turto ir paveldimo nekilnojamojo ir kilnojamojo turto vidutines rinkos vertes;
8.2. gyvulių, paukščių, žvėrelių ir bičių šeimų vertė nustatoma nurodytą kiekvienos gyvulių, paukščių, žvėrelių rūšies kiekį (vienetais) ir bičių šeimų kiekį (vienetais) dauginant iš jų sąlyginės vertės ir gautas vertes sumuojant. Gyvulių, paukščių, žvėrelių ir bičių šeimų vertė nurodoma šios metodikos priedo 1 lentelėje. Gyvulių, paukščių, žvėrelių ir bičių šeimų sąlyginės vertės kasmet tvirtinamos žemės ūkio ministro įsakymu, kuris skelbiamas oficialiame leidinyje „Valstybės žinios“.
IV. VERTYBINIŲ POPIERIŲ, PINIGINIŲ LĖŠŲ IR KITO TURTO VERTĖS NUSTATYMAS
9. Vertybinių popierių, piniginių lėšų ir kito turto vertę nurodo pareiškėjas prašymo-paraiškos 4 priede „Vertybiniai popieriai, piniginės lėšos, kitas turtas“. Prie prašymo-paraiškos pridedami pareiškėjo turimi šio turto įsigijimą patvirtinantys dokumentai (pirkimo-pardavimo, dovanojimo sutartys, paveldėjimo dokumentų kopijos ir kt.).
V. TURTO VERTĖS NUSTATYMAS
10. Pareiškėjo viso turimo turto vertė nustatoma sumuojant pareiškėjo nekilnojamojo turto, kilnojamojo turto bei vertybinių popierių, piniginių lėšų ir kito turto vertes ir nurodoma šios metodikos priedo 2 lentelėje.
11. Gyvulių, paukščių, žvėrelių ir bičių šeimų bendra vertė, nustatyta pagal šios metodikos 8.2 punktą, į viso turimo turto vertę įskaitoma, jeigu ji viršija 4000 litų; meno kūrinių, brangakmenių, juvelyrinių dirbinių, tauriųjų metalų vertė, – jeigu vieneto vertė viršija 2000 litų; akcijų, obligacijų, vekselių ir kitų vertybinių popierių bei pajų, – jeigu jų bendra vertė viršija 2000 litų; piniginės lėšos, turimos bankuose bei kitose kredito įstaigose ir ne bankuose bei ne kitose kredito įstaigose, gautos (negrąžintos) paskolos, kitiems asmenims paskolintos (negrąžintos) piniginės lėšos į viso turimo turto vertę įskaitomos, jeigu kiekvienos jų suma viršija 2000 litų. Per praėjusius 12 mėnesių iki mėnesio, nuo kurio skiriama piniginė socialinė parama, nuosavybėn įgytas bet koks kitas Įstatymo 9 straipsnio 1-7 punktuose nenurodytas turtas į viso turimo turto vertę įskaitomas, jeigu vieneto (komplekto) vertė viršija 2000 litų.
Punkto pakeitimai:
Nr. A1-236/1K-333, 2004-10-15, Žin., 2004, Nr. 154-5619 (2004-10-21); Žin., 2004, Nr. 155-0 (2004-10-23), i. k. 1042230ISAK6/1K-333
VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
12. Pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymo 11 straipsnį nustatytas turto vertės normatyvas šeimai (vienam gyvenančiam asmeniui) nurodomas šios metodikos priedo 5 lentelėje (nekilnojamojo turto vertės normatyvas nurodomas šios metodikos priedo 3 ir 4 lentelėse).
13. Šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, viso turimo turto vertės palyginimas su jos turto vertės normatyvu nurodomas šios metodikos priedo 6 lentelėje.
14. Pareiškėjo pateiktas prašymas-paraiška ir kartu su prašymu- paraiška pateiktos pareiškėjo ir jo šeimos narių turto įsigijimą patvirtinančių dokumentų kopijos bei duomenys apie viso turimo šeimos (vieno gyvenančio asmens) turto vertę saugomi šeimos (vieno gyvenančio asmens) byloje. Esant raštiškam pareiškėjo prašymui, atsakingas asmuo supažindina pareiškėją ar jo šeimos narius su jo šeimos (vieno gyvenančio asmens) byloje esančiais duomenimis bei dokumentų kopijomis.
______________
Šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri
kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, turto
įvertinimo metodikos
priedas
I. GYVULIŲ, PAUKŠČIŲ, ŽVĖRELIŲ IR BIČIŲ ŠEIMŲ NUSTATYMAS
Gyvuliai, paukščiai, žvėreliai ir bičių šeimos |
Kiekis, vnt. |
Sąlyginė vertė |
Vertė, Lt (2x3) |
1 |
2 |
3 |
4 |
Galvijai |
|
|
|
Karvės |
|
|
|
Buliai reproduktoriai |
|
|
|
Veršingos telyčios |
|
|
|
Galvijų prieauglis iki 1 metų |
|
|
|
Galvijų prieauglis daugiau kaip 1 metų |
|
|
|
Kiaulės |
|
|
|
Paršavedės |
|
|
|
Kuiliai reproduktoriai |
|
|
|
Paršeliai |
|
|
|
Penimos kiaulės |
|
|
|
Avys, ožkos |
|
|
|
Arkliai |
|
|
|
Paukščiai |
|
|
|
Vištos |
|
|
|
Antys |
|
|
|
Žąsys |
|
|
|
Kalakutai |
|
|
|
Žvėreliai |
|
|
|
Triušiai, nutrijos |
|
|
|
Kiti |
|
|
|
Bičių šeimos |
|
|
|
Iš viso |
x |
x |
|
II. NUOSAVYBĖS TEISE TURIMO TURTO VERTĖS NUSTATYMAS
Turto rūšys |
Turto vertė, Lt |
|
1. Nekilnojamasis turtas, iš viso (1.1+1.2), iš jo: |
|
|
1.1. Įregistruoti statiniai ir žemė |
|
|
1.2. Neįregistruoti statiniai ir žemė |
|
|
2. Kilnojamasis turtas, iš viso (2.1+2.2), iš jo: |
|
|
2.1. Transporto priemonės ir žemės ūkio technika |
|
|
2.2. Gyvuliai, paukščiai, žvėreliai, bičių šeimos |
|
|
3. Vertybiniai popieriai, jeigu jų bendra vertė viršija 2000 litų |
|
|
4. Meno kūriniai, brangakmeniai, juvelyriniai dirbiniai, taurieji metalai, kurių vieneto vertė viršija 2000 litų |
|
|
5. Piniginės lėšos, turimos bankuose bei kitose kredito įstaigose ir ne bankuose bei ne kitose kredito įstaigose, gautos (negrąžintos) paskolos, kitiems asmenims paskolintos (negrąžintos) piniginės lėšos, jeigu kiekvienos iš jų suma viršija 2000 litų |
|
|
6. Per praėjusius 12 mėnesių iki mėnesio, nuo kurio skiriama piniginė socialinė parama, nuosavybėn įgytas bet koks kitas Įstatymo 9 straipsnio 1 dalies 1-7 punktuose nenurodytas turtas, jeigu vieneto (komplekto) vertė viršija 2000 litų |
|
|
7. Per praėjusį laikotarpį nuo paskutinio duomenų apie turimą turtą pateikimo perleisto nuosavybėn kitam asmeniui Įstatymo 9 straipsnio 1 dalies 1-8 punktuose nurodyto turto arba jo dalies vertė, kuri nenurodoma kaip naujai įsigytas turtas ar gautos piniginės lėšos |
|
|
Iš viso (1+2+3+4+5+6+7) |
|
|
III. BŪSTO VERTĖS NORMATYVO NUSTATYMAS
Šeimos narių skaičius |
Būsto ploto normatyvas, kv. m. |
Buto 1 kv. m vidutinė kaina, Lt |
Būsto vertės normatyvas, tūkst. Lt (2x3) |
1 |
2 |
3 |
4 |
1 |
60 |
|
|
2 |
75 |
|
|
3 |
90 |
|
|
4 |
105 |
|
|
PASTABA. Apskaičiuojant naudojama pareiškėjo deklaruotos gyvenamosios vietos (kai neturi gyvenamosios vietos – vietovės, kurioje gyvena) vidutinė būsto rinkos vertė.
IV. ŽEMĖS SKLYPO VERTĖS NORMATYVO NUSTATYMAS
Žemės sklypo rūšis |
Plotas, arais |
Vieno aro vidutinė kaina, Lt |
Žemės sklypo vertės normatyvas, Lt (2 x3) |
1 |
2 |
3 |
4 |
Namų valdos žemė: miestuose – 6 arai; miesteliuose ir kaimuose – 25 arai |
|
|
|
Žemės ūkio paskirties žemė (iki 1 ha): miestuose – 6 arai, miesteliuose ir kaimuose – 25 arai |
|
|
|
Žemės ūkio paskirties žemė (daugiau kaip 1 ha): miestuose – 6 arai, miesteliuose ir kaimuose – 3,5 ha |
|
|
|
Žemės sklypas, kurį sudaro tik vandens teikinys arba miškų ūkio paskirties žemė: miestuose – 6 arai, miesteliuose ir kaimuose – 3,5 ha |
|
|
|
PASTABA. Apskaičiuojant naudojama pareiškėjo deklaruotos gyvenamosios vietos (kai neturi gyvenamosios vietos – vietovės, kurioje gyvena) žemės vidutinė rinkos kaina. Neturint žemės arba turint 1 hektaro žemės sklypą, taikomas žemės ūkio paskirties žemės iki 1 hektaro ploto normatyvas.
V. KILNOJAMOJO TURTO, PINIGINIŲ LĖŠŲ, VERTYBINIŲ POPIERIŲ IR PAJŲ
NORMATYVO NUSTATYMAS
Šeimos nariai |
Šeimos narių skaičius |
VRP skaičius |
Vertė, tūkst. Lt (2x3) |
1 |
2 |
3 |
4 |
Vienas vyresnis kaip 18 metų šeimos narys |
x |
45 |
6075 |
Kiekvienas kitas vyresnis kaip 18 metų šeimos narys |
|
30 |
|
Vaikas iki 18 metų |
|
15 |
|
Iš viso |
x |
x |
|
VI. BENDRAS TURTO VERTĖS NORMATYVAS
Normatyvai |
Vertė, tūkst. Lt |
1. Būsto vertės normatyvas priklausomai nuo šeimos narių skaičiaus (3 lentelė) |
|
2. Žemės sklypo vertės normatyvas priklausomai nuo turimos žemės sklypo rūšies (4 lentelė) |
|
3. Kilnojamojo turto, piniginių lėšų, vertybinių popierių ir pajų normatyvas (5 lentelė) |
|
Iš viso (1+2+3) |
|
VII. BENDRO TURTO NORMATYVO IR VISO TURIMO TURTO PALYGINIMAS
Bendras turto vertės normatyvas, tūkst. Lt |
Viso turimo turto vertė, tūkst. Lt |
Palyginimas (1< 2 arba 1 >2) |
1 |
2 |
3 |
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. A1-236/1K-333, 2004-10-15, Žin., 2004, Nr. 154-5619 (2004-10-21); Žin., 2004, Nr. 155-0 (2004-10-23), i. k. 1042230ISAK6/1K-333
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Įsakymas
Nr. A1-74/1K-098, 2004-03-29, Žin., 2004, Nr. 49-1610 (2004-04-02), i. k. 1042230ISAK4/1K-098
Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. gruodžio 11 d. įsakymo Nr. A1-197/1F-292 "Dėl Šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, turto įvertinimo metodikos patvirtinimo" pakeitimo
2.
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Įsakymas
Nr. A1-236/1K-333, 2004-10-15, Žin., 2004, Nr. 154-5619 (2004-10-21); Žin., 2004, Nr. 155-0 (2004-10-23), i. k. 1042230ISAK6/1K-333
Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. gruodžio 11 d. įsakymo Nr. A1-197/1K-292 "Dėl Šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, turto įvertinimo metodikos patvirtinimo" pakeitimo