Suvestinė redakcija nuo 2000-03-11 iki 2001-06-22

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 1993, Nr. 66-1261, i. k. 0932210ISAK00000445

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KELIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ VALSTYBINIŲ TECHNINIŲ APŽIŪRŲ TAISYKLIŲ TVIRTINIMO

 

1993 m. lapkričio 26 d. Nr. 445

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. birželio 15 d. nutarimą Nr. 418 „Dėl kelių eismo saugumo gerinimo“,

TVIRTINU kelių transporto priemonių valstybinių techninių apžiūrų taisykles (žr. priedą).

NUSTATAU, kad šios taisyklės Vilniaus mieste įsigalios nuo 1994 m. sausio 1 d., o kituose Respublikos miestuose ir rajonuose – Susisiekimo ministerijai palaipsniui perėmus iš Vidaus reikalų ministerijos valstybinių techninių apžiūrų vykdymą.

 

 

 

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                                              JONAS BIRŽIŠKIS


PATVIRTINTA

susisiekimo ministro 1993 m. lapkričio 26 d.

įsakymu Nr. 445

(susisiekimo ministro 2000 m. vasario 22 d.

įsakymo Nr. 37

redakcija)

 

KELIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ VALSTYBINĖS TECHNINĖS APŽIŪROS TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios taisyklės nustato valstybinės techninės apžiūros (toliau – apžiūros) atlikimo tvarką bei yra privalomos visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, kurių kelių transporto priemonėms (toliau – transporto priemonės) išduodami registracijos dokumentai.

2. Apžiūros tikslas – kontroliuoti ir įvertinti transporto priemonių techninę būklę, uždrausti (apriboti) techniškai netvarkingų transporto priemonių tolesnį eksploatavimą, patikrinti registracijos liudijime įrašytus duomenis.

3. Transporto priemonės – tai visų tipų bei markių automobiliai, jų velkamos priekabos bei puspriekabės, taip pat troleibusai ir motociklai.

4. Eksploatuoti transporto priemones, kurioms nustatytu laiku neatlikta apžiūra, draudžiama.

5. Apžiūros atlikimo periodiškumą kontroliuoja įgalioti policijos pareigūnai, keleivinio ir krovininio kelių transporto, taip pat ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Inspekcijos) pareigūnai.

6. Maksimalius tarifus už transporto priemonių apžiūros atlikimą tvirtina susisiekimo ministras Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

 

II. APŽIŪROS ORGANIZAVIMAS

 

7. Savininkai, naudotojai ar įgalioti asmenys (toliau – savininkai) transporto priemones apžiūrai atlikti gali pristatyti į bet kurį techninės apžiūros centrą (toliau – centrą) ar techninės apžiūros stotį (toliau – stotį) – nepriklausomai nuo transporto priemonės registravimo vietos.

8. Apžiūra ir visų dokumentų įforminimas atliekamas centruose arba jų stotyse, turinčiuose Susisiekimo ministerijos įgaliojimus atlikti apžiūrą.

9. Eksploatacijos metu perdirbtai transporto priemonei prieš apžiūrą turi būti atlikta techninė ekspertizė.

10. Duomenis apie apžiūros atlikimą centras nustatyta tvarka pateikia Inspekcijai.

11. Centrų veiklą kontroliuoja Inspekcija. Inspekcijos pareigūnai, turintys reguliuotojo skiriamuosius ženklus, centro ar stoties (ar įmonės, kurioje įsteigtas centras ar stotis) teritorijoje turi teisę sustabdyti transporto priemonę ir ją nukreipti kontrolinei apžiūrai.

 

III. APŽIŪROS ATLIKIMO PERIODIŠKUMAS

 

12. Transporto priemonių apžiūros atliekamos:

12.1. motociklų

– kas 24 mėn.;

12.2. lengvųjų automobilių

– kas 24 mėn.;

12.3. lengvųjų automobilių: taksi, automobilių, skirtų vairuotojų mokymui ir verslo tikslais naudojamų žmonėms vežti

– kas 12 mėn.;

12.4. lengvųjų automobilių: taksi ir verslo tikslais naudojamų žmonėms vežti, kurių eksploatacijos laikotarpis yra ilgesnis negu 5 metai

– kas 6 mėn.;

12.5. gyvenamųjų automobilių

– kas 24 mėn.;

12.6. autobusų

– kas 6 mėn.;

12.7. troleibusų

– kas 6 mėn.;

12.8. krovininių automobilių

– kas 12 mėn.;

12.9. krovininių automobilių, pritaikytų žmonėms vežti

– kas 6 mėn.;

12.10. transporto priemonių pavojingiems kroviniams vežti

– kas 6 mėn.;

12.11. specialiųjų transporto priemonių (pagal savo konstrukciją ir įrangą skirtų specialioms darbo funkcijoms ir/arba technologiniams procesams atlikti)

– kas 12 mėn.;

12.12. krovininių automobilių priekabų ir puspriekabių

– kas 12 mėn.;

12.13. lengvųjų automobilių priekabų

– kas 24 mėn.

 

13. Naujos (registruojamos pirmą kartą) transporto priemonės registruojamos be apžiūros. Tačiau savininkas privalo įregistruotą transporto priemonę pristatyti į centrą ar stotį, kur atliekamas šios transporto priemonės indentifikavimas, patikrinama komplektacija (valstybinio numerio ženklai, vaistinėlė, gesintuvas, avarinis sustojimo ženklas, ratų atsparos) bei dokumentai, nurodyti šių taisyklių 20 punkte. Šiuo atveju ekspertas ar kontrolierius apžiūros dokumentus įformina ir transporto priemonę paženklina pagal V skyriaus reikalavimus. Techninės apžiūros talonas (toliau – talonas) naujoms transporto priemonėms išduodamas jų įregistravimo dienos data, apie tai pažymint techninės apžiūros rezultatų kortelės (toliau – rezultatų kortelės) skiltyje „IŠVADOS IR PASTABOS“.

14. Eksploatuotoms transporto priemonėms apžiūra atliekama prieš jų įregistravimą.

15. Keičiant valstybinio numerio ženklus, registraciją vykdančios žinybos pareigūnas talono grafoje „Pastabos“ įrašo naujus valstybinio numerio ženklus, nurodo savo pavardę ir pasirašo. Ant naujų valstybinio numerio ženklų, atsižvelgiant į apžiūros atlikimo laiką, ženklai-lipdukai užklijuojami centre ar stotyje.

16. Keičiantis savininkui, naujam savininkui perduodamas techninės apžiūros talonas, ir jis transporto priemonę pagal nustatytą periodiškumą pristato kitai apžiūrai.

17. Savininkas, dėl objektyvių priežasčių nustatytu laiku nepristatęs transporto priemonės apžiūrai, privalo kreiptis į atitinkamus įgaliojimus turintį policijos padalinį ir gauti vienkartinį leidimą jai pristatyti į centrą ar stotį.

18. Krašto apsaugos ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos ir kitų sukarintų organizacijų transporto priemonių apžiūra atliekama šiose taisyklėse nustatyta tvarka.

 

IV. APŽIŪROS ATLIKIMAS

 

19. Transporto priemonė apžiūrai pateikiama švari, be keleivių ir krovinių.

20. Savininkas apžiūrai kartu su transporto priemone pateikia:

20.1. vairuotojo pažymėjimą;

20.2. transporto priemonės registracijos liudijimą ar jį atitinkantį dokumentą;

20.3. galiojantį dokumentą, patvirtinantį teisę vairuoti ar naudoti šią transporto priemonę;

20.4. nustatytos formos galiojančią medicinos pažymą;

20.5. dokumentą, patvirtinantį apmokėjimą už apžiūros atlikimą;

20.6. taloną;

20.7. dokumentą krovininiams automobiliams, jų priekaboms ir puspriekabėms, kuris patvirtina mokesčio sumokėjimą už naudojimąsi automobilių keliais;

20.8. Technikos priežiūros tarnybos eksperto galiojantį įrašą įrenginio techniniame pase, suteikiantį teisę eksploatuoti transporto priemones, ant kurių važiuoklių sumontuota didesnės kaip 1 t keliamosios galios krovinių kėlimo įranga, keltuvai ar bokšteliai žmonėms kelti, taip pat stacionarios, nuimamos, konteinerinės cisternos, talpyklų baterijos, kurių tūris didesnis kaip 1,0 m³ suskystintoms bei suslėgtoms dujoms, skysčiams ar birioms pavojingoms medžiagoms gabenti;

20.9. taksi automobilio taksometro techninį pasą;

20.10. gamyklos gamintojos ar Lietuvoje jos įgaliotos institucijos sertifikatus „žalesnėms ir saugioms“ transporto priemonėms, siekiant įgyti ar pratęsti techninių ir eismo saugumo reikalavimų atitikimo sertifikatus, bei „žaliosioms“ transporto priemonėms, patvirtinančius, kad jos atitinka ekologinius reikalavimus (kenksmingų medžiagų kiekiai degimo produktuose, triukšmo lygis);

20.11. prašymą siekiant įgyti ar pratęsti pavojingų krovinių vežimo sertifikatus, kuriame nurodomi pavojingų medžiagų pavadinimai, jų identifikavimo numeriai (pagal Jungtinių Tautų Ekspertų komiteto sudarytą pavojingų medžiagų sąrašą), klasės, pozicijos, pavojaus laipsniai, kurios bus gabenamos šia transporto priemone, bei pasirengimo liudijimą vežti pavojingus krovinius kelių transporto priemone. Savininkai, vežantys tarptautiniais maršrutais tokias pavojingas medžiagas, kurių nėra Jungtinių Tautų Ekspertų komiteto pavojingų medžiagų sąraše, prašyme turi nurodyti šių medžiagų pavadinimus anglų kalba;

20.12. techninės ekspertizės pažymą, išduotą perdirbtai transporto priemonei remiantis Kelių transporto priemonių gamybos ir perdirbimo tvarka, patvirtinta susisiekimo ministro 1998 m. rugsėjo 11 d. įsakymu Nr. 348 „Dėl kelių transporto priemonių gamybos ir perdirbimo tvarkos ir jų techninės ekspertizės atlikimo norminių dokumentų tvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 84-2360);

20.13. nustatytos formos galiojančią pažymą (dvejus metus nuo įrangos sumontavimo dienos pažymą atstoja nustatytos formos Automobilio priėmimo suskystintų dujų kuro sistemai sumontuoti ir jo perdavimo savininkui aktas) apie suskystintų dujų kuro sistemos patikrinimą ir pripažinimą tinkama naudoti automobiliams, kuriuose ši sistema įrengta;

20.14. įgaliotos institucijos išduotus galiojančius leidimus radijo stotims, radiotelefonams, radijo signalizacijos įrenginiams ir kitoms radijo ryšio priemonėms (išskyrus radijo imtuvus, televizorius, magnetofonus bei mobiliuosius telefonus) transporto priemonėje įrengti ir eksploatuoti.

21. Apžiūros metu tikrinama, ar:

21.1. įrašai transporto priemonės registracijos liudijime atitinka faktinius duomenis;

21.2. transporto priemonės techninė būklė atitinka norminių ir normatyvinių dokumentų reikalavimus;

21.3. operatyvinių tarnybų transporto priemonių spalvos, skiriamieji ženklai, specialieji šviesos ir garso signalai atitinka standartų reikalavimus;

21.4. transporto priemonėse įrengtos radijo stotys, radiotelefonai, radijo signalizacijos įrenginiai ir kitos radijo ryšio priemonės (išskyrus radijo imtuvus, televizorius, magnetofonus bei mobiliuosius telefonus) turi įgaliotos institucijos galiojančius leidimus aparatūrai įrengti ir eksploatuoti;

21.5. perdirbtoms transporto priemonėms išduotose techninės ekspertizės pažymose perdirbimo įvertinimas yra teigiamas;

21.6. automobiliuose įrengtai suskystintų dujų kuro sistemai yra galiojantys dokumentai apie atliktą jos periodinį patikrinimą.

22. Ekspertas ar kontrolierius, atlikdamas apžiūrą, pildo rezultatų kortelę ir, jei reikia, šios kortelės priedą pagal Inspekcijos nustatytą tvarką.

23. Apžiūros metu nustačius, kad transporto priemonė perdirbta nesilaikant Kelių transporto priemonių gamybos ir perdirbimo tvarkos ir jeigu jai neatlikta techninė ekspertizė, ekspertas ar kontrolierius nutraukia apžiūros atlikimą ir transporto priemonę nukreipia į techninę ekspertizę.

24. Inspekcijos pareigūnai turi teisę atlikti kontrolinę apžiūrą ir priimti sprendimą dėl transporto priemonės techninės būklės.

 

V. APŽIŪROS ATLIKIMO DOKUMENTŲ ĮFORMINIMAS IR TRANSPORTO PRIEMONĖS ŽENKLINIMAS

 

25. Techniškai tvarkingos transporto priemonės (pateikti visi reikalingi dokumentai, transporto priemonė sukomplektuota ir neturi didelių ar draudžiančių eksploatuoti trūkumų) savininkas pasirašo rezultatų kortelėje. Jam ekspertas arba kontrolierius išduoda šių taisyklių 31 punkte nustatyto pavyzdžio taloną ir rezultatų kortelės dublikatą, o 33 punkte nustatyto pavyzdžio ir 32.4 punkte nustatytos spalvos ženklus-lipdukus priklijuoja priekinio ir galinio valstybinių numerio ženklų viršutiniuose langeliuose taip, kad skaičius, rodantis mėnesį, iki kurio transporto priemonė turi būti pateikta kitai apžiūrai, būtų viršuje. Rezultatų kortelės dublikatas saugomas iki kitos apžiūros.

25.1. Eksploatuotai transporto priemonei, prieš įregistravimą atlikęs apžiūrą, ekspertas ar kontrolierius išduoda rezultatų kortelės dublikatą. Techniškai tvarkingos transporto priemonės rezultatų kortelės skiltyje „IŠVADOS IR PASTABOS“ ekspertas ar kontrolierius įrašo „Galima registruoti“ ir patvirtina savo spaudu bei parašu. Techninę apžiūrą patvirtinantys dokumentai išduodami po transporto priemonės įregistravimo apžiūros atlikimo dienos data.

25.2. Rezultatų kortelėje įrašas „Galima registruoti“ leidžiamas ir esant nesukomplektuotai transporto priemonei ir/arba nepateikus dokumentų, nurodytų šių taisyklių 20.4 ir 20.7 (jei reikalinga) punktuose. Šiuo atveju komplektacija ir nurodyti dokumentai tikrinami po transporto priemonės įregistravimo, prieš išduodant apžiūrą patvirtinančius dokumentus.

25.3. Savininkams, turintiems bei siekiantiems įgyti leidimus vežti keleivius taksi, išduodant pilkos spalvos talonus skiltyje „Pastabos“ įrašomas taksometro numeris. Tai patvirtina apžiūrą atlikęs ekspertas ar kontrolierius asmeniniu spaudu ir parašu.

25.4. Savininkams, turintiems „žaliųjų“ ir „žalesnių ir saugių“ transporto priemonių išmetamųjų dujų ir triukšmo atitikimo sertifikatus, išduodami rezultatų kortelių priedų dublikatai, „žalesnių ir saugių“ transporto priemonių savininkams – techninių ir eismo saugumo reikalavimų atitikimo sertifikatai; šių transporto priemonių talonų skiltyje „Pastabos“ dedamas spaudas su įrašu „Žaliasis“ arba „Žalesnis ir saugus“ ir patvirtinama apžiūrą atlikusio eksperto ar kontrolieriaus asmeniniu spaudu ir parašu.

25.5. Savininkams, siekiantiems įgyti ar pratęsti pavojingų krovinių vežimo transporto priemonių sertifikatus, išduodami rezultatų kortelių priedų dublikatai ir sertifikatai, o talonų skiltyje „Pastabos“ dedamas spaudas su įrašu „Pavojingiems kroviniams“ ir patvirtinama apžiūrą atlikusio eksperto ar kontrolieriaus asmeniniu spaudu ir parašu.

25.6. Praradusiam taloną savininkui, pateikus prašymą, dublikatas išduodamas bet kuriame centre.

26. Talonas, ženklas-lipdukas, transporto priemonės pavojingų krovinių vežimo, techninių ir eismo saugumo reikalavimų atitikimo sertifikatai yra privalomi eksploatuojant transporto priemonę ir nustoja galioti po nurodyto juose termino.

27. Techniškai netvarkingos transporto priemonės savininkas pasirašo rezultatų kortelėje. Jam ekspertas arba kontrolierius išduoda rezultatų kortelės dublikatą, kuriame nurodomi apžiūros metu rasti trūkumai. Savininkas vieną mėnesį nuo kortelės pasirašymo dienos turi teisę transporto priemonę vieną kartą nemokamai pristatyti pakartotinei apžiūrai į tą patį centrą arba jo stotį, kuriame buvo išduotas rezultatų kortelės dublikatas.

27.1. Pakartotinės apžiūros metu tikrinama, ar pašalinti rezultatų kortelės dublikate nurodyti trūkumai. Jei nurodytų trūkumų šalinimas galėjo paveikti kitus transporto priemonės elementus bei savybes, tai papildomai tikrinama, ar jie atitinka nustatytus reikalavimus. Savininkas taip pat privalo pašalinti trūkumus, kurie atsirado po pirminės transporto priemonės apžiūros. Jei trūkumai pašalinti, talonas (išskyrus naujas transporto priemones) išduodamas pakartotinės apžiūros atlikimo dienos data.

27.2. Jei transporto priemonė pakartotinei apžiūrai pateikiama pavėluotai, į kitą centrą ar jo stotį, be rezultatų kortelės dublikato, apžiūra atliekama iš naujo šiose taisyklėse nustatyta tvarka.

28. Jeigu apžiūros ar kontrolinės apžiūros metu nustatomi gedimai, tiesiogiai turintys įtakos kelių eismo saugumui, ir ekspertas ar kontrolierius priima sprendimą neleisti toliau naudotis transporto priemone, tada talonas savininkui negrąžinamas, o nuo valstybinių numerio ženklų nuimami ženklai-lipdukai.

29. Jei Inspekcijos pareigūnas, atlikęs kontrolinę apžiūrą, nustato, kad transporto priemonė techniškai netvarkinga, ekspertas ar kontrolierius pildo naują rezultatų kortelę, kurioje papildomai nurodomi kontrolinės apžiūros metu rasti trūkumai. Savininkui, pasirašius rezultatų kortelėje, išduodamas rezultatų kortelės dublikatas, kuris suteikia teisę transporto priemonę pateikti pakartotinei apžiūrai. Pakartotinė apžiūra atliekama šiose taisyklėse nustatyta tvarka.

 

VI. TALONAS IR ŽENKLAS-LIPDUKAS

 

30. Talonų aprašymas:

30.1. Talonai yra dviejų rūšių: su žalios spalvos juostomis (toliau – žaliasis talonas) ir su tamsiai pilkos spalvos juostomis (toliau – pilkasis talonas) talono pirmosios pusės viršutinėje ir apatinėje dalyse. Popierius tonuotas melsva spalva. Talonų formatas – 7 x 9 cm.

30.2. Žalieji ir pilkieji talonai pirmoje pusėje turi atitinkamai žalios ir pilkos spalvos 27 mm juostą viršuje ir 4 mm juostą su bangele talono apačioje. Viršutinėje juostoje yra retro automobilio siluetas. Aplink siluetą yra skirtingo dydžio ovalai, tarp kurių yra užrašas „VALSTYBINĖ TECHNINĖ APŽIŪRA“. Plotas tarp žalios arba pilkos spalvos juostų padengtas žalios ir gelsvos spalvos tinkleliu. Šios dalies viršuje dviem eilutėmis išspausdintas užrašas „TECHNINĖS APŽIŪROS TALONAS“. Žemiau raudonais dažais išspausdintas talono numeris, šalia jo, dešinėje pusėje, užklijuota erdvinio vaizdo halograma. Žaliojo talono numeris yra Y – XXXXXXX, o pilkojo – YXXXXXX (Y – techninės apžiūros centro numeris: 0 – Vilniaus, 1 – Alytaus, 2 – Kauno, 3 – Marijampolės, 4 – Klaipėdos, 5 – Tauragės, 6 – Šiaulių, 7 – Telšių, 8 – Panevėžio, 9 – Utenos; X – eilės numerio skaičiai). Po talono numeriu pažymėtos trys eilutės, po kuriomis atitinkamai yra išspausdinti užrašai „Transporto priemonės tipas, markė ir modelis, valstybinis numeris“. Visi užrašai (išskyrus talono numerį) – tamsiai mėlynos spalvos.

30.3. Žaliojo ir pilkojo talonų antrosios pusės yra vienodos. Visas plotas padengtas žalios ir gelsvos spalvos tinkleliu. Viršutinėje dalyje yra dviejų eilučių ir trijų stulpelių lentelė.

Lentelės viršutinės eilutės langeliuose iš kairės į dešinę užrašai išdėstyti taip:

TA atlikimo data

Kitos TA atlikimo data

Spaudas ir parašas

Po lentele išspausdinti užrašai: „Pastabos“ ir „A. V.“ Visi minėti užrašai, esantys antroje talono pusėje, išspausdinti tamsiai mėlyna spalva. Apatinėje dalyje raudona spalva išspausdinti užrašai „TA“ ir „LAMINUOTI DRAUDŽIAMA“.

30.4. Pilkasis talonas išduodamas autobusams ir krovininėms transporto priemonėms, atitinkantiems tarptautinių vežimų reikalavimus, bei taksi.

30.5. Talonas turi keletą apsaugos elementų.

31. Talonų pavyzdžiai:

31.1. žalios spalvos talono pirmoji pusė

 

31.2. pilkos spalvos talono pirmoji pusė

 

31.3. žalios ir pilkos spalvos talonų antroji pusė

 

32. Ženklo-lipduko aprašymas:

32.1. ženklo-lipduko išorinis diametras – 30 mm, o jo centre – 12 mm skersmens apskritimas;

32.2. visi skaičiai, mėnesių žymikliai, apskritimų apvadai – juodos spalvos;

32.3. gruodžio mėnesio žymiklis yra baltas juodos spalvos fone;

32.4. ženklas-lipdukas kiekvienais metais yra skirtingos spalvos; ta pati spalva gali kartotis ne dažniau kaip kas 6 metai: 2000 m. – žalia, 2001 m. – mėlyna, 2002 m. – pilka, 2003 m. – ruda, 2004 m. – geltona, 2005 m. – raudona, 2006 m. – žalia ir t. t.;

32.5. ženklas-lipdukas turi apsauginį tinklelį.

33. Ženklo-lipduko pavyzdys

 

VII. SAVININKŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

34. Transporto priemonės savininkas turi teisę dalyvauti atliekant transporto priemonės apžiūrą ir gauti informaciją apie jos techninę būklę.

35. Transporto priemonės vairuotojas, Inspekcijos pareigūnui stabdant centro ar stoties (ar įmonės, kurioje įsteigtas centras ar stotis) teritorijoje, privalo sustoti, leisti jam patikrinti transporto priemonės apžiūrą patvirtinančius dokumentus, taip pat atlikti transporto priemonės kontrolinę apžiūrą.

 

SUDERINTA

Vidaus reikalų ministras

Č. Blažys

______________

Priedo pakeitimai:

Nr. 37, 2000-02-22, Žin., 2000, Nr. 21-544 (2000-03-10), i. k. 1002210ISAK00000037

 

3 priedas. Neteko galios nuo 1994-11-26

Priedo naikinimas:

Nr. 428, 1994-11-10, Žin. 1994, Nr. 91-1794 (1994-11-25), i. k. 0942210ISAK00000428

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 428, 1994-11-10, Žin., 1994, Nr. 91-1794 (1994-11-25), i. k. 0942210ISAK00000428

Dėl 1993 11 26 susisiekimo ministro įsakymo Nr. 445 dalinio pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 100, 1996-03-18, Žin., 1996, Nr. 34-848 (1996-04-17), i. k. 0962210ISAK00000100

Dėl 1993 11 26 susisiekimo ministro įsakymo Nr. 445 dalinio pakeitimo ir papildymo

 

3.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 256, 1996-07-29, Žin., 1996, Nr. 76-1839 (1996-08-09), i. k. 0962210ISAK00000256

Dėl techninių apžiūrų centrų ekspertų ir kontrolierių darbo kontrolės gerinimo

 

4.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 331, 1996-10-30, Žin., 1996, Nr. 110-2520 (1996-11-15), i. k. 0962210ISAK00000331

Dėl Kelių transporto priemonių sertifikavimo sistemos diegimo

 

5.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 77, 1997-02-27, Žin., 1997, Nr. 20-480 (1997-03-07), i. k. 0972210ISAK00000077

Dėl kelių transporto priemonių, vežančių pavojingus krovinius, sertifikavimo

 

6.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 304, 1997-08-18, Žin., 1997, Nr. 78-1999 (1997-08-22), i. k. 0972210ISAK00000304

Dėl Kelių transporto priemonių, vežančių pavojingus krovinius, sertifikavimo tvarkos papildymo

 

7.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 433, 1997-11-24, Žin., 1997, Nr. 108-2752 (1997-11-28), i. k. 0972210ISAK00000433

Dėl "Kelių transporto priemonių valstybinių techninių apžiūrų taisyklių" dalinių pakeitimų ir papildymų

 

8.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 477, 1997-12-29, Žin., 1998, Nr. 1-26 (1998-01-07), i. k. 0972210ISAK00000477

Dėl kelių transporto priemonių valstybinių techninių apžiūrų taisyklių dalinių pakeitimų ir papildymų

 

9.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 85, 1998-02-27, Žin., 1998, Nr. 23-589 (1998-03-06), i. k. 0982210ISAK00000085

Dėl sertifikatų "žalesniems ir saugiems" sunkvežimiams išdavimo

 

10.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 477, 1998-12-03, Žin., 1998, Nr. 109-3007 (1998-12-11), i. k. 0982210ISAK00000477

Dėl 1993 11 26 Susisiekimo ministerijos įsakymo Nr. 445 "Kelių transporto priemonių valstybinių techninių apžiūrų taisyklės" pakeitimo ir papildymo

 

11.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 37, 2000-02-22, Žin., 2000, Nr. 21-544 (2000-03-10), i. k. 1002210ISAK00000037

Dėl susisiekimo ministro 1993 m. lapkričio 26 d. įsakymo Nr. 445 "Dėl Kelių transporto priemonių valstybinių techninių apžiūrų taisyklių tvirtinimo" dalinio pakeitimo