Įsakymas netenka galios 2018-11-01:

Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Įsakymas

Nr. 1A-101, 2018-10-29, paskelbta TAR 2018-10-29, i. k. 2018-17152

Dėl kai kurių Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko įsakymų pripažinimo netekusiais galios

 

Suvestinė redakcija nuo 2017-05-11 iki 2018-10-31

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2011, Nr. 106-5028, i. k. 111233GISAK0001A-23

 

Nauja redakcija nuo 2017-05-11:

Nr. 1A-28, 2017-05-10, paskelbta TAR 2017-05-10, i. k. 2017-07958

 

VALSTYBINĖS GYVULIŲ VEISLININKYSTĖS PRIEŽIŪROS TARNYBOS PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS VIRŠININKAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL GYVULIŲ SĖKLINIMO CENTRŲ VEIKLOS PATIKRINIMŲ TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2011 m. rugpjūčio 23 d. Nr. 1A-23

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos gyvulių veislininkystės įstatymo 16 straipsniu, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 36-4 straipsniu bei siekdamas, kad asmenys, atliekantys sėklinimo centrų veiklos patikrinimus, juos vykdytų teisingai:

1.       T v i r t i n u Gyvulių sėklinimo centrų veiklos patikrinimų tvarką (pridedama).

2.       P a v e d u įsakymo vykdymą kontroliuoti Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko pavaduotojui.

 

 

 

Viršininkas                                                                                      Arūnas Jurgaitis

 

 


 

PATVIRTINTA

Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko

2011 m. rugpjūčio 23 d. įsakymu Nr. 1A-23 (Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko 2017 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. 1A-28 redakcija)

 

 

GYVULIŲ SĖKLINIMO CENTRŲ VEIKLOS PATIKRINIMŲ TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Gyvulių sėklinimo centrų (toliau – sėklinimo centrai) veiklos patikrinimų tvarka (toliau – Tvarka) nustato sėklinimo centro, turinčio licenciją (leidimą) vykdyti veislininkystės veiklą, veiklos patikrinimo procedūrą.

2. Patikrinimai atliekami siekiant teikti sėklinimo centrui metodinę pagalbą, bendradarbiaujant ir konsultuojant Tarnybos kompetencijos klausimais įgyvendinti prevencinio pobūdžio priemones, padedančias sėklinimo centrui laikytis teisės aktų reikalavimų.

3. Patikrinimo metu vadovaujamasi Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymu, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2000 m. spalio 3 d. įsakymu Nr. 282 „Dėl licencijų vykdyti gyvulių sėklinimo centrų, kergimo punktų bei embrionų ir kiaušialąsčių persodinimo įmonių veiklą išdavimo tvarkos, reikalavimų gyvulių sėklinimo centrams, kergimo punktams bei embrionų ir kiaušialąsčių persodinimo įmonėms, jų personalui ir įrangai, licencijų gyvulių sėklintojams išdavimo tvarkos, Gyvulių sėklintojų bei embrionų persodinimo specialistų rengimo kursų organizavimo ir jų kvalifikacijos kėlimo tvarkos aprašų patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. 470 „Dėl prekybos veislių kuilių sperma reikalavimų“, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 5 d. įsakymu Nr. 3D-312 „Dėl gyvulių sėklinimo pažymėjimo, veislinių bulių reproduktorių spermos dozių ir galvijų kergimo apskaitos taisyklių patvirtinimo“, Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko 2011 m. birželio 3 d. įsakymu Nr. 1A-17 „Dėl informacijos apie kuilių pardavimą ir atliktą kiaulių sėklinimą pateikimo“ ir šia Tvarka.

 

II. PATIKRINIMŲ RŪŠYS IR PAGRINDAI

 

4. Tarnyba pagal savo kompetenciją atlieka planinius ir neplaninius sėklinimo centro veiklos patikrinimus.

5. Planinių patikrinimų pirminis tikslas – sėklinimo centro veiklos vertinimas, informacijos apie įvykdytus darbus rinkimas ir metodinės pagalbos teikimas sėklinimo centro veiklos klausimais.

6. Planiniai patikrinimai atliekami vadovaujantis Tarnybos viršininko patvirtintu ūkio subjektų metiniu patikrinimų planu, kuris kartu su pakeitimais yra skelbiamas Tarnybos interneto svetainėje (http://veislininkyste.lrv.lt).

7. Neplaniniai patikrinimai gali būti atliekami:

7.1. gavus kito kompetentingo viešojo administravimo subjekto rašytinį motyvuotą prašymą ar pavedimą atlikti sėklinimo centro patikrinimą ar kitos valstybės kompetentingos institucijos prašymą;

7.2. turint informacijos ar kilus pagrįstų įtarimų dėl sėklinimo centro veikos, kuri gali prieštarauti teisės aktams ar neatitikti teisės aktų reikalavimų;

7.3. siekiant užtikrinti, kad buvo pašalinti sėklinimo centro ankstesnio patikrinimo metu nustatyti teisės aktų pažeidimai ir įgyvendinti priimti sprendimai;

7.4. jeigu neplaninio patikrinimo atlikimo pagrindą nustato įstatymas ar Vyriausybės priimtas teisės aktas.

8. Neplaninis patikrinimas pagal gautą anoniminį skundą dėl konkrečios sėklinimo centro veiklos, veiksmų ar neveikimo atliekamas tik tuo atveju, kai yra motyvuotas Tarnybos viršininko sprendimas dėl konkretaus anoniminio skundo tyrimo.

9. Tikrinamas ūkio subjektas įstatymu nustatyta tvarka gali skųsti Tarnybos sprendimą atlikti neplaninį patikrinimą. Sprendimo atlikti neplaninį patikrinimą apskundimas nestabdo patikrinimo atlikimo.

III. PASIRUOŠIMAS PATIKRINIMUI

 

10. Prieš atliekant sėklinimo centro patikrinimą turi būti:

10.1. nustatoma konkreti, atsižvelgiant į Tarnybos metiniame patikrinimų plane, numatytą patikrinimui atlikti mėnesį, patikrinimo data;

10.2. parengiamas Tarnybos viršininko įsakymas, kai ruošiamasi neplaniniam patikrinimui, nurodant patikrinimo objektą, dalyką, pagrindą, datą;

10.3. likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki planinio patikrinimo, sėklinimo centras informuojamas apie numatomą patikrinimą raštu arba elektroniniu paštu, nurodant planinio patikrinimo pagrindą, terminą, dalyką bei pateikiant preliminarų dokumentų, kuriuos sėklinimo centras turės pateikti patikrinimo metu, sąrašą.

11. Esant rizikos, kad planiniam patikrinimui reikalingi dokumentai gali būti paslėpti ar sunaikinti, planinis patikrinimas gali būti pradėtas nepranešus apie priimtą sprendimą planinį patikrinimą konkrečia data.

12. Apie neplaninius patikrinimus informuoti nėra būtina.

 

IV. PATIKRINIMO ATLIKIMAS

 

13. Patikrinimus turi teisę atlikti Tarnybos darbuotojai.

14. Tarnybos planiniai patikrinimai gali būti atliekami kartu su kitomis valstybės įstaigomis ir institucijomis, kurių priežiūros dalykas ir forma yra tarpusavyje susiję, jeigu taip sumažėja priežiūros našta. Vienu metu gali būti atliekami ne daugiau kaip du sėklinimo centro patikrinimai.

15. Informacija apie atliekamą patikrinimą visuomenės informavimo priemonėms, kitiems su patikrinimu nesusijusiems asmenims negali būti teikiama tol, kol patikrinimas nėra baigtas, išskyrus atvejus, kai Tarnyba gali teikti informaciją įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka apie atliekamo patikrinimo faktą, kai tai daroma ne Tarnybos iniciatyva.

16. Patikrinimas atliekamas pateikus sėklinimo centro vadovui ar jo įgaliotam asmeniui valstybės tarnautojo pažymėjimą ir Tarnybos viršininko įsakymo patvirtintą kopiją, kai vykdomas patikrinimas yra neplaninis.

17. Tarnybos darbuotojas, esant reikalui, pradėdamas patikrinimą, paprašo sėklinimo centro vadovo ar jo įgalioto asmens pateikti dokumentus, reikalingus patikrinimui atlikti, ir paskirti atsakingą asmenį dalyvauti patikrinime.

18. Sėklinimo centras teikia tik tuos dokumentus, kuriuos sėklinimo centras privalo rengti vadovaudamasis teisės aktų reikalavimais, taip pat kitą informaciją sėklinimo centro turima forma.

19. Negalima iš sėklinimo centro reikalauti pateikti konkrečios prašomos formos duomenų ar dokumentų, jeigu jų rengimas nenumatytas teisės aktuose, tam reikėtų sukurti dokumentus ar informacijos rinkmenas ir tai būtų susiję su neproporcingai didelėmis darbo ir laiko sąnaudomis.

20. Sėklinimo centras turi teisę neteikti dokumentų, jeigu tuos pačius dokumentus ji yra pateikusi nors vienam priežiūrą atliekančiam subjektui. Atsisakydamas teikti dokumentus, sėklinimo centras turi raštu nurodyti, kokiam priežiūrą atliekančiam subjektui šie dokumentai yra pateikti.

21. Patikrinimas atliekamas pildant Tvarkos priede nurodytos formos Gyvulių sėklinimo centro veiklos patikrinimo aktą (toliau – Patikrinimo aktas).

22. Patikrinimo aktas turi būti:

22.1. surašomas dviem vienodą juridinę galią turinčiais egzemplioriais;

22.2. pildomas aiškiai, įskaitomai, be trynimų ir braukymų, raides ir skaičius įrašant tiksliai į jiems skirtas vietas, nepažeidžiant nurodytų linijų, taisymus patvirtinant Patikrinimo aktą surašiusio asmens parašu;

22.3. su patikrinimo išvadomis.

23. Patikrinimo akte nurodyti reikalavimai žymini atitinkamais žodžiais: taip/ne/netikrinta ir įrašais skaitmenine išraiška (vnt.).

24. Patikrinimo akte gali būti nurodomi sėklinimo centro vadovo ar jo įgalioto asmens pateikti paaiškinimai. Žodinius paaiškinimus surašo Tarnybos darbuotojas, o pasirašo sėklinimo centro vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Rašytiniai paaiškinimai ir kiti iš sėklinimo centro gauti dokumentai pridedami prie Patikrinimo akto.

25. Su Patikrinimo aktu pasirašytinai supažindinamas sėklinimo centro vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Sėklinimo centro vadovui ar jo įgaliotam asmeniui atsisakius pasirašyti Patikrinimo aktą, Tarnybos darbuotojas atliekantis patikrinimą, apie tai pažymi Patikrinimo akte.

26. Už Patikrinimo akto teisingą surašymą atsako Patikrinimo aktą pasirašęs (-ę) Tarnybos darbuotojas (-ai).

27. Vienas Patikrinimo akto egzempliorius įteikiamas sėklinimo centro vadovui ar jo įgaliotam ar paskirtam asmeniui, kitas registruojamas Tarnybos Patikrinimo aktų registre.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

28. Patikrinimo metu, nustačius, kad sėklinimo centras nesilaiko gyvūnų veislininkystę reglamentuojančių teisės aktų nuostatų, Tarnybos darbuotojas padarytą administracinį nusižengimą registruoja Administracinių nusižengimų registre, o administracinį nusižengimą padariusiam asmeniui išduoda Administracinių nusižengimų registro suformuotą administracinio nusižengimo protokolą.

29. Vadovaujantis Tarnybos viršininko 2015 m. kovo 4 d. įsakymu Nr. 1A-12 „Dėl mažareikšmių teisės aktų reikalavimų pažeidimų gyvulių veislininkystės srityje“, nustatytas pažeidimas gali būti laikomas mažareikšmiu.

30. Patikrinimo metu nustačius kitų pažeidimų, dėl kurių Tarnybos darbuotojas neturi teisės surašyti administracinio nusižengimo protokolo, visa patikrinimo metu surinkta medžiaga perduodama kitoms kompetentingoms institucijoms.

31. Patikrinimą atlikęs Tarnybos darbuotojas, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po atlikto sėklinimo centro veiklos patikrinimo, Tarnybos Teisės ir personalo skyriaus vedėjui elektroniniu paštu privalo pateikti sėklinimo centro kodą, pavadinimą, elektroninio pašto adresą, nurodant atlikto patikrinimo datą.

32. Tarnybos darbuotojų veiksmai ir sprendimai gali būti skundžiami Tarnybos viršininkui ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

33.Tarnybos darbuotojai, pažeidę Tvarką, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

______________________

 


 

Gyvulių sėklinimo centrų veiklos

patikrinimų tvarkos

priedas

 

VALSTYBINĖ GYVULIŲ VEISLININKYSTĖS PRIEŽIŪROS TARNYBA

PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius, tel. (8 5) 2391295, faks. (8 5) 2391294,

El. p. veislininkyste@veislininkyste.lt, http://veislininkyste.lrv.lt

Kodas 188728636

 

 

GYVULIŲ SĖKLINIMO CENTRO VEIKLOS PATIKRINIMO AKTAS

 

20____ m.________________ d. Nr. ________

 

___________________________

(surašymo vieta)

 

Pavedimas

 

 

 

Tikrinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Planinis

 

Neplaninis

 

Patikrinimą atlikusio (-ių) Tarnybos darbuotojo (-ų) vardas (-ai), pavardė (-ės)

 

 

 

Tikrinamo gyvulių sėklinimo centro pavadinimas, adresas, telefono Nr.

 

 

 

Patikrinimo tikslas

 

 

 

Paskutinis patikrinimas atliktas

 

 

akto Nr.

 

(data)

Patikrinime dalyvavę kiti asmenys (vardas, pavardė, pareigos)

 

 

 

Tikrinimas pradėtas:

 

Tikrinimas baigtas:

 

                                (diena, valanda)                                                     (diena, valanda)

 

Informacija ir pranešimai ūkio subjektui:

Dėl tikrinusiojo Tarnybos darbuotojo (-ų) veiksmų galite kreiptis elektroniniu paštu veislininkyste@veislininkyste.lt, http://veislininkyste.lrv.lt, telefonu (8 5) 239 1292, arba adresu Gedimino pr.19, Vilnius.

Dėl konsultacijos kreipkitės elektroniniu paštu veislininkyste@veislininkyste.lt arba tiesiogiai į tikrinusį Tarnybos darbuotoją telefonu ________________

 

 

 

Patikrinimo metu nustatyta:

I. BENDROJI INFORMACIJA

Eil. Nr.

Duomenys apie gyvulių sėklinimo centrą (toliau – centras)

Reikšmė

1.1

Laikomų reproduktorių skaičius

1.2.

Gyvūnų rūšis

1.3.

Centre dirbančių sėklintojų skaičius

 

II. LICENCIJŲ IŠDAVIMO SĄLYGŲ ATITIKIMAS

Eil. Nr.

Reikalavimas

Taip/ne/ netikrinta

Pastabos

2.1.

Sperma gaunama iš centre laikomų reproduktorių (jei atsakymas „ne“, 2.22.18 reikalavimai netikrinami) [1] 5.3 p.

 

 

2.2.

Centras turi:

2.2.1.

gyvulių laikymo, ruošimo, spermos ėmimo, apdorojimo bei laikymo patalpas, įskaitant izoliatorių [2] 1.1 p., 1.3 p.

 

 

2.2.2

spermos paėmimo įrenginius, įskaitant atskirą patalpą, įrengimų valymui, dezinfekavimui ar sterilizavimui [2] 1.2 p.

 

 

2.2.3.

gyvulių laikymo, ruošimo, spermos ėmimo, apdorojimo bei laikymo patalpas, įskaitant izoliatorių, kurios lengvai valomos ir dezinfekuojamos [2] 1.5 p.

 

 

2.2.4.

gyvulių izoliavimo vietą, kuri neturi tiesioginio susisiekimo su gyvulių nuolatinio laikymo vietomis [2] 1.6 p.

 

 

2.2.5.

gyvulių laikymo zoną, kuri visiškai atskirta nuo spermos apdorojimo ir jos laikymo patalpų [2] 1.7 p.

 

 

2.2.6.

būti taip prižiūrimas, kad į jį negalėtų patekti pašaliniai asmenys ir transportas [2] 1.10 p.

 

 

2.2.7.

būti reguliariai, mažiausiai du kartus per metus, tikrinami veterinarijos gydytojo [2] 1.11 p.

 

 

2.3.

laikomi gyvuliai nekontaktuoja su aplinkiniais gyvuliais [2] 1.4 p.

 

 

2.4.

reproduktorių laikymo vieta yra centre [2] 1.12 p.

 

 

2.5.

užsienio valstybėse įsigytų reproduktorių tėvai įrašyti pripažintos veislininkystės institucijos nustatyta tvarka į kilmės vietovėje tvarkomas kilmės knygas ir (ar) registrus [1] 5.6 p.

 

 

2.6.

iš užsienio valstybių atvežti reproduktoriai įrašyti į Lietuvos Respublikoje pripažintos veislininkystės institucijos kilmės knygą ir (ar) registrą [1] 5.7 p.

 

 

2.7.

reproduktoriai laikomi šviesiose, gerai ventiliuojamose patalpose [2] 1.9 p.

 

 

2.8.

reproduktoriai, nurodant jų veislę, gimimo datą, tapatybės nustatymo numerį, yra suregistruoti [2] 1.13 p.

 

 

2.9.

 

visi reproduktorių eksploatacijos atvejai (ejakuliatai) įrašyti jų individualiose kortelėse bei kompiuterizuotuose duomenų bankuose [2] 1.13 p., fiksuojant [2] 1.13.1–1.13.7 p.:

 

 

2.9.1

spermos ėmimo datą

 

 

2.9.2.

spermos kiekį

 

 

2.9.3

spermatozoidų judrumą

 

 

2.9.4.

spermatozoidų koncentraciją

 

 

2.9.5.

spermatozoidų gyvybingumą

 

 

2.9.6.

patologinių spermatozoidų kiekį

 

 

2.9.7.

paruoštų spermos dozių kiekį ir donorinio gyvulio individualų numerį (jeigu spermos dozės koduotos, užtikrinta, kad užrašas būtų lengvai įskaitomas)

 

 

2.10.

sperma imama tam skirtose vietose, apdorojama ir laikoma tik tam skirtose patalpose pagal higienos taisyklių ir vietos bei patalpų dezinfekcijos reikalavimus [2] 1.14 p.

 

 

2.11.

įvairios kilmės medžiagos, naudojamos spermos apdorojimui, įskaitant priedus arba skiediklį, nesukelia ligų plitimo ir nuo jų nenukenčia spermos kokybė [2] 1.15 p.

 

 

2.12.

spermai užšaldyti naudojama medžiaga nebuvo anksčiau naudojama jokiems kitiems gyvuliniams produktams užšaldyti [2] 1.16 p.

 

 

2.13.

reproduktoriai, kurių sperma naudojama gyvuliams sėklinti ar užšaldyti, yra sveiki [2] 1.17 p.

 

 

2.14.

laikomi reproduktoriai, įtraukti į pripažintų veislininkystės institucijų arba ūkio, jei jis nedalyvauja pripažintų veislininkystės institucijų selekcinėse programose, gyvulių porų parinkimo ir selekcinius veislininkystės planus, yra gerintojai ir jų veislinė vertė yra aukštesnė negu vidutinė tos veislės Lietuvos Respublikoje kontroliuojamų gyvulių vertė, išskyrus reproduktorius, kurie įtraukti į Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių išsaugojimo programas ir Lietuvos Respublikoje laikomus tikrinamuosius bulius [1] 5.4 p. [2] 1.18 p.

 

 

2.15.

atliekami spermos kokybės tyrimai [2] 1.19 p.

 

 

2.16.

visi instrumentai, indai, kurie turėjo kontaktą su sperma arba gyvuliu donoru, yra tinkamai dezinfekuoti arba sterilizuoti [2] 7 p.

 

 

2.17.

azoto konteineriai, spermos saugojimo ir laikymo indai dezinfekuojami vieną kartą per metus [2] 8 p.

 

 

2.18.

visos medžiagos, naudojamos šviežiai spermai atskiesti, sterilios ir nekenksmingos spermatozoidams [2] 9 p.

 

 

2.19.

centras įsiveža ir platina spermą reproduktorių, kurie įtraukti į pripažintų veislininkystės institucijų arba ūkio, jei jis nedalyvauja pripažintų veislininkystės institucijų selekcinėse programose, gyvulių porų parinkimo ir selekcinius veislininkystės planus (jei atsakymas „ne“, 2.20-2.21 reikalavimai netikrinami). Reikalavimai:

 

 

2.20.

reproduktoriai, iš kurių paimta sperma, yra gerintojai ir jų veislinė vertė yra aukštesnė negu vidutinė tos veislės Lietuvos Respublikoje kontroliuojamų gyvulių vertė [2] 2.1 p.

 

 

2.21.

sperma paimta iš reproduktoriaus, kurio tėvai įrašyti į jo kilmės vietovėje nustatyta tvarka pripažintos veislininkystės institucijos kilmės knygą ar registrą [2] 2.3 p.

 

 

2.22.

centre dirbantys sėklintojai:

2.22.1.

turi veterinarijos gydytojo, veterinarijos felčerio, zootechniko, zooinžinieriaus ar gyvulininkystės technologo kvalifikaciją [2] 4 p.

 

 

2.22.2

yra baigę specialius kursus ir turintys gyvulių sėklintojo kvalifikacijos pažymėjimus [2] 4 p.

 

 

2.22.3.

kiekvienais metais kelia kvalifikaciją [1] 26.7 p

 

 

2.23.

centras yra prižiūrimas veterinarijos gydytojo [1] 5.2 p.

 

 

2.24.

reproduktoriai tikrinami pagal palikuonių ir individualų produktyvumą [1] 5.5 p.

2.25.

centras turi veterinarinį patvirtinimą [1] 5.8 p.

III. SPERMOS DOZIŲ APSKAITA

Eil. Nr.

Reikalavimas

Taip/ne/ netikrinta

Pastabos

3.1.

veislinių bulių reproduktorių spermos dozių apskaita:

3.1.1.

du kartus, bet ne vėliau kaip per 15 kalendorinių dienų Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (toliau – ŽŪIKVC) administruojamoje Spermos apskaitos programoje (toliau – SAP) registruoja į Lietuvos Respubliką įsivežtas, parduotas, išbrokuotas, dovanotas ar kitaip perleistas spermos dozes [3] 7.2 p.

 

 

3.1.2

du kartus, bet ne vėliau kaip per 15 kalendorinių dienų SAP registruoja centre iš buliaus reproduktoriaus paimtas/sukauptas, apdorotas, parduotas, išbrokuotas, dovanotas ar kitaip perleistas spermos dozes (reikalavimas netikrinamas, kai buliai reproduktoriai centre nėra laikomi) [3] 7.2 p.

 

 

3.1.3.

du kartus, bet ne vėliau kaip per 15 kalendorinių dienų ŽŪIKVC pateikti naujų bulių reproduktorių, kurių spermos dozės buvo įsigytos ar pagamintos, kilmės pažymėjimai ir kilmės duomenys [3] 7.3 p.

 

 

3.2.

veislinių  kuilių reproduktorių spermos dozių apskaita:

3.2.1

pagal patvirtintą formą tvarkomas kuilių spermos pažymėjimų registras [6] 1.2, 2.2 p.

 

 

3.2.2.

užbaigtas kuilių spermos pažymėjimų registras saugomas 5 metus [6] 2.2 p.

 

 

3.2.3.

Pasibaigus kalendoriniam mėnesiui per 5 darbo dienas raštu arba elektroniniu paštu Tarnybai patekta informacija apie visas parduotas kuilių spermos dozes, pagal patvirtintą formą [7] 1.1, 2.1 p.

 

 

IV. SĖKLINIMŲ APSKAITA

Eil. Nr.

Reikalavimas

Taip/ne/ netikrinta

Pastabos

4.1.

vieną kartą per mėnesį, bet ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo atlikto galvijų sėklinimo duomenys perduoti į ŽŪIKVC interaktyviąją galvijų sėklinimo duomenų bazę [4] 3.1 p.

 

 

4.2.

vieną kartą per mėnesį, bet ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo atlikto kiaulių sėklinimo duomenys perduoti į ŽŪIKVC interaktyviąją kiaulių sėklinimo duomenų bazę [4] 3.1 p.

 

 

4.3.

atlikus sėklinimą surašomas gyvulių sėklinimo pažymėjimas (reikalavimas netikrinamas, kai dideliame ūkyje atliekamas dažnas sėklinimas ir vedamas gyvulių sėklinimo pažymėjimo registras) [5] 11 p. Jei atsakymas „ne“ arba „netikrina“, 4.3-4.4 reikalavimai netikrinami.

 

 

4.4.

gyvulių sėklinimo pažymėjimo visi duomenys užpildyti [5] 3-10 p.

 

 

4.5.

gyvulių sėklinimo pažymėjime nėra taisymų ar braukymų [5] 24 p.

 

 

4.6.

pildomas gyvulių sėklinimo pažymėjimų registras [5] 12 p.

 

 

4.7.

sėklinimo pažymėjimai pildomi pagal serijos numerių eiliškumą [5] 22 p.

 

 

4.8.

gyvulių sėklinimo pažymėjimų registre visi duomenys užpildyti [5] 12-16 p.

 

 

4.9.

gyvulių sėklinimo pažymėjimų registre nėra taisymų ar braukymų [5] 24 p.

 

 

4.10.

sugadinti sėklinimo pažymėjimai apskaityti sugadintų ir nepanaudotų gyvulio pažymėjimų apskaitos žurnale [5] 24 p.

 

 

4.11.

sugadintų ir nepanaudotų gyvulio pažymėjimų apskaitos žurnale visi duomenys užpildyti [5] 18 p.

 

 

4.12.

sugadintų ir nepanaudotų gyvulio pažymėjimų apskaitos žurnale nėra taisymų ar braukymų [5] 24 p.

 

 


Sėklinimo centro vadovo ar jo įgalioto asmens pastabos ir paaiškinimai:

 

Sėklinimo centro vadovo ar jo įgalioto asmens: ________________________________________

(vardas, pavardė, parašas, data)

 

 

Papildoma informacija

 

 

 

 

 

išvadOS IR NURODYMAI:

 

Sėklinimo centras veiklą vykdo laikydamasis teisės aktų reikalavimų   □ taip    □ ne, pažeidė:_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Nurodymai:

 

1.Nustatytus pažeidimus pašalinti iki______________________________________________

2. Priemonės pažeidimui (-ams) pašalinti __________________________________________

Pasibaigus pažeidimo pašalinimo terminui per 3 darbo dienas informuoti Tarnybos darbuotoją el. paštu ____________________, kokių veiksmų imtasi šalinant pažeidimą bei pažeidimo pašalinimo datą.

 

3. Poveikio priemonė (jei ji skiriama)___________________________________________________

4. Terminas poveikio priemonei įvykdyti__________________________________________

 

 

Pridedami dokumentai

 

 

 

 

 

Surašyti akto

 

egzemplioriai ir vienas perduotas:

 

(pareigos, vardas, pavardė)

 

Tikrino:

 

 

 

(pareigos)                                        (parašas)                             (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

(pareigos)                                        (parašas)                             (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

(pareigos)                                        (parašas)                             (vardas ir pavardė)

 

Tikrinime dalyvavo:

 

 

 

(pareigos)                                        (parašas)                             (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

(pareigos)                                        (parašas)                             (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

(pareigos)                                        (parašas)                             (vardas ir pavardė)

 

Su aktu susipažinau ir vieną egzempliorių gavau:

 

 

 

 

(pareigos)                                        (parašas)                             (vardas ir pavardė)

 

Teisės aktai:

1.  licencijų vykdyti gyvulių sėklinimo centrų, kergimo punktų bei embrionų ir kiaušialąsčių persodinimo įmonių veiklą išdavimo tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2000 m. spalio 3 d. įsakymu Nr. 282 „Dėl licencijų vykdyti gyvulių sėklinimo centrų, kergimo punktų bei embrionų ir kiaušialąsčių persodinimo įmonių veiklą išdavimo tvarkos, reikalavimų gyvulių sėklinimo centrams, kergimo punktams bei embrionų ir kiaušialąsčių persodinimo įmonėms, jų personalui ir įrangai, licencijų gyvulių sėklintojams išdavimo tvarkos, Gyvulių sėklintojų bei embrionų persodinimo specialistų rengimo kursų organizavimo ir jų kvalifikacijos kėlimo tvarkos aprašų patvirtinimo“;

2.  reikalavimų gyvulių sėklinimo centrams, kergimo punktams bei embrionų ir kiaušialąsčių persodinimo įmonėms, jų personalui ir įrangai, patvirtinti Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2000 m. spalio 3 d. įsakymu Nr. 28 2„Dėl licencijų vykdyti gyvulių sėklinimo centrų, kergimo punktų bei embrionų ir kiaušialąsčių persodinimo įmonių veiklą išdavimo tvarkos, reikalavimų gyvulių sėklinimo centrams, kergimo punktams bei embrionų ir kiaušialąsčių persodinimo įmonėms, jų personalui ir įrangai, licencijų gyvulių sėklintojams išdavimo tvarkos, Gyvulių sėklintojų bei embrionų persodinimo specialistų rengimo kursų organizavimo ir jų kvalifikacijos kėlimo tvarkos aprašų patvirtinimo“;

3.  Veislinių bulių reproduktorių spermos dozių apskaitos taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 5 d. įsakymu Nr. 3D-312 „Dėl gyvulių sėklinimo pažymėjimo, veislinių bulių reproduktorių spermos dozių ir galvijų kergimo apskaitos taisyklių patvirtinimo“;

4.  Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 5 d. įsakymas Nr. 3D-312 „Dėl gyvulių sėklinimo pažymėjimo, veislinių bulių reproduktorių spermos dozių ir galvijų kergimo apskaitos taisyklių patvirtinimo“;

5.  Gyvulių sėklinimo pažymėjimo, gyvulių sėklinimo pažymėjimų registro, sugadintų ir nepanaudotų gyvulių sėklinimo pažymėjimų apskaitos žurnalo pildymo ir naudojimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 5 d. įsakymu Nr. 3D-312 „Dėl gyvulių sėklinimo pažymėjimo, veislinių bulių reproduktorių spermos dozių ir galvijų kergimo apskaitos taisyklių patvirtinimo“;

6.  Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002 m. gruodžio 2 d. įsakymas Nr. 470 „Dėl prekybos veislių kuilių sperma reikalavimų“;

7.  Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko 2011 m. birželio 3 d. įsakymas Nr. 1A-17 „Dėl informacijos apie kuilių pardavimą ir atliktą kiaulių sėklinimą pateikimo“.

_______________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Įsakymas

Nr. 1A-28, 2017-05-10, paskelbta TAR 2017-05-10, i. k. 2017-07958

Dėl Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko 2011 m. rugpjūčio 23 d. įsakymo Nr. 1A-23 „Dėl Sėklinimo centrų veiklos patikrinimo tvarkos patvirtinimo“ pakeitimo