Suvestinė redakcija nuo 1993-09-30

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 1993, Nr. 33-768, i. k. 0932010ISAKRG931760

 

Nauja redakcija nuo 1993-09-30:

Nr. 23-6-2605, 1993-09-23, Žin. 1993, Nr. 49-977 (1993-09-29), i. k. 0932010AKTA3-6-2605

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS EKONOMIKOS MINISTERIJOS

AKTAS

1993 m. rugsėjo 23 d. Nr. 23-6-2605

 

HUMANITARINĖS (LABDAROS) IR SPECIALIOSIOS PAGALBOS SIUNTŲ ĮVEŽIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IR IŠVEŽIMO IŠ JOS

TVARKA

 

 

1. Humanitarinės (labdaros) ir specialiosios pagalbos siuntų įvežimo į Lietuvos Respubliką ir išvežimo iš jos tvarka taikoma visiems juridiniams ir fiziniams asmenims, įvežant į Lietuvos Respublikos teritoriją ir išvežant iš jos:

1.1. humanitarinės (labdaros) pagalbos siuntas, kuriomis laikomos savanoriškai, neatlygintinai ir negrąžinamai gaunamos (perduodamos) prekių ir kitų vertybių (toliau – prekių) siuntos, įformintos atitinkamais dokumentais;

1.2. specialiosios (techninės, ekonominės, mokslinės, ekologinės ir panašios) pagalbos siuntas (toliau – specialiosios pagalbos), kuriomis laikomos neatlygintinai ir negrąžinamai gaunamos (perduodamos) prekių siuntos, kurių gavėjai (siuntėjai) yra valstybinės institucijos, taip pat kiti Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybių juridiniai ir fiziniai asmenys, dalyvaujantys realizuojant specialiosios pagalbos programas arba projektus, kuriuos remia Lietuvos Respublikos Vyriausybė, ministerijos, miestų ar rajonų valdybos.

2. Humanitarinės (labdaros) pagalbos siuntose negali būti gabenama:

- spiritas,

- alkoholiniai gėrimai,

- tabakas ir jo gaminiai,

- prabangos prekės,

- prekės, kurios Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais norminiais aktais draudžiamos įvežti į Lietuvos Respublikos teritoriją, išvežti iš jos, ar gabenti tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją.

3. Humanitarinės (labdaros) ir specialiosios pagalbos siuntas įvežti į Lietuvos Respublikos teritoriją ir išvežti iš jos gali visi juridiniai ir fiziniai asmenys. Humanitarinės (labdaros) pagalbos gavėjais nepripažįstamos politinės partijos ir pelno siekiantys juridiniai ir fiziniai asmenys, turintys ūkio subjekto statusą.

4. Išvežant, įvežant ir gabenant tranzitu humanitarinės (labdaros) ir specialiosios pagalbos siuntas, jas būtina deklaruoti Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos nustatyta tvarka.

5. Įvežant į Lietuvos Respubliką humanitarinės (labdaros) arba specialiosios pagalbos siuntas, muitinei kartu su krovinio deklaracija šių siuntų forminimui turi būti pateiktas šalies siuntėjos dokumentas, o jam nesant – Globos ir rūpybos fondo arba miesto ar rajono valdybos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad gabenamos prekės yra humanitarinės (labdaros) ar specialiosios pagalbos siunta.

6. Įvežtų į Lietuvos Respubliką humanitarinės (labdaros) pagalbos siuntų importo deklaracijos forminimui turi būti pateikta miesto ar rajono valdybos pažyma (forma pridedama), kad ši siunta yra įregistruota ir pripažinta.

7. Įvežtų į Lietuvos Respubliką specialiosios pagalbos siuntų importo deklaracijos forminimui turi būti pateikta valstybinės institucijos, realizuojančios specialiosios pagalbos programas arba projektus, pažyma (forma pridedama), kad ši siunta yra įregistruota.

8. Išvežant iš Lietuvos Respublikos humanitarinės (labdaros) arba specialiosios pagalbos siuntas, muitinei kartu su krovinio deklaracija šių siuntų forminimui turi būti pateiktas Globos ir rūpybos fondo išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad gabenamos prekės yra humanitarinės (labdaros) ar specialiosios pagalbos siunta.

9. Įvežamos į Lietuvos Respubliką ar išvežamos iš jos humanitarinės pagalbos (labdaros) ir specialiosios pagalbos siuntos neapmokestinamos muito mokesčiu bei muitinės rinkliavomis.

10. Humanitarinės (labdaros) ir specialiosios pagalbos siuntų, įformintų atitinkamais dokumentais, muitinis tikrinimas atliekamas be eilės.

11. Muitinės turi registruoti humanitarinės (labdaros) ir specialiosios pagalbos siuntų įvežimą ir išvežimą. Deklaracijų pagrindu Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos iki kiekvieno mėnesio 25 dienos pateikia Ekonomikos ministerijai, Finansų ministerijai, Sveikatos apsaugos ministerijai, Statistikos departamentui bei Globos ir rūpybos fondui informaciją apie praeito mėnesio tokias siuntas, nurodant šalį siuntėją (gavėją), siuntos rūšį, kiekį, vertę, siuntos siuntėją ir gavėją.

12. Valstybinės institucijos, registruojančios humanitarinės (labdaros) ir specialiosios pagalbos siuntų gavimą, registravimo duomenų pagrindu iki kiekvieno mėnesio 25 d. pateikia Ekonomikos ministerijai, Finansų ministerijai, Sveikatos apsaugos ministerijai, Statistikos departamentui bei Globos ir rūpybos fondui informaciją apie praeito mėnesio tokias siuntas, nurodant šalį siuntėją (gavėją), siuntos rūšį, kiekį, vertę, siuntos siuntėją ir gavėją, bei kontroliuoja šių siuntų panaudojimą.

13. Įsigaliojus šiai Tvarkai, netenka galios „Humanitarinės (labdaros) ir specialiosios pagalbos siuntų įvežimo į Lietuvos Respubliką ir išvežimo iš jos tvarka“ (Žin., 1993, Nr. 33(18)-768).

 

 

EKONOMIKOS MINISTRAS                                                                   JULIUS VESELKA

 

SOCIALINĖS APSAUGOS MINISTRAS                                    TEODORAS MEDAISKIS

 

MUITINĖS DEPARTAMENTO PRIE

FINANSŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS                                 VITALIJUS GERŽONAS

 

SVEIKATOS APSAUGOS

MINISTRO PAVADUOTOJAS                                                              ANTANAS VINKUS

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos ekonomikos ministerija, Aktas

Nr. 23-6-2605, 1993-09-23, Žin., 1993, Nr. 49-977 (1993-09-29), i. k. 0932010AKTA3-6-2605

Humanitarinės (labdaros) ir specialiosios pagalbos siuntų įvežimo į Lietuvos Respubliką ir išvežimo iš jos tvarka