Suvestinė redakcija nuo 2006-11-05 iki 2015-03-20

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2003, Nr. 101-4572, i. k. 1032310ISAK001V-384

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL GRĄŽINIMO Į VIDAUS TARNYBĄ TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2003 m. spalio 21 d. Nr. 1V-384

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto (Žin., 2003, Nr. 42-1927) 51 straipsniu,

tvirtinu Grąžinimo į vidaus tarnybą taisykles (pridedama).

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                            VIRGILIJUS BULOVAS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

2003 m. spalio 21 d. įsakymu Nr. 1V-384

 

GRĄŽINIMO Į VIDAUS TARNYBĄ TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Grąžinimo į vidaus tarnybą taisyklės (toliau – taisyklės) reglamentuoja vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, atleistų iš vidaus tarnybos vidaus reikalų įstaigoje dėl pareigybės panaikinimo, atleistų iš vidaus tarnybos jų pačių prašymu ar atleistų iš vidaus tarnybos jų pačių prašymu dėl išėjimo į pensiją (toliau – buvę pareigūnai), grąžinimo į vidaus tarnybą tvarką.

2. Buvę pareigūnai, pageidaujantys grįžti į vidaus tarnybą, turi atitikti Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto (Žin., 2003, Nr. 42-1927) (toliau – Statutas) 6 straipsnio 1 dalies 1, 3–6 punktuose bei 2 dalyje nustatytus reikalavimus ir neturėti Statuto 11 straipsnyje nustatytų apribojimų.

3. Buvę pareigūnai į vidaus tarnybą grąžinami taisyklių bendrąja arba supaprastinta tvarka.

4. Jeigu grąžinamas į vidaus tarnybą buvęs pareigūnas pretenduoja eiti pareigas, kurių pobūdis – darbas su informacija, sudarančia valstybės ar tarnybos paslaptį, tokiu atveju pagal nustatytą tvarką turi būti atliktas atitinkamas patikrinimas.

5. Buvę pareigūnai, pageidaujantys grįžti į vidaus tarnybą operatyvinę veiklą vykdančiuose padaliniuose, kurių personalinė ir kiekybinė sudėtis įslaptinta, vadovaujantis teisės aktais, nustatančiais vidaus reikalų sistemos valstybės ir tarnybos paslapčių detalius sąrašus (toliau – operatyvinę veiklą vykdantys padaliniai), į pareigas grąžinami taisyklių IV skyriuje nustatyta tvarka.

 

II. BENDROJI GRĄŽINIMO Į VIDAUS TARNYBĄ TVARKA

 

6. Buvęs pareigūnas, pageidaujantis būti grąžintas į vidaus tarnybą, su prašymu grąžinti į vidaus tarnybą kreipiasi į atitinkamos vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovą per vidaus reikalų įstaigą, kurioje norėtų tarnauti. Prašyme grąžinti į vidaus tarnybą buvęs pareigūnas turi nurodyti atleidimo iš vidaus tarnybos priežastis, taip pat konkrečias pareigas, kurias norėtų eiti.

7. Vidaus reikalų įstaigos vadovas, atsižvelgdamas į įstaigos poreikius, prašymą grąžinti į vidaus tarnybą pateikusiam buvusiam pareigūnui nurodo pareigas, į kurias šis galėtų būti priimtas.

8. Buvusių pareigūnų (išskyrus nurodytų taisyklių 18 punkte) prašymams grąžinti į vidaus tarnybą nagrinėti vidaus reikalų centrinėse įstaigose sudaromos grąžinimo į vidaus tarnybą komisijos (toliau – komisijos).

9. Komisiją turi sudaryti komisijos pirmininkas, ne mažiau kaip penki nariai ir sekretorius, kuris nėra komisijos narys. Komisijos sekretoriumi skiriamas vidaus reikalų centrinės įstaigos valstybės tarnautojas, atliekantis personalo tvarkymo funkcijas. Prireikus komisijos posėdžiai rengiami ne rečiau kaip vieną kartą per tris mėnesius.

10. Vidaus reikalų įstaigos, per kurią buvęs pareigūnas kreipėsi dėl grąžinimo į vidaus tarnybą, personalo padalinys arba valstybės tarnautojas (darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį), atliekantis personalo tvarkymo funkcijas (toliau – personalo padalinys), buvusiam pareigūnui sutikus su vidaus reikalų įstaigos vadovo nurodytomis pareigomis, į kurias šis galėtų būti priimtas, surenka ir parengia bei ne vėliau kaip per du mėnesius (išskyrus taisyklių 4 punkte nurodytu atveju) nuo prašymo grąžinti į vidaus tarnybą gavimo dienos komisijos pirmininkui pateikia:

10.1. buvusio pareigūno prašymą grąžinti į vidaus tarnybą;

10.2. buvusio pareigūno ankstesnės tarnybos bylą;

10.3. asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus (kopijas);

10.4. išsilavinimą patvirtinantį dokumentą (kopiją);

10.5. valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą (kopiją);

10.6. nustatyta tvarka atlikto patikrinimo pagal vidaus reikalų įstaigų įskaitas (esant būtinybei – pagal kitų operatyvinės veiklos subjektų įskaitas) dokumentus;

10.7. Sveikatos priežiūros tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Centrinės medicininės ekspertizės komisijos išvadą dėl buvusio pareigūno sveikatos būklės ir psichologinio tinkamumo vidaus tarnybai ir konkrečioms pareigoms;

10.8. vidaus reikalų įstaigos parengtą išvadą apie buvusio pareigūno bendrą fizinį pasirengimą, kurio reikalavimus nustato vidaus reikalų ministras;

10.9. nustatytos formos užpildytą išvadą dėl buvusio pareigūno grąžinimo į vidaus tarnybą (toliau – išvada) (išvados forma pridedama);

10.10. esant galimybei, charakterizuojančią medžiagą iš ankstesnių vidaus reikalų įstaigų, kuriose tarnavo buvęs pareigūnas, bei charakteristiką iš paskutinės darbovietės (jei tokia buvo) po atleidimo iš tarnybos;

10.11. vidaus reikalų įstaigos vadovo, turinčio teisę priimti buvusį pareigūną į pareigas, teikimą, kuriame nurodoma, kodėl siūloma (nesiūloma) grąžinti buvusį pareigūną į vidaus tarnybą ir skirti į konkrečias pareigas.

11. Komisijos nariai su pateiktais buvusių pareigūnų dokumentais susipažįsta iki komisijos posėdžio dienos.

12. Komisijos nariai, susipažinę su buvusio pareigūno tarnybos byla bei įvertinę jo išsilavinimą, asmenines bei dalykines savybes, fizinį pasirengimą ir sveikatos būklę, atleidimo iš vidaus tarnybos priežastis bei motyvus, sprendimą priima atviru balsavimu. Buvęs pareigūnas į vidaus tarnybą siūlomas grąžinti, jeigu jo prašymui grąžinti į vidaus tarnybą pritaria daugiau nei pusė posėdyje dalyvaujančių komisijos narių. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, sprendimą lemia komisijos pirmininko balsas. Komisijos posėdis laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių.

13. Svarstydama buvusio pareigūno prašymą grąžinti į vidaus tarnybą, komisija turi teisę kviestis į posėdį buvusį pareigūną.

14. Komisijos posėdis protokoluojamas. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo komisijos pirmininkas, posėdyje dalyvavę komisijos nariai ir sekretorius.

15. Komisijos posėdžio protokolai registruojami ir saugomi vidaus reikalų centrinės įstaigos personalo padalinyje.

16. Komisijos sprendimą dėl grąžinimo (negrąžinimo) į vidaus tarnybą (nurodant komisijos posėdžio protokolo datą ir numerį) komisijos sekretorius įrašo išvadoje, kuri, pasirašius komisijos pirmininkui ir sekretoriui, saugoma buvusio pareigūno tarnybos byloje. Sprendimas įrašomas ir į buvusio pareigūno tarnybos bylos tarnybos eigos lapą.

17. Išnagrinėti dokumentai, nurodyti taisyklių 10 punkte, grąžinami juos pateikusiai vidaus reikalų įstaigai ir saugomi buvusio pareigūno tarnybos byloje. Gavęs dokumentus vidaus reikalų įstaigos vadovas, atsižvelgdamas į komisijos sprendimą, buvusį pareigūną skiria į prašyme grąžinti į vidaus tarnybą nurodytas pareigas. Jei komisijos sprendimas neigiamas, vidaus reikalų įstaigos vadovas apie tai buvusį pareigūną informuoja raštu.

 

III. SUPAPRASTINTA GRĄŽINIMO Į VIDAUS TARNYBĄ TVARKA

 

18. Supaprastinta grąžinimo į vidaus tarnybą tvarka grąžinami buvę pareigūnai:

18.1. atleisti iš vidaus tarnybos ir paskirti (perkelti) į nestatutines pareigas vidaus reikalų įstaigoje ar Vidaus reikalų ministerijoje ir šias pareigas tebeeinantys;

18.2. iš vidaus tarnybos atleisti pačių prašymu tęsti mokymąsi vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigose, aukštesniosiose, aukštosiose Lietuvos Respublikos policijos (vidaus reikalų) ar kitose aukštosiose mokyklose, o jas baigę ar nutraukę studijas, per vieną mėnesį pateikę prašymą grąžinti juos į vidaus tarnybą;

18.3. iš vidaus tarnybos atleisti pačių prašymu atlikti privalomosios karinės tarnybos, o ją baigę, per vieną mėnesį pateikę prašymą grąžinti juos į vidaus tarnybą.

19. Buvę pareigūnai, nurodyti taisyklių 18 punkte, prašymus grąžinti į vidaus tarnybą pateikia atitinkamos vidaus reikalų įstaigos, kurioje norėtų tarnauti, vadovui taisyklių 6 punkte nustatyta tvarka. Vidaus reikalų įstaigos vadovas, atsižvelgdamas į įstaigos poreikius, prašymą grąžinti į vidaus tarnybą pateikusiam buvusiam pareigūnui nurodo pareigas, į kurias šis galėtų būti priimtas. Buvusiam pareigūnui sutikus su vidaus reikalų įstaigos vadovo nurodytomis pareigomis, į kurias šis galėtų būti priimtas, personalo padalinys surenka ir parengia taisyklių 10 punkte, išskyrus 10.9 ir 10.11 punktuose, nurodytus dokumentus.

20. Vidaus reikalų įstaigos personalo padalinys, įvertinęs taisyklių 10 punkte surinktus dokumentus, teisės aktų nustatytais terminais teikia vidaus reikalų įstaigos vadovui motyvuotą išvadą, ar buvęs pareigūnas atitinka taisyklių 2 punkte nurodytus reikalavimus, taip pat specialiuosius pareigybės, į kurią pretenduoja buvęs pareigūnas, reikalavimus.

21. Vidaus reikalų įstaigos vadovas, atsižvelgdamas į taisyklių 20 punkte nurodytą išvadą, priima sprendimą dėl buvusio pareigūno grąžinimo (negrąžinimo) į vidaus tarnybą. Jeigu sprendimas teigiamas, buvęs pareigūnas skiriamas į konkrečias pareigas, jeigu neigiamas, vidaus reikalų įstaigos vadovas apie priežastis buvusį pareigūną informuoja raštu.

 

IV. GRĄŽINIMO Į VIDAUS TARNYBĄ OPERATYVINĘ VEIKLĄ VYKDANČIUOSE PADALINIUOSE TVARKA

 

22. Buvę pareigūnai, pageidaujantys grįžti į vidaus tarnybą operatyvinę veiklą vykdančiuose padaliniuose, grąžinami šių taisyklių nustatyta tvarka, išskyrus tai, kad:

22.1. taisyklių 10 punkte numatytas personalo padalinio funkcijas, vidaus reikalų įstaigos vadovui pavedus, atlieka vidaus reikalų įstaigos operatyvinę veiklą vykdančio padalinio valstybės tarnautojas;

22.2. operatyvinę veiklą vykdančio padalinio valstybės tarnautojas dokumentų, kuriuose nurodyti anketiniai duomenys, komisijai pateikia tik išrašus, vietoj buvusio pareigūno anketinių duomenų nurodydamas šifrą (pirmą buvusio pareigūno pavardės raidę ir triženklį skaičių – eilės numerį);

22.3. taisyklių 10 punkte nurodyti dokumentai posėdžiams teikiami ir posėdžių metu svarstomi vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos įslaptintų dokumentų apskaitą, raštvedybos organizavimą, tvarkymą bei kontrolę;

22.4. komisijos nariai su operatyvinę veiklą vykdančio padalinio surinktais ir parengtais buvusio pareigūno dokumentais susipažįsta komisijos posėdžio metu, kuriuos komisijai pateikia operatyvinę veiklą vykdančio padalinio valstybės tarnautojas;

22.5. komisijos posėdis protokoluojamas atskiru protokolu. Šie komisijos posėdžio protokolai saugomi atitinkamos vidaus reikalų įstaigos, į kurią kreipėsi buvęs pareigūnas, operatyvinę veiklą vykdančiame padalinyje;

22.6. apie įvykusį komisijos posėdį surašoma pažyma, kuri, pasirašius komisijos pirmininkui, registruojama ir saugoma vidaus reikalų centrinės įstaigos personalo padalinyje.

23. Grąžinto į vidaus tarnybą buvusio pareigūno turimas atsargos laipsnis pervardijamas Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų specialių nekarinių laipsnių suteikimo ir pervardijimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2004 m. kovo 2 d. įsakymu Nr. 1V-52 (Žin., 2004, Nr. 39-1282), nustatyta tvarka.

Papildyta punktu:

Nr. 1V-413, 2006-10-31, Žin., 2006, Nr. 118-4507 (2006-11-04), i. k. 1062310ISAK001V-413

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Komisijos ar vidaus reikalų įstaigos vadovo sprendimą buvęs pareigūnas gali apskųsti teisės aktų nustatyta tvarka.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 1V-413, 2006-10-31, Žin., 2006, Nr. 118-4507 (2006-11-04), i. k. 1062310ISAK001V-413

 

______________

 


 

Grąžinimo į vidaus tarnybą taisyklių

priedas

____________________________________

(Vidaus reikalų įstaiga)

 

IŠVADA

DĖL BUVUSIO PAREIGŪNO GRĄŽINIMO Į VIDAUS TARNYBĄ

____________________ Nr. ____________

(Data)

____________________________________

(Dokumento sudarymo vieta)

 

1. ________________________________________________________________________

(Vardas, pavardė)

2. _____________________ 3. _________________________________________________

              (Gimimo data)                                         (Išsilavinimas ir specialybė)

________________________________________________________________________________

4. ________________________________________________________________________

(Kur, nuo kada ir iki kada dirbo kaip pareigūnas, vidaus tarnybos stažas)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

5. ________________________________________________________________________

(Paskutinė tarnybos vieta, pareigos iki atleidimo iš tarnybos)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

6. ________________________________________________________________________

(Kada, kur kėlė kvalifikaciją)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

7. ________________________________________________________________________

(Priežastys, dėl kurių buvo atleistas iš tarnybos, įsakymo formuluotė arba atleidimo paties prašymu asmeniniai motyvai)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

8. ________________________________________________________________________

(Ar tarnybos metu turėjo paskatinimų, kiek, kokių ir už ką)

________________________________________________________________________________

9. ________________________________________________________________________

(Ar tarnybos metu turėjo tarnybinių nuobaudų, kokias, kiek ir už ką)

________________________________________________________________________________

10. _______________________________________________________________________

(Kur ir kuo dirbo po atleidimo iš tarnybos)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

11. _______________________________________________________________________

(Ar dirbdamas kitose įstaigose ar organizacijose turėjo tarnybinių ar drausminių nuobaudų, kokias, kiek ir už ką)

________________________________________________________________________________

12. _______________________________________________________________________

(Kas ir į kokias pareigas rekomenduoja priimti)

________________________________________________________________________________

13. _______________________________________________________________________

(Kada pasitikrino sveikatą ir kokia Centrinės medicininės ekspertizės komisijos išvada)

________________________________________________________________________________

14. _______________________________________________________________________

(Įstaigos personalo padalinio darbuotojo pastabos ir rekomendacijos dėl priėmimo į vidaus tarnybą)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Personalo padalinio darbuotojas      __________     ___________________________

                                                                       (Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

 

Komisijos narių rekomendacijos: ________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Komisijos sprendimas: ________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Komisijos pirmininkas                     __________     ___________________________

                                                                       (Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

 

Komisijos sekretorius                       __________     ___________________________

                                                                       (Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

 

 

______________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-413, 2006-10-31, Žin., 2006, Nr. 118-4507 (2006-11-04), i. k. 1062310ISAK001V-413

Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2003 m. spalio 21 d. įsakymo Nr. 1V-384 "Dėl Grąžinimo į vidaus tarnybą taisyklių patvirtinimo" pakeitimo