Nutarimas netenka galios 2018-10-05:

Lietuvos mokslo taryba, Įsakymas

Nr. V-506, 2018-10-03, paskelbta TAR 2018-10-04, i. k. 2018-15715

Dėl teisės aktų pripažinimo netekusiais galios

 

Suvestinė redakcija nuo 2016-05-27 iki 2018-10-04

 

Nutarimas paskelbtas: Žin. 2013, Nr. 26-1272, i. k. 1135340NUTA0VII-136

 

LIETUVOS MOKSLO TARYBOS

 

N U T A R I M A S

DĖL DVIŠALIO (TRIŠALIO) BENDRADARBIAVIMO MOKSLINIŲ TYRIMŲ SRITYJE ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠŲ PATVIRTINIMO

 

2013 m. kovo 4 d. Nr. VII-136

Vilnius

 

 

Lietuvos mokslo taryba n u t a r i a :

1. Patvirtinti Bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Kinijos Respublikos (Taivano) Nacionalinės mokslo tarybos ir Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bendrų lėšų programos įgyvendinimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Patvirtinti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos įgyvendinimo tvarkos aprašą (pridedama).

3. Neteko galios nuo 2016-05-27

Punkto naikinimas:

Nr. VIII-7, 2016-05-23, paskelbta TAR 2016-05-26, i. k. 2016-14056

 

4. Patvirtinti Dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Lietuvos ir Prancūzijos integruotos veiklos programos „Žiliberas“ įgyvendinimo tvarkos aprašą (pridedama).

5. Neteko galios nuo 2016-05-27

Punkto naikinimas:

Nr. VIII-7, 2016-05-23, paskelbta TAR 2016-05-26, i. k. 2016-14056

 

6. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos mokslo tarybos 2011 m. gruodžio 19 d. nutarimą Nr. VII-90 „Dėl dvišalio (trišalio) bendradarbiavimo mokslinių tyrimų srityje įgyvendinimo tvarkos aprašų patvirtinimo“.

7. Patvirtinti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Slovakijos Respublikos švietimo, mokslo, mokslinių tyrimų ir sporto ministerijos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos įgyvendinimo tvarkos aprašą (pridedama).

Papildyta punktu:

Nr. VIII-3, 2013-07-25, Žin., 2013, Nr. 83-4220 (2013-07-30), i. k. 1135340NUTA00VIII-3

 

 

 

 

Tarybos pirmininkas                                                                 Eugenijus Butkus

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos mokslo tarybos 2013 m. kovo 4 d. nutarimu Nr. VII-136

 

BENDRADARBIAVIMO TARP LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS, KINIJOS RESPUBLIKOS (TAIVANO) NACIONALINĖS MOKSLO TARYBOS IR LATVIJOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS BENDRŲ LĖŠŲ PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Kinijos Respublikos (Taivano) Nacionalinės mokslo tarybos ir Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bendrų lėšų programos įgyvendinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato paraiškų teikimo, siekiant gauti finansavimą Bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Kinijos Respublikos (Taivano) Nacionalinės mokslo tarybos ir Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bendrų lėšų programos (toliau – Programa) projektams vykdyti, šių paraiškų vertinimo, valstybės biudžeto lėšų skyrimo, ataskaitų teikimo bei vertinimo Lietuvos mokslo taryboje (toliau – Taryba) tvarką.

2. Šis Aprašas taikomas Lietuvos mokslo ir studijų institucijoms, įtrauktoms į Švietimo ir mokslo institucijų registrą. Kvietime teikti paraiškas gali būti nustatyta papildomų reikalavimų dalyviams.

3. Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. paraiška – trijų dalių (prašymo, projekto aprašo ir vykdančiosios institucijos rašto) dokumentas, kurį, siekdamas gauti finansavimą Programos projektui vykdyti, Tarybai teikia pareiškėjas;

3.2. pareiškėjas – projekto vadovas ir kiti vykdytojai kartu su vykdančiąja institucija teikiantys paraišką;

3.3. partneris – projekte dalyvaujantys vykdytojai kartu su mokslo ir studijų institucija iš kitų programoje dalyvaujančių šalių;

3.4. projektas – mokslinių tyrimų ir su jais susijusių veiklų visuma, kuriuos per numatytą laiką atlieka projekto vykdytojai iš Lietuvos, nustatytiems tikslams, iškeltiems uždaviniams ir numatytiems rezultatams pasiekti; projektas turi atitikti Programos reikalavimus;

3.5. projekto vadovas – mokslininkas, kartu su kitais vykdytojais tyrėjais įgyvendinantis projektą ir vadovaujantis jo įgyvendinimui Lietuvoje, arba mokslininkas, vienas pats įgyvendinantis projektą Lietuvoje;

3.6. projekto vykdytojas – projekto vykdytojas tyrėjas arba projekto vykdytojas (ne tyrėjas);

3.7. projekto vykdytojas tyrėjas – Lietuvos mokslo ir studijų institucijos tyrėjas, vykdantis projektą ir tokiu būdu iš esmės dalyvaujantis įgyvendinant jo tikslus; projekto vykdytoju tyrėju laikomas ir projekto vadovas;

3.8. projekto vykdytojas (ne tyrėjas) – Lietuvos mokslo ir studijų institucijos darbuotojas, atliekantis jam paskirtą darbą projekto tikslams pasiekti ir taip prisidedantis prie projekto įgyvendinimo;

3.9. Tarybos komitetas – vienas iš dviejų Tarybos ekspertų komitetų – Humanitarinių ir socialinių mokslų komitetas arba Gamtos ir technikos mokslų komitetas;

3.10. trišalis komitetas – Programos komitetas, atsakingas už programos koordinavimą, priimantis spendimus dėl programos įgyvendinimo ir administruojantis bendras lėšas. Lietuvos atstovus Programos komitete tvirtina Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras;

3.11. vykdančioji institucija Lietuvos mokslo ir studijų institucija, kuri įtraukta į Švietimo ir mokslo institucijų registrą ir sudaro projekto vykdytojams sąlygas projektui įgyvendinti bei teisės aktų nustatyta tvarka administruoja projektui skirtas valstybės biudžeto lėšas.

4. Pagal šį Aprašą skiriamos valstybės biudžeto lėšos yra tikslinės. Jos skiriamos Aprašo 8 punkte numatytoms veikloms finansuoti.

 

II. LĖŠŲ skyrimo Principai ir bendrieji reikalavimai projektams

 

5. Taryba šio Aprašo nustatyta tvarka skiria valstybės biudžeto lėšas Programos projektų veikloms, nefinansuojamoms iš kitų finansavimo šaltinių, finansuoti.

6. Skiriamų lėšų dydis priklauso nuo paraiškos pagrįstumo, tinkamumo ir valstybės biudžeto asignavimų, skirtų Programai. Skiriamų lėšų dydis gali siekti iki 100 procentų prašomų finansuoti lėšų.

7. Didžiausia galima projektų trukmė ir tinkamos finansuoti mokslinių tyrimų sritys nurodomos Programos ir kvietimo teikti paraiškas dokumentuose.

8. Projekto veiklos, kurioms, vadovaujantis Programoje nustatytais dydžiais ir nurodytomis sąlygomis, gali būti skiriamos lėšos (jei kvietime teikti paraiškas nenustatyta kitaip):

8.1. mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veikloms;

8.2. projekto vykdytojų trumpalaikiams vizitams į partnerių šalis;

8.3. kviestinėms paskaitoms organizuoti;

8.4. bendriems seminarams, konferencijoms ir susitikimams organizuoti;

8.5. bendriems straipsniams (leidiniams), bendrų renginių medžiagai rengti ir išleisti;

8.6. kitoms su moksliniais tyrimais susijusioms veikloms.

9. Tyrėjas gali teikti tik vieną to paties kvietimo paraišką (kaip projekto vadovas ar kitas vykdytojas), jei kvietime nenurodyta kitaip.

10. Tyrėjas gali būti ne daugiau kaip trijų Tarybos finansuojamų projektų vykdytoju, iš kurių vienam gali vadovauti. Įskaitomos šios Tarybos remiamos veiklos kryptys:

10.1. nacionalinės mokslo programos,

10.2. mokslininkų grupių projektai,

10.3. 2007–2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos įgyvendinimo priemonė „Parama mokslininkų ir kitų tyrėjų mokslinei veiklai (visuotinė dotacija)“,

10.4. Lietuvos–Šveicarijos programa „Moksliniai tyrimai ir plėtra“,

10.5. Bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Kinijos Respublikos (Taivano) Nacionalinės mokslo tarybos ir Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bendrų lėšų programa.

11. Projekto vadovas ir kiti vykdytojai su vykdančiąja institucija privalo sudaryti projekto įgyvendinimo darbo sutartis numatytam darbo laikotarpiui. Projekto įgyvendinimo darbo sutartys sudaromos tik su projekto vykdytojais. Vykdančioji institucija privalo užtikrinti, kad projekto vykdytojai būtų įdarbinti tik į tas pareigybes, kurių minimalius kvalifikacinius reikalavimus (Žin., 2011, Nr. 60-2882) jie atitinka. Sutartyse projekto vykdytojams nustatytas darbo užmokestis turi būti apskaičiuotas neviršijant Tarybos nutarimu patvirtinto didžiausio leistino pareigybės valandinio atlygio (Žin., 2012, Nr. 117-5942).

12. Projekto vykdytojai pagrindinius projekto rezultatus turi pasiekti patys. Projekto vykdytojai iš projekto lėšų negali gauti išmokų pagal autorines arba paslaugų sutartis. Leidžiama pirkti paslaugas ir (arba) sudaryti autorines sutartis tik pagalbiniams (nepagrindiniams) projekte numatytiems darbams atlikti.

13. Asmuo, nesantis projekto vykdytoju, negali vykti į trumpalaikius vizitus.

14. Vykdančioji institucija, apskaičiuodama projekto vykdytojų komandiruočių metu patirtas apgyvendinimo išlaidas ir dienpinigius, vadovaujasi atitinkamais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

15. Vykdančioji institucija, pirkdama prekes, paslaugas ar darbus, vadovaujasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

16. Netiesioginės išlaidos (institucijų išlaidos projektui vykdyti) yra tinkamos finansuoti, jei jų dydis neviršija 10 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

17. Pirkimo pridėtinės vertės mokestis (toliau – PVM), susijęs su iš Programos projektams finansuoti skirtų lėšų pirktomis prekėmis ar paslaugomis ir dengiamas iš šių lėšų, į PVM atskaitą ir į PVM deklaraciją negali būti įtraukiamas.

 

III. TINKAMOS IR NETINKAMOS IŠLAIDOS

 

18. Tinkamos išlaidos turi atitikti šiuos kriterijus:

18.1. būti aiškiai apibrėžtos pagal išlaidų rūšis;

18.2. būti realios ir teisingos, pagrįstos finansiniais dokumentais;

18.3. būti būtinos projektui įgyvendinti;

18.4. būti patirtos projekto įgyvendinimo metu.

19. Tinkamų išlaidų rūšys, kurioms finansuoti šiame Apraše nustatyta tvarka gali būti skiriamos lėšos:

19.1. išlaidos projekto vadovo ir vykdytojų darbo užmokesčiui, socialinio draudimo įmokoms ir kitoms įmokoms;

19.2. išlaidos paslaugoms;

19.3 išlaidos autoriniams darbams;

19.4. išlaidos prekėms;

19.5. išlaidos komandiruotėms;

19.6. netiesioginės išlaidos;

19.7. kitos išlaidos (jei numatyta Programos dokumentuose ar kvietime teikti paraiškas).

20. Netinkamos išlaidos yra:

20.1. išlaidos baudoms sumokėti ir (arba) finansinėms sankcijoms atlikti ir (arba) bylinėjimosi išlaidoms padengti;

20.2. išlaidos debeto palūkanoms, finansinėms operacijoms, komiso rinkliavoms, nuostoliams, atsiradusiems dėl užsienio valiutos keitimo, kitiems grynai finansiniams sandorių kaštams;

20.3. išlaidos paskoloms, lizingo veikloms;

20.4. išlaidos projektui parengti;

20.5. deklaruotos, patirtos ar kompensuotos išlaidos, susijusios su kitais vykdančiojoje institucijoje vykdomais mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros projektais.

21. Išlaidos pripažįstamos tinkamomis, jei atitinka Aprašo 18 punkto kriterijų reikalavimus bei yra teisingai ir sąžiningai paskirstytos pagal Aprašo 19 punkte nustatytas išlaidų rūšis.

 

IV. paraiškų TEIKIMAS

 

22. Paraiškos teikiamos pagal kvietimus, skelbiamus vienu metu visose Programoje dalyvaujančiose šalyse.

23. Lietuvoje kvietimus teikti paraiškas skelbia Taryba; kvietimai skelbiami Tarybos interneto svetainėje www.lmt.lt (toliau – svetainė).

24. Kvietime nurodomos paraiškų teikimo bendrosios nuostatos ir specialieji konkretaus kvietimo teikti paraiškas reikalavimai. Taip pat nurodomas paraiškų priėmimo terminas, vieta, už priėmimą atsakingi Tarybos Mokslo fondo (toliau – Mokslo fondas) darbuotojai ir kita informacija.

25. Pareiškėjai užpildo paraišką Tarybos elektroninėje sistemoje, kurios adresas nurodomas kvietime. Paraišką sudaro:

25.1. prašymas;

25.2. projekto aprašas;

25.3. vykdančiosios institucijos raštas.

26. Paraiška pradedama rengti elektroninėje sistemoje užpildant kvietime nurodytą projekto aprašo formą. Projekto aprašas rengiamas pagal Programos reikalavimus. Spausdintos projekto aprašo kopijos Tarybai teikti nereikia.

27. Prašymas, kurį pasirašo projekto vadovas ir kiti vykdytojai tyrėjai, bei vykdančiosios institucijos raštas rengiami pagal Tarybos pirmininko patvirtintas formas ir nuskenavus įkeliami į elektroninę sistemą. Spausdintų prašymo ir vykdančiosios institucijos rašto kopijų Tarybai teikti nereikia.

28. Kvietime teikti paraiškas gali būti nurodytas reikalavimas pateikti papildomų dokumentų.

29. Paraiška Tarybai turi būti pateikta iki kvietime nurodyto termino pabaigos. Paraiškos, pateiktos vėliau nei kvietime nurodytas terminas, nevertinamos.

 

V. PARAIŠKŲ VERTINIMAS, ATRANKA ir SPRENDIMO DĖL FINANSAVIMO PRIĖMIMAS

 

30. Pasibaigus paraiškų priėmimo terminui, atliekama jų administracinė patikra ir ekspertinis vertinimas.

31. Administracinę patikrą vykdo Mokslo fondas. Jos metu tikrinama kiekvienos Tarybai pateiktos paraiškos atitiktis Programoje, Apraše ir kvietime nurodytiems reikalavimams. Nustačius neesminių neatitikčių, projekto vadovui suteikiama galimybė juos pašalinti per dvi darbo dienas nuo pranešimo išsiuntimo paraiškoje nurodytu projekto vadovo elektroniniu paštu dienos. Projekto pagrindimo, jo veiklų apibūdinimo, išlaidų sąmatos taisyti neleidžiama. Administracinės patikros rezultatai įforminami Tarybos pirmininko patvirtintos formos administracinės patikros pažymoje. Administracinės patikros rezultatai, konkursui pateiktų paraiškų ir paraiškų, atitikusių administracinės patikros reikalavimus, sąrašai (juose nurodoma paraiškos registracijos numeris, vykdančioji institucija, projektui prašomos lėšos) skelbiami svetainėje.

32. Paraiškos, atitikusios administracinės patikros reikalavimus, teikiamos ekspertiniam vertinimui. Likusios paraiškos toliau nevertinamos.

33. Ekspertinio vertinimo metu pagal Programoje ar kvietimo dokumentuose nustatytus kriterijus įvertinama paraiškos kokybė.

34. Ekspertinį paraiškų vertinimą atlieka ekspertų grupės, kurios sudaromos ir savo darbą organizuoja vadovaujantis Programos nuostatomis bei atsižvelgdamos į Tarybos patvirtintą Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašą. Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašas taikomas tiek, kiek tai neprieštarauja Programos nuostatoms.

35. Ekspertinis vertinimas laikomas baigtu, kai visos paraiškos suskirstytos į finansuotinas ir nefinansuotinas, finansuotinos paraiškos išdėstytos pirmumo tvarka, nurodžius kiekvieno projekto įgyvendinimui skirtinas lėšas.

36. Tarybos komitetas pagal jo kompetencijai priklausančias mokslo sritis gali paskirti kelioms ekspertų grupėms sudaryti bendrą finansuotinų paraiškų eilę.

37. Tarybos komitetas, vadovaudamasis ekspertų grupių sudarytais finansuotinų paraiškų sąrašais ir atsižvelgdamas į turimas lėšas, parengia siūlymą trišaliam komitetui dėl siūlomų finansuoti projektų.

38. Sprendimą dėl finansuojamų projektų ir lėšų skyrimo pirmiesiems projekto vykdymo metams priima trišalis komitetas.

39. Svetainėje skelbiamas finansuojamų projektų (nurodant paraiškos registracijos numerį, projekto vadovą, vykdančiąją instituciją, projekto pavadinimą, projektui prašomas lėšas, projekto vykdymui pirmaisiais projekto metais skirtas lėšas) sąrašas.

 

VI. sutarties pasirašymas

 

40. Tarybos pirmininkas, vadovaudamasis trišalio komiteto sprendimu, tvirtina finansuojamų projektų sąrašą.

41. Tarybos pirmininkui patvirtinus finansuojamų projektų sąrašą, dėl kiekvieno į jį įtraukto projekto įgyvendinimo pasirašoma trišalė Tarybos pirmininko patvirtintos formos projekto finansavimo sutartis (toliau – sutartis). Sutarties šalys yra Taryba, vykdančioji institucija ir projekto vadovas.

42. Mokslo fondas konkursą laimėjusio projekto vadovui elektroniniu paštu išsiunčia pranešimą apie ketinimą pasirašyti sutartį ir pradinius duomenis jos projektui rengti. Jei trišalis komitetas nurodo keisti projekto išlaidų sąmatą, projekto vadovo prašoma per nustatytą laiką ją patikslinti elektroninėje sistemoje ir apie tai informuoti Mokslo fondą.

43. Parengtą sutarties projektą Mokslo fondas projekto vadovui išsiunčia elektroniniu paštu. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija turi pasirašyti sutartį per 10 darbo dienų nuo sutarties projekto išsiuntimo dienos. Jei projekto vadovas ir vykdančioji institucija dėl objektyvių priežasčių negali pasirašyti sutarties nustatytais terminais, iki nustatyto sutarties pasirašymo termino pabaigos pateikia Tarybai motyvuotą prašymą nustatyti kitą sutarties pasirašymo terminą. Nepasirašius sutarties per nustatytą terminą ir nesikreipus dėl kito sutarties pasirašymo termino nustatymo, laikoma, kad kitos šalys atsisakė pasirašyti sutartį.

44. Vykdančiosios institucijos ir projekto vadovai pasirašo tris išspausdintos sutarties egzempliorius (prie kiekvieno iš jų pridedami parengti ir pasirašyti sutarties priedai) ir pateikia Mokslo fondui. Mokslo fondas patvirtina sutarties priedą – projekto sąmatą – ir pasirašo sutartį. Po vieną sutarties su priedais egzempliorių grąžinama vykdančiajai institucijai ir projekto vadovui.

 

VII. ĮGYVENDINIMO MOKSLINĖ PRIEŽIŪRA

 

45. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija Tarybai teikia projekto mokslines (metines ir baigiamąją) ataskaitas.

46. Mokslinės metinės ataskaitos teikiamos po pirmųjų ir antrųjų projekto įgyvendinimo metų, ne vėliau kaip iki metų, einančių po ataskaitinio laikotarpio, sausio 8-os dienos. Mokslinė baigiamoji ataskaita teikiama ne vėliau kaip 8-ą dieną po projekto pabaigos.

47. Mokslinė ataskaita Tarybai teikiama sutartyje nurodytais terminais užpildant 1 priedo formą elektroninėje sistemoje. Kartu teikiamas vykdančiosios institucijos parengtas raštas pagal 2 priede nustatytą formą. Jis nuskenavus įkeliamas į elektroninę sistemą. Spausdintos vykdančiosios institucijos rašto kopijos Tarybai teikti nereikia.

48. Mokslines ataskaitas vertina ekspertų grupė arba pavienis (-iai) ekspertas (-ai). Ekspertų grupės (pavienio (-ių) eksperto (-ų)) darbas organizuojamas, vadovaujantis Programos nuostatomis bei atsižvelgiant į Tarybos patvirtintą Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašą. Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašas taikomas tiek, kiek tai neprieštarauja Programos nuostatoms. Kartu įvertinamas ir projektų lėšų panaudojimo tinkamumas bei pagrįstumas.

49. Tarybos komitetas, vadovaudamasis ekspertų grupės ar pavienio (-ių) eksperto (-ų) išvadomis, parengia siūlymą trišaliam komitetui dėl projektų ataskaitų tvirtinimo.

50. Esant būtinybei, Tarybos komitetas gali kviesti projekto vadovą pristatyti mokslinę ataskaitą ar pateikti paaiškinimų dėl jos.

51. Taryba, atsižvelgusi į projekto metinės mokslinės ataskaitos įvertinimą, gali sumažinti projekto įgyvendinimui skirtas lėšas.

52. Jei mokslinė metinė ataskaita nepatvirtinama, finansavimas kitiems projekto įgyvendinimo metams neskiriamas.

53. Projekto įgyvendinimo mokslinė priežiūra taip pat gali būti vykdoma per patikras projekto įgyvendinimo vietoje. Tokiu atveju patikrą, Tarybos pirmininkui paskyrus, atlieka Tarybos atstovas ekspertas; patikra vykdoma 63–65 punktuose aprašyta tvarka.

54. Įvertinus mokslines ataskaitas, svetainėje skelbiami sprendimai dėl projektų (nurodant sutarties numerį, projekto vadovą, vykdančiąją instituciją, projekto pavadinimą, projekto vykdymui skirtas lėšas iš viso ir ataskaitiniais metais).

55. Projektų pagrindinių rezultatų santraukos, pateiktos metinėse mokslinėse ataskaitose, ir baigiamosios sėkmingai įgyvendintų projektų mokslinės ataskaitos skelbiamos svetainėje.

 

VIII. ĮGYVENDINIMO FINANSINĖ PRIEŽIŪRA

 

56. Projekto įgyvendinimui skirtos lėšos naudojamos pagal Mokslo fondo direktoriaus kasmet tvirtinamą projekto išlaidų sąmatą, kurioje nurodytos tiesioginės ir netiesioginės projekto įgyvendinimui skirtos lėšos pagal išlaidų rūšis.

57. Vykdančioji institucija ir projekto vadovas Tarybai teikia projekto finansines (ketvirtines ir metines) ataskaitas.

58. Finansinės ataskaitos – ketvirtinės ir metinės lėšų panaudojimo ataskaitos – teikiamos pagal Tarybos pirmininko patvirtintas formas sutartyje nurodytais terminais.

59. Projekto finansines ataskaitas vertina Mokslo fondas. Jei, įvertinus ketvirtinę ar metinę ataskaitą, nustatoma, kad projektas įgyvendinamas ne pagal patvirtintą projekto išlaidų sąmatą, Taryba neinformuota apie padarytus pakeitimus arba negautas leidimas tokiam keitimui, Taryba gali vienašališkai nutraukti sutartį, o projekto vadovą įrašyti į 80 punkte nurodytą sąrašą.

60. Kiekvieną ketvirtį lėšos pervedamos tik teigiamai įvertinus ankstesnio ketvirčio finansinę ataskaitą. Taryba, atsižvelgusi į projekto finansinės ataskaitos – ketvirtinės ar metinės – įvertinimą, gali sumažinti projekto įgyvendinimui skirtas lėšas.

61. Už laiku negrąžintas nepanaudotas projekto įgyvendinimui skirtas lėšas arba pavėluotai įteiktas lėšų panaudojimo ataskaitas Taryba turi teisę:

61.1. sumažinti po 3 procentus antrųjų (arba vėlesniųjų) projekto vykdymo metų netiesiogines projekto vykdymui skirtas lėšas už kiekvieną pavėluotą dieną įteikti ketvirtinę lėšų panaudojimo ataskaitą;

61.2. sumažinti po 10 procentų antrųjų (arba vėlesniųjų) projekto vykdymo metų netiesiogines projekto vykdymui skirtas lėšas už kiekvieną pavėluotą dieną įteikti metinę lėšų panaudojimo ataskaitą.

62. Vykdančioji institucija visų tais metais Tarybos finansuotų projektų netiesiogines išlaidas turi naudoti laikydamasi Tarybos pirmininko nustatyto netiesioginių išlaidų santykio tarp išlaidų grupių. Nesilaikant šio reikalavimo, Taryba turi teisę nutraukti visas su ta vykdančiąja institucija sudarytas sutartis.

63. Taryba gali vykdyti patikras projekto įgyvendinimo vietose, siekdama įsitikinti, ar laikomasi Tarybos patvirtintų aprašų bei kitų teisės aktų, nustatyti, ar vykdančioji institucija ir projekto vadovas vykdo sutartinius įsipareigojimus bei racionaliai naudoja lėšas, ar su projekto įgyvendinimu susijusi informacija atitinka Tarybai pateiktąją.

64. Patikros organizuojamos ir vykdomos vadovaujantis Tarybos pirmininko patvirtintu Patikrų, atliekamų mokslo projektų įgyvendinimo vietoje, tvarkos aprašu. Patikros vykdomos pagal Tarybos pirmininko patvirtintą Patikrų kalendorinį planą. Apie patikrą projekto vadovas ir vykdančioji institucija informuojami raštu ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki patikros.

65. Patikros metu nustačiusi esminių neatitikčių (trūkumų), Taryba turi teisę nutraukti sutartį.

 

IX. NUMATYTO ĮGYVENDINIMO KEITIMAS

 

66. Projekto įgyvendinimo metu projekto vadovui ir vykdančiajai institucijai gali atsirasti poreikis keisti:

66.1. projekto išlaidų sąmatą,

66.2. projekto vykdytojus,

66.3. projekto veiklas ir kita.

67. Projekto išlaidų sąmata gali būti keičiama arba tik informavus Tarybą (68 punktas), arba gavus Tarybos leidimą (69–71 punktai). Antruoju būdu keisti projekto išlaidų sąmatą galima ne dažniau kaip vieną kartą per ketvirtį. Dėl leidimo keisti projekto išlaidų sąmatą būtina kreiptis likus ne mažiau kaip 10 kalendorinių dienų iki ketvirčio pabaigos. Draudžiama:

67.1. keisti ankstesniais ketvirčiais projekto išlaidų sąmatoje numatytų lėšų apimtį,

67.2. keisti iš ankstesnių ketvirčių perkeltų lėšų paskirtį,

67.3. didinti išlaidas (pagal išlaidų rūšis), kurios buvo sumažintos vertinant paraišką,

67.4. keisti projekto išlaidų sąmatą atvejais, nurodytais svetainėje skelbiamame Projekto išlaidų sąmatos keitimų, Lietuvos mokslo tarybos laikomų netinkamais, sąraše.

68. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija informuoja Tarybą jos pirmininko nustatytos formos raštu ne vėliau kaip iki einamojo ketvirčio pabaigos, jei per kalendorinius metus keičiama ne daugiau kaip 10 proc. nuo patvirtintoje metinėje projekto išlaidų sąmatoje numatytų tiesioginių išlaidų.

69. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija kreipiasi į Tarybą prašydama leidimo keisti projekto išlaidų sąmatą jos pirmininko nustatytos formos raštu ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų iki numatomų pokyčių, jei:

69.1. numatomos keisti projekto išlaidos yra didesnės, nei nurodyta 68 punkte,

69.2. lėšų paskirtis keičiama į nenumatytą patvirtintoje projekto išlaidų sąmatoje išlaidų rūšį.

70. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija, prieš teikdami einamųjų (antrųjų ir vėlesniųjų) metų projekto išlaidų sąmatą, gali teikti Tarybai prašymą jos pirmininko nustatytos formos raštu ją pakeisti (palyginus su projekto išlaidų sąmata paraiškoje). Tokį prašymą galima teikti tik esant teigiamam projekto metinės finansinės ataskaitos įvertinimui.

71. Sprendimą dėl leidimo keisti projekto išlaidų sąmatą priima Mokslo fondo direktorius. Kilus klausimų dėl siūlomų pakeitimų esminės įtakos sėkmingam projekto įgyvendinimui, kreipiamasi į Tarybos komiteto pirmininką, kuris sprendimą pasiūlo pats arba šį klausimą teikia svarstyti Tarybos komitetui.

72. Projekto vykdytojai gali būti keičiami arba tik informavus Tarybą (73 punktas), arba gavus Tarybos leidimą (74 ir 75 punktai).

73. Projekto vadovas informuoja Tarybą jos pirmininko nustatytos formos raštu dėl projekto vykdytojo ne mokslininko pakeitimo ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų.

74. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija kreipiasi į Tarybą jos pirmininko nustatytos formos raštu ir su jame nurodytais priedais ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų, jei dėl svarbių priežasčių (pvz., ligos, ilgalaikės stažuotės, nėštumo ir gimdymo atostogų, motinystės (tėvystės) atostogų) norima pakeisti projekto vadovą ar kitą projekto vykdytoją mokslininką. Siūlomas kandidatas turi būti lygiavertės kvalifikacijos. Padidėjęs projekto vykdytojo darbo krūvis mokslo ir studijų institucijoje ar prisiimti įsipareigojimai kitame projekte nelaikomi svarbia priežastimi nevykdyti sutartinių įsipareigojimų.

75. Sprendimą (75.2–75.4 punktuose nurodytais atvejais – motyvuotą) Tarybos komitetas, dėl kito projekto vykdytojo mokslininko keitimo – Tarybos komiteto pirmininkas arba šį klausimą teikia svarstyti Tarybos komitetui. Galimas vienas iš šių sprendimų:

75.1. pritarti keitimui,

75.2. siūlyti pateikti kitą kandidatą,

75.3. nepritarti keitimui,

75.4. nutraukti sutartį.

76. Projekte numatytos veiklos ar kita, neišvardyta 66.1 ir 66.2 punktuose (pvz., projekto kalendoriniame plane numatytų darbų, projekto vykdytojams nustatytų funkcijų perskirstymo, komandiruotės ar jos vietos, datos keitimo, kitų, nei numatyta paraiškoje, prekių ar paslaugų), veikla gali būti keičiama tik gavus Tarybos leidimą. Ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų iki numatomų keitimų Tarybai pateikiamas laisvos formos prašymas ant institucijos blanko, kurį pasirašo vykdančiosios institucijos vadovas. Prašyme turi būti aiškiai išdėstytos tokio keitimo priežastys ir aplinkybės, taip pat pateikiama kita informacija, galinti turėti įtakos sprendimo priėmimui. Sprendimą dėl nurodytų keitimų priima Mokslo fondo direktorius. Kilus klausimų dėl siūlomų pakeitimų esminės įtakos sėkmingam projekto įgyvendinimui, kreipiamasi į Tarybos komiteto pirmininką, kuris sprendimą pasiūlo pats arba šį klausimą teikia svarstyti Tarybos komitetui.

77. Jei projekto vykdytojų, projekto veiklų ir kiti keitimai lemia projekto išlaidų sąmatos keitimus, išskyrus 68 punkte nurodytą atvejį, Tarybai teikiamas ir jos pirmininko nustatytos formos prašymas keisti projekto išlaidų sąmatą (69 punktas).

78. Projekto vadovas visus projekto vykdymo ataskaitiniu laikotarpiu atsiradusius pokyčius nurodo ir paaiškina metinėse bei baigiamojoje mokslinėse ataskaitose.

 

X. SUTARTINIAI ĮSIPAREIGOJIMAI

 

79. Sutartinių įsipareigojimų vykdymas pagal anksčiau su Taryba pasirašytas sutartis yra prioritetinis. Teikiant paraišką reikia įvertinti savo užimtumą mokslo ir studijų institucijoje ir (ar) projektuose, nepriklausomai nuo jų finansavimo šaltinių.

80. Taryba sudaro ir viešai paskelbia Tyrėjų, iš esmės pažeidusių Lietuvos mokslo tarybai duotus sutartinius įsipareigojimus, sąrašą.

81. Į 80 punkte nurodytą sąrašą įrašomas projekto vykdytojas tyrėjas, jei Taryba pripažino, kad jis pažeidė Tarybos patvirtintus mokslinės veiklos etikos principus.

82. Į 80 punkte nurodytą sąrašą Tarybos komiteto nutarimu įrašomas projekto vadovas, jei:

82.1. projekto įgyvendinimas buvo nutrauktas arba projektas pripažintas neįgyvendintu,

82.2. projekto lėšos buvo panaudotos iš esmės pažeidžiant projekto išlaidų sąmatą.

83. Asmenų, įrašytų į Tyrėjų, iš esmės pažeidusių Lietuvos mokslo tarybai duotus sutartinius įsipareigojimus, sąrašą 81 punkte nurodytu atveju, paraiškos (kaip projekto vadovo ar kito vykdytojo tyrėjo) pagal visas Tarybos remiamas veiklos kryptis penkerius metus nuo įrašymo į minėtą sąrašą datos nesvarstomos.

84. Asmenų, įrašytų į Tyrėjų, iš esmės pažeidusių Lietuvos mokslo tarybai duotus sutartinius įsipareigojimus, sąrašą 82 punkte nurodytais atvejais, paraiškos kaip projekto vadovo pagal visas Tarybos remiamas veiklos kryptis trejus metus nuo įrašymo į minėtą sąrašą datos nesvarstomos.

 

XI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

85. Taryba sutartyje nurodytais terminais išnagrinėja vykdančiosios institucijos ir projekto vadovo siūlymus dėl projekto vykdymo eigos, jo sustabdymo ar nutraukimo, taip pat apeliacijas dėl Tarybos nutarimų nutraukti projekto įgyvendinimą ar keisti finansavimą.

86. Vykdančioji institucija, vadovaudamasi Mokslo ir studijų įstatymo (Žin., 2009, Nr. 54-2140) 45 straipsniu, viešai skelbia projektų mokslinių tyrimų rezultatus, kiek tai neprieštarauja intelektinės nuosavybės ir komercinių ar valstybės paslapčių apsaugą reglamentuojantiems teisės aktams.

87. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija įsipareigoja institucijos nustatyta tvarka ir sąlygomis užtikrinti tinkamą projekto įgyvendinimo metu gautų duomenų išsaugojimą ir panaudojimą, o po trejų metų nuo projekto pabaigos – sudaryti prieigos prie jų galimybę.

88. Taryba po trejų metų nuo kiekvieno iš jos finansuotų projektų pabaigos įsipareigoja sudaryti prieigos prie kiekvieno projekto baigiamosios ataskaitos galimybę.

89. Autorių teisės ir gretutinės teisės, nustatytos Lietuvos Respublikos įstatymuose ir tarptautinėse sutartyse, priklauso projekto vykdytojams tyrėjams.

90. Taryba nepretenduoja į turtines intelektinės veiklos, vykdytos per jos finansuotus projektus, rezultatų teises.

 

_________________


Bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Kinijos Respublikos (Taivano) nacionalinės mokslo tarybos ir Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bendrų lėšų programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

Bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Kinijos Respublikos (Taivano) nacionalinės mokslo tarybos ir Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bendrų lėšų programos projekto ataskaitos forma

 

Gauta Lietuvos mokslo taryboje                                   . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(data, laikas – pildo Taryba)

Ataskaitos registracijos Nr.                                           . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(pildo Taryba)

 

......................................................................................................................................................

(vykdančiosios institucijos pavadinimas)

 

Projekto, vykdomo / vykdyto pagal

BENDRADARBIAVIMO TARP LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS, KINIJOS RESPUBLIKOS (TAIVANO) NACIONALINĖS MOKSLO TARYBOS IR LATVIJOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS BENDRŲ LĖŠŲ PROGRAMĄ,

kurį pagal sutartį Nr. ... finansavo Lietuvos mokslo taryba,

 

......................................................................................................................................................

(projekto pavadinimas)

........................................... ATASKAITA

(ataskaitos tipas – metinė ar baigiamoji)

 

Projekto vadovas Lietuvoje                                                         ..................................................

(Parašas)                                               (vardas, pavardė)

 

Vykdančiosios institucijos vadovas                                            ...................................................

(Parašas)                                               (vardas, pavardė)

 

......................................................

(ataskaitos rengimo vieta, rengimo metai)

 

1....DUOMENYS APIE PROJEKTĄ

Paraiškos registracijos Nr.

 

Projekto finansavimo sutarties Nr.

 

Projekto finansavimo sutarties pasirašymo data

 

Projekto trukmė

201... m. ... mėn. ... d. – 201... m. ... mėn. ... d.

Jei ataskaita metinė:

 

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Jei ataskaita baigiamoji:

 

Skirtos lėšos iš viso 201...– 201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

 

2....DUOMENYS APIE 201... m. PROJEKTO PARTNERIUS IR VYKDYTOJUS

(jei ataskaita metinė)

 

2....DUOMENYS APIE 201...– 201... m. PROJEKTO PARTNERIUS IR VYKDYTOJUS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

2.1. .VYKDANČIOJI INSTITUCIJA LIETUVOJE IR PARTNERIAI

Eil. Nr.

Institucijos pavadinimas, jos santrumpa

Vykdančioji institucija

 

1.

 

Partnerio (-ių) institucija (-os)

 

2.

 

3.

 

...

 

 

2.2.. PROJEKTO VYKDYTOJAI LIETUVOJE

Eil. Nr.

Mokslo laipsnis

Vardas, pavardė

Darbovietės pavadinimo santrumpa

Projekte atlikti tyrimai

Projekto vadovas

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

Kiti vykdytojai

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

3. PAGRINDINIAI PROJEKTO TIKSLAI IR REZULTATAI 201… METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

3...PAGRINDINIAI PROJEKTO TIKSLAI IR REZULTATAI 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

ĮVADAS

(ne daugiau kaip 4000 spaudos ženklų)

 

Glaustai pristatomas projekto tikslas ir uždaviniai, kuriuos buvo siekiama išspręsti (metinėje ataskaitoje – per ataskaitinius metus, baigiamojoje – per visą projekto vykdymo laikotarpį).

 

 

DĖSTOMOJI ATASKAITOS DALIS

(ne daugiau kaip 15000 spaudos ženklų)

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą, pateikiama informacija apie įgyvendintas projekto veiklas, aprašomi atlikti darbai. Dėl neatliktų darbų paaiškinama jų įtaka kitoms veikloms, jų neatlikimo priežastys ir ar planuojama juos atlikti. Išskiriami svarbiausi projekto rezultatai, nurodoma jų reikšmė.

 

IŠVADOS

(ne daugiau kaip 1000 spaudos ženklų)

 

4. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMAS 201… METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

4. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMAS 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

Eil.

Nr.

Išlaidų pavadinimas

Lėšos (tūkst. Lt)

projekte numatyta

201... metais

panaudota

201... metais1

iš viso panaudota projektui

201...– 201... metais2

1.

Darbo užmokestis

 

 

 

2.

Socialinio draudimo ir kitos įmokos

 

 

 

3.

Išlaidos paslaugoms (išskyrus autorinius darbus)

 

 

 

4.

Išlaidos autoriniams darbams

 

 

 

5.

Išlaidos prekėms

 

 

 

6.

Išlaidos komandiruotėms

 

 

 

7.

Netiesioginės išlaidos

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

_____________________

1 jei lėšos panaudotos ne taip, kaip numatyta projekto sąmatoje, pateikiami laisvos formos išsamūs paaiškinimai;

2 pildoma, jei atsiskaitoma už antruosius metus, taip pat – teikiant baigiamąją ataskaitą.

 

5. PROJEKTO MOKSLINIŲ TYRIMŲ REZULTATAI 201… METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

5. PROJEKTO MOKSLINIŲ TYRIMŲ REZULTATAI 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

Kodas

Mokslinių tyrimų rezultatai3

Skaičius4

 

Humanitarinių ir socialinių mokslų projektams

 

HS1.

Mokslo monografijos, mokslo studijos, teoriniai, sintetiniai mokslo darbai

 

HS2.

Mokslo straipsniai, knygų skyriai, publikuoti recenzuojamuose leidiniuose

 

HS3.

Kiti mokslo straipsniai, mokslo knygų skyriai ir panašios mokslo publikacijos mokslo, kultūros ir profesiniuose periodiniuose, tęstiniuose ir vienkartiniuose leidiniuose

 

HS4.

Šaltinių publikacijos, žodynai, žinynai, enciklopedijos, biografijos, bibliografijos, studijų vadovai

 

HS5.

Kitos akademinės publikacijos (pranešimai, tezės) ir kiti projekto rezultatai

 

HS6.

Sudarytieji mokslo darbai, socialinės ir kultūrinės plėtros darbai

 

 

Fizinių, biomedicinos, technologijos, žemės ūkio mokslų projektams

 

GT1.

Tarptautiniu mastu pripažintų mokslo leidyklų išleistos monografijos ir knygų skyriai

 

GT2a

Mokslo straipsniai Lietuvoje leidžiamuose periodiniuose mokslo leidiniuose, turinčiuose cituojamumo rodiklį (Impact Factor) Web of Science duomenų bazėje

 

GT2b

Mokslo straipsniai užsienyje leidžiamuose periodiniuose mokslo leidiniuose, turinčiuose cituojamumo rodiklį (Impact Factor) Web of Science duomenų bazėje

 

GT3.

Europos patentų biure (EPO), JAV patentų ir prekių ženklų biure (USPTO) ar Japonijos patentų biure (JPO) išduoti patentai, kurių savininkai yra Lietuvos fiziniai ar juridiniai asmenys

 

GT4.

Europos specializuotuose centruose tarptautinę ekspertizę praėjusios augalų veislės (pateikiami Reports on Technical Examination of the DUS Testing)

 

GT5.

Pagal tarptautiniu mastu pripažintą tvarką įregistruotos gyvūnų veislės

 

GT6.

Naujos technologijos5

 

GT7.

Nauji gaminiai6

 

GT8.

Patentai Lietuvoje7

 

GT9.

Veislės ir mikroorganizmų kamienai, įregistruoti Lietuvoje8

 

 

________________

3 pildomos eilutės, susijusios su konkrečiu projektu; priimtos spaudai būsimos publikacijos įskaitomos; pateikiami tik tie rezultatai, kuriuose yra nuoroda į finansavimo šaltinį – Lietuvos mokslo tarybą – bei nurodytas projekto finansavimo sutarties numeris;

4 nurodyti duomenys laisva forma paaiškinami ir išvardijami prieduose;

5 technologijos, turinčios įdiegimo aktą ar išbandytos gamyboje (aktą pridėti) ir aprašytos ataskaitoje;

6 gaminiai ar programinė įranga, patvirtinti pažyma apie jų naudojimą ar įdiegimą;

7 patentai, patentinės paraiškos, turinčios registracijos pažymą (pridėti);

8 veislės, mikroorganizmų kamienai, turintys registracijos pažymą (pridėti).

 

6. PROJEKTO MOBILUMO VEIKLŲ REZULTATAI 201... METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

6. PROJEKTO MOBILUMO VEIKLŲ REZULTATAI 201…201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

Eil. Nr.

Mobilumo veiklų rezultatai

201…

metais

201...–201...

metais9

1.

Pranešimai tarptautinėse konferencijose10

 

 

2.

Surengtos konferencijos, seminarai, kt. renginiai11

 

 

3.

Bendras projekto vykdytojų skaičius

 

 

3.1.

Lietuvos vykdytojų skaičius

 

 

3.1.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.1.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.1.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.1.4.

Vykdytojų ne tyrėjų skaičius

 

 

3.2.

Taivano vykdytojų skaičius

 

 

3.2.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.2.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.2.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.2.4.

Vykdytojų ne tyrėjų skaičius

 

 

3.3.

Latvijos vykdytojų skaičius

 

 

3.3.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.3.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.3.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.3.4.

Vykdytojų ne tyrėjų skaičius

 

 

4.

Vizitų ir jų dienų skaičius, iš jų:

 

 

4.1.

Lietuvos vykdytojai Taivane

....asm., ....d.

....asm., ....d.

4.2.

Lietuvos vykdytojai  Latvijoje

....asm., ....d.

....asm., ....d.

4.3.

Taivano vykdytojai  Lietuvoje

....asm., ....d.

....asm., ....d.

4.4.

Taivano vykdytojai  Latvijoje

....asm., ....d.

....asm., ....d.

4.5.

Latvijos vykdytojai  Lietuvoje

....asm., ....d.

....asm., ....d.

4.7.

Latvijos vykdytojai  Taivane

....asm., ....d.

....asm., ....d.

 

_________________

9 pildoma, jei teikiama antrųjų metų ar baigiamoji ataskaita;

10 nurodyti skaičių, renginį bei vietą;

11 nurodyti skaičių ir vietą.

 

7. 201... METAIS PASKELBTŲ AR PRIIMTŲ SPAUDAI MOKSLINIŲ PUBLIKACIJŲ KOPIJOS

 

Išvardijamos pridedamos mokslinės publikacijos.

 

_________________

 


Bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Kinijos Respublikos (Taivano) nacionalinės mokslo tarybos ir Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bendrų lėšų programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Rašoma vykdančiosios institucijos firminiame blanke)

 

Lietuvos mokslo tarybai                                                                                             20..-..-..  Nr.

 

DĖL BENDRADARBIAVIMO TARP LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS, KINIJOS RESPUBLIKOS (TAIVANO) NACIONALINĖS MOKSLO TARYBOS IR LATVIJOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS BENDRŲ LĖŠŲ PROGRAMOS PROJEKTO ATASKAITOS PATEIKIMO

 

................................................................... , vykdydama sutarties, pasirašytos su Lietuvos

(mokslo ir studijų institucijos pavadinimas)

mokslo taryba, įsipareigojimus, teikia projekto .......................................................................... “

(projekto pavadinimas)

...................................................... ataskaitą.

(ataskaitos tipas – metinė ar baigiamoji)

 

Duomenys apie pateiktą ataskaitą:

 

Programos, pagal kurią vykdomas projektas, pavadinimas

Bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Kinijos Respublikos (Taivano) nacionalinės mokslo tarybos ir Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bendrų lėšų programa

Paraiškos registracijos Nr.

 

Sutarties Nr., data

 

Projekto vadovas (mokslo laipsnis, vardas, pavardė)     

 

Projekto pradžia, pabaiga (metai, mėnuo, diena)

 

Laikotarpis, už kurį teikiama ataskaita (metai)

 

 

Projekto vadovas Lietuvoje                                                         ..................................................

(Parašas)                                               (vardas, pavardė)

 

Vykdančiosios institucijos vadovas                                            ...................................................

(Parašas)                                               (vardas, pavardė)

 

_________________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos mokslo tarybos 2013 m. kovo 4 d. nutarimu Nr. VII-136

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS IR BALTARUSIJOS RESPUBLIKOS VALSTYBINIO MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ KOMITETO BENDRADARBIAVIMO MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ SRITYJE PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos įgyvendinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato paraiškų teikimo, siekiant gauti finansavimą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos (toliau – Programa) projektams vykdyti, šių paraiškų vertinimo, valstybės biudžeto lėšų skyrimo, ataskaitų teikimo bei vertinimo Lietuvos mokslo taryboje (toliau – Taryba) tvarką.

2. Šis Aprašas taikomas Lietuvos mokslo ir studijų institucijoms, įtrauktoms į Švietimo ir mokslo institucijų registrą. Kvietime teikti paraiškas gali būti nustatyta papildomų reikalavimų dalyviams.

3. Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Komisija – dvišalė Programos komisija, atsakinga už Programos koordinavimą, priimanti spendimus dėl Programos įgyvendinimo. Lietuvos atstovus Komisijoje tvirtina Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras;

3.2. paraiška – trijų dalių (prašymo, projekto aprašo ir vykdančiosios institucijos rašto) dokumentas, kurį, siekdamas gauti finansavimą Programos projektui vykdyti, Tarybai teikia pareiškėjas;

3.3. pareiškėjas – projekto vadovas ir kiti vykdytojai kartu su vykdančiąja institucija teikiantys paraišką;

3.4. partneris – projekte dalyvaujantys vykdytojai kartu su mokslo ir studijų institucija iš Baltarusijos;

3.5. projektas – mokslinių tyrimų ir su jais susijusių veiklų visuma, kuriuos per numatytą laiką atlieka projekto vykdytojai iš Lietuvos, nustatytiems tikslams, iškeltiems uždaviniams ir numatytiems rezultatams pasiekti; projektas turi atitikti Programos reikalavimus;

3.6. projekto vadovas – mokslininkas, kartu su kitais vykdytojais tyrėjais įgyvendinantis projektą ir vadovaujantis jo įgyvendinimui Lietuvoje, arba mokslininkas, vienas pats įgyvendinantis projektą Lietuvoje;

3.7. projekto vykdytojas – projekto vykdytojas tyrėjas arba projekto vykdytojas (ne tyrėjas);

3.8 projekto vykdytojas tyrėjas – Lietuvos mokslo ir studijų institucijos tyrėjas, vykdantis projektą ir tokiu būdu iš esmės dalyvaujantis įgyvendinant jo tikslus; projekto vykdytoju tyrėju laikomas ir projekto vadovas;

3.9. projekto vykdytojas (ne tyrėjas) – Lietuvos mokslo ir studijų institucijos darbuotojas, atliekantis jam paskirtą darbą projekto tikslams pasiekti ir taip prisidedantis prie projekto įgyvendinimo;

3.10. Tarybos komitetas – vienas iš dviejų Tarybos ekspertų komitetų – Humanitarinių ir socialinių mokslų komitetas arba Gamtos ir technikos mokslų komitetas;

3.11. vykdančioji institucija Lietuvos mokslo ir studijų institucija, kuri įtraukta į Švietimo ir mokslo institucijų registrą ir sudaro projekto vykdytojams sąlygas projektui įgyvendinti bei teisės aktų nustatyta tvarka administruoja projektui skirtas lėšas.

4. Pagal šį Aprašą skiriamos valstybės biudžeto lėšos yra tikslinės. Jos skiriamos Aprašo 8 punkte numatytoms veikloms finansuoti.

 

II. LĖŠŲ skyrimo Principai ir bendrieji reikalavimai projektams

 

5. Taryba šio Aprašo nustatyta tvarka skiria valstybės biudžeto lėšas Programos projektų veikloms, nefinansuojamoms iš kitų finansavimo šaltinių, finansuoti.

6. Skiriamų lėšų dydis priklauso nuo paraiškos pagrįstumo, tinkamumo ir valstybės biudžeto asignavimų, skirtų Programai. Skiriamų lėšų dydis gali siekti iki 100 procentų prašomų finansuoti lėšų.

7. Didžiausia galima projekto trukmė ir tinkamos finansuoti mokslinių tyrimų sritys nurodomos Programos ir kvietimo teikti paraiškas dokumentuose.

8. Projekto veiklos, kurioms, vadovaujantis Programoje nustatytais dydžiais ir nurodytomis sąlygomis, gali būti skiriamos lėšos (jei kvietime teikti paraiškas nenustatyta kitaip):

8.1. projekto vykdytojų trumpalaikiams vizitams į partnerio šalį;

8.2. bendriems seminarams, konferencijoms ir susitikimams Lietuvoje organizuoti;

8.3. bendrų straipsnių (leidinių) ir bendrų renginių medžiagos techninis rengimas ir leidyba, kai gautas vykdančiosios institucijos pritarimas jos nustatyta tvarka.

9. Tyrėjas gali teikti tik vieną to paties kvietimo paraišką (kaip projekto vadovas ar kitas vykdytojas), jei kvietime nenurodyta kitaip.

10. Asmuo, nesantis projekto vykdytoju, negali vykti į trumpalaikius vizitus.

11. Vykdančioji institucija, apskaičiuodama projekto vykdytojų komandiruočių metu patirtas apgyvendinimo išlaidas ir dienpinigius, vadovaujasi atitinkamais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

12. Vykdančioji institucija, pirkdama prekes, paslaugas ar darbus, vadovaujasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

13. Netiesioginės išlaidos (institucijų išlaidos projektui vykdyti ) yra tinkamos finansuoti, jei jų dydis neviršija 10 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

14. Pirkimo pridėtinės vertės mokestis (toliau – PVM), susijęs su iš Programos projektams finansuoti skirtų lėšų pirktomis prekėmis ar paslaugomis ir dengiamas iš šių lėšų, į PVM atskaitą ir į PVM deklaraciją negali būti įtraukiamas.

 

III. TINKAMOS IR NETINKAMOS IŠLAIDOS

 

15. Tinkamos išlaidos turi atitikti šiuos kriterijus:

15.1. būti aiškiai apibrėžtos pagal išlaidų rūšis;

15.2. būti realios ir teisingos, pagrįstos finansiniais dokumentais;

15.3. būti būtinos projektui įgyvendinti;

15.4. būti patirtos projekto įgyvendinimo metu.

16. Tinkamų išlaidų rūšys, kurioms finansuoti šiame Apraše nustatyta tvarka gali būti skiriamos lėšos:

16.1. išlaidos paslaugoms;

16.2. išlaidos autoriniams darbams;

16.3. išlaidos prekėms;

16.4. išlaidos komandiruotėms;

16.5. netiesioginės išlaidos.

17. Netinkamos išlaidos yra:

17.1. išlaidos baudoms sumokėti ir (arba) finansinėms sankcijoms atlikti ir (arba) bylinėjimosi išlaidoms padengti;

17.2. išlaidos debeto palūkanoms, finansinėms operacijoms, komiso rinkliavoms, nuostoliams, atsiradusiems dėl užsienio valiutos keitimo, kitiems grynai finansiniams sandorių kaštams;

17.3. išlaidos paskoloms, lizingo veikloms;

17.4. išlaidos projektui parengti;

17.5. deklaruotos, patirtos ar kompensuotos išlaidos, susijusios su kitais vykdančiojoje institucijoje vykdomais mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros projektais.

18. Išlaidos pripažįstamos tinkamomis, jei atitinka Aprašo 15 punkto kriterijų reikalavimus bei yra teisingai ir sąžiningai paskirstytos pagal Aprašo 16 punkte nustatytas išlaidų rūšis.

 

IV. paraiškų TEIKIMAS

 

19. Paraiškos teikiamos pagal kvietimus, skelbiamus vienu metu abiejose Programoje dalyvaujančiose šalyse.

20. Lietuvoje kvietimus teikti paraiškas skelbia Taryba; kvietimai skelbiami Tarybos interneto svetainėje www.lmt.lt (toliau – svetainė).

21. Kvietime nurodomos paraiškų teikimo bendrosios nuostatos ir specialieji konkretaus kvietimo teikti paraiškas reikalavimai. Taip pat nurodoma paraiškų priėmimo terminas, vieta, už priėmimą atsakingi Tarybos Mokslo fondo (toliau – Mokslo fondas) darbuotojai ir kita informacija.

22. Pareiškėjai užpildo paraišką Tarybos elektroninėje sistemoje, kurios adresas nurodomas kvietime. Paraišką sudaro:

22.1. prašymas;

22.2. projekto aprašas;

22.3. vykdančiosios institucijos raštas.

23. Paraiška pradedama rengti elektroninėje sistemoje užpildant kvietime nurodytą projekto aprašo formą. Projekto aprašas rengiamas pagal Programos reikalavimus. Spausdintos projekto aprašo kopijos Tarybai teikti nereikia.

24. Prašymas, kurį pasirašo projekto vadovas ir kiti vykdytojai tyrėjai, bei vykdančiosios institucijos raštas rengiami pagal Tarybos pirmininko patvirtintas formas ir nuskenavus įkeliami į elektroninę sistemą. Spausdintų prašymo ir vykdančiosios institucijos rašto kopijų Tarybai teikti nereikia.

25. Kvietime teikti paraiškas gali būti nurodytas reikalavimas pateikti papildomų dokumentų.

26. Paraiška Tarybai turi būti pateikta iki kvietime nurodyto termino pabaigos. Paraiškos, pateiktos vėliau nei kvietime nurodytas terminas, nevertinamos.

 

V. PARAIŠKŲ VERTINIMAS, ATRANKA ir SPRENDIMO DĖL FINANSAVIMO PRIĖMIMAS

 

27. Pasibaigus paraiškų priėmimo terminui, atliekama jų administracinė patikra ir ekspertinis vertinimas.

28. Administracinę patikrą vykdo Mokslo fondas. Jos metu tikrinama kiekvienos Tarybai pateiktos paraiškos atitiktis Programoje, Apraše ir kvietime nurodytiems reikalavimams. Nustačius neesminių neatitikčių, projekto vadovui suteikiama galimybė juos pašalinti per dvi darbo dienas nuo pranešimo išsiuntimo paraiškoje nurodytu projekto vadovo elektroniniu paštu dienos. Projekto pagrindimo, jo veiklų apibūdinimo, išlaidų sąmatos taisyti neleidžiama. Administracinės patikros rezultatai įforminami Tarybos pirmininko patvirtintos formos administracinės patikros pažymoje. Administracinės patikros rezultatai, konkursui pateiktų paraiškų ir paraiškų, atitikusių administracinės patikros reikalavimus, sąrašai (juose nurodoma paraiškos registracijos numeris, vykdančioji institucija, projektui prašomos lėšos) skelbiami svetainėje.

29. Paraiškos, atitikusios administracinės patikros reikalavimus, teikiamos ekspertiniam vertinimui. Likusios paraiškos toliau nevertinamos.

30. Ekspertinio vertinimo metu pagal Programoje ar kvietimo dokumentuose nustatytus kriterijus įvertinama paraiškos kokybė.

31. Ekspertinį paraiškų vertinimą atlieka ekspertų grupės, kurios sudaromos ir savo darbą organizuoja vadovaujantis Programos nuostatomis bei atsižvelgdamos į Tarybos patvirtintą Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašą. Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašas taikomas tiek, kiek tai neprieštarauja Programos nuostatoms.

32. Ekspertinis vertinimas laikomas baigtu, kai visos paraiškos suskirstytos į finansuotinas ir nefinansuotinas, finansuotinos paraiškos išdėstytos pirmumo tvarka, nurodžius kiekvieno projekto įgyvendinimui skirtinas lėšas.

33. Tarybos komitetas pagal jo kompetencijai priklausančias mokslo sritis gali paskirti kelioms ekspertų grupėms sudaryti bendrą finansuotinų paraiškų eilę.

34. Tarybos komitetas, vadovaudamasis ekspertų grupių sudarytais finansuotinų paraiškų sąrašais ir atsižvelgdamas į turimas lėšas, parengia siūlymą Komisijai dėl siūlomų finansuoti projektų.

35. Sprendimą dėl finansuojamų projektų ir lėšų skyrimo pirmiesiems projekto vykdymo metams priima Komisija.

36. Svetainėje skelbiamas finansuojamų projektų (nurodant paraiškos registracijos numerį, projekto vadovą, vykdančiąją instituciją, projekto pavadinimą, projektui prašomas lėšas, projekto vykdymui pirmaisiais projekto metais skirtas lėšas) sąrašas.

 

VI. sutarties pasirašymas

 

37. Tarybos pirmininkas, vadovaudamasis Komisijos sprendimu, tvirtina finansuojamų projektų sąrašą.

38. Tarybos pirmininkui patvirtinus finansuojamų projektų sąrašą, dėl kiekvieno į jį įtraukto projekto įgyvendinimo pasirašoma trišalė Tarybos pirmininko patvirtintos formos projekto finansavimo sutartis (toliau – sutartis). Sutarties šalys yra Taryba, vykdančioji institucija ir projekto vadovas.

39. Mokslo fondas konkursą laimėjusio projekto vadovui elektroniniu paštu išsiunčia pranešimą apie ketinimą pasirašyti sutartį ir pradinius duomenis jos projektui rengti. Jei Komisija nurodo keisti projekto išlaidų sąmatą, projekto vadovo prašoma per nustatytą laiką ją patikslinti elektroninėje sistemoje ir apie tai informuoti Mokslo fondą.

40. Parengtą sutarties projektą Mokslo fondas projekto vadovui išsiunčia elektroniniu paštu. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija turi pasirašyti sutartį per 10 darbo dienų nuo sutarties projekto išsiuntimo dienos. Jei projekto vadovas ir vykdančioji institucija dėl objektyvių priežasčių negali pasirašyti sutarties nustatytais terminais, iki nustatyto sutarties pasirašymo termino pabaigos pateikia Tarybai motyvuotą prašymą nustatyti kitą sutarties pasirašymo terminą. Nepasirašius sutarties per nustatytą terminą ir nesikreipus dėl kito sutarties pasirašymo termino nustatymo, laikoma, kad kitos šalys atsisakė pasirašyti sutartį.

41. Vykdančiosios institucijos ir projekto vadovai pasirašo tris išspausdintos sutarties egzempliorius (prie kiekvieno iš jų pridedami parengti ir pasirašyti sutarties priedai) ir pateikia Mokslo fondui. Mokslo fondas patvirtina sutarties priedą – projekto sąmatą – ir pasirašo sutartį. Po vieną sutarties su priedais egzempliorių grąžinama vykdančiajai institucijai ir projekto vadovui.

 

VII. Įgyvendinimo mokslinė priežiūra

 

42. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija Tarybai teikia projekto mokslines (metinę ir baigiamąją) ataskaitas.

43. Mokslinė metinė ataskaita teikiama po pirmųjų projekto įgyvendinimo metų, ne vėliau kaip iki metų, einančių po ataskaitinio laikotarpio, sausio 8-os dienos. Mokslinė baigiamoji ataskaita teikiama ne vėliau kaip 8-ą dieną po projekto pabaigos.

44. Mokslinė ataskaita Tarybai teikiama sutartyje nurodytais terminais užpildant 1 priedo formą elektroninėje sistemoje. Kartu teikiamas vykdančiosios institucijos parengtas raštas pagal 2 priede nustatytą formą. Jis nuskenavus įkeliamas į elektroninę sistemą. Spausdintos vykdančiosios institucijos rašto kopijos Tarybai teikti nereikia.

45. Ekspertinį mokslinių ataskaitų vertinimą pagal nustatytus kriterijus (3 priedas) atlieka ekspertų grupė arba pavienis (-iai) ekspertas (-ai). Ekspertų grupės (pavienio (-ių) eksperto (-ų)) darbas organizuojamas, vadovaujantis Programos nuostatomis bei atsižvelgiant į Tarybos patvirtintą Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašą. Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašas taikomas tiek, kiek tai neprieštarauja Programos nuostatoms. Kartu įvertinamas ir projektų lėšų panaudojimo tinkamumas bei pagrįstumas.

46. Tarybos komitetas, vadovaudamasis ekspertų grupės ar pavienio (-ių) eksperto (-ų) išvadomis, parengia siūlymą Komisijai dėl projektų ataskaitų tvirtinimo.

47. Esant būtinybei, Tarybos komitetas gali kviesti projekto vadovą pristatyti mokslinę ataskaitą ar pateikti paaiškinimų dėl jos.

48. Taryba, atsižvelgusi į projekto metinės mokslinės ataskaitos įvertinimą, gali sumažinti projekto įgyvendinimui skirtas lėšas.

49. Jei mokslinė metinė ataskaita nepatvirtinama, finansavimas kitiems projekto įgyvendinimo metams neskiriamas.

50. Projekto įgyvendinimo mokslinė priežiūra taip pat gali būti vykdoma per patikras projekto įgyvendinimo vietoje. Tokiu atveju patikrą, Tarybos pirmininkui paskyrus, atlieka Tarybos atstovas ekspertas; patikra vykdoma 60–62 punktuose aprašyta tvarka.

51. Įvertinus mokslines ataskaitas, svetainėje skelbiami sprendimai dėl projektų (nurodant sutarties numerį, projekto vadovą, vykdančiąją instituciją, projekto pavadinimą, projekto vykdymui skirtas lėšas iš viso ir ataskaitiniais metais).

52. Projektų pagrindinių rezultatų santraukos, pateiktos metinėse mokslinėse ataskaitose, ir baigiamosios sėkmingai įgyvendintų projektų mokslinės ataskaitos skelbiamos svetainėje.

 

VIII. ĮGYVENDINIMO FINANSINĖ PRIEŽIŪRA

 

53. Projekto įgyvendinimui skirtos lėšos naudojamos pagal Mokslo fondo direktoriaus kasmet tvirtinamą projekto išlaidų sąmatą, kurioje nurodytos tiesioginės ir netiesioginės projekto įgyvendinimui skirtos lėšos pagal išlaidų rūšis.

54. Vykdančioji institucija ir projekto vadovas Tarybai teikia projekto finansines (ketvirtines ir metines) ataskaitas.

55. Finansinės ataskaitos – ketvirtinės ir metinės lėšų panaudojimo ataskaitos – teikiamos pagal Tarybos pirmininko patvirtintas formas sutartyje nurodytais terminais.

56. Projekto finansines ataskaitas vertina Mokslo fondas. Jei įvertinus ketvirtinę ar metinę ataskaitą nustatoma, kad projektas įgyvendinamas ne pagal patvirtintą projekto išlaidų sąmatą, Taryba neinformuota apie padarytus pakeitimus arba negautas leidimas tokiam keitimui, Taryba gali vienašališkai nutraukti sutartį, o projekto vadovą įrašyti į 77 punkte nurodytą sąrašą.

57. Kiekvieną ketvirtį lėšos pervedamos tik teigiamai įvertinus ankstesnio ketvirčio finansinę ataskaitą. Taryba, atsižvelgusi į projekto finansinės ataskaitos – ketvirtinės ar metinės – įvertinimą, gali sumažinti projekto įgyvendinimui skirtas lėšas.

58. Už laiku negrąžintas nepanaudotas projekto įgyvendinimui skirtas lėšas arba pavėluotai įteiktas lėšų panaudojimo ataskaitas Taryba turi teisę:

58.1. sumažinti po 3 procentus antrųjų projekto vykdymo metų netiesiogines projekto vykdymui skirtas lėšas už kiekvieną pavėluotą dieną įteikti ketvirtinę lėšų panaudojimo ataskaitą;

58.2. sumažinti po 10 procentų antrųjų projekto vykdymo metų netiesiogines projekto vykdymui skirtas lėšas už kiekvieną pavėluotą dieną įteikti metinę lėšų panaudojimo ataskaitą.

59. Vykdančioji institucija visų tais metais Tarybos finansuotų projektų netiesiogines išlaidas turi naudoti laikydamasi Tarybos pirmininko nustatyto netiesioginių išlaidų santykio tarp išlaidų grupių. Nesilaikant šio reikalavimo, Taryba turi teisę nutraukti visas su ta vykdančiąja institucija sudarytas sutartis.

60. Taryba gali vykdyti patikras projekto įgyvendinimo vietose siekdama įsitikinti, ar laikomasi Tarybos patvirtintų aprašų bei kitų teisės aktų, nustatyti, ar vykdančioji institucija ir projekto vadovas vykdo sutartinius įsipareigojimus bei racionaliai naudoja lėšas, ar su projekto įgyvendinimu susijusi informacija atitinka Tarybai pateiktąją.

61. Patikros organizuojamos ir vykdomos vadovaujantis Tarybos pirmininko patvirtintu Patikrų, atliekamų mokslo projektų įgyvendinimo vietoje, tvarkos aprašu. Patikros vykdomos pagal Tarybos pirmininko patvirtintą Patikrų kalendorinį planą. Apie patikrą projekto vadovas ir vykdančioji institucija informuojami raštu ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki patikros.

62. Patikros metu nustačiusi esminių neatitikčių (trūkumų), Taryba turi teisę nutraukti sutartį.

 

IX. NUMATYTO ĮGYVENDINIMO KEITIMAS

 

63. Projekto įgyvendinimo metu projekto vadovui ir vykdančiajai institucijai gali atsirasti poreikis keisti:

63.1. projekto išlaidų sąmatą,

63.2. projekto vykdytojus,

63.3. projekto veiklas ir kita.

64. Projekto išlaidų sąmata gali būti keičiama arba tik informavus Tarybą (65 punktas), arba gavus Tarybos leidimą (66–68 punktai). Antruoju būdu keisti projekto išlaidų sąmatą galima ne dažniau kaip vieną kartą per ketvirtį. Dėl leidimo keisti projekto išlaidų sąmatą būtina kreiptis likus ne mažiau kaip 10 kalendorinių dienų iki ketvirčio pabaigos. Draudžiama:

64.1. keisti ankstesniais ketvirčiais projekto išlaidų sąmatoje numatytų lėšų apimtį,

64.2. keisti iš ankstesnių ketvirčių perkeltų lėšų paskirtį,

64.3. didinti išlaidas (pagal išlaidų rūšis), kurios buvo sumažintos vertinant paraišką,

64.4. keisti projekto išlaidų sąmatą atvejais, nurodytais svetainėje skelbiamame Projekto išlaidų sąmatos keitimų, Lietuvos mokslo tarybos laikomų netinkamais, sąraše.

65. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija informuoja Tarybą jos pirmininko nustatytos formos raštu ne vėliau kaip iki einamojo ketvirčio pabaigos, jei per kalendorinius metus keičiama ne daugiau kaip 10 proc. nuo patvirtintoje metinėje projekto išlaidų sąmatoje numatytų tiesioginių išlaidų.

66. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija kreipiasi į Tarybą prašydama leidimo keisti projekto išlaidų sąmatą jos pirmininko nustatytos formos raštu ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų iki numatomų pokyčių, jei:

66.1. numatomos keisti projekto išlaidos yra didesnės, nei nurodyta 65 punkte,

66.2. lėšų paskirtis keičiama į nenumatytą patvirtintoje projekto išlaidų sąmatoje išlaidų rūšį.

67. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija, prieš teikdami einamųjų (antrųjų) metų projekto išlaidų sąmatą, gali teikti Tarybai prašymą jos pirmininko nustatytos formos raštu ją pakeisti (palyginus su projekto išlaidų sąmata paraiškoje). Tokį prašymą galima teikti tik esant teigiamam projekto metinės finansinės ataskaitos įvertinimui.

68. Sprendimą dėl leidimo keisti projekto išlaidų sąmatą priima Mokslo fondo direktorius. Kilus klausimų dėl siūlomų pakeitimų esminės įtakos sėkmingam projekto įgyvendinimui, kreipiamasi į Tarybos komiteto pirmininką, kuris sprendimą pasiūlo pats arba šį klausimą teikia svarstyti Tarybos komitetui.

69. Projekto vykdytojai gali būti keičiami arba tik informavus Tarybą (70 punktas), arba gavus Tarybos leidimą (71 ir 72 punktai).

70. Projekto vadovas informuoja Tarybą jos pirmininko nustatytos formos raštu dėl projekto vykdytojo ne mokslininko pakeitimo ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų.

71. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija kreipiasi į Tarybą jos pirmininko nustatytos formos raštu ir su jame nurodytais priedais ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų, jei dėl svarbių priežasčių (pvz., ligos, ilgalaikės stažuotės, nėštumo ir gimdymo atostogų, motinystės (tėvystės) atostogų) norima pakeisti projekto vadovą ar kitą projekto vykdytoją mokslininką. Siūlomas kandidatas turi būti lygiavertės kvalifikacijos. Padidėjęs projekto vykdytojo darbo krūvis mokslo ir studijų institucijoje ar prisiimti įsipareigojimai kitame projekte nelaikomi svarbia priežastimi nevykdyti sutartinių įsipareigojimų.

72. Sprendimą (72.2–72.4 punktuose nurodytais atvejais – motyvuotą) dėl projekto vadovo keitimo priima Tarybos komitetas, dėl kito projekto vykdytojo mokslininko keitimo – Tarybos komiteto pirmininkas arba šį klausimą teikia svarstyti Tarybos komitetui. Galimas vienas iš šių sprendimų:

72.1. pritarti keitimui,

72.2. siūlyti pateikti kitą kandidatą,

72.3. nepritarti keitimui,

72.4. nutraukti sutartį.

73. Projekte numatytos veiklos ar kita, neišvardyta 63.1 ir 63.2 punktuose (pvz., projekto kalendoriniame plane numatytų darbų, projekto vykdytojams nustatytų funkcijų perskirstymo, komandiruotės ar jos vietos, datos keitimo, kitų, nei numatyta paraiškoje, prekių ar paslaugų), veikla gali būti keičiama tik gavus Tarybos leidimą. Ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų iki numatomų keitimų Tarybai pateikiamas laisvos formos prašymas ant institucijos blanko, kurį pasirašo vykdančiosios institucijos vadovas. Prašyme turi būti aiškiai išdėstytos tokio keitimo priežastys ir aplinkybės, taip pat pateikiama kita informacija, galinti turėti įtakos sprendimo priėmimui. Sprendimą dėl nurodytų keitimų priima Mokslo fondo direktorius. Kilus klausimų dėl siūlomų pakeitimų esminės įtakos sėkmingam projekto įgyvendinimui, kreipiamasi į Tarybos komiteto pirmininką, kuris sprendimą pasiūlo pats arba šį klausimą teikia svarstyti Tarybos komitetui.

74. Jei projekto vykdytojų, projekto veiklų ir kiti keitimai lemia projekto išlaidų sąmatos keitimus, išskyrus 65 punkte nurodytą atvejį, Tarybai teikiamas ir jos pirmininko nustatytos formos prašymas keisti projekto išlaidų sąmatą (66 punktas).

75. Projekto vadovas visus projekto vykdymo ataskaitiniu laikotarpiu atsiradusius pokyčius nurodo ir paaiškina metinėje bei baigiamojoje mokslinėse ataskaitose.

 

X. SUTARTINIAI ĮSIPAREIGOJIMAI

 

76. Sutartinių įsipareigojimų vykdymas pagal anksčiau su Taryba pasirašytas sutartis yra prioritetinis. Teikiant paraišką reikia įvertinti savo užimtumą mokslo ir studijų institucijoje ir (ar) projektuose, nepriklausomai nuo jų finansavimo šaltinių.

77. Taryba sudaro ir viešai paskelbia Tyrėjų, iš esmės pažeidusių Lietuvos mokslo tarybai duotus sutartinius įsipareigojimus, sąrašą.

78. Į 77 punkte nurodytą sąrašą įrašomas projekto vykdytojas tyrėjas, jei Taryba pripažino, kad jis pažeidė Tarybos patvirtintus mokslinės veiklos etikos principus.

79. Į 77 punkte nurodytą sąrašą Tarybos komiteto nutarimu įrašomas projekto vadovas, jei:

79.1. projekto įgyvendinimas buvo nutrauktas arba projektas pripažintas neįgyvendintu,

79.2. projekto lėšos buvo panaudotos iš esmės pažeidžiant projekto išlaidų sąmatą.

80. Asmenų, įrašytų į Tyrėjų, iš esmės pažeidusių Lietuvos mokslo tarybai duotus sutartinius įsipareigojimus, sąrašą 78 punkte nurodytu atveju, paraiškos (kaip projekto vadovo ar kito vykdytojo tyrėjo) pagal visas Tarybos remiamas veiklos kryptis penkerius metus nuo įrašymo į minėtą sąrašą datos nesvarstomos.

81. Asmenų, įrašytų į Tyrėjų, iš esmės pažeidusių Lietuvos mokslo tarybai duotus sutartinius įsipareigojimus, sąrašą 79 punkte nurodytais atvejais, paraiškos kaip projekto vadovo pagal visas Tarybos remiamas veiklos kryptis trejus metus nuo įrašymo į minėtą sąrašą datos nesvarstomos.

 

XI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

82. Taryba sutartyje nurodytais terminais išnagrinėja vykdančiosios institucijos ir projekto vadovo siūlymus dėl projekto vykdymo eigos, jo sustabdymo ar nutraukimo, taip pat apeliacijas dėl Tarybos nutarimų nutraukti projekto įgyvendinimą ar keisti finansavimą.

83. Vykdančioji institucija, vadovaudamasi Mokslo ir studijų įstatymo (Žin., 2009, Nr. 54-2140) 45 straipsniu viešai skelbia projektų mokslinių tyrimų rezultatus, kiek tai neprieštarauja intelektinės nuosavybės ir komercinių ar valstybės paslapčių apsaugą reglamentuojantiems teisės aktams.

84. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija įsipareigoja, institucijos nustatyta tvarka ir sąlygomis užtikrinti tinkamą projekto įgyvendinimo metu gautų duomenų išsaugojimą ir panaudojimą, o po trejų metų nuo projekto pabaigos – sudaryti prieigos prie jų galimybę.

85. Taryba po trejų metų nuo kiekvieno iš jos finansuotų projektų pabaigos įsipareigoja sudaryti prieigos prie kiekvieno projekto baigiamosios ataskaitos galimybę.

86. Autorių teisės ir gretutinės teisės, nustatytos Lietuvos Respublikos įstatymuose ir tarptautinėse sutartyse, priklauso projekto vykdytojams tyrėjams.

87. Taryba nepretenduoja į turtines intelektinės veiklos, vykdytos per jos finansuotus projektus, rezultatų teises.

 

_________________


Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos projekto ataskaitos forma

 

Gauta Lietuvos mokslo taryboje                                   . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(data, laikas – pildo Taryba)

Ataskaitos registracijos Nr.                                           . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(pildo Taryba)

 

.......................................................................

(vykdančiosios institucijos pavadinimas)

 

Projekto, vykdomo/vykdyto pagal

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programą,

kurį pagal sutartį Nr. ... finansavo Lietuvos mokslo taryba,

......................................................................................................................................................

(projekto pavadinimas)

........................................................ ATASKAITA

(ataskaitos tipas – metinė ar baigiamoji)

 

Projekto vadovas Lietuvoje                                                        ...................................................

(Parašas)                                                            (vardas, pavardė)

 

Vykdančiosios institucijos vadovas                                            ...................................................

(Parašas)                                                            (vardas, pavardė)

 

........................................................

(ataskaitos rengimo vieta, rengimo metai)

 

1. DUOMENYS APIE PROJEKTĄ

Paraiškos registracijos Nr.

 

Projekto finansavimo sutarties Nr.

 

Projekto finansavimo sutarties pasirašymo data

 

Projekto trukmė

201... m. ... mėn. ... d. – 201... m. ... mėn. ... d.

Jei ataskaita metinė:

 

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Jei ataskaita baigiamoji:

 

Skirtos lėšos iš viso 201...–201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

 

2. DUOMENYS APIE 201... m. PROJEKTO PARTNERIUS IR VYKDYTOJUS

(jei ataskaita metinė)

 

2. DUOMENYS APIE 201...–201... m. PROJEKTO PARTNERIUS IR VYKDYTOJUS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

2.1. VYKDANČIOJI INSTITUCIJA LIETUVOJE IR PARTNERIAI

Eil. Nr.

Institucijos pavadinimas, jos santrumpa

Vykdančioji institucija

 

1.

 

Partnerio institucija

 

2.

 

3.

 

...

 

 

2.2. PROJEKTO VYKDYTOJAI LIETUVOJE

 

Eil. Nr.

Mokslo laipsnis

Vardas, pavardė

Darbovietės pavadinimo santrumpa

Projekte atlikti tyrimai

Projekto vadovas

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

Kiti vykdytojai

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

3. PAGRINDINIAI PROJEKTO TIKSLAI IR REZULTATAI 201… METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

3. PAGRINDINIAI PROJEKTO TIKSLAI IR REZULTATAI 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

ĮVADAS

(ne daugiau kaip 3000 spaudos ženklų)

 

Glaustai pristatomas projekto tikslas ir uždaviniai, kuriuos buvo siekiama išspręsti (metinėje ataskaitoje – per ataskaitinius metus, baigiamojoje – per visą projekto vykdymo laikotarpį;).

 

DĖSTOMOJI ATASKAITOS DALIS

(ne daugiau kaip 8000 spaudos ženklų)

 

3.1. Vizitų tikslai ir rezultatai

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą, pateikiama informacija apie įvykusius vizitus, nurodomi vizitų tikslai, jų metu atlikti pagrindiniai darbai ir pasiekti rezultatai. Dėl neįvykusių vizitų paaiškinama, kodėl jie neįvyko arba kada planuojama juos įvykdyti.

 

3.2. Bendrų seminarų, konferencijų, susitikimų tikslai ir rezultatai

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą pateikiama informacija apie suorganizuotus seminarus, konferencijas, susitikimus bei kitus renginius; nurodomi jų tikslai, pagrindiniai ir pasiekti rezultatai. Dėl neįvykusių renginių paaiškinama, kodėl jie neįvyko ir ar planuojama juos organizuoti ateityje.

 

3.3. Parengti bendri straipsniai, leidiniai, bendrų renginių medžiaga

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą, pateikiama informacija apie išleistus ar pateiktus spaudai bendrus straipsnius, leidinius, bendrų renginių medžiagą, pagrindinius, su jų rengimu susijusius, atliktus darbus. Dėl neišleistų ar nepateiktų spaudai straipsnių paaiškinama, kodėl vėluojama juos išleisti ir ar planuojama juos išleisti.

 

IŠVADOS

(ne daugiau kaip 1000 spaudos ženklų)

 

 

 

 

4. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMAS 201… METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

4. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMAS 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

Eil. Nr.

Išlaidų pavadinimas

Lėšos (tūkst. Lt)

projekte numatyta

201... metais

panaudota

201... metais1

iš viso panaudota projektui

201...–201... metais2

1.

Išlaidos paslaugoms (išskyrus autorinius darbus)

 

 

 

2.

Išlaidos autoriniams darbams

 

 

 

3.

Išlaidos prekėms

 

 

 

4.

Išlaidos komandiruotėms

 

 

 

5.

Netiesioginės išlaidos

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

_________________

1 jei lėšos panaudotos ne taip, kaip numatyta projekto sąmatoje, pateikiami laisvos formos išsamūs paaiškinimai;

2 pildoma, jei atsiskaitoma už antruosius projekto metus, teikiant baigiamąją ataskaitą.

 

5. PROJEKTO MOBILUMO VEIKLŲ REZULTATAI 201... METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

5. PROJEKTO MOBILUMO VEIKLŲ REZULTATAI 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

 

Eil. Nr.

Mobilumo veiklų rezultatai

201…

metais

201...–201...

metais3

1.

Pranešimai tarptautinėse konferencijose4

 

 

2.

Surengtos konferencijos, seminarai, kt. renginiai5

 

 

3.

Bendras projekto vykdytojų skaičius

 

 

3.1.

Lietuvos vykdytojų skaičius

 

 

3.1.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.1.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.1.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.1.4.

Vykdytojų ne tyrėjų skaičius

 

 

3.2.

Baltarusijos  vykdytojų  skaičius

 

 

3.2.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.2.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.2.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.2.4.

Vykdytojų  ne tyrėjų skaičius

 

 

4.

Vizitų ir jų dienų skaičius, iš jų:

 

 

4.1.

Lietuvos  vykdytojai Baltarusijoje

....asm.,

.......d.

4.2.

Baltarusijos  vykdytojai Lietuvoje

....asm.,

.......d.

 

________________

3 pildoma, jei teikiama baigiamoji ataskaita;

4 nurodyti skaičių, renginį bei vietą;

5 nurodyti skaičių ir vietą.

 

6. 201... METAIS PASKELBTŲ AR PRIIMTŲ SPAUDAI STRAIPSNIŲ KOPIJOS

 

Pridedamos straipsnių kopijos.

 

_________________

 


Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Rašoma vykdančiosios institucijos firminiame blanke)

 

Lietuvos mokslo tarybai                                                                                             20..-..-..  Nr.

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS IR BALTARUSIJOS RESPUBLIKOS VALSTYBINIO MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ KOMITETO BENDRADARBIAVIMO MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ SRITYJE PROGRAMOS ATASKAITOS PATEIKIMO

 

................................................................ , vykdydama sutarties, pasirašytos su Lietuvos

(mokslo ir studijų institucijos pavadinimas)

mokslo taryba, įsipareigojimus, teikia projekto „......................................................................... “

(projekto pavadinimas)

........................................................ ataskaitą.

(ataskaitos tipas – metinė ar baigiamoji)

 

Duomenys apie pateiktą ataskaitą:

 

Programos, pagal kurią vykdomas projektas, pavadinimas

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programa

Paraiškos registracijos Nr.

 

Sutarties Nr., data

 

Projekto vadovas (mokslo laipsnis, vardas, pavardė)

 

Projekto pradžia, pabaiga (metai, mėnuo, diena)

 

Laikotarpis, už kurį teikiama ataskaita (metai)

 

 

Projekto vadovas Lietuvoje                                                         ..................................................

(Parašas)                                               (vardas, pavardė)

 

Vykdančiosios institucijos vadovas                                            ...................................................

(Parašas)                                               (vardas, pavardė)

 

_________________

 


Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Baltarusijos Respublikos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos projekto ataskaitos vertinimo forma

 

Paraiškos registracijos numeris .................................................................................................................................................

Sutarties numeris .........................................................................................................................................................................  

Projekto pavadinimas ................................................................................................................................................................  

Projekto vadovas ........................................................................................................................................................................  

 

Aš, čia pasirašęs ekspertas, patvirtinu, kad:

£[] šios ataskaitos teigiamo ar neigiamo vertinimo atveju neturėsiu tiesioginės ar netiesioginės materialios ar asmeninės naudos;

£[] šios ataskaitos negaliu vertinti dėl tiesioginio ar netiesioginio interesų konflikto.

 

Vertinama projekto

£[] metinė

ataskaita

£[] baigiamoji

I. Įvertinimas pagal kriterijus:

Vertinimo kriterijus

Atitiktis kriterijui

Įvertinimo paaiškinimas

1. Ar projektas įgyvendinamas laikantis paraiškoje numatyto plano?

TAIP arba NE

 

2. Ar įvykdyti visi planuoti vizitai, surengti planuoti renginiai, parengti straipsniai ir leidiniai? Ar vizituose, renginiuose įvykdyti visi planuoti darbai ir pasiekti planuoti rezultatai?

TAIP arba NE

 

3. Ar projekto lėšos panaudotos tinkamai ir pagrįstai?

TAIP arba NE

 

4. Ar pasiekti rezultatai yra kokybiški ir svarbūs?

TAIP arba NE

 

 

II. Galutinė išvada:

£[] ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTĄ LAIKYTI ĮGYVENDINTU

£[] ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ TĘSTI

£[] ATASKAITĄ TAISYTI

£[] ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ NUTRAUKTI

£[] ATASKAITOS NETVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ NUTRAUKTI

£[] ATASKAITOS NETVIRTINTI, PROJEKTĄ LAIKYTI NEĮGYVENDINTU

 

III. Kiti siūlymai

......................................................................................................................................................

 

Data .................

 

Ekspertas

(Kai individualus vertinimas)  

 

Ekspertų grupės vadovas

(Kai apibendrinamasis vertinimas)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .                                        . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(parašas)                                                               (vardas, pavardė)

 

_________________

 

Patvirtinta. Neteko galios nuo 2016-05-27

Priedo naikinimas:

Nr. VIII-7, 2016-05-23, paskelbta TAR 2016-05-26, i. k. 2016-14056

 

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Ukrainos valstybinės mokslo, inovacijų ir informatizacijos agentūros bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų srityje 2011–2015 metų programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Ukrainos valstybinės mokslo, inovacijų ir informatizacijos agentūros bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų srityje 2011–2015 metų programos projekto ataskaitos forma

 

Gauta Lietuvos mokslo taryboje                                   . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(data, laikas – pildo Taryba)

Ataskaitos registracijos Nr.                                           . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(pildo Taryba)

 

..............................................................

(Vykdančiosios institucijos pavadinimas)

 

Projekto, vykdomo / vykdyto pagal

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Ukrainos valstybinės mokslo, inovacijų ir informatizacijos agentūros bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų srityje

2011–2015 metų programą,

kurį pagal sutartį Nr. ... finansavo Lietuvos mokslo taryba,

......................................................................................................................................................

(projekto pavadinimas)

........................................................ ATASKAITA

(ataskaitos tipas – metinė ar baigiamoji)

 

Projekto vadovas Lietuvoje                                                        ...................................................

(Parašas)                                                              (vardas, pavardė)

 

Vykdančiosios institucijos vadovas                                            ...................................................

(Parašas)                                                              (vardas, pavardė)

 

........................................................

(ataskaitos rengimo vieta, rengimo metai)

 

1. DUOMENYS APIE PROJEKTĄ

Paraiškos registracijos Nr.

 

Projekto finansavimo sutarties Nr.

 

Projekto finansavimo sutarties pasirašymo data

 

Projekto trukmė

201... m. ... mėn. ... d. – 201... m. ... mėn. ... d.

Jei ataskaita metinė:

 

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Jei ataskaita baigiamoji:

 

Skirtos lėšos iš viso 201...–201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

 

2. DUOMENYS APIE 201... m. PROJEKTO PARTNERIUS IR VYKDYTOJUS

(jei ataskaita metinė)

 

2. DUOMENYS APIE 201...–201... m. PROJEKTO PARTNERIUS IR VYKDYTOJUS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

2.1. VYKDANČIOJI INSTITUCIJA LIETUVOJE IR PARTNERIAI

 

Eil. Nr.

Institucijos pavadinimas, jos santrumpa

Vykdančioji institucija

 

1.

 

Partnerio institucija

 

2.

 

3.

 

...

 

 

2.2. PROJEKTO VYKDYTOJAI LIETUVOJE

 

Eil. Nr.

Mokslo laipsnis

Vardas, pavardė

Darbovietės pavadinimo santrumpa

Projekte atlikti tyrimai

Projekto vadovas

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

Kiti vykdytojai

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

3. PAGRINDINIAI PROJEKTO TIKSLAI IR REZULTATAI 201… METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

3. PAGRINDINIAI PROJEKTO TIKSLAI IR REZULTATAI 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

ĮVADAS

(ne daugiau kaip 3000 spaudos ženklų)

 

Glaustai pristatomas projekto tikslas ir uždaviniai, kuriuos buvo siekiama išspręsti (metinėje ataskaitoje – per ataskaitinius metus, baigiamojoje – per visą projekto vykdymo laikotarpį).

 

DĖSTOMOJI ATASKAITOS DALIS

(ne daugiau kaip 8000 spaudos ženklų)

 

3.1. Vizitų tikslai ir rezultatai

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą pateikiama informacija apie įvykusius vizitus, nurodomi vizitų tikslai, jų metu atlikti pagrindiniai darbai ir pasiekti rezultatai. Dėl neįvykusių vizitų paaiškinama, kodėl jie neįvyko arba kada planuojama juos įvykdyti.

 

3.2. Bendrų seminarų, konferencijų, susitikimų tikslai ir rezultatai

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą pateikiama informacija apie suorganizuotus seminarus, konferencijas, susitikimus bei kitus renginius; nurodomi jų tikslai, pagrindiniai ir pasiekti rezultatai. Dėl neįvykusių renginių paaiškinama, kodėl jie neįvyko ir ar planuojama juos organizuoti ateityje.

 

3.3. Parengti bendri straipsniai, leidiniai, bendrų renginių medžiaga

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą, pateikiama informacija apie išleistus ar pateiktus spaudai bendrus straipsnius, leidinius, bendrų renginių medžiagą, pagrindinius, su jų rengimu susijusius, atliktus darbus. Dėl neišleistų ar nepateiktų spaudai straipsnių paaiškinama, kodėl vėluojama juos išleisti ir ar planuojama juos išleisti.

 

IŠVADOS

(ne daugiau kaip 1000 spaudos ženklų)

 

4. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMAS 201… METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

4. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMAS 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

Eil. Nr.

Išlaidų pavadinimas

Lėšos (tūkst. Lt)

projekte numatyta

201... metais

panaudota

201... metais1

iš viso panaudota projektui

201...– 201... metais2

1.

Išlaidos paslaugoms

 

 

 

2.

Išlaidos autoriniams darbams

 

 

 

3.

Išlaidos prekėms

 

 

 

4.

Išlaidos komandiruotėms

 

 

 

5.

Netiesioginės išlaidos

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

_____________________

1 jei lėšos panaudotos ne taip, kaip numatyta projekto sąmatoje, pateikiami laisvos formos išsamūs paaiškinimai;

2 pildoma, jei atsiskaitoma už antruosius projekto metus, teikiant baigiamąją ataskaitą.

 

5. PROJEKTO MOBILUMO VEIKLŲ REZULTATAI 201... METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

5. PROJEKTO MOBILUMO VEIKLŲ REZULTATAI 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

Eil. Nr.

Mobilumo veiklų rezultatai

201…

metais

201...–201...

metais3

1.

Pranešimai tarptautinėse konferencijose4

 

 

2.

Surengtos konferencijos, seminarai, kt. renginiai5

 

 

3.

Bendras projekto vykdytojų skaičius

 

 

3.1.

Lietuvos vykdytojų skaičius

 

 

3.1.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.1.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.1.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.1.4.

Vykdytojų ne tyrėjų skaičius

 

 

3.2.

Ukrainos vykdytojų skaičius

 

 

3.2.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.2.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.2.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.2.4.

Vykdytojų ne tyrėjų skaičius

 

 

4.

Vizitų ir jų dienų skaičius, iš jų:

 

 

4.1.

Lietuvos vykdytojai Ukrainoje

....asm., ...........d.

....asm., ...........d.

4.2.

Ukrainos vykdytojai Lietuvoje

....asm., ...........d.

....asm., ...........d.

 

___________________

3 pildoma, jei teikiama baigiamoji ataskaita;

4 nurodyti skaičių, renginį bei vietą;

5 nurodyti skaičių ir vietą.

 

6. 201... METAIS PASKELBTŲ AR PRIIMTŲ SPAUDAI STRAIPSNIŲ KOPIJOS

 

Pridedamos straipsnių kopijos.

 

_________________

 


Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Ukrainos valstybinės mokslo, inovacijų ir informatizacijos agentūros bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų srityje 2011–2015 metų programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Rašoma vykdančiosios institucijos firminiame blanke)

 

Lietuvos mokslo tarybai                                                                                             20..-..-..  Nr.

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS IR UKRAINOS VALSTYBINĖS MOKSLO, INOVACIJŲ IR INFORMATIZACIJOS AGENTŪROS BENDRADARBIAVIMO MOKSLINIŲ TYRIMŲ IR TECHNOLOGIJŲ SRITYJE 2011–2015 METŲ PROGRAMOS ATASKAITOS PATEIKIMO

 

................................................................ , vykdydama sutarties, pasirašytos su Lietuvos

(mokslo ir studijų institucijos pavadinimas)

mokslo taryba, įsipareigojimus, teikia projekto „......................................................................... “

(projekto pavadinimas)

........................................................ ataskaitą.

(ataskaitos tipas – metinė, ar baigiamoji)

 

Duomenys apie pateiktą ataskaitą:

 

Programos, pagal kurią vykdomas projektas, pavadinimas

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Ukrainos valstybinės mokslo, inovacijų ir informatizacijos agentūros bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų srityje 2011–2015 metų programa

Paraiškos registracijos Nr.

 

Sutarties Nr., data

 

Projekto vadovas (mokslo laipsnis, vardas, pavardė)     

 

Projekto pradžia, pabaiga (metai, mėnuo, diena)

 

Laikotarpis, už kurį teikiama ataskaita (metai)

 

 

Projekto vadovas Lietuvoje                                                         ..................................................

(Parašas)                                               (vardas, pavardė)

 

Vykdančiosios institucijos vadovas                                            ...................................................

(Parašas)                                               (vardas, pavardė)

 

_________________

 


Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Ukrainos valstybinės mokslo, inovacijų ir informatizacijos agentūros bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų srityje 2011–2015 metų programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Ukrainos valstybinės mokslo, inovacijų ir informatizacijos agentūros bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų srityje 2011–2015 metų programos projekto ataskaitos vertinimo forma

 

Paraiškos registracijos numeris .................................................................................................................................................

Sutarties numeris .........................................................................................................................................................................

Projekto pavadinimas ................................................................................................................................................................

Projekto vadovas ........................................................................................................................................................................

 

Aš, čia pasirašęs ekspertas, patvirtinu, kad:

£[] šios ataskaitos teigiamo ar neigiamo vertinimo atveju neturėsiu tiesioginės ar netiesioginės materialios ar asmeninės naudos;

£[] šios ataskaitos negaliu vertinti dėl tiesioginio ar netiesioginio interesų konflikto.

 

Vertinama projekto

£[] metinė

ataskaita

£[] baigiamoji

I. Įvertinimas pagal kriterijus:

Vertinimo kriterijus

Atitiktis kriterijui

Įvertinimo paaiškinimas

1. Ar projektas įgyvendinamas laikantis paraiškoje numatyto plano?

TAIP arba NE

 

2. Ar įvykdyti visi planuoti vizitai, surengti planuoti renginiai, parengti straipsniai ir leidiniai?Ar vizituose, renginiuose įvykdyti visi planuoti darbai ir pasiekti planuoti rezultatai?

TAIP arba NE

 

3. Ar projekto lėšos panaudotos tinkamai ir pagrįstai?

TAIP arba NE

 

4. Ar pasiekti rezultatai yra kokybiški ir svarbūs?

TAIP arba NE

 

 

II. Galutinė išvada:

£[] ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTĄ LAIKYTI ĮGYVENDINTU

£[] ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ TĘSTI

£[] ATASKAITĄ TAISYTI

£[] ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ NUTRAUKTI

£[] ATASKAITOS NETVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ NUTRAUKTI

£[] ATASKAITOS NETVIRTINTI, PROJEKTĄ LAIKYTI NEĮGYVENDINTU

 

III. Kiti siūlymai

.........................................................................................................................................................................................................

 

Data . . . . . . . . . . . .

 

Ekspertas     

(Kai individualus vertinimas)  

 

Ekspertų grupės vadovas                 

(Kai apibendrinamasis vertinimas)                               

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .                                               . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(parašas)                                                                                                                       (vardas, pavardė)

_________________


 

PATVIRTINTA

Lietuvos mokslo tarybos 2013 m. kovo 4 d. nutarimu Nr. VII-136

 

DVIŠALIO BENDRADARBIAVIMO MOKSLINIŲ TYRIMŲ IR EKSPERIMENTINĖS PLĖTROS SRITYJE LIETUVOS IR PRANCŪZIJOS INTEGRUOTOS VEIKLOS PROGRAMOS „ŽILIBERAS“ ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Lietuvos ir Prancūzijos integruotos veiklos programos „Žiliberas“ įgyvendinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato paraiškų teikimo, siekiant gauti finansavimą dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Lietuvos ir Prancūzijos integruotos veiklos programos „Žiliberas“ (toliau – Programa) projektams vykdyti, šių paraiškų vertinimo, valstybės biudžeto lėšų skyrimo, ataskaitų teikimo bei vertinimo Lietuvos mokslo taryboje (toliau – Taryba) tvarką.

2. Šis Aprašas taikomas Lietuvos mokslo ir studijų institucijoms, įtrauktoms į Švietimo ir mokslo institucijų registrą. Kvietime teikti paraiškas gali būti nustatyta papildomų reikalavimų dalyviams.

3. Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. dvišalis komitetas – Programos komitetas, atsakingas už Programos koordinavimą, priimantis spendimus dėl Programos įgyvendinimo. Lietuvos atstovus dvišaliame komitete tvirtina Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras;

3.2. paraiška – trijų dalių (prašymo, projekto aprašo ir vykdančiosios institucijos rašto) dokumentas, kurį, siekdamas gauti finansavimą Programos projektui vykdyti, Tarybai teikia pareiškėjas;

3.3. pareiškėjas – projekto vadovas ir kiti vykdytojai, kartu su vykdančiąja institucija teikiantys paraišką;

3.4. partneris – projekte dalyvaujantys vykdytojai kartu su mokslo ir studijų institucija iš Prancūzijos;

3.5. projektas – mokslinių tyrimų ir su jais susijusių veiklų visuma, kuriuos per numatytą laiką atlieka projekto vykdytojai iš Lietuvos, nustatytiems tikslams, iškeltiems uždaviniams ir numatytiems rezultatams pasiekti; projektas turi atitikti Programos reikalavimus;

3.6. projekto vadovas – mokslininkas, kartu su kitais vykdytojais tyrėjais įgyvendinantis projektą ir vadovaujantis jo įgyvendinimui Lietuvoje, arba mokslininkas, vienas pats įgyvendinantis projektą Lietuvoje;

3.7. projekto vykdytojas – projekto vykdytojas tyrėjas arba projekto vykdytojas (ne tyrėjas);

3.8. projekto vykdytojas tyrėjas – Lietuvos mokslo ir studijų institucijos tyrėjas, vykdantis projektą ir tokiu būdu iš esmės dalyvaujantis įgyvendinant jo tikslus; projekto vykdytoju tyrėju laikomas ir projekto vadovas;

3.9. projekto vykdytojas (ne tyrėjas) – Lietuvos mokslo ir studijų institucijos darbuotojas, atliekantis jam paskirtą darbą projekto tikslams pasiekti ir taip prisidedantis prie projekto įgyvendinimo;

3.10. Tarybos komitetas – vienas iš dviejų Tarybos ekspertų komitetų – Humanitarinių ir socialinių mokslų komitetas arba Gamtos ir technikos mokslų komitetas;

3.11. vykdančioji institucija Lietuvos mokslo ir studijų institucija, kuri įtraukta į Švietimo ir mokslo institucijų registrą ir sudaro projekto vykdytojams sąlygas projektui įgyvendinti bei teisės aktų nustatyta tvarka administruoja projektui skirtas lėšas.

4. Pagal šį Aprašą skiriamos valstybės biudžeto lėšos yra tikslinės. Jos skiriamos Aprašo 8 punkte numatytoms veikloms finansuoti.

 

II. LĖŠŲ skyrimo Principai ir bendrieji reikalavimai projektams

 

5. Taryba šio Aprašo nustatyta tvarka skiria valstybės biudžeto lėšas Programos projektų veikloms, nefinansuojamoms iš kitų finansavimo šaltinių, finansuoti.

6. Skiriamų lėšų dydis priklauso nuo paraiškos pagrįstumo, tinkamumo ir valstybės biudžeto asignavimų, skirtų Programai. Skiriamų lėšų dydis gali siekti iki 100 procentų prašomų finansuoti lėšų.

7. Didžiausia galima projekto trukmė ir tinkamos finansuoti mokslinių tyrimų sritys nurodomos Programos ir kvietimo teikti paraiškas dokumentuose.

8. Projekto veiklos, kurioms, vadovaujantis Programoje nustatytais dydžiais ir nurodytomis sąlygomis, gali būti skiriamos lėšos (jei kvietime teikti paraiškas nenustatyta kitaip):

8.1. projekto vykdytojų trumpalaikiams vizitams į partnerio instituciją;

8.2. partnerio vykdytojų trumpalaikiams vizitams į vykdančiąją instituciją.

9. Tyrėjas gali teikti tik vieną to paties kvietimo paraišką (kaip projekto vadovas ar kitas vykdytojas), jei kvietime nenurodyta kitaip.

10. Asmuo, nesantis projekto vykdytoju, negali vykti į trumpalaikius vizitus.

11. Vykdančioji institucija, apskaičiuodama projekto vykdytojų komandiruočių metu patirtas apgyvendinimo išlaidas ir dienpinigius, vadovaujasi atitinkamais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

12. Vykdančioji institucija, pirkdama prekes, paslaugas ar darbus, vadovaujasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

13. Pirkimo pridėtinės vertės mokestis (toliau – PVM), susijęs su iš Programos projektams finansuoti skirtų lėšų pirktomis prekėmis ar paslaugomis ir dengiamas iš šių lėšų, į PVM atskaitą ir į PVM deklaraciją negali būti įtraukiamas.

 

III. TINKAMOS IR NETINKAMOS IŠLAIDOS

 

14. Tinkamos išlaidos turi atitikti šiuos kriterijus:

14.1. būti aiškiai apibrėžtos pagal išlaidų kategorijas;

14.2. būti realios ir teisingos, pagrįstos finansiniais dokumentais;

14.3. būti būtinos projektui įgyvendinti;

14.4. būti patirtos projekto įgyvendinimo metu.

15. Tinkamų išlaidų rūšys, kurioms finansuoti šiame Apraše nustatyta tvarka gali būti skiriamos lėšos:

15.1. išlaidos paslaugoms;

15.2. išlaidos komandiruotėms;

16. Netinkamos išlaidos yra:

16.1. išlaidos baudoms sumokėti ir (arba) finansinėms sankcijoms atlikti ir (arba) bylinėjimosi išlaidoms padengti;

16.2. išlaidos debeto palūkanoms, finansinėms operacijoms, komiso rinkliavoms, nuostoliams, atsiradusiems dėl užsienio valiutos keitimo, kitiems grynai finansiniams sandorių kaštams;

16.3. išlaidos paskoloms, lizingo veikloms;

16.4. išlaidos projektui parengti;

16.5. deklaruotos, patirtos ar kompensuotos išlaidos, susijusios su kitais vykdančiojoje institucijoje vykdomais mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros projektais.

17. Išlaidos pripažįstamos tinkamomis, jei atitinka Aprašo 14 punkto kriterijų reikalavimus bei Aprašo 15 punkte nustatytas išlaidų rūšis.

 

IV. paraiškų TEIKIMAS

 

18. Paraiškos teikiamos pagal kvietimus, skelbiamus vienu metu abiejose Programoje dalyvaujančiose šalyse.

19. Lietuvoje kvietimus teikti paraiškas skelbia Taryba; kvietimai skelbiami Tarybos interneto svetainėje www.lmt.lt (toliau – svetainė).

20. Kvietime nurodomos paraiškų teikimo bendrosios nuostatos ir specialieji konkretaus kvietimo teikti paraiškas reikalavimai. Taip pat nurodoma paraiškų priėmimo terminas, vieta, už priėmimą atsakingi Tarybos mokslo fondo (toliau – Mokslo fondas) darbuotojai ir kita informacija.

21. Pareiškėjai užpildo paraišką Tarybos elektroninėje sistemoje, kurios adresas nurodomas kvietime. Paraišką sudaro:

21.1. prašymas;

21.2. projekto aprašas;

21.3. vykdančiosios institucijos raštas.

22. Paraiška pradedama rengti elektroninėje sistemoje užpildant kvietime nurodytą projekto aprašo formą. Projekto aprašas rengiamas pagal Programos reikalavimus. Spausdintos projekto aprašo kopijos Tarybai teikti nereikia.

23. Prašymas, kurį pasirašo projekto vadovas ir kiti vykdytojai tyrėjai, bei vykdančiosios institucijos raštas rengiami pagal Tarybos pirmininko patvirtintas formas ir nuskenavus įkeliami į elektroninę sistemą. Spausdintų prašymo ir vykdančiosios institucijos rašto kopijų Tarybai teikti nereikia.

24. Kvietime teikti paraiškas gali būti nurodytas reikalavimas pateikti papildomų dokumentų.

25. Paraiška Tarybai turi būti pateikta iki kvietime nurodyto termino pabaigos. Paraiškos, pateiktos vėliau nei kvietime nurodytas terminas, nevertinamos.

 

V. PARAIŠKŲ VERTINIMAS, ATRANKA ir SPRENDIMO DĖL FINANSAVIMO PRIĖMIMAS

 

26. Pasibaigus paraiškų priėmimo terminui, atliekama jų administracinė patikra ir ekspertinis vertinimas.

27. Administracinę patikrą vykdo Mokslo fondas. Jos metu tikrinama kiekvienos Tarybai pateiktos paraiškos atitiktis Programoje, Apraše ir kvietime nurodytiems reikalavimams. Nustačius neesminių neatitikčių, projekto vadovui suteikiama galimybė juos pašalinti per dvi darbo dienas nuo pranešimo išsiuntimo paraiškoje nurodytu projekto vadovo elektroniniu paštu dienos. Projekto pagrindimo, jo veiklų apibūdinimo, išlaidų sąmatos taisyti neleidžiama. Administracinės patikros rezultatai įforminami Tarybos pirmininko patvirtintos formos administracinės patikros pažymoje. Administracinės patikros rezultatai, konkursui pateiktų paraiškų ir paraiškų, atitikusių administracinės patikros reikalavimus, sąrašai (juose nurodoma paraiškos registracijos numeris, vykdančioji institucija, projektui prašomos lėšos) skelbiami svetainėje.

28. Paraiškos, atitikusios administracinės patikros reikalavimus, teikiamos ekspertiniam vertinimui. Likusios paraiškos toliau nevertinamos.

29. Ekspertinio vertinimo metu pagal Programoje ar kvietimo dokumentuose nustatytus kriterijus įvertinama paraiškos kokybė.

30. Ekspertinį paraiškų vertinimą atlieka ekspertų grupės, kurios sudaromos ir savo darbą organizuoja vadovaudamosi Programos nuostatomis bei atsižvelgdamos į Tarybos patvirtintą Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašą. Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašas taikomas tiek, kiek tai neprieštarauja Programos nuostatoms.

31. Ekspertinis vertinimas laikomas baigtu, kai visos paraiškos suskirstytos į finansuotinas ir nefinansuotinas, finansuotinos paraiškos išdėstytos pirmumo tvarka, nurodžius kiekvieno projekto įgyvendinimui skirtinas lėšas.

32. Tarybos komitetas, pagal jo kompetencijai priklausančias mokslo sritis gali paskirti kelioms ekspertų grupėms sudaryti bendrą finansuotinų paraiškų eilę.

33. Tarybos komitetas, vadovaudamasis ekspertų grupių sudarytais finansuotinų paraiškų sąrašais ir atsižvelgdamas į turimas lėšas, parengia siūlymą dvišaliam komitetui dėl siūlomų finansuoti projektų.

34. Sprendimą dėl finansuojamų projektų ir lėšų skyrimo pirmiesiems projekto vykdymo metams priima dvišalis komitetas.

35. Svetainėje skelbiamas finansuojamų projektų (nurodant paraiškos registracijos numerį, projekto vadovą, vykdančiąją instituciją, projekto pavadinimą, projektui prašomas lėšas, projekto vykdymui pirmaisiais projekto metais skirtas lėšas) sąrašas.

 

VI. sutarties PASIRAŠYMAS

 

36. Tarybos pirmininkas, vadovaudamasis dvišalio komiteto sprendimu, tvirtina finansuojamų projektų sąrašą.

37. Tarybos pirmininkui patvirtinus finansuojamų projektų sąrašą, dėl kiekvieno į jį įtraukto projekto įgyvendinimo pasirašoma trišalė Tarybos pirmininko patvirtintos formos projekto finansavimo sutartis (toliau – sutartis). Sutarties šalys yra Taryba, vykdančioji institucija ir projekto vadovas.

38. Mokslo fondas konkursą laimėjusio projekto vadovui elektroniniu paštu išsiunčia pranešimą apie ketinimą pasirašyti sutartį ir pradinius duomenis jos projektui rengti. Jei dvišalis komitetas nurodo keisti projekto išlaidų sąmatą, projekto vadovo prašoma per nustatytą laiką ją patikslinti elektroninėje sistemoje ir apie tai informuoti Mokslo fondą.

39. Parengtą sutarties projektą Mokslo fondas projekto vadovui išsiunčia elektroniniu paštu. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija turi pasirašyti sutartį per 10 darbo dienų nuo sutarties projekto išsiuntimo dienos. Jei projekto vadovas ir vykdančioji institucija dėl objektyvių priežasčių negali pasirašyti sutarties nustatytais terminais, iki nustatyto sutarties pasirašymo termino pabaigos pateikia Tarybai motyvuotą prašymą nustatyti kitą sutarties pasirašymo terminą. Nepasirašius sutarties per nustatytą terminą ir nesikreipus dėl kito sutarties pasirašymo termino nustatymo, laikoma, kad kitos šalys atsisakė pasirašyti sutartį.

40. Vykdančiosios institucijos ir projekto vadovai pasirašo tris išspausdintos sutarties egzempliorius (prie kiekvieno iš jų pridedami parengti ir pasirašyti sutarties priedai) ir pateikia Mokslo fondui. Mokslo fondas patvirtina sutarties priedą – projekto sąmatą – ir pasirašo sutartį. Po vieną sutarties su priedais egzempliorių grąžinama vykdančiajai institucijai ir projekto vadovui.

 

VII. ĮGYVENDINIMO MOKSLINĖ PRIEŽIŪRA

 

41. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija Tarybai teikia projekto mokslines (metinę ir baigiamąją) ataskaitas.

42. Mokslinė metinė ataskaita teikiama po pirmųjų projekto įgyvendinimo metų ne vėliau kaip iki metų, einančių po ataskaitinio laikotarpio, sausio 8-os dienos. Mokslinė baigiamoji ataskaita teikiama ne vėliau kaip 8-ą dieną po projekto pabaigos.

43. Mokslinė ataskaita Tarybai teikiama sutartyje nurodytais terminais užpildant 1 priedo formą elektroninėje sistemoje. Kartu teikiamas vykdančiosios institucijos parengtas raštas pagal 2 priede nustatytą formą. Jis nuskenavus įkeliamas į elektroninę sistemą. Spausdintos vykdančiosios institucijos rašto kopijos Tarybai teikti nereikia.

44. Ekspertinį mokslinių ataskaitų vertinimą pagal nustatytus kriterijus (3 priedas) atlieka ekspertų grupė arba pavienis (-iai) ekspertas (-ai). Ekspertų grupės (pavienio (-ių) eksperto (-ų)) darbas organizuojamas, vadovaujantis Programos nuostatomis bei atsižvelgiant į Tarybos patvirtintą Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašą. Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašas taikomas tiek, kiek tai neprieštarauja Programos nuostatoms. Kartu įvertinamas ir projektų lėšų panaudojimo tinkamumas bei pagrįstumas.

45. Tarybos komitetas, vadovaudamasis ekspertų grupės ar pavienio (-ių) eksperto (-ų) išvadomis, parengia siūlymą dvišaliam komitetui dėl projektų ataskaitų tvirtinimo.

46. Esant būtinybei, Tarybos komitetas gali kviesti projekto vadovą pristatyti mokslinę ataskaitą ar pateikti paaiškinimų dėl jos.

47. Taryba, atsižvelgusi į projekto metinės mokslinės ataskaitos įvertinimą, gali sumažinti projekto įgyvendinimui skirtas lėšas.

48. Jei mokslinė metinė ataskaita nepatvirtinama, finansavimas kitiems projekto įgyvendinimo metams neskiriamas.

49. Projekto įgyvendinimo mokslinė priežiūra taip pat gali būti vykdoma per patikras projekto įgyvendinimo vietoje. Tokiu atveju patikrą, Tarybos pirmininkui paskyrus, atlieka Tarybos atstovas ekspertas; patikra vykdoma 57–59 punktuose aprašyta tvarka.

50. Įvertinus mokslines ataskaitas, svetainėje skelbiami sprendimai dėl projektų (nurodant sutarties numerį, projekto vadovą, vykdančiąją instituciją, projekto pavadinimą, projekto vykdymui skirtas lėšas iš viso ir ataskaitiniais metais).

51. Projektų pagrindinių rezultatų santraukos, pateiktos metinėse mokslinėse ataskaitose, ir baigiamosios sėkmingai įgyvendintų projektų mokslinės ataskaitos skelbiamos svetainėje.

 

VIII. ĮGYVENDINIMO FINANSINĖ PRIEŽIŪRA

 

52. Projekto įgyvendinimui skirtos lėšos naudojamos pagal Mokslo fondo direktoriaus kasmet tvirtinamą projekto išlaidų sąmatą, kurioje nurodytos tiesioginės projekto įgyvendinimui skirtos lėšos pagal išlaidų rūšis.

53. Vykdančioji institucija ir projekto vadovas Tarybai teikia projekto finansines (ketvirtines ir metines) ataskaitas.

54. Finansinės ataskaitos – ketvirtinės ir metinės lėšų panaudojimo ataskaitos – teikiamos pagal Tarybos pirmininko patvirtintas formas sutartyje nurodytais terminais.

55. Projekto finansines ataskaitas vertina Mokslo fondas. Jei, įvertinus ketvirtinę ar metinę ataskaitą, nustatoma, kad projektas įgyvendinamas ne pagal patvirtintą projekto išlaidų sąmatą, Taryba neinformuota apie padarytus pakeitimus arba negautas leidimas tokiam keitimui, Taryba gali vienašališkai nutraukti sutartį, o projekto vadovą įrašyti į 76 punkte nurodytą sąrašą.

56. Kiekvieną ketvirtį lėšos pervedamos tik teigiamai įvertinus ankstesnio ketvirčio finansinę ataskaitą. Taryba, atsižvelgusi į projekto finansinės ataskaitos – ketvirtinės ar metinės – įvertinimą, gali sumažinti projekto įgyvendinimui skirtas lėšas.

57. Taryba gali vykdyti patikras projekto įgyvendinimo vietose, siekdama įsitikinti, ar laikomasi Tarybos patvirtintų aprašų bei kitų teisės aktų, nustatyti, ar vykdančioji institucija ir projekto vadovas vykdo sutartinius įsipareigojimus bei racionaliai naudoja lėšas, ar su projekto įgyvendinimu susijusi informacija atitinka Tarybai pateiktąją.

58. Patikros organizuojamos ir vykdomos vadovaujantis Tarybos pirmininko patvirtintu Patikrų, atliekamų mokslo projektų įgyvendinimo vietoje, tvarkos aprašu. Patikros vykdomos pagal Tarybos pirmininko patvirtintą Patikrų kalendorinį planą. Apie patikrą projekto vadovas ir vykdančioji institucija informuojami raštu ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki patikros.

59. Patikros metu nustačiusi esminių neatitikčių (trūkumų), Taryba turi teisę nutraukti sutartį.

 

IX. NUMATYTO ĮGYVENDINIMO KEITIMAS

 

60. Projekto įgyvendinimo metu projekto vadovui ir vykdančiajai institucijai gali atsirasti poreikis keisti:

60.1. projekto išlaidų sąmatą,

60.2. projekto vykdytojus,

60.3. projekto veiklas ir kita.

61. Projekto išlaidų sąmata gali būti keičiama arba tik informavus Tarybą (62 punktas), arba gavus Tarybos leidimą (63–65 punktai). Antruoju būdu keisti projekto išlaidų sąmatą galima ne dažniau kaip vieną kartą per ketvirtį. Dėl leidimo keisti projekto išlaidų sąmatą būtina kreiptis likus ne mažiau kaip 10 kalendorinių dienų iki ketvirčio pabaigos. Draudžiama:

61.1. keisti ankstesniais ketvirčiais projekto išlaidų sąmatoje numatytų lėšų apimtį,

61.2. keisti iš ankstesnių ketvirčių perkeltų lėšų paskirtį,

61.3. didinti išlaidas (pagal išlaidų rūšis), kurios buvo sumažintos vertinant paraišką,

61.4. keisti projekto išlaidų sąmatą atvejais, nurodytais svetainėje skelbiamame Projekto išlaidų sąmatos keitimų, Lietuvos mokslo tarybos laikomų netinkamais, sąraše.

62. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija informuoja Tarybą jos pirmininko nustatytos formos raštu ne vėliau kaip iki einamojo ketvirčio pabaigos, jei per kalendorinius metus keičiama ne daugiau kaip 10 proc. nuo patvirtintoje metinėje projekto išlaidų sąmatoje numatytų tiesioginių išlaidų.

63. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija kreipiasi į Tarybą prašydama leidimo keisti projekto išlaidų sąmatą jos pirmininko nustatytos formos raštu ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų iki numatomų pokyčių, jei:

63.1. numatomos keisti projekto išlaidos yra didesnės, nei nurodyta 62 punkte,

63.2. lėšų paskirtis keičiama į nenumatytą patvirtintoje projekto išlaidų sąmatoje išlaidų rūšį.

64. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija, prieš teikdami einamųjų (antrųjų) metų projekto išlaidų sąmatą, gali teikti Tarybai prašymą jos pirmininko nustatytos formos raštu ją pakeisti (palyginus su projekto išlaidų sąmata paraiškoje). Tokį prašymą galima teikti tik esant teigiamam projekto metinės finansinės ataskaitos įvertinimui.

65. Sprendimą dėl leidimo keisti projekto išlaidų sąmatą priima Mokslo fondo direktorius. Kilus klausimų dėl siūlomų pakeitimų esminės įtakos sėkmingam projekto įgyvendinimui, kreipiamasi į Tarybos komiteto pirmininką, kuris sprendimą pasiūlo pats arba šį klausimą teikia svarstyti Tarybos komitetui.

66. Projekto vykdytojai gali būti keičiami arba tik informavus Tarybą (67 punktas), arba gavus Tarybos leidimą (68 ir 69 punktai).

67. Projekto vadovas informuoja Tarybą jos pirmininko nustatytos formos raštu dėl projekto vykdytojo ne mokslininko pakeitimo ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų.

68. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija kreipiasi į Tarybą jos pirmininko nustatytos formos raštu ir su jame nurodytais priedais ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų, jei dėl svarbių priežasčių (pvz., ligos, ilgalaikės stažuotės, nėštumo ir gimdymo atostogų, motinystės (tėvystės) atostogų) norima pakeisti projekto vadovą ar kitą projekto vykdytoją mokslininką. Siūlomas kandidatas turi būti lygiavertės kvalifikacijos. Padidėjęs projekto vykdytojo darbo krūvis mokslo ir studijų institucijoje ar prisiimti įsipareigojimai kitame projekte nelaikomi svarbia priežastimi nevykdyti sutartinių įsipareigojimų.

69. Sprendimą (69.2–69.4 punktuose nurodytais atvejais – motyvuotą) dėl projekto vadovo keitimo priima Tarybos komitetas, dėl kito projekto vykdytojo mokslininko keitimo – Tarybos komiteto pirmininkas arba šį klausimą teikia svarstyti Tarybos komitetui. Galimas vienas iš šių sprendimų:

69.1. pritarti keitimui,

69.2. siūlyti pateikti kitą kandidatą,

69.3. nepritarti keitimui,

69.4. nutraukti sutartį.

70. Projekte numatytos veiklos ar kita, neišvardyta 60.1 ir 60.2 punktuose (pvz., projekto kalendoriniame plane numatytų darbų, projekto vykdytojams nustatytų funkcijų perskirstymo, komandiruotės datos keitimo, kitų, nei numatyta paraiškoje, paslaugų), veikla gali būti keičiama tik gavus Tarybos leidimą. Ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų iki numatomų keitimų Tarybai pateikiamas laisvos formos prašymas ant institucijos blanko, kurį pasirašo vykdančiosios institucijos vadovas. Prašyme turi būti aiškiai išdėstytos tokio keitimo priežastys ir aplinkybės, taip pat pateikiama kita informacija, galinti turėti įtakos sprendimo priėmimui. Sprendimą dėl nurodytų keitimų priima Mokslo fondo direktorius. Kilus klausimų dėl siūlomų pakeitimų esminės įtakos sėkmingam projekto įgyvendinimui, kreipiamasi į Tarybos komiteto pirmininką, kuris sprendimą pasiūlo pats arba šį klausimą teikia svarstyti Tarybos komitetui.

71. Jei projekto vykdytojų, projekto veiklų ir kiti keitimai lemia projekto išlaidų sąmatos keitimus, išskyrus 62 punkte nurodytą atvejį, Tarybai teikiamas ir jos pirmininko nustatytos formos prašymas keisti projekto išlaidų sąmatą (63 punktas).

72. Projekto vadovas visus projekto vykdymo ataskaitiniu laikotarpiu atsiradusius pokyčius nurodo ir paaiškina metinėje bei baigiamojoje mokslinėse ataskaitose.

 

X. SUTARTINIAI ĮSIPAREIGOJIMAI

 

73. Sutartinių įsipareigojimų vykdymas pagal anksčiau su Taryba pasirašytas sutartis yra prioritetinis. Teikiant paraišką reikia įvertinti savo užimtumą mokslo ir studijų institucijoje ir (ar) projektuose, nepriklausomai nuo jų finansavimo šaltinių.

74. Taryba sudaro ir viešai paskelbia Tyrėjų, iš esmės pažeidusių Lietuvos mokslo tarybai duotus sutartinius įsipareigojimus, sąrašą.

75. Į 74 punkte nurodytą sąrašą įrašomas projekto vykdytojas tyrėjas, jei Taryba pripažino, kad jis pažeidė Tarybos patvirtintus mokslinės veiklos etikos principus.

76. Į 74 punkte nurodytą sąrašą Tarybos komiteto nutarimu įrašomas projekto vadovas, jei:

76.1. projekto įgyvendinimas buvo nutrauktas arba projektas pripažintas neįgyvendintu,

76.2. projekto lėšos buvo panaudotos iš esmės pažeidžiant projekto išlaidų sąmatą.

77. Asmenų, įrašytų į Tyrėjų, iš esmės pažeidusių Lietuvos mokslo tarybai duotus sutartinius įsipareigojimus, sąrašą 75 punkte nurodytu atveju, paraiškos (kaip projekto vadovo ar kito vykdytojo tyrėjo) pagal visas Tarybos remiamas veiklos kryptis penkerius metus nuo įrašymo į minėtą sąrašą datos nesvarstomos.

78. Asmenų, įrašytų į Tyrėjų, iš esmės pažeidusių Lietuvos mokslo tarybai duotus sutartinius įsipareigojimus, sąrašą 76 punkte nurodytais atvejais, paraiškos kaip projekto vadovo pagal visas Tarybos remiamas veiklos kryptis trejus metus nuo įrašymo į minėtą sąrašą datos nesvarstomos.

 

XI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

79. Taryba sutartyje nurodytais terminais išnagrinėja vykdančiosios institucijos ir projekto vadovo siūlymus dėl projekto vykdymo eigos, jo sustabdymo ar nutraukimo, taip pat apeliacijas dėl Tarybos nutarimų nutraukti projekto įgyvendinimą ar keisti finansavimą.

80. Vykdančioji institucija, vadovaudamasi Mokslo ir studijų įstatymo (Žin., 2009, Nr. 54-2140) 45 straipsniu, viešai skelbia projektų mokslinių tyrimų rezultatus, kiek tai neprieštarauja intelektinės nuosavybės ir komercinių ar valstybės paslapčių apsaugą reglamentuojantiems teisės aktams.

81. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija įsipareigoja institucijos nustatyta tvarka ir sąlygomis užtikrinti tinkamą projekto įgyvendinimo metu gautų duomenų išsaugojimą ir panaudojimą, o po trejų metų nuo projekto pabaigos – sudaryti prieigos prie jų galimybę.

82. Taryba po trejų metų nuo kiekvieno iš jos finansuotų projektų pabaigos įsipareigoja sudaryti prieigos prie kiekvieno projekto baigiamosios ataskaitos galimybę.

83. Autorių teisės ir gretutinės teisės, nustatytos Lietuvos Respublikos įstatymuose ir tarptautinėse sutartyse, priklauso projekto vykdytojams tyrėjams.

84. Taryba nepretenduoja į turtines intelektinės veiklos, vykdytos per jos finansuotus projektus, rezultatų teises.

 

_________________

 

 


 

Dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Lietuvos ir Prancūzijos integruotos veiklos programos „Žiliberas“ įgyvendinimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

Dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Lietuvos ir Prancūzijos integruotos veiklos programos „Žiliberas“ projekto ataskaitos forma

 

Gauta Lietuvos mokslo taryboje                                   . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(data, laikas – pildo Taryba)

Ataskaitos registracijos Nr.                                           . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(pildo Taryba)

 

.......................................................................

(Vykdančiosios institucijos pavadinimas)

 

Projekto, vykdomo / vykdyto pagal

Dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Lietuvos ir Prancūzijos integruotos veiklos programą „Žiliberas“,

kurį pagal sutartį Nr. ... finansavo Lietuvos mokslo taryba,

......................................................................................................................................................

(projekto pavadinimas)

.................................................. ATASKAITA

(ataskaitos tipas – metinė ar baigiamoji)

 

Projekto vadovas Lietuvoje                                                        ...................................................

(Parašas)                                                            (vardas, pavardė)

 

Vykdančiosios institucijos vadovas                                            ...................................................

(Parašas)                                                            (vardas, pavardė)

 

........................................................

(ataskaitos rengimo vieta, rengimo metai)

 

1. DUOMENYS APIE PROJEKTĄ

Paraiškos registracijos Nr.

 

Projekto finansavimo sutarties Nr.

 

Projekto finansavimo sutarties pasirašymo data

 

Projekto trukmė

201... m. ... mėn. ... d. – 201... m. ... mėn. ... d.

Jei ataskaita metinė:

 

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Jei ataskaita baigiamoji:

 

Skirtos lėšos iš viso 201...– 201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

 

2. DUOMENYS APIE 201... m. PROJEKTO PARTNERIUS IR VYKDYTOJUS

(jei ataskaita metinė)

 

2. DUOMENYS APIE 201...–201... m. PROJEKTO PARTNERIUS IR VYKDYTOJUS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

2.1. VYKDANČIOJI INSTITUCIJA LIETUVOJE IR PARTNERIAI

Eil. Nr.

Institucijos pavadinimas, jos santrumpa

Vykdančioji institucija

 

1.

 

Partnerio institucija

 

2.

 

3.

 

...

 

 

2.2. PROJEKTO VYKDYTOJAI LIETUVOJE

 

Eil. Nr.

Mokslo laipsnis

Vardas, pavardė

Darbovietės pavadinimo santrumpa

Projekte atlikti tyrimai

Projekto vadovas

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

Kiti vykdytojai

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

3. PAGRINDINIAI PROJEKTO TIKSLAI IR REZULTATAI 201… METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

3. PAGRINDINIAI PROJEKTO TIKSLAI IR REZULTATAI 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

ĮVADAS

(ne daugiau kaip 3000 spaudos ženklų)

 

Glaustai pristatomas projekto tikslas ir uždaviniai, kuriuos buvo siekiama išspręsti (metinėje ataskaitoje – per ataskaitinius metus, baigiamojoje – per visą projekto vykdymo laikotarpį).

 

DĖSTOMOJI ATASKAITOS DALIS

(ne daugiau kaip 8000 spaudos ženklų)

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą pateikiama informacija apie įvykusius vizitus, nurodomi vizitų tikslai, jų metu atlikti pagrindiniai darbai ir pasiekti rezultatai. Dėl neįvykusių vizitų paaiškinama, kodėl jie neįvyko arba kada planuojama juos įvykdyti.

 

IŠVADOS

(ne daugiau kaip 1000 spaudos ženklų)

 

4. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMAS 201… METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

4. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMAS 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

Eil. Nr.

Išlaidų pavadinimas

Lėšos (tūkst. Lt)

projekte numatyta

201... metais

panaudota

201... metais1

iš viso panaudota projektui

201...–201... metais2

1.

Išlaidos paslaugoms

 

 

 

2.

Išlaidos komandiruotėms

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

_______________

1 jei lėšos panaudotos ne taip, kaip numatyta projekto sąmatoje, pateikiami laisvos formos išsamūs paaiškinimai;

2 pildoma, jei atsiskaitoma už antruosius projekto metus, teikiant baigiamąją ataskaitą.

 

5. PROJEKTO MOBILUMO VEIKLŲ REZULTATAI 201... METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

5. PROJEKTO MOBILUMO VEIKLŲ REZULTATAI 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

Eil. Nr.

Mobilumo veiklų rezultatai

201…

metais

201...–201...

metais3

1.

Pranešimai tarptautinėse konferencijose4

 

 

2.

Surengtos konferencijos, seminarai, kt. renginiai5

 

 

3.

Bendras projekto vykdytojų skaičius

 

 

3.1.

Lietuvos vykdytojų skaičius

 

 

3.1.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.1.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.1.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.1.4.

Vykdytojų ne tyrėjų skaičius

 

 

3.2.

Prancūzijos vykdytojų skaičius

 

 

3.2.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.2.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.2.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.2.4.

Vykdytojų ne tyrėjų skaičius

 

 

4.

Vizitų ir jų dienų skaičius, iš jų:

 

 

4.1.

Lietuvos vykdytojai Prancūzijoje

....asm., ......................d.

....asm., ......................d.

4.2.

Prancūzijos vykdytojai Lietuvoje

....asm., ......................d.

....asm., ......................d.

 

__________________

3 pildoma, jei teikiama baigiamoji ataskaita;

4 nurodyti skaičių, renginį bei vietą;

5 nurodyti skaičių ir vietą.

 

_________________

 

 


 

Dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Lietuvos ir Prancūzijos integruotos veiklos programos „Žiliberas“ įgyvendinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Rašoma vykdančiosios institucijos firminiame blanke)

 

Lietuvos mokslo tarybai                                                                                             20..-..-..  Nr.

 

DĖL DVIŠALIO BENDRADARBIAVIMO MOKSLINIŲ TYRIMŲ IR EKSPERIMENTINĖS PLĖTROS SRITYJE LIETUVOS IR PRANCŪZIJOS INTEGRUOTOS VEIKLOS PROGRAMOS „ŽILIBERAS“ PROJEKTO ATASKAITOS PATEIKIMO

 

................................................................... , vykdydama sutarties, pasirašytos su Lietuvos

(mokslo ir studijų institucijos pavadinimas)

mokslo taryba, įsipareigojimus, teikia projekto „......................................................................... “

(projekto pavadinimas)

....................................................... ataskaitą.

(ataskaitos tipas – metinė, ar baigiamoji)

 

Duomenys apie pateiktą ataskaitą:

 

Programos, pagal kurią vykdomas projektas, pavadinimas

Dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Lietuvos ir Prancūzijos integruotos veiklos programa „Žiliberas“

Paraiškos registracijos Nr.

 

Sutarties Nr., data

 

Projekto vadovas (mokslo laipsnis, vardas, pavardė)     

 

Projekto pradžia, pabaiga (metai, mėnuo, diena)

 

Laikotarpis, už kurį teikiama ataskaita (metai)

 

 

Projekto vadovas Lietuvoje                                                         ..................................................

(Parašas)                                               (vardas, pavardė)

 

Vykdančiosios institucijos vadovas                                            ...................................................

(Parašas)                                               (vardas, pavardė)

 

_________________

 

 


 

Dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Lietuvos ir Prancūzijos integruotos veiklos programos „Žiliberas“ įgyvendinimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

Dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Lietuvos ir Prancūzijos integruotos veiklos programos „Žiliberas“ projekto ataskaitos vertinimo forma

 

Paraiškos registracijos numeris .................................................................................................................................................

Sutarties numeris .........................................................................................................................................................................

Projekto pavadinimas ................................................................................................................................................................

Projekto vadovas ........................................................................................................................................................................

 

Aš, čia pasirašęs ekspertas, patvirtinu, kad:

£[] šios ataskaitos teigiamo ar neigiamo vertinimo atveju neturėsiu tiesioginės ar netiesioginės materialios ar asmeninės naudos;

£[] šios ataskaitos negaliu vertinti dėl tiesioginio ar netiesioginio interesų konflikto.

 

Vertinama projekto

£[] metinė

ataskaita

£[] baigiamoji

 

I. Įvertinimas pagal kriterijus:

Vertinimo kriterijus

Atitiktis kriterijui

Įvertinimo paaiškinimas

1. Ar projektas įgyvendinamas laikantis paraiškoje numatyto plano?

TAIP arba NE

 

2. Ar įvykdyti visi planuoti vizitai? Ar vizitų metu įvykdyti visi planuoti darbai ir pasiekti planuoti rezultatai?

TAIP arba NE

 

3. Ar projekto lėšos panaudotos tinkamai ir pagrįstai?

TAIP arba NE

 

4. Ar vizitų metu pasiekti rezultatai yra kokybiški ir svarbūs?

TAIP arba NE

 

 

II. Galutinė išvada:

 

£[]     ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTĄ LAIKYTI ĮGYVENDINTU

£[]     ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ TĘSTI

£[]     ATASKAITĄ TAISYTI

£[]     ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ NUTRAUKTI

£[]     ATASKAITOS NETVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ NUTRAUKTI

£[]     ATASKAITOS NETVIRTINTI, PROJEKTĄ LAIKYTI NEĮGYVENDINTU

 

III. Kiti siūlymai

…..................................................................................................................................................

 

Data .............

 

Ekspertas

(Kai individualus vertinimas)  

 

Ekspertų grupės vadovas                 

(Kai apibendrinamasis vertinimas)        

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .                                        . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  

(parašas)                                                          (vardas, pavardė)

 

_________________

 

Patvirtinta. Neteko galios nuo 2016-05-27

Priedo naikinimas:

Nr. VIII-7, 2016-05-23, paskelbta TAR 2016-05-26, i. k. 2016-14056

 


Lietuvos ir Valonijos – Briuselio dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros srityje programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

Lietuvos ir Valonijos – Briuselio dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros srityje programos projekto ataskaitos forma

 

Gauta Lietuvos mokslo taryboje                                   . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(data, laikas – pildo Taryba)

Ataskaitos registracijos Nr.                                           . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(pildo Taryba)

 

................................................................

(vykdančiosios institucijos pavadinimas)

 

Projekto, vykdomo / vykdyto pagal

Lietuvos ir Valonijos – Briuselio dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros srityje programą,

kurį pagal sutartį Nr. ... finansavo Lietuvos mokslo taryba,

......................................................................................................................................................

(projekto pavadinimas)

........................................................ ATASKAITA

(ataskaitos tipas – metinė ar baigiamoji)

 

Projekto vadovas Lietuvoje                                                        ...................................................

(Parašas)                                                          (vardas, pavardė)

 

Vykdančiosios institucijos vadovas                                            ...................................................

(Parašas)                                                          (vardas, pavardė)

 

........................................................

(ataskaitos rengimo vieta, rengimo metai)

 

1. DUOMENYS APIE PROJEKTĄ

Paraiškos registracijos Nr.

 

Projekto finansavimo sutarties Nr.

 

Projekto finansavimo sutarties pasirašymo data

 

Projekto trukmė

201... m. ... mėn. ... d. – 201... m. ... mėn. ... d.

Jei ataskaita metinė:

 

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Jei ataskaita baigiamoji:

 

Skirtos lėšos iš viso 201...–201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

 

2. DUOMENYS APIE 201... m. PROJEKTO PARTNERIUS IR VYKDYTOJUS

(jei ataskaita metinė)

 

2. DUOMENYS APIE 201...–201... m. PROJEKTO PARTNERIUS IR VYKDYTOJUS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

2.1. VYKDANČIOJI INSTITUCIJA LIETUVOJE IR PARTNERIAI

Eil. Nr.

Institucijos pavadinimas, jos santrumpa

Vykdančioji institucija

 

1.

 

Partnerio institucija

 

2.

 

3.

 

...

 

 

2.2. PROJEKTO VYKDYTOJAI LIETUVOJE

 

Eil. Nr.

Mokslo laipsnis

Vardas, pavardė

Darbovietės pavadinimo santrumpa

Projekte atlikti tyrimai

Projekto vadovas

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

Kiti vykdytojai

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

3. PAGRINDINIAI PROJEKTO TIKSLAI IR REZULTATAI 201… METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

3. PAGRINDINIAI PROJEKTO TIKSLAI IR REZULTATAI 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

ĮVADAS

(ne daugiau kaip 3000 spaudos ženklų)

 

Glaustai pristatomas projekto tikslas ir uždaviniai, kuriuos buvo siekiama išspręsti (metinėje ataskaitoje – per ataskaitinius metus, baigiamojoje – per visą projekto vykdymo laikotarpį).

 

DĖSTOMOJI ATASKAITOS DALIS

(ne daugiau kaip 8000 spaudos ženklų)

 

3.1. Vizitų tikslai ir rezultatai

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą, pateikiama informacija apie įvykusius vizitus, nurodomi vizitų tikslai, jų metu atlikti pagrindiniai darbai ir pasiekti rezultatai. Dėl neįvykusių vizitų paaiškinama, kodėl jie neįvyko arba kada planuojama juos įvykdyti.

 

3.2. Bendrų seminarų, konferencijų, susitikimų tikslai ir rezultatai (jei taikoma)

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą pateikiama informacija apie suorganizuotus seminarus, konferencijas, susitikimus bei kitus renginius; nurodomi jų tikslai, pagrindiniai ir pasiekti rezultatai. Dėl neįvykusių renginių paaiškinama, kodėl jie neįvyko ir ar planuojama juos organizuoti ateityje.

 

3.3. Parengti bendri straipsniai, leidiniai, bendrų renginių medžiaga (jei taikoma)

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą, pateikiama informacija apie išleistus ar pateiktus spaudai bendrus straipsnius, leidinius, bendrų renginių medžiagą, pagrindinius, su jų rengimu susijusius, atliktus darbus. Dėl neišleistų ar nepateiktų spaudai straipsnių paaiškinama, kodėl vėluojama juos išleisti ir ar planuojama juos išleisti.

 

IŠVADOS

(ne daugiau kaip 1000 spaudos ženklų)

 

 

4. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMAS 201… METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

4. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMAS 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

Eil. Nr.

Išlaidų pavadinimas

Lėšos (tūkst. Lt)

Projekte numatyta

201... metais

Panaudota

201... metais1

Iš viso panaudota projektui

201...–201... metais2

1.

Išlaidos paslaugoms

 

 

 

2.

Išlaidos autoriniams darbams

(jei taikoma)

 

 

 

3.

Išlaidos prekėms

(jei taikoma)

 

 

 

4.

Išlaidos komandiruotėms

 

 

 

5.

Netiesioginės išlaidos

(jei taikoma)

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

____________________

1 jei lėšos panaudotos ne taip, kaip numatyta projekto sąmatoje, pateikiami laisvos formos išsamūs paaiškinimai;

2 pildoma, jei atsiskaitoma už antruosius projekto metus, teikiant baigiamąją ataskaitą.

 

5...PROJEKTO MOBILUMO VEIKLŲ REZULTATAI 201... METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

5...PROJEKTO MOBILUMO VEIKLŲ REZULTATAI 201…–201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

Eil. Nr.

Mobilumo veiklų rezultatai

201…

metais

201...–201...

metais3

1.

Pranešimai tarptautinėse konferencijose4

 

 

2.

Surengtos konferencijos, seminarai, kt. renginiai5

 

 

3.

Bendras projekto vykdytojų skaičius

 

 

3.1.

Lietuvos vykdytojų skaičius

 

 

3.1.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.1.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.1.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.1.4.

Vykdytojų ne tyrėjų skaičius

 

 

3.2.

Valonijos – Briuselio   vykdytojų skaičius

 

 

3.2.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.2.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.2.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.2.4.

Vykdytojų ne tyrėjų skaičius

 

 

4.

Vizitų ir jų dienų skaičius, iš jų:

 

 

4.1.

Lietuvos vykdytojai Valonijoje – Briuselyje

....asm., ......................d.

....asm., ......................d.

4.2.

Valonijos – Briuselio   vykdytojai  Lietuvoje

....asm., ......................d.

....asm., ......................d.

 

____________________

3 pildoma, jei teikiama baigiamoji ataskaita;

4 nurodyti skaičių, renginį bei vietą;

5 nurodyti skaičių ir vietą.

 

6. 201... METAIS PASKELBTŲ AR PRIIMTŲ SPAUDAI STRAIPSNIŲ KOPIJOS

(jei taikoma)

 

Pridedamos straipsnių kopijos.

 

_________________

 

 


 

Lietuvos ir Valonijos – Briuselio dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros srityje programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Rašoma institucijos firminiame blanke)

 

Lietuvos mokslo tarybai                                                                                             20..-..-..  Nr.

 

Dėl Lietuvos ir Valonijos – Briuselio dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros srityje programos PROJEKTO ATASKAITOS PATEIKIMO

 

................................................................... , vykdydama sutarties, pasirašytos su Lietuvos

(Mokslo ir studijų institucijos pavadinimas)

mokslo taryba, įsipareigojimus, teikia projekto „......................................................................... “

(projekto pavadinimas)

....................................................... ataskaitą.

(ataskaitos tipas – metinė, ar baigiamoji)

 

Duomenys apie pateiktą ataskaitą:

 

Programos, pagal kurią vykdomas projektas, pavadinimas

Lietuvos ir Valonijos – Briuselio dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros srityje programa

Paraiškos registracijos Nr.

 

Sutarties Nr., data

 

Projekto vadovas (mokslo laipsnis, vardas, pavardė)     

 

Projekto pradžia, pabaiga (metai, mėnuo, diena)

 

Laikotarpis, už kurį teikiama ataskaita (metai)

 

 

Projekto vadovas Lietuvoje                                                         ..................................................

(Parašas)                                               (vardas, pavardė)

 

Vykdančiosios institucijos vadovas                                            ...................................................

(Parašas)                                               (vardas, pavardė)

 

_________________

 

 


 

Lietuvos ir Valonijos – Briuselio dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros srityje programos įgyvendinimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

Lietuvos ir Valonijos – Briuselio dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros srityje projekto ataskaitos vertinimo forma

 

Paraiškos registracijos numeris .................................................................................................................................................

Sutarties numeris .........................................................................................................................................................................

Projekto pavadinimas ................................................................................................................................................................

Projekto vadovas ........................................................................................................................................................................

 

Aš, čia pasirašęs ekspertas, patvirtinu, kad:

£[] šios ataskaitos teigiamo ar neigiamo vertinimo atveju neturėsiu tiesioginės ar netiesioginės materialios ar asmeninės naudos;

£[] šios ataskaitos negaliu vertinti dėl tiesioginio ar netiesioginio interesų konflikto.

 

Vertinama projekto

£[] metinė

ataskaita

£[] baigiamoji

 

I. Įvertinimas pagal kriterijus:

Vertinimo kriterijus

Atitiktis kriterijui

Įvertinimo paaiškinimas

1. Ar projektas įgyvendinamas laikantis paraiškoje numatyto plano?

TAIP arba NE

 

2. Ar įvykdyti visi planuoti vizitai? Ar vizitų metu įvykdyti visi planuoti darbai ir pasiekti planuoti rezultatai?

TAIP arba NE

 

3. Ar projekto lėšos panaudotos tinkamai ir pagrįstai?

TAIP arba NE

 

4. Ar vizitų metu pasiekti rezultatai yra kokybiški ir svarbūs?

TAIP arba NE

 

 

II. Galutinė išvada:

 

£[] ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTĄ LAIKYTI ĮGYVENDINTU

£[] ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ TĘSTI

£[] ATASKAITĄ TAISYTI

£[] ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ NUTRAUKTI

£[] ATASKAITOS NETVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ NUTRAUKTI

£[] ATASKAITOS NETVIRTINTI, PROJEKTĄ LAIKYTI NEĮGYVENDINTU

 

III. Kiti siūlymai

......................................................................................................................................................

 

Data .........................

 

Ekspertas

(Kai individualus vertinimas)  

 

Ekspertų grupės vadovas

(Kai apibendrinamasis vertinimas)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .                                        . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  

(parašas)                                                             (vardas, pavardė)

 

_________________

 

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos mokslo tarybos

2013 m. liepos 25 d. nutarimu Nr. VIII-3

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS IR SLOVAKIJOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO, MOKSLINIŲ TYRIMŲ IR SPORTO MINISTERIJOS BENDRADARBIAVIMO MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ SRITYJE PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Slovakijos Respublikos švietimo, mokslo, mokslinių tyrimų ir sporto ministerijos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos įgyvendinimo tvarkos aprašas (toliau vadinama – Aprašas) nustato paraiškų teikimo, siekiant gauti finansavimą projektams vykdyti pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Slovakijos Respublikos švietimo, mokslo, mokslinių tyrimų ir sporto ministerijos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos bendrąsias sąlygas (toliau vadinama – Programa), šių paraiškų vertinimo, valstybės biudžeto lėšų skyrimo, ataskaitų teikimo bei vertinimo Lietuvos mokslo taryboje (toliau vadinama – Taryba) tvarką.

2. Šis Aprašas taikomas Lietuvos mokslo ir studijų institucijoms, įtrauktoms į Švietimo ir mokslo institucijų registrą. Kvietime teikti paraiškas gali būti nustatyta papildomų reikalavimų dalyviams.

3. Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Jungtinis komitetas – Programos komitetas, atsakingas už programos koordinavimą. Lietuvos atstovus į komitetą skiria Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija;

3.2. paraiška  trijų dalių (prašymo, projekto aprašo ir vykdančiosios institucijos rašto) dokumentas, kurį, siekdamas gauti finansavimą Programos projektui vykdyti, Tarybai teikia pareiškėjas;

3.3. pareiškėjas – projekto vadovas ir kiti vykdytojai kartu su vykdančiąja institucija teikiantys paraišką;

3.4. partneris – projekte dalyvaujantys vykdytojai kartu su mokslo ir studijų institucija iš Slovakijos Respublikos;

3.5. projektas – mokslinių tyrimų ir su jais susijusių veiklų visuma, kuriuos per numatytą laiką atlieka projekto vykdytojai iš Lietuvos, nustatytiems tikslams, iškeltiems uždaviniams ir numatytiems rezultatams pasiekti; projektas turi atitikti Programos reikalavimus;

3.6. projekto vadovas – mokslininkas, kartu su kitais vykdytojais tyrėjais įgyvendinantis projektą ir vadovaujantis jo įgyvendinimui Lietuvoje, arba mokslininkas vienas pats įgyvendinantis projektą Lietuvoje;

3.7. projekto vykdytojas – projekto vykdytojas tyrėjas arba projekto vykdytojas (ne tyrėjas);

3.8. projekto vykdytojas tyrėjas – Lietuvos mokslo ir studijų institucijos tyrėjas, vykdantis projektą ir tokiu būdu iš esmės dalyvaujantis įgyvendinant jo tikslus; projekto vykdytoju tyrėju laikomas ir projekto vadovas;

3.9. projekto vykdytojas (ne tyrėjas) – Lietuvos mokslo ir studijų institucijos darbuotojas, atliekantis jam paskirtą darbą projekto tikslams pasiekti ir taip prisidedantis prie projekto įgyvendinimo;

3.10. Tarybos komitetas – vienas iš dviejų Tarybos ekspertų komitetų – Humanitarinių ir socialinių mokslų komitetas arba Gamtos ir technikos mokslų komitetas;

3.11. Vykdančioji institucija – Lietuvos mokslo ir studijų institucija, kuri įtraukta į Švietimo ir mokslo institucijų registrą ir sudaro projekto vykdytojams sąlygas projektui įgyvendinti bei teisės aktų nustatyta tvarka administruoja projektui skirtas lėšas.

4. Pagal šį Aprašą skiriamos valstybės biudžeto lėšos yra tikslinės. Jos skiriamos Aprašo 8 punkte numatytoms veikloms finansuoti.

 

II. LĖŠŲ skyrimo Principai ir bendrieji reikalavimai projektams

 

5. Taryba šio Aprašo nustatyta tvarka skiria valstybės biudžeto lėšas Programos projektų veikloms, nefinansuojamoms iš kitų finansavimo šaltinių, finansuoti.

6. Skiriamų lėšų dydis priklauso nuo paraiškos pagrįstumo, tinkamumo ir valstybės biudžeto asignavimų, skirtų Programai. Skiriamų lėšų dydis gali siekti iki 100 procentų prašomų finansuoti lėšų.

7. Didžiausia galima projekto trukmė ir tinkamos finansuoti mokslinių tyrimų sritys nurodomos Programos ir kvietimo teikti paraiškas dokumentuose.

8. Projekto veiklos, kurioms, vadovaujantis Programoje nustatytais dydžiais ir nurodytomis sąlygomis, gali būti skiriamos lėšos (jei kvietime teikti paraiškas nenustatyta kitaip):

8.1. projekto vykdytojų trumpalaikiams vizitams į partnerio šalį;

8.2. bendriems seminarams, konferencijoms ir susitikimams Lietuvoje organizuoti;

8.3. bendrų straipsnių (leidinių) ir bendrų renginių medžiagos techniniam rengimui ir leidybai, kai gautas vykdančiosios institucijos pritarimas jos nustatyta tvarka.

9. Tyrėjas gali teikti tik vieną to paties kvietimo paraišką (kaip projekto vadovas ar kitas vykdytojas), jei kvietime nenurodyta kitaip.

10. Asmuo, nesantis projekto vykdytoju, negali vykti į trumpalaikius vizitus.

11. Vykdančioji institucija, apskaičiuodama projekto vykdytojų komandiruočių metu patirtas apgyvendinimo išlaidas ir dienpinigius, vadovaujasi atitinkamais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

12. Vykdančioji institucija, pirkdama prekes, paslaugas ar darbus, vadovaujasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

13. Netiesioginės išlaidos (institucijų išlaidos projektui vykdyti) yra tinkamos finansuoti, jei jų dydis neviršija 10 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

14. Pirkimo pridėtinės vertės mokestis (toliau – PVM), susijęs su iš Programos projektams finansuoti skirtų lėšų pirktomis prekėmis ar paslaugomis ir dengiamas iš šių lėšų, į PVM atskaitą ir į PVM deklaraciją negali būti įtraukiamas.

 

III. TINKAMOS IR NETINKAMOS IŠLAIDOS

 

15. Tinkamos išlaidos turi atitikti šiuos kriterijus:

15.1. būti aiškiai apibrėžtos pagal išlaidų rūšis;

15.2. būti realios ir teisingos, pagrįstos finansiniais dokumentais;

15.3. būti būtinos projektui įgyvendinti;

15.4. būti patirtos projekto įgyvendinimo metu.

16. Tinkamų išlaidų rūšys, kurioms finansuoti šiame Apraše nustatyta tvarka gali būti skiriamos lėšos:

16.1. išlaidos paslaugoms;

16.2. išlaidos autoriniams darbams;

16.3. išlaidos prekėms;

16.4. išlaidos komandiruotėms;

16.5. netiesioginės išlaidos.

17. Netinkamos išlaidos yra:

17.1. išlaidos baudoms sumokėti ir (arba) finansinėms sankcijoms atlikti ir (arba) bylinėjimosi išlaidoms padengti;

17.2. išlaidos debeto palūkanoms, finansinėms operacijoms, komiso rinkliavoms, nuostoliams, atsiradusiems dėl užsienio valiutos keitimo, kitiems grynai finansiniams sandorių kaštams;

17.3. išlaidos paskoloms, lizingo veikloms;

17.4. išlaidos projektui parengti;

17.5. deklaruotos, patirtos ar kompensuotos išlaidos, susijusios su kitais vykdančiojoje institucijoje vykdomais mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros projektais.

18. Išlaidos pripažįstamos tinkamomis, jei atitinka Aprašo 15 punkto kriterijų reikalavimus bei yra teisingai ir sąžiningai paskirstytos pagal Aprašo 16 punkte nustatytas išlaidų rūšis.

 

IV. paraiškų TEIKIMAS

 

19. Paraiškos teikiamos pagal kvietimus, skelbiamus vienu metu abejose Programoje dalyvaujančiose šalyse.

20. Lietuvoje kvietimus teikti paraiškas skelbia Taryba; kvietimai skelbiami Tarybos interneto svetainėje www.lmt.lt (toliau – svetainė).

21. Kvietime nurodomos paraiškų teikimo bendrosios nuostatos ir specialieji konkretaus kvietimo teikti paraiškas reikalavimai. Taip pat nurodomas paraiškų priėmimo terminas, vieta, už priėmimą atsakingi Tarybos Mokslo fondo (toliau – Mokslo fondas) darbuotojai ir kita informacija.

22. Pareiškėjai užpildo paraišką Tarybos elektroninėje sistemoje, kurios adresas nurodomas kvietime. Paraišką sudaro:

22.1. prašymas;

22.2. projekto aprašas;

22.3. vykdančiosios institucijos raštas.

23. Paraiška pradedama rengti elektroninėje sistemoje užpildant kvietime nurodytą projekto aprašo formą. Projekto aprašas rengiamas pagal Programos reikalavimus. Spausdintos projekto aprašo kopijos Tarybai teikti nereikia.

24. Prašymas, kurį pasirašo projekto vadovas ir kiti vykdytojai tyrėjai, bei vykdančiosios institucijos raštas rengiami pagal Tarybos pirmininko patvirtintas formas ir nuskenavus įkeliami į elektroninę sistemą. Spausdintų prašymo ir vykdančiosios institucijos rašto kopijų Tarybai teikti nereikia.

25. Kvietime teikti paraiškas gali būti nurodytas reikalavimas pateikti papildomų dokumentų.

26. Paraiška Tarybai turi būti pateikta iki kvietime nurodyto termino pabaigos. Paraiškos, pateiktos vėliau nei kvietime nurodytas terminas, nevertinamos.

 

V. PARAIŠKŲ VERTINIMAS, ATRANKA ir SPRENDIMO DĖL FINANSAVIMO PRIĖMIMAS

 

27. Pasibaigus paraiškų priėmimo terminui, atliekama jų administracinė patikra ir ekspertinis vertinimas.

28. Administracinę patikrą vykdo Mokslo fondas. Jos metu tikrinama kiekvienos Tarybai pateiktos paraiškos atitiktis Programoje, Apraše ir kvietime nurodytiems reikalavimams. Nustačius neesminių neatitikčių, projekto vadovui suteikiama galimybė juos pašalinti per dvi darbo dienas nuo pranešimo išsiuntimo paraiškoje nurodytu projekto vadovo elektroniniu paštu dienos. Projekto pagrindimo, jo veiklų apibūdinimo, išlaidų sąmatos taisyti neleidžiama. Administracinės patikros rezultatai įforminami Tarybos pirmininko patvirtintos formos administracinės patikros pažymoje. Administracinės patikros rezultatai, konkursui pateiktų paraiškų ir paraiškų, atitikusių administracinės patikros reikalavimus, sąrašai (juose nurodoma paraiškos registracijos numeris, vykdančioji institucija, projektui prašomos lėšos) skelbiami svetainėje.

29. Paraiškos, atitikusios administracinės patikros reikalavimus, teikiamos ekspertiniam vertinimui. Likusios paraiškos toliau nevertinamos.

30. Ekspertinio vertinimo metu pagal Programoje ar kvietimo dokumentuose nustatytus kriterijus įvertinama paraiškos kokybė.

31. Ekspertinį paraiškų vertinimą atlieka ekspertų grupės, kurios sudaromos ir savo darbą organizuoja vadovaujantis Programos nuostatomis bei atsižvelgdamos į Tarybos patvirtintą „Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašą“. „Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašas“ taikomas tiek, kiek tai neprieštarauja Programos nuostatoms.

32. Ekspertinis vertinimas laikomas baigtu, kai visos paraiškos suskirstytos į finansuotinas ir nefinansuotinas, finansuotinos paraiškos išdėstytos pirmumo tvarka, nurodžius kiekvieno projekto įgyvendinimui skirtinas lėšas.

33. Tarybos komitetas pagal jo kompetencijai priklausančias mokslo sritis gali paskirti kelioms ekspertų grupėms sudaryti bendrą finansuotinų paraiškų eilę.

34. Tarybos komitetas, vadovaudamasis ekspertų grupių sudarytais finansuotinų paraiškų sąrašais ir atsižvelgdamas į turimas lėšas, parengia siūlymą Jungtiniam komitetui dėl siūlomų finansuoti projektų.

35. Sprendimą dėl finansuojamų projektų ir lėšų skyrimo pirmiesiems projekto vykdymo metams priima Jungtinis komitetas.

36. Svetainėje skelbiamas finansuojamų projektų (nurodant paraiškos registracijos numerį, projekto vadovą, vykdančiąją instituciją, projekto pavadinimą, projektui prašomas lėšas, projekto vykdymui pirmaisiais projekto metais skirtas lėšas) sąrašas.

 

VI. sutarties pasirašymas

 

37. Tarybos pirmininkas, vadovaudamasis Jungtinio komiteto sprendimu, tvirtina finansuojamų projektų sąrašą.

38. Tarybos pirmininkui patvirtinus finansuojamų projektų sąrašą, dėl kiekvieno į jį įtraukto projekto įgyvendinimo pasirašoma trišalė Tarybos pirmininko patvirtintos formos projekto finansavimo sutartis (toliau – sutartis). Sutarties šalys yra Taryba, vykdančioji institucija ir projekto vadovas.

39. Mokslo fondas konkursą laimėjusio projekto vadovui elektroniniu paštu išsiunčia pranešimą apie ketinimą pasirašyti sutartį ir pradinius duomenis jos projektui rengti. Jei Jungtinis komitetas nurodo keisti projekto išlaidų sąmatą, projekto vadovo prašoma per nustatytą laiką ją patikslinti elektroninėje sistemoje ir apie tai informuoti Mokslo fondą.

40. Parengtą sutarties projektą Mokslo fondas projekto vadovui išsiunčia elektroniniu paštu. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija turi pasirašyti sutartį per 10 darbo dienų nuo sutarties projekto išsiuntimo dienos. Jei projekto vadovas ir vykdančioji institucija dėl objektyvių priežasčių negali pasirašyti sutarties nustatytais terminais, iki nustatyto sutarties pasirašymo termino pabaigos, pateikia Tarybai motyvuotą prašymą nustatyti kitą sutarties pasirašymo terminą. Nepasirašius sutarties per nustatytą terminą ir nesikreipus dėl kito sutarties pasirašymo termino nustatymo laikoma, kad kitos šalys atsisakė pasirašyti sutartį.

41. Vykdančiosios institucijos ir projekto vadovai pasirašo tris išspausdintos sutarties egzempliorius (prie kiekvieno iš jų pridedami parengti ir pasirašyti sutarties priedai) ir pateikia Mokslo fondui. Mokslo fondas patvirtina sutarties priedą – projekto sąmatą – ir pasirašo sutartį. Po vieną sutarties su priedais egzempliorių grąžinama vykdančiajai institucijai ir projekto vadovui.

 

VII. Įgyvendinimo mokslinė priežiūra

 

42. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija Tarybai teikia projekto mokslines (metinę ir baigiamąją) ataskaitas.

43. Mokslinė metinė ataskaita teikiama po pirmųjų projekto įgyvendinimo metų, ne vėliau kaip iki metų, einančių po ataskaitinio laikotarpio, sausio 8-os dienos. Mokslinė baigiamoji ataskaita teikiama ne vėliau kaip 8-ą dieną po projekto pabaigos.

44. Mokslinė ataskaita Tarybai teikiama sutartyje nurodytais terminais užpildant 1 priedo formą elektroninėje sistemoje. Kartu teikiamas vykdančiosios institucijos parengtas raštas pagal 2 priede nustatytą formą. Jis nuskenavus įkeliamas į elektroninę sistemą. Spausdintos vykdančiosios institucijos rašto kopijos Tarybai teikti nereikia.

45. Ekspertinį mokslinių ataskaitų vertinimą pagal nustatytus kriterijus (3 priedas) atlieka ekspertų grupė arba pavienis (-iai) ekspertas (-ai). Ekspertų grupės (pavienio (-ių) eksperto (-ų)) darbas organizuojamas, vadovaujantis Programos nuostatomis bei atsižvelgiant į Tarybos patvirtintą „Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašą“. „Mokslo projektų ir jų ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašas“ taikomas tiek, kiek tai neprieštarauja Programos nuostatoms. Kartu įvertinamas ir projektų lėšų panaudojimo tinkamumas bei pagrįstumas.

46. Tarybos komitetas, vadovaudamasis ekspertų grupės ar pavienio (-ių) eksperto (-ų) išvadomis, parengia siūlymą Jungtiniam komitetui dėl projektų ataskaitų tvirtinimo.

47. Esant būtinybei, Tarybos komitetas gali kviesti projekto vadovą pristatyti mokslinę ataskaitą ar pateikti paaiškinimų dėl jos.

48. Taryba, atsižvelgusi į projekto metinės mokslinės ataskaitos įvertinimą, gali sumažinti projekto įgyvendinimui skirtas lėšas.

49. Jei mokslinė metinė ataskaita nepatvirtinama, finansavimas kitiems projekto įgyvendinimo metams neskiriamas.

50. Projekto įgyvendinimo mokslinė priežiūra taip pat gali būti vykdoma per patikras projekto įgyvendinimo vietoje. Tokiu atveju patikrą, Tarybos pirmininkui paskyrus, atlieka Tarybos atstovas ekspertas; patikra vykdoma 60–62 punktuose aprašyta tvarka.

51. Įvertinus mokslines ataskaitas, svetainėje skelbiami sprendimai dėl projektų (nurodant sutarties numerį, projekto vadovą, vykdančiąją instituciją, projekto pavadinimą, projekto vykdymui skirtas lėšas iš viso ir ataskaitiniais metais).

52. Projektų pagrindinių rezultatų santraukos, pateiktos metinėse mokslinėse ataskaitose, ir baigiamosios sėkmingai įgyvendintų projektų mokslinės ataskaitos skelbiamos svetainėje.

 

VIII. ĮGYVENDINIMO FINANSINĖ PRIEŽIŪRA

 

53. Projekto įgyvendinimui skirtos lėšos naudojamos pagal Mokslo fondo direktoriaus kasmet tvirtinamą projekto išlaidų sąmatą, kurioje nurodytos tiesioginės ir netiesioginės projekto įgyvendinimui skirtos lėšos pagal išlaidų rūšis.

54. Vykdančioji institucija ir projekto vadovas Tarybai teikia projekto finansines (ketvirtines ir metines) ataskaitas.

55. Finansinės ataskaitos – ketvirtinės ir metinės lėšų panaudojimo ataskaitos – teikiamos pagal Tarybos pirmininko patvirtintas formas sutartyje nurodytais terminais.

56. Projekto finansines ataskaitas vertina Mokslo fondas. Jei įvertinus ketvirtinę ar metinę ataskaitą nustatoma, kad projektas įgyvendinamas ne pagal patvirtintą projekto išlaidų sąmatą, Taryba neinformuota apie padarytus pakeitimus arba negautas leidimas tokiam keitimui, Taryba gali vienašališkai nutraukti sutartį, o projekto vadovą įrašyti į 77 punkte nurodytą sąrašą.

57. Kiekvieną ketvirtį lėšos pervedamos tik teigiamai įvertinus ankstesnio ketvirčio finansinę ataskaitą. Taryba, atsižvelgusi į projekto finansinės ataskaitos – ketvirtinės ar metinės – įvertinimą, gali sumažinti projekto įgyvendinimui skirtas lėšas.

58. Už laiku negrąžintas nepanaudotas projekto įgyvendinimui skirtas lėšas arba pavėluotai įteiktas lėšų panaudojimo ataskaitas Taryba turi teisę:

58.1. sumažinti po 3 procentus antrųjų projekto vykdymo metų netiesiogines projekto vykdymui skirtas lėšas už kiekvieną pavėluotą dieną įteikti ketvirtinę lėšų panaudojimo ataskaitą;

58.2. sumažinti po 10 procentų antrųjų projekto vykdymo metų netiesiogines projekto vykdymui skirtas lėšas už kiekvieną pavėluotą dieną įteikti metinę lėšų panaudojimo ataskaitą.

59. Vykdančioji institucija visų tais metais Tarybos finansuotų projektų netiesiogines išlaidas turi naudoti laikydamasi Tarybos pirmininko nustatyto netiesioginių išlaidų santykio tarp išlaidų grupių. Nesilaikant šio reikalavimo, Taryba turi teisę nutraukti visas su ta vykdančiąja institucija sudarytas sutartis.

60. Taryba gali vykdyti patikras projekto įgyvendinimo vietose siekdama įsitikinti, ar laikomasi Tarybos patvirtintų aprašų bei kitų teisės aktų, nustatyti, ar vykdančioji institucija ir projekto vadovas vykdo sutartinius įsipareigojimus bei racionaliai naudoja lėšas, ar su projekto įgyvendinimu susijusi informacija atitinka Tarybai pateiktąją.

61. Patikros organizuojamos ir vykdomos vadovaujantis Tarybos pirmininko patvirtintu Patikrų, atliekamų mokslo projektų įgyvendinimo vietoje, tvarkos aprašu. Patikros vykdomos pagal Tarybos pirmininko patvirtintą Patikrų kalendorinį planą. Apie patikrą projekto vadovas ir vykdančioji institucija informuojami raštu ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki patikros.

62. Patikros metu nustačiusi esminių neatitikčių (trūkumų), Taryba turi teisę nutraukti sutartį.

 

IX. NUMATYTO ĮGYVENDINIMO KEITIMAS

 

63. Projekto įgyvendinimo metu projekto vadovui ir vykdančiajai institucijai gali atsirasti poreikis keisti:

63.1. projekto išlaidų sąmatą,

63.2. projekto vykdytojus,

63.3. projekto veiklas ir kita.

64. Projekto išlaidų sąmata gali būti keičiama arba tik informavus Tarybą (65 punktas), arba gavus Tarybos leidimą (66–68 punktai). Antruoju būdu keisti projekto išlaidų sąmatą galima ne dažniau kaip vieną kartą per ketvirtį. Dėl leidimo keisti projekto išlaidų sąmatą būtina kreiptis likus ne mažiau kaip 10 kalendorinių dienų iki ketvirčio pabaigos. Draudžiama:

64.1. keisti ankstesniais ketvirčiais projekto išlaidų sąmatoje numatytų lėšų apimtį,

64.2. keisti iš ankstesnių ketvirčių perkeltų lėšų paskirtį,

64.3. didinti išlaidas (pagal išlaidų rūšis), kurios buvo sumažintos vertinant paraišką,

64.4. keisti projekto išlaidų sąmatą atvejais, nurodytais svetainėje skelbiamame Projekto išlaidų sąmatos keitimų, Lietuvos mokslo tarybos laikomų netinkamais, sąraše.

65. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija informuoja Tarybą jos pirmininko nustatytos formos raštu ne vėliau kaip iki einamojo ketvirčio pabaigos, jei per kalendorinius metus keičiama ne daugiau kaip 10 proc. nuo patvirtintoje metinėje projekto išlaidų sąmatoje numatytų tiesioginių išlaidų.

66. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija kreipiasi į Tarybą prašydama leidimo keisti projekto išlaidų sąmatą jos pirmininko nustatytos formos raštu ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų iki numatomų pokyčių, jei:

66.1. numatomos keisti projekto išlaidos yra didesnės nei nurodyta 65 punkte,

66.2. lėšų paskirtis keičiama į nenumatytą patvirtintoje projekto išlaidų sąmatoje išlaidų rūšį.

67. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija, prieš teikdami einamųjų (antrųjų) metų projekto išlaidų sąmatą, gali teikti Tarybai prašymą jos pirmininko nustatytos formos raštu ją pakeisti (palyginus su projekto išlaidų sąmata paraiškoje). Tokį prašymą galima teikti tik esant teigiamam projekto metinės finansinės ataskaitos įvertinimui.

68. Sprendimą dėl leidimo keisti projekto išlaidų sąmatą priima Mokslo fondo direktorius. Kilus klausimų dėl siūlomų pakeitimų esminės įtakos sėkmingam projekto įgyvendinimui, kreipiamasi į Tarybos komiteto pirmininką, kuris sprendimą pasiūlo pats arba šį klausimą teikia svarstyti Tarybos komitetui.

69. Projekto vykdytojai gali būti keičiami arba tik informavus Tarybą (70 punktas), arba gavus Tarybos leidimą (71 ir 72 punktai).

70. Projekto vadovas informuoja Tarybą jos pirmininko nustatytos formos raštu dėl projekto vykdytojo ne mokslininko pakeitimo ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų.

71. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija kreipiasi į Tarybą jos pirmininko nustatytos formos raštu ir su jame nurodytais priedais ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų, jei dėl svarbių priežasčių (pvz., ligos, ilgalaikės stažuotės, nėštumo ir gimdymo atostogų, motinystės (tėvystės) atostogų) norima pakeisti projekto vadovą ar kitą projekto vykdytoją mokslininką. Siūlomas kandidatas turi būti lygiavertės kvalifikacijos. Padidėjęs projekto vykdytojo darbo krūvis mokslo ir studijų institucijoje ar prisiimti įsipareigojimai kitame projekte nelaikomi svarbia priežastimi nevykdyti sutartinių įsipareigojimų.

72. Sprendimą (72.2–72.4 punktuose nurodytais atvejais – motyvuotą) dėl projekto vadovo keitimo priima Tarybos komitetas, dėl kito projekto vykdytojo mokslininko keitimo – Tarybos komiteto pirmininkas arba šį klausimą teikia svarstyti Tarybos komitetui. Galimas vienas iš šių sprendimų:

72.1. besąlygiškai pritarti keitimui,

72.2. pritarti keitimui siūlant pateikti kitą kandidatą,

72.3. nepritarti keitimui,

72.4. nepritarti keitimui nutraukiant sutartį.

73. Projekte numatytos veiklos ar kita, neišvardyta 63.1 ir 63.2 punktuose (pvz., projekto kalendoriniame plane numatytų darbų, projekto vykdytojams nustatytų funkcijų perskirstymo, komandiruotės ar jos vietos, datos keitimo, kitų, nei numatyta paraiškoje, prekių ar paslaugų) veikla gali būti keičiama tik gavus Tarybos leidimą. Ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų iki numatomų keitimų Tarybai pateikiamas laisvos formos prašymas ant institucijos blanko, kurį pasirašo vykdančiosios institucijos vadovas. Prašyme turi būti aiškiai išdėstytos tokio keitimo priežastys ir aplinkybės, taip pat pateikiama kita informacija, galinti turėti įtakos sprendimo priėmimui. Sprendimą dėl nurodytų keitimų priima Mokslo fondo direktorius. Kilus klausimų dėl siūlomų pakeitimų esminės įtakos sėkmingam projekto įgyvendinimui, kreipiamasi į Tarybos komiteto pirmininką, kuris sprendimą pasiūlo pats arba šį klausimą teikia svarstyti Tarybos komitetui.

74. Jei projekto vykdytojų, projekto veiklų ir kiti keitimai lemia projekto išlaidų sąmatos keitimus, išskyrus 65 punkte nurodytą atvejį, Tarybai teikiamas ir jos pirmininko nustatytos formos prašymas keisti projekto išlaidų sąmatą (66 punktas).

75. Projekto vadovas visus projekto vykdymo ataskaitiniu laikotarpiu atsiradusius pokyčius nurodo ir paaiškina metinėje bei baigiamojoje mokslinėse ataskaitose.

 

X. SUTARTINIAI ĮSIPAREIGOJIMAI

 

76. Sutartinių įsipareigojimų vykdymas pagal anksčiau su Taryba pasirašytas sutartis yra prioritetinis. Teikiant paraišką reikia įvertinti savo užimtumą mokslo ir studijų institucijoje ir (ar) projektuose, nepriklausomai nuo jų finansavimo šaltinių.

77. Taryba sudaro ir viešai paskelbia „Tyrėjų, iš esmės pažeidusių Lietuvos mokslo tarybai duotus sutartinius įsipareigojimus, sąrašą“.

78. Į 77 punkte nurodytą sąrašą įrašomas projekto vykdytojas tyrėjas, jei Taryba pripažino, kad jis pažeidė Tarybos patvirtintus mokslinės veiklos etikos principus.

79. Į 77 punkte nurodytą sąrašą Tarybos komiteto nutarimu įrašomas projekto vadovas, jei:

79.1. projekto įgyvendinimas buvo nutrauktas arba projektas pripažintas neįgyvendintu,

79.2. projekto lėšos buvo panaudotos iš esmės pažeidžiant projekto išlaidų sąmatą.

80. Asmenų, įrašytų į „Tyrėjų, iš esmės pažeidusių Lietuvos mokslo tarybai duotus sutartinius įsipareigojimus, sąrašą“ 78 punkte nurodytu atveju, paraiškos (kaip projekto vadovo ar kito vykdytojo tyrėjo) pagal visas Tarybos remiamas veiklos kryptis penkerius metus nuo įrašymo į minėtą sąrašą datos nesvarstomos.

81. Asmenų, įrašytų į „Tyrėjų, iš esmės pažeidusių Lietuvos mokslo tarybai duotus sutartinius įsipareigojimus, sąrašą“ 79 punkte nurodytais atvejais, paraiškos kaip projekto vadovo pagal visas Tarybos remiamas veiklos kryptis trejus metus nuo įrašymo į minėtą sąrašą datos nesvarstomos.

 

XI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

82. Taryba sutartyje nurodytais terminais išnagrinėja vykdančiosios institucijos ir projekto vadovo siūlymus dėl projekto vykdymo eigos, jo sustabdymo ar nutraukimo, taip pat apeliacijas dėl Tarybos nutarimų nutraukti projekto įgyvendinimą ar keisti finansavimą.

83. Vykdančioji institucija, vadovaudamasi Mokslo ir studijų įstatymo (Žin., 2009, Nr. 54-2140) 45 straipsniu, viešai skelbia projektų mokslinių tyrimų rezultatus, kiek tai neprieštarauja intelektinės nuosavybės ir komercinių ar valstybės paslapčių apsaugą reglamentuojantiems teisės aktams.

84. Projekto vadovas ir vykdančioji institucija įsipareigoja, institucijos nustatyta tvarka ir sąlygomis užtikrinti tinkamą projekto įgyvendinimo metu gautų duomenų išsaugojimą ir panaudojimą, o po trejų metų nuo projekto pabaigos – sudaryti prieigos prie jų galimybę.

85. Taryba po trejų metų nuo kiekvieno iš jos finansuotų projektų pabaigos įsipareigoja sudaryti prieigos prie kiekvieno projekto baigiamosios ataskaitos galimybę.

86. Autorių teisės ir gretutinės teisės, nustatytos Lietuvos Respublikos įstatymuose ir tarptautinėse sutartyse, priklauso projekto vykdytojams tyrėjams.

87. Taryba nepretenduoja į turtines intelektinės veiklos, vykdytos per jos finansuotus projektus, rezultatų teises.

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. VIII-3, 2013-07-25, Žin., 2013, Nr. 83-4220 (2013-07-30), i. k. 1135340NUTA00VIII-3

 

 


 

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Slovakijos Respublikos švietimo, mokslo, mokslinių tyrimų ir sporto ministerijos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos įgyvendinimo aprašo

1 priedas

 

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Slovakijos Respublikos švietimo, mokslo, mokslinių tyrimų ir sporto ministerijos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos projekto ataskaitos forma

 

Gauta Lietuvos mokslo taryboje

 

................................

(Data, laikas pildo Taryba)

 

 

 

Ataskaitos registracijos Nr.

 

................................

(Pildo Taryba)

 

......................................................................

(Vykdančiosios institucijos pavadinimas)

 

 

Projekto, vykdomo / vykdyto pagal

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS IR SLOVAKIJOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO, MOKSLINIŲ TYRIMŲ IR SPORTO MINISTERIJOS BENDRADARBIAVIMO MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ SRITYJE PROGRAMĄ,

kurį pagal sutartį Nr. ... finansavo Lietuvos mokslo taryba,

......................................................................................................................................................

(Projekto pavadinimas)

 

........................................................ATASKAITA

(Ataskaitos tipas metinė ar baigiamoji)

 

Projekto vadovas Lietuvoje

parašas

................................

(Vardas, pavardė)

 

 

 

Vykdančiosios institucijos vadovas.

parašas

................................

(Vardas, pavardė)

 

.................................................................

(Ataskaitos rengimo vieta, rengimo metai)

 

1. DUOMENYS APIE PROJEKTĄ

 

Paraiškos registracijos Nr.

 

Projekto finansavimo sutarties Nr.

 

Projekto finansavimo sutarties pasirašymo data

 

Projekto trukmė

201... m. ... mėn. ... d. – 201... m. ... mėn. ... d.

Jei ataskaita metinė:

 

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Jei ataskaita baigiamoji:

 

Skirtos lėšos iš viso 201.. -201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

Skirtos lėšos 201... metais

... tūkst. Lt

 

2. DUOMENYS APIE 201... m. PROJEKTO PARTNERIUS IR VYKDYTOJUS

(jei ataskaita metinė)

 

2. DUOMENYS APIE 201...-201... m. PROJEKTO PARTNERIUS IR VYKDYTOJUS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

2.1. VYKDANČIOJI INSTITUCIJA LIETUVOJE IR PARTNERIAI

 

Eil. Nr.

Institucijos pavadinimas, jos santrumpa

Vykdančioji institucija

 

1.

 

Partnerio institucija

 

2.

 

3.

 

...

 

 

2.2. PROJEKTO VYKDYTOJAI LIETUVOJE

 

Eil. Nr.

Mokslo laipsnis

Vardas, pavardė

Darbovietės pavadinimo santrumpa

Projekte atlikti tyrimai

Projekto vadovas

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

Kiti vykdytojai

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

3. PAGRINDINIAI PROJEKTO TIKSLAI IR REZULTATAI 201... METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

3. PAGRINDINIAI PROJEKTO TIKSLAI IR REZULTATAI 201...-201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

ĮVADAS

(ne daugiau kaip 3000 spaudos ženklų)

 

Glaustai pristatomas projekto tikslas ir uždaviniai, kuriuos buvo siekiama išspręsti (metinėje ataskaitoje – per ataskaitinius metus, baigiamojoje – per visą projekto vykdymo laikotarpį).

 

DĖSTOMOJI ATASKAITOS DALIS

(ne daugiau kaip 8000 spaudos ženklų)

 

3.1. Vizitų tikslai ir rezultatai

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą pateikiama informacija apie įvykusius vizitus, nurodomi vizitų tikslai, jų metu atlikti pagrindiniai darbai ir pasiekti rezultatai. Dėl neįvykusių vizitų paaiškinama, kodėl jie neįvyko arba kada planuojama juos įvykdyti.

 

3.2. Bendrų seminarų, konferencijų, susitikimų tikslai ir rezultatai

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą pateikiama informacija apie suorganizuotus seminarus, konferencijas, susitikimus bei kitus renginius; nurodomi jų tikslai, pagrindiniai ir pasiekti rezultatai. Dėl neįvykusių renginių paaiškinama, kodėl jie neįvyko ir ar planuojama juos organizuoti ateityje.

 

3.3. Parengti bendri straipsniai, leidiniai, bendrų renginių medžiaga

 

Pagal paraiškoje pateiktą kalendorinį planą pateikiama informacija apie išleistus ar pateiktus spaudai bendrus straipsnius, leidinius, bendrų renginių medžiagą, pagrindinius, su jų rengimu susijusius, atliktus darbus. Dėl neišleistų ar nepateiktų spaudai straipsnių paaiškinama, kodėl vėluojama juos išleisti ir ar planuojama juos išleisti.

 

IŠVADOS

(ne daugiau kaip 1000 spaudos ženklų)

 

4. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMAS 201... METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

4. PROJEKTO IŠLAIDŲ SĄMATOS VYKDYMAS 201...-201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)

 

Eil. Nr.

Išlaidų pavadinimas

Lėšos (tūkst. Lt)

Projekte numatyta 201... metais

Panaudota 201... metais1

Iš viso panaudota projektui 201...-201... metais2

1.

Išlaidos paslaugoms

 

 

 

2.

Išlaidos autoriniams darbams

 

 

 

3.

Išlaidos prekėms

 

 

 

4.

Išlaidos komandiruotėms

 

 

 

5.

Netiesioginės išlaidos

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

_________________________

1 Jei lėšos panaudotos ne taip, kaip numatyta projekto sąmatoje, pateikiami laisvos formos išsamus paaiškinimai.

2 Pildoma, jei atsiskaitoma už antruosius projekto metus, teikiant baigiamąją ataskaitą.

 

5. PROJEKTO MOBILUMO VEIKLŲ REZULTATAI 201... METAIS

(jei ataskaita metinė)

 

5. PROJEKTO MOBILUMO VEIKLŲ REZULTATAI 201...-201... METAIS

(jei ataskaita baigiamoji)


 

Eil. Nr.

Mobilumo veiklų rezultatai

201... metais

201...-201... metais3

1.

Pranešimai tarptautinėse konferencijose4

 

 

2.

Surengtos konferencijos, seminarai, kt. renginiai5

 

 

3.

Bendras projekto vykdytojų skaičius

 

 

3.1.

Lietuvos vykdytojų skaičius

 

 

3.1.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.1.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.1.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.1.4.

Vykdytojų ne tyrėjų skaičius

 

 

3.2.

Slovakijos vykdytojų skaičius

 

 

3.2.1.

Mokslininkų (su mokslo laipsniu) skaičius

 

 

3.2.2.

3 pakopos studentų (doktorantų) skaičius

 

 

3.2.3.

1 ir 2 pakopos studentų skaičius

 

 

3.2.4.

Vykdytojų ne tyrėjų skaičius

 

 

4.

Vizitų ir jų dienų skaičius,

iš jų:

 

 

4.1.

Lietuvos vykdytojai Slovakijoje

....asm.,...........d.

....asm.,.............d.

4.2.

Slovakijos vykdytojai Lietuvoj e

....asm.,...........d.

....asm.,.............d.

 

_______________________

3 Pildoma, jei teikiama baigiamoji ataskaita.

4 Nurodyti skaičių, renginį bei vietą.

5 Nurodyti skaičių ir vietą.

 

6. 201... METAIS PASKELBTŲ AR PRIIMTŲ SPAUDAI STRAIPSNIŲ KOPIJOS

 

Pridedamos straipsnių kopijos.

 

_________________

 

 

Papildyta priedu:

Nr. VIII-3, 2013-07-25, Žin., 2013, Nr. 83-4220 (2013-07-30), i. k. 1135340NUTA00VIII-3

 


Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Slovakijos Respublikos švietimo, mokslo, mokslinių tyrimų ir sporto ministerijos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos įgyvendinimo aprašo

2 priedas

 

(Rašoma vykdančiosios institucijos firminiame blanke)

 

Lietuvos mokslo tarybai

 

20..-..-.. Nr.

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS IR SLOVAKIJOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO, MOKSLINIŲ TYRIMŲ IR SPORTO MINISTERIJOS BENDRADARBIAVIMO MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ SRITYJE PROGRAMOS PROJEKTO ATASKAITOS PATEIKIMO

 

................................................................... , vykdydama sutarties, pasirašytos su Lietuvos

(Mokslo ir studijų institucijos pavadinimas)

mokslo taryba, įsipareigojimus, teikia projekto „......................................................................... “

(Projekto pavadinimas)

...................................................................ataskaitą.

(Ataskaitos tipas metinė ar baigiamoji)

 

Duomenys apie pateiktą ataskaitą:

 

Programos, pagal kurią vykdomas projektas, pavadinimas

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Slovakijos Respublikos švietimo, mokslo, mokslinių tyrimų ir sporto ministerijos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programa

Paraiškos registracijos Nr.

 

Sutarties Nr. , data

 

Projekto vadovas (mokslo laipsnis, vardas, pavardė)

 

Projekto pradžia, pabaiga (metai, mėnuo, diena)

 

Laikotarpis, už kurį teikiama ataskaita (metai)

 

 

Projekto vadovas Lietuvoje

parašas

...........................

(Vardas, pavardė)

 

 

 

Vykdančiosios institucijos vadovas.

parašas

............................

(Vardas, pavardė)

 

_________________

 

 

Papildyta priedu:

Nr. VIII-3, 2013-07-25, Žin., 2013, Nr. 83-4220 (2013-07-30), i. k. 1135340NUTA00VIII-3

 


Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Slovakijos Respublikos švietimo, mokslo, mokslinių tyrimų ir sporto ministerijos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos įgyvendinimo aprašo

3 priedas

 

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Slovakijos Respublikos švietimo, mokslo, mokslinių tyrimų ir sporto ministerijos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje programos projekto ataskaitos vertinimo forma

 

Paraiškos registracijos numeris...........................................................................

Sutarties numeris................................................................................................

Projekto pavadinimas.........................................................................................

Projekto vadovas................................................................................................

 

Aš, čia pasirašęs ekspertas, patvirtinu, kad:

£[]

šios ataskaitos teigiamo ar neigiamo vertinimo atveju neturėsiu tiesioginės ar netiesioginės materialios ar asmeninės naudos:

£[]

šios ataskaitos negaliu vertinti dėl tiesioginio ar netiesioginio interesų konflikto.

 

Vertinama projekto

 

£[] metinė

 

ataskaita

 

 

 

 

£[] baigiamoji

 

 

I. įvertinimas pagal kriterijus:

Vertinimo kriterijus

Atitiktis kriterijui

Įvertinimo paaiškinimas

l. Ar projektas įgyvendinamas laikantis paraiškoje numatyto plano?

TAIP arba NE

 

2. Ar įvykdyti visi planuoti vizitai, surengti planuoti renginiai, parengti straipsniai ir leidiniai? Ar vizituose, renginiuose įvykdyti visi planuoti darbai ir pasiekti planuoti rezultatai?

TAIP arba NE

 

3. Ar projekto lėšos panaudotos tinkamai ir pagrįstai?

TAIP arba NE

 

4. Ar pasiekti rezultatai yra kokybiški ir svarbus?

TAIP arba NE

 

 

II. Galutinė išvada:

£[]     ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTĄ LAIKYTI ĮGYVENDINTU

£[]     ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ TĘSTI

£[]     ATASKAITĄ TAISYTI

£[]     ATASKAITĄ PATVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ NUTRAUKTI

£[]     ATASKAITOS NETVIRTINTI, PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ NUTRAUKTI

£[]     ATASKAITOS NETVIRTINTI, PROJEKTĄ LAIKYTI NEĮGYVENDINTU

 

III. Kiti siūlymai

............................................................................................................................

 

Data............

 

Ekspertas

(Kai individualus vertinimas)

 

Ekspertų grupės vadovas

(Kai apibendrinamasis vertinimas)

 

......................

(Parašas)

...........................

(Vardas, pavardė)

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. VIII-3, 2013-07-25, Žin., 2013, Nr. 83-4220 (2013-07-30), i. k. 1135340NUTA00VIII-3

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos mokslo taryba, Nutarimas

Nr. VIII-3, 2013-07-25, Žin., 2013, Nr. 83-4220 (2013-07-30), i. k. 1135340NUTA00VIII-3

Dėl Lietuvos mokslo tarybos 2013 m. kovo 4 d. nutarimo Nr. VII-136 "Dėl dvišalio (trišalio) bendradarbiavimo mokslinių tyrimų srityje įgyvendinimo tvarkos aprašų patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos mokslo taryba, Nutarimas

Nr. VIII-7, 2016-05-23, paskelbta TAR 2016-05-26, i. k. 2016-14056

Dėl Lietuvos mokslo tarybos 2013 m. kovo 4 d. nutarimo Nr. VII-136 „Dėl Dvišalio (trišalio) bendradarbiavimo mokslinių tyrimų srityje įgyvendinimo tvarkos aprašų patvirtinimo“ pakeitimo