Suvestinė redakcija nuo 2000-01-01 iki 2001-07-07
Nutarimas paskelbtas: Žin. 1998, Nr. 34-928, i. k. 0982057NUTA00000079
VALSTYBINĖS DRAUDIMO PRIEŽIŪROS TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS VALDYBOS
N U T A R I M A S
DĖL MOKUMO ATSARGOS SKAIČIAVIMO METODIKOS PATVIRTINIMO
1998 m. kovo 20 d. Nr. 79
Vilnius
3. Nuo 1998 m. spalio 1 d. pripažinti netekusiu galios Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybos 1997 m. gegužės 12 d. nutarimą Nr. 103 „Dėl Laikinosios draudimo įmonių mokumo atsargos skaičiavimo metodikos patvirtinimo“ (Žin., 1997, Nr. 42-1053, 1998, Nr. 1-38).
PATVIRTINTA
Valstybinės draudimo priežiūros
tarnybos prie Finansų ministerijos valdybos
1999 m. gruodžio 16 d. nutarimu Nr. 388
Mokumo atsargos skaičiavimo metodika
I. Sąvokos
1. Mokumo atsarga – nuosavą draudimo įmonės kapitalą atitinkantis, draudimo įmonės mokumui palaikyti skirtas turtas, sumažintas Mokumo atsargos skaičiavimo metodikos (toliau – metodikos) 16.1–16.7 punktuose nurodytomis sumomis.
2. Mokumo riba – rodiklis, kuris yra apskaičiuotas remiantis įmonės draudimo veiklos rezultatais ir kuris lyginamas su koreguota nuosavų aktyvų suma.
3. Garantinis fondas – dydis, lygus 1/3 mokumo ribos, tačiau ne mažesnis nei šios metodikos 4 punkte nustatytas minimalus garantinis fondas.
4. Minimalus garantinis fondas – dydis, nustatomas atsižvelgiant į įmonės vykdomą draudimo veiklą, ir lygus:
4.1. 2 000 000 Lt ne gyvybės draudimą vykdančioms įmonėms, išskyrus kredito draudimą vykdančias įmones;
6. Koreguota nuosavų aktyvų suma – nuosavų aktyvų suma, sumažinta šios metodikos 16.1–16.7 punktuose nurodytomis sumomis. Koreguota nuosavų aktyvų suma turi būti ne mažesnė nei garantinis fondas. Koreguota nuosavų aktyvų suma, atėmus perkainojimo rezervą, turi sudaryti ne mažiau nei 50% garantinio fondo.
7. Uždirbtos įmokos – tai per ataskaitinį laikotarpį pasirašytų įmokų suma pridėjus perkeltų įmokų techninio atidėjimo sumą ataskaitinio laikotarpio pradžioje, atėmus perkeltų įmokų techninio atidėjimo sumą ataskaitinio laikotarpio pabaigoje.
8. Išmokų sąnaudos – tai per ataskaitinį laikotarpį apmokėtų žalų suma, atėmus numatomų išmokėjimų techninio atidėjimo sumą ataskaitinio laikotarpio pradžioje, pridėjus numatomų išmokėjimų techninio atidėjimo sumą ataskaitinio laikotarpio pabaigoje.
9. Tiesioginis draudimas – draudimo įmonės veikla, kai draudimo rizika prisiimama iš draudėjo tiesiogiai ar per draudimo tarpininkus.
11. Papildomas draudimas – gyvybės draudimo įmonėse kartu su gyvybės draudimu vykdoma draudimo nuo nelaimingų atsitikimų arba/ir draudimo ligos atvejui grupės rizika.
12. Teigiamas rizikos kapitalas – draudimo sutartyje numatyta draudimo suma, atėmus tai draudimo sutarčiai sudarytus perkeltų įmokų ir žalos padengimo techninius atidėjimus bei gyvybės draudimo techninį atidėjimą, kai investavimo rizika tenka draudėjui.
13. Subordinuota paskola – ilgalaikė paskola, išduota ne trumpesniam kaip penkerių metų laikotarpiui, kuri nėra užtikrinta įkeitimu, hipoteka, garantijomis, laidavimais. Subordinuotos paskolos sutartyje turi būti numatyta, kad paskolos gavėjui bankrutuojant ar jį likviduojant, paskola grąžinama tik atsiskaičius su kitais paskolos gavėjo kreditoriais.
II. Mokumo atsargos elementai
14. Mokumo atsargos elementai yra:
14.2. rezervai (skaičiuojant mokumo atsargą negali būti įtraukiami rezervai ar jų dalis, kurie bus panaudoti tais kalendoriniais metais, kuriais buvo suformuotas rezervas):
14.3. nepaskirstytas pelnas (nuostolis)[1];
14.4. kaupiamojo dividendo privilegijuotosios akcijos ir subordinuotos paskolos gali būti įtrauktos apskaičiuojant mokumo atsargos elementų sumą, tačiau pastarieji elementai negali viršyti 50% koreguotos nuosavų aktyvų sumos, tarp jų ne daugiau kaip 25% koreguotos nuosavų aktyvų sumos gali sudaryti subordinuotos paskolos. Kaupiamojo dividendo privilegijuotosios akcijos ir subordinuotos paskolos į mokumo atsargos elementų sumą gali būti įtrauktos tik tada, kai atitinka šiuos reikalavimus:
14.4.1. bankroto arba likvidavimo atveju subordinuota paskola grąžinama bei kaupiamojo dividendo privilegijuotųjų akcijų savininkai teisę į bendrovės turto dalį gali įgyvendinti tik tada, kai įvykdyti įsipareigojimai visiems kitiems kreditoriams;
14.4.2. subordinuotų paskolų sutartyse turi būti numatyta, kad nė viena iš šalių neturi teisės vienašališkai nutraukti ar pakeisti subordinuotos paskolos sutarties sąlygų;
14.4.3. į mokumo atsargos elementų sumą įtraukiama tik ta subordinuotų paskolų dalis, kuri yra pilnai apmokėta;
14.4.4. subordinuota paskola išduota ne trumpesniam nei penkerių metų terminui. Likus ne mažiau kaip vieneriems metams iki subordinuotos paskolos grąžinimo datos, draudimo įmonė turi įspėti Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybą bei pateikti planą, nurodydama, kaip bus išlaikomas arba paskolos grąžinimo metu padidintas iki reikalaujamo dydžio mokumo atsargos rodiklis. Jei paskola grąžinama anksčiau nustatyto termino, turi būti informuojama Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdyba, nurodant esamą ir reikalaujamą mokumo atsargos dydį, tiek prieš grąžinimą, tiek po jo;
14.4.5. jei subordinuotos paskolos sutartyje paskolos grąžinimo data nenustatyta, subordinuotos paskolos sutartyje turi būti įrašyta sąlyga, kad paskola turės būti grąžinama ne anksčiau kaip po metų nuo pareikalavimo dienos. Kreditoriui pareikalavus grąžinti paskolą, draudimo įmonė turi pranešti Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybai bei pateikti planą, nurodydama, kaip bus išlaikomas arba paskolos grąžinimo metu padidintas iki reikalaujamo dydžio mokumo atsargos rodiklis;
14.4.6. subordinuotos paskolos sutartyje negali būti numatyta ankstesnio negu numatyta sutartyje paskolos grąžinimo sąlygų, išskyrus draudimo įmonės likvidavimo atvejį;
15. Į mokumo atsargos elementų sumą gali būti įtraukta tik ta nuosavo draudimo įmonės kapitalo dalis, kuri negali būti skirta draudimo įmonės įsipareigojimams vykdyti ar būsimų laikotarpių nuostoliams atlyginti, taip pat negali būti užstatyta, įkeista ar suteiktos nedraudiminės garantijos tretiesiems asmenims.
16. Į mokumo atsargos elementų sumą įtraukta nuosavo draudimo įmonės kapitalo dalis turi būti sumažinama sumomis, lygiomis:
16.5. riboto patikimumo turtui: debitoriniams įsipareigojimams tų ūkio subjektų, kurie uždelsė palūkanų mokėjimą daugiau kaip 90 dienų (iš draudimo įmonės nuosavybės, kuri gali būti įtraukta į mokumo atsargos elementų sumą, atimamos tik gautinos palūkanos) ir/arba uždelsė paskolos grąžinimą daugiau kaip 180 dienų (iš draudimo įmonės nuosavybės, kuri gali būti įtraukta į mokumo atsargos elementų sumą, atimama paskolos suma), kitoms gautinoms sumoms, kurių mokėjimas uždelstas daugiau kaip 180 dienų, bei skirtumui tarp balansinės ir sumažėjusios turto vertės, kai turto vertė mažėja nuolatos ir dėl tų pačių priežasčių;
16.6. kitam, šios metodikos 16.5 punkte nepaminėtam turtui, kurio susigrąžinimas apribotas dėl to, kad skolininkas yra likviduojamas arba skolininkui iškelta bankroto byla, o įsipareigojimas draudimo įmonei nėra pirmaeilis;
III. Perdraudimo rodiklio apribojimai
17. Skaičiuojant perdraudimo rodiklį, mažinantį draudimo įmonės mokumo ribą, turi būti atsižvelgiama į šios metodikos nuostatas dėl perdraudimo sutarčių. Perdraudimo sutartys, atitinkančios šios metodikos 18 ir 19 punktų nuostatas, neįtraukiamos skaičiuojant perdraudimo rodiklį, mažinantį draudimo įmonės mokumo ribą.
18. Į perdraudimo rodiklį neįtraukiamos finansinio perdraudimo sutartys, kai perdraudikas neprisiima rizikos.
19. Į perdraudimo rodiklį taip pat neįtraukiamos perdraudimo sutartys, sudarytos su kitų šalių perdraudimo (draudimo) įmonėmis, išskyrus perdraudimo sutartis, kurios sudarytos gavus Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybos pritarimą perduoti visą ar dalį prisiimtos rizikos kitų šalių perdraudimo (draudimo) įmonėms, jei:
19.1. gyvybės draudimo rizikos perduodamos perdraudikui, kurio reitingas pagal šias reitingavimo agentūras yra žemesnis nei:
19.2. ne gyvybės draudimo rizikos perduodamos perdraudikui, kurio reitingas pagal šias reitingavimo agentūras yra žemesnis nei:
20. Kitų šalių perdraudimo (draudimo) įmonėms, kurioms nesuteiktas reitingas, taikomos tos pačios nuostatos kaip ir įmonėms, kurių reitingai yra žemesni už nustatytuosius.
IV. Mokumo riba ne gyvybės draudimo įmonėms
22. Skaičiuojant įmokų, išmokų ir numatomų išmokėjimų rodiklius, turi būti naudojamos sumos, apimančios tiek tiesioginio draudimo, neišskaičiavus perdraudikų dalies, tiek ir prisiimto perdraudimo, neišskaičiavus retrocesijos dalies, veiklą.
23. Įmokų rodiklis (ataskaitinis laikotarpis – paskutiniai keturi ketvirčiai).
Įmokų rodiklis apskaičiuojamas taip: iš per ataskaitinį laikotarpį pasirašytų įmokų sumos (arba per ataskaitinį laikotarpį uždirbtų įmokų sumos, jei ji didesnė už pasirašytų įmokų sumą) atimamos sumos, išmokėtos ir mokėtinos dėl nutrauktų draudimo sutarčių, taip pat atimami į draudimo įmokas įtraukti mokesčiai ir atskaitymai (kelių mokestis, atskaitymai Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos išlaikymui ir kt.):
..................................................... (1)
Gautoji suma (1) išskaidoma į dvi dalis:
iki 43 000 000 Lt:
..................................................... (2)
suma, viršijanti 43 000 000 Lt:
(1) – (2) = ..................................... (3)
(2) x 0.18 + (3) x 0.16 =......................... (= įmokų rodiklis)
24. Išmokų rodiklis (ataskaitinis laikotarpis – paskutiniai dvylika ketvirčių[2]).
Išmokų rodiklis apskaičiuojamas taip: iš ataskaitinio laikotarpio išmokų sąnaudų atimamos regreso tvarka išieškotos sumos ir pajamos, gautos ir gautinos realizavus likutinį turtą:
..................................................... (1)
(1) × 1/3 =....................................(2)[3]
Gautoji suma (2) išskaidoma į dvi dalis:
iki 30 000 000 Lt:
................................................... (3)
suma, viršijanti 30 000 000 Lt:
(2) – (3) =................................. (4)
(3) x 0.26 + (4) x 0.23 =......................... (= išmokų rodiklis)
25. Numatomų išmokėjimų rodiklis (duomenys ataskaitinio laikotarpio pabaigai).
Numatomų išmokėjimų rodiklis apskaičiuojamas taip: numatomų išmokėjimų techninio atidėjimo suma ataskaitinio laikotarpio pabaigoje, neišskaičiavus perdraudikų dalies:
...................................................... (1)
(1) × 0.12 =................................. (= numatomų išmokėjimų rodiklis)
26. Perdraudimo rodiklis (ataskaitinis laikotarpis – paskutiniai keturi ketvirčiai).
Perdraudimo rodiklis lygus santykiui tarp ataskaitinio laikotarpio išmokų sąnaudų, išskaičiavus perdraudikų dalį išmokų sąnaudose, ir ataskaitinio laikotarpio išmokų sąnaudų:
=............. (1)
Jei gautas santykis yra mažesnis už 0.5, nustatant mokumo ribą, imama 0.5 (t. y. perdraudimas negali sumažinti nustatomos mokumo ribos daugiau kaip 50%):
max {(1), 0.5} =.......................... (= perdraudimo rodiklis)
V. Mokumo riba gyvybės draudimo įmonėms
27. Skaičiuojant draudimo techninių atidėjimų bei techninės rizikos rodiklius, turi būti naudojamos sumos, apimančios tiek tiesioginio draudimo, neišskaičiavus perdraudikų dalies, tiek ir prisiimto perdraudimo, neišskaičiavus retrocesijos dalies, veiklą.
28. Draudimo techninių atidėjimų rodiklis (duomenys ataskaitinio laikotarpio pabaigai).
Draudimo techninių atidėjimų rodiklis apskaičiuojamas taip:
Perkeltų įmokų ir žalos padengimo techninių atidėjimų suma:
.................................... (1)
Santykis tarp perkeltų įmokų ir žalos padengimo techninių atidėjimų sumos, išskaičiavus perdraudikų dalį perkeltų įmokų ir žalos padengimo techniniuose atidėjimuose, bei perkeltų įmokų ir žalos padengimo techninių atidėjimų sumos:
perkeltų įmokų ir žalos padengimo techninių atidėjimų suma - perdraudikų dalis |
=....... (2) |
perkeltų įmokų ir žalos padengimo techninių atidėjimų suma |
Jei gautas santykis yra mažesnis už 0.85, nustatant mokumo ribą, imama 0.85:
max {(2), 0.85} =.......................... (3)
(1) × (3) × 0.04 =.......................... (=draudimo techninių atidėjimų rodiklis)
29. Techninės rizikos rodiklis (duomenys ataskaitinio laikotarpio pabaigai).
Techninės rizikos rodiklis apskaičiuojamas taip:
Draudimo sutarčių su gyvybės rizika, kurių galiojimo terminas ilgesnis nei penkeri metai (taip pat ir neterminuotų draudimo sutarčių su gyvybės rizika), teigiamo rizikos kapitalo suma:
........................................................ (1)
(1) × 0.003 =................................ (2)
Draudimo sutarčių su gyvybės rizika, kurių galiojimo terminas ilgesnis nei treji metai, bet ne ilgesnis nei penkeri metai, teigiamo rizikos kapitalo suma:
........................................................... (3)
(3) × 0.0015 =................................ (4)
Draudimo sutarčių su gyvybės rizika, kurių galiojimo terminas ne ilgesnis nei treji metai, teigiamo rizikos kapitalo suma:
......................................................... (5)
(5) × 0.001 =................................ (6)
Santykis tarp teigiamo rizikos kapitalo sumos, išskaičiavus perdraudikų dalį teigiamo rizikos kapitalo sumoje, ir teigiamo rizikos kapitalo sumos:
teigiamo rizikos kapitalo suma - perdraudikų dalis |
=........... (7) |
teigiamo rizikos kapitalo suma |
Jei gautas santykis yra mažesnis už 0.5, nustatant mokumo ribą, imama 0.5:
max {(7), 0.5} =............................................. (8)
[ (2) + (4) + (6) ] x (8) =............................. (=techninės rizikos rodiklis)
30. Investicinio draudimo rodiklis (duomenys ataskaitinio laikotarpio pabaigai).
Jei gyvybės draudimo įmonėje yra vykdoma gyvybės draudimo, kai visa ar dalis investavimo rizikos tenka draudėjui, rūšis, šiai draudimo rūšiai papildomai skaičiuojamas investicinio draudimo rodiklis. Šį rodiklį sudaro 1% nuo gyvybės draudimo techninio atidėjimo, kai investavimo rizika tenka draudėjui, jei draudimo sutartis sudaryta ne trumpesniam nei penkerių metų laikotarpiui ir jei sutartyje ilgesniam nei penkerių metų laikotarpiui nustatytos sutarties vykdymo išlaidos. Jei draudimo sutartis sudaryta trumpesniam nei penkerių metų laikotarpiui arba jei draudimo sutartyje sutarties vykdymo išlaidos nenustatytos arba nustatytos laikotarpiui, neviršijančiam penkerių metų, investicinio draudimo rodiklis neskaičiuojamas.
31. Papildomo draudimo rodiklis.
Papildomo draudimo rodiklis apskaičiuojamas naudojant ne gyvybės draudimo įmonių mokumo ribos nustatymo metodiką.
VI. Baigiamosios nuostatos
Priedo pakeitimai:
Nr. 388, 1999-12-16, Žin., 1999, Nr. 108-3170 (1999-12-22), i. k. 0992057NUTA00000388
MA 1 forma
Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie
Finansų ministerijos valdybos
1999 m. gruodžio 16 d. nutarimo Nr. 388
1 priedas
Gauta Valstybinėje draudimo priežiūros
tarnyboje...... m.................. mėn...... d.
...............................................................
(parašas)
Draudimo įmonės pavadinimas ............................................................................
Tel. .........................................................
Data .......................................................
Draudimo įmonių mokumo atsargos ELEMENTAI
.......... m...................... ketvirtis
Eil. Nr. |
Mokumo atsargos elementai |
Ataskaitinio laikotarpio duomenys, Lt |
Praėjusio ataskaitinio laikotarpio duomenys, Lt |
1. |
Apmokėtas įstatinis kapitalas |
|
|
|
(tame skaičiuje kaupiamojo dividendo privilegijuotos akcijos) |
|
|
2. |
Rezervai, neapimantys draudimo įmonės įsipareigojimų |
|
|
3. |
1. Akcijų priedai |
|
|
4. |
2. Perkainojimo rezervas |
|
|
5. |
3. Privalomasis rezervas |
|
|
6. |
4. Kiti rezervai |
|
|
7. |
Nepaskirstytas pelnas (nuostolis)1 |
|
|
8. |
Subordinuotos paskolos |
|
|
9. |
1–8 eilučių suma |
|
|
10. |
Dydžiai, mažinantys mokumo atsargos elementų sumą: |
|
|
11. |
1. Formavimo savikaina |
|
|
12. |
2. Nematerialusis turtas |
|
|
13. |
3. Nuosavos akcijos |
|
|
14. |
4. Ateinančių laikotarpių sąnaudos |
|
|
15. |
5. Uždelsti debitoriniai įsipareigojimai |
|
|
16. |
6. Kitas riboto patikimumo turtas |
|
|
17. |
7. Užbalansiniai įsipareigojimai |
|
|
18. |
11–17 eilučių suma |
|
|
19. |
Koreguota nuosavų aktyvų suma [9 eilutė minus 18 eilutė] |
|
|
Draudimo įmonės vadovas ....................................................................
(vardas, pavardė) (parašas)
Atsakingas asmuo ..................................................................................
(vardas, pavardė) (parašas)
Formos pakeitimai:
Nr. 388, 1999-12-16, Žin., 1999, Nr. 108-3170 (1999-12-22), i. k. 0992057NUTA00000388
MA 2 forma
Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie
Finansų ministerijos valdybos
1999 m. gruodžio 16 d. nutarimo Nr. 338
2 priedas
Gauta Valstybinėje draudimo priežiūros
tarnyboje...... m.................... mėn....... d.
................................................................
(parašas)
Draudimo įmonės pavadinimas .................................................................................
Tel. ..........................................................
Data ........................................................
mokumo RIBA NE GYVYBĖS Draudimo įmonĖMS
.......... m................................ ketvirtis
Eil. Nr. |
Rodikliai |
Rezultatas, Lt |
1. |
Įmokų rodiklis (Lt) |
|
2. |
Išmokų rodiklis (Lt) |
|
3. |
Numatomų išmokėjimų rodiklis (Lt) |
|
4. |
Perdraudimo rodiklis |
|
|
Nustatoma mokumo riba: [max {(1), (2), (3)}] x (4), (Lt) |
|
Draudimo įmonės vadovas .................................................. .............................................
(vardas, pavardė) (parašas)
Atsakingas asmuo ................................................................ .............................................
(vardas, pavardė) (parašas)
Formos pakeitimai:
Nr. 388, 1999-12-16, Žin., 1999, Nr. 108-3170 (1999-12-22), i. k. 0992057NUTA00000388
MA 3 forma
Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie
Finansų ministerijos valdybos
1999 m. gruodžio 16 d. nutarimo Nr. 338
3 priedas
Gauta Valstybinėje draudimo priežiūros
tarnyboje...... m................... mėn........ d.
...............................................................
(parašas)
Draudimo įmonės pavadinimas .......................................................................
Tel...........................................................
Data........................................................
mokumo RIBA GYVYBĖS Draudimo įmonĖMS
......... m................................ ketvirtis
Eil. Nr. |
Rodikliai |
Rezultatas, Lt |
1. |
Draudimo techninių atidėjimų rodiklis (Lt) |
|
2. |
Techninės rizikos rodiklis (Lt) |
|
3. |
Investicinio draudimo rodiklis (Lt) |
|
4. |
Papildomo draudimo rodiklis, (Lt) |
|
|
Nustatoma mokumo riba: (1) + (2) + (3) + (4) (Lt) |
|
Draudimo įmonės vadovas ....................................................................................................................
(vardas, pavardė) (parašas)
Atsakingas asmuo ...........................................................................................
(vardas, pavardė) (parašas)
Formos pakeitimai:
Nr. 388, 1999-12-16, Žin., 1999, Nr. 108-3170 (1999-12-22), i. k. 0992057NUTA00000388
MA 4 forma
Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie
Finansų ministerijos valdybos
1999 m. gruodžio 16 d. nutarimo Nr. 388
4 priedas
Gauta Valstybinėje draudimo priežiūros
tarnyboje...... m.................... mėn....... d.
................................................................
(parašas)
Draudimo įmonės pavadinimas ...........................................................................
Tel. .........................................................
Data .......................................................
Draudimo įmonių mokumo atsargos įvertinimas
........... m.......................... ketvirtis
Eil. Nr. |
Duomenų pavadinimas |
Ataskaitinio laikotarpio duomenys, Lt |
Praėjusio ataskaitinio laikotarpio duomenys, Lt |
1 |
Ne gyvybės draudimo mokumo riba |
|
|
2 |
Gyvybės draudimo mokumo riba |
|
|
3 |
Mokumo riba (1–2 eilučių suma) |
|
|
4 |
Mokumo atsargos elementų suma |
|
|
5 |
Mokumo atsarga (ketvirta eilutė minus trečia eilutė) |
|
|
Draudimo įmonės vadovas ....................................................................................................................
(vardas, pavardė) (parašas)
Atsakingas asmuo...................................................................................................................................
(vardas, pavardė) (parašas)
Formos pakeitimai:
Nr. 388, 1999-12-16, Žin., 1999, Nr. 108-3170 (1999-12-22), i. k. 0992057NUTA00000388
Pakeitimai:
1.
Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdyba, Nutarimas
Nr. 196, 1998-05-26, Žin., 1998, Nr. 51-1414 (1998-06-03), i. k. 0982057NUTA00000196
Dėl Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybos 1998 03 20 nutarimo Nr.79 "Dėl mokumo atsargos skaičiavimo metodikos patvirtinimo" dalinio pakeitimo
2.
Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdyba, Nutarimas
Nr. 224, 1999-07-03, Žin., 1999, Nr. 60-1972 (1999-07-09), i. k. 0992057NUTA00000224
Dėl Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybos 1998 m. kovo 20 d. nutarimo Nr.79 "Dėl Mokumo atsargos skaičiavimo metodikos patvirtinimo" dalinio pakeitimo
3.
Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdyba, Nutarimas
Nr. 388, 1999-12-16, Žin., 1999, Nr. 108-3170 (1999-12-22), i. k. 0992057NUTA00000388
Dėl Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos valdybos 1998 m. kovo 20 d. nutarimo Nr.79 "Dėl mokumo atsargos skaičiavimo metodikos patvirtinimo" dalinio pakeitimo
[1] Nuostolis atimamas iš mokumo atsargos elementų sumos
[2] Draudimo įmonės, kurios vykdo draudimo veiklą trumpiau nei tris metus, skaičiuoja vidutinį išmokų rodiklį laikotarpiui nuo veiklos vykdymo pradžios.
[3] Skaičiuojant vidutinį išmokų rodiklį dvejų metų laikotarpiui, imamas daugiklis 1/2, vienerių metų laikotarpiui – 1.