Įsakymas netenka galios 2004-02-06:
Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas
Nr. 3-48, 2004-01-28, Žin., 2004, Nr. 19-601 (2004-02-05), i. k. 1042210ISAK00003-48
Dėl Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos 1998 m. vasario 20 d. įsakymo Nr. 64 "Dėl finansavimo vežėjų patiriamiems keleivių reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutuose nuostoliams padengti dydžių nustatymo metodikos patvirtinimo" pripažinimo netekusiu galios
Suvestinė redakcija nuo 1998-05-14 iki 2004-02-05
Įsakymas paskelbtas: Žin. 1998, Nr. 21-542, i. k. 0982210ISAK00000064
LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTERIJA
Į S A K Y M A S
DĖL FINANSAVIMO VEŽĖJŲ PATIRIAMIEMS KELEIVIŲ REGULIARAUS SUSISIEKIMO AUTOBUSŲ MARŠRUTUOSE NUOSTOLIAMS PADENGTI DYDŽIŲ NUSTATYMO METODIKOS PATVIRTINIMO
1998 m. vasario 20 d. Nr. 64
Vilnius
Siekdamas suvienodinti finansavimo dydžių nustatymo vežėjų patiriamiems keleivių reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutuose nuostoliams padengti tvarką,
1. Patvirtinti Finansavimo vežėjų patiriamiems keleivių reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutuose nuostoliams padengti dydžių nustatymo metodiką (pridedama).
2. Rekomenduoti miestų, rajonų savivaldybėms bei vežėjams taikyti šią metodiką organizuojant keleivių vežimą reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutuose.
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos
1998 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. 64
Finansavimo vežėjų patiriamiems keleivių reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutuose nuostoliams padengti dydžių nustatymo
METODIKA
I. BENDRIEJI PRINCIPAI
1. Finansavimo vežėjų patiriamiems keleivių reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutuose nuostoliams padengti dydžių nustatymo metodikos, toliau vadinamos Metodika, paskirtis yra reglamentuoti keleivinio kelių transporto vežėjams savivaldybių teikiamo finansavimo dydžių nustatymą.
2. Šioje Metodikoje naudojamos sąvokos, pvz., „Vežėjas“, „Vietinio susisiekimo maršrutas“, „Reguliarūs reisai“ ir kitos, yra nustatytos Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklėse, patvirtintose Susisiekimo ministerijos.
3. Miesto ar rajono savivaldybės, kaip Užsakovas, gali skelbti konkursą Vežėjams, kurie aptarnautų reguliaraus susisiekimo maršrutus, parinkti. Su šio konkurso laimėtojais sudaroma sutartis dėl keleivių vežiojimo kelių transporto reguliaraus susisiekimo maršrutais (pavyzdys – Metodikos 1 priede), toliau vadinama Sutartimi.
4. Finansavimas skiriamas Vežėjui, kuriam Užsakovo arba kita nustatyta tvarka yra suteikta teisė aptarnauti reguliaraus keleivių susisiekimo autobusų maršrutus pagal pateiktus autobusų eismo tvarkaraščius, išskyrus maršrutinių taksi maršrutus. Jis skiriamas Užsakovo konkrečiam Vežėjui, su kuriuo yra sudaryta Sutartis.
5. Užsakovas finansuoja Vežėją dėl negautų pajamų, vežant į važiavimo lengvatas keleiviniame kelių transporte turinčius teisę keleivius (kompensacija) bei dėl to, kad nustatytos keleivių bilietų kainos (tarifai) nepadengia faktiškų keleivių vežimo išlaidų (dotacija).
6. Sutartis sudaroma ne trumpesniam laikui kaip vieneriems metams ir, atsižvelgiant į nepriekaištingą Vežėjo darbą, gali būti pratęsiama dar keleriems metams.
7. Vežėjui teikiamo finansavimo (kompensacijos ir dotacijos) dydis nustatomas atitinkamuose prieduose prie Sutarties, kurie yra neatskiriama Sutarties dalis. Sutartyje numatytas finansavimo dydis kalendoriniams metams paskirstomas kiekvienam metų ketvirčiui.
Užsakovas už atliktas transporto paslaugas su Vežėju atsiskaito Sutartyje numatytais terminais.
8. Galiojant Sutarčiai, finansavimo dydis perskaičiuojamas keičiantis valstybiniam kainų indeksui ir gamybos kaštams. Sutarties pakeitimą gali inicijuoti tiek Užsakovas, tiek ir Vežėjas.
II. FINANSAVIMO VEŽĖJŲ PATIRIAMIEMS KELEIVIŲ REGULIARAUS SUSISIEKIMO AUTOBUSŲ MARŠRUTUOSE NUOSTOLIAMS PADENGTI DYDŽIŲ NUSTATYMO TVARKA
10. Planuojamas finansavimo dydis (F) vežėjų patiriamiems keleivių reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutuose nuostoliams padengti vienam mėnesiui apskaičiuojamas pagal formulę:
F = K + D, Lt (1)
kur:
K – kompensacijos Vežėjui dydis litais per mėnesį už negautas pajamas iš keleivių, turinčių įstatymu jiems suteiktą teisę į atitinkamas lengvatas keleiviniame kelių transporte. Šių keleivių kategorijos išvardytos Metodikos 2 priede;
D – dotacijos Vežėjui dydis litais per mėnesį, skiriamos padengti keleivių vežimo išlaidoms, kurių nepadengia iš keleivių surinktos pajamos, įskaitant kompensacijas, negalint dėl socialinės reikšmės nustatyti tokias keleivių bilietų kainas, kurios padengtų vežimo išlaidas su Sutartyje nustatytu rentabilumu.
11. Kompensacijos (K) dydis nustatomas kaip suma:
– visų negautų pajamų dėl keleivių nemokamo vežimo, nustatyto Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl važiavimo keleiviniu transportu lengvatų ir kai kurių kategorijų pareigūnų, tarnautojų bei kitų asmenų važiavimo keleiviniu transportu išlaidų kompensavimo tvarkos“, toliau vadinamo Įstatymu, 3 straipsnio 1-7 punktuose (Metodikos 2 priedas); šios negautos pajamos apskaičiuojamos pagal keleiviams išduotų nemokamų važiavimo bilietų skaičių kaip jų piniginės vertės suma;
– dalies negautų pajamų už tų keleivių vežimą, kurie perka bilietus su nuolaidomis, nustatytomis Įstatymo 4 straipsnio antrojoje dalyje ir 5 straipsnyje (Metodikos 2 priedas); šios negautos pajamos skaičiuojamos kaip keleiviams faktiškai parduotų bilietų nuolaidų pinigais suma.
Šių skaičiavimų suvestinę ataskaitą pagal atitinkamas lengvatas bei jomis pasinaudojusių keleivių kategorijas kiekvieną mėnesį Vežėjas privalo pateikti Užsakovui kaip priedą prie suteiktų transporto paslaugų perdavimo – priėmimo akto (Sutarties 1 priedas). Prireikus šis aktas pateikiamas pagal kiekvieną maršrutą.
12. Vežėjas reguliariai, kaip numatyta Sutartyje su Užsakovu, pateikia jam suvestines ataskaitas apie parduotus keleiviams lengvatinius vienkartinius, lengvatinius vardinius terminuotus (mėnesinius) bilietus, taip pat surinktas iš važiavusių keleivių nemokamų bilietų šakneles kompensacijoms gauti už šių keleivių vežimą.
13. Užsakovas reguliariai, kaip numatyta Sutartyje su Vežėju, iš savo biudžeto arba kitų disponuojamų lėšų ir fondų kompensuoja Vežėjui nuostolius, patirtus dėl keleivių, turinčių teisę įsigyti važiavimo bilietą su nuolaida arba nemokamai, vežimo.
Užsakovas bet kuriuo metu, bet ne vėliau kaip po pusės metų nuo tikrinamojo laikotarpio pradžios gali tikrinti Vežėjo pateiktas ataskaitas ir apskaičiavimus.
14. Pagal parduotus lengvatinius vienkartinius ir mėnesinius bilietus bei surinktas nemokamų vienkartinių ir mėnesinių bilietų šakneles apskaičiuojama kompensacijos (K) suma:
K = Km + Kp, Lt (2)
kur:
Km – kompensacijos suma miesto maršrutuose;
Kp – kompensacijos suma priemiesčio ir tolimojo susisiekimo maršrutuose.
a) Kompensacijos suma miesto maršrutuose (Km) apskaičiuojama:
Km = Lv + Lm + Nv + Nm, Lt (2.1)
kur:
Lv – kompensacijos suma (neapmokėtos dalies suma) už parduotus lengvatinius vienkartinius bilietus;
Lm – kompensacijos suma (neapmokėtos dalies suma) už parduotus lengvatinius mėnesinius bilietus;
Nv – kompensacijos suma (bilietų vertės suma) už parduotus (išduotus) nemokamus vienkartinius bilietus;
Nm – kompensacijos suma (bilietų vertės suma) už parduotus (išduotus) nemokamus vardinius mėnesinius bilietus.
b) Kompensacijos suma priemiesčio ir tolimojo susisiekimo maršrutuose (Kp) apskaičiuojama:
Kp = Lpv + Lpm + Npv + Npm, Lt (2.2)
kur:
Lpv – kompensacijos suma (neapmokėtos dalies suma) už parduotus lengvatinius vienkartinius priemiestinius ir tolimojo susisiekimo bilietus;
Lpm – kompensacijos suma (neapmokėtos dalies suma) už parduotus lengvatinius mėnesinius priemiestinius bilietus (jeigu vežėjas parduoda tokius bilietus);
Npv – kompensacijos suma (bilietų vertės suma) už surinktas nemokamų vienkartinių priemiestinių bilietų šakneles;
Npm – kompensacijos suma (bilietų vertės suma) už surinktas moksleivių nemokamų vardinių mėnesinių priemiestinių bilietų šakneles.
Apskaičiuojant kompensacijas už moksleivių vardinius terminuotus (mėnesinius) priemiestinius bilietus, reikia nustatyti važiavimų su kiekvienu bilietu skaičių, kuris priklauso nuo mokyklų darbo dienų per mėnesį skaičiaus.
15. Kompensacijų vežėjams už keleivių, turinčių teisę į lengvatas keleiviniame kelių transporte, vežimą skaičiavimo tvarka kartu su nemokamų bilietų, suteikiančių Įstatymu numatytų kategorijų keleiviams teisę važiuoti nemokamai, pavyzdžiais yra nustatyta ir patvirtinta Susisiekimo ministerijos 1998 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. 15 (Žin., 1998, Nr. 8-186).
16. Dotacijos (D) dydis per mėnesį skaičiuojamas:
D = [(R x M + M0) x S – P – K] x |
100 + r |
, Lt (3) |
100 |
kur:
R – autobusų reisų skaičius reguliaraus susisiekimo maršrute per mėnesį (autobusui važiuojant iš maršruto pradžios iki jo grįžimo į maršruto pradžią);
M – maršruto ilgis (autobusui važiuojant iš maršruto pradžios iki jo grįžimo į maršruto pradžią), km;
M0 – nulinė rida, km. Ji reikalinga maršrutui (maršrutams) pradėti ir baigti, t. y. autobusui atvykti iš garažo (parkavimo vietos) į maršruto pradžią, o darbo pabaigoje – parvykti iš maršruto galinio punkto į garažą (parkavimo vietą);
S – autobuso 1 km ridos reguliaraus susisiekimo maršrute savikaina, Lt. Ji nustatoma pagal Vežėjo įmonės buhalterinės apskaitos duomenis;
P – faktiškai surinktos už keleivių vežimą pajamos per mėnesį, Lt;
r – Sutartimi nustatytas rentabilumas.
Jeigu vienu maršrutu važinėja skirtingų modelių autobusai, kurių 1 km ridos savikaina yra skirtinga, tada dotacijos D skaičiavimo formulės (3) dalis:
(R x M + M0) x S
turi susidėti iš tiek dedamųjų R, M, M0 ir S, kiek maršrute dirba modelių autobusų, kurių 1 km savikaina yra skirtinga. Šiuo atveju formulės (3) dalis:
(R x M + M0) x S = (R1 x M1 + M01) x S1 + (R2 x + M2 + M02) x S2 ir t. t.
17. Kasmėnesinio finansavimo apskaičiavimo pagrindu yra nustatomas autobuso 1 km ridos tarifas (T), pagal kurį Užsakovas turi apmokėti Vežėjui už faktiškai atliktą maršrute ridą:
T= |
F |
, Lt (4)
|
(M x R) + M0 |
Finansavimo bei dotacijos apskaičiavimo sąlyginiai pavyzdžiai pateikti Metodikos 3 priede.
______________
Metodikos
1 priedas
Pavyzdinė sutartis dėl keleivių vežiojimo kelių transporto reguliaraus susisiekimo maršrutais
Ši sutartis, surašyta tarp____________________ miesto (rajono) savivaldybės, atstovaujamos
__________________________________________________________ (pavardė, vardas, pareigos),
toliau vadinamos Užsakovu, veikiančio pagal Vietos savivaldos įstatymą, ir ____________________
___________________________________________________ (įmonės pavadinimas), atstovaujamos
__________________________________________________________ (pavardė, vardas, pareigos),
toliau vadinamos Vežėju, veikiančio pagal įmonės įstatus.
1. Sutarties objektas
Užsakovas paveda Vežėjui vežti keleivius Užsakovo nustatytais reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais pagal patvirtintus tvarkaraščius ________________mieste (rajone) ir finansuoja Vežėją už keleivių vežimo paslaugas pagal šios Sutarties sąlygas, o Vežėjas įsipareigoja vežti šiuos keleivius Užsakovo nustatytomis sąlygomis ir tvarka.
2. Sutarties sąlygos
Vežėjas įsipareigoja:
1. vežti keleivius reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais, laikytis eismo tvarkaraščių ir vykdyti Užsakovo nustatytą reisų skaičių bei ridą miesto (rajono) teritorijoje, kurie pridedami prie Sutarties kaip priedai;
2. skirti keleiviams vežti atitinkamos talpos, geros estetinės išvaizdos, techniškai tvarkingas, tinkamai apipavidalintas transporto priemones;
3. sugedus maršrute dirbančioms transporto priemonėms, operatyviai jas pakeisti techniškai tvarkingomis;
5. nesant miesto tipo transporto priemonėse konduktorių ar bilietų išdavimo aparatų, aprūpinti jas tvarkingais komposteriais, prižiūrėti juos nustatyta tvarka;
6. vežti autobusais keleivius, kuriems įstatymu yra suteikta teisė į lengvatas keleiviniame kelių transporte;
7. reguliarių reisų metu valstybine kalba informuoti apie stoteles ir atsiskaitymo už važiavimą tvarką;
8. užtikrinti, kad autobusų ekipažai laikytųsi Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklių;
9. tvarkyti transporto priemonių darbo reguliariais reisais apskaitą ir ekonominių rodiklių (vežimų savikainos, pajamų, išlaidų) skaičiuotę;
10. ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki mėnesio pradžios suderinti su Užsakovu vietinio susisiekimo maršrutuose atliekamų vežimų apimtis (reisų skaičių, ridą), jei kitą mėnesį numatoma jas keisti.
Užsakovas įsipareigoja:
11. užtikrinti, kad transporto infrastruktūros objektai (gatvės, tiltai, eismo valdymo priemonės, paviljonai ir pan.) būtų tinkamai prižiūrimi visais metų laikais, o tai leistų užtikrinti saugų eismą ir tinkamą reguliaraus susisiekimo organizavimą;
12. įrengti ir prižiūrėti stoteles, ženklų stovus, transporto priemonių stovėjimo ir apsisukimo aikšteles, bent viename maršruto gale įrengti ir prižiūrėti sanitarinius mazgus;
13. kontroliuoti, kaip autobusų ekipažai laikosi patvirtintų eismo tvarkaraščių bei kitų Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklių reikalavimų, tikrinti keleivių aptarnavimo kokybę ir įplaukų už keleivių vežimą surinkimą;
14. informuoti miesto (rajono) gyventojus apie reguliaraus susisiekimo autobusų eismą ir jo pasikeitimus;
15. teikti finansavimą Vežėjui už atliktas paslaugas pagal šios Sutarties 4 skyriuje nurodytas sąlygas ir tvarką;
16. keisti finansavimo dydžius už suteiktas keleivių vežimo paslaugas, keičiantis valstybiniam kainų indeksui ir gamybos kaštams, bei pateikti skaičiavimus Vežėjui;
3. Šalių teisės
Vežėjas turi teisę:
18. Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklių, patvirtintų Susisiekimo ministerijos, nustatytais atvejais ir tvarka – laikinai nutraukti arba apriboti keleivių vežimą, kai kyla grėsmė saugiam autobusų eismui, ir apie tai operatyviai informuoti Užsakovą;
20. perskaičiuoti finansavimo dydžius, keičiantis valstybiniam kainų indeksui, ir gamybos kaštams, bei pateikti skaičiavimus Užsakovui;
21. gauti iš Užsakovo informaciją apie keleivinio transporto eismą ir perspektyvinį maršrutų tinklą mieste (rajone);
24. pasikeitus transporto paslaugų apimtims, keisti eismo tvarkaraščius, apie tai informuojant Vežėją ne vėliau kaip prieš 7 dienas iki jų įsigaliojimo;
25. dalyvaujant Vežėjui tikrinti autobusų techninę ir sanitarinę būklę ir reikalauti nedelsiant šalinti pastebėtus trūkumus;
26. reikalauti iš Vežėjo ataskaitos už suteiktas transporto paslaugas ir gautas pajamas maršrutuose ir tikrinti jos teisingumą;
4. Apmokėjimo už atliktas transporto paslaugas sąlygos ir tvarka
28. Vežėjas, ne vėliau kaip per 7 dienas pasibaigus kiekvienam mėnesiui, pateikia Užsakovui per šį mėnesį atliktų transporto paslaugų perdavimo-priėmimo akto 2 egz. (Sutarties 1 priedas), kuriame nurodo autobusų faktišką ridą bei faktišką reisų skaičių pagal iš anksto suderintus su Užsakovu maršrutus ir tvarkaraščius.
29. Užsakovas, gavęs iš Vežėjo šiuos perdavimo-priėmimo aktus, per 3 dienas patikrina jame nurodytus duomenis ir, pasirašęs juos, 1 egz. grąžina Vežėjui.
30. Užsakovui paprašius, Vežėjas nedelsdamas privalo pateikti Užsakovui papildomą dokumentinį perdavimo-priėmimo akte pateiktų duomenų pagrindimą.
31. Užsakovas, vadovaudamasis finansavimo dydžių nustatymo tvarka, išdėstyta Finansavimo vežėjų patiriamiems keleivių reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutuose nuostoliams padengti dydžių nustatymo metodikos, toliau vadinamos Metodika, II skyriuje, Vežėją finansuoja už faktiškai atliktą autobusų ridą.
Reikalingo finansavimo pagal Metodikos II skyrių skaičiavimus Vežėjas pateikia Užsakovui kartu su transporto paslaugų perdavimo-priėmimo aktu.
33. Vežėjui dėl jo kaltės neatlikus sutartų su Užsakovu transporto paslaugų apimčių pagal ridą, Užsakovas apmoka Vežėjui tiktai už faktiškai atliktą ridą.
34. Kai Vežėjas nevykdo sutartų su Užsakovu planinių reisų, Užsakovas už kiekvieną neįvykdytų reisų procentą finansavimo dydį pagal perdavimo-priėmimo aktą gali mažinti __%.
35. Už kiekvieną praleistą atsiskaitymo su Vežėju dieną Užsakovas moka Vežėjui delspinigius 0,2 % nuo sumos, nurodytos perdavimo-priėmimo akte.
36. Užsakovas už atliktas transporto paslaugas su Vežėju atsiskaito šiais terminais:
– iki einamojo mėnesio 15 d. – perveda 50% avansą nuo planinės atsiskaitymo sumos;
– per 10 dienų nuo transporto paslaugų perdavimo-priėmimo akto pasirašymo dienos atsiskaito už faktiškai atliktą autobusų ridą, įskaitant pervestą avansą.
5. Kitos sąlygos
37. Prireikus organizuoti papildomus reisus Vežėjo aptarnaujamuose maršrutuose, Užsakovas pirmenybę aptarnauti papildomus reisus teikia šiam Vežėjui.
38. Visi šios Sutarties pakeitimai, kilę dėl pasikeitusių keleivių vežimo apimčių, bilietų kainų tarifų, ridos 1 km savikainos ir dėl kitų pasikeitimų – įforminami kaip atitinkami šios Sutarties priedai, abiejų šalių susitarimu.
...................................................................................................................................................
...................................................................................................................................................
...................................................................................................................................................
6. Ginčų sprendimas
7. Įgalioti asmenys sutarties vykdymo priežiūrai
Užsakovo – ________________________________________________________________
Vežėjo – __________________________________________________________________
8. Sutarties įsigaliojimas
40. Ši Sutartis, pasirašyta _____ m. _________________________ ___ d., įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja iki _____ m. _________________ ___ d.
41. Sutartis gali būti nutraukta vienos iš šalių iniciatyva, prieš tris mėnesius apie tai pranešus kitai susitariančiai šaliai.
Sutarties
1 priedas
Autobusais, vežančiais keleivius reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais
____________________ mieste (rajone),
_____________ m.__ mėn. suteiktų transporto paslaugų
perdavimo–priėmimo aktas
m_____________ ___ d.
Eil. Nr. |
Rodikliai |
Mato vnt. |
Kiekis |
1. |
Aptarnautų maršrutų skaičius |
vnt. |
|
2. |
Dirbusių autobusų modelis (tipas) |
–– |
|
3. |
Planuotas reisų skaičius |
vnt. |
|
4. |
Faktiškai atliktų reisų skaičius |
vnt. |
|
5. |
Reisų įvykdymas |
% |
|
6. |
Vieno ridos km savikaina |
Lt |
|
7. |
Patirta išlaidų dėl keleivių vežimo |
Lt |
|
8. |
Priklauso kompensacijų už turinčių teisę į lengvatas keleivių vežimą |
Lt |
|
9. |
Priklauso dotacijų padengti keleivių vežimo išlaidas, kurių |
|
|
|
nepadengia pajamos ir kompensacijos |
Lt |
|
10. |
Veikiantys bilietų tarifai |
Lt |
|
11. |
Surinkta pajamų už parduotus bilietus keleiviams |
Lt |
|
12. |
Faktiškai atlikta rida maršrutuose, įskaitant nulinę ridą |
km |
|
13. |
Vieno ridos km tarifas atsiskaitymui su vežėju |
Lt |
|
14. |
Atsiskaitymo su vežėju suma |
Lt |
|
Perdavė Vežėjas ____________________________________________________________
(parašas, vardas, pavardė, pareigos, antspaudas)
Priėmė Užsakovas ___________________________________________________________
(parašas, vardas, pavardė, pareigos, antspaudas)
______________
Metodikos
2 priedas
Važiavimo lengvatų, nustatytų Lietuvos Respublikos įstatymu „Dėl važiavimo keleiviniu transportu lengvatų ir kai kurių kategorijų pareigūnų, tarnautojų bei kitų asmenų važiavimo keleiviniu transportu išlaidų kompensavimo tvarkos“,
sąrašas
1. Teisė važiuoti nemokamai pagal Įstatymo 3 straipsnį yra suteikta šių kategorijų keleiviams:
I. Miesto, priemiestiniais ir tolimojo susisiekimo autobusų maršrutais
II. Miesto, priemiestiniais ir tolimojo susisiekimo (iki 30 km) autobusų maršrutais
1. Kaime gyvenantiems mokiniams mokslo metais:
III. Miesto ir priemiestiniais autobusų maršrutais
3. Asmenims, sukakusiems 75 metus, ir juos lydinčiam vienam asmeniui.
Punkto pakeitimai:
Nr. 184, 1998-04-30, Žin., 1998, Nr. 44-1226 (1998-05-13), i. k. 0982210ISAK00000184
4. Asmenims, tapusiems invalidais arba nukentėjusiems dėl 1991 m. sausio 11–13 d. įvykdytos agresijos bei su ja susijusių įvykių, ir žuvusiųjų per šią agresiją šeimų nariams.
Punkto pakeitimai:
Nr. 184, 1998-04-30, Žin., 1998, Nr. 44-1226 (1998-05-13), i. k. 0982210ISAK00000184
5. Buvusiems politiniams kaliniams ir tremtiniams, taip pat kitiems asmenims, nurodytiems Lietuvos Respublikos asmenų, nukentėjusių nuo 1939–1990 metų okupacijų, teisinio statuso įstatyme (Žin., 1997, Nr. 66-1609) ir Lietuvos Respublikos pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyvių teisinio statuso įstatyme (Žin., 1997, Nr. 12-230).
IV. Miesto autobusų maršrutais
I. Tolimojo susisiekimo autobusų maršrutais
(50% bilieto vertės nuolaida)
II. Priemiestiniais ir tolimojo susisiekimo autobusų maršrutais
(50% bilieto vertės nuolaida)
III. Miesto autobusų maršrutais
2. Studentams ir moksleiviams, įsigyjantiems mėnesinius lengvatinius vardinius bilietus (80% bilieto vertės nuolaida), besimokantiems:
Metodikos
3 priedas
Finansavimo bei dotacijos apskaičiavimo sąlyginiai pavyzdžiai
I variantas
Miesto autobusų maršrute Nr. 2 per mėnesį (30 dienų) turi būti atlikta 300 autobusų reisų, t. y. R=300. Maršruto Nr. 2 ilgis M yra 12 km, nulinė rida M0 kasdien – 8 km, per mėnesį – 240 km, jame dirbs dviejų ašių „Ikarus“ modelio autobusai, kurio 1 km ridos savikaina S yra 2,50 Lt. Metodikoje aprašytu būdu yra apskaičiuota, kad Vežėjas už teisę į įvairias lengvatas turinčių keleivių vežimą negavo 3000 Lt pajamų, t. y. K=3000 Lt. Faktiškai už keleivių vežimą surinkta pajamų P=4500 Lt. Užsakovo nustatytas rentabilumas r=10%.
Tokiu atveju dotacija (D) pagal formulę (3) apskaičiuojama:
.
D = [(300 x 12 + 240) x 2,5 – 4500 3000] x |
100 + 10 |
= 2100 x 1,1 = 2310 Lt, |
100 |
Planuojamas finansavimas (F) mėnesiui pagal formulę (1) tuomet būtų:
F = K + D = 3000 +2310 = 5310 Lt.
II variantas
Jeigu pateiktame I varianto pavyzdyje, miesto maršrute Nr. 2, kurio M yra tas pats, dirba trijų skirtingų modelių autobusai: pvz., trijų ašių autobusai „Ikarus“ (atliko 200 reisų, nulinė rida – 160 km, 1 km ridos savikaina – 3,00 Lt), trijų ašių autobusai „Karosa“ (atliko 80 reisų, nulinė rida – 64 km, 1 km ridos savikaina – 2,70 Lt) ir autobusai „LAZ“ (atliko 20 reisų, nulinė rida – 16 km, 1 km ridos savikaina – 2,10 Lt), tai dotacija (D) sudarys:
D = [(200 x 12 + 160) x 3 + (80 x 12 + 64) x2,7 + (20 x 12 +16) x 2,1 – 4500 – 3000] x |
|||
100 +10 |
= 3483 x 1,1 = 3831 Lt |
|
|
100 |
|
|
Tuomet F = K + D = 3000 + 3831 = 6831 Lt.
Autobuso 1 km ridos tarifas (T), pagal kurį Užsakovas turi apmokėti Vežėjui už faktiškai atliktą maršrute ridą, pagal formulę (4) apskaičiuojamas:
T= |
5310 |
= 1,38 Lt |
(12 x 300) + 240 |
Pagal I variantą šis tarifas sudarys:.
T= |
6831 |
= 1, 78 Lt |
(12 x 300) + 240 |
Pagal II variantą šis tarifas sudarys:
______________
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas
Nr. 184, 1998-04-30, Žin., 1998, Nr. 44-1226 (1998-05-13), i. k. 0982210ISAK00000184
Dėl "Finansavimo vežėjų patiriamiems keleivių reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutuose nuostoliams padengti dydžių nustatymo metodikos" dalinio pakeitimo