Suvestinė redakcija nuo 2025-05-01
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2004, Nr. 43-1434, i. k. 104110MISAK00B1-201
TAR pastaba. 2025 m. sausio 23 d. įsakymu Nr. B1-35 nauja redakcija dėstomose Veterinarinių vaistų prekybos ir apskaitos taisyklėse nustatyta tvarka veterinariniai vaistai gali būti išduodami pagal elektroninius veterinarinius receptus ir elektronines veterinarinių vaistų paraiškas nuo 2026 m. sausio 1 d.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Įsakymas
Nr. B1-35, 2025-01-23, paskelbta TAR 2025-01-23, i. k. 2025-00842
Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. kovo 12 d. įsakymo Nr. B1-201 „Dėl Veterinarinių vaistų prekybos ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo
Nauja redakcija nuo 2025-05-01:
Nr. B1-35, 2025-01-23, paskelbta TAR 2025-01-23, i. k. 2025-00842
VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL VETERINARINIŲ VAISTŲ PREKYBOS IR APSKAITOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2004 m. kovo 12 d. Nr. B1-201
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos veterinarinių vaistų įstatymo 11 straipsnio 2 dalies 4 punktu, 3 dalies 6 ir 8 punktais, 4 dalies 1 punktu ir 8 dalies 1 punktu:
2. Pavedu:
2.1. Veterinarinių vaistų prekybos ir apskaitos taisyklių laikymosi priežiūrą pagal kompetenciją Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Priežiūros departamentui ir jo apygardų priežiūros skyriams;
PATVIRTINTA
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
direktoriaus 2002 m. kovo 12 d.
įsakymu Nr. B1-201
(Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
direktoriaus 2025 m. sausio 23 d.
įsakymo Nr. B1-35
redakcija)
VETERINARINIŲ VAISTŲ PREKYBOS IR APSKAITOS TAISYKLĖS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Veterinarinių vaistų prekybos ir apskaitos taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato veterinarinių vaistų prekybos ir apskaitos tvarką.
2. Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas 2018 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 2019/6 dėl veterinarinių vaistų, kuriuo panaikinama Direktyva 2001/82/EB, 2021 m. liepos 29 d. Komisijos įgyvendinimo reglamente (ES) 2021/1248 dėl gerosios veterinarinių vaistų platinimo praktikos priemonių pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2019/6, Lietuvos Respublikos veterinarinių vaistų įstatyme, Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatyme, Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatyme, Veterinarinių receptų ir veterinarinių vaistų paraiškų rašymo taisyklėse, patvirtintose Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. B1-200 „Dėl Veterinarinių receptų ir veterinarinių vaistų paraiškų rašymo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Veterinarinių receptų ir veterinarinių vaistų paraiškų rašymo taisyklės), ir kituose veterinarinės farmacijos veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose.
II SKYRIUS
VETERINARINIŲ VAISTŲ PREKYBOS TVARKA
3. Lietuvos Respublikos rinkai gali būti tiekiami Veterinarinių vaistų įstatymo 5 straipsnio 1 dalyje nurodyti veterinariniai vaistai.
4. Veterinarinius vaistus tiekti Lietuvos Respublikos rinkai gali:
4.2. veterinarinių vaistų gamybos, importo licencijos turėtojai (toliau – gamintojai, importuotojai), kurie gali verstis didmenine prekyba savo pagamintais, importuotais veterinariniais vaistais;
5. Didmenininkai, įsigydami ir parduodami veterinarinius vaistus, turi laikytis Veterinarinių vaistų įstatymo 5 straipsnio 1, 2 ir 3 dalyse, 11 straipsnio 7 dalyje nustatytų reikalavimų.
6. Mažmenininkai, įsigydami ir parduodami veterinarinius vaistus, turi laikytis Veterinarinių vaistų įstatymo 5 straipsnio 1, 2 ir 3 dalyse, 11 straipsnio 8 dalyje nustatytų reikalavimų.
7. Mažmenininkai gali įsigyti ar parduoti kitiems mažmenininkams ne daugiau kaip 50 pirminių veterinarinių vaistų (visų pavadinimų ir farmacinių formų) pakuočių per kalendorinį mėnesį.
8. Mažmenininkai, vykdydami nuotolinę prekybą nereceptiniais veterinariniais vaistais, privalo laikytis Taisyklių ir Nuotolinės prekybos nereceptiniais veterinariniais vaistais tvarkos aprašo, patvirtinto Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2023 m. sausio 11 d. įsakymu Nr. B1-17 „Dėl Nuotolinės prekybos nereceptiniais veterinariniais vaistais tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Nuotolinės prekybos nereceptiniais veterinariniais vaistais tvarkos aprašas), nuostatų.
9. Mažmenininkai gali parduoti tik lietuvių kalba paženklintus veterinarinius vaistus su pakuotės lapeliais, parengtais lietuvių kalba.
10. Didmenininkai gali parduoti tik lietuvių kalba paženklintus veterinarinius vaistus su pakuotės lapeliais, parengtais lietuvių kalba, išskyrus veterinarinius vaistus, paženklintus kitos Europos Sąjungos (toliau – ES) valstybės narės kalba su pakuotės lapeliais, parengtais kitos ES valstybės narės kalba, kuriuos leidžiama tiekti veterinarijos pasaugų teikėjams ir gyvūnų laikytojams, turintiems darbuotoją veterinarijos gydytoją, Leidimų tiekti rinkai veterinarinį vaistą nelietuviška pakuote išdavimo tvarkos apraše, patvirtintame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2022 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. B1-787 „Dėl Leidimų tiekti rinkai veterinarinį vaistą nelietuviška pakuote išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Leidimų tiekti rinkai veterinarinį vaistą nelietuviška pakuote išdavimo tvarkos aprašas), nustatyta tvarka.
11. Didmenininkai, įvežantys į Lietuvos Respubliką neregistruotus veterinarinius vaistus Neregistruotų veterinarinių vaistų tiekimo rinkai ir naudojimo tvarkos apraše, patvirtintame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2006 m. spalio 13 d. įsakymu Nr. B1-575 „Dėl Neregistruotų veterinarinių vaistų tiekimo rinkai ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Neregistruotų veterinarinių vaistų tiekimo rinkai ir naudojimo tvarkos aprašas), nustatyta tvarka, turi laikytis šiame apraše nustatytų neregistruotų veterinarinių vaistų įvežimo ir teikimo rinkai sąlygų.
12. Didmenininkas, prieš įsigydamas veterinarinius vaistus, privalo patikrinti, ar veterinarinių vaistų pardavėjas turi teisę verstis didmenine veterinarinių vaistų prekyba ar didmeniniu platinimu, o parduodamas ir (ar) kitaip perduodamas veterinarinius vaistus, privalo patikrinti, ar veterinarinių vaistų pirkėjas turi teisę pirkti iš didmenininko veterinarinius vaistus, kaip nustatyta Veterinarinių vaistų įstatymo 11 straipsnio 7 dalyje.
13. Veterinarijos vaistinėse veterinarinius vaistus išduoti gali tik veterinarinės farmacijos specialistas ar veterinarinės farmacijos vadovas.
14. Receptiniai veterinariniai vaistai veterinarijos vaistinėje išduodami tik pagal veterinarinį receptą, veterinarinių vaistų paraišką (toliau – paraiška) ar veterinarijos paslaugų teikėjo ar kito mažmenininko pateiktą užsakymą (užsakymo forma ir pateikimo būdas nustatomi mažmenininko ir pirkėjo tarpusavio susitarimu).
15. Veterinarijos vaistinės veterinarinės farmacijos specialistas ar veterinarinės farmacijos vadovas, prieš išduodamas receptinius veterinarinius vaistus pagal paraišką ar užsakymą, turi patikrinti, ar veterinarinius vaistus įsigyjantis asmuo gali pagal paraišką ar užsakymą pirkti veterinarinius vaistus veterinarijos vaistinėje. Mažmenininkas, išduodamas kitam mažmenininkui, veterinarijos paslaugų teikėjui pagal užsakymą ar gyvūno laikytojui pagal paraišką receptinius ar nereceptinius veterinarinius vaistus, turi išrašyti Taisyklių 38 punkte nurodytą dokumentą, kurio vieną egzempliorių saugo mažmenininkas, kitą – veterinarinius vaistus įsigijęs kitas mažmenininkas, gyvūno laikytojas ar veterinarijos paslaugų teikėjas.
16. Jeigu veterinarijos vaistinėje reikia išduoti daugiau ar mažiau veterinarinio vaisto vienetinių dozių, nei jų yra originalioje gamintojo pakuotėje, pakuotę leidžiama išardyti taip, kad ant jos aiškiai matytųsi informacija apie veterinarinį vaistą: veterinarinio vaisto pavadinimas, veikliosios (-iųjų) medžiagos (-ų) kiekis (-iai), gamybos serija, tinkamumo naudoti laikas. Tokiu atveju asmeniui su kiekvienu išduodamu veterinarinio vaisto vienetinių dozių kiekiu turi būti pateikiamas pakuotės lapelis.
17. Didmenininkai gali parduoti ar kitaip perleisti veterinarinius vaistus tik originaliose gamintojo pakuotėse, jų neardydami.
18. Veterinarijos vaistinės veterinarinės farmacijos specialistas ar veterinarinės farmacijos vadovas, išduodamas veterinarinius vaistus pagal veterinarinį receptą, užpildo veterinarinio recepto skiltis „Išduotas veterinarinio vaisto / vaistinio preparato kiekis“ ir „Veterinarinį vaistą / vaistinį preparatą išdavė“ (veterinarinio recepto, išrašyto naudojant Veterinarinių receptų ir veterinarinių vaistų paraiškų rašymo taisyklių, galiojusių iki 2024-02-15, 1 priede nustatytos formos specialųjį veterinarinio recepto blanką (toliau – senos formos specialusis recepto blankas), skiltį „Išduotas vaistų kiekis“).
19. Asmuo, siekiantis įsigyti veterinarinį vaistą pagal elektroninį veterinarinį receptą, veterinarijos vaistinės veterinarinės farmacijos specialistui ar veterinarinės farmacijos vadovui turi nurodyti elektroninio veterinarinio recepto unikalų numerį, kurį pagal Veterinarinių receptų ir veterinarinių paraiškų rašymo taisyklių 16 punkte nustatytą tvarką jam nurodė elektroninį veterinarinį receptą išrašęs veterinarijos gydytojas, arba pateikti pagal Veterinarinių receptų ir veterinarinių paraiškų rašymo taisyklių 16 punkte nustatytą tvarką jam duotą atspausdintą elektroninio veterinarinio recepto su numeriu egzempliorių.
TAR pastaba. 19 punktas įsigalioja nuo 2026 m. sausio 1 d.
20. Kai išduodami veterinariniai vaistai pagal popierinį veterinarinį receptą, veterinarijos vaistinės veterinarinės farmacijos specialistas ar veterinarinės farmacijos vadovas, užpildęs pirmojo ir antrojo popierinio veterinarinio recepto egzempliorių skiltis „Išduotas veterinarinio vaisto / vaistinio preparato kiekis“ ir „Veterinarinį vaistą / vaistinį preparatą išdavė“ (senos formos specialiojo recepto blanko skiltį „Išduotas vaistų kiekis“), pirmąjį popierinio veterinarinio recepto egzempliorių palieka veterinarijos vaistinėje, o antrąjį popierinio veterinarinio recepto egzempliorių grąžina abu popierinio veterinarinio recepto egzempliorius pateikusiam asmeniui.
21. Jeigu veterinarinis vaistas išduodamas pagal elektroninį veterinarinį receptą ir veterinarinį vaistą įsigyjantis asmuo pateikia atspausdinto elektroninio veterinarinio recepto egzempliorių, žymos ir įrašai apie veterinarinio vaisto išdavimą daromi tik VMVT administruojamojoje informacinėje sistemoje, kurioje išrašytas elektroninis veterinarinis receptas (toliau – e. sistema), esančio elektroninio veterinarinio recepto skiltyse „Išduotas veterinarinio vaisto / vaistinio preparato kiekis“ ir „Veterinarinį vaistą / vaistinį preparatą išdavė“, o pateiktas atspausdintas elektroninio veterinarinio recepto egzempliorius be jokių žymų ir įrašų grąžinamas jį pateikusiam asmeniui.
TAR pastaba. 21 punktas įsigalioja nuo 2026 m. sausio 1 d.
22. Veterinarijos vaistinės veterinarinės farmacijos specialistas ar veterinarinės farmacijos vadovas privalo ant išduodamo veterinarinio vaisto pakuotės (jeigu išduodamos kelios pakuotės, bent ant vienos) gyvūno laikytojui suprantamu būdu užrašyti veterinarijos gydytojo veterinariniame recepte pateiktus veterinarinio vaisto naudojimo nurodymus (gali būti vartojamos visuotinai priimtinos santrumpos, skaičiai, pvz.: 1 x d. prieš šėrimą, 1 x d. po 0,5 tab. ir pan.).
23. Kai išduodami veterinariniai vaistai pagal popierinę paraišką, didmenininko paskirtas atsakingas darbuotojas, veterinarijos vaistinės veterinarinės farmacijos vadovas arba veterinarinės farmacijos specialistas užpildo paraiškos skiltis „Faktiškai išduotas kiekis“ ir „Veterinarinius vaistus / vaistinius preparatus išdavė“. Pirmasis popierinės paraiškos egzempliorius paliekamas veterinarijos vaistinei ar didmenininkui, o antrasis – grąžinamas paraišką pateikusiam asmeniui.
24. Pagal elektroninę paraišką veterinarinius vaistus įsigyjantis asmuo veterinarijos vaistinės veterinarinės farmacijos vadovui, veterinarinės farmacijos specialistui arba didmenininkui turi nurodyti elektroninės paraiškos unikalų numerį. Didmenininko paskirtas atsakingas darbuotojas, veterinarijos vaistinės veterinarinės farmacijos vadovas arba veterinarinės farmacijos specialistas, išduodantis pagal elektroninę parašką veterinarinius vaistus, e. sistemoje užpildo paraiškos skiltis „Faktiškai išduotas kiekis“ ir „Veterinarinius vaistus / vaistinius preparatus išdavė“.
TAR pastaba. 24 punktas įsigalioja nuo 2026 m. sausio 1 d.
25. Didmenininkas kartu su išduodamais veterinariniais vaistais turi išduoti ir Reglamento (ES) 2021/1248 27 straipsnyje nurodytą dokumentą, kuriame turi būti nurodytas veterinarinio vaisto registracijos Lietuvos Respublikos veterinarinių vaistų registre (toliau – Registras) numeris (kai išduodamas Registre registruotas veterinarinis vaistas) arba atitinkamo leidimo numeris (lygiagrečios prekybos leidimo numeris, kai išduodamas lygiagrečiai parduodamas veterinarinis vaistas pagal lygiagrečios prekybos leidimą, išduotą vadovaujantis Lygiagrečios prekybos veterinariniais vaistais tvarkos aprašu, patvirtintu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2023 m. birželio 6 d. įsakymu Nr. B1-403 „Dėl Lygiagrečios prekybos veterinariniais vaistais tvarkos aprašo patvirtinimo“; leidimo laikinai įvežti ir (ar) platinti, ir (ar) naudoti Lietuvos Respublikoje neregistruotą veterinarinį vaistą arba leidimo laikinai tiekti rinkai, naudoti Lietuvos Respublikoje neregistruotą veterinarinį vaistą numeris (kai išduodamas neregistruotas veterinarinis vaistas) arba leidimo tiekti rinkai veterinarinį vaistą nelietuviška pakuote numeris (kai išduodamas veterinarinis vaistas nelietuviška pakuote, kurį leidžiama tiekti rinkai pagal Leidimų tiekti rinkai veterinarinį vaistą nelietuviška pakuote išdavimo tvarkos aprašą), paraiškos arba užsakymo numeris.
26. Sutrikus e. sistemai, veterinarijos vaistinės veterinarinės farmacijos specialistas ar veterinarinės farmacijos vadovas gali išimties tvarka išduoti veterinarinį vaistą pagal elektroninį veterinarinį receptą, jeigu elektroniniu paštu gauna veterinarijos gydytojo, išrašiusio elektroninį veterinarinį receptą, patvirtinimą, kad veterinarinis vaistas buvo išrašytas, ir duomenis apie išrašytą veterinarinį vaistą. Pradėjus tinkamai veikti e. sistemai, duomenys apie veterinarinius vaistus, išduotus pagal elektroninį veterinarinį receptą, į ją turi būti nedelsiant suvesti.
TAR pastaba. 26 punktas įsigalioja nuo 2026 m. sausio 1 d
27. Veterinarijos vaistinės veterinarinės farmacijos specialistas ar veterinarinės farmacijos vadovas negali išduoti gyvūno laikytojui, kuris neturi darbuotojo veterinarijos gydytojo, veterinarinio vaisto, kurį gali naudoti tik veterinarijos gydytojas.
28. Jei kyla klausimų dėl išrašyto veterinarinio vaisto pavadinimo, stiprumo, veterinarinių vaistų suderinamumo, veterinarinio vaisto saugos ir pan., veterinarinės farmacijos specialistas ar veterinarinės farmacijos vadovas privalo juos išsiaiškinti su veterinarinį receptą ar paraišką išrašiusiu veterinarijos gydytoju. Nepavykus klausimų išsiaiškinti, veterinarinės farmacijos specialistas ar veterinarinės farmacijos vadovas turi teisę nuspręsti, ar išduoti veterinarinį vaistą.
29. Pasibaigus veterinarinio recepto ar paraiškos galiojimo laikui, veterinariniai vaistai neišduodami.
30. Didmenininkai ir mažmenininkai saugo popierinius veterinarinius receptus ir popierines paraiškas ne trumpiau kaip 5 metus nuo jų galiojimo termino pabaigos.
31. Veterinarinės farmacijos specialistai ir veterinarinės farmacijos vadovai apie neįskaitomai ar neteisingai išrašytus veterinarinius receptus ir paraiškas turi informuoti veterinarinius receptus ar paraiškas išrašiusius veterinarijos gydytojus.
32. Veterinarijos vaistinės veterinarinės farmacijos specialistas ir veterinarinės farmacijos vadovas, išduodamas veterinarinius vaistus gyvūno laikytojui, turi paprašyti gyvūno laikytojo pranešti gydančiam veterinarijos gydytojui ar veterinarijos vaistinei apie pastebėtus nepageidaujamus reiškinius. Gavę informaciją apie veterinarinio vaisto sukeltą neigiamą poveikį, veterinarinės farmacijos specialistai ir veterinarinės farmacijos vadovai, turi apie tai nedelsdami pranešti VMVT, užpildydami VMVT interneto svetainėje skelbiamą Pranešimo apie įtariamus nepageidaujamus reiškinius dėl panaudotų veterinarinių vaistų formą, patvirtintą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2023 m. kovo 3 d. įsakymu Nr. B1-137 „Dėl Pranešimo apie įtariamus nepageidaujamus reiškinius dėl panaudotų veterinarinių vaistų formos patvirtinimo ir teikimo“.
III SKYRIUS
VETERINARINIŲ VAISTŲ APSKAITOS TVARKA
34. Didmenininkai privalo vykdyti veterinarinių vaistų apskaitą, kad bet kada būtų galima atsekti veterinarinį vaistą ir nustatyti jo tiekėją, gavėją.
35. Mažmenininkai privalo vykdyti veterinarinių vaistų apskaitą, kad bet kada būtų galima atsekti veterinarinį vaistą ir nustatyti jo tiekėją, o Taisyklių 38 punkte nustatytu atveju ar receptinių veterinarinių vaistų atveju – ir gavėją.
36. Didmenininkai turi tinkamai tvarkyti gaunamų, išduodamų, susigrąžintų ar iš rinkos atšauktų veterinarinių vaistų apskaitą, vadovaudamiesi Reglamento (ES) 2019/6 101 straipsnio 7 dalimi, Reglamentu (ES) 2021/1248 ir savo patvirtintomis veiklos procedūromis.
37. Mažmenininkai turi tinkamai tvarkyti receptinių veterinarinių vaistų įsigijimo ir išdavimo apskaitą, vadovaudamiesi Reglamento (ES) 2019/6 103 straipsnio 3 dalimi, ir nereceptinių veterinarinių vaistų įsigijimo ir išdavimo apskaitą, vadovaudamiesi Taisyklėmis ir Nuotolinės prekybos nereceptiniais veterinariniais vaistais tvarkos aprašu. Įsigytiems nereceptiniams veterinariniams vaistams apskaityti naudojamame žurnale, kortelėse arba kompiuterinėje laikmenoje turi būti pateikiami šie kiekvieno įsigyto nereceptinio veterinarinio vaisto duomenys:
38. Mažmenininkų pagal paraiškas gyvūnų laikytojams, pagal užsakymus veterinarijos paslaugų teikėjams ar kitiems mažmenininkams išduodamus veterinarinius vaistus turi lydėti dokumentas, kuriame, be pardavėjo ir pirkėjo rekvizitų, privaloma nurodyti veterinarinio vaisto pavadinimą, registracijos numerį, gamybos serijos numerį ir išduodamą kiekį, paraiškos ar užsakymo numerį.
39. Veterinariniams vaistams apskaityti gali būti naudojami žurnalai, kortelės arba kompiuterinės laikmenos. Įrašai apskaitos dokumentuose ar informacinėje sistemoje turi būti daromi veterinarinių vaistų įsigijimo ir (ar) išdavimo metu arba ne vėliau kaip tą pačią dieną, kurią buvo įsigyti ar išduoti veterinariniai vaistai.
40. Mažmenininkai ir didmenininkai bent vieną kartą per metus turi atlikti veterinarinių vaistų inventorizaciją (patikrinimą), kurios (kurio) metu turi palyginti gautų, išduotų ir esančių sandėlyje (mažmenininkai patikrinimą atlieka kiekvienoje veterinarijos vaistinėje) veterinarinių vaistų duomenis, kaip nustatyta Reglamento (ES) 2019/6 103 straipsnio 5 dalyje ar 101 straipsnio 8 dalyje.
41. Veterinarinių vaistų apskaitos ir Taisyklių 40 punkte nurodytos inventorizacijos (patikrinimo) duomenys turi būti saugomi ne trumpiau kaip 5 metus ir pateikiami VMVT paprašius.
42. Didmenininkai kiekvienais metais iki vasario 15 d. VMVT elektroniniu paštu turi pateikti Taisyklių priede nustatytos formos metinę ataskaitą, parengtą naudojant Excel programą (xlsx ar analogišku formatu), apie praeitais metais parduotus (išduotus) veterinarinius vaistus. Metinėje ataskaitoje pateikiami duomenys atskirai pagal kiekvieno veterinarinio vaisto pavadinimą ir pakuotės dydį.
IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
43. Didmenininkai ir mažmenininkai vykdo jų veikloje susidariusių veterinarinių farmacinių atliekų apskaitą. Didmenininkai metinius veterinarinių farmacinių atliekų apskaitos duomenis pateikia VMVT Taisyklių 42 punkte nurodytoje metinėje ataskaitoje.
44. Veterinarijos vaistinėse gyventojų įsigyti veterinariniai vaistai atgal nepriimami ir nekeičiami. Veterinarinius vaistus gyventojai gali grąžinti į veterinarijos vaistines tik Veterinarinių farmacinių atliekų priėmimo iš gyventojų ir apmokėjimo už jų tvarkymą tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2022 m. lapkričio 28 d. įsakymu Nr. 3D-728 „Dėl Veterinarinių farmacinių atliekų priėmimo iš gyventojų ir apmokėjimo už jų tvarkymą tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka.
45. Taisyklėse didmenininkams nustatyta veterinarinių vaistų pardavimo ir apskaitos tvarka taikoma ir gamintojams, importuotojams, užsiimantiems didmenine savo pagamintų, importuotų veterinarinių vaistų prekyba.
46. Veterinarinių vaistų prekybos ir apskaitos priežiūrą vykdo VMVT Priežiūros departamento ir jo apygardų priežiūros skyrių pareigūnai, vadovaudamiesi Veterinarinių vaistų įstatymu, Reglamentu (ES) 2019/6, Reglamentu (ES) 2021/1248 ir Ūkio subjektų veiklos patikrinimų taisyklėmis, patvirtintomis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2015 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. B1-59 „Dėl Ūkio subjektų veiklos patikrinimų taisyklių patvirtinimo“.
47. VMVT sprendimai, didmenininkų ir mažmenininkų veiklos priežiūrą vykdančių pareigūnų veiksmai skundžiami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2007 m. spalio 31 d. įsakymo Nr. B1-790 „Dėl asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje“ nustatyta tvarka VMVT, Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos administracinių ginčų komisijai arba Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka Regionų administraciniam teismui.
Priedo pakeitimai:
Nr. B1-358, 2008-06-30, Žin., 2008, Nr. 83-3333 (2008-07-22), i. k. 108110MISAK00B1-358
Veterinarinių vaistų prekybos
ir apskaitos taisyklių
priedas
(Metinės parduotų veterinarinių vaistų ataskaitos formos pavyzdys)
___________________________________________________________________________________________________________________________________________
(Didmeninės veterinarinių vaistų prekybos licencijos turėtojo pavadinimas arba vardas, pavardė, juridinio asmens kodas, didmeninės veterinarinių vaistų prekybos licencijos numeris, telefono numeris)
Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai
20__ M. PARDUOTŲ VETERINARINIŲ VAISTŲ ATASKAITA*
Veterinarinio vaisto pavadinimas
|
Veterinari nio vaisto kiekis ataskaiti nių metų sausio 1 d.
|
Veterinarinio vaisto registraci jos numeris** |
Į Lietuvos Respubli ką ataskaiti niais metais įvežtų pakuočių skaičius
|
Pakuotės dydis
|
Parduotų pakuočių skaičius*** |
Pripažin tų veterinarinėmis farmacinėmis atlieko mis veterinarinių vaistų pakuočių skaičius
|
Veterinarinio vaisto kiekis einamųjų metų sausio 1 d.
|
|||||
didmeni nės veterinarinių vaistų prekybos licencijos turėto jams
|
didmeni nio veterinarinių vaistų platinimo leidimo (licenci jos) turėto jams****
|
veterinarijos vaistinės veiklos licencijos turėto jams
|
veterinarijos paslaugų teikėjams
|
gyvūnų laikyto jams
|
ekspor tuota į trečiąsias šalis
|
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
* Ši ataskaita teikiama apie visus per metus didmeninės veterinarinių vaistų prekybos licencijos turėtojo. Lietuvos Respublikoje parduotus veterinarinius vaistus
** Lygiagrečiai parduodamiems veterinariniams vaistams nurodomas lygiagrečios prekybos leidimo numeris, neregistruotiems veterinariniams vaistams – leidimo laikinai įvežti ir (ar) platinti, ir (ar) naudoti Lietuvos Respublikoje neregistruotą veterinarinį vaistą numeris, veterinariniams vaistams nelietuviška pakuote – leidimo tiekti rinkai veterinarinį vaistą nelietuviška pakuote numeris.
*** Nurodomas parduotų ar neatlygintinai perduotų veterinarinių vaistų pakuočių skaičius.
**** Nurodomas veterinarinių vaistų pakuočių skaičius, kuris buvo parduotas ūkio subjektams, kuriems kitų Europos Sąjungos valstybių narių, išskyrus Lietuvos Respubliką, kompetentingos institucijos yra suteikusios didmeninio veterinarinių vaistų platinimo leidimus.
Patvirtinu, kad šioje ataskaitoje pateikti visi teisingi ir reikiami duomenys ir informacija.
__________________________________ ______________________
(ataskaitą užpildžiusio asmens pareigos) (vardas, pavardė)
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Įsakymas
Nr. B1-680, 2004-07-29, Žin., 2004, Nr. 122-4485 (2004-08-05), i. k. 104110MISAK00B1-680
Dėl Veterinarinių vaistų prekybos ir apskaitos taisyklių pakeitimo
2.
Lietuvos Respublikos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Įsakymas
Nr. B1-358, 2008-06-30, Žin., 2008, Nr. 83-3333 (2008-07-22), i. k. 108110MISAK00B1-358
Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. kovo 12 d. įsakymo Nr. B1-201 „Dėl Veterinarinių vaistų prekybos ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo
3.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Įsakymas
Nr. B1-35, 2025-01-23, paskelbta TAR 2025-01-23, i. k. 2025-00842
Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. kovo 12 d. įsakymo Nr. B1-201 „Dėl Veterinarinių vaistų prekybos ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo