Suvestinė redakcija nuo 2014-11-01 iki 2016-06-10

 

Nutarimas paskelbtas: Žin. 2004, Nr. 58-2048, i. k. 1041100NUTA00000438

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL IMPORTUOJAMŲ PREKIŲ NEAPMOKESTINIMO IMPORTO PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESČIU

 

2004 m. balandžio 16 d. Nr. 438

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 35-1271; 2004, Nr. 17-505) 40 straipsnio 2 dalimi ir įgyvendindama 1983 m. kovo 28 d. Tarybos direktyvos 83/181/EEB dėl Direktyvos 77/388/EEB 14 straipsnio 1 dalies taikymo atleidžiant galutinį tam tikrų prekių importą nuo pridėtinės vertės mokesčio (su paskutiniais pakeitimais, padarytais 1989 m. kovo 7 d. Komisijos direktyva 89/219/EEB) nuostatas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Importuojamų prekių neapmokestinimo importo pridėtinės vertės mokesčiu taisykles (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 12 d. nutarimą Nr. 868 „Dėl importuojamų prekių neapmokestinimo importo pridėtinės vertės mokesčiu ir akcizais“ (Žin., 2002, Nr. 60-2431);

2.2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. spalio 7 d. nutarimą Nr. 1224 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 12 d. nutarimo Nr. 868 „Dėl importuojamų prekių neapmokestinimo importo pridėtinės vertės mokesčiu ir akcizais“ pakeitimo“ (Žin., 2003, Nr. 95-4285).

3. Šis nutarimas įsigalioja nuo 2004 m. gegužės 1 dienos.

 

 

MINISTRĄ PIRMININKĄ

PAVADUOJANTIS ŪKIO MINISTRAS,

PAVADUOJANTIS FINANSŲ MINISTRĄ                                                          PETRAS ČĖSNA

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. balandžio 16 d. nutarimu Nr. 438

 

IMPORTUOJAMŲ PREKIŲ NEAPMOKESTINIMO IMPORTO PRIDĖTINĖS VERTĖS

MOKESČIU TAISYKLĖS

 

1. Importuojamų prekių neapmokestinimo importo pridėtinės vertės mokesčiu taisyklės (toliau vadinama – šios Taisyklės) nustato, kokia tvarka taikomos Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 35-1271; 2004, Nr. 17-505) 40 straipsnio 1 dalyje, išskyrus 10 ir 24 punktus, nustatytos pridėtinės vertės mokesčio (toliau vadinama – PVM) lengvatos Lietuvos Respublikoje importuojamoms prekėms.

2. Šiose Taisyklėse vartojama sąvoka „asmeniniai daiktai“ – daiktai, fizinio asmens naudojami asmeniniams ir jo namų ūkio poreikiams tenkinti (asmeninio naudojimo reikmenys, patalynė, baldai, įranga ir panašūs daiktai, dviračiai, motociklai, asmeninio naudojimo transporto priemonės ir jų priekabos, automobilių priekabos-nameliai, vandens transporto priemonės, skirtos pramogoms arba sportui, asmeninio naudojimo orlaiviai, maisto produktai, jeigu jų kiekis atitinka įprastines fizinio asmens ir jo šeimos reikmes, naminiai ir jojamieji gyvūnai), jeigu jie pagal paskirtį, kiekį ir kitas aplinkybes akivaizdžiai neskirti parduoti ar naudoti ekonominėje veikloje. Nešiojamieji taikomosios dailės ir laisvųjų menų įrankiai, kuriuos asmenys naudoja prekybos ar profesinėje veikloje, taip pat laikomi asmeniniais daiktais.

Kitos šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatyme (toliau vadinama – Pridėtinės vertės mokesčio įstatymas).

3. Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 2-4, 6, 8, 9, 11-17, 20, 22, 23 ir 25 punktuose nustatytos importo PVM lengvatos taikomos ta pačia tvarka ir tomis pačiomis sąlygomis kaip ir šių prekių, jeigu jos būtų importuojamos į Europos Bendrijų muitų teritoriją, atleidimas nuo importo muitų, kaip nustatyta 1983 m. kovo 28 d. Tarybos reglamente 918/83/EEB, nustatančiame Bendrijos atleidimo nuo muito mokesčio sistemą (toliau vadinama – Tarybos reglamentas).

4. Taikant importo PVM lengvatą, nustatytą Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 1 punkte, importo PVM neapmokestinami fizinio asmens, gyvenusio už Europos Bendrijų teritorijos ne trumpiau kaip 12 paskutinių mėnesių, keičiančio nuolatinę gyvenamąją vietą ir persikeliančio iš ne Europos Bendrijų valstybės į Lietuvos Respubliką, asmeniniai daiktai.

5. Šių Taisyklių 4 punkte nurodyti asmeniniai daiktai turi atitikti Tarybos reglamento 3 straipsnio a ir b punktuose nustatytus reikalavimus.

6. Importuojant šių Taisyklių 4 punkte nurodytus asmeninius daiktus, PVM lengvata netaikoma:

6.1. etilo alkoholiui ir alkoholiniams gėrimams, kaip šios sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos akcizų įstatyme (Žin., 2001, Nr. 98-3482; 2004, Nr. 26-802);

6.2. apdorotam tabakui, kaip ši sąvoka apibrėžta Lietuvos Respublikos akcizų įstatyme;

6.3. daiktams, naudojamiems šių Taisyklių 4 punkte nurodytų asmenų prekybinėje ar profesinėje veikloje, išskyrus nešiojamuosius taikomosios dailės ir laisvųjų menų įrankius;

6.4. komercinėms transporto priemonėms, taip pat transporto priemonėms, kurias šių Taisyklių 4 punkte nurodyti asmenys naudoja tiek asmeniniais, tiek komerciniais tikslais.

7. Keičiantis gyvenamąją vietą fizinis asmuo, nurodytas šių Taisyklių 4 punkte, muitinės įstaigai turi pateikti dokumentus, įrodančius, kad ne trumpiau kaip 12 paskutinių mėnesių jis gyveno už Europos Bendrijų teritorijos, ir Vidaus reikalų ministerijos išduotą leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, o jeigu minėto leidimo nereikia, – dokumentus, įrodančius, kad ne trumpiau kaip 12 paskutinių mėnesių jis gyveno už Europos Bendrijų teritorijos.

8. Asmeniniai daiktai, atitinkantys šių Taisyklių 4-6 punktuose nustatytus reikalavimus, turi būti importuojami (visi iš karto arba keliomis atskiromis siuntomis) per 12 mėnesių nuo šių Taisyklių 7 punkte nurodyto leidimo gavimo dienos, o jeigu tokio leidimo nereikia, – per 12 mėnesių nuo pirmos importuojamų daiktų siuntos išleidimo į laisvą apyvartą dienos. Atsižvelgiant į ypatingas aplinkybes, šis 12 mėnesių laikotarpis muitinės įstaigos sprendimu gali būti pratęstas.

9. Šių Taisyklių 8 punkte nustatyti reikalavimai netaikomi tuo atveju, kai fizinis asmuo importuoja Lietuvos Respublikoje asmeninius daiktus dar neturėdamas nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, tačiau ketina Lietuvos Respublikoje apsigyventi per 6 mėnesius nuo pirmos importuojamų daiktų siuntos išleidimo į laisvą apyvartą dienos. Šiuo atveju muitinės įstaiga turi teisę pareikalauti pateikti garantiją, užtikrinančią mokestinės prievolės įvykdymą.

10. Jeigu asmuo atlygintinai ar neatlygintinai perleidžia kitam asmeniui (nuosavybėn ar laikinai naudoti) šių Taisyklių 4–6 punktuose nustatytus reikalavimus atitinkančius asmeninius daiktus, kuriems buvo pritaikyta importo PVM lengvata, nepraėjus 12 mėnesių nuo muitinės deklaracijos pateikimo dienos, jis privalo per 5 dienas nuo šiame punkte nurodytų aplinkybių susidarymo informuoti muitinės įstaigą, kurioje buvo įforminta išleidimo į laisvą apyvartą muitinės procedūra, apie minėtų aplinkybių atsiradimą ir sumokėti į minėtos muitinės įstaigos sąskaitą importo PVM už šiame punkte nurodytus asmeninius daiktus, taikydamas PVM tarifą, galiojusį minimų aplinkybių atsiradimo dieną. Valstybinė mokesčių inspekcija, nustačiusi šiame punkte nurodytas aplinkybes, per 5 darbo dienas informuoja apie tai muitinės įstaigą, kuri nesumokėtas importo PVM ir delspinigių sumas išieško įstatymų nustatyta tvarka. Šiame punkte nurodytu laiku nesumokėjus importo PVM, skaičiuojami delspinigiai įstatymų nustatyta tvarka.

11. Importo PVM lengvata taikoma ir fizinio asmens Lietuvos Respublikoje importuojamiems asmeniniams daiktams, atitinkantiems šių Taisyklių 4–6 punktuose nustatytus reikalavimus, jeigu šis fizinis asmuo dėl su darbo veikla susijusių aplinkybių persikelia iš ne Europos Bendrijų valstybės į Lietuvos Respubliką ir nors persikėlimo metu dar neturi nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, tačiau po kurio laiko ketina joje apsigyventi. Šiuo atveju muitinės įstaiga turi teisę pareikalauti pateikti garantiją, užtikrinančią mokestinės prievolės įvykdymą. Nuolatinę gyvenamąją vietą keičiantis fizinis asmuo, nurodytas šiame punkte, muitinės įstaigai turi pateikti dokumentus, įrodančius aplinkybes, dėl kurių jis persikelia į Lietuvos Respubliką. Šiame punkte nurodyti asmeniniai daiktai turi būti importuojami (visi vienu metu arba keliomis atskiromis siuntomis) per 12 mėnesių nuo pirmos importuojamų daiktų siuntos išleidimo į laisvą apyvartą dienos. Atsižvelgiant į ypatingas aplinkybes, šis 12 mėnesių laikotarpis muitinės įstaigos sprendimu gali būti pratęstas. Tuo atveju, jeigu fizinis asmuo atlygintinai ar neatlygintinai perleidžia šiame punkte nurodytus daiktus, kuriems buvo pritaikyta importo PVM lengvata, kitam asmeniui (nuosavybėn ar laikinai naudoti), nepraėjus 12 mėnesių nuo apsigyvenimo Lietuvos Respublikoje dienos, jis privalo apie šias aplinkybes informuoti muitinės įstaigą ir sumokėti importo PVM šių Taisyklių 10 punkte nustatyta tvarka.

12. Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 5 punkte nustatyta importo PVM lengvata taikoma ta pačia tvarka ir tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir šių prekių, jeigu jos būtų importuojamos į Europos Bendrijų muitų teritoriją, atleidimas nuo importo muitų, kaip nustatyta Tarybos reglamente. Importo PVM taip pat neapmokestinami grynaveisliai arkliai iki 6 mėnesių, kuriuos už Europos Bendrijos teritorijos atsivedė kumelė, sukergta Europos Bendrijų teritorijoje ir po to laikinai išvežta kumeliuotis už Europos Bendrijų teritorijos. Importo PVM lengvata taikoma tik tiems šiame punkte nurodytiems arkliams, kurie importuojami paties šiame punkte nurodytos kumelės savininko arba jo vardu kito asmens. Importuojant šiuos arklius, muitinės įstaigai turi būti pateiktas kergimo (sėklinimo) pažymėjimas ir kilmę įrodantis dokumentas, išduotas kompetentingos institucijos.

13. Taikant importo PVM lengvatą, nustatytą Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 7 punkte, importo PVM neapmokestinami:

13.1. specialiai parengti ir skirti laboratoriniams tyrimams gyvūnai, nemokamai gaunami iš ne Europos Bendrijų teritorijos;

13.2. biologinės arba cheminės medžiagos, nemokamai importuojamos iš ne Europos Bendrijų teritorijos (su sąlyga, kad jos būtų atleidžiamos nuo importo muitų pagal Tarybos reglamento 60 straipsnio 1 dalies b punktą).

14. Šių Taisyklių 13 punkte nurodytos prekės atleidžiamos nuo importo PVM tik tuo atveju, jeigu jos yra skirtos:

14.1. viešiesiems juridiniams asmenims, kurių pagrindinė veikla – švietimas ar mokslinių tyrimų atlikimas;

14.2. kitiems asmenims, kurių pagrindinė veikla – švietimas ar mokslinių tyrimų atlikimas ir kurie turi Švietimo ir mokslo ministerijos ar kitos valstybės narės kompetentingos institucijos išduotą leidimą importuoti šias prekes be importo PVM.

15. Importuojant Lietuvos Respublikoje prekes, nurodytas šių Taisyklių 13 punkte, muitinei turi būti pateiktas šių Taisyklių 14 punkte nurodytų asmenų registravimo pažymėjimas, o jeigu tai asmenys, nurodyti šių Taisyklių 14.2 punkte, – ir Švietimo ir mokslo ministerijos ar kitos valstybės narės kompetentingos institucijos išduotas leidimas.

16. Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 18 punkte nustatyta importo PVM lengvata taikoma ta pačia tvarka ir tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir šių prekių, jeigu jos būtų importuojamos į Europos Bendrijų muitų teritoriją, atleidimas nuo importo muitų, kaip nustatyta Tarybos reglamente. Importo PVM taip pat neapmokestinama:

16.1. prekės, išvardytos šių Taisyklių priede, kurias tiekia Jungtinės Tautos arba Jungtinių Tautų specializuotos agentūros, neatsižvelgiant į šių prekių paskirtį;

16.2. nemokamai įsigyti ne parduoti skirti mokomojo, mokslinio arba kultūrinio pobūdžio kolekciniai daiktai ir meno kūriniai, importuojami muziejų, galerijų ir kitų ne pelno siekiančių juridinių asmenų, taip pat asmenų, kuriems kompetentingos institucijos (Lietuvos Respublikoje – Švietimo ir mokslo ministerija ar Kultūros ministerija) suteikė leidimą (importuojant šis leidimas turi būti pateiktas muitinės įstaigai) juos importuoti be importo PVM. Kai šios prekės nebuvo įsigytos nemokamai, importo PVM lengvata taikoma tik tuo atveju, jeigu jos įsigytos ne iš apmokestinamojo asmens;

16.3. oficialūs už Europos Bendrijų teritorijos įsikūrusių valstybinių, regioninių ir vietinės valdžios institucijų, tarptautinių organizacijų ir viešųjų juridinių asmenų leidiniai, taip pat spausdinta medžiaga, platinama dėl rinkimų, organizuojamų už Europos Bendrijų teritorijos, kuriuos siunčia užsienio valstybės politinė organizacija, oficialiai pripažinta Europos Bendrijų teritorijoje, jeigu šie leidiniai ir spausdinta medžiaga išgabenimo valstybėje buvo apmokestinti PVM ar jam tapačiu mokesčiu ir dėl to, kad jie įvežti į Europos Bendrijų teritoriją, šis mokestis nėra grąžintas.

17. Taikant importo PVM lengvatą, nustatytą Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 19 punkte, importo PVM neapmokestinamos Lietuvos Respublikoje importuojamos virvės, audiniai, šiaudai, popierius, kartonas, mediena, plastmasė, kurių reikia importuojamoms prekėms apsaugoti (įskaitant apsaugą nuo karščio poveikio) sandėliavimo ir transportavimo metu, gabenant jas per Europos Bendrijų teritoriją, jeigu tenkinamos šios sąlygos:

17.1. šios medžiagos negali būti naudojamos antrą kartą;

17.2. šių medžiagų vertė yra įtraukta į prekės apmokestinamąją vertę, kaip nustatyta Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 15 straipsnyje.

18. Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 21 punkte nustatyta importo PVM lengvata taikoma ta pačia tvarka ir tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir šių prekių, jeigu jos būtų importuojamos į Europos Bendrijų muitų teritoriją, atleidimas nuo importo muitų, kaip nustatyta Tarybos reglamente. Taikant Tarybos reglamente nustatytus apribojimus, importo PVM neapmokestinamas kuras (kuro kiekis nustatomas pagal degalų kiekio rodiklio duomenis, prireikus tikrinama kitokiais būdais), esantis:

18.1. komercinių keleivinių ir krovininių motorinių kelių transporto priemonių, įskaitant traktorius arba vilkikus, stacionariose gamintojo techninėje dokumentacijoje numatytose kuro talpyklose (įskaitant dujų balionus, sumontuotus transporto priemonėje kaip dujinės įrangos dalis), iš kurių šis kuras patenka tiesiogiai į stacionarias transporto priemonės kuro tiekimo sistemas arba naudojamas aušinimo ar kitose sistemose;

18.2. specialiuose konteineriuose, kuriuose sumontuota speciali šaldymo, šildymo, aprūpinimo deguonimi arba kita įranga, kai šis kuras naudojamas šios įrangos veikimui užtikrinti.

19. Jeigu asmuo ketina šių Taisyklių 18 punkte nurodytas prekes, kurioms buvo pritaikyta importo PVM lengvata, išpilti iš stacionarių gamintojo techninėje dokumentacijoje nurodytų kuro talpyklų, išskyrus tuos atvejus, kai šios prekės išpilamos būtino transporto priemonės remonto atveju, jis privalo iki šiame punkte nurodyto prekių išpylimo apie tai informuoti muitinės įstaigą, per kurią transporto priemonė įvažiavo į Lietuvos Respubliką, ir ne vėliau kaip kitą darbo dieną po šiame punkte nurodyto prekių išpylimo sumokėti į minėtos muitinės įstaigos sąskaitą importo PVM už šiame punkte nurodytas prekes, taikydamas PVM tarifą, galiojusį minimų aplinkybių atsiradimo dieną. Jeigu asmuo šių Taisyklių 18 punkte nurodytas prekes, kurioms buvo pritaikyta importo PVM lengvata, išpila iš stacionarių gamintojo techninėje dokumentacijoje nurodytų kuro talpyklų būtino transporto priemonės remonto atveju, jis apie tai privalo nedelsdamas, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo tokio prekių išpylimo, informuoti muitinės įstaigą, per kurią transporto priemonė įvažiavo į Lietuvos Respubliką. Valstybinė mokesčių inspekcija, nustačiusi šiame punkte nurodytas aplinkybes, ar policija, įtarusi esant šiame punkte nurodytų prekių išpylimo atvejus, per 5 darbo dienas informuoja apie tai muitinės įstaigą, per kurią transporto priemonė įvažiavo į Lietuvos Respubliką ir kuri nesumokėtas importo PVM ir delspinigių sumas išieško įstatymų nustatyta tvarka. Šiame punkte nurodytu laiku nesumokėjus importo PVM, skaičiuojami delspinigiai įstatymų nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 797, 2014-08-20, paskelbta TAR 2014-08-25, i. k. 2014-11185

 


Importuojamų prekių

neapmokestinimo importo

pridėtinės vertės mokesčiu

taisyklių

PRIEDAS

 

PREKĖS, KURIAS TIEKIA JUNGTINĖS TAUTOS ARBA JUNGTINIŲ TAUTŲ

SPECIALIZUOTOS AGENTŪROS IR KURIOMS TAIKOMA IMPORTO PVM LENGVATA

 

Prekės kodas*

Prekės aprašymas

3704 00

 

ex 3704 00 10

Fotografijos plokštelės, juostos, popierius, kartonas ir tekstilės medžiagos, eksponuotos, bet neišryškintos:

Plokštelės ir juostos:

mokomojo, mokslinio ar kultūrinio pobūdžio kinematografinės juostos ir pozityvai

ex 3705

Fotografijos plokštelės ir juostos, eksponuotos ir išryškintos, išskyrus kino juostas:

mokomojo, mokslinio ar kultūrinio pobūdžio

3706

 

3706 10

 

 

ex 3706 10 99

 

 

 

 

 

3706 90

 

 

ex 3706 90 51 ex 3706 90 91 ex 3706 90 99

Kino juostos, eksponuotos ir išryškintos, su garso takeliu ar be garso takelio arba sudarytos tik iš garso takelio:

kurių plotis ne mažesnis kaip 35 mm:

kitos:

kiti pozityvai:

kino kronikos (kino žurnalai), su garso takeliu ar be garso takelio, vaizduojančios įvežimo metu vykstančius įvykius ir importuojamos ne daugiau kaip po du kiekvienos temos egzempliorius, skirtus kopijuoti archyvinė filmuota medžiaga, su garso takeliu ar be garso takelio, skirta naudoti kartu su kino kronikomis (kino žurnalais) pramoginės juostos, skirtos vaikams ir jaunimui kitos mokomojo, mokslinio ar kultūrinio pobūdžio juostos

Kitos:

kitos:

kiti pozityvai:

kino kronikos (kino žurnalai), su garso takeliu ar be garso takelio, vaizduojančios įvežimo metu vykstančius įvykius ir importuojamos ne daugiau kaip po du kiekvienos temos egzempliorius, skirtus kopijuoti archyvinė filmuota medžiaga, su garso takeliu ar be garso takelio, skirta naudoti kartu su kino kronikomis (kino žurnalais) pramoginės juostos, skirtos vaikams ir jaunimui kitos mokomojo, mokslinio ar kultūrinio pobūdžio juostos

4911

4911 99

 

ex 4911 99 90

Kiti spaudiniai, įskaitant spausdintus paveikslus ir fotografijas:

kiti:

kiti:

kiti:

kortelės ar kitos duomenų saugojimo laikmenos, skirtos mokomojo, mokslinio ar kultūrinio pobūdžio kompiuterizuotai informacijai ir dokumentacijai sieninės schemos, skirtos tik demonstruoti ir mokyti

ex 8524

Patefono plokštelės, juostos ir kitos įrašytos garso arba kitų įrašų laikmenos, įskaitant patefono plokštelių gamybai naudojamas matricas ir formas, bet neskaitant gaminių, klasifikuojamų KN 37 skirsnyje:

mokomojo, mokslinio ar kultūrinio pobūdžio

ex 9023 00

Prietaisai, aparatai ir modeliai, pritaikyti tik demonstruoti (pavyzdžiui, mokymo metu arba parodose), netinkami naudoti kitiems tikslams:

mokomojo, mokslinio ar kultūrinio pobūdžio šablonai, modeliai ir sieninės schemos, skirti tik demonstruoti ir mokyti teorinių sąvokų, tokių kaip molekulinės struktūros ar matematinės formulės, maketai arba vaizdinės išraiškos priemonės

Įvairūs

Hologramos, skirtos vaizdui gauti lazeriniu metodu

Multimedijos rinkiniai

Medžiaga programuotam mokymui, įskaitant medžiagą rinkiniuose su atitinkama spausdinta medžiaga

 

*Prekių kodai pateikiami pagal Kombinuotosios nomenklatūros 2004 metų versiją.

______________

 

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 797, 2014-08-20, paskelbta TAR 2014-08-25, i. k. 2014-11185

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 16 d. nutarimo Nr. 438 „Dėl importuojamų prekių neapmokestinimo importo pridėtinės vertės mokesčiu“ pakeitimo