Suvestinė redakcija nuo 2000-05-25 iki 2001-06-30

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 1999, Nr. 15-406, i. k. 0992230ISAK00000015

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VALSTYBINIŲ PAŠALPŲ ŠEIMOMS, AUGINANČIOMS VAIKUS, SKYRIMO IR MOKĖJIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1999 m. vasario 3 d. Nr. 15

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Valstybinių pašalpų šeimoms, auginančioms vaikus, įstatymu (Žin., 1994, Nr. 89-1706; 1997, Nr. 99-2506; 1998, Nr. 35-934, Nr. 115-3240),

1. Tvirtinu Valstybinių pašalpų šeimoms, auginančioms vaikus, skyrimo ir mokėjimo nuostatus (pridedama).

2. Laikau netekusiais galios:

2.1. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1995 m. sausio 6 d. įsakymą Nr. 2 „Dėl Valstybinių pašalpų šeimoms, auginančioms vaikus, skyrimo ir mokėjimo nuostatų“ (Žin., 1996, Nr. 65-1560);

2.2. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1998 m. sausio 28 d. įsakymą Nr. 29 „Dėl Valstybinių pašalpų šeimoms, auginančioms vaikus, skyrimo ir mokėjimo nuostatų papildymo ir dalinio pakeitimo“ (Žin., 1998, Nr. 13-324);

2.3. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1998 m. birželio 16 d. įsakymą Nr. 104 „Dėl Valstybinių pašalpų šeimoms, auginančioms vaikus, skyrimo ir mokėjimo nuostatų papildymo ir dalinio pakeitimo“ (Žin., 1998, Nr. 57-1607);

2.4. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1998 m. rugpjūčio 27 d. įsakymą Nr. 132 „Dėl Valstybinių pašalpų šeimoms, auginančioms vaikus, skyrimo ir mokėjimo nuostatų papildymo ir dalinio pakeitimo“ (Žin., 1998, Nr. 77-2192).

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                                    IRENA DEGUTIENĖ


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

socialinės apsaugos ir darbo ministrės

1999 m. vasario 3 d. įsakymu Nr. 15

 

VALSTYBINIŲ PAŠALPŲ ŠEIMOMS, AUGINANČIOMS VAIKUS, SKYRIMO IR MOKĖJIMO NUOSTATAI

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Pašalpos mokamos Lietuvos Respublikos piliečiams, taip pat Lietuvoje nuolat gyvenantiems užsienio piliečiams ir asmenims be pilietybės, jeigu kitaip nenustatyta Lietuvos Respublikos įstatymais ir tarpvalstybinėmis sutartimis.

 

II. Vienkartinė pašalpa gimus kūdikiui

 

2. Gimus kūdikiui, motinai išmokama 6 minimalių gyvenimo lygių (toliau – MGL) dydžio vienkartinė pašalpa. Ji mokama už kiekvieną gimusį gyvą kūdikį.

3. Pašalpos dydis priklauso nuo vaiko gimimo dieną galiojančio MGL dydžio.

4. Pirmumo teisę gauti pašalpą turi vaiko motina.

Nesant motinos (jai mirus, atėmus iš jos motinystės teises) arba kai dėl sveikatos būklės (esant medicininei išvadai) ir kitų svarbių priežasčių motina negali prižiūrėti vaiko, pašalpa išmokama kūdikio tėvui arba kitam vaiką auginančiam asmeniui.

5. Gimus kūdikiui, vienkartinei pašalpai gauti pateikiama:

5.1. prašymas;

5.2. asmens dokumentas (Lietuvos Respublikos piliečio pasas, gimimo liudijimas (jeigu motina neturi 16 metų), policijos komisariato migracijos tarnybos leidimas nuolat gyventi Lietuvoje arba laikinas asmens pažymėjimas, išduotas miesto (rajono) savivaldybės);

5.3. civilinės metrikacijos skyriaus išduotas pažymėjimas vienkartinei pašalpai gauti.

6. Kai gimęs vaikas paliekamas ligoninėje arba valstybinėje globos įstaigoje ir vienkartinė pašalpa gimus kūdikiui nebuvo išmokėta, ji skiriama kūdikį įvaikinusiam asmeniui arba globėjui, jeigu jie kreipiasi per 6 mėnesius nuo įvaikinimo ar globos nustatymo dienos, bet ne vėliau, kol vaikui sueis pusantrų metų.

 

III. Nėštumo pašalpa besimokančioms moterims

 

7. Moteriai, besimokančiai mokymo įstaigos (profesinės, aukštesniosios ar aukštosios mokyklos) dieniniame skyriuje ir pagal Valstybinio socialinio draudimo įstatymą nėštumo ir gimdymo laikotarpiu neturinčiai teisės gauti motinystės pašalpos, mokama 0,75 MGL dydžio nėštumo pašalpa kiekvieną mėnesį.

8. Studentei suteikus akademines atostogas, nėštumo pašalpa mokama už 70 kalendorinių dienų iki gimdymo nepriklausomai nuo faktiško iki gimdymo praėjusių dienų skaičiaus.

9. Nėštumo pašalpai gauti pateikiama:

9.1. prašymas;

9.2. asmens dokumentas;

9.3. sveikatos priežiūros įstaigos išduotas pažymėjimas.

10. Jeigu teisę į šią pašalpą moteris įgyja baigdama mokymo įstaigą, pašalpa skiriama ir mokama už visą sveikatos priežiūros įstaigos išduotame pažymėjime nurodytą laikotarpį.

11. Pašalpa mokama ir tuo atveju, kai moteris yra kito vaiko priežiūros atostogose.

 

IV. Šeimos pašalpa

 

12. Šeimos pašalpa mokama 0,75 MGL dydžio kas mėnesį už kiekvieną iki trejų metų vaiką.

Šeimai, kuri pagal Valstybinio socialinio draudimo įstatymą neturi teisės gauti motinystės (tėvystės) pašalpos, pašalpa mokama nuo vaiko gimimo dienos iki trejų metų.

Šeimai, kuri pagal Valstybinio socialinio draudimo įstatymą turi teisę gauti motinystės (tėvystės) pašalpą, pašalpa mokama nuo vienerių iki trejų metų.

13. Pirmumo teisę gauti šeimos pašalpą turi vaiko motina.

Nesant motinos (jai mirus, atėmus iš jos motinystės teises) arba kai dėl sveikatos būklės (esant medicininei išvadai) ir kitų svarbių priežasčių motina negali prižiūrėti vaiko, pašalpa mokama kūdikio tėvui.

14. Šeimos pašalpa nemokama už vaiką, kuriam įstatymais nustatyta tvarka įsteigta globa.

15. Šeimos pašalpai gauti pateikiama:

15.1. prašymas;

15.2. asmens dokumentas;

15.3. vaiko gimimo liudijimo kopija.

16. Šeima, turinti vaiką iki 1 metų, papildomai pateikia dokumentus, įrodančius, kad šeimai nemokama motinystės (tėvystės) pašalpa:

16.1. pažymėjimus iš darboviečių apie tai, kad abu tėvai (vienas iš jų) dirba ir nėra vaiko priežiūros atostogose;

16.2. pažymėjimus iš mokymo įstaigų, kai abu tėvai (vienas iš jų) mokosi;

16.3. mokymo įstaigų baigimo diplomus ar atestatus, kai abu tėvai (vienas iš jų) baigė mokymo įstaigą ir nepradėjo dirbti;

16.4. socialinio draudimo pažymėjimus, o jų neturintys – pažymėjimus iš registracijos vietos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos skyriaus, kad nemoka socialinio draudimo mokesčių.

17. Pašalpa skiriama, jeigu dėl jos buvo kreiptasi ne vėliau kaip tą dieną, kurią vaikui suėjo treji metai.

18. Jei pašalpa priklauso už nepilną mėnesį, tai jos dydis apskaičiuojamas proporcingai to mėnesio kalendorinių dienų, už kurias pašalpa priklausė, skaičiui.

19. Aplinkybės, kurioms esant šeimos pašalpos mokėjimas nutraukiamas:

19.1. vaikui suėjus trejiems metams;

19.2. pradėjus gauti motinystės (tėvystės) pašalpą;

19.3. patalpinus vaiką į valstybinę globos įstaigą arba vaikui įsteigus globą;

19.4. vaikui mirus.

 

V. Pašalpa šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų

 

20. Šeimai už tris vaikus mokama 1 MGL dydžio pašalpa kiekvieną mėnesį, jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės už trigubo dydžio valstybės remiamas pajamas.

Už keturis vaikus mokama 1,3 MGL dydžio pašalpa kiekvieną mėnesį, už kiekvieną paskesnį vaiką pašalpa didinama po 0,3 MGL, neatsižvelgiant į šeimos pajamas.

21. Skiriant pašalpą šeimai:

21.1. įskaitomi abiejų sutuoktinių (vieno iš jų, kai kito nėra) arba vyro (moters), su kuriuo vedamas bendras ūkis, tikrieji vaikai ir įvaikiai, jeigu jie yra: vaikai iki 16 metų ir vyresni, iki jie baigs bendrojo lavinimo mokyklą, profesinės, aukštesniosios ar aukštosios mokyklos dieninį skyrių (įskaitant besimokančius kitose valstybėse); vaikai, baigę mokymo įstaigas iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, jei jie tuo metu nedirba; akademinėse atostogose esantys studentai; vaikai invalidai nuo 16 iki 18 metų; nedirbantys iki 18 metų vaikai, besimokantys suaugusiųjų mokyklose arba įsiregistravę Darbo biržoje; paimti iš globos įstaigų ir internatų ne trumpiau kaip vienam mėnesiui ir tuo laikotarpiu neišlaikomi valstybės.

21.2. neįskaitomi: vaikai, kuriems įsteigta globa; vaikai, kurie pastoviai arba savaitės darbo dienomis išlaikomi (nakvynė ir maistas) valstybės ar savivaldybės finansuojamuose globos įstaigose, specializuoto ugdymo, reabilitacijos centruose (grupėse), internatuose, bendrojo lavinimo mokyklų bendrabučiuose, savaitiniuose darželiuose, ir tėvai nemoka už jų išlaikymą;

22. Pirmumo teisę gauti pašalpą turi vaiko motina.

Nesant motinos (jai mirus, atėmus iš jos motinystės teises) arba kai dėl sveikatos būklės (esant medicininei išvadai) ir kitų svarbių priežasčių motina negali prižiūrėti vaikų, pašalpa mokama tėvui arba kitam tos šeimos vaikus auginančiam asmeniui.

23. Pašalpai gauti pateikiama:

23.1. prašymas, nurodant, kokį išlaikymą gauna vaikai;

23.2. asmens dokumentas;

23.3. vaikų gimimo liudijimų arba pasų kopijos;

23.4. pažymėjimas iš mokymo įstaigos, kai šeimoje yra besimokantis vyresnis negu 16 metų vaikas;

23.5. vaiko invalido pažymėjimo kopija, kai šeimoje yra vaikas invalidas;

23.6. pažymėjimas iš Darbo biržos, kai šeimoje yra nesimokantis ir nedirbantis vaikas nuo 16 iki 18 metų;

23.7. pažymėjimas apie vaikui skiriamą išlaikymą ir tėvų mokamą mokestį, kai vaikas pastoviai arba savaitės darbo dienomis išlaikomas valstybės ar savivaldybės finansuojamame globos, specializuoto ugdymo, reabilitacijos centre (grupėje), internate, bendrojo lavinimo mokyklos bendrabutyje, savaitiniame darželyje;

23.8. pažymėjimai apie šeimos narių pajamas ar jų šaltinius (žr. pavyzdinę prašymo formą), kai šeima kreipiasi dėl pašalpos už tris vaikus. Nedirbantys tėvai papildomai pateikia valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą, o jo neturintys – pažymėjimą iš registracijos vietos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos skyriaus, kad nemoka socialinio draudimo mokesčių, bei Darbo biržos pažymėjimą.

24. Pašalpa šeimai už tris vaikus skiriama, jeigu tėvai arba turimas vienintelis iš tėvų kreipimosi metu:

24.1. dirba pagal darbo sutartį, yra įmonės savininkas, turi patentą arba žemės daugiau kaip 0,3 ha ir kt.;

24.2. nedirba dėl objektyvių priežasčių: mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje, yra įsiregistravęs darbo biržoje, pensininkas, invalidas, slaugo invalidą arba sergantį šeimos narį, motina augina tris vaikus iki 16 metų, tėvas atlieka tikrąją karo tarnybą ir kt.

25. Pašalpa šeimai už tris vaikus neskiriama, jeigu darbingo amžiaus darbingi tėvai arba turimas vienintelis iš tėvų, išskyrus nurodytus 24.2 punkte, negali nurodyti savo pajamų arba jų šaltinio.

Nenurodžius pajamų šaltinio, pašalpa gali būti paskirta nustačius, kad šeimos pajamos mažesnės negu nurodytos šių nuostatų 20 punkte, ir ji nepajėgi savarankiškai rūpintis vaikais. Tokiu atveju surašomas šeimos buities tyrimo aktas, ir pašalpa skiriama perkant būtiniausius produktus bei vartojamąsias prekes, atsižvelgiant į vaikų poreikius.

26. Šeimos pajamų nustatymas dėl pašalpos skyrimo už tris vaikus:

26.1. vidutinės šeimos pajamos per mėnesį apskaičiuojamos imant visų šeimos narių praėjusiais kalendoriniais metais gautas pajamas, kurias šeima nurodo prašyme pagal pavyzdinę prašymo formą (pridedama). Nurodytos prašyme gautos pajamos arba pajamų šaltiniai patvirtinami pateikiant atitinkamus pažymėjimus arba dokumentus;

26.2. asmenys, kurie pagal Lietuvos Respublikos gyventojų turto ir pajamų deklaravimo įstatymą privalo deklaruoti savo turtą ir pajamas, pateikia deklaracijos nuorašą. Skaičiuojant mėnesio vidutines pajamas, imamos deklaracijos III dalyje nurodytos pajamos;

26.3. pašalpa šeimai už tris vaikus skiriama iki kalendorinių metų pabaigos, išskyrus šio skyriaus 28 punkte nurodytus atvejus. Duomenys apie pajamas tikslinami kiekvienų kalendorinių metų pradžioje;

26.4. jeigu šeima įgijo teisę į pašalpą ne nuo metų pradžios, imamos praėjusių 3 mėnesių pajamos iki teisės į pašalpą atsiradimo ir pašalpa skiriama iki kalendorinių metų pabaigos.

26.5. šeimai, kreipimosi metu gaunančiai socialinę pašalpą, duomenų apie pajamas pateikti nereikia.

27. Jeigu pašalpa šeimai, auginančiai tris ir daugiau vaikų, priklauso už nepilną mėnesį, tai jos dydis apskaičiuojamas proporcingai to mėnesio kalendorinių dienų, už kurias pašalpa priklausė, skaičiui.

28. Aplinkybės, kurioms esant pašalpos šeimai už tris vaikus mokėjimas nutraukiamas:

28.1. vaikui sukakus 16 metų, jei jis toliau nesimoko ir neįsiregistruoja Darbo biržoje;

28.2. vyresniam nei 16 metų vaikui baigus mokymo įstaigą ar iš jos išstojus;

28.3. baigusiam mokymo įstaigą nuo tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, jeigu jis nedirba;

28.4. vaikui invalidui sukakus 18 metų;

28.5. vyresniam negu 16 metų vaikui išsiregistravus iš Darbo biržos arba pradėjus dirbti;

28.6. besimokančiam suaugusiųjų mokykloje vaikui sukakus 18 metų;

28.7. vaikui sukūrus savo šeimą (įregistravus santuoką įstatymais nustatyta tvarka arba tapus motina arba tėvu);

28.8. įsteigus vaiko globą;

28.9. vaikui pradėjus gauti valstybės išlaikymą (nakvynę ir maistą) valstybės ar savivaldybės finansuojamame globos įstaigoje, specializuoto ugdymo, reabilitacijos centre (grupėje), internate, bendrojo lavinimo mokyklos bendrabutyje, savaitiniame darželyje, už kurį tėvai nemoka;

28.10. vaikui mirus.

29. Kai šeimoje auga daugiau negu trys vaikai, atsiradus 28 punkte išvardytoms aplinkybėms, pašalpa perskaičiuojama.

 

VI. Vaiko globos pašalpa

 

30. Fiziniam asmeniui, šeimynai arba nevyriausybinei globos institucijai, įstatymais nustatyta tvarka paskirtai likusio be tėvų globos vaiko globėju, šiam vaikui išlaikyti mokama 4 MGL dydžio pašalpa kiekvieną mėnesį, kol jam sukaks 18 metų.

31. Likusiam be tėvų globos vaikui, sulaukusiam pilnametystės, nustatyto dydžio pašalpa mokama jam pačiam pateikus prašymą, kol jis mokosi dieninėje bendrojo lavinimo mokykloje arba ją baigus iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, jeigu jis tuo metu nedirba.

32. Kai globojamas vaikas įstatymais nustatyta tvarka gauna valstybinę socialinio draudimo našlaičių pensiją, valstybinę socialinio draudimo maitintojo netekimo pensiją, valstybinę našlaičių pensiją, valstybinę pareigūnų ir karių našlaičių pensiją, šalpos (socialinę) našlaičių pensiją (toliau – našlaičių pensiją) ar alimentus, mokama pašalpa, lygi skirtumui tarp nustatyto vaiko globos pašalpos dydžio ir gaunamos našlaičių pensijos bei gaunamų alimentų dydžio.

Vaikui invalidui, įstatymais nustatyta tvarka gaunančiam valstybinę socialinio draudimo maitintojo netekimo pensiją, skiriant vaiko globos pašalpą iš nustatyto pašalpos dydžio išskaičiuojama tik ta maitintojo netekimo pensijos dalis, kuri lieka atėmus vaikui galinčios priklausyti šalpos pensijos, nustatytos Lietuvos Respublikos šalpos (socialinių) pensijų įstatymu, dydį.

Punkto pakeitimai:

Nr. 101, 1999-12-15, Žin., 1999, Nr. 108-3158 (1999-12-22), i. k. 0992230ISAK00000101

 

33. Jeigu globojamas vaikas yra valstybės išlaikomas bendrojo lavinimo internatinėje mokykloje, specialiojoje internatinėje mokykloje ar specialiuosiuose vaikų auklėjimo ir globos namuose, pašalpa globėjui mokama už laikotarpį, kai vaikas paimamas į namus, jeigu pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos 1998 06 19 įsakymą Nr. 995 „Dėl mitybos išlaidų kompensavimo tvarkos tvirtinimo“ globėjas negauna globojamo vaiko maistpinigių už tą laikotarpį.

Pašalpos dydis apskaičiuojamas proporcingai to mėnesio kalendorinių dienų, kurias vaikas buvo pas globėją, skaičiui.

34. Vaiko globos pašalpai gauti pateikiama:

34.1. prašymas, nurodant, ar globojamas vaikas gauna našlaičių pensiją, alimentus ar kitokį valstybės išlaikymą;

34.2. globėjo asmens dokumentas;

34.3. globojamo vaiko gimimo liudijimo ar paso kopija;

34.4. miesto (rajono) valdybos (mero) sprendimo (potvarkio) dėl vaiko laikinosios globos steigimo kopija arba teismo sprendimo dėl vaiko nuolatinės globos steigimo kopija;

34.5. pažymėjimas apie našlaičių pensiją, gautą per 3 mėnesius iki mėnesio, nuo kurio įgijo teisę į pašalpą, jei globotinis gauna našlaičių pensiją.

Jeigu duomenys apie našlaičių pensiją savivaldybei pateikiami centralizuotai, pažymėjimų apie gautą našlaičių pensiją pateikti nereikia;

34.6. teismo sprendimo kopija, jei globojamam vaikui yra priteisti alimentai;

34.7. duomenys apie alimentus, gautus per 3 mėnesius iki kreipimosi mėnesio skirti pašalpą (pažymėjimas iš įmonės, įstaigos ar organizacijos, kai alimentus išmoka darbovietė; pašto perlaidos, kai alimentai persiunčiami paštu; prašyme nurodytas alimentų dydis, kai alimentus moka patys tėvai), jei globėjas gauna alimentus vaiko išlaikymui.

Jeigu alimentai yra priteisti, tačiau globėjas jų negauna, jis raštiškai patvirtina, kad per praėjusius tris mėnesius alimentų negavo;

34.8. šeimynos arba nevyriausybinės globos institucijos steigimo dokumento (mero potvarkio ar valdybos sprendimo, sutarties ir kt.) kopija.

35. Jeigu pašalpa priklauso už nepilną mėnesį, tai jos dydis apskaičiuojamas proporcingai to mėnesio kalendorinių dienų, už kurias pašalpa priklausė, skaičiui, atitinkamai atimant už tas dienas priklausančią našlaičių pensijos bei alimentų dalį, paskaičiuotą pagal praėjusius 3 mėnesius iki kreipimosi dėl pašalpos gavimo.

Punkto pakeitimai:

Nr. 101, 1999-12-15, Žin., 1999, Nr. 108-3158 (1999-12-22), i. k. 0992230ISAK00000101

 

36. Kai globojamas vaikas gauna našlaičių pensiją ar alimentus, pašalpa paskiriama 3 mėnesiams, paskaičiavus vidutinį mėnesinį našlaičių pensijos bei alimentų dydį už praėjusius 3 mėnesius iki kreipimosi dėl pašalpos gavimo.

Jeigu po 3 mėnesių globėjas nepateikia reikiamų pažymėjimų pašalpai gauti, pašalpos mokėjimas tęsiamas tik gavus minėtus pažymėjimus.

Kai už praėjusius tris mėnesius našlaičių pensija bei/arba alimentai nepriklausė, pašalpa skiriama 3 mėnesiams, imant kreipimosi mėnesio gaunamos našlaičių pensijos bei/arba alimentų dydį. Jeigu našlaičių pensija išmokėta už nepilną mėnesį, imamas paskirtos našlaičių pensijos dydis per mėnesį ir vaiko globos pašalpa paskiriama 3 mėnesiams.

Punkto pakeitimai:

Nr. 101, 1999-12-15, Žin., 1999, Nr. 108-3158 (1999-12-22), i. k. 0992230ISAK00000101

 

37. Našlaičių pensija ir alimentai įskaitomi į tų mėnesių pajamas, už kuriuos jie priklausė.

38. Aplinkybės, kurioms esant vaiko globos pašalpos mokėjimas nutraukiamas:

38.1. esant miesto (rajono) valdybos (mero) sprendimui (potvarkiui) arba teismo sprendimui dėl vaiko globėjo įgaliojimų pasibaigimo ar nutraukimo;

38.2. apgyvendinus globojamą vaiką valstybinėje globos įstaigoje;

38.3. įvaikinus globojamą vaiką;

38.4. globojamam vaikui įregistravus santuoką įstatymais nustatyta tvarka;

38.5. globojamam vaikui sukakus 18 metų;

38.6. vyresniam negu 18 metų asmeniui baigus mokymosi įstaigą arba nuo tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, jeigu jis nedirba;

38.7. mirus globėjui;

38.8. mirus globojamam vaikui.

39. Paskirta, bet dėl globėjo mirties negauta vaiko globos pašalpa išmokama kartu su globėju gyvenusiam sutuoktiniui arba pervedama į asmeninę globojamo vaiko sąskaitą.

 

VII. Pašalpa tikrosios krašto apsaugos tarnybos karių (prievolininkų) vaikams

 

40. Privalomosios karo tarnybos kario vaikui išlaikyti tėvo tarnybos laikotarpiu mokama 1,5 MGL dydžio pašalpa kas mėnesį.

41. Ši pašalpa taip pat mokama kario ankstesnės (buvusios) santuokos ir nesantuokiniam vaikui, kurio tėvu jis įstatymų nustatyta tvarka yra pripažintas.

42. Pašalpa skiriama ir mokama nuo kario paėmimo į privalomąją karo tarnybą dienos.

43. Vaikui, gimusiam po jo tėvo paėmimo į tarnybą dienos, pašalpa skiriama ir mokama nuo vaiko gimimo dienos.

44. Nesantuokiniam vaikui, kurio tėvu įstatymu nustatyta tvarka yra pripažintas karys po jo paėmimo į tarnybą, pašalpa mokama nuo kario pripažinimo vaiko tėvu dienos.

45. Pašalpai gauti pateikiama:

45.1. prašymas;

45.2. asmens dokumentas;

45.3. vaiko gimimo liudijimo kopija;

45.4. pažymėjimas iš apskrities, rajono teritorinio gynybos štabo apie vaiko tėvo paėmimą į privalomąją tarnybą;

45.5. sprendimo dėl įvaikinimo kopija, jei vaikas įvaikintas;

45.6. buities tyrimo aktas, surašytas socialinio darbuotojo (kai vaiką augina ne motina).

46. Dėl šios pašalpos kario vaiko motina (įmotė, vaiką auginantis asmuo) gali kreiptis kario tarnybos laikotarpiu.

47. Jei pašalpa priklauso už nepilną mėnesį, tai jos dydis apskaičiuojamas proporcingai to mėnesio kalendorinių dienų, už kurias pašalpa priklausė, skaičiui.

48. Aplinkybės, kurioms esant pašalpos mokėjimas nutraukiamas:

48.1. pasibaigus vaiko tėvo tarnybos laikui;

48.2. atidavus vaiką į valstybinę globos įstaigą arba įsteigus vaiko globą;

48.3. vaikui mirus;

48.4. mirus vaiko tėvui;

48.5. atšaukus arba pasitraukus vaiko tėvui iš tarnybos.

49. Nepateikus papildomų duomenų apie aukščiau minėtas aplinkybes, socialinės paramos skyrius turi teisę nutraukti pašalpos mokėjimą praėjus metams nuo kario paėmimo į privalomąją karo tarnybą dienos.

 

VIII. Našlaičio stipendija

 

50. Našlaičiui ir likusiam be tėvų globos vyresniam negu 18 metų aukštosios mokyklos dieninio skyriaus nedirbančiam studentui, pirmą kartą įgyjančiam bakalauro ar magistro laipsnį, bei aukštesniosios ir profesinės mokyklos dieninio skyriaus nedirbančiam moksleiviui, pirmą kartą įgyjančiam profesiją, jo mokymosi laikotarpiu bei akademinių atostogų metu mokama 3 MGL, o nuo 2000 m. sausio 1 d. – 4 MGL dydžio našlaičio stipendija.

51. Našlaičiui ir likusiam be tėvų globos vaikui, nesukakusiam 18 metų, kai jis mokosi šių nuostatų 50 punkte nurodytoje mokymo įstaigoje, nustatyto dydžio našlaičio stipendija mokama, jeigu jam nėra įsteigta globa.

52. Kai našlaitis ar likęs be tėvų globos vaikas įstatymais nustatyta tvarka gauna našlaičių pensiją, našlaičio stipendija lygi skirtumui tarp nustatyto našlaičio stipendijos dydžio ir gaunamos našlaičių pensijos dydžio.

53. Našlaičio stipendijai gauti pateikiama:

53.1. prašymas, nurodant, ar likęs be tėvų globos vaikas gauna našlaičių pensiją;

53.2. miesto (rajono) valdybos (mero) sprendimo (potvarkio) dėl vaiko laikinosios globos steigimo kopija arba teismo sprendimo dėl vaiko nuolatinės globos steigimo kopija arba tėvų (vienišos motinos) mirties liudijimų kopijos, kai mirė vyresnio negu 18 metų studento (moksleivio) tėvai arba Vaiko teisių apsaugos tarnybos pažymėjimas, kad vaikas yra likęs be tėvų globos.

53.3. pažymėjimas apie našlaičių pensiją, gautą per 3 mėnesius iki mėnesio, nuo kurio įgijo teisę į našlaičio stipendiją, jei studentas (moksleivis) gauna našlaičių pensiją;

54. Našlaičių pensiją gaunančiam studentui (moksleiviui) stipendija paskiriama 3 mėnesiams, paskaičiavus vidutinį mėnesinį našlaičių pensijos dydį už praėjusius tris mėnesius iki kreipimosi dėl našlaičio stipendijos gavimo.

Jeigu po 3 mėnesių studentas (moksleivis) nepateikia naujo pažymėjimo stipendijai gauti, ji mokama tik gavus minėtą pažymėjimą.

Našlaičių pensija įskaitoma į pajamas to mėnesio, už kurį ji priklausė. Kai už praėjusius tris mėnesius našlaičių pensija nepriklausė, stipendija skiriama 3 mėnesiams, imant kreipimosi mėnesio gaunamos našlaičių pensijos dydį. Jeigu našlaičių pensija išmokėta už nepilną mėnesį, imamas paskirtos našlaičių pensijos dydis per mėnesį ir stipendija paskiriama 3 mėnesiams.

Punkto pakeitimai:

Nr. 101, 1999-12-15, Žin., 1999, Nr. 108-3158 (1999-12-22), i. k. 0992230ISAK00000101

 

55. Studentas (moksleivis) dėl stipendijos gali kreiptis per visą mokymosi laikotarpį.

56. Už praeitą laiką priklausiusi stipendija skiriama nuo pradžios tų mokslo metų, kuriais buvo pateiktas prašymas.

 

IX. Pašalpa našlaičiams ir likusiems be tėvų globos vaikams įsikurti

 

57. Sukakęs 18 metų našlaitis ar likęs be tėvų globos asmuo, kuris iki pilnametystės buvo globojamas globos įstaigoje, šeimynoje ar globėjų ir nėra toliau valstybės išlaikomas globos institucijoje, turi teisę į vienkartinę 50 MGL dydžio pašalpą našlaičiams ir likusiems be tėvų globos vaikams įsikurti (toliau – įsikūrimo pašalpa).

Įsikūrimo pašalpos dydis priklauso nuo miesto ar rajono valdybos (mero) sprendimo (potvarkio) dėl įsikūrimo pašalpos skyrimo priėmimo dieną galiojančio MGL dydžio.

Našlaitis ar likęs be tėvų globos asmuo dėl įsikūrimo pašalpos gali kreiptis iki jam sukaks 25 metai, jeigu jis nėra toliau valstybės išlaikomas globos institucijoje.

58. Įsikūrimo pašalpa skiriama šiems tikslams:

58.1. būstui įsigyti (paskolos gyvenamajam namui, butui statyti arba pirkti pradiniam įnašui; grąžinti banko paskolą, gautą gyvenamajam namui, butui statyti ar pirkti; butui, gyvenamajam namui pirkti, statyti), kai našlaitis ar likęs be tėvų globos asmuo neturi nuosavybės teise priklausančios gyvenamosios patalpos;

58.2. gyvenamosios patalpos nuomai;

58.3. įsikurti (būstui rekonstruoti ar remontuoti, baldams bei namų apyvokos reikmenims ir kt.).

59. Sukakusiam 18 metų asmeniui, netekusiam tėvų globos iki Lietuvos Respublikos vaiko globos įstatymo įsigaliojimo, pašalpa įsikurti skiriama, jeigu jis iki pilnametystės:

59.1. dėl minėto įstatymo 2 straipsnyje nurodytų priežasčių buvo apgyvendintas (įkurdintas) globos institucijoje arba globėjų šeimoje (šeimynoje) ir buvo valstybės išlaikomas ar gaudavo/turėjo teisę gauti vaiko globos pašalpą arba būdamas 15–18 metų paliko globos instituciją ar neteko globos ir iki pilnametystės negrįžo į savo tėvų šeimą ar nebuvo įvaikintas;

59.2. gyvendamas globos institucijoje, neteko tėvų globos dėl priežasčių, nurodytų Lietuvos Respublikos vaiko globos įstatymo 2 straipsnyje, ir toliau valstybės buvo išlaikomas arba būdamas 15-18 metų ją paliko ir iki pilnametystės negrįžo į savo tėvų šeimą ar nebuvo įvaikintas;

59.3. tapo našlaičiu (tėvai arba turėtas vienintelis iš tėvų mirė) ir jam nebuvo įsteigta globa.

Papildyta punktu:

Nr. 101, 1999-12-15, Žin., 1999, Nr. 108-3158 (1999-12-22), i. k. 0992230ISAK00000101

 

60. Skiriant nuostatų 59 punkte nurodytiems asmenims pašalpą įsikurti priklausomai nuo aplinkybių reikalingi šie dokumentai:

60.1. miesto (rajono) valdybos (mero) sprendimas (potvarkis) ar miesto (rajono, gyvenvietės, apylinkės) Liaudies deputatų tarybos vykdomojo komiteto sprendimas apie apgyvendinimą (įkurdinimą) globos institucijoje arba globėjų šeimoje, šeimynoje;

60.2. globos institucijos ar miesto (rajono) savivaldybės Vaikų teisių apsaugos tarnybos (toliau – VTAT) išvada, parengta remiantis vaiko bylos duomenimis, nurodant vaiko apgyvendinimo (įkurdinimo) globos institucijoje priežastis;

60.3. globos institucijos ar VTAT pažyma, patvirtinanti, kad gyvendamas globos institucijoje vaikas neteko tėvų globos;

60.4. globos institucijos ar VTAT pažyma, kad vaikas buvo valstybės išlaikomas globos institucijoje, nurodant gyvenimo joje laikotarpį;

60.5. vietos savivaldos institucijos pažyma apie vaikui, gyvenusiam globėjo šeimoje ar šeimynoje, mokėtą vaiko globos pašalpą, nurodant jos gavimo laikotarpį;

60.6. VTAT išvada, parengta remiantis vaiko bylos duomenimis, apie likusio be tėvų globos vaiko statusą iki pilnametystės palikus globos instituciją ar netekus globos;

60.7. tėvų (turėto vienintelio iš tėvų) mirties liudijimai, jei vaikas tapo našlaičiu.

Papildyta punktu:

Nr. 101, 1999-12-15, Žin., 1999, Nr. 108-3158 (1999-12-22), i. k. 0992230ISAK00000101

 

61. Besikreipiantis dėl įsikūrimo pašalpos našlaitis ar likęs be tėvų globos asmuo pateikia Lietuvos Respublikos piliečio pasą ir prašymą, kuriame nurodo įsikūrimo pašalpos panaudojimo tikslą.

Vietos savivaldos vykdomoji institucija, atsakinga už pašalpos skyrimą, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. vasario 20 d. nutarimu Nr. 265 „Dėl informacijos teikimo miestų (rajonų) valdybų globos ir rūpybos skyriams“ (Žin., 1995, Nr. 17-396), priklausomai nuo aplinkybių surenka papildomus dokumentus:

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

61.1. patvirtinančius, kad pareiškėjas iki 18 metų buvo globojamas (valdybos (mero) sprendimą (potvarkį) dėl globos steigimo, pažymą iš globos institucijos ir kt.);

61.2. pažymą iš Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro įmonės apie buto ar kitų gyvenamųjų patalpų asmeninės nuosavybės teisėmis turėjimą (neturėjimą);

61.3. pažymą apie tai, kad pareiškėjui nebuvo paskirta įsikūrimo pašalpa iš savivaldybių, kuriose pareiškėjas gyveno ar mokėsi sulaukęs pilnametystės;

61.4. kitus dokumentus.

62. Remiantis pateiktu prašymu bei dokumentais, patvirtinančiais teisę į įsikūrimo pašalpą, priimamas miesto ar rajono valdybos (mero) sprendimas (potvarkis) dėl įsikūrimo pašalpos skyrimo.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

63. Vykdant miesto ar rajono valdybos (mero) sprendimą (potvarkį) dėl įsikūrimo pašalpos skyrimo, tarp našlaičio ar likusio be tėvų globos asmens ir vietos savivaldos vykdomosios institucijos įgalioto asmens sudaroma Pašalpos našlaičiams ir likusiems be tėvų globos vaikams įsikurti panaudojimo sutartis (pavyzdinė sutarties forma pateikiama priede).

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

64. Paskirtą įsikūrimo pašalpą vietos savivaldos vykdomoji institucija perveda šių nuostatų 58 punkte nurodytiems tikslams į atitinkamas atsiskaitomąsias sąskaitas, pareiškėjui pateikus dokumentus, patvirtinančius būsto įsigijimą (buto ar gyvenamojo namo pirkimo-pardavimo sutartis, pažyma iš vietos savivaldos institucijos apie suteiktą gyvenamąją patalpą, banko paskolos gyvenamajam namui, butui statyti ar pirkti sutartis ir kt.) arba atsiskaito už baldų, namų apyvokos reikmenų įsigijimą, atliktus remonto darbus ir kt.

Kai našlaitis ar likęs be tėvų globos asmuo gyvenamąją patalpą nuomoja, periodiškai atsiskaitoma už gyvenamosios patalpos nuomą ir energetinius išteklius bei komunalines paslaugas, arba įsikūrimo pašalpa dalimis pervedama Pašalpos našlaičiams ir likusiems be tėvų globos vaikams įsikurti panaudojimo sutartyje nurodytam asmeniui, su kuriuo našlaitis ar likęs be tėvų globos asmuo yra sudaręs buto nuomos sutartį. „

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

Skyriaus pakeitimai:

Nr. 101, 1999-12-15, Žin., 1999, Nr. 108-3158 (1999-12-22), i. k. 0992230ISAK00000101

 

X. Pašalpų skyrimas ir mokėjimas

 

65. Vienkartinę pašalpą gimus kūdikiui, šeimos pašalpą, pašalpą šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų, pašalpą tikrosios krašto apsaugos tarnybos karių (prievolininkų) vaikams skiria ir moka vietos savivaldos vykdomosios institucijos pagal pareiškėjo įregistravimo vietą.

Neįregistruotiems asmenims minėtas pašalpas skiria ir moka vietos savivaldos vykdomosios institucijos pagal nuolatinę gyvenamąją vietą.

Pašalpa našlaičiams ir likusiems be tėvų globos vaikams įsikurti skiriama pagal pareiškėjo nuolatinę įregistravimo ir kūrimosi vietą. Kai pareiškėjas nėra įsikūręs ir neturi nuolatinės įregistravimo vietos, pašalpą įsikurti skiria vietos savivaldos vykdomoji institucija, paskutinioji įsteigusi jam globą, o jei globa nebuvo įsteigta, – vietos savivaldos vykdomoji institucija, savo sprendimu nukreipusi jį į globos instituciją.

Punkto pakeitimai:

Nr. 101, 1999-12-15, Žin., 1999, Nr. 108-3158 (1999-12-22), i. k. 0992230ISAK00000101

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

66. Vaiko globos pašalpą fiziniam asmeniui moka miesto (rajono) savivaldybė pagal globėjo įregistravimo vietą. Kai globėjas gyvena ne pagal registracijos vietą, vaiko globos pašalpą moka jo nuolatinės gyvenamosios vietos savivaldybė, pateikus pažymėjimą, kad vaiko globos pašalpa nemokama pagal globėjo įregistravimo vietą.

Šeimynai arba nevyriausybinei globos institucijai vaiko globos pašalpą moka savivaldybė, kurioje šeimyna arba nevyriausybinė globos institucija yra įregistruota.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

67. Neteko galios nuo 2000-01-01.

Punkto pakeitimai:

Nr. 101, 1999-12-15, Žin., 1999, Nr. 108-3158 (1999-12-22), i. k. 0992230ISAK00000101

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

68. Nėštumo pašalpą besimokančioms moterims ir našlaičio stipendiją skiria ir moka mokymo įstaigos.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

69. Kreipimosi dėl pašalpos skyrimo data laikoma diena, kurią priimtas prašymas. Kai kreipiantis dėl pašalpos su prašymu pateikiami ne visi reikiami dokumentai, asmuo gali juos pateikti per 3 mėnesius po prašymo priėmimo dienos.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

70. Esant būtinumui, be šiuose nuostatuose nurodytų dokumentų, gali būti reikalaujama papildomų dokumentų ar pažymėjimų, patvirtinančių asmens teisę gauti pašalpą.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

71. Prašymai pašalpoms (stipendijoms) gauti užregistruojami prašymų registracijos knygoje arba specialiame žurnale.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

72. Jeigu pašalpą (stipendiją) skirti atsisakoma, nurodomos atsisakymo priežastys ir grąžinami dokumentai.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

73. Prašytojas, kuriam atsisakoma skirti pašalpą (stipendiją) arba jis nesutinka su paskirtos pašalpos dydžiu, gali raštu kreiptis į miesto (rajono) merą (pavaduotoją) arba į mokymo įstaigos vadovą.

Miesto (rajono) mero (pavaduotojo) ar mokymo įstaigos vadovo sprendimą asmuo gali apskųsti teismui.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

74. Pašalpų skyrimas už praeitą laikotarpį:

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

74.1. šeimos pašalpa, pašalpa šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų, vaiko globos pašalpa, pašalpa tikrosios krašto apsaugos tarnybos karių (prievolininkų) vaikams išmokama už praeitą laikotarpį, už kurį ji priklausė, bet ne daugiau kaip už 12 mėnesių iki prašymo skirti pašalpą pateikimo dienos. Jeigu kreipimosi metu asmuo jau neturi teisės gauti pašalpą, už praeitą laikotarpį ji neskiriama;

74.2. vienkartinė pašalpa gimus kūdikiui skiriama, jeigu dėl jos buvo kreiptasi ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo to mėnesio, kurį asmuo įgijo teisę į pašalpą.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 101, 1999-12-15, Žin., 1999, Nr. 108-3158 (1999-12-22), i. k. 0992230ISAK00000101

 

74.3. nėštumo pašalpa besimokančioms moterims skiriama, jeigu dėl jos buvo kreiptasi ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo sveikatos priežiūros įstaigos pažymėjimo išdavimo datos.

75. Jei gavėjas be pateisinamos priežasties neatsiėmė paskirtos pašalpos per 3 mėnesius, pašalpos mokėjimas nutraukiamas.

Pašalpa iš naujo paskiriama bendra nuostatais nustatyta tvarka. Tokiu atveju pašalpa už praeitą laikotarpį išmokama ne daugiau kaip už 6 mėnesius iki pakartotinio kreipimosi skirti pašalpą dienos.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

76. Pašalpos gavėjui persikėlus nuolat gyventi į kitą miestą (rajoną), šeimos pašalpą, pašalpą šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų, vaiko globos pašalpą bei tikrosios krašto apsaugos karių (prievolininkų) vaikams pašalpą toliau moka naujos gyvenamosios vietos savivaldybė. Pašalpos gavėjas turi pateikti reikalingus dokumentus pašalpai skirti ir pažymėjimą iš ankstesnės savivaldybės, kuriame nurodyta, iki kada pašalpa buvo išmokėta.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

77. Nustačius, kad vienkartinę pašalpą gimus kūdikiui, šeimos pašalpą, pašalpą šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų, pašalpą tikrosios krašto apsaugos tarnybos karių (prievolininkų) vaikams šeima naudoja ne pagal paskirtį, surašomas šeimos buities tyrimo aktas, ir pašalpa skiriama perkant būtiniausius produktus bei vartojamąsias prekes, atsižvelgiant į vaikų poreikius.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

78. Pašalpos išmokamos savivaldybių nustatyta tvarka. Į pašalpos gavėjo atsiskaitomąją sąskaitą banke pašalpos (išskyrus pašalpą našlaičiams ir likusiems be tėvų globos vaikams įsikurti) gali būti pervedamos tik gavėjo pageidavimu.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

XI. atsakomybė už lėšų pašalpoms mokėti naudojimą ir neteisėtą pašalpos gavimą

 

79. Pašalpų sumos, neteisėtai išmokėtos dėl vietos savivaldos vykdomosios institucijos ar mokymo įstaigos kaltės, išskaičiuojamos iš vietos savivaldos vykdomosios institucijos lėšų arba mokymo įstaigai skirtų lėšų.

Punkto pakeitimai:

Nr. 101, 1999-12-15, Žin., 1999, Nr. 108-3158 (1999-12-22), i. k. 0992230ISAK00000101

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

80. Priimant prašymą, asmuo turi būti supažindintas su papildomų žinių apie aplinkybes, kurioms esant nutraukiamas pašalpos mokėjimas, pateikimo tvarka ir terminais bei atsakomybe už neteisingų žinių pateikimą.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

81. Atsiradus aplinkybėms, dėl kurių pašalpa turi būti nutraukiama arba perskaičiuojama, pašalpos gavėjas (arba jo šeimos nariai) turi apie tai pranešti vietos savivaldos vykdomajai institucijai per mėnesį.

Punkto pakeitimai:

Nr. 101, 1999-12-15, Žin., 1999, Nr. 108-3158 (1999-12-22), i. k. 0992230ISAK00000101

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

82. Asmenys, nuslėpę arba pateikę neteisingas žinias, reikalingas pašalpai skirti, ir todėl neteisėtai gavę pašalpas, privalo jas grąžinti ir sumokėti paskirtos pašalpos trigubo dydžio baudą. Jei jie to nepadaro per mėnesį nuo pareikalavimo dienos, nuostoliai išieškomi teismine tvarka pagal pašalpų mokėtojų ar įgaliotų institucijų ieškinį.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

XII. Lėšos pašalpoms mokėti

 

83. Vienkartinė pašalpa gimus kūdikiui, šeimos pašalpa, pašalpa šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų, pašalpa tikrosios krašto apsaugos tarnybos karių (prievolininkų) vaikams ir pašalpa našlaičiams ir likusiems be tėvų globos vaikams įsikurti bei vaiko globos pašalpa mokamos iš tikslinių lėšų, numatytų savivaldybių biudžetams skaičiuojant jų finansinius rodiklius.

Punkto pakeitimai:

Nr. 9, 2000-01-26, Žin., 2000, Nr. 11-267 (2000-02-04), i. k. 1002230ISAK00000009

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

84. Neteko galios nuo 2000-02-05.

Punkto pakeitimai:

Nr. 9, 2000-01-26, Žin., 2000, Nr. 11-267 (2000-02-04), i. k. 1002230ISAK00000009

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

85. Nėštumo pašalpa besimokančioms moterims bei našlaičio stipendija mokamos iš valstybės biudžeto lėšų mokymo įstaigoms skirtų asignavimų.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

86. Pašalpos mokesčiais neapmokestinamos.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 57, 2000-05-18, Žin., 2000, Nr. 42-1210 (2000-05-24), i. k. 1002230ISAK00000057

 

_________________


Pavyzdinė forma

 

PRAŠYMAS

______________________________________________ 199___ __________ _____

           (pareiškėjo vardas ir pavardė)

________________________________

______________________________________________                                             

                                                                                                 (vietovės pavadinimas)

________________________________

           (nuolatinė gyvenamoji vieta)

________________________________

(paso numeris, išdavimo data, asmens kodas)

 

____________________________________  skyriui

            (miesto, rajono savivaldybės)

 

Prašau skirti pašalpą mano šeimai, auginančiai ______________  vaikus (-ų).

 

1. Duomenys apie vaikus:

 

Eil. Nr.

Vaiko vardas ir pavardė

Gimimo data (metai, mėnuo, diena)

Pavadinimas mokymo įstaigos, kurioje vaikas mokosi (gyvena)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prie prašymo pridedu: asmens dokumento kopiją – ..... vnt., vaikų gimimo liudijimų kopijas – ...... vnt., vaikų, sukakusių 16 metų, pažymėjimus iš mokymo įstaigų – ..... vnt., pažymėjimą apie šeimos sudėtį – ..... vnt.,      

................................................................................................................. ...............................................

............................................................... .................................................................................................

dokumentus, įrodančius, kad vaikai išlaikomi ne motinos (jeigu pašalpos kreipiasi ne vaikų motina) –...... vnt.

 

Garantuoju, jog pateikta informacija teisinga. Apie pasikeitimus pasižadu pranešti per mėnesį.

 

                                                           (Parašas)                                 (Vardo raidė, pavardė)

 

2. Šeimos, auginančios tris vaikus, pajamų deklaravimas už _______________

                                                                                                        (metai, mėnesiai)

 

Į pajamas neįskaitomi fizinių asmenų pajamų mokesčiai ir valstybinio socialinio draudimo įmokos, kurias moka patys apdraustieji, taip pat pašalpa šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų, bei socialinė pašalpa.

 

Pajamos

Tėvas

Motina

Vaikai

1. Susijusios su darbo santykiais

 

 

 

2. Iš ūkinės-komercinės ar kitos veiklos

 

 

 

3. Iš žemės ūkio ar sklypo

 

 

 

4. Gautos už turto nuomą

 

 

 

5. Gautos pagal rangos, tarpininkavimo bei pavedimo sutartis

 

 

 

6. Gautos nepilnamečių šeimos narių (stipendija)

 

 

 

7. Kitos

 

 

 

8. Autorinis atlyginimas

 

 

 

9. Dividendai

 

 

 

10. Gauti alimentai

 

 

 

11. Pensijos (senatvės, invalidumo, šalpos)

 

 

 

12. Pašalpos, mokamos iš valstybės biudžeto, valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto ir savivaldybių biudžetų lėšų (motinystės (tėvystės), šeimos, bedarbio ir kt.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

Nurodytas pajamas (pajamų šaltinius) patvirtinu šiais dokumentais:

............................................................... .......................................................................................... vnt.

............................................................... .......................................................................................... vnt.

................................................................ ......................................................................................... vnt.

................................................................ ......................................................................................... vnt.

.............................................................. ........................................................................................... vnt.

 

Suaugę šeimos nariai neturi darbo pajamų arba jų šaltinio dėl šių priežasčių:

 

Garantuoju, jog pateikta informacija teisinga.

 

                                      (Parašas)                                         (Vardo raidė, pavardė)

______________