Suvestinė redakcija nuo 2009-07-03 iki 2010-03-18

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2000, Nr. 69-2061, i. k. 1002270ISAK00000174

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE TEISINGUMO MINISTERIJOS BEI JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ IR VALSTYBĖS ĮMONIŲ PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS UNIFORMOS SU PAREIGINIŲ LAIPSNIŲ ŽENKLAIS IR SIMBOLIKA PAVYZDŽIŲ PATVIRTINIMO

 

2000 m. rugpjūčio 16 d. Nr. 174

Vilnius

 

Vadovaudamasis Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto, patvirtinto Lietuvos Respublikos tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto patvirtinimo įstatymu (Žin., 2000, Nr. 39-1088), 18 straipsniu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. liepos 21 d. nutarimu Nr. 881 „Dėl įgaliojimų Teisingumo ministerijai suteikimo“ (Žin., 2000, Nr. 62-1885),

1. Tvirtinu Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos bei jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnų tarnybinės uniformos su pareiginių laipsnių ženklais ir simbolika pavyzdžius pagal pridedamą aprašymą.

2. Šis įsakymas įsigalioja nuo 2000 m. rugsėjo 1 dienos.

 

 

 

TEISINGUMO MINISTRAS                                                                   GINTARAS BALČIŪNAS

 

SUDERINTA

Lietuvos heraldikos komisijos

prie Respublikos Prezidento

atsakingoji sekretorė

Birutė Šilinienė


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos teisingumo

ministro 2000 m. rugpjūčio 16 d.

įsakymu Nr. 174

(Lietuvos Respublikos teisingumo

ministro 2009 m. birželio 26 d.

įsakymo Nr. 1R-217 redakcija)

 

KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS BEI JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ IR VALSTYBĖS ĮMONIŲ PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS UNIFORMOS SU PAREIGINIŲ LAIPSNIŲ ŽENKLAIS IR SIMBOLIKA APRAŠYMAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos bei jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnų tarnybinės uniformos su pareiginių laipsnių ženklais ir simbolika aprašymas (toliau vadinama – aprašymas) nustato Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau vadinama – Kalėjimų departamentas) bei jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnų tarnybinės uniformos sudėtines dalis ir bendruosius reikalavimus joms, pareiginių laipsnių ženklų formas ir tarnybinės uniformos simboliką.

2. Tarnybinė uniforma – vienos formos, pareiginių laipsnių ženklais ir simbolika dekoruoti drabužiai, privalomi dėvėti tarnybos metu.

 

II. JAUNESNIŲJŲ PAREIGŪNŲ TARNYBINĖ UNIFORMA

 

3. Švarkas – tamsiai mėlynos spalvos, iš mišraus pluošto, tiesaus silueto, vienaeiliu paslėptu užsegimu. Viršutinė saga su vyčio ženklu, 1,2 cm skersmens, atvira. Kitos sagos – švarko spalvos. Apykaklė atverčiama, angliška. Viršutinė apykaklės dalis stačiais kampais. Priekyje, krūtinės lygyje – dvi uždėtinės kišenės su stačiakampio formos antkišeniais, užsegamais slaptai prisiūta lipnia juosta. Virš dešinio antkišenio – permatoma kišenėlė pareigūno identifikavimo kortelei įdėti. Kairėje švarko priekio pusėje – vidinė kišenė, užsegama užtrauktuku. Rankovės statytos, dvisiūlės, su rankogaliais, užsegamais 1,2 cm skersmens sagomis su vyčio ženklu. Ant kairės rankovės – uždėtinė kišenė su antkišeniu. Pečių linijoje prisiūti antpečiai. Švarko apačioje, šoninėse siūlėse yra skeltukai. Nugara tiesi, su atkirpta papete ir dviem klostelėmis. Švarko apykaklė, antpečiai, nugaros papetė, rankogaliai, priekio užsegimo kraštas, kišenės ir antkišeniai peltakiuoti dviem peltakiais. Siūlai pagrindinio audinio spalvos. Moterų švarkas skiriasi užsegimo kryptimi.

4. Kelnės – tamsiai mėlynos spalvos, iš mišraus pluošto, ilgos, tiesaus silueto. Viršuje prisiūtas juosmuo su penkiomis dvigubomis ąselėmis. Priekyje yra klostės, verstos į šonines siūles, ir įleistinės kišenės. Toje vietoje, kur baigiasi jų maišeliai, yra prisiūtos uždėtinės kišenės su antkišeniais, užsegamais lipnia juosta. Nugaroje, dešinėje kelnių pusėje, įsiūta įleistinė kišenė su antkišeniu. Kišenė užsegama paslėpta saga ir kilpa. Kelnių šonuose įsiūtas ryškiai mėlynas įsiuvas. Šoninės kišenės, uždėtinės kišenės ir antkišeniai peltakiuoti dviem peltakiais. Siūlai pagrindinio audinio spalvos. Moterų kelnės skiriasi užsegimo kryptimi.

5. Vasarinė kepurė – tamsiai mėlynos spalvos, iš mišraus pluošto, standinta, katiliuko formos su snapeliu. Kepurės priekinės dalies aukštis – 6,5 cm, galinės dalies – 8,5 cm, snapelio plotis – 6 cm. Kepurės dugnas ovalo formos, šoninės detalės su šoninėmis siūlėmis. Apatinėje šonų dalyje siuvamas 3 cm pločio lankas. Kepurė su juodos spalvos natūralaus pluošto pamušalu. Snapelis ir visos siūlės yra peltakiuotos 0,1–0,2 cm nuo krašto pagrindinio audinio spalvos siūlais. Kepurės priekyje dviem 1,5 cm skersmens sagomis su vyčio ženklu segamas aukso spalvos pintas dirželis.

6. Marškiniai ilgomis ir trumpomis rankovėmis – šviesiai mėlynos spalvos, iš marškininio audinio, lengvai prigludusio silueto, su centriniu užsegimu priekyje iki viršaus. Apykaklė su stovu. Nugara tiesi, su papete ir dviem klostėmis. Priekyje yra dvi uždėtinės kišenės su tiesiais antkišeniais, užsegamais kilpa ir saga. Priekis su priesiuvu, užsegamu septyniomis apsiūtinėmis kilpomis ir sagomis bei viena apsiūtine kilpa ir saga ant apykaklės stovo. Apykaklė, kišenės ir rankogaliai peltakiuoti (per 0,1–0,2 cm nuo krašto). Siūlai audinio spalvos. Ant pečių – kilpos antpečiams tvirtinti (per 0,5 cm nuo rankovės prisiuvimo siūlės). Kilpų plotis – 2 cm, ilgis – 2,5 cm. Marškiniai trumpomis rankovėmis su prisiūtu apačioje juosmeniu, šonuose sutrauktu gumomis. Moterų marškiniai skiriasi užsegimo kryptimi ir jų šonų apačioje – 13 cm ilgio skeltukai.

7. Vasarinė striukė – tamsiai mėlynos spalvos, tiesaus silueto, užsegama užtrauktuku. Prie kairės priekio pusės prisiūtas priesiuvas, kuris segamas dviem apsiūtinėmis kilpomis ir 1,5 cm skersmens sagomis su vyčio ženklu. Striukės priekyje yra šoninės įleistinės kišenės, apsiūtos juostele. Kairės priekio pusės viršutinėje dalyje yra įleistinė, apsiūta dviem rėmeliais, su antkišeniu kišenė. Antkišenis prisegamas dviem apsiūtinėmis kilpomis ir 1,5 cm skersmens sagomis su vyčio ženklu. Dešinės priekio pusės viršutinėje dalyje rėmeliu apsiūta įleistinė kišenė su užtrauktuku. Kišenė yra viename lygyje su kairės priekio pusės kišenės antkišeniu. Rankovės statytos, vienasiūlės, su prisiūtais rankogaliais, kurie iki prieduro sutraukti keliomis siauros gumos eilėmis. Apykaklė prisiūtinė, atlenkiama. Striukės apačioje prisiūtas diržas, kuris ties šoninėmis siūlėmis sutrauktas keliomis siauros gumos eilėmis. Apykaklė, priesiuvas, antkišenis, šoninių kišenių juostelės peltakiuotos dviem apdailos peltakiais (pirmas – 0,1–0,2 cm nuo krašto, o antras – 0,5–0,7 cm nuo pirmo). Priesiuvo prisiuvimo siūlė peltakiuota 0,5–0,7 cm nuo krašto. Striukė su pamušalu iki apačios. Pamušalas ir siūlai audinio spalvos, užtrauktukai juodi. Ant pečių – kilpos antpečiams tvirtinti (per 0,5 cm nuo rankovės prisiuvimo siūlės). Kilpų plotis – 2,5 cm, ilgis – 2,5 cm. Moterų vasarinė striukė skiriasi užsegimo kryptimi.

8. Megztinis – tamsiai mėlynos spalvos, tiesaus silueto, iš siūlų, kurių sudėtyje yra ne mažiau kaip 50 procentų vilnos. Mezgimas kas šešta išvirkščia akimi. Priekio priekaklis iškirptas apvaliai. Antalkūniai ir megztinio priekio kairėje pusėje esanti kišenė – iš tamsiai mėlyno lietpaltinio audinio. Kišenė užsegama juodos spalvos metaliniu užtrauktuku. Ant pečių – kilpos antpečiams tvirtinti (per 0,5 cm nuo rankovės prisiuvimo siūlės). Kilpų plotis – 2,5 cm, ilgis – 2,5 cm.

9. Žieminė striukė – tamsiai mėlynos spalvos, tiesaus silueto, užsegama užtrauktuku iš abiejų galų. Prie kairės (moterų striukės – prie dešinės) priekio pusės prisiūtas priesiuvas, kuris užsegamas trimis 1,5 cm skersmens sagomis su vyčio ženklu ir apsiūtinėmis kilpomis. Striukės priekyje yra šoninės kišenės, apsiūtos juostelėmis. Viršutinės uždėtinės kišenės su antkišeniais, kurie prisegti dviem 1,5 cm skersmens sagomis su vyčio ženklu ir apsiūtinėmis kilpomis. Virš kairės uždėtinės kišenės yra užtrauktuku segama įleistinė kišenėlė. Nugaroje atkirpta papetė su klostėmis. Rankovės statytos, vienasiūlės, su prisiūtais rankogaliais, kurių viršutinė dalis (3/4 rankogalio) sutraukta keturiomis gumos eilėmis. Apykaklė atlenkiama, prisiūtinė. Po apykakle nugaroje prisiuvimo siūlėje įsiūtas užtrauktukas gobtuvui įdėti. Ant pečių – kilpos antpečiams tvirtinti (per 0,5 cm nuo rankovės prisiuvimo siūlės). Kilpų plotis – 2,5 cm, ilgis – 2,5 cm. Striukė ties liemeniu sutraukiama virvute, kurios galuose įverti fiksuojamieji įtaisai. Priesiuvas, papetė, antkišeniai, apykaklė, uždėtinės kišenės, juostelės peltakiuotos dviem apdailos peltakiais (pirmas – 0,1–0,2 cm nuo krašto, o antras – 0,7 cm nuo pirmo). Priesiuvo prisiuvimo siūlė, kraštai ir antkišenių prisiuvimo siūlė peltakiuota 0,7 cm nuo krašto. Prisegama apykaklė ir įsegamas pamušalas – juodos spalvos, dirbtinio kailio. Kairės vidinės priekio pusės viršuje yra statmena, užtrauktuku segama vidinė kišenė. Pamušalas ir siūlai audinio spalvos, užtrauktukai juodi. Moterų žieminė striukė skiriasi užsegimo kryptimi.

10. Žieminė kepurė – tamsiai mėlynos spalvos, tiesaus prigludusio silueto, iš siūlų, kurių sudėtyje yra ne mažiau kaip 50 procentų vilnos. Kepurė su atlenkimu, dvigubo mezgimo, kas šešta akis išvirkščia.

11. Šalikas – tamsiai mėlynos spalvos siūlų, kurių sudėtyje yra ne mažiau kaip 50 procentų vilnos.

12. Kaklaraištis – juodos spalvos, klasikinis.

13. Kojinės – juodos, moterų pėdkelnės – kūno spalvos.

14. Bateliai – juodos natūralios odos, priekyje suvarstomi batraiščiais. Pamušalas ir įklotas natūralios odos. Padas 0,7–1,0 cm storio. Moterų batelių kulno aukštis 4–5 cm, pakulnė 4–5 cm skersmens.

15. Demisezoniniai batai – juodos spalvos, natūralios odos, priekyje suvarstomi batraiščiais. Moterų demisezoninių batų aulas 22–23 cm aukščio, vidinėje blauzdos pusėje susegamas užtrauktuku, šalia jo įsiuvama guma aulo pločiui reguliuoti. Pamušalas iš juodo trikotažo arba flanelės. Pado įklotas nedažantis, natūralios odos. Padas 1,0–1,5 cm storio, formuotas, nelūžtantis, nelaidus drėgmei, atsparus šalčiui, neslidus. Tarp vidpadžio ir įkloto įdėtas prakaitavimą ir drėgmę mažinantis intarpas.

16. Žieminiai batai – juodos spalvos, natūralios odos. Pamušalas ir pado įklotas dirbtinio, tamsaus kailio. Aulas 17–18 cm (moterų batų – 22–23 cm) aukščio, vidinėje blauzdos pusėje susegamas užtrauktuku. Padas 1,0–1,5 cm storio, formuotas, nelūžtantis, nelaidus drėgmei, atsparus šalčiui, neslidus. Tarp vidpadžio ir įkloto įdėtas prakaitavimą mažinantis ir šalčio nepraleidžiantis intarpas.

17. Žieminės pirštinės – juodos spalvos, pirštuotos, iš pusvilnonių siūlų, kurių sudėtyje yra ne mažiau kaip 50 procentų vilnos. Mezgimas – dvigubas, stulpeliu riešo dalyje.

18. Diržas – juodos spalvos, natūralios odos.

 

III. PAREIGŪNŲ, VYRESNIŲJŲ PAREIGŪNŲ IR VYRIAUSIŲJŲ PAREIGŪNŲ UNIFORMA

 

19. Švarkas – tamsiai mėlynos spalvos, kostiuminio audinio, su klasikine apykakle ir atvartais, lengvai prigludusio silueto, vienaeiliu užsegimu, keturiomis 2 cm skersmens sagomis su vyčio ženklu, su pamušalu iki apačios. Pamušale įsiūtos dvi vidinės kišenės. Priekis su atkirptu šoneliu, įsiuvais, šoninėmis ir viršutinėmis įleistinėmis kišenėmis, apsiūtomis rėmeliu, ir antkišeniais, užsegtais 1,5 cm skersmens sagomis su vyčio ženklu. Nugara iš dviejų dalių, su siūle per vidurį ir skeltuku. Rankovės įdurtinės, dvisiūlės, su skeltukais ir keturiomis 1,5 cm skersmens sagomis su vyčio ženklu apačioje. Pareigūnų švarko apykaklės galuose – 4 cm ilgio ir 0,5 cm pločio geltono aukso spalvos metaliniai antgaliai, o vyresniųjų pareigūnų ir vyriausiųjų pareigūnų švarko apykaklės galuose ir atvartų viršutinių kraštų galuose – 4 cm ilgio ir 0,7 cm pločio geltono aukso spalvos metaliniai antgaliai. Vyriausiųjų pareigūnų švarko apykaklės dalyje stačiais kampais išsiuvinėti aukso spalvos ąžuolo lapai. Apykaklė, atvartai, priekio kraštas ir antkišeniai peltakiuoti (per 0,15–0,2 cm nuo krašto). Ant pečių – kilpos antpečiams tvirtinti (per 0,5 cm nuo rankovės prisiuvimo siūlės). Kilpų plotis – 2,5 cm, ilgis – 2,5 cm. Moterų švarkas skiriasi užsegimo kryptimi.

20. Kelnės – tamsiai mėlynos spalvos, klasikinio audinio, ilgos, tiesaus silueto su prisiūtiniu juosmeniu, ant jo šešios ąselės diržui įverti. Užsegimas priekyje paslėptu užtrauktuku. Priekyje po klostelėmis yra dvi šoninės įleistinės kišenės. Nugaroje, dešinėje kelnių pusėje, įsiūta įleistinė, apsiūta rėmeliu kišenė su antkišeniu. Po antkišeniu kišenė, užsegama kilpa ir plokščia saga. Kelnių apačia nelenkiama. Šoninėse kelnių siūlėse įsiūtas mėlynas 0,3 cm pločio įsiuvas. Moterų kelnės skiriasi užsegimo kryptimi.

21. Sijonas tiesus, su prisiūtu juosmeniu. Juosmuo šonuose sutrauktas guma. Ant juosmens keturios ąselės diržui įverti. Sijono nugaros dalis su įsiuvais, vidurio siūle, apačioje pasibaigiančia priešpriešine klostele. Sijonas užsegamas užtrauktuku nugaros vidurio siūlėje bei kilpa ir saga juosmens galuose.

22. Vasarinė kepurė – tamsiai mėlynos spalvos, kostiuminio audinio. Dugnas ir viršutinė lanko dalis apsiūta mėlyna juostele. Kepurės lankas iš tamsiai mėlyno aksominio audinio. Kepurės priekyje dviem 1,5 cm skersmens sagomis su vyčio ženklu segamas geltono aukso spalvos pintas dirželis. Vyriausiųjų pareigūnų kepurės snapelis su eile ąžuolo lapų, siuvinėtų geltono aukso spalvos siūlais.

23. Moterų vasarinė kepurė – prancūziško stiliaus „katiliukas“, tamsiai mėlynos spalvos, kostiuminio audinio. Kepurės lanko snapelis, lenkta detalė priekyje ir 2 cm pločio juosta aplink kepurę yra iš tamsiai mėlyno aksominio audinio. Kepurės priekyje dviem 1,5 cm skersmens geltono metalo sagomis segamas aukso spalvos pintas dirželis. Vyriausiųjų pareigūnių kepurės snapelis su eile ąžuolo lapų, siuvinėtų aukso spalvos siūlais.

24. Marškiniai ilgomis ir trumpomis rankovėmis, vasarinė striukė, megztinis, žieminė striukė, žieminė kepurė, šalikas, kaklaraištis, kojinės (pėdkelnės), bateliai, demisezoniniai batai, žieminiai batai, žieminės pirštinės, diržas tokie patys kaip ir jaunesniųjų pareigūnų.

25. Balti marškiniai ilgomis rankovėmis – tokios pačios formos, kaip ir šio aprašymo 6 punkte nustatytų marškinių ilgomis rankovėmis.

 

IV. PAREIGINIŲ LAIPSNIŲ ŽENKLAI IR TARNYBINĖS UNIFORMOS SIMBOLIKA

 

26. Antpečiai – mėlynos spalvos, aksominiai, dvigubi. Jaunesniųjų pareigūnų švarko antpečiai viengubi. Švarko, vasarinės ir žieminės striukės antpečių viršutinė dalis – 12 cm ilgio ir 4,5 cm pločio. Antpečio galas, kuriame tvirtinama 1,5 cm skersmens saga su vyčio ženklu, apvalus. Apatinė dalis staiga susiaurėja iki 2,4 cm, ilgis apačioje lieka 11,7 cm (visas antpečio ilgis – 23,7 cm). Marškinių ir megztinio antpečių viršutinė dalis – 11,7 cm ilgio ir 3,5 cm pločio. Antpečio galas, kuriame tvirtinama 1,5 cm skersmens saga su vyčio ženklu, smailėja 90 laipsnių kampu. Apatinė dalis susmailėja iki 2 cm pločio ir 11,3 cm ilgio. Pareigūnų, vyresniųjų pareigūnų ir vyriausiųjų pareigūnų švarko, vasarinės ir žieminės striukės antpečiai apsiūti keturių aukso spalvos virvučių pynute. Ant antpečių tvirtinami pareiginių laipsnių ženklai.

27. Pareiginių laipsnių ženklai ir jų tvirtinimas:

27.1. vyresniojo prižiūrėtojo – 0,6 cm pločio geltono aukso spalvos metalinė varnelė, smailėjanti 90 laipsnių kampu. Varnelė segama 0,5 cm nuo išorinio antpečio krašto smaigalį nukreipiant į antpečio sagą;

27.2. viršilos – 1,4 cm pločio geltono aukso spalvos metalinė varnelė, smailėjanti 90 laipsnių kampu. Varnelė segama 0,5 cm nuo išorinio antpečio krašto, smaigalį nukreipiant į antpečio sagą;

27.3. jaunesniojo inspektoriaus – kvadrato formos, 1,6 cm įstrižainės ir 0,4 cm aukščio geltono aukso spalvos metalinė žvaigždutė. Žvaigždutė segama 2,2 cm nuo antpečio išorinio krašto;

27.4. inspektoriaus – dvi šio aprašymo 27.3 punkte nustatytos formos žvaigždutės. Pirma žvaigždutė segama 2,2 cm nuo antpečio išorinio krašto, antra – 0,1 cm nuo pirmos;

27.5. vyresniojo inspektoriaus – trys šio aprašymo 27.3 punkte nustatytos formos žvaigždutės. Pirma žvaigždutė segama 0,5 cm nuo antpečio išorinio krašto, trečia – 0,1 cm nuo antros;

27.6. tarnybos viršininko pavaduotojo – keturios šio aprašymo 27.3 punkte nustatytos formos žvaigždutės. Pirma žvaigždutė segama 0,5 cm nuo antpečio išorinio krašto, ketvirta – 0,1 cm nuo trečios;

27.7. tarnybos viršininko – viena kvadrato formos, 2,4 cm įstrižainės ir 0,5 cm aukščio geltono aukso spalvos metalinė žvaigždutė. Žvaigždutė segama 2,4 cm nuo antpečio išorinio krašto;

27.8. direktoriaus pavaduotojo – dvi šio aprašymo 27.7 punkte nustatytos formos žvaigždutės. Pirma žvaigždutė segama 0,5 cm nuo antpečio išorinio krašto, antra – 0,1 cm nuo pirmos;

27.9. direktoriaus – trys šio aprašymo 27.7 punkte nustatytos formos žvaigždutės. Pirma žvaigždutė segama 0,5 cm nuo antpečio išorinio krašto, trečia – 0,1 cm nuo antros;

27.10. generalinio direktoriaus pavaduotojo – 2,8 cm įstrižainės ir 0,8 cm aukščio suapvalinta aštuoniakampė žvaigždutė, kurios centre – sidabro spalvos vytis raudono fono apskritime. Žvaigždutė segama 2 cm nuo antpečio išorinio krašto;

27.11. generalinio direktoriaus – dvi šio aprašymo 27.10 punkte nustatytos formos žvaigždutės. Pirma žvaigždutė segama 1 cm nuo antpečio išorinio krašto, antra – 0,1 cm nuo pirmos.

28. Tarnybinės uniformos simbolika:

28.1. sagos su vyčio ženklu – geltono aukso spalvos, metalinės, centre – reljefiškas vyčio ženklas;

28.2. kokarda – išsiuvinėta arba metalinė 5 cm skersmens suapvalinta aštuoniakampė geltono aukso spalvos žvaigždė, kurios centre – sidabro spalvos vytis raudono fono skyde;

28.3. ženklas su Lietuvos valstybės vėliavos spalvomis – geltono aukso spalvos, metalinis, 2 cm skersmens apskritimo formos, su reljefiškais ąžuolo lapais, centre – 1 cm skersmens apskritimas su Lietuvos valstybės vėliavos spalvomis;

28.4. Jogailaičių kryžius – sidabro spalvos, metalinis, 2 cm ilgio;

28.5. skydas su Jogailaičių kryžiumi – geltono aukso spalvos, metalinis, centre – mėlyname fone reljefinis Jogailaičių kryčius. Skydo ilgis – 2,8 cm, plotis viršuje – 1,9 cm, aukštis – 0,3 cm;

28.6. skydas su Jogailaičių kryžiumi ir iečių antgaliais – geltono aukso spalvos, metalinis, centre – mėlyname fone reljefinis Jogailaičių kryžius, iečių antgaliai – sidabro spalvos, išdėstyti skydo šonuose. Skydo ilgis – 2,8 cm, plotis viršuje – 2,8 cm, aukštis – 0,3 cm;

28.7. aštuoniakampė žvaigždė – geltono aukso spalvos, metalinė 2 cm skersmens suapvalinta, aštuoniakampė, 2 cm skersmens, 0,3 cm;

28.8. Jogailaičių kryžius – geltono aukso spalvos, metalinis, 2 cm ilgio.

29. Šio aprašymo 28.2–28.8 punktuose nurodytos tarnybinės uniformos simbolikos tvirtinimas:

29.1. kokarda išsiuvinėjama žieminės kepurės priekyje ant atlenkimo prisiūtos juodo audinio juostelės. Metalinė kokarda tvirtinama jaunesniųjų pareigūnų vasarinės kepurės priekio centre virš snapelio, pareigūnų, vyresniųjų pareigūnų ir vyriausiųjų pareigūnų – vasarinės kepurės priekyje virš lanko, o ant moterų vasarinės kepurės – priekyje, virš dirželio;

29.2. ženklas su Lietuvos valstybės vėliavos spalvomis tvirtinamas pareigūnų, vyresniųjų pareigūnų ir vyriausiųjų pareigūnų vasarinės kepurės (išskyrus moterų vasarines kepures) lanko priekyje;

29.3. jaunesniųjų pareigūnų švarko apykaklės dalyse stačiais kampais, 0,5 cm nuo krašto tvirtinami Jogailaičių kryžiai;

29.4. pareigūnų švarko viršutinėje apykaklės dalyje stačiais kampais, 0,5 cm nuo metalinių antgalių, per vidurį tvirtinamas skydas su Jogailaičių kryžiumi;

29.5. vyresniųjų pareigūnų švarko viršutinėje apykaklės dalyje stačiais kampais, 0,5 cm nuo metalinių antgalių tvirtinamas skydas su Jogailaičių kryžiumi ir iečių antgaliais, atvartuose – 0,5 cm nuo metalinio antgalio, centre – aštuoniakampė žvaigždė;

29.6. vyriausiųjų pareigūnų švarko apykaklės dalyje stačiais kampais, 0,5 cm nuo metalinių antgalių, per vidurį, ant išsiuvinėtų aukso spalvos ąžuolo lapų tvirtinamas Jogailaičių kryžius, atvartuose, 0,5 cm nuo metalinių antgalių, per vidurį – aštuoniakampė žvaigždė.

30. Ant jaunesnių pareigūnų, pareigūnų, vyresniųjų pareigūnų ir vyriausiųjų pareigūnų švarko, vasarinių marškinėlių, marškinių trumpomis rankovėmis, megztinio, vasarinės ir žieminės striukės dešinės rankovės gali būti tvirtinamas Kalėjimų departamento ar laisvės atėmimo vietos direktoriaus patvirtintas antsiuvas.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

31. Tarnybinės uniformos dalims pagaminti reikalingos medžiagos technines charakteristikas, atsižvelgdamas į šio aprašymo nuostatas, tvirtina Kalėjimų departamento direktorius.

 

_________________

 

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Įsakymas

Nr. 127, 2003-04-25, Žin., 2003, Nr. 41-1894 (2003-04-30), i. k. 1032270ISAK00000127

Dėl Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2000 m. rugpjūčio 16 d. įsakymo Nr. 174 "Dėl Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos bei jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnų tarnybinės uniformos su pareiginių laipsnių ženklais ir simbolika pavyzdžių patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Įsakymas

Nr. 1R-217, 2009-06-26, Žin., 2009, Nr. 79-3316 (2009-07-02), i. k. 1092270ISAK001R-217

Dėl teisingumo ministro 2000 m. rugpjūčio 16 d. įsakymo Nr. 174 "Dėl Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos bei jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnų tarnybinės uniformos su pareiginių laipsnių ženklais ir simbolika pavyzdžių patvirtinimo" pakeitimo