Nutarimas netenka galios 2001-10-04:

Lietuvos Respublikos Seimas, Nutarimas

Nr. IX-512, 2001-09-18, Žin., 2001, Nr. 84-2922 (2001-10-03), i. k. 1011010NUTA00IX-512

Dėl Klaipėdos universiteto statuto patvirtinimo

 

Suvestinė redakcija nuo 2000-09-01 iki 2001-10-03

 

Nutarimas paskelbtas: Žin. 1995, Nr. 107-2401, i. k. 0951010NUTA00I-1131

 

TAR pastaba. Įsigaliojus Aukštojo mokslo įstatymui Nr. VIII-1586, Klaipėdos universiteto statutas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu Nr. I-1131 „Dėl Klaipėdos universiteto statuto“ (Žin., 1995, Nr. 107-2401); galioja tiek, kiek jis  neprieštarauja šiam įstatymui.

Lietuvos Respublikos Seimas, Įstatymas

Nr. VIII-1586, 2000-03-21, Žin., 2000, Nr. 27-715 (2000-03-31), i. k. 1001010ISTAIII-1586

Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

N U T A R I M A S

DĖL KLAIPĖDOS UNIVERSITETO STATUTO

 

1995 m. gruodžio 14 d. Nr. I-1131

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Seimas nutaria:

1. Patvirtinti Klaipėdos universiteto statutą (1priedėlis).

2. Patvirtinti Klaipėdos universitetui perduotų naudotis pastatų sąrašą (2 priedėlis).

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

SEIMO PIRMININKAS                                                                             ČESLOVAS JURŠĖNAS

 


 

Lietuvos Respublikos Seimo

1995 m. gruodžio 14 d. nutarimo Nr. I-1131

1 priedėlis

 

KLAIPĖDOS UNIVERSITETO

 

S T A T U T A S

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Klaipėdos universitetas (toliau – Universitetas) yra Lietuvos Respublikos valstybinė aukštoji studijų ir mokslo įstaiga. Jo adresas: H. Manto g. 84, Klaipėda, 5800.

2. Svarbiausi Universiteto tikslai:

1) rengti aukštos kvalifikacijos švietimo, kultūros, meno, jūrų pramonės ir transporto, ekologijos, pramonės ir kitų sričių specialistus bei mokslininkus, reikalingus Lietuvai ir ypač Vakarų regionui;

2) plėtoti fundamentalųjį ir taikomąjį mokslą, spręsti aktualias Lietuvos, kaip jūrų valstybės, taip pat Vakarų Lietuvos kultūros, mokslo ir meno problemas;

3) kelti specialistų kvalifikaciją, organizuoti jų perkvalifikavimą;

4) rengti ir leisti mokslo darbus, vadovėlius, mokymo priemones bei kitus leidinius;

5) skleisti humanistines mokslo, gamtosaugos, istorijos, kultūros ir meno idėjas.

3. Universitetas atviras visiems, pasirengusiems studijuoti, stengiasi palaikyti tiesioginius ryšius su Lietuvos ir kitų valstybių universitetais, kitomis studijų ir mokslo įstaigomis. Mokslininkams garantuojama nepriklausomybė nuo ideologijos ir politinių institucijų.

4. Universitetas vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Mokslo ir studijų įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais bei potvarkiais ir kitais teisės aktais.

5. Universitetas turi Lietuvos Respublikos įstatymų ir Universiteto statuto nustatytą autonomiją. Keisti Universiteto teritorijos ribas ar pastatų priklausomybę gali tik Lietuvos Respublikos Vyriausybė, gavusi Senato sutikimą. Jei tokio sutikimo nėra, Vyriausybės teikimu sprendimą priima Lietuvos Respublikos Seimas.

6. Universitetas yra juridinis asmuo, turi savarankišką balansą, sąskaitas banke ir antspaudą su Lietuvos valstybės herbu ir savo pavadinimu.

7. Universitetas ir jo padaliniai mokslo, studijų, ūkio bei socialiniams uždaviniams spręsti gali jungtis su kitomis įstaigomis įvairių formų laikinais ar nuolatiniais asociacijų ryšiais, kurie nustatomi Senato tvirtinamose sutartyse.

8. Universitete gali burtis darbuotojų ir studentų organizacijos, kurių įstatai ir programos neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams ir yra registruoti Universiteto senate.

 

II. UNIVERSITETO STRUKTŪRA

 

9. Universitetą sudaro:

1) fakultetai,

2) katedros,

3) mokslinė biblioteka,

4) jūreivystės kolegija ir kitos kolegijos,

5) kiti savarankiški mokslo ir studijų padaliniai,

6) ūkio, gamybos ir administracijos padaliniai.

 

III. UNIVERSITETO SENATAS

 

10. Senatas yra aukščiausiasis Universiteto sprendžiamasis organas. Senato nutarimai privalomi visiems Universiteto darbuotojams, studentams ir kitiems mokslo bei studijų proceso dalyviams.

11. Senatą ketveriems metams renka Universiteto mokslininkai visuotiniu slaptu balsavimu. Senato narių skaičių nustato Universiteto mokslininkų susirinkimas. Ne mažiau kaip ketvirtadalį Senato narių turi sudaryti mokslininkai iš kitų institucijų. Ne mažiau kaip pusė Senato narių turi būti profesoriai arba habilituoti daktarai. Rinkimai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų Universiteto mokslininkų. Išrinktais Senato nariais laikomi kandidatai, gavę daugiau kaip pusę Universiteto mokslininkų balsų. Pakartotiniuose balsavimuose išrinktais nariais laikomi kandidatai, gavę daugiausia balsų. Senatas gali pradėti dirbti, kai išrenkami 2/3 jo narių.

12. Senatui vadovauja pirmininkas, o jeigu jo nėra, – pavaduotojas. Pirmininkas renkamas iš profesorių arba habilituotų daktarų slaptu balsavimu visų Senato narių balsų dauguma. Slaptu balsavimu renkamas ir Senato pirmininko pavaduotojas. Senato pirmininkas ir jo pavaduotojas renkami ketveriems metams. Tas pats asmuo gali būti pirmininku ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Senato pirmininku negali būti Universiteto rektorius.

13. Senato posėdžius pirmininkas kviečia savo iniciatyva, rektoriaus arba 1/3 narių teikimu ne vėliau kaip per 10 dienų nuo teikimo. Posėdžiai kviečiami ne rečiau kaip 2 kartus per semestrą. Senato nutarimai skelbiami viešai.

14. Senato posėdžiuose dalyvauja Senato nariai, rektorius, prorektoriai, dekanai, studentų atstovai. Senato sutikimu ar kvietimu gali dalyvauti ir kiti asmenys.

15. Senatas:

1) viešai reiškia Universiteto nuomonę svarbiausiais mokslo, kultūros, meno, švietimo bei kitais klausimais;

2) priima teisinius aktus, reglamentuojančius studijų organizavimą, mokslo, ūkio bei finansinę Universiteto veiklą;

3) viešo konkurso būdu slaptu balsavimu iš profesorių arba habilituotų daktarų ketveriems metams renka rektorių; rektorius išrenkamas, jei gauna visų Senato narių balsų daugumą;

4) nustato prorektorių skaičių ir slaptu balsavimu tvirtina rektoriaus iš mokslininkų pasiūlytus prorektorius;

5) tvirtina konkurso būdu fakultetų tarybose išrinktus dekanus ir katedrų vedėjus, mokslo padalinių vadovus, renka bibliotekos direktorių, gali pareikšti nepasitikėjimą jais;

6) tvirtina darbuotojų peratestavimo (konkursų) nuostatus ir komisijų sudėtį;

7) Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka teikia pedagoginius mokslo vardus;

8) teikia garbės vardus ir apdovanojimus;

9) steigia ir naikina fakultetus, savarankiškus mokslo padalinius; tvirtina visų Universiteto padalinių veiklos ir studijų savivaldos įstatus, reglamentus;

10) fakultetų tarybų teikimu tvirtina katedrų, fakultetų, mokslo bei asocijuotų padalinių steigimą, reorganizavimą ir panaikinimą;

11) tvirtina specialybes, bendras universiteto, taip pat aukštesniųjų studijų programas bei nuostatus;

12) katedroms, mokslo padaliniams, fakultetams gali suteikti ūkinės ir finansinės veiklos autonomiją. Autonomijos laipsnis ir pobūdis nustatomas Senato tvirtinamuose įstatuose;

13) nustato Universiteto tvarkomųjų padalinių (finansų, ūkio ir kitų) struktūrą bei funkcijas;

14) tvirtina bendrąją Universiteto pajamų ir išlaidų sąmatą;

15) tvirtina gaunamų lėšų paskirstymą fakultetams ir padaliniams;

16) nustato ir tvirtina darbuotojų darbo užmokestį ir darbo normatyvus, nustato stipendijų dydį ir skaičių;

17) sudaro revizijos ir kitas komisijas, tvirtina jų nuostatus;

18) gali panaikinti rektoriaus įsakymus;

19) gali panaikinti fakulteto tarybos nutarimus;

20) išklauso rektoriaus ataskaitą ir tvirtina ją slaptu balsavimu. Jei ataskaita nepatvirtinama, rektorius atsistatydina.

 

IV. REKTORIUS

 

16. Rektorius, vykdydamas Senato valią ir Statuto reikalavimus, vadovauja Universitetui, veikia Universiteto vardu; dalį teisių gali perduoti prorektoriams arba kitiems darbuotojams.

17. Rektorius:

1) skelbia konkursus ir visiems Universiteto darbuotojams bei studijuojantiesiems privalomus įsakymus;

2) fakultetų dekanų teikimu priima ir šalina studentus bei kitus studijuojančiuosius;

3) įstatymų nustatyta tvarka priima ir atleidžia Universiteto darbuotojus.

18. Rektorių pavaduoja jo įsakymu skirtas prorektorius.

19. Prorektoriai vykdo rektoriaus pavedimus ir įgaliojimus.

20. Tas pats asmuo gali būti rektoriumi ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Rektoriui atsistatydinus arba jį atšaukus, nutraukiami ir prorektorių įgaliojimai.

 

V. REKTORATAS

 

21. Universiteto rektoratas – rektoriaus vadovaujamas kolegialus patariamasis organas. Jį sudaro rektorius, prorektoriai, fakultetų dekanai.

22. Rektorato posėdžiuose gali dalyvauti Senato pirmininkas ir studentų savivaldos atstovas, o rektoriaus sutikimu ar kvietimu – ir kiti asmenys.

23. Rektoratas:

1) derina visų Universiteto fakultetų ir padalinių darbą;

2) organizuoja mokymo, mokslo, gamybos ryšius su Lietuvos ir kitų valstybių aukštosiomis mokyklomis, įmonėmis, mokslo ir meno įstaigomis;

3) svarsto fakultetų parengtus pajamų ir išlaidų projektus, bendrą Universiteto sąmatos projektą ir pateikia tvirtinti Universiteto senatui.

 

VI. STUDENTŲ ATSTOVYBĖ

 

24. Universiteto studentai turi savivaldos atstovybę, kurios nariai dalyvauja Senate, Rektorate ir fakultetų tarybose.

25. Studentų atstovybė rūpinasi studentų teisėmis ir pareigomis Universitete, dalyvauja sprendžiant studijų organizavimo ir studentų socialinio aprūpinimo klausimus, organizuoja studentų saviveiklą bei mokslo, kultūros ir meno renginius, bendradarbiauja su darbdaviais stengdamiesi padėti absolventams įsidarbinti.

26. Studentų atstovybė vadovaujasi Senato patvirtintais nuostatais.

 

VII. FAKULTETAS

 

27. Fakultetą sudaro katedros, laboratorijos, mokslo centrai ir kiti Senato jam priskirti padaliniai. Fakultetai savarankiškai disponuoja jiems skirtomis ir uždirbtomis lėšomis Statuto 15 straipsnio 12 punkte nurodyta tvarka.

28. Fakultetą valdo fakulteto taryba ir dekanas.

 

VIII. FAKULTETO TARYBA

 

29. Fakulteto taryba yra aukščiausiasis fakulteto sprendžiamasis organas. Fakulteto tarybos nutarimai privalomi visiems fakulteto darbuotojams ir studentams.

30. Fakulteto tarybos narius ketveriems metams slaptu balsavimu iš mokslininkų renka visi mokslo ir pedagoginiai darbuotojai. Tarybos sudarymo principus nustato Senatas.

31. Fakulteto tarybai vadovauja fakulteto tarybos pirmininkas, o jeigu jo nėra, – pavaduotojas. Pirmininkas ir jo pavaduotojas renkami slaptu balsavimu. Tas pats asmuo pirmininku ar pavaduotoju gali būti ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

32. Fakulteto tarybos posėdžius pirmininkas kviečia savo iniciatyva arba dekano bei 1/3 tarybos narių teikimu ne vėliau kaip per 10 dienų nuo teikimo.

33. Fakulteto tarybos posėdžiuose dalyvauja tarybos nariai, katedrų vedėjai, studentų atstovai; tarybos sutikimu ar kvietimu gali dalyvauti ir kiti asmenys. Fakulteto tarybos nutarimai skelbiami viešai.

34. Fakulteto taryba:

1) sprendžia svarbiausius fakulteto studijų organizavimo, mokslo, finansinius, socialinius klausimus, derina fakulteto padalinių darbą;

2) renka fakulteto dekaną iš tarybos narių slaptu balsavimu visų tarybos narių balsų dauguma;

3) tvirtina dekano pasiūlytą prodekano kandidatūrą;

4) konkurso būdu slaptu balsavimu ketveriems metams renka katedrų vedėjus ir penkeriems – pedagoginį ir mokslo personalą;

5) siūlo Senatui kandidatūras profesoriaus ir docento vardams;

6) slaptu balsavimu 2/3 balsų gali pareikšti nepasitikėjimą pirmininku, dekanu, prodekanu; katedrų (mokslo padalinių) teikimu 2/3 balsų gali pareikšti nepasitikėjimą katedrų vedėjais ar mokslo padalinių renkamais vadovais. Jei dekanas atsistatydina arba atšaukiamas, nutraukiami ir prodekano įgaliojimai;

7) siūlo Senatui steigti arba panaikinti specialybes, svarsto ir teikia tvirtinti Senatui bendras universiteto, taip pat aukštesniųjų studijų programas bei nuostatus, svarsto ir tvirtina pagrindinių studijų programą;

8) siūlo Senatui tvirtinti katedrų, mokslo bei asocijuotų padalinių steigimą, pertvarkymą ir panaikinimą;

9) svarsto ir tvirtina fakulteto mokslinio darbo kryptis;

10) siūlo Senatui priimti nutarimą, suteikiantį katedrai (mokslo padaliniui) ūkinės ir finansinės veiklos autonomiją;

11) rengia fakulteto reglamentą;

12) gali panaikinti fakulteto dekano, katedrų ir mokslo padalinių vadovų nutarimus;

13) kasmet išklauso dekano ataskaitą ir tvirtina ją slaptu balsavimu. Jei ataskaita nepatvirtinama, dekanas turi atsistatydinti.

 

IX. DEKANAS

 

35. Fakulteto dekanas, vykdydamas Senato ir fakulteto tarybos valią, vadovauja fakulteto mokslui, studijoms ir kitai veiklai.

36. Dekanas:

1) atstovauja fakultetui ir atsako už fakulteto veiklą;

2) skelbia fakulteto darbuotojams ir klausytojams privalomus įsakymus;

3) siūlo rektoriui priimti ar šalinti fakulteto studentus ir kitus studijuojančiuosius;

4) rūpinasi fakulteto darbuotojų socialiniais reikalais.

37. Dekaną pavaduoja prodekanas ar kitas asmuo.

38. Fakulteto prodekanas vykdo dekano pavedimus ir įgaliojimus.

39. Dekanas renkamas ketveriems metams. Tas pats asmuo gali būti dekanu ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Prodekano kadenciją riboja dekano įgaliojimai.

 

X. KATEDRA

 

40. Katedra yra pagrindinis Universiteto studijų bei mokslinės veiklos padalinys.

41. Katedra:

1) organizuoja studijas bei mokslinį darbą;

2) rengia specialybių ir specializacijų studijų planus, dėstomų disciplinų programas;

3) organizuoja specialistų tobulinimą, perkvalifikavimą, stojančiųjų parengimą studijoms;

4) rengia mokslininkus doktorantūroje;

5) rengia mokslo darbus, vadovėlius, mokymo literatūrą ir priemones;

6) savarankiškai sudaro bendradarbiavimo sutartis su mokymo, mokslo ir gamybos įstaigomis, išskyrus tas, kurias gali sudaryti tik juridiniai asmenys;

7) siūlo fakulteto tarybai steigti mokslo bei mokymo padalinius (laboratorijas, projektavimo ir konstravimo biurus, laikinus mokslo ir meno kūrybinius kolektyvus, pasirengimo studijoms skyrius ir kt.), organizuoja jų darbą. Tuo atveju, kai padaliniui steigti reikalingas finansavimas iš biudžeto, jo steigimą fakulteto tarybos teikimu tvirtina Senatas.

42. Katedros mokslo ir pedagoginių darbuotojų susirinkimas kviečiamas katedros vedėjo iniciatyva arba 1/3 mokslo ir pedagoginio personalo teikimu.

43. Susirinkimas:

1) svarsto katedros vedėjo kandidatūras, savo nuomonę (slapto balsavimo rezultatus) pateikia fakulteto tarybai;

2) 2/3 balsų gali siūlyti fakulteto tarybai svarstyti katedros vedėjo atleidimo iš pareigų klausimą;

3) svarsto ir teikia fakulteto tarybai kandidatūras docento ir profesoriaus vardams, svarsto mokslo ir pedagoginio personalo konkursų (atestacijos) klausimus, savo nuomonę (slapto balsavimo rezultatus) perduoda fakulteto tarybai.

 

XI. MOKSLO PADALINIAI

 

44. Mokslo padalinių veiklą reglamentuoja Senato patvirtinti įstatai.

45. Mokslo padalinių vadovai renkami arba skiriami remiantis padalinių įstatais.

46. Mokslo padalinių ūkinę ir finansinę veiklą reglamentuoja Senato patvirtinti įstatai.

 

XII. BIBLIOTEKA

 

47. Universiteto biblioteka yra savarankiškas Universiteto padalinys.

48. Bibliotekai vadovauja bibliotekos direktorius ir jo pasirinktas pavaduotojas. Į bibliotekos direktoriaus pareigas skiriama konkurso būdu. Direktorių ketveriems metams slaptu balsavimu renka Senatas. Direktoriaus teikimu Senatas tvirtina pavaduotoją.

49. Universiteto biblioteka:

1) komplektuoja mokslinę ir mokomąją literatūrą;

2) aptarnauja Universiteto studentus, kitus studijuojančiuosius, mokslo ir pedagoginį personalą, Universiteto darbuotojus;

3) atlieka bibliotekininkystės ir bibliografijos tyrimus.

50. Kiekvienas fakultetas ir savarankiški mokslo padaliniai gali turėti specializuotą biblioteką – Universiteto bibliotekos padalinį. Fakulteto bibliotekos vedėją Universiteto bibliotekos direktoriaus teikimu tvirtina fakulteto taryba.

 

XIII. PROCEDŪRŲ KLAUSIMAI

 

51. Visų Universiteto kolektyvinių valdymo organų (Senato, tarybų, komisijų ir kt.) posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip 3/5 narių, o mokslininkų susirinkimai – jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų Universiteto mokslininkų, išskyrus atvejus, kada kitaip numatyta Statute.

52. Visi nutarimai, išskyrus dėl pareigūnų išrinkimo ir atšaukimo, priimami paprasta posėdžio arba susirinkimo dalyvių dauguma atviru arba slaptu balsavimu (kaip nutaria posėdžio arba susirinkimo dalyviai).

53. Visi personaliniai klausimai sprendžiami slaptu balsavimu. Asmuo išrenkamas (tvirtinamas, rekomenduojamas) paprasta atitinkamo organo dalyvių balsų dauguma, išskyrus rektorių, Senato pirmininką, fakultetų dekanus, o atšaukiamas iš pareigų 2/3 visų atitinkamo organo narių balsų dauguma.

54. Slapto balsavimo rezultatai gali būti anuliuoti tik tuo atveju, kai pažeista balsavimo procedūra, ir tai užfiksuojama tame pačiame posėdyje. Dėl procedūros pažeidimo fakto posėdžio dalyviai sprendžia balsuodami. Pripažinus pažeidimą ir anuliavus balsavimo rezultatus, balsavimas gali būti kartojamas, jeigu taip nusprendžia posėdžio dalyviai.

55. Senato, fakultetų tarybų sudėtis ir kvotos atnaujinamos bei tikslinamos kiekvienais metais, jeigu yra personalinių pasikeitimų. Nauji nariai renkami dirbti iki Senato (tarybos) kadencijos pabaigos.

 

XIV. DARBUOTOJAI IR JŲ SOCIALINĖS GARANTIJOS

 

56. Mokslo ir pedagoginių darbuotojų pareigybės išvardytos Lietuvos Respublikos mokslo ir pedagoginių darbuotojų nomenklatūriniame sąraše.

57. Universitete taip pat yra inžinerijos, techninis, pagalbinis mokymo, administracijos ir ūkio personalas. Jų funkcijos apibrėžtos atitinkamo padalinio nuostatuose.

58. Į pedagoginio ir mokslo personalo pareigas skiriama konkurso būdu. Konkursas (atestacija) vyksta pagal nuostatus, patvirtintus Senate. Rektorius gali priimti darbuotojus ir be konkurso, bet ne ilgiau kaip vieneriems metams.

59. Mokslininkams fakulteto tarybos teikimu rektorius gali suteikti iki vienerių metų stažuotę tobulintis, moksliniam darbui dirbti ar vadovėliams rašyti, taip pat leisti dirbti kitoje valstybėje, paliekant iš Universiteto gaunamą pedagogo algą.

60. Pedagogams ir mokslo darbuotojams, išėjusiems į pensiją, sudaromos sąlygos dirbti mokslinį darbą naudojantis Universiteto baze.

61. Universiteto darbuotojai, priimti į darbą konkurso būdu, negali būti atleisti iš pareigų nesibaigus kadencijai be Senato sutikimo.

62. Darbuotojai pensininkai, dirbę Universiteto padaliniuose paskutiniuosius 15 metų, turi teisę į Universiteto socialinę paramą.

63. Kitos Universiteto darbuotojų socialinės garantijos aptariamos kolektyvinėje sutartyje.

 

XV. STUDENTAI, DOKTORANTAI IR KITI STUDIJUOJANTIEJI

 

64. Universitete studijuoja studentai, laisvieji klausytojai, stažuotojai, doktorantai, specialistų tobulinimosi ir perkvalifikavimo skyrių klausytojai.

65. Universiteto studentais gali tapti asmenys, baigę vidurinį mokslą. Į studentų sąrašus jie įrašomi rektoriaus įsakymu pagal priėmimo komisijos rekomendaciją.

66. Stažuotojais, doktorantais priimami asmenys, turintys aukštąjį išsilavinimą. Priėmimo taisykles tvirtina Senatas.

67. Studentai, išėję nustatytą studijų programą, išlaikę privalomus egzaminus ir atlikę kitus studijų plane numatytus darbus, gauna kvalifikacinį laipsnį ir diplomą.

68. Laisvųjų klausytojų priėmimo sąlygas ir statusą nustato priėmimo taisyklės ir studijų nuostatai.

69. Tobulinimosi, perkvalifikavimo skyrių klausytojai yra asmenys, turintys aukštojo mokslo diplomą.

70. Universiteto išduodamo diplomo blankas ir tekstas yra originalus, jo numeris įregistruojamas Universiteto diplomantų knygoje. Diplomą pasirašo rektorius ir atitinkamo fakulteto dekanas.

71. Universiteto absolventai pasirenka darbo vietą pagal Universiteto sudarytas specialistų rengimo sutartis, užsakymus, įmonių ir organizacijų paraiškas arba susiranda patys.

72. Universiteto absolventai gali burtis į bendrijas, remiančias Universitetą, padedančias studentams rinktis profesiją, o vėliau – ir darbo vietą. Bendrijų nariai gali dalyvauti Universiteto renginiuose, naudotis Universiteto simbolika ir dalyvauti Universiteto draugijų veikloje, sudaryti Universiteto absolventų tarybą.

 

XVI. STUDIJOS IR MOKSLAS

 

73. Universitete studijos ir mokslo veikla yra neatskiriami.

74. Universitete dėstoma lietuvių kalba. Atskirose grupėse ar atskiri kursai Senato sutikimu gali būti dėstomi kita kalba.

75. Studijų formas nustato Universiteto senato tvirtinami studijų nuostatai.

76. Disciplinų turinį nustato katedros; katedrų sudarytų disciplinų programas tvirtina atitinkamo fakulteto taryba.

77. Universitete atliekamas mokslo ir metodikos darbas, privalomas visiems dėstytojams. Mokslo tyrimai finansuojami iš biudžeto ir kitų lėšų.

78. Sutartiniams mokslo darbams vadovauja, organizacinius ir finansinius klausimus sprendžia sutarties vadovas. Senatas nustato už sutartinius darbus gautų lėšų atskaitymų Universitetui normatyvus.

79. Mokslo laipsniai teikiami Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

 

XVII. TURTAS IR LĖŠOS

 

80. Universiteto turtą sudaro intelektualaus darbo produktai, pastatai, kilnojamasis turtas, finansiniai ištekliai, vertybiniai popieriai bei kitos įstatymų nedraudžiamos vertybės. Šį turtą Universitetas naudoja Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Universitetas jam skirtu valstybiniu turtu naudojasi neatlyginamai ir privalo jį išsaugoti bei gausinti.

81. Universitetas gauna subsidijas iš Lietuvos Respublikos biudžeto.

82. Papildomos Universiteto pajamos yra:

1) lėšos, gautos iš miestų savivaldybių, Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių įmonių, organizacijų bei privačių asmenų už atliktus darbus, paslaugas, parduotą produkciją, taip pat kitos lėšos;

2) Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių įmonių, įstaigų, organizacijų bei privačių asmenų dotacijos ir aukos.

83. Universiteto gaunamų papildomų pajamų skirstymo tvarką nustato Senatas. Papildomos pajamos negali būti priežastis mažinti Universitetui valstybės skiriamą subsidiją.

84. Universiteto katedros, mokslo padaliniai savo uždirbtomis lėšomis disponuoja savarankiškai. Pajamų dalį, pervedamą Universitetui, nustato Senatas.

 

85. Valstybės skirtas lėšas Universitetas planuoja ir naudoja pagal bendrą pajamų ir išlaidų sąmatą; jos paskirstymą bei perskirstymą fakultetams ir kitiems padaliniams tvirtina Universiteto senatas.

86. Universitetas turi teisę:

1) Senato nutarimu, neviršydamas bendrųjų lėšų, peržiūrėti ir keisti išlaidų sąmatas ir straipsnių sumas, išskyrus darbo užmokesčio ir stipendijų fondą;

2) sudaryti įvairius fondus ir juos naudoti pagal Senato patvirtintus šių fondų nuostatus.

87. Universiteto finansinę veiklą tikrina Senato sudaryta finansų ir revizijos komisija. Universiteto finansinės veiklos dokumentai pateikiami tikrinti tik šiai komisijai ir kitiems revizoriams Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

XVIII. ATRIBUTAI

 

88. Universitetas turi savo emblemą, vėliavą, ženklelį, ceremonijų aprangą, absolvento ženklą. Atributus ir jų naudojimo nuostatus tvirtina Universiteto senatas.

 

XIX. STATUTO PRIĖMIMAS IR KEITIMAS

 

89. Statutas ir jo pakeitimai priimami Universiteto visuotiniame mokslininkų susirinkime paprasta balsų dauguma. Susirinkimas kviečiamas Senato iniciatyva arba ne mažiau kaip 1/3 Universiteto mokslininkų reikalavimu.

90. Statutą ir jo pakeitimus tvirtina Lietuvos Respublikos Seimas.

 

XX. UNIVERSITETO REORGANIZAVIMAS IR LIKVIDAVIMAS

 

91. Universitetą reorganizuoja arba likviduoja Lietuvos Respublikos Seimas.

______________


 

Lietuvos Respublikos Seimo

1995 m. gruodžio 14 d. nutarimo Nr. I-1131

2 priedėlis

 

KLAIPĖDOS UNIVERSITETUI PERDUOTŲ NAUDOTIS PASTATŲ

 

S Ą R A Š A S

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas

Adresas

Bendras plotas m2

1.

Mokomieji, administraciniai korpusai ir ūkiniai pastatai

H. Manto g. 84

29233

2.

Mokomasis korpusas, dirbtuvės ir sandėlis

Bijūnų g. 17

8492

3.

Mokomieji korpusai, gyvenamosios patalpos ir dirbtuvės

S. Nėries g. 5

7316

4.

Mokomasis korpusas ir garažas

Sportininkų g. 13

6588

5.

Mokomasis korpusas

Minijos g. 153

4925

6.

Mokomasis korpusas ir sporto salė

K. Donelaičio g. 4

6881

7.

Mokomasis korpusas

K. Donelaičio g. 2/1

2443

8.

Mokomasis korpusas

K. Donelaičio a. 2/3

2465

9.

Mokomasis korpusas

K. Donelaičio a. 5

2421

10.

Mokomasis korpusas

K. Donelaičio a. 4

892

11.

Mokomasis korpusas

Tilžės g. 13

236

12.

Bendrabutis

Malūnininkų g. 4

4391

13.

Bendrabutis

Taikos pr. 30

5392

14.

Bendrabutis

Debreceno g. 7

3895

15.

Bendrabutis

Statybininkų g. 43

2349

16.

Valgykla

Minijos g. 155

649

17.

Garažai

K. Donelaičio a. 5a

261

______________

 

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Seimas, Įstatymas

Nr. VIII-1586, 2000-03-21, Žin., 2000, Nr. 27-715 (2000-03-31), i. k. 1001010ISTAIII-1586

Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymas