Suvestinė redakcija nuo 2015-07-01 iki 2017-05-19

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2005, Nr. 22-686, i. k. 1052210ISAK00003-36

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

 

DĖL PERVAŽŲ ĮRENGIMO IR NAUDOJIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2005 m. sausio 27 d. Nr. 3-36

 

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodekso 21 straipsnio 4 dalimi:

Preambulės pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

1. Tvirtinu Pervažų įrengimo ir naudojimo taisykles (pridedama).

2. Nustatau, kad Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklės įsigalioja nuo 2005 m. balandžio 1 d.

3. Neteko galios nuo 2015-07-01

Punkto naikinimas:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

 

 

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                                   ZIGMANTAS BALČYTIS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2005 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. 3-36

 

 

PERVAŽŲ ĮRENGIMO IR NAUDOJIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

1. Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato pagrindinius geležinkelio pervažų ir geležinkelio perėjų įrengimo, panaikinimo, naudojimo, priežiūros, remonto ir gyvulių ar paukščių varymo per geležinkelio kelius reikalavimus.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

2. Taisyklių reikalavimai taikomi visoms veikiančioms ir projektuojamoms geležinkelio pervažoms, geležinkelio perėjoms ir jas prižiūrinčiam personalui, išskyrus geležinkelio perėjas, skirtas geležinkelių infrastruktūros valdytojo, geležinkelio įmonės (vežėjo) ar kitos įmonės darbuotojams pereiti per geležinkelio kelią (kelius) viename lygyje.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

3. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

 

Atitveriamoji signalizacija – šviesoforai (traukiniams ir manevriniams sąstatams), pastatyti prieš pervažą ir valdomi pervažininko arba veikiantys automatiškai; kaip atitveriamieji gali būti panaudoti artimiausieji tarpstočio šviesoforai, taip pat įleidžiamieji, išleidžiamieji, įspėjamieji, tarpstočio, maršruto ir manevrų šviesoforai, įrengus būtiną sąryšį.

 

Automatinė šviesoforų signalizacija – sistema, susidedanti iš pervažos šviesoforų, bėgių elektros grandinių arba kelio daviklių (pervažos ruožo) ir valdymo aparatūros, užtikrinančios pranešimo perdavimą į pervažą ir garso bei šviesos signalizacijos įjungimą įvažiavus traukiniui į pervažos ruožą. Traukiniui išvažiavus iš pervažos, garso ir šviesos signalizacija išsijungia automatiškai; ši signalizacija gali būti su baltu mirksimuoju žiburiu pervažos šviesoforuose; sergimosiose pervažose automatinė šviesoforų signalizacija naudojama kartu su automatiniais ar pusiau automatiniais užtvarais.

 

Automatiniai užtvarai – užtvarų užkardai nuleidžiami automatiškai, praėjus apskaičiuotam laikui nuo traukinio įvažiavimo į pervažos ruožą ir užsidegus pervažos šviesoforų raudoniems žiburiams. Užkardai pakeliami taip pat automatiškai, traukiniui išvažiavus iš pervažos; tuo metu pervažos šviesoforų raudoni žiburiai užgęsta.

 

Elektriniai užtvarai – užtvarų užkardus nuleidžia pervažininkas, gavęs pranešamąjį signalą ir nuspaudęs specialų mygtuką; užtvarų užkardus pakelia pervažininkas, grąžindamas šį mygtuką į pradinę padėtį traukiniui pervažiavus pervažą.

Geležinkelio perėja (toliau – perėja) – pėsčiųjų ėjimo per geležinkelio kelią vieta.

Geležinkelio perėjos riba – linija, kuri sutampa su perėjos klojinio kraštais ir linijomis, kertančiomis pėsčiųjų taką per informacinio stendo „Geležinkelio perėja“ pastatymo ašį.

Geležinkelio perėjos ruožas – prieš perėją esantis geležinkelio kelio ruožas, kuriame įrengtos bėgių grandinės arba kelio jutikliai.

 

Pervaža – geležinkelio kelio susikirtimo su automobilių keliu viename lygyje vieta.

 

Mechaniniai užtvarai – mechaninės pavaros, kuriomis naudodamasis pervažininkas rankiniu būdu pakelia ir nuleidžia užtvarų užkardus.

 

Pagrindiniai keliai – tarpstočių ir stočių geležinkelių keliai – tiesioginė tarpstočių kelių, dažniausiai per iešmus einančių tiesiai, tąsa.

 

Pervažos riba – linija, kertanti automobilių kelią užtvaro ašyje, o kur jo nėra – kelio ženklo 138 „Vienkelis geležinkelis“ ar 139 „Daugiakelis geležinkelis“ pastatymo ašyje.

 

Pervažos ruožas – prieš pervažą esantis geležinkelio kelio ruožas su įrengtomis bėgių elektros grandinėmis arba su kelio davikliais; jo ilgis apskaičiuojamas atsižvelgiant į traukinių greitį ir pervažos važiuojamosios dalies ilgį, kad laiku būtų perduotas pranešimas į pervažą apie traukinio artėjimą ir būtų įmanoma automatiškai valdyti pervažos signalizaciją ir užtvarus, jei pervažoje jie įrengti.

 

Pervažos signalizacija – bendras geležinkelių pervažose naudojamų įvairių signalizacijos sistemų pavadinimas: pranešamoji su elektriniais užtvarais, automatinė šviesoforų, automatinė šviesoforų su automatiniais arba pusiau automatiniais užtvarais; šviesoforų (kelių transporto priemonių vairuotojams) ir garso (pėstiesiems) signalizacija, bėgių elektros grandinių arba kelio daviklių bei signalizacijos valdymo aparatūra ir įrenginiai.

 

Pranešamoji signalizacija pervažos signalizacijos sistema, kai pervažininkui apie artėjantį traukinį pranešama telefonu ar specialiais garsiniais ir optiniais signalais; pervažos apsaugos technines priemones įjungia ir išjungia pervažininkas.

 

Pusiau automatiniai užtvarai – užtvarų užkardai nuleidžiami automatiškai, įvažiavus traukiniui į pervažos ruožą arba įjungus traukiniui leidžiamąjį signalą ir užblokavus maršrutą, arba stoties budėtojui nuspaudus specialų mygtuką; užtvarų užkardai pakeliami pervažininkui nuspaudus specialų mygtuką.

 

Rankinis užkardas – atidaryti užkardai yra lygiagretūs su automobilių kelio važiuojamąja dalimi; norėdamas sustabdyti automobilių eismą, pervažininkas užtveria automobilių kelio važiuojamąją dalį užkardais, pasukęs juos rankomis.

 

Šviesoforų signalizacija – sistema, signalizuojanti į automobilių kelio pusę traukiniui įvažiavus į pervažos ruožą; gali būti naudojama tik privažiuojamuosiuose geležinkelio keliuose, kur leidžiama riedmenims manevruoti, jeigu negalima įrengti normalių (apskaičiuoto ilgio) pervažos ruožų; manevrų vadovui nuspaudus ant šviesoforo stiebo esančiame valdymo skydelyje mygtuką arba įvažiavus riedmenims į trumpą pervažos ruožą, įsijungia pervažos šviesoforų raudoni žiburiai ir garso signalai, o manevrų šviesofore užgęsta raudonas ir užsidega baltas žiburys. Sąstatui pervažiavus pervažą, pradinius signalus įjungia manevrų vadovas arba tai įvyksta automatiškai, riedmenims išvažiavus iš trumpo pervažos ruožo.

 

Tamsus paros metas – laiko tarpas nuo saulėlydžio iki saulėtekio.

 

Užtvaras – įrenginys, skirtas automobilių kelio važiuojamajai daliai užtverti ir transporto priemonių (pėsčiųjų) eismui per pervažą sustabdyti; sudarytas iš užkardo ir pavaros; kai pervažoje įrengta šviesoforų signalizacija, užtvarai yra dubliuojantis įrenginys, atitveriantis pervažą nuo transporto priemonių (pėsčiųjų).

 

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

4. Kitos Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme, Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodekse (toliau – Geležinkelių transporto kodeksas), Lietuvos Respublikos kelių įstatyme, Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto eismo saugos įstatyme, Kelių eismo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950 „Dėl Kelių eismo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Kelių eismo taisyklės), Techninio geležinkelių naudojimo nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1996 m. rugsėjo 20 d. įsakymu Nr. 297 „Dėl Techninio geležinkelių naudojimo nuostatų patvirtinimo“ (toliau – Techninio geležinkelių naudojimo nuostatai), Geležinkelių eismo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1999 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 452 „Dėl Geležinkelių eismo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Geležinkelio eismo taisyklės), ir kituose teisės aktuose.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

5. Horizontalųjį ir vertikalųjį ženklinimą, visų kelio ženklų, pervažų šviesoforų ir perėjos šviesoforų su pėsčiųjų simboliu įrengimą reglamentuoja šie teisės aktai:

5.1. Kelių šviesoforų įrengimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 3-81 „Dėl Kelių šviesoforų įrengimo taisyklių patvirtinimo“;

5.2. Kelių horizontaliojo ženklinimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 3-82 „Dėl Kelių horizontaliojo ženklinimo taisyklių patvirtinimo“;

5.3. Kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 3-83 „Dėl Kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklių patvirtinimo“.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

6. Neteko galios nuo 2015-07-01

Punkto naikinimas:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

II. PERVAŽŲ KLASIFIKACIJA. PERVAŽŲ KATEGORIJOS NUSTATYMO TVARKA. PERVAŽŲ PRIEŽIŪROS TVARKA

 

 

7. Pagal automobilių kelių reikšmę, pervažos skirstomos į:

 

7.1. viešojo naudojimo pervažas – geležinkelių sankirtas su valstybinės ir vietinės reikšmės automobilių keliais;

 

7.2. neviešojo naudojimo pervažas – geležinkelių sankirtas su automobilių keliais, kurie priklauso įmonėms, gamykloms, fiziniams ar juridiniams asmenims.

 

8. Privažiuojamųjų geležinkelio kelių pervažos skirstomos pagal šių Taisyklių 7 punkte išvardytus kriterijus.

 

9. Įmonės teritorijoje esančios geležinkelio kelių ir įmonės darbui skirtų kelių sankirtos vadinamos technologinėmis pervažomis ir į Lietuvos Respublikos geležinkelių infrastruktūros registrą neįtraukiamos. Eismo saugumą šiose pervažose užtikrina įmonės administracija. Šių pervažų įrengimo, naudojimo, priežiūros, remonto ir eismo per jas reikalavimus nustato geležinkelių infrastruktūros valdytojas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

10. Pagal Techninio geležinkelių naudojimo nuostatų 5.5.4 punktą pervažos skirstomos į reguliuojamąsias ir nereguliuojamąsias.

 

Reguliuojamosios pervažos turi signalizacijos įrenginius, įspėjančius kelių transporto priemonių vairuotojus apie artėjančius traukinius, arba yra be signalizacijos įrenginių, bet prižiūrimos pervažininkų. Budinčių pervažininkų prižiūrimos pervažos vadinamos sergimosiomis pervažomis, o neprižiūrimos – nesergimosiomis.

 

Pervažos, neturinčios signalizacijos įrenginių ir neprižiūrimos pervažininkų, priskiriamos prie nereguliuojamųjų. Saugaus eismo per šias pervažas galimybes nustato kelių transporto priemonės vairuotojas.

 

11. Pagal transporto priemonių intensyvumą viešojo naudojimo geležinkelio pervažos skirstomos į keturias kategorijas:

 

 

 

1 lentelė

 

 

 

Traukinių eismo intensyvumas pagrindiniu keliu (iš viso abiem kryptimis traukinių per parą)

Kelių transporto priemonių eismo intensyvumas (iš viso abiem kryptimis automobilių per parą)

Iki 250 imtinai

251-700

701-3000

3001-7000

7000 ir daugiau

Iki 16 imtinai, taip pat per visus stoties arba privažiuojamuosius kelius

IV

IV

IV

III

II

17-50

IV

IV

III

II

I

51-100

IV

III

II

I

I

Daugiau kaip 100

III

II

II

I

I

 

12. Traukinių ir kelių transporto priemonių eismo intensyvumą, pervažos darbo sąlygas tikrina geležinkelių infrastruktūros valdytojas pagal poreikį, bet ne rečiau kaip 1 kartą per metus. Traukinių eismo intensyvumas nustatomas pagal nagrinėjamo geležinkelių ruožo traukinių eismo grafiką, o automobilių transporto priemonių – pagal automobilių kelius prižiūrinčių įmonių arba geležinkelio infrastruktūros valdytojo chronometražinių stebėjimų duomenis.

 

13. Pervažos gali veikti ne visą parą. Prieš pervažos darbo pertrauką pervažininkas nutraukia kelių transporto priemonių eismą per pervažą, o rankinius užkardus, visiškai perdengiančius automobilių kelio važiuojamąją dalį, uždaro ir užrakina spyna.

 

Viešojo naudojimo geležinkelių pervažų, veikiančių ne visą parą, sąrašą ir jų darbo laiką nustato geležinkelio infrastruktūros valdytojas, suderinęs su miestų arba rajonų savivaldybėmis ir policija. Apie pervažos veikimo laiko pakeitimą geležinkelio infrastruktūros valdytojas iš anksto (ne vėliau kaip prieš 15 dienų) skelbia spaudoje ir prie pervažos įrengtuose skyduose.

 

14. Privažiuojamuosiuose geležinkelio keliuose esančių pervažų būklei, eksploatacijai ir jas prižiūrinčiam personalui taikomi atitinkami viešojo naudojimo pervažų reikalavimai; jų laikymąsi kontroliuoja Valstybinė geležinkelių inspekcija.

 

15. Privažiuojamųjų geležinkelio kelių pervažos turi būti techniškai tvarkingos; jas savo lėšomis prižiūri pervažos savininkas. Už eismo saugumą minėtose pervažose atsako privažiuojamojo geležinkelio kelio savininkas.

 

16. Kasmet balandžio–birželio mėnesiais atliekama pervažų techninė apžiūra. Apžiūrą atlieka viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo sudaryta komisija. Komisijos darbe kviečiami dalyvauti:

 

16.1. policijos atstovas;

 

16.2. automobilių kelio savininko atstovas;

 

16.3. automobilių kelius prižiūrinčios įmonės atstovas;

 

16.4. savivaldybės atstovas.

 

17. Apžiūros tikslas:

 

17.1. nustatyti, ar pervaža atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktų, Techninio geležinkelių naudojimo nuostatų, Lietuvos Respublikos kelių įstatymo, šių Taisyklių ir viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo patvirtintų projektų reikalavimus;

 

17.2. nustatyti pervažų kategorijas;

 

17.3. teikti pasiūlymus dėl pervažų įrengimo, panaikinimo, modernizavimo ar rekonstrukcijos numatant reikalingas technines priemones;

 

17.4. pagal apžiūros rezultatus rengti kalendorinius trūkumų šalinimo ir kitų darbų planus numatant atsakingą vykdytoją.

 

18. Budintys pervažininkai prižiūri šias pervažas:

 

18.1. I kategorijos pervažas;

 

18.2. II kategorijos pervažas, kurios yra intensyvaus traukinių eismo ruožuose (daugiau kaip 16 traukinių per parą), jose neįrengta automatinė šviesoforų signalizacija su mirksimuoju baltu žiburiu ir geležinkelio stoties budėtojo (traukinių eismo tvarkdario) valdymo aparate nėra pervažos signalizacijos įrenginių gedimo automatinės kontrolės.

181. Pervažos gali būti neprižiūrimos pervažininkų, jeigu:

181.1. atlikta pavojaus analizė ir įvertinimas, kaip nustatyta 2009 m. balandžio 24 d. Komisijos reglamente (EB) Nr. 352/2009 dėl bendrojo saugos būdo, susijusio su Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2004/49/EB 6 straipsnio 3 dalies a punkte nurodyta pavojaus analize ir įvertinimu, priėmimo (OL 2009 L 108, p. 4);

181.2. atsižvelgta į pavojaus analizės ir įvertinimo metu nustatytus pervažų reikalavimus;

181.3. saugos vertinimo ataskaitos išvados yra teigiamos.

Papildyta punktu:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

19. Jei pervažoje neįrengta pervažos signalizacija, pervažininkas prižiūri pervažą šiais atvejais:

 

19.1. kai automobilių kelias susikerta su trim ir daugiau pagrindinių geležinkelio kelių;

 

19.2. kai II kategorijos pervažoje yra blogos matomumo sąlygos; jei ruože traukinių eismo intensyvumas didesnis kaip 16 traukinių per parą – neatsižvelgiant į matomumo sąlygas (1 priedas);

 

19.3. kai III kategorijos pervažoje yra blogos matomumo sąlygos ir pervaža įrengta ruože, kuriame traukinių eismo intensyvumas didesnis kaip 16 traukinių per parą; kai traukinių eismo intensyvumas didesnis kaip 100 traukinių per parą – neatsižvelgiant į matomumo sąlygas.

 

20. Naujose tiesiamose ir rekonstruojamose geležinkelių linijose patenkinamu laikomas toks matomumas, kai kelių transporto priemonės vairuotojas, būdamas ne arčiau kaip 50 m nuo kraštinio bėgio, gali matyti artėjantį prie pervažos traukinį ne arčiau kaip 500 m atstumu nuo pervažos, o artėjančio traukinio mašinistas gali matyti pervažos vidurį 1200 m atstumu.

 

21. Sergimosiose pervažose turi būti įrengti užtvarai; pervažininkai jose budi visą parą.

 

22. Pervažų, esančių neintensyvaus traukinių eismo privažiuojamuosiuose ir stoties geležinkelio keliuose, rankiniai užtvarai keičiami šviesoforų signalizacija, valdoma traukinių derintojų arba lokomotyvų brigados. Kol bus įrengta pervažų signalizacija, rankiniai užkardai paliekami ir tokios pervažos pervažininkų nesergimos.

 

23. Viešojo naudojimo pervažų rankinių užkardų uždarymo ir atidarymo arba šviesoforų signalizacijos įjungimo ir išjungimo tvarka nustatoma Pervažos naudojimo vietinėje instrukcijoje, kurią tvirtina viešosios geležinkelių infrastruktūros savininkas arba valdytojas (Pervažos naudojimo vietinės instrukcijos turinys pateiktas 2 priede).

 

24. Pervažas, esančias arti iešmų arba stočių (postų) budėtojų patalpų, gali prižiūrėti geležinkelio stoties darbuotojai, panaudodami visas įmanomas technines priemones (vaizdo stebėjimo įrenginius ir kt.). Tokių pervažų naudojimo sąlygas nustato viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas, suderinęs su policija.

 

25. Šių Taisyklių 16 punkte nurodytos pervažų techninės apžiūros metu gali būti nuspręsta nutraukti pervažos sergėjimą. Prieš nutraukiant viešojo naudojimo pervažos sergėjimą turi būti atlikti šie darbai:

 

25.1. patikrinta, ar pervažos būklė ir įranga atitinka šių Taisyklių reikalavimus; išvadą, kad pervaža gali būti eksploatuojama be pervažininko, komisija pateikia viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojui tvirtinti;

 

25.2. geležinkelio stoties budėtojo (traukinių eismo tvarkdario) valdymo pulte įrengiami automatinės pervažų signalizacijos (jei ji yra) kontrolės įrenginiai;

 

25.3. pervažos sergėjimas nutraukiamas viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo įsakymu; tose pervažose išmontuojami automatiniai, pusiau automatiniai, elektriniai užtvarai ir kiti pervažininko naudojami įtaisai bei pakeičiami atitinkami kelio ženklai; ne vėliau kaip likus 15 dienų iki pervažos sergėjimo nutraukimo gerai matomose vietose, suderintose su policija, turi būti iškabinti skelbimai:

 

„Pervaža nuo......................... nesergima.“ Skelbimas turi kabėti ne trumpiau kaip vieną mėnesį.

 

III. PERVAŽŲ IR PERĖJŲ ĮRENGIMO IR PANAIKINIMO TVARKA

 

 

Pakeistas skyriaus pavadinimas:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

26. Pervažos ir perėjos įrengiamos, rekonstruojamos, panaikinamos ir perkeliamos į kitą vietą vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymo, Geležinkelių transporto kodekso ir kitų teisės aktų reikalavimais.

Atsižvelgiant į kelių plėtros perspektyvą, laikantis saugaus eismo reikalavimų, Lietuvos Respublikos statybos įstatymo, norminių statybos techninių dokumentų nustatytos tvarkos, pervažų įrengimo ir rekonstrukcijos projektus būtina derinti su automobilių kelio savininku.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

27. Neteko galios nuo 2015-07-01

Punkto naikinimas:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

28. Veikiančios pervažos panaikinamos, perkeliamos į kitą vietą, anksčiau panaikintos atstatomos (nuolatiniam ar laikinam veikimui) viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo įsakymu, suderinus su savivaldybe, policija, automobilių kelią prižiūrinčia įmone arba kitais automobilių kelių savininkais.

 

29. Neleidžiama įrengti naujų:

 

29.1. pervažų ir perėjų geležinkelio keliuose, kuriuose esamas arba numatomas traukinių greitis didesnis kaip 120 km/h;

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

29.2. pervažų, jeigu 5 km ir mažesniu atstumu yra viadukas arba kita pervaža; draudimas netaikomas, jeigu pervažos įrengiamos privažiuojamuosiuose geležinkelio keliuose;

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

29.3. I, II ir III kategorijų pervažų;

 

29.4. IV kategorijos pervažų, jei:

 

29.4.1. automobilių kelias kerta tris ir daugiau pagrindinius geležinkelių kelius;

 

29.4.2. automobilių ir geležinkelių keliai susikerta iškasose ir kitose vietose, kur neužtikrintos matomumo sąlygos;

 

29.4.3. jei techninės apžiūros komisijos sprendimu pervažos turi būti prižiūrimos pervažininkų.

 

30. Draudžiama organizuoti troleibusų eismą veikiančiose pervažose; organizuoti autobusų eismą veikiančiose pervažose, vadovaujantis Reikalavimais gatvėms ir keliams, kuriais vyksta reguliarusis keleivinio transporto eismas, patvirtintais Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2011 m. lapkričio 29 d. Nr. 3-747 įsakymu „Dėl Reikalavimų gatvėms ir keliams, kuriais vyksta reguliarusis keleivinio transporto eismas, patvirtinimo“, galima tik viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojui leidus, jeigu pervažoje įrengiama pervažų signalizacija, ir remiantis komisijos, sudarytos pagal Taisyklių 16 punkto reikalavimus, išvadomis.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

31. Tiesiant antruosius geležinkelio kelius ir sudarant transporto ryšių plėtros schemas, turi būti sprendžiamas esamų pervažų pakeitimo viadukais klausimas arba automobilių keliai nukreipiami po geležinkelio kelio statiniais.

 

32. Įrengti naujas IV kategorijos pervažas, išskyrus šių Taisyklių 29.4 punkte nurodytus atvejus, leidžia viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas, suderinęs pervažos įrengimą su policija, savivaldybėmis, automobilių kelius prižiūrinčiomis įmonėmis arba šių kelių savininkais.

 

33. Tokia pat tvarka įrengiamos naujos pervažos pramonės įmonėms, organizacijoms ir kitiems savininkams priklausančiuose privažiuojamuosiuose geležinkelio keliuose, jei jais važinėja viešojo naudojimo geležinkelių riedmenys.

 

34. Pervažos panaikinamos:

 

34.1. kai 5 km ir mažesniu atstumu nuo pervažos pastatomas viadukas per geležinkelį;

 

34.2. jeigu pervažų techninės apžiūros metu komisija nustato, kad automobilių kelio prieigos prie pervažos neprižiūrimos arba yra blogos būklės;

 

34.3. modernizuojant geležinkelio kelius ir didinant juose greitį iki 160 km/h;

 

34.4. kai pervažos techninė būklė neatitinka reikalavimų bei neužtikrina saugaus transporto priemonių eismo.

 

35. Visiškai išmontuojamose arba laikinai konservuojamose pervažose atliekami tokie pakeitimai:

 

35.1. klojinys išardomas, privažiavimai prie pervažų iš automobilių kelio pusės ne arčiau kaip 10 m atstumu nuo kraštinio bėgio visu kelio pločiu tveriami barjerais, o būtinais atvejais – 2 m atstumu nuo barjerų į geležinkelio pusę skersai kelio papildomai iškasami grioviai; įspėjamieji ženklai pervažos prieigose nuimami ir pastatomi informaciniai ženklai apie apylankos kryptis;

 

35.2. išardomi visi signalizacijos ir elektros tiekimo (apšvietimo) įrenginiai; jei pervaža konservuojama, įrenginiai išjungiami ir iš dalies išardomi, mechaniniais užtvarais pertveriama visa automobilių kelio važiuojamoji dalis ir užrakinama spyna (užraktu);

 

35.3. panaikinamų pervažų prieigose įrengiamos kelių transporto priemonių apsisukimo aikštelės.

 

36. Apie pervažos panaikinimą viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas iš anksto (ne vėliau kaip prieš 15 dienų) skelbia spaudoje ir prie pervažos įrengtuose skyduose.

 

 

 

IV. TECHNINIAI REIKALAVIMAI PERVAŽOMS

 

 

37. Pervažos turi būti įrengiamos paprastai tiesiuose geležinkelių ir automobilių kelių ruožuose, už iškasų ir blogo matomumo vietų ribų. Šių kelių sankirtos įrengiamos dažniausiai stačiuoju kampu. Jei šios sąlygos įvykdyti neįmanoma, smailusis kampas tarp susikertančių kelių turi būti ne mažesnis kaip 60o. Veikiančios pervažos, įrengtos smailesniu kampu, pertvarkomos rekonstruojant automobilių kelius.

 

38. Veikiančiose pervažose ne mažiau kaip 10 m atstumu nuo artimiausio bėgio automobilių kelio išilginis profilis turi būti horizontalus arba didelio spindulio (600 m ir didesnio) vertikali kreivė, arba, jei pervaža yra kreivuose geležinkelio kelio ruožuose, išilginis automobilių kelio ruožas gali būti su nuolydžiu, atitinkančiu išorinio bėgio pakylą. Automobilių kelių prieigų prie pervažų išilginis nuolydis ne mažesniu kaip 20 m atstumu nuo horizontalaus ruožo turi būti ne didesnis kaip 5 %.

Automobilių kelio prieigos prie pervažos ne mažesniu kaip 10 m atstumu nuo kraštinio bėgio turi būti su asfalto ar kita kieta danga.

39. Rekonstruojant ir tiesiant naujus automobilių kelius, prieigos turi būti tokios, kad ne mažesniu kaip 2 m atstumu nuo artimiausio bėgio automobilių kelio išilginis profilis būtų be nuolydžio (horizontalus), o kreivuose geležinkelio kelio ruožuose – su nuolydžiu, kurį lemia išorinio bėgio pakyla. Automobilių kelio prieigos prie pervažos ne mažesniu kaip 50 m atstumu turi būti projektuojamos su išilginiu ne didesniu kaip 3% nuolydžiu.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-131, 2005-04-13, Žin., 2005, Nr. 50-1653 (2005-04-19), i. k. 1052210ISAK0003-131

 

40. Apsauginiai miško želdiniai turi būti sodinami taip, kad automobilio vairuotojas, esantis nuo pervažos 50 m atstumu ir arčiau, galėtų matyti už 500 m artėjantį prie pervažos traukinį.

 

41. Pervažos važiuojamoji dalis, susidedanti iš klojinio, pervažų ir signalinių stulpelių, turėklų ir aptvarų, turi atitikti projektą, patvirtintą viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo.

 

42. Pervažos važiuojamosios dalies plotis turi būti lygus automobilių kelio važiuojamosios dalies pločiui ir po 0,5 m į abi puses, bet ne mažesnis kaip 6 m, o klojinio plotis gyvulių varymo vietose – ne mažesnis kaip 4 m.

Klojinys turi užtikrinti kelių transporto projektinį greitį, saugų eismą, jo komfortą per ekonomiškai pagrįstą tarnavimo laiką, atitikti projektą ir statybos techninių reglamentų reikalavimus.

Vėžės išorinėje pusėje klojinys klojamas vienu lygiu su bėgių galvučių viršumi; vėžės viduje jis turi būti 0–30 mm aukščiau bėgių galvučių, eksploatuojamose pervažose iki planinio remonto gali būti 30–40 mm.

Jeigu perėjoje yra numatyta vieta, kur pėstieji gali sustoti ir praleisti bėginę transporto priemonę, šios vietos dangos plotas turi būti pažymėtas geltona spalva.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

43. Kad geležinkelių riedmenų ratų antbriauniai nekliudytų pervažos pakloto, griovelio ribose dedami gretbėgiai ar kitokiomis priemonėmis užtikrinamas pakloto stabilumas projektuose numatytoje padėtyje. Griovelio plotis turi būti 75–110 mm, jo gylis – ne mažesnis kaip 45 mm.

 

44. Sergimosiose pervažose kiekvieno geležinkelio kelio vėžės viduryje (vienkeliuose ruožuose – iš abiejų pusių) prie klojinio įrengiami metaliniai vamzdžiai kilnojamajam traukinio sustojimo signaliniam ženklui (raudonam skydui, žibintui) pastatyti bei riedmenų apačios negabaritiškumui nustatyti (3 priedas).

 

45. Pervažos signalizacijos šviesoforų ir gabarito vartų atramos turi būti statomos už kelkraščio ne arčiau kaip 0,75 m nuo automobilių kelio briaunos. Turėklai, tvoros, atitvarai įrengiami vadovaujantis Automobilių kelių transporto priemonių apsauginių atitvarų sistemų projektavimo taisyklėmis KPT TAS 09, patvirtintomis Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos generalinio direktoriaus 2010 m. sausio 7 d. įsakymu Nr. V-8 „Dėl Automobilių kelių transporto priemonių apsauginių atitvarų sistemų projektavimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Automobilių kelių transporto priemonių apsauginių atitvarų sistemų projektavimo taisyklės KPT TAS 09). Naujai įrengiamose pervažose statomi atitvarai, o rekonstruojamose pervažose sargšuliai keičiami į atitvarus (4 priedas).

Sergimosiose pervažose 6 m, 8 m ar 10 m atstumu pagal užtvaro užkardo ilgį įrengiami apsauginiai turėklai arba tvora.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

46. Gyvuliams ar paukščiams varyti per pervažas statomi 1,2 m aukščio gelžbetoniniai, mediniai arba metaliniai turėklai arba atitvaros, o prie mechaninių užtvarų pakabinami atitveriamieji tinkleliai.

 

47. Pervažų atitvaros įrengiamos pagal tipinį projektą, patvirtintą viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo.

 

48. Prieš pervažas automobilių keliuose statomi Kelių eismo taisyklėse numatyti ženklai.

 

49. Jeigu per pervažą eina daug pėsčiųjų (daugiau kaip 100 žmonių per valandą), pervažoje turi būti įrengiama perėja su garso ir šviesoforų signalizacija. Gyvenvietėse esančiose pervažose, prie kurių nutiestas šaligatvis, turi būti įrengta perėja su garso ir šviesoforų signalizacija nepriklausomai nuo pėsčiųjų skaičiaus.

Ėjimo per perėją tvarką nustato Pėsčiųjų ėjimo per perėjas taisyklės (13 priedas).

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

491. Perėjos gali būti įrengiamos tik atlikus pavojaus analizę ir įvertinimą. Perėjų projektai rengiami atsižvelgiant į pavojaus analizės ir įvertinimo metu nustatytus perėjų reikalavimus ir saugos vertinimo ataskaitoje pateiktas teigiamas išvadas.

Papildyta punktu:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

50. Pervažos prieigose iš geležinkelio pusės turi būti pastatyti atitinkami nuolatiniai švilptelėjimo signaliniai ženklai arba artėjimo prie pervažos signaliniai ženklai (16 priedas). Iš automobilių kelio pusės prieš pat nesergimąją pervažą turi būti pastatytas Kelių eismo taisyklėse nustatytas kelio ženklas Nr. 138 „Vienkelis geležinkelis“ arba kelio ženklas Nr. 139 „Daugiakelis geležinkelis“ ir kiti (5 ir 6 priedai). Ženklai gali būti tvirtinami ant to paties stiebo kaip ir šviesoforas; jeigu šviesoforo nėra, signaliniai ženklai statomi ne arčiau kaip 20 m nuo bėgių.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

51. Švilptelėjimo signaliniai ženklai tarpstočiuose statomi dešinėje traukinių eismo krypties pusėje 500–1500 m atstumu, o geležinkelių linijose, kur traukinių greitis didesnis kaip 120 km/h, – 800–1500 m atstumu nuo pervažos. Prieš nesergimąsias pervažas, kai jose matomumo sąlygos nepatenkinamos, turi būti statomi papildomi švilptelėjimo ženklai – 250 m atstumu nuo pervažos (kai traukinių greitis didesnis kaip 120 km/h, – 400 m atstumu).

Artėjimo prie pervažos signaliniai ženklai statomi dešinėje traukinių eismo krypties pusėje pervažos ruože. Atstumas, kokiu nuo pervažos ruožo pradžios statomas artėjimo prie pervažos signalinis ženklas, yra lygus atstumui, kurį nuvažiuoja traukinys per 7–12 s, važiuodamas didžiausiu atitinkamoje linijoje leistinu greičiu.

Stotyse ir privažiuojamuosiuose geležinkelio keliuose esančiose pervažose švilptelėjimo signaliniai ženklai statomi geležinkelių infrastruktūros valdytojo nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

52. Jei kelių transporto priemonių vairuotojams blogai matomi artėjantys traukiniai, prieš nesergimąsias pervažas statomas kelio ženklas Nr. 204 „STOP“. Taisyklių 16 punkte nurodyta  komisija nustato, kokiu atstumu nuo pervažos šis kelio ženklas turi būti pastatytas.

Kelio ženklas Nr. 204 „STOP“ statomas ne mažesniu kaip 10 m atstumu nuo artimiausio geležinkelio kelio bėgio.

Kelio ženklo Nr. 204 „STOP“ galima neįrengti, o įrengtą nuimti, jeigu Taisyklių 16 punkte nurodyta komisija nustato, kad eismo saugumas pervažoje bus užtikrinamas ir nesant minėto ženklo.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

53. Gyvulių ar paukščių varymo vietose 3–4 m atstumu nuo kraštinio bėgio skersai gyvulių ar paukščių varymo tako statomi stulpeliai, neleidžiantys kelių transporto priemonėms pervažiuoti per geležinkelį.

 

54. Elektrifikuotose linijose iš abiejų pervažos pusių 8,5 m atstumu nuo kraštinio bėgio, o esant užtvarams – ne arčiau kaip 1,0 m atstumu nuo jų, turi būti pastatyti aukštį ribojantys gabarito vartai, kurių angos aukštis – 4,7 m (7 priedas). Ant gabarito vartų viršaus per važiuojamosios dalies vidurį pakabinami kelio ženklai 316 „Ribotas aukštis“ su įrašu ženkle „4,5 m“. Gabarito vartų pastatymo vieta turi būti parinkta taip, kad būtų neįmanoma jų apvažiuoti ir kad jie netrukdytų gerai matyti ženklus ir šviesoforus. Statomi nauji arba perstatomi gabarito vartai turi būti ne arčiau kaip 5,0 m nuo užtvaro arba 14,0 m nuo kraštinio bėgio ir ne arčiau kaip 0,75 m nuo automobilių kelio briaunos.

 

55. Pervažų prieigose automobilių keliuose prieš užtvarus, o jeigu jų nėra, – prieš kelio ženklus Nr. 138 „Vienkelis geležinkelis“ arba Nr. 139 „Daugiakelis geležinkelis“ 150–300 m atstumu, o gyvenvietėse – 50–100 m atstumu nuo artimiausio bėgio statomi kelio ženklai Nr. 101 „Pervaža su užtvaru“ arba Nr. 102 „Pervaža be užtvaro“ ir kiti kelio ženklai (5 ir 6 priedai).

Vertikalieji kelio ženklai įrengiami vadovaujantis Automobilių kelių vertikaliųjų kelio ženklų įrengimo taisyklėmis ĮT VŽ 14, patvirtintomis Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus 2014 m. kovo 7 d. įsakymu Nr. V-81 „Dėl Automobilių kelių vertikaliųjų kelio ženklų įrengimo taisyklių ĮT VŽ 14 patvirtinimo“ (toliau – Automobilių kelių vertikaliųjų kelio ženklų įrengimo taisyklės ĮT VŽ 14).

Vertikaliųjų kelio ženklų minimalus atspindžio koeficientas RA parenkamas pagal Automobilių kelių vertikaliųjų kelio ženklų įrengimo taisyklių ĮT VŽ 14 1 priedo lentelę.

Techniniai reikalavimai, eksploatacinių savybių reikalavimai vertikaliesiems kelio ženklams nurodyti Automobilių kelių vertikaliųjų kelio ženklų techninių reikalavimų apraše TRA VŽ 12, patvirtintame Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus 2012 m. kovo 5 d. įsakymu Nr. V-52 „Dėl Automobilių kelių vertikaliųjų kelio ženklų techninių reikalavimų aprašo TRA VŽ 12 patvirtinimo“.

Ypač pavojingose pervažose įrengti ženklai turi būti pagaminti ar sukomponuoti ryškiaspalviuose skyduose, kurie turi būti fluorescencinės geltonos spalvos. Prireikus šie ženklai gali būti pastatyti kitokiu atstumu, kuris tokiu atveju nurodomas lentelėje Nr. 801 „Atstumas iki objekto“.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

56. Užtvarai turi būti įrengti sergimosiose pervažose. Reguliuojamosiose nesergimosiose pervažose, įskaitant pervažas, kuriose įrengti vaizdo stebėjimo įrenginiai, užtvarai įrengiami įrengiant naujas pervažas, rekonstruojant ar modernizuojant jau įrengtas pervažas.

Šis reikalavimas netaikomas IV kategorijos viešojo naudojimo pervažoms, įrengtoms privažiuojamuosiuose geležinkelio keliuose.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-276(1.5E), 2015-06-30, paskelbta TAR 2015-06-30, i. k. 2015-10411

 

57. Automatinių, pusiau automatinių ir elektrinių užtvarų užkardai turi užtverti ne mažiau kaip pusę automobilių kelio važiuojamosios ir turėti šviesą atspindinčius raudonos spalvos atšvaitus.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

58. Prireikus viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas gali leisti įrengti papildomus užtvarus iš kairės pusės pagal kelių transporto priemonių važiavimo kryptį ar užtvarus su nestandartinio ilgio užkardais.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

59. Mechaninių užtvarų užkardai turi užtverti visą važiuojamąją kelio dalį ir turėti signalinius žibintus, uždegamus tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui (rūkas, pūga ir kt. nepalankios sąlygos). Užtvarų užkardų žibintai turi šviesti į automobilių kelio pusę: užtvaras uždarytas (užkardas nuleistas) – raudonu žiburiu, užtvaras atidarytas (užkardas pakeltas) – baltu žiburiu, o į geležinkelių bėgių pusę – kontroliniu baltu žiburiu, neatsižvelgiant į tai, ar užtvaras uždarytas (užkardas nuleistas), ar atidarytas (užkardas pakeltas).

 

Užtvarai statomi automobilių kelio kelkraštyje abiejose pervažos pusėse. Užtvarų nuleisti užkardai turi būti 1,0–1,25 m aukštyje nuo kelio važiuojamosios dalies paviršiaus.

 

Atstumas nuo artimiausio bėgio iki mechaninių užtvarų turi būti ne mažesnis kaip 8,5 m ir ne didesnis kaip 14 m, o iki automatinių, pusiau automatinių ir elektrinių užtvarų – ne mažesnis kaip 6 m, 8 m ir 10 m, atsižvelgiant į projekte numatytą užtvaro užkardo ilgį (4 m, 6 m ir 8 m).

 

60. Remontuojant kelią, jo statinius ir įrenginius pervažoms užtverti turi būti naudojami rankiniai užkardai, statomi ne arčiau kaip 1 m nuo pagrindinių užtvarų į automobilių kelio pusę. Jie turi visiškai pertverti kelio važiuojamąją dalį. Atsarginiai užkardai turi turėti įtaisus tvirtinti juos atidarytoje ir uždarytoje padėtyse bei signaliniam žibintui pakabinti.

 

61. Pagrindinių ir atsarginių užtvarų užkardai nudažomi pakaitomis einančiomis raudonomis ir baltomis juostomis, nukreiptomis statmenai užkardui. Užkardai gaminami su 50–70 mm skersmens signaliniais atšvaitais; trys – vienodais tarpais ant užtvaro užkardo išdėstyti raudonos spalvos atšvaitai iš automobilių kelio pusės ir vienas baltas atšvaitas – ant užkardo galo iš geležinkelio pusės. Vietoj signalinių atšvaitų gali būti naudojamos šviesą atspindinčios raudonos juostos.

 

62. Automatinių ir pusiau automatinių užtvarų nuolatinė padėtis – atidaryta (užkardai pakelti), o elektrinių ir mechaninių – uždaryta (užkardai nuleisti). Atskirais atvejais, kai automobilių eismas per pervažą intensyvus, taip pat kai pervažos perduotos prižiūrėti kitoms žinyboms, nuolatinė elektrinių ir mechaninių užtvarų padėtis gali būti atidaryta (užkardai pakelti).

 

Jei nuolatinė užtvarų padėtis uždaryta, jie atidaromi tik kelių transporto priemonėms praleisti, kai nėra pervažoje (važiuojančių ar stovinčių) arba prie pervažos artėjančių traukinių.

 

63. Magistraliniai ir krašto keliai prieš geležinkelio pervažas iki automatinių, elektrinių ir mechaninių užtvarų, o jeigu jų nėra, – iki artimiausio bėgio ženklinami pagal Taisyklių 5 punkto reikalavimus.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

64. Sergimosiose pervažose turi būti pastatytos patalpos pervažininkams – pervažos postų pastatai, kurių lauko durys turi būti į automobilių kelio pusę. Jeigu išėjimas iš posto yra į geležinkelio pusę, jis turi būti atitvertas 3–5 m ilgio ir 1 m aukščio barjerais.

 

65. Visos I ir II kategorijų pervažos bei III ir IV kategorijų pervažos, esančios geležinkelių linijose su išilginėmis elektros tiekimo linijomis arba netoli nuo nuolatinių elektros tiekimo šaltinių, turi turėti elektros apšvietimą. Pravažiuojantiems traukiniams apžiūrėti pervažose gali būti naudojami prožektoriai.

 

Pervažų, per kurias važiuoja traukiniai tamsiu paros metu, apšviestumas turi būti ne mažesnis kaip:

 

I kategorijos pervažų – 5 lx;

 

II kategorijos – 3 lx;

 

III kategorijos – 2 lx;

 

IV kategorijos – 1 lx.

 

66. Šviestuvai turi šviesti žemyn. Greitkeliuose ir magistraliniuose keliuose esančiose pervažose šviestuvai statomi pagal kelių techninio reglamento KTR 1.01:2008 „Automobilių keliai“, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2008 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. D1-11/3-3 „Dėl kelių techninio reglamento KTR 1.01:2008 „Automobilių keliai“ patvirtinimo“, reikalavimus. Pervažos, per kurias tamsiu paros metu traukiniai nevažiuoja, neapšviečiamos.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

67. Elektros tiekimas pervažų signalizacijos įrenginiams turi atitikti galiojančias normas.

 

68. Geležinkelių infrastruktūros valdytojo nustatyta tvarka sergimosiose pervažose turi būti įrengtas tiesioginis telefono ryšys su artimiausia stotimi arba postu, o geležinkelių linijose, kuriose įrengta eismo valdymo centralizacija, – su traukinių tvarkdariu. Telefono ryšys papildomas lauko skambučiu.

 

Modernizuojant geležinkelių linijos radijo ryšį turi būti įrengtas pervažos radijo ryšys su traukinių lokomotyvų mašinistais.

 

69. Ar reikia pervažoje įrengti signalizacijos įrenginius automobilių transportui, sprendžia viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas kartu su policija.

 

70. Pervažų signalizacijos įrenginiai turi atitikti šių Taisyklių 8 priede pateiktus pagrindinius reikalavimus pervažų signalizacijos įtaisams.

 

71. Pirmiausia signalizacijos įrenginiai įrengiami pervažose:

 

71.1. per kurias vyksta autobusų eismas;

 

71.2. įrengtose per pagrindinius geležinkelių kelius, kai per pervažą vyksta intensyvus traukinių ir kelių transporto priemonių eismas;

 

71.3. kuriose traukinių greitis didesnis kaip 120 km/h;

 

71.4. kuriose blogos matomumo sąlygos.

 

72. Pervažose su automatine pervažų signalizacija gali būti sumontuoti vaizdo stebėjimo įrenginiai, leidžiantys kontroliuoti kelių transporto priemonių eismą per pervažą ir registruoti šių transporto priemonių valstybinius numerius. Šių įrenginių signalai perduodami į iešmų posto arba geležinkelio stoties budėtojo aparatus.

 

Vaizdo stebėjimo įrenginiams technines sąlygas tvirtina geležinkelių infrastruktūros valdytojas.

721. Prieš pervažas su automatine šviesoforų signalizacija geležinkelių infrastruktūros valdytojas gali įrengti artėjimo prie pervažos signalinius ženklus (16 priedas). Šių ženklų reikšmės yra šios:

721.1. ženklo žiburiai mirksi – pervažos įrenginiai įjungti ir tvarkingi, traukinys dar neįvažiavo į pervažos ruožą;

721.2. ženklo žiburiai nuolat šviečia – traukinys įvažiavo į pervažos ruožą, pervažos signalizacijos įrenginiai, skirti automobilių transportui ir pėstiesiems, suveikė tinkamai;

721.3. ženklo žiburiai nedega – pervažos signalizacija išjungta arba sugedusi.

Papildyta punktu:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

73. Automobilių keliuose prieš sergimąsias pervažas, kuriose įrengta pervažų signalizacija, naudojami šviesoforai su dviem horizontaliai išdėstytais pakaitomis degančiais raudonais žiburiais (9 priedas), signalizuojančiais šia tvarka:

 

73.1. pakaitomis dega raudoni žiburiai – eismas draudžiamas;

 

73.2. raudoni žiburiai nedega – eismas leidžiamas tik įsitikinus, kad prie pervažos neartėja traukinys.

 

74. Šviesoforai automobilių transportui statomi dešinėje pagal šių transporto priemonių eismo kryptį pusėje. Prireikus (blogas matomumas, didelis eismo intensyvumas) šviesoforai gali būti pakartotinai pastatyti ir kitoje (priešingoje) kelio pusėje.

 

75. Nesergimosiose pervažose pagal viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo patvirtintas sąlygas gali būti naudojama šviesoforų signalizacija su dviem pakaitomis degančiais raudonais žiburiais ir vienu baltu mirksimuoju žiburiu arba be jo (9 priedas), signalizuojančiais:

 

75.1. pakaitomis dega raudoni žiburiai – eismas draudžiamas;

 

75.2. mirksi baltas žiburys – pervažos įrenginiai įjungti ir tvarkingi;

 

75.3. raudoni ir baltas žiburiai nedega – pervažos signalizacija išjungta arba sugedusi.

 

76. Konkretūs kelių transporto priemonių vairuotojų veiksmai važiuojant per geležinkelių pervažas nurodyti Kelių eismo taisyklėse.

 

77. Išsijungus arba sugedus pervažos signalizacijai, artimiausios geležinkelio stoties budėtojui arba, esant eismo valdymo centralizacijai, traukinių eismo tvarkdariui automatiškai perduodamas pranešimas apie pervažos signalizacijos gedimą.

 

78. Geležinkelio stoties budėtojas arba traukinių eismo tvarkdarys, pastebėjęs pagal pulto rodmenis pervažos įrenginių gedimą, radijo ryšiu nedelsdamas perduoda pranešimą visų pervažos link važiuojančių (nesustojančių prieš tokią pervažą esančiose stotyse) traukinių mašinistams, kad pervažos signalizacijos įrenginiai sugedę ir važiuoti per pervažą reikia ne didesniu kaip 25 km/h (sergimosiose – ne didesniu kaip 40 km/h) greičiu ypač budriai, pasirengus tuoj pat sustoti. Traukinių, kurie sustoja prieš tokią pervažą esančiose stotyse, mašinistams Geležinkelių eismo taisyklėse nustatyta tvarka išduodami E-20 formos įspėjamieji lapeliai apie pervažos signalizacijos gedimus.

 

Pervažos įrenginių gedimus nedelsiant turi pašalinti geležinkelių infrastruktūros valdytojo darbuotojai.

 

79. Pervažos signalizacija modernizuojama ir papildoma šviesoforo galvute su baltu mirksimuoju žiburiu, kuri gali būti įrengiama pagal viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo patvirtintą pervažų modernizavimo planą.

 

80. Automatinė šviesoforų signalizacija turi būti sureguliuota taip, kad sustojimo signalas į automobilių kelio pusę būtų duodamas prieš tiek laiko, kiek reikia, kad kelių transporto priemonės suspėtų išvažiuoti iš pervažos. Traukinio įvažiavimo į pervažos ruožą momentu pervažų šviesoforuose į automobilių kelio pusę užsidega mirksimieji raudoni žiburiai ir pasigirsta garso signalai (skambalai arba sirenos), skirti pėstiesiems; balti žiburiai (jeigu jie yra) gęsta; artėjimo prie pervažos signalinių ženklų (jeigu jų yra) žiburiai nustoja mirksėti ir pradeda šviesti nuolat.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

81. Raudoni pakaitomis degantys pervažos šviesoforų žiburiai į automobilių kelio pusę užgęsta ir balti žiburiai (jei jų yra) užsidega, o artėjimo prie pervažos signalinių ženklų (jei jų yra) žiburiai pradeda mirksėti, traukiniui pervažiavus pervažą. Važiuojant traukiniui netaisyklinguoju keliu dvikeliais ir daugiakeliais ruožais, raudoni pakaitomis degantys pervažos šviesoforų žiburiai užgęsta ir balti žiburiai (jeigu jie yra) užsidega, traukiniui pervažiavus pervažos ruožą, esantį už pervažos traukinio važiavimo kryptimi.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

82. Šviesoforų į automobilių kelio pusę ir automatinių užtvarų užkardų (jei ant jų įtaisytos lemputės) raudoni pakaitomis degantys žiburiai užsidega, kai traukinys įvažiuoja į pervažos ruožą ir, praėjus apskaičiuotam laikui, užtvarų užkardai švelniai nusileidžia į horizontalią padėtį (užsidaro).

 

Automatiniai užkardai turi būti nuleisti ir šviesoforų raudoni žiburiai turi degti, kol traukinys visiškai pervažiuos pervažos ruožą. Traukiniui visiškai pervažiavus pervažos ruožą, automatinių užtvarų užkardai pasikelia (atsidaro), o raudoni šviesoforų žiburiai užgęsta.

 

83. Jei pervažoje įrengta automatinė šviesoforų signalizacija, šviesoforų į automobilių kelio pusę ir pusiau automatinių užtvarų užkardų (kai ant jų įtaisytos lemputės) raudoni pakaitomis degantys žiburiai ir garso signalai įsijungia, o pusiau automatiniai užtvarai užsidaro (užkardai nusileidžia) traukiniui įvažiavus į pervažos ruožą arba geležinkelio stoties budėtojui nuspaudus mygtuką. Pusiau automatinius užtvarus atidaro (užkardus pakelia) ir signalus įjungia pervažininkas mygtuku „Atidarymas ir prilaikymas“.

 

Šviesoforų raudoni mirksimieji žiburiai į automobilių kelio pusę ir pranešamosios signalizacijos su garso signalais įsijungia traukiniui įvažiavus į pervažos ruožą arba kai geležinkelio stoties budėtojas nuspaudžia mygtuką. Elektriniai užtvarai uždaromi pervažininkui nuspaudus mygtuką „Uždarymas“. Elektriniai užtvarai atidaromi (užkardai pakeliami) traukiniui pervažiavus per pervažą ir grąžinus šį mygtuką į pradinę padėtį.

 

84. Sergimosiose su šviesoforų signalizacija pervažose, esančiose privažiuojamuosiuose ir kituose geležinkelio keliuose, kur negalima įrengti pervažos ruožų bėgių elektros grandinių, raudoni pakaitomis degantys pervažos šviesoforų žiburiai užsidega, o balti žiburiai (jei jie yra) užgęsta nuspaudus mygtuką, esantį pervažos valdymo skyde. Po to manevrų šviesofore gęsta raudonas žiburys ir užsidega baltas žiburys.

 

85. Nesergimosiose su šviesoforų signalizacija pervažose, esančiose privažiuojamuosiuose geležinkelio keliuose, turi būti pastatyti specialūs atitveriamieji šviesoforai, signalizuojantys lokomotyvo mašinistui raudonu ir baltu žiburiu. Šiais atvejais leidžiamojo balto žiburio, leidžiančio traukiniui važiuoti per pervažą, įsijungimas galimas tik įsijungus raudoniems žiburiams pervažos šviesoforuose automobilių transportui, o baltų žiburių (jei jie yra) įsijungimas pervažos šviesofore automobilių transportui – tik įsijungus raudonam žiburiui atitveriamuosiuose šviesoforuose, signalizuojančiuose lokomotyvo mašinistui. Šis sąryšis veikia automatiškai.

 

86. Sergimosiose pervažose įrengiama atitveriamoji signalizacija. Kaip atitveriamieji šviesoforai gali būti panaudoti įleidžiamieji, išleidžiamieji, įspėjamieji, saugos, manevrų, tarpstočio ir maršrutų šviesoforai, esantys ne toliau kaip 800 m ir ne arčiau kaip 15 m nuo pervažos, jei pervaža matoma iš tų šviesoforų pastatymo vietos. Jei minėtų šviesoforų panaudoti negalima, prieš pervažą statomi specialūs atitveriamieji šviesoforai ne arčiau kaip 15 m nuo pervažos pakloto.

 

Atitveriamieji šviesoforai statomi vienkelėse geležinkelių linijose iš abiejų pervažos pusių, o dvikelėse linijose – taisyklingojo eismo geležinkelio kelyje. Netaisyklingojo eismo geležinkelio kelyje jie statomi tik šiais atvejais:

 

86.1. jei juose įrengta dvipusė automatinė blokuotė;

 

86.2. priemiesčio zonose, kai eismo intensyvumas didesnis kaip 50 porų traukinių per parą.

 

87. Jei pervaža įrengta stotyje arba arti jos ir pervažos ruože yra stoties keliai, kai išleidžiant iš stoties traukinį degant išleidžiamojo šviesoforo raudonam žiburiui neužtikrinamas būtinas pranešimo laikas, iš stoties pusės gali būti įrengti atitveriamieji šviesoforai su nuolat degančiais raudonais žiburiais. Tokiu atveju, išleidžiant traukinį degant išleidžiamojo šviesoforo raudonam žiburiui, pervažos šviesoforų kelių transporto priemonėms raudoni pakaitomis degantys žiburiai turi įsijungti traukiniui įvažiavus į atitinkamą prieš pervažą esantį kelio ruožą arba geležinkelio stoties budėtojui nuspaudus pervažos uždarymo mygtuką, o atitveriamojo šviesoforo raudonas žiburys turi užgesti pasibaigus nustatytam delslaikiui, reikalingam kelių transporto priemonėms pervažiuoti pervažą, tačiau jis turi būti ne trumpesnis kaip nurodytas šių Taisyklių 8 priedo 4.1 punkte.

 

Tokių pervažų sąrašą bei važiavimo per jas tvarką, degant atitveriamųjų šviesoforų raudonam žiburiui, tvirtina viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas.

 

88. Dvikelėse geležinkelių linijose esanti pervažos atitveriamoji signalizacija taisyklinguoju keliu važiuojantiems traukiniams viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo nustatyta tvarka gali būti naudojama ir netaisyklinguoju keliu važiuojantiems traukiniams.

 

89. Jei neužtikrinamas būtinas atitveriamojo šviesoforo signalo matomumas, tai geležinkelių linijose be automatinės blokuotės prieš tokį šviesoforą statomas įspėjamasis tokios pat formos šviesoforas, kuris signalizuoja:

 

89.1. kai atitveriamajame šviesofore dega raudonas žiburys, įspėjamajame šviesofore dega geltonas žiburys;

 

89.2. kai atitveriamajame šviesofore nedega žiburys, įspėjamajame šviesofore taip pat nedega žiburys.

 

90. Važiuojant traukiniams netaisyklinguoju geležinkelio keliu, leidžiama statyti atitveriamuosius šviesoforus iš kairės kelio pusės. Tokių vietų sąrašą tvirtina viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas.

 

91. Visos sergimosios pervažos, esančios geležinkelių linijose su automatine blokuote, nepaisant to, ar jose įrengti atitveriamieji šviesoforai, turi turėti įtaisus automatinės lokomotyvo signalizacijos kodams prieš pervažą esančiose bėgių elektros grandinėse išjungti ir artimiausių automatinės blokuotės šviesoforų draudžiamiesiems signalams įjungti, jei pervažoje atsirastų kliūtis traukinių eismui.

 

92. Automatinių, pusiau automatinių ir elektrinių užtvarų valdymo skydelis statomas pervažos posto pastato išorėje, tokioje vietoje, iš kurios gerai matyti geležinkelis ir automobilių kelias.

 

93. Pervažose su automatiniais užtvarais valdymo skydelyje yra šie pagrindiniai mygtukai:

 

93.1. „Uždarymas“ fiksuojamas, neplombuojamas;

 

93.2. „Avarinis atidarymas“ nefiksuojamas, plombuojamas;

 

93.3. „Prilaikymas“ nefiksuojamas, neplombuojamas;

 

93.4. „Atitveriamoji signalizacija“ fiksuojamas, plombuojamas.

 

94. Tame pačiame skydelyje yra šios pagrindinės kontrolinės lemputės:

 

94.1. „Atitveriamieji šviesoforai“;

 

94.2. „L priartėjimas“ ir „N priartėjimas“; baltos spalvos lemputė signalizuoja, kad pervažos ruožas laisvas, o raudonos spalvos – kad pervažos ruožas užimtas.

 

95. Pervažose su pusiau automatiniais užtvarais valdymo skydeliuose išdėstomi pagrindiniai mygtukai:

 

95.1. „Uždarymas“ fiksuojamas, neplombuojamas;

 

95.2. „Avarinis atidarymas“ nefiksuojamas, plombuojamas;

 

95.3. „Atidarymas ir prilaikymas“ nefiksuojamas, neplombuojamas;

 

95.4. „Atitveriamoji signalizacija“ fiksuojamas, plombuojamas.

 

Šiame skydelyje yra tokios pat kontrolinės lemputės kaip ir pervažų su automatiniais užtvarais skydeliuose.

 

96. „Prilaikymo“ mygtukas skirtas tam, kad pervažininkas galėtų būtinais atvejais sulaikyti užkardą, kol įvažiavusi į pervažą kelių transporto priemonė išvažiuos iš pervažos prieš nusileidžiant užkardui. Užkardą prilaikyti galima ne ilgiau kaip 5–10 s.

 

Pervažose su pusiau automatiniais užtvarais „Atidarymo ir prilaikymo“ mygtukas skirtas taip pat užtvarui atidaryti (užkardui pakelti): pervažininkas, traukiniui pervažiavus per pervažą ir išvažiavus iš pervažos ruožo, paspaudęs šį mygtuką, atidaro užtvarą (pakelia užkardą).

 

97. Pervažose su elektriniais užtvarais statomas analogiškas valdymo skydelis kaip ir esant pusiau automatiniams užtvarams. Elektriniams užtvarams uždaryti (užkardams nuleisti) ir atidaryti (užkardams pakelti) naudojamas neplombuojamas fiksuojamas mygtukas „Uždarymas“. Kai mygtukas nenuspaustas, elektriniai užtvarai atidaryti (užkardai pakelti), kai nuspaustas – uždaryti (užkardams nuleisti).

 

Be šių mygtukų, atsižvelgiant į pervažos įrengimą, valdymo skydeliuose gali būti ir kitų mygtukų bei lempučių. Jų paskirtis ir naudojimo tvarka nurodoma Pervažos naudojimo vietinėje instrukcijoje.

 

98. Dviaukščiuose postuose pirmojo aukšto išorinėje sienoje arba ant atskiro stovo gali būti pastatytas dubliuojantis valdymo skydelis, kuriame turi būti mygtukas atitveriamajai signalizacijai įjungti.

 

99. Pervažos posto pastate turi būti:

 

99.1. pervažininkų budėjimo grafikas;

 

99.2. šios Taisyklės;

 

99.3. Pervažos naudojimo vietinė instrukcija;

 

99.4. Pervažininko pareiginiai nuostatai;

 

99.5. keleivinių ir prekinių traukinių eismo tvarkaraščio išrašas, kur nurodyta išvykimo iš gretimų stočių laikas;

 

99.6. Pervažininkų darbo apskaitos žurnalas (10 priedas);

 

99.7. Važiavimo per geležinkelio pervažas taisyklių pažeidimų registravimo žurnalas (laisvos formos);

 

99.8. sieninis laikrodis;

 

99.9. plombuojamų vietų (mygtukų) sąrašas;

 

99.10. vaistinėlė;

 

99.11. būtini baldai, ūkio inventorius;

 

99.12. eismo reguliuotojo lazdelė (skritulys) ir raudonas rankovės raištis;

 

99.13. plieninis lynas pervažoje sustojusioms kelių transporto priemonėms vilkti;

 

99.14. po vieną kilnojamąjį raudoną skydą ir po vieną signalinį žibintą kiekvienam pervažos geležinkelio keliui;

 

99.15. vienas atsarginis signalinis žibintas ir vienas atsarginis kilnojamasis raudonas skydas;

 

99.16. vienas signalinių vėliavėlių komplektas;

 

99.17. dėžutė su petardomis (6 vnt.) vienkelio geležinkelio pervažoje, dvi dėžutės (12 vnt.) dvikelio ir trys dėžutės (18 vnt.) daugiakelio geležinkelio pervažoje.

 

100. Žiemą pervažose reikia turėti smėlio arba šlako atsargų, kad esant plikledžiui būtų galima pabarstyti automobilių kelią ir takus pervažos ribose.

IV1. MINIMALŪS TECHNINIAI PERĖJŲ REIKALAVIMAI

1001. Įrengiant naujas perėjas, rekonstruojant ar modernizuojant jau įrengtas perėjas, perėjos plotis turi būti ne mažesnis kaip 1,60 m. Perėjos plotis didinamas atsižvelgiant į pėsčiųjų eismo intensyvumą, t. y. jeigu per valandą per perėją praeina 600 pėsčiųjų, perėjos plotis turi būti ne mažesnis kaip 2,40 m, jeigu per valandą per perėją praeina 800 pėsčiųjų, perėjos plotis turi būti ne mažesnis kaip 3,20 m, ir t. t.

1002. Perėjos klojinys vėžės išorinėje ir vidinėje pusėje klojamas vienu lygiu su bėgių galvučių viršumi. Perėjos klojinio kraštai turi būti tiesūs (lygiagretūs perėjos išilginei ašiai). Perėjos, kuri įrengiama pervažoje, klojinį rekomenduojama prijungti prie pervažos klojinio (be tarpo tarp pervažos ir perėjos klojinio). Perėjos klojinio neprijungiant prie pervažos klojinio, perėjos klojinys negali būti įrengtas arčiau kaip 2 m ir toliau kaip 10 m atstumu nuo pervažos klojinio krašto.

1003. Perėjos klojinio konstrukcija turi būti tokia, kad neįgaliųjų vežimėlių ratai neįstrigtų tarp geležinkelių bėgio ir perėjos klojinio, o geležinkelių riedmenų ratų antbriauniai nekliudytų perėjos pakloto.

1004. Prieš perėją, įrengtą ne pervažoje arba pervažoje, neturinčioje signalizacijos įrenginių, iš pėsčiųjų tako pusės ne arčiau kaip 2,5 m atstumu nuo kraštinio bėgio turi būti įrengiamas informacinis stendas „Geležinkelio perėja“.

1005. Prieš perėją, įrengtą pervažoje, turinčioje signalizacijos įrenginius, iš pėsčiųjų tako pusės ne arčiau kaip 6 m atstumu nuo kraštinio bėgio turi būti statomas informacinis stendas „Geležinkelio perėja“.

1006. Jeigu pėsčiųjų tako danga yra kieta, tokiu pačiu atstumu nuo kraštinio bėgio kaip statomas informacinis stendas „Geležinkelio perėja“ skersai pėsčiųjų tako brėžiama ne siauresnė kaip 100 mm įspėjamoji linija. Šios linijos spalva turi būti kontrastinga pėsčiųjų tako dangos spalvai. Jeigu perėjoje yra numatyta vieta, kur pėstieji gali sustoti ir praleisti bėginę transporto priemonę, šios vietos dangos plotas turi būti pažymėtas geltona spalva.

1007. Sugedus perėjos signalizacijai pranešimas apie perėjos signalizacijos gedimą automatiškai perduodamas artimiausios geležinkelio stoties budėtojui arba, jeigu eismas yra valdomas centralizuotai, – traukinių eismo tvarkdariui.

1008. Geležinkelio stoties budėtojas arba traukinių eismo tvarkdarys, pastebėjęs pranešimą dėl perėjos įrenginių gedimo, radijo ryšio priemonėmis nedelsdamas apie tai praneša visiems perėjos link važiuojantiems (t. y. nesustojantiems stotyse arba sustojantiems stotyse, kuriose nėra budėtojų ir kurios yra prieš tokią perėją) traukinio mašinistams ir nurodo, kad važiuoti per perėją reikia budriai ir tokiu greičiu, kad prireikus traukinio mašinistas galėtų sustabdyti traukinį laiku. Traukinio mašinistams, kurių valdomi traukiniai sustoja stotyse, kuriose yra stoties budėtojas ir kurios yra prieš tokias perėjas, Geležinkelių eismo taisyklių nustatyta tvarka išduodami E-20 formos įspėjamieji lapeliai apie perėjos signalizacijos gedimus.

Geležinkelių infrastruktūros valdytojas perėjos įrenginių gedimus turi pašalinti nedelsdamas.

1009. Atsižvelgiant į pavojaus analizės ir įvertinimo metu nustatytus pėsčiųjų perėjų reikalavimus ir saugos vertinimo ataskaitoje pateiktas teigiamas išvadas, perėjose gali būti įrengiamos papildomos saugos priemonės – atitvarai, labirintai, automatiniai signalizacijos įrenginiai ir pan.

10010. Naujos perėjos įrengiamos, o jau įrengtos rekonstruojamos ar modernizuojamos vadovaujantis šiomis Taisyklėmis ir Taisyklių 15 priedu.

Papildyta skyriumi:

Nr. 3-276(1.5E), 2015-06-30, paskelbta TAR 2015-06-30, i. k. 2015-10411

 

V. PAGRINDINIAI SAUGAUS TRANSPORTO PRIEMONIŲ EISMO PER PERVAŽAS REIKALAVIMAI

 

 

101. Kelių transporto priemonėms (kitoms savaeigėms mašinoms), kurių plotis didesnis kaip 5 m arba aukštis nuo automobilių kelio paviršiaus didesnis kaip 4,5 m (su kroviniu ar be jo), taip pat lėtaeigėms mašinoms bei mechanizmams, kurių greitis mažesnis kaip 8 km/h, važiuoti per pervažą galima tik gavus geležinkelio kelio priežiūrą atliekančio padalinio vadovo leidimą.

 

Važiuojant būtina laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

 

Paraiška leidimui gauti paduodama geležinkelio kelio priežiūrą atliekančio padalinio vadovui ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki pervažiavimo. Joje nurodoma transporto priemonės plotis ir aukštis bei autotraukinio ilgis. Kai reikia įspėti lokomotyvo brigadą apie ypatingas traukinio valdymo sąlygas, geležinkelio kelio priežiūros padalinio vadovas privalo iš anksto pateikti geležinkelio stotims reikalavimą dėl Geležinkelių eismo taisyklės nustatytos E-20 formos įspėjamųjų lapelių traukinių mašinistams išdavimo.

 

Geležinkelio kelio meistras (brigadininkas) privalo užtikrinti, kad pervaža būtų atitverta sustojimo signalais pagal Geležinkelių signalizacijos taisyklių reikalavimus ir stebėti nurodytų transporto priemonių važiavimą per pervažą.

 

102. Elektrifikuotose geležinkelių linijose, kai transporto priemonės kartu su vežamu kroviniu aukštis didesnis kaip 4,5 m, viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas iš anksto, bet ne vėliau kaip prieš 12 valandų, skiria ir instruktuoja atstovą važiavimui stebėti.

 

103. Jei į pervažos ruožą įeina stoties keliai, išleidžiant traukinį esant šviesofore draudžiamajam signalui, pervažos šviesoforų ir pranešamoji signalizacija automatiškai įsijungia parengus maršrutą arba ją įjungia geležinkelio stoties budėtojas, nuspausdamas mygtuką „Pervažos uždarymas“. Traukinio mašinistas, artėdamas prie pervažos, privalo važiuoti ypač budriai, ne didesniu kaip 20 km/h greičiu ir būti pasiruošęs sustabdyti traukinį, jei atsirastų kliūtis toliau važiuoti. Stočių su tokiomis pervažomis sąrašą tvirtina viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas.

 

Kad nebūtų užlaikytos kelių transporto priemonės prie pervažų, esančių stotyse arba arti jų, kai jose įrengta pervažos signalizacija, geležinkelio stoties budėtojas privalo neleisti, kad būtų didelis laiko tarpas tarp išleidžiamojo signalo įjungimo ir traukinio išleidimo. Geležinkelio stoties budėtojas privalo įjungti signalizaciją ir telefonu ar kitu Pervažos naudojimo vietinėje instrukcijoje numatytu būdu pranešti pervažininkui apie traukinio išleidimą.

 

104. Sugedus signalizacijos įrenginiams, traukinių eismo reguliavimas, jų išleidimas taisyklinguoju ir netaisyklinguoju keliu, pranešimo pervažininkui (jei pervaža sergima) bei traukinio mašinistui apie važiavimą per pervažą tvarka ir sąlygos nustatomi Pervažos naudojimo vietinėje instrukcijoje.

 

105. Saugaus traukinių eismo užtikrinimo tvarką, kai traukiniai išleidžiami netaisyklinguoju keliu į tarpstočius, kuriuose pervažų automatinė signalizacija veikia traukiniams važiuojant tik taisyklinguoju keliu, nustato viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas.

 

Šiais atvejais:

 

105.1. Sergimosiose pervažose atliekant geležinkelio kelio remonto ir kitus darbus, kai sustabdomas automatinės signalizacijos veikimas, automatiniai užtvarai turi būti valdomi rankiniu būdu skydelio mygtukais. Užtvarai darbų metu turi būti uždaryti (užkardai nuleisti). Jie atidaromi kelių transporto priemonėms praleisti tik tais atvejais, kai nėra traukinių, apie kurių artėjimą pervažininkas sužino iš geležinkelio stoties budėtojo (traukinių eismo tvarkdario).

 

Nesergimosiose pervažose su automatine šviesoforų signalizacija, kai traukinių eismas vyksta vienu keliu, turi budėti pervažininkai, kuriems laikinai turi būti įrengtas laikinas telefono (radijo) ryšys. Geležinkelio stoties budėtojas (traukinių eismo tvarkdarys) privalo iš anksto pranešti pervažininkams apie kiekvieną traukinio išleidimą.

 

105.2. Traukinių, išleidžiamų netaisyklinguoju keliu, mašinistai privalo važiuoti per pervažas, kurių automatinė signalizacija veikia traukiniams važiuojant tik taisyklinguoju keliu:

 

sergimąsias – ne didesniu kaip 40 km/h greičiu,

 

nesergimąsias – ne didesniu kaip 25 km/h greičiu.

 

Tokiu pat greičiu turi važiuoti per pervažas ūkinių, pagalbinių ir kitokių traukinių mašinistai, grįždami iš tarpstočio netaisyklinguoju keliu.

 

105.3. Visais važiavimo netaisyklinguoju keliu atvejais (atliekant geležinkelio kelio remonto, statybos ir kitus darbus, traukinių eismo reguliavimo tvarka ir kt.) traukinių mašinistai pagal Geležinkelių signalizacijos taisykles privalo kelis kartus duoti pranešamąjį garso signalą vienu ilgu, trumpu ir ilgu lokomotyvo švilptelėjimu (__. __).

 

106. Pravažiuojant traukiniui, lokomotyvui arba drezinai, pervažininkas privalo duoti traukiniui sustojimo signalą šiais atvejais:

 

106.1. jei važiuojančiame traukinyje bus pastebėtas gedimas, gresiantis saugiam eismui: čiuožiantys arba besidaužantys dėl iščiuožų ratai, gaisras, ašidėžės degimas, žmonių arba krovinių kritimo iš traukinio pavojus ir pan.; pravažiavus traukiniui, kuriame buvo pastebėtas čiuožiantis aširatis arba aširatis su iščiuoža, pervažininkas privalo skubiai pranešti apie tai geležinkelio stoties budėtojui (traukinių eismo tvarkdariui), geležinkelio kelio meistrui (brigadininkui) bei patikrinti visą jo prižiūrimą geležinkelio kelio atkarpą;

 

106.2. jei traukinys, važiuojantis dvikelio geležinkelio kelio netaisyklinguoju keliu, neturi traukinio priekyje nustatytų signalų;

 

106.3. jei pastebės, kad vienas traukinys važiuoja priešais kitą tuo pačiu keliu arba vienas traukinys pasiveja kitą, dreziną arba kelio vagonėlį (sustojimo signalas šiuo atveju duodamas tik pasivejančiam traukiniui);

 

106.4. jei iš traukinio arba iš geležinkelio kelio mašinistui duodami sustojimo signalai, o traukinys važiuoja toliau;

 

106.5. geležinkelio rėžyje (pageležinkelės juostoje) kilus gaisrui, kuris gresia saugiam traukinių eismui;

 

106.6. visais kitais atvejais, gresiančiais saugiam eismui ir žmonių gyvybei.

 

107. Apie pastebėtus gedimus traukinyje pervažininkas privalo pranešti šio traukinio mašinistui (jei yra radijo ryšys), taip pat telefonu geležinkelio stoties budėtojui (traukinių eismo tvarkdariui).

 

 

 

VI. PERVAŽININKO DARBO ORGANIZAVIMAS IR PAREIGOS

 

 

108. Asmuo, paskirtas į pervažininko pareigas, turi būti apmokytas ir išlaikęs egzaminus pagal specialią programą, patvirtintą viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo, laikantis Techninio geležinkelių naudojimo nuostatų III skirsnyje nustatytos tvarkos. Be to, darbuotojo darbo stažas, susijęs su traukinių eismu, turi būti ne mažesnis kaip 3 mėnesiai.

 

109. Neteko galios nuo 2011-07-10

Punkto naikinimas:

Nr. 3-412, 2011-07-05, Žin. 2011, Nr. 83-4064 (2011-07-09), i. k. 1112210ISAK0003-412

 

110. Pradėdamas budėjimą, pervažininkas privalo patikrinti po 50 m geležinkelio iš abiejų pervažos pusių, pervažos įrangos ir visų įtaisų būklę, plombuojamų įtaisų plombas, rankinių signalų, petardų, įrankių, inventoriaus kiekį ir jų būklę.

 

111. Visos pastabos, užtvarų, pervažos ir atitveriamosios signalizacijos, telefono (radijo) ryšio gedimai, taip pat gedimų pašalinimo rezultatai įrašomi Pervažininkų darbo apskaitos žurnale. Jei yra įrengta automatika, būtina įrašyti: „Automatika tvarkinga“ arba „Automatika sugedusi“.

 

Suradęs gedimą, gresiantį saugiam traukinių eismui, ir negalėdamas savo jėgomis jo pašalinti pervažininkas privalo atitverti pavojingą vietą sustojimo signalais ir nedelsdamas apie tai pranešti geležinkelio stoties budėtojui (traukinių eismo tvarkdariui) ir per jį – geležinkelio kelio meistrui (brigadininkui).

 

112. Apie automatinės ir atitveriamosios signalizacijos, automatinių, pusiau automatinų arba elektrinių užtvarų bei telefono (radijo) ryšio gedimus pervažininkas privalo nedelsdamas pranešti artimiausių geležinkelio stočių budėtojams (traukinių eismo tvarkdariams). Praleidžiant šiuo atveju per pervažą kelių transporto priemones būtina vadovautis Pervažos naudojimo vietine instrukcija. Nepašalinus gedimų naudotis sugedusiais įtaisais draudžiama.

 

113. Pervažininkų darbo apskaitos žurnalą privalo tikrinti geležinkelio kelio meistras (brigadininkas), lankydamasis pervažoje. Patikrinimo rezultatai ir duoti nurodymai įrašomi šiame žurnale. Jei pervažą prižiūri geležinkelio stoties darbuotojai, šį žurnalą privalo tikrinti ir stoties vadovai.

 

Pašalinęs kiekvieną gedimą ir įvykdęs duotus nurodymus, pervažininkas privalo tai pažymėti Pervažininkų darbo apskaitos žurnale.

 

114. Pervažos priežiūros pareigos iešmų posto budėtojams ir kitiems darbuotojams, atliekantiems ir pervažininko funkcijas, nurodomos Pervažos naudojimo vietinėje instrukcijoje.

 

115. Dirbti kelyje ir pervažoje leidžiama tik uždarius užtvarus.

 

116. Pervažininkų informavimo apie traukinių eismą, kai sugedę pervažos signalizacijos įrenginiai, ir visais drezinų važiavimo atvejais (jos gali nešuntuoti bėgių grandinių), tvarka nustatoma Pervažos naudojimo vietinėje instrukcijoje.

 

117. Atsitikus pervažoje arba arti jos kelių eismo įvykiui, pervažininkas privalo:

 

117.1. imtis reikiamų priemonių, kad būtų užtikrintas saugus traukinių ir kelių transporto priemonių eismas; pranešti apie įvykį geležinkelio stoties budėtojui (traukinių eismo tvarkdariui), jei įmanoma – pranešti Pervažos naudojimo vietinėje instrukcijoje nustatyta tvarka policijai, geležinkelio kelio meistrui (brigadininkui) ir automobilių kelius eksploatuojančiai organizacijai;

 

117.2. suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam, jei įmanoma – iškviesti greitąją medicinos pagalbą.

 

118. Pervažininkas privalo reikalauti, kad visi asmenys, besinaudojantys geležinkelių pervažomis, laikytųsi nustatytų reikalavimų. Pažeidus Kelių eismo taisyklių važiavimo per pervažas reikalavimus, pervažininkas privalo, jei įmanoma, sustabdyti transporto priemonę, nustatyti ir į Važiavimo per geležinkelio pervažas taisyklių pažeidimų registravimo žurnalą įrašyti transporto priemonės valstybinį numerį, pažeidimo laiką ir pobūdį. Duomenis apie pažeidimą ir transporto priemonės valstybinį numerį pervažininkas skubiai perduoda policijai, kad ši imtųsi atitinkamų priemonių.

1181. Pastebėjęs, kad per pervažą ketina eiti specialiųjų poreikių turintys žmonės,  pervažininkas, esant poreikiui, turi juos informuoti, kada galima saugiai pereiti per pervažą, ir (ar) suteikti reikiamą pagalbą einant per pervažą.

Papildyta punktu:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

119. Už pareigų neatlikimą, Techninio geležinkelių naudojimo nuostatų, Geležinkelių signalizacijos taisyklių bei šių Taisyklių pažeidimus pervažininkas atsako įstatymuose nustatyta tvarka.

 

 

 

VII. PERVAŽŲ PRIEŽIŪRA IR REMONTAS

 

 

120. Viešojo naudojimo pervažas prižiūri geležinkelių infrastruktūros valdytojas. Neviešojo naudojimo pervažas, suderinę su geležinkelių infrastruktūros valdytoju, įrengia ir prižiūri suinteresuoti fiziniai ar juridiniai asmenys iš savo lėšų.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

121. Pervažos ribose darbus atlieka:

 

121.1. geležinkelių infrastruktūros valdytojas:

121.1.1. įrengia viešojo naudojimo pervažų klojinį (automobilių kelio važiuojamąją dalį), kuris turi dengti visus geležinkelio kelius ir tęstis ne mažiau kaip 0,5 metro į abi puses nuo kraštinių bėgių, ir atlieka automobilių kelio (po 10 m į abi puses nuo kraštinių bėgių) priežiūros darbus;

121.1.2. įrengia, taiso ir prižiūri viešojo naudojimo pervažos sankasą, atitvaras, signalinius stulpelius, šviesoforus, elektros apšvietimą, užtvarus, kitus geležinkelio specifinius įrenginius, esančius arčiau kaip 10 metrų nuo kraštinio bėgio, bei gabarito vartus;

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

121.2. automobilių kelią eksploatuojanti organizacija:

 

121.2.1. įrengia ir taiso (remontuoja) automobilių kelio važiuojamąją dalį iki pervažos klojinio (0,5 metro atstumu nuo kraštinio bėgio);

 

121.2.2. įrengia, taiso ir prižiūri pervažos prieigose esančius kelio ženklus Nr. 101, Nr. 102, Nr. 138, Nr. 139, Nr. 140–145, Nr. 204.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

122. Geležinkelių infrastruktūros valdytojas prižiūri ir remontuoja viešojo naudojimo pervažų klojinį pervažos ribose (kuris turi tęstis ne mažiau kaip 0,5 metro į abi puses nuo kraštinių kelių bėgių) ir atlieka šių pervažos įrenginių priežiūros ir remonto darbus:

122.1. prižiūri ir remontuoja geležinkelio kelius;

122.2. prižiūri automobilių kelio ruožą po 10 m į abi puses nuo kraštinių bėgių;

122.3. taiso ir prižiūri viešojo naudojimo pervažos sankasą;

122.4. pagal patvirtintus brėžinius gamina pervažų užtvarus ir užkardus;

122.5. prižiūri ir remontuoja pervažų postus;

122.6. prižiūri ir remontuoja automatinės šviesoforų ir atitveriamosios signalizacijos įrangą, telefono ir radijo ryšius, elektros tiekimo pervažoms įrangą, išorės elektros tinklus, pervažos apšvietimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

123. Bet kokie pervažos ribose atliekami darbai, susiję su transporto priemonių eismo apribojimu arba sustabdymu, turi būti nustatyta tvarka suderinti su policija ir automobilių kelio savininku.

 

124. Remontuojant pervažą, ją laikinai uždarius, darbų vieta turi būti paženklinta kelio ženklais vadovaujantis Saugos ir sveikatos apsaugos ženklų naudojimo darbovietėse nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 1999 m. lapkričio 24 d. įsakymu Nr. 95 „Dėl saugos ir sveikatos apsaugos ženklų naudojimo darbovietėse nuostatų“ (Žin., 1999, Nr. 104-3014) reikalavimais.

 

125. Pervažas periodiškai privalo apžiūrėti ir tikrinti visų įrenginių darbą geležinkelių infrastruktūros valdytojo ir Inspekcijos darbuotojai.

 

 

 

VIII. PAGRINDINIAI KELIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ VAŽIAVIMO IR GYVULIŲ AR PAUKŠČIŲ VARYMO PO GELEŽINKELIO KELIO STATINIAIS REIKALAVIMAI

 

 

126. Įrengti automobilių kelius ir gyvulių ar paukščių perginas per geležinkelį po geležinkelio kelio statiniais (tiltais, viadukais, pralaidomis ir kt.) gali leisti viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas. Viaduko po geležinkeliu įrenginiai pavaizduoti šių Taisyklių 12 priede.

 

127. Geležinkelio kelio statinių gabaritai (angos) kelių transporto priemonėms važiuoti po jais turi būti ne mažesni kaip:

 

127.1. kelių transporto priemonėms praleisti: 7 m pločio ir 5 m aukščio; išimties tvarka, suderinus su geležinkelio infrastruktūros valdytoju, gali būti leidžiama įrengti kelių transporto priemonių važiavimo kelius, kai geležinkelio kelio statinių gabaritai (angos) mažesni kaip 7 m pločio ir 5 m aukščio;

 

127.2. gyvuliams ar paukščiams varyti – 4 m pločio ir 2,5 m aukščio.

 

128. Prieš geležinkelio kelio statinius, kurių aukštis nuo automobilių kelio iki statinio apačios mažesnis kaip 5 m, statomi gabarito vartai (7 priedas).

 

Gabarito vartų horizontali apsauginė juostelė pakabinama 20 cm žemiau geležinkelio kelio statinio apatinio krašto.

 

Gabarito vartai statomi 10-15 m atstumu nuo geležinkelio kelio statinio iš abiejų pusių. Jei prie geležinkelio kelio statinio yra keletas automobilių kelių, gabarito vartai turi būti tokioje vietoje, kad kelių transporto priemonės negalėtų jų apvažiuoti.

 

Ant gabarito vartų kabinamas draudžiamasis kelio ženklas 316 „Ribotas aukštis“, o kai važiavimo plotis mažesnis kaip 3,5 m – draudžiamasis kelio ženklas 317 „Ribotas plotis“.

 

129. Miestuose, kur negalima statyti gabarito vartų, kelio ženklai Nr. 316 ir Nr. 317 kabinami ant kelio statinių.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

130. Kai automobilių kelio važiuojamosios dalies plotis po geležinkelio kelio statiniu yra mažesnis kaip 6 m ir transporto priemonėms sunku prasilenkti, prieš tokį automobilių kelio ruožą pastatomi eismo pirmumą nustatantys kelio ženklai Nr. 205 ir Nr. 206.

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

131. Jei automobilių kelio važiuojamoji dalis po geležinkelio statiniu susiaurėja, tai statomi įspėjamieji kelio ženklai 123-125.

 

132. Kad nebūtų sugadintos geležinkelio kelio statinių atramos, atsižvelgiant į jų konstrukciją ir vietos sąlygas, vadovaujantis Automobilių kelių transporto priemonių apsauginių atitvarų sistemų projektavimo taisyklių KPT TAS 09 reikalavimais, turi būti įrengti atitvarai.

Atitvarai turi būti paženklinti pakaitomis einančiomis baltos ir juodos spalvos juostomis arba turėti atšvaitus.

___________________

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 


 

Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

1 priedas

 

 

MATOMUMO NUSTATYMAS EKSPLOTATUOJAMOSE PERVAŽOSE IR PERĖJOSE

 

Eksploatuojamose pervažose ir perėjose patenkinamu laikomas toks matomumas, kai iš kelių transporto priemonės, esančios ne arčiau kaip 50 m nuo kraštinio bėgio, o pėsčiajam, esančiam prie informacinio stendo „Geležinkelio perėja“, artėjantis iš bet kurios pusės traukinys matomas ne arčiau kaip:

Traukinių greitis, km/h

Atstumas, m

121–160

500

81–120

400

41–80

250

26–40

150

25 ir mažiau

100

Artėjančio traukinio mašinistas turi matyti pervažos vidurį 1000 m atstumu.

 

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 


Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

2 priedas

 

pervažos naudojimo Vietinės instrukcijos turinys

 

1. Užtvarų padėtis.

2. Pervažos ryšių priemonės ir jų naudojimo tvarka.

3. Pervažos signalizacija ir jos naudojimo tvarka.

4. Atitveriamoji signalizacija ir jos naudojimo tvarka.

5. Pervažininko veiksmų tvarka atsiradus pervažoje kliūčiai traukinių arba kelių transporto priemonių eismui.

6. Pranešimo tvarka pravažiuojančių traukinių mašinistams apie atsiradusius gedimus pervažoje arba traukinio sąstate.

7. Netikėtai atsiradusios kliūties pervažoje atitvėrimo tvarka.

8. Pranešimo pareigūnams tvarka pažeidus normalias pervažos darbo sąlygas.

9. Pervažininko veiksmų tvarka suradus riedmenų apačios negabaritiškumo juostelės pažeidimą.

10. Saugos darbe skyrius.

11. Prožektorinių įrenginių pastatymo, priežiūros ir naudojimo tvarka.

12. Raktinio užtvaro naudojimo tvarka.

______________


Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

3 priedas

 

RIEDMENŲ APAČIOS NEGABARITIŠKUMO NUSTATYMO ĮTAISAS

 

PASTABOS:

1. Siekiant išvengti medinės juostelės horizontalaus poslinkio, ji pritvirtinama vienu varžtu su veržle arba velenėliu su vielokaiščiu.

2. Jei kelyje gelžbetoniniai pabėgiai, kaiščiai kalami į medinį pabėgį, įdėtą į pabėgtarpį.


 

Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

4 priedas

 

 

SijinIS vienpusIS metalinIS atitvaraS

 

 

metailinis atitvaras

 

PASTABA. Atstumas A nustatomas pagal statybos projektą

 

____________________

Priedo pakeitimai:

TAR pastaba. Nauja priedo redakcija

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 


Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

5 priedas

 

PERVAŽOS SU UŽTVARU ĮRANGOS IŠDĖSTYMAS

 

1 – automobilių kelio važiuojamosios dalies briauna; 2 – kelio ženklas 316 „Ribotas aukštis“; 3 – atsarginiai rankiniai užtvarai; 4 – sargšuliai; 5 – turėklai (tvora); 6 – vandens nuleidimo latakai; 7 – mediniai tašai; 8 – gretbėgiai; 9 – geležinkelio vėžės bėgiai; 10 – atitveriamasis šviesoforas; 11 – nuolatinis švilptelėjimo signalinis ženklas; 12 – pervažos klojinys;

 

13 – vamzdelis arba stovas sustojimo signaliniam skydui arba signaliniam žibintui pastatyti; 14 – pervažos posto pastatas; 15 – pervažos signalizacijos šviesoforas; 16 – automatinis arba elektrinis užtvaras; 17 – kelio ženklas 101 „Pervaža su užtvaru“; 18, 19, 20 – kelio ženklai 140–145 „Artėjama prie pervažos“;1.1, 1.6, 1.11 – automobilių kelio horizontaliojo ženklinimo linijos

______________________

* Skliausteliuose nurodyti atstumai nuo pervažos iki švilptelėjimo ženklo, kai traukinių greitis didesnis kaip 120 km/h.


Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

6 priedas

 

PERVAŽOS BE UŽTVARO ĮRANGOS IŠDĖSTYMAS

 

1 – automobilių kelio važiuojamosios dalies briauna; 2 – vandens nuleidimo latakai; 3 – gretbėgiai; 4 – pervažos klojinys; 5 – sargšuliai;

 


6 – pervažos signalizacijos šviesoforas; 7 – kelio ženklas 138 „Vienkelis geležinkelis“; 8 – kelio ženklas 316 „Ribotas aukštis“; 9 – kelio ženklas 102 „Pervaža be užtvaro“; 10, 11, 12 – kelio ženklai 140–145 „Artėjama prie pervažos“; 1.1, 1.6, 1.11 – automobilių kelio horizontaliojo ženklinimo linija


Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

7 priedas

 

GABARITO VARTAI, STATOMI PRIEŠ KELIO STATINIUS

 

a – su plokščia metaline santvara;

b – mediniai gabarito vartai

 

c – su metalinėmis atotampomis

 

1 – atramos; 2 – metalinė santvara; 3 – apsauginė juostelė; 4 – metalinė grandinė arba vielinės pakabos; 5 – automobilių kelio važiuojamoji dalis; 6 – ištisinė ašinė linija;  7 – kelio ženklas 316 „Ribotas aukštis“; 8 – metalinės atotampos; 9 – 2.1.1 ir 2.1.2 vertikalusis ženklinimas; 10 – 2.2 vertikalusis ženklinimas

 

PASTABOS:

1. Projektuojamose ir perstatomose pervažose atstumas tarp važiuojamosios dalies ir atramos turi būti ne mažesnis kaip 1,75 m.

2. Gabarito vartai arba ant jų pritvirtinti skydai nudažomi pakaitomis einančiomis baltos ir juodos spalvos 0,2 m pločio juostomis, pasvirusiomis 45o  kampu, iki 2 m aukščio nuo kelio paviršiaus. Skydo plotis turi būti ne mažesnis kaip atramos skersmuo.


Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

8 priedas

 

Pagrindiniai reikalavimai pervažų signalizacijos įtaisams įrengti

 

1. Automatikos įrenginiai pervažose įrengiami pagal tipinius projektus (schemas), kuriuos tvirtina geležinkelio valdytojas (arba geležinkelio infrastruktūros savininkas).

2. Pervažų ir perėjų signalizacijos ir užtvarų rūšys nustatomos geležinkelių infrastruktūros valdytojo sprendimu, atsižvelgiant į Taisyklių reikalavimus ir toliau lentelėje nurodytas rekomendacijas.

 

Pervažos vieta

Pervažos signalizacijos tipas kelių transporto priemonėms

Signalizacija geležinkelių transportui

1. Nesergimosios pervažos

Tarpstotyje

Automatinė šviesoforų signalizacija

Nenumatyta

 

Automatinė šviesoforų signalizacija su baltu mirksimuoju žiburiu

Pagrįstais atvejais dvikelėse geležinkelių linijose gali būti statomi specialūs atitveriamieji šviesoforai traukiniams, važiuojantiems netaisyklinguoju keliu, arba geležinkelių linijose su eismo valdymo centralizacija (toliau – EVC) nuolat šviečiantys atitveriamieji šviesoforai, kai pervažos ruože yra stoties kelių

Stotyje

Automatinė šviesoforų signalizacija

Nenumatyta

Automatinė šviesoforų signalizacija su baltu mirksimuoju žiburiu. Kaip papildomas eismo saugumo užtikrinimo priemones galima naudoti vaizdo stebėjimo įrenginius

Esant blogam matomumui geležinkelių linijose su EVC gali būti statomi nuolat šviečiantys atitveriamieji šviesoforai

Privažiuojamajame ar kitokiame geležinkelio kelyje, taip pat ir miesto teritorijoje, kur pervažų ruožuose negalima įrengti normalaus ilgio bėgių grandinių

Šviesoforų signalizacija

Statomi specialūs šviesoforai su raudonu ir baltu signaliniais žiburiais (balto žiburio gali nebūti), kuriuos valdo traukinių derintojų arba lokomotyvų brigada, arba jie valdomi automatiškai, traukiniui užvažiavus ant specialiųjų daviklių (arba trumpos bėgių grandinės)

Šviesoforų signalizacija su baltu mirksimuoju žiburiu

2. Sergimosios pervažos

Tarpstotyje

Automatinė šviesoforų signalizacija su automatiniais užtvarais

Naudojami automatinės blokuotės tarpstočio šviesoforai, pastatyti ne toliau kaip 800 m nuo pervažos, jei pervaža matoma iš šviesoforo pastatymo vietos. Jei jų panaudoti negalima, statomi atitveriamieji šviesoforai. Be to, numatoma artimiausių prie pervažos automatinės blokuotės žiburių reikšmių perjungimas į draudžiamąsias

Stotyje

 

Automatinė šviesoforų signalizacija su pusiau automatiniais užtvarais (automatiškai uždaromais ir mygtuku atidaromais). Ypatingais atvejais leidžiama naudoti automatinę šviesoforų signalizaciją su elektriniais arba mechaniniais užtvarais. Kaip papildomas eismo saugumo užtikrinimo priemones galima naudoti vaizdo stebėjimo įrenginius

Naudojami stoties įleidžiamieji ir išleidžiamieji šviesoforai, o pagrįstais atvejais statomi atitveriamieji arba manevrų šviesoforai su papildomu raudonu žiburiu (gali būti ir žemieji)

Privažiuojamajame geležinkelio kelyje, kur pervažos ruožuose negalima įrengti normalaus ilgio bėgių grandinių

Šviesoforų signalizacija su elektriniais, mechaniniais arba rankiniais užtvarais

Statomi šviesoforai su raudonu ir baltu signaliniais žiburiais, kuriuos valdo geležinkelių infrastruktūros valdytojo paskirti asmenys

 

 

 

Punkto pakeitimai:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

3. Pervažose, kuriose įrengiama nauja automatinė pervažų signalizacija arba kuriose atliekamas pervažos signalizacijos įrenginių modernizavimas, pervažos ruožų ilgiai turi būti apskaičiuoti įvertinant skaičiuojamąjį pervažos ilgį, maksimalų traukinių greitį šioje geležinkelių linijoje, minimalų kelių transporto priemonių greitį pervažoje – 8 km/h ir maksimalų kelių transporto priemonės ilgį – 24 m.

Skaičiuojamasis pervažos ilgis yra lygus atstumui nuo pervažos šviesoforo (toliausiai esančio nuo kraštinio bėgio) iki kitoje pervažos pusėje kraštinio bėgio ir 2,5 m ilgio saugos zonai, už kurios gali sustoti pervažiavusi pervažą kelių transporto priemonė.

31. Pervažose įrengtose perėjose, kuriose įrengiama nauja automatinė signalizacija arba modernizuojami signalizacijos įrenginiai, perėjos ruožų ilgiai turi atitikti pervažos ruožų ilgius.

Ne pervažose įrengtose perėjose, kuriose įrengiama nauja automatinė signalizacija arba modernizuojami signalizacijos įrenginiai, perėjos ruožų ilgiai turi būti apskaičiuoti įvertinant skaičiuojamąjį perėjos ilgį, kuris yra lygus atstumui tarp abiejose perėjos pusėse įrengtų informacinių stendų „Geležinkelio perėja“, didžiausią traukinių greitį šioje geležinkelių linijoje ir vidutinį pėsčiųjų greitį perėjoje – 5,0 km/val.

Papildyta punktu:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

4. Sergimosiose pervažose, esant intensyviam traukinių ir kelių transporto priemonių eismui, automatinė pervažos signalizacija gali būti papildyta užtveriamaisiais prietaisais, neleidžiančiais apvažiuoti uždarytų ir įvažiuoti į pervažą priešais atvažiuojantį traukinį pagal geležinkelio infrastruktūros valdytojo patvirtintą projektą.

4.1. Sudarant automatikos įrengimo arba jos pertvarkymo projektą, skaičiuojamasis pranešimo apie traukinio priartėjimą prie pervažos laikas nustatomas atsižvelgiant į pervažos ilgį.

Šis laikas turi būti ne trumpesnis kaip:

4.1.1. esant automatinei šviesoforų signalizacijai, iš jų su automatiniais arba pusiau automatiniais užtvarais – 30 s;

4.1.2. esant pranešamajai signalizacijai – 40 s.

5. Kai pervažos yra stotyse ar arti jų, esant maršrutų centralizacijai, automatinę šviesoforų signalizaciją bei automatinius ir pusiau automatinius užtvarus numatoma uždaryti (nuleisti užkardus) parengus traukinio maršrutą ir įvažiavus jam į pervažos ruožą, o išleidžiant traukinius ir važiuojant manevriniams sąstatams esant draudžiamajam šviesoforo signalui – stoties budėtojui nuspaudus mygtuką „Uždarymas“ (tam tikrais atvejais – parengus (blokavus) maršrutą ir neįjungiant leidžiamojo signalo). Tokiu atveju traukinio mašinistas, artėdamas prie pervažos, privalo važiuoti ypač budriai, ne didesniu kaip 20 km/h greičiu ir būti pasiruošęs sustabdyti traukinį, jei atsirastų kliūtis toliau važiuoti.

6. Siekiant, kad būtų laiku įjungta pervažos signalizacija, leidžiama uždelsti išleidžiamųjų, maršruto ir manevrinių šviesoforų įjungimą. Jei pervažos signalizacijos įjungimo laikas yra apskaičiuotas, manevrų šviesoforų leidžiamojo signalo įjungimo uždelsti nebūtina.

7. Miestuose prieš nesergimąsias pervažas, kurios yra privažiuojamuosiuose geležinkelio keliuose ir juose yra pervažos šviesoforų signalizacija kelių transporto priemonėms, turi būti statomi specialūs atitveriamieji šviesoforai geležinkelių transportui, signalizuojantys raudonu arba baltu žiburiu. Turi būti automatinis šviesoforų tarpusavio sąryšis, užtikrinantis pervažos šviesoforų (automobilių transportui) baltų žiburių įjungimą (jei jie yra) tik įsijungus raudonam žiburiui atitveriamajame šviesofore geležinkelių transportui, o atitveriamojo šviesoforo geležinkelių transportui raudono žiburio išjungimą ir balto žiburio įjungimą esant pranešimui apie traukinio artėjimą prie pervažos – tik išsijungus baltiems (jei jie yra) ir įsijungus raudoniems žiburiams pervažos šviesoforuose kelių transporto priemonėms.

8. Pagrįstais atvejais prieš tarpstočiuose esančias nesergimąsias pervažas su įrengtais mirksimaisiais baltais žiburiais ir pranešimo įtaisais taisyklinguoju keliu važiuojantiems traukiniams gali būti įrengti atitveriamieji šviesoforai ir netaisyklinguoju keliu važiuojantiems traukiniams.

9. Baltas mirksintis šviesoforo žiburys, naudojamas geležinkelio pervažose, informuoja, kad šviesoforai įjungti ir leidžia kelių transporto priemonių eismą įsitikinus, kad prie pervažos neartėja bėginė transporto priemonė.

10. Neteko galios nuo 2015-07-01

Punkto naikinimas:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 


Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

9 priedas

 

Sergimosios IR NESERGIMOSIOS PERVAŽOS ŠVIESOFORAI

(pavyzdžiai)

 

a – sergimosios pervažos šviesoforai;

b – nesergimosios pervažos šviesoforai

 

 

Pervažų įrengimo ir naudojimo

taisyklių

10 priedas

 

Forma K - 26

PERVAŽININKŲ DARBO APSKAITOS

ŽURNALAS

 

Budėjimo

Pervažininko v., pavardė

Gedimo aptikimas

data

valandos

Aptikto gedimo

Pranešimo

nuo

iki

laikas (h, min.)

trumpas aprašymas

laikas (h, min.)

būdas (telefonu, raštu, per kitą asmenį)

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gedimo pašalinimas

Gedimą pašalinusio asmens (KM, KB, AM ir kt.) ir pervažininko parašai

Atvykimo

Darbų baigimo

Gedimo priežasčių ir jo pašalinimo priemonių aprašymas

data ir laikas (h, min.)

9

10

11

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SANTRUMPOS: KM - kelio meistras, KB – kelio brigadininkas, AM – elektromechanikas (ryšių, automatikos, radijo).

 

 

Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

11 priedas

 

Gyvulių AR PAUKŠČIŲ varymo per geležinkelius taisyklės

 

1. Šios taisyklės nustato pagrindinius reikalavimus, užtikrinančius eismo saugumą geležinkeliuose ir gyvulių ar paukščių išsaugojimą varant juos per pervažas, viadukus, specialiai įrengtas perginas, taip pat ganant gyvulius ar paukščius arti geležinkelių.

2. Šių taisyklių privalo laikytis visos organizacijos ir asmenys, ganantys gyvulius ar paukščius arti geležinkelių ir varantys juos per geležinkelius.

3. Varyti gyvulius ar paukščius per geležinkelius leidžiama tik per pervažas, viadukus bei specialiai tam įrengtas gyvulių ar paukščių perginas.

Gyvulių ar paukščių varovai turi neleisti, kad gyvuliai ar paukščiai būtų už pervažos, viaduko ar įrengtos perginos ribų, o svarbiausia – neleisti, kad gyvuliai ar paukščiai išeitų į geležinkelio kelius.

4. Artėdami prie geležinkelių pervažos arba perginos, gyvulių ar paukščių varovai privalo būti dėmesingi ir ypač atsargūs, suderinti visų varovų veiksmus, griežtai vadovautis Kelių eismo taisyklių reikalavimais.

Pervažininko ir kitų geležinkelio darbuotojų nurodymų dėl judėjimo per geležinkelių pervažas ir gyvulių ar paukščių perginas tvarkos privalo laikytis visi gyvulių ar paukščių varovai.

5. Varant gyvulius ar paukščius per pervažas ar specialiai įrengtas perginas, esančias viename lygyje su geležinkelių keliais, reikia laikytis šių sąlygų:

5.1. pavieniai gyvuliai (ne daugiau kaip po du vienam suaugusiam žmogui) vedami už pavadžių;

5.2. gyvulių banda ar paukščių pulkas varomas tik esant pakankamam varovų skaičiui, kad gyvuliai ar paukščiai negalėtų išeiti į geležinkelio kelią.

6. Gyvulių banda ar paukščių pulkas turi būti sustabdytas ne arčiau kaip 200 m nuo geležinkelio. Du suaugę varovai, įsitikinę, kad nėra artėjančių prie nesergimosios pervažos, gyvulių ar paukščių perginos traukinių, manevrinių sąstatų ar lokomotyvų, arba pervažininkui leidus varyti gyvulius ar paukščius, turi išeiti į geležinkelio kelią, atsistoti iš abiejų pervažos ar perginos pusių ir pradėti varyti gyvulius ar paukščius. Šie abu varovai privalo visą gyvulių ar paukščių varymo laiką būti prie geležinkelio, stebėti traukinių artėjimą, neleisti, kad gyvuliai ar paukščiai išeitų į geležinkelio kelią už pervažos ar perginos ribų. Trečiasis varovas privalo būti varomos gyvulių ar paukščių grupės gale.

Perginti per geležinkelį gyvuliai ar paukščiai turi būti nuvaryti ne arčiau kaip už 200 m nuo geležinkelio ir patikimai saugomi.

7. Draudžiama varyti gyvulius ar paukščius per viename lygyje su geležinkeliu įrengtas pervažas, gyvulių ar paukščių perginas tamsiu paros metu, taip pat šviesiu paros metu esant blogam matomumui (rūkas, liūtis, sniegas ir pan.), jei gyvuliai nevedami už pavadžių.

8. Asmenys, masiškai varantys gyvulius ar paukščius per pervažas, gyvulių ar paukščių perginas (didesnes kaip 50 stambiųjų raguočių kaimenes), privalo iš anksto apie tai pranešti geležinkelio kelių meistrui, kad būtų užtikrintos gyvulių ar paukščių varymo sąlygos pervažoje ar perginoje.

9. Arčiau kaip 300 m nuo geležinkelio esančiose neaptvertose ganyklose leidžiama ganyti tik pririštus gyvulius, o arčiau kaip 200 m nuo geležinkelio – tik nuolat prižiūrimus.

10. Asmenys, pažeidę šias taisykles, atsako įstatymų nustatyta tvarka.

 


Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

12 priedas

 

viaduko po geležinkeliu įrenginiai

 

 

1 – kelio ženklas 205 „Priešpriešinio eismo pirmenybė“ arba 206 „Pirmenybė priešpriešinio eismo atžvilgiu“; 2 – kelio ženklas 318 „Ribotas aukštis“; 3 – gabarito vartai; 4 – barjerinio tipo užtvaros; 5 – tilto ramto priešakinė briauna

 


PAkeitimŲ registravimo lapas

 

Pakeitimo

Pakeisto teksto vieta

numeris

tvirtinimo data

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________


 

Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

13 priedas

 

PĖSČIŲJŲ ĖJIMO PER PERĖJAS TAISYKLĖS

 

 

1. Jeigu yra įrengtos perėjos, pereiti geležinkelio kelią pėstieji privalo tik per perėjas (taip pat tiltus, viadukus, požemines perėjas). Eiti per perėjas galima tik įsitikinus, kad tai yra saugu ir kad kertamais geležinkelio keliais neartėja bėginė transporto priemonė.

2. Įeidami į perėją pėstieji privalo vadovautis ženklinimu, šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, garso signalais, užtvaro padėtimi ar eismą reguliuojančio asmens, kurį paskiria geležinkelių infrastruktūros valdytojas, signalais. Eismą reguliuojančių asmenų signalų pėstieji privalo paisyti net tuo atveju, jeigu jie prieštarautų šviesoforų ar garso signalams.

3. Jeigu pervažose įrengtose perėjose nėra pėstiesiems skirtų šviesoforų ir garso signalų, pėstieji privalo vadovautis kelio ženklais, ženklinimu, užtvaro padėtimi, šviesoforų, garso ir geležinkelių pervažos budėtojų (reguliuotojų) signalais.

4. Rekomenduojama, kad per perėją einančius vaikus iki 12 metų lydėtų suaugęs asmuo (ne jaunesnis kaip 21 metų).

5. Užsidegus draudžiamajam šviesoforo signalui ar artėjant bėginei transporto priemonei ar kitais atvejais, kai eiti per perėją yra draudžiama, pėsčiasis, atsižvelgdamas į tai, kurioje perėjos dalyje jis yra, privalo nedelsdamas iš jos pasitraukti, baigti eiti per ją, jeigu tai neįmanoma, – sustoti. Pėsčiasis privalo sustoti prieš perėjos šviesoforą su pėsčiųjų simboliu, pervažos šviesoforą, pakeliamąjį užtvarą, o jeigu jų nėra, – ne arčiau kaip 2,5 m atstumu nuo kraštinio bėgio (t.y., prieš informacinį stendą „Geležinkelio perėja“) ir praleisti bėginę transporto priemonę. Jeigu perėjoje yra numatyta geltona spalva pažymėta vieta, skirta pėstiesiems sustoti ir praleisti bėginę transporto priemonę, – rekomenduojama sustoti joje.

6. Perėjoje pėsčiasis visais atvejais privalo duoti kelią artėjančiai bėginei transporto priemonei.

Prieš pradėdamas eiti pėsčiasis privalo įsitikinti, kad prie perėjos neartėja bėginė transporto priemonė.

7. Pėstiesiems einant per perėjas draudžiama:

7.1. eiti per geležinkelio kelius tam neskirtose vietose;

7.2. įeiti į perėją, kai užtvaras nuleistas arba pradeda leistis, dega draudžiamasis šviesoforo signalas, sklinda garso signalas arba eismą reguliuojantis asmuo draudžia eiti;

7.3. savavališkai pakelti užtvarą arba jį apeiti;

7.4. lįsti po stovinčiomis bėginėmis transporto priemonėmis, lipti ant jų;

7.5. važiuoti per perėją neįgaliųjų vežimėliu be lydinčio asmens;

7.6. per perėjas važiuoti riedučiais, riedlentėmis ar paspirtukais.

 

______________

Papildyta priedu:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 


 

Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

14 priedas

 

INFORMACINIS STENDAS „GELEŽINKELIO PERĖJA“

 

stendas

 

Rekomenduojami informacinio stendo matmenys: plotis – 0,50 m, aukštis – 0,75 m.

____________________

Papildyta priedu:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 


 

Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

15 priedas

 

PERĖJA PERVAŽOJE IR NE PERVAŽOJE

 

15 priedas

Perėja pervažoje, turinčioje signalizacijos įrenginius

 

1 – perėjos klojinio kraštas; 2 – perėjos klojinys; 3 – pervažos klojinys; 4 – pervažos klojinio kraštas; 5 – pėsčiųjų takas; 6 – automobilių kelias; 7 – pervažos signalizacijos šviesoforas; 8 – kelio ženklas Nr. 138; 9 – pervažos užtvaras;  10 – perėjos šviesoforas su pėsčiųjų simboliu; 11 – informacinis stendas „Geležinkelio perėja“; 12 – horizontaliojo ženklinimo plati linija 1.11; 13 – automobilių kelio horizontaliojo ženklinimo linija 1.1; 14 – automobilių kelio horizontaliojo ženklinimo linija 1.6; 15 – atitvaras (tvora); 16 – įspėjamoji linija.

 

16 priedas

 

Perėja pervažoje, neturinčioje signalizacijos įrenginių

 

1 – perėjos klojinio kraštas; 2 – perėjos klojinys; 3 – pervažos klojinys; 4 – pervažos klojinio kraštas; 5 – pėsčiųjų takas; 6 – automobilių kelias; 7 – informacinis stendas „Geležinkelio perėja“; 8 – atitvaras (tvora); 9 – įspėjamoji linija.

 

17 priedas

Perėja ne pervažoje

 

1 – perėjos klojinio kraštas; 2 – perėjos klojinys; 3 – pėsčiųjų takas; 4 – perėjos šviesoforas su pėsčiųjų simboliu; 5 – informacinis stendas „Geležinkelio perėja“; 6 – geležinkelio kelio ašis; 7 – įspėjamoji linija.

_____________________

 

Papildyta priedu:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

 


 

Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių

16 priedas

 

 

ARTĖJIMO PRIE PERVAŽOS SIGNALINIS ŽENKLAS

Zenklas 9 ziburiai su stovu matmenys

 

_____________________

Papildyta priedu:

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 3-131, 2005-04-13, Žin., 2005, Nr. 50-1653 (2005-04-19), i. k. 1052210ISAK0003-131

Dėl Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2005 m. sausio 27 d. įsakymo Nr. 3-36 "Dėl Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 3-412, 2011-07-05, Žin., 2011, Nr. 83-4064 (2011-07-09), i. k. 1112210ISAK0003-412

Dėl Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2005 m. sausio 27 d. įsakymo Nr. 3-36 "Dėl Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 3-431-(E), 2014-11-14, paskelbta TAR 2014-11-17, i. k. 2014-16963

Dėl Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2005 m. sausio 27 d. įsakymo Nr. 3-36 „Dėl Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

4.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 3-276(1.5E), 2015-06-30, paskelbta TAR 2015-06-30, i. k. 2015-10411

Dėl Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2014 m. lapkričio 14 d. įsakymo Nr. 3-431-(E) „Dėl Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2005 m. sausio 27 d. įsakymo Nr. 3-36 „Dėl Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ pakeitimo