Nutarimas netenka galios 2007-05-11:
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 437, 2007-04-25, Žin., 2007, Nr. 50-1934 (2007-05-10), i. k. 1071100NUTA00000437
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. birželio 5 d. nutarimo Nr. 782 "Dėl Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu įskaitos taisyklių patvirtinimo" ir jį keitusių nutarimų pripažinimo netekusiais galios
Suvestinė redakcija nuo 2005-01-01 iki 2007-05-10
Nutarimas paskelbtas: Žin. 2002, Nr. 113-5054, i. k. 1021100NUTA00001841
LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1995 M. BIRŽELIO 5 D. NUTARIMO NR. 782 „DĖL APDRAUSTŲJŲ VALSTYBINIU SOCIALINIU DRAUDIMU ĮSKAITOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2002 m. lapkričio 22 d. Nr. 1841
Vilnius
Pakeisti Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu įskaitos taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. birželio 5 d. nutarimu Nr. 782 „Dėl Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu įskaitos taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 1995, Nr. 48-1172; 1997, Nr. 97-2456; 1999, Nr. 28-800; 2000, Nr. 77-2331):
1. Išdėstyti 1 punktą taip:
„1. Šiose taisyklėse nustatoma Lietuvos Respublikos gyventojų, apdraustų valstybiniu socialiniu draudimu, įskaitos ir informacijos apie jų draudžiamąsias pajamas ir draudimo laikotarpius kaupimo ir saugojimo tvarka.
Laikytis šių taisyklių privalo visos Lietuvos Respublikos teritorijoje esančios įmonės, įstaigos, organizacijos, jų filialai ir atstovybės, įregistruotos įstatymų nustatyta tvarka, užsienio vienetai, vykdantys veiklą per filialus ar kitas nuolatines buveines Lietuvos Respublikoje, užsienio vienetai, kurių atstovybės yra Lietuvos Respublikoje, Lietuvoje įsteigtos užsienio valstybių diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos, įdarbinusios Lietuvos piliečius ar nuolatinius Lietuvos gyventojus, taip pat Lietuvoje reziduojantys užsienio diplomatai ir konsulinių įstaigų nariai, įdarbinę Lietuvos piliečius ar nuolatinius Lietuvos gyventojus, advokato (-ų) kontoros, taip pat advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, patentus įsigiję asmenys, privalantys mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas už save, ūkininkai, privalantys mokėti šias įmokas už save ir jų ūkių narius, taip pat fiziniai asmenys, mokantys atlyginimą asmenims, dirbantiems pas juos pagal darbo sutartis“.
2. Išdėstyti 2.1, 2.2 ir 2.3 punktus taip:
„2.1. gaunantys atlyginimą už darbą asmenys: dirbantys pagal darbo sutartis, einantys narystės pagrindu renkamąsias pareigas renkamose organizacijose, dirbantys žemės ūkio bendrovėse arba kooperatinėse organizacijose, kandidatai į notarus (asesoriai), valstybės tarnautojai (išskyrus valstybės tarnautojus, nurodytus 2.3 ir 2.5 punktuose);
2.2. valstybės politikai, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjai, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai, kitų teismų teisėjai, kandidatai į teisėjus, prokuratūros pareigūnai, Lietuvos banko valdybos pirmininkas, jo pavaduotojai, valdybos nariai, Lietuvos Respublikos Seimo ar Respublikos Prezidento paskirti valstybės institucijų ar įstaigų vadovai, kiti Lietuvos Respublikos Seimo ar Respublikos Prezidento paskirti valstybės institucijų ar įstaigų pareigūnai, Lietuvos Respublikos Seimo ar Respublikos Prezidento paskirti valstybinių (nuolatinių) komisijų ir tarybų, kitų valstybinių (nuolatinių) komisijų ir tarybų pirmininkai, jų pavaduotojai ir nariai, taip pat pagal specialius įstatymus įsteigtų komisijų ar tarybų pareigūnai. Asmenys, išvardyti šiame punkte, apdraustaisiais laikomi tuo atveju, jeigu jie gauna atlyginimą už darbą;
2.3. Vidaus reikalų ministerijos, policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir kitų vidaus reikalų įstaigų pareigūnai, vidaus tarnybos dalinių karininkai, liktinės tarnybos puskarininkiai ir kariai, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos, jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnai;“.
3. Išdėstyti 2.6 punktą taip:
4. Išdėstyti 2.10 punktą taip:
5. Išdėstyti 6 punktą taip:
„6. Draudimo pažymėjimai išduodami pirmą kartą priimant asmenis į darbą (iš jų praktiką atliekantiems ar dirbantiems viešuosius darbus asmenims), draudžiant individualių (personalinių) įmonių savininkus, individualių (personalinių) įmonių nuomininkus, advokatus, advokatų padėjėjus, notarus, patentus įsigijusius asmenis, tikrųjų ūkinių bendrijų narius, komanditinių ūkinių bendrijų tikruosius narius, ūkininkus ir ūkyje dirbančius jų ūkio narius, taip pat draudžiant asmenis įstatymų nustatyta tvarka valstybės lėšomis ar sudarius valstybinio savanoriškojo pensijų draudimo sutartį. Pagal darbdavių arba tradicinių ir kitų valstybės pripažintų religinių bendrijų centrinių vadovybių pateiktus pranešimus, taip pat valstybės lėšomis draudžiamų asmenų užpildytus pranešimus (pranešimų formas ir pateikimo tvarką nustato fondo valdyba) draudimo pažymėjimus išduoda fondo valdybos teritoriniai skyriai, kuriuose įmonės arba tradicinių ir kitų valstybės pripažintų religinių bendrijų centrai įregistruoti draudėjais, o valstybės lėšomis draudžiamiems asmenims (išskyrus privalomosios pradinės karo tarnybos ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos karius) – pagal jų gyvenamąją vietą. Draudimo pažymėjimus privalomosios pradinės karo tarnybos ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos kariams išduoda Karinių ir joms prilygintų struktūrų valstybinio socialinio draudimo Lietuvos teritorinis skyrius“.
6. Išdėstyti 8 punktą taip:
7. Išdėstyti 12, 13 ir 14 punktus taip:
12. Neteko galios nuo 2005-01-01
Punkto naikinimas:
Nr. 1409, 2004-11-08, Žin. 2004, Nr. 164-6000 (2004-11-11), i. k. 1041100NUTA00001409
13. Darbdavys, priėmęs asmenį į darbą, tą pačią dieną privalo pranešti fondo valdybos teritoriniam skyriui (pranešimo formą ir pateikimo tvarką nustato fondo valdyba) duomenis apie priimtąjį, nurodydamas apdraustojo vardą, pavardę, asmens kodą, draudimo pažymėjimo numerį ir priėmimo į darbą datą.
Draudimo pažymėjime įrašas apie priėmimą į darbą daromas tą pačią dieną, nurodomas įmonės pavadinimas, draudėjo kodas, priėmimo į darbą data.
14. Darbdavys, atleidęs apdraustąjį iš darbo, per 3 dienas po atleidimo iš darbo privalo apie tai pranešti fondo valdybos teritoriniam skyriui (pranešimo formą ir pateikimo tvarką nustato fondo valdyba), nurodydamas apdraustojo vardą, pavardę, asmens kodą, draudimo pažymėjimo numerį, atleidimo iš darbo datą, iki atleidimo dienos gautas draudžiamąsias pajamas, įmokų sumas. Apdraustojo atleidimo iš darbo dieną šie duomenys įrašomi draudimo pažymėjime ir jis grąžinamas apdraustajam“.
8. Išdėstyti 17 punktą taip:
„17. Kai įmonė pasibaigia arba pertvarkoma, draudimo pažymėjime rašoma: „Dėl įmonės pasibaigimo arba pertvarkymo darbuotojo darbo santykiai nuo 20___ m. ____________ ___ d. tęsiasi ______________ įmonėje“. Nurodomas draudėjo (mokesčių mokėtojo) kodas ir įmonės pavadinimas, o fondo valdybos teritoriniam skyriui pristatomas tik pranešimas apie draudėjo pasibaigimą arba pertvarkymą. Jeigu įmonė pasibaigia arba pertvarkoma, draudimo pažymėjime įrašomi duomenys apie draudžiamąsias pajamas, gautas iki pasibaigimo arba pertvarkymo dienos. Tokia pat informacija perduodama fondo valdybos teritoriniam skyriui. Informaciją apie draudžiamąsias pajamas, gautas laikotarpiu nuo pasibaigimo arba pertvarkymo dienos iki ketvirčio pabaigos, ir apie šio laikotarpio draudimo įmokas fondo valdybos teritoriniam skyriui pateikia nauja arba pertvarkyta įmonė“.
9. Išdėstyti 20 punktą taip:
„20. Fondo valdybos teritoriniai skyriai kaupia informaciją apie apdraustų asmenų draudimo laikotarpius, draudžiamąsias pajamas ir valstybinio socialinio draudimo įmokas, taip pat gautas ligos, motinystės, motinystės (tėvystės), bedarbio pašalpas. Informacijos kaupėjai privalo užtikrinti duomenų apsaugą ir naudojimą pagal paskirtį“.
10. Papildyti šiuo 221 punktu:
„221. Darbdavys (draudėjas) pateikia fondo valdybos teritoriniam skyriui informaciją apie apdraustajam suteiktas (nutrauktas) nemokamas atostogas, informaciją apie motinai (tėvui) suteiktas (nutrauktas) atostogas vaiko priežiūrai nuo vienerių iki trejų metų per 3 dienas nuo šių atostogų suteikimo (nutraukimo). Informacijos pateikimo formą ir tvarką nustato fondo valdyba“.
11. Išdėstyti 30 punktą taip:
12. Išdėstyti 33 punktą taip:
„33. Asmuo, pametęs draudimo pažymėjimą, turi nedelsdamas pranešti apie tai fondo valdybos teritoriniam skyriui. Jeigu draudimo pažymėjimas tampa nebetinkamas naudoti (suplyšo, susitepė, apdegė ir panašiai) ar pametamas, jo savininkui išduodamas šio pažymėjimo dublikatas, paliekamas senojo pažymėjimo numeris“.
MINISTRAS PIRMININKAS ALGIRDAS BRAZAUSKAS
SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 1409, 2004-11-08, Žin., 2004, Nr. 164-6000 (2004-11-11), i. k. 1041100NUTA00001409
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. birželio 5 d. nutarimo Nr. 782 "Dėl Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu įskaitos taisyklių patvirtinimo" pakeitimo