Suvestinė redakcija nuo 2012-10-07

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2008, Nr. 54-2002, i. k. 1082250ISAK000V-334

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL SVEIKATOS SPECIALISTŲ, PRISIDEDANČIŲ PRIE SERGAMUMO IR MIRTINGUMO NUO PAGRINDINIŲ NEINFEKCINIŲ LIGŲ MAŽINIMO, KVALIFIKACIJOS KĖLIMO PROGRAMOS TVIRTINIMO

 

2008 m. balandžio 25 d. Nr. V-334

Vilnius

 

 

Siekdamas užtikrinti Sveikatos apsaugos ministerijos numatomų Europos Sąjungos struktūrinės paramos investicijų į sveikatos priežiūros įstaigų infrastruktūrą suderinamumą su žmogiškaisiais ištekliais ir pasiekti sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo rodiklius, numatytus 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programoje, patvirtintoje Europos Komisijos 2007 m. liepos 30 d. sprendimu Nr. K(2007) 3738, 1 prioritetą „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“,

tvirtinu Sveikatos specialistų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimo programą (pridedama).

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                  RIMVYDAS TURČINSKAS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. balandžio 25 d. įsakymu
Nr. V-334

 

SVEIKATOS SPECIALISTŲ, PRISIDEDANČIŲ PRIE SERGAMUMO IR MIRTINGUMO NUO PAGRINDINIŲ NEINFEKCINIŲ LIGŲ MAŽINIMO, KVALIFIKACIJOS KĖLIMO PROGRAMA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Sveikatos specialistų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimo programa (toliau – Programa) parengta siekiant užtikrinti Sveikatos apsaugos ministerijos numatomų Europos Sąjungos struktūrinės paramos investicijų į sveikatos priežiūros įstaigų infrastruktūrą suderinamumą su žmogiškaisiais ištekliais ir pasiekti sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo rodiklius, numatytus 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programoje, patvirtintoje 2007 m. liepos 30 d. Europos Komisijos sprendimu, 1 prioritetą „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“, nacionaliniu lygiu planuoti sveikatos specialistų, dirbančių širdies ir kraujagyslių, onkologinių ligų, psichikos sveikatos priežiūros ir traumų bei kitų išorinių mirties priežasčių sąlygotų būklių srityse, kvalifikacijos kėlimą.

2. Programa bus vykdoma 2009–2013 metais.

 

II. SITUACIJOS ANALIZĖ IR ĮVERTINIMAS

 

3. Lietuvoje pagrindinės mirties priežastys yra širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, piktybiniai navikai bei išorinės mirties priežastys (traumos, apsinuodijimai ir kt.).

4. Visuomenės sveikata vis labiau priklauso nuo gyvenimo būdo ir elgsenos. Lietuvos gyventojų sveikos gyvensenos vertybes ir elgesį neigiamai veikia didėjantys socialiniai skirtumai, nepakankama asmeninė atsakomybė už savo sveikatą bei nepakankamas dėmesys sveikos gyvensenos ugdymui ir skatinimui – taisyklingai mitybai, aktyviam poilsiui, buvimui mažiau sveikatai pavojingoje aplinkoje, žalingų įpročių atsisakymui ir panašiai.

5. Gydytojų kardiologų (intensyvios kardiologijos, intervencinės kardiologijos specialistų), kardiologijos specialybės rezidentų (pasirinkusių intervencinės kardiologijos elektyvinį ciklą), dirbančių VUL Santariškių klinikose, iki 6 mėnesių trukmės stažuotės užsienio medicinos centruose

Punkto pakeitimai:

Nr. V-674, 2010-07-28, Žin., 2010, Nr. 93-4927 (2010-08-05), i. k. 1102250ISAK000V-674

 

6. Daugelio šių neinfekcinių ligų bei traumų ir nelaimingų atsitikimų galima išvengti, laiku ir tinkamai organizuojant jų prevencijos priemones, taip ženkliai prisidedant prie sergamumo ir mirtingumo nuo jų bei išlaidų, skirtų šioms ligoms diagnozuoti ir gydyti, mažinimo. Profesinio tobulinimo ir perkvalifikavimo sistema netenkina visuomenės sveikatos priežiūros specialistų poreikių, per mažai dėmesio skiriama jų profesiniam tobulėjimui, susiduriama su kvalifikuotų visuomenės sveikatos priežiūros specialistų stoka, ypač rajonuose. Būtina kelti visuomenės sveikatos priežiūros specialistų kvalifikaciją, stiprinti jų gebėjimus ir įgūdžius.

7. Siekiant atnaujinti šiuo metu naudojamą ir įdiegti naują šiuolaikinę medicinos įrangą, naujas technologijas, ugdyti visuomenės sveikos gyvensenos nuostatas, būtina parengti kokybiškai profesinei veiklai ir žmogiškuosius išteklius – sveikatos specialistus, jų kvalifikaciją keliant tobulinimosi kursuose, stažuotėse, mokslinėse praktinėse konferencijose, atnaujinti ar suteikti bendrosios kompetencijos ar profesinei veiklai reikalingų specialiųjų žinių ir praktinių įgūdžių.

8. Sergamumo ir mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų mažinimo programoje numatoma šeimos gydytojų kabinetus aprūpinti elektrokardiografijos aparatais su kompiuterinio ryšio galimybe. Tikslinga šeimos gydytojams kvalifikaciją kelti širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos, diagnostikos ir gydymo srityse.

9. Gydytojams trūksta echoskopijos atlikimo ir įvertinimo gebėjimų, todėl gydytojams kardiologams ir gydytojams neurologams tikslinga organizuoti echoskopijos kursus, gydytojams neurologams ir gydytojams neurochirurgams – sudaryti galimybę stažuotis Vakarų Europos klinikose ir dalyvauti mokslinėse praktinėse specialybės konferencijose.

10. Diegiant naujas pažangias intervencinės kardiologijos diagnostikos ir gydymo metodikas, gydytojams kardiologams tikslinga stažuotis Vakarų Europos klinikose intervencinės kardiologijos srityje.

11. Kardiochirurgija sudėtinga ir kasmet naujų technologijų sulaukianti sritis. Gydytojams širdies chirurgams, kardiochirurgijoje dirbantiems gydytojams anesteziologams reanimatologams būtina nuolat gilinti ir stiprinti savo žinias ir įgūdžius, pritaikyti naujus tyrimo ir gydymo algoritmus. Vidurio ir Vakarų Lietuvos gydytojams širdies chirurgams, gydytojams anesteziologams reanimatologams, dirbantiems kardiochirurgijoje, turėtų būti sudarytos galimybės kelti kvalifikaciją tarptautinėse konferencijose, stažuotis pažangiausiose Europos klinikose.

12. Siekiant įgyvendinti vieną iš prioritetinių Lietuvos sveikatos priežiūros sistemos tikslų – gerinti pirminės sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą – būtina užtikrinti, kad pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys sveikatos specialistai įgytų pakankamai įgūdžių diagnozuoti ir suteikti pagalbą ūmių kardiovaskulinių būklių atvejais. Mažinant širdies ir kraujagyslių bei kitų neinfekcinių ligų paplitimą svarbią reikšmę turi šių ligų prevencija, todėl būtina kelti visuomenės sveikatos priežiūros specialistų kvalifikaciją sveikai mitybai, fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai skatinti bei aktyvesniam bendruomenės dalyvavimui, išsaugant ir stiprinant savo sveikatą, propaguoti.

13. Viena iš problemų, su kuriomis susiduria sveikatos specialistai, teikdami paslaugas pacientams, yra kritinių būklių EKG diagnostika. Dažnai tikslios diagnozės nustatymas susijęs su tiksliu kardiogramos įvertinimu. Nuo to gali priklausyti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo taktika, antrinio ir tretinio lygio sveikatos priežiūros paslaugų teikimo efektyvumas, todėl visi sveikatos specialistai, teikiantys pirminio sveikatos priežiūros lygio paslaugas, turėtų įgyti pakankamas ir vienodas EKG interpretavimo žinias.

14. Onkologinės ligos yra antroje Lietuvos gyventojų mirtingumo vietoje. Didelio mirtingumo nuo onkologinių ligų priežastis – pavėluota onkologinių ligų diagnostika ir nepakankamai efektyvūs gydymo metodai. Plėtodami onkologijos studijas, gilindami gydytojų teorines onkologijos žinias ir praktinius įgūdžius, diegdami naujus onkologijos diagnostikos ir gydymo metodus, pagerintume ankstyvąją vėžio diagnostiką (kai vėžinė liga diagnozuojama ankstyvos stadijos, jos gydymas mažiau žalojantis), sumažintume mirusiųjų nuo piktybinių navikų skaičių.

15. PET (pozitrono emisijos tomografija) – tai sparčiai besiplečianti branduolinės medicinos sritis. PET komplekso naudojimas žymiai padidina diagnostikos ir gydymo galimybes onkologijos, kardiologijos, neurologijos srityse.

16. PET darbui reikalingi trumpaamžiai radionuklidai, kurie gaminami ciklotronuose, todėl kartu su PET reikia turėti ciklotroną ir radiochemijos laboratoriją. Dirbti su ciklotronu reikalingas branduolinės fizikos specialistas. Šiuo metu nė viena Lietuvos aukštoji mokykla branduolinės fizikos specialistų nerengia. Todėl asmenims, kurie dirbtų su ciklotronu, reikalingas papildomas mokymasis branduolinės fizikos srityje ir darbo su Lietuvoje nauja technologija – ciklotronu – apmokymas ir įgūdžiai. Ciklotrone pagaminti radionuklidai, prieš naudojant klinikiniams tikslams, turi būti pažymėti (surišti) su įvairiais radioindikatoriais. Šias procedūras atlieka vaistininkai. Lietuvoje vaistininkai studijų metu negauna branduolinės fizikos ir chemijos žinių, todėl reikia papildomai mokytis. Būtina kelti ir kitų specialistų, dirbančių su naujomis technologijomis radiofarmacijos (radiochemijos) laboratorijoje, kvalifikaciją. PET aptarnavimui reikėtų parengti gydytojus radiologus, vaistininkus, fizikus, sudarant jiems galimybes ilgą laiką (iki 6 mėn.) stažuotis svarbiausiuose Europos kardiologijos centruose.

17. Spindulinė terapija turi būti skiriama 50–70 proc. onkologinėmis ligomis sergančiųjų, kuriems pirmą kartą diagnozuota vėžio liga. Spindulinė terapija svarbi ne tik radikaliam, bet ir paliatyviam onkologinėmis ligomis sergančiųjų gydymui. Šiuolaikinių spindulinės terapijos metodų įgyvendinimas įmanomas tik tose asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kur jau egzistuoja diagnostinė ir spindulinės terapijos bazė ir yra parengtų specialistų. Siekiant, kad naujų spindulinės terapijos technologijų diegimas Lietuvoje būtų sėkmingas, specialistų komandai: gydytojams onkologams radioterapeutams, fizikams, radiologijos technologams reikia nuolat kelti kvalifikaciją, suteikiant žinių ir gebėjimų naudoti naujas technologijas ir pažangius vėžio diagnostikos ir gydymo metodus.

18. Diegiant naujas radiologinės diagnostikos metodikas (daugiasluoksnę kompiuterinę tomografiją, magnetinio rezonanso tyrimą, pozitronų emisijos tomografiją, radionuklidines metodikas), reikėtų parengti gydytojus radiologus, kurie dirbtų taikydami naujas metodikas, jų kvalifikaciją keliant mūsų universitetinėse klinikose, stažuotėse kitų Europos šalių klinikose.

19. Dirbant pirminėje sveikatos priežiūros grandyje dažnai susiduriama su staigiomis mirtimis. Šiais atvejais labai svarbu operatyvūs sveikatos specialistų veiksmai. Sveikatos specialistai privalo mokėti gaivinti tiek suaugusįjį, tiek vaiką.

20. Traumos ir kitos išorinės mirties priežastys yra trečioje Lietuvos gyventojų mirtingumo vietoje, o jaunų darbingo amžiaus žmonių grupėje jos užima pirmą vietą iš visų mirties priežasčių. Lyginant su kitomis šalimis, Lietuvoje pagalba traumų ir kitų išorinės mirties priežasčių atvejais šiuo metu teikiama nepakankamai efektyviai, dėl to pagal mirčių nuo traumų ir apsinuodijimų dalį Lietuva 2005 m. užėmė pirmąją vietą Europoje.

21. Būtina stiprinti ir optimizuoti kompleksinės pagalbos nukentėjusiesiems nuo traumų sistemą taip, kad nukentėjusysis per „auksinę valandą“, priklausomai nuo traumos sunkumo, iš įvykio vietos patektų į tokią artimiausią sveikatos priežiūros įstaigą, kur jam būtų suteikta adekvati pagalba.

22. Pagalbos traumos atveju teikimo efektyvumą užtikrina ne tik gydytojai ortopedai traumatologai, bet darniai kartu dirbančios visos šią pagalbą teikiančios grandys: greitoji medicinos pagalba (dispečeriai, GMP brigadų darbuotojai, numatomų pirmo, antro ir trečio lygio traumos centrų (pagal 2007 m. spalio 9 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-799 patvirtiną Sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo 2007–2013 metų programą) specialistai, kurie teikia pagalbą traumos atvejais (gydytojai ortopedai traumatologai, gydytojai chirurgai, gydytojai anesteziologai reanimatologai, slaugytojai), Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių sveikatos specialistai. Didesnė dalis šių specialistų neturi specifinės kvalifikacijos kėlimo sistemos (pvz., GMP darbuotojai, Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių darbuotojai), jų žinios yra nevienodos, gaunamos iš įvairių specialybių, kurios tik iš dalies susijusios su traumos sistema. Darnus pagalbos traumos atvejais teikimas priklauso nuo komandinio šių specialistų darbo, pagrįsto standartizuotomis žiniomis bei įgūdžiais. Europos Sąjungos ir kitų užsienio šalių patirtis rodo, kad viena iš būtinų prielaidų sėkmingam traumos sistemos funkcionavimui yra reikiamos personalo kvalifikacijos suteikimas per standartizuotus, atitinkančius tarptautinius reikalavimus ir gerą medicinos praktiką mokymo kursus, žinomus ir Lietuvoje (ATLS, ACLS, PHTLS, PALS ir kt.). Iki šiol tik apie 10 proc. sveikatos specialistų, teikiančių pagalbą traumos atveju, yra baigę nors vienus iš minėtų kursų.

23. Lietuvoje yra didžiausias pasaulyje savižudybių rodiklis, aukšti su asmens prievarta susiję rodikliai – žmogžudysčių ir kitų nusikaltimų skaičius, patyčių tarp vaikų dažnumas, itin didelis girtavimo ir priklausomybės nuo alkoholio paplitimas.

24. Lietuvoje yra 72 psichikos sveikatos centrai. Kartu su gydytoju psichiatru komandiniu principu paslaugas teikia psichologas, gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras, socialinis darbuotojas, slaugytojai. Psichikos sveikatos priežiūros specialistų rengimo programose nepakankamai atsižvelgiama į komandinio darbo specifiką, modernių, efektyvių psichoterapinių technologijų diegimo ir praktinių įgūdžių tobulinimo poreikį. Nepakankamai tobulinama šių specialistų bendroji kompetencija (kompiuterinis raštingumas, užsienio kalbų žinios), tai stabdo elektroninių technologijų diegimą, tarptautinės patirties įsisavinimą. Nepanaudojamos psichikos sveikatos centrų sukauptos žinios ir praktiniai įgūdžiai taikant modernias technologijas, mažai galimybių patirties sklaidai kituose centruose. Psichikos sveikatos centrų specialistų komandoms būtų tikslingi šie mokymai: sprendimų siekiamoji terapija arba konsultavimas, komandinio darbo tobulinimas (atvejo vadyba, krizių intervencija), bendrosios kompetencijos (kompiuterinio raštingumo, anglų kalbos) stiprinimas. Sprendimų siekiamoji terapija – susistemintų naudingiausių terapinių elementų rezultatas. Metodas taikomas individualiai ir šeimoms. Terapinis efektas pasiekiamas per trumpą laiką, teigiami pokyčiai yra ilgalaikiai.

25. Intensyvėjo psichiatrijos stacionarų veiklos rodikliai. Atvykusiųjų stacionariai gydytis skaičius išaugo nuo 563,6/ 100 000 gyv. 1989 m. iki 923,6/ 100 000 gyv. 2006 m., o vidutinė gydymosi trukmė psichiatrijos stacionaruose nuo 1991 m. sutrumpėjo daugiau nei 2 kartus ir yra apie 30 dienų. Norint pasiekti esminį visuomenės psichikos sveikatos rodiklių lūžį, būtina toliau modernizuoti psichikos sveikatos priežiūros paslaugų spektrą ir užtikrinti deramą šių paslaugų kokybę. Teikti modernias, pacientų ir jų šeimų poreikius atitinkančias paslaugas – vadinasi, pasiekti, kad psichikos sveikatos priežiūros paslaugos atitiktų individualius pacientų ir jų šeimų poreikius. Sunkiomis psichikos ligomis sergantiems žmonėms reikalingas individualus jų poreikius atitinkantis psichikos sveikatos priežiūros planas, apimantis penkis priežiūros komponentus: farmakoterapiją, psichoterapiją, psichosocialinę reabilitaciją, profesinę reabilitaciją, pagalbą buityje. Tokią paslaugų įvairovę turi užtikrinti kelių sektorių finansiškai remiamas bendruomeninių paslaugų tinklas. Nedidelius psichikos, elgesio ir emocijų sutrikimus patiria labai daug žmonių. Neracionalu, kad pagalbą jiems teiktų tik psichikos sveikatos specialistai. Šiems pacientams sveikatos priežiūros paslaugos turėtų būti teikiamos ir kitų pirminio sveikatos priežiūros lygio specialistų – šeimos gydytojų, slaugytojų, jiems suteikus psichikos sveikatos priežiūros srities žinių ir praktinių įgūdžių.

26. Kitų specialybių gydytojai, o ypač gydytojai kardiologai, gydytojai ortopedai traumatologai, gydytojai onkologai radioterapeutai ir gydytojai onkologai chemoterapeutai labai dažnai susiduria su pacientais, turinčiais aktualių psichikos sveikatos problemų. Kardiologinius susirgimus labai dažnai lydi nerimo, baimės, postresiniai ar nuotaikos sutrikimai, gydytojai ortopedai traumatologai dažnai susiduria su po traumų išryškėjančiomis ūmiomis alkoholinėmis psichozėmis ar kitomis ūmiomis psichozinėmis reakcijomis, onkologinių susirgimų neišvengiama palydovė yra dažnai netgi sunki depresija. Kai pacientą ištinka širdies infarktas, trauma, arba jis sužino apie diagnozuotą onkologinį susirgimą, sveikatos specialistai susiduria (ypač pirmosiomis valandomis) su dažnai sunkiai prognozuojamomis pacientų psichologinėmis ir emocinėmis reakcijomis, kurių tolesnė eiga labai priklauso nuo sveikatos specialisto pasirengimo ir gebėjimo tinkamai reaguoti. Siekiant, kad sveikatos specialistai įgytų reikiamų praktinių žinių psichikos sutrikimų diagnostikos ir gydymo klausimais, būtina kelti kvalifikaciją ne tik psichikos sveikatos priežiūros diagnostikos ir gydymo tema, bet ir šių ligų prevencijos srityje.

 

III. PROGRAMOS RYŠYS SU EUROPOS SĄJUNGOS IR NACIONALINĖMIS STRATEGIJOMIS IR PROGRAMOMIS

 

27. Sveikatos specialistų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimo programa atitinka:

27.1. Lietuvos nacionalinę sveikatos koncepciją, patvirtintą Lietuvos Respublikos Seimo 1991 m. spalio 30 d. nutarimu Nr. I-1939 (Žin., 1991, Nr. 33-893);

27.2. Lietuvos sveikatos programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Seimo 1998 m. liepos 2 d. nutarimu Nr. VIII-833 (Žin., 1998, Nr. 64-1842);

27.3. Valstybės ilgalaikės raidos strategiją, patvirtintą Lietuvos Respublikos Seimo 2002 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. IX-1187 (Žin., 2002, Nr. 113-5029);

27.4. Lietuvos Respublikos sergamumo bei mirštamumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų mažinimo strategiją, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. V-805;

27.5. Valstybinę vėžio profilaktikos ir kontrolės 2003–2010 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 10 d. nutarimu Nr. 1593 (Žin., 2003, Nr. 117-5348);

27.6. Psichikos sveikatos strategiją, patvirtintą Lietuvos Respublikos Seimo 2007 m. balandžio 3 d. nutarimu Nr. X-1070 (Žin., 2007, Nr. 42-1572);

27.7. Sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo 2007–2013 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. spalio 9 d. įsakymu Nr. V-799 (Žin., 2007, Nr. 106-4354).

 

IV. PROGRAMOS TIKSLAS

 

28. Programos tikslas – gerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą, keliant sveikatos specialistų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų, traumų ir kitų išorinių mirties priežasčių sąlygotų būklių mažinimo, kvalifikaciją, užtikrinant Sveikatos apsaugos ministerijos numatomų Europos Sąjungos struktūrinės paramos investicijų į sveikatos priežiūros įstaigų infrastruktūrą suderinamumą su žmogiškaisiais ištekliais bei sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo rodiklius, numatytus pasiekti 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programoje.

 

V. PROGRAMOS UŽDAVINYS

 

29. Programos uždavinys – plėtoti sveikatos specialistų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų, traumų ir kitų išorinių mirties priežasčių sąlygotų būklių mažinimo, turimas žinias bei gebėjimus, reikalingus efektyviai širdies ir kraujagyslių, onkologinių, psichikos ligų ir traumų bei kitų išorinių mirties priežasčių sąlygotų būklių prevencijai, ankstyvai širdies ir kraujagyslių, onkologinių, psichikos ligų diagnostikai ir kokybiškam gydymui, skubios medicinos pagalbos nukentėjusiems nuo traumų ar nelaimingų atsitikimų teikimui, suteikti naujų žinių, reikalingų jų profesinėje veikloje, atsižvelgiant į nuolatinę mokslo ir praktikos pažangą.

 

VI. NUMATOMI PASIEKTI REZULTATAI

 

30. Programos uždavinys įgyvendinamas keliant sveikatos specialistų kvalifikaciją bendrųjų (kompiuterinio raštingumo, užsienio kalbų) bei specialiųjų kompetencijų srityje, atnaujinant ar suteikiant profesinės kvalifikacijos žinių ir praktinių įgūdžių tobulinimosi kursuose, stažuotėse, mokslinėse praktinėse konferencijose, kviečiant ekspertus.

31. Numatoma širdies ir kraujagyslių ligų srities žinių ir praktinių įgūdžių suteikti ne mažiau kaip 8400 sveikatos specialistų.

32. Numatoma onkologinių ligų srities žinių ir praktinių įgūdžių suteikti ne mažiau kaip 1500 sveikatos specialistų.

33. Numatoma traumų bei kitų išorinių priežasčių sąlygotų būklių srities žinių ir praktinių įgūdžių suteikti ne mažiau kaip 8900 dirbančių sveikatos specialistų.

34. Numatoma psichikos sveikatos priežiūros srities žinių ir praktinių įgūdžių suteikti ne mažiau kaip 10000 sveikatos specialistų.

35. Bus apmokyti sveikatos specialistai, dirbantys sveikatos priežiūros įstaigose, kurios įgyvendins Sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo 2007–2013 metų programą, visuomenės sveikatos priežiūros bei kitose Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančiose sveikatos priežiūros įstaigose. Mokymų vykdymas ir išduoti dokumentai atitiks Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 18 d. įsakymo Nr. 132 „Dėl Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarkos“ (Žin., 2002, Nr. 31-1180) nuostatas. Sveikatos specialistas galės dalyvauti keliuose skirtinguose mokymuose.

 

VII. VERTINIMO KRITERIJAI

 

36. Programos vertinimo kriterijai yra šie:

36.1. sveikatos specialistų, dalyvavusių mokymuose (kursuose, stažuotėse, mokslinėse praktinėse konferencijose), skaičius;

36.2. sveikatos specialistų, sėkmingai baigusiųjų mokymus, skaičius.

 

VIII. PROGRAMOS PRIEMONĖS IR ATSAKINGI VYKDYTOJAI

 

37. Programą širdies ir kraujagyslių ligų srityje vykdys Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė viešoji įstaiga Kauno klinikos, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-392, 2010-05-05, Žin., 2010, Nr. 55-2699 (2010-05-13), i. k. 1102250ISAK000V-392

Nr. V-197, 2011-03-02, Žin., 2011, Nr. 29-1373 (2011-03-08), i. k. 1112250ISAK000V-197

 

38. Programą onkologinių ligų srityje vykdys Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė viešoji įstaiga Kauno klinikos, Vilniaus universiteto Onkologijos institutas, Higienos institutas.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-197, 2011-03-02, Žin., 2011, Nr. 29-1373 (2011-03-08), i. k. 1112250ISAK000V-197

 

39. Programą traumų bei kitų išorinių mirties priežasčių sąlygotų būklių srityje vykdys Ekstremalių sveikatai situacijų centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-392, 2010-05-05, Žin., 2010, Nr. 55-2699 (2010-05-13), i. k. 1102250ISAK000V-392

 

40. Programą psichikos sveikatos priežiūros srityje vykdys Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė viešoji įstaiga Kauno klinikos klinikos, VšĮ Vilniaus universiteto Vaikų ligoninė (Vaiko raidos centras), VšĮ Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė, Higienos institutas, Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centras, Valstybinis psichikos sveikatos centras.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-197, 2011-03-02, Žin., 2011, Nr. 29-1373 (2011-03-08), i. k. 1112250ISAK000V-197

 

41. Uždaviniui įgyvendinti programos atsakingi vykdytojai pagal sritis vykdys tokias priemones:

41.1. Širdies ir kraujagyslių ligų srityje:

41.1.1. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas

(preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Šeimos gydytojams, vidaus ligų gydytojams (teikiantiems antrinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas), gydytojams alergologams ir klinikiniams imunologams, gydytojams anesteziologams reanimatologams, gydytojams pulmonologams, gydytojams endokrinologams, gydytojams gastroenterologams, gydytojams hematologams, gydytojams vaikų hematologams, gydytojams klinikiniams fiziologams, gydytojams neurologams, gydytojams reumatologams, gydytojams kardiologams, gydytojams vaikų kardiologams skirtas tobulinimosi ciklas „Intensyvios kardiologijos patologijos terapija, gydytojai kineziterapeutai

 

 

2009

100

105000

 

 

2010

100

120750

 

 

2011

100

138863

 

 

2012

100

159692

 

 

2013

100

183646

2.

Gydytojų kardiologų, gydytojų vaikų kardiologų, gydytojų širdies chirurgų, gydytojų anesteziologų reanimatologų, vaikų intensyviosios terapijos gydytojų, gydytojų kraujagyslių chirurgų, gydytojų neurologų, gydytojų neurochirurgų, gydytojų radiologų, medicinos gydytojų, turinčių teisę atlikti echoskopinius tyrimus bei dirbančių širdies ir kraujagyslių ligų srityje, iki 4 sav. trukmės stažuotės Europos klinikose, įsisavinant naujus tyrimo ir gydymo būdus

 

 

2009

10

350000

 

 

2010

10

350000

 

 

2011

10

350000

 

 

2012

8

280000

 

 

2013

5

175000

3.

Gydytojų dalyvavimas mokslinėse praktinėse konferencijose širdies ir kraujagyslių ligų tema Lietuvoje

 

 

2009

900

450000

 

 

2010

710

410000

 

 

2011

780

516000

 

 

2012

350

250000

 

 

2013

350

310000

4.

Gydytojų kardiologų, gydytojų širdies chirurgų, gydytojų anesteziologų reanimatologų, gydytojų kraujagyslių chirurgų, gydytojų radiologų, dirbančių VUL Santariškių klinikose, iki 6 mėnesių trukmės stažuotės užsienio medicinos centruose

 

 

2009

7

1050000

 

 

2010

7

1050000

 

 

2011

7

1050000

 

 

2012

3

450000

 

 

2013

1

150000

5.

Gydytojų kardiologų (intensyvios kardiologijos, intervencinės kardiologijos specialistų), kardiologijos specialybės rezidentų (pasirinkusių intervencinės kardiologijos elektyvinį ciklą), dirbančių VUL Santariškių klinikose, iki 6 mėnesių trukmės stažuotės užsienio medicinos centruose

 

 

2009

2

300000

 

 

2010

3

450000

 

 

2011

3

450000

 

 

2012

2

300000

 

 

2013

1

150000

6.

Specializuoti anglų kalbos kursai sveikatos specialistams, dirbantiems širdies ir kraujagyslių ligų srityje

 

 

2009

15

65500

 

 

2010

15

70450

 

 

2011

15

79518

 

 

2012

20

100846

 

 

2013

15

99370

7.

Slaugytojų kvalifikacijos kėlimo kursai širdies ir kraujagyslių ligų slaugos srityje (6 ciklai)

 

 

2009

100

105000

 

 

2010

100

120750

 

 

2011

100

138863

 

 

2012

100

159692

 

 

2013

100

183646

8.

Sveikatos specialistų, kurie vėliau apmokys kitus sveikatos specialistus, mokymai Lietuvoje ir (ar) užsienyje (jei tokius mokymus pripažįsta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija) širdies gyvybinių funkcijų atstatymo ir palaikymo tema

 

 

2009

10

100000

 

 

2010

10

100000

 

 

2011

10

100000

 

 

2012

10

100000

 

 

2013

10

100000

9.

Slaugytojų, perfuzininkų, dirbančių VUL Santariškių klinikose, iki 4 sav. trukmės stažuotės užsienio medicinos centruose

 

 

2009

20

320000

 

 

2010

20

320000

 

 

2011

20

320000

 

 

2012

20

320000

 

 

2013

20

320000

10.

Slaugytojų dalyvavimas mokslinėse praktinėse konferencijose Lietuvoje

 

 

2009

400

100000

 

 

2010

400

115000

 

 

2011

400

132250

 

 

2012

400

152088

 

 

2013

200

87450

11.

Gydytojų radiologų, dirbančių VUL Santariškių klinikose su gama kameromis, iki 2 sav. stažuotės užsienio medicinos centruose ir dalyvavimas mokslinėse praktinėse konferencijose

 

 

2009

2

44000

 

 

2010

2

44000

 

 

2011

2

44000

12.

Inžinierių, medicinos fizikų, dirbančių VUL Santariškių klinikose su gama kameromis, iki 2 sav. stažuotės užsienio medicinos centruose ir dalyvavimas mokslinėse praktinėse konferencijose

 

 

2011

1

22000

13.

Radiologijos technologų, dirbančių VUL Santariškių klinikose su gama kameromis, iki 2 sav. stažuotės užsienio medicinos centruose ir dalyvavimas mokslinėse praktinėse konferencijose

 

 

2010

1

22000

 

 

2011

1

22000

 

IŠ VISO:

2009–2013

6208

13557374

 

 

2009

1566

2989500

 

 

2010

1378

3172950

 

 

2011

1449

3363494

 

 

2012

1013

2272318

 

 

2013

802

1759112“.

 

Punkto pakeitimai:

Nr. V-197, 2011-03-02, Žin., 2011, Nr. 29-1373 (2011-03-08), i. k. 1112250ISAK000V-197

Nr. V-914, 2012-09-28, Žin., 2012, Nr. 116-5885 (2012-10-06), i. k. 1122250ISAK000V-914

 

41.1.2. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė viešoji įstaiga Kauno klinikos

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas

(preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Kursai Vakarų ir Vidurio Lietuvos šeimos gydytojams, vaikų ligų gydytojams ir vidaus ligų gydytojams, teikiantiems pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas bei dirbantiems širdies ir kraujagyslių ligų srityje („Rinktiniai širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo klausimai“), gydytojai rezidentai

 

 

2009

100

127000

 

 

2010

100

127000

 

 

2011

50

64000

2.

Kursai Vakarų ir Vidurio Lietuvos gydytojams, dirbantiems širdies ir kraujagyslių ligų srityje (gydytojams kardiologams, vaikų ligų gydytojams ir vidaus ligų gydytojams, teikiantiems antrinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas, gydytojams anesteziologams reanimatologams, gydytojams radiologams, medicinos gydytojams, turintiems teisę atlikti echoskopinius tyrimus) – „Įvadinio kurso programa echokardiografijai studijuoti“, gydytojai rezidentai

 

 

2009

20

127000

 

 

2010

20

127000

 

 

2011

10

64000

3.

Kaklo ir smegenų kraujagyslių ultragarsinių tyrimų kursai Vakarų ir Vidurio Lietuvos gydytojams, dirbantiems širdies ir kraujagyslių ligų srityje (gydytojams neurologams, gydytojams kardiologams, vaikų ligų gydytojams ir vidaus ligų gydytojams, teikiantiems antrinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas, gydytojams radiologams ir medicinos gydytojams, turintiems teisę atlikti echoskopinius tyrimus), gydytojai rezidentai

 

 

2009

10

12720

 

 

2010

10

12720

 

 

2011

5

6360

4.

Gydytojų širdies chirurgų, dirbančių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje viešojoje įstaigoje Kauno klinikose, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, stažuotės Vakarų Europos klinikose ir dalyvavimas mokslinėse konferencijose intensyvios kardiologijos srityje, gydytojai rezidentai

 

 

2009

3

11780

 

 

2010

3

11780

 

 

2011

3

11780

 

 

2012

3

11780

 

 

2013

3

11780

5.

Gydytojų anesteziologų reanimatologų, dirbančių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje viešojoje įstaigoje Kauno klinikose, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, stažuotės Vakarų Europos klinikose ir dalyvavimas mokslinėse konferencijose intensyvios kardiologijos srityje, gydytojai rezidentai

 

 

2009

3

11780

 

 

2010

3

11780

 

 

2011

3

11780

 

 

2012

3

11780

 

 

2013

3

11780

6.

Gydytojų kraujagyslių chirurgų stažuotės Vakarų Europos klinikose ir dalyvavimas mokslinėse konferencijose kraujagyslių chirurgijos srityje, gydytojai rezidentai

 

 

2009

3

11780

 

 

2011

3

11780

 

 

2013

3

11780

7.

Gydytojų kardiologų, dirbančių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje viešojoje įstaigoje Kauno klinikose, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, VšĮ Panevėžio ligoninėje ir VšĮ Šiaulių ligoninėje, stažuotės Vakarų Europos klinikose ir dalyvavimas mokslinėse konferencijose kardiologijos srityje, gydytojai rezidentai

 

 

2009

5

19420

 

 

2010

5

19420

 

 

2011

5

20060

 

 

2012

3

11780

 

 

2013

3

11780

8.

Sveikatos specialistų, dirbančių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje viešojoje įstaigoje Kauno klinikose su daugiasluoksniu kompiuteriniu tomografu (DKT) ir magnetinio rezonanso aparatu (MR), kvalifikacijos kėlimas:, gydytojai rezidentai

 

8.1. Gydytojų radiologų ir gydytojų kardiologų kursai Lietuvoje

 

 

2010

4

3053

 

 

2011

4

3053

 

8.2. Sveikatos specialistų dalyvavimas mokslinėse praktinėse konferencijose užsienyje

 

 

2010

6

23560

 

 

2011

6

23560

 

 

2012

6

23560

 

 

2013

6

23560

 

8.3. Radiologų technologų kvalifikacijos kėlimas

 

 

2010

4

3053

 

 

2011

4

3053

9.

Sveikatos specialistų, dirbančių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje viešojoje įstaigoje Kauno klinikose su gama kameromis, kvalifikacijos kėlimas:, gydytojai rezidentai

 

9.1. Gydytojų radiologų ir gydytojų kardiologų dalyvavimas mokslinėse praktinėse konferencijose

 

 

2009

3

11780

 

 

2010

3

11780

 

 

2011

3

11780

 

 

2012

3

11780

 

9.2. Stažuotė gama kameros inžinieriui

 

 

2010

1

10500

 

9.3. Stažuotės radiologijos technologams

 

 

2010

1

10500

 

 

2011

1

10500

10.

Gydytojų, dirbančių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje viešojoje įstaigoje Kauno klinikose širdies ir kraujagyslių ligų diagnostikos ir gydymo srityje (taip pat ir kardiologijos, radiologijos specialybės gydytojų rezidentų, kurie baigę rezidentūrą bus įdarbinti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje viešojoje įstaigoje Kauno klinikose), mokymas dirbti su Lietuvai naujomis technologijomis – PET, MR, KT:

 

 

2011

8

883200

11.

Ekspertų iš Europos Sąjungos, kurioje reguliuojama atitinkama profesinė veikla, ir Vakarų Europos darbui su PET komanda (komandos įgūdžių pritaikymas pradedant dirbti su naujuoju PET) kvietimas

 

 

2011

16

96000

 

IŠ VISO:

2009–2013

464

2067672

 

 

2009

147

333260

 

 

2010

160

372146

 

 

2011

121

1220906

 

 

2012

18

70680

 

 

2013

18

70680“.

 

Punkto pakeitimai:

Nr. V-197, 2011-03-02, Žin., 2011, Nr. 29-1373 (2011-03-08), i. k. 1112250ISAK000V-197

Nr. V-847, 2012-09-07, Žin., 2012, Nr. 107-5451 (2012-09-14), i. k. 1122250ISAK000V-847

 

41.1.3. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas (preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų stažuotės Europos Sąjungos Europos ekonominės erdvės ir Šveicarijos Konfederacijos mokymo ir sveikatos priežiūros įstaigose sveikatos stiprinimo, sveikos gyvensenos, širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos srityse

 

 

2009

5

40500

 

 

2010

5

44550

 

 

2011

5

49000

 

 

2012

5

54000

 

 

2013

5

60000

2.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų dalyvavimas mokslinėse praktinėse konferencijose sveikatos stiprinimo, sveikos gyvensenos, širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos tema

 

 

2009

75

33000

 

 

2010

75

38000

 

 

2011

75

43000

 

 

2012

75

48000

 

 

2013

75

49695

3.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacijos kėlimas kursuose sveikatos stiprinimo, sveikos gyvensenos, širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos srityse

 

 

2009

25

20000

 

 

2010

25

22000

 

 

2011

25

24000

 

 

2012

25

26000

 

 

2013

25

28000

4.

Specializuoti anglų kalbos kursai visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems širdies ir kraujagyslių ligų srityje

 

 

2009

10

20000

 

 

2010

10

20000

 

 

2011

10

20000

 

 

2012

10

20000

 

 

2013

10

20000

 

IŠ VISO:

2009–2013

575

679745

 

 

2009

115

113500

 

 

2010

115

124550

 

 

2011

115

136000

 

 

2012

115

148000

 

 

2013

115

157695

 

Punkto pakeitimai:

Nr. V-392, 2010-05-05, Žin., 2010, Nr. 55-2699 (2010-05-13), i. k. 1102250ISAK000V-392

 

41.2. Onkologinių ligų srityje:

41.2.1. Vilniaus universiteto Onkologijos institutas

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas (preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Navikų diagnostikos (radiologijos, branduolinės medicinos, patologijos, molekulinės biologijos, endoskopijos ir kitų sričių žinių gilinimas) kursai, skirti gydytojams radiologams, radiologijos technologams, branduolinės medicinos specialistams, molekulinės biologijos specialistams, medicinos gydytojams, turintiems teisę atlikti endoskopinius tyrimus, dirbantiems onkologinę pagalbą teikiančiose sveikatos priežiūros įstaigose, išskyrus Kauno, Klaipėdos, Šiaulių sveikatos priežiūros įstaigas

 

 

2009

10

59000

 

 

2010

10

59000

 

 

2011

10

59000

 

 

2012

10

59000

 

 

2013

10

59000

2.

Onkoradiologijos (ultragarsinių tyrimų, intervencinės echoskopijos, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso, intervencinės radiologijos mokymai) kursai, skirti gydytojams radiologams, medicinos gydytojams, turintiems teisę atlikti echoskopinius tyrimus, radiologijos technologams, dirbantiems sveikatos priežiūros įstaigose, išskyrus Kauno, Klaipėdos, Šiaulių sveikatos priežiūros įstaigas

 

 

2009

10

59000

 

 

2010

10

59000

 

 

2011

10

59000

 

 

2012

10

59000

 

 

2013

10

59000

3.

Navikų chirurginio gydymo kursai, skirti gydytojams, dirbantiems sveikatos priežiūros įstaigose, išskyrus Kauno, Klaipėdos, Šiaulių sveikatos priežiūros įstaigas

 

 

2009

6

35400

 

 

2010

6

35400

 

 

2011

6

35400

 

 

2012

6

35400

 

 

2013

6

35400

4.

Onkologinės radioterapijos (naujų technologijų įsisavinimas diegiant šiuolaikinę spindulinės terapijos įrangą onkologinę pagalbą teikiančiose sveikatos priežiūros įstaigose) kursai, skirti daugiadalykei komandai (gydytojai onkologai radioterapeutai, fizikai, radiologijos technologai), dirbančiai spindulinės terapijos srityje, onkologinę pagalbą teikiančių sveikatos priežiūros įstaigų, išskyrus Kauno, Šiaulių sveikatos priežiūros įstaigas, darbuotojams

 

 

2009

6

35400

 

 

2010

6

35400

 

 

2011

6

35400

 

 

2012

6

35400

 

 

2013

6

35400

5.

Paliatyviojo gydymo ir skausmo malšinimo kursai, skirti sveikatos specialistams, dirbantiems Vilniaus universiteto Onkologijos institute

 

 

2009

2

11800

 

 

2010

2

11800

 

 

2011

2

11800

 

 

2012

2

11800

 

 

2013

2

11800

6.

Kursai šeimos gydytojams, dirbantiems Vilniaus, Alytaus, Panevėžio, Utenos apskrityse onkologijos srityje (navikų įtarimas, dalyvavimas gyventojų atrankinės patikros programose, žinios apie šalutinius specifinio gydymo reiškinius, paliatyviąją pagalbą ir skausmo gydymą)

 

 

2009

30

174240

 

 

2010

30

174240

 

 

2011

30

174240

 

 

2012

30

174240

 

 

2013

30

174240

7.

Naujų vėžio diagnostikos (radiologijos, navikų morfologijos, molekulinės biologijos, branduolinės medicinos, kt.), spindulinės terapijos, kaulų čiulpų transplantacijos, sudėtingų chirurginių metodų sričių metodų ir technologijų perėmimas. Mokymai skirti gydytojams onkologams radioterapeutams, gydytojams onkologams chemoterapeutams, gydytojams hematologams, gydytojams vaikų hematologams, vėžio diagnostikos sričių bei taikantiems chirurginį gydymą gydytojams, dirbantiems onkologinę pagalbą teikiančiose Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos apskričių įstaigose

 

 

2009

10

59000

 

 

2010

10

59000

 

 

2011

10

59000

 

 

2012

10

59000

 

 

2013

10

59000

8.

Sveikų ir navikiškai pakitusių audinių genų raiškos pokyčių tyrimo metodai. Mokymai skirti biologams, molekulinės biologijos specialistams, mokslo darbuotojams, laborantams bei statistikams, dirbantiems onkologinę pagalbą teikiančiose Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos apskričių įstaigose

 

 

2009

2

11800

 

 

2010

2

11800

 

 

2011

2

11800

 

 

2012

2

11800

 

 

2013

2

11800

9.

Navikinių audinių atsako į gydymą molekuliniai tyrimų metodai. Mokymai skirti biologams, molekulinės biologijos specialistams, gydytojams onkologams radioterapeutams, mokslo darbuotojams, dirbantiems onkologinę pagalbą teikiančiose Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos apskričių įstaigose

 

 

2009

2

11800

 

 

2010

2

11800

 

 

2011

2

11800

 

 

2012

2

11800

 

 

2013

2

11800

10.

Stereotaksinė radioterapija. Mokymai skirti gydytojams onkologams radioterapeutams, fizikams, radiologijos technologams, dirbantiems onkologinę pagalbą teikiančiose Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos apskričių įstaigose

 

 

2010

4

23600

 

 

2011

3

17700

 

 

2012

3

17700

 

 

2013

5

29500

11.

IGRT spindulinė terapija (Image guided radiotherapy). Mokymai skirti gydytojams onkologams radioterapeutams, fizikams, radiologijos technologams, dirbantiems onkologinę pagalbą teikiančiose Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos apskričių įstaigose

 

 

2010

2

11800

 

 

2011

2

11800

 

 

2012

2

11800

12.

IMRT spindulinė terapija (Intensity-modulated radiation therapy). Mokymai skirti gydytojams onkologams radioterapeutams, fizikams, radiologijos technologams, dirbantiems onkologinę pagalbą teikiančiose Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos apskričių įstaigose

 

 

2009

3

17700

 

 

2010

3

17700

 

 

2011

3

17700

 

 

2012

3

17700

 

 

2013

3

17700

13.

Chemoterapijos ypatumai. Mokymai skirti gydytojams onkologams chemoterapeutams, onkologams radioterapeutams, dirbantiems onkologinę pagalbą teikiančiose Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos apskričių įstaigose

 

 

2009

2

11800

 

 

2010

2

11800

 

 

2011

1

5900

 

 

2012

1

5900

14.

Biologinės terapijos ypatumai. Mokymai skirti gydytojams onkologams chemoterapeutams, gydytojams vaikų hematologams, gydytojams onkologams radioterapeutams, gydytojams chirurgams, vidaus ligų gydytojams, dirbantiems onkologinę pagalbą teikiančiose Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos apskričių įstaigose

 

 

2009

2

11800

 

 

2010

2

11800

 

 

2011

2

11800

 

 

2012

2

11800

 

 

2013

2

11800

15.

Sveikatos specialistų (gydytojo radiologo, radiologijos technologo, medicinos fiziko), dirbančių kompleksinę onkologinę pagalbą teikiančiose Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigose, mokymas dirbti su pozitronų emisijos tomografu (PET) bei kita naujausia radiologinės diagnostikos aparatūra (SPECT CT, BMRT, skaitmeniniu mamografu ir kt.)

 

 

2010

1

103500

 

 

2011

2

207000

 

 

2012

2

187500

16.

Gydytojų onkologų radioterapeutų, gydytojų onkologų chemoterapeutų, gydytojų patologų, gydytojų chirurgų, gydytojų radiologų bei kitų specialistų, dirbančių Vilniaus universiteto Onkologijos institute, naujų technologijų diegimo srities mokymai užsienyje. Gydytojai, baigę šiuos mokymus, įgytas naujų technologijų srities žinias perduos visiems sveikatos priežiūros specialistams

 

 

2009

1

7000

 

 

2010

1

7000

 

 

2011

1

7000

 

 

2012

1

7000

 

 

2013

2

14000

17.

Mokslinės-praktinės konferencijos onkologijos tema, skirtos gydytojams onkologams chemoterapeutams, onkologams radioterapeutams, radiologams, radiologijos technologams, fizikams, šeimos gydytojams, gydytojams dermatovenerologams, gydytojams endokrinologams, gydytojams gastroenterologams, gydytojams pulmonologams, vidaus ligų gydytojams, gydytojams chirurgams, abdominalinės chirurgijos gydytojams, gydytojams urologams, gydytojams akušeriams ginekologams, gydytojams krūtinės chirurgams, gydytojams anesteziologams reanimatologams, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojams, gydytojams otorinolaringologams, gydytojams, turintiems teisę atlikti echoskopinius bei endoskopinius tyrimus

 

 

2012

160

250000

 

 

2013

160

250000

18.

IŠ VISO:

2009–2013

453

3634000

 

 

2009

86

505740

 

 

2010

93

644640

 

 

2011

92

736340

 

 

2012

92

966840

 

 

2013

90

780440

 

Punkto pakeitimai:

Nr. V-197, 2011-03-02, Žin., 2011, Nr. 29-1373 (2011-03-08), i. k. 1112250ISAK000V-197

Nr. V-847, 2012-09-07, Žin., 2012, Nr. 107-5451 (2012-09-14), i. k. 1122250ISAK000V-847

 

41.2.2. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė viešoji įstaiga Kauno klinikos

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas (preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Navikų diagnostikos (radiologijos, branduolinės medicinos, patologijos, molekulinės biologijos, endoskopijos ir kitų sričių žinių gilinimas) kursai, skirti gydytojams radiologams, gydytojams patologams, gydytojams gastroenterologams, gydytojams pulmonologams, gydytojams onkologams chemoterapeutams, gydytojams onkologams radioterapeutams, medicinos biologams, dirbantiems Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose onkologinę pagalbą teikiančiose sveikatos priežiūros įstaigose, gydytojai rezidentai

 

 

2009

15

105000

 

 

2010

15

105000

 

 

2011

15

105000

 

 

2012

15

105000

2.

Onkoradiologijos (ultragarsinių tyrimų, intervencinės echoskopijos, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso, intervencinės radiologijos mokymai) kursai, skirti gydytojams radiologams, dirbantiems Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose onkologinę pagalbą teikiančiose sveikatos priežiūros įstaigose, gydytojai rezidentai

 

 

2009

10

70000

 

 

2010

10

70000

 

 

2011

10

70000

 

 

2012

10

70000

3.

Navikų chirurginio gydymo kursai, skirti gydytojams, dirbantiems Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose onkologinę pagalbą teikiančiose sveikatos priežiūros įstaigose, gydytojai rezidentai

 

 

2009

8

56000

 

 

2010

8

56000

 

 

2011

8

56000

 

 

2012

8

56000

 

 

2013

10

70000

4.

Onkologinės radioterapijos (naujų technologijų įsisavinimas diegiant šiuolaikinę spindulinės terapijos įrangą onkologinę pagalbą teikiančiose sveikatos priežiūros įstaigose) kursai, skirti multidisciplininei komandai (gydytojai onkologai radioterapeutai, fizikai, radiologijos technologai), dirbančiai spindulinės terapijos srityje Kaune, Šiauliuose onkologinę pagalbą teikiančiose sveikatos priežiūros įstaigose, gydytojai rezidentai

 

 

2009

6

42000

 

 

2010

6

42000

 

 

2011

6

42000

 

 

2012

6

42000

 

 

2013

6

42000

5.

Onkologinės chemoterapijos (didelių dozių chemoterapijos diegimas į klinikinę praktiką) kursai, skirti gydytojams onkologams chemoterapeutams, gydytojams hematologams, gydytojams vaikų hematologams, dirbantiems VšĮ Kauno medicinos universiteto klinikose, gydytojai rezidentai

 

 

2009

6

42000

 

 

2010

6

42000

 

 

2011

6

42000

 

 

2012

6

42000

 

 

2013

6

42000

6.

Paliatyvaus gydymo ir skausmo malšinimo kursai, skirti gydytojams onkologams chemoterapeutams, gydytojams onkologams radioterapeutams, gydytojams neurologams, gydytojams anesteziologams reanimatologams, dirbantiems Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose onkologinę pagalbą teikiančiose sveikatos priežiūros įstaigose, gydytojai onkologai ir gydytojai rezidentai

 

 

2009

4

28000

 

 

2010

4

28000

 

 

2011

4

28000

 

 

2012

4

28000

 

 

2013

4

28000

7.

Kursai šeimos gydytojams, dirbantiems Kauno, Marijampolės, Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės, Telšių apskrityse, onkologijos srityje (navikų įtarimas, dalyvavimas gyventojų atrankinės patikros programose, žinios apie šalutinius specifinio gydymo reiškinius, paliatyvią priežiūrą ir skausmo gydymą), vidaus ligų gydytojai ir gydytojai rezidentai

 

 

2009

30

210000

 

 

2010

30

210000

 

 

2011

30

210000

 

 

2012

30

210000

 

 

2013

30

210000

8.

Naujų vėžio diagnostikos (radiologijos, navikų morfologijos, molekulinės biologijos, branduolinės medicinos, kt.), spindulinės terapijos, kaulų čiulpų transplantacijos, sudėtingų chirurginių metodų sričių metodų ir technologijų perėmimas. Mokymai skirti gydytojams onkologams radioterapeutams, gydytojams onkologams chemoterapeutams, gydytojams hematologams, gydytojams vaikų hematologams, vėžio diagnostikos sričių bei taikantiems chirurginį gydymą gydytojams, dirbantiems VšĮ Kauno medicinos universiteto klinikose, gydytojai genetikai, gydytojai rezidentai ir biologai

 

 

2009

8

56000

 

 

2010

8

56000

 

 

2011

8

56000

 

 

2012

8

56000

 

 

2013

8

56000

9.

Sveikų ir navikiškai pakitusių audinių genų raiškos pokyčių tyrimų metodai. Mokymai skirti medicinos biologams, gydytojams onkologams radioterapeutams, gydytojams onkologams chemoterapeutams, dirbantiems VšĮ Kauno medicinos universiteto klinikose, gydytojai rezidentai

 

 

2010

2

14000

10.

Navikinių audinių atsako į gydymą molekuliniai tyrimo metodai. Mokymai skirti medicinos biologams, gydytojams onkologams radioterapeutams, gydytojams onkologams chemoterapeutams, dirbantiems VšĮ Kauno medicinos universiteto klinikose, gydytojai rezidentai

 

 

2009

2

14000

 

 

2010

2

14000

 

 

2011

2

14000

 

 

2012

2

14000

11.

Stereotaksinė radioterapija. Mokymai skirti gydytojams onkologams radioterapeutams, fizikams, radiologijos technologams, dirbantiems VšĮ Kauno medicinos universiteto klinikose, gydytojai rezidentai

 

 

2009

2

14000

 

 

2010

2

14000

 

 

2011

2

14000

 

 

2012

2

14000

 

 

2013

1

7000

12.

IGRT spindulinė terapija (Image guided radiotherapy). Mokymai skirti gydytojams onkologams radioterapeutams, medicinos fizikams, radiologijos technologams, dirbantiems VšĮ Kauno medicinos universiteto klinikose, gydytojai rezidentai

 

 

2009

2

14000

 

 

2010

2

14000

 

 

2011

2

14000

13.

IMRT spinduline terapija (Intensity-modulated radiation therapy). Mokymai skirti gydytojams onkologams radioterapeutams, fizikams, radiologijos technologams, dirbantiems VšĮ Kauno medicinos universiteto klinikose, gydytojai rezidentai

 

 

2009

3

21000

 

 

2010

3

21000

 

 

2011

3

21000

 

 

2012

3

21000

 

 

2013

3

21000

14.

Intraarterinės chemoterapijos įsisavinimas. Mokymai skirti gydytojams onkologams chemoterapeutams, gydytojams vaikų hematologams, intervencinės radiologijos specialistams, dirbantiems Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose onkologinę pagalbą teikiančiose sveikatos priežiūros įstaigose, gydytojai rezidentai

 

 

2009

2

14000

 

 

2010

2

14000

 

 

2011

2

14000

15.

Biologinės terapijos ypatumų įsisavinimas. Mokymai skirti gydytojams onkologams chemoterapeutams, gydytojams hematologams, gydytojams vaikų hematologams, dirbantiems Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose onkologinę pagalbą teikiančiose sveikatos priežiūros įstaigose, gydytojai rezidentai

 

 

2009

2

14000

 

 

2010

2

14000

 

 

2011

2

14000

 

 

2012

2

14000

 

 

2013

2

14000

16.

Taikinių diagnostikos ir terapijos onkohematologijoje ypatumų įsisavinimo kursas, skirtas gydytojams hematologams, gydytojams vaikų hematologams, dirbantiems VšĮ Kauno medicinos universiteto klinikose, gydytojai rezidentai

 

 

2009

1

7000

 

 

2010

1

7000

 

 

2011

1

7000

 

 

2012

1

7000

 

 

2013

1

7000

17.

Sveikatos specialistų (gydytojo radiologo, fiziko, vaistininko, radiologijos technologų, PET eksperto), dirbančių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje viešojoje įstaigoje Kauno klinikose, apmokymas dirbti su pozitronų emisijos tomografu (PET)

 

 

2010

5

498000

18.

Gydytojų onkologų radioterapeutų, gydytojų onkologų chemoterapeutai, gydytojo patologo, gydytojo chirurgo, dirbančių VšĮ Kauno medicinos universiteto klinikose, kurie vėliau apmokys visus sveikatos specialistus naujų technologijų diegimo srityje, gydytojai rezidentai

 

 

2009

1

7000

 

 

2010

1

7000

 

 

2011

1

7000

 

 

2012

1

7000

 

 

2013

2

14000

 

IŠ VISO:

2009–2013

484

3851000

 

 

2009

102

714000

 

 

2010

109

1 226000

 

 

2011

102

714000

 

 

2012

98

686000

 

 

2013

73

511000

 

Punkto pakeitimai:

Nr. V-197, 2011-03-02, Žin., 2011, Nr. 29-1373 (2011-03-08), i. k. 1112250ISAK000V-197

Nr. V-847, 2012-09-07, Žin., 2012, Nr. 107-5451 (2012-09-14), i. k. 1122250ISAK000V-847

 

41.2.3. Higienos institutas

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas (preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų stažuotės Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės ir Šveicarijos Konfederacijos mokymo ir sveikatos priežiūros įstaigose žalingų įpročių įtakos onkologiniams susirgimams, onkologinių ligų prevencijos srityse

 

 

2009

5

40500

 

 

2010

5

44550

 

 

2011

5

49000

 

 

2012

5

54000

 

 

2013

5

60000

2.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų dalyvavimas mokslinėse praktinėse konferencijose žalingų įpročių įtakos onkologiniams susirgimams, onkologinių ligų prevencijos tema

 

 

2009

75

33000

 

 

2010

75

38000

 

 

2011

75

43000

 

 

2012

75

48000

 

 

2013

75

49695

3.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacijos kėlimas kursuose žalingų įpročių įtakos onkologiniams susirgimams, onkologinių ligų prevencijos srityse

 

 

2009

25

20000

 

 

2010

25

22000

 

 

2011

25

24000

 

 

2012

25

26000

 

 

2013

25

28000

4.

Specializuoti anglų kalbos kursai visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems onkologinių ligų srityje

 

 

2009

10

20000

 

 

2010

10

20000

 

 

2011

10

20000

 

 

2012

10

20000

 

 

2013

10

20000

 

IŠ VISO:

2009–2013

575

679745

 

 

2009

115

113500

 

 

2010

115

124550

 

 

2011

115

136000

 

 

2012

115

148000

 

 

2013

115

157695

 

Punkto pakeitimai:

Nr. V-392, 2010-05-05, Žin., 2010, Nr. 55-2699 (2010-05-13), i. k. 1102250ISAK000V-392

 

41.3. Traumų ir kitų išorinių mirties priežasčių sąlygotų buklių sritis:

41.3.1. Ekstremalių sveikatai situacijų centras

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas (preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Pažangus gyvybės palaikymas traumos atveju (ATLS)

1) Rajono ligoninėje, teikiančioje pagalbą dėl traumų ir kitų išorinių priežasčių, norint užtikrinti darbą 24 val. per parą, 5 žmonės turi būti baigę ATLS kursą – iš viso apie 200 žmonių (40 rajono ligoninių x 5 žm.).

2) Pirmojo lygio traumos centre – apie 150 žmonių (6 traumos centrai x 25 žm.).

3) Antrojo ir trečiojo lygio Traumos centruose – po 30 ATLS kursą baigusių žmonių (visi traumos komandos nariai). Iš viso 210 žmonių (penkiuose trečio ir dvejuose antro lygio traumos centruose). 560 asm. x 3450 Lt = 1932000 Lt

 

 

2009

148

510600

 

 

2010

100

345000

 

 

2011

100

345000

 

 

2012

100

345000

 

 

2013

112

386400

2.

Skubiosios medicinos pagalbos pagrindų kursai

1) Pirmojo, antrojo, trečiojo lygio traumos centruose ir rajono ligoninėse, teikiančiose pagalbą dėl traumų ir kitų išorinių priežasčių, norint užtikrinti darbą 24 val. per parą, – po 30 žmonių (traumos komandos nariai), baigusių Skubiosios medicinos pagalbos pagrindų kursą. 53 ASPĮ – 1590 žmonių.

2) Visi 1 punkte išvardytų ASPĮ Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių gydytojai, slaugytojai ir paramedikai (išskyrus traumos komandos narius) – 600 žmonių.

3) 258 GMP brigadų, išvykstančių teikti pagalbą traumų atvejais, nariai (gydytojas, slaugytojas ar paramedikas), 258 x 2 x 5 = 2580 žmonių. Iš jų 1480 žmonių mokėsi skubiosios medicinos pagalbos pagrindų, dalyvaudami Europos socialinio fondo finansuojamame pagal 2004–2006 m Bendrojo programavimo dokumento II prioriteto „Žmogiškųjų išteklių plėtra“ 2.2 priemonę „Darbo jėgos kompetencijos ir gebėjimo prisitaikyti prie pokyčių ugdymas“ projekte. 2580 – 1480 = 1100 žmonių. 3290 asm. x 1400 Lt = 4606000 Lt

 

 

2009

926

1296400

 

 

2010

590

826000

 

 

2011

590

826000

 

 

2012

590

826000

 

 

2013

594

831600

3.

Ikistacionarinės specializuotos pagalbos traumų atvejais (PHTLS) kursai

1) 258 GMP brigadų, išvykstančių teikti pagalbą traumų atvejais, nariai (gydytojas arba

slaugytojas), 258 x 1 x 5 = 1290 žmonių. Iš jų 500 žmonių mokėsi pradinės pagalbos ištikus traumai specializuotose kursuose, dalyvaudami Europos socialinio fondo finansuojamame pagal 2004–2006 m. Bendrojo programavimo dokumento II prioriteto „Žmogiškųjų išteklių plėtra“ 2.2 priemonę „Darbo jėgos kompetencijos ir gebėjimo prisitaikyti prie pokyčių ugdymas“ projekte. 1290 – 500 = 790 žmonių.

2) Visų pirmojo, antrojo, trečiojo lygio traumos centrų ir rajono ligoninių, teikiančių pagalbą dėl traumų ir kitų išorinių priežasčių, Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių gydytojai, slaugytojai ir paramedikai (išskyrus traumos komandos narius) – 600 žmonių.

1390 asm. x 2750 Lt = 3822500 Lt

 

 

2009

394

1083500

 

 

2010

250

687500

 

 

2011

250

687500

 

 

2012

250

687500

 

 

2013

246

676500

4.

Specializuoto suaugusiųjų gaivinimo (ACLS) kursai

1) Pirmojo, antrojo, trečiojo lygio traumos centruose ir rajono ligoninėse, teikiančiose pagalbą dėl traumų ir kitų išorinių priežasčių, norint užtikrinti darbą 24 val. per parą, – po 30 žmonių (traumos komandos nariai), baigusių specializuoto suaugusiųjų gaivinimo (ACLS) kursą. 53 ASPĮ – 1590 žmonių.

2) Visi 1 punkte išvardytų ASPĮ Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių gydytojai, slaugytojai ir paramedikai (išskyrus traumos komandos narius) – 570.

3) 258 GMP brigadų, išvykstančių teikti pagalbą traumų atvejais, gydytojai ir slaugytojai, 258 x 1 x 5 = 1290 žmonių.

3154 asm. x 2200 Lt = 6933986 Lt

 

 

2009

744

1636800

 

 

2010

600

1320000

 

 

2011

600

1320000

 

 

2012

600

1320000

 

 

2013

610

1342000

 

IŠ VISO:

2009–2013

8394

17299300

 

 

2009

2212

4740200

 

 

2010

1540

3178500

 

 

2011

1540

3178500

 

 

2012

1540

3178500

 

 

2013

1562

3236500

 

41.3.2. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas (preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų stažuotės Europos Sąjungos Europos ekonominės erdvės ir Šveicarijos Konfederacijos mokymo ir sveikatos priežiūros įstaigose traumų ir kitų išorinės mirties priežasčių sąlygojamų buklių prevencijos srityje

 

 

2009

5

40500

 

 

2010

5

44550

 

 

2011

5

49000

 

 

2012

5

54000

 

 

2013

5

60000

2.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų dalyvavimas mokslinėse praktinėse konferencijose traumų ir kitų išorinės mirties priežasčių sąlygojamų buklių prevencijos tema

 

 

2009

75

33000

 

 

2010

75

38000

 

 

2011

75

43000

 

 

2012

75

48000

 

 

2013

75

49695

3.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacijos kėlimas kursuose traumų ir kitų išorinės mirties priežasčių sąlygojamų buklių prevencijos srityje

 

 

2009

25

20000

 

 

2010

25

22000

 

 

2011

25

24000

 

 

2012

25

26000

 

 

2013

25

28000

4.

Specializuoti anglų kalbos kursai visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems traumų ir kitų išorinių mirties priežasčių sąlygojamų buklių prevencijos srityje

 

 

2009

10

20000

 

 

2010

10

20000

 

 

2011

10

20000

 

 

2012

10

20000

 

 

2013

10

20000

 

Iš viso:

2009–2013

575

679745

 

 

2009

115

113500

 

 

2010

115

124550

 

 

2011

115

136000

 

 

2012

115

148000

 

 

2013

115

157695

 

Punkto pakeitimai:

Nr. V-392, 2010-05-05, Žin., 2010, Nr. 55-2699 (2010-05-13), i. k. 1102250ISAK000V-392

 

41.4. Psichikos sveikatos priežiūros sritis:

41.4.1. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė viešoji įstaiga Kauno klinikos

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas (preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Psichologinės pagalbos įgūdžiai teikiant skubią medicinos pagalbą – mokymo programa Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių ir GMP medikams, dirbantiems Klaipėdos, Telšių, Tauragės, Marijampolės, Alytaus ir Kauno apskrityse esančiose sveikatos priežiūros įstaigose

 

 

2009

345

1138500

 

 

2010

345

1138500

 

 

2011

345

1138500

 

 

2012

345

1138500

 

 

2013

345

1138500

2.

Veiksmų taktika savižudybės, smurto, prievartos atvejais – mokymo programa Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių ir GMP medikams, dirbantiems Klaipėdos, Telšių, Tauragės, Marijampolės, Alytaus ir Kauno apskrityse esančiose sveikatos priežiūros įstaigose

 

 

2009

345

303600

 

 

2010

345

303600

 

 

2011

345

303600

 

 

2012

345

303600

 

 

2013

345

303600

 

IS VISO:

2009–2013

3450

7210500

 

 

2009

690

1442100

 

 

2010

690

1442100

 

 

2011

690

1442100

 

 

2012

690

1442100

 

 

2013

690

1442100

 

Punkto pakeitimai:

Nr. V-197, 2011-03-02, Žin., 2011, Nr. 29-1373 (2011-03-08), i. k. 1112250ISAK000V-197

 

41.4.2. VšĮ Vilniaus universiteto Vaikų ligoninė (Vaiko raidos centras)

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas

(preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Vaikų, veikiamų raidos ir psichikos sutrikimų rizikos veiksnių, atranka ir ankstyvoji sutrikimų diagnostika – mokymo programa pirminę sveikatos priežiūrą vykdantiems specialistams (šeimos gydytojams, slaugytojams, vaikų ligų gydytojams)

 

 

2009

10

30000

 

 

2010

10

30000

 

 

2011

10

30000

 

 

2012

10

30000

 

 

2013

10

30000

2.

Vaikų, paauglių ir jaunuolių psichikos ir elgesio sutrikimų diagnostika ir gydymas – mokymo programa, skirta gydytojams vaikų ir paauglių psichiatrams, gydytojams psichiatrams, psichologams, socialiniams darbuotojams, slaugytojams.

 

 

2009

10

10000

 

 

2010

26

26000

 

 

2011

26

26000

 

 

2012

26

26000

 

 

2013

12

12000

3.

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios diagnostikos ir ankstyvosios reabilitacijos metodai ir komandinis darbas – mokymo programa, skirta specialistams, dirbantiems vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos sistemoje: vaikų ligų gydytojams, vaikų neurologams, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojams, psichologams, logopedams, kineziterapeutams, kineziterapeutų padėjėjams, slaugytojams, ergoterapeutams, spec. pedagogams (surdopedagogams, tiflopedagogams, Montessori pedagogams), socialiniams darbuotojams

 

 

2009

84

45020

 

 

2010

84

45020

 

 

2011

84

45020

 

 

2012

84

45020

 

 

2013

84

45020

4.

Šeimų psichologinis konsultavimas ir šeimos terapijos pagrindai – mokymo programa, skirta psichologams, gydytojams vaikų ir paauglių psichiatrams, vaikų ligų gydytojams, šeimos gydytojams, psichiatrams, socialiniams darbuotojams, slaugytojams

 

 

2009

30

63600

 

 

2010

30

63600

 

 

2011

30

63600

 

 

2012

30

63600

 

 

2013

30

63600

 

IŠ VISO:

2009–2013

720

793100

 

 

2009

134

148620

 

 

2010

150

164620

 

 

2011

150

164620

 

 

2012

150

164620

 

 

2013

136

150620“.

 

Punkto pakeitimai:

Nr. V-197, 2011-03-02, Žin., 2011, Nr. 29-1373 (2011-03-08), i. k. 1112250ISAK000V-197

 

41.4.3. VšĮ Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas (preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Psichologinės pagalbos įgūdžiai teikiant skubią medicinos pagalbą – mokymo programa Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių ir GMP medikams, dirbantiems Vilniaus, Utenos, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse esančiose sveikatos priežiūros įstaigose

 

 

2009

345

1138500

 

 

2010

345

1138500

 

 

2011

345

1138500

 

 

2012

345

1138500

 

 

2013

345

1138500

2.

Veiksmų taktika savižudybės, smurto, prievartos atvejais – mokymo programa Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių ir GMP medikams, dirbantiems Vilniaus, Utenos, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse esančiose sveikatos priežiūros įstaigose

 

 

2009

345

303600

 

 

2010

345

303600

 

 

2011

345

303600

 

 

2012

345

303600

 

 

2013

345

303600

3.

Naujų psichosocialinės reabilitacijos metodų mokymas, skirtas sveikatos specialistams, teikiantiems bendruomenines psichikos sveikatos priežiūros paslaugas

 

 

2010

50

127200

 

 

2011

50

127200

 

 

2012

50

127200

 

IŠ VISO:

2009–2013

3600

7592100

 

 

2009

690

1442100

 

 

2010

740

1569300

 

 

2011

740

1569300

 

 

2012

740

1569300

 

 

2013

690

1442100

 

41.4.4. Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centras

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas (preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Trumpai trunkantys psichosocialinės pagalbos metodai, taikomi vaikams ir suaugusiesiems pirminėje sveikatos priežiūroje – mokymo programa, skirta slaugytojams

 

 

2010

50

63600

 

 

2011

50

63600

 

 

2012

50

63600

 

 

 

IŠ VISO:

2010–2012

150

190800

 

41.4.5. Valstybinis psichikos sveikatos centras

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas

(preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Sprendimų siekiamojo konsultavimo kursai, skirti ambulatorinę ir stacionarinę psichikos sveikatos priežiūrą vykdantiems specialistams, šeimos gydytojams ir pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiantiems specialistams (vidaus ligų gydytojams, vaikų ligų gydytojams, gydytojams akušeriams ginekologams, gydytojams chirurgams, akušeriams, slaugytojams)

 

 

2009

200

254400

 

 

2010

200

254400

 

 

2011

200

254400

2.

Komandinio darbo (atvejo vadyba, krizių intervencija) kursai, skirti ambulatorinę ir stacionarinę psichikos sveikatos priežiūrą vykdantiems specialistams

 

 

2009

100

127200

 

 

2010

100

127200

 

 

2011

100

127200

3.

Kompiuterinio raštingumo kursai ambulatorinę ir stacionarinę psichikos sveikatos priežiūrą vykdantiems specialistams

 

 

2009

36

22896

 

 

2010

36

22896

 

 

2011

36

22896

 

 

2012

36

22896

4.

Specializuoti anglų kalbos kursai, skirti ambulatorinę ir stacionarinę psichikos sveikatos priežiūrą vykdantiems specialistams

 

 

2009

18

22896

 

 

2010

18

22896

 

 

2011

18

22896

 

 

2012

18

22896

5.

Psichikos sveikatos priežiūros specialistų (gydytojų vaikų ir paauglių psichiatrų, gydytojų psichiatrų, psichologų, socialinių darbuotojų, psichikos sveikatos slaugytojų) dalyvavimas tarptautinėse mokslinėse praktinėse konferencijose

 

 

2009

40

165760

 

 

2010

20

105760

 

 

2011

20

105760

 

 

2012

20

105760

 

 

2013

20

105760

6.

Lektorių ir sveikatos specialistų dalyvavimas tarptautinėje konferencijoje Vilniuje „Vaikų psichikos sveikata Europos Sąjungoje“ 2009 m.

 

 

2009

55

100000

7.

Kognityvinės elgesio terapijos kursai, skirti gydytojams psichiatrams, gydytojams vaikų ir paauglių psichiatrams, psichologams, psichoterapeutams, šeimos gydytojams, vidaus ligų gydytojams, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojams, gydytojams neurologams, gydytojams vaikų neurologams

 

 

2009

15

103350

 

 

2010

15

103350

 

 

2012

40

120000

 

 

2013

40

120000

8.

Psichikos sveikatos stiprinimo ir psichikos sutrikimų prevencijos moksliniai pagrindai ir praktinis taikymas – mokymo programa, skirta visuomenės sveikatos specialistams

 

 

2010

10

12720

 

 

2011

10

12720

 

 

2012

10

12720

9.

Psichikos sveikatos priežiūra bendrosios medicinos srityje: praktiniai diagnostikos ir gydymo klausimai – mokymo programa, skirta stacionarinės asmens sveikatos priežiūros srityje dirbantiems specialistams

 

 

2009

36

19080

 

 

2010

36

19080

 

 

2011

36

19080

 

 

2012

36

19080

 

 

2013

36

19080

10.

IŠ VISO:

2009–2013

1611

2597028

 

 

2009

500

815582

 

 

2010

435

668302

 

 

2011

420

564952

 

 

2012

160

303352

 

 

2013

96

244840

 

 

Punkto pakeitimai:

Nr. V-197, 2011-03-02, Žin., 2011, Nr. 29-1373 (2011-03-08), i. k. 1112250ISAK000V-197

Nr. V-847, 2012-09-07, Žin., 2012, Nr. 107-5451 (2012-09-14), i. k. 1122250ISAK000V-847

 

41.4.6. Higienos institutas

 

Eil. Nr.

Priemonės uždaviniui įgyvendinti

Priemonės vykdymo metai

Numatomas pasiekti rezultatas (preliminarus sveikatos specialistų skaičius)

Preliminarus lėšų poreikis (litais)

1.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų stažuotės Europos Sąjungos Europos ekonominės erdvės ir Šveicarijos Konfederacijos mokymo ir sveikatos priežiūros įstaigose psichikos sveikatos stiprinimo, psichikos sutrikimų, įskaitant ir priklausomybės ligų prevenciją, srityse

 

 

2009

5

40500

 

 

2010

5

44550

 

 

2011

5

49000

 

 

2012

5

54000

 

 

2013

5

60000

2.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų dalyvavimas mokslinėse praktinėse konferencijose psichikos sveikatos stiprinimo, psichikos sutrikimų, įskaitant ir priklausomybės ligų prevenciją, tema

 

 

2009

75

33000

 

 

2010

75

38000

 

 

2011

75

43000

 

 

2012

75

48000

 

 

2013

75

49695

3.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacijos kėlimas kursuose psichikos sveikatos stiprinimo, psichikos sutrikimų, įskaitant ir priklausomybės ligų prevenciją, srityse

 

 

2009

25

20000

 

 

2010

25

22000

 

 

2011

25

24000

 

 

2012

25

26000

 

 

2013

25

28000

4.

Psichikos sveikatos stiprinimo ir psichikos sutrikimų prevencijos moksliniai pagrindai ir praktinis taikymas – mokymo programa visuomenės sveikatos priežiūros specialistams

 

 

2010

15

18980

 

 

2011

15

18980

 

 

2012

15

18980

5.

Specializuoti anglų kalbos kursai visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems psichikos sveikatos priežiūros srityje

 

 

2009

10

20000

 

 

2010

10

20000

 

 

2011

10

20000

 

 

2012

10

20000

 

 

2013

10

20000

 

IŠ VISO:

2009–2013

620

736685

 

 

2009

115

113500

 

 

2010

130

143530

 

 

2011

130

154980

 

 

2012

130

166980

 

 

2013

115

157695

 

Punkto pakeitimai:

Nr. V-392, 2010-05-05, Žin., 2010, Nr. 55-2699 (2010-05-13), i. k. 1102250ISAK000V-392

 

IX. NUMATOMI FINANSAVIMO ŠALTINIAI IR LĖŠŲ POREIKIS

 

42. Numatomi programos finansavimo šaltiniai: Europos socialinio fondo lėšos, skiriamos pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioritetą „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“, Lietuvos bendrojo finansavimo lėšos, sveikatos priežiūros įstaigų lėšos.

43. Programos vykdymui numatomas preliminarus lėšų poreikis yra 62 mln. Lt. ir skaičiuotas pagal esamas rinkos kainas, iš jų:

 

Eil. Nr.

Programos vykdymo sritys

Preliminarus lėšų poreikis

1.

Širdies ir kraujagyslių ligų sričiai

16,3 mln. Lt

2.

Onkologinių ligų sričiai

8,2 mln. Lt

3.

Traumų ir kitų išorinių mirties priežasčių sąlygotų būklių sričiai

18 mln. Lt

4.

Psichikos sveikatos sričiai

19,2 mln. Lt

 

_________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-392, 2010-05-05, Žin., 2010, Nr. 55-2699 (2010-05-13), i. k. 1102250ISAK000V-392

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. balandžio 25 d. įsakymo Nr. V-334 "Dėl Sveikatos specialistų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimo programos tvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-674, 2010-07-28, Žin., 2010, Nr. 93-4927 (2010-08-05), i. k. 1102250ISAK000V-674

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. balandžio 25 d. įsakymo Nr. V-334 "Dėl Sveikatos specialistų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimo programos patvirtinimo" pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-197, 2011-03-02, Žin., 2011, Nr. 29-1373 (2011-03-08), i. k. 1112250ISAK000V-197

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. balandžio 25 d. įsakymo Nr. V-334 "Dėl Sveikatos specialistų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimo programos patvirtinimo" pakeitimo

 

4.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-847, 2012-09-07, Žin., 2012, Nr. 107-5451 (2012-09-14), i. k. 1122250ISAK000V-847

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. balandžio 25 d. įsakymo Nr. V-334 "Dėl Sveikatos specialistų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimo programos patvirtinimo" pakeitimo

 

5.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-914, 2012-09-28, Žin., 2012, Nr. 116-5885 (2012-10-06), i. k. 1122250ISAK000V-914

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. balandžio 25 d. įsakymo Nr. V-334 "Dėl Sveikatos specialistų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimo programos patvirtinimo" pakeitimo