Suvestinė redakcija nuo 2013-12-06 iki 2017-03-27
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2007, Nr. 9-371, i. k. 1042060ISAK00V-1293
Nauja redakcija nuo 2013-12-06:
Nr. V-1058, 2013-11-22, Žin. 2013, Nr. 124-6335 (2013-12-05), i. k. 1132060ISAK00V-1058
LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL SVEIKATOS GRĄŽINAMOJO, ANTIRECIDYVINIO GYDYMO IR PREVENCINĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO IR TEIKIMO LIETUVOS KARIUOMENĖS KARO MEDICINOS TARNYBOS KARIŲ REABILITACIJOS CENTRE TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO
2004 m. gruodžio 1 d. Nr. V-1293
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (Žin., 1998, Nr. 49-1325; 1999, Nr. 64-2069) 10 straipsnio 3 dalimi ir siekdamas užtikrinti reabilitacijos paslaugų organizavimą ir teikimą Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre
T v i r t i n u Sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos paslaugų organizavimo ir teikimo Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 1 d.
įsakymu Nr. V-1293
(Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro
2013 m. lapkričio 22 d.
įsakymo Nr. V-1058
redakcija)
SVEIKATOS GRĄŽINAMOJO, ANTIRECIDYVINIO GYDYMO IR PREVENCINĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO IR TEIKIMO LIETUVOS KARIUOMENĖS KARO MEDICINOS TARNYBOS KARIŲ REABILITACIJOS CENTRE TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos paslaugų organizavimo ir teikimo Lietuvos kariuomenės karo medicinos tarnybos karių reabilitacijos centre tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos paslaugų organizavimą ir teikimą Lietuvos kariuomenės karo medicinos tarnybos (toliau – KMT) Karių reabilitacijos centre (toliau – KR centras).
II. ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ KR CENTRE TEIKIMAS
3. Profesinės karo tarnybos kariams, krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojams, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantiems statutiniams valstybės tarnautojams, žvalgybos pareigūnams, atliekantiems tarnybą krašto apsaugos sistemos žvalgybos institucijoje pagal žvalgybos pareigūno tarnybos sutartį (toliau – žvalgybos pareigūnai), darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį ir šiame punkte nurodytų asmenų šeimų nariams teikiamos sveikatingumo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos (toliau – kitos paslaugos).
4. KR centre teikiamos šios asmens sveikatos priežiūros paslaugos:
4.1. privalomosios pradinės karo tarnybos kariams (toliau – PPKT kariai) – sveikatos grąžinamojo gydymo;
4.2. PKT kariams, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantiems statutiniams valstybės tarnautojams, žvalgybos pareigūnams, – sveikatos grąžinamojo gydymo, antirecidyvinio gydymo, prevencinės reabilitacijos;
4.4. kariams savanoriams, kitiems aktyviojo ir parengtojo rezervo kariams jų tarnybos, pratybų ir mokymų metu, ne pratybų, mokymų ar užduočių vykdymo metu, jeigu liga ar sveikatos problema atsirado dėl su kario tarnyba susijusių priežasčių, – sveikatos grąžinamojo gydymo;
4.5. asmenims, atliekantiems alternatyviąją tarnybą krašto apsaugos sistemoje, – sveikatos grąžinamojo gydymo;
4.6. išleidžiamiems į atsargą kariams ir atleidžiamiems iš tarnybos civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantiems statutiniams valstybės tarnautojams (toliau – išleidžiami į atsargą kariai ir / ar atleidžiami iš tarnybos statutiniai tarnautojai) pagal Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programą (toliau – Programa) – medicininė reabilitacija;
5. Kariai, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantys statutiniai valstybės tarnautojai, žvalgybos pareigūnai, TO dalyvavę valstybės tarnautojai ir darbuotojai gydytis į KR centrą siunčiami tik pagal indikacijų ir kontraindikacijų sąrašus (1–4 priedai).
6. Dėl tos pačios ligos gydytis pagal sveikatos grąžinamojo ar antirecidyvinio gydymo kursą kariai, TO dalyvavę valstybės tarnautojai ir darbuotojai gali būti siunčiami tik kartą per kalendorinius metus.
7. Gydymo KR centre trukmė:
7.1. sveikatos grąžinamojo – 14–21 diena. Jei liga ar trauma susijusi su tarnyba, Karinės gydytojų konsultacinės komisijos sprendimu gydymas gali būti tęsiamas pagal poreikį, bet ne ilgiau kaip keturis mėnesius per kalendorinius metus;
8. KR centras kas mėnesį pristato KMT Karių sveikatos priežiūros skyriui (toliau – KSPS) nustatytos formos mėnesinę prevencinės reabilitacijos, sveikatos grąžinamojo ir antirecidyvinio gydymo ataskaitą.
9. KR centras kiekvienais metais iki sausio 15 d. pateikia KSPS nustatytos formos metinę ataskaitą, t. y. duomenis apie gydytų karių skaičių, jiems taikytą sveikatos grąžinamąjį, antirecidyvinį gydymą ir prevencinę reabilitaciją.
10. Kiekvienais metais iki sausio 15 d. karių asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – KSPĮ) pateikia KSPS nustatytos formos ataskaitą, t. y. duomenis apie siųstų į KR centrą gydytis karių skaičių, jiems taikytą sveikatos grąžinamąjį, antirecidyvinį gydymą bei prevencinę reabilitaciją ir šio gydymo netaikymo, kai reikėjo jį taikyti, priežastis.
III. SIUNTIMO Į KR CENTRĄ ORGANIZAVIMAS
11. Už karių, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekančių statutinių valstybės tarnautojų, žvalgybos pareigūnų, TO dalyvavusių valstybės tarnautojų ir darbuotojų siuntimą į KR centrą gydytis taikant sveikatos grąžinamąjį, antirecidyvinį gydymą ar prevencinę reabilitaciją atsako gydantis KSPĮ ar medicininės paramos vieneto karo medicinos gydytojas (toliau – MPV gydytojas).
12. KR centro viršininko įsakymu paskirtas asmuo (toliau – koordinatorius) iki einamųjų metų gruodžio 10 d. sudaro kitų metų antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos kelialapių į KR centrą paskirstymo KAS padaliniams planą-grafiką, kurį tvirtina KMT vado įgaliotas asmuo.
13. Nenumatytiems atvejams (kariams, grįžusiems iš tarptautinių operacijų, traumų atvejams ir kt.) KR centre paliekamas vietų pagal sveikatos grąžinamojo gydymo ir prevencinės reabilitacijos kursą rezervas.
14. Patvirtintą siuntimo į KR centrą planą-grafiką koordinatorius iki einamųjų metų gruodžio 24 d. išsiunčia KSPĮ ir MPV.
15. Gavęs antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos kelialapių paskirstymo planą-grafiką, KSPĮ ar MPV viršininkas (arba jo įgaliotas asmuo) informuoja pacientus, kuriems reikalingas šis gydymas, apie skirtas vietas ir gydymosi laiką. Sudaromas preliminarus vyksiančių gydytis karių, TO dalyvavusių valstybės tarnautojų ir darbuotojų, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekančių statutinų valstybės tarnautojų, žvalgybos pareigūnų metinis sąrašas-grafikas. Prireikus ir jei KR centre tuo metu nėra laisvų rezervinių vietų, planinės antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos vietos turi būti skirtos gydymui pagal sveikatos grąžinamojo gydymo kursą.
16. Ne anksčiau kaip prieš dvi savaites iki numatyto asmens siuntimo į KR centrą, KSPĮ ar MPV gydytojai pildo reabilitacinę kortelę (F KAM 40-072/a) ir atiduoda ją siunčiamam asmeniui.
17. Reabilitacinėje kortelėje turi būti įrašyta ligos diagnozė, įtraukta į indikacijų sąrašus. Būtina žymėti ligų klasifikacijos pagal Tarptautinės statistinės ligų ir susijusių sveikatos sutrikimų klasifikacijos dešimtąjį pataisytą ir papildytą leidimą „Sisteminis ligų sąrašas“ (Australijos modifikacija, TLK-10-AM; toliau – TLK-10-AM) (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. vasario 23 d. įsakymas Nr. V-164; Žin., 2011, Nr. 23-1108) kodą ir gydymo paslaugų rūšį (antirecidyvinis, sveikatos grąžinamasis, prevencinė reabilitacija). Siunčiantis KSPĮ ar MPV gydytojas pasirašo reabilitacinėje kortelėje ir uždeda asmeninį spaudą. Jis yra atsakingas už teisingą reabilitacinės kortelės pildymą.
18. KSPĮ ar MPV gydytojai siuntimo į reabilitacijos centrą žurnale (forma KAM-40-070a) registruoja karius, TO dalyvavusius valstybės tarnautojus ir darbuotojus, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekančių statutinius valstybės tarnautojus, žvalgybos pareigūnus, siųstus gydytis pagal sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ar prevencinės reabilitacijos kursą.
19. Jei karys, TO dalyvavęs valstybės tarnautojas ir darbuotojas, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantis statutinis valstybės tarnautojas, žvalgybos pareigūnas atsisako jam rekomenduojamo sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ar prevencinės reabilitacijos, KSPĮ ar MPV gydytojas apie tai įrašo asmens sveikatos ambulatorinėje kortelėje (PKT kariams, TO dalyvavusiems valstybės tarnautojams ir darbuotojams, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantiems statutiniams valstybės tarnautojams, žvalgybos pareigūnams pildoma forma KAM 40-025/a; PPKT kariams – forma KAM 40-025-1/a) ir karys, TO dalyvavęs valstybės tarnautojas ir darbuotojas tai patvirtina įrašu „Atsisakau gydymo KR centre “ ir savo parašu.
20. Kariai po stacionarinio ar ambulatorinio gydymo pagal sveikatos grąžinamojo gydymo kursą poūmiu ligos laikotarpiu į KR centrą siunčiami neužbaigus laikinojo nedarbingumo pažymėjimo (toliau – LNP).
21. Jei LNP buvo išduotas civilinėje sveikatos priežiūros įstaigoje, KSPĮ ar MPV gydytojas jį perrašo į LNP formą krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka.
23. Pasveikusiems kariams išvykstant iš KR centro, LNP užbaigiamas, o nustojusiems gydytis KR centre, tačiau laikinai nedarbingiems kariams LNP gali būti pratęsiamas, bet ne ilgiau kaip trims kalendorinėms dienoms, kad pacientas galėtų kreiptis į KSPĮ.
24. Kariai, išskyrus karius, grįžusius iš TO, TO dalyvavę valstybės tarnautojai ir darbuotojai, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantys statutiniai valstybės tarnautojai, žvalgybos pareigūnai, siunčiami į KR centrą gydytis pagal antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos kursą, vyksta savo atostogų metu. LNP jiems neišduodamas.
25. Jei numatoma karį siųsti gydytis pagal sveikatos grąžinamojo gydymo kursą ir iki išvykimo jis buvo nedarbingas ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų, KSPĮ ar MPV gydytojas jį siunčia į KMT gydytojų konsultacinę komisiją pratęsti LNP.
26. PKT karys, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantis statutinis valstybės tarnautojas, žvalgybos pareigūnas, TO dalyvavęs valstybės tarnautojas ir darbuotojas, gavęs rekomendacijas iš KSPĮ ar MPV gydytojo dėl antirecidyvinio gydymo ar prevencinės reabilitacijos tikslingumo, privalo apie tai informuoti savo tiesioginį viršininką ir suderinti galimybę vykti į KR centrą, atsižvelgiant į tarnybos interesus.
27. KSPĮ ar MPV gydytojas, nusprendęs, kad kariui, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekančiam statutiniam valstybės tarnautojui, žvalgybos pareigūnui reikalingas sveikatos grąžinamasis gydymas, informuoja karį, kuris nedelsdamas apie tai informuoja savo tiesioginį viršininką.
28. Kariams, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantiems statutiniams valstybės tarnautojams, žvalgybos pareigūnams, TO dalyvavusiems valstybės tarnautojams ir darbuotojams, vykstantiems gydytis į KR centrą, turi būti atlikti šie privalomieji tyrimai:
29. Atvykstančiųjų į KR centrą registravimo tvarka:
29.1. likus dviem savaitėms iki numatomo kario, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekančio statutinio valstybės tarnautojo, žvalgybos pareigūno, TO dalyvavusio valstybės tarnautojo ir darbuotojo siuntimo į KR centrą gydytis pagal antirecidyvinio, prevencinio gydymo kursą ir savaitei iki siuntimo gydytis pagal sveikatos grąžinamojo gydymo kursą, KSPĮ, MPV gydytojas ar kitas KSPĮ, MPV viršininko / vado įgaliotas medikas privalo telefonu informuoti apie tai KR centro koordinatorių, kuris karį, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantį statutinį valstybės tarnautoją, žvalgybos pareigūną, TO dalyvavusį valstybės tarnautoją ir darbuotoją įregistruoja išankstinės registracijos žurnale. Registruojant būtina nurodyti gydymo rūšį (sveikatos grąžinamasis, antirecidyvinis gydymas ar prevencinė reabilitacija) ir ligos TLK-10-AM kodą;
29.2. likus vienai savaitei iki kario, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekančio statutinio valstybės tarnautojo, žvalgybos pareigūno, TO dalyvavusio valstybės tarnautojo ir darbuotojo planuojamo siuntimo į KR centrą, KSPĮ, MPV gydytojas ar viršininko/vado įgaliotas medikas raštu (elektroniniu paštu, faksu, perduoda per kitus asmenis, vykstančius į KR centrą) patvirtina kario, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekančio statutinio valstybės tarnautojo, žvalgybos pareigūno, TO dalyvavusio valstybės tarnautojo ir darbuotojo atvykimą;
29.3. apie jau užregistruotą karį, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekančio statutinio valstybės tarnautojo, žvalgybos pareigūno, TO dalyvavusį valstybės tarnautoją ar darbuotoją, dėl nenumatytų priežasčių negalintį atvykti į KR centrą, KSPĮ, MPV gydytojas ar viršininko / vado įgaliotas medikas privalo pranešti raštu (elektroniniu paštu, faksu, perduoti per kitus asmenis, vykstančius į KR centrą) KR centro koordinatoriui ne vėliau kaip prieš keturias kalendorines dienas iki numatytos gydymo pradžios;
29.4. civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantys statutiniai valstybės tarnautojai, kiti krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojai, žvalgybos pareigūnai, PKT kariai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis bei šiame punkte išvardintų asmenų šeimos nariai registraciją kitoms paslaugoms su KR centro koordinatoriumi derina patys;
29.5. esant nenumatytoms aplinkybėms ir poreikiui registruoti skubos tvarka grįžusius iš TO PKT karius, krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojus, darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis ir siunčiamus sveikatos grąžinamojo gydymo PKT karius, KSPĮ, MPV gydytojas ar viršininko / vado įgaliotas medikas registracijos laiką derina su KR centro koordinatoriumi tiesiogiai.
IV. ATVYKIMAS IR REGISTRACIJA
30. Kariai, grįžę iš TO, siunčiami į KR centrą vadovaujantis krašto apsaugos ministro ir kariuomenės vado nustatyta tvarka. TO dalyvavę valstybės tarnautojai ir darbuotojai siunčiami į KR centrą savo atostogų sąskaita.
31. Išleidžiamų į atsargą karių ir / ar atleidžiamų iš tarnybos statutinių tarnautojų, kuriems medicininės reabilitacijos priemonės taikomos pagal Programą, medicininės reabilitacijos apimtis nustatoma ir reabilitacija organizuojama vadovaujantis Tvarkos aprašo 5 priede nustatyta tvarka.
32. Kariai, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantys statutiniai valstybės tarnautojai, žvalgybos pareigūnai, TO dalyvavę valstybės tarnautojai ir darbuotojai, vykstantys į KR centrą, privalo turėti šiuos dokumentus:
33. Vykstantieji gydytis į KR centrą taip pat privalo turėti:
35. Atvykusiems gydytis kelialapius išrašo KR centro koordinatorius ir registruoja juos kelialapių registracijos žurnale (forma KAM 40-070-10/a).
36. Pasibaigus gydymo laikui, kariui, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekančiam statutiniam valstybės tarnautojui, žvalgybos pareigūnui, TO dalyvavusiam valstybės tarnautojui, darbuotojui išduodamas išrašas iš ligos istorijos (forma KAM 40-027/a), jame pasirašo gydantis gydytojas ir KR centro viršininkas. Gavęs išrašą asmuo jį pristato siuntusiam gydytojui. Išrašas įtraukiamas į kario sveikatos ambulatorinę kortelę (PKT kariams – į formą F KAM 40-025/a; PPKT kariams – į formą KAM 40-025-1/a).
37. Nepateikus šio tvarkos aprašo 32 punkte nurodytų dokumentų ar paaiškėjus medicininėms kontraindikacijoms, PKT kariai, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantys statutiniai valstybės tarnautojai, žvalgybos pareigūnai, TO dalyvavę valstybės tarnautojai ir darbuotojai gydytis nepriimami. KR centro viršininkas apie tai raštu informuoja jį siuntusį KSPĮ, MPV gydytoją ar viršininko / vado įgaliotą mediką ir KSPS viršininką.
38. Atvykę į KR centrą kariai, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantys statutiniai valstybės tarnautojai, žvalgybos pareigūnai, TO dalyvavę valstybės tarnautojai ir darbuotojai bei kiti asmenys vadovaujasi KR centro vidaus tvarkos taisyklėmis ir elgesio KR centre atmintinėmis, su kuriomis jie supažindinami pasirašytinai. Kariams, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantiems statutiniams valstybės tarnautojams, žvalgybos pareigūnams, TO dalyvavusiems valstybės tarnautojams, darbuotojams, pažeidusiems vidaus tvarkos taisykles, gali būti nutrauktas gydymas. KR centro viršininkas apie tai raštu informuoja KAS institucijos ar pagrindinio karinio vieneto, kuriame tarnauja (dirba) šiame punkte nurodytas asmuo, vadovą (viršininką). Jei pažeidėjas yra PPKT karys, pažeidėjo dalinio (padalinio) vadas (viršininkas) turi pasirūpinti tarnybiniu transportu, kad pažeidėjas būtų grąžintas į dalinį.
V. APMOKĖJIMO UŽ SUTEIKTAS PASLAUGAS TVARKA
39. PPKT karių vykimo į KR centrą ir grįžimo iš jo išlaidos apmokamos vadovaujantis krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka.
40. PKT kariai, civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantys statutiniai valstybės tarnautojai, žvalgybos pareigūnai, valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis bei jų šeimos nariai už KR centre suteiktas kitas paslaugas atsiskaito Lietuvos kariuomenės vado nustatyta tvarka pagal suteiktų paslaugų įkainius.
Priedo pakeitimai:
Nr. V-1058, 2013-11-22, Žin., 2013, Nr. 124-6335 (2013-12-05), i. k. 1132060ISAK00V-1058
Sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos paslaugų organizavimo ir teikimo Lietuvos kariuomenės karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre tvarkos aprašo
1 priedas
BENDROS SIUNTIMO SVEIKATĄ GRĄŽINANČIAM, ANTIRECIDYVINIAM GYDYMUI IR PREVENCINEI REABILITACIJAI KONTRAINDIKACIJOS
1. Nekoreguotos medžiagų apykaitos sutrikimo ligos (cukrinis diabetas, miksedema, tireotoksikozė ir kt.).
5. Visų tuberkuliozės formų aktyvioji stadija (šie ligoniai siunčiami į specializuotas sanatorijas).
Priedo pakeitimai:
Nr. V-1058, 2013-11-22, Žin., 2013, Nr. 124-6335 (2013-12-05), i. k. 1132060ISAK00V-1058
Sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos paslaugų organizavimo ir teikimo Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre tvarkos aprašo
2 priedas
SVEIKATOS GRĄŽINAMOJO GYDYMO INDIKACIJŲ SĄRAŠAS
Judamojo – atramos aparato pažeidimai
Eil.Nr. |
Diagnozė |
Biosocialinių funkcijų sutrikimo laipsnis ir/ar būklės sunkumas |
1. |
Po kaulų lūžių (kai sulėtėjusi konsolidacija ar nustatyta raumenų hipotrofija, yra gretimų sąnarių kontraktūros). S 42.01-S 42.09, S 42.11-S 42.19, S 42.21-S 42.29, S 42.3, S 42.41- S 42.45, S 52.01-S 52.02, S 52.11-S 52.12, S 52.19, S 52.21, S 52.31, S 52.4, S 52.51-S 52.53, S 52.59, S 52.6-S 52.8, S 62.11- S 62.19, S 62.21-S 62.24, S 62.31-S 62.34, S 62.4, S 62.51-S 62.52, S 62.61-S 62.63, S 62.7, S 72.01- S 72.08, S 72.10-S 72.11, S 72.2-S 72.3, S 72.41-S 72.44, S 72.7-S 72.8, S 82.0, S 82.1-S 82.3, S 82.41-S 82.42, S 82.49, S 82.5-S 82.7, S 82.81-S82.88, S 92.0-S 92.1, S 92.21-S 92.28, S 92.3 S 92.7. T 02.0-T 02.9, T 03.1-T 03.4. |
Kai ligonį galima aktyvinti; Barthelio indeksas daugiau kaip 80 balų. Modifikuotas Keitelio indeksas 30–40 balų. |
2. |
Po sąnarių, sausgyslių, raumenų, raiščių sužalojimo, kai nustatyta raumenų hipotrofija, sąnarių kontraktūra ar ryškus skausminis sindromas. S 43.01–S 43.08, S 43.1–S 43.2, S 43.4–S 43.6, S 46.0–S 46.8, S 53.11–S 53.14, S 53.2–S 53.3, S 53.41–S 53.48, S 56.0–S 56.7, S 63.01–S 63.04, S 63.11–S 63.12, S 63.2–S 63.4, S 63.51–S 63.53, S 66.0–S 66.8, S 73.01–S 73.02, S 73.11–S 73.12, S 73.18, S 76.0–S 76.7, S 83.11–S 83.14, S 83.18, S 83.2, S 83.3, S 83.41–44, S 83.51–S 83.54, S 83.7, S 86.0–S 86.8, S 93.0, S 93.11–S 93.12, S 93.32–S 93.34, S 93.38, S 96.0–S 96.8, M 65.1–M 65.4, M 67.1–M 67.4, M 70.0–M 70.9, M 71.0–M 71.9, M 75.0–M 75.9, M 76.5–M 76.8, M 77.0–M 77.1. |
Kai ligonį galima aktyvinti; Barthelio indeksas daugiau kaip 80 balų. Modifikuotas Keitelio indeksas 30–40 balų. |
3. |
Po neurologiškai nekomplikuoto stuburo slankstelio lūžimo. S 12.0–S 12.1, S 12.21–S 12.25, S 22.01–S 22.06, S 32.01–S 32.05, S 32.1–S 32.5. |
Kai ligonį galima aktyvinti; Barthelio indeksas daugiau kaip 80 balų. |
4. |
Nudegimų ir nušalimų padariniai. T 95.0–T 95.4, T 95.8. |
Modifikuotas Keitelio indeksas daugiau kaip 30 balų. Barthelio indeksas daugiau kaip 80 balų. |
5. |
Po galūnių amputacijos. Z 89.1–Z 89.9. |
Modifikuotas Keitelio indeksas daugiau kaip 30–40 balų. |
6. |
Po mikrochirurginių galūnių operacijų. S 68.0–S 68.9, S 98.0–S 98.3. |
Sutrikusi apsitarnavimo arba judėjimo funkcija. Modifikuotas Keitelio indeksas daugiau kaip 30 balų. |
7. |
Fibrozitai, miozitai, tendovaginitai, bursitai, sinovijitai. M 61.0–M 61.2, M 62.1, M 62.4. |
Poūmiame periode, esant išreikštam skausminiam sindromui. |
8. |
Artritai ir periartritai, artropatijos. M 02.3, M 02.8, M 03.6, M 05.8–M 05.9, M 06.0–M 06.4. M 07.3, M 10.0–M 10.2, M 10.4, M 12.5, M 13.8, M 15.0–M 15.8, M 22.2–M 22.4, M 23.2–M 23.8, M 24.0, M 24.2, M 24.5. |
I–II stadija, I–II laipsnio funkcijos sutrikimas; Keitelio indeksas daugiau kaip 70–85 balai; (modifikuotas Keitelio indeksas 30–40 balų). |
9. |
Osteopatijos ir chondropatijos. M 84.2, M 84.3, M 92.4, M 92.5, M 92.9, M 93.20–M 93.27, M 94.2, M 94.3. |
Išreikštas skausminis sindromas, I–II laipsnio funkcijos sutrikimas. |
10. |
Kelio, klubo ir čiurnos sąnario osteoartrozė. M 16.0–M 16.7, M 17.0–M 17.5, M 19.0–M 19.2. |
I–II stadija, I–II laipsnio funkcijos sutrikimas; Keitelio indeksas daugiau kaip 70–85 balai; (modifikuotas Keitelio indeksas 30–40 balų). |
11. |
Ankilozinis spondilitas. M 45.0 |
I–II ir didesnio laipsnio funkcijos sutrikimas; Keitelio indeksas dagiau kaip 85 balai. |
12. |
Sisteminės jungiamojo audinio ligos (sisteminė sklerodermija, sisteminė raudonoji vilkligė, dermatomiozitai), sisteminiai vaskulitai. M 30.0, M 32.1, M 32.8, M 35.8 |
Barthelio indeksas daugiau kaip 80 balų. |
Nervų sistemos ligos
Eil.Nr. |
Diagnozė |
Biosocialinių funkcijų sutrikimo ir/arba ligos sunkumo laipsnis |
1. |
Nugaros smegenų pažeidimai ir sisteminiai susirgimai., D 16.06, D 32.0–D 32.1, D 33.4, S 23.11–S 23.17, S 24.2–S 24.3, S 24.71–S 24.77, S 33.0, S 33.11–S 33.15, S 34.2, G 95.0, G 95.1, T 91.1–91.3, G 99.2 |
Barthelio indeksas daugiau kaip 80 balų.
|
2. |
Po galvos smegenų pažeidimų. A 84, A 85, A 87, A 89, B 02.1, C 70.0, C 71, C 72.2–C 72.4, D 32.0, D 33.1, G 00.8, G 03.0–G 03.2, G 04, G 05.0–G 05.1, G 09, G 93.3, I 63–I 64, S 06.0–S 06.3, T 06.0–T 06.4,T 70.3. |
Barthelio indeksas daugiau kaip 80 balų; Mini Mental Testas 15–30 (jei MMT neįmanoma testuoti dėl sensomotorinės afazijos, ligonis turi vykdyti nurodymus, aktyviai dalyvauti reabilitacijos procese). |
3. |
Išsėtinė sklerozė ir kitos demielinizuojančios ligos. G 35, G 37.0, G37.8 |
Barthelio indeksas daugiau kaip 80 balų.
|
4. |
Po tarpslankstelinių diskų, spondiliolistezių, stuburo stenozių operacijų be nugaros smegenų pažeidimo. M 43.1, M 48.0, M 50.0–M 50.8, M 51.0–M 51.8 |
Kai bent dviejų raumenų grupių jėga lygi 4 balams. |
5. |
Kaklo diskų ligos. M 50.0–M 50.8 |
Poūmiame periode. |
6. |
Tarpslankstelinio disko ligos. M 51.0–M 51.0–M 51.8. |
Poūmiame periode. |
7. |
Degeneracinės nervų ir raumenų ligos. G 10, G 12.2, G 13.0, G 23.8, G 70.8, G 61.0–G 61.1, G 61.8, G 62.0–G 62.2, G 63.0–G 63.8 |
Barthelio indeksas daugiau kaip 80 balų.
|
8. |
Radikulopatijos. G 55.0–G 55.3, M 47.1–M 47.2 |
Poūmiame periode. |
9. |
Po nervo sužalojimo. S 14.3, S 44.0–S 44.2, S 54.0–S 54.2, S 54.8, S 64.0–S 64.7, S 74.0–S 74.2, S 84.0–S 84.8, S 94.0–S 94.7 |
Poūmiame periode; modifikuotas Keitelio indeksas daugiau kaip 80 balų. |
10. |
Nervų šaknelių ir rezginių ligos. G 54.0–G 54.8 |
Poūmiame periode. |
11. |
Dorsalgija. M 54.0–M54.8 |
Poūmiame periode. |
12. |
Migrena. G 43.0–G 43.8 |
Poūmiame periode. |
13. |
Praeinantys galvos smegenų išemijos priepuoliai. G 45.0–G 45.2 |
Poūmiame periode. |
14. |
Trišakio nervo ligos G 50.0 |
Poūmiame periode. |
15. |
Veidinio nervo ligos G 51.0–G51.4 |
Poūmiame periode. |
16. |
Rankos mononeuropatijos. G56.0 |
Po operacinio gydymo. |
17. |
Rankos mononeuropatijos. G 56.1–G 56.3 |
Poūmiame periode. |
18. |
Kojos mononeuropatijos. G 57.0–G 57.6 |
Poūmiame periode. |
19. |
Somatoforminė autonominė disfunkcija. F 45.3 |
Poūmiame periode. |
20. |
Po trauminio streso sindromo. F 43.1 |
Poūmiame periode. |
Virškinimo sistemos susirgimai
Eil.Nr. |
Diagnozė |
Biosocialinių funkcijų sutrikimo laipsnis ir/arba būklės sunkumas |
1. |
Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė. K 25, K 26, K 27, K 28 |
Poūmiame periode. |
2. |
Po skrandžio operacijų, tulžies pūslės pašalinimo, kepenų, kasos, žarnyno ligų operacinio gydymo. C 15–C 26, D 10–D13, K 21.0, K 35, K 40–K 43, K 55.0, K 56.0–K 56.5, K 80–K 85, K 91.1, S 36 |
Esant sklandžiam pooperaciniam periodui, sugijus pjūviui. |
3. |
Virusiniai hepatitai. B 15.9, B 16.0–B 16.1, B17.1–B 17.2 |
Poūmiame periode. |
4. |
Gastritas ir duodenitas. K 29.0–K 29.8 |
Poūmiame periode. |
5. |
Ūmus pankreatitas. K 85.0–K85.8 |
Užsitęsusi vidutinio sunkumo ligos eiga, ryški astenija. |
6. |
Opinis kolitas, Krono liga. K 50.0-K 50.1, K 51.0 |
Po stacionarinio gydymo. |
Kvėpavimo ir LOR sistemos susirgimai
Eil.Nr. |
Diagnozė |
Biosocialinių funkcijų sutrikimo laipsnis ir/arba būklės sunkumas |
1. |
Ūmus plaučių uždegimas. J 12.0–J 12.8, J 15.0–J 15.8, J 16.0, J17.0–J 17.3, J 18.0–J 18.1 |
Sumažėjus proceso aktyvumo rodikliams. |
2. |
Užsitęsęs ūmus obstrukcinis bronchitas. J 20.0–J 20.8 |
Bronchų hiperaktyvumas, patvirtintas klinikiniais, objektyviais duomenimis. |
3. |
Klausos funkcijos sutrikimas. H 90.0- H 90.7 H 91.0, H 91.2 (ūmus prikurtimas) |
Ūmus prikurtimas daugiau kaip 20 dB. |
4. |
Klausos nervo pažeidimai. H 93.3 |
Ūmus kochlearinis neuritas, II0 lėt. kochlearinis neuritas, kai prikurtimas 16–54 dB. |
5. |
Po nosies operacijų. J 34.2 |
Užsitęsus gijimui. |
Priedo pakeitimai:
Nr. V-1058, 2013-11-22, Žin., 2013, Nr. 124-6335 (2013-12-05), i. k. 1132060ISAK00V-1058
Sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos paslaugų organizavimo ir teikimo Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre tvarkos aprašo
3 priedas
ANTIRECIDYVINIO GYDYMO INDIKACIJŲ SĄRAŠAS
I. Kraujotakos sistemos ligomis sergančių pacientų siuntimo indikacijos:
1. Lėtinė išeminė širdies liga (stabili klinikinė eiga ir ne didesnis kaip I stadijos kraujotakos nepakankamumas). I 25.0
2. Pirminė arterinė hipertenzija (I–II stadija, ne didesnis kaip I laipsnio kraujotakos nepakankamumas). I 10
5. Miokarditas (ne didesnis kaip II laipsnio kraujotakos nepakankamumas). I 40,0–I 40.1, I 40.8, I 41.0–I 41.2
II. Neurologinėmis ligomis sergančių pacientų siuntimo indikacijos.
1. Nevertebrogeniniai ir vertebrogeniniai periferinės nervų sistemos pažeidimai (lėtiniai radikulitai, radikulopatijos, neuropatijos, polineuropatijos, pleksopatijos) remisijos metu. G 54.0–G54.4, G 55.0–G 55.3 , M 54.1–M 54.4
4. Pradiniai ir praeinantys galvos smegenų kraujotakos sutrikimai (praėjus 3–4 mėn. po priepuolio). G 45.0–G 45.2
III. Artrologinėmis ligomis sergančių pacientų siuntimo indikacijos:
2. Kitos artrito pasekmės (praėjus 8 mėn. po ūmių simptomų, kai širdies nepakankamumas ne didesnis kaip I laipsnio). M 13.0
3. Infekcinis poliartritas (proceso aktyvumas ne didesnis kaip II laipsnio). M 00.0–M 00.2, M 00.8, M 02.3, M 02.8, M 03.2, M 03.6
4. Osteoartrozė. Lėtinis, pasikakartojantis sąnarių skausmas. M 15.0–M 15.4, M 16.0–M16.8, M 17.0–M 17.5
6. Osteochondrozė. Lėtinis, pasikartojantis stuburo kaklinės, krūtininės ar juosmeninės srities skausmas. M 42.0, M 42.1
7. Spondiliozė. Lėtinis, pasikartojantis stuburo kaklinės, krūtininės ar juosmeninės srities skausmas. M 47.1, M47.8
IV. Traumatologinėmis ligomis sergančių pacientų siuntimo indikacijos:
1. Fibrozitas, miozitas, tendovaginitas, bursitas. Lėtinė eiga, periodiški paūmėjimai. M 65.1–M 65.4, M 65.9, M 70.0–M 70.9
V. Gastroenterologinėmis ligomis sergančių pacientų siuntimo indikacijos:
3. Lėtinis kolitas ir enterokolitas (išskyrus infekcinės kilmės bei stenozuojantįjį). K 50.0, K 50.1, K 51.0, K 51.8, K 52.0–K 52.2
8. Tulžies pūslės akmenligė (be infekcinių komplikacijų, kolikų, kai neindikuotas chirurginis gydymas). K 80.2, K 80.5.
VI. Pulmonologinėmis ligomis sergančių pacientų siuntimo indikacijos:
1. Lėtinis bronchitas (ne didesnis kaip I laipsnio pulmokardialinis nepakankamumas). J 41.0, J 41.1, J 41.8
VII. Ausų, nosies, gerklų ligomis sergančių pacientų siuntimo indikacijos:
1. Lėtinis (kompensuotas) tonzilitas (periodiškai pasikartojantys paūmėjimai 2–3 kartus per metus). J 35.0
3. Lėtinis laringitas ir laringotracheitas (periodiškai pasikartojantys paūmėjimai 2–3 kartus per metus). J 37.0, J 37.1
Priedo pakeitimai:
Nr. V-1058, 2013-11-22, Žin., 2013, Nr. 124-6335 (2013-12-05), i. k. 1132060ISAK00V-1058
Sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos paslaugų organizavimo ir teikimo Lietuvos kariuomenės karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre tvarkos aprašo
4 priedas
PACIENTŲ SIUNTIMO PREVENCINIAM REABILITACINIAM GYDYMUI INDIKACIJŲ SĄRAŠAS
1. KOP ir KASP skraidantysis personalas:
1.1. Po skraidymo naikintuvais – 50 val., sraigtasparniais – 70 val., transporto orlaiviais – 100 val.
2. KOP Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos (OESKV) radiolokacinių postų (RLP) radiolokacinių (RL) stočių operatoriai bei OESKV Oro erdvės kontrolės centro (OEKC) kariai, budintys prie LR informacijos apdorojimo sistemų (AVS) monitorių arba atliekantys jų inžinerinį-techninį aptarnavimą – kas 6 mėn.
3. Karinių jūrų pajėgų personalas:
3.3. Visų laivų įgulų nariai ir kitas plaukiojantysis personalas, vykdęs kovines užduotis ir pabuvęs kariniuose jūrų mokymuose ilgiau kaip 10 dienų – kas 6 mėn.
4. Kariai, dalyvavę tarptautinėse operacijose, vykdę kovines ar kitas užduotis ekstremaliomis sąlygomis Lietuvoje.
5. Profesinės karo tarnybos kariai, diagnozavus psichopatologinę simptomatiką bei somatoforminės autonominės disfunkcijos požymius po chroniško nuovargio ir trauminio streso – 1 kartą per kalendorinius metus.
Priedo pakeitimai:
Nr. V-1058, 2013-11-22, Žin., 2013, Nr. 124-6335 (2013-12-05), i. k. 1132060ISAK00V-1058
Sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos paslaugų organizavimo ir teikimo Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre tvarkos aprašo
5 priedas
IŠLEIDŽIAMŲ Į ATSARGĄ KARIŲ IR ATLEIDŽIAMŲ IŠ TARNYBOS STATUTINIŲ TARNAUTOJŲ MEDICININĖS REABILITACIJOS APIMTIES NUSTATYMAS IR ORGANIZAVIMAS
1. Medicininės reabilitacijos priemones sudaro:
1.1. fizinės reabilitacijos priemonės: kineziterapija, plaukiojimas baseine, masažas, fizioterapija, refleksoterapija, manualinė terapija, haloterapija, hidroterapija, balneoterapija, peloidoterapija, gydymas vaistais, tęsiant ir koreguojant pagrindinio susirgimo gydymą, sveikatos mokymas, gydymas dieta;
2. Medicininės reabilitacijos trukmė – 21 kalendorinė diena. Ji taikoma ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo išleidimo į atsargą ar išėjimo į pensiją. Išleidžiamo į atsargą kario ir / ar atleidžiamo iš tarnybos statutinio tarnautojo prašymu KAS institucijos, iš kurios karys išleistas į atsargą ir / ar statutinis tarnautojas atleistas iš tarnybos, vadovas dėl svarbių priežasčių gali šį terminą pratęsti.
4. Medicininė reabilitacija išleidžiamiems į atsargą kariams ir / ar atleidžiamiems iš tarnybos statutiniams tarnautojams organizuojama etapais:
4.1. I etapas – informacinis:
4.1.1. KAS institucijos ar jos padalinio personalo specialistas, atsakingas už Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos ir profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programos (toliau – Programa) vykdymą, prieš 6 mėnesius iki išleidimo į atsargą ir / ar atleidimo iš tarnybos informuoja išleidžiamą į atsargą karį ir / ar atleidžiamą iš tarnybos statutinį tarnautoją apie numatomą išleidimo į atsargą ar išėjimo į pensiją datą, taip pat apie galimybę dalyvauti įgyvendinant medicininės reabilitacijos priemones pagal Programą;
4.2. II etapas – parengiamasis (vykdomas ne vėliau kaip 3 mėn. iki išleidimo į atsargą ir / ar atleidimo iš tarnybos arba kitais terminais, jei išleidžiamo į atsargą kario ir / ar atleidžiamo iš tarnybos statutinio tarnautojo prašymu KAS institucijos, iš kurios karys išleidžiamas į atsargą ir / ar statutinis tarnautojas atleidžiamas iš tarnybos, vadovas dėl svarbių priežasčių šį terminą pratęsia):
4.2.1. Karo prievolės centro specialistas, į kurį kreipiasi išleidžiamas į atsargą karys ir / ar atleidžiamas iš tarnybos statutinis tarnautojas, nusprendęs dalyvauti įgyvendinant medicininės reabilitacijos priemones pagal Programą, informuoja karį ir / ar statutinį tarnautoją apie būtinybę pasitikrinti sveikatą Karo medicinos centre (toliau – KMC);
4.2.2. išleidžiamas į atsargą karys ir / ar atleidžiamas iš tarnybos statutinis tarnautojas, dalyvaujantis įgyvendinant medicininės reabilitacijos priemones pagal Programą, kreipiasi į Karių sveikatos priežiūros įstaigą (toliau – KSPĮ), kurioje jam teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos. KSPĮ viršininkas ar asmuo, paskirtas atsakingu už medicininės reabilitacijos organizavimą, registruoja išleidžiamą į atsargą karį ir / ar atleidžiamą iš tarnybos statutinį tarnautoją registre ir išrašo siuntimą į KMC (forma KAM 40-027/a), kuriame nurodo siuntimo tikslą;
4.2.3. išleidžiamas į atsargą karys ir / ar atleidžiamas iš tarnybos statutinis tarnautojas vyksta į KMC, kur įvertinama jo sveikatos būklė;
4.2.4. KMC gydytojams atlikus išleidžiamo į atsargą kario ir / ar atleidžiamo iš tarnybos statutinio tarnautojo sveikatos būklės tyrimą ir įvertinimą, jis siunčiamas pas KMC fizinės medicinos ir reabilitacijos karo medicinos gydytoją, kuris atsakingas už medicininės reabilitacijos priemonių planavimą ir organizavimą (toliau – KMC atsakingas gydytojas);
4.2.5. KMC atsakingas gydytojas įvertina KMC gydytojų išvadas dėl išleidžiamo į atsargą kario ir / ar atleidžiamo iš tarnybos statutinio tarnautojo sveikatos. Esant indikacijoms, išrašo siuntimą į KR centrą (forma KAM 40-027/a), kuriame nurodo išleidžiamo į atsargą kario ir / ar atleidžiamo iš tarnybos statutinio tarnautojo funkcinės būklės įvertinimo duomenis, diagnozę pagal TLK–10, sveikatos patikrinimo metu atliktų klinikinių tyrimų rezultatus ir siuntimo tikslą. Siuntimai registruojami registre (forma – KAM 40-070/a);
5.2.6. KMC atsakingas gydytojas suderina medicininės reabilitacijos programos laiką su KR centro viršininku arba jo įgaliotu asmeniu ir šią priemonę įtraukia į kario ar statutinio tarnautojo, dalyvaujančio įgyvendinant medicininės reabilitacijos priemones pagal Programą, individualų planą, kurio formą tvirtina krašto apsaugos ministras;
5.2.7. KR centro viršininkas arba jo įgaliotas asmuo užregistruoja išleidžiamą į atsargą karį ir / ar atleidžiamą iš tarnybos statutinį tarnautoją, dalyvaujantį įgyvendinant medicininės reabilitacijos priemones pagal Programą išleidžiamų į atsargą karių ir / ar atleidžiamų iš tarnybos statutinių tarnautojų, dalyvaujančių įgyvendinant medicininės reabilitacijos priemones, išankstinės registracijos registre.
4.3. III etapas – baigiamasis, t. y. individualios medicininės reabilitacijos programos vykdymas KR centre, kuris įgyvendinamas per 3 mėn. nuo kario ir / ar statutinio tarnautojo išleidimo į atsargą ar atleidimo iš tarnybos. Išleidžiamo į atsargą kario ir / ar atleidžiamo iš tarnybos statutinio tarnautojo prašymu KAS institucijos, iš kurios karys išleistas į atsargą ir / ar statutinis tarnautojas atleistas iš tarnybos, vadovas dėl svarbių priežasčių gali šį terminą pratęsti.
5. Išleidžiamam į atsargą kariui ir / ar atleidžiamam iš tarnybos statutiniam tarnautojui nurodytu laiku atvykus į KR centrą, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas sudaro individualią medicininės reabilitacijos programą.
6. Išleidžiamam į atsargą kariui ir / ar atleidžiamam iš tarnybos statutiniam tarnautojui, kuriam sudaryta individuali medicininės reabilitacijos programa, numatytos paslaugos KR centre teikiamos nemokamai.
7. Jei išleidžiamas į atsargą karys ir / ar atleidžiamas iš tarnybos statutinis tarnautojas pageidauja KR centre gauti daugiau paslaugų, negu numatyta jo individualioje medicininės reabilitacijos programoje, už šias paslaugas moka pats pagal krašto apsaugos ministro patvirtintus KR centre teikiamų paslaugų įkainius. Rekomendacijas dėl pageidaujamų paslaugų tikslingumo KR centre teikia karį ar tarnautoją gydantis KR centro fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas.
8. Po medicininės reabilitacijos KR centre išleidžiamam į atsargą kariui ir / ar atleidžiamam iš tarnybos statutiniam tarnautojui išduodamas išrašas (forma KAM 40-027/a) iš medicininių dokumentų, kuriame nurodomas gydymosi pagal individualios medicininės reabilitacijos kursą laikotarpis, taikytos procedūros, gauti rezultatai ir rekomendacijos dėl tolesnio gydymo.
9. Išrašo (forma KAM 40-027/a ) kopiją KR centras išsiunčia KSPĮ, kurioje išleidžiamam į atsargą kariui ir / ar atleidžiamam iš tarnybos statutiniam tarnautojui buvo teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, atsakingam asmeniui, kuris jį įsega į kario ambulatorinę kortelę.“
Priedo pakeitimai:
Nr. V-1058, 2013-11-22, Žin., 2013, Nr. 124-6335 (2013-12-05), i. k. 1132060ISAK00V-1058
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-1180, 2006-11-22, Žin., 2006, Nr. 130-4927 (2006-11-30), i. k. 1062060ISAK00V-1180
Dėl krašto apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 1 d. įsakymo Nr. V-1293 "Dėl Sveikatos gražinamojo, antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos paslaugų organizavimo ir teikimo Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre tvarkos aprašo tvirtinimo" pakeitimo
2.
Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-1058, 2013-11-22, Žin., 2013, Nr. 124-6335 (2013-12-05), i. k. 1132060ISAK00V-1058
Dėl krašto apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 1 d. įsakymo Nr. V-1293 "Dėl Sveikatos grąžinamojo, antirecidyvinio gydymo ir prevencinės reabilitacijos paslaugų organizavimo ir teikimo Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre tvarkos aprašo tvirtinimo" pakeitimo