Suvestinė redakcija nuo 2002-02-14 iki 2003-01-29

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2001, Nr. 69-2496, i. k. 10100GKISAK00000344

 

LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL POLICIJOS PAREIGŪNŲ ATRANKOS DALYVAUTI JUNGTINIŲ TAUTŲ AR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ MISIJOSE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2001 m. rugpjūčio 2 d. Nr. 344

Vilnius

 

 

Atsižvelgdamas į tai, kad Lietuvos Respublikos policijos pareigūnai, dalyvaujantys tarptautinėse misijose, vykdo Lietuvos Respublikos tarptautinius įsipareigojimus,

tvirtinu Policijos pareigūnų atrankos dalyvauti Jungtinių Tautų ar kitų tarptautinių organizacijų misijose taisykles.

 

 

 

Policijos generalinis komisaras                               Vytautas Grigaravičius


 

PATVIRTINTA

policijos generalinio komisaro

2001 m. rugpjūčio 2 d.

įsakymu Nr. 344

 

POLICIJOS PAREIGŪNŲ ATRANKOS DALYVAUTI JUNGTINIŲ TAUTŲ

AR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ MISIJOSE

TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios taisyklės nustato Lietuvos Respublikos policijos pareigūnų atrankos ir rotacijos dalyvauti Jungtinių Tautų (toliau – JT) ar kitų tarptautinių organizacijų misijose tvarką.

2. Policijos pareigūnų atranka vykdoma atsižvelgiant į tarptautinius Lietuvos Respublikos įsipareigojimus, tarptautinių organizacijų poreikius bei keliamus reikalavimus kandidatams.

3. Policijos pareigūnai jų sutikimu gali būti siunčiami teisės aktų ir šių taisyklių nustatyta tvarka į užsienio valstybes atlikti patarėjo, stebėtojo ir kitas funkcijas JT ar kitose tarptautinėse organizacijose ar jų organizuojamose misijose.

 

II. POLICIJOS PAREIGŪNŲ DALYVAVIMO JT AR KITŲ TARPTAUTINIŲ

ORGANIZACIJŲ MISIJOSE ATRANKOS KOMISIJOS

SUDARYMAS

 

4. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – PD prie VRM) policijos pareigūnų dalyvavimo JT ar kitų tarptautinių organizacijų misijose atrankos komisija (toliau – komisija) sudaroma vykdant konkrečius Lietuvos Respublikos tarptautinius įsipareigojimus arba esant poreikiui.

5. Komisija sudaroma policijos generalinio komisaro įsakymu. Komisiją sudaro 7 nariai. Komisijos posėdis laikomas įvykusiu, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip 5 nariai.

6. Komisijos nariais turi būti skiriami PD prie VRM Personalo tarnybos vadovas ar jo pavaduotojas ir Tarptautinio bendradarbiavimo tarnybos vadovas ar jo pavaduotojas. Komisijos nariais taip pat gali būti skiriami kitų PD prie VRM padalinių ar policijos įstaigų vadovai, jų pavaduotojai, kiti pareigūnai.

 

III. REIKALAVIMAI POLICIJOS PAREIGŪNAMS, PRETENDUOJANTIEMS

DALYVAUTI JT AR KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ

MISIJOSE

 

7. Reikalavimai policijos pareigūnams, pretenduojantiems dalyvauti JT ar kitų tarptautinių organizacijų misijose (toliau – misijos), nustatomi atsižvelgiant į kiekvienos misijos mandate nustatytus reikalavimus bei vadovaujantis JT Taikos palaikymo operacijų departamento parengtomis rekomendacijomis (Benchmark Selection Standards for the United Nations Civilian Police).

8. Minimalūs reikalavimai kandidatams, pretenduojantiems dalyvauti misijose:

8.1. sveikatos būklė, atitinkanti JT nustatytus reikalavimus (Medical Support Manual for United Nations Field Operations);

8.2. turėti ne mažesnę kaip 5 metų tarnybos policijoje patirtį (einant policijos pareigūno pareigas);

8.3. gerai mokėti užsienio kalbą, kuri yra oficiali misijos kalba (mokėti skaityti, rašyti, klausyti ir kalbėti taip, kad asmuo lengvai suprastų kitus ir būtų suprastas kitų);

8.4. turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą, mokėti vairuoti 4X4 automobilius bet kokiomis oro sąlygomis.

9. Papildomi reikalavimai: Lietuvos Respublikos teisės sistemos, Konstitucijos ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių policijos veiklą, išmanymas, sugebėjimas naudotis radijo ir kitomis ryšio priemonėmis, gebėjimas suteikti pirmąją medicinos pagalbą, darbo kompiuteriu pagrindai.

10. Neteko galios nuo 2002-02-14

Punkto naikinimas:

Nr. 60, 2002-02-07, Žin. 2002, Nr. 15-606 (2002-02-13), i. k. 10200GKISAK00000060

 

11. Policijos pareigūnų, siunčiamų dalyvauti misijoje, grupės vadovu turi būti skiriamas tik turintis dalyvavimo misijose ir vadovavimo patirtį policijos valdininkas.

 

IV. POLICIJOS PAREIGŪNŲ, ATRINKTŲ DALYVAUTI JT IR KITŲ TARPTAUTINIŲ

ORGANIZACIJŲ MISIJOSE, REZERVAS

 

12. Siekiant užtikrinti Lietuvos Respublikos tarptautinių įsipareigojimų vykdymą PD prie VRM sudaromas kandidatų dalyvauti misijose rezervas, kurį tvirtina policijos generalinis komisaras.

Punkto pakeitimai:

Nr. 60, 2002-02-07, Žin., 2002, Nr. 15-606 (2002-02-13), i. k. 10200GKISAK00000060

 

13. Į policijos pareigūnų, atrinktų dalyvauti misijose, rezervą (toliau – rezervas) įtraukiami:

13.1. policijos pareigūnai, apmokyti specialiuose užsienio šalių mokymo centrų organizuojamuose kursuose civilinės policijos pareigūnams;

Punkto pakeitimai:

Nr. 60, 2002-02-07, Žin., 2002, Nr. 15-606 (2002-02-13), i. k. 10200GKISAK00000060

 

13.2. turintys dalyvavimo misijose patirtį policijos pareigūnai;

13.3. JT Atrankos ir pagalbos grupės atrinkti policijos pareigūnai;

13.4. policijos pareigūnai, išlaikę atitinkamus egzaminus. Šie policijos pareigūnai pirmiausia siunčiami dalyvauti kursuose, skirtuose paruošti civilinės policijos pareigūnus misijoms. Sėkmingai juos užbaigę pareigūnai tampa kandidatais dalyvauti misijose.

 

V. POLICIJOS PAREIGŪNŲ ATRANKA DALYVAUTI MISIJOSE

 

14. Vykdant konkrečius Lietuvos Respublikos tarptautinius įsipareigojimus, rengiantis jau dalyvaujančių misijose pareigūnų rotacijai arba esant poreikiui sudaroma komisija.

15. PD prie VRM Personalo tarnyba, vadovaudamasi šiomis taisyklėmis bei atitinkamos misijos mandate nustatytais reikalavimais, sudaro rezerve esančių ir atitinkančių nustatytus reikalavimus policijos pareigūnų, siūlomų dalyvauti misijoje, sąrašą ir teikia jį komisijai. Jei neužtenka rezerve esančių kandidatų, jie neatitinka keliamų reikalavimų arba atsisako dalyvauti misijoje, PD prie VRM Personalo tarnyba skelbia kandidatų dalyvauti misijose atrankos konkursą (toliau – konkursas).

16. Informacija (aplinkraštis) apie rengiamą konkursą siunčiama PD prie VRM struktūriniams padaliniams bei visoms šalies policijos įstaigoms. PD prie VRM struktūrinių padalinių ir policijos įstaigų vadovai privalo užtikrinti pavaldžių pareigūnų supažindinimą su gauta informacija. Informacija apie rengiamą konkursą papildomai skelbiama teisėsaugos ir teisėtvarkos savaitraštyje „Sargyba“ ar kitose masinio informavimo priemonėse.

17. Tarnybinis prašymas dėl leidimo dalyvauti konkurse rašomas įstaigos, kurioje dirba pretendentas, vadovui. Įstaigos vadovas tarnybinį prašymą turi išnagrinėti ir išsiųsti PD prie VRM Personalo tarnybai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, užrašydamas rezoliuciją – tarpininkauja ar netarpininkauja, ir nurodyti motyvus. Apie priimtą sprendimą policijos įstaigos vadovas privalo informuoti pretendentą. Tais atvejais, kai policijos įstaigos vadovas netarpininkauja, pretendentas turi teisę tiesiogiai kreiptis į PD prie VRM Personalo tarnybą dėl leidimo dalyvauti konkurse. Galutinį sprendimą priima policijos generalinis komisaras.

18. Paskelbus konkursą pirminę pretendentų atranką atlieka PD prie VRM Personalo tarnyba. Atrankos būdas: egzaminas, vertinimas, ar pretendentas atitinka šiose taisyklėse ir misijos mandate nustatytus reikalavimus. Egzamino metu tikrinamos pretendentų užsienio kalbos žinios. Vertinant, ar pretendentas atitinka šiose taisyklėse ir misijos mandate nustatytus reikalavimus, pretendento įgūdžiai ir kitos dalykinės savybės gali būti tikrinami žodžiu, dokumentiškai (pretendentui pateikus dokumentus apie tam tikrų įgūdžių įgijimą) ar atliekant praktines užduotis (kai tikrinamas praktinis tam tikrų įgūdžių turėjimas, pvz., mokėjimas naudotis kompiuteriu, vairuoti automobilį ir pan.).

19. Išlaikę egzaminą ir atitinkantys nustatytus reikalavimus pretendentai įtraukiami į rezervą ir teikiami komisijai 15 punkte nustatyta tvarka.

20. Komisija atrenka kandidatus dalyvauti konkrečiose misijose iš PD prie VRM Personalo tarnybos pateikto sąrašo pokalbio metu, atsižvelgdama į pretendentų asmenines savybes, patirtį bei pasiruošimą dalyvauti misijose. PD prie VRM struktūrinių padalinių, policijos įstaigų vadovai ir kandidatai informuojami apie konkurso rezultatus.

21. Grupė formuojama iš pareigūnų, neturinčių dalyvavimo tarptautinėse taikos palaikymo operacijose patirties bei iš pareigūnų, jau dalyvavusių tokiose operacijose. Komisijos atrinktų kandidatų dalyvauti misijose sąrašas teikiamas policijos generaliniam komisarui tvirtinti.

Punkto pakeitimai:

Nr. 60, 2002-02-07, Žin., 2002, Nr. 15-606 (2002-02-13), i. k. 10200GKISAK00000060

 

VI. JT ATRANKOS IR PAGALBOS GRUPĖ

 

22. Siekiant atrinkti tinkamiausius kandidatus dalyvauti JT misijose, užtikrinti sklandžią misijose esančių pareigūnų rotaciją, išvengti repatriacijos atvejų gali būti kviečiama JT Atrankos ir pagalbos grupė (Selection and Assisting Team).

23. JT Atrankos ir pagalbos grupė kviečiama vadovaujantis JT Taikos palaikymo operacijų departamento nustatyta tvarka.

24. Kandidatai JT Atrankos ir pagalbos grupei teikiami 15 punkte nustatyta tvarka.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

25. Policijos pareigūnai siunčiami dalyvauti JT misijose teisės aktų nustatyta tvarka ir policijos generalinio komisaro įsakymu. Su vykstančiais į misiją pareigūnais sudaromos tarnybos sutartys.

26. Policijos pareigūnai jų sutikimu gali būti siunčiami dalyvauti misijose ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui.

27. Neteko galios nuo 2002-02-14

Punkto naikinimas:

Nr. 60, 2002-02-07, Žin. 2002, Nr. 15-606 (2002-02-13), i. k. 10200GKISAK00000060

 

28. Policijos pareigūnas, dalyvavęs misijoje, pakartotinai dalyvauti misijose gali būti siunčiamas ne anksčiau kaip po trejų metų nuo grįžimo dienos. Esant poreikiui, išimties tvarka, policijos generalinio komisaro sprendimu ir pareigūnui sutikus, šis laikotarpis gali būti trumpesnis.

Punkto pakeitimai:

Nr. 60, 2002-02-07, Žin., 2002, Nr. 15-606 (2002-02-13), i. k. 10200GKISAK00000060

 

29. Atlikęs misiją policijos pareigūnas priimamas į tas pačias arba lygiavertes pareigas.

30. Siekiant laiku, efektyviai ir kokybiškai atlikti policijos pareigūnų siuntimą į tarptautines misijas, suteikti pareigūnams galimybę laiku perduoti tarnybinius bei susitvarkyti asmeninius reikalus, kandidatai turi būti atrinkti ne vėliau kaip prieš 2 mėnesius iki misijos pradžios (išskyrus skubius atvejus, kai taikos palaikymo misija prasideda per 30 dienų nuo jos mandato suteikimo dienos).

Punkto pakeitimai:

Nr. 60, 2002-02-07, Žin., 2002, Nr. 15-606 (2002-02-13), i. k. 10200GKISAK00000060

 

______________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas

Nr. 60, 2002-02-07, Žin., 2002, Nr. 15-606 (2002-02-13), i. k. 10200GKISAK00000060

Dėl 2001 m. rugpjūčio 2 d. įsakymo Nr. 344 "Dėl policijos pareigūnų atrankos dalyvauti Jungtinių Tautų ar kitų tarptautinių organizacijų misijose taisyklių patvirtinimo" dalinio pakeitimo