Įsakymas netenka galios 2018-11-01:
Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Įsakymas
Nr. 1A-101, 2018-10-29, paskelbta TAR 2018-10-29, i. k. 2018-17152
Dėl kai kurių Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko įsakymų pripažinimo netekusiais galios
Suvestinė redakcija nuo 2017-08-01 iki 2018-10-31
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2010, Nr. 113-5813, i. k. 110233GISAK0001A-61
Nauja redakcija nuo 2017-08-01:
Nr. 1A-34, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-31, i. k. 2017-09209
VALSTYBINĖS GYVULIŲ VEISLININKYSTĖS PRIEŽIŪROS TARNYBOS PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS VIRŠININKAS
ĮSAKYMAS
DĖL PIENINIŲ GYVULIŲ PRODUKTYVUMO KONTROLĘ ATLIEKANČIŲ ASMENŲ PATIKRINIMŲ TVARKOS PATVIRTINIMO“
2010 m. rugsėjo 20 d. Nr. 1A-61
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos gyvulių veislininkystės įstatymo 16 straipsniu, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 36-4 straipsniu bei siekdamas, kad pieninių gyvulių produktyvumo kontrolę atliekančių asmenų patikrinimai būtų vykdomi teisingai:
1. T v i r t i n u Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolę atliekančių asmenų patikrinimų tvarką (pridedama).
2. P a v e d u įsakymo vykdymą kontroliuoti Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko pavaduotojui.
PATVIRTINTA
Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros
tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko
2010 m. rugsėjo 20 d. įsakymu Nr. 1A-61
(Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros
tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko
2017 m. gegužės 25 d. įsakymo Nr. 1A-34
redakcija)
PIENINIŲ GYVULIŲ PRODUKTYVUMO KONTROLĘ ATLIEKANČIŲ ASMENŲ PATIKRINIMŲ TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolę atliekančių asmenų patikrinimų tvarka (toliau – Tvarka) nustato pieninių gyvulių (toliau – gyvulių) bandos produktyvumo kontrolę vykdančių ir pirminę veislininkystės apskaitą tvarkančių asmenų – gyvulių produktyvumo kontrolės asistentų ir gyvulių laikytojų (toliau – asmenų), patikrinimo procedūrą.
2. Šioje Tvarkoje vartojamos sąvokos:
2.1. Gyvulio laikytojas – asmuo, kuris yra gyvulio savininkas ar jį laiko atlygintinai ar neatlygintinai.
3. Patikrinimai atliekami siekiant teikti asmeniui metodinę pagalbą, bendradarbiaujant ir konsultuojant Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba) kompetencijos klausimais, įgyvendinti prevencinio pobūdžio priemones, padedančias asmeniui laikytis teisės aktų reikalavimų.
II. PATIKRINIMŲ RŪŠYS IR PAGRINDAI
6. Planinių patikrinimų pirminis tikslas – asmens veiklos vertinimas, informacijos apie įvykdytus darbus rinkimas ir metodinės pagalbos teikimas asmens veiklos klausimais.
7. Planiniai patikrinimai atliekami vadovaujantis Tarnybos viršininko įsakymu patvirtintu ūkio subjektų metiniu patikrinimų planu, kuris kartu su pakeitimais yra skelbiamas Tarnybos interneto svetainėje http://veislininkyste.lrv.lt.
8. Neplaniniai patikrinimai gali būti atliekami:
8.1. gavus kito kompetentingo viešojo administravimo subjekto rašytinį motyvuotą prašymą ar pavedimą atlikti asmens patikrinimą ar kitos valstybės kompetentingos institucijos prašymą;
8.2. turint informacijos ar kilus pagrįstų įtarimų dėl asmens veikos, kuri gali prieštarauti teisės aktams ar neatitikti teisės aktų reikalavimų;
8.3. siekiant užtikrinti, kad buvo pašalinti asmens ankstesnio patikrinimo metu nustatyti teisės aktų pažeidimai ir įgyvendinti priimti sprendimai;
9. Neplaninis patikrinimas pagal gautą anoniminį skundą dėl konkrečios asmens veiklos, veiksmų ar neveikimo atliekamas tik tuo atveju, kai yra motyvuotas Tarnybos viršininko sprendimas dėl konkretaus anoniminio skundo tyrimo.
10. Tikrinamas asmuo įstatymu nustatyta tvarka gali skųsti Tarnybos sprendimą atlikti neplaninį patikrinimą. Sprendimo atlikti neplaninį patikrinimą apskundimas nestabdo patikrinimo atlikimo.
11. Patikrinimą sudaro:
11.1. gyvulių kontrolinių melžimų produktyvumo duomenų patikrinimas valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir verslo centro Gyvulių veislininkystės informacinės sistemos duomenų bazėje (toliau – duomenų bazė), kurio metu vertinami:
11.1.1. gyvulių produktyvumo kontrolės asistentui pagal kontrolinių melžimų grafiką numatytų atlikti einamojo mėnesio visais metodais kontroliuojamų bandų paskutinio kontrolinio mėnesio gyvulių kontrolinių melžimų produktyvumo duomenys;
III. PASIRUOŠIMAS PATIKRINIMUI
13. Prieš atliekant patikrinimą turi būti:
13.1. nustatoma konkreti, atsižvelgiant į Tarnybos metiniame patikrinimų plane, numatytą patikrinimui atlikti mėnesį, patikrinimo data;
13.3. išanalizuojami pagal tikrinamą laikotarpį duomenų bazėje esantys kontrolinių melžimų produktyvumo duomenys ir VĮ Pieno tyrimų duomenų bazėje esantys kontrolinio mėginio tyrimų rezultatai;
14. Tikrinant gyvulių produktyvumo kontrolės asistento veiklą, patikrinimui vietoje pasirenkamas gyvulių laikytojas, pas kurį per tikrinamą laikotarpį nustatytas didžiausias netinkamų pieno mėginių kiekis. Tais atvejais, kai netinkamų pieno mėginių nenustatyta, gyvulio laikytojas patikrinimui vietoje pasirenkamas patikrinimą atliekančio asmens nuožiūra.
15.Vadovaujantis 2016 m. birželio 8 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 2016/1012 dėl zootechninių ir genealoginių reikalavimų, taikomų grynaveislių veislinių gyvūnų ir hibridinių veislinių kiaulių veisimui, prekybai jais bei jų genetinės medžiagos produktais ir jų įvežimui į Sąjungą, kuriuo iš dalies keičiami Reglamentas (ES) Nr. 652/2014, Tarybos direktyvos 89/608/EEB ir 90/425/EEB bei panaikinami tam tikri gyvūnų veisimo srities aktai („Gyvūnų veisimo reglamentas“) (OL 2016 L 171, p. 66) 43 straipsnio 3 dalimi ir esant rizikos, kad patikrinimui reikalingi dokumentai gali būti paslėpti, sunaikinti ar kontrolinis pieno mėginys nepaimtas ar paimtas nesilaikant teisės aktų reikalavimų, patikrinimai atliekami iš anksto asmens neinformavus.
IV. PATIKRINIMO ATLIKIMAS
16. Patikrinimus turi teisę atlikti Tarnybos darbuotojai. Tarnybos planiniai patikrinimai gali būti atliekami kartu su kitomis valstybės įstaigomis ir institucijomis, kurių priežiūros dalykas ir forma yra tarpusavyje susiję, jeigu taip sumažėja priežiūros našta. Vienu metu gali būti atliekami ne daugiau kaip du asmens patikrinimai.
17. Informacija apie atliekamą patikrinimą visuomenės informavimo priemonėms, kitiems su patikrinimu nesusijusiems asmenims negali būti teikiama tol, kol patikrinimas nėra baigtas, išskyrus atvejus, kai Tarnyba gali teikti informaciją įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka apie atliekamo patikrinimo faktą, kai tai daroma ne Tarnybos iniciatyva.
18. Patikrinimas atliekamas asmeniui pateikus valstybės tarnautojo pažymėjimą ir Tarnybos viršininko įsakymo patvirtintą kopiją, kai vykdomas patikrinimas yra neplaninis.
19. Tarnybos darbuotojas, esant reikalui, pradėdamas patikrinimą, paprašo asmens pateikti dokumentus, reikalingus patikrinimui atlikti.
20. Asmuo teikia tik tuos dokumentus, kuriuos privalo rengti vadovaudamasis teisės aktų reikalavimais, taip pat kitą informaciją asmens turima forma.
21. Negalima iš asmens reikalauti pateikti konkrečios prašomos formos duomenų ar dokumentų, jeigu jų rengimas nenumatytas teisės aktuose, tam reikėtų sukurti dokumentus ar informacijos rinkmenas ir tai būtų susiję su neproporcingai didelėmis darbo ir laiko sąnaudomis.
22. Asmuo turi teisę neteikti dokumentų, jeigu tuos pačius dokumentus jis yra pateikęs nors vienam priežiūrą atliekančiam subjektui. Atsisakydamas teikti dokumentus, asmuo turi raštu nurodyti, kokiam priežiūrą atliekančiam subjektui šie dokumentai yra pateikti.
23. Patikrinimo metu, atsižvelgiant koks asmuo tikrinamas, turi būti pildomas vienas iš šių patikrinimo aktų:
24. Patikrinimo aktas turi būti:
24.2. pildomas aiškiai, įskaitomai, be trynimų ir braukymų, raides įrašant tiksliai į jiems skirtas vietas, nepažeidžiant nurodytų linijų, taisymus patvirtinant patikrinimo aktą surašiusio (-ių) asmens (-ų) parašu (-ais);
25. Prie patikrinimo akto turi būti pridėtas UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ vadovės sudarytas visais metodais kontroliuojamų bandų kontrolinių melžimų grafikas kontrolės asistentui arba gyvulio laikytojui, vykdančiam produktyvumo kontrolę B ar C metodu.
27. Patikrinimo akte gali būti nurodomi asmens pateikti paaiškinimai. Žodinius paaiškinimus surašo Tarnybos darbuotojas, o pasirašo asmuo ar jo įgaliotas, dalyvauti patikrinime paskirtas asmuo, kai tikrinamas gyvulio laikytojas. Rašytiniai paaiškinimai ir kiti iš gauti dokumentai pridedami prie patikrinimo akto.
28. Su Patikrinimo aktu pasirašytinai supažindinamas asmuo ar jo įgaliotas, dalyvauti patikrinime paskirtas asmuo, kai tikrinamas gyvulio laikytojas. Asmeniui ar jo įgaliotam, dalyvauti patikrinime paskirtam asmeniui, kai tikrinamas gyvulio laikytojas, atsisakius pasirašyti patikrinimo aktą, Tarnybos darbuotojas atliekantis patikrinimą, apie tai pažymi patikrinimo akte.
29. Už patikrinimo akto teisingą surašymą atsako patikrinimo aktą pasirašęs (-ę) Tarnybos darbuotojas (-ai).
V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
31. Patikrinimo metu nustačius, kad asmuo nesilaiko gyvūnų veislininkystę reglamentuojančių teisės aktų nuostatų, Tarnybos darbuotojas padarytą administracinį nusižengimą registruoja Administracinių nusižengimų registre, o administracinį nusižengimą padariusiam asmeniui išduoda Administracinių nusižengimų registro suformuotą administracinio nusižengimo protokolą.
32. Vadovaujantis Tarnybos viršininko 2015 m. kovo 4 d. įsakymu Nr. 1A-12 „Dėl mažareikšmių teisės aktų reikalavimų pažeidimų gyvulių veislininkystės srityje“, nustatytas pažeidimas gali būti laikomas mažareikšmiu.
33. Patikrinimo metu nustačius kitų pažeidimų, dėl kurių Tarnybos darbuotojas neturi teisės surašyti administracinio nusižengimo protokolo, visa patikrinimo metu surinkta medžiaga perduodama kitoms kompetentingoms institucijoms.
34. Tarnybos darbuotojų veiksmai ir sprendimai gali būti skundžiami Tarnybos viršininkui ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolę atliekančių asmenų patikrinimų tvarkos
1 priedas
VALSTYBINĖ GYVULIŲ VEISLININKYSTĖS PRIEŽIŪROS TARNYBA
PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius, tel. (8 5) 2391295, faks. (8 5) 2391294,
El. p. veislininkyste@veislininkyste.lt, http://veislininkyste.lrv.lt
Kodas 188728636
GYVULIŲ PRODUKTYVUMO KONTROLĖS ASISTENTO PATIKRINIMO AKTAS
20____ m.________________ d. Nr. ________
___________________________
(surašymo vieta)
Pavedimas |
|
|
Tikrinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Planinis |
|
Neplaninis |
|
||
Patikrinimą atlikusio (-ių) Tarnybos darbuotojo (-ų) vardas (-ai), pavardė (-ės)
|
Tikrinamo gyvulių produktyvumo kontrolės asistento vardas, pavardė, adresas, telefono Nr.
|
Patikrinimo tikslas
|
Paskutinis patikrinimas atliktas
|
|
akto Nr. |
|
(data)
Patikrinime dalyvavę kiti asmenys (vardas, pavardė, pareigos)
|
||||
|
Tikrinimas pradėtas: |
|
Tikrinimas baigtas: |
|
(diena, valanda) (diena, valanda)
Tikrinamasis laikotarpis nuo _____ m.__________ mėn. ___d. iki _____ m.__________ mėn. ___d.
Informacija ir pranešimai ūkio subjektui:
Dėl tikrinusiojo Tarnybos darbuotojo (-ų) veiksmų galite kreiptis elektroniniu paštu veislininkyste@veislininkyste.lt, http://veislininkyste.lrv.lt, telefonu (8 5) 239 1292, arba adresu Gedimino pr.19, Vilnius. Dėl konsultacijos kreipkitės elektroniniu paštu veislininkyste@veislininkyste.lt arba tiesiogiai į tikrinusį Tarnybos darbuotoją telefonu ________________
|
Patikrinimo metu nustatyta:
I. PIENINIŲ GYVULIŲ PRODUKTYVUMO KONTROLĖS REIKALAVIMAI
|
|||
Eil. Nr. |
Reikalavimas (tikrinami visų einamojo mėnesio grafike nurodytų laikytojų kontroliuojamų bandų produktyvumo kontrolės duomenys pagal patikrinimo akte nurodytą laikotarpį)
|
Taip/ne/ netikrinta |
Pastabos |
1.1. |
A metodas |
||
1.1.1. |
gyvulių bandos produktyvumo kontrolę vykdo ir pirminę apskaitą tvarko kontrolės asistentas 6.1 p. |
|
|
1.1.2. |
kiekvieną mėnesį į valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro administruojamas duomenų bazes pateikti kontroliuojamo gyvulio pieno kiekio ir atnaujinti kergimo, prieauglio atsivedimo, kilmės, susirgimų, išbrokavimų ir perkėlimo duomenys 19 p. |
|
|
1.2. |
B metodas |
||
1.2.1. |
ne rečiau kaip kartą per šešis mėnesius kontroliuojamosios karvių bandos kontroliniame melžime dalyvauja ir visos bandos kontrolinius pieno mėginius paima kontrolės asistentas 6.2.1 p. |
|
|
1.2.2 |
kontroliuojamųjų ėriavedžių ir ožkavedžių kontrolinius pieno mėginius kontrolės asistentas paima 1 kartą per laktaciją 6.2.2 p. |
|
|
1.3. |
C metodas |
||
1.3.1. |
ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius kontroliuojamosios karvių bandos kontroliniame melžime dalyvauja ir visos bandos kontrolinius pieno mėginius paima kontrolės asistentas 6.3.1 p. |
|
|
1.3.2. |
kontroliuojamųjų ėriavedžių ir ožkavedžių kontrolinius pieno mėginius kontrolės asistentas paima 2 kartus per laktaciją 6.3.2 p. |
|
|
1.4. |
A, B, C metodai |
||
1.4.1. |
kontroliuojamas visos bandos per parą atliekamų visų kontrolinių melžimų pienas, kai pieno kiekiui ir sudėčiai nustatyti naudojamas „4“ apskaitos metodas 7.1 p. |
|
|
1.4.2. |
kai pieno kiekiui ir sudėčiai nustatyti naudojamas „t“ apskaitos metodas: |
||
1.4.2.1. |
kontroliuojamas visos bandos vieną kartą per parą atliekamas kontrolinis melžimas 7.2 p. |
|
|
1.4.2.2. |
kontrolinis melžimas atliekamas skirtingu paros melžimo laiku, nei buvo atliktas paskutinis kontrolinis melžimas 7.2 p. |
|
|
1.4.3. |
kontroliuojamojoje bandoje kontrolės mėnesį naudojamas tik vienas pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės metodas ir pieno apskaitos būdas 8.2 p. |
|
|
1.4.4. |
intervalas tarp kontrolinių melžimų – keturios savaitės, bet ne mažesnis kaip 22 dienos ir ne didesnis kaip 37 dienos 8.8 p. |
|
|
1.4.5. |
kontroliniai pieno mėginiai imami ne anksčiau kaip penktą dieną po kontroliuojamojo gyvulio prieauglio atsivedimo 8.9 p. |
|
|
1.4.6. |
jei melžiama du kartus per parą, kontrolinis melžimas pradedamas nuo vakarinio melžimo 12 p. |
|
|
1.4.7. |
jei melžiama tris kartus per parą, kontrolinis melžimas pradedamas nuo pietinio melžimo 12 p. |
|
|
1.4.8. |
kai taikomas alternatyvus melžimo apskaitos būdas („t“), registruojamas intervalas nuo paskutinio iki kontrolinio melžimo 12 p.
|
|
|
II. PRODUKTYVUMO KONTROLĖS VYKDYMAS
______________________________________________ (kontroliuojamos bandos laikytojo vardas, pavardė arba juridinio asmens pavadinimas)
|
|||
Eil. Nr. |
Reikalavimas (tikrinimas atliekamas vietoje pas vieną iš einamojo mėnesio grafike nurodytų kontroliuojamų bandų laikytojų)
|
Taip/ne/ netikrinta |
Pastabos |
2.1. |
kontrolinis melžimas atliekamas pagal grafiką 14.2 p.
|
|
|
2.2. |
kontroliuojamas visos bandos visų gyvulių produktyvumas 8.1 p. |
|
|
2.3. |
kontroliuojamojoje bandoje kontrolės mėnesį naudojamas tik vienas pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės metodas ir pieno apskaitos būdas 8.2 p.
|
|
|
2.4. |
kontroliuojamas visos bandos per parą atliekamų visų kontrolinių melžimų pienas, kai pieno kiekiui ir sudėčiai nustatyti naudojamas „4“ apskaitos metodas 7.1 p. |
|
|
2.5. |
kai pieno kiekiui ir sudėčiai nustatyti naudojamas „t“ apskaitos metodas: |
||
2.5.1. |
kontroliuojamas visos bandos vieną kartą per parą atliekamas kontrolinis melžimas 7.2 p. |
|
|
2.5.2. |
kontrolinis melžimas atliekamas skirtingu paros melžimo laiku, nei buvo atliktas paskutinis kontrolinis melžimas 7.2 p. |
|
|
2.6. |
nekeičiamas įprasto melžimo laikas ir technologijos 8.5 p. |
|
|
2.7. |
kontroliuojant A metodu: |
||
2.7.1. |
ūkyje yra priemonės, reikalingos gyvulių produktyvumo kontrolei vykdyti ir veislininkystės apskaitai tvarkyti 8.6 p. |
|
|
2.7.2. |
pieno kiekio matavimo priemonės kalibruojamos periodiškai, bet ne rečiau kaip vieną kartą per 12 mėnesių 8.7 p. |
|
|
2.8. |
kontroliniai pieno mėginiai imami ne anksčiau kaip penktą dieną po kontroliuojamojo gyvulio prieauglio atsivedimo 8.9 p. |
|
|
2.9. |
kontroliniai pieno mėginiai neimami, kai iš kontroliuojamosios karvės per parą primelžiama mažiau kaip 3 kg pieno arba 1 kg pieno per vieną melžimą, o iš avies ar ožkos – mažiau kaip 0,2 kg pieno per dieną arba 0,05 kg pieno per 1 melžimą [1] 8.10 p. |
|
|
2.10. |
jei melžiama du kartus per parą, kontrolinis melžimas pradedamas nuo vakarinio melžimo 12 p. |
|
|
2.11. |
jei melžiama tris kartus per parą, kontrolinis melžimas pradedamas nuo pietinio melžimo 12 p. |
|
|
2.12. |
kai taikomas alternatyvus melžimo apskaitos būdas („t“), registruojamas intervalas nuo paskutinio iki kontrolinio melžimo 12 p. |
|
|
2.13. |
kai kontroliuojami visi paros melžimai, tarp jų išlaikomas vienodas laiko intervalas 13 p. |
|
|
2.14. |
kontroliniai pieno mėginiai paruošiami pagal VĮ „Pieno tyrimai“ laboratorijos techninius reikalavimus 16 p. |
|
|
2.15. |
pieno mėginiai žymimi brūkšniniais kodais, (jei ūkyje yra įdiegta Bandos valdymo programa, turinti techninę galimybę automatiškai perduoti kontrolinio melžimo duomenis į VĮ „Pieno tyrimai“, ir kurios patikimumas patvirtintas nustatyta tvarka, reikalavimas netikrinamas) 16 p.
|
|
|
Kontrolės asistento pastabos ir paaiškinimai:
Kontrolės asistento: ________________________________________
(vardas, pavardė, parašas, data)
Papildoma informacija
|
išvadOS IR NURODYMAI:
□ Gyvulių produktyvumo kontrolė atliekama laikantis Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. 3D-934 „Dėl Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių patvirtinimo“, reikalavimų.
□ Gyvulių produktyvumo kontrolė atliekama pažeidžiant Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. 3D-934 „Dėl Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių patvirtinimo“,
______ punkto (....................................................................................................................................)
______ punkto (....................................................................................................................................)
______ punkto (....................................................................................................................................)
reikalavimus.
Ar yra mažareikšmių pažeidimų: taip □ ne □
jei taip, nurodyti kokie:_____________________________________________________________
Nurodymai:
1.Nustatytus pažeidimus pašalinti iki__________________________________________________
2. Priemonės pažeidimui (-ams) pašalinti ______________________________________________
□ Pasibaigus pažeidimo pašalinimo terminui per 3 darbo dienas informuoti Tarnybos darbuotoją el. paštu ____________________, kokių veiksmų imtasi šalinant pažeidimą bei pažeidimo pašalinimo datą.
3. Poveikio priemonė (jei ji skiriama)___________________________________________________
4. Terminas poveikio priemonei įvykdyti_______________________________________________
Pridedami dokumentai
|
|
Surašyti akto |
|
egzemplioriai ir vienas perduotas: |
|
|||
(pareigos, vardas, pavardė)
Tikrino:
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Tikrinime dalyvavo:
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Su aktu susipažinau ir vieną egzempliorių gavau
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
_____________________
Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolę atliekančių asmenų patikrinimų tvarkos
2 priedas
VALSTYBINĖ GYVULIŲ VEISLININKYSTĖS PRIEŽIŪROS TARNYBA
PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius, tel. (8 5) 2391295, faks. (8 5) 2391294,
El. p. veislininkyste@veislininkyste.lt, http://veislininkyste.lrv.lt
Kodas 188728636
GYVULIO LAIKYTOJO, VYKDANČIO PRODUKTYVUMO KONTROLĘ B METODU, PATIKRINIMO AKTAS
20____ m.________________ d. Nr. ________
___________________________
(surašymo vieta)
Pavedimas |
|
|
Tikrinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Planinis |
|
Neplaninis |
|
||
Patikrinimą atlikusio (-ių) Tarnybos darbuotojo (-ų) vardas (-ai), pavardė (-ės)
|
Tikrinamo gyvulio laikytojo ar jo įgalioto asmens vardas, pavardė arba juridinio asmens pavadinimas, adresas, telefono Nr.
|
Patikrinimo tikslas
|
Paskutinis patikrinimas atliktas
|
|
akto Nr. |
|
(data)
Patikrinime dalyvavę kiti asmenys (vardas, pavardė, pareigos)
|
||||
|
Tikrinimas pradėtas: |
|
Tikrinimas baigtas: |
|
(diena, valanda) (diena, valanda)
Tikrinamasis laikotarpis nuo _____ m.__________ mėn. ___d. iki _____ m.__________ mėn. ___d.
Informacija ir pranešimai ūkio subjektui:
Dėl tikrinusiojo Tarnybos darbuotojo (-ų) veiksmų galite kreiptis elektroniniu paštu veislininkyste@veislininkyste.lt, http://veislininkyste.lrv.lt, telefonu (8 5) 239 1292, arba adresu Gedimino pr.19, Vilnius. Dėl konsultacijos kreipkitės elektroniniu paštu veislininkyste@veislininkyste.lt arba tiesiogiai į tikrinusį Tarnybos darbuotoją telefonu ________________
|
Patikrinimo metu nustatyta:
I. PIENINIŲ GYVULIŲ PRODUKTYVUMO KONTROLĖS REIKALAVIMAI
|
||||||
Eil. Nr. |
Reikalavimas (tikrinamas patikrinimo akte nurodytas laikotarpis)
|
Taip/ne/ netikrinta |
Pastabos |
|||
1.1. |
pieninių gyvulių bandos produktyvumo kontrolę vykdo ir pirminę veislininkystės apskaitą tvarko pats gyvulių laikytojas ar jo įgaliotas asmuo 6.2 p. |
|
|
|||
1.2. |
kiekvieną mėnesį į valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro administruojamas duomenų bazes pateikti kontroliuojamo gyvulio pieno kiekio ir atnaujinti kergimo, prieauglio atsivedimo, kilmės, susirgimų, išbrokavimų ir perkėlimo duomenys 19 p. |
|
|
|||
1.3 |
kontrolinio melžimo duomenys į Gyvulių veislininkystės informacinę sistemą suvesti ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės darbo dienos 9.4 p. |
|
|
|||
1.4. |
kontroliuojamųjų ėriavedžių ir ožkavedžių kontroliniai pieno mėginiai imami kiekvieną laktacijos mėnesį 6.2.2 p. |
|
|
|||
1.5. |
kontroliuojamas visos bandos per parą atliekamų visų kontrolinių melžimų pienas, kai pieno kiekiui ir sudėčiai nustatyti naudojamas „4“ apskaitos metodas 7.1 p. |
|
|
|||
1.6. |
kai pieno kiekiui ir sudėčiai nustatyti naudojamas „t“ apskaitos metodas: |
|||||
1.6.1 |
kontroliuojamas visos bandos vieną kartą per parą atliekamas kontrolinis melžimas 7.2 p. |
|
|
|||
1.6.2 |
kontrolinis melžimas atliekamas skirtingu paros melžimo laiku, nei buvo atliktas paskutinis kontrolinis melžimas 7.2 p. |
|
|
|||
1.7. |
kontroliuojamojoje bandoje kontrolės mėnesį naudojamas tik vienas pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės metodas ir pieno apskaitos būdas 8.2 p. |
|
|
|||
1.8. |
intervalas tarp kontrolinių melžimų – keturios savaitės, bet ne mažesnis kaip 22 dienos ir ne didesnis kaip 37 dienos 8.8 p. |
|
|
|||
1.9. |
kontroliniai pieno mėginiai imami ne anksčiau kaip penktą dieną po kontroliuojamojo gyvulio prieauglio atsivedimo 8.9 p. |
|
|
|||
1.10. |
jei melžiama du kartus per parą, kontrolinis melžimas pradedamas nuo vakarinio melžimo 12 p. |
|
|
|||
1.11. |
jei melžiama tris kartus per parą, kontrolinis melžimas pradedamas nuo pietinio melžimo 12 p. |
|
|
|||
1.12. |
kai taikomas alternatyvus melžimo apskaitos būdas („t“), registruojamas intervalas nuo paskutinio iki kontrolinio melžimo 12 p. |
|
|
|||
II. PRODUKTYVUMO KONTROLĖS VYKDYMAS
|
||||||
Eil. Nr. |
Reikalavimas (tikrinimas atliekamas vietoje pas gyvulio laikytoją)
|
Taip/ne/ netikrinta |
Pastabos |
|||
2.1. |
gyvulio laikytojas ar jo įgaliotas atstovas imantis mėginius yra išklausęs UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ organizuojamus ir vykdomus mokymo kursus gyvulių produktyvumo kontrolės vykdymo klausimais ir turi kursų baigimo pažymėjimą 9.1 p. |
|
|
|||
2.2. |
kontrolinis melžimas atliekamas pagal grafiką 9.3 p. |
|
|
|||
2.3. |
kontroliuojamas visos bandos visų gyvulių produktyvumas 8.1 p. |
|
|
|||
2.4. |
kontroliuojamojoje bandoje kontrolės mėnesį naudojamas tik vienas pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės metodas ir pieno apskaitos būdas 8.2 p. |
|
|
|||
2.5. |
kontroliuojamas visos bandos per parą atliekamų visų kontrolinių melžimų pienas, kai pieno kiekiui ir sudėčiai nustatyti naudojamas „4“ apskaitos metodas 7.1 p |
|
|
|||
2.6. |
kai pieno kiekiui ir sudėčiai nustatyti naudojamas „t“ apskaitos metodas: |
|||||
2.6.1. |
kontroliuojamas visos bandos vieną kartą per parą atliekamas kontrolinis melžimas 7.2 p. |
|
|
|||
2.6.2 |
kontrolinis melžimas atliekamas skirtingu paros melžimo laiku, nei buvo atliktas paskutinis kontrolinis melžimas 7.2 p. |
|
|
|||
2.7. |
nekeičiamas įprasto melžimo laikas ir technologijos 8.5 p. |
|
|
|||
2.8. |
ūkyje yra priemonės, reikalingos gyvulių produktyvumo kontrolei vykdyti ir veislininkystės apskaitai tvarkyti 8.6 p. |
|
|
|||
2.9. |
pieno kiekio matavimo priemonės kalibruojamos periodiškai, bet ne rečiau kaip vieną kartą per 12 mėnesių 8.7 p. |
|
|
|||
2.10. |
kontroliniai pieno mėginiai imami ne anksčiau kaip penktą dieną po kontroliuojamojo gyvulio prieauglio atsivedimo 8.9 p. |
|
|
|||
2.11. |
kontroliniai pieno mėginiai neimami, kai iš kontroliuojamosios karvės per parą primelžiama mažiau kaip 3 kg pieno arba 1 kg pieno per vieną melžimą, o iš avies ar ožkos – mažiau kaip 0,2 kg pieno per dieną arba 0,05 kg pieno per 1 melžimą 8.10 p. |
|
|
|||
2.12. |
jei ūkyje yra laikomos pieninių ir mėsinių veislių karvės mišrūnės, jos laikomos atskirai nuo pieninių veislių karvių ir melžiamos skirtingu metu 8.11 p.
|
|
|
|||
2.13. |
jei melžiama tris kartus per parą, kontrolinis melžimas pradedamas nuo pietinio melžimo 12 p.
|
|
|
|||
2.14. |
kai taikomas alternatyvus melžimo apskaitos būdas („t“), registruojamas intervalas nuo paskutinio iki kontrolinio melžimo 12 p.
|
|
|
|||
2.15. |
kai kontroliuojami visi paros melžimai, tarp jų išlaikomas vienodas laiko intervalas 13 p.
|
|
|
|||
2.16. |
kontroliniai pieno mėginiai paruošiami pagal VĮ „Pieno tyrimai“ laboratorijos techninius reikalavimus 16 p.
|
|
|
|||
2.17. |
pieno mėginiai žymimi brūkšniniais kodais, (jei ūkyje yra įdiegta Bandos valdymo programa, turinti techninę galimybę automatiškai perduoti kontrolinio melžimo duomenis į VĮ „Pieno tyrimai“, ir kurios patikimumas patvirtintas nustatyta tvarka, reikalavimas netikrinamas) 16 p.
|
|
|
|||
Gyvulio laikytojo ar jo įgalioto asmens pastabos ir paaiškinimai:
Kontrolės asistento: ________________________________________
(vardas, pavardė, parašas, data)
Papildoma informacija
|
išvadOS IR NURODYMAI:
□ Gyvulių produktyvumo kontrolė atliekama laikantis Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. 3D-934 „Dėl Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių patvirtinimo“, reikalavimų.
□ Gyvulių produktyvumo kontrolė atliekama pažeidžiant Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. 3D-934 „Dėl Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių patvirtinimo“,
______ punkto (....................................................................................................................................)
______ punkto (....................................................................................................................................)
______ punkto (....................................................................................................................................)
reikalavimus.
Ar yra mažareikšmių pažeidimų: taip □ ne □
jei taip, nurodyti kokie:____________________________________________________________
Nurodymai:
1.Nustatytus pažeidimus pašalinti iki__________________________________________________
2. Priemonės pažeidimui (-ams) pašalinti ______________________________________________
□ Pasibaigus pažeidimo pašalinimo terminui per 3 darbo dienas informuoti Tarnybos darbuotoją el. paštu ____________________, kokių veiksmų imtasi šalinant pažeidimą bei pažeidimo pašalinimo datą.
3. Poveikio priemonė (jei ji skiriama)__________________________________________________
4. Terminas poveikio priemonei įvykdyti_______________________________________________
Pridedami dokumentai
|
|
Surašyti akto |
|
egzemplioriai ir vienas perduotas: |
|
|||
(pareigos, vardas, pavardė)
Tikrino:
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Tikrinime dalyvavo:
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Su aktu susipažinau ir vieną egzempliorių gavau
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
________________________________
Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolę atliekančių asmenų patikrinimų tvarkos
3 priedas
VALSTYBINĖ GYVULIŲ VEISLININKYSTĖS PRIEŽIŪROS TARNYBA
PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius, tel. (8 5) 2391295, faks. (8 5) 2391294,
El. p. veislininkyste@veislininkyste.lt, http://veislininkyste.lrv.lt
Kodas 188728636
GYVULIO LAIKYTOJO, VYKDANČIO PRODUKTYVUMO KONTROLĘ C METODU, PATIKRINIMO AKTAS
20____ m.________________ d. Nr. ________
___________________________
(surašymo vieta)
Pavedimas |
|
|
Tikrinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Planinis |
|
Neplaninis |
|
||
Patikrinimą atlikusio (-ių) Tarnybos darbuotojo (-ų) vardas (-ai), pavardė (-ės)
|
Tikrinamo gyvulio laikytojo arba jo įgalioto asmens vardas, pavardė arba juridinio asmens pavadinimas, adresas, telefono Nr.
|
Patikrinimo tikslas
|
Paskutinis patikrinimas atliktas
|
|
akto Nr. |
|
(data)
Patikrinime dalyvavę kiti asmenys (vardas, pavardė, pareigos)
|
||||
|
Tikrinimas pradėtas: |
|
Tikrinimas baigtas: |
|
(diena, valanda) (diena, valanda)
Tikrinamasis laikotarpis nuo _____ m.__________mėn. ___d. iki _____ m.__________ mėn. ___d.
Informacija ir pranešimai ūkio subjektui:
Dėl tikrinusiojo Tarnybos darbuotojo (-ų) veiksmų galite kreiptis elektroniniu paštu veislininkyste@veislininkyste.lt, http://veislininkyste.lrv.lt, telefonu (8 5) 239 1292, arba adresu Gedimino pr.19, Vilnius. Dėl konsultacijos kreipkitės elektroniniu paštu veislininkyste@veislininkyste.lt arba tiesiogiai į tikrinusį Tarnybos darbuotoją telefonu ________________
|
Patikrinimo metu nustatyta:
I. PIENINIŲ GYVULIŲ PRODUKTYVUMO KONTROLĖS REIKALAVIMAI
|
||||||
Eil. Nr. |
Reikalavimas (tikrinamas patikrinimo akte nurodytas laikotarpis)
|
Taip/ne/ netikrinta |
Pastabos |
|||
1.1. |
pieninių gyvulių bandos produktyvumo kontrolę vykdo ir pirminę veislininkystės apskaitą tvarko pats gyvulių laikytojas ar jo įgaliotas asmuo 6.2 p. |
|
|
|||
1.2. |
kiekvieną mėnesį į valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro administruojamas duomenų bazes pateikti kontroliuojamo gyvulio pieno kiekio ir atnaujinti kergimo, prieauglio atsivedimo, kilmės, susirgimų, išbrokavimų ir perkėlimo duomenys 19 p. |
|
|
|||
1.3 |
kontrolinio melžimo duomenys į Gyvulių veislininkystės informacinę sistemą suvesti ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės darbo dienos 9.4 p. |
|
|
|||
1.4. |
kontroliuojamųjų ėriavedžių ir ožkavedžių kontroliniai pieno mėginiai imami kiekvieną laktacijos mėnesį 6.2.2 p. |
|
|
|||
1.5. |
kontroliuojamas visos bandos per parą atliekamų visų kontrolinių melžimų pienas, kai pieno kiekiui ir sudėčiai nustatyti naudojamas „4“ apskaitos metodas 7.1 p.
|
|
|
|||
1.6. |
kai pieno kiekiui ir sudėčiai nustatyti naudojamas „t“ apskaitos metodas: |
|||||
1.6.1. |
kontroliuojamas visos bandos vieną kartą per parą atliekamas kontrolinis melžimas 7.2 p. |
|
|
|||
1.6.2. |
kontrolinis melžimas atliekamas skirtingu paros melžimo laiku, nei buvo atliktas paskutinis kontrolinis melžimas 7.2 p. |
|
|
|||
1.7. |
kontroliuojamojoje bandoje kontrolės mėnesį naudojamas tik vienas pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės metodas ir pieno apskaitos būdas 8.2 p. |
|
|
|||
1.8. |
intervalas tarp kontrolinių melžimų – keturios savaitės, bet ne mažesnis kaip 22 dienos ir ne didesnis kaip 37 dienos 8.8 p. |
|
|
|||
1.9. |
kontroliniai pieno mėginiai imami ne anksčiau kaip penktą dieną po kontroliuojamojo gyvulio prieauglio atsivedimo 8.9 p. |
|
|
|||
1.10. |
jei melžiama du kartus per parą, kontrolinis melžimas pradedamas nuo vakarinio melžimo 12 p. |
|
|
|||
1.11. |
jei melžiama tris kartus per parą, kontrolinis melžimas pradedamas nuo pietinio melžimo 12 p. |
|
|
|||
1.12. |
kai taikomas alternatyvus melžimo apskaitos būdas („t“), registruojamas intervalas nuo paskutinio iki kontrolinio melžimo 12 p. |
|
|
|||
II. PRODUKTYVUMO KONTROLĖS VYKDYMAS
|
||||||
Eil. Nr. |
Reikalavimas (tikrinimas atliekamas vietoje pas gyvulio laikytoją)
|
Taip/ne/ netikrinta |
Pastabos |
|||
2.1. |
gyvulio laikytojas ar jo įgaliotas atstovas yra išklausęs UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ organizuojamus ir vykdomus mokymo kursus gyvulių produktyvumo kontrolės vykdymo klausimais ir turi kursų baigimo pažymėjimą 9.1 p. |
|
|
|||
2.2. |
kontrolinis melžimas atliekamas pagal grafiką 9.3 p. |
|
|
|||
2.3. |
kontroliuojamas visos bandos visų gyvulių produktyvumas 8.1 p. |
|
|
|||
2.4. |
kontroliuojamojoje bandoje kontrolės mėnesį naudojamas tik vienas pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės metodas ir pieno apskaitos būdas 8.2 p. |
|
|
|||
2.5. |
kontroliuojamas visos bandos per parą atliekamų visų kontrolinių melžimų pienas, kai pieno kiekiui ir sudėčiai nustatyti naudojamas „4“ apskaitos metodas 7.1 p |
|
|
|||
2.6. |
kai pieno kiekiui ir sudėčiai nustatyti naudojamas „t“ apskaitos metodas: |
|||||
2.6.1. |
kontroliuojamas visos bandos vieną kartą per parą atliekamas kontrolinis melžimas 7.2 p. |
|
|
|||
2.6.2 |
kontrolinis melžimas atliekamas skirtingu paros melžimo laiku, nei buvo atliktas paskutinis kontrolinis melžimas 7.2 p. |
|
|
|||
2.7. |
nekeičiamas įprasto melžimo laikas ir technologijos 8.5 p. |
|
|
|||
2.8. |
ūkyje yra priemonės, reikalingos gyvulių produktyvumo kontrolei vykdyti ir veislininkystės apskaitai tvarkyti 8.6 p. |
|
|
|||
2.9. |
pieno kiekio matavimo priemonės kalibruojamos periodiškai, bet ne rečiau kaip vieną kartą per 12 mėnesių 8.7 p. |
|
|
|||
2.10. |
kontroliniai pieno mėginiai imami ne anksčiau kaip penktą dieną po kontroliuojamojo gyvulio prieauglio atsivedimo 8.9 p. |
|
|
|||
2.11. |
kontroliniai pieno mėginiai neimami, kai iš kontroliuojamosios karvės per parą primelžiama mažiau kaip 3 kg pieno arba 1 kg pieno per vieną melžimą, o iš avies ar ožkos – mažiau kaip 0,2 kg pieno per dieną arba 0,05 kg pieno per 1 melžimą 8.10 p. |
|
|
|||
2.12. |
jei melžiama du kartus per parą, kontrolinis melžimas pradedamas nuo vakarinio melžimo 12 p. |
|
|
|||
2.13. |
jei melžiama tris kartus per parą, kontrolinis melžimas pradedamas nuo pietinio melžimo 12 p.
|
|
|
|||
2.14. |
kai taikomas alternatyvus melžimo apskaitos būdas („t“), registruojamas intervalas nuo paskutinio iki kontrolinio melžimo 12 p.
|
|
|
|||
2.15. |
kai kontroliuojami visi paros melžimai, tarp jų išlaikomas vienodas laiko intervalas 13 p.
|
|
|
|||
2.16. |
kontroliniai pieno mėginiai paruošiami pagal VĮ „Pieno tyrimai“ laboratorijos techninius reikalavimus 16 p.
|
|
|
|||
2.17. |
pieno mėginiai žymimi brūkšniniais kodais, (jei ūkyje yra įdiegta Bandos valdymo programa, turinti techninę galimybę automatiškai perduoti kontrolinio melžimo duomenis į VĮ „Pieno tyrimai“, ir kurios patikimumas patvirtintas nustatyta tvarka, reikalavimas netikrinamas) 16 p.
|
|
|
|||
Gyvulio laikytojo ar jo įgalioto asmens pastabos ir paaiškinimai:
Kontrolės asistento: ________________________________________
(vardas, pavardė, parašas, data)
Papildoma informacija
|
išvadOS IR NURODYMAI:
□ Gyvulių produktyvumo kontrolė atliekama laikantis Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. 3D-934 „Dėl Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių patvirtinimo“, reikalavimų.
□ Gyvulių produktyvumo kontrolė atliekama pažeidžiant Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. 3D-934 „Dėl Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolės organizavimo taisyklių patvirtinimo“,
______ punkto (....................................................................................................................................)
______ punkto (....................................................................................................................................)
______ punkto (....................................................................................................................................)
reikalavimus.
Ar yra mažareikšmių pažeidimų: taip □ ne □
jei taip, nurodyti kokie:_____________________________________________________________
Nurodymai:
1.Nustatytus pažeidimus pašalinti iki__________________________________________________
2. Priemonės pažeidimui (-ams) pašalinti ______________________________________________
□ Pasibaigus pažeidimo pašalinimo terminui per 3 darbo dienas informuoti Tarnybos darbuotoją el. paštu ____________________, kokių veiksmų imtasi šalinant pažeidimą bei pažeidimo pašalinimo datą.
3. Poveikio priemonė (jei ji skiriama)__________________________________________________
4. Terminas poveikio priemonei įvykdyti_______________________________________________
Pridedami dokumentai
|
|
Surašyti akto |
|
egzemplioriai ir vienas perduotas: |
|
|||
(pareigos, vardas, pavardė)
Tikrino:
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Tikrinime dalyvavo:
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Su aktu susipažinau ir vieną egzempliorių gavau
|
|
|
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
______________________
Pakeitimai:
1.
Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Įsakymas
Nr. 1A-20, 2012-05-21, Žin., 2012, Nr. 59-2979 (2012-05-24), i. k. 112233GISAK0001A-20
Dėl Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko 2010 m. rugsėjo 20 d. įsakymo Nr. 1A-61 "Dėl Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolę atliekančių asmenų patikrinimų tvarkos patvirtinimo" pakeitimo
2.
Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Įsakymas
Nr. 1A-34, 2017-05-25, paskelbta TAR 2017-05-31, i. k. 2017-09209
Dėl Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko 2010 m. rugsėjo 20 d. įsakymo Nr. 1A-61 „Dėl Pieninių gyvulių produktyvumo kontrolę atliekančių asmenų patikrinimų tvarkos patvirtinimo“ pakeitimo