Suvestinė redakcija nuo 2010-04-16 iki 2010-07-08

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2008, Nr. 29-1035, i. k. 1082020ISAK00004-79

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRO

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTERIJOS PROGRAMŲ LĖŠŲ PROJEKTŲ VEIKLAI FINANSUOTI, KAPITALUI FORMUOTI ADMINISTRAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2008 m. vasario 29 d. Nr. 4-79

Vilnius

 

Siekdamas užtikrinti tinkamą Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programoms įgyvendinti skirtų lėšų panaudojimą:

1. Tvirtinu pridedamas Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projektų veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisykles (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiu galios (išskyrus lėšų skyrimui pagal paraiškas, pateiktas iki šio įsakymo įsigaliojimo) Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2006 m. balandžio 27 d. įsakymo Nr. 4-143 „Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų projektų veiklai finansuoti, kapitalui formuoti ir subsidijoms administravimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 54-1966) 1.1 punktą.

 

 

 

ŪKIO MINISTRAS                                                                                           VYTAS NAVICKAS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2008 m. vasario 29 d. įsakymu Nr. 4-79

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTERIJOS PROGRAMŲ LĖŠŲ, TEIKIAMŲ PROJEKTŲ VEIKLAI FINANSUOTI IR KAPITALUI FORMUOTI, ADMINISTRAVIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos (toliau – ministerija) finansuojamų ministerijos programos tikslus ir uždavinius atitinkančių projektų administravimo bendruosius principus, sąlygas ir tvarką.

2. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

Administruojančioji institucija – įmonė arba įstaiga, kurioje ministerija įgyvendina savininko teises ir pareigas ir kuri, sutarties su ministerija pagrindu administruodama įvairias ministerijos programų priemones (arba atskirų priemonių projektus), teikia viešąsias paslaugas asmenims.

Dotacija – valstybės ir savivaldybės institucijų, tarptautinių organizacijų ir fondų bei kitų trečiųjų asmenų finansinė parama konkrečiai veiklai.

Lėšos kapitalui formuoti – dotacija, skirta projekte numatytam ilgalaikiam turtui įsigyti ir (arba) kurti.

Lėšos projekto veiklai finansuoti – tikslinės paskirties lėšos, skirtos projekto veiklos sąnaudoms (perkamoms paslaugoms, darbo užmokesčiui ir su juo susijusiems mokesčiams, patalpų, įrankių ir įrangos, įrenginių ir mechanizmų nuomai ir kitoms projektų grupės apraše ir (arba) kvietime teikti paraiškas (toliau – kvietimas) nurodytoms tinkamoms išlaidoms) kompensuoti.

Lėšų gavėjas – asmuo, atitinkantis reikalavimus pareiškėjams pagal projektų grupių aprašuose ir kvietime nurodytas projektų grupes, vykdantis ministerijos programos tikslus ir uždavinius atitinkantį projektą, kuriam pagal Taisykles skirtos lėšos projekto veiklai finansuoti ir (arba) lėšos kapitalui formuoti.

Paramos intensyvumas – procentais išreikštas ministerijos lėšomis apmokamų projekto tinkamų išlaidų sumos ir bendros projekto tinkamų išlaidų sumos santykis. Paramos intensyvumas veiklai finansuoti ir paramos intensyvumas kapitalui formuoti skaičiuojami atskirai, jeigu ūkio ministro sprendime skirti lėšas nenurodyta kitaip.

Paraiška – pareiškėjo, siekiančio gauti tikslinės paskirties lėšas kapitalui formuoti arba projekto veiklai finansuoti, užpildytas nustatytos formos dokumentas.

Pareiškėjas – fizinis arba juridinis asmuo, teikiantis paraišką skirti tikslinės paskirties lėšas kapitalui formuoti arba projekto veiklai finansuoti ir atitinkantis Taisyklėse nustatytus reikalavimus, galintis vykdyti veiklą, kuriai skirtas projektas, turintis (jei taikoma) Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytą veiklos leidimą, licenciją ar atestatą, teikiantis paraišką skirti paramą ir atitinkantis Taisyklėse nustatytus reikalavimus. Kvietime gali būti nurodyti konkretesni reikalavimai pareiškėjams.

Pareiškėjo partneris – tai jungtinės veiklos sutartimi kartu su pareiškėju veikiantis vienas ar daugiau juridinių asmenų. Partneriui taikomi tie patys reikalavimai kaip ir pareiškėjui, nustatyti šių Taisyklių II skyriuje.

Į rezervinį sąrašą įtrauktos paraiškos – paraiškos, kurias administruojančioji institucija įvertino teigiamai ir kurioms dėl lėšų stygiaus ar kitokių priežasčių nebuvo rekomenduota skirti lėšų Projektų atrankos komiteto posėdyje, kur buvo svarstomos tos pačios projektų grupės paraiškos.

Priemonės vadovas – už programos atitinkamos priemonės vykdymą atsakingas ministerijos valstybės tarnautojas.

Programa – ministerijos strateginio veiklos plano dalis, kurioje nustatyti programos tikslai, uždaviniai, priemonės (įskaitant projektus), vertinimo kriterijai, numatomi asignavimai.

Programos koordinatorius – ministerijos valstybės sekretorius arba ministerijos sekretorius, koordinuojantis ir kontroliuojantis atitinkamos programos planavimą ir įgyvendinimą.

Programos vadovas – už atitinkamos programos uždavinių planavimą ir įgyvendinimą atsakingas ministerijos departamento ar skyriaus vadovas.

Projektas – ekonomiškai nedalomų ir tikslią funkciją atliekančių veiklos rūšių visuma, turinti apibrėžtą biudžetą, įgyvendinimo laikotarpį ir aiškiai nustatytus tikslus. Projektą gali sudaryti keli etapai.

Projekto (projekto etapo) įgyvendinimo laikotarpis – ne ilgesnis kaip vieni finansiniai metai laikotarpis. Tai metai, kuriais suteikiama parama ir kurie prasideda sausio 1 d. ir baigiasi gruodžio 1 d., jeigu kvietime arba finansavimo sutartyje nenurodyta kitaip.

Projekto sąnaudos – per projekto įgyvendinimo laikotarpį patirtos išlaidos, skirtos projektui vykdyti.

Projektų atrankos komitetas – kolegialus asignavimų valdytojo patariamasis organas, priimantis rekomendacinio pobūdžio sprendimą dėl pavedimų, projektų ar subsidijuojamos veiklos, vykdomų įgyvendinant atitinkamos programos priemones, suderinamumo su ministerijos tikslais ir uždaviniais ir jo įgyvendinimo tikslingumo.

Projektų grupė – Taisyklių projektų grupių aprašuose (9–23 priedai) nurodyta projektų grupė, kuriai atitinkamuose prieduose ir (arba) kvietime teikti paraiškas nustatyti specifiniai reikalavimai (reikalavimai pareiškėjams, didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai skyrimo intensyvumas (bendras ir pagal išlaidų kategorijas) ir kt.).

Tinkamos projekto išlaidos – projekto išlaidos, tiesiogiai susijusios su projekto įgyvendinimu ir atitinkančios Taisyklėse ir (arba) kvietime išlaidoms nustatytus reikalavimus. Konkrečiuose projektų grupių aprašuose ir (arba) kvietime nurodytos išlaidos atitinka nustatytus reikalavimus tiek, kiek neprieštarauja šių Taisyklių reikalavimams.

Punkto pakeitimai:

Nr. 4-433, 2008-09-24, Žin., 2008, Nr. 112-4276 (2008-09-30), i. k. 1082020ISAK0004-433

Nr. 4-597, 2008-11-28, Žin., 2008, Nr. 141-5591 (2008-12-09), i. k. 1082020ISAK0004-597

 

3. Taisyklės nereglamentuoja ministerijos administruojamų Europos Sąjungos finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų administravimo.

4. Atskirais atvejais Taisyklių 20, 27, 43, 44, 50 punktai ir V skyrius, išskyrus 32, 35, 36 punktus, gali būti netaikomi.

 

II. REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJAMS

 

5. Juridiniai asmenys negali teikti paraiškų ir jiems negali būti skiriamos lėšos, jei:

5.1. jiems iškelta byla dėl bankroto arba jie yra likviduojami;

5.2. pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymą yra priskiriami nemokių įmonių kategorijai;

5.3. turi mokestinę nepriemoką valstybės ir (arba) savivaldybės biudžetui (pažyma išduota ne anksčiau kaip 2 mėnesiai iki paraiškos pateikimo);

5.4. pareiškėjo vadovas ar vyriausiasis buhalteris turi neišnykusį arba nepanaikintą teistumą dėl nusikalstamos veikos nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, ekonomikai ir verslo tvarkai arba finansų sistemai;

5.5. pareiškėjas anksčiau yra kreipęsis dėl paramos, finansuojamos iš Europos Sąjungos arba Lietuvos Respublikos biudžeto, gavimo, tačiau dėl sutartinių įsipareigojimų pažeidimo buvo nutraukta paramos teikimo pareiškėjui procedūra.

6. Pareiškėjai tampa netinkami ir jiems negali būti skiriama lėšų, jeigu jie:

6.1. teikdami informaciją, kurios reikalaujama kaip būtinos sąlygos teikiant paraiškas arba pasirašant sutartį, sąmoningai pateikia klaidingus duomenis arba visai nepateikia šios informacijos;

6.2. bandė gauti konfidencialią informaciją arba daryti įtaką ministerijai arba administruojančiajai institucijai, vertinančiai paraiškas arba priimant sprendimą dėl lėšų skyrimo.

 

III. IŠLAIDŲ REIKALAVIMAI

 

7. Projekto sąnaudoms priskiriamos per projekto įgyvendinimo laikotarpį patirtos, projektui vykdyti skirtos ir tinkamų išlaidų kategorijas atitinkančios išlaidos.

8. Išlaidos turi būti aiškios, pagrįstos ir realios.

9. Tinkamos išlaidos veiklai finansuoti (jeigu kitaip nėra nurodyta konkrečiose projektų grupių aprašuose arba kvietime):

9.1. projekto administravimas:

9.1.1. darbo užmokestis:

9.1.1.1. juridinio asmens (pareiškėjo) vadovo;

9.1.1.2. juridinio asmens vyr. buhalterio;

9.1.2. socialinio draudimo įmokos;

9.1.3. įmokos į Garantinį fondą;

9.1.4. biuro prekės ir pašto paslaugos;

9.2. projekto vykdymas:

9.2.1. darbo užmokestis;

9.2.2. socialinio draudimo įmokos;

9.2.3. įmokos į Garantinį fondą;

9.2.4. komandiruotės;

9.2.5. paslaugos;

9.2.6. konsultantų, ekspertų ir lektorių paslaugos, iš jų:

9.2.6.1. pagal autorines sutartis;

9.2.6.2. pagal paslaugų sutartis;

9.2.7. įrankių ir įrangos, įrenginių ir mechanizmų nuoma;

9.2.8. prekės, atsargos;

9.2.9. patentavimas;

9.2.10. patalpų nuoma;

9.2.11. komunalinės paslaugos, elektra ir ryšiai;

9.2.12. transporto priemonių nusidėvėjimo sąnaudos;

9.3. ilgalaikio turto nusidėvėjimas ir amortizacija, atsižvelgiant į 13 punkto nuostatas;

9.4. kitos išlaidos, numatytos atitinkamuose projektų grupių aprašuose.

10. Kvietime tinkamos išlaidos gali būti detalizuojamos. Išlaidos kvietime negali prieštarauti taisyklėse ir (arba) projektų grupių aprašuose nustatytoms išlaidoms.

11. Lėšų projekto veiklai finansuoti, skiriamų išlaidoms pagal autorines sutartis kompensuoti, skyrimo intensyvumas visoms projektų grupėms negali viršyti 50 procentų.

12. Administracinių išlaidų, jeigu jos nurodytos atitinkamuose projektų grupių aprašuose kaip tinkamos išlaidos, maksimalus dydis gali būti nustatomas kvietime.

13. Projekto vykdymui naudojamo ilgalaikio turto nudėvėjimas (amortizacija) gali būti įtrauktas į projekto sąnaudas šiais atvejais:

13.1. šiam turtui įsigyti nebuvo naudojamos ES, valstybės ir savivaldybės institucijų ir kitų gautų dotacijų lėšos;

13.2. nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudos apskaičiuotos pagal projekto vykdytojo patvirtintus nusidėvėjimo (amortizacijos) normatyvus, parengtus remiantis Lietuvos Respublikos teisės aktais;

13.3. nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudų dydis pagrindžiamas apskaičiuotą nusidėvėjimo (amortizacijos) sumą patvirtinančiais dokumentais;

13.4. nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudos, patirtos projekto veiklos laikotarpiu.

14. Didžiausias leistinas atitinkamų projektų grupių lėšų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti skyrimo intensyvumas ir, jei taikoma, skyrimo intensyvumas pagal kiekvieną išlaidų kategoriją, išskyrus išlaidas pagal autorines sutartis, nustatomas projektų grupių aprašuose. Pareiškėjui pateikus atitinkamą pagrįstą prašymą paraiškoje didžiausias leistinas projekto lėšų skyrimo intensyvumas gali būti skiriamas Projektų atrankos komiteto siūlymu, jeigu tokia galimybė nurodyta projektų grupės apraše.

15. Netinkamos išlaidos:

15.1. baudos, finansinės sankcijos ir bylinėjimosi išlaidos;

15.2. finansinių operacijų išlaidos, komiso rinkliavos ir nuostoliai, atsiradę dėl užsienio valiutos keitimo, kitos finansinių sandorių išlaidos;

15.3. premijos, išeitinės išmokos, mokėjimai į pensijų fondus (išskyrus privalomuosius mokėjimus);

15.4. pirkimo (importo) PVM, kurį lėšų gavėjas pagal teisės aktus turi galimybę įtraukti į PVM atskaitą, net jei tokio PVM į atskaitą netraukė;

15.5. įnašas natūra;

15.6. teikiamo projekto paraiškos rengimo išlaidos;

15.7. projektą administruojančio personalo mokymo išlaidos.

16. Tinkamos išlaidos kapitalui formuoti:

16.1. ilgalaikio turto įsigijimo išlaidos:

16.1.1. ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo išlaidos;

16.1.2. ilgalaikio nematerialiojo turto įsigijimo išlaidos;

16.2. ilgalaikio turto kūrimo išlaidos – ilgalaikio materialiojo turto kūrimo išlaidos.

17. Skiriant lėšas projekto veiklai ir kartu šiai veiklai reikalingo ilgalaikio turto įsigijimui, ministerijos lėšomis dengiamų ilgalaikio turto įsigijimo suma yra lygi šio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) sumai, paskaičiuotai projekto vykdymo laikotarpiui pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus.

18. Kiti reikalavimai tinkamoms išlaidoms ir sąnaudas pateisinantys dokumentai išvardyti Taisyklių 1 ir 2 prieduose. Išankstinio apmokėjimo sąskaita nėra pateisinantis dokumentas.

19. Lėšų gavėjai, pirkdami prekes ir paslaugas, įsigydami arba kurdami ilgalaikį turtą, vadovaujasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu, jeigu jie yra perkančiosios organizacijos. Jeigu lėšų gavėjai nėra perkančiosios organizacijos pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, vykdydami pirkimus, kurių vertė iki 75 tūkst. litų be pirkimo PVM, vadovaujasi skaidrumo, lygiateisiškumo, nediskriminavimo principais, o vykdydami pirkimus, kurių vertė viršija 75 tūkst. Lt be pirkimo PVM, vadovaujasi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.947 straipsnio „Viešo konkurso paskelbimas“ reikalavimais.

 

IV. PARAIŠKŲ PATEIKIMAS

 

20. Kvietimas teikti paraiškas skelbiamas ministerijos ir administruojančiosios institucijos interneto svetainėse. Kvietimas skelbiamas pagal vieną ar kelias projektų grupes.

21. Asmenys, siekiantys gauti paramą, administruojančiajai institucijai pateikia paraišką (Taisyklių 3 priedas), projekto aprašymą (Taisyklių 4 priedas), projekto veiklos ir kapitalo formavimo biudžetą (Taisyklių 5 priedas), pasirašytą laisvos formos raštą, patvirtinantį, kad pareiškėjas nėra priskiriamas nė vienai 5 punkte išvardytai kategorijai, teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos pažymą apie mokesčių sumokėjimą laiku ir kitus dokumentus, kurie gali būti nustatyti Taisyklių projektų grupių aprašuose ir kvietime pagal atitinkamą projektų grupę.

22. Jeigu pagal sutartį su mokesčius administruojančiąja institucija mokesčio mokėjimas yra atidėtas, turi būti pridėti dokumentai ar tinkamai patvirtintos jų kopijos, įrodančios mokesčių atidėjimą.

23. Pareiškėjai, pildydami paraiškos formą, projekto aprašymo formą ir projekto veiklos ir kapitalo formavimo biudžeto formą, turi vadovautis bendraisiais šiose Taisyklėse nustatytais reikalavimais bei reikalavimais pagal atitinkamą projektų grupę, nustatytais atitinkamuose Taisyklių projektų grupių aprašuose ir kvietime.

24. Paraiška, projekto aprašymas ir projekto veiklos ir kapitalo formavimo biudžetas turi būti užpildyti lietuvių kalba kompiuteriu.

25. Paraiška kartu su projekto aprašymu, projekto veiklos ir kapitalo formavimo biudžetu bei kitais Taisyklėse ir (arba) kvietime nurodytais pridėti dokumentais (toliau – paraiška) turi būti įteikta asmeniškai, pristatyta pašto kurjerio arba atsiųsta registruotu paštu.

26. Pareiškėjas privalo pateikti vieną paraiškos originalą, kurio pirmajame lape nurodoma ORIGINALAS, vieną patvirtintą paraiškos kopiją, kurios pirmajame lape nurodoma KOPIJA, ir elektroninę paraiškos su priedais versiją vienoje byloje. Visi paraiškos lapai turi būti sunumeruoti. Lydraštyje turi būti nurodytas pareiškėjo pavadinimas, išvardyti teikiami dokumentai ir nurodytas jų lapų skaičius, adresas, kvietimas, pagal kurį teikiama paraiška, pareiškėjo kontaktinio asmens vardas ir pavardė, telefono ir fakso numeriai. Paraiškos originalas ir kopija turi būti tvarkingai susegti. Faksu ar elektroniniu paštu atsiųstos ar kitu adresu pristatytos paraiškos neregistruojamos.

27. Paraiškos turi būti pateiktos iki kvietime nurodytos dienos ir valandos. Už paraiškos pristatymą laiku atsako pareiškėjas.

28. Šių Taisyklių 4 punkte nurodytu atveju pareiškėjas raštišku argumentuotu prašymu gali kreiptis į ministeriją, kuri išanalizavusi prašymą turi informuoti pareiškėją ir administruojančiąją instituciją apie galimybę gauti paramą. Esant tokiam sprendimui, Pareiškėjas privalo pateikti administruojančiajai institucijai paraišką ir kitus būtinus dokumentus, kaip nurodyta šių Taisyklių 21 punkte.

 

V. PARAIŠKŲ VERTINIMAS

 

29. Paraiškos vertinamos ir atrenkamos atliekant nuolatinę arba baigtinę procedūrą. Kvietime nustatomas projektų vertinimo procedūros tipas.

30. Nuolatinė vertinimo ir atrankos procedūra pradedama gavus pirmąją paraišką, o teigiamai įvertintos paraiškos, sukaupus kvietime nustatytą paraiškų kiekį arba suėjus kvietime nustatytam tarpiniam terminui, teikiamos Projektų atrankos komitetui svarstyti nelaukiant galutinio paraiškų pateikimo termino.

31. Baigtinės vertinimo ir atrankos procedūros metu projektų administracinis bei tinkamumo vertinimas pradedamas gavus pirmąją paraišką. Visos teigiamai administracinio ir tinkamumo vertinimo metu įvertintos paraiškos bei paraiškos, teigiamai įvertintos kokybinio vertinimo metu, jeigu jis taikomas, Projektų atrankos komitetui svarstyti teikiamos tik po galutinio paraiškų pateikimo termino.

32. Administracinis ir tinkamumo vertinimas atliekamas visais atvejais nepriklausomai nuo projektų grupės, pagal kurią teikiama paraiška.

33. Kokybinis paraiškų vertinimas atliekamas, jeigu tai yra nustatyta kvietime.

34. Paraiškų vertinimo procedūras atlieka kiekvienos projektų grupės apraše, pateiktame atitinkamuose šių Taisyklių prieduose, nurodyta administruojančioji institucija.

35. Administracinis ir tinkamumo vertinimas atliekamas pagal šią administracinės atitikties ir tinkamumo skirti paramą vertinimo lentelę:

 

Eil. Nr.

Administracinės atitikties ir tinkamumo skirti paramą vertinimo elementai

Taip

Ne

1.

Pateikta paraiška su priedais užpildyta, atitinka paraiškos formą, yra pasirašyta pareiškėjo (administracijos vadovo ar jo įgalioto asmens), antspauduota

 

 

2.

Projekto aprašymas pateiktas, atitinka projekto aprašymo formą, yra pasirašytas pareiškėjo

 

 

3.

Projekto biudžetas pateiktas, atitinka projekto biudžeto formą, yra pasirašytas pareiškėjo (administracijos vadovo ar jo įgalioto asmens) ir vyr. buhalterio

 

 

4.

Pateiktas laisvos formos raštas, patvirtinantis, kad pareiškėjas nėra priskiriamas nė vienai iš Taisyklių 5.1, 5.2, 5.4 ir 5.5 punktuose išvardytų kategorijų

 

 

5.

Pateikta teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos pažyma apie laiku atliktą atsiskaitymą su valstybės ir (ar) savivaldybės biudžetu

 

 

6.

Kiti pagal atitinkamą projektų grupę bei kvietimą reikalaujami dokumentai pateikti ir pasirašyti pareiškėjo

 

 

7.

Pateikta patvirtinta paraiškos su priedais kopija

 

 

8.

Paraiška su priedais užpildyta lietuvių kalba kompiuteriu

 

 

9.

Projektas atitinka kvietime, pagal kurį pateikta paraiška, nustatytos programos, kurias galima rasti ministerijos tinklalapio www.ukmin.lt skiltyje „Strategijos, programos, studijos/Ūkio ministerijos strateginis veiklos planas“, tikslus ir uždavinius

 

 

10.

Pareiškėjas atitinka reikalavimus pareiškėjams, nustatytus atitinkamame projektų grupės apraše ir kvietime (jeigu yra nustatyti)

 

 

11.

Biudžete nurodytos išlaidos yra aiškios, pagrįstos, realios

 

 

12.

Biudžete nurodytos išlaidos yra būtinos projektui vykdyti

 

 

13.

Biudžete nurodytos išlaidos atitinka kiekvienos išlaidų kategorijos reikalavimus, nurodytus Taisyklių 1 ir 2 prieduose (išlaidų priskyrimas, apskaičiavimas)

 

 

14.

Biudžete nurodytos išlaidos yra tinkamos ir atitinka projektų grupės apraše ir (arba) kvietime nustatytas išlaidas

 

 

15.

Paraiškoje prašomas lėšų dydis neviršija didžiausio galimo nustatyto lėšų skyrimo atitinkamai projektų grupei dydžio

 

 

16.

Paraiškoje prašomų lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas neviršija atitinkamame projektų grupės apraše nustatyto intensyvumo

 

 

17.

Paraiškoje prašomų lėšų kapitalui formuoti skyrimo intensyvumas neviršija atitinkamame projektų grupės apraše nustatyto intensyvumo

 

 

18.

Projektas atitinka kvietime nustatytus reikalavimus

 

 

19.

Paraiškoje nurodytas projekto (etapo) įgyvendinimo laikotarpis atitinka nurodytą Taisyklėse arba kvietime

 

 

 

36. Tuo atveju, jei vertinant paraišką administracinės atitikties ir tinkamumo skirti paramą vertinimo lentelėje nors vienas punktas yra įvertinamas „ne“ arba atliekant kokybinį vertinimą paraiškoms vertinti trūksta informacijos ir duomenų, paraiškose yra netikslumų, administruojančioji institucija turi teisę raštu ar elektroniniu paštu pareikalauti, kad pareiškėjas paaiškintų, papildytų ar patikslintų paraiškoje pateiktą informaciją, ir nustatyti protingą terminą informacijai pateikti.

37. Jeigu administruojančiosios institucijos darbuotojas, atlikęs administracinį ir tinkamumo vertinimą, remdamasis paraiška ir papildoma informacija pagal užklausas, nustato, kad paraiška neatitinka Taisyklėse ir kvietime nustatytų reikalavimų, paraiška administruojančiosios institucijos vadovo sprendimu atmetama. Apie tai pareiškėjas informuojamas raštu per 5 darbo dienas.

38. Jeigu Kvietime nėra nustatytas paraiškos kokybinis vertinimas ir jeigu administruojančiosios institucijos darbuotojas, atlikęs administracinį ir tinkamumo vertinimą, remdamasis paraiška ir papildoma informacija pagal užklausas, nustato, kad paraiška atitinka visus Taisyklėse ir kvietime nustatytus reikalavimus, administruojančiosios institucijos darbuotojas parengia projektų paraiškų vertinimo suvestinę. Administruojančioji institucija parengtą projektų paraiškų vertinimo suvestinę pateikia priemonės vadovui.

39. Jeigu kvietime nustatytas paraiškos kokybinis vertinimas, administruojančioji institucija projektų vertinimo suvestinę priemonės vadovui pateikia po kokybinio įvertinimo. Atliekant kokybinį vertinimą, gali būti pasitelkiami ekspertai.

40. Paraiškų kokybinis vertinimas atliekamas pagal kvietime nustatytus atitinkamos projektų grupės kokybinio vertinimo kriterijus.

41. Jei po administruojančiosios institucijos pakartotinio paklausimo perjos nustatytą laiką pareiškėjas nepateikia trūkstamos informacijos arba jei pareiškėjo pateikta trūkstama informacija yra nepakankama, projektas vertinamas tik pagal pareiškėjo pateiktą informaciją.

42. Administruojančioji institucija, likus 3 darbo dienoms iki Projektų atrankos komiteto posėdžio, savo interneto svetainėje skelbia informaciją apie Projektų atrankos komitetui svarstyti teikiamas įvertintas paraiškas.

 

VI. PROJEKTŲ ATRANKA IR SPRENDIMO PRIĖMIMAS

 

43. Projektų atrankos komiteto posėdyje Projektų atrankos komiteto darbo reglamento nustatyta tvarka svarstomos administruojančiosios institucijos teigiamai įvertintos ir (arba) rezerve esančios paraiškos. Kokybinio vertinimo rezultatai Projektų atrankos komitetui yra rekomendacinio pobūdžio.

44. Projektų atrankos komitetas, apsvarstęs paraiškas, atsižvelgdamas į turimas lėšas, priima rekomendacinį sprendimą – skirti paraiškoje prašomas lėšas, skirti dalį paraiškoje prašomų lėšų, neskirti lėšų pagal paraišką arba įtraukti projektą (projektus) į rezervinį projektų sąrašą, atsiradus lėšų (atsisakius lėšų gavėjui, išleidus mažiau už skirtą sumą ir t. t.) Projektų atrankos komitetas naujame posėdyje gali priimti rekomendacinį sprendimą.

45. Atsiradus pakankamai lėšų visiems rezerviniame sąraše esantiems projektams finansuoti, Projektų atrankos komitetas gali būti nešaukiamas.

46. Galutinį sprendimą dėl lėšų skyrimo priima Lietuvos Respublikos ūkio ministras.

47. Lietuvos Respublikos ūkio ministro įsakymas dėl lėšų skyrimo per 3 darbo dienas nuo pasirašymo dienos skelbiamas ministerijos interneto svetainėje adresu www.ukmin.lt.

 

VII. SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS

 

48. Pareiškėjas, nesutikdamas su administruojančiosios institucijos ar ministerijos sprendimais ar veiksmais, gali kreiptis į teismą Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

VIII. SUTARČIŲ SUDARYMAS

 

49. Priėmus sprendimą skirti lėšas, tarp pareiškėjo, ministerijos ir administruojančiosios institucijos ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos turi būti sudaroma trišalė ministerijos lėšų projekto veiklai finansuoti ir (arba) lėšų kapitalui formuoti skyrimo sutartis (toliau – sutartis). Sutarčių sudarymo terminas gali būti ilgesnis tais atvejais, kai vienu metu priimamas sprendimas skirti lėšas daugiau kaip 20 projektų.

50. Tuo atveju, kai priimamas sprendimas skirti dalį paraiškoje prašomų lėšų, prieš sudarant sutartį, administruojančioji institucija elektroniniu paštu ar raštu informuoja lėšų gavėją apie jam skirtų lėšų dydį, o lėšų gavėjas nedelsdamas patikslina biudžetą ir apie tai praneša administruojančiajai institucijai arba atsisako vykdyti projektą. Projektų atrankos komiteto pritarimu skiriant tik dalį paraiškoje prašomų lėšų, lėšų gavėjui gali būti leista atitinkamai sumažinti projekto rezultatus. Patikslintą projekto aprašymą ir pasirašytą biudžetą lėšų gavėjas registruotu laišku, per kurjerį arba asmeniškai ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo administruojančiosios institucijos elektroninio laiško ar registruoto laiško išsiuntimo grąžina administruojančiajai institucijai.

51. Sutartį rengia administruojančioji institucija. Parengtą sutartį lėšų gavėjas pasirašo administruojančiojoje institucijoje. Nesant galimybės lėšų gavėjui atvykti sutarties pasirašyti administruojančiojoje institucijoje, lėšų gavėjas parengtą ir suderintą su administruojančiąja institucija sutartį bei jos priedus pasirašo ir su lydraščiu registruotu laišku arba per kurjerį siunčia administruojančiajai institucijai. Lėšų gavėjui pageidaujant, parengta ir administruojančiosios institucijos pasirašyta sutartis lėšų gavėjui pasirašyti siunčiama registruotu laišku. Lėšų gavėjas per 10 darbo dienų nuo sutarties gavimo dienos su lydraščiu registruotu paštu, per kurjerį arba asmeniškai grąžina administruojančiajai institucijai visus tris pasirašytos sutarties ir jos priedų egzempliorius. Administruojančioji institucija, gavusi sutartį, teikia ją pasirašyti ir registruoti ministerijai ir po to vieną sutarties egzempliorių grąžina lėšų gavėjui.

52. Nesudarius sutarties per 49 punkte nurodytą terminą, programos koordinatorius gali teikti Lietuvos Respublikos ūkio ministrui pasiūlymą dėl sprendimo skirti finansavimą panaikinimo.

 

IX. SU ILGALAIKIU TURTU SUSIJĘ REIKALAVIMAI

 

53. Lėšų gavėjas, įsigijęs ilgalaikio turto, be Ūkio ministerijos sutikimo neturi teisės jo perleisti, įkeisti, parduoti, pakeisti jo naudojimo paskirties jo nenudėvėjęs.

54. Privatus juridinis asmuo ir viešasis juridinis asmuo, kurio dalyvio teisių ir pareigų valstybė ir (arba) savivaldybė (-ės) neatlieka ir kuriam skirta lėšų kapitalui formuoti, privalo už gautas lėšas įsigytą ilgalaikį materialųjį turtą apdrausti savo lėšomis ministerijos naudai maksimaliu turto atkuriamosios vertės draudimu nuo visų galimų rizikos atvejų, nuo kurių draudžia lėšų gavėjo pasirinkta bendrovė, ne mažiau kaip penkerius metus nuo turto įsigijimo (sukūrimo). Jeigu įsigyto ilgalaikio turto nusidėvėjimo laikotarpis pagal Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymą yra trumpesnis negu penkeri metai, minėtą turtą reikia apdrausti savo lėšomis laikotarpiui, nustatytam Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatyme. Įvykus draudimo įvykiui, dėl kurio už gautas lėšas įsigytas turtas sunaikinamas ar nepataisomai sugadinamas, ministerijai atitenka draudimo išmokos dalis, lygi lėšų, skirtų apdraustam turtui įsigyti, sumai. Abiem šalims susitarus, draudimo išmokos dalis gali būti skirta turtui ar turto daliai atkurti.

 

X. ATSISKAITYMAS, MOKĖJIMAS

 

55. Ministerija perveda lėšų gavėjui lėšas, kai yra įvykdomos sutartyje nurodytos sąlygos ir lėšų gavėjas pateikia administruojančiajai institucijai sutartyje išvardytus dokumentus, pagrindžiančius projekto veiklos sąnaudas ir liudijančius projekto vykdymą (įvykdymą). Avansinis mokėjimas gali būti taikomas šiais atvejais:

55.1. Lietuvos Respublikos viešiesiems juridiniams asmenims, kurių dalininko teises ir pareigas įgyvendina valstybė ir (arba) savivaldybė (-ės), – lėšų gavėjui pateikus argumentuotą pagrindimą;

55.2. Lietuvos Respublikos viešiesiems juridiniams asmenims, kurių dalininko teisių ir pareigų valstybė ir (arba) savivaldybė (-ės) neatlieka, ir privatiems juridiniams asmenims – lėšų gavėjui pateikus avanso dydžio sutarties įvykdymo banko garantiją arba draudimo bendrovės laidavimo raštą, kurių galiojimo laikas ne trumpesnis kaip sutarties galiojimo terminas;

55.3. juridinių asmenų registre registruotiems bet kurios teisinės formos juridiniams asmenims arba nuolatiniams Lietuvos gyventojams (fiziniams asmenims), siekiantiems apsaugoti savo intelektinės nuosavybės teises.

56. Lėšų gavėjas administruojančiajai institucijai sutartyje nustatytais terminais pateikia:

56.1. projekto veiklos ir kapitalo formavimo biudžeto vykdymo finansinę ataskaitą (Taisyklių 6 priedas);

56.2. projekto įgyvendinimo ataskaitą (Taisyklių 7 priedas);

56.3. atlyginimų apskaičiavimo ir išmokėjimo pažymą (Taisyklių 8 priedas);

56.4. laisvos formos projekto įvykdymo arba dalinio atsiskaitymo aktą;

56.5. išlaidas ir apmokėjimą pagrindžiančių dokumentų kopijas.

57. Sutartyje gali būti nustatyta pareiga lėšų gavėjui pateikti ir kitus nei 56 punkte išvardytus dokumentus.

58. Projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti skirta projekto biudžeto atskiros išlaidų kategorijos faktinė dengiamų išlaidų suma gali viršyti projekto atskiros išlaidų kategorijos planuotą išlaidų sumą ne daugiau kaip 20 procentų nedidinant paramos sumos. Darbo užmokesčiui skirtos lėšos yra maksimalios.

59. Atsiskaitymo dokumentus pagal pasirašytą sutartį iš lėšų gavėjo priima ir tikrina administruojančiosios institucijos darbuotojai.

60. Administruojančioji institucija vertina lėšų gavėjo ataskaitose nurodytų sąnaudų atitiktį pateiktiems dokumentams, dokumentų atitiktį Taisyklių reikalavimams, išlaidas pateisinantiems dokumentams, tikrina, ar išlaidos yra padarytos vykdant projektą.

61. Administruojančioji institucija, tikrindama dokumentus, turi teisę kreiptis į lėšų gavėją dėl dokumentuose pateiktos informacijos paaiškinimo, patikslinimo ar papildomų dokumentų pateikimo. Jeigu lėšų gavėjas pateikė nekokybišką ataskaitą ir išsiuntus jam pakartotinį paklausimą dėl duomenų tikslinimo arba papildomų dokumentų pateikimo jų nepatikslino, nepateikė arba atsiuntė nekokybiškus duomenis, dėl kurių tolesnis ataskaitos vertinimas negalimas, administruojančioji institucija turi teisę siūlyti ministerijai nutraukti su lėšų gavėju sudarytą sutartį arba nutraukti sutartį ir grąžinti avansą, jeigu toks buvo išmokėtas.

62. Jei lėšų gavėjas sutartyje nurodytu terminu nepateikia atsiskaitymo dokumentų ir dėl ne laiku atlikto atsiskaitymo neinformuoja administruojančiosios institucijos, ji raštu kreipiasi į lėšų gavėją dėl dokumentų pateikimo. Jeigu lėšų gavėjas ir po priminimo per rašte nustatytą protingą terminą nepateikia atsiskaitymo dokumentų, administruojančioji institucija turi teisę siūlyti ministerijai nutraukti su lėšų gavėju sudarytą sutartį arba nutraukti sutartį ir grąžinti avansą, jeigu toks buvo išmokėtas.

63. Lėšos lėšų gavėjui pervedamos per 10 kalendorinių dienų nuo datos, kai sutarties šalys pasirašo projekto įvykdymo ar dalinio atsiskaitymo, jei toks nustatytas sutartyje, aktą. Jeigu sutartyje yra nustatytas avansinis mokėjimas, įvykdžius vieną iš 55 punkte nustatytų reikalavimų lėšos pervedamos per 10 kalendorinių dienų.

 

X. KONTROLĖ

 

64. Už informacijos ir pateiktų duomenų tikslumą, gautų lėšų buhalterinės apskaitos tvarkymą atsako lėšų gavėjas. Lėšų gavėjai, gavę lėšas neteisėtai arba neteisėtai susigrąžinę iš lėšų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti sumokėto pirkimo (importo) PVM, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

65. Projektų, kuriems skirtos lėšos projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, vykdymo einamąją kontrolę esant būtinumui atlieka administruojančioji institucija.

66. Jei kyla įtarimas, kad lėšų gavėjas nevykdo projekto, nukrypo nuo projekto aprašymo, administruojančioji institucija turi teisę pati, taip pat programos koordinatoriaus, programos vadovo ar programos priemonės vadovo iniciatyva projekto vykdymo vietoje atlikti patikrą (toliau – patikra vietoje) ir (arba) gauti iš lėšų gavėjo administruojančiajai institucijai reikalingą informaciją ir projekto vykdymo dokumentus.

67. Patikros vietoje metu gali būti tikrinama, ar lėšų gavėjo projekto vykdymo ataskaitose pateikta informacija teisinga, ar suteiktos paslaugos, ar įsigytos prekės, už kurias lėšų gavėjas atsiskaitė, ir kita informacija.

68. Jei nustatoma neatitikimų, kurie nepažeidžia sutarties, tačiau yra taisytini, administruojančioji institucija raštu informuoja lėšų gavėją apie neatitikimus ir nurodo jų pašalinimo terminus.

69. Jei nustatoma sutarties pažeidimų, apie patikrinimo rezultatus administruojančioji institucija informuoja ministeriją (programos koordinatorių arba programos vadovą, arba programos priemonės vadovą), kuri turi teisę nutraukti su lėšų gavėju sudarytą sutartį ir (arba) pareikalauti grąžinti pervestas lėšas (ar jų dalį).

70. Esant pagrįstų abejonių arba kilus ginčų dėl sutartyje nustatytų įsipareigojimų faktinio įvykdymo, programos koordinatorius gali siūlyti Lietuvos Respublikos ūkio ministrui skirti projekto auditą.

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

1 priedas

 

TINKAMŲ IŠLAIDŲ REIKALAVIMAI LĖŠOMS PROJEKTO VEIKLAI FINANSUOTI SKIRTI

 

Išlaidų kategorija

Tinkamos išlaidos

Sąnaudas pateisinantys dokumentai

Projekto administravimas:

 

 

Juridinio asmens vadovo darbo užmokestis, socialinio draudimo įmokos, įmokos į garantinį fondą;

juridinio asmens vyriausiojo buhalterio darbo užmokestis, socialinio draudimo įmokos, įmokos į garantinį fondą

Į paraiškos biudžetą įtraukiamos išlaidos už planuojamą apskaičiuoti ir išmokėti darbo užmokestį už darbo laiką, kurį darbuotojas planuoja dirbti administruodamas projekto vykdymą. Faktiniam administravimui reikalingam laikui apskaičiuoti pildomi darbo laiko apskaitos žiniaraščiai.

Atlyginimų apskaičiavimo ir išmokėjimo pažyma pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių (toliau – Taisyklės) 9 priedo formą.

Juridinio asmens vadovo įsakymas, kuriame nurodyti kriterijai, kuriais remiantis darbo užmokestis, socialinio draudimo įmokos ir įmokos į garantinį fondą priskiriamos administravimo išlaidoms

Darbo užmokesčio sąnaudas sudaro apskaičiuotas darbo užmokestis. Darbo dienos (valandos) įkainis neturi viršyti darbo sutartyje nustatyto įkainio.

Socialinio draudimo įmokos – darbdavio mokamos socialinio draudimo įmokos (30,98 proc.).

Įmokos į Garantinį fondą – darbdavio mokamos įmokos į Garantinį fondą (0,2 proc.).

Biudžeto lentelėje darbuotojai turi būti išvardyti atskirose biudžeto eilutėse

Biuro prekės ir pašto paslaugos

Šioms išlaidoms priskiriamos kanceliarinės prekės ir pašto išlaidos. Visos šios išlaidos turi būti tiesiogiai susijusios su administravimo reikmėmis

Sąskaitos faktūros, mokėjimo dokumentai, prekių sunaudojimo arba atidavimo naudoti aktai

Projekto vykdymas:

 

 

Darbo užmokestis; socialinio draudimo įmokos; įmokos į garantinį fondą

Tai pagal darbo sutartis dirbančio tiesiogiai projektą vykdančio personalo su darbo santykiais susijusios sąnaudos už dienas, dirbtas vykdant projektą. Projektą vykdantis (techninis) personalas – įstaigos darbuotojai (pvz., konsultantai). Jei darbuotojas dalyvauja ne vien tik vykdant projektą, tuomet tinkamas projekto išlaidas sudaro sąnaudos už tą laiką, kuris buvo skirtas projektui vykdyti.

Atlyginimų priskaičiavimo ir išmokėjimo pažyma pagal Taisyklių 9 priedo formą

Darbo užmokesčio sąnaudas sudaro priskaitytas darbo užmokestis. Darbo dienos (valandos) įkainis neturi viršyti darbo sutartyje nustatyto įkainio.

Socialinio draudimo įmokos – darbdavio mokamos socialinio draudimo įmokos (30,98 proc.).

Įmokos į Garantinį fondą – darbdavio mokamos įmokos į Garantinį fondą (0,2 proc.).

Biudžeto lentelėje darbuotojai turi būti išvardyti atskirose eilutėse, nurodomos jų pareigos (projekte)

Paslaugos

Projektui vykdyti būtinų paslaugų – mokymo, renginių organizavimo, viešinimo ir reklamos, audito, draudimo (jeigu numatyta projektų grupės apraše ir (arba) kvietime), vertimo, leidybos ir spausdinimo, transporto, atliekų tvarkymo (šalinimo), atliekų rūšiavimo ir pakavimo–pirkimo išlaidos ir kitos projektui įgyvendinti būtinos paslaugos, atitinkančios vidutines rinkos kainas

Sąskaitos faktūros, mokėjimo dokumentai, sutartys, draudimo liudijimai (polisai) (pvz., autorinės, individualios veiklos ir pan.); veiklos teisinį pagrįstumą patvirtinantys dokumentai (verslo liudijimo, individualios veiklos pažymėjimo kopijos); darbų priėmimo–perdavimo aktai.

Viešojo pirkimo procedūros atlikimą įrodantys dokumentai (neperkančiosioms organizacijoms – nuo 75 tūkst. Lt (be PVM) pirkimo vertės)

Konsultantų, ekspertų ir lektorių paslaugos

Projektui vykdyti būtinų konsultantų, ekspertų ir lektorių, sertifikavimo, atliekų identifikavimo ir sudėties tyrimų, aplinkos stebėsenos paslaugų pirkimo išlaidos, atitinkančios vidutines rinkos kainas

Sąskaitos faktūros, mokėjimo dokumentai, sutartys (pvz., autorinės, individualios veiklos ir pan.); veiklos teisinį pagrįstumą patvirtinantys dokumentai (verslo liudijimo, individualios veiklos pažymėjimo kopijos); darbų priėmimo-perdavimo aktai.

Viešojo pirkimo procedūrą atlikimą įrodantys dokumentai (neperkančiosioms organizacijoms – nuo 75 tūkst. Lt (be PVM) pirkimo vertės)

Įrankių ir įrangos, įrenginių ir mechanizmų nuoma

Projektui vykdyti reikalingų ir tiesiogiai projekto veiklai naudojamų įrankių ir įrangos, įrenginių ir mechanizmų nuomos išlaidos

Nuomos sutartys, sąskaitos faktūros, mokėjimo dokumentai

Atsargos, prekės

Projektui vykdyti būtinų atsargų pirkimo išlaidos ir išlaidos su projekto vykdymo reikmėmis susijusiems pirkiniams, kurie pagal projekto vykdytojo taikomą apskaitos tvarką nėra ilgalaikis turtas ir yra būtini projektui vykdyti, išskyrus biuro kanceliarines prekes projekto administravimo reikmėms

Sąskaitos faktūros, atsargų (prekių) sunaudojimo nurašymo aktai, mokėjimo dokumentai

Komandiruotės

Projektą vykdančių darbuotojų komandiruotės išlaidos: kelionė, dienpinigiai, apgyvendinimo išlaidos, draudimo išlaidos, registravimosi renginyje mokestis (dalyvio mokestis). \ projekto sąnaudas įtraukiamos komandiruotės išlaidos, neviršijančios Lietuvos Respublikos finansų ministro patvirtintų dienpinigių ir apgyvendinimo išlaidų normų užsienyje ir dienpinigių normų Lietuvoje, taikomų biudžetinėms įstaigoms.

Juridinio asmens vadovo įsakymas dėl darbuotojų siuntimo į komandiruotę, avansų išmokėjimo dokumentai, komandiruotės dalyvių avansinės apyskaitos arba buhalterinės pažymos dėl patirtų komandiruotės išlaidų.

Jeigu transporto priemonė priklauso juridiniam asmeniui, vadovo įsakyme dėl komandiruotės nurodoma transporto priemonės markė ir modelis. Jei vykstama nuosavu ar nuomojamu automobiliu, reikalinga automobilio nuomos ar panaudos sutartis, techninio paso kopija (įrodymui dėl nuosavybės teisių).

Komandiruotės išlaidas pateisinantys dokumentai:

bilietų pirkimo sąskaitos faktūros, kelionės bilietai (ekonominės klasės (skrendant lėktuvu) arba prilygstančios klasės (naudojantis kita transporto priemone), sąskaitos už apgyvendinimo paslaugas, kelionės lapas, kuriame nurodyta nuvažiuotų kilometrų skaičius ir kuro sunaudojimas.

Išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai: kasos aparato kvitai, kasos išlaidų orderiai, banko išrašai

Komandiruočių išlaidos apmokamos komandiruotam asmeniui pateikus patvirtinamuosius kelionės ir apgyvendinimo dokumentus.

Jei į kelionę važiuojama nuosavu ar tarnybiniu transportu, nurodomos kuro sąnaudos, jei privačiu transportu, – jo nuomos bei kuro sąnaudos.

Kelionių į užsienį išlaidos traktuojamos kaip tinkamos išlaidos, kurios tiesiogiai susijusios su projekto vykdymu ir būtinos vykdant projektą. Būtina nurodyti kelionių skaičių, maršrutus, vykstančių į komandiruotę asmenų skaičių.

Projekto įgyvendinime dalyvaujančių asmenų komandiruočių išlaidos, jei paraiškoje asmenys įvardyti ir pagrįsta būtinybė vykti į komandiruotę

Patentavimo išlaidos

Patentinės paraiškos padavimo mokestis, patentinės paieškos mokestis, ekspertizės mokestis, patento išdavimo mokestis, vertimų išlaidos, pirmų 5-erių metų patento palaikymo mokestis

Sąskaitos faktūros, mokėjimo dokumentai

Patalpų nuoma

Su projekto vykdymu susijusių patalpų nuomos paslaugų pirkimo išlaidos. Kadangi dalis šių išlaidų būna susijusios ne tik su projekto vykdymu, bet ir su kita juridinio ar fizinio asmens veikla, todėl negalima nurodyti visų patalpų (jeigu jos ne visos naudojamos projektui vykdyti) nuomos išlaidų. Tokiu atveju šios išlaidos bus tinkamos, jei bus pagrįstai apskaičiuojama jų dalis, susijusi su projekto vykdymu, t. y. apskaičiuojamos proporcingai projekto vykdymui naudojamų patalpų plotui. Į apskaitą įtraukiama visa nuomos suma (apmokėta visa suma), tačiau tinkamos patalpų nuomos išlaidos bus tos, kurios susijusios su projekto vykdymu. Nuosavų patalpų ar patalpų, naudojamų pagal panaudos sutartį, nuomos išlaidos nėra tinkamos išlaidos

Sąskaitos faktūros, mokėjimo dokumentai, šių išlaidų apskaičiavimo bei buhalterinės pažymos dėl atitinkamų sumų priskyrimo projekto vykdymo sąnaudoms

Komunalinės paslaugos, elektra ir ryšiai

Su projekto vykdymu susijusių komunalinių, elektros ir ryšių paslaugų pirkimo išlaidos. Kadangi dalis šių išlaidų būna susijusios ne tik su projekto vykdymu, bet ir su kita juridinio ar fizinio asmens veikla, todėl negalima nurodyti visų komunalinių, elektros ir ryšių išlaidų. Tokiu atveju šios išlaidos bus tinkamos, jei bus pagrįstai apskaičiuojama jų dalis, susijusi su projekto vykdymu, t. y. apskaičiuojamos proporcingai projekto vykdymui naudojamų patalpų plotui. \ apskaitą įtraukiama visa išlaidų už paslaugas suma (apmokėta visa suma), tačiau tinkamos komunalinių, elektros ir ryšių paslaugų išlaidos bus tos, kurios susijusios su projekto vykdymu

Sąskaitos faktūros, mokėjimo dokumentai, šių išlaidų apskaičiavimo bei buhalterinės pažymos dėl atitinkamų sumų priskyrimo projekto vykdymo sąnaudoms (nurodomas išlaidų pavadinimas, pirminio apskaitos dokumento pavadinimas, data, serija, Nr., bendra išlaidų suma, lėšų gavėjo įsakymo dėl išlaidų priskyrimo projektui vykdyti Nr., projektui vykdyti skirta išlaidų dalis (procentais) ir suma)

Transporto priemonių nusidėvėjimas

Tinkamos yra projektui vykdyti reikalingų ir projektui vykdyti naudojamų nuosavų transporto priemonių nusidėvėjimo sąnaudos.

Jeigu transporto priemonės naudojamos ne vien projektui vykdyti, bet ir kitai veiklai, tinkama yra tik ta sąnaudų suma, kuri tiesiogiai susijusi su projekto vykdymu

Priėmimo-perdavimo aktai, kuriuose nurodyta atidavimo eksploatuoti data.

Juridinio asmens vadovo patvirtintas transporto priemonių, naudojamų projektui, sąrašas (nurodoma jų metinė nusidėvėjimo norma ir projekto vykdymo laikotarpiui apskaičiuota nusidėvėjimo suma), pasirašytas juridinio asmens vadovo ir vyr. buhalterio

Kitos išlaidos

Pirmiau išvardytoms projekto vykdymo išlaidų kategorijoms nepriskirtinos išlaidos, tiesiogiai susijusios su projekto veiklos vykdymu ir atitinkančios kitų išlaidų kategorijas, nustatytas projektų grupėms

Sąskaitos faktūros, mokėjimo dokumentai

Ilgalaikio turto nusidėvėjimas ir amortizacija

Tinkamos yra projektui vykdyti reikalingo ir projektui vykdyti naudojamo nuosavo ilgalaikio turto nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos.

Biudžeto lentelėje atskirose eilutėse detalizuojamos ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo ir nematerialiojo turto amortizacijos sąnaudos (pvz., kompiuterinės technikos, programinės įrangos, baldų, įrangos).

Jeigu ilgalaikis turtas naudojamas ne vien projektui vykdyti, bet ir kitai veiklai, tinkama yra tik ta sąnaudų suma, kuri tiesiogiai susijusi su projekto vykdymu. Tinkamomis projekto išlaidomis laikomas ilgalaikio turto nusidėvėjimas (amortizacija), apskaičiuotas pagal projekto vykdytojo patvirtintus nusidėvėjimo normatyvus, parengtus remiantis Lietuvos Respublikos teisės aktais

Priėmimo-perdavimo aktai, kuriuose nurodyta atidavimo eksploatuoti data.

Juridinio asmens vadovo patvirtintas ilgalaikio turto, naudojamo projektui, sąrašas, kuriame nurodyta šio turto metinė nusidėvėjimo arba amortizacijos norma ir projekto vykdymo laikotarpiui apskaičiuota nusidėvėjimo arba amortizacijos suma

______________

Priedo pakeitimai:

Nr. 4-597, 2008-11-28, Žin., 2008, Nr. 141-5591 (2008-12-09), i. k. 1082020ISAK0004-597

 


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

2 priedas

 

TINKAMŲ IŠLAIDŲ REIKALAVIMAI LĖŠOMS KAPITALUI FORMUOTI SKIRTI

 

Išlaidų kategorija

Tinkamos išlaidos

Sąnaudas pateisinantys dokumentai

Ilgalaikio turto įsigijimo ir kūrimo išlaidos

Tinkamos yra projektui vykdyti reikalingo ilgalaikio turto (materialiojo turto, kompiuterinės bei programinės įrangos ir kito ilgalaikio nematerialiojo turto) įsigijimo ir ilgalaikio materialiojo turto kūrimo (rekonstrukcija, statyba) išlaidos, jei tos išlaidos yra pagrįstos, tiesiogiai susijusios su projekto vykdymu.

Tinkamos tik naujo, nenaudoto ilgalaikio turto įsigijimo išlaidos. Prabangos prekių įsigijimas nėra tinkamos išlaidos

Pirkimų komisijos posėdžių protokolai arba tiekėjų apklausos pažymos, pirkimo-pardavimo sutartys, priėmimo–perdavimo aktai, panaudos sutartys, sąskaitos faktūros, mokėjimo dokumentai

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

3 priedas

 

(Paraiškos formos pavyzdys)

 

________________________________________________

(pareiškėjo pavadinimas)

 

PARAIŠKA GAUTI LĖŠAS PROJEKTO VEIKLAI FINANSUOTI IR KAPITALUI FORMUOTI

 

____________ Nr. __________

(data)

 

_____________________________________________________________________

(projekto pavadinimas)

 

1. Duomenys apie pareiškėją

Pareiškėjo rekvizitai

Kodas (juridinio asmens kodas; fizinio asmens patento numeris)

 

Adresas:

gatvė, namo numeris, pašto indeksas, vietovė

 

Tel.

 

Faks.

 

El. pašto adresas

 

Pareiškėjo bankas

 

Banko kodas

 

Sąskaitos numeris

 

EVR kodas

 

Informacija apie pareiškėjo dalyvius, turinčius ne mažiau kaip 10 % balsavimo teisių

 

PVM mokėjimas

£ taip

 

PVM mokėtojo kodas

£ ne

Kontaktinis asmuo

(vardas, pavardė, tel., el. p.)

 

 

2. Duomenys apie projektą, kuriam prašoma lėšų:

Ministerijos programos pavadinimas

 

Projektų grupės pavadinimas

 

Finansavimo rūšis

£ lėšos projekto veiklai finansuoti

£ lėšos kapitalui formuoti

Bendra projekto* vertė (Lt)

 

Prašomas finansavimo dydis* (Lt)

 

Savos lėšos* (Lt)

 

Kitos lėšos* (Lt)

 

Projekto* įgyvendinimo trukmė (mėn.)

 

Projekto* pradžia (metai, mėnuo, diena):

 

Projekto *pabaiga (metai, mėnuo, diena):

 

Projekto vadovas

(vardas, pavardė, pareigos, tel., faks., el. p.)

 

Vyr. buhalteris

(vardas, pavardė, pareigos, tel., faks., el. p.)

 

Projekto įgyvendinimo vieta

(a) £ Savivaldybė (-ės) _____;

(b) £ Miesto teritorija ______;

(c) £ Kaimo vietovė _____;

(d) £ Geografiškai neribota _______.

* Jeigu prašomas finansavimas projekto etapui, papildomai nurodyti ir atitinkamus projekto etapo duomenis.

 

3. Duomenys apie pareiškėjo veiklą ir patirtį:

3.1. Apibūdinkite pareiškėjo pagrindinę veiklą, nurodykite darbuotojų skaičių

 

 

 

 

3.2. Nurodykite dalyvavimą panašiuose projektuose ar veikloje, aprašykite, kaip šis projektas yra susijęs su anksčiau vykdytais projektais ar veikla, pateikite tikslias tokių projektų ar veiklos nuorodas ir trumpai aprašykite pareiškėjo vaidmenį tokiuose projektuose

 

 

 

 

Dokumentų, pridedamų prie šios paraiškos gauti lėšas projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, sąrašas:

1. projekto aprašymas, 1 egz.;

2. projekto biudžetas, 1 egz.;

3. juridinio asmens vadovo pasirašytas laisvos formos raštas, patvirtinantis, kad pareiškėjas nėra priskiriamas nė vienai Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos finansavimo projekto veiklai ir kapitalui formuoti administravimo taisyklių 6 punkte išvardytai kategorijai, 1 egz.;

4. dokumentai arba jų kopijos, reikalaujami pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisykles, atitinkamą projektų grupės aprašą ir kvietimą.

 

 

(Ūkio subjekto vadovas)                                (Parašas)                                            (Vardas ir pavardė)

 

A. V.

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

4 priedas

 

(Projekto aprašymo formos pavyzdys)

 

_________________________________________________

(pareiškėjo pavadinimas)

_________________________________________________

(projekto pavadinimas)

 

PROJEKTO APRAŠYMAS

 

__________________

(data)

 

1. Trumpas projekto esmės aprašymas ir pagrindimas (Trumpai paaiškinkite, kodėl šis projektas reikalingas, kokias problemas padės išspręsti, kur ir kaip jis bus vykdomas, kas jį valdys ir įgyvendins, kokios yra prielaidos ir išankstinės sąlygos, reikalingos, kad projektas galėtų būti pradėtas ir sėkmingai įgyvendintas, kokia projekto veikla (-os), kurią bus prašoma finansuoti, jau pradėta įgyvendinti arba įgyvendinta, nurodant įgyvendinimo terminus, kokia yra projekto socialinė, institucinė ar kt. rizika ir jos mažinimo priemonės)

(ne daugiau kaip 3 puslapiai)

 

 

 

 

 

 

 

2. Projekto tikslai (Kokie bus projekto tikslai ir kada jie bus pasiekti. Tikslai turi būti konkretūs, realūs ir įgyvendinami)

(ne daugiau kaip 1 puslapis)

 

 

 

 

 

 

 

3. Projekto veikla (Kokią veiklą vykdant planuojama įgyvendinti projekto tikslus? Kodėl pasirinkta tokia veikla? Nurodykite projekto įgyvendinimo etapus, aprašykite kiekvieno etapo metu numatomus įvykdyti darbus ir jų mastą. Nurodykite, kaip aprašoma veikla susijusi su planuojamomis išlaidomis. Pagrįskite išlaidų įvairiai projekto veikai būtinumą)

 

 

 

 

 

 

 

4. Projekto rezultatai (Ko tikimasi iš veiklos per projekto įgyvendinimo laikotarpį).

Veikla

Rodiklio pavadinimas

Matavimo vienetas

Laukiamas rezultatas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Aprašykite projekto poveikį (kokybiniu ir kiekybiniu aspektu) pagal poveikio lygmenį

 

Pareiškėjui

 

 

 

Regionui

 

 

 

6. Pagrįskite projekto atitiktį projektų grupei nustatytiems tikslams ir uždaviniams

(ne daugiau kaip 1 puslapis)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ūkio subjektas vadovas)                               (Parašas)                                         (Vardas ir pavardė)

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

5 priedas

 

(Projekto veiklos ir kapitalo formavimo biudžeto formos pavyzdys)

 

_____________________________________

(pareiškėjo pavadinimas)

______________________________________________________________________

(projekto pavadinimas)

 

PROJEKTO VEIKLOS IR KAPITALO FORMAVIMO BIUDŽETAS

 

____________________

(data)

 

Dalies Nr.

Str. Nr.

Tinkamos projekto išlaidos

Mato vienetas

Vienetų sk.

Vieneto kaina be (arba su, jei leidžia Taisyklių 16.4 punktas) pirkimo PVM (Lt)

Bendra projekto tinkamų išlaidų suma be (arba su, jei leidžia Taisyklių 16.4 punktas) pirkimo PVM (Lt)

Iš jos dengiama lėšomis projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti be (arba su, jei leidžia Taisyklių 16.4 punktas) pirkimo PVM (Lt)

Kuo remiantis nurodyta kaina (suma)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

PROJEKTO VEIKLOS BIUDŽETAS

1.

PROJEKTO ADMINISTRAVIMAS, IŠ VISO (1.1+1.2+1.3+1.4):

 

1.1.

Darbo užmokestis

 

 

 

 

 

 

 

1.1.1.

Juridinio asmens vadovo

 

 

 

 

 

 

 

1.1.2.

Juridinio asmens (vyr.) buhalterio

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

Socialinio draudimo įmokos

 

 

 

 

 

 

 

1.3.

Įmokos į garantinį fondą

 

 

 

 

 

 

 

1.4.

Biuro prekės ir pašto paslaugos

 

 

 

 

 

 

2.

PROJEKTO VYKDYMAS, IŠ VISO (2.1+2.2+2.3+2.4+2.5+2.6+2.7+2.8+2.9+2.10+2.11+2.12+2.13):

 

 

2.1.

Darbo užmokestis

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

Socialinio draudimo įmokos

 

 

 

 

 

 

 

2.3.

Įmokos į garantinį fondą

 

 

 

 

 

 

 

2.4.

Komandiruotės

 

 

 

 

 

 

 

2.5.

Paslaugos

 

 

 

 

 

 

 

2.6.

Konsultantų, ekspertų ir lektorių paslaugos, iš jų:

 

 

 

 

 

 

 

2.6.1.

pagal autorines sutartis

 

 

 

 

 

 

 

2.6.2.

pagal paslaugų sutartis

 

 

 

 

 

 

 

2.7.

Įrankių ir įrangos, įrenginių ir mechanizmų nuoma

 

 

 

 

 

 

 

2.8.

Prekės, atsargos

 

 

 

 

 

 

 

2.9.

Patentavimas

 

 

 

 

 

 

 

2.10.

Patalpų nuoma

 

 

 

 

 

 

 

2.11.

Komunalinės paslaugos, elektra ir ryšiai

 

 

 

 

 

 

 

2.12.

Transporto priemonių nusidėvėjimas

 

 

 

 

 

 

 

2.13.

Kitos išlaidos

 

 

 

 

 

 

3.

ILGALAIKIO TURTO NUSIDĖVĖJIMAS IR AMORTIZACIJA, IŠ VISO (3.1+3.2):

 

3.1.

Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimas

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

Ilgalaikio nematerialiojo turto amortizacija

 

 

 

 

 

 

 

IŠLAIDOS, IŠ VISO (1+2+3):

 

 

 

 

LĖŠŲ PROJEKTO VEIKLAI FINANSUOTI INTENSYVUMAS

100 proc.

nurodyti

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

BIUDŽETAS KAPITALUI FORMUOTI

4.

ILGALAIKIO TURTO ĮSIGIJIMO IŠLAIDOS (4.1+4.2):

 

4.1.

Ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

4.2.

Ilgalaikio nematerialiojo turto įsigijimo išlaidos

 

 

 

 

 

 

5.

ILGALAIKIO TURTO KŪRIMO IŠLAIDOS:

 

5.1.

Ilgalaikio materialiojo turto kūrimo išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

IŠLAIDOS, IŠ VISO (4+5):

 

 

 

 

LĖŠŲ KAPITALUI FORMUOTI INTENSYVUMAS

100 proc.

nurodyti

 

 

1 pastaba. Biudžeto straipsniai, apimantys kelis tai pačiai išlaidų kategorijai priskiriamus objektus (darbuotojus, prekes, paslaugas, turtą), turi būti detalizuoti.

2 pastaba. Jei lėšų gavėjas gali susigrąžinti pirkimo PVM, ilgalaikio turto įsigijimo išlaidos rodomos be pirkimo PVM.

 

 

(Ūkio subjekto vadovas)                               (Parašas)                                        (Vardas ir pavardė)

 

A. V.

 

(Vyr. buhalteris)                                           (Parašas)                                          (Vardas ir pavardė)

 

______________


Ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų

projektų veiklai finansuoti ir kapitalui

formuoti, administravimo taisyklių

6 priedas

 

(Projekto veiklos ir kapitalo formavimo biudžeto vykdymo finansinės ataskaitos formos pavyzdys)

 

___________________________________________

(lėšų gavėjas)

_________________________________________________________________________

(projekto pavadinimas)

 

PROJEKTO VEIKLOS IR KAPITALO FORMAVIMO BIUDŽETO VYKDYMO FINANSINĖ ATASKAITA

 

Dalies Nr.

Eil. Nr.

Projekto biudžeto straipsnio pavadinimas

Sutartys, aktai, sąskaitos faktūros, jų data, serija ir Nr., mokėjimo pavedimo data (arba nurodomas kitas dokumentas, patvirtinantis mokėjimą)

Projekto biudžetas (Lt)

Biudžeto vykdymo finansinė ataskaita (Lt)

Bendra projekto tinkamų išlaidų suma be (arba su, jei leidžia Taisyklių 16.4 punktas) pirkimo PVM (Lt) (nurodyti)

Iš jos dengiama lėšomis projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti be (arba su, jei leidžia Taisyklių 16.4 punktas) pirkimo PVM (Lt) (nurodyti)

Bendra faktinių projekto sąnaudų suma su/be pirkimo PVM (nurodyti)

Iš jos dengiama lėšomis projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti su/be pirkimo PVM (nurodyti)

Iš Ūkio ministerijos gautos lėšos projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti

Apmokėta tiekėjams

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

PROJEKTO VEIKLOS BIUDŽETAS

 

 

 

 

 

 

1.

PROJEKTO ADMINISTRAVIMAS, IŠ VISO(1.1+1.2+1.3+1.4):

 

 

 

 

 

 

 

1.1.

Darbo užmokestis

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.1.

Juridinio asmens vadovo

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.2.

Juridinio asmens (vyr.) buhalterio

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

Socialinio draudimo įmokos

 

 

 

 

 

 

 

 

1.3.

Įmokos į garantinį fondą

 

 

 

 

 

 

 

 

1.4.

Biuro prekės ir pašto paslaugos

 

 

 

 

 

 

 

2.

PROJEKTO VYKDYMAS, IŠ VISO (2.1+2.2+2.3+2.4+2.5+2.6+2.7+2.8+2.9+2.10+2.11+ 2.12+2.13):

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

Darbo užmokestis

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

Socialinio draudimo įmokos

 

 

 

 

 

 

 

 

2.3.

Įmokos į garantinį fondą

 

 

 

 

 

 

 

 

2.4.

Komandiruotės

 

 

 

 

 

 

 

 

2.5.

Paslaugos

 

 

 

 

 

 

 

 

2.6.

Konsultantų, ekspertų ir lektorių paslaugos, iš jų:

 

 

 

 

 

 

 

 

2.6.1.

pagal autorines sutartis

 

 

 

 

 

 

 

 

2.6.2.

pagal paslaugų sutartis

 

 

 

 

 

 

 

 

2.7.

Įrankių ir įrangos, įrenginių ir mechanizmų nuoma

 

 

 

 

 

 

 

 

2.8.

Prekės, atsargos

 

 

 

 

 

 

 

 

2.9.

Patentavimas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.10.

Patalpų nuoma

 

 

 

 

 

 

 

 

2.11.

Komunalinės paslaugos, elektra ir ryšiai

 

 

 

 

 

 

 

 

2.12.

Transporto priemonių nusidėvėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.13.

Kitos išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

3.

ILGALAIKIO TURTO NUSIDĖVĖJIMAS IR AMORTIZACIJA, IŠ VISO (3.1+3.2):

 

 

 

 

 

 

 

3.1.

Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

Ilgalaikio nematerialiojo turto amortizacija

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJEKTO IŠLAIDOS/SĄNAUDOS, IŠ VISO (1+2+3):

 

 

 

 

 

 

 

LĖŠŲ PROJEKTO VEIKLAI FINANSUOTI INTENSYVUMAS

100 proc.

nurodyti

100 proc.

nurodyti

 

 

BIUDŽETAS KAPITALUI FORMUOTI

 

 

 

 

 

 

4.

ILGALAIKIO TURTO ĮSIGIJIMO IŠLAIDOS (4.1+4.2):

 

 

 

 

 

 

 

4.1.

Ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.

Ilgalaikio nematerialiojo turto įsigijimo išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

5.

ILGALAIKIO TURTO KŪRIMO IŠLAIDOS:

 

 

 

 

 

 

 

5.1.

Ilgalaikio materialiojo turto kūrimo išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

 

IŠLAIDOS IŠ VISO (4+5):

 

 

 

 

 

 

 

LĖŠŲ KAPITALUI FORMUOTI INTENSYVUMAS:

100 proc.

nurodyti

100 proc.

nurodyti

 

 

 

 

 

viso (Lt):

 

 

 

 

 

 

Dengiamos sąnaudos iš viso (8):

Gautos lėšos projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti iš viso (9):

Reikia pervesti (8–9):

 

Pastabos:

1. Sąnaudos nurodomos tiksliai pagal sąskaitas faktūras, neapvalinant skaičių.

2. Projekto biudžeto straipsniai detalizuojami tokia pat tvarka, kaip projekto veiklos ir kapitalo formavimo biudžete.

3. Jei lėšų gavėjas gali susigrąžinti pirkimo PVM, projekto veiklos ir ilgalaikio turto įsigijimo išlaidos rodomos be pirkimo PVM.

4. 10 skiltis pildoma, apmokėjus projekto sąnaudas nepriklausomai nuo lėšų šaltinio.

5. Atsiskaitant etapais, pildoma didėjančia tvarka.

 

Ūkio subjekto vadovas                                                                                                    Vyr. buhalteris

________________________________________________________________________________

(parašas)                       (v., pavardė)                                                                (parašas)                     (v., pavardė)

 

200__ m. d.                                                                                                                          200__ m. d.

 

A. V.

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

7 priedas

 

(Projekto įgyvendinimo ataskaitos formos pavyzdys)

 

__________________________________________________________

(lėšų gavėjo pavadinimas)

__________________________________________________________

(projekto pavadinimas)

 

PROJEKTO ĮGYVENDINIMO ATASKAITA

 

_____________________

(data)

 

1. Projekto tikslų pasiekimas (Kokie tikslai buvo pasiekti? Kokiu lygiu? Jeigu tikslai nepasiekti arba pasiekti ne iki galo, nurodykite priežastis)

 

 

 

 

2. Projekto veiklos, priemonių įgyvendinimas (Kokios veiklos rūšys buvo įgyvendintos? Kokiu lygiu? Pagrįsdami faktais, aprašykite, kaip ir kokiomis priemonėmis buvo įgyvendinta veikla. Nurodykite veiklos (atskirų priemonių) vykdymo datas, dalyvių skaičių ir kitą informaciją, pagrindžiančią veiklos įgyvendinimą. Pridėkite dokumentus (dalyvių sąrašas, skelbimas apie renginį, parengtos medžiagos kopija ir pan.), įrodančius veiklos įgyvendinimą. Jeigu veikla neįgyvendinta arba įgyvendinta ne iki galo, nurodykite priežastis)

 

 

 

 

 

 

3. Projekto įgyvendinimo terminai (Ar projektas įgyvendintas laikantis planuotų terminų? Jeigu ne, nurodykite nukrypimo nuo terminų priežastis)

 

 

 

 

 

 

 

4. Projekto rezultatai (Nurodykite pasiektus rezultatus)

Veikla

Rodiklio pavadinimas

Matavimo vienetas

Planuotas rezultatas

Pasiektas rezultatas

 

 

 

 

 

 

 

(Ūkio subjekto vadovas)                                      (Parašas)                                         (Vardas ir pavardė)

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

8 priedas

 

(Pažymos formos pavyzdys)

 

ATLYGINIMŲ APSKAIČIAVIMO IR IŠMOKĖJIMO PAŽYMA

 

________________

(Data)

 

Eil. Nr.

Vardas, pavardė

Projekto vykdymo metu dirbta dienų (valandų)

Darbuotojo vaidmuo projekte (pareigos)

Mokėjimo pagrindas

Apskaičiuotas atlyginimas **

Darbuotojui išmokėta atlyginimo suma, tenkanti projektui

Atlyginimo išmokėjimo dokumento, žiniaraščio, išlaidų orderio ar mokėjimo nurodymo, data ir numeris, pajamų mokesčio sumok. nurodymo data ir numeris

Iš viso dirbta projekto vykdymo laikotarpiu

Pagrindinėje darbovietėje*

Nepagrindinėje darbovietėje*

vadovo įsakymo data ir Nr.

darbo laiko apskaitos žiniaraščio data ir Nr.

darbo užmokesčio priskaitymo žiniaraščio data ir Nr.

IŠ VISO

tenkantis projektui

iš viso (5+7)

prie projekto (6 arba 8)

iš viso

iš to skaičiaus prie projekto

iš viso

iš to skaičiaus prie projekto

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

1.

PROJEKTO ADMINISTRAVIMAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

PROJEKTO VYKDYMAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO

 

 

 

 

 

 

 

 

X

 

X

 

 

 

 

* 1. Jei darbovietė, kuri vykdo projektą, darbuotojui yra pagrindinė, pildomos 3, 4, 5 ir 6 skiltys, 7 ir 8 skiltys nepildomos.

2. Jei darbovietė, kuri vykdo projektą, darbuotojui yra nepagrindinė, pildomos 3, 4, 7, 8 ir 5 skiltys (darbuotojas nepagrindinei darbovietei, vykdančiai projektą, pateikia pažymą apie pagrindinėje darbovietėje jo dirbtą laiką), 6 skiltis nepildoma.

** Projekto vykdymo metu darbovietėje, vykdančioje projektą, darbuotojui apskaičiuotas atlyginimas pagal darbo sutartį (be priedų ir atostoginių).

Pastabos:

1. Atsiskaitant etapais, suvestinė pildoma didėjančia tvarka, atskirose eilutėse pateikiami kiekvieno mėnesio duomenys. Kiekvieno darbuotojo duomenys atskirose eilutėse susumuojami.

2. Darbuotojų atlyginimas negali viršyti jam nustatyto atlyginimo pagal darbo sutartį.

3. Sumos nurodomos tikslios (su centais).

4. 14 skiltyje rodoma be darbdavio mokamos Socialinio draudimo įmokos (30,98 proc.) ir įmokos į Garantinį fondą (0,2 proc.).

 

 

Ūkio subjekto vadovas                                             (Parašas)                                (Vardas ir pavardė)

 

A. V.

 

Vyr. buhalteris                                                        (Parašas)                                      (Vardas ir pavardė)

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

9 priedas

 

VIEŠŲJŲ PASLAUGŲ VERSLUI PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Sąvokos

Viešosios paslaugos verslui – informacijos, konsultacijų, mokymų, kvalifikacijos kėlimo ar perkvalifikavimo, metodinių ir kitų paslaugų verslo pradžios, verslo planavimo, finansavimo šaltinių paieškos, finansų tvarkymo, personalo valdymo ir kitais verslui aktualiais klausimais įvairiomis komunikacijos priemonėmis teikimas lengvatinėmis sąlygomis smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams ir (arba) fiziniams asmenims, ketinantiems pradėti verslą

Prioritetai

1. Projektas užtikrina viešųjų paslaugų verslui prieinamumą regione.

2. Projektas skatina verslumą regione, prisideda prie naujų įmonių steigimo ir naujų darbo vietų kūrimo.

3. Projektas sudaro galimybes verslą pradėti ketinantiems asmenims lengvatinėmis sąlygomis gauti viešąsias paslaugas, kurių projekto vykdymo teritorijoje neteikia kiti juridiniai asmenys arba jų teikiamos analogiškos paslaugos yra finansiškai neprieinamos pradedantiems verslininkams.

Pareiškėjai

Viešosios įstaigos, kurių savininkė yra valstybė arba savivaldybė arba viena iš dalininkų yra valstybė ir (arba) savivaldybė, ir asociacijos (tarp jų konfederacija, pramonės prekybos ir amatų rūmai), kurių steigimo dokumentuose yra numatytas viešųjų paslaugų verslui teikimas

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Projekto veiklos finansavimas; pagal šią projektų grupę gali būti taikomas iki 100 procentų avansinis mokėjimas

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas

Iki 100 proc. projekto veiklai finansuoti

Tinkamos išlaidos

(klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

2. Projekto vykdymas:

2.1–2.8 str., 2.10–2.13 str.

3. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas ir amortizacija:

3.1–3.2 str.

______________

Priedo pakeitimai:

Nr. 4-252, 2010-03-31, Žin., 2010, Nr. 39-1886 (2010-04-07), i. k. 1102020ISAK0004-252

Nr. 4-265, 2010-04-09, Žin., 2010, Nr. 43-2081 (2010-04-15), i. k. 1102020ISAK0004-265

 


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

10 priedas

 

KONFERENCIJŲ IR SEMINARŲ PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Prioritetai

Svarstomi klausimai, skirti eksporto ir atvykstamojo turizmo plėtrai, naujų rinkų paieškai, konkurencingumo didinimui, geriausiems gamybos būdams diegti, verslumui, investicijoms skatinti

Pareiškėjai

Viešosios įstaigos, asociacijos (tarp jų konfederacija, pramonės, prekybos ir amatų rūmai) ar kitos ne pelno siekiančios organizacijos

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Projekto veiklos finansavimas

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas

Lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas negali viršyti 85 procentų bendros tinkamų projekto vykdymo išlaidų sumos su pirkimo PVM

Tinkamos projekto išlaidos (klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

2. Projekto vykdymas:

2.5. Paslaugos:

2.5.1. skelbimai apie vyksiantį renginį spaudoje, per radiją ir televiziją bei tinklalapyje;

2.5.2. vertimo paslaugos (raštu, žodžiu ar sinchroninio vertimo).

2.6. Konsultantų, ekspertų ir lektorių paslaugos, iš jų:

2.6.1. pagal autorinę sutartį (lektorių autorinis atlyginimas).

2.7. Įrankių ir įrangos, įrenginių ir mechanizmų nuoma:

2.7.1. vaizdinių priemonių demonstravimo ir kitos reikalingos įrangos nuoma.

2.10. Patalpų nuoma:

2.10.1. salės, reikalingos renginiui organizuoti, nuoma.

2.13. Kitos išlaidos (dalomosios medžiagos parengimas).*

 

* šios išlaidos negali viršyti 5 % bendros projektui vykdyti skiriamos sumos. Jeigu renginys organizuojamas nuosavose patalpose ir naudojamos nuosavos vaizdinės priemonės ir kt. reikalinga įranga, tada patalpų ir įrangos nuoma negali būti įtraukta į tinkamas paslaugų pirkimo išlaidas.

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

11 priedas

 

INFORMACINIŲ IR VALSTYBĖS ĮVAIZDĮ KURIANČIŲ LEIDINIŲ LEIDYBOS PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Sąvokos

Leidinys – tai katalogas, lankstinukas, žemėlapis, prospektas, vaizdajuostė, informacinės medžiagos rinkinys, pateikiami spausdintine forma arba kompiuterinėse laikmenose

Prioritetai

1. Informacinis leidinys skirtas visos Lietuvos arba regionų ekonominei investicinei aplinkai arba su turizmu Lietuvoje susijusiai informacijai pristatyti.

2. Mokslo atstovų straipsnių rinkinys aktualiomis ekonominės plėtros temomis.

3. Informatyvumas (auditorijos, kuriai skiriamas leidinys, dydis, teikiamos informacijos aktualumas verslo, turizmo plėtrai, teigiamo šalies įvaizdžio kūrimas, kalbų kiekis ir kt.).

4. Informacijos pateikimo formų įvairumas (kompaktinių diskų gamyba, skelbimas internete, leidyba spausdintine forma)

Pareiškėjai

Viešosios įstaigos, asociacijos (tarp jų konfederacija, pramonės, prekybos ir amatų rūmai) ar kitos ne pelno siekiančios organizacijos

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Projekto veiklos finansavimas

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas

Lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas negali viršyti 75 procentų bendros tinkamų leidinio leidybos projekto vykdymo išlaidų sumos su pirkimo PVM. Atskirais atvejais ypatingos paskirties leidiniams lėšų skyrimo intensyvumas atrankos komiteto siūlymu gali siekti iki 100 procentų

Tinkamos projekto išlaidos (klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

2. Projekto vykdymas:

2.5. paslaugos:

2.5.1. tekstų vertimas į užsienio kalbas;

2.5.2. spaudos darbai (maketavimas, redagavimas ir pan.), vaizdajuosčių ir kompaktinių diskų gaminimas, skelbimas internete;

2.5.3. skelbimai apie leidinio išleidimą vietinėje spaudoje bei internete;

2.6. konsultantų ir ekspertų paslaugos (honorarai autoriams);

2.13. kitos išlaidos (pašto išlaidos leidiniams (informacijai) platinti)

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

12 priedas

 

ŪKIO SUBJEKTŲ DALYVAVIMO TARPTAUTINĖSE PARODOSE IR MUGĖSE PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Sąvokos

Ūkio subjektas – Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka įregistruotas juridinis asmuo, užsienio valstybės juridinio asmens ar kitos organizacijos filialas, taip pat fizinis asmuo, Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka besiverčiantis individualia veikla.

Parodos dalyvis – ūkio subjektas, kuris savo gaminamą prekę ar teikiamą paslaugą pristato parodoje

Prioritetai

1. Parodoje pristatomos didelės pridėtinės vertės ir (arba) sukurtos naudojant aukštąsias ir naujausias technologijas prekės ir paslaugos ir (arba) atvykstamojo turizmo paslaugos.

2. Parodoje grupinėje ekspozicijoje pristatomos ne mažiau kaip 3-jų labai mažų ir (arba) mažų įmonių prekės ir paslaugos.

3. Ūkio subjektai dalyvauja užsienio valstybėje organizuojamoje parodoje.

4. Nuosavų lėšų dalis sudaro daugiau kaip 50 procentų tinkamų projekto vykdymo išlaidų bendros sumos su pirkimo PVM

Pareiškėjai

1. Ūkio subjektų dalyvavimo parodoje organizatoriai – juridiniai asmenys (asociacijos (tarp jų konfederacija, pramonės, prekybos ir amatų rūmai), viešosios įstaigos, parodų organizavimu besiverčiančios įmonės ir pan.), organizuojantys ūkio subjektų dalyvavimą parodoje.

2. Individualiai dalyvaujantys parodoje ūkio subjektai

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Lėšos projekto veiklai finansuoti

Valstybės pagalbos apribojimai

Pagalba teikiama vadovaujantis atitinkamais de minimis pagalbos reglamentais:

1. Pagalba parodos dalyviui, kuris veikia žemės ūkio sektoriuje (t. y. verčiasi pirmine žemės ūkio produktų gamyba), teikiama vadovaujantis 2007 m. gruodžio 20 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1535/2007 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai žemės ūkio produktų gamybos sektoriuje (OL 2007 L 337, p. 35) (toliau – Reglamentas Nr. 1535/2007). Vadovaujantis Reglamento Nr. 1535/2007 nuostatomis suteikta de minimis pagalba negali būti didesnė kaip 25 896 litai per trejus fiskalinius metus. Pagalba gali būti teikiama žemės ūkio sektoriuje veikiančioms įmonėms, išskyrus Reglamento Nr. 1535/2007 1 str. išvardytus atvejus.

2. Pagalba parodos dalyviui, kuris veikia žuvininkystės sektoriuje (t. y. užsiima žuvininkystės produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba), teikiama vadovaujantis 2007 m. liepos 24 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 875/2007 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis valstybės pagalbai žuvininkystės sektoriuje ir iš dalies keičiančiu Reglamentą (EB) Nr. 1860/2004 (OL 2007 L 193, p. 6) (toliau – Reglamentas Nr. 875/2007). Vadovaujantis Reglamento Nr. 875/2007 nuostatomis suteikta de minimis pagalba negali būti didesnė kaip 103 584 litai per trejus fiskalinius metus. Pagalba gali būti teikiama žuvininkystės sektoriuje veikiančioms įmonėms, išskyrus Reglamento Nr. 875/2007 1 str. išvardytus atvejus.

3. Kitiems ūkio subjektams pagalba teikiama vadovaujantis 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1998/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2006 L 379, p. 5) (toliau – Reglamentas Nr. 1998/2006). Bendra pagal Reglamentą Nr. 1998/2006 suteiktos vienam ūkio subjektui per trejus fiskalinius metus de minimis pagalbos suma negali viršyti 690 560 litų. Kai de minimis pagalba yra teikiama kelių transporto sektoriaus įmonei, bendra de minimis pagalbos suma per bet kuriuos trejus fiskalinius metus negali viršyti 345 280 litų. Pagalba gali būti teikiama visiems ūkio subjektams, išskyrus Reglamento Nr. 1998/2006 1 str. 1 dalyje išvardytus atvejus.

De minimis pagalba laikoma suteikta tuo momentu, kai ūkio subjektas įgyja juridinę teisę tokią pagalbą gauti.

De minimis pagalba yra suteikiama nominaliąja verte.

Teikiant paraišką, privalu pateikti informaciją apie per praėjusius dvejus ir einamuosius metus gautą valstybės (atskirai nurodant de minimis) pagalbą

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas

Lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas negali viršyti 70 procentų tinkamų projekto vykdymo išlaidų bendros sumos su pirkimo PVM

Tinkamos projekto išlaidos (klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

2. Projekto vykdymas:

2.7. įrankių ir įrangos, įrenginių ir mechanizmų nuoma:

2.7.1. stendo įrangos nuoma;

2.10. patalpų nuoma:

2.10.1. parodos ploto nuoma ar įrengto parodos ploto nuoma;

2.13. kitos išlaidos:

2.13.1. dalyvavimo parodoje registravimo mokestis;

2.13.2. įrašo į parodos katalogą mokestis;

2.13.3. eksponatų draudimas

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

13 priedas

 

VERSLO MISIJŲ ORGANIZAVIMO PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Sąvokos

Verslo misija (toliau – misija) – Lietuvoje ar užsienyje organizuotas Lietuvos ir užsienio valstybių verslininkų susitikimas siekiant skatinti ūkio subjektų prekių ir paslaugų eksportą bei investicijas ir surasti bendradarbiavimo partnerių užsienyje gamybos, prekybos ir paslaugų srityse.

Ūkio subjektas – Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka įregistruotas juridinis asmuo, užsienio valstybės juridinio asmens ar kitos organizacijos filialas, taip pat fizinis asmuo, Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka besiverčiantis individualia veikla.

Misijos dalyvis – ūkio subjektas, dalyvaujantis misijoje ir siekiantis plėtoti gaminamų prekių ar teikiamų paslaugų eksportą, rasti bendradarbiavimo partnerių užsienyje gamybos, prekybos ir paslaugų srityse bei pritraukti investicijų

Prioritetai

Misijoje pristatomos didelės pridėtinės vertės ir (arba) sukurtos naudojant aukštąsias ir naujausias technologijas prekės ir paslaugos ir (arba) atvykstamojo turizmo paslaugos

Pareiškėjai

Misijos organizatoriai – asociacijos (tarp jų konfederacija, pramonės, prekybos ir amatų rūmai), viešosios įstaigos

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Lėšos projekto veiklai finansuoti

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas

Lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas negali viršyti 85 procentų tinkamų projekto veiklos vykdymo išlaidų bendros sumos su pirkimo PVM.

Atskirais atvejais lėšų skyrimo intensyvumas atrankos komiteto siūlymu gali siekti iki 100 procentų

Tinkamos projekto išlaidos (klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

2. Projekto vykdymas:

2.4. komandiruotės:

2.4.1. misijos organizatoriaus (vieno asmens) komandiruotės išlaidos misijos metu;

2.5. paslaugos:

2.5.1. užsienio valstybių verslininkų parinkimas ir pakvietimas dalyvauti susitikime su Lietuvos ūkio subjektais;

2.5.2. viešinimo

2.5.3. vertimo;

2.7. įrankių ir įrangos, įrenginių ir mechanizmų nuoma:

2.7.1. vaizdinių priemonių demonstravimo ir kitos reikalingos įrangos nuoma;

2.10. patalpų nuoma;

2.13. Kitos išlaidos:

2.13.1. informacinės medžiagos parengimas

______________


 

Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projekto veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

14 priedas

 

PATENTAVIMO RĖMIMO PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Sąvokos

Europos patentas – pagal Europos patentų konvenciją išduotas patentas;

Patentas pagal Patentinės kooperacijos sutartį – pagal Patentinės kooperacijos sutartį, pasirašytą 1970 m. birželio 19 d. Vašingtone, išduotas patentas;

Prioritetinė paraiška – pagal Lietuvos Respublikos patentų įstatymą Lietuvos Respublikos valstybiniam patentų biurui paduota paraiška, kurios pagrindu pateikiamas prašymas suteikti prioritetą, kreipiantis dėl Europos patento arba patento pagal Patentinės kooperacijos sutartį išdavimo

Pareiškėjai

Juridinių asmenų registre registruotas bet kurios teisinės formos juridinis asmuo arba nuolatinis Lietuvos gyventojas (fizinis asmuo), siekiantis apsaugoti savo intelektinės nuosavybės teises, gaudamas Europos patentą arba patentą pagal Patentinės kooperacijos sutartį

Papildomi reikalavimai

Kartu su paraiška pateikiami šie dokumentai:

1. Kreipiantis dėl išlaidų apmokėjimo avansu turi būti pateikta Valstybinio patentų biuro pažyma apie priimtą prioritetinę paraišką arba, jeigu pagal prioritetinę paraišką išduotas patentas pagal Lietuvos Respublikos patentų įstatymą, patento kopija ir suvestinė lentelė, kurioje surašyti prašomų apmokėti išlaidų pavadinimai.

2. Kreipiantis dėl išlaidų apmokėjimo sąskaitų apmokėjimo būdu turi būti pateikta paraišką priėmusios patentų tarnybos paieškos ataskaitos ir /arba teigiamos nuomonės apie išradimo, kuriam prašoma paramos, patentabilumą, kopija, suvestinė lentelė, kurioje surašyti prašomų apmokėti išlaidų pavadinimai, sąskaitos data ir numeris bei patvirtintos šių sąskaitų kopijos.

3. Kreipiantis dėl išlaidų apmokėjimo kompensavimo būdu turi būti pateikta Europos patento arba nacionalinio patento, išduoto pagal Patentinės kooperacijos sutartį, kopija ir suvestinė lentelė, kurioje surašyti prašomų kompensuoti išlaidų pavadinimai, sąskaitos data ir numeris, mokėjimo pavedimo data ir numeris bei patvirtintos sąskaitų ir pavedimų kopijos.

Pastaba. Paraiška paramai dėl to paties išradimo patentavimo skirtingų išlaidų apmokėjimo Ūkio ministerijai gali būti pateikta ne daugiau kaip du kartus nepriklausomai nuo kreipimosi būdo

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Projekto veiklos finansavimas

Valstybės pagalbos apribojimai

Valstybės pagalba teikiama vadovaujantis 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1998/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2006 L 379, p. 5) (toliau – Reglamentas Nr. 1998/2006).

Bendra pagal Reglamentą Nr. 1998/2006 suteiktos vienam asmeniui per trejus fiskalinius metus de minimis pagalbos suma negali viršyti 690 560 litų. Kai de minimis pagalba yra teikiama kelių transporto sektoriaus įmonei, bendra de minimis pagalbos suma per bet kuriuos trejus fiskalinius metus negali viršyti 345 280 litų.

Pagalba gali būti teikiama visoms įmonėms, išskyrus Reglamento Nr. 1998/2006 1 str. 1 dalyje išvardytus atvejus.

De minimis pagalba laikoma suteikta tuo momentu, kai juridinis asmuo įgyja juridinę teisę tokią pagalbą gauti.

De minimis pagalba yra suteikiama nominaliąja verte.

Teikiant paraišką, privalu pateikti informaciją apie per praėjusius dvejus ir einamuosius metus gautą valstybės (atskirai nurodant de minimis) pagalbą

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti intensyvumas

Iki 100 procentų tinkamų išlaidų

Iki 200 000 Lt vienam patentui

Tinkamos išlaidos (klasifikacija pagal Taisyklių 5 priedą)

Tinkamomis išlaidomis laikomos ne anksčiau kaip 2004 m. atsiradusios išlaidos.

Tinkamos išlaidos:

I. Projekto veiklos biudžetas

2. Projekto vykdymas:

2.9. Patentavimas:

2.9.1. patentinės paraiškos padavimo mokestis;

2.9.2. patentinės paieškos mokestis;

2.9.3. ekspertizės mokestis;

2.9.4. valstybės nurodymo mokestis;

2.9.5. patento išdavimo mokestis;

2.9.6. vertimų išlaidos;

2.9.7. pirmųjų 5-erių metų patento palaikymo mokestis (jeigu sumokėtas iki gaunant patentą);

2.9.8. patentinių patikėtinių paslaugos.

 

Pastabos

1. Kreipiantis dėl išlaidų apmokėjimo avansu tinkamomis išlaidomis laikomos:

1.1. patentinių patikėtinių paslaugos;

1.2. patentinės paraiškos padavimo mokestis;

1.3. patentinės paieškos mokestis;

1.4. ekspertizės mokestis.

2. Asmuo, gaunantis avansą, sutartyje su Ūkio ministerija įsipareigoja gautas lėšas panaudoti tik Europos patento arba patento pagal Patentinės kooperacijos sutartį gavimui.

3. Netinkamai panaudojus arba per 12 mėn. nuo lėšų gavimo nepateikus paraiškos dėl Europos patento arba patento pagal Patentinės kooperacijos sutartį gavimo, lėšos turi būti grąžinamos, o negrąžinus – išieškomos teismo keliu.

4. Ūkio ministerija, nustatydama finansuojamų išlaidų dydį, vadovaujasi oficialiai paskelbtomis mokesčių ar paslaugų kainomis

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 4-351, 2008-08-18, Žin., 2008, Nr. 95-3724 (2008-08-21), i. k. 1082020ISAK0004-351

 


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

15 priedas

 

GAMYBOJE IR KITOJE ŪKINĖJE VEIKLOJE SUSIDARANČIŲ GAMYBOS ATLIEKŲ PREVENCIJOS IR TVARKYMO PROGRAMOS PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Prioritetai

1. Projektas padės sukurti Lietuvoje trūkstamus gamybos atliekų tvarkymo pajėgumus ir jų perdirbimo technologijas, sukurti ir įdiegti naujus gaminius iš antrinių žaliavų arba sudarys galimybes sumažinti aplinkos taršą, remiant prevencinę veiklą.

2. Projektas skirtas visuomenei ypač aktualioms atliekų tvarkymo problemoms spręsti (bešeimininkėms pavojingoms atliekoms tvarkyti ir kt.).

3. Projektas skirtas visuomenei informuoti ir šviesti pavojingų atliekų tvarkymo ir antrinių žaliavų rūšiavimo bei perdirbimo klausimais

Pareiškėjai

Lietuvos Respublikos viešieji ir privatūs juridiniai asmenys

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Projekto veiklos finansavimas;

finansavimas kapitalui formuoti

Valstybės pagalbos apribojimai

Valstybės pagalba teikiama vadovaujantis 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1998/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2006 L 379, p. 5) (toliau – Reglamentas Nr. 1998/2006).

Bendra pagal Reglamentą Nr. 1998/2006 suteiktos vienam juridiniam asmeniui per trejus fiskalinius metus de minimis pagalbos suma negali viršyti 690 560 litų. Kai de minimis pagalba yra teikiama kelių transporto sektoriaus įmonei, bendra de minimis pagalbos suma per bet kuriuos trejus fiskalinius metus negali viršyti 345 280 litų.

Pagalba gali būti teikiama visiems juridiniams asmenims, išskyrus Reglamento Nr. 1998/2006 1 str. 1 dalyje išvardytus atvejus.

De minimis pagalba laikoma suteikta tuo momentu, kai juridinis asmuo įgyja juridinę teisę tokią pagalbą gauti.

De minimis pagalba yra suteikiama nominaliąja verte.

Teikiant paraišką, privalu pateikti informaciją apie per praėjusius dvejus ir einamuosius metus gautą valstybės (atskirai nurodant de minimis) pagalbą

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai skyrimo intensyvumas

Lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas negali viršyti 75 procentų tinkamų projekto išlaidų (su pirkimo PVM)

Didžiausias leistinas lėšų kapitalui formuoti skyrimo intensyvumas

Lėšų kapitalui formuoti skyrimo intensyvumas negali viršyti 75 procentų tinkamų projekto išlaidų

Tinkamos išlaidos (klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

Projekto veiklos biudžetas

2. Projekto vykdymas:

2.1–2.4 str.

2.5. Paslaugos:

2.5.1. atliekų tvarkymo (šalinimo) paslaugos;

2.5.2. visuomenės informavimo (renginiai, leidiniai) paslaugos;

2.5.3. atliekas tvarkančių specialistų mokymas ir kvalifikacijos kėlimas;

2.7. str.

2.8. Prekės (apsaugos priemonės, darbo įrankiai ir priemonės, kitos su atliekų tvarkymo projekto reikmėmis susijusios prekės):

2.10–2.11 str.

3. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas ir amortizacija:

3.1–3.2 str.

Biudžetas kapitalui formuoti

4. Ilgalaikio turto įsigijimo išlaidos:

4.1–4.2 str.

5. Ilgalaikio turto kūrimo išlaidos:

5.1 str.

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

16 priedas

 

ATITIKTIES ĮVERTINIMO INFRASTRUKTŪROS STIPRINIMO PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Prioritetai

1. Projektas sudarys sąlygas atitikties įvertinimo įstaigai geriau patenkinti konkrečius pramonės ar verslo poreikius (pateiktos šakinių asociacijų, atskirų įmonių išvados, tarpininkavimo raštai, rekomendacijos).

2. Projektu siekiama atitikti naujų Europos Sąjungos (toliau – ES) teisės aktų ar naujų ES darniųjų standartų reikalavimus.

Įstaiga yra (siekia) būti paskirtąja, notifikuota įstaiga.

3. Projektas skirtas produktų grupei, kuriai techninius reglamentus ir kitus teisės aktus, nustatančius privalomuosius produktų saugos reikalavimus, tvirtina Lietuvos Respublikos ūkio ministerija

Pareiškėjai

Akreditacijos pažymėjimą turinčios atitikties įvertinimo įstaigos: bandymų laboratorijos, sertifikacijos, kontrolės įstaigos

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Projekto veiklos finansavimas;

finansavimas kapitalui formuoti

Valstybės pagalbos apribojimai

Valstybės pagalba teikiama vadovaujantis 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1998/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2006 L 379, p. 5) (toliau – Reglamentas Nr. 1998/2006).

Bendra pagal Reglamentą Nr. 1998/2006 suteiktos vienam juridiniam asmeniui per trejus fiskalinius metus de minimis pagalbos suma negali viršyti 690 560 litų,. Kai de minimis pagalba yra teikiama kelių transporto sektoriaus įmonei, bendra de minimis pagalbos suma per bet kuriuos trejus fiskalinius metus negali viršyti 345 280 litų.

Pagalba gali būti teikiama visiems juridiniams asmenims, išskyrus Reglamento Nr. 1998/2006 1 str. 1 dalyje išvardytus atvejus.

De minimis pagalba laikoma suteikta tuo momentu, kai juridinis asmuo įgyja juridinę teisę tokią pagalbą gauti.

De minimis pagalba yra suteikiama nominalia verte.

Teikiant paraišką, privalu pateikti informaciją apie per praėjusius dvejus ir einamuosius metus gautą valstybės (atskirai nurodant de minimis) pagalbą

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas

Lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas negali viršyti 65 proc.

Didžiausias leistinas lėšų kapitalui formuoti skyrimo intensyvumas

Lėšų kapitalui formuoti skyrimo intensyvumas negali viršyti 65 proc.

Tinkamos projekto išlaidos (klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

Projekto veiklos biudžetas

2. Projekto vykdymo išlaidos:

2.1–2.5 str.

2.7, 2.10, 2.11 str.

Biudžetas kapitalui formuoti

4. Ilgalaikio turto įsigijimo išlaidos:

4.1– 4.2 str.

5. Ilgalaikio turto kūrimo išlaidos:

5.1 str.

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

17 priedas

 

KOKYBĖS VADYBOS SISTEMŲ IR GAMINIŲ SERTIFIKAVIMO IŠLAIDŲ DALINIO PADENGIMO PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Sąvokos

Gaminio sertifikavimo (registravimo) išlaidos – juridinio asmens lėšos, sumokėtos už gaminio atitikties sertifikavimą ar privalomą registravimą, įskaitant tam reikalingus laboratorinius bandymus ir tyrimus

Prioritetai

Kokybės vadybos sistemų sertifikavimo išlaidų dalinio padengimo projektams:

1. įmonės, dalyvavusios ar dalyvaujančios Nacionalinio kokybės prizo konkurse;

2. įmonės, norinčios dalyvauti NATO skelbiamuose prekių, paslaugų ar darbų įsigijimo konkursuose;

Gaminių sertifikavimo išlaidų dalinio padengimo projektams:

1. gaminiai yra pagaminti naudojant pavojingas atliekas ar iš antrinių žaliavų;

2. bus užtikrintas ilgalaikis prekių ar paslaugų tiekimas į naujas rinkas;

3. projektas yra sudėtinė kompleksinės įmonės konkurencingumo didinimo veiklos dalis (įmonė yra vykdžiusi (vykdo) vadybos, produktų (paslaugų) kokybės gerinimo, standartų diegimo, aplinkosauginių reikalavimų atitikties ir kt. projektus)

Pareiškėjai

– Kokybės vadybos sistemų sertifikavimo išlaidų dalinio padengimo projektams: mažos įmonės (tarp jų ir labai mažos)

– Gaminių sertifikavimo išlaidų dalinio padengimo projektams: mažos (tarp jų ir labai mažos) ir vidutinės įmonės

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Projekto veiklos finansavimas

Valstybės pagalbos apribojimai

Pagalba teikiama vadovaujantis atitinkamais de minimis pagalbos reglamentais:

1. Pagalba juridiniam asmeniui, kuris veikia žemės ūkio sektoriuje (t. y. verčiasi pirmine žemės ūkio produktų gamyba), teikiama vadovaujantis 2007 m. gruodžio 20 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1535/2007 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai žemės ūkio produktų gamybos sektoriuje (OL 2007 L 337, p. 35) (toliau – Reglamentas Nr. 1535/2007). Vadovaujantis Reglamento Nr. 1535/2007 nuostatomis suteikta de minimis pagalba negali būti didesnė kaip 25 896 litai per trejus fiskalinius metus. Pagalba gali būti teikiama žemės ūkio sektoriuje veikiančioms įmonėms, išskyrus Reglamento Nr. 1535/2007 1 str. išvardytus atvejus.

2. Pagalba juridiniam asmeniui, kuris veikia žuvininkystės sektoriuje (t. y. užsiima žuvininkystės produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba), teikiama vadovaujantis 2007 m. liepos 24 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 875/2007 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis valstybės pagalbai žuvininkystės sektoriuje ir iš dalies keičiančiu Reglamentą (EB) Nr. 1860/2004 (OL 2007 L 193, p. 6) (toliau – Reglamentas Nr. 875/2007). Vadovaujantis Reglamento Nr. 875/2007 nuostatomis suteikta de minimis pagalba negali būti didesnė kaip 103 584 litai per trejus fiskalinius metus. Pagalba gali būti teikiama žuvininkystės sektoriuje veikiančioms įmonėms, išskyrus Reglamento Nr. 875/2007 1 str. išvardytus atvejus.

3. Kitiems juridiniams asmenims pagalba teikiama vadovaujantis 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1998/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2006 L 379, p. 5) (toliau – Reglamentas Nr. 1998/2006). Bendra pagal Reglamentą Nr. 1998/2006 suteiktos vienam juridiniam asmeniui per trejus fiskalinius metus de minimis pagalbos suma negali viršyti 690 560 litų. Kai de minimis pagalba yra teikiama kelių transporto sektoriaus įmonei, bendra de minimis pagalbos suma per bet kuriuos trejus fiskalinius metus negali viršyti 345 280 litų. Pagalba gali būti teikiama visiems juridiniams asmenims, išskyrus Reglamento Nr. 1998/2006 1 str. 1 dalyje išvardytus atvejus.

De minimis pagalba laikoma suteikta tuo momentu, kai juridinis asmuo įgyja juridinę teisę tokią pagalbą gauti.

De minimis pagalba yra suteikiama nominaliąja verte.

Teikiant paraišką, privalu pateikti informaciją apie per praėjusius dvejus ir einamuosius metus gautą valstybės (atskirai nurodant de minimis) pagalbą

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas

Iki 50 proc. vadybos sistemos pradinio sertifikavimo audito išlaidų.

Iki 50 proc. gaminių sertifikavimo (registravimo) išlaidų

Tinkamos projekto išlaidos (klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

Projekto veiklos biudžetas

2. Projekto vykdymo išlaidos:

2.6. Konsultantų ir ekspertų paslaugos:

2.6.1. kokybės vadybos sistemos pradinio sertifikavimo audito paslaugos;

2.6.2. gaminių sertifikavimo (registravimo) paslaugos

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

18 priedas

 

APLINKOS VADYBOS SISTEMŲ PAGAL EUROPOS SĄJUNGOS APLINKOS VADYBOS IR AUDITO SISTEMOS IR ISO 14000 REIKALAVIMUS VERTINIMO IR REGISTRAVIMO (SERTIFIKAVIMO) IŠLAIDŲ DALINIO PADENGIMO PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Prioritetai

1. Įmonės, įdiegusios kokybės vadybos sistemą pagal ISO 9001 standarto reikalavimus.

2. Įmonės, dalyvavusios Europos Sąjungos aplinkos vadybos ir audito sistemos (toliau – EMAS) konsultavimo projektuose.

3. Įmonės, dalyvavusios ar dalyvaujančios aplinkos apsaugos, atliekų tvarkymo projektuose

Pareiškėjai

1. Aplinkos vadybos sistemų sertifikavimo pagal ISO 14000 reikalavimus projektams: mažos įmonės (tarp jų ir labai mažos).

2. Aplinkos vadybos ir audito sistemų vertinimo ir registravimo pagal Europos Sąjungos EMAS reikalavimus projektams: mažos (tarp jų ir labai mažos) ir vidutinės įmonės

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Projekto veiklos finansavimas

Valstybės pagalbos apribojimai

Pagalba teikiama vadovaujantis atitinkamais de minimis pagalbos reglamentais:

1. Pagalba juridiniam asmeniui, kuris veikia žemės ūkio sektoriuje (t. y. verčiasi pirmine žemės ūkio produktų gamyba), teikiama vadovaujantis 2007 m. gruodžio 20 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1535/2007 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai žemės ūkio produktų gamybos sektoriuje (OL 2007 L 337, p. 35) (toliau – Reglamentas Nr. 1535/2007). Vadovaujantis Reglamento Nr. 1535/2007 nuostatomis suteikta de minimis pagalba negali būti didesnė kaip 25 896 litai per trejus fiskalinius metus. Pagalba gali būti teikiama žemės ūkio sektoriuje veikiančioms įmonėms, išskyrus Reglamento Nr. 1535/2007 1 str. išvardytus atvejus.

2. Pagalba juridiniam asmeniui, kuris veikia žuvininkystės sektoriuje (t. y. užsiima žuvininkystės produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba), teikiama vadovaujantis 2007 m. liepos 24 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 875/2007 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis valstybės pagalbai žuvininkystės sektoriuje ir iš dalies keičiančiu Reglamentą (EB) Nr. 1860/2004 (OL 2007 L 193, p. 6) (toliau – Reglamentas Nr. 875/2007). Vadovaujantis Reglamento Nr. 875/2007 nuostatomis suteikta de minimis pagalba negali būti didesnė kaip 103 584 litai per trejus fiskalinius metus. Pagalba gali būti teikiama žuvininkystės sektoriuje veikiančioms įmonėms, išskyrus Reglamento Nr. 875/2007 1 str. išvardytus atvejus.

3. Kitiems juridiniams asmenims pagalba teikiama vadovaujantis 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1998/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2006 L 379, p. 5) (toliau – Reglamentas Nr. 1998/2006). Bendra pagal Reglamentą Nr. 1998/2006 suteiktos vienam juridiniam asmeniui per trejus fiskalinius metus de minimis pagalbos suma negali viršyti 690 560 litų. Kai de minimis pagalba yra teikiama kelių transporto sektoriaus įmonei, bendra de minimis pagalbos suma per bet kuriuos trejus fiskalinius metus negali viršyti 345 280 litų. Pagalba gali būti teikiama visiems juridiniams asmenims, išskyrus Reglamento Nr. 1998/2006 1 str. 1 dalyje išvardytus atvejus.

De minimis pagalba laikoma suteikta tuo momentu, kai juridinis asmuo įgyja juridinę teisę tokią pagalbą gauti.

De minimis pagalba yra suteikiama nominaliąja verte.

Teikiant paraišką, privalu pateikti informaciją apie per praėjusius dvejus ir einamuosius metus gautą valstybės (atskirai nurodant de minimis) pagalbą

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas

Aplinkos vadybos sistemų sertifikavimo pagal ISO 14000 reikalavimus projektams – iki 50 proc. aplinkos vadybos sistemos pirminio sertifikavimo audito išlaidų su pirkimo PVM.

Aplinkos vadybos ir audito sistemų vertinimo ir registravimo pagal Europos Sąjungos EMAS reikalavimus projektams – iki 50 proc. vertinimo ir registravimo išlaidų su pirkimo PVM

Tinkamos projekto išlaidos (klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

Projekto veiklos biudžetas

2. Projekto vykdymo išlaidos:

2.6. Konsultantų ir ekspertų paslaugos:

2.6.1. aplinkos vadybos sistemų sertifikavimo pagal ISO 14000 reikalavimus paslaugos;

2.6.2. aplinkos vadybos ir audito sistemų vertinimo ir registravimo pagal Europos Sąjungos EMAS reikalavimus paslaugos

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

19 priedas

 

VERSLO PLĖTROS IR INOVACINIŲ PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Prioritetai

1. Projektas tiesiogiai atsilieps kelių įmonių ar viso pramonės sektoriaus plėtrai ir konkurencingumui, ekonomiškai stipriai paveiks įmonių grupę (sektorių, šaką), padidins plėtros potencialą (produktyvumą ar kuriamų produktų, procesų pridėtinę vertę), išsiplės esamos ir (arba) atsivers naujos rinkos;

2. Projekto įgyvendinimas skatins įmonių (organizacijų), mokslo įstaigų ir kitų ūkio subjektų bendradarbiavimą, ypač klasterizaciją ir tarptautinę integraciją;

3. Projektas sudarys prielaidas ekonominiam netolygumui regionuose mažinti;

4. Projektas yra pripažintas nacionalinės svarbos;

5. Projektas tiesiogiai susijęs su energetikos tiekimo ir (arba) ekonominio saugumo užtikrinimu arba, esant būtinumui, siekiama išvengti gresiančios didelės žalos atsiradimo

Pareiškėjai

Viešosios įstaigos, asociacijos (tarp jų konfederacija, pramonės, prekybos ir amatų rūmai), Valstybės mokslo įstaigos, kurių dalyvė yra Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, tarptautinius bendradarbiavimo projektus vykdančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Projekto veiklos finansavimas, finansavimas kapitalui formuoti

Valstybės pagalbos apribojimai

Pagalba teikiama vadovaujantis atitinkamais de minimis pagalbos reglamentais:

1. Pagalba juridiniam asmeniui, kuris veikia žemės ūkio sektoriuje (t. y. verčiasi pirmine žemės ūkio produktų gamyba), teikiama vadovaujantis 2007 m. gruodžio 20 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1535/2007 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai žemės ūkio produktų gamybos sektoriuje (OL 2007 L 337, p. 35) (toliau – Reglamentas Nr. 1535/2007). Vadovaujantis Reglamento Nr. 1535/2007 nuostatomis suteikta de minimis pagalba negali būti didesnė kaip 25 896 litai per trejus fiskalinius metus. Pagalba gali būti teikiama žemės ūkio sektoriuje veikiančioms įmonėms, išskyrus Reglamento Nr. 1535/2007 1 str. išvardytus atvejus.

2. Pagalba juridiniam asmeniui, kuris veikia žuvininkystės sektoriuje (t. y. užsiima žuvininkystės produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba), teikiama vadovaujantis 2007 m. liepos 24 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 875/2007 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis valstybės pagalbai žuvininkystės sektoriuje ir iš dalies keičiančiu Reglamentą (EB) Nr. 1860/2004 (OL 2007 L 193, p. 6) (toliau – Reglamentas Nr. 875/2007). Vadovaujantis Reglamento Nr. 875/2007 nuostatomis suteikta de minimis pagalba negali būti didesnė kaip 103 584 litai per trejus fiskalinius metus. Pagalba gali būti teikiama žuvininkystės sektoriuje veikiančioms įmonėms, išskyrus Reglamento Nr. 875/2007 1 str. išvardytus atvejus.

3. Kitiems juridiniams asmenims pagalba teikiama vadovaujantis 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1998/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2006 L 379, p. 5) (toliau – Reglamentas Nr. 1998/2006). Bendra pagal Reglamentą Nr. 1998/2006 suteiktos vienam juridiniam asmeniui per trejus fiskalinius metus de minimis pagalbos suma negali viršyti 690 560 litų. Kai de minimis pagalba yra teikiama kelių transporto sektoriaus įmonei, bendra de minimis pagalbos suma per bet kuriuos trejus fiskalinius metus negali viršyti 345 280 litų. Pagalba gali būti teikiama visiems juridiniams asmenims, išskyrus Reglamento Nr. 1998/2006 1 str. 1 dalyje išvardytus atvejus.

De minimis pagalba laikoma suteikta tuo momentu, kai juridinis asmuo įgyja juridinę teisę tokią pagalbą gauti.

De minimis pagalba yra suteikiama nominaliąja verte.

Teikiant paraišką, privalu pateikti informaciją apie per praėjusius dvejus ir einamuosius metus gautą valstybės (atskirai nurodant de minimis) pagalbą

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas

Lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas negali viršyti 75 proc.

Didžiausias leistinas lėšų kapitalui formuoti skyrimo intensyvumas

Lėšų kapitalui formuoti skyrimo intensyvumas negali viršyti 75 proc.

Tinkamos projekto išlaidos (klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

Projekto veiklos biudžetas

2. Projekto vykdymo išlaidos:

2.1–2.6, 2.7, 2.10 str.

Biudžetas kapitalui formuoti

4. Ilgalaikio turto, reikalingo projekto veiklai, įsigijimo išlaidos:

4.1–4.2 str.

______________

Priedo pakeitimai:

Nr. 4-288, 2008-07-09, Žin., 2008, Nr. 79-3119 (2008-07-12), i. k. 1082020ISAK0004-288

 


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai ir

kapitalui formuoti, administravimo taisyklių

20 priedas

 

PRAMONINIŲ PARKŲ PROJEKTINĖS DOKUMENTACIJOS PARENGIMO PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Sąvokos

Pramoninis parkas – teritorijų planavimo dokumentuose apibrėžta teritorija, skirta daugiau kaip vienam plyno lauko investicijų projektui įgyvendinti, turinti inžinerinius tinklus bei susisiekimo komunikacijas ir valdoma vieno operatoriaus, kurioje įgyvendinami gamybos plėtros investicijų projektai

Prioritetai

1. Pramoninio parko projektas bus įgyvendinamas regioniniame centre, apibrėžtame Lietuvos regioninės politikos iki 2013 m. strategijoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 23 d. nutarimu Nr. 575 (Žin., 2005, Nr. 66-2370).

2. Projektinė dokumentacija reikalinga pramoninio parko ar laisvosios ekonominės zonos, nurodytos Lietuvos Respublikos Seimo 2007 m. birželio 26 d. nutarimo Nr. X-1225 „Dėl šalies ūkio konkurencingumo sėkmės rodiklių bei žinių ir inovacijų infrastruktūros valstybei svarbių ekonominių projektų patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 73-2887) 2 straipsnio 6 dalyje, projekto įgyvendinimui

Pareiškėjai

Savivaldybių administracijos

Papildomi reikalavimai

1. Žemės sklypas, kuriame planuojama įgyvendinti pramoninio parko projektą, nuosavybės teise priklauso valstybei ir (ar) savivaldybei.

2. Planuojamo pramoninio parko teritorija yra ne mažesnė kaip 20 ha

Administruojanti institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Finansavimas kapitalui formuoti

Didžiausias leistinas finansavimo dydis

700 000 Lt

Didžiausias leistinas lėšų kapitalui formuoti skyrimo intensyvumas

Iki 80 proc.

Tinkamos projekto išlaidos (klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

5. Ilgalaikio turto kūrimo išlaidos:

5.1. ilgalaikio materialaus turto kūrimo išlaidos:

5.1.1. techninių projektų parengimas (įskaitant techninių projektų ekspertizę);

5.1.2. topografinių nuotraukų, geodezinių ir geologinių tyrinėjimų, reikalingų techniniam projektui parengti, atlikimas;

5.1.3. poveikio aplinkai vertinimo parengimas

______________


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai ir

kapitalui formuoti, administravimo taisyklių

21 priedas

 

PRAMONINIŲ OBJEKTŲ TERITORIJŲ INŽINERINIŲ TINKLŲ IR SUSISIEKIMO KOMUNIKACIJŲ ĮRENGIMO PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Sąvokos

Pradinė investicija – investicija į materialųjį turtą, susijusi su naujos įmonės (privataus juridinio asmens) steigimu, esamos įmonės plėtimu arba esminiu esamos įmonės bendrojo gamybos proceso pakeitimu. Vien tik įmonės akcijų įsigijimas nėra laikomas pradine investicija

Prioritetai

1. Investicijų projektas, kuriam įgyvendinti bus naudojama parama, yra susijęs su aukštos pridėtinės vertės produktų gamybos pradžia ar plėtojimu.

2. Investicijų projektas, kuriam įgyvendinti bus naudojama parama, darys ženklią įtaką užimtumo problemų sprendimui ir kokybiškų darbo vietų kūrimui (ypač aukštos kvalifikacijos specialistų).

3. Investicijų projektas, kuriam įgyvendinti bus naudojama parama, bus įgyvendinamas regiono centre, apibrėžtame Lietuvos regioninės politikos iki 2013 m. strategijoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 23 d. nutarimu Nr. 575 (Žin., 2005, Nr. 66-2370).

4. Investicijų projektas, kuriam įgyvendinti bus naudojama parama, bus įgyvendinamas probleminėse teritorijose, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. sausio 31 d. nutarimu Nr. 112 (Žin., 2007, Nr. 15-555)

Pareiškėjai

Privatūs juridiniai asmenys, planuojantys įgyvendinti arba įgyvendinantys investicijų projektą, kuriuo siekiama pradėti ar plėtoti gamybinę veiklą, taip pat iš esmės keisti esamus gamybos procesus

Papildomi reikalavimai

1. Privataus juridinio asmens vardu yra išduotas projektavimo sąlygų sąvadas.

2. Projektinė dokumentacija, inžineriniai tinklai ir susisiekimo komunikacijos, kuriems prašoma paramos, yra reikalingos ne mažesniam kaip 20 mln. Lt gamybiniam investiciniam projektui įgyvendinti.

3. Pareiškėjas turi pats įgyvendinti investicijų projektą, kurio projektinei dokumentacijai, inžineriniams tinklams ar susisiekimo komunikacijoms prašoma paramos

De minimis pagalbos apribojimai

1. Pagalba projektinės dokumentacijos išlaidoms ir inžinerinių tinklų įrengimo paslaugų pirkimo išlaidoms padengti yra teikiama vadovaujantis 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1998/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2006 L 379, p. 5) (toliau – Reglamentas Nr. 1998/2006).

2. Bendra pagal Reglamentą Nr. 1998/2006 suteiktos privačiam investuotojui per trejus fiskalinius metus de minimis pagalbos suma negali viršyti 690 560 litų. Kai de minimis pagalba yra teikiama kelių transporto sektoriaus įmonei, bendra de minimis pagalbos suma per bet kuriuos trejus fiskalinius metus negali viršyti 345 280 litų.

3. Pagalba gali būti teikiama visiems juridiniams asmenims, išskyrus Reglamento Nr. 1998/2006 1 str. 1 dalyje išvardytus atvejus.

4. De minimis pagalba laikoma suteikta tuo momentu, kai privatus investuotojas įgyja juridinę teisę tokią pagalbą gauti.

5. De minimis pagalba yra suteikiama nominaliąja verte.

Teikiant paraišką, privalu pateikti informaciją apie per praėjusius dvejus ir einamuosius metus gautą valstybės (atskirai nurodant de minimis) pagalbą

Valstybės pagalbos apribojimai pradinėms investicijoms

1. Pagalba inžinerinių tinklų įrengimo pradinėms investicijoms yra teikiama vadovaujantis 2006 m. spalio 24 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1628/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo nacionalinei regioninei investicinei pagalbai (OL 2006 L 302, p. 29) (toliau – Reglamentas Nr. 1628/2006).

2. Visa Lietuvos Respublikos teritorija klasifikuojama kaip regionas, kuriame galima teikti regioninę pagalbą investicijoms pagal Konsoliduotos Europos Bendrijos steigimo sutarties (Žin., 2004, Nr. 2-2) (toliau vadinama – ES sutartis) 87 straipsnio 3 dalies a punktą.

3. Remiamos pradinės investicijos į materialųjį turtą turi būti susijusios su:

3.1. naujo ūkio subjekto steigimu;

3.2. esamo ūkio subjekto plėtra;

3.3. ūkio subjekto produkcijos diversifikavimu į naujus, papildomus produktus;

3.4. esminiu esamos ūkio subjekto bendro gamybos proceso pakeitimu.

4. Pagal aprašą teikiama pagalba neprieštarauja bendrajai rinkai ir jai netaikomas ES sutarties 88 straipsnio 3 dalyje nurodytas pranešimo reikalavimas.

5. Pagalba pagal aprašą pradinėms investicijoms neteikiama:

5.1. žuvininkystės ir akvakultūros sektoriui;

5.2. laivų statybos sektoriui;

5.3. anglių pramonei;

5.4. plieno pramonei;

5.5. sintetinių pluoštų sektoriui;

5.6. dideliems investiciniams projektams, kaip jie apibrėžiami Reglamento Nr. 1628/2006 7 straipsnio e punkte;

5.7. transporto sektoriui, kai pradinės investicijos yra susijusios su transporto priemonių įsigijimu;

5.8. veiklai, susijusiai su ES sutarties I priede nurodytų žemės ūkio produktų gamyba, apdorojimu ar pardavimu;

5.9. tiesiogiai su įmone susijusiam turtui įsigyti, kai įmonė buvo uždaryta arba būtų buvusi uždaryta, jei nebūtų buvusi nupirkta, o turtą įsigyja nepriklausomas investuotojas;

5.10. ekonominių sunkumų turinčioms įmonėms, kaip jos apibrėžiamos Komisijos komunikate – Bendrijos gairėse dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančioms įmonėms sanuoti ir restruktūrizuoti (OL 2004 C 224, p. 2).

6. Aprašas negali būti taikomas:

6.1. pagalbai, skiriamai su eksportu į trečiąsias šalis arba valstybes nares susijusiai veiklai, t. y. su eksportuojamais kiekiais, platinimo tinklo kūrimu ir eksploatavimu arba kitomis su eksporto veikla susijusiomis einamosiomis išlaidomis tiesiogiai susijusiai pagalbai;

6.2. pagalbai, teikiamai konkretiems ūkinės veiklos sektoriams, kaip tai yra apibrėžta Reglamento Nr. 1628/2006 7 straipsnio b punkte;

6.3. pagalbai, kuriai nustatyta sąlyga naudoti vidaus, o ne importuotus produktus;

6.4. ūkio subjektui, kuriam išduotas vykdomasis raštas sumoms išieškoti, kai Europos Komisija sprendime paskelbė, kad pagalba yra neteisėta ir nesuderinama su bendrąja rinka, kaip apibrėžiama Reglamento Nr. 1628/2006 7 straipsnio g punkte;

6.5. pagalbai, skirtai veiklos išlaidoms padengti.

7. Pagalba gali būti teikiama, tik jeigu paraiška gauti pagalbą yra pateikta prieš pradedant vykdyti projektą ir prieš pradedant vykdyti projektą Ūkio ministerija ar jos įgaliota institucija raštu patvirtino, kad projektas atitinka apraše nustatytus reikalavimus. Projekto pradžia yra laikoma projekte numatytų darbų pradžia arba pirmasis teisiškai saistantis įsipareigojimas užsakyti įrangą, produktus, išskyrus preliminarias ekonominio pagrįstumo analizes priklausomai nuo to, kuris iš šių įvykių įvyksta anksčiau, kaip yra nustatyta Europos Komisijos reglamente (EB) Nr. 1628/2006 dėl EB sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo nacionalinei regioninei investicinei pagalbai (OL L 302,2006 11 01, p.29).

8. Jeigu projektas neatitinka visų aprašo dalies „Valstybės pagalbos apribojimai pradinėms investicijoms“ 7 punkte nustatytų reikalavimų, laikoma, kad visas projektas neatitinka reikalavimų, keliamų pagalbai pagal aprašą gauti.

9. Pagalba gali būti teikiama, tik jeigu numatomas įgyvendinti projektas atitinka visus Reglamento Nr. 1628/2006 nustatytus reikalavimus, o numatoma vykdyti veikla nėra priskirta prie pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus neremtinų ar draudžiamų veiklos sričių.

10. Pagal aprašą teikiamos pagalbos forma yra negrąžintina dotacija.

11. Pagalba yra teikiama nominaliąja verte.

12. Investicijas, kurioms yra suteikiama pagalba, jos gavėjas turi išlaikyti ne mažiau kaip 5 metus nuo investavimo pabaigos.

13. Pagalbos gavėjo finansinis įnašas iš nuosavų išteklių arba išorės lėšų, kurioms nesuteikiama jokia valstybės parama, turi sudaryti mažiausiai 25 % reikalavimus atitinkančių (tinkamų) išlaidų.

14. Turtas, kuriam įsigyti ar sukurti teikiama pagalba, turi būti naujas.

15. Pagal aprašą teikiama pagalba negali būti kaupiama su jokia kita (įskaitant de minimis pagalbą, kaip ji yra apibrėžta 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1998/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2006 L 379, p. 5)) toms pačioms projekto išlaidoms padengti skirta pagalba arba kitu Europos Bendrijos arba nacionalinio biudžeto finansavimu, jeigu dėl tokio kaupimo būtų viršijamas apraše nustatytas pagalbos intensyvumas.

16. Teikiant pagalbą pagal aprašą laikomasi Reglamento Nr. 1628/2006 8 straipsnyje nustatytų pagalbos skaidrumo, stebėsenos ir kontrolės reikalavimų.

17. Aprašas galioja iki Lietuvos nacionalinio regioninės valstybės pagalbos žemėlapio (OL 2006 C 286, p. 5) galiojimo pabaigos, jei kiti teisės aktai nenustato kitaip

Administruojanti institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Finansavimas kapitalui formuoti

Didžiausias leistinas finansavimo dydis

Finansavimas projektinei dokumentacijai iki 500 000 Lt.

Finansavimas inžinerinių tinklų įrengimui iki 1 500 000 Lt, bet ne daugiau kaip 500 000 Lt/1 ha

Didžiausias leistinas lėšų kapitalui formuoti skyrimo intensyvumas

Iki 50 proc.

Tinkamos projekto išlaidos (klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

Projektinė dokumentacija (de minimis):

5. Ilgalaikio turto kūrimo išlaidos:

5.1. ilgalaikio materialiojo turto kūrimo išlaidos:

5.1.1. poveikio aplinkai vertinimo parengimas;

5.1.2. techninių projektų parengimas (įskaitant techninių projektų ekspertizę);

5.1.3. topografinių nuotraukų, geodezinių ir geologinių tyrinėjimų, reikalingų techniniam projektui parengti, atlikimas.

Inžinerinių tinklų įrengimas:

5. Ilgalaikio turto kūrimo išlaidos:

5.1. ilgalaikio materialiojo turto kūrimo išlaidos:

5.1.4. inžinerinių tinklų įrengimas (vandentiekis, nuotekų šalinimas, dujos, elektra) (pradinė investicija);

5.1.5. inžinerinių tinklų įrengimo paslaugos pirkimo išlaidos (pareiškėjo dalis vandentiekiui, nuotėkų šalinimui, dujoms, elektrai) (de minimis).

Pastaba: Sutartis dėl finansavimo sudaroma priėmus sprendimą dėl lėšų skyrimo. Išlaidos kompensuojamos įrengus inžinerinius tinklus. Tačiau jei pareiškėjas per sutartyje nustatytą terminą nepradeda gamybinės veiklos, kuriai pradėti buvo skirtas finansavimas, jam suteiktos lėšos turi būti grąžintos per Ūkio ministerijos nustatytą laiką, įvertinus Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymu nustatytą palūkanų normą už mokestinę paskolą už kiekvieną naudojimosi paramos lėšomis dieną nuo sutartyje nustatytos gamybinės veiklos pradžios iki paramos lėšų grąžinimo dienos

______________


 

Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

22 priedas

 

NUO ELEKTROS SKIRSTOMOJO TINKLO NUTOLUSIŲ VARTOTOJŲ PRIJUNGIMO PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Sąvokos

Neelektrifikuota sodyba ar kaimas – Lietuvos Respublikos teritorijoje esanti sodyba ar sodybų grupė (kaimas), kuri (kurios) teisės aktų nustatyta tvarka yra įregistruota (-os) Nekilnojamojo turto registre, kuri (-ios) buvo pastatyta (-os) ne vėliau kaip 1990 m. kovo 11 d. ir kuri (-ios) nėra ir nebuvo prijungta (-os) prie elektros skirstomųjų tinklų ir sodybai ar jų grupei (kaimui) nėra ir nebuvo tiekiama elektros energija.

Nutolęs vartotojas – fizinis asmuo, gyvenantis nuo elektros skirstomojo tinklo nutolusioje nuosavybės teise priklausančioje neelektrifikuotoje sodyboje ir siekiantis prijungti savo elektros įrenginius prie elektros skirstomųjų tinklų.

Pareiškėjai

Fiziniai asmenys, kuriems nuosavybės teise priklauso neelektrifikuotos sodybos, įtrauktos į savivaldybių vykdomųjų institucijų patvirtintus elektrifikuotinų kaimų ir sodybų sąrašus.

Papildomi reikalavimai

Fiziniai asmenys turi būti:

1. deklaravę gyvenamąją vietą ir nuolat gyvenantys sodyboje, kurioje iki 1990 m. kovo 11 d. buvo pastatytas ir Nekilnojamojo turto registre įregistruotas gyvenamosios paskirties pastatas, kuris nėra ir nebuvo prijungtas prie elektros skirstomųjų tinklų ir kuriam nėra ir nebuvo tiekiama elektros energija;

2. sudarę su elektros skirstomųjų tinklų operatoriumi vartotojo elektros įrenginių prijungimo prie elektros tinklų sutartį.

Prie paraiškos pridedami dokumentai

1. Deklaravimo įstaigos (seniūnijos ar deklaravimo įstaigos funkciją įgyvendinančio kito savivaldybės administracijos padalinio) išduotas pareiškėjo deklaruotą gyvenamąją vietą patvirtinantis dokumentas.

2. Savivaldybės vykdomosios institucijos patvirtintas elektrifikuotinų kaimų ir sodybų sąrašas.

3. Pareiškėjo sudarytos sutarties su elektros skirstomųjų tinklų operatoriumi dėl vartotojo elektros įrenginių prijungimo prie elektros tinklų kopija.

Administruojančioji institucija

Valstybės įmonė Energetikos agentūra

Finansavimo rūšis

Lėšos projekto veiklai finansuoti

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti intensyvumas

100 procentų tinkamų išlaidų

Tinkamos išlaidos

(klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

2.5. Paslaugos:

1. Nutolusio vartotojo elektros įrenginių prijungimo prie elektros tinklų projekto parengimo paslaugos pirkimo išlaidos.

2. Nutolusio vartotojo elektros įrenginių prijungimo prie elektros tinklų paslaugos pirkimo išlaidos.

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. 4-433, 2008-09-24, Žin., 2008, Nr. 112-4276 (2008-09-30), i. k. 1082020ISAK0004-433

 


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projektų veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

23 priedas

 

EKSPORTO KREDITO DRAUDIMO IŠLAIDŲ DALINIO PADENGIMO PROJEKTŲ GRUPĖS APRAŠAS

 

Sąvokos

Draudėjas – Lietuvos Respublikoje registruotas juridinis asmuo, parduodantis prekes ir (ar) paslaugas, atidedant mokėjimą Nepriklausomų valstybių sandraugos (toliau – NVS) ir (ar) kitų ne rinkos rizikos šalių pirkėjams, sudaręs su Draudiku prekinio kredito draudimo sutartį.

Ne rinkos rizikos šalys – 1997 m. rugsėjo 17 d. Komisijos komunikato valstybėms narėms pagal Europos Bendrijos sutarties 93 straipsnio 1 dalį dėl Sutarties 92 ir 93 straipsnių taikymo trumpalaikiam eksporto kredito draudimui (OL 1997 m. specialusis leidimas, 8 skyrius, 1 tomas, p. 4) su pakeitimais, padarytais 2001 m. rugpjūčio 2 d. Komisijos informaciniu pranešimu valstybėms narėms, iš dalies keičiančiu informacinį pranešimą pagal EB sutarties 93 straipsnio 1 dalį taikant sutarties 92 ir 93 straipsnius trumpalaikio eksporto kredito draudimui (OL 2001 m. specialusis leidimas, 8 skyrius 2 tomas, p. 2) priede „Prekinės rizikos šalių sąrašas“ nenurodytos šalys.

Draudikas – draudimo įmonė, turinti teisę vykdyti kredito draudimo veiklą.

Draudimo įmoka – draudimo sutartyje nurodyta pinigų suma, kurią Draudėjas draudimo sutarties sąlygomis yra sumokėjęs Draudikui už prekinio kredito draudimą į ne rinkos rizikos šalis pagal draudimo įmokos tarifą, nurodytą draudimo liudijime (polise)

Prioritetai

1. Lietuviškos kilmės prekių eksportas.

2. Prekių eksportas skatina vidutinių ar aukštųjų technologijų diegimą.

3. Numatomas ilgalaikis prekių ar paslaugų tiekimas į naujas rinkas

Pareiškėjai

Lietuvos Respublikoje registruoti juridiniai asmenys, parduodantys prekes ir (ar) paslaugas, atidedant mokėjimą NVS ir kitų ne rinkos rizikos šalių pirkėjams

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Projekto veiklos finansavimas

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas

– iki 80 proc. draudimo (draudimo įmokos) išlaidų, bet ne daugiau kaip 100 000 Lt vienam draudėjui

Tinkamos projekto išlaidos (klasifikacija pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų, teikiamų projekto veiklai finansuoti ir kapitalui formuoti, administravimo taisyklių 5 priedą)

Projekto veiklos biudžetas

2.5 paslaugos:

eksporto kredito draudimo išlaidos (draudimo įmoka)

 

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. 4-76, 2009-03-03, Žin., 2009, Nr. 26-1033 (2009-03-07), i. k. 1092020ISAK00004-76

 


Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

programų lėšų, teikiamų projekto veiklai

finansuoti ir kapitalui formuoti,

administravimo taisyklių

24 priedas

(Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2010 m. sausio 19 d. įsakymo Nr. 4-32

redakcija)

 

Cheminių medžiagų registravimo išlaidų dalinio padengimo grupės aprašas

 

Sąvokos

Cheminių medžiagų registravimo išlaidos – įmonės lėšos, sumokėtos už cheminių medžiagų registraciją pagal 2008 m. balandžio 16 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 340/2008 dėl Europos cheminių medžiagų agentūrai mokėtinų mokesčių pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų (REACH) (OL 2008 L 107, p. 6).

Pareiškėjai

Cheminės medžiagos registruotojai: vidutinės įmonės, mažos įmonės ir labai mažos įmonės.

Administruojančioji institucija

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra

Finansavimo rūšis

Projekto veiklos finansavimas

Valstybės pagalbos apribojimai

Valstybės pagalba teikiama vadovaujantis 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1998/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2006 L 379, p. 5) (toliau  – Reglamentas Nr. 1998/2006).

Bendra pagal Reglamentą Nr. 1998/2006 suteiktos vienai įmonei per trejus fiskalinius metus de minimis pagalbos suma negali viršyti 690 560 litų. Kai de minimis pagalba yra teikiama kelių transporto sektoriaus įmonei, bendra de minimis pagalbos suma  per bet kuriuos trejus fiskalinius metus negali viršyti 345 280 litų.

Pagalba gali būti teikiama įmonėms visuose sektoriuose, išskyrus Reglamento Nr. 1998/2006 1 straipsnio 1 dalyje išvardytus atvejus.

De minimis pagalba laikoma suteikta tuo momentu, kai įmonė įgyja juridinę teisę tokią pagalbą gauti.

De minimis pagalba yra suteikiama nominaliąja verte.

Teikiant paraišką, privalu pateikti informaciją apie per praėjusius dvejus ir einamuosius metus gautą valstybės pagalbą (atskirai nurodyti de minimis).

Didžiausias leistinas lėšų projekto veiklai finansuoti intensyvumas

Lėšų projekto veiklai finansuoti skyrimo intensyvumas negali viršyti    50 proc., bet ne daugiau kaip 100 000 litų per metus vienam pareiškėjui.

Tinkamos išlaidos (klasifikacija pagal Taisyklių 5 priedą)

Projekto veiklos biudžetas

2.13. Kitos išlaidos:

2.13.1. mokestis už registracijos dokumentaciją, pateiktą pagal 2006 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų (REACH), įsteigiančio Europos cheminių medžiagų agentūrą, iš dalies keičiančio Direktyvą 1999/45/EB bei panaikinančio Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 793/93, Komisijos reglamentą (EB) Nr. 1488/94, Tarybos direktyvą 76/769/EEB ir Komisijos direktyvas 91/155/EEB, 93/67/EEB, 93/105/EB bei 2000/21/EB (OL 2006 L 396, p. 1), atitinkamus straipsnius.

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. 4-32, 2010-01-19, Žin., 2010, Nr. 9-430 (2010-01-23), i. k. 1102020ISAK00004-32

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 4-288, 2008-07-09, Žin., 2008, Nr. 79-3119 (2008-07-12), i. k. 1082020ISAK0004-288

Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. vasario 29 d. įsakymo Nr. 4-79 "Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų projektų veiklai finansuoti, kapitalui formuoti administravimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 4-351, 2008-08-18, Žin., 2008, Nr. 95-3724 (2008-08-21), i. k. 1082020ISAK0004-351

Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. vasario 29 d. įsakymo Nr. 4-79 "Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų projektų veiklai finansuoti, kapitalui formuoti administravimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 4-433, 2008-09-24, Žin., 2008, Nr. 112-4276 (2008-09-30), i. k. 1082020ISAK0004-433

Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. vasario 29 d. įsakymo Nr. 4-79 "Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų projektų veiklai finansuoti, kapitalui formuoti administravimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

4.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 4-597, 2008-11-28, Žin., 2008, Nr. 141-5591 (2008-12-09), i. k. 1082020ISAK0004-597

Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. vasario 29 d. įsakymo Nr. 4-79 "Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų projektų veiklai finansuoti, kapitalui formuoti administravimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

5.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 4-76, 2009-03-03, Žin., 2009, Nr. 26-1033 (2009-03-07), i. k. 1092020ISAK00004-76

Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. vasario 29 d. įsakymo Nr. 4-79 "Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų projektų veiklai finansuoti, kapitalui formuoti administravimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

6.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 4-32, 2010-01-19, Žin., 2010, Nr. 9-430 (2010-01-23), i. k. 1102020ISAK00004-32

Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. vasario 29 d. įsakymo Nr. 4-79 "Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų projektų veiklai finansuoti, kapitalui formuoti administravimo taisyklių patvirtinimo" papildymo

 

7.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 4-252, 2010-03-31, Žin., 2010, Nr. 39-1886 (2010-04-07), i. k. 1102020ISAK0004-252

Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. vasario 29 d. įsakymo Nr. 4-79 "Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų projektų veiklai finansuoti, kapitalui formuoti administravimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

8.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 4-265, 2010-04-09, Žin., 2010, Nr. 43-2081 (2010-04-15), i. k. 1102020ISAK0004-265

Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. vasario 29 d. įsakymo Nr. 4-79 "Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos programų lėšų projektų veiklai finansuoti, kapitalui formuoti administravimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo