Suvestinė redakcija nuo 2010-11-17 iki 2013-07-09

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2007, Nr. 68-2701, i. k. 107231FISAK000066-V

 

 

FINANSINIŲ NUSIKALTIMŲ TYRIMO TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PAIMTŲ, KONFISKUOTŲ DAIKTŲ APSKAITOS, SAUGOJIMO IR PAIMTŲ DAIKTŲ GRĄŽINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2007 m. birželio 13 d. Nr. 66-V

Vilnius

 

Siekdamas reglamentuoti Paimtų, konfiskuotų daiktų apskaitos, saugojimo ir paimtų daiktų grąžinimo tvarką:

1. Tvirtinu Paimtų, konfiskuotų daiktų apskaitos, saugojimo ir paimtų daiktų grąžinimo tvarkos aprašą (pridedama);

2. Pavedu Ūkio poskyriui iki 2008 m. rugsėjo 1 d. organizuoti daiktų saugyklų įrengimą.

 

 

 

DIREKTORIUS                                                                                        ROMUALDAS BOREIKA


 

PATVIRTINTA

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų

ministerijos direktoriaus 2007-06-13 įsakymu

Nr. 66-V

 

PAIMTŲ, KONFISKUOTŲ DAIKTŲ APSKAITOS, SAUGOJIMO IR PAIMTŲ DAIKTŲ GRAŽINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Paimtų, konfiskuotų daiktų apskaitos, saugojimo ir paimtų daiktų grąžinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato paimtų ar konfiskuotų daiktų apskaitos, saugojimo ir paimtų daiktų grąžinimo tvarką Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Tarnyba).

2. Apraše vartojamos sąvokos:

2.1. Daiktiniai įrodymai – administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos ar baudžiamojo proceso tvarka paimti materialūs objektai, turintys reikšmės teisės pažeidimui tirti ir nagrinėti, kurie buvo teisės pažeidimo padarymo įrankiai ar priemonės arba ant kurių išliko teisės pažeidimo pėdsakų, arba kurie buvo kaltininko teisės pažeidimo objektai, taip pat visi kiti daiktai, kurie gali būti priemonės teisės pažeidimui atskleisti ir kaltininkams nustatyti, kaltinimui paneigti ar atsakomybei palengvinti.

2.2. Daiktų saugykla – Tarnybos direktoriaus įsakymu nustatyta daiktinių įrodymų saugojimo vieta, skirta daiktinių įrodymų panaudojimui ir saugojimui užtikrinti.

2.3. Konfiskuoti daiktai – priverstinai ir neatlygintinai už padarytus teisės pažeidimus valstybės nuosavybėn paimti daiktai (jų dalys) ar kitas turtas, kuris buvo teisės pažeidimą padariusio asmens nuosavybė arba kuris turi būti konfiskuotas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytais atvejais, nors ir nėra teisės pažeidimą padariusio asmens nuosavybė.

2.4. Paimti daiktai – Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso ir kitų įstatymų nustatyta tvarka iš fizinių ar juridinių asmenų paimti daiktai, dokumentai, pinigai ir vertybiniai popieriai.

2.5. Pinigai – nacionalinė ir užsienio valiuta.

3. Paimtų, konfiskuotų daiktų apskaita, saugojimas ir grąžinimas organizuojamas ir vykdomas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksu (Žin., 2002, Nr. 37-1341 (toliau – BPK), Administracinių teisės pažeidimų kodeksu (Žin., 1985, Nr. 1-1), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634 patvirtintomis Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklėmis (Žin., 2004, Nr. 86-3119; 2006, Nr. 132-4996), šiuo Aprašu bei kitais teisės aktais.

4. Daiktai, kurie gali greitai sugesti ar prarasti vertę arba kurių saugojimo, priežiūros ir laikymo išlaidos būtų aiškiai per didelės ir kurie negali būti grąžinami savininkui, realizuojami arba sunaikinami įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

5. Konfiskuoti ar kiti daiktai, dėl kurių priimtas sprendimas juos realizuoti (parduoti), apskaitomi ir perduodami valstybei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634 patvirtintų Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių nustatyta tvarka.

 

II. PAIMTŲ AR KONFISKUOTŲ DAIKTŲ APSKAITOS IR SAUGOJIMO BENDRIEJI REIKALAVIMAI

 

6. Paimti ar konfiskuoti daiktai gali būti saugomi rakinamame tarnybiniame seife ar metalinėje spintoje (kartu su administracinio teisės pažeidimo ar ikiteisminio tyrimo medžiaga), daiktų saugykloje, Tarnybos ginklų saugykloje, Tarnybos Finansų skyriuje ar Tarnybą aptarnaujančiame banke arba kitose teisės aktų nustatytose vietose. Šie daiktai gali būti saugomi ir kitose ikiteisminį tyrimą atliekančio (atlikusio) arba administracinę bylą tiriančio (tyrusio) pareigūno nurodytose vietose pagal Tarnybos ir saugotojo sudarytą pasaugos sutartį ar BPK nustatytais atvejais – pagal rašytinį pasižadėjimą. Atskirų daiktų rūšių apskaitos ir saugojimo reikalavimus nustato šio Aprašo III–V skyriai.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-129, 2010-11-09, Žin., 2010, Nr. 134-6877 (2010-11-16), i. k. 110231FISAK000V-129

 

7. Daiktiniai įrodymai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai ir teisės pažeidimui tirti ir nagrinėti, turi būti laikomi, saugomi kartu su administracinio teisės pažeidimo ar ikiteisminio tyrimo medžiaga, kol bus priimtas procesinis sprendimas. Tais atvejais, kai daiktinio įrodymo dėl jo gremėzdiškumo ar kitų priežasčių negalima laikyti ir perduoti kartu su tyrimo medžiaga, pagal baudžiamojo ir administracinio proceso normas daiktinis įrodymas turi būti apžiūrėtas, ištirtas, jei įmanoma, nufotografuotas, supakuotas, užantspauduotas ir nedelsiant atiduotas laikinam saugojimui į daiktų saugyklą ar kitą Aprašo 6 punkte nurodytą saugojimo vietą, kol bus priimtas procesinis sprendimas.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-129, 2010-11-09, Žin., 2010, Nr. 134-6877 (2010-11-16), i. k. 110231FISAK000V-129

 

8. Už paimtų ar konfiskuotų daiktų, kurie neperduoti materialiai atsakingam asmeniui arba saugojimui pagal pasaugos sutartį ar rašytinį pasižadėjimą, arba teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai, išsaugojimą atsako ikiteisminį tyrimą atliekantis arba administracinę bylą tiriantis pareigūnas. Perkėlus į kitas pareigas arba atleidus iš pareigų ikiteisminį tyrimą atlikusį arba administracinę bylą tyrusį pareigūną už paimtų ar konfiskuotų daiktų, kurie nebuvo perduoti materialiai atsakingam asmeniui arba saugojimui pagal pasaugos sutartį, arba teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai, išsaugojimą atsako atitinkamo Tarnybos struktūrinio padalinio vadovas.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-129, 2010-11-09, Žin., 2010, Nr. 134-6877 (2010-11-16), i. k. 110231FISAK000V-129

 

9. Materialiai atsakingi asmenys atsako už paimtų ar konfiskuotų daiktų, įtrauktų į apskaitą ir priimtų saugoti, saugojimą ir išdavimą. Jie skiriami Tarnybos direktoriaus įsakymu, su jais turi būti sudaryta visiškos materialinės atsakomybės sutartis.

10. Perkeliant į kitas pareigas arba atleidžiant iš pareigų materialiai atsakingą asmenį, atliekama inventorizacija. Ją atlieka Tarnybos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija.

11. Paimti ar konfiskuoti daiktai į Tarnybos Finansų skyrių arba į saugyklą ar Tarnybos ginklų saugyklą priimami pagal ikiteisminį tyrimą atliekančio arba administracinę bylą tiriančio pareigūno lydraštį.

12. Priimant saugoti pinigus nacionaline valiuta išrašomas A formos kvitas (1 priedas), o užsienio valiutą, nacionalinę valiutą, kuri yra daiktinis įrodymas ir kitus daiktus – B formos kvitas (2 priedas). Kvitai išrašomi keturiais egzemplioriais:

12.1. pirmasis kvitų egzempliorius įteikiamas paimtų daiktų savininkui (nesant galimybės perduoti kvito paimtų daiktų savininkui, užpildytas kvitas pridedamas prie administracinio teisės pažeidimo ar ikiteisminio tyrimo medžiagos);

12.2. antrasis kvitų egzempliorius, kai paimti pinigai nėra daiktinis įrodymas, pridedamas prie kasos dokumentų ir juo remiantis išrašomas kasos pajamų orderis. Kvitų antrasis egzempliorius, kai paimti daiktai yra daiktinis įrodymas, įdedamas į voką ar paketą su užsienio valiuta ar daiktais (perduodamais Tarnybos Finansų skyriui) arba kartu su daiktais, perduodamais į daiktų ar ginklų saugyklą;

12.3. trečiasis kvitų egzempliorius pridedamas prie administracinio teisės pažeidimo ar ikiteisminio tyrimo medžiagos.

12.4. ketvirtasis kvitų egzempliorius lieka kvitų knygelėje ir saugomas pas materialiai atsakingą asmenį.

13. A ir B formos kvitai yra griežtos atskaitomybės dokumentai. Išrašant kvitus, privaloma vadovautis jų pildymo taisyklėmis (3 priedas).

14. Paimti ar konfiskuoti daiktai (išskyrus nacionalinę ar užsienio valiutą, kuri nėra daiktinis įrodymas) perduodant saugojimui materialiai atsakingam asmeniui apskaitomi Paimtų, konfiskuotų daiktų apskaitos žurnale (4 priedas; toliau – Apskaitos žurnalas). Apskaitos žurnalas tvarkomas Tarnybos Finansų skyriuje, daiktų saugyklose, Tarnybos ginklų saugykloje ir laikomas pas materialiai atsakingus asmenis.

15. Apskaitos žurnalo skiltyse nurodoma:

15.1. 1 skiltyje – įrašo numeris (chronologine tvarka);

15.2. 2 skiltyje – paimtų daiktų priėmimo saugoti data;

15.3. 3 skiltyje – baudžiamosios ar administracinės bylos numeris arba pavedimo tikrinti ūkio subjektą data ir numeris ir pirminio dokumento, kurio pagrindu yra priimami daiktai, pavadinimas, data ir numeris;

15.4. 4 skiltyje – A ar B formos kvito serija, numeris;

15.5. 5 skiltyje – daiktų pavadinimas. Kiekvienas skirtingo pavadinimo (rūšies, tipo, modelio) daiktas įrašomas naujoje eilutėje; priimant nacionalinę ar užsienio valiutą, kuri yra daiktinis įrodymas (vertybinius popierius, tauriuosius metalus, brangakmenius, pusbrangius akmenis ir dirbinius iš tauriųjų metalų ir akmenų), įrašoma „vokas“ arba „paketas“; priimant didelius dokumentų kiekius, įrašoma „dokumentų byla“;

15.6. 6 skiltyje – mato vienetai;

15.7. 7 skiltyje – daiktų kiekis;

15.8. 8 skiltyje – daiktų laikymo vieta (kasa, bankas, daiktų saugykla ir pan.);

15.9. 9 skiltyje – paimtų daiktų išdavimo data;

15.10. 10 skiltyje – pirminio dokumento, kurio pagrindu buvo išduoti (grąžinti, perduoti, sunaikinti ir pan.) daiktai, pavadinimas (nuosprendis, sprendimas, nutarimas, nutartis, turto sunaikinimo aktas ir pan.), data ir numeris;

15.11. 11 skiltyje – kam perduoti (grąžinti) daiktai (valstybinei mokesčių inspekcijai, savininkui, sunaikinti ir pan.).

15.12. 12 skiltis pildoma tik tokiems paimtiems daiktams, kurie buvo perduoti teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai. Pinigų suma įrašoma iš turto perėmimo, apskaitos, įkainojimo, saugojimo ir perdavimo akto.

16. Materialiai atsakingas asmuo, priimdamas daiktus į daiktų saugyklą, privalo patikrinti jų kiekį (skaičių, svorį, tūrį).

17. Daiktų saugykloje kiekvieno atvejo (įvykio arba savininko) daiktai laikomi atskirai. Daiktų laikymo vietoje pritvirtinamas vienas iš B formos kvito egzempliorių.

18. Materialiai atsakingas asmuo, be Apskaitos žurnalo, tvarko Paimtų ar konfiskuotų daiktų perdavimo saugoti lydraščių ir apyvartą lydinčių pirminių dokumentų kopijų (aktų, protokolų, sprendimų, nutarimų ir pan.) bylą, kuri saugoma ją sudariusiame Tarnybos struktūriniame padalinyje vadovaujantis Tarnybos vadovo patvirtintu dokumentacijos planu.

19. Ribotos civilinės apyvartos daiktai (sprogmenys ar sprogstamosios, radioaktyviosios, narkotinės, nuodingosios medžiagos ir kt.) teisės aktų nustatyta tvarka gali būti saugomi tik tam pritaikytose, saugiose vietose.

 

III. PINIGŲ, VERTYBINIŲ POPIERIŲ BEI TAURIŲJŲ METALŲ, BRANGAKMENIŲ, PUSBRANGIŲ AKMENŲ IR DIRBINIŲ IŠ JŲ APSKAITA IR SAUGOJIMAS

 

20. Tarnybos Finansų skyriaus kasoje turi būti saugomi šie paimti daiktai:

20.1. nacionalinė ir užsienio valiuta;

20.2. Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybiniai popieriai (akcijos, obligacijos, čekiai, vekseliai ir pan.);

20.3. taurieji metalai, brangakmeniai, pusbrangiai akmenys ir dirbiniai iš jų.

21. Aprašo 20 punkte nurodyti paimti daiktai, kurie nėra daiktiniai įrodymai, ne vėliau kaip trečią darbo dieną po jų paėmimo turi būti perduoti Tarnybos Finansų skyriui arba įmokėti į Tarnybos depozitinę sąskaitą. Daiktiniai įrodymai Tarnybos Finansų skyriui perduodami (lydraštyje užrašant „daiktiniai įrodymai“) po jų apžiūros, tačiau ne vėliau kaip penktą darbo dieną po jų paėmimo, jeigu jų nereikia tirti BPK 205 straipsnyje nustatyta tvarka.

22. Tarnybos Finansų skyriaus kasoje priimti saugoti pinigai, vertybiniai popieriai, taurieji metalai, brangakmeniai, pusbrangiai akmenys ir dirbiniai iš jų įtraukiami į apskaitą šia tvarka:

22.1. nacionalinė bei užsienio valiuta, kuri nėra daiktinis įrodymas, užpajamuojama atskirose kasos knygose. Užsienio valiuta užpajamuojama pagal gavimo dienos Lietuvos banko paskelbtą oficialų lito ir užsienio šalių kursą;

22.2. nacionalinė bei užsienio valiuta, kuri yra daiktinis įrodymas, vertybiniai popieriai, taurieji metalai, brangakmeniai, pusbrangiai akmenys ir dirbiniai iš jų įrašomi į Apskaitos žurnalą.

23. Į Tarnybos Finansų skyrių saugoti priimta užsienio ir nacionalinė valiuta, kuri yra daiktinis įrodymas, vertybiniai popieriai, taurieji metalai, brangakmeniai, pusbrangiai akmenys ir dirbiniai iš jų laikomi atskiruose vokuose arba paketuose pagal kiekvieną atvejį (įvykį arba savininką). Vokai arba paketai antspauduojami dalyvaujant vertybes perduodančiam pareigūnui. Ant vokų arba paketų užrašoma asmens, iš kurio buvo paimtos vertybės (pareigūno, perdavusio vertybes), vardas, pavardė, A ar B formos kvito numeris.

24. Tarnybos Finansų skyriaus kasoje priimti saugoti pinigai, vertybiniai popieriai ir kitos vertybės laikomi seifuose (metalinėse spintose). Patalpos, kuriose yra seifai (metalinės spintos), ne darbo metu turi būti antspauduojamos. Patalpose, kuriose yra seifas, gali būti įrengta signalizacija.

25. Grynieji pinigai nacionaline valiuta, kurie nėra daiktiniai įrodymai, ne vėliau kaip kitą darbo dieną po priėmimo į Tarnybos Finansų skyriaus kasą įmokami į Tarnybos depozitinę sąskaitą. Grynieji pinigai užsienio valiuta, kurie nėra daiktiniai įrodymai, po priėmimo į Tarnybos Finansų skyriaus kasą gali būti įmokami į Tarnybos depozitinę sąskaitą.

26. Pareigūnas, įmokėjęs į Tarnybos depozitinę sąskaitą paimtą ar konfiskuotą nacionalinę ar užsienio valiutą, kuri nėra daiktinis įrodymas, nedelsdamas Tarnybos Finansų skyriui išsiunčia tai patvirtinančių dokumentų kopijas.

27. Ypatingais atvejais, esant didelei laikomos nacionalinės valiutos, kuri yra daiktinis įrodymas, ar užsienio valiutos, vertybinių popierių, tauriųjų metalų, brangakmenių, pusbrangių akmenų ir dirbinių iš tauriųjų metalų ir akmenų vertei, šios vertybės gali būti saugomos Tarnybai suteiktuose individualiuose bankų seifuose. Bankų seifų nuomos išlaidos apmokamos iš Tarnybai skirtų biudžetinių asignavimų.

28. Tarnybos Finansų skyriuje paliekami užpildyti A ir B formos kvitai saugomi kaip ir kiti buhalterinės apskaitos dokumentai, t. y. 10 metų.

 

IV. TRANSPORTO PRIEMONIŲ APSKAITA IR SAUGOJIMAS

 

29. Paimtos, konfiskuotos transporto priemonės saugoti perduodamos Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atsakingam padaliniui ar kitai įmonei pagal pasaugos sutartį arba BPK nustatytais atvejais kitiems asmenims.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-129, 2010-11-09, Žin., 2010, Nr. 134-6877 (2010-11-16), i. k. 110231FISAK000V-129

 

30. Perduodant saugoti transporto priemonę pagal pasaugos sutartį, dviem egzemplioriais surašomi transporto priemonės perdavimo priėmimo aktas ir transporto priemonės aprašas (5 priedas). Pirmieji egzemplioriai pridedami prie ikiteisminio tyrimo medžiagos, antrieji egzemplioriai saugomi pas asmenį, kuriam perduota saugojimui transporto priemonė. Aprašą surašo pareigūnas, perduodantis saugoti transporto priemonę, dalyvaujant transporto priemonę priimantiems asmenims.

 

V. GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ APSKAITA IR SAUGOJIMO TVARKA

 

31. Ginklai, šaudmenys turi būti saugomi ginklų saugykloje (metalinėse spintose ar lentynose, atskirai nuo tarnybinių ginklų).

32. Perduodami į ginklų saugyklą šaudmenys turi būti įvertinti specialisto, siekiant nustatyti jų pavojingumą. Jeigu nustatoma, kad šaudmenis saugoti yra pavojinga, jie teisės aktų nustatyta tvarka sunaikinami.

33. Netarnybinius ginklus, šaudmenis į ginklų saugyklą priima už ginkluotę atsakingas pareigūnas, kuriam ši funkcija nustatyta pareigybės aprašyme arba kuris atsakingu paskirtas atskiru Tarnybos direktoriaus įsakymu.

34. Už ginkluotę atsakingas pareigūnas, priėmęs ginklus ar šaudmenis, šio Aprašo 10 punkto nustatyta tvarka išrašo B formos kvitą bei priimtų ginklų, šaudmenų duomenis įrašo į Apskaitos žurnalą.

 

VI. PRIIMTŲ SAUGOTI PAIMTŲ, KONFISKUOTŲ DAIKTŲ GRĄŽINIMAS

 

35. Paimti daiktai asmenims grąžinami, kai įsiteisėja administracinėje ar baudžiamojoje byloje (ikiteisminiame tyrime) priimtas atitinkamas sprendimas, kuris yra pagrindas grąžinti savininkui daiktus, ir kitais atvejais teisės aktų nustatyta tvarka. Kai ginčas dėl teisės į daiktus yra spręstinas ieškinio tvarka, daiktai laikomi iki sprendimo, priimto toje byloje civilinio proceso tvarka, įsiteisėjimo.

36. Paimti daiktai grąžinami jų savininkui, pateikusiam prašymą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei Aprašo 35 punkte nurodytą sprendimą, o jų įgaliotam asmeniui – ir notariškai patvirtintą įgaliojimą.

37. Paimti daiktai grąžinami per 30 darbo dienų nuo to momento, kai savininkas ar jo įgaliotas asmuo pateikė Tarnybai prašymą grąžinti daiktus.

38. Paimtų daiktų grąžinimą savininkui ar jo įgaliotam asmeniui organizuoja ir vykdo ikiteisminį tyrimą atliekantis (atlikęs) arba administracinę bylą tiriantis (tyręs) pareigūnas, jo nesant – Tarnybos struktūrinio padalinio, kuris atlieka (atliko) ikiteisminį tyrimą arba tiria (tyrė) administracinę bylą, vadovas ar jo paskirtas pareigūnas.

39. Tarnybos Finansų skyriaus kasoje saugomų paimtų daiktų grąžinimą organizuoja ir, gavęs Aprašo 38 punkte nurodyto pareigūno rašytinį pavedimą, vykdo materialiai atsakingas asmuo.

40. Daiktai grąžinami pagal pakvitavimą, kuriame nurodomas grąžintinų daiktų pavadinimas, kiekis, būklė ir savininko ar jo įgalioto asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys bei bylos, kurioje buvo paimti daiktai, numeris. Paimti pinigai, saugomi Tarnybos depozitinėje sąskaitoje, gali būti grąžinami pervedant į jų savininko ar jo įgalioto asmens prašyme nurodytą sąskaitą.

41. Detalesnę daiktų grąžinimo tvarką nustato Vidaus reikalų ir Finansų ministerijų 1993-12-18 instrukcija Nr. 1/872-94N „Dėl iš areštuotų ir kitų asmenų paimtų daiktų, pinigų, kitų vertybių bei vertybinių popierių apskaitos, saugojimo, grąžinimo ir realizavimo tvarkos“ (Žin., 1993, Nr. 73-1378).

 

VII. PAIMTŲ AR KONFISKUOTŲ DAIKTŲ APSKAITOS, SAUGOJIMO KONTROLĖ

 

42. Paimtų ar konfiskuotų daiktų apskaita ir saugojimas daiktų saugykloje tikrinamas metinės inventorizacijos metu ir atliekant vidaus auditą.

43. Inventorizacijos metu tikrinama:

43.1. ar paimti, konfiskuoti daiktai teisingai apskaitomi ir tinkamai saugomi;

43.2. ar faktiškas paimtų ar konfiskuotų daiktų kiekis atitinka apskaitos duomenis. Dėl to gali būti atidaromi vokai arba paketai ir jų turinys sutikrinamas su kvituose bei kituose dokumentuose nurodytais duomenimis, po to vokai arba paketai vėl užantspauduojami;

43.3. kaip laikomasi pinigų, vertybinių popierių ir kitų vertybių perdavimo į Tarnybos Finansų skyrių terminų;

43.4. ar dėl paimtų daiktų nėra priimtas galutinis procesinis sprendimas;

43.5. ar nėra paimtų ar konfiskuotų daiktų, perduotinų valstybei.

44. Metinę inventorizaciją atlieka Tarnybos vadovo įsakymu sudaryta komisija. Jos metu sudaromas atskiras paimtų ir konfiskuotų daiktų aprašas, kuris pridedamas prie kitų inventorizacijos dokumentų.

45. Inventorizacijos apraše nurodoma:

45.1. aprašo eilės numeris;

45.2. ikiteisminio tyrimo ar administracinio teisės pažeidimo bylos numeris;

45.3. Tarnybos struktūrinio padalinio pavadinimas, pareigūno, kuris pateikė saugoti paimtą ar konfiskuotą daiktą, pareigos, vardas ir pavardė;

45.4. paimto ar konfiskuoto daikto atidavimo saugoti data;

45.5. paimto ar konfiskuoto daikto būklė;

45.6. paimto ar konfiskuoto daikto saugojimo tikslingumas.

46. Inventorizacijos rezultatai įforminami aktu. Jeigu inventorizacijos metu nustatoma, kad saugomi paimti daiktai sugadinti ar sunaikinti, tai akte nurodomas sunaikinimo ar sugadinimo pobūdis ir priežastys. Aktą komisija pateikia Tarnybos vadovui.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

47. Jeigu aukštesnę teisinę galią turintys teisės aktai nustato kitokias taisykles, negu šis Aprašas, taikomi tie teisės aktai.

______________


 

Kvitas A

 

Serija AAA                               Nr. 000                  Data

________________________________________________

(Padalinio pavadinimas)

 

Priimta iš____________________________________________________________

(Pareigos, vardas, pavardė)

 

Pinigų suma__________________________________________________________

(Žodžiais)

 

Paimta iš_____________________________________________________________

(Vardas, pavardė)

 

KUPIŪRŲ (MONETŲ) APRAŠAS

Eil. Nr.

Nominalas

Daiktinio įrodymo – piniginio vieneto – serija ir numeris

Kiekis

Suma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

Perdavė ______________________________________

                                                      (Parašas)

Priėmė _______________________________________

(Parašas,

_____________________________________________

vardas, pavardė)

______________


 

Paimtų, konfiskuotų daiktų apskaitos,

saugojimo ir paimtų daiktų grąžinimo tvarkos

aprašo

1 priedas

 

Kvitas A

 

Serija AAA                               Nr. 000                  Data

 

________________________________________________

(Padalinio pavadinimas)

 

Priimta iš____________________________________________________________

(Pareigos, vardas, pavardė)

 

Pinigų suma__________________________________________________________

(Žodžiais)

 

Paimta iš_____________________________________________________________

(Vardas, pavardė)

 

KUPIŪRŲ (MONETŲ) APRAŠAS

Eil. Nr.

Nominalas

Daiktinio įrodymo – piniginio vieneto – serija ir numeris

Kiekis

Suma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

Perdavė ______________________________________

                                                      (Parašas)

Priėmė _______________________________________

(Parašas,

_____________________________________________

vardas, pavardė)

______________


Kvitas A

 

Serija AAA                               Nr. 000                  Data

 

________________________________________________

(Padalinio pavadinimas)

 

Priimta iš____________________________________________________________

(Pareigos, vardas, pavardė)

 

Pinigų suma__________________________________________________________

(Žodžiais)

 

Paimta iš_____________________________________________________________

(Vardas, pavardė)

 

KUPIŪRŲ (MONETŲ) APRAŠAS

Eil. Nr.

Nominalas

Daiktinio įrodymo – piniginio vieneto – serija ir numeris

Kiekis

Suma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

Perdavė ______________________________________

                                                      (Parašas)

Priėmė _______________________________________

(Parašas,

_____________________________________________

vardas, pavardė)

______________


Kvitas A

 

Serija AAA                               Nr. 000                  Data

 

________________________________________________

(Padalinio pavadinimas)

 

Priimta iš____________________________________________________________

(Pareigos, vardas, pavardė)

 

Pinigų suma__________________________________________________________

(Žodžiais)

 

Paimta iš_____________________________________________________________

(Vardas, pavardė)

 

KUPIŪRŲ (MONETŲ) APRAŠAS

Eil. Nr.

Nominalas

Daiktinio įrodymo – piniginio vieneto – serija ir numeris

Kiekis

Suma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

Perdavė ______________________________________

                                                      (Parašas)

Priėmė _______________________________________

(Parašas,

_____________________________________________

vardas, pavardė)

______________


Kvitas B

 

Serija AAA                               Nr. 000                  Data

 

________________________________________________

(Padalinio pavadinimas)

 

Priimta iš____________________________________________________________

(Pareigos, vardas, pavardė)

 

DAIKTŲ, UŽSIENIO VALIUTOS APRAŠAS

Eil. Nr.

Daikto pavadinimas, jo aprašymas, užsienio valiutos – piniginio vieneto – nominalas, serija ir numeris

Mato vnt.

Kiekis

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daiktų skaičius, užsienio valiutos suma __________________________________________

__________________________________________________________________________

(Žodžiais)

 

Apskaitos žurnalo įrašo Nr. ______________

 

Perdavė ______________________________________

                                                      (Parašas)

Priėmė _______________________________________

(Parašas,

_____________________________________________

vardas, pavardė)

______________


 

Paimtų, konfiskuotų daiktų apskaitos,

saugojimo ir paimtų daiktų grąžinimo tvarkos

aprašo

2 priedas

 

Kvitas B

 

Serija AAA                               Nr. 000                  Data

 

________________________________________________

(Padalinio pavadinimas)

 

Priimta iš____________________________________________________________

(Pareigos, vardas, pavardė)

 

DAIKTŲ, UŽSIENIO VALIUTOS APRAŠAS

Eil. Nr.

Daikto pavadinimas, jo aprašymas, užsienio valiutos – piniginio vieneto – nominalas, serija ir numeris

Mato vnt.

Kiekis

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daiktų skaičius, užsienio valiutos suma __________________________________________

__________________________________________________________________________

(Žodžiais)

 

Apskaitos žurnalo įrašo Nr. ______________

 

Perdavė ______________________________________

                                                      (Parašas)

Priėmė _______________________________________

(Parašas,

_____________________________________________

vardas, pavardė)

______________


 

Paimtų, konfiskuotų daiktų apskaitos,

saugojimo ir paimtų daiktų grąžinimo tvarkos

aprašo

3 priedas

 

KVITŲ PILDYMO TAISYKLĖS

 

I. BENDRIEJI REIKALAVIMAI

 

1. A ir B formos kvitai turi seriją ir numerį. Kvitai saugomi Tarnybos Finansų skyriuje.

2. Kvitai materialiai atsakingiems asmenims išduodami pagal medžiagų perkėlimo įstaigos viduj e važtaraštį. Jame turi būti nurodyti išduodamų kvitų forma, serija ir numeriai. Važtaraštį vizuoja Tarnybos vadovas ir Tarnybos Finansų skyriaus vadovas arba juos pavaduojantys pareigūnai.

3. Kvitus išrašo materialiai atsakingas asmuo, įrašai daromi juodos arba mėlynos spalvos rašikliu. Aiškiai užpildomi visi kvitų rekvizitai. Taisyti įrašus draudžiama. Sugadinti arba anuliuoti kvitai turi būti įvertinti užrašu (ant visų blanko dalių) „sugadinta“. Tokius užrašus pasirašo materialiai atsakingas asmuo. Sugadintas kvitas (visos blanko dalys) turi būti saugomas kvitų knygelėje. Priimant pinigus ar daiktus, neleidžiama palikti neužpildytų arba neužbrauktų vietų kvito skiltyje „Kupiūrų (monetų) aprašas“ arba „Daiktų, užsienio valiutos aprašas“.

4. Kvitus materialiai atsakingas asmuo privalo laikyti seife ar metalinėje spintoje.

5. Jeigu priimami pinigai ar daiktai yra daiktiniai įrodymai, tai kvito viršuje (visose jo dalyse) papildomai užrašoma „daiktiniai įrodymai“.

 

II. A FORMOS KVITO PILDYMO TVARKA

 

6. A formos kvitas pildomas tik priimant grynuosius pinigus nacionaline valiuta (litais).

7. A formos kvitas turi 4 egzempliorius ir kiekvienas egzempliorius turi tuos pačius rekvizitus. A formos kvito egzemplioriai atskiriami perplėšiant ties skiriamąja linija ir atitinkamai paskirstomi pagal šio Aprašo 10 punkte nurodytą tvarką.

8. Kvito skiltyje nurodoma:

8.1. „data“ – pinigų perdavimo saugoti data;

8.2. „padalinio pavadinimas“ – Tarnybos struktūrinio padalinio, kuriame bus saugomi pinigai, pavadinimas;

8.3. „Priimta iš“ – pareigūno, perduodančio pinigus, pareigos, vardas, pavardė;

8.4. „Pinigų suma“ – perduodamų pinigų suma žodžiais;

8.5. „Paimta iš“ – asmens, iš kurio buvo paimti pinigai, vardas, pavardė;

8.6. „Kupiūrų (monetų) aprašas“ – pirmiausia surašomos kupiūros, pradedant didžiausiu nominalu, toliau – mažėjančiu nominalu; toliau aprašomos litų monetos, pradedant didžiausiu nominalu, toliau – mažėjančiu nominalu; pabaigoje įrašoma – „centai“ ir tik jų suma (centų nominalas ir kiekis nerašomas), nurodoma kupiūros serija ir numeris; esant dideliam kupiūrų kiekiui kupiūros nesurašomos, o nurodomas protokolas (kratos, poėmio, apžiūros ar kitas), kuriame aprašytos visos paimtų ir saugojimui perduodamų pinigų kupiūros (nominalas, serija, numeris) ir kurio kopija pridedama prie kvito;

8.7. „Perdavė“ – pasirašo pareigūnas, perdavęs pinigus;

8.8. „Priėmė“ – pasirašo materialiai atsakingas asmuo, įrašomas jo vardas, pavardė.

9. Jei kvito skiltyje „Kupiūrų (monetų) aprašas“ pritrūksta vietos įrašams, išrašomas naujas kvitas. Šiuo atveju ant jo viršaus užrašoma „Kvito serijos AAA Nr. 000 tęsinys“ ir įrašomos likusios pinigų kupiūros, monetos arba centai. Tokio kvito tęsinio rekvizitai „Padalinio pavadinimas“, „Data“, „Priimta iš“, „Pinigų suma“, „Paimta iš“ nepildomi.

 

III. B FORMOS KVITO PILDYMO TVARKA

 

10. B formos kvitas pildomas priimant nacionalinę valiutą, kuri yra daiktinis įrodymas, užsienio valiutą, Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybinius popierius, tauriuosius metalus, brangakmenius, pusbrangius akmenis ir dirbinius iš tauriųjų metalų ir akmenų, kitus paimtus daiktus.

11. B formos kvitas turi 4 egzempliorius ir kiekvienas egzempliorius turi tuos pačius rekvizitus. B formos kvito egzemplioriai atskiriami perplėšiant ties skiriamąja linija ir egzemplioriai atitinkamai paskirstomi pagal šio Aprašo 10 punkte nurodytą tvarką.

12. Priimant užsienio valiutą, kiekvienos užsienio šalies valiutai išrašomas atskiras kvitas.

13. Kvito skiltyje nurodoma:

13.1. „data“ – paimtų daiktų perdavimo saugoti data;

13.2. „padalinio pavadinimas“ – Tarnybos struktūrinio padalinio, į kurį perduodami paimti daiktai, pavadinimas;

13.3. „priimta iš“ – pareigūno, perduodančio paimtus daiktus, pareigos, vardas, pavardė;

13.4. „daiktų, užsienio valiutos aprašas“ – kiekvienas skirtingo pavadinimo (rūšies, tipo, modelio) paimtas daiktas įrašomas naujoje eilutėje;

13.5. „daiktų skaičius, užsienio valiutos suma“ – perduodamų paimtų daiktų, pavadinimų skaičius arba nacionalinės valiutos, kuri yra daiktinis įrodymas, ir užsienio valiutos suma žodžiais;

13.6. „apskaitos žurnalo įrašo Nr. „ – knygos (4 priedas) įrašo numeris (chronologine tvarka);

13.7. „perdavė“ – pasirašo pareigūnas, perdavęs paimtus daiktus;

13.8. „priėmė“ – pasirašo materialiai atsakingas asmuo, įrašoma jo vardas, pavardė.

14. Priimant nacionalinę valiutą, kuri yra daiktinis įrodymas, užsienio valiutą, vertybinius popierius, tauriuosius metalus, brangakmenius, pusbrangius akmenis ir dirbinius iš tauriųjų metalų ir akmenų, kvito skiltis „Daiktų, užsienio valiutos aprašas“ užpildoma laikantis šių reikalavimų:

14.1. nacionalinė valiuta, kuri yra daiktinis įrodymas, ir užsienio valiuta sugrupuojama pagal nominalus ir įrašoma nurodant jos pavadinimą ir kupiūrų (monetų) kiekį; pirmiausia surašomos kupiūros, pradedant didžiausiu nominalu, toliau – mažėjančiu nominalu (nurodant jų seriją ir numerius), toliau aprašomos monetos, pradedant didžiausiu nominalu, toliau – mažėjančiu nominalu); esant dideliam kupiūrų kiekiui kupiūros nesurašomas, o nurodomas protokolas (kratos, poėmio, apžiūros ar kitas), kuriame aprašytos visos paimtų ir saugojimui perduodamų pinigų kupiūros (nominalas, serija, numeris) ir kurio kopija pridedama prie kvito;

14.2. taurieji metalai ir jų dirbiniai, brangieji ir pusbrangiai akmenys bei dirbiniai iš jų aprašomi nurodant spalvą, svorį bei ypatingas žymes;

14.3. vertybiniai popieriai aprašomi nurodant jų tikslų pavadinimą, serijas ir numerius, išrašymo bei galiojimo laiką;

14.4. dokumentai aprašomi, nurodant kiekvieno dokumento ar dokumentų bylos pavadinimą, priklausomybę ūkio subjektui, datą, numerį, lapų skaičių; esant dideliam dokumentų kiekiui nurodomas protokolas (kratos, poėmio, apžiūros ar kitas), kuriame aprašyti visi paimti ir saugojimui perduodami dokumentai (dokumentų bylos) ir kurio kopija pridedama prie kvito.

15. Jei kvito skiltyje „Daiktų, užsienio valiutos aprašas“ pritrūksta vietos įrašams, išrašomas naujas kvitas. Šiuo atveju ant jo viršaus užrašoma „Kvito serijos AAB Nr. 001 tęsinys“ ir įrašomi likę daiktai, vertybės, užsienio valiutos kupiūros, monetos ir pan. Tokio kvito tęsinio rekvizitai „Padalinio pavadinimas“, „Data“, „Priimta iš“ nepildomi.

______________

 

 

Paimtų, konfiskuotų daiktų apskaitos,

saugojimo ir paimtų daiktų grąžinimo

tvarkos aprašo

4 priedas

 

FINANSINIŲ NUSIKALTIMŲ TYRIMO TARNYBOS PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS

________________________________________________________________________________

(struktūrinio padalinio pavadinimas)

 

PAIMTŲ, KONFISKUOTŲ DAIKTŲ

APSKAITOS ŽURNALAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pradėta ________________________________

 

Baigta ________________________________

 

Saugoti ________________________________


 

 

PRIĖMIMAS

IŠDAVIMAS

Eil. Nr.

Data

Baudžiamosios ar administracinės bylos Nr. arba pavedimo tikrinti ūkio subjektą data ir numeris; dokumento pavadinimas, data, Nr.

A ar B kvito serija, Nr.

Daiktų pavadinimas

Mato vienetas

Kiekis

Saugojimo vieta

Data

Dokumento pavadinimas, data, Nr.

Kam perduota

Perduoto VMI turto suma

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________

 

 

Paimtų, konfiskuotų daiktų apskaitos,

saugojimo ir paimtų daiktų grąžinimo tvarkos

aprašo

5 priedas

 

(Transporto priemonės aprašo formos pavyzdys)

 

TRANSPORTO PRIEMONĖS

APRAŠAS

 

200 – – Nr.

___________________________

(dokumento surašymo vieta)

 

Aš, ______________________________________________________________________ ,

(pareigos, vardas, pavardė)

dalyvaujant ______________________________________________________________________

(vardas, pavardė)

_______________________________________________________________________________ ,

apžiūrėjau transporto priemonę. Apžiūros metu nustatyta:

 

1. TRANSPORTO PRIEMONĖS DUOMENYS:

TIPAS: Lengv. aut.  Lengv. aut. priekaba  Mikroautobusas  Autobusas  Krovininis aut. iki 3,5 t  Krovininis aut. daugiau kaip 3,5 t  Krovininio aut. priekaba  Traktorius  Trakt. priekaba  Kita ž. ū. technika  Motociklas  Motociklas su priekaba  Motoroleris  Mopedas  Dviratis  Laivas  Vandens motociklas  Motorinės rogės  Kinkomas transportas  Kitos tr. priemonės 

 

Markė ir modelis _________________________________ , valstybinio numerio ženklas _________

 

Pagaminimo metai_______________________ identifikavimo (važiuoklės, kėbulo) Nr. __________,

 

Savininkas _______________________________________________________________________

 

Spidometro rodmenys _______________ km, spalva _____________________________________ .

 

2. TECHNINĖ BŪKLĖ:

________________________________________________________________________________

(kėbulo, sparnų, salono defektai, ypatingi detalių bei mazgų požymiai)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

3. ĮRANGA:

 

1. Akumuliatoriaus modelis _________________________________, ____ vnt.

 

2. Padangų modelis __________________________________________, ___ vnt.

 

3. Rūko žibintai, _____________ vnt.

4. Gesintuvas, ________________

vnt.

 

 

 

5. Sėdynių apmušalai, ____________ vnt.

6. Spec. raktas ratams, _____________

vnt.

 

 

 

7. Valstybinio numerio ženklai, _____ vnt.

8. Signalizacijos modelis, __________

 

 

 

 

9. Pirmosios pagalbos rinkinys, _____ vnt.

10. Atsarginis ratas, _______________

vnt.

 

 

 

11. Stiklo valytuvai, ______________ vnt.

12. Magnetolos modelis, ___________

 

 

 

 

13. Galinio vaizdo veidrodžiai, ______ vnt.

14. Pompa, ______________________

vnt.

 

 

 

15. Avarinio sustojimo ženklas, ______ vnt.

16. Užvedimo spynelės raktai, _______

vnt.

 

 

 

17. Domkratas, ___________________ vnt.

18. Durų, degalų bako raktai, ________

vnt.

 

 

 

 

4. KITA ĮRANGA: _________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Kitos pastabos ____________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Kuro likutis ___________  l.

 

Aprašą perskaičiau, surašyta teisinga informacija:

 

SAUGOTOJO ATSTOVAS:

_____________                     __________________        _________________________

(pareigos)                                           (parašas)                                                    (vardas, pavardė)

 

KITI DALYVIAI:

_____________                     __________________        _________________________

(pareigos)                                           (parašas)                                                    (vardas, pavardė)

_____________                     __________________        _________________________

(pareigos)                                           (parašas)                                                    (vardas, pavardė)

 

APRAŠĄ SURAŠĖ:

_____________                     __________________        _________________________

(pareigos)                                           (parašas)                                                    (vardas, pavardė)

 

TRANSPORTO PRIEMONĖS GRĄŽINIMAS:

 

Aš, _____________________________________________________________________________

(atsiimančio transporto priemonę asmens vardas, pavardė, tapatybę patvirtinančio dokumento numeris, jo

_______________________________________________________________________________ ,

išdavimo vieta bei data, transporto priemonės atsiėmimo data)

 

transporto priemonę atsiėmiau, transporto priemonės būklė ir jos sudėtinės dalys ________________

(atitinka ar neatitinka)

šį (-io) aprašą (-o). Pareikštos pretenzijos _______________________________________________

                                                                                                                                            (pretenzijų pobūdis)

_______________________________________________________________________________ ,

 

 

___________________                   ___________________

                                                                         (parašas)                                                                (vardas, pavardė)

 

TRANSPORTO PRIEMONĘ GRĄŽINO:

______________________        _______________                 __________________________

                    (pareigos)                                                (parašas)                                                  (vardas, pavardė)

______________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Įsakymas

Nr. V-129, 2010-11-09, Žin., 2010, Nr. 134-6877 (2010-11-16), i. k. 110231FISAK000V-129

Dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2007 m. birželio 13 d. įsakymo Nr. 66-V "Dėl Paimtų, konfiskuotų daiktų apskaitos, saugojimo ir paimtų daiktų grąžinimo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo