Suvestinė redakcija nuo 2004-02-20 iki 2005-11-30
Įsakymas paskelbtas: Žin. 1999, Nr. 54-1745, i. k. 0992050ISAK00000146
LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL ŪKIO SUBJEKTŲ, UŽSIIMANČIŲ KOMERCINE-ŪKINE VEIKLA, SUSIJUSIA SU TAURIAISIAIS METALAIS IR BRANGAKMENIAIS, VEIKLOS REGLAMENTAVIMO
1999 m. birželio 4 d. Nr. 146
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymo (Žin., 1995, Nr. 61-1528; 1998, Nr. 44-1197) 6 straipsnio 1 dalimi, 12 straipsnio 1 dalimi ir 20 straipsnio 3 punktu,
1. Tvirtinu:
1.1. Ūkio subjektų, užsiimančių komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, registravimo tvarką (pridedama);
1.2. Prabavimo metu leidžiamo išlydyti, iškirpti arba panaudoti kitiems bandymams tauriųjų metalų gaminių kiekio normas bei panaudotų tauriųjų metalų gaminių laužo ir atliekų grąžinimo tvarką (pridedama);
2. Laikau netekusiais galios:
2.1. Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 1994 m. rugsėjo 12 d. raštą Nr. 08-02/5803 „Tauriųjų metalų atliekų ir laužo supirkimo bei perdirbimo licencijos išdavimo tvarka“ (Žin., 1994, Nr. 83-1582);
2.2. Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 1994 m. rugsėjo 30 d. raštą Nr. 08-02/5804 „Dėl tauriųjų metalų atliekų ir laužo gabenimo tranzitu per Lietuvos Respublikos muitų teritoriją su valstybės vertybinių popierių, monetų, apdovanojimų ir dokumentų gamybos ir apyvartos apsaugos tarnybos prie Finansų ministerijos apsauga tvarkos“ (Žin., 1994, Nr. 83-1583);
2.3. Lietuvos Respublikos finansų ministro 1996 m. sausio 19 d. įsakymą Nr. 13 „Dėl Lietuvos prabavimo rūmų tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminių prabavimo ir įspaudavimo tarifų patvirtinimo“ (Žin., 1996, Nr. 8-210, Nr. 56-1330);
2.4. Lietuvos Respublikos finansų ministro 1996 m. birželio 7 d. įsakymą Nr. 54 „Dėl Lietuvos prabavimo rūmų tauriųjų metalų gaminių prabavimo ir įspaudavimo tarifų patvirtinimo“ (Žin., 1996, Nr. 56-1330);
2.5. Lietuvos Respublikos finansų ministro 1994 m. gegužės 4 d. patvirtintą tvarką „Bendroji tauriųjų metalų, brangakmenių, jų turinčių gaminių, jų laužo ir atliekų surinkimo, panaudojimo, perdirbimo, pervežimo, saugojimo ir apskaitos tvarka Lietuvos Respublikoje“ (Žin., 1994, Nr. 65-1266; 1995, Nr. 10-230);
2.6. Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 1995 m. sausio 30 d. raštą Nr. 07-02/566 „Dėl „Bendrosios tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų turinčių gaminių, jų laužo ir atliekų surinkimo, panaudojimo, perdirbimo, pervežimo, saugojimo ir apskaitos tvarkos Lietuvos Respublikoje“ (Žin., 1994, Nr. 65) papildymo ir pakeitimo“ (Žin., 1995, Nr. 10-230).
PATVIRTINTA
l. e. Lietuvos Respublikos finansų ministro
pareigas 1999 06 04 įsakymu Nr. 146
ŪKIO SUBJEKTŲ, UŽSIIMANČIŲ KOMERCINE-ŪKINE VEIKLA, SUSIJUSIA SU TAURIAISIAIS METALAIS IR BRANGAKMENIAIS, REGISTRAVIMO TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ši tvarka reglamentuoja ūkio subjektų (juridinių asmenų, įmonių, neturinčių juridinio asmens teisių, ir fizinių asmenų, įteisinusių savo veiklą), užsiimančių komercine – ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais (išskyrus gintarą), įregistravimą į Lietuvos prabavimo rūmų įsteigtą ir tvarkomą žinybinį veiklos, susijusios su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, registrą (toliau vadinama – veiklos registras), jo pildymą, naudojimą, leidimų išdavimą, taip pat šios veiklos sustabdymo, uždraudimo ir atnaujinimo sąlygas.
2. Ūkio subjekto atliekama komercinė-ūkinė veikla, susijusi su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, – tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių, jų laužo ir atliekų, taip pat stomatologinio tauriųjų metalų laužo, dantų protezavimo diskų, plokštelių ir kt. supirkimas, perdirbimas, taisymas, gamyba, naudojimas, realizavimas, eksportas, importas ir kitos paslaugos (toliau vadinama – veikla, susijusi su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais).
3. Ūkio subjektai, užsiimantys veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, įsiregistruoja ne tik pagal Lietuvos Respublikos rejestro įstatymą, bet ir į Lietuvos prabavimo rūmų tvarkomą žinybinį veiklos, susijusios su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, registrą, ir jiems išduodamas nustatytos formos leidimas.
4. Ūkio subjektai, norintys tauriuosius metalus ir brangakmenius laikinai išvežti perdirbti į užsienį, turi įsiregistruoti į veiklos registrą ir gauti vienkartinį leidimą, prieš tai pateikę sutarčių su užsienio subjektais nuorašus, nurodę laikinojo perdirbimo vietą, norimą laikinai išvežti perdirbti metalo laužo ir atliekų kiekį, masę, prabą, jo vertę, kodą pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą ir terminą, reikalingą šiai veiklai atlikti (nurodytam kiekiui išvežti, perdirbti ir parvežti).
5. Dėl įregistravimo ir vienkartinių leidimų ūkio subjektai turi kreiptis ir tada, kai tauriuosius metalus ir brangakmenius norima laikinai įvežti perdirbti arba pakeisti jų pavidalą arba kai norima Lietuvoje gaminti gaminius iš užsienio ūkio subjektų pateiktų tauriųjų metalų, kurių prabos neatitinka Tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymo 7 straipsnyje nustatytų prabų (pagal įstatymo 18 straipsnį), taip pat kai tauriuosius metalus ir brangakmenius norima laikinai išvežti arba laikinai įvežti.
6. Ūkio subjektai, gavę vienkartinį leidimą laikinai išvežti perdirbti tauriuosius metalus, pateikia jį tarpžinybinei komisijai, kuri toliau nagrinėja, ar duoti sutikimą ūkio subjektui taikyti nurodytoms prekėms prašomą muitinės procedūrą.
7. Lietuvos prabavimo rūmams pagal Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymą pavesta užtikrinti Lietuvos Respublikoje šios veiklos valstybinę priežiūrą, tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių, skirtų realizuoti Lietuvos Respublikoje arba eksportuoti, taip pat importuojamų gaminių prabavimą, įspaudavimą, kokybės pažymėjimų išdavimą, kontrolę. Tiems tikslams panaudojami ir veiklos registro duomenys.
II. REGISTRAVIMO TVARKA IR VEIKLOS REGISTRO TVARKYMAS
8. Ūkio subjektas, pageidaujantis užsiimti norima komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, pateikia Lietuvos prabavimo rūmams prašymą (1 priedas) įregistruoti jį į veiklos registrą. Kartu su prašymu pateikiami šie dokumentai ir duomenys: notaro patvirtinti įregistravimo pažymėjimo ir įstatų nuorašai arba patento ir paso nuorašai, įmonės vadovo patvirtinta pažyma apie turimas šiai veiklai atlikti būtinas matavimo ir apskaitos priemones, matavimo priemonių patikros dokumentų kopijos, ūkio subjektų, užsiimančių gamyba, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, vardoženklių eskizai su įspaudais metalinėje plokštelėje.
9. Lietuvos prabavimo rūmai, gavę ir išnagrinėję prašymą bei kitus dokumentus, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jų gavimo įregistruoja ūkio subjektą į veiklos registrą, jam suteikiamas registracijos numeris ir tą pačią dieną išduodamas leidimas, kuris įsigalioja nuo leidime nurodytos išdavimo dienos. Jeigu pateikti ne visi dokumentai arba nurodyti netikslūs duomenys, Lietuvos prabavimo rūmai turi iš pareiškėjo pareikalauti juos patikslinti. Leidimas išduodamas pateikus dokumentą, patvirtinantį mokesčio už ūkio subjekto ir vardoženklio įregistravimą sumokėjimą.
10. Pasikeitus duomenims, ūkio subjektas, užsiimantis veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, privalo per 15 dienų pranešti apie tai Lietuvos prabavimo rūmams.
12. Veiklos registre nurodomi šie duomenys:
12.1. ūkio subjektų: įmonės kodas, fizinio asmens, dirbančio pagal patentą, asmens kodas, patento Nr.;
12.2. ūkio subjekto pavadinimas, įmonės rūšis, fizinio asmens, dirbančio pagal patentą, vardas, pavardė;
12.3. ūkio subjektų: įmonės įregistravimo, o fizinio asmens, dirbančio pagal patentą, patento išdavimo datos;
12.16. vienkartinio leidimo numeris, išdavimo data, terminas ir pagrindas (taikoma muitinės procedūra).
Registruojant ūkio subjektų filialus, pildomi analogiški duomenys ir dar nurodoma ūkio subjekto steigėjos pavadinimas, kodas (12.1.1; 12.2.1). Vienkartiniai leidimai registruojami į atskirą registrą.
13. Registro duomenys kaupiami Lietuvos prabavimo rūmų registro tarnybos tvarkomose registravimo knygose ir kompiuterinėse laikmenose. Pateikti vardoženklių eskizai (gamintojų ženklai) registruojami atskirose registravimo knygose ir saugomi seifuose. Registravimo knygų pildymo ir saugojimo tvarką tvirtina įmonės direktorius.
III. LEIDIMŲ IŠDAVIMO IR JŲ PERREGISTRAVIMO TVARKA
15. Įregistravus ūkio subjektą į veiklos registrą, jam išduodamas leidimas (2 priedas), o 4 ir 5 punktuose nurodytais atvejais išduodamas vienkartinis leidimas (2a priedas), kuriuose nurodoma ūkio subjekto atliekamos veiklos, susijusios su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, rūšis. (Ūkio subjektų filialams išduodami atskiri leidimai, kuriuose nurodomi ir ūkio subjekto steigėjos duomenys: pavadinimas, kodas.)
16. Leidimas išduodamas neribotam laikui, tačiau jis turi būti perregistruojamas jį išdavusioje institucijoje kas treji metai, skaičiuojant nuo jo išdavimo dienos. Kartu taip pat patikslinami ir tvarkomo veiklos registro duomenys. Nustatytu laiku neperregistruotas leidimas negalioja.
Vienkartinis leidimas (2a priedas) išduodamas terminui, kuris reikalingas atlikti šią veiklą, ir yra skirtas pateikti muitinei įforminant pasirinktąją muitinės procedūrą.
17. Įregistravus ūkio subjektą į veiklos registrą, leidimas išduodamas vadovaujantis dokumentais, pateiktais dėl jo įregistravimo, o perregistruojamas – pateikus Lietuvos prabavimo rūmams prašymą ir naudojamų matavimo priemonių atestavimo arba patikros dokumentų kopijas, o ūkio subjektams, užsiimantiems tauriųjų metalų ir brangakmenių gamyba, – ir vardoženklių eskizus su įspaudais metalinėje plokštelėje, kurie kasmet perregistruojami. Prašymas perregistruoti turi būti pateikiamas ne vėliau kaip prieš 20 dienų iki leidime nurodytos perregistravimo dienos. Perregistruojant leidimą arba išduodant jo dublikatą, paliekamas tas pats jo numeris.
IV. LEIDIMŲ GALIOJIMO SUSTABDYMAS, GALIOJIMO SUSTABDYMO PANAIKINIMAS IR GALIOJIMO PANAIKINIMAS
19. Lietuvos prabavimo rūmai pagal Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymo 25 straipsnį turi teisę sustabdyti arba uždrausti ūkio subjektui užsiimti komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, priėmę atitinkamą sprendimą ir apie tai iš anksto pranešę ūkio subjektui.
20. Leidimo galiojimas gali būti sustabdytas (ne ilgiau kaip trims mėnesiams), jeigu:
20.1. ūkio subjektas nesilaiko Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymo ir šios tvarkos nuostatų, nors jo veiklą kontroliuojančios institucijos apie tai jau buvo jam raštu pranešusios;
20.3. jeigu pažeidžiami kiti teisės aktai, leidimo galiojimas gali būti sustabdomas, iki tyrimo byloje bus priimtas atitinkamas sprendimas.
Per nurodytąjį laikotarpį pašalinus nustatytus trūkumus ir pažeidimus, ūkio subjektui toliau leidžiama užsiimti veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, priėmus sprendimą panaikinti leidimo galiojimo sustabdymą.
21. Leidimo galiojimas panaikinamas, jeigu:
21.4. ūkio subjektas buvo raštu įspėtas ir sustabdytas jam išduoto leidimo galiojimas ir jis per vienerius metus antrą kartą pažeidė Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymo arba kitų teisės aktų, susijusių su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, nuostatas;
21.5. ūkio subjektas nesikreipė dėl leidimo perregistravimo.
Panaikinus leidimo galiojimą dėl 21.3 ir 21.4 punktuose nurodytų pažeidimų, naujas leidimas gali būti išduodamas ne anksčiau kaip po vienerių metų nuo jo galiojimo panaikinimo dienos.
Apie leidimo galiojimo panaikinimą Lietuvos prabavimo rūmai praneša ūkio subjektui per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos.
Visi panaikinti leidimai grąžinami Lietuvos prabavimo rūmams per 15 dienų nuo sprendimo panaikinti leidimą gavimo.
22. Informacija apie ūkio subjektus, kurių veikla susijusi su tauriųjų metalų ir brangakmenių importu ir eksportu, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jų įregistravimo į veiklos registrą ir leidimo išdavimo (taip pat nuo veiklos sustabdymo, sustabdymo panaikinimo arba uždraudimo) pateikiama Muitinės departamentui prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (pagal veiklos registro tvarkytojo ir Muitinės departamento pasirašytą duomenų teikimo sutartį).
V. VEIKLOS SĄLYGOS
23. Ūkio subjektai, užsiimantys komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, privalo vadovautis Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. rugsėjo 3 d. nutarimu Nr. 1077 „Dėl užsienio ūkio subjektų laikinai įvežamų į Lietuvos Respubliką perdirbti tauriųjų metalų ir jų gaminių grąžinimo į užsienį tvarkos, tauriųjų metalų gaminių ir brangakmenių prabavimo, įspaudavimo ir kitų paslaugų tarifų“, šia tvarka, Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių realizavimo, supirkimo, perdirbimo, naudojimo, sandėliavimo, apskaitos, saugojimo ir transportavimo taisyklėmis, taip pat kitais teisės aktais, reglamentuojančiais veiklą, susijusią su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais.
24. Komercinę-ūkinę veiklą, susijusią su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, kontroliuoja ir jos valstybinę priežiūrą vykdo Lietuvos prabavimo rūmai, taip pat ir kitos institucijos pagal savo kompetenciją.
25. Importuojant arba eksportuojant tauriuosius metalus ir brangakmenius, kurie pagal Kombinuotosios prekių nomenklatūros pozicijas 7101.10.00.0, 71.02-71.03, 71.06, 71.08-71.09, 71.10-71.11, 71.12-71.13 (išskyrus 7113.20.00.0), 71.14 (išskyrus 7114.20.00.0), 71.15 (išskyrus 7115.90.90.0), 71.16, 7118.10.10.0 priskiriami šiai prekių grupei, leidimai, o 4 ir 5 punktuose nurodytais atvejais – vienkartiniai leidimai pateikiami muitinės įstaigoms įforminant šias importo, eksporto procedūras: išleidimo laisvai cirkuliuoti, muitinio sandėliavimo, laikinojo įvežimo, laikinojo įvežimo perdirbti, negrąžinamojo eksporto, laikinojo išvežimo, laikinojo išvežimo perdirbti. Tauriųjų metalų ir brangakmenių kokybės kontrolė muitinio įforminimo metu neatliekama.
26. Ūkio subjektai, iki šios tvarkos įsigaliojimo jau įsiregistravę į veiklos registrą ir turintys vieneriems metams išduotus įregistravimo pažymėjimus, dėl persiregistravimo ir naujų leidimų kreipiasi į Lietuvos prabavimo rūmus (Druskininkai, Čiurlionio g. 65, tel.: (8 233) 5 28 15, 5 52 93) ne vėliau kaip prieš 20 dienų iki pažymėjimo galiojimo termino pasibaigimo. Tokiais atvejais muitinės įstaigoms (iki naujų leidimų gavimo) pateikiami įregistravimo pažymėjimai.
_____________
L. e. Lietuvos Respublikos finansų ministro
pareigas 1999 06 04 įsakymu Nr. 146
patvirtintos Ūkio subjektų, užsiimančių
komercine-ūkine veikla, susijusia su
tauriaisiais metalais ir brangakmeniais,
registravimo tvarkos
1 priedas
PRAŠYMAS
įregistruoti ūkio subjektą (filialą) į Lietuvos prabavimo rūmų tvarkomą žinybinį veiklos,
susijusios su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, registrą
Pateiktas Lietuvos prabavimo rūmams............ m............................ d.
1. Ūkio subjekto pavadinimas, įmonės kodas, o fizinių asmenų, dirbančių pagal patentus, asmens kodas, patento Nr., vardas, pavardė
1.1. .................................................................
2. Ūkio subjekto adresas, telefono, fakso numeris
3. Veiklos, susijusios su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, rūšis
4. Ūkio subjekto veiklos rūšis pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių
Prašau įregistruoti ūkio subjektą į Lietuvos prabavimo rūmų tvarkomą registrą ir išduoti (perregistruoti) leidimą __________________________________________________________________________
(numatoma veiklos rūšis: supirkimas, realizavimas, perdirbimas, taisymas, gamyba, naudojimas, importas, eksportas, stomatologinės, lombardų ir kitos paslaugos).
Prie prašymo pridedama:
1) ūkio subjekto įregistravimo pažymėjimo ir įstatų nuorašai, o fizinių asmenų, dirbančių pagal patentus, patento ir paso nuorašai;
2) vadovo patvirtinta pažyma apie turimas matavimo ir apskaitos priemones, reikalingas šiai veiklai vykdyti;
3) naudojamų matavimo priemonių patikros dokumentų kopijos;
4) ūkio subjektų, užsiimančių gamyba, vardoženklio eskizas A4 formato lape ir įspaudas metalinėje plokštelėje (kasmet perregistruojamas).
_____________________________
Vadovo parašas Vardas, pavardė
A. V.
________________________________________________________________________________
PASTABA. Registruojant ūkio subjektų filialus, pateikiami filialo ir ūkio subjekto steigėjos įregistravimo (į įmonių rejestrą) pažymėjimų nuorašai. Prašyme pildomi filialo duomenys, papildomai nurodoma ūkio subjekto steigėjos pavadinimas, kodas.
Dėl vardoženklio perregistravimo pateikiamas prašymas, naujas eskizas (nurodant naują metų šifrą) ir sumokamas perregistravimo mokestis.
_____________
L. e. Lietuvos Respublikos finansų ministro
pareigas 1999 06 04 įsakymu Nr. 146
patvirtintos Ūkio subjektų, užsiimančių
komercine-ūkine veikla, susijusia su
tauriaisiais metalais ir brangakmeniais,
registravimo tvarkos
2 priedas
LEIDIMAS
užsiimti veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais
Nr. .........
1. Ūkio subjekto pavadinimas, fizinio asmens, dirbančio pagal patentą, vardas, pavardė
1.1. ..........................................................................
2. Ūkio subjekto: įmonės kodas arba asmens kodas ir patento Nr.
2.1. ..........................................................................
3. Ūkio subjekto adresas
4. Ūkio subjekto registracijos numeris veiklos registre, įrašymo data
5. Leidimo išdavimo (ir įsigaliojimo) data
6. Leidimo galiojimo sustabdymo data
7. Leidimo galiojimo sustabdymo panaikinimo data
8. Leidimo galiojimo panaikinimo data
9. Leidimo galiojimo laikas neterminuotas (tačiau jis turi būti perregistruojamas kas treji metai)
10. Ūkio subjekto komercinės-ūkinės veiklos, susijusios su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, rūšis
11. Leidimo perregistravimo datos (leidimo 1 priedas).
Leidimą išdavė Lietuvos prabavimo rūmai, Čiurlionio g. 65, Druskininkai.
_____________________________
Vadovo parašas Vardas, pavardė
A. V.
________________________________________________________________________________
Leidimo perregistravimas
Leidimo Nr. ........ 1 priedas
Leidimo perregistravimo data
Faktiškai leidimas perregistruotas
_____________________________
Vadovo parašas Vardas, pavardė
A. V.
Kita leidimo perregistravimo data
Faktiškai leidimas perregistruotas
_____________________________
Vadovo parašas Vardas, pavardė
A. V.
PASTABA. Jei leidimas išduodamas ūkio subjekto filialui, be nurodytų duomenų, leidimo papildomose eilutėse (1.1 ir 2.1) įrašoma ir ūkio subjekto steigėjos pavadinimas, kodas. Išduodant leidimo dublikatą, paliekamas tas pats leidimo ir registracijos numeris.
________________________________________________________________________________
_____________
L. e. Lietuvos Respublikos finansų ministro
pareigas 1999 06 04 įsakymu Nr. 146
patvirtintos Ūkio subjektų, užsiimančių
komercine-ūkine veikla, susijusia su
tauriaisiais metalais ir brangakmeniais,
registravimo tvarkos
2a priedas
VIENKARTINIS LEIDIMAS
laikinai išvežti perdirbti, laikinai įvežti perdirbti, laikinai įvežti, laikinai išvežti tauriuosius metalus ir brangakmenius
Nr.
1. Ūkio subjekto pavadinimas
2. Ūkio subjekto (įmonės) kodas
3. Ūkio subjekto adresas
4. Ūkio subjekto registracijos numeris veiklos registre, įrašymo data
5. Leidimo išdavimo (ir įsigaliojimo) data
6. Leidimo galiojimo terminas
7. Veiklos, susijusios su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, rūšis (nurodoma ir taikoma muitinės procedūra)
8. Įvežamos (išvežamos) produkcijos pavadinimas, kodas, kiekis, vertė, masė, praba
Leidimą išdavė Lietuvos prabavimo rūmai, Čiurlionio g. 65, Druskininkai
_____________________________
Vadovo parašas Vardas, pavardė
A. V.
_____________
PATVIRTINTA
l. e. Lietuvos Respublikos finansų ministro
pareigas 1999 06 04 įsakymu Nr. 146
PRABAVIMO METU LEIDŽIAMO IŠLYDYTI, IŠKIRPTI ARBA PANAUDOTI KITIEMS BANDYMAMS TAURIŲJŲ METALŲ GAMINIŲ KIEKIO NORMOS BEI PANAUDOTŲ TAURIŲJŲ METALŲ GAMINIŲ LAUŽO IR ATLIEKŲ GRĄŽINIMO TVARKA
1. Šioje tvarkoje nustatyta tauriųjų metalų gaminių bei bandinių kiekiai, kurie gali būti paimti kontrolinėms analizėms atlikti prabuojant šiuos gaminius Lietuvos prabavimo rūmuose, taip pat grąžinamų po analizės likusio gaminių laužo bei bandinių likučių normos.
2. Lietuvos prabavimo rūmai, prabuodami tauriųjų metalų gaminius, atlieka kiekvieno gaminio pirminę analizę naudodami gaminio nesuardančius metodus (rentgeno fluorescencinė analizė, prabavimas ant akmens) ir turi teisę papildomai atlikti kontrolinę analizę kuriuo nors pasirinktu analizės metodu.
3. Iš kontrolinei analizei atlikti pateiktos tauriųjų metalų gaminių partijos leidžiama paimti gaminių kiekį, neviršijantį 1 lentelėje nustatytų normų.
Tais atvejais, kai iškyla neaiškumų pirminės analizės metu arba yra nepatenkinami kontrolinės analizės rezultatai, klientui sutikus, gali būti paimtas ir didesnis gaminių kiekis, negu nurodytas 1 lentelėje.
1 lentelė. Tauriųjų metalų gaminių, atrinktų kontrolinei analizei atlikti,
normos
Eil. Nr. |
Gaminių rūšis |
Pateiktų tauriųjų metalų gaminių partijos dydis, vnt. |
Gaminių kiekis, atrenkamas kontrolinei analizei atlikti, vnt. |
1. |
Aukso, platinos grupės metalų gaminiai |
1-14 |
- |
|
|
15-400 |
1 |
|
|
401-1000 |
2 |
|
|
1001 ir daugiau |
2 gaminiai kiekvienam 1000 vienetų |
2. |
Sidabro gaminiai |
1-14 |
- |
|
|
15-400 |
1 |
|
|
401-1000 |
2 |
|
|
1001 ir daugiau |
1 gaminys kiekvienam 1000 vienetų |
4. Iš gaminio, atrinkto kontrolinei analizei atlikti, leidžiama paimti bandinį, kurio masė neviršija 2 lentelėje nustatytų normų. Analizės standartuose bei metodikose nurodytais atvejais, kai analizę būtina pakartoti, iš to paties gaminio paimamas dar vienas bandinys, laikantis tų pačių normų.
2 lentelė. Bandinių, naudojamų vienai kontrolinei analizei atlikti, kiekiai bei jų likučių grąžinimo
normos
Eil. Nr. |
Kontrolinės analizės metodas |
Bandinio masė, g |
Grąžinamų bandinių likučių normos |
|
|
1. |
Aukso cheminė analizė-kupeliavimas |
0,5 |
Grąžinamas visas po analizės likęs bandinio likutis, kuris skaičiuojamas pagal formulę: Mgrąž = (P nust x M band)/1000, kai Mgrąž – grąžinamas po analizės likęs bandinio likutis, g Pnust – nustatyta bandinio praba (analizės rezultatas), Mband – paimto bandinio masė, g |
|
|
2. |
Sidabro cheminė analizė – potenciometrinis titravimas |
0,6 |
Bandinio likutis negrąžinamas (lieka cheminiuose junginiuose) |
|
|
3. |
Platinos ir platinos grupės metalų gravimetrinė analizė |
0,6 |
Grąžinamas visas po analizės likęs bandinio likutis. Skaičiuojamas kaip 1 eilutėje (aukso cheminės analizės – kupeliavimo atveju) |
|
|
4. |
Tauriųjų metalų spektrinė (ICP-AES) analizė, kai lydinio praba ne aukštesnė kaip 980 |
0,3 |
Bandinio likutis negrąžinamas (lieka tirpaluose) |
|
|
5. |
Tauriųjų metalų spektrinė (ICP-AES) analizė, kai lydinio praba aukštesnė kaip 980 |
1,0 |
Bandinio likutis negrąžinamas (lieka tirpaluose) |
|
5. Po kontrolinės analizės klientui grąžinami gaminio likučiai, likę paėmus iš gaminio bandinio kiekį, reikalingą kontrolinei analizei atlikti.
6. Bandinių likučiai, likę po kontrolinės analizės, yra grąžinami pagal 2 lentelėje nustatytas grąžinamų likučių normas (sveriama ne mažesniu kaip ± 0,01 g tikslumu).
7. Atliekant tauriųjų metalų gaminių pirminę analizę naudojant gaminio nesuardančius metodus, leidžiama paimti bandinio kiekį, ne didesnį kaip 0,1 procento gaminio masės. Bandinių likučiai negrąžinami (pereina į atliekas).
8. Atliekant lydinių kontrolinę analizę, bandiniai imami iš kiekvieno lydinio vieneto. Iškerpamo (išgręžiamo) lydinio kiekis gali būti ne didesnis kaip 20 g. Bandinio kiekis, panaudojamas analizei, turi neviršyti 2 lentelėje nustatytų normų. Analizės standartuose bei metodikose nurodytais atvejais, kai analizę būtina pakartoti, iš to paties lydinio paimamas dar vienas bandinys, laikantis tų pačių normų. Po analizės nepanaudoti lydinio likučiai ir bandinių likučiai grąžinami laikantis šios tvarkos 6 punkto reikalavimų.
_____________
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos finansų
ministro 1999 m. birželio 4 d.
įsakymu Nr. 146
(Lietuvos Respublikos finansų
ministro 2004 m. vasario 6 d.
įsakymo Nr. 1K-042 redakcija)
TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ, JŲ GAMINIŲ REALIZAVIMO, SUPIRKIMO, PERDIRBIMO, NAUDOJIMO, SANDĖLIAVIMO, APSKAITOS, SAUGOJIMO IR TRANSPORTAVIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių realizavimo, supirkimo, perdirbimo, naudojimo sandėliavimo, apskaitos, saugojimo ir transportavimo taisyklės (toliau vadinama – taisyklės) reglamentuoja tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių realizavimo, supirkimo, perdirbimo, naudojimo, sandėliavimo, apskaitos, saugojimo ir transportavimo tvarką.
2. Taisyklėse vartojamos sąvokos:
Serijinė gamyba – vienu metu pateikiama prabuoti tos pačios rūšies, tos pačios prabos ir tos pačios sudėties lydinio gaminių daugiau nei 200 vienetų.
Gramas – tauriųjų metalų masės vienetas (sutrumpinimas – g).
Karatas – brangakmenių masės vienetas, lygus 0,2 g (sutrumpinimas – ct).
Eksportas – negrįžtamojo eksporto muitinės procedūra.
Kitos šiose taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymo sąvokas.
3. Lietuvos Respublikoje ūkio subjektai gali verstis komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, tik nustatyta tvarka įsiregistravę Lietuvos prabavimo rūmuose ir turintys nustatytos formos leidimą verstis šia veikla.
4. Komercinė-ūkinė veikla, susijusi su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, apima:
5. Visiems ūkio subjektams, besiverčiantiems komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, veiklos vietose būtina turėti:
5.1. Lietuvos prabavimo rūmuose išduotą leidimą (originalą) arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą leidimo kopiją;
5.3. tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminių realizacijos žiniaraščius, kuriuose turi būti nurodyta realizuotų tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminių pavadinimai, praba, masė, brangakmenių charakteristikos ir pardavimo kaina litais (Lt);
II. TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ, JŲ GAMINIŲ IMPORTAS, EKSPORTAS
6. Ūkio subjektas, importavęs į Lietuvos Respubliką tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminius, per 5 darbo dienas nuo muitinės procedūros – išleisti laisvai cirkuliuoti įforminimo dienos visą importuotų tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminių siuntą, užplombuotą muitinės plomba, kartu su muitinės deklaracijos ir specifikacijos originalais bei ūkio subjekto – importuotojo paraiška (11 priedas) pateikia Lietuvos prabavimo rūmams prabuoti, įspauduoti arba išduoti kokybės pažymėjimą.
7. Ūkio subjektas, ketinantis eksportuoti tauriuosius metalus ir brangakmenius arba jų gaminius, privalo pateikti prašymą ir gauti Lietuvos prabavimo rūmų vienkartinį leidimą eksportuoti tauriuosius metalus ir brangakmenius arba jų gaminius. Ūkio subjektas, ketinantis eksportuoti tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminius, visą planuojamų eksportuoti tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminių siuntą privalo pateikti Lietuvos prabavimo rūmams kartu su prašymu ir paraiška (12 priedas).
8. Vienkartinis leidimas eksportuoti tauriuosius metalus ir brangakmenius arba jų gaminius išduodamas tik ūkio subjektui, įsiregistravusiam į Lietuvos prabavimo rūmuose tvarkomą žinybinį registrą, per 10 darbo dienų nuo tauriųjų metalų ir brangakmenių arba jų gaminių bei šių taisyklių 7 punkte numatytų dokumentų pateikimo Lietuvos prabavimo rūmams dienos.
Vienkartinis leidimas eksportuoti tauriuosius metalus ir brangakmenius arba jų gaminius galioja 10 darbo dienų nuo jo išdavimo dienos.
9. Vienkartinio Lietuvos prabavimo rūmų leidimo eksportuoti tauriuosius metalus ir brangakmenius arba jų gaminius originalas pateikiamas teritorinei muitinei eksporto procedūrai įforminti. Eksportuojant tauriuosius metalus ir brangakmenius arba jų gaminius, neįspauduotus Lietuvos valstybiniu kontroliniu prabavimo ženklu, papildomai privalo būti pateikiamas ir kokybės pažymėjimas.
III. TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ, JŲ GAMINIŲ REALIZAVIMAS
11. Ūkio subjektai, realizuojantys tauriuosius metalus ir brangakmenius, jų gaminius, vadovaujasi Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymu, šiomis taisyklėmis bei kitais teisės aktais.
12. Tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminiuose, skirtuose realizuoti Lietuvos Respublikoje, turi būti įspaustas Lietuvos valstybinis kontrolinis prabavimo ženklas, praba, gamintojo ženklas ir pagaminimo metų šifras.
13. Prie realizuojamų tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminių turi būti pritvirtinta etiketė, kurioje būtų nurodyta tauriojo metalo pavadinimas, gaminio masė ir praba, įtvirtinto brangakmenio pavadinimas, o etiketėje, pritvirtintoje prie tauriųjų metalų gaminių iš kelių rūšių tauriųjų metalų, turi būti nurodyti tauriųjų metalų pavadinimai, jų prabos bei bendra gaminio masė. Etiketėje, pritvirtintoje prie tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminių su deimantais, smaragdais, rubinais, safyrais, perlais ir aleksandritais, turi būti nurodytos ir brangakmenių charakteristikos.
14. Realizuojami taurieji metalai privalo turėti Lietuvos prabavimo rūmuose išduotą kokybės pažymėjimą, nurodantį tauriojo metalo kiekį, masę ir prabą.
15. Tauriųjų metalų ir brangakmenių realizavimo dokumentuose privalo būti nurodytas kokybės pažymėjimo numeris.
16. Realizuojami tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminiai, išvardyti Tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymo 16 straipsnio 4 punkte, privalo turėti prekinio ženklo įspaudą ar atitinkamą etiketę bei sertifikatą, o jų praba turi atitikti šios produkcijos standartų reikalavimus. Sertifikate privalo būti įrašytas tauriojo metalo pavadinimas, masė ir praba. Realizuojant šiuos gaminius be sertifikato, privalomas Lietuvos prabavimo rūmų išduotas kokybės pažymėjimas.
17. Realizuojami medicininės paskirties gaminiai (dantų protezavimo diskai), kurie neteikiami medicinos įstaigoms tiesiai iš juos gaminančių gamyklų, turi būti įspauduoti Lietuvos valstybiniu kontroliniu prabavimo ženklu arba šie gaminiai turi turėti Lietuvos prabavimo rūmų išduotą kokybės pažymėjimą.
18. Neįtvirtinti brangakmeniai (deimantai, smaragdai, rubinai, safyrai, perlai ir aleksandritai) realizuojami su kokybės pažymėjimais. Juose aprašomos kiekvieno brangakmenio charakteristikos:
18.1. jeigu neįtvirtintų deimantų masė 0,47 ct ir didesnė, nurodomos pagrindinės charakteristikos: akmens pavadinimas, masė, matmenys, spalva, švarumas, forma ir briaunų skaičius, proporcijų procentinė tolerancija bei simetrija, poliravimo kokybė ir išbaigtumo laipsnis, intarpų grafinė schema bei liuminescencijos intensyvumas paveikus ultravioletiniais spinduliais (2 priedas);
18.2. jeigu neįtvirtintų deimantų masė mažesnė už 0,47 ct, nurodoma: akmens pavadinimas, masė, matmenys, spalva, švarumas, forma ir briaunų skaičius (3 priedas);
18.3. jeigu neįtvirtintų deimantų, smaragdų, rubinų, safyrų, perlų ir aleksandritų masė 0,25 ct ir didesnė, nurodoma: akmens pavadinimas, masė, matmenys, spalva, švarumas, forma bei briaunų skaičius, simetrija, išbaigtumo laipsnis, absorbavimas (4 priedas);
18.4. kitų spalvotųjų brangakmenių yra nurodoma: akmens pavadinimas, masė, matmenys, spalva, varumas, forma (5 priedas);
19. Realizuojamuose tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminiuose įtvirtinti brangakmeniai (deimantai, smaragdai, rubinai, safyrai, perlai ir aleksandritai) privalo turėti Lietuvos prabavimo rūmų Brangakmenių tyrimo laboratorijos etiketę, kurios pirmoje pusėje yra nurodoma: akmens pavadinimas, forma, masė, spalva, švarumas, o antroje pusėje – tauriojo metalo pavadinimas, praba, bendra juvelyrinio gaminio masė (7 priedas).
21. Gaminiai iš netauriųjų metalų, padengti tauriausiais metalais, taip pat gaminiai, neatitinkantys tauriųjų metalų gaminiams šių taisyklių XI skyriuje keliamų reikalavimų, negali būti realizuojami kaip tauriųjų metalų gaminiai. Realizuojant šiuos gaminius, privaloma užrašyti: „Netauriųjų metalų gaminiai“.
IV. TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ, JŲ GAMINIŲ SUPIRKIMAS
22. Ūkio subjektai gali supirkti tauriuosius metalus ir brangakmenius, jų gaminius, laužą ir atliekas iš juridinių ir fizinių asmenų, tik turėdami Lietuvos prabavimo rūmų leidimą.
23. Supirkimo darbo vietose turi būti:
23.3. superkamų tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių pavyzdiniai kvitų blankai, skirti įforminti supirkimo operacijoms (8 priedas);
24. Supirkimo operacija įforminama užpildant pirminį dokumentą ir įrašant į atitinkamą suvestinį žiniaraštį:
24.1. superkant iš gyventojų arba fizinių asmenų, besiverčiančių individualia veikla (jeigu jie nėra PVM mokėtojai), pildomas kvitas, nurodytas šių taisyklių 23.3 punkte (8 priedas);
V. TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ, JŲ GAMINIŲ ĮKEITIMAS LOMBARDE
26. Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių, laužo įkeitimą lombarduose reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas.
27. Lombarduose gali būti įkeičiami asmeninio naudojimo taurieji metalai ir brangakmeniai, jų gaminiai, laužas, kad būtų užtikrinamas trumpalaikių kreditų, kuriuos lombardai suteikia fiziniams asmenims, grąžinimas.
28. Lombardas, priėmęs įkeičiamus tauriuosius metalus ir brangakmenius, jų gaminius, laužą, privalo išduoti įkaito davėjui įkeitimo dokumentą (bilietą, kvitą ir pan.). Įkaito davėjas privalo pateikti savo tapatybę įrodantį dokumentą su nuotrauka.
29. Įkeitimo dokumentuose privalo būti nurodyta:
30. Pirminiai įkeitimo dokumentai registruojami įkeitimo dokumentų registravimo žurnale sunumeruotais lapais, patvirtintame ūkio subjekto, teikiančio lombardo paslaugas, vadovo parašu ir spaudu, – nurodomi privalomi įkeičiamo turto rekvizitai: pavadinimas, kiekis vienetais, masė gramais, praba, brangakmenio pavadinimas.
31. Lombardai neturi teisės naudoti įkeistų tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių, laužo bei jais disponuoti, išskyrus šių taisyklių 32 punkte nurodytą atvejį.
32. Jeigu per nustatytą terminą lombardui negrąžinama tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių, laužo įkeitimu užtikrinta kredito suma, lombardas turi teisę pasibaigus vieno mėnesio terminui parduoti įkeistus tauriuosius metalus ir brangakmenius, jų gaminius, laužą Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.219 straipsnio 2 ir 5 dalyse, 4.222 ir 4.225 straipsniuose nustatyta tvarka, laikydamasis Tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymo reikalavimų.
33. Pasibaigus nustatytam įkeitimo laikui, neišpirkti taurieji metalai ir brangakmeniai, jų gaminiai, laužas paimami iš materialiai atsakingo darbuotojo pagal paėmimo aktą – nurodama akto numeris ir jo surašymo data, įkeitimo dokumento numeris, tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių, laužo pavadinimas, masė, kiekis, praba, brangakmenio pavadinimas.
VI. TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ PERDIRBIMAS
35. Tauriuosius metalus ir brangakmenius leidžiama perdirbti ūkio subjektams, turintiems Lietuvos prabavimo rūmų išduotą leidimą (toliau – perdirbimo įmonės), perdirbimo technologinius įrengimus ir matavimo priemones tauriųjų metalų ir brangakmenių laužo bei atliekų masei nustatyti.
36. Ūkio subjektai, kurių sandėliuose yra sukauptas ar supirktas tauriųjų metalų ir brangakmenių laužas bei atliekos, gali sudaryti sutartis dėl minėto laužo ir atliekų perdirbimo arba jo realizavimo su tokiais ūkio subjektais, kurie turi leidimus verstis veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais.
VII. TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ NAUDOJIMAS
38. Laikoma, kad taurieji metalai ir brangakmeniai yra naudojami, kai gamyboje arba technologiniame procese (naudojant tauriuosius metalus ir brangakmenius) siekiama gauti kitą pavidalą arba technologinės naudos.
39. Ūkio subjektų, naudojančių tauriuosius metalus ir brangakmenius, veikla apima šių taisyklių 4.1, 4.2, 4.6–4.9 punktuose nurodytas veiklos rūšis.
40. Ūkio subjektai, naudojantys tauriuosius metalus ir brangakmenius versdamiesi šių taisyklių 39 punkte nurodytomis veiklos rūšimis, privalo turėti technologinius įrengimus, įtaisus ir prietaisus numatytam gamybos procesui atlikti ir įmonės vadovas turi būti patvirtinęs tauriųjų metalų ir brangakmenių sunaudojimo normas.
41. Ūkio subjektai, kurių veikla susijusi su medicininės paskirties tauriųjų metalų gaminių (dantų protezų, karūnėlių lydmetalio, amalgamų ir kt.) gamyba, privalo naudoti tauriuosius metalus, atitinkančius tauriųjų metalų lydinių standartus. Dantų techninės produkcijos gaminiai – aukso diskai naudojami 900, 916 prabos, o apkabėlių, lydmetalio ir kitų detalių – 750 prabos. Liejimo būdu gaminami dantų protezai negali būti gaminami iš žemesnės negu 650 prabos aukso ir žemesnės nei 750 prabos aukso ir platinos grupės metalų lydinių, atitinkančių tarptautinius standartus ir aprobuotų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (suderinus su Lietuvos prabavimo rūmais).
42. Gamybai sunaudojamų tauriųjų metalų ir brangakmenių normos nustatomos pagal grynąją tauriojo metalo masę (gramais), o brangakmenių – (karatais) vienam arba tūkstančiui produkcijos vienetų.
43. Ūkio subjektai, kurių veikla susijusi su tauriųjų metalų ir brangakmenių naudojimu, privalo:
43.1. druskų ir rūgščių, kurių sudėtyje yra tauriųjų metalų, sunaudojimo normas tvirtinti pagal sunaudotų druskų ir rūgščių masę, išskyrus atvejus, kai druskos ir rūgštys naudojamos galvaniniuose procesuose. Galvaniniuose procesuose elektrolito, turinčio tauriųjų metalų, sunaudojimo norma nustatoma pagal grynąją tauriojo metalo masę;
43.2. panaudotus gamyboje tauriuosius metalus ir brangakmenius nurašyti pagal faktinį jų sunaudojimą neviršijant patvirtintų sunaudojimo normų;
VIII. TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ, JŲ GAMINIŲ LAIKYMAS
44. Laikymo vietose, gamybos procese ir verčiantis komercine-ūkine veikla visi taurieji metalai ir brangakmeniai bei jų gaminiai turi būti surūšiuoti ir pasverti. Svarstyklės turi turėti galiojantį patikros liudijimą.
45. Taurieji metalai ir brangakmeniai bei jų gaminiai sveriami svarstyklėmis, kurių paklaida priklausomai nuo sveriamos masės yra leidžiama tokia:
iki 1,0 kg – 0,03 g,
nuo daugiau kaip 1 kg iki 10 kg – 0,1 g,
nuo daugiau kaip 10 kg iki 20 kg – 0,2 g,
nuo daugiau kaip 20 kg iki 50 kg – 0,5 g,
daugiau kaip 50 kg – ne daugiau kaip 0,001 procento sveriamos masės.
47. Draudžiama ūkio subjekto veiklos vietose (bet kokios paskirties patalpose) laikyti tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminius, įskaitant asmeninius ūkio subjekto atstovų (savininkų, darbuotojų ir pan.) daiktus, be Lietuvos valstybinio kontrolinio prabavimo ženklo arba kokybės pažymėjimo, išskyrus šių taisyklių 48 punkte numatytas išimtis.
48. Tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminius be Lietuvos valstybinio kontrolinio prabavimo ženklo leidžiama laikyti:
48.1. ūkio subjektams, gaminantiems tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminius, – per vieną paskutinę darbo savaitę (septynias paskutines kalendorines dienas) pagamintą savo produkciją ir tik gamybos patalpose (dirbtuvėse);
48.2. ūkio subjektams, teikiantiems lombardo paslaugas, – tik saugyklose ar seifuose ir tik šiuos gaminius:
48.2.1. įkeistus pagal pasibaigusias įkeitimo sutartis ar joms prilyginamus kitus juridinę galią turinčius dokumentus, bet ne ilgiau kaip mėnesį po įkeitimo sutarties pasibaigimo;
IX. TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ, JŲ GAMINIŲ APSKAITA
49. Ūkio subjektai privalo apskaityti tauriuosius metalus ir brangakmenius bei jų gaminius nurodydami tauriojo metalo pavadinimą, prabą, gaminio pavadinimą, vienetus ir masę. Brangakmenius: deimantus, smaragdus, rubinus, safyrus, perlus ir aleksandritus privalo apskaityti pagal brangakmenių pavadinimą, charakteristikas (neįtvirtintų brangakmenių – pagal kokybės pažymėjimus, o įtvirtintų brangakmenių – pagal prie gaminių pritvirtintas etiketes), vienetus ir masę.
50. Ūkio subjektai, įformindami tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių ūkines operacijas, apskaitos dokumentuose, be kitų teisės aktuose reikalaujamų rekvizitų, nurodo metalo rūšį, gaminio pavadinimą, prabą, vienetus, masę, brangakmenių charakteristikas.
51. Įmonėse vidaus apskaita turi būti organizuojama taip, kad kiekviena operacija, atliekama su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, jų gaminiais būtų užfiksuota apskaitos dokumentuose.
X. TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ, JŲ GAMINIŲ TRANSPORTAVIMAS
XI. TECHNINIAI REIKALAVIMAI TAURIŲJŲ METALŲ GAMINIAMS
PIRMASIS SKIRSNIS
NETAURIŲJŲ METALŲ NAUDOJIMAS TAURIŲJŲ METALŲ GAMINIUOSE
54. Draudžiama naudoti detales, pagamintas iš netauriųjų metalų, išskyrus tuos atvejus, kai naudoti tauriuosius metalus yra neįmanoma dėl techninių kliūčių, šiuose tauriųjų metalų gaminiuose:
55. Netauriųjų metalų detalės, kur įmanoma, turi būti pažymėtos (įspauduotos ar išgraviruotos) ženklu „METAL“ arba „MET“. Kur tai padaryti neįmanoma, jų spalva turi aiškiai skirtis nuo tauriųjų metalų. Šie reikalavimai netaikomi laikrodžių mechanizmams. Netaurieji metalai negali būti naudojami gaminiui sustiprinti ir jo masei padidinti.
ANTRASIS SKIRSNIS
GAMINIAI, SUSIDEDANTYS IŠ SKIRTINGŲ TAURIŲJŲ METALŲ LYDINIŲ
57. Tauriųjų metalų gaminiai gali būti padengti lydiniu, kurio praba ne mažesnė už dengiamo gaminio prabą, arba tauresniu nei dengiamas gaminys tauriuoju metalu. Tauriųjų metalų taurumo eilė nurodyta šių taisyklių 65 punkte.
59. Padengti tauriųjų metalų gaminiai, atitinkantys šių taisyklių 57 punkto reikalavimus, Lietuvos prabavimo rūmuose įspauduojami ta praba, kurią atitinka gaminys be padengimo.
60. Lydmetalis tauriųjų metalų gaminiuose gali būti naudojamas tik detalėms sujungti. Lydmetalis turi atitikti tą pačią prabą, kaip ir tauriųjų metalų gaminys (išskyrus sidabrą, kuriam sujungti lydmetalis naudojamas žemesnės prabos).
61. Tauriųjų metalų gaminiai, susidedantys iš kelių to paties tauriojo metalo lydinių, Lietuvos prabavimo rūmuose įspauduojami pagal žemiausios prabos gaminyje esančio lydinio prabą.
62. Gaminiai, susidedantys iš skirtingų tauriųjų metalų lydinių, kurių spalva aiškiai skiriasi, Lietuvos prabavimo rūmuose įspauduojami ant atitinkamų tauriųjų metalų lydinių atitinkamais tauriųjų metalų įspaudais. Jeigu dėl techninių kliūčių negalima paženklinti kiekvieno lydinio, to lydinio prabą nurodantis įspaudas uždedamas ant kito tauriojo metalo gaminyje esančio lydinio.
63. Smulkių gaminio detalių, tokių kaip brangakmenių įtvirtinimai, ženklinti nebūtina šiais atvejais:
64. Gaminiai, susidedantys iš skirtingų tauriųjų metalų lydinių, kurių spalva nesiskiria, Lietuvos prabavimo rūmuose įspauduojami žemiausia tauriojo metalo lydinio praba.
XII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių
realizavimo, supirkimo, perdirbimo,
naudojimo, sandėliavimo, apskaitos,
saugojimo ir transportavimo taisyklių
1 priedas
(Tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminių kokybės pažymėjimo forma)
VALSTYBĖS ĮMONĖ LIETUVOS PRABAVIMO RŪMAI
TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ GAMINIŲ
KOKYBĖS PAŽYMĖJIMAS Nr.
(išdavimo data)
Vilnius
Išduotas ___________________________________________________________________
(įmonės pavadinimas, kodas arba asmens kodas ir individualios veiklos dokumento Nr., vardas ir pavardė, įregistravimo Lietuvos prabavimo rūmų registre numeris)
________________________________________________________________________________
(adresas)
Šiuo pažymėjimu patvirtinamos tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminių charakteristikos:
Gaminio pavadinimas |
Brangakmenio aprašymas ir charakteristika |
Metalas |
Praba |
Kiekis, vnt. |
Bendra masė, g, karatais |
Iš viso:
Pastabos:
_______________________________________________ ____________________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
A.V.
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių
realizavimo, supirkimo, perdirbimo,
naudojimo, sandėliavimo, apskaitos,
saugojimo ir transportavimo taisyklių
2 priedas
(Deimanto kokybės pažymėjimo forma)
VALSTYBĖS ĮMONĖ LIETUVOS PRABAVIMO RŪMAI
DEIMANTO KOKYBĖS PAŽYMĖJIMAS
/DIAMOND REPORT N° D-
(data/date)
Vilnius
Valstybės įmonė/State enterprise Lietuvos prabavimo rūmai, kodas/code 5203532,
adresas/address: M.K. Čiurlionio g. 65, 66164 Druskininkai, pažymi/certifies:
Masė/Weight
Matmenys/Measurements
Spalva/Colour
Švarumas/Cleanness
Forma ir briaunų skaičius/Shape and cut
Proporcijos/Proportions
Aukštis/Height
Aikštelė/Table
Akmens apimtis/Girdle
Išbaigtumo laipsnis/Finish
Poliravimas/Polish
Simetrija/Symmetry
UV liuminescensija/UV fluorescence
Pastabos/Comments
Šio deimanto (brilianto) ekspertizė atlikta naudojant vizualinį tyrimą per 10x achromatinę lupą, etaloninę spalvų skalę, UV lempą. Ekspertizė nenurodo deimanto piniginės vertės. Tik šis originalas su parašu ir antspaudu yra galiojantis dokumentas.
|
Už šio pažymėjimo suklastojimą baudžia ma Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
The diamond report is based on grading with the ten-power aplantic and achromatic lens and on colour comparison with the master colour diamonds. |
The report does not make any statement with respect to the monetary value of the diamond. Only the original report with the signature and embossed stamp is a valid identification document. Misuse of this document will be prosecuted according to the Lithuanian Republic law. |
(Pareigos/post) (Parašas/ Signature) (Vardas/name, pavardė/surname)
A.V. /Seal
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių
realizavimo, supirkimo, perdirbimo,
naudojimo, sandėliavimo, apskaitos,
saugojimo ir transportavimo taisyklių
3 priedas
(Deimanto kokybės pažymėjimo forma)
VALSTYBĖS ĮMONĖ LIETUVOS PRABAVIMO RŪMAI
DEIMANTO KOKYBĖS PAŽYMĖJIMAS
/ DIAMOND REPORT N° D-
(data/date)
Vilnius
Valstybės įmonė/State enterprise Lietuvos prabavimo rūmai, kodas/code 5203532,
adresas/address: M.K. Čiurlionio g. 65, 66164 Druskininkai, pažymi/certifies:
Masė/Weight
Matmenys/Measurements
Spalva/Colour
Švarumas/Cleanness
Forma ir briaunų skaičius/Shape and cut
Pastabos/Comments
Šio deimanto (brilianto) ekspertizė atlikta naudojant vizualinį tyrimą per 10x achromatinę lupą, etaloninę spalvų skalę, UV lempą. Ekspertizė nenurodo deimanto piniginės vertės. Tik šis originalas su parašu ir antspaudu yra galiojantis dokumentas. |
Už šio pažymėjimo suklastojimą baudžiama Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
The diamond report is based on grading with the ten-power aplantic and achromatic lens and on colour comparison with the master colour diamonds. |
The report does not make any statement with respect to the monetary value of the diamond. Only the original report with the signature and embossed stamp is a valid identification document. Misuse of this document will be prosecuted according to the Lithuanian Republic law. |
(Pareigos/post) (Parašas/ Signature) (Vardas/name, pavardė/surname)
A.V. /Seal
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių
realizavimo, supirkimo, perdirbimo,
naudojimo, sandėliavimo, apskaitos,
saugojimo ir transportavimo taisyklių
4 priedas
(Kokybės pažymėjimo forma)
VALSTYBĖS ĮMONĖ LIETUVOS PRABAVIMO RŪMAI
KOKYBĖS PAŽYMĖJIMAS / REPORT N°
(data/date)
Vilnius
Valstybės įmonė/State enterprise Lietuvos prabavimo rūmai, kodas/code 5203532,
adresas/address: M.K. Čiurlionio g. 65, 66164 Druskininkai, pažymi/certifies:
Akmuo/Gemstone
Masė/Weight
Matmenys/Measurements
Spalva/Colour
Švarumas/Cleanness
Forma ir briaunų skaičius/Shape and cut
Simetrija ir išbaigtumo laipsnis/Simmetry and finish
Absorbavimas/Absorbtion
Pastabos/Comments
Šio brangakmenio ekspertizė atlikta naudojant vizualinį tyrimą per 10x achromatinę lupą, GIA etaloninę spalvų knygą. Ekspertizė nenurodo brangakmenio piniginės vertės. Tik šis originalas su parašu ir antspaudu yra galiojantis dokumentas. |
Už šio pažymėjimo suklastojimą baudžiama Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
The gemstone report is based on grading with the ten-power aplantic and achromatic lens and on GIA colour book. |
The report does not make any statement with respect to the monetary value of the gemstone. Only the original report with the signature and embossed stamp is a valid identification document. Misuse of this document will be prosecuted according to the Lithuanian Republic law. |
(Pareigos/post) (Parašas/ Signature) (Vardas/name, pavardė/surname)
A.V. /Seal
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių
realizavimo, supirkimo, perdirbimo,
naudojimo, sandėliavimo, apskaitos,
saugojimo ir transportavimo taisyklių
5 priedas
(Kokybės pažymėjimo forma)
VALSTYBĖS ĮMONĖ LIETUVOS PRABAVIMO RŪMAI
KOKYBĖS PAŽYMĖJIMAS / REPORT Nr.
(data/date)
Vilnius
Valstybės įmonė/State enterprise Lietuvos prabavimo rūmai, kodas/code 5203532,
adresas/address: M.K. Čiurlionio g. 65, 66164 Druskininkai, pažymi/certifies:
Akmuo/Gemstone
Masė/Weight
Matmenys/Measurements
Spalva/Colour
Švarumas/Cleanness
Forma/Shape
Pastabos/Comments
(Pareigos/post) (Parašas/ Signature) (Vardas/name, pavardė/surname)
A.V. /Seal
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių
realizavimo, supirkimo, perdirbimo,
naudojimo, sandėliavimo, apskaitos,
saugojimo ir transportavimo taisyklių
6 priedas
(Brangakmenių žaliavos ir deimantų laužo kokybės pažymėjimo forma)
VALSTYBĖS ĮMONĖ LIETUVOS PRABAVIMO RŪMAI
BRANGAKMENIŲ ŽALIAVOS IR DEIMANTŲ LAUŽO KOKYBĖS
PAŽYMĖJIMAS NR./RAW MATERIAL REPORT N°
(data/date)
Vilnius
Valstybės įmonė/State enterprise Lietuvos prabavimo rūmai, kodas/code 5203532,
adresas/address: M.K. Čiurlionio g. 65, 66164 Druskininkai, pažymi/certifies:
Akmuo/Gemstone
Masė/Weight
Spalva/Colour
Pastabos/Comments
(Pareigos/post) (Parašas/ Signature) (Vardas/name, pavardė/surname)
A.V. /Seal
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių
realizavimo, supirkimo, perdirbimo,
naudojimo, sandėliavimo, apskaitos,
saugojimo ir transportavimo taisyklių
7 priedas
(Etiketės forma)
Pirmoji pusė |
Antroji pusė |
|
|
o |
o |
o |
o |
Akmuo |
Nr. AA 001256 |
Nr. AA 001256 |
Nr. AA 560012 |
Forma |
Taurusis metalas Au |
Taurusis metalas Ag |
Taurusis metalas Pt |
Masė, ct |
Praba |
Praba |
Praba |
Spalva |
Bendra juvelyrinio |
Bendra juvelyrinio |
Bendra juvelyrinio |
Švarumas |
gaminio masė, g |
gaminio masė, g |
gaminio masė, g |
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių
realizavimo, supirkimo, perdirbimo,
naudojimo, sandėliavimo, apskaitos,
saugojimo ir transportavimo taisyklių
8 priedas
(Superkamų tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių kvito forma)
SUPERKAMŲ TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ, JŲ GAMINIŲ
KVITAS
20 Nr. .............
Ūkio subjekto (supirkėjo) pavadinimas _________________________________________________
Adresas _________________________________________________________________________
Pirkta iš piliečių ar fizinių asmenų, besiverčiančių individualia veikla
______________________________________________________________________
(vardas, pavardė)
Adresas _________________________________________________________________________
Pasas ______________ Nr. ______________ , asmens kodas_________________ ,
individualios veiklos dokumento Nr. _____________
Eil. Nr. |
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių pavadinimas |
Praba, akmens charakteristika |
Kiekis, vnt. |
Bendra masė, g |
Masė, g, karatais |
Kaina pagal kainininką, Lt |
Suma Lt, |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
Vertybes gavau:
________________________________ ____________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
Su įkainiais sutinku, pinigų sumą __________________________________________ gavau:
(žodžiais)
________________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių
realizavimo, supirkimo, perdirbimo,
naudojimo, sandėliavimo, apskaitos,
saugojimo ir transportavimo taisyklių
9 priedas
(Superkamų tauriųjų metalų, jų gaminių suvestinis žiniaraščio forma)
_______________________________________________
(ūkio subjekto pavadinimas)
SUPERKAMŲ TAURIŲJŲ METALŲ, JŲ GAMINIŲ SUVESTINIS ŽINIARAŠTIS
20 Nr. .............
(sudarymo vieta)
Už laikotarpį nuo __________________ iki _____________________________________________
Eil. |
Kvito |
Data |
Tauriųjų metalų, |
Praba |
Kiekis, vnt. |
Masė, g |
|
Suma, Lt |
Nr. |
Nr. |
|
jų gaminių |
|
|
bendra |
gryna |
|
|
|
|
pavadinimas |
|
|
|
|
|
Iš viso:
Žiniaraštį surašė ir gaminius perdavė:
________________________________ ____________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
(data)
Gaminius priėmė:
_______________________________________________ ____________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
(data)
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių
realizavimo, supirkimo, perdirbimo,
naudojimo, sandėliavimo, apskaitos,
saugojimo ir transportavimo taisyklių
10 priedas
(Superkamų brangakmenių, jų gaminių suvestinio žiniaraščio forma)
_______________________________________________
(ūkio subjekto pavadinimas)
SUPERKAMŲ BRANGAKMENIŲ, JŲ GAMINIŲ SUVESTINIS ŽINIARAŠTIS
20 Nr. .............
(sudarymo vieta)
Už laikotarpį nuo ____________________ iki ___________________________________________
Eil. |
Kvito |
Data |
Brangakmenių pavadi |
Brangakmenių |
Kiekis, |
Masė, |
Suma, Lt |
Nr. |
Nr. |
|
nimas, aprašymas |
charakteristika |
vnt. |
karatais |
|
Iš viso:
Žiniaraštį surašė ir gaminius perdavė:
________________________________ ____________________________
(perdavusiojo pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
(data)
Gaminius priėmė:
________________________________ ____________________________
(perėmusiojo pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
(data)
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių
realizavimo, supirkimo, perdirbimo,
naudojimo, sandėliavimo, apskaitos,
saugojimo ir transportavimo taisyklių
11 priedas
(Importuotojo paraiškos forma)
__________________________________________
(importuotojo pavadinimas)
____________________________________________________
(importuotojo duomenys)
______________
(adresatas)
PARAIŠKA
DĖL TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ BEI JŲ GAMINIŲ (VERTYBIŲ) PRABAVIMO, ĮSPAUDAVIMO IR KITŲ PASLAUGŲ
20___ m. ____ d.
Prašome priimti iš: |
|
Adresas: |
|
Auksas Sidabras Platina Paladis Metalas
Prabavimas Kokybės pažymėj Svėrimas Etikečių tvirt.
Brangakm. eksp.
Eil. Nr. |
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių pavadinimas |
Kiekis pagal muitinės deklaraciją/specifikaciją (vnt.) |
Masė pagal muitinės deklaraciją/ specifikaciją (g, ct) |
Deklaruojama praba |
Netauriųjų metalų detalių masė (g) |
Muitinės deklaracijos Nr. ir data |
PASTABOS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
|
|
|
Vertybes pateikti ir atsiimti įgalioju ________________________________ .
(vardas ir pavardė, asmens kodas)
Tvirtinu įgaliotojo asmens parašą .
(įgaliotojo asmens parašas)
________________________________ ____________________________
(vadovo pareigų pavadinimas) A.V. (parašas) (vardas ir pavardė)
Vyriausiasis buhalteris ____
(parašas) (vardas ir pavardė)
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių
realizavimo, supirkimo, perdirbimo,
naudojimo, sandėliavimo, apskaitos,
saugojimo ir transportavimo taisyklių
12 priedas
(Eksportuotojo paraiškos forma)
__________________________________________
(eksportuotojo pavadinimas)
_____________________________________________________
(eksportuotojo duomenys)
______________
(adresatas)
PARAIŠKA
DĖL TAURIŲJŲ METALŲ IR BRANGAKMENIŲ BEI JŲ GAMINIŲ (VERTYBIŲ) VIENKARTINIO LEIDIMO
20___ m. ____ d.
Prašome priimti iš: |
|
Adresas: |
|
Auksas Sidabras Platina Paladis Metalas
Ser. g-ba Ind. g-ba Importas Brangakm.eksp. Skubus užsakymas
Eil. Nr. |
Tauriųjų metalų, brangakmenių bei jų gaminių pavadinimas |
Kiekis (vnt.) |
Masė (g, ct) |
Deklaruojama praba |
Netauriųjų metalų detalių masė (g) |
Planuojama eksporto šalis ir data |
PASTABOS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
|
|
|
Vertybes pateikti ir atsiimti įgalioju .
(vardas ir pavardė, asmens kodas)
Tvirtinu įgaliotojo asmens parašą .
(įgaliotojo asmens parašas)
________________________________ ____________________________
(vadovo pareigų pavadinimas) A.V. (parašas) (vardas ir pavardė)
Vyriausiasis buhalteris ____________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
______________
Papildyta priedu:
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Įsakymas
Nr. 1K-042, 2004-02-06, Žin., 2004, Nr. 26-823 (2004-02-19), i. k. 1042050ISAK001K-042
Dėl finansų ministro 1999 m. birželio 4 d. įsakymo Nr. 146 "Dėl Ūkio subjektų, užsiimančių komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, veiklos reglamentavimo" pakeitimo