Suvestinė redakcija nuo 2013-12-06

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2010, Nr. 69-3454, i. k. 1102020ISAK0004-436

 

Nauja redakcija nuo 2013-12-06:

Nr. 4-1032, 2013-11-29, Žin. 2013, Nr. 124-6333 (2013-12-05), i. k. 1132020ISAK004-1032

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NACIONALINĖS MOKSLINIŲ TYRIMŲ, TECHNOLOGIJŲ IR INOVACIJŲ PLĖTROS KOSMOSO SRITYJE 2010–2015 METŲ PROGRAMOS IR JOS ĮGYVENDINIMO 2013–2015 METŲ VEIKSMŲ PLANO

PATVIRTINIMO

 

2010 m. birželio 7 d. Nr. 4-436

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 12 d. nutarimu Nr. 567 „Dėl mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų kosmoso srityje plėtros“ (Žin., 2010, Nr. 59-2906),

t v i r t i n u pridedamus:

1. Nacionalinę mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų plėtros kosmoso srityje 2010–2015 metų programą;

2. Nacionalinės mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų plėtros kosmoso srityje 2010–2015 metų programos įgyvendinimo 2013–2015 metų veiksmų planą.

 

 

 

Ūkio ministras                                                                                  Dainius Kreivys

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2010 m. birželio 7 d.

įsakymu Nr. 4-436

(Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2013 m. lapkričio 29 d.

įsakymo Nr. 4-1032

redakcija)

 

Nacionalinė mokslinių tyrimų, TECHNOLOGIJŲ ir inovacijų PLĖTROS kosmoso  srityje 2010–2015 mETŲ PROGRAMA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Nacionalinė mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų plėtros kosmoso srityje 2010–2015 metų programa (toliau – Programa) parengta atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos verslo ir mokslo sektoriaus, veikiančio kosmoso ir su kosmosu susijusiose mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros (toliau – MTEP) bei inovacijų srityse (toliau – su kosmosu susijusios sritys), sėkminga plėtra yra vienas iš svarbių veiksnių, galinčių padidinti valstybės konkurencingumą, paskatinanti inovacijas ir užtikrinanti efektyvesnę viešojo sektoriaus veiklą bei visuomenės gerovę.

2. Lietuvoje stebimas augantis viešojo sektoriaus, verslo ir visuomenės poreikis naudotis paslaugomis, teikiamomis remiantis duomenimis, gaunamais iš kosmoso ir kitais nuotoliniais būdais, bei kosminėmis ir su kosmosu susijusių sričių (robotikos, aeronautikos ir pan.) technologijomis, taikomomis kosmose, Žemės atmosferoje, vandenyje ir ant žemės: automatizuotomis stebėjimo sistemomis, palydovinėmis ir antžeminėmis ryšių sistemomis, palydovinėmis ir antžeminėmis navigacijos sistemomis; automatizuotomis transporto sistemomis, automatizuotomis sistemomis, leidžiančiomis teikti specializuotas paslaugas (techninės priežiūros, aptarnavimo, procesų imitavimo ir kt.).

3. Europos Sąjungos strateginiai tikslai, nustatyti Sutartyje dėl Europos Sąjungos veikimo (OL 2012 C 326, p. 1) ir išdėstyti Europos Komisijos 2010 m. kovo 3 d. komunikate Nr. KOM(2010) „Pažangaus, tvaraus ir integracinio augimo strategija „Europa 2020“ ir Europos Komisijos 2011 m. lapkričio 30 d. komunikate Nr. KOM(2011) 808 „Bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020“, ir Lietuvos inovacijų 2010–2020 metų strategijoje, kuriai pritarta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. vasario 17 d. nutarimu Nr. 163 (Žin., 2010, Nr. 23-1075), įvardyti nacionaliniai siekiai bei galimybės rodo, kad Lietuvoje tikslinga panaudoti esamą mokslinį ir inžinerinį potencialą koordinuojant šio potencialo veiklą ir plėtojant fundamentinius mokslinius tyrimus kosmoso srityje ir taikomuosius mokslinius tyrimus bei eksperimentinės plėtros veiklą, reikalingą kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių technologijoms kurti. Tai užtikrintų ne tik visavertį dalyvavimą Europos kosmoso veikloje, bet ir sudarytų sąlygas laiku įsitraukti į kylančias naujas kosminių technologijų vertės kūrimo grandines.

4. Programa siekiama nustatyti prioritetines Lietuvos kosmoso veiklos kryptis, kosmoso sektoriaus plėtros tikslus ir uždavinius, kad panaudojant ir toliau plėtojant Lietuvos mokslo ir verslo potencialą būtų skatinamos šios srities inovacijos ir kuo geriau išnaudotos kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių technologijų ir duomenų iš kosmoso teikiamos galimybės, visų pirma, kuriant ir teikiant viešajam sektoriui, verslui ir visuomenei reikalingas technologijas, gaminius ir paslaugas.

5. Programos paskirtis – apibrėžti svarbiausias konkurencingo Lietuvos kosmoso sektoriaus plėtros nuostatas, kurias įgyvendinant būtų pasiekti šie tikslai:

5.1. užtikrintas tarptautinis mokslinių tyrimų kosmoso ir su kosmosu susijusiose srityse konkurencingumas, kuriamos naujos šių sričių technologijos ir gaminiai bei konkurencingos, didelės pridėtinės vertės paslaugos;

5.2. Lietuvos kosmoso sektorius įtrauktas į Europos ir pasaulinius kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių mokslo, technologijų ir verslo tinklus ir užtikrinta narystė Europos kosmoso agentūroje (toliau – EKA).

6. Programa parengta atsižvelgiant į valstybės pažangos strategiją „Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“, patvirtintą Lietuvos Respublikos Seimo 2012 m. gegužės 15 d. nutarimu Nr. XI-2015 (Žin., 2012, Nr. 61-3050), ir įgyvendina joje išdėstytas visuomenės gerovės užtikrinimo ir kūrybingos visuomenės bei inovatyvios ekonomikos plėtros nuostatas.

7. Programoje vartojamos sąvokos:

Integruotos paslaugos – paslaugos, teikiamos naudojant kelias (daugiau kaip vieną) palydovinių ryšių, palydovinės navigacijos ir Žemės stebėjimo technologijas, papildant jas reikalingomis antžeminėmis technologijomis.

Kosmoso sektorius – visi fiziniai ir juridiniai asmenys, susiję su mokslinių ir inžinerinių disciplinų sisteminiu pritaikymu kosminei erdvei, t. y. už Žemės atmosferos esančios srities tyrinėjimu ir panaudojimu.

Kosmoso veikla – veikla, susijusi su skrydžiais į už Žemės atmosferos ribų esančią kosminę erdvę, kosmoso infrastruktūrų kūrimu ir jų panaudojimu praktiniais tikslais ir siekiant įgyti naujų žinių. Kosmoso veikla apima: kosmoso tyrinėjimus ir susijusius Žemės, Saulės sistemos ir kosminės erdvės mokslinius tyrimus, MTEP, gamybinę ir tiekimo veiklą kuriant kosminio transporto sistemas (raketas, lėktuvus ir pan.), įvairių rūšių kosminius aparatus (pilotuojamus kosminius laivus, palydovus, nepilotuojamus kosminius zondus ir įvairias robotines sistemas, skirtas kosmosui ir dangaus kūnams tyrinėti) ir MTEP veiklą mikrogravitacijos (nesvarumo) sąlygomis, palydovines paslaugas: palydovinių ryšių, palydovinės navigacijos, Žemės stebėjimo ir integruotas paslaugas.

Moksliniai tyrimai – suplanuotas tyrimas ar eksperimentavimas, kurio tikslas – atrasti ir paaiškinti faktus, pagal nustatytus naujus faktus peržiūrėti anksčiau priimtas teorijas ar dėsnius arba praktiškai panaudoti tokias naujas ar peržiūrėtas teorijas ir dėsnius.

Technologija – įrankių, mechanizmų, techninių priemonių, profesinių gebėjimų, sistemų ar organizacinių metodų kūrimas, naudojimas ir pažinimas siekiant išspręsti problemą ar atlikti konkrečią funkciją.

Kitos Programoje vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme (Žin., 2009, Nr. 54-2140) ir kituose teisės aktuose.

 

II. LIETUVOS KOSMOSO SEKTORIAUS PLĖTROS VIZIJA, VEIKLOS SRITYS,  PROGRAMOS TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

 

8. Programa siekiama iki 2015 m. sudaryti prielaidas, kad iki 2020 m. būtų įgyvendinta Lietuvos kosmoso sektoriaus plėtros vizija – tapti tarptautinio lygio moksliniais tyrimais ir pažangiosiomis technologijomis sukurtų konkurencingų kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių paslaugų teikėja, gaminių ir technologijų tiekėja.

9. Įgyvendinant Programos 8 punkte nurodytą viziją, išskiriamos šios prioritetinės Lietuvos kosmoso sektoriaus veiklos kryptys:

9.1. tarptautinio bendradarbiavimo vystymas, plėtojant kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių technologijas, reikalingas kosmoso sektoriaus infrastruktūroms kurti;

9.2. robotinių sistemų kūrimas, siekiant teikti didelės pridėtinės vertės paslaugas į vidaus rinką ir jas eksportuoti;

9.3. visapusiškas įsitraukimas į tarptautinius kosmoso mokslinių tyrimų tinklus.

10. Programos tikslas – plėtoti konkurencingą Lietuvos kosmoso sektorių, kuriantį didelės pridėtinės vertės produktus (technologijas, gaminius ir paslaugas) ir sudaryti palankias sąlygas moksliniams tyrimams, pažangiosioms technologijoms kurti ir inovacijoms kosmoso ir susijusiose srityse.

11. Svarbiausi uždaviniai, siekiant Programos 10 punkte nustatyto tikslo:

11.1. plėtoti kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių mokslinius tyrimus ir skatinti eksperimentinę plėtrą šiose srityse;

11.2. skatinti Lietuvos verslą, remiantis kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių technologijomis, kurti didelės pridėtinės vertės gaminius ir integruotas paslaugas;

11.3. plėtoti tarptautinį Lietuvos bendradarbiavimą kosmoso srityje ir skatinti Lietuvos kosmoso sektorių įsitraukti į tarptautinius tinklus – dalyvauti EKA ir kitų tarptautinių kosmoso organizacijų veikloje;

11.4. skatinti visuomenės (tyrėjų, valstybės institucijų atstovų ir kt.) švietimą apie kosmoso veiklos ekonominę ir socialinę naudą.

 

III. PROGRAMOS VERTINIMO KRITERIJAI IR JŲ REIKŠMĖS

 

12. Programos įgyvendinimo vertinimo kriterijai ir jų reikšmės pateiktos Programos priede.

 

IV. PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS

 

13. Programai įgyvendinti 2013–2015 metais, atsižvelgiant į uždavinius, parengtas Programos įgyvendinimo 2013–2015 metų veiksmų planas.

14. Lietuvos Respublikos ūkio ministerija koordinuoja Programos įgyvendinimą.

15. Programa finansuojama iš atitinkamų metų valstybės biudžete atsakingiems vykdytojams (asignavimų valdytojams) patvirtintų bendrųjų asignavimų.

 

_________________

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2010 m. birželio 7 d. įsakymu Nr. 4-436

(Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2013 m. lapkričio 29 d.

įsakymo Nr. 4-1032

redakcija)

 

Nacionalinės mokslinių tyrimų, TECHNOLOGIJŲ ir inovacijų PLĖTROS kosmoso srityje 2010–2015 mETŲ programos įgyvendinimo 2013–2015 METŲ veiksmŲ planas

 

Uždaviniai

Priemonės pavadinimas

Vykdymo terminas

(pradžia–pabaiga)

Atsakingi vykdytojai

Preliminarus lėšų poreikis (tūkst. litų)

Finansavimo šaltiniai

Rezultatas (rodikliai)

2013

2014

2015

1. Plėtoti kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių mokslinius tyrimus ir skatinti eksperimentinę plėtrą šiose srityse

1.1. Parengti studiją, kurioje būtų įvertintas Lietuvos valstybės institucijų su kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių technologijomis susijusių prekių ir paslaugų poreikis ir jų naudojimas status quo

2014 m.

I–II ketv.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija (toliau – ŪM)

-

-

-

-

Parengta studija

1.2. Inicijuoti ir įgyvendinti bandomąjį ikiprekybinių pirkimų projektą remiantis valstybės institucijų poreikiu, nustatytu įgyvendinant šio plano 1.1 priemonę

2014–2015 m.

ŪM

-

-

1 000

Valstybės biudžetas

Inicijuotas ir įgyvendintas projektas

1.3. Parengti ir patvirtinti nacionalinę mokslo programą kosmoso ir su kosmosu susijusiose srityse

2013 m. II ketv.–2014 m.

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (toliau – ŠMM)

-

-

-

-

Parengta ir patvirtinta programa

Lietuvos mokslo taryba (toliau – LMT)

-

-

-

-

1.4. Įgyvendinti nacionalinę mokslo programą kosmoso ir su kosmosu susijusiose srityse

2015 m.

LMT

-

-

4 000

Valstybės biudžetas

Įgyvendintos 2015 m. programos priemonės

ŠMM

-

-

-

-

1.5. Parengti ir patvirtinti kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių technologijų kūrimo programą

2014 m. I–IV ketv.

ŪM

-

-

-

-

Parengta ir patvirtinta programa

ŠMM

-

-

-

1.6. Įgyvendinti kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių technologijų kūrimo programą

2015 m.

ŪM

-

-

8 500

Valstybės biudžetas, Europos Sąjungos (toliau – ES) parama

Įgyvendintos 2015 m. programos priemonės

ŠMM

-

-

-

2. Skatinti Lietuvos verslą, remiantis kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių technologijomis, kurti didelės pridėtinės vertės gaminius ir integruotas paslaugas

2.1. Parengti galimybių studiją dėl valstybinės svarbos duomenų ir ryšių centro, skirto Europos Žemės stebėsenos programos (angl. GMES) (nuo 2014 m. – Copernicus) ir kitiems palydovinės informacijos duomenims priimti, saugoti ir panaudoti, įkūrimo

2015 m.

ŪM

-

-

250

Valstybės biudžetas, ES parama

Parengta galimybių studija

2.2. Skatinti užsienio investicijų pritraukimą į kosmoso ir su kosmosu susijusias sritis

2014–2015 m.

ŪM

-

-

20 000

Valstybės biudžetas, ES parama

Įgyvendintų investicinių projektų skaičius.

Investuotos priva-taus kapitalo lėšos

Viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“

-

-

-

-

2.3. Skatinti Lietuvos kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių sektorių subjektų tinklaveiką

2013–2015 m.

ŪM

-

-

2 000

Valstybės biudžetas, ES parama

Paremtų klasterių projektų skaičius

 

ŠMM

-

-

-

-

MITA

-

-

-

-

LMT

-

-

-

-

2.4. Skatinti Lietuvos kosmoso sektoriaus produktų eksportą

2013–2015 m.

Viešoji įstaiga „Versli Lietuva“

-

-

80

ES parama

Įgyvendintų paslaugų eksporto rėmimo schemų skaičius.

Įgyvendintų paslaugų eksporto rėmimo projektų skaičius

ŪM

-

-

-

-

2.5. Išanalizuoti teisės aktus, reguliuojančius kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių sektoriaus veiklą, parengti ir priimti teisės aktus arba jų pakeitimus, užtikrinsiančius kosmoso sektoriaus veiklai palankias sąlygas

2013–2015 m.

ŪM

-

-

120

Valstybės biudžetas

Parengta studija.

Parengtų ir priimtų teisės aktų arba jų pakeitimų skaičius

SM

-

-

-

-

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba

-

-

-

-

Civilinės aviacijos administracija

-

-

-

-

2.6. Įsteigti į kosminę erdvę paleistų objektų registrą

2013 m. IV ketv.–2014 m.

ŪM

-

-

-

-

Įsteigtas į kosminę erdvę paleistų objektų registras

MITA

-

-

-

-

3. Plėtoti tarptautinį Lietuvos bendradarbiavimą kosmoso srityje ir skatinti Lietuvos kosmoso sektorių įsitraukti į tarptautinius tinklus – dalyvauti Europos kosmoso agentūros (toliau – EKA) ir kitų tarptautinių organizacijų veikloje

3.1. Parengti ir sudaryti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir EKA Europos bendradarbiaujančios valstybės susitarimą (angl. European Cooperating State agreement, ECS)

2013 m.

ŪM

-

-

-

-

Sudarytas tarptautinis susitarimas

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (toliau – URM)

-

-

-

-

3.2. Parengti ir pasirašyti Europos bendradarbiaujančios valstybės plano (angl. Plan of European Cooperating State, PECS) chartiją su EKA

2013 m. IV ketv.–2014 m. IV ketv.

ŪM

-

-

-

-

Sudarytas tarptautinis susitarimas

URM

-

-

-

-

3.3. Įgyvendinti Europos bendradarbiaujančios (su EKA) valstybės planą (angl. Plan of European Cooperating State, PECS)

2015 m.

ŪM

-

-

4 500

Valstybės biudžetas

Finansuotas tarptautinis susitarimas

3.4. Įstoti į Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizaciją EUMETSAT ir dalyvauti jos veikloje

2013 m. I ketv.–2014 m. I ketv.

AM

1 000

2 651

2 744

Valstybės biudžetas

Lietuvos Respublika visateisė narė

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos

-

-

-

-

URM

-

-

-

-

3.5. Skatinti tarpvalstybinius ir tarpžinybinius tarptautinio bendradarbiavimo kosmoso srityje susitarimus ar esamų susitarimų įgyvendinimą su užsienio valstybėmis, nacionalinėmis ir tarptautinėmis kosmoso organizacijomis

2013–2015 m.

ŪM

-

-

-

-

Sudarytų tarptautinių susitarimų ir sutarčių skaičius

ŠMM

-

-

-

-

URM

-

-

-

-

4. Skatinti visuomenės (tyrėjų, valstybės institucijų atstovų ir kt.) švietimą apie kosmoso veiklos ekonominę ir socialinę naudą

4.1. Organizuoti visuomenės ir viešojo sektoriaus institucijų informavimo, viešinimo ir švietimo apie kosmoso veiklą priemones

2013–2015 m.

ŪM

255

120

300

Valstybės biudžetas, ES parama

Suorganizuotų ir įgyvendintų priemonių skaičius

ŠMM

-

-

-

-

LMT

-

-

-

-

MITA

-

-

-

-

4.2. Užtikrinti duomenų bazės apie Lietuvos mokslo ir verslo potencialą kosmoso ir su kosmosu susijusiose srityse veiksmingumą ir nuolatinį jos atnaujinimą

2013–2015 m.

MITA

-

-

-

-

Nuolat veikianti duomenų bazė

4.3. Skatinti Lietuvos tyrėjų stažuotes užsienio mokslo institucijose ir mokslui imliose įmonėse

2015 m.

ŠMM

-

-

250

Valstybės biudžetas, ES parama

Stažuočių skaičius

LMT

-

-

-

-

MITA

-

-

-

-

 

_________________

 

 

Nacionalinės mokslinių tyrimų, technologijų ir

inovacijų plėtros kosmoso srityje 2010–2015 metų

programos priedas

(Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2013 m. lapkričio 29 d. įsakymo Nr. 4-1032

redakcija)

 

NacionalinėS mokslinių tyrimų, TECHNOLOGIJŲ ir inovacijų PLĖTROS kosmoso srityje 2010–2015 mETŲ PROGRAMOS įgyvendinimo vertinimo kriterijai ir jų reikšmės

 

Eil. Nr.

Tikslo ar uždavinio pavadinimas

Vertinimo kriterijus

Rodiklis

Už kriterijaus įgyvendinimą atsakinga institucija

2010 m.

2013 m.

2015 m.

1.

Programos tikslas – plėtoti konkurencingą Lietuvos kosmoso sektorių, kuriantį didelės pridėtinės vertės produktus (technologijas, gaminius ir paslaugas) ir sudaryti palankias sąlygas moksliniams tyrimams, pažangiosioms technologijoms kurti ir inovacijoms kosmoso ir su kosmosu susijusiose srityse

Pažangiųjų ir vidutiniškai pažangių technologijų gamybos sektoriaus sukurtos pridėtinės vertės dalis, palyginti su apdirbamosios gamybos sukurta pridėtine verte (proc.)

22,8

24

25

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija (toliau – ŪM)

Pažangiųjų ir vidutiniškai pažangių technologijų produktų eksporto dalis (proc.)

31,8

33

35

ŪM

2.

Programos uždavinys – plėtoti kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių mokslinius tyrimus ir skatinti eksperimentinę plėtrą šiose srityse

Išlaidų moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai dalis, tenkanti kosminės erdvės tyrinėjimams (be verslo sektoriaus) (proc.)

0,2

0,3

0,5

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija

3.

Programos uždavinys – skatinti Lietuvos verslą, remiantis kosmoso ir su kosmosu susijusių sričių technologijomis, kurti didelės pridėtinės vertės gaminius ir integruotas paslaugas

Įgyvendintų naujų technologijų, gaminių ir paslaugų kūrimo projektų kosmoso ir su kosmosu susijusiose srityse skaičius

-

5

10

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

4.

Programos uždavinys – plėtoti tarptautinį Lietuvos bendradarbiavimą kosmoso srityje ir skatinti Lietuvos kosmoso sektorių įsitraukti į tarptautinius tinklus – dalyvauti Europos kosmoso agentūros ir kitų tarptautinių organizacijų veikloje

Kosmoso srities tarptautinių susitarimų, prie kurių prisijungė Lietuva, skaičius

1

1

4

ŪM

5.

Programos uždavinys – skatinti visuomenės (tyrėjų, valstybės institucijų atstovų ir kt.) švietimą apie kosmoso veiklos ekonominę ir socialinę naudą

Įgyvendintų visuomenės informavimo priemonių skaičius

2

4

6

ŪM

 

_________________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 4-1032, 2013-11-29, Žin., 2013, Nr. 124-6333 (2013-12-05), i. k. 1132020ISAK004-1032

Dėl Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2010 m. birželio 7 d. įsakymo Nr. 4-436 "Dėl Nacionalinės mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų plėtros kosmoso srityje 2010–2015 metų programos ir jos įgyvendinimo 2010–2011 metų priemonių plano patvirtinimo" pakeitimo